PDA

Zobacz pełną wersję : WESELE !!! - zwyczaje , zabobony , pomysły i inne pierdoły ....



barbara_kawka
04-05-2009, 22:42
no wiec tworze nowy temat :D otoz za miesiac i trzy tygodnie za maz wychodze.... ciekawa jestem kto ma jakie pomysly , rady ... doswiadczenia mile i te mniej mile ... mysle ze jest wiele jeszcze wsrod nas dziewuszek ktorym sie taki temat przyda :) piszcie mezatki ;)

marta01_11
04-05-2009, 22:49
oj przyda się na pewno:) kurcze pewnie się stresujesz jak to będzie:) ja mam tyle czasu a już myślę co i jak hihi

aga
04-05-2009, 22:49
Byłam w ten weekend na weselu na którym nie było gdzie tańczyć:( wesele było na 300 osób a do tańczenia było strasznie mało miejsca...wszyscy sie przepychali, deptali, tłoczyli... przez całe wesele przetanczylam tylko 2 piosenki a szkoda bo orkiestra była bardzo fajna... :( kilka razy dostałam z łokcia a moja siostra ma popsute buty bo ktoś ją nadepnął... więc zadbajcie żebyście mieli sporo miejsca do tanczenia :) bo to psuło całą zabawę...

Kamis
04-05-2009, 22:50
ja mam wesele za 4 miesiące i 6 dni :D już się boje :P

aga
04-05-2009, 22:50
bój sie Kamis bój :D
coś mi się 2 razy wysłało...

ivonna70
04-05-2009, 22:51
Jako wiekowa mężatka hi hi proponuję, abyś nakłoniła w dniu ślubu przyszłego męża, żeby Ci założył choć jednego buta na nogę. Ja mojemu powiedziałam, że przeszkadza mi sukienka i nie mogę sobie poradzić, a on założył oba i teraz mnie bardzo słucha. To była rada mojej mamy i jest bardzo skuteczna.

aga
04-05-2009, 22:53
Ciekawe, ciekawe to co mówisz Ivonna:) muszę zapamiętać albo najlepiej sobie zapiszę ;P

Kamis
04-05-2009, 22:54
:diabelek: :D wiem czego nie robić :P

a jeszcze jest przesąd z przekręcaniem się z za ołtarza czy stroną pani czy pana młodego się odchodzi ;)

dzidzia
04-05-2009, 22:57
mi jak mieliśmy błogosławieństwo mamuśka dała w papierku 20 zł a temu mojemu już ex 20 zł w drobnych , tak się robi niby dlatego żeby baba trzymała grubą kase a chłop tylko drobne :P

marta01_11
04-05-2009, 22:58
:diabelek: :D wiem czego nie robić :P

a jeszcze jest przesąd z przekręcaniem się z za ołtarza czy stroną pani czy pana młodego się odchodzi ;)

oj to jest prawda ale Kamisku Tobie nie wolno czytać tego hehe

a i podobno ubierając się do ślubu panna młoda powinna pamiętać, aby mieć na sobie: coś białego (symbolu czystości uczuć), coś niebieskiego (zazwyczaj jest to podwiązka) - kolor ten wróży wierność wybranka, coś pożyczonego (dla zapewnienia przychylności rodziny męża), coś starego (by w trudnych chwilach nie zabrakło pomocy krewnych i przyjaciół), coś nowego (symbolu dostatku).

ivonna70
04-05-2009, 23:01
Zgadza się. Kto kogo obróci odchodząc od ołtarza ten będzie rządził w domu. Można jednak się umówić, że każde obraca się samo i dopiero dalej idziecie razem.
Mówi się również, że jeśli w dniu ślubu pada deszcz, to wspólne życie będzie smutne.
Teściowa powiedziała mi też, że które z małżonków po ślubie pierwsze położy się do łóżka, to pierwsze umrze.

---------- Dodano o godzinie 21:59 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:59 ----------


oj to jest prawda ale Kamisku Tobie nie wolno czytać tego hehe

a i podobno ubierając się do ślubu panna młoda powinna pamiętać, aby mieć na sobie: coś białego (symbolu czystości uczuć), coś niebieskiego (zazwyczaj jest to podwiązka) - kolor ten wróży wierność wybranka, coś pożyczonego (dla zapewnienia przychylności rodziny męża), coś starego (by w trudnych chwilach nie zabrakło pomocy krewnych i przyjaciół), coś nowego (symbolu dostatku).
Dokładnie, masz rację:good:

---------- Dodano o godzinie 22:01 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:59 ----------

A jest jeszcze tak, że kto więcej zbierze pieniędzy przed kościołem jak rzucają goście, ten będzie więcej zarabiał na utrzymanie domu.

barbara_kawka
04-05-2009, 23:04
my mamy tylko 70 osob ( moze pare ponad ) a sala duza wiec damy rade ;)

a co do pomyslow ... chcemy zamowic naklejki na buty ( kleczy sie w kosciele a na butach napis np: game over )

ivonna70
04-05-2009, 23:05
my mamy tylko 70 osob ( moze pare ponad ) a sala duza wiec damy rade ;)

a co do pomyslow ... chcemy zamowic naklejki na buty ( kleczy sie w kosciele a na butach napis np: game over )
Dobreee:good::D

marta01_11
04-05-2009, 23:06
my mamy tylko 70 osob ( moze pare ponad ) a sala duza wiec damy rade ;)

a co do pomyslow ... chcemy zamowic naklejki na buty ( kleczy sie w kosciele a na butach napis np: game over )


hehe dobre a gdzie takie na allegro??:skacze:

Kamis
04-05-2009, 23:06
na butach tego nie widziałem :P ciekawe :D nawet by mi pasowało :P widziałem tylko takie tablice rejestracyjne

a moja koleżanka organizowała puszczanie gołąbków pod kościołem podobno fajne takie coś :P

ivonna70
04-05-2009, 23:07
Kamisku, a Ty tego nie czytaj, bo za cwany będziesz:P. To są rady tylko dla kobiet:D.

barbara_kawka
04-05-2009, 23:07
co do deszczu sie nie zgodze... wyczytalam ze jak deszcz to niwbo sie cieszy i takie tam ... ze jaka by nie byla pogoda to dobrze dla mlodych :)

ivonna70
04-05-2009, 23:09
na butach tego nie widziałem :P ciekawe :D nawet by mi pasowało :P widziałem tylko takie tablice rejestracyjne

a moja koleżanka organizowała puszczanie gołąbków pod kościołem podobno fajne takie coś :P
Byłam na ślubie koleżanki córki i młodzi wypuszczali gołąbki, a znajomy na uboczu grał w tym czasie jakąś fajną melodyjkę na saksofonie. Super to wyglądało.

marta01_11
04-05-2009, 23:09
na butach tego nie widziałem :P ciekawe :D nawet by mi pasowało :P widziałem tylko takie tablice rejestracyjne

a moja koleżanka organizowała puszczanie gołąbków pod kościołem podobno fajne takie coś :P
no powiem fajne i nie moi znajomi tez tak zrobili ale z nerwów mocno ścisnęli gołąbka jednego i mu skrzydełko złamała i kapa bo nie poleciał a jednym znowu narobił małe co nieco dobrze że nie na ubranie hehe

barbara_kawka
04-05-2009, 23:09
le tam golabki ... jeszcze mi na suknie nasra :D heheh pokazac wam moja kiecke ? tzn taka sama jak bede miec ?? ;>

naklejki na allegro ;) a rejestracje tez zamawiamy ... a jedziemy naszym przepieknym garbuskiem ;)

marta01_11
04-05-2009, 23:11
le tam golabki ... jeszcze mi na suknie nasra :D heheh pokazac wam moja kiecke ? tzn taka sama jak bede miec ?? ;>

naklejki na allegro ;) a rejestracje tez zamawiamy ... a jedziemy naszym przepieknym garbuskiem ;)

oj pokazuj szybko:)

ivonna70
04-05-2009, 23:12
A Basiu jeszcze coś ważnego mi się przypomniało. To jest tylko dla panien młodych. Wiązankę ślubną trzeba zasuszyć i trzymać przez rok, a po tym czasie spalić. To jest taki stary przesąd, ale u mnie w rodzinie stosowany od bardzo dawna.

---------- Dodano o godzinie 22:12 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:11 ----------

Tak, tak pokarz.

sloneczko
04-05-2009, 23:12
O a masz fotki sukienki to pochwal sie lubie takie kiecki ogladac bo ubierac to juz gozej nie nawidze.

barbara_kawka
04-05-2009, 23:13
piekna suknia slubna Grenada dla wyjatkowej panny mlodej > Suknie ślubne wielun, łódzkie, piekna suknia slubna Grenada dla wyjatkowej panny mlodej (http://www.we-dwoje.pl/piekna;suknia;slubna;grenada;dla;wyjatkowej;panny; mlodej,ogloszenie,1165.html)

to jest kieca taka jaka ja bede miec... :) ta znalazlam dla pokazania przyjaciolce... za moja dalam 1300 zl i jest nowa ...!!! a ta jakas laska sprzedaje uzywana i za podobna kase czyli trafilam na niezla promocje ... a macie jakies pomysly gdzie kupic buty ??

sloneczko
04-05-2009, 23:16
Sliczna a do tego welonik czy co?

Euphoria
04-05-2009, 23:17
pokaż :D
ja też już sobie zakupiłam. ale już skrzetnie zapakowania bo do sierpnia jeszcze troszke jest. jak ją odkope to wkleję fotkę, ma kolorem taki ciemny ecru=jaśniutko złotawy...i tak się zastaniawam jki welon do tego, co sądzicie?

ivonna70
04-05-2009, 23:17
Bardzo ładna suknia i myślę, że pięknie będziesz w niej wyglądała, bo pasuje do Ciebie.

Kamis
04-05-2009, 23:20
jak już się chwalimy to ja zamówiłem takie autko

http://i680.photobucket.com/albums/vv166/szakus/pakardpalac.jpg

39 rocznik :D

Muzeum Motoryzacji i Techniki (http://www.muzeum-motoryzacji.com.pl/podstrony/details.php?id=57)
nigdy bym nie przypuszczał że takim czymś będę jechał tylko nowoczesne wchodziły w gre a tu proszę :D

marta01_11
04-05-2009, 23:20
no ładna fajnie ci sie udało za taka cene:) buciki kurcze powiem że ciężko ja też szukam:) ja już sukienke mam tzn udało nam się wygrać to chociaż tyle kosztów mi odeszło:)teraz tylko czekam na przymiarke

Kamis super to autko:skacze:

barbara_kawka
04-05-2009, 23:22
no nie wiem wlasnie .... teraz w tygodniu ide na przymiarke do salonu i bede zamawiac jakis welonik i bolerko ... kurde chcialabym tren ale nie wiem czy sie da dorobic jeszcze .. zobacze ... no a ogolnie ta na fotce jest chyba na dwoch kolach a moja jest na trzech :D hyhy bede jak w bajce
jezuuuu sie nie moge doczekac. .. dzisiaj kumpela pokazywala mi plytke z wesela kuzynki i jak ogladalam to sie prawie poryczalam :)

---------- Dodano o godzinie 22:22 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:20 ----------

a ja mam garbuska i nim jedziemy :P hihi

Chanti25
04-05-2009, 23:22
[quote=ivonna70;16317]A Basiu jeszcze coś ważnego mi się przypomniało. To jest tylko dla panien młodych. Wiązankę ślubną trzeba zasuszyć i trzymać przez rok, a po tym czasie spalić. To jest taki stary przesąd, ale u mnie w rodzinie stosowany od bardzo dawna.


Tak to prawda ja tak zrobiłam :]
A ja jeszcze zrobiłam tak: jak siedzisz w kościele połóż rąbek sukienki na kolano swego przyszłego męża a będzie zawsze Cie słuchał :D I wyobraź sobie że mimo tych emocji jakie mi towarzyszyły podczas ślubu to przypomniałam sobie o tym i położyłam kawałek sukieneczki na jego nogę-niby sie poprawiałam ha ha ha i się udała :cwaniak:

ivonna70
04-05-2009, 23:23
jak już się chwalimy to ja zamówiłem takie autko

http://i680.photobucket.com/albums/vv166/szakus/pakardpalac.jpg

39 rocznik :D

Muzeum Motoryzacji i Techniki (http://www.muzeum-motoryzacji.com.pl/podstrony/details.php?id=57)
nigdy bym nie przypuszczał że takim czymś będę jechał tylko nowoczesne wchodziły w gre a tu proszę :D
Bomba!! Elegancko i z klasą.:good::)

marta01_11
04-05-2009, 23:24
zapytaj o wypożyczenie bolerka przynajmniej koszty ci odejdą bo biorą tak ok 50zł a welon pewnie ci dobiorą bo zawsze lepiej przy sukience widać który pasuje

Kamis
04-05-2009, 23:24
fajny jest bo duży i 4 osoby spokojnie z tyłu wchodzą :)

barbara_kawka
04-05-2009, 23:26
ja to slyszalam ze ma but pana mlodego trzeba polozyc kawalek kiecki i wtedy bedzie pod pantoflem ;)

---------- Dodano o godzinie 22:26 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:24 ----------


zapytaj o wypożyczenie bolerka przynajmniej koszty ci odejdą bo biorą tak ok 50zł a welon pewnie ci dobiorą bo zawsze lepiej przy sukience widać który pasuje
welon bede chciala z koronki takiej jak sukienka ... no zobacze tez jak z tym bolerkiem ale watpie zeby wypozyczali :( aha bizuterie tez juz mam :D

dzidzia
04-05-2009, 23:35
A Basiu jeszcze coś ważnego mi się przypomniało. To jest tylko dla panien młodych. Wiązankę ślubną trzeba zasuszyć i trzymać przez rok, a po tym czasie spalić. To jest taki stary przesąd, ale u mnie w rodzinie stosowany od bardzo dawna.

---------- Dodano o godzinie 22:12 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:11 ----------

Tak, tak pokarz.



to już wiem dlaczego moje małżeństwo się rozpadło- mój kot zeżarł mi wiążanke!! tzn obrócił ją w drobny mak ... :P

Chanti25
04-05-2009, 23:39
Ja wypożyczałam bolerko :) skasowali mnie stówę za wypożyczenie :(
A jak jeszcze potem chciałam tren do 50zl doliczyli-za wypożyczenie oczywiście. Natomiast welon musiałam kupić-250zł , bo nie wypożyczają :(

dzidzia
04-05-2009, 23:41
piekna suknia slubna Grenada dla wyjatkowej panny mlodej > Suknie ślubne wielun, łódzkie, piekna suknia slubna Grenada dla wyjatkowej panny mlodej (http://www.we-dwoje.pl/piekna;suknia;slubna;grenada;dla;wyjatkowej;panny; mlodej,ogloszenie,1165.html)

to jest kieca taka jaka ja bede miec... :) ta znalazlam dla pokazania przyjaciolce... za moja dalam 1300 zl i jest nowa ...!!! a ta jakas laska sprzedaje uzywana i za podobna kase czyli trafilam na niezla promocje ... a macie jakies pomysly gdzie kupic buty ??


kurnia Basieńko śliczna ta kiecuchna :D

barbara_kawka
04-05-2009, 23:44
dzieki :D hyhy juz sie nie moge doczekac jak mojego kamila zatka jak mnie zobaczy!!! a w kosciele to napewno bede ryczec... no i jeszcze ta spowiedz bleeee....

marta01_11
04-05-2009, 23:44
ja już mam sukienke z trenem:) a welon w sumie też wygraliśmy ale bede wymieniać bo ten do sukienki nie pasuje:( a macie pomysł na paznokcie ??tak wogóle to ja bym chciał żeby mi ktoś zrobił bo sama to pewnie już siły nie będe miała:( może zgadam siż z którąś dziweczyną ze ślaska:)

barbara_kawka
04-05-2009, 23:45
ja pazurasy bede robic u znajomej kosmetyczki .,.zaplace pewnie ze 150 zl ale ide z nadzieja podpatrzenia jak ona robi ... bo robi swietnie... od ponad 10 latek robi .

Kamis
04-05-2009, 23:46
:diabelek: hmm księdza się boisz ? :D

a z tą suknią to faktycznie niezła promocja ci się trafiła :ok: u mnie dwa razy tyle :/

barbara_kawka
04-05-2009, 23:48
no moja normalnie kosztowala 2600zl wiec super...a z tego wzgledu taka promocja bo kiecka z ekspozycji i z sezonu 2008 ( ale co mi przeszkadza to wszystko , nawet nie wiedzialam ze na kiecki sa jakies sezony a ta jest boooooska)

Chanti25
04-05-2009, 23:51
Kamis
Autko rewelacja-pierwsza klasa:ok:

Basia
Sukieneczka jest urocza i piękna :D
A ja pazurki robiłam sobie sama pazurki, bo nie chciałam sie wściekać jak ktoś mi zrobi nie tak:strach: -wtapiałam koronkę i pomarańczowe kwiatki no i CYRKONIE :D

marta01_11
04-05-2009, 23:52
pochwale się moją sukienką cała z koronki czego na zdjęciach tak dokładnie nie widać.Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

dzidzia
04-05-2009, 23:57
pochwale się moją sukienką cała z koronki czego na zdjęciach tak dokładnie nie widać.


oj ślczna :)
Chanti ja to tak samo jak Ty sama pazury robiłam , w ogóle mam jakiegoś fioła jak sobie pomyślę że ktoś miałby mi przy paznokciach grzebac...

Chanti25
05-05-2009, 00:15
pochwale się moją sukienką cała z koronki czego na zdjęciach tak dokładnie nie widać.
Marta Twoja tez piękna :wow:

ivonna70
05-05-2009, 08:12
pochwale się moją sukienką cała z koronki czego na zdjęciach tak dokładnie nie widać.
Przepiękna jest ta suknia, coś wspaniałego:). A jak będziesz uczesana i jaki welon do tego??

marta01_11
05-05-2009, 09:50
Przepiękna jest ta suknia, coś wspaniałego:). A jak będziesz uczesana i jaki welon do tego??

welon maja mi dobrać ale jak przymierzałam to taki s z brylancikami bo na tej sukience tez sa tylko mało je na zdjęciu widać:) a z uczesaniem się zastanawiam chciałabym mieć część włosów rozpuszczonych a część związanych:)a może macie jakies pomysły:cwaniak:

ivonna70
05-05-2009, 09:57
Też pomyślałam, że ładnie by wyglądały częściowo rozpuszczone, ale nie wiem czy wtedy dobrze będzie wyglądał welon, czy nie spowoduje to przepychu. Suknia sama w sobie jest bardzo bogata, choć delikatna, więc może do rozpuszczonych włosów lepiej jakiś fantazyjny stroik wpleciony w pasma lub wianek??

barbara_kawka
05-05-2009, 10:17
sliczna ta kiecka .. mialam miec podobna ale znalazlam ta co bede miala i sie zakochalam :) wlosy proponuje miec jednak upiete ... wez pod uwage wesele i to ze napewno bedziesz sie duuuuzo bawic... wiec wlosy czesciowo rozpuszczone szybko ci sie " spoca " i bedzie jedna wielka dupa z fryzury . ja tez chcialam wlasnie cos rozpuszczonego ale fryzjerka mnie przekonala .

Evelina.J
05-05-2009, 11:04
A Basiu jeszcze coś ważnego mi się przypomniało. To jest tylko dla panien młodych. Wiązankę ślubną trzeba zasuszyć i trzymać przez rok, a po tym czasie spalić. To jest taki stary przesąd, ale u mnie w rodzinie stosowany od bardzo dawna.

---------- Dodano o godzinie 22:12 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:11 ----------

Tak, tak pokarz.

Tez tak zrobilam. po imprezie rocznicowej poszlismy razem spalic bukiet :skacze:

czarnulka81
05-05-2009, 12:21
a jak się nie spali wiązanki ,to co wtedy??

ivonna70
05-05-2009, 12:48
Tak do końca nie wiem czemu trzeba spalić wiązankę.
Znalazłam za to trochę przesądów i wróżb związanych ze ślubem.

Istnieje bardzo dużo wróżb i przesądów odnoszących się do tematu ślubu i wesela. Jedni traktują je jak najbardziej serio, inni z „przymrużeniem oka”. Myślę jednak, şe tak czy owak warto się z nimi zapoznać :)
Data ślubu:
Najlepiej pobierać się w tych miesiącach, w nazwach których pojawia się litera "r" czyli: czerwiec, sierpień, wrzesień, październik, grudzień. Najszczęśliwsze będą ponoć te pary, które pobiorą się w okresie Bożego Narodzenia, w karnawale, lub w czasie Wielkanocy.
Nie poleca się natomiast składać przysięgi ślubnej w maju, listopadzie, w dniu 1 kwietnia (ze względu na prima aprilis), a także w adwencie i wielkim poście.
Najlepiej na dzień ślubu wybrać sobotę. Nie należy brać ślubu w poniedziałek, ponieważ "od poniedziałku nie warto zaczynać" oraz w piątek gdyż "w piątek zły początek".
Dobrze wróży na przyszłość odbycie ślubu w kościele w którym chrzczono Pannę Młodą. Nie powinno się jednak słuchać własnych zapowiedzi ślubnych.
Przed ślubem:
Na kilka dni przed ślubem Panna Młoda powinna położyć swoje ślubne buty na parapecie, aby wleciało do nich szczęście. W ten sposób zapewni sobie również piękną pogodę w dniu ślubu.
Jeśli popłakujesz przed ślubem, po nim czekają na Ciebie już tylko pomyślne dni. Jeśli natomiast śmiejesz się przed nim, uważaj na nadchodzące kłopoty.
Obrączki nie powinny być przymierzane przez inne osoby oprócz Pary Młodej.
Młodsze niezamężne siostry Panny Młodej nie powinny ulec pokusie mierzenia jej kreacji. Jeżeli która ulegnie pokusie ryzykuje, że sama nigdy nie stanie przed ołtarzem.
Panna młoda nie powinna szyć swojej sukni własnoręcznie ani przeglądać się w lustrze w pełnym stroju ślubnym.
Aż do chwili ceremonii ślubnej suknia Panny Młodej nie powinna być pokazywana Panu Młodemu. Oglądanie kreacji przez narzeczonego, a także pomoc w jej wyborze wróży bowiem niezgodę w małżeństwie. Narzeczona musi pamiętać, iż strój ślubny może zakładać przed uroczystością tylko wtedy, jeśli zachodzi taka konieczność, np. przymiarka. Zakładanie sukni tylko dla przyjemności niesie złą wróżbę.
Świadkami powinna być panna lub kawaler. Dwie kobiety jako świadkowe przynoszą pecha.
W dniu ślubu:
Wypatrzenie przed ceremonią ślubną gołębia lub sroki przynosi szczęście w przeciwieństwie do napotkania na swej drodze wron, czy kruków.
Panna Młoda nie powinna przechodzić pod wiszącym praniem, może to spowodować komplikacje przy porodzie.
Piękna, słoneczna pogoda w dniu ślubu, to marzenie każdej pary młodej. Niesie ona ze sobą pomyślną wróżbę zapewniając przyszłym małżonkom szczęście. Niedobrze jest natomiast, gdy w tym czasie słońce przybierze czerwoną barwę lub gdy słychać grzmoty. Deszczowa, zimna i pochmurna pogoda w dniu zaślubin wróży burzliwy związek. Mały deszczyk jednak uważany jest za Boże błogosławieństwo. Jeśli w dniu ślubu leje deszcz oznacza to, iż wszystkie zakochane w Panu Młodym kobiety go opłakują.
Nie wolno Państwu Młodym zawracać z drogi do kościoła. Jeśli nawet o czymś zapomnieli, powinni skorzystać z pomocy krewnych lub przyjaciół. Nie powinno się również robić zbyt długich postojów, bo może to zaważyć na życiu małżeńskim.
Panna Młoda w dniu ślubu powinna mieć na sobie:
1) coś białego - symbolu czystości uczuć
2) coś niebieskiego (np. podwiązka) - zapewnia potomstwo i wierność małżonka
3) coś używanego (np. biżuteria) - zapewnia lojalność najbliższych
4) coś pożyczonego (koniecznie od osoby, która jest szczęśliwa w swoim małżeństwie) - zapewnia sympatię i dobre stosunki z nową rodziną
5) coś nowego - jest gwarancją bogactwa i dostatku
6) w szwie sukni kryształek cukru i okruszek chleba a w buciku pieniżek - zapewnia dostatek rodzinie
7) na ślub nie należy wkładać nic różowego. Kolor ten przynosi Młodej Parze nieszczęście.
Pan młody powinien mieć przy sobie :
pieniądze, które gwarantują dostatnie życie
W kościele:
Próg kościoła należy przekraczać prawą nogą.
Idąc do ołtarza Para Młoda powinna się uśmiechać, bo taka będzie ich droga przez całe życie małżeńskie. Jeżeli jednak pojawią się łzy wzruszenia, czy szczęścia, to nie należy ich powstrzymywać, gdyż zamienią się one w wielką radość.
Pan Młody wg. starego zwyczaju powinien prowadzić Pannę Młodą z lewej strony, aby prawą ręką móc odganiać złe moce, które chciałyby przeszkodzić w zawarciu związku.
Idąc do ołtarza, albo podczas uroczystości ślubnej, Panna Młoda nie powinna oglądać się za siebie ani sprawdzać, czy welon jest ładnie ułożony. Świadczy to bowiem, że wychodzi za mąż niechętnie i obawia się nowego życia. Lepiej poprosić świadkową aby w razie potrzeby poprawiła welon.
Gdy panna młoda potknie się przed ołtarzem, jej druhna już wkrótce stanie na ślubnym kobiercu.
Jeżeli podczas uroczystości zaślubin świece w kościele palą się pięknie i równo - związek na pewno będzie trwały i zgodny. Natomiast kiedy migają lub gasną można się spodziewać kłótni pomiędzy młodymi.
Jeżeli Para Młoda pomyli słowa przysięgi oznacza to szczęście w ich przyszłym związku.
Po zakończeniu uroczystości ślubnej, młoda małżonka musi zadbać, aby jej wybranek złożył na jej ustach gorący pocałunek. To zapewni jej wierność małżonka.
Obrączki:
Obrączki symbolizują dozgonną miłość i wierność, dlatego pełnią szczególnie ważną rolę w przesądach. Aby nie zapeszać, nie należy ich zakładać przed ceremonią ślubną. Zgubienie obrączki może oznaczać stratę współmałżonka.
Panna Młoda powinna uczestniczyć ewentualnie tylko podczas wyboru i przymierzania obrączek. Nie powinna ich odbierać, ani za nie płacić.
Upadek obrączek nie wróży też nic dobrego. Gdy podczas ceremonii zaślubin obrączka upadnie na podłogę, wróży to nieszczęście. Złą wróżbę można jednak odwrócić, gdy obrączkę podniesie ministrant, ksiądz lub świadek. W żadnym razie nie mogą ich podnieść Państwo Młodzi. Aby nie zapeszyć małżeństwa i nie sprowokować złych mocy narzeczona nie powinna oglądać obrączki. Powinna to uczynić dopiero, gdy poczuje ją na palcu.
Obrączkę powinno się założyć się na serdeczny palec. Włożenie jej na palec środkowy wróży zdrady małżeńskie.
Przewaga w małżeństwie:
Kiedy ksiądz przykrywa ręce stułą, ta dłoń która znajdzie się na górze, zapewni jej właścicielowi przewagę w małżeństwie.
Wróżba mówi też, że ta osoba, która odchodząc od ołtarza, okręci (pociągnie w swoją stronę swojego małżonka) będzie kierować w małżeństwie.
Nakrycie buta Pana Młodego rąbkiem sukni ślubnej oznacza, że Panna Młoda będzie go trzymać po pantoflem.
Gdy przed kościołem posypią się na Parę Młodą drobne pieniążki, ten kto szybciej i więcej ich zbierze, będzie w rodzinie "zarządzał kasą". Musicie jednak wyzbierać wszystkie monety do ostatniego grosika, w przeciwnym przypadku czeka Was bieda.
Najlepiej, aby pierwszą osobą składającą życzenia Młodej Parze był mężczyzna np. świadek. Jeśli wśród zaproszonych gości, w kościele życzenia złoży obca Tobie osoba, nie musisz się martwić o szczęście, bo nigdy go pod Waszym dachem nie zabraknie.
Państwo Młodzi winni wracać z kościoła inną drogą niż tą, którą przyjechali, aby nieszczęście zmyliło drogę.
Na sali weselnej:
Młodych witają u progu sali rodzice chlebem i solą. Para młoda otrzymuje też dwa kieliszki - jeden z wódką, drugi z wodą. Ten kto wypije wódkę, będzie dominował w związku.
Potem wznosi się toast za zdrowie i szczęście Młodej Pary. Nowożeńcy rzucają opróżnione kieliszki za siebie. Jeżeli się rozbiją - czekają ich długie lata szczęśliwego i dostatniego życia.
Pan młody powinien przenieść świeżo upieczoną żonę przez próg domu weselnego. Jeżeli świeżo upieczona małżonka potknie się przekraczając próg domu weselnego ściągnie nieszczęście nie tylko na siebie, ale także na swoją nową rodzinę.
Nowożeńcy powinni jako pierwsi pojawić się na parkiecie i jako jedyna para odtańczyć pierwszy taniec. Jeśli młodym plączą się kroki, to w życiu może być podobnie - będą zmierzać w różne strony.
Żadna kobieta poza Panną Młodą nie powinna być w bieli, nawet jeśli jej sukienka jest innego koloru. Biel oznacza niewinność Panny Młodej.
Dobrą wróżbą dla was będzie, gdy w dniu ślubu szkło tłuc się będzie, wszędzie.
Gdy na prezent ślubny otrzymamy coś związanego z religią np. krzyż oznacza to, iż będzie się niosło krzyż przez całe życie.
Panna Młoda powinna być ubrana na poprawinach w nową - jeszcze nigdy nie noszoną sukienkę.
Noc poślubna:
Pierwsza do łóżka w trakcie nocy poślubnej winna wejść Panna Młoda a Pan Młody powinien ściągnąć zębami podwiązkę, która znajduje sie pod suknią ślubną aby życie erotyczne było udane.
Po ślubie:
Rok po ślubie należy spalić swoją wiązankę ślubną. W innych województwach np. krakowskim jest taki zwyczaj, ze pali się wiązankę dopiero po udanym porodzie.

dzidzia
05-05-2009, 13:04
to ja chyba nie zastosowałam się do co najmniej połowy tych przesądów... i skutki widze teraz :P

ivonna70
05-05-2009, 13:07
to ja chyba nie zastosowałam się do co najmniej połowy tych przesądów... i skutki widze teraz :P
Dzidzia, ale ja też wszystkiego nie zrobiłam i od prawie 17 lat jestem szczęśliwą mężatką. Zresztą jest takie powiedzenie: "Kto wierzy w gusła, temu dupa uschła". :D

dzidzia
05-05-2009, 13:15
Dzidzia, ale ja też wszystkiego nie zrobiłam i od prawie 17 lat jestem szczęśliwą mężatką. Zresztą jest takie powiedzenie: "Kto wierzy w gusła, temu dupa uschła". :D

haha ,no wiesz moje małżeństwo przetrwało 1,5 roku , a dzięki temu tematowi mam na co zgonic :D

zizia
05-05-2009, 20:55
:kwiatek:oj dziewczynki. najważniejsze zasady: po 1 coś nowego.2 pożyczonego.3 niebieskiego.4 starego.no i najważniejsze żadnych pereł. ja zastosowałam te zasady i już 11 lat po ślubie.:kwiatek: w biżuterii, na sukni zero pereł. no i najważniejsze niczym się nie stresować.podejść z dystansem do wszystkiego.:kwiatek:

marta01_11
05-05-2009, 21:01
nie stresować :) oj ciężko będzie, pewnie się popłacze w kościele:)hehe oczywiście z radości

ivonna70
05-05-2009, 21:03
Nie da się nie stresować. Ja tak byłam spięta, że cały czas się uśmiechałam i nie mogłam tego opanować. A goście stwierdzili, że tak luzacko wyglądałam jakbym brała już któryś ślub z kolei:D

zizia
05-05-2009, 21:30
wież cie mi da się. moja siostra ma za tydzień ślub. wszyscy się spinają a ona podchodzi do tego tak jak ja.na spokojnie. tylko też zależy gdzie robicie wesele. ja miałam w strażnicy i dwu dniowe. ona w restauracji. u mnie już tydzień przed była gonitwa.bo sami wszystko szykowaliśmy, a jak w lokalu to niema się czym stresować. tylko nie zróbcie tak jak moja kuzynka z płaczu od razu przeszła śmiech.nie szło jej powstrzymać.wszyscy byli ogłupiali bo nie wiedzieli co się dzieje.zachowajcie dystans.:good:

dzidzia
05-05-2009, 21:44
ja Wam powiem tak dwa , tydzień przed miałam zaje*** stresa ale w dzień ślubu miałam taki lajcik że masakra , sama nie wiem dlaczego...

zizia
05-05-2009, 21:52
dziewczynki jak wy się ślubem stresujecie to co będzie jak dziecko będziecie miały urodzić. walcie po rady do mnie. urodziłam 6 dzieci wiec wiem jak do tego podejść.:good: będzie dobrze.

marta01_11
05-05-2009, 22:21
:wow: masz 6 :szczena::szczena::szczena:wielki :respekt:jak ty sobie rade dajesz????

zizia
05-05-2009, 22:28
niestety tylko 5. jedno zmarło. jakoś muszę. nie ma tak żle. daje rade.

marta01_11
05-05-2009, 22:33
kurcze przykro mi:( ale na pewno cała piątka to wynagradza:) a w jakim wieku są??

zizia
05-05-2009, 22:37
naj straszy ma 10 lat potem 5 lat,4 latka 2 latka i 5 miesięcy.:) a dają popalić. dobrze że już ciepło się zrobiło bo mogą po podwórku biegać.:ok:

farbstift
05-05-2009, 22:49
Podziwiam Cię:* U mnie w rodzinie na ogół jest po 4 dzieci. Ja mam 3 rodzeństwa:)

barbara_kawka
05-05-2009, 23:09
nie stresować :) oj ciężko będzie, pewnie się popłacze w kościele:)hehe oczywiście z radości
ja to pewnie bede tak posrana ze bede ryczec jak boberek :) az sie boje ze moj makijaz nie dotrwa do zdjec :/

mala
05-05-2009, 23:16
mi sie jeszcze przypomnialo zeby na welonie nie bylo perelek no i nie zakladac bizuterii z perelkami
ja mialam kupiony welon z perelkami to kuzynka meza pwoiedziala ze jak go zaloze to mi przed oltazem go zdejmie.i oddalam do sklepu .

marta01_11
05-05-2009, 23:30
ja to pewnie bede tak posrana ze bede ryczec jak boberek :) az sie boje ze moj makijaz nie dotrwa do zdjec :/
no ja to strasznie się wzruszam:) a zaproszenia ślubne gdzie zamawiałaś??bo ja niedługo zaczne poszukiwania:)

Kamis
05-05-2009, 23:46
my będziemy z pewnością zaproszenia brać z allegro .. znajomi załatwiali na mieście po 6 zł takie niespecjalne i jeszcze się cieszyli że tanio :porazka: a na allegro po 3 zł to już świat i ludzie można wyczaić :D

marta01_11
05-05-2009, 23:52
no tez tak myślałam nie ma sensu nie wiadomo ile dawać za zaproszenia bo i tak wiele osób je wyrzuca. a tak z ciekawości czy u was są drużbowie?? bo wiem że w wielu miastach tego nie ma, nie robia korony i wogóle:(

Kamis
06-05-2009, 00:00
o świadkach to słyszałem ale o drużbach to nie za bardzo opowiedz o co chodzi z tą koroną ?

mala
06-05-2009, 00:02
my mielismy tez swiadkow

czarnulka81
06-05-2009, 00:04
o świadkach to słyszałem ale o drużbach to nie za bardzo opowiedz o co chodzi z tą koroną ?

Dzień przed weselem Przystrajają drużbowie wejście do twojego budynku mieszkalnego (domu) i imprezują przy tym przeważnie hahaha

marta01_11
06-05-2009, 00:11
no świadkowie to na ogół są ale u mnie np są drużbowie tzn pary które jeszcze nie są po ślubie stoją za młodymi w kościele na sali siedzą razem z nimi nie tak jak u niektórych że siedzą rodzice czy dziadkowie przy młodych.i ci drużbowie w czwartek przed weselem robią koronę np ze świerku(teraz często juz zamawia sie gotowe) a w piątek przystraja sie nad drzwiami i bramą wjazdowa tą korona lub balonami jakimiś kwiatkami itd najpierw u młodego potem u młodej, przy tym sie pije a potem czaskanie i takie tam pierdoły ogólnie super atmosfera:)

zizia
06-05-2009, 09:41
ja mam sprawdzoną osobę z allegro. kupowałam u niej zaproszenia na komunie i chrzest dzieci. ma super zaproszenia i niedrogie.jak znajdę linka to wam wkleję.

Emcia
06-05-2009, 10:38
ciesze się że powstał taki temacik :]
ziziz jak mówisz że sprawdzony kontakt to poprosimy :*

Jade
06-05-2009, 11:57
Dziewczyny sliczne suknie slubne:)Kamis zajefaje autko:)

Niewiem czy ktos juz to pisal bo mnie nie bylo troszku ale kobitki nie zakladajcie nic z perel i uwazajcie przy zakladaniu obraczek zeby wlazly ladnie na palec i nie upadly :)No i oczywiscie stluc porzadnie kieliszki.Ja swoj rozbilam az na auci swiadka:)

zizia
06-05-2009, 12:00
sorki to nie z allegro. ale sprawdzony producent. i mają nie drogo i super. siostra moja kupiła też u nich.027.04.02 - Laserowe - Zaproszenia ślubne - Zaproszenie.net (http://www.zaproszenie.net/zaproszenia_slubne/laserowe/027.04.02.html)

Emcia
06-05-2009, 12:04
mają salon w Nadarzynie .. to nawet mam niedaleko :)

Euphoria
06-05-2009, 12:27
jakie drogie zaporszenia?!
a to jakieś specjalne np z Waszymi zdjeciami odbijanymi czy coś?(bo dużo o czymś takim słyszałam?)
bo ja znalazłamw zwykłym paierniczym- takie skłądane na 3, ozdobione z góry jakby "wydziergana koronka"a la złotawy napisa, gołąbek obrączki i w środku tekst....i po 1,60.....obciach dać takie?

zizia
06-05-2009, 13:52
wejdz sobie na link wyżej. masz namiar na stronę. gdzie naprawdę są super zaproszenia. za nadruk płacisz dodatkowo .mam od nich zaproszenia.i jestem zadowolona.:good:a co do ceny. to nie zawsze tanie musi być brzydkie.wiadomo że z weselem i ślubem związane są ogromne wydatki. a zaproszenie i tak po ślubie wyląduje w śmieciach. no chyba że ktoś ma bzika takiego jak ja i zbiera zaproszenia wszelakie.

---------- Dodano o godzinie 12:44 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:53 ----------


to ja chyba nie zastosowałam się do co najmniej połowy tych przesądów... i skutki widze teraz :P
ja się nie zastosowałam do prawie żadnej . tylko jedną zastosowałam żadnych pereł. nie ma recepty na udany z wiązek.jak nie ten to inny.

---------- Dodano o godzinie 12:52 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:44 ----------


ciesze się że powstał taki temacik :]
ziziz jak mówisz że sprawdzony kontakt to poprosimy :*
027.04.02 - Laserowe - Zaproszenia ślubne - Zaproszenie.net (http://www.zaproszenie.net/zaproszenia_slubne/laserowe/027.04.02.html)

Emcia
06-05-2009, 22:30
apropo zaproszeń to narazie wypatrzyłam takie:

PRESTIŻOWE ZAPROSZENIA ŚLUBNE el - nowość 2009 (626986540) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item626986540_prestizowe_zaproszenia_slubne_el_now osc_2009.html)

Zaproszenia Ślubne DL ecru / Deja Vu (624531064) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item624531064_zaproszenia_slubne_dl_ecru_deja_vu.h tml)

WYJĄTKOWE ZAPROSZENIA ŚLUBNE !!! EKSPRES !!! (619594704) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item619594704_wyjatkowe_zaproszenia_slubne_ekspres .html)

i nie wiem które by tu wybrać :huh:

może to ?
http://www.decocards.pl/aukcje/laser115/z01014%20m.jpg

Euphoria
06-05-2009, 22:57
mnie się najabardziej podobają te z tego pierwszego linka :D
a powiedzcie mi kochane......jak dobieracie stanik?tzn nie chodzi mi czy z ramiaczkami czy bez itp tylko czy możecvie polecić jakiś który dobrze je ściągnie i uwydatni?

aga
06-05-2009, 23:51
Ta parka na ławce jest oryginalna :) a amorek jest uroczy:) ja bym proponowała jakiś jasny kolorek, bo w końcu to ślub :)
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

marta01_11
07-05-2009, 00:01
mnie się najabardziej podobają te z tego pierwszego linka :D
a powiedzcie mi kochane......jak dobieracie stanik?tzn nie chodzi mi czy z ramiaczkami czy bez itp tylko czy możecvie polecić jakiś który dobrze je ściągnie i uwydatni?

ja mam gorset dlatego stanik bez ramiączek mi babeczki powiedziały żebym kupiła najzwyklejszy push-up one maja mi go przyszyć do sukienkiżeby sie nie martwiła że sie przesuwał itd, mówiły też że te które sa droższe nie zawsze dają porządany efekt:)

barbara_kawka
07-05-2009, 01:15
no ja to strasznie się wzruszam:) a zaproszenia ślubne gdzie zamawiałaś??bo ja niedługo zaczne poszukiwania:)

zaproszenia zamawialismy na allegro ... jedno za 95gr.. :) ale nie wzielam pod uwage tego ze na jednym zaproszeniu zazwyczaj sa dwie osoby i zaproszen zamowilam tyle ilu gosci ma byc hahhahha :skacze:

---------- Dodano o godzinie 00:15 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:12 ----------


sorki to nie z allegro. ale sprawdzony producent. i mają nie drogo i super. siostra moja kupiła też u nich.027.04.02 - Laserowe - Zaproszenia ślubne - Zaproszenie.net (http://www.zaproszenie.net/zaproszenia_slubne/laserowe/027.04.02.html)


to jest nie drogo ?? to jest drogo wlasnie... po co komu takie zaproszenia drogie .... wezcie pod uwage to ze i tak sie je wywala do smieci.. wiec po co az tyle kasy tracic na nie.... nie rozumiem tego wogole ....

marta01_11
07-05-2009, 01:17
zaproszenia zamawialismy na allegro ... jedno za 95gr.. :) ale nie wzielam pod uwage tego ze na jednym zaproszeniu zazwyczaj sa dwie osoby i zaproszen zamowilam tyle ilu gosci ma byc hahhahha :skacze:

hehe no to zaszalałaś:)dobrze że tylko za 95gr to nie ma takich dużych kosztów

---------- Dodano o godzinie 00:17 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:16 ----------


zaproszenia zamawialismy na allegro ... jedno za 95gr.. :) ale nie wzielam pod uwage tego ze na jednym zaproszeniu zazwyczaj sa dwie osoby i zaproszen zamowilam tyle ilu gosci ma byc hahhahha :skacze:

---------- Dodano o godzinie 00:15 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:12 ----------




to jest nie drogo ?? to jest drogo wlasnie... po co komu takie zaproszenia drogie .... wezcie pod uwage to ze i tak sie je wywala do smieci.. wiec po co az tyle kasy tracic na nie.... nie rozumiem tego wogole ....

też tak uważam i wymyśle jakieś tańsze:)

barbara_kawka
07-05-2009, 01:24
jakie drogie zaporszenia?!
a to jakieś specjalne np z Waszymi zdjeciami odbijanymi czy coś?(bo dużo o czymś takim słyszałam?)
bo ja znalazłamw zwykłym paierniczym- takie skłądane na 3, ozdobione z góry jakby "wydziergana koronka"a la złotawy napisa, gołąbek obrączki i w środku tekst....i po 1,60.....obciach dać takie?


zaden obciach!!! bardzo madrze...!!! wylicz sobie liczbe gosci razy 5 zl a razy zl ... i zobacz ile mozna zaoszczedzic... masakra... co po takich jakichs drogich zaproszeniach... fajnie szpan bo ladniejsze... ale jaki w tym sens ...

ja zaproszenia zamawialam u teho uzytkownika ...

ZABAWNE Zaproszenia Ślubne-SUPER CENA 0.95zł !!! (619190673) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item619190673_zabawne_zaproszenia_slubne_super_cen a_0_95zl.html)

czyz nie sa sliczne ??

Kamis
07-05-2009, 09:23
w sumie trochę racji masz bo te zaproszenia przeważnie idą do kosza :]

Euphoria
07-05-2009, 10:19
dobrze Basiu że myślisz podobnie bo już myślałam czy ze mną coś nie tak....:)ładne te zaproszonka:*

barbara_kawka
07-05-2009, 11:07
w sumie trochę racji masz bo te zaproszenia przeważnie idą do kosza :]
na tym lepiej zaoszczedzic a za ta kase kupic np lepsze buty... nie w salonie sukien tylko np. jakas bata ... porzadne w ktorych przetanczy sie cala noc ...

zizia
07-05-2009, 11:51
zaproszenia zamawialismy na allegro ... jedno za 95gr.. :) ale nie wzielam pod uwage tego ze na jednym zaproszeniu zazwyczaj sa dwie osoby i zaproszen zamowilam tyle ilu gosci ma byc hahhahha :skacze:

---------- Dodano o godzinie 00:15 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:12 ----------




to jest nie drogo ?? to jest drogo wlasnie... po co komu takie zaproszenia drogie .... wezcie pod uwage to ze i tak sie je wywala do smieci.. wiec po co az tyle kasy tracic na nie.... nie rozumiem tego wogole ....
Basiu napisałam tylko ze to jest sprawdzony dostawca i mogę polecić. i zgadzam się ze nie ma po co kupować jakiś wymyślanych zaproszeń bo i tak wylądują w śmieciach.

mala
09-05-2009, 23:03
mysmy mieli tez skladane na trzy i tez byly tanie
bo jak policzyc no 70 osob to zapraoszenia wyjda majatek
a i tak pojda do kosza

stella
09-05-2009, 23:20
mlodzi przyszli mezowie i mezatki!! A co z ciastem, JAKI TORT SLUBNY, juz zamowiony? co sobie zarzadaliscie? tradycja czy nowinka? sa ciasta budowy ktore moze juz znacie, ja uwielbiam ( z reszta nie znam takiego co nie) ciasta zbudowane z "chou" to znaczy sa to male kulki z ciasta ptysiowego wypelnione kremem do smaku bardzo zblizonym jak krem karpatki, z tych kulek cukiernik buduje wam co sobie zazyczycie moga to byc duze obraczki na wulkanie albo misiu, albo nawet kosciol w ktorym bedzie slub o ile jest tez koscielny, tu sie to czest robi i powiem wam ze jeszcze nie slyszlam krytyki bo kto nie lubi takiego smaku a co do ksztaltu to sami wybieracie!!

Kamis
16-05-2009, 11:12
ja już mam zaproszenia kupione, czekam na przesyłkę, po 1,26 ładne zaproszonka :)

teraz czas na wódkę i alkohole

u mnie będzie wyborowa ostatnio pijam i jest super, kacyk nie męczy i cena też w miarę, byłem w hurtowni po 21 zł mi dawali 150 butelek ale w polmosie będzie na pewno taniej we wtorek tam jadę :)

ivonna70
16-05-2009, 11:23
ja już mam zaproszenia kupione, czekam na przesyłkę, po 1,26 ładne zaproszonka :)

teraz czas na wódkę i alkohole

u mnie będzie wyborowa ostatnio pijam i jest super, kacyk nie męczy i cena też w miarę, byłem w hurtowni po 21 zł mi dawali 150 butelek ale w polmosie będzie na pewno taniej we wtorek tam jadę :)
A byłeś w Selgrosie w Warszawie?? Można u nich niezłą cenę dostać. Ja tam pracowałam (tyle, że w Łodzi) przez 9 lat i bardzo często młodzi kupowali na wesele. Idzie się do kierownika działu i on z kupcem ustala cenę. Ja rok temu załatwiałam mojej gospodyni, do której w góry jeździmy, 100 litrów i była bardzo adowolona.

Kamis
16-05-2009, 11:31
dzięki za radę ivonna jutro podjadę się zorientować :)

o selgrosie lub makro myślałem pod kątem zwykłych napojów, zobaczę jeszcze co w tym polmosie mi zaproponują bo tak się składa że polmos mam w tym samym mieście ;)

ivonna70
16-05-2009, 11:40
Wiem, że przeważnie dają w takich przypadkach cenę koncesyjną, a to już dużo. Zawsze możesz zadzwonić, aby nie tracić kasy na benzynę.
03-153 Warszawa
ul. Przylesie 3 (przy Modlińskiej)
tel. (022) 510-51-00

01-303 Warszawa
ul. Połczyńska 103
tel. (0-22) 323-30-00

Wystarczy poprosić z kierownikiem na alkoholach i powiedzieć ile tego ma być, a on orientacyjną cenę Ci poda.

Kamis
16-05-2009, 13:42
w sumie masz rację zorientować się można też telefonicznie :D :ok:

---------- Dodano o godzinie 12:42 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:53 ----------

W selgrosie wyborowa taniej jest niż w tej hurtowni co patrzyłem po 20,40
Oni ciekawe promocje mają(zmieniają się co dwa tygodnie) teraz na soplicę chyba po 18 i polonez po 16 z haczykiem więc się zastanawiam jeszcze :) chyba jutro tam pojadę i wypróbuje ;)

ivonna70
16-05-2009, 14:40
Bardzo się cieszę, że się przydałam na coś. Owocnych zakupów życzę;)

barbara_kawka
16-05-2009, 14:57
w sumie masz rację zorientować się można też telefonicznie :D :ok:

---------- Dodano o godzinie 12:42 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:53 ----------

W selgrosie wyborowa taniej jest niż w tej hurtowni co patrzyłem po 20,40
Oni ciekawe promocje mają(zmieniają się co dwa tygodnie) teraz na soplicę chyba po 18 i polonez po 16 z haczykiem więc się zastanawiam jeszcze :) chyba jutro tam pojadę i wypróbuje ;)


o jeziuuuu tylko nie polonez... bleee okropna ta wodka...!!! zatrucie po niej murowane ... to jest bardzo zla jakosciowo woda kamisku , lepiej ta zl doplacic i sie dobrze czuc na drugi dzien.

Kamis
16-05-2009, 15:20
dlatego myślę pomiędzy wyborową a soplicą ;)

a ty Basiu już masz kupioną wódkę ?

barbara_kawka
16-05-2009, 16:03
jeszcze nie :) my sie zastanawiamy nad smirnoffem ... napewno musi byc wodka z robakiem ... bo inaczej beda ludzie rozlewac po stolach a kazdej kropli szkoda :)

Kamis
16-05-2009, 23:04
ci co mają rozlać to i tak rozleją ;) dlatego kupuje butelki 0,5 a nie 0,7 :)

Chanti25
17-05-2009, 01:51
jeszcze nie :) my sie zastanawiamy nad smirnoffem ... napewno musi byc wodka z robakiem ... bo inaczej beda ludzie rozlewac po stolach a kazdej kropli szkoda :)
ja miałam właśnie ta wódeczkę na swoim ślubie ;P i polecam :D

majkarodzik
10-06-2009, 17:16
jeszcze nie :) my sie zastanawiamy nad smirnoffem ... napewno musi byc wodka z robakiem ... bo inaczej beda ludzie rozlewac po stolach a kazdej kropli szkoda :)

My tez mielismy ta wodeczke i kazdy byl zadowolony. A na poprawiny proponuje piwko z beczki. My bralismy beczke 60l i nie wyszlo za to wcale tak duzo bo ok 200 zl ( tak bylo 2 latka temu). Powiem szczerze ze nikt nie chcial na poprawinach wodki bo sie patrzec nie mogli ale piwko poszlo ekspresem:)

Czarnulka1523
10-06-2009, 19:33
mnie to czeka wszytsko za rok niecaly... zobaczymy jak bedzie... co do wodki tez patrzalam wslegrosie na smirnofa lub sobieskiego bo takie sie pije u mnie w rodzince...;]

ivonna70
10-06-2009, 19:35
My tez mielismy ta wodeczke i kazdy byl zadowolony. A na poprawiny proponuje piwko z beczki. My bralismy beczke 60l i nie wyszlo za to wcale tak duzo bo ok 200 zl ( tak bylo 2 latka temu). Powiem szczerze ze nikt nie chcial na poprawinach wodki bo sie patrzec nie mogli ale piwko poszlo ekspresem:)
Nie wiem jak inni, ale ja uważam, że to super pomysł. Tyle że ja wesele już mam bardzo dawno za sobą:P

mariet86
10-06-2009, 23:14
a ja wam powiem że moja siostra ma polska i powiem szczerze ze dobra jest:Di ja na moje wesele juz zakupilam:D hehe ta sama jeszcze w starej cenie:D

zizia
11-06-2009, 09:18
ja na wesolu siostry piłam wódke co się nazywa maxsimus:skacze: jest bardzo bobra i troszkę mocna ale na pewno nie ma się kaca na drugi dzień po niej i sanopoczucie jest rewelacyjne:skacze::skacze::skacze:

barbara_kawka
13-06-2009, 00:53
a powiedzcie mi ludziska .... co rodzicom na podziekowanie sie kupuje ?? bo nie mam pomysla :/

Czarnulka1523
13-06-2009, 08:50
ja kupuje ksiege z podziekowaniem i naszym zdjeciem.... mozesz sobie na allegro takie zobaczyc....

majkarodzik
13-06-2009, 16:07
a powiedzcie mi ludziska .... co rodzicom na podziekowanie sie kupuje ?? bo nie mam pomysla :/

Ja tak jak Czarnulka dalismy rodzicom ksiege z ktorej byli bardzo zadowoleni:) zamowcie dla siebie rowniez ksiege gosci i podajcie na weselu wszystkim gosciom do wpisu, jest to swietna pamiatka. Nizej podam linka skad my zamawialismy:
Podziękowania dla rodziców, zaproszenia ślubne, chrzest życzenia - Art-hand (http://www.art-hand.krakow.pl/produkty.php?typ=podziekowania)

---------- Dodano o godzinie 15:07 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:05 ----------

Polecam wszystkim, ktorzy planuja slub ta stronke:
Ślub - Wesele .pl - najpopularniejszy polski portal ślubny (http://slub-wesele.pl/)

mala
15-06-2009, 22:54
szkoda ze ja nie pomyslalam na moim slubie o takiej ksiedzie dla rodzicow
ale kiedy to bylo
mysmy dawali duze bukiety kwiatow

pinaaa87
24-08-2009, 00:34
Dziewczyny!!! Wczoraj byłam na 50 ślubie:) jako fotograf. I powiem Wam ,że w 98 % pary młode dają kosze z kwiatami lub Takie tabliczki z podziękowaniami a ja im na poczekaniu drukuje zdjęcia i wklejam do tych tabliczek. Fajnie to wygląda. Czasami umawiam się z parą młodą przed ślubem, idziemy np. do parku, robimy sesje zdjęciową i na czas Ślubu dają rodzicom takie wielkie portrety.

elinka
24-08-2009, 15:36
moja kuzynka w tamtyk roku dswała duże zdjęcia dwa złączone dla każdej pary rodziców panna młoda śpiewała piosenke co był bardzo wzuszające i jeszcze ułożyli z panem młodym przepiękny układ taneczny

karolinka_zuzia1989
24-08-2009, 15:51
a jak u was dziewczyny wyglada z wejsciem do kosciola???
moim marzeniem jest zeby wprowadzil mnie tata:Dhehe ale sie boje ze nie zdarze wejsc do kosciola a juz bede beczec:Dheheheh

pinaaa87
24-08-2009, 20:35
a jak u was dziewczyny wyglada z wejsciem do kosciola???
moim marzeniem jest zeby wprowadzil mnie tata:Dhehe ale sie boje ze nie zdarze wejsc do kosciola a juz bede beczec:Dheheheh

2 pary na 10 wybierają wejście < młodej z tatą> :) a tak z regóły to tradycyjnie razem:)

Dzwoneczek
20-03-2010, 00:17
jezeli chodzi o podziękowanie dla rodziców to zawsze leci taka piosenka ''cudownych rodziców mam..."... Moj brat dał rodzicom wieeelkie miśki i kwiaty oczywiście... razem z panną młodą śpiewal im tę piękna piosenkę... wszyscy się wzruszyli ;)

kobietazpazurem
17-04-2010, 09:31
kochani i tak na weselu nikt wódką się nie delektuje tylko pije a jak się napije to potem już nic nie czują i piją dalej :) hehe

mala
17-04-2010, 23:21
2 pary na 10 wybierają wejście < młodej z tatą> :) a tak z regóły to tradycyjnie razem:)
ja takmialam
moj stary stal przy oltarzu a mnie do oltarza prowadzil chrzesny (bo tata moj juz nie zyl wtedy)jak mnie doprowadzil to cos tam pogadal do mojego meza...fajnie blo tak inaczej

Czarnulka1523
29-04-2010, 20:49
co do wódki polecam LB dobra wodka nie ma sie po niej kaca... dobrze sie pije i nikt nie chorowal wszyscy goscie mowili ze wodka dobra,
co do wejscia do kosciola my szlismy razem..:] a przed nami kuzynki corka z obraczkami na poduszce zrobionej przez moja mamitkie

http://images40.fotosik.pl/284/6d6b83ac1ddc0381med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images40.fotosik.pl/282/567d95d8da0433ae.jpg (http://www.fotosik.pl)

i nie mielismy standardowej piosenki dla rodzicow tylko mielismy piosenkie "dla rodzicow" zespól Bar

klanat
30-04-2010, 01:25
Co do podziekowan dla rodzicow to u nas tez jest spiewana piosenka Cudownych rodziców mam ,ale śpiewa ja zespół ,a przed nia para młoda wychodzi na srodek z mikrofonem dziekuje za wszystko ,daje kwiaty i jakies drobne upomineczki ,nastepnie rodzice i para młoda tancza te piosenke razem w kółeczku a reszta gosci dookoła ,łzy sie leją że ho ho ho!!!!Czarnulka pięknie wyglądacie,a podusia boska!!!!!

Kasiaczek
04-07-2010, 23:18
Czarnulka slicznie wygladaliscie a poduszka super :)

Anika
30-11-2010, 03:04
Jak powinna wyglądać suknia ślubna? Wiadomo, że piękno jest względne i są różne gusta :) ALE...
Założyłam ten temat, ponieważ jakiś czas temu znajoma pokazała mi zdjęcia ze ślubu na który była zaproszona i doznałam ,,lekkiego szoku'' :wow: Panna młoda pojawiła się w prześwitującym gorcecie, mało tego z głębokim dekoltem Ale to jeszcze nie koniec. Sukienka była ultrakrótka!! Sięgała do 1/2 uda z czego jakieś 5 cm było prześwitujące. Pierwszy raz widziałam na oczy ,,coś'' takiego :wow:

Czy uważacie, że suknie tego typu są na miejscu?? Czy traktujecie je jako tzw. ,,przegięcie''??

joystynka
30-11-2010, 03:40
uważam ,że sukni ślubna powinna być piękna,ale bez przegięc ,ktore tu opisałas.najpiękniej wyglądają(jak dla mnie ) suknie białe z lejącego się materiału ewentualnie tafty,dopasowane gorsecikiem w talii a dół swobodnie opadający do ziemi...pięknie wyglądają tez teraz suknie z kolorowymi dodatkami..wstążki w pasie,różyczki podpinające dół sukni...ostatnio byłam na weselu szwagra na którym w ich strojach i wystroju sali dominowała oczywiście biel i fiolecik,a własciwie wrzosik...prześlicznie to wyglądało...bardzo elegancko i delikatnie...ja sama szłam do ślubu w koronkch i tiulach ale to było baaaaaaaaardzo dawno temu i taka była wtedy moda,teraz z chęcią założyłabym coś skromnego i prostego...:)

Latika
30-11-2010, 12:18
Przede wszystkim Panna Młoda powinna wybrać suknię najpiękniejszą,w swoim guście,w której czuje się Najpiękniejsza.Niektóre niestety patrzą tylko na to aby cena była tak ogromna aby inne tylko jej zazdrościły,ale często efekt jest odwrotny bo coraz częściej zdarza się że te kobiety wyglądają jak UFO.Te które ślepo podążają za modą tak będą wyglądać.Dlatego najlepiej kierować się własnym gustem i nie patrzeć
Nie mam nic przeciwko krótkim ani innym tyle że dla mnie to już nie są suknie ślubne.Ale każdy ma swój wybór.
Do kościoła powinno się mieć przykryte ramiona.Ksiądz nie powinien się czepiać innych detali.

Mi się marzy koronkowa,lejąca i prosta.Z rozkloszowanymi rękawami i koronkowym welonem.Troszkę renesansowa-puszczona pod piersiami,barokowa-rękawy no i troszkę nowoczesna :)Do tego sesja w plenerze w lesie we mgle niczym z jakiejś legendy... :D

dudejla
15-01-2011, 22:41
Powiedźcie mi jak było u was - mieliście salę+jedzenie, obsługę itp wszystko razem płatne od osoby czy sala wynajmowana osobno i jedzenie organizowane we własnym zakresie? Wprawdzie temat ślubu będzie u mniej bardziej aktualny za rok lub dwa ale jeżeli zdecydujemy się na pierwszy wariant, to znaczy sala już z jedzeniem, obsługą, ciastami itp to już powinniśmy czegoś szukać bo z terminami u nas kiepsko. Rozważam drugą opcję ponieważ mam dostęp do wspaniałych kucharek i wiem, że czego nie zrobią to wszystko będzie pyszne!
Zastanawiam się, co będzie lepsze pod kątem organizacji i ze strony finansów.

majkarodzik
15-01-2011, 23:40
Dudejlo- jak bys nie zrobila to na pewno bedzie to wspanialy dzien:) powiem tak bylam na 2 weselach gdzie wlasnie mlodzi placili osobno za sale i osobno za jedzenie(kucharki). Oczywiscie byly to "same swoje" kucharki i absolutnie nic sie nie moglo zdarzyc. Na pierwszym weselu braklo nakryc dla rodzicow panstwa mlodych, a wiec szybka akcja aby dostawic stolik i szybko nakryc. A na drugim weselu niestety zdarzylo sie tak, ze braklo dla nas i paru innych par obiadu. My bylismy na tyle w dobrej sytuacji, ze wprosilismy sie na obiad do tesciow, bo to ta sama miejscowosc:). Mlodzi byli srednio zadowoleni ze wzgledu na to, ze nie mial kto dokladnie pokierowac calym weselem, wszystko bylo na ich i rodzicow glowie. Wiadomo, produkty kupuja kucharki, ale Ty musisz sama wszystko dowiezc i dopilnowac. Moze i to jest troszke tansze wyjscie, ale nie zawsze sie oplaca. Moje wesele bylo prawie 4 lata temu i kompletnie nic bym nie zmienila. Mielismy sale wynajeta z obsluga i kucharkami, a co najwazniejsze byla pani( kierowniczka osrodka), ktora zajmowala sie tam wszystkim. My z nia ustalilismy menu i nic wiecej. Procz alkoholu i ciasta wszystko bylo w cenie. Nie musielismy sie martwic o zadne zakupy, dowozy itp. Wszystko bylo swietnie zorganizowane, a obsluga nie zawodna. Biegali jak myszki, gdybym miala jeszcze raz wychodzic za maz(:P) to wybralabym to miejsce jeszcze raz:)

dudejla
15-01-2011, 23:47
Właśnie tego obawiam się najbardziej że i my i rodzice będziemy w to za bardzo zaangażowani i nic z tego wesela mieć nie będziemy. Z jednej strony najchętniej zrobiła bym wszystko sama żeby mieć pewność że wszystko będzie dobrze ale jestem świadoma że to jest niewykonalne:haha:

majkarodzik
15-01-2011, 23:57
Wykonalne na pewno jest, tylko ogolnie slub ma sie raz w zyciu( raczej ), a wiec ma to byc cudowny dzien, bez zadnych nerwow itp. A wiadomo, ze przed slubem bedziecie zalatani, bo to jeszcze cos dokupic do ubrania, a to jeszcze do zespolu, do ksiedza, no i wiadomo jak to my kobiety kosmetyczki, solarium itp rzeczy. A wiec tak naprawde czasu nam bedzie brakowac na to wszystko. Na pewno jeszcze inne kolezanki sie wypowiedza na ten temat, ale ja wolalam sobie oszczedzic tego latania i miec wszystko zapiete na ostatni guzik. Byla za to odpowiedzialna osoba i bylo git:)

ela-k
08-03-2011, 13:01
Mi jeszcze do weselicha daleko (niestety :love:), ale w tym roku hajta się mój braciszek :D - już się doczekać nie mogę :skacze:.

P.S. Taka mała reklama :P - Wspomniany mój braciszek robi zdjęcia na weselach i nie tylko ^_^. Jakby któraś była zainteresowana, to podaję adres bloga > WIDZIANE MOIMI OCZYMA PRZEZ OBIEKTYW... (http://fotografia-marcin-kowal.blogspot.com/)
Ma troszkę swoje "patrzenie na świat", ale myślę, że zdj. są warte uwagi ^_^. Jakby któraś z Was chciała wiedzieć coś więcej, to proszę pisać na priv lub do samego wspomnianego. ;)

mysiula
16-01-2012, 17:49
Hej diewuszki:)
Zastanawiam się czy np.jak dojdzie do zerwania zaręczyn to czy pierścionek powinien zostać u dziewczyny? wyczytałam w necie, że tak bo to przynosi nieszczescia na chlopaka. A co jeśli ten chlopak zaręczy się z inną i da jej ten sam pierścionek? ;p
Tak mnie naszło na przesądy ;)

sztynka
16-01-2012, 19:57
Mysiula ja właśnie czytałam, że pierścionek się powinno oddawać narzeczonemu po zerwaniu zaręczyn. Ale szczerze? Zależy czyja byłaby to wina/decyzja. Jeśli to ja bym zrywała, bo np. zmieniłam zdanie, zakochałam się w kimś to oddałabym pierścionek z szacunku. Jeśli to ja bym była porzucona/zraniona nie oddałabym. Znam sytuację, gdzie Pan Młody we wtorek przed sobotnim weselem zerwał zaręczyny. Wszystko było w ich wspólnym mieszkaniu i gdy on był w pracy ona wszystko spakowała, łącznie z obrączkami itd. należało jej się, bo on wybrał inną.

mysiula
16-01-2012, 20:20
Ja oddałam pierścionek, choć to ja byłam zraniona i to bardzo. Ale zaręczyny zerwałam ja, tzn.można powiedzieć że oboje bo on szantażował mnie że jeśli nie przystane na jego warunki to zerwie, więc nie przystałam i to byl koniec. Oddałam pierścionek, babcia mi mówiła że chlopak nie powinien go brać bo to dla niego nieszczescie. On jak zareczał się po raz drugi dał swojej narzeczonej ten sam pierścionek! co było dla mnie szokiem..na miejscu tej dziewczyny nie chciałabym takiego pierscienia, tylko pewnie ona nie wie ze pierscionek juz mial swoja wlascicielkę...

mala
16-01-2012, 21:15
ohhhhhhhhhh jej ale facet ma z glowa.Szkoda mu bylo kasy na drugi pierscioek?Biedna kobieta.A ty dobrze zrobilas

mysiula
17-01-2012, 00:10
to był/jest materialista..więc nie wątpie w to. Nie kumam takich ludzi..ja bynajmniej takiego pierścionka po przejściach bym nie chciała..

rudzia1985
17-01-2012, 19:30
Ja bym sie na jego miejscu wstydzila dajac nowej kobiecie "uzywany" pierscionek...Ehhh
Co innego jakby mial od mamy i przekazywany z pokolenia na pokolenie...
No ale jak piszesz, ze to materialista to ni9c tylko cieszyc sie, ze w koncu go zostawilas i to w czas :)

mysiula
21-01-2012, 14:30
życzę mu jak najlepiej, a przede wszystkim jego obecnej żonie..żeby miała z nim lekko :D
A z tym pierścionkiem i tak predzej czy później i tak się dowie. Bo na kłamstwie budować szczescia się nie da.

dudejla
27-04-2012, 12:18
Dziewczyny ze Sląska, możecie polecić mi jakieś sale gdzie można zorganizować wesele? Potrzebuje takiej z noclegami, w niedziele jestem umówiona na oglądanie 3 ale nie jestem do nich przekonana, wiec szukam dalej, może macie jakieś sprawdzone w okolicy Tychów, Katowic, Pszczyny?:placz:

katerina15
29-04-2012, 16:30
Dziewczynki ja też mam do was pytanko. Nie wiem, czy w ogóle wypada o to pytać, ale jeśli któraś z was będzie mogła mi odpowiedzieć to będę wdzięczna. (może być na forum, może być PM) . Ile tak mniej więcej płaciłyście za operatora kamery a ile za fotografa? A może oni byli w pakiecie ? I co wam za tę cenę oferowali ? Z góry dziękuję za odpowiedź :*

nanami7
29-04-2012, 20:00
3,000 zł za kamere i dwa aparaty. Wesele + kosciol. :)

reniusia1002
30-06-2013, 00:53
ja mialam mega szczescie bo kolezanka z poprzedniej pracy jest tez fotografem a jej maz kamerzysta i zrobili mi zdjecia oczywiscie pakiet i film za darmo w ramach prezentu wiec oszczedzilam ponad 3 tysiace bo w moim miescie komplet amera plus fotografto tak lekko 3 tysiace.a film naprawde fantastyczny.takze jestem jej mega wdzieczna i zadowolona.a zdjecia do dzis czesto ogladam bo sa boskie jedno wstawie zebyscie mialy male rozeznanie i oczywiscie chce sie pokazac i mojego mezusia.:ok:

sollyana
29-11-2016, 10:55
Dziewczyny, a co sądzicie o różnych gadżetach na weselu? Chodzi mi o np. zawieszki na alkohol, różne napisy, które można postawić na stół, stemplach, których możemy użyć do pisemnych podziękowań za obecność na naszym weselu lub o drewnianych, eleganckich pudełeczkach na obrączki. Trafiłam tutaj Gadżety, które odmienią Twój ślub i wesele - Bralbym.to (http://bralbym.to/gadzety-ktore-odmienia-twoj-slub-wesele/) na świetny artykuł, w którym przedstawione są pomysły na przeróżne gadżety na wesele i ślub i tak się zastanawiam, czy warto kupować takie gadżety i czy to nie jest strata pieniędzy. Jakie macie zdanie na ten temat?

sili
26-08-2017, 18:22
Nawiązując do prezentów to szkoda tylko że zapominamy, że piękne i oryginalne kartki ślubne (https://www.kuferart.pl/papier,kartki-slubne,8,120.html) też są częścią prezentu i to właśnie one zostają pamiątką na całe życie a nie prezent sam w sobie. Ładna kartka plus pięknie napisane odręczne życzenia na pewno wzruszą parę młodą. Tak mało teraz piszemy życzeń własnoręcznie, wysługujemy się kupnymi kartkami z nadrukowanymi życzeniami, które nic nie znaczą. W ogóle szkoda że odeszliśmy od tradycji dawania i wysyłania kartek.

Beline
09-09-2017, 23:02
A ja mam do was pytanie, co według was jest lepszym wyborem jeśli chodzi o muzykę na wesele, orkiestra czy DJ? Z tego co się orientuję to zespól muzyczny Gem, który mamy zamiar zatrudnić może nam zagwarantować i jedno i drugie, ale wydaje mi się, że lepsza będzie orkiestra. Też tak uważacie? Znajomi mówili mi, że ten zespół gra na prawdę bardzo ładnie i jak byli na weselu z nimi to podobno wszyscy świetnie się bawili!

chanah
05-03-2018, 23:49
Najciekawszy pomysł jak wpadł mi do głowy odnośnie wesela i ślubu to skorzystanie z oferty dostępnej na stronie https://weddingcar.pl/pl/ i podjechanie pod salę weselną takim eleganckim, klasycznym zabytkowym Mercedesem. Przecież goście jak to tylko zobaczą to będą zachwyceni. Dla mnie jest to oczywiste, przecież to jest naprawdę najlepsza możliwa opcja. Moja siostra ostatnio właśnie do ślubu jechała ich samochodem i bardzo sobie chwaliła :) !

optometrysta
09-03-2018, 15:07
Nigdy nie rozumiałem czemu przyjęło się, że trzeba brać ślub w miesiącach, które mają literę r w nazwie. Znam cudowne pary, które wzięły ślub w maju chociażby i na szczęście nie mogą narzekać. Uważam, że to totalna głupota i jedynie decydowałbym się na konkretny miesiąc biorąc pod uwagę pogodę i porę roku.

wioletta-dabrowska1991
12-03-2018, 11:19
Tylko sprawdzone firmy.

Samantaa
26-05-2018, 18:09
Na szczescie dzieki potedze Internetu - teraz mozna znalezc porady weselne (https://www.magazynwesele.pl/porady-slubne/) na roznego rodzaju portalach czy blogach. Np Magazyn Wesele - rzuc okiem w wolnej chwili - ich porady ślubne sa naprawde znakomite. A moda? - takze mozna u nich sporo podpatrzec i w tym temacie. Za darmo, oczywiscie:)

Agnez
12-06-2018, 11:24
Nie przejmować się aż tak bardzo i nie nastawiać się, że wszystko będzie idealnie. Wpadki też mają swój urok :)

magadalena
14-10-2021, 20:13
W kwestii organizacji wesela wiele się pozmieniało na przestrzeni ostatnich lat. Na ten moment mamy niesamowity wybór różnych usług, tak by móc zrobić wesele swoich marzeń. Oczywiście pozostaje jeszcze aspekt finansowy, jak do tego wszystkiego podejść by zmieścić się przy okazji w budżecie. Odpowiedzi na to pytanie możemy szukać na własną rękę jednak nigdy nie mamy gwarancji tego, że ją znajdziemy. Natomiast świetnym pomysłem jest skorzystanie z takiej usługi jak wedding planner warszawa (https://www.weselezklasa.pl/wedding-planner,41/warszawa/) ponieważ stawiamy wtedy na doświadczenie danego doradcy. Z pewnością zaoszczędzi nam to wiele czasu i stresu. Będziemy mogli delektować się każdą chwilą przed tym ważnym wydarzeniem w naszym życiu :)

minizo
02-03-2022, 20:46
Dostałam zaproszenie na ślub na czerwiec i jestem na etapie poszukiwać idealnej sukienki na wesele. Myślę nad czarną sukienką, którą znalazłam tutaj https://yups.pl/pol_m_Odziez_Sukienki_Sukienki-na-wesele-189.html Co myślicie ? :) Zależy mi na tym, żeby nie była to kreacja jednorazowa, a żebym mogła ją później założyć na jakieś inne okazje :)

elzbieta81
14-03-2022, 14:29
Jestem tego samego zdania co poprzednicy. Organizacja wesela w dzisiejszych czasach to nie lada wyzwanie. Z jednej strony mamy na rynku dostępnych wielu usługodawców z tej branży. Z drugiej strony to tylko niewielki ich procent oferuje wysoki poziom. A przecież na nim powinno nam zależeć ponieważ wesele to wyjątkowe wydarzenie w naszym życiu. Dlatego warto zacząć poszukiwania idealnej sali, dobrych kilka miesięcy wcześniej. Oczywiście do załatwienia jest wiele innych kwestii, dlatego musimy dobrze się zorganizować. Nieoceniony w tym aspekcie będzie planer ślubny, o którym więcej dowiemy się z tego artykułu - https://www.pless.pl/wiadomosci/71786-planer-slubny-online-nieoceniony-pomocnik-w-slubnych-przygotowaniach Zaoszczędzimy w ten sposób mnóstwo cennego czasu oraz oszczędzimy sobie niepotrzebnego stresu.