PDA

Zobacz pełną wersję : Akryl nie zastyga



sarahaha
10-12-2010, 04:30
Hej mam problem ponieważ już 2 raz zdarzyło mi się ze akryl nie chce zastygać musze czekac 3-4 godziny aż na dobre stwardnieje. Początkowo myślałam, że to wina mego akrylu bo jest sredniej jakości i po prostu nie wiąże sie z liquidem, kupiłam nowy proszek akrylowy, który podobno jest kompatybilny z wszystkimi rodzajami liquidów i żeli i znów to samo :( Liquid zakupilam na allegro jest bezwonny (za butelke 100 ml zapłaciłam ok 22 zł) czy to jest przyczyna tego że nie zastyga? Miala któraś z was taki problem? Podpowiem jeszcze że wcześniejszy akryl ze zwykłym (nie bezwonnym) liquidem zastygał bardzo szybko, z góry dziękuję za podpowiedzi

asia
10-12-2010, 05:33
to z pewnością wina liquidu (wadliwy) plus do tego może dochodzić zła proporcja pudru do płynu

Chocolata
10-12-2010, 10:38
"Bezwonne" liquidy mają to do siebie ze wolniej wiążą się z akrylami. Metodą na to jest ponoć dodanie odrobiny acetonu, ale w moim przypadku ( liquid SPA) niewiele pomogło. Najlepiej kupowac jednak te śmierdziuszki ;)

MURKA
10-12-2010, 10:51
napewno lquid wolnoschnący^_^

Emilia B.
10-12-2010, 10:58
na pewno,liquid wolnoschnący - miałam to samo i myślałam że mnie coś trafi :D bezwonnych nie polecam :)

Ewelina Kazmierczak
10-12-2010, 13:17
tak jak kolezanko napisaly,niestety liquid bezwonnuy dluzej wiaze sie z proszkiem,ale w Twoim przypadku (4h:wow:) to i tak stanowczo za dlugo. Pewnie jest to wina produktu,cos nietak z nim bylo.

Jesli chodzi o aceton to ja go ddaje glownie jak klepie kwiatuchy,do french stosuje normalnie liquid speed.

Kup sobie mala pojemnosc liquidu dobrej firmy. Mysle,ze problem zniknie:kwiatek:

zosia_29
10-12-2010, 14:10
W 100% wina liqidu wolno schnący, albo zbyt wolno schnący :skacze:

sarahaha
10-12-2010, 16:56
Dziękuję za podpowiedzi, proporcje proszku z liquidem są dobre uważam bo tak jak pisałam jak robiłam na tym zwykłym nie miałam tego problemu, no cóż kasa wyrzucona w błoto a chciałam dobrze dla otoczenia :P Człowiek uczy się na błędach, może po przeczytaniu tego ktoś ustrzeże się przed kupnem tego rodzaju liquidu, jeszcze raz bardzo dziękuję

zyza
10-12-2010, 19:04
ja mialam kiedys taki problem z akrylem amerykańskiej firmy kiss...
żaden szybkoschnący polski liquid nie pasowal do niego i stygł mi.... tydzień :D

asia
10-12-2010, 21:38
hihih:D:D ale ze doczekalas tego tygodnia :D:D:D

dzoana
10-12-2010, 22:01
też dużo zależy czy mieszamy liquidy i proszki różnych firm... jednak wiadomo,że najlepiej stosować wszystko jednej firmy... choć wiadomo,że nie zawsze wszystko nam pasuje z jednej :P

zosia_29
13-12-2010, 17:04
Niom, ja to bym chciała firmę KODI wypróbować, ale liqid 250ml kosztuje 180zł :/:

nadya188
13-12-2010, 20:49
Ja także miałam z tym problem. Kupiłam liquid bezwonny z exfashion i szlak mnie trafiał bo wszystko się rozlewało. Kiedy opanowałam już proporcje to akryle taaaaaak wolno zasychały że szok! Wkurzałam się niemiłosiernie. Nawet pisałam na innym forum w wątku firmy exfashion i sama firma napisała tam że bezwonnymi liquidami pracuje się w zupełności inaczej....
Ja poradziłam sobie tak że do liquidu bezwonnego dodawałam normalny szybkoschnący i było wszystko w sam raz:) Fakt faktem więcej bezwonnego liquidu nie kupię.

zyza
13-12-2010, 21:39
Asiu gdzies mam jeszcze ten paznokiec szlaja sie po rzeczach kuferkach itd :D nadal lekko gumowy :D

Kamilia B.S.
13-12-2010, 23:51
proporcje proszku z liquidem są dobre uważam bo tak jak pisałam jak robiłam na tym zwykłym nie miałam tego problemu,
sarahaha, widzisz problem właśnie w tym, że w przypadku liquidów bezwonnych proporcje muszą być troszkę inne; trzeba dużej wprawy, żeby poradzić sobie z takim liquidem -ja osobiście nie polecam tego wynalazku ;)

Zuuzaneczka
14-12-2010, 02:01
W przypadku liquidu bezwonnego trzeba dać ogólnie więcej masy, gdyż ma on to do siebie, że na wierzchu zostaje gumiasta, mokra warstwa, którą należy spiłować :) toteż trzeba wziąć pod uwagę, że część masy zostanie zdjęta. Zrozumiałam, że gdy już usuniemy tę warstwę, to mamy normalne pazurki. Nie pracuję na tym, ale w AP bodaj był artykuł.

Joanna Rozwadowska
14-12-2010, 12:31
Akryl bezwonny niestety - nawet najlepszy i najdroższy to produkt dla osób które chca sie pomęczyć . Po pierwsze proporcje monomeru do polimeru powinny być inne niż w przypadku metody tradycyjnej . Po drugie gumowanie produktu jest rzeczą jak najbardziej normalną . Po trzecie zdecydowanie nie polecam kupowania produktów na allegro niewiadomego pochodzenia - bo niestety w większości przypadków to pieniazki wyrzucone w błoto. Nawet w sprawdzonych hurtowniach nalezy zwrócić baczna uwagę na datę przydatności do użytku , ponieważ są to systemy stosunkowo rzadko sie sprzedające , często zalegaja na półkach i sa grubo po terminie.

sweetpazurki
28-01-2011, 22:13
mi sie tez wydaje ze wina liquidu... ja ostatnio kupilam nowy liquid i nowy bialy akryl i pedzelek do akrylu i fakty byl taki ze nie wychodzily biale kulki tylko szare :/

kochanaa
16-02-2011, 18:48
Mam problem z tym, że mi ciemne akryle nie zasychają. Wszystko mam z tej samej firmy i wszystkie jasne kolory mi świetnie zasychają, kamuflaż też dobrze zasycha, a jak chce zrobić czarne lub granatowe pazurki to mogę czekać godzinę, a one nie zasychają ... Co zrobić, aby zasychał ? Miałyście już taki problem ?

Emilia B.
16-02-2011, 19:34
a to są zwykłe kolorówki czy wolnoschnące? termin ważności jest dobry?

Chocolata
16-02-2011, 19:35
Mam problem z tym, że mi ciemne akryle nie zasychają. Wszystko mam z tej samej firmy i wszystkie jasne kolory mi świetnie zasychają, kamuflaż też dobrze zasycha, a jak chce zrobić czarne lub granatowe pazurki to mogę czekać godzinę, a one nie zasychają ... Co zrobić, aby zasychał ? Miałyście już taki problem ?
Najprawdopodobniej w kupionym akrylu jest zbyt duzo pigmentu. Polecam dodanie do 5g akrylu kolorowego np. 2 g akrylu clear. Powinno przyspieszyć wiązanie. Pozdrawiam!

kochanaa
16-02-2011, 19:40
a to są zwykłe kolorówki czy wolnoschnące? termin ważności jest dobry?

Zwykłe kolorówki. termin ważności jest dobry :)

Zastosuje się do rady Chocolaty i dodam trochę akrylu clear ^_^

czarnyaniol121
07-04-2011, 13:44
wiec mam taki problem kojarzyło mi sie że tylko bezzapachowy liquid zostawia lepka warstwę a tu psikus bo wolnoschnący też ;(
moje pytanie jak mam sie pozbyć tej warstwy w przypadku kwiatków?

skarbenia7
07-04-2011, 13:54
Oj, ja również miałam taki problem :/ Coś okropnego :/
Doszło do takiego momentu, ze paznokcie budowałam wieczorem, szłam spac, a dopiero na następny dzień opiłowywałam i nabłyszczałam.
Nigdy więcej takiego zakupu.

kobietazpazurem
07-04-2011, 13:56
Oj, ja również miałam taki problem :/ Coś okropnego :/
Doszło do takiego momentu, ze paznokcie budowałam wieczorem, szłam spac, a dopiero na następny dzień opiłowywałam i nabłyszczałam.
Nigdy więcej takiego zakupu.

nie zdeformowała Ci się budowa przez noc?

skarbenia7
07-04-2011, 13:59
hi hi :) niee, czekałam aż stwardnieje do tego stopnia, żebym mogła spokojnie pójśc spac :P
Chyba że piłowanko tak jak sarahaha napisała - po jakichś 4ech godzinach.
Masakra ;/

Malyyyyna
07-04-2011, 15:36
z tymi bezwonnymi to jakies inne zasady sa tak słyszałam, ale nie wiem do konca na czym one polegaja

xsunnyolciax
07-04-2011, 17:01
z tego co się orientuję, bezwonne mają trochę inny skład i zostawiają taką warstwę lepką nawet jak stwardnieją. Natomiast żeby wolnoschnące tak działały to pierwszy raz słyszę, bo sama miałam wolnoschnący i zastygał normalnie bez problemów.

aniak125
19-06-2012, 02:26
Znam ten problem z niezasychającym akrylem. Kiedyś kupiłam bezzapachowy liquid z firmy naildesign i to był chyba mój największy życiowy błąd:). Początkowo zmieszałam go z moim akryłem innej firmy i zrobiło się takie gumowate coś, no to pomyślałam , że akryl z liquidem nie współgrają to dokupiłam jeszcze akryl clear z naildesign i to też był błąd, akryl dalej nie zasychał. A, że mam słabe nerwy postanowiłam odłożyć go w kąt i tym sposobem już trzeci rok stoi na mojej półce i zbiera kurz:)

zosia_29
19-06-2012, 14:27
Niestety te bezwonne liqidy tak maja że nie zastyga akryl, tu na forum już był poruszany temat bezwonnych ale nie wiem gdzie on jest.... w każdym bądż razie kupowac takowego nie warto lepiej nauczyć na normalnym a potem to już z górki wtedy nawet szybko schnący będzie za wolny :P