PDA

Zobacz pełną wersję : Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18

asia4044
25-05-2013, 15:44
Witam, ja do tej pory robilam zawsze jednokolorowe hybrydy, jednak chcialbym zaczac udoskonalac je zdobieniami- i wlasnie problem w tym ze jestem kompletnie zielona. Z wszystkich tych tematow udalo mi sie wyczytac, ze stylizacje wykonujecie farbkami akrylowymi i jak przykleja sie ozdoby. Mam jednak jeszcze kilka pytan, pomozecie?

Patrycja_92
25-05-2013, 15:49
http://forum.wzorki.info/paznokcie-naturalne/5670-zelo-lakiery-hybrydy-shellac-100.html - tutaj dowiesz się więcej na temat hybryd :) http://forum.wzorki.info/paznokcie-naturalne/5363-wzorki-na-naturalne-paznokcie-16.html a tutaj na temat zdobień :) W dziale " Stylizacje Hybrydowe" wrzucamy fotki naszych dzieł, a nie dyskutujemy, buziaki :)

Do hybryd bardzo fajnym sposobem na zdobienia są farby akrylowe: metoda One stroke i różne inne maziajki, farby akwarelowe, ale to dla mnie wyższa szkoła jazdy juz no i konad :) A co dokładnie do zdobień na Gelishu to proponuje zapytac Choco, bo Ona jest spec od Gelisha :))

kaka80
25-05-2013, 16:17
dziewczyny potrzebuje delikatnie różowej,takiej "satynowej"hybrydy,klientka sie napalila na podobny efekt paznokci jak maiala doskonala pani domu :P

jadira37
25-05-2013, 18:36
Ja poleciła bym hybrydę-Harmony Gelish/pink smoothie/

yashe
25-05-2013, 22:15
czy ktoś może mi napisać która z baz nie wymaga matowienia przed nałożeniem, CND czy Harmony ? czy obie wymagają odpowiedniego przygotowania płytki? gdzieś chyba widziałam wpis, że przy jednej z nich nie jest to konieczne.. a może już całkiem mi się pomieszało ? :| hehehe :)

edusia777
25-05-2013, 22:21
kaka80 to jest bardzo fajny delikatny pudrowy kolorek ibd just gel (http://mar-rus.pl/ibd-just-gel-hybryda-ibd-justgel-juliet-14ml/p,305896)

jumpi
25-05-2013, 22:29
czy ktoś może mi napisać która z baz nie wymaga matowienia przed nałożeniem, CND czy Harmony ? czy obie wymagają odpowiedniego przygotowania płytki? gdzieś chyba widziałam wpis, że przy jednej z nich nie jest to konieczne.. a może już całkiem mi się pomieszało ? :| hehehe :)
shellac, ale ja zawsze matowię ;)

Chocolata
25-05-2013, 22:33
Gelish Harmony na pewno wymaga przygotowania płytki. Shellac wymaga z tego co mi wiadomo tylko odtłuszczenia płytki.

yashe
25-05-2013, 22:43
shellac, ale ja zawsze matowię ;)
a próbowałaś może bez matowienia? jesli tak to czy była różnica w trwałości?

jumpi
25-05-2013, 22:46
a próbowałaś może bez matowienia? jesli tak to czy była różnica w trwałości?
tak próbowałam, ale dluzej trzyma sie zmatowiony,oczywiście trzeba usunąć skórki i błonki z paznokcia

yashe
27-05-2013, 01:17
To ja mam podejrzenie,że Estetiq i Olivia to jedno i to samo.
Nie wiem też czy hybryda A.t.a też nie to samo:)


wiesz co? śmiem twierdzić, że Estetiq, Olivia, Żellak (a.t.a) oraz Cosmetics Zone to jedno i to samo:/ ta sama rozlewnia a inne buteleczki, dobrze chociaż, że cena taka sama:D Wszystkie te firmy mają podobne kolorki, a nawet te same nr jeśli chodzi o paletę np. kolor 26,59,31,32 i wiele innych (poniżej wzornik Olivia, a.t.a i Cosmetics Zone), Estetiq jest na stronie Żel Hybrydowy Color Żele Hybrydowe Manicure Hybrydowy Kosmetyki Profesjonalne ESTETIQ (http://www.biokur.pl/zel-hybrydowy-color-15-ml-p-98.html?manufacturers_id=2)
W przypadku Estetiq'a niektóre kolorki mają inne nr więc mogą mieć pomieszaną kolorówkę.

Jedyną różnicą jest to, że nie wszystkie kolorki mają w sprzedaży np. a.t.a ma kolory z dopiskiem "new" i tych pozostałe firmy nie mają w palecie.

Co do składu nie mam pozostałych firm, posiadam tylko kilka sztuk z Cosmetics Zone więc w razie czego mogę podesłać skład dla porównania :)

coś kiepsko widać wzornik z a.t.a więc wklejam link Lakier hybrydowy uv COLOR ata nrP3 15ml- PASTEL MILK BLUE Fantoma nails & beuaty (http://www.fantoma.pl/pl/p/Lakier-hybrydowy-uv-COLOR-ata-nrP3-15ml-PASTEL-MILK-BLUE/1390)

---------- Dodano o godzinie 00:20 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:20 ----------

oraz Olivia olivia lakier hybrydowy (http://www.venus-hurtownia.pl/olivia-lakier-hybrydywy/) ;P

wiecie? w sumie to nawet dobrze:) jeśli dobrze myślę co do podobieństwa firm to przynajmniej wiem czego mogę się spodziewać po lakierach z a.t.a czy Olivia:P (chyba, że się mylę:/) upatrzyłam już kolorek 102 i p7 z paletki a.t.a :D te kropeczki na wzorniku symbolizują błyszczące drobinki, mam kolor 044 z Cosmetics Z. i wiem jak to mniej więcej wygląda:)

heheh sama sobie odpowiadam:P

dajcie znać w skrócie jak się trzyma Olivia, a.t.a... Estetiq wszyscy zachwalają więc nie pytam ;)

cathrine
27-05-2013, 11:15
Ja mam pytanie odnosnie zakupu gdzie moge kupic małe pojemności Mistero Milano, podajcie proszę link bo przeszukałam kilku dystrybutorów i jak dotąd nie widzę :(

germana
27-05-2013, 18:02
Mistero Milano z tego co wiem ma tylko jedną pojemność dawne 9ml obecnie 11ml już mniejszych ani większych to nie ma ;p

malutkaistotkaa
28-05-2013, 11:33
dziewczyny mam pytanie robilam frencha shellakiem i dostalam teraz wiadomosc ze podbno pajaczkis ie porobily na paznokciach minelo okolo 1,5tyg
czego to moze byc przyczyna??
prosze io pomoc..:(

sandrus
28-05-2013, 11:45
wiesz co? śmiem twierdzić, że Estetiq, Olivia, Żellak (a.t.a) oraz Cosmetics Zone to jedno i to samo:/ ta sama rozlewnia a inne buteleczki, dobrze chociaż, że cena taka sama:D Wszystkie te firmy mają podobne kolorki, a nawet te same nr jeśli chodzi o paletę np. kolor 26,59,31,32 i wiele innych (poniżej wzornik Olivia, a.t.a i Cosmetics Zone), Estetiq jest na stronie Żel Hybrydowy Color Żele Hybrydowe Manicure Hybrydowy Kosmetyki Profesjonalne ESTETIQ (http://www.biokur.pl/zel-hybrydowy-color-15-ml-p-98.html?manufacturers_id=2)
W przypadku Estetiq'a niektóre kolorki mają inne nr więc mogą mieć pomieszaną kolorówkę.

Jedyną różnicą jest to, że nie wszystkie kolorki mają w sprzedaży np. a.t.a ma kolory z dopiskiem "new" i tych pozostałe firmy nie mają w palecie.

Co do składu nie mam pozostałych firm, posiadam tylko kilka sztuk z Cosmetics Zone więc w razie czego mogę podesłać skład dla porównania :)

coś kiepsko widać wzornik z a.t.a więc wklejam link Lakier hybrydowy uv COLOR ata nrP3 15ml- PASTEL MILK BLUE Fantoma nails & beuaty (http://www.fantoma.pl/pl/p/Lakier-hybrydowy-uv-COLOR-ata-nrP3-15ml-PASTEL-MILK-BLUE/1390)

---------- Dodano o godzinie 00:20 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:20 ----------

oraz Olivia olivia lakier hybrydowy (http://www.venus-hurtownia.pl/olivia-lakier-hybrydywy/) ;P

wiecie? w sumie to nawet dobrze:) jeśli dobrze myślę co do podobieństwa firm to przynajmniej wiem czego mogę się spodziewać po lakierach z a.t.a czy Olivia:P (chyba, że się mylę:/) upatrzyłam już kolorek 102 i p7 z paletki a.t.a :D te kropeczki na wzorniku symbolizują błyszczące drobinki, mam kolor 044 z Cosmetics Z. i wiem jak to mniej więcej wygląda:)

heheh sama sobie odpowiadam:P

dajcie znać w skrócie jak się trzyma Olivia, a.t.a... Estetiq wszyscy zachwalają więc nie pytam ;)


Olivia trzyma się bardzo dobrze:)Wiem ,bo testowałam:)

agnieszka-nails
28-05-2013, 18:44
obok salonu w którym sobie pracuje otworzyła się nowa hurtownia. Mają lakiery hybrydowe PURE nie spotkałam się wcześniej z taką nazwą i taką hybrydą. Czy któraś z Was coś wie na ich temat?

nanami7
28-05-2013, 20:02
dziewczyny kupiłyśmy na próbe z szefową trzy kolorki z firmy Diamond Cosmetics ich lakiery hybrydowy Semilac 3 in 1 ale stosujemy baze i nablyszczacz, ale powiem Wam, ze wybor kolorow maja duzy i ladnie wygladaja. Krycie 2 warstwy :)

agnieszka-nails
28-05-2013, 20:59
testujcie teraz trwałość :) a ile kosztują te z DC?

yashe
28-05-2013, 21:28
i gdzie można je kupić na necie? szukałam informacji na temat tego Semilac 3 in 1 ale nigdzie nie ma info na ich temat:|

nanami7
29-05-2013, 18:29
wklejam linka do tych z Diamond Cosmetics :)

Classic - Diamond-Cosmetics sklep on-line (http://www.pazurki.com.pl/category/lakiery-hybrydowe-classic)

a tu te 3in1 http://www.pazurki.com.pl/category/hybryda-one-phase-3-in-1-

jedyny minus - odmaczaja sie ale kiepsko... dlugo trzeba trzymac.

aniulka
29-05-2013, 22:47
Czesc dziewczyny!Niedawno zrobilam sobie hybrydki Mistero Milano i jestem straszniie zawiedziona efektem koncowym.Po ok 2-3 dniach hybryda peka i sie kruszy na wolnym brzegu.Na dodatek traci swoj polysk :( Wszystko robie zgodnie z instrukcja zamieszczona na stronie:opracowanie skorek,zmatowienie,odpylenie,wytrawienie plytki preparatem Standard, punktowo primer,cieniutko baza 2 w 1, 2 razy cienko kolor i nablyszczenie baza 2 w 1.Dodam ze zamykam wolny brzeg przy kazdej nakladanej warstwie.Czy moje paznokcie sa za bardzo zniszczone po tipsach i dlatego lakier sie nie trzyma?W zalaczniku fotki 6 dniowych paznokci... Czekam na odpowiedzi.Z góry dzieki^_^

yashe
29-05-2013, 22:58
pewnie masz za miękkie paznokcie, wydaje mi się, że to nie wina hybrydy.. mi zrobiło się podobnie tylko że na jednym palcu, powodem wg mnie było to, że płytka w tym miejscu była dość cienka, i pazur mimo lakieru wywijał się na wszystkie strony:/ wrrr :/ proponuję spróbować "podleczyć" paznokcie jakimiś odżywkami np, Eveline albo nałożyć warstwę żelu, aby delikatniej utwardzić naturalną płytkę. Ja swojego paznokcia spiłowałam najkrócej jak się da i na takim krótkim zrobiłam hybrydę, dałam też trzy warstwy lakieru i jest już ok:)

agnieszka-nails
29-05-2013, 23:09
rowniez uważam, że jest to wina zbyt cienkiego pazurka. Używam innej firmy hybryd ale działo mi się tak samo przy cienkich lub rozdwajających się pazurkach. Zostaje albo podleczenie pazurka tak jak napisała poprzedniczka albo jego delikatne utwardzenie ^_^

aniulka
30-05-2013, 00:14
Dzieki dziewczyny!Nastepnym razem utwardze je troche zelikiem.A jak myslicie dlaczego paznokcie traca swoj polysk?

ewelinka:*
30-05-2013, 00:17
za krótko utwardzone? czym przemywasz?

agnieszka-nails
30-05-2013, 00:18
Jeśli od razu traci swój połysk to może być to wina cleanera, przynajmniej tak było w moim przypadku. Po jedym błyszczało ślicznie po drugim wszystko traciło swój połysk.
Jeśli traci połysk po jakimś czasie to nie wiem czemu sie tak dzieje :( nie spotkałam się z czymś takim jeszcze

upr87
30-05-2013, 13:14
Hej dziewczyny potrzebuje pomocy bo nie wiem co jest grane:(((Używam żeli hybrydowych Sun Flower mam primer,bazę,kolor i top z tej firmy.Wszystko po kolei wykonałam,opiłowałam,wycięłam skórki,zmatowiłam bloczkiem,odtłuściłam, nałożyłam primer,później bazę zaczynam zawsze nakładać od wolnego brzegu, przemyłam suchym wacikiem,dwa kolorki cienko położone,top,odtłuściłam cleanerem i po 3 dniach zeszły koleżance z paznokci całym płatem:(((((ja sobie robiłam i musiałam je pilnikiem ściągać:(jaka może być przyczyna że tak jej się zrobiło???jak sobie poradzić bo już nie wiem miałam znowu taki przypadek:(Ratujcie:(;(

pinusia6
30-05-2013, 14:25
Ja poleciła bym hybrydę-Harmony Gelish/pink smoothie/

Jakby ktoś chciał to mam na zbyciu ta hybrytke i bialy tez z gelish w malych buteleczkach uzyte na jeden set i nie mam klientek na frencha :(

malinowa
30-05-2013, 14:28
upr87 uzyj pilnika do matowienia plytki , nie bloczka
(http://forum.wzorki.info/members/19598-upr87.html)

sandrus
30-05-2013, 14:29
Polecam top ibd .
przy nim znikają problemy z matowieniem paznokci.
tani,szybko się utwardza i mega błyszczy:)

malinowa
30-05-2013, 17:34
sandrus (http://forum.wzorki.info/members/4849-sandrus.html) a mogłabyś podać linka do tego topu ibd?

natalia268
30-05-2013, 18:08
Hej dziewczyny potrzebuje pomocy bo nie wiem co jest grane:(((Używam żeli hybrydowych Sun Flower mam primer,bazę,kolor i top z tej firmy.Wszystko po kolei wykonałam,opiłowałam,wycięłam skórki,zmatowiłam bloczkiem,odtłuściłam, nałożyłam primer,później bazę zaczynam zawsze nakładać od wolnego brzegu, przemyłam suchym wacikiem,dwa kolorki cienko położone,top,odtłuściłam cleanerem i po 3 dniach zeszły koleżance z paznokci całym płatem:(((((ja sobie robiłam i musiałam je pilnikiem ściągać:(jaka może być przyczyna że tak jej się zrobiło???jak sobie poradzić bo już nie wiem miałam znowu taki przypadek:(Ratujcie:(;(

baza z SF nadaje się do kosza...

malinowa
30-05-2013, 18:24
upr87 (http://forum.wzorki.info/members/19598-upr87.html) skoro tak jak pisze natalia268 (http://forum.wzorki.info/members/953-natalia268.html) baza z sun flower jest beznadziejna, to skoro już kupiłaś ją i szkoda ci jej wyrzucić to możesz dać pod ta bazę zwykły żel bazowy i dopiero na to bazę hybrydową i kolor, wszystko powinno się trzymać bez problemu, oczywiscie najpierw pazurki trzeba zmatowić pilnikiem

Patrycja_92
31-05-2013, 12:58
Wcześniej pisalam że ładnie trzyma mi się INS na Gelishu, ale zeby nie być gołosłowną, to proszę fotkę z dzisiejszej odnowy, 3 tygodnie :)
http://2.bp.blogspot.com/-RX_uCxIQv7U/Uahy25cWseI/AAAAAAAAAhQ/VQAxRCIgu4s/s1600/odrost.jpg

samaron
31-05-2013, 13:15
Któraś tam pisała o hybrydach alex studio - to jest to samo co sun flower, tyle, że w mniejszych pojemnościach.
Pati - no trzymają się jak widać, ale dla mnie zdecydowanie za gruba warstwa. ;)

Patrycja_92
31-05-2013, 14:21
Bo dwa razy baza i niektóre mają słabsze krycie i musialam dac dwie warstwy, a INS jest gęsty i nie chce tworzyć ładniej cieniutkiej warsstwy, ale trzymać się trzyma :))

sandrus
31-05-2013, 15:09
sandrus (http://forum.wzorki.info/members/4849-sandrus.html) a mogłabyś podać linka do tego topu ibd?


Bardzo proszę:)

IBD Lakier Hybrydowy shellac - Top Coat (3259382690) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/ibd-lakier-hybrydowy-shellac-top-coat-i3259382690.html)


dziewczyny a praktykujecie dwie warstwy bazy Gelish na słabe paznokcie???
coś to pomaga???
Mam na myśli przypadki marnych paznokci...


i jeszcze co do marnej bazy tak jak piszecie np.sun flower czy jak jej tam.
zrób test i potraktuj ją jako top.
jak będzie sie ładnie błyszczeć i nieźle nosić to zawsze będzie to jakieś wykorzystanie marnej sztuki:P

Patrycja_92
31-05-2013, 16:01
Sandruś ja tak robie, po permementnym robieniu żelu dziewczyna chciala przejśc na hybryde wiec wzmocnilam je dwa razy bazą i rewelacja, nic sie nie kruszy przy wolnym brzegu, dwa uzupełnienia tak zrobilam i teraz paznokcie takie ma naturalki, że az bylam dzisiaj w szoku, piłowałam i pilowalam zeby je skrócic z dlugosci bo takie twarde sobie odrosły :)

karolasc
31-05-2013, 20:35
sandrus ja stosuję 2 x bazę na słabych i bardzo zniszczonych, tzn inaczej tak jakby od połowy przeciągam jeszcze raz bazą i wolny brzeg po raz drugi otulam i zdaje to rezultat całkiem niezły jak do tej pory ( odpukać) :)

Dorociadoti
31-05-2013, 23:36
Cześć dziewczyny, mam takie pytanko i mam nadzieję, że mi pomożecie. Nie wiem czy było zadawane, bo nie mogę znaleźć :) robiłam pazurki hybrydowe w poniedziałek i dzisiaj przyszła do mnie klientka no i po prostu 3 były prawie do połowy ściągnięte no i jeden troszkę jakby pęknięty. Dodam, że klientka przygotowywała wesele córki, wszystko robiła, m.in. piekła, myła, no po prostu wszystko i bez rękawiczek, cały tydzień. Czy to mogło być przyczyną, że te pazurki odeszły?? Pomóżcie :)

karolasc
31-05-2013, 23:45
Myślę, że to mogło się do tego bardzo przyczynić, a jeszcze jak używała "cifa" lub innych podobnych mleczek czyszczących np na bazie wybielacza to już w ogóle jestem przekonana, że mogła im "pomóc" bardzo przyczynić się do tego w jakim obecnie są stanie :)

upr87
31-05-2013, 23:48
Jutro spróbuje z tym pilnikiem :)a kupiłam bazę i top Shellac i ten producent zaleca tylko odtłuszczenie płytki bez matowienia:huh:a Wy dziewczyny matowicie czy nie???i zrobię teścik SF spróbuje też z podkładem bazowym bo szkoda mi wyrzucić tych pełnych buteleczek:( dzięki dziewczyny za pomoc dam znać jak wyszło:)
:*

---------- Dodano o godzinie 22:48 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:46 ----------

DorociaDoti miałam taki sam przypadek a na jakich lakierach pracujesz???

Dorociadoti
31-05-2013, 23:56
karolasc ja tez tak myślę, bo jednak aby chronić nasze dłonie i paznokcie należy używać rękawiczek, miała przyjść dzisiaj to by było na "świeżo" wszystko ładnie, a tak tylko dorobiłam jej tamte, bo tylko tyle chciała :) po prostu się nad tym zastanawiam, bo wiem, że jak robiłam koleżance to się trzymały a tutaj no jednak cały czas te urazy były. Dlatego no przestraszyłam się w pierwszej kolejności czy ja coś źle zrobiłam.

---------- Dodano o godzinie 22:56 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:51 ----------

upr ja mam lakiery z a.t.a niestety na razie na jakieś droższe mnie nie stać, ale ogólnie jestem z nich zadowolona :) nie mam za dużej kolekcji, bo od nie dawna dopiero zaczęłam :P :)

upr87
01-06-2013, 00:01
ja też hybrydowy kładę od niedawna i mi i szwagierce super się trzymają a kurcze trafiła mi się klientka i po 4 dniach 3 jej płatkiem zeszły,jutro mam jej robić reklamację i zastanawiam się jak wyjdzie :(((

---------- Dodano o godzinie 23:01 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:59 ----------

a powiedz mi ile czasu trzymasz bazę kolorki i top w lampie???

Dorociadoti
01-06-2013, 00:05
wiesz popytaj jej może co robiła, więc może samo nasunie Ci się dlaczego się tak stało, bo u mnie ta klientka mówiła, że do wczoraj były dobre a już dzisiaj odpadły, także myślę, że pewnie za długo było tego wszystkiego dla nich :) nic się nie martw, wszystko będzie dobrze :)

---------- Dodano o godzinie 23:05 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:03 ----------

ja trzymam praktycznie wszystko po 2 min., no a jeśli chodzi o nabłyszczacz to 2 razy po 2 min. :)

agnieszka-nails
01-06-2013, 00:27
ja utwardzam wszystko po 60 sec i jest wszystko ok

Dorociadoti
01-06-2013, 10:38
:) no u mnie też było ok, tylko mnie najbardziej interesuje to na razie czy to wszystko mogło się przyczynić do tego, że z tymi paznokciami tak się zrobiło.

macaomoonlight
01-06-2013, 22:26
Witajcie - słyszałyście o lakierze Vinylux CND? Określany jako zmywalny lakier hybrydowy, założeniem jest, że nosi się go tydzień i wówczas wygląda i błyszczy super, a potem zmywa zwykłym acetonem. Testowałyście??
http://www.lovecnd.com/what-is-vinylux/

Patrycja_92
02-06-2013, 22:29
Z tego co wiem wszystkie lakiery hybrydowe ściąga się acetonem ;) Z tym że wspomniany Vinylux podobno nie wymaga lampy UV/LED, tylko specjalnego Top Coatu do utwardzenia/utrwalenia :) No i tak jak mówilaś nosi się krócej niż normalna hybryda :)

Blejsia
03-06-2013, 00:19
Dziewczyny pomóżcie przeszukałam forum nic nie znalazłam..... :( Mam awarie- juz 2 klientki przyszły z hm..tak jakby peknieciami na paznokciu .Uzywam shellaca i mm wcześniej nie miało to miejsca. Nie wiem czy mogło to spowodowac urazami, może uderzeniem . Nie jest to na wsyztskich pazurkach ale na kilku na końcówkach.

asia
03-06-2013, 13:46
masz może fotkę?

jeżeli wcześniej było ok, to może czas wymienić zarówki w lampie?

możliwe też że panie zwyczajnie robily porządki domowe etc, a wtedy to już nie ma siły, istnieje możliwość że coś sie stanie albo hybryda wejdzie w związek z preparatek chemicznym, szczegolnie jesli pani nie uzywa rekawiczek

siuniczka
03-06-2013, 22:20
ja również mam problem, robiłam koleżance hybrydy, uprzedzała mnie, że wszelkie żele, akryle czy hybrydy jej się nie trzymają, więc postanowiłam dokonać wszelkich starań, aby je jak najlepiej utrwalić- przemyłam paznokcie porządnie acetonem, cleanerem, dałam primer, położyłam 2 warstwy bazy, jedynie nie miałam jak zabezpieczyć wolnego brzegu bo miała bardzoooo krótkie pazurki. Na drugi dzień odpadły jej dosłownie płaty - i to wcale nie na końcu paznokcia. Co ważne przez ten czas nic nie robiła, tzn. nie sprzątała ani nic. Jej płytka jest dosyć twarda, ale krucha. Czy w jej przypadku jest szansa, że manicure będzie się jej trzymał? Czy może jej paznokcie nie nadają się na tego typu zabiegi?

gonia1203
03-06-2013, 22:49
siuniczka na jakich hybrydach pracujesz?

siuniczka
03-06-2013, 23:08
baze i top mam z mm a lakiery z ins. Wiadomo że ins nie jest najlepszą firmą, ale u mnie trzyma się minimum tydzień w stanie idealnym. Koleżance nawet shellac tak schodził, dlatego się pytam, czy coś można zrobić, aby wzmocnić hybrydę, czy raczej z tego typu płytką nie da się nic zrobić?

gonia1203
03-06-2013, 23:33
Ja pracuje na bazie i topie z Gelisha, i łącze z kolorami Gelish, Mistero Milano, Indigo i nic takiego mi sie nie zdarzylo, baze i top masz 2w1 z Mistero? Na innym forum czytalam że nie trzyma się za dobrze

kiwaczek2
04-06-2013, 00:24
Mi sie tak dzieje u jednej.ma krotkie bqrdzo.nie ma jak zahaczyc o wolny brzeg.tzn niby jest ale ledwo. Wszystko odchodzi 2 dni po. Mimo ze.klade na gelisha. Akryl i zel u niej odchodzi po tygodniu czasem dwoch.tak po prostu bez wiekszego zrywania.

siuniczka
04-06-2013, 14:06
tak baza jest ta 2w1 z mm. Ale tak jak pisałam nie jest to wina produktów, gdyż jej nic sie nie chce trzymać, podobnie jak u klientki kiwaczek. szkoda.

edusia777
04-06-2013, 19:25
mam taki problem- gdy nakladam hybryde na zel (tak jako kolor) to po kilku dniach klientkom robia sie takie male ryski na pazurkach, delikatne pekniecia. od czego to moze byc?

Blejsia
04-06-2013, 19:53
Po prostu płytka paznokcia nie przyswaja-lub jest tłusta sama w sobie i nic nie da nakłądanie acetonow primerow..-bo i tak wszystko odpadnie lub odejdzieplatem:) Ja Kochana Asia nie mam fotki -ale juz sama sobie znalazłam odpowiedz to po przez urazy mechaniczne kiedy np płytka paznokcia jest cienka i dostaje ciosa kilka razy -hybryda peka jak bede maiał w przyszłosci to wrzuce:)

malutkaistotkaa
05-06-2013, 09:09
dziewczyny ja mam problem
czy to mozliwe zeby hybryda zoltka??co mam z tym zrobci ??
po solarium french na stopach zrobil sie zoltawy dziewczynie tez jasnee kolory z mm sie przebarwily...
co mam z tym zrobic kupic jakis lakier i im smarowac??

Blejsia
05-06-2013, 10:10
Może nakładac top coat?? też zejdzie pod acetonem:) a nabłyszczacz z czego masz ja mam z shellaca i nic do tej pory sie nie działo.

Ja mam też problem z montowaniem cyrkoni;/ jak to robicie?? ja przemywam kolor cleanerem przyklejam na klej i jade nabłyszczaczem-i niestety trzymaja sie ok 1 tyg;/

Izi
05-06-2013, 10:30
Blejsia a próbowałaś nie przemywać tylko postawić kropelke topu - na to cyrkonia, utwardzić, top na całość z ominięciem ozdoby i do lampy. Powiem szczerze, że nie miałam okazji przyklejać cyrkonii na hybrydę ale zapewne tak bym się za to zabrała;]

sandrus
05-06-2013, 10:56
Ja mam też problem z montowaniem cyrkoni;/ jak to robicie?? ja przemywam kolor cleanerem przyklejam na klej i jade nabłyszczaczem-i niestety trzymaja sie ok 1 tyg;/


sprawdzony sposób-nie przemywać koloru dać cienko top na to cyrkonia-utwardzić-jeszcze raz top na cały paznokieć otulając cyrkonie.
w sensie nie chlapnąć na cyrkonie topu tylko tak dookoła ten nabłyszczacz.

Blejsia
05-06-2013, 10:58
Sprawdze:*

3524
05-06-2013, 19:15
Cyrkonie rzeczywiście będą się trzymać.

Co do żółknięcia - ostatnio robiłam Indigo tym jednofazowym na jednym paznokciu i zapomniałam, że nie potrzebuje topu (Shellac). Cały kolor zżółkł plus pojawiły się bardziej żółte plamy. Więc może top i kolor nie grają razem.
Top coat tak, o ile nie będzie zbyt gęsty, żeby nie było grubo, lub lakier bezbarwny.

agaciorka93
05-06-2013, 19:50
przyszły do mnie dzisiaj hybrydki charabonne 9 mini buteleczek na poczatek moge powiedzec ze kolorki sa bardzo ladne :) jak z odmaczaniem i jakoscia jak sie dowiem to Was poinformuje i jak bede miala czas to wrzuce do katalogu kolorki :)

sztynka
05-06-2013, 21:15
Ja zamówiłam dziś 7 kolorków z estetika. Wzięłam za pobraniem, więc może w piątek przyjdą i dam fotki kolorów :-) Słyszałam o nich bardzo dobre opinie. Po 21,50 za kolorek. Oczywiście baza i top Gelisha :) W sumie za 7 kolorów z wysyłką za pobraniem wyszło 160 zł.

kiwaczek2
05-06-2013, 21:23
kolorki estetiq prawie wszystkie są w katalogu hybryd

Sweetestgirl13
06-06-2013, 18:58
Agaciorka93 ja mam hybrydki charbonne sa swietnie mega sie trzymaja i super odmaczaja schodza jak odpryskujacy lakier;)

salonadamek
06-06-2013, 21:09
A ja miałam jeden kolor z Charbonne i właśnie go wyrzuciłam. Kolor bardzo ładny - pastelowy żółty ale krycia żadnego, potrzebuje 4 a nawet 5 warstw i nie odmacza się. I dodam jeszcze, że opakowanie się rozpadło.

justynka27
06-06-2013, 23:35
Hej możesz mi powiedzieć jak długo hybryda z INS trzymała sie z baza estetiq?

agaciorka93
06-06-2013, 23:47
Jak narazie zrobiłam sobie kolorki na wzorniczku i kolorki sa naprawde swietne i krycie takze w porządku nie moge sie doczeac kiedy ich uzyje :D

Dzisiaj sobie zrobiłam pazurki hyrydami charabonne bardzo ladnie się nakładają bez najmniejszego problemu nic nie jezdzi i nie rozlewa sie :) Robiłam na bazie nsi. Moje pazurki są dość słabe ale zobaczymy ile wytrwają :D

Patrycja_92
07-06-2013, 03:09
2-3 dni, w porywach do tygodnia na rewelacyjnie mocnej płytce. Generalnie jedna wielka porażka. Bez Gelisha to do INS-ów nie ma co startować bo Estetiq totalnie nie zdał egzaminu bynajmniej u mnie :)

wisienkakwspz
08-06-2013, 22:03
malutkaistotka w wątku misterowym pisałyśmy, że coś z serią pasteli jest nie tak, więc raczej z problemem odbarwiania zgłoś się do firmy...

farbstift
09-06-2013, 00:11
kupiłam bazę i top IBD, jak nie sprawdzi się z INS to zmieniam kolorówkę :)

sandrus
09-06-2013, 11:38
Proponuje przecierać baze ibd przed nałożeniem koloru:)
inaczej można oszaleć,bo strasznie sie kolorówka kurczy.

olenna333
09-06-2013, 13:23
Dziewczyny, co sądzicie o podkladzie z żelu clear pod hybrydy? Cienka warstwa a na to reszta hybrydowa i krycie cienką wartwą clear'a?

karolasc
09-06-2013, 13:28
Tylko wtedy to już raczej nie można nazwać hybrydą :)

sandrus
09-06-2013, 13:38
Dziewczyny, co sądzicie o podkladzie z żelu clear pod hybrydy? Cienka warstwa a na to reszta hybrydowa i krycie cienką wartwą clear'a?

kolor hybrydowy można kłaść na akryl czy żel,ale nie będzie to miało nic wspólnego z mani hybrydowym:)
dodatkowo po kolorze proponuje dać top hybrydowy a nie żel clear:)

agnieszka-nails
09-06-2013, 15:55
Czy któraś z Was pracuje może na hybrydach firmy a.t.a? Dobrze się zdejmują? Czy któraś łączyła je z bazą i nawierzchniowym z Gelish? jestem ich ciekawa bo cena niska.

olenna333
09-06-2013, 16:54
Oczywiście wiem, że to nie będzie już hybryda;) jednak ciekawi mnie czy tak robicie i jak z trwałością tej mieszanki. ;)

sandrus
09-06-2013, 17:13
Na żelu czy akrylu swietnie trzyma sie nawet lakier za 1 zł więc tym bardziej hybryda.
Agnieszka ata to jedno i to samo co olivia i estetiq

siuniczka
09-06-2013, 20:20
a ja mam pytanie odnośnie bąbelków, które mi się robią. Nie wiem jaki jest tego powód i jak unikać?

agnieszka-nails
09-06-2013, 21:08
Na żelu czy akrylu swietnie trzyma sie nawet lakier za 1 zł więc tym bardziej hybryda.
Agnieszka ata to jedno i to samo co olivia i estetiq

Sandruś czyli będzie się dobrze trzymać z gelishem i w miarę dobrze zdejmować? Wiem wiem przepraszam, że o to pytam bo już nie raz było to pisane. Lenistwo dzisiaj u mnie wygrywa i szczerze mówiąc nie chce mi sie wszystkich wpisów czytać. Możecie mnie opieprzyć ;)

---------- Dodano o godzinie 20:08 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:04 ----------


a ja mam pytanie odnośnie bąbelków, które mi się robią. Nie wiem jaki jest tego powód i jak unikać?

Bąbelki to powietrze które jest w hybrydzie bądź żelu. Może wynikać ze zbyt gwałtownego mieszania (potrząsania) produktem. Ja zawsze przed użyciem hybrydy wstrząsam buteleczką aby ładnie mi się wymieszał pigment i powstają bąbelki. Można je przed utwardzeniem w lampie przekłuć igłą aby pękły lub nie wstrząsać tak mocno buteleczką.

sandrus
09-06-2013, 23:38
Aga jak najbardziej będzie grało z gelishem.
Zdejmuje też sie bez problemu.
Uczulam tylko na jasne kolory tych firm.
Niestety lubią płatać figle-mazać się,ściekać(mimo cienkich warstw)...i co za tym idzie jest problem z kryciem.
Bez zarzutu natomiast ich róże,czerwienie,pomarańcze itp.

Ja od niedawna przerzuciłam sie na Mollona i jestem mega zadowolona.

siuniczka
09-06-2013, 23:43
Jeśli a.t.a to estetiq, to mogę również polecić - dobrze się nakłada, kolory dość ładnie kryjące, Te kolorki na ich wzorniku są trochę przekłamane. Ze ściąganiem tez nie ma problemu a wytrzymałość to 2-3 tyg

agnieszka-nails
09-06-2013, 23:44
Dzięki Sandruś ^_^

karolasc
09-06-2013, 23:54
Tylko mollon nie należy do najtańszych, uważam że jak na taką cenę to jest kilka lepszych firm na rynku.

Chocolata
10-06-2013, 00:13
A mnie się wydaje, że za 50 zł 15 ml to całkiem rozsądna cena.

karolasc
10-06-2013, 00:16
znalazłam dużo wyższą 75 za 15 ml

Chocolata
10-06-2013, 00:41
Proszę UV COLOR COAT - Internetowy System Zamówień MOLLON (http://webmario.home.pl/mollonsystem/?1,uv-color-coat)

karolasc
10-06-2013, 00:44
proszę z ich oficjalnej str MOLLON PRO - PROFESSIONAL - MOLLON COSMETICS (http://mollonsklep.com/pl/c/MOLLON-PRO-PROFESSIONAL/63)

jeśli ktoś zadecyduje, że to reklama proszę o usunięcie :)

sandrus
10-06-2013, 01:40
z tego co wiem to cena 50zł jest dla firm.(w tym i ja :) )
Moim zdaniem to bardzo fajne hybrydy.
Najlepszym dowodem na to było przetestowanie ich na własnych paznokciach.
Paznokcie mam cienkie i miękkie.Mollona położyłam w biegu,dosłownie byle jak.Jak na razie po tygodniu prócz małego odrostu nie ma innych zmian.
Nawet na kciuku gdzie sobie skórkę zalałam nic sie nie dzieje i nic nie odłazi.

Dodatkowo ich dystrybutor jest w stanie podjechać do mnie wtedy kiedy mi tylko pasuje mając ze sobą wszystkie kolory.same plusy:)

wisienkakwspz
10-06-2013, 14:48
Dziewczynki jaką możecie polecić firmę, żeby miała dobre pastelowe kolorki i wogóle jasne, bo na MM się niestety w tym przypadku zawiodłam :/:

olenna333
11-06-2013, 10:15
wrzucę Wam dziś wieczorkiem kilka kolorków które posiadam z SF- w tym kilka pastelowych;), jestem ogólnie zadowolona, choć nie przetestowałam innej firmy. Płacę 39 zł za buteleczkę standardową(35 przy zakupie 10 szt). Nic nie odpryskuje, a jasne kolorki robią lekkie smugi, ale po 3 cienkich warstwach jest ok. Ciemne wystarczą dwie cieniutkie

asia
11-06-2013, 13:24
ja dla odmiany ostatnio nalożyłam pastelowy żel na 2x baze hybrydową oraz top hybrydowy i wszystko pięknie trzymało :D

co do babelkow to lepiej jest zrolowac (turlac) buteleczkę niż nią wstrząsnąć, dużo mniej się ich wytwarza

kiwaczek2
11-06-2013, 13:41
ale mieszać pędzelkiem, też bąbelków mniej.
co do pasteli - tak MM się nie popisało. ja mam kilka estetiq i są ok. ładne, żadnych smug.

Agnieszka Praska
11-06-2013, 23:04
ja dla odmiany ostatnio nalożyłam pastelowy żel na 2x baze hybrydową oraz top hybrydowy i wszystko pięknie trzymało :D

co do babelkow to lepiej jest zrolowac (turlac) buteleczkę niż nią wstrząsnąć, dużo mniej się ich wytwarza


ja tez tak czasem robie, zel kolorowy na podwojnym gelischu :D trzyma sie bite 3-4 tygodnie:D

sandrus
12-06-2013, 00:03
oooooooo :)
Ja tak jeszcze nie robiłam.
Muszę kiedys wypróbować :)

agaciorka93
14-06-2013, 12:05
Ja musze w koncu zakupic tego gelisha :P bo niestety na bazie nsi kolorki z ins lub ntn nie chca się trzymac :( a szkoda mi wyrzucic.

Natomiast minął juz tydzien jak mam na bazie nsi kolorek z charabonne i jak na razie wszystko pięknie się trzyma nawet na moich beznadziejnych pazurkach :D

kiwaczek2
14-06-2013, 13:17
kup gelisha nie bedziesz żalować.

usmieszek
14-06-2013, 13:58
kup gelisha nie bedziesz żalować.

to prawda ja mam i jestem zadowolona z tej frmy harmoni gelish
A jakie macie zdanie co to Estetiq polecacie pracujecie na nich bo ktos mi powiedział ze ok jest a jakie jest Wasze zdanie dziewczyny jestescie zadowolone jak dłgo sie trzymaja na pazurkach baze i top oraz kilka kolorów mam z gelisha ale chciałam troszke wiecej kolorków a narazie na gleisha tyle kaski nie mam:(:strach:

kiwaczek2
14-06-2013, 14:15
jest tu mnóstwo postów na temat estetiq. przeszukaj temat. ja polecam.

usmieszek
14-06-2013, 16:20
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu nie cytujemy posta bezpośrednio nad naszym

dzieki za odpowiedz czytałam ale konkretów nie wyczytałam czy warto kupowac czy moze inna z tych tanszych tak ja Estetiq np.Bluesky Shellac albo IBD lub cooc Shellac czy jakos tak sie pisało ta ostatnią.a ty na jakich pracujesz?? bo baze i top to i tak mam z gelish wiec tylko mi o kolorki chodzi bo z gelishu mam tylko 5 kolorkoó ale to do mnie za mało bo teraz bym chciała na lato jakies fajne kolorki:):skacze:

siuniczka
14-06-2013, 21:54
stronę wcześniej był poruszany temat estetiq (a.t.a), ogólnie lakiery godne polecenia

sandrus
15-06-2013, 11:17
dzieki za odpowiedz czytałam ale konkretów nie wyczytałam czy warto kupowac czy moze inna z tych tanszych tak ja Estetiq np.Bluesky Shellac albo IBD lub cooc Shellac czy jakos tak sie pisało ta ostatnią.a ty na jakich pracujesz?? bo baze i top to i tak mam z gelish wiec tylko mi o kolorki chodzi bo z gelishu mam tylko 5 kolorkoó ale to do mnie za mało bo teraz bym chciała na lato jakies fajne kolorki:):skacze:

całkiem niedawno pisałam na temat estetiq więc nie możliwością jest ,że nie znalazłaś konkretów...

usmieszek
15-06-2013, 12:28
Ja zamówiłam dziś 7 kolorków z estetika. Wzięłam za pobraniem, więc może w piątek przyjdą i dam fotki kolorów :-) Słyszałam o nich bardzo dobre opinie. Po 21,50 za kolorek. Oczywiście baza i top Gelisha :) W sumie za 7 kolorów z wysyłką za pobraniem wyszło 160 zł.

A możesz podać kgdzie kupowałaś była bym wdzięczna za info :ok:

---------- Dodano o godzinie 11:28 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:20 ----------


całkiem niedawno pisałam na temat estetiq więc nie możliwością jest ,że nie znalazłaś konkretów... ostatnio jak czytałam to jeszcze tyh wypowiedzi nie było :) wieć dziekuje za info jeszcze raz teraz sie cofnełam i widziałam ze pisałyście wczesniej czytałam to ich nie było i dlatetgo dziekuje za pomoc :) :piatka:

yashe
15-06-2013, 13:15
jeśli mowa o Estetiq czy ktoś ma top z brokatem? nie wiem czy się opłaca kupować bo nie wiem jaki to brokat (drobny a la pyłek czy normalny), jeśli ktoś ma to proszę o radę.. albo coś podobnego niekoniecznie z tej firmy:) chce kupić coś co będzie posiadać sporo drobinek:)

nanami7
15-06-2013, 15:22
Yashe przejrzyj temat o stylizacjach hybrydowych :) czesto dziewczyny nakladaja takie pylki i masz od razu podany kolor i firme.

Alexandraa
16-06-2013, 16:23
Hej,

Nie wiem czy w dobrym wątku piszę ale mam problem z hybrydą i potrzebuję Waszej pomocy póki nie muszę nigdzie wychodzić i zakładać butów. Zaznaczam, że się uczę.
Robiłam hybrydę pierwszy raz, na stopach. Zmatowiłam płytkę blokiem polerskim, odtłuściłam (płyn do odtłuszczania i przemywania masy żelowej - nie wiem czy jest odpowiedni do hybryd ale skoro to rodzaj żelu to chyba tak), następnie nałożyłam cienką warstwę Baza & Finisz z firmy INS, włożyłam do lampy na 2 minuty (było klejące no ale podobno ma być), mimo wszystko wsadziłam na jeszcze dwie minuty (wciąż było lepkie). Następnie nałożyłam lakier kolorowy (INS), na dwie minuty do lampy, następnie Baza & Finisz i na 5 minut do lampy. Przemyłam płynem do odtłuszczania i przemywania masy żelowej i wciąż jest to lepkie. :(

Co zrobiłam źle i co mam z tym teraz zrobić?!

Chocolata
16-06-2013, 18:58
Napisz dokładnie nazwę płynu do przemywania i sprawdź datę ważności. Jeśli to jest ok to chyba raczej wina żarówek, bądź przeterminowanego produktu (top&base)
Wystarczy 2 min utwardzać każdą warstwę.

plushak
16-06-2013, 19:41
Obstawiam słabe żarówki, lub bazo top , ta z ins jest nie polecany.

yashe
16-06-2013, 21:38
Yashe przejrzyj temat o stylizacjach hybrydowych :) czesto dziewczyny nakladaja takie pylki i masz od razu podany kolor i firme.


Przeszukałam całe forum i o topie z brokatem z Estetiq nic nie znalazłam, wpadło mi jednak w oko IBD - Fireworks, w prawdzie to nie jest top tylko jeden z kolorów od tego producenta, i teraz nie wiem czy warto zamówić sobie takie coś? pytam osób które mają ten kolor w swojej ofercie, czy lepiej kupić zwykły pyłek brokatowy ? jest duża różnica, chodzi o efekt końcowy? chciałabym coś co będzie mieć naprawdę drobne drobinki, nie zwykły brokat.. i jeszcze pytanko o ten Fireworks, czy te drobinki łatwo nałożyć na pazurka? mam jeden kolor z drobinkami które opadają na dno buteleczki i ciężko jest wydobyć je z opakowania, nie pomagają wstrząsy ani nic z tych rzeczy aby to wymieszać jako tako:P

kiwaczek2
17-06-2013, 09:38
MM tez maja hybrydy tylko brokatowe. Delikatny efekt. Brokacik jest wszedzie.nic nie opada na dno.rozproadza soe dobrze rownomiernie. Ibd niestety nie wiem.

Alexandraa
17-06-2013, 15:09
Chocolata, Plushak, dziękuję za odpowiedź. Cleaner mam z firmy allepaznokcie - szału nie ma. Muszę sprawdzić faktycznie datę ważności ale żarówki też mogą być słabe bo lampę mam dość starą i w sumie była rzadko używana. :huh:

A jaką markę polecacie?

Chocolata
17-06-2013, 15:20
Z czystym sumieniem mogę polecić płyn do przemywania masy z Mistero Milano.

natalia_h
17-06-2013, 15:32
witajcie dziewczyny ,
mam pytanie :) moja siostra chce , zeby zrobic jej lakier hybrydowy na paznokciach , wszystko by bylo ok tylko mam jeden problem .. jak była mlodsza uderzyła się w paznokiec i jej zszedł i już nigdy nie odrósł . Co zrobić w takiej sytuacji nałożyć poprostu na skóre lakier ( jest tylko ślad po paznokciu tak jakby taki kszatłt paznokcia na skórze ) Czy lepiej nie nakładać ? Ale jak będzie się miało nie trzymać to po prostu odpadnie . Jak myslicie ?

yashe
17-06-2013, 15:40
na skórze na bank nie będzie się trzymać, skóra się przetłuszcza, poci itp. Czasem jak gdzieś niechcący sobie pobrudzę hybrydą opuszek palca to po dwóch dniach po kąpieli schodzi jak zwykły lakier, klej czy inne specyfiki tego typu.. może to nie będzie wyglądać estetycznie, ale radzę pominąć ten palec:) możesz nałożyć jej jakiś jasny odcień hybrydy, brak paznokcia nie będzie się tak bardzo rzucał w oczy:)

Chocolata
17-06-2013, 15:52
Natalia, radzę podejść do specjalistki od akrylu i uzupełnić brak pazurka a potem można jej hybrydę na wszystko położyć.

Alexandraa
17-06-2013, 20:15
Z czystym sumieniem mogę polecić płyn do przemywania masy z Mistero Milano.

Faktycznie miałam przeterminowany cleaner :wow:

Chocolata czy np. te będą dobre? Preparat STANDARD - Preparaty uzupełniające - Produkty - MisteroMilano (http://www.misteromilano.pl/pl/preparaty-uzupelniajace/120-preparat-standard-11-ml.html)
Preparat ANTISETTICO - Preparaty uzupełniające - Produkty - MisteroMilano (http://www.misteromilano.pl/pl/preparaty-uzupelniajace/121-preparat-antisettico-11-ml.html)

---------- Dodano o godzinie 19:15 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:06 ----------

I jeszcze jedno głupie pytanie ale w hybrydach raczkuję: czy primer to jest potrzebny? Bo widzę, że w zestawie Mistero Milano jest dodany a w materiałach, które czytałam nic nie było wspomniane o tym.

Chocolata
17-06-2013, 21:57
Do przemywania masy proponuję to
Płyn do przemywania masy żelowej DETERGENTE (200 ml) - Preparaty uzupełniające - Produkty - MisteroMilano (http://www.misteromilano.pl/pl/preparaty-uzupelniajace/131-pyn-do-przemywania-masy-elowej-detergente-.html)

Preparat STANDARD służy do odtłuszczenia płytki tuż po opracowaniu pilniczkiem - ANTISETTICO to Płyn odtłuszczający płytkę paznokcia, wykazujący jednocześnie właściwości grzybobójcze i sporobójcze. Może być stosowany wspomagająco podczas kuracji antybiotykowej oraz profilaktycznie przy płytkach paznokciowych skłonnych do zakażeń grzybiczych. Idealny do dezynfekcji przy stanach zapalnych oraz wrastających, obgryzanych i uszkodzonych mechanicznie paznokciach.

Sposób użycia: Płyn nanosi się pędzelkiem. Stosuje się zamiast odtłuszczacza na naturalną płytkę, bądź jako dodatkowa warstwa dezynfekująca pod odtłuszczacz.

Po nim powinno się dać primer - polecam jednak bezkwasowy, Primer DELICATE - Preparaty uzupełniające - Produkty - MisteroMilano (http://www.misteromilano.pl/pl/preparaty-uzupelniajace/119-primer-delicate-11-ml.html) żeby nie niszczyć paznokci.

sandrus
18-06-2013, 01:32
Przeszukałam całe forum i o topie z brokatem z Estetiq nic nie znalazłam, wpadło mi jednak w oko IBD - Fireworks, w prawdzie to nie jest top tylko jeden z kolorów od tego producenta, i teraz nie wiem czy warto zamówić sobie takie coś? pytam osób które mają ten kolor w swojej ofercie, czy lepiej kupić zwykły pyłek brokatowy ? jest duża różnica, chodzi o efekt końcowy? chciałabym coś co będzie mieć naprawdę drobne drobinki, nie zwykły brokat.. i jeszcze pytanko o ten Fireworks, czy te drobinki łatwo nałożyć na pazurka? mam jeden kolor z drobinkami które opadają na dno buteleczki i ciężko jest wydobyć je z opakowania, nie pomagają wstrząsy ani nic z tych rzeczy aby to wymieszać jako tako:P

Mam ibd fireworks.
Jest fajny,bo nie ma w nim grubego brokatu,ma mnóstwo delikatnych i dosłownie maleńkich drobinek mulikolor.
Nic nie opada na dno,dobrze się nakłada.Po jednej warstwie juz jest efekt.
W życiu takiego nie osiągniesz nawet najdrobniejszym pyłkiem.
Za taka kase można kupić:D

yashe
18-06-2013, 02:22
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
dziękuje Ci bardzo za radę !! zamówione :D

malutkaistotkaa
18-06-2013, 09:21
Lakier hybrydowy Metalik lub Neon Cosmetics Zone - sklep internetowy (http://lakieryhybrydowe.pl/pl/p/Lakier-hybrydowy-Metalik-lub-Neon/125)
co Wy na ta dziewczyny??
uzywala ktoras cosmetic zone??
jak z kryciem neonkow??:)

yashe
18-06-2013, 10:57
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu nie trzeba cytować posta bezpośrednio wyżej
ja mam kilka kolorków z tej firmy:) jeśli chodzi o krycie to na ogół jest dobre, ale to zależy od koloru, jednemu wystarczy 1 warstwa (np. czerwony 008) a innemu 3 żeby nie było prześwitu (np. 064).. ja w sumię jestem zadowolona z tej firmy:) ale neona nie mam wiec Ci nie powiem jak z kryciem, jeśli chcesz zobaczyć efekt po pomalowaniu to na stronie facebooka jest zdjęcie z żółtym kolorem neonowym na pazurkach link https://www.facebook.com/photo.php?fbid=525428294177653&set=o.372746236121309&type=1&theater :)

natalia.gras
19-06-2013, 17:58
Dziewczyny nie bede pisac o tej firmie bo w Polsce ich nie ma wiec nie ma sensu.
Dlaczego robiac hybrydy zawsze jakis paznokcie peknie.
Hybrydy nie sa tanie bo za 5 ml (wydaje mi sie ze w buteleczce sa z 2ml) place 5.75e

Jeden przyklad robilam raz kobiecie 4 tygodnie bylo super przyszla zrobic odnowe i po kilku dniach jeden paznokiec pekl znaczy sama hybryda pekla wiem ze ona wszystko robi w rekawiczkach i wierze ze nie udezyla bo karzda klienta tak ma.

Robi sie to irytujace bo wszystkie przychodza jezeli przychodza z hybryda skruszona przy wolnym brzegu.

3524
19-06-2013, 23:41
może ta hybryda jest za twarda na naturalną płytkę i nie pracuje razem z paznokciem. Za taką cenę lepiej zamówić coś sprawdzonego i dopłacić za przesyłkę z Polski...

natalia.gras
20-06-2013, 12:17
Moze masz racje,

poniewaz jak przedluzam paznkocie zelem i na to hybryda to wszystko jest pieknie. Chyba ze sa piekne twarde zadbane paznokcie wtedy nic nie odpryskuje.

Dziekuje :kwiatek:

usmieszek
21-06-2013, 22:11
hej dziewczyny moze wy poratujecie .stwardniały mi pedzeli w basie i top w gelishu przez moja głupote bo malowałam jak była właczona lampa ,ma może ktoraś juz zuzyta base i top tej firmy i by mnógł mnie poratować pedzelkami bo mam całe prawie butelki tych produktów a kupic drugie to niemały koszt .Ma może któraś z was?? była bym wdzieczna

yashe
21-06-2013, 22:26
spróbuj rozpuścić w acetonie:) mi nie raz pędzelki stwardniały (np. z akrylu) i aceton zawsze działał :)

karolasc
21-06-2013, 22:30
kurcze dokładnie wczoraj wyrzucałam puste opakowania, ale spróbuj w tym acetonie może da radę, chociaż ja mam lampkę oświetleniową przy której pracuje i już tak załatwiłam 2 pędzelki właśnie ;/ bo się utwardziły jak chciałam wyskrobać żel to zrobiła się szczota ;/

usmieszek
21-06-2013, 22:40
juz tak robiłam pierwsze co to na to wpadłam ale niestety pedzelki sie teraz zbytnio nie nadaja tyl bombelkków robia jak maluje ze to bez sensu :( eh

kiwaczek2
21-06-2013, 22:41
hmmm a może potrzymaj w acetonie. nie wiem jak zły wpływ to będzie miało na włos ale spróbować nie zaszkodzi, szczególnie że ci potrzeba pędzli. albo weź z innej hybrydy tanszej , ale na butelkę gelisha to nie będzie pewnie nic pasowac by się zakręciło.

usmieszek
21-06-2013, 22:45
i skrobałam tez to jeden tak jak piszesz szczota sie zrobiła a drugi od bazy juz tak nie robiłam ale malowac sie nie da nimi tak jak pisałam bombelkow pełno .

---------- Dodano o godzinie 21:44 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:42 ----------

tto co mam nie pasuje mi aby zakrecic:( niestety i msłam ze tu ktos poratuje:(;(;(

---------- Dodano o godzinie 21:45 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:44 ----------


kurcze dokładnie wczoraj wyrzucałam puste opakowania, ale spróbuj w tym acetonie może da radę, chociaż ja mam lampkę oświetleniową przy której pracuje i już tak załatwiłam 2 pędzelki właśnie ;/ bo się utwardziły jak chciałam wyskrobać żel to zrobiła się szczota ;/

o kurcze to mam pecha a niech to no eh szkoda ze wczesniej nie napisałam:(

kiwaczek2
21-06-2013, 22:48
maluj zwykłym pędzlem od żelu w takim razie. a te używaj do zakrecania

usmieszek
21-06-2013, 22:50
tak robie tylko to troszke meczace bo srednio mi miesci sie pedzelek do buteleczki ten od zelu:( ale jak narazie nie mam innego wyjscia:( na to wychodzi;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(

jumpi
21-06-2013, 23:38
to przelej do opakowania po żelu i nakładaj pedzelkiem. ja tak zawsze robię jak mi sie konczy i zle sie juz nabiera pedzelkiem z z buteleczki

Agnieszka Praska
22-06-2013, 19:09
Ja mam resztki gelisha bazy i topu :D jeszcze na kilka setow wystarczy ale juz uzywam nowych ;)

Chocolata
22-06-2013, 23:26
Ja takich "resztek " używam do stóp. A co do pędzelków to niektóre z lakierów pasują do Harmony tylko trzeba je dobrze z lakieru oczyścić.

usmieszek
23-06-2013, 00:45
o Agulusia to moze jakos bysmy sie zgadały jesly bys chciała poratowac mnie pedzelkami

---------- Dodano o godzinie 23:45 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:27 ----------


Ja takich "resztek " używam do stóp. A co do pędzelków to niektóre z lakierów pasują do Harmony tylko trzeba je dobrze z lakieru oczyścić.

no niestety to co ja mam w swoim asortymecie nic nie pasuje a pojemniczków po zelu nie mam bo nie korzystałam niestety ale dziekuje Wam szystkim za dobre rady i tobie Chocolata też

Izi
23-06-2013, 14:13
Stosował ktoś może top z Christrio? Zamówiłam na próbę w EF i przysłali mi z uszkodzonym pędzelkiem tzn. włosie wpadło do środka buteleczki. Zareklamowałam, odesłałam i dostałam po jakimś czasie nowy. Użyłam raz - bo z hybrydami dopiero zaczynam i sprawdzam na sobie. Minęły jakieś 2-3 tygodnie i wczoraj kładłam od nowa. Baza, 2*kolor, chcę nakładać top a buteleczka nie chce się otworzyć. W końcu zrobiłam to na siłę. Pędzelek znów w środku a top totalnie utwardzony, cała buteleczka!!! Był dokręcony. Stał razem z innymi hybrydami (w tym z kolorówką CTO) i reszta jest OK tylko ten cholerny top. Żebym go chociaż kilka razu użyła, ale raz?! Miał ktoś z Was już tak? Nie chce z siebie głupka robić i znów reklamować no ale kurcze jedno użycie... a one nie są po 5 zł.
Załamka ;(

karolasc
23-06-2013, 14:19
tzn reklamować możesz spróbować chociaż już po 3 tyg to wątpliwa sprawa że ktoś to rozpatrzy pozytywnie ale obym się myliła. Dzieje się tak dlatego, że docierało światło do buteleczki i nie mowie tu o żadnych mocnym promieniowaniu słonecznym, wystarczyło światło dzienne w pokoju. Tzn domyślam się, że może to być powód w szczególności jak mają np biały kolor opakowania, bo swego czasu to samo działo się z topami ale zwykłymi jednej ze znanych marek żeli do paznokci.

Chocolata
23-06-2013, 14:52
Izi nie chce Cię martwić ale chyba nie przyjmą reklamacji. Miałam podobne przypadki i w żadnym z nich firma nawet nie zareagowała. Do jednej nawet odesłałam top warty stówę ( TOP MAT z OPI) z blankietem reklamacyjnym i cisza do dziś.. pieniądze w błoto.

Izi
23-06-2013, 14:59
No właśnie wiem że z tą reklamacją to nie bardzo. Głównie dlatego że raz go zastosowałam czyli był OK. Tylko zastanawia mnie czemu się popsuł? Czy one może tak po prostu mają? Dlatego szukam kogoś kto miał podobny przypadek z CTO. Gdybym wiedziała wcześniej to wsadziłabym go w czarny worek i do szuflady:/: no ale to na zasadzie gdyby człowiek wiedział że się przewróci to by sobie usiadł:huh:
Ech.... i kolejna stówka w koszu:( Ciężko tak samemu poznawać rynek. A na forum ile osób tyle opinii na temat produktów. Już sama nie wiem jakich baz i topów używać. Wszystko co zakupie ląduje w koszu;( Złoty środek chyba nie istnieje.

Chocolata
23-06-2013, 18:48
Odkąd kilka topów mi tak stwardniało - trzymam je w szufladzie, tak samo wszelkie hybrydy które mają buteleczki z "okienkiem".
Sama wysoka temperatura w pomieszczeniu może takie cuda zdziałać, więc nawet jeśli tylko chwilę do salonu zagląda - chrońmy tego typu żele w cieniu i chłodzie. Są one też b. wrażliwe na promienie lampki biurkowej, więc nakładając takie produkty najlepiej trzymać je po za zasięgiem światła żarówek.
Używam teraz wyłącznie Gelisha i póki co nic mi się z nimi nie dzieje, chociaż zdarzyło mi się ze pędzelek z topu stwardniał mi na kamień po pomalowaniu nim kolorówki CND. Prawdopodobnie jakaś interakcja składników obu firm ( które jak wiem - się nie lubią)

Elizabeth76
24-06-2013, 15:11
Ktos ma juz jakies kolorki z tej nowej kolekcji ALL ABOUT THE GLOW jaką maja konsystencje i jak w aplikacji ??

usmieszek
27-06-2013, 12:39
witam Was wszystkie dziewczyny i jak chciałam sie zapytac i przypomniej o moim problemie ,ktorejs juz sie skonczyła basa i top harmony gelish aby poratować pedzelkami ??
:):)

witam wszystkich mam takie pytanko ile wam i klijentkom trzyma INS na base i topi harmony??
:):):):)

macaomoonlight
27-06-2013, 22:57
Odkąd kilka topów mi tak stwardniało - trzymam je w szufladzie, tak samo wszelkie hybrydy które mają buteleczki z "okienkiem".
Sama wysoka temperatura w pomieszczeniu może takie cuda zdziałać, więc nawet jeśli tylko chwilę do salonu zagląda - chrońmy tego typu żele w cieniu i chłodzie. Są one też b. wrażliwe na promienie lampki biurkowej, więc nakładając takie produkty najlepiej trzymać je po za zasięgiem światła żarówek.
Używam teraz wyłącznie Gelisha i póki co nic mi się z nimi nie dzieje, chociaż zdarzyło mi się ze pędzelek z topu stwardniał mi na kamień po pomalowaniu nim kolorówki CND. Prawdopodobnie jakaś interakcja składników obu firm ( które jak wiem - się nie lubią)

Ja nie zauważyłam aby CND i Gelish się nie lubiły. Używam topu i bazy CND, kolory także z Gelish. Nie zdarzyło mi się aby top CND stwardniał, choć jedną butelkę mam dość długo bo maluję paznokcie tylko sobie. Top i bazę CND używałam do kolorów OPI, Gelish, young nails - zawsze wszystko grało.:ok:

sandrus
29-06-2013, 00:58
miałyscie?
OPI Removal Wraps 20 Sztuk (3335607032) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/opi-removal-wraps-20-sztuk-i3335607032.html)
CND Shellac Remover Wraps x 250 (3340638122) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/cnd-shellac-remover-wraps-x-250-i3340638122.html)

dorota.m
29-06-2013, 17:28
hej, czy któraś z Was używała hybryd SPN?? jestem ciekawa jak z ich trwałością...

kinia88
29-06-2013, 22:02
Jak dotąd najlepsze hybrydy jakie miałam,szybko sie nakłada, nie marszcza sie itd,a żywotność długa:)

dorota.m
29-06-2013, 22:15
kinia a masz może porównanie z gelishem?? chce kupić pierwszy hybrydowy zestaw i zastanawiam się nad tymi dwiema firmami

macaomoonlight
29-06-2013, 22:37
miałyscie?
OPI Removal Wraps 20 Sztuk (3335607032) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/opi-removal-wraps-20-sztuk-i3335607032.html)
CND Shellac Remover Wraps x 250 (3340638122) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/cnd-shellac-remover-wraps-x-250-i3340638122.html)

CND mam - totalna beznadzieja:) szkoda pieniędzy bo wacik i folia alu działają lepiej:) tego akurat nie polecam

kinia88
29-06-2013, 22:39
Mam porównanie z 5 różnymi firmami i m.in. gelishem i wolę spn, moje klientki nie narzekaja wręcz zauważają różnice między topem hybr a standardowym twardym glossem,tzn hybr dłużej błyszczy

asia
30-06-2013, 14:29
sandrus te wrapy to jest po prostu wacik na trwale przyklejony na sreberko, ladniej to wygląda niż metodą tradycyjną, ale tak to sie niczym nie rozni.

spn ma hybrydki bardziej elastyczne niz gelish, utwardzają się w led, dobrze schodzą acetonem, ja je lubie. dodatkowo te male buteleczki 5ml sa w bardzo dobrej cenie 22zl

dorota.m
30-06-2013, 15:40
a w zwykłej uv'ce sie utwardzą czy nie?? dziekuję za odpowiedzi :*

kinia88
30-06-2013, 16:49
Dorota.m utwardzaja sie w lampce uv w czasie po 2 min kolor i top a baza 1 min:)

sandrus
01-07-2013, 01:14
Hybrydy spn mają pojemność 12 ml i 4ml a nie 5ml :)
hehe :P

ania12
01-07-2013, 09:59
Hej, słyszałam że ostatnio ekertnails od shellaca wypuściło nowe lakiey. Vinylux... właśnie zamówiłam. na innych forach pisali że jest super, na vinylux.pl jest cały katalog kolorów :)

Co o tym sądzicie ?

kiwaczek2
01-07-2013, 10:27
podobno nie są takie super...7-8 dni i odchodzą. no i top specjalny trzeba. za taka cene moim zdaniem nie opłaca sie.

dorota.m
01-07-2013, 15:09
z tego co przeczytałam na stronie są to lakiery samoutwardzalne, a nie hybrydy więc za taką cenę myślę, że mało opłacalne

agnieszka-nails
01-07-2013, 19:17
jakiej firmy hybryd uzywacie do frencha? Chodzi mi tylko o bialy kolor... Dodam że mam top i bazę Gelish i chciała bym aby ładnie współgrało.

kiwaczek2
01-07-2013, 20:02
zależy jaki chcesz efekt. ja używam ata oraz estetiq jak chcę w miarę naturalnie. a cnd cream puff jak bardziej biały, ale trzeba uważać, lubi się marszczyć jak za dużo się nałoży.

agnieszka-nails
02-07-2013, 00:10
no taki naturalny bardziej... nie taki rażący biały :)

sandrus
02-07-2013, 09:41
Ja mam biały z MM.
jest ok.i jest raczej naturalny.

Agnieszka Praska
03-07-2013, 11:40
gelish sheek white ;)

ania12
03-07-2013, 18:01
no nic, trochę mnie zmartwiło to że tak piszecie bo już zamowiłam ;D

W takim razie sama przetestuje i zdam relację :)
Pozdrawiam ! :D

jealousgirl
04-07-2013, 13:46
Dziewczyny, chciałabym się dowiedzieć czy macie problem ze zdejmowaniem Indigo na bazie i topie gelisha? Na innym forum przeczytałam, że dziewczyny, które robią na 2w1 indigo nie mogą ruszyć hybrydy ani acetonem, ani removerem - tylko pilnik.

Aha, i jeszcze jak jest z trwałością takiego połączenia? 2 tygodnie wytrzyma?

sandrus
07-07-2013, 02:39
Dziewczyny czy mi sie zdaje czy hybrydy MM są takie twarde na paznokciach?
Mam na jednej Mistero a na drugą kilka dni później położyłam Mollona.
Te z MM twarde jak skała.Mollon bardziej miękki.
I nie wiem czy Mollon bardziej elastyczny dlatego ,że jest krócej na paznokciach i powiedzmy dopiero po ściąganiu czy taka natura MM???
Ma któraś porównanie tych dwóch firm?

dorota.m
07-07-2013, 18:51
kochane, a o hybrydach MOLLON możecie coś więcej powiedzieć?? widziałam, że coś tu sie o nich przewinęło ale bez większego echa :)

germana
07-07-2013, 20:00
Ja mam jeden kolorek i trzyma się dobrze. :) ściąga tez ładnie. łącze z bazą i topem Gelish Harmony.
planuje zakupić jakieś kolejne w przyszłości. :cwaniak2:
Co do twardości ja między MM i MOLLONEM różnicy nie widze ale może dlatego że czystego porównania nie mam muszę zrobić raz jeden taki drugi taki.

sandrus
07-07-2013, 20:17
Jak najbardziej polecam Mollona.
Póki co mam 16 kolorów,nakładałam już każdy z nich i nigdy nie było z nimi problemów.
Mają fajne kolory chociaż np.brakuje u nich odcieni szarości.
Nie wiem z czym jeszcze u nich ubogo,bo póki co zwróciłam uwagę na szarość.
Są świetnej jakości i uwielbiam na nich pracować.

dorota.m
07-07-2013, 22:44
a jak ich baza, jest ok?? bardzo Wam dziękuję za pomoc :*

sandrus
08-07-2013, 00:15
Ja nie kombinowałam z ich bazą,mam swoją sprawdzoną gelish :P

białaaaa
08-07-2013, 17:38
dziewczyny jak nakładacie mm koktajlową inspirację żeby smugi nie powstawały? próbowałam cienko kolor i na to ciut grubiej i tak powstwały dalej, 2 spróbowałam grubszy 1kolor i drugi i też powstawały a jak się już dało za dużo to marszczenie gwarantowane było nie mogę ogarną tego koloru pomóżcie

germana
08-07-2013, 18:12
Ja ogólnie jak mam pastele ale ostatnio i nie tylko to daje 3 a nawet czasem 4 ale mega cieniusie warstwy dobrze rozsmarowane nawet czasem docienione czystym pędzelkiem do żelu.... no i takie warstewki najlepiej utwardzają się w mojej ledówce.
ale ja jestem postrzelona na tym punkcie. :crazy:

Blejsia
09-07-2013, 00:11
Ja wam powiem ze pracuje na mm baza top cnd ale lakiery cnd a mm sa totalnie inne. MM sa rzadkie lubia sie marszczyć takie bardziej nasycone kolorki i trzeba nimi malowac po 3 razy zeby pokryc smugi .Cnd sa fajne geste ale kolorowka uboga;/ Możecie polecic jakas firme ktora ma bogata kolorowke i polaczy mi sie z cnd?

A czy wam tez sie tak babluja mm?? no ja z dziadami nie moge dac rady;/

chic.chick
10-07-2013, 10:24
Po wciągającej lekturze wątku mimo tak podzielnych opinii, z racji mocno ograniczonych środków zamówiłam kilka kolorów INS-a w hurtowni La Lill oraz baze i top firmowaną przez LL o nazwie Twin Coat. Generalnie po zaciągnięciu języka w moich stronach dominuje Estetiq (który za chwilę chyba też kupię) czasem Mollon (w tutejszej hurtowniach głównie tylko to mają, ale w cenie od 50 do 70 zł nawet). Zrobiłam sobie na próbę i o dziwo jak na ciągle molestowanie płytki - pazurom nic się nie dzieje, a tradycyjny żel u mnie po 1 dniu niemal sam spadał. Zrobiłam czerwoniaste mojej teściowej i póki co po kilku dniach prezentują się perfekcyjnie. Zobaczymy co będzie dalej...wstawiam 2 zdjęcia, choć mogą się widać ciutkę niewyraźne bo telefonem.

Angeli
10-07-2013, 13:07
Może troszkę od tematu odskoczę, ale potrzebuję pomocy :( Mianowicie zakupiłam sobie swój pierwszy zestaw hybrydowy (lakiery, baza, nabłyszczacz wszystko firmy INS) i problem tkwi w tym że w jai sposób bym nie nakładała tych hybrydów to i tak w ciągu kilku godzin popękają a do dwóch dni odpadną.
Czy istnieje taka możliwość że baza i lakier nawierzchniowy jest złej jakości i to będzie cała przyczyna? Czy to ja muszę się bardziej postarać i doszkolić? :)

wielokrotnie w tym temacie dziewczyny pisaly o tym, na temat tej firmy i innych oraz co zrobic zeby sie trzymalo. Szczerze zachecam do przejrzenia tematu. Prosze nie robic balaganu ! :) // Nanami

_kasiunia_4
10-07-2013, 13:48
Hybryd co prawda nie robię ale sporo o nich czytałam i wydaje mi się, że właśnie baza może być temu winna :)

Patrycja_92
10-07-2013, 15:01
Nie robimy bałaganu :)


INS ma nieciekawą bazę, dlatego ja kolorowki z INSu uzywam na Gelishu i jest spoko. Jak pęka przy koncowkach to mozliwe ze pazur za słaby i trzeba dwa razy baze dać. Resztę dyskusji proszę prowadzić w wątku ktory podałam wyżej, buziak :)

Blejsia
11-07-2013, 16:01
Kochane teraz czytałam ze indigo wprowadził hybryde ktora sie sciaga acetonem bez pilowania miała ktoras??to prawda? a jak z ich kolorkami geste rzadkie?

PrestigeMUK
11-07-2013, 20:04
Cnd sa fajne geste ale kolorowka uboga;/ Możecie polecic jakas firme ktora ma bogata kolorowke i polaczy mi sie z cnd?



Podbijam pytanie! :ok:

tuska87
15-07-2013, 16:56
Cześć dziewczyny!!! Jestem na tym forum po raz pierwszy i chciałabym dowiedzieć się od bardziej doświadczonych koleżanek coś na temat hybryd marki NK1
Właśnie sobie kupiłam zestaw startowy z tej marki i musze powiedzieć, ze nie trzyma sie dłużej niż tydzień. Koleżance rozwarstwil się na paznokciu jakos tak dziwnie a na moim oddchodzi tak jakby się scierał. Nie wiem czy jest to wina produktow czy moze ja robię cos nie tak, zastanawiam sie czy ktoras z was korzystala kiedykolwiek z tej marki i ma jakies swoje zdanie na ten temat. Zastanawiam sie czy nie zamienic na gelisha ale nie wiem czy baza i top coat moze zostac z tej marki czy musze miec komplet z jednej. Bardzo proszę o pomoc i jakaś podpowiedz.;);)

rudzia1985
15-07-2013, 17:58
Na basie Gelisha trzyma sie wiekszosc hybryd, wiec jak na moj lepiej zainwestowac w baze, nalozyc hybryde tej marki NK1 ( osobiscie nie slyszlalam o niej ) i wtedy stwierdzic czy to wina produktow czy zlego przygotowania paznokcia pod hybryde.

Blejsia
16-07-2013, 16:14
Kochane bardzo prosze o polecenie hybryd ktore zejda w acetonie poszukuje neonowych kolorkow?????

kiwaczek2
16-07-2013, 17:10
gelish ma ładne, estetiq ma ladne a inne to nie wiem w sumie ;D no i mollon chyba coś widziałam

wejdz sobie w katalog hybryd (http://forum.wzorki.info/paznokcie-naturalne/7433-katalog-hybryd-zelo-lakierow-9.html#post388337) i popatrz

katerina15
16-07-2013, 21:30
Dziewczyny mam pytanie. Nałożyłam żel hybrydowy na paznokieć utwardzony żelem i po jakimś czasie zaczęły się ścierać końcówki. Dzieje mi się tak przy lakierach hybrydowych harmony i przy ibd. Nabłyszczacz też mam harmony. Co może być powodem? Za mało nabłyszczacza na końcówkach? czy możne bardziej źle odtłuszczone końcówki ? Dodam, że na zbudowany paznokieć nie dawałam bazy hybrydowej. Może działo wam się tak i wiecie co jest powodem?

chantelle_
16-07-2013, 22:21
Zamowilam wlasnie zestaw startowy Uv LaQ z SPN top,baza i 3 kolory,jak przetestuje dam znac :)

karolasc
16-07-2013, 22:26
katerina ja uważam że możesz robić wszystko ok ale tak może się dziać, właśnie z racji tego że hybryda ( miękka) jest położona na (twardym) żelu i po zabezpieczeniu nabłyszczaczem hybrydowym który również jest miękki będzie się wycierał, myślę że jakbyś nabłyszczyła tą hybrydę na żelu zwykłym żelem np jednofazowym to nic by się takiego nie działo :) przynajmniej ja tak robię i nic mi się nie wyciera.

Blejsia
17-07-2013, 13:23
Katerina15 ja maluje opracowane paznokcie zelowe hybrydami i nic mi sie takiego nie dzieje tak jak pisala koelzanka u góry:) ja opracowuje zbudowanego nakladam chybryde i na hybryde klade normalny quick finish (twardy zel) nie hybryde i klientki przychodza z odrostami:)wszystko gra.

Kiwaczek a czy gelish zejdzie mi w acetonie na shellacu??i gdzie je kupujesz masz jakas stronke?

kiwaczek2
17-07-2013, 15:16
ja jak kładę hybrydę na żel/akryl to zabezpieczam również topem hybrydowym. bo zauwazylam że jak zwykłym quick finish to pęka.

Blejsia - nie wiem. nie mam bazy shellaca wiec nie wiem. gelish generalnie schodzi, wieć jesli baza cnd tez to nie będzie porblemu.
a kupuje po gelish na stronie eurofashion (malutkie pojemności i tak starczą na długo). kilka osób kupuje od leoberta na allegro, ma taniej, ale ja się naciełam u niego na podróbę cnd. mimo że jest gość chwalony.....

Nefra
17-07-2013, 15:44
U mnie też tak było ,kiedy dawałam hybrydę na zbudowany paznokieć to po zabezpieczeniu topem hybrydowym kolor zcieral sie z końcowek a jak dawałam finish to pękało troszkę ,więc teraz zabezpieczam jednofazowym zwykłym (Perfect Lady complete )

Blejsia
17-07-2013, 17:53
Kiwaczku na temat Leoberta napisalm w temaci ibd bo troche szperajac dowiedizlam sie:)

aja89
23-07-2013, 11:09
Dziewczyny mam problem z miękką płytką, po kilku dniach odchodzi hybryda z boków paznokci, myślicie, że jeżeli użyję 2x bazę powinna być poprawa?? Pracuje na Gelish. Czy może lepiej po nałożeniu bazy przetrzeć ją suchym wacikiem i później kolor (bo słyszałam też o takiej szkole nakładania hybryd).

kiwaczek2
23-07-2013, 11:18
ja na cienką kładę 2x bazy, lub 3x kolor. zazwczaj działa.

aja89
23-07-2013, 12:40
Kiwaczek2 myślisz, że nie będzie źle jeśli zrobi się z tego gruba warstwa na paznokciu?? A przetarcie bazy coś pomoże?

kiwaczek2
23-07-2013, 12:47
przetarcie pomaga jeśli lakier się kurczy lub rozlewa. nie będzie gruba bo to co położysz to cienko i juz.

sztynka
24-07-2013, 18:30
Nie będzie grubo. Ja czasem daję i 7 warstw i nadal paznokcie wyglądają ok.

mania818
25-07-2013, 22:22
czy ktoś używa hybryd efektive nails ? LAKIERO-ŻELE - Strona 2 - Hurtownia kosmtyczna | proszki akrylowe, materiały fryzjerskie, kosmetyka ciała (http://hurtowniakoszalin.pl/lakiero-zele-effective-nails/1/71/?page=2)
ściągałam klientce paznokcie robione w innym salonie tą hybrydą i po 3 tyg wyglądały świetnie i ładnie się odmaczały więc zastanawiam się czy nie spróbować , cena niska i fajne kolorki kuszą :D

Blejsia
25-07-2013, 23:13
Ja zakupiłam kilka kolorkow z ibd:) musze przyznac ze kolorki sa fajne dobrze sie nakladaja -zobacze jak bedzie ze sciaganiem

emila
26-07-2013, 11:24
Też mam kilka kolorów i ściągają się super 5- 10 min i nic nie ma :)

katerina15
26-07-2013, 13:15
Ja mam trzy hybrydki z IBD. kolory bardzo mi się podobają, ale te moje to tak nie do końca fajnie kryją. musza być 3 nie za cienkie warstwy.

Zamrucz
26-07-2013, 19:32
Cześć dziewczyny!:)
Podczytuję Was od jakiegoś czasu, jeszcze nie udało mi się przebrnąć przez cały wątek i nie wiem czy takie pytanie już padło.
Chodzi mi o to czy któraś może zamawiała hybrydy z amazon lub ebay i ma jakiegoś poleconego sprzedawcę?^_^
Z góry dziękuję za odpowiedź;)

salonik
02-08-2013, 18:24
Dziewczyny pracujące na cnd, czy przy robieniu frencha przecieracie warstwę koloru przed położeniem bieli?
Zauważyłam że jak dodatkowym pędzelkiem chcę zadbać o detale linii uśmiechu to kolor w tym miejscu robi się ciut jaśniejszy i zastanawiam się czy nie lepiej przecierać cały paznokieć zanim przystąpię do malowania frencha.
Czy takie przetarcie nie wpłynie na trwałość hybrydy?

nanami7
03-08-2013, 00:24
nie, nie wplynie, aczkolwiek jak przetrzesz kolor to przy niektorych sie sciera... zalezy..

jealousgirl
03-08-2013, 10:43
dziewczyny, mam problem.
kupilam hybrydy indigo [jedna ta z wersji platinum uv i jedna gel polish], ale ni cholery to sie nie chce ladnie, rowno pokryc.
klade baze gelisha, utwardzam, przecieram i nakladam kolor na 4 paznokcie. jak skoncze ostatni to pierwszy musze juz poprawiac bo sie obkurcza, splywa z wolnego brzegu, odsuwa od skorek. tragedia!
co z tym zrobic?
czy przymrazanie po kazdym palcu cokolwiek da?

z shellac'iem i mm problemow takich nie mialam, a tu tak psikus.

ewelinka:*
03-08-2013, 12:57
myślę, że aktualnie role odgrywa temperatura otoczenia.... jak jest ciepło to mi nie ważne czy shellac, czy mm, czy indigo potrafią się obkurczać... po jednym lub dwa i do lampy

Natalia Czerwaciuk
03-08-2013, 19:20
dziewczyny a czy laczyla ktoras z was indigo z mm i shellac?chodzi mi o to,czy jak dam baze shellaca i top a kolor np indigo to nic sie nie bedzie dzialo? i czy laczy ktoras bialy indigo z baza i topem shellac?z gory dzieki za odp,bo zastanawiam sie czy zamawiac bialy shellac czy uzywac tego indigo,boje sie,ze odskoczy

iwonkabiedronka
04-08-2013, 15:51
Hej dziewczyny. Zamówiłam sobie hybrydki z cosmetics zone, jutro do mnie przyjdą. Czy któraś z was na nich pracowała, co o nich sądzicie, jak się trzymają? Dodam, że zależy mi na trwałości. Będę wdzięczna za opinie i sama ja je już nałożę to wrzucę fotkę i zdam relacje jak się trzymają a mam modelkę z bardzo słabymi pazurkami. :crazy:

kamillxx
04-08-2013, 16:30
sandrus te ozdobki trzymaja ci sie bez problemu?
bo moje babeczki mowia ze odpadaja :-(
jak je montujesz na pazurach?

Izi
04-08-2013, 21:51
biedronka ja używam bazy CZ jest całkiem Ok, top - do kosza. Kolorówki nie testowałam.

losek78
04-08-2013, 22:15
też bym była ciekawa jak przytwierdzić te cyrkonie na dłużej ?

Kasia991
04-08-2013, 22:19
Ja laczylam z MM, Indigo, baza i to MM, kolor Indigo i wszystko sie super trzymalo. ja generalnie zawsze utwardzam pojedynczo, w zasadzie czasowo wychodzi mi tak samo, jak przy 4+1, a przynajmniej nie denerwuje sie, ze musze cos poprawiac :)

nanami7
04-08-2013, 23:34
na hybryde wystarczy wkleic cyrkonie na klej do tipsow, ale ja przytwierdzam je na krople zelu ;)

i jeszcze maly komunikat:

czasami warto cofnac sie doslownie dwie strony w temacie by rozwiac swoje watpliwosci...

SN Studio
05-08-2013, 16:13
możesz spróbować bez przecierania bazy przed nałożeniem koloru

---------- Dodano o godzinie 15:13 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:12 ----------

nie ma problemu jeżeli chcesz łączyć.

bettyblue
05-08-2013, 20:43
hej dziewczyny :) pomozcie i poradzcie ....
Zrobilam dzis hybryde (niedawno ukonczylam szkoleniach) w ramach praktyki znecam sie nad rodzinka ^^
Cala procedura zabbiegu wykonana byla tak jak mnie uczono, na przygotowany i zmatowiony paznokciec nalozylam primer, pozniej dalam cienka warstwe bazy, utwardzilam 60sek, nastepnie nalozylam kolor, uczono mnie ze pierwsza warstwa koloru ma byc cienka, utwardzam ja 120sek ,druga warstwa nieco grubsza i rowniez lampa UV
nastepnie top - ktory (jak instruktorka mowila) nakladamy dosc obficie,ale bez przesady, ladnie otulajac wolny brzeg paznokcia aby nic nie odpryslo i na 180s.

i tutaj teraz pojawia sie problem, bo po wyjeciu z lampy przetarlam cleaner'em paznokcie,aby pozbyc sie warstwy dyspersyjnej, no i mama pokrzatala sie ,umyla rece i na srodkowym palcu na brzegu paznokcia zauwazylam biala ryse jakby lakier schodzil :/

O CO CHODZI ?

Czy wina moze byc zbyt krotkie utwardzenie?

dodam ze uzywam firmy a.t.a podobno dla poczatkujacych jest ok, instruktorka sama na niej pracuje i bardzo chwali ...
prosze o pomoc;(

sandrus
06-08-2013, 02:26
sandrus te ozdobki trzymaja ci sie bez problemu?
bo moje babeczki mowia ze odpadaja :-(
jak je montujesz na pazurach?

Trzymają się:)
daje na top i później jeszcze raz top.
jak będę w środę to sama zobaczysz jak sie u mnie trzymają:P

iwonkabiedronka
06-08-2013, 13:31
bettyblue- ja myślę, że może za grube warstwy dałaś. Każda powinna być jak najcieńsza i utwardzona ok 2 minuty. Można dać więcej warstw ale bardzo cienkich. Może spróbuj jeszcze raz zrobić mamie, ale baze też utwardzać 2 min jak i każdą cieniutką warstwę.

chantelle_
07-08-2013, 00:13
Dziewczyny szukam hybrydki o kolorze neonowej limonki,ktos cos widzial?? :p

_kasiunia_4
07-08-2013, 00:32
chantelle_ widziałam, że sun flower ma taką w swojej ofercie - nr 259

bettyblue
07-08-2013, 09:21
bettyblue- ja myślę, że może za grube warstwy dałaś. Każda powinna być jak najcieńsza i utwardzona ok 2 minuty. Można dać więcej warstw ale bardzo cienkich. Może spróbuj jeszcze raz zrobić mamie, ale baze też utwardzać 2 min jak i każdą cieniutką warstwę.

oki tak tez zrobie :) moze akurat na tym palcu nie zabezpieczylam dobrze wolnego brzegu (lakierem kolorowym) a nakladajac top , juz na koniec , rowniez cienka warstwe??

chantelle_
07-08-2013, 10:52
Kasiunia a widzialas gdzies na wzorniku? bo ciekawa jestem,na tej plamce co pokazuja jest bardzo ladny,ale czesto okazuje sie pozniej ze to zwykly,zolty neon :/

nanami7
07-08-2013, 12:57
Chantelle a nie lepiej wymieszac neon zolty z zielonym i utworzyc sobie kolor taki jaki sie chce ? :P

Bettyblue, tak wszystko cienkimi warstwami ! :)

Ka_r0
07-08-2013, 13:06
indigo w gel polish ma limonkę

pozwoliłam sobie zapożyczyć od nich z fp
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1004086_645785085432943_496640223_n.jpg

iwonkabiedronka
07-08-2013, 13:37
bettyblue- tak, top też cienko. Szczerze to pierwsze słyszę, że topu należy nie żałować, wszystkiego kładziemy bardzo oszczędnie.

bettyblue
09-08-2013, 09:01
Bardzo dziekuje za cenne uwagi. Dziewczyny a powiedzcie mi jak to jest. Pedicurem hybrydowym? Bo na szkoleniach slyszalam ze jesli dlugo moczy sie dlonie lub stopy przed hybryda to moze ona slabo sie trzymac, to jak w takim razie wykonac pedicure hybrydowy?-bez moczenia stop? ! ?! No bo wiadomo zmiekczamy skore, stosujemy tarke,peeling to jak to wtedy jest?

---------- Dodano o godzinie 08:01 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 22:30 ----------

Ah i moje osttanie pytanie czy za kazdym raz kiedy bloczkiem matowie plytke paznokcia ,przecieram potym plutke wacikiem nasaczonym cleanerem??

karolasc
09-08-2013, 09:12
odchodzi się od matowienia bloczkiem paznokci bo bardziej polerujesz je wtedy.

kiwaczek2
09-08-2013, 09:19
matuj pilnikiem

bettyblue
09-08-2013, 11:50
Oki rozumiem, czyli stosowac pilnik o gradacji odpowiedniej do wykonywania danej stylizacji? A czy ktoras mogla by mi dac odpowiedz odbosne pedicure hybrydowego?(kolejnosc wykonywania) bede bardzo wdzieczna- dziekuje:))

Ka_r0
09-08-2013, 13:05
Reforma ma świetne pilniki do hybrydy gradacii 320 :D

bettyblue
09-08-2013, 13:40
Oki, dziekuje napewno je zakupie - skoro polecasz :) :)
A to od kiedy od bloczka sie odchodzi, dziwne bo na szkoleniu mowili,zeby matowic blokiem, przed zelem ,hybryda itp....

No,ale skoro tak piszecie, i tak polecacie - to tak sprobuje :):ok:

agnieszka-nails
09-08-2013, 13:53
BETTYBLUE jeśli nie moczysz w oleju to nie ma to znaczenia bo przecież i tak odtłuszczasz płytkę paznokcia. Ja robię pedicure hybrydowy tak :
- mocze stopy klientki w wodzie
- ścinam zrogowaciałą skóre omegą
- wycinam skórki i opiłowywuję paznzokcie
- "wyruwnuję" skórę stóp frezarką
- wykonuję peeling
- oplukuję stopy klientki a następnie osuszam je ręcznikiem jednorazowym
- matowię płytkę paznokcia pilnikiem
- przecieram zmatowione paznokcie odtłuszczaczem
- nakładam primer i czekam aż wyschnie
- nakładam bazę hybrydy
- lampa
- przecieram suchym wacikiem płytkę paznokcia
- nakładam kolor
- lampa
- kolor
- lampa
- nakładam top hybrydowy
- lampa
- przecieram cleanerem paznokcie
- nakładam oliwkę na skórki i delikatnie wcieram
- nakładam krem odpowiedni dladanej skóry
- proszę klientkę aby jeszcze chwilkę posiedziała aby wszystko się dobrze wchłonęło


Kurcze, przez chwilę poczułam się jak na egzaminie gdy pisałam opis zabiegu:P

bettyblue
09-08-2013, 15:34
Bardzo Ci kochana dziękuje, rozwiałaś moje wszelkie wątpliwości !

/Pozdrawiam Was 'chłodno' :Dbo nie wiem jak Wy ,ale ja ledwo wytrzymuje te upały... :-)

kiwaczek2
09-08-2013, 17:04
Ja matowie zwyklym pilnikiiem 240 lub 180 oby nie za bardzo i tyle. A blok jak sama nazwa wskazuje to blok polerski.a ze na szkoleniach ucza...... mnie tez uczyli tak.

bettyblue
09-08-2013, 21:03
Matko dziewczyny sama nie wiem juz co jest nie tak, moze to kwestia firmy ??po pierwsze lakier po wyjeciu z lapmy sie kurczyl, przy wyjeciu z lampy pierwszej warsty widzialam na wolnym brzegu biale przeswity jakby koncowka panzokcia nie zostala pomalowa ( a precyzyjnie staralam sie pomalowac koncowke) nalozylam drufga warstwe i tez mialam wrazenie ze te lakiery sie kurcza .... dlaczego tak sie dzieje ?
czy w tym wypadku nalezy nalozyc trzecia warstwe??pozatym moje kolejne pytanie brzmi czy jak przemywacie warstwe dyspersyjna lakier wam matowieje ? (tzn nie ma juz takiego polysku ?,co prawda po umyciu rak to matowienie zlazi, ale nie wiem czy tylko w moim przypadku tak jest) ....
HELP;(

Wyczytalam gdzies,ze najlepiej jest zetrzec warstwe dysperysją z bazy czystym suchym wacikiem wtedy kolor sie "nie zsunie" z wolnego brzegu..." pozatym powiem Wam,ze ja wkladalam 4 palce jednoczesnie a potem kciuki, kolor brudny roz - nie byl bardzo ciemny, czy powinnam wa takiej sytuacji palce oddzielnie utwardzac ??

Izi
09-08-2013, 21:52
bettyblue może przeczytałaś u Agnieszki ;)


- nakładam bazę hybrydy
- lampa
- przecieram suchym wacikiem płytkę paznokcia


Ja też mam akurat jasny róż (z Christrio), który też lubi się kurczyć i robię niestety po jednym palcu, a kurczy się każdy żel tylko jeden mniej (czasem niezauważalnie) drugi więcej.

Jeśli pytasz o przetarcie topu cleanerem to paznokieć powinien się błyszczeć o ile top nie ma funkcji matującej. Może robisz to niedokładnie dlatego później warstwa sama się "dociera" i uzyskuje połysk.

bettyblue
09-08-2013, 22:25
szczerze - musialam niedokladnie przeczytac - przepraszam za zawracanie glowy,

szczerze mowiac ciezko mi powiedziec czy top ma dzialanie matujace, jest z firmy a.t.a ,ale zawsze jak cleanerem przetre ( wacikiem bezpylowym) to powierzchnia robi sie delikatnie matujaca :/ moze zmienic cleanera ?? no nic moze zmienie top .... poczytam tutaj wiecej, czy mozna laczyc lakier hybrydowy z topem innej firmy, dziekuje :*

kiwaczek2
09-08-2013, 22:44
ja mam top ata , wszytko jest ok. jednak trzeba go porządnie przetrzeć. jak miałam stary cleaner, to top się matowił.

bettyblue
09-08-2013, 22:49
O oo ,hmmm może faktycznie to kwestia cleanera, dostalam go w zestawie, moze faktycznie jest 'stary' ... no nic juz teraz i tak duzo wiem, bede probowac, dam znac. Bardzo Wam dziekuje ;-):piatka:

Ka_r0
09-08-2013, 22:49
ten cleaner jest za mocny po prostu, spróbuj skinseptem przetrzeć i zobacz czy będzie to samo

bettyblue
09-08-2013, 23:40
Dobrze,tak zrobie :)

andziap90
09-08-2013, 23:47
słyszałam że można używać zamiast lakieru hybrydowego zwykły lakier który nałożymy pod bazę i na to wykończenie.
Chciałam zapytać czy rzeczywiście się to trzyma pazurka :)

agisa
10-08-2013, 10:48
witam! jestem poczatkujaca i prosze was o rade. zamowilam zestaw cnd shellac. chcialabym zamowic kolorki lakierow ale narazie nie mam za duzo kasy. co polecacie? czy warto zamowic te tanie lakiery z allego np. ins. ;)

przeczytaj cały wątek

Blejsia
10-08-2013, 11:18
bettyblue Kochana do dzikowania słuzy przycisk dzikuje:). Wiesz mnie uczono i cały czas tak pracuje że baza kolor i top nakladam zachaczajac wolny brzeg-wtedy nic Ci nie odejdzie. Baze cienko chyba że sa delikatne cienkie paznokcie mozna nałozyc 2 x , kolor w zaleznosci od krycia ja czasami nawet nakladam 4 cinkie warstwy ,i na to top ale tez delikatnie tak jak alkeirem:).

Kochane co do ibd to przed uzyciem trzeba wymieszac kolor wtedy robi sie bardzij nasycony i ladniej kryje:).
Co do cyrkoni to ja tez nakladam na top do lampki i pozniej jeszcze oplatam topem natomiast u stop trzymaja sie jak beton u dłoni odpadaja nie wiem czemu:(

---------- Dodano o godzinie 10:18 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:12 ----------

Agisa musisz byc czujna mm laczy sie z cnd i czesto ma promocje 2+1:) lub hybb za 29zł:) sa godne polecenia choc niektore kolorki blakna ,kolor sie po prosty robi prawie biały plowieje

jealousgirl
10-08-2013, 12:50
Matko dziewczyny sama nie wiem juz co jest nie tak, moze to kwestia firmy ??po pierwsze lakier po wyjeciu z lapmy sie kurczyl, przy wyjeciu z lampy pierwszej warsty widzialam na wolnym brzegu biale przeswity jakby koncowka panzokcia nie zostala pomalowa ( a precyzyjnie staralam sie pomalowac koncowke) nalozylam drufga warstwe i tez mialam wrazenie ze te lakiery sie kurcza .... dlaczego tak sie dzieje ?
czy w tym wypadku nalezy nalozyc trzecia warstwe??pozatym moje kolejne pytanie brzmi czy jak przemywacie warstwe dyspersyjna lakier wam matowieje ? (tzn nie ma juz takiego polysku ?,co prawda po umyciu rak to matowienie zlazi, ale nie wiem czy tylko w moim przypadku tak jest) ....
HELP;(

Wyczytalam gdzies,ze najlepiej jest zetrzec warstwe dysperysją z bazy czystym suchym wacikiem wtedy kolor sie "nie zsunie" z wolnego brzegu..." pozatym powiem Wam,ze ja wkladalam 4 palce jednoczesnie a potem kciuki, kolor brudny roz - nie byl bardzo ciemny, czy powinnam wa takiej sytuacji palce oddzielnie utwardzac ??


ja mialam problem z kurczeniem jak uzywalam primera kwasowego. teraz mam o obnizonej kwasowosci z mm i nic sie nie obsuwa.
baze polecam nakladac bardzo bardzo cienko i tak jakby wcierac w plytke. ew. przecierac suchym wacikiem.

a co do blasku to faktycznie zmien cleaner. ja mialam z allepaznokcie i byl fatalny. teraz mam gelisha i jest super. jeszcze probowalam spirytusu i oliwki, tak jak któraś z dziewczyn kiedyś polecała i też daje radę! :)


powodzenia.

bettyblue
10-08-2013, 14:45
Oki dziekuje Za wszystkie pomocne komentarze :) co do pimera to mam bezkwasowy, baze nakladalam naprawde cieniutko i otulalam brzeg,no ale moze niewystarczajaco... No ni bede oddzielnie utwardzac palce, przecierac po nalozeniu bazy suchym wacikiem i nakladac kolor. Czytalam ze niektore z Was zamiast cleanera polecaja czysty spirytus badz jak wyzej kolezanka napisala skinsept. Nie przeszkadza Wam odor spirytusa???

germana
11-08-2013, 00:25
ja zamiast cleanera używam zmieszanego alkoholu izopropylowego IPA plus (z zieloną nakrętką nie wiem czym się różni od czerwonej) z wodą około 1:1 jak się naleje. Nie ma sobie równych jeśli chodzi o wybłyszczenie i przemywanie.... Mi skinsept i spirytus różnie przecierają ale wyżej wymieniona mieszanka nigdy mnie nie zawiodła.
No i dośc dobra cena bo za litr IPA płace ok 13 zł. a to starcza na ho ho ho...

i nie ma praktycznie zapachu przy zmieszaniu z wodą...

agnieszka-nails
11-08-2013, 01:28
BETTYBLUE po cleanerze z a.t.a. tez hybryda teacila mi polysk wiec doprzemycia ostatnuej warstwy go nie uzywam. Mam cleaner z Nail Design i po nim ladnie blyszczy a jak mi go zabraknie (daleko mam do ich hurtowni) to przemywam SKINMAN-EM.
Co do zapachow produktow to sie przyzwyczailama nawet nektore lubie nawet liquid do akrylu :D
Jesli lakier sie kurczy to albo wkladac pojedynczo do lampy albo po nalozeniu wszystkich szybko poprawic i wsadzic do lampy.
Cyrkonie nakladam na nie utwardzony top wkladam do lampy, otulam topem jeszcze 2x cienkimi warstwami i trzyma sie ok 2 tyg.

---------- Dodano o godzinie 00:28 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:00 ----------

BETTYBLUE po cleanerze z a.t.a. tez hybryda teacila mi polysk wiec doprzemycia ostatnuej warstwy go nie uzywam. Mam cleaner z Nail Design i po nim ladnie blyszczy a jak mi go zabraknie (daleko mam do ich hurtowni) to przemywam SKINMAN-EM.
Co do zapachow produktow to sie przyzwyczailama nawet nektore lubie nawet liquid do akrylu :D
Jesli lakier sie kurczy to albo wkladac pojedynczo do lampy albo po nalozeniu wszystkich szybko poprawic i wsadzic do lampy.
Cyrkonie nakladam na nie utwardzony top wkladam do lampy, otulam topem jeszcze 2x cienkimi warstwami i trzyma sie ok 2 tyg.

kamillxx
11-08-2013, 11:21
germana a IPA to? dasz linka

teraz uzywam z silcare i tez jest ok kolezanka forumkowa mi go polecila:*