PDA

Zobacz pełną wersję : Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18

evevlina
02-03-2014, 07:22
Halucynacja - Hmm trochę dziwi mnie Twoja opinia. Po pierwsze, nie rozumiem jak można mówić że jest się niezadowolonym i rozczarowanym z produktu tylko dlatego, że kolor okazał się inny niż się myślało. To akurat się często zdarza, bo na każdym monitorze wygląda to inaczej.
Myślę, że zanim się coś skrytykuje nalezy to najpierw przetestowac a nie wydawac opinię tylko na podstawie koloru, bo to już kwestia gustu czy jest on ładny czy nie. Ja akurat na temat monolacków z Neonail nie dam złego słowa powiedzieć bo są bardzo fajne. Słyszałam jak na razie same dobre opinie na ich temat- ładnie kryją, trzymają się spokojnie 2tygodnie, a nawet dłużej, ładnie odmaczają się acetonem. więc proponuje je najpierw przetestować, a później krytykować :)

parafina80
02-03-2014, 07:22
Monofaza z mollona ma narazie tylko 6 czy 8 kolorow i to takie raczej jesienne odcienie dlatego wstrzymalam sie z wyprobowaniem, ale generaljie produkt jest na mojej liscie do zakupu - to by niesamowicie skrocilo czas wykonania

A z tymi tanimi to juz niestety tak jest ze prawie każdy musi sie naocznie przekonac, ja zamowilam bialy kolor hybrydy za 14 zl bo myslalam sobie ze tylko do frenchowej końcówki to wystarczy - o zgrozo jaki to byl glut ;)

halucynacja88
02-03-2014, 09:14
Evevlina ja nie napisałam, że Mono Neonail jest całkowicie zły, beznadziejny, skreślony itd. przecież. Wyraziłam tylko opinię po pierwszym kontakcie z produktem po otwarciu paczki.. nic nie wiem zupełnie o tym, jak się będzie nakładał, nosił oraz czy usuwanie będzie łatwe. Oczywiście, jak już się dowiem, nie omieszkam Was o tym poinformować :)

agaciorka93
02-03-2014, 20:36
parafina mollon ma w ofercie na razie 12 kolorów monofazy i powiedziałabym ze są to kolory takie uniwersalne i takie które najczęściej się używa. Juz pisałam kiedyś o monofazie z mollona i jestem zadowolona ostatnio robiłam klientce która ma płytke zdrową i twardą to po ponad 3 tygodniach wszystko nadal pieknie się trzymało ;) jedynie co delikatnie koncowki się starły, a odrost był pokaźny więc trzebabyło sciągnac

milart
03-03-2014, 11:01
o kurcze dziewczyny to nie polecacie hybryd z Neonailu?? ja wlasnie zamierzalam kupic zestaw startowy - lampa i produkty z tej firmy i teraz sie zastanawiam :/:

sztynka
03-03-2014, 18:40
Nie polecamy NeoNail. Z tańszych Mistero MIlano, lub Estetiq

czuszka
03-03-2014, 18:51
no MM wcale nie takie tanie :) Estetiq 25zł a MM prawie 50zł :) ja polecam osobiście Indigo (mini 29zl, duze 59zł mówię o gel polish). Mówię o zwykłej hybrydzie bo mono nie miałam. Używam na bazie gelish i pięknie się trzyma.

Patii
04-03-2014, 08:13
Hej:-)
Kochane a jak tifton sprawuje się położony na żel? Używam żeli Base on (no name) z silcare, i chciała bym zakupić tiftona żeby można bylo używać samodzielnie jako hybryde i nałożyć kolor w razie w na żel:-)
W ogóle można tak? A jaki nabłyszczacz wtedy?

kiwaczek2
04-03-2014, 08:36
hybrydy na żelu trzymają się bardzo dobrze, lepiej niz na naturalku. nabłyszczacz hybrydowy.

Patii
04-03-2014, 11:12
Kiwaczek dziękuję:-) Wracam do paznokci po dłuższym czasie, a z hybrydami nie miałam w ogóle do czynienia.

Na razie robiła bym sobie i dobrej znajomej tylko, bo przy malym smyku ciężko wygospodarować dużo czasu:-)

Czy mogłybyscie mi powiedzieć jeszcze, czy tylko na moje potrzeby, pod żel mogla bym kupić najtańsze hybrydy z allegro? Jak myślicie, trzymały by się?

Ja wiem że najlepsze są z shellacka, gelisha itd, ale ja zmieniam co 2-3tyg paznokcie średnio i nie potrzebuje butelekczki za 60zł na razie:-)

Tygrysek20014
04-03-2014, 11:27
Dziewczyny ja kupiłam na wypróbowanie jeden lakier mono z neonail i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Zrobiłam test na paznokciach mojej mamy, której zwykły lakier trzymał się co najwyżej 3 dni, a tu 10 dni i są piękne jak po nałożeniu. Bardzo ładnie się rozprowadza, nie śmierdzi. Mi się podoba. Teraz kupiłam z mollona i la femme. Zobaczę jak z tych firm się sprawdzą.

czuszka
04-03-2014, 13:01
Patii- jeśli na żel to kup sobie INS. Mają ładne kolory i są tanie a w odpowiednim wątku znajdziesz zdjęcia pazurków i wzorników.

Patii
04-03-2014, 13:25
Dzięki:-) Oglądałam w galerii hybryd i myślałam nad nimi... :-)
A nabłyszczacz hybrydowy jaki polecacie? To już musi być coś dobrego, żeby same żelowe paznokcie też ładnie wyglądały potem:-)

czuszka
04-03-2014, 14:35
gelish harmony albo eco star nail

jasicq
04-03-2014, 19:02
Hej Dziewczyny. Mam do Was wielką prośbę, o pomoc.

Już od jakiegoś czasu noszę się z zakupem zestawu startowego do hybrydy. Śledzę fora, zbieram informacje i mam już niezły mętllik w głowie. Już na wstepie zaznaczę, że będzie to zestaw typowo do użytku domowego, dla siebie, mamy siostry, ewentualnie jakieś cioteczki :P dlatego nie chce też inwestować dużo kasy.

Zainteresowałam się trzema firmami z tzw średniej półki i teraz nie mogę się zdecydować. Mianowicie: Cosmetics Zone, Tifton oraz Estetiq. Powiem szczerze ze dwie pierwsze wydawały mi się w porządku. CZ kosztuje ok 25 zł za produkt 15 ml, natomiast Tifton 35 zł za 15ml. Estetiq jest w takich samych cenach jak CZ i powiem szczerze, ze byłam wczzoraaj na mojej pierwszej hybrydzie w salonie i tam pani miała właśnie produkty Estetiq. Po jednym dniu to raczej nie wypowiem sie co do trwałości, ale chyba jest w porządku. Jedno tylko mnie razi, mianowicie to, że mam niedomalowane do wału.... czy jakos tak się to mówi. ja rozumie ze trzeba trochę zostawić, ale ja akurat mam zawsze zadbane i odsunięte skórki i taki "odrost" razi mnie, już po 1 dniu.

Oczywiscie rozpisałam się nie o tym co trzeba. A moje pytanie brzmi: czy ktoś, kto miał styczność z tymi produktammi lub moze słyszał o ich jakości mógłby się wypowiedzieć??

Wiem, że nie są to produkty tak dobre jak shellac, ale tez nie zalezy mi na 3 tygodniach. Moje paznokcie szybko rosną i w sumie wystarczy mi nawet tydzien. Bo niestety moje paznokcie są raczej miękkie i zwykły lakier odpryskuje mi po 1-2 dniach.
Bardzo proszę o jakies rady:D

carmenita
04-03-2014, 19:10
o kurcze dziewczyny to nie polecacie hybryd z Neonailu?? ja wlasnie zamierzalam kupic zestaw startowy - lampa i produkty z tej firmy i teraz sie zastanawiam :/:
Ja natomiast nie mam większych zastrzeżeń co do hybryd z NeoNail. Wszystko się dobrze trzyma, kolory może nie takie piękne w porównaniu np. do Indigo czy Shellaca, ale naprawdę nie jest źle. Base&Top z tej firmy używam także właśnie do Gel Polish z Indigo i wszystko gra. ;) Nie polecam natomiast żeli twardych z tej firmy. Jednej tylko klientce dobrze się trzyma "perfect pink" a tak to odchodzi okropnie.

kiwaczek2
05-03-2014, 08:27
jasicq - chyba nie czytałaś jednak dobrze tego wątku bo o estetiq i tych innych było pisane wiele razy i to dokładnie to co chcesz wiedziec.
w skrócie - wszystko trzyma się dobrze na dobrej bazie np. gelish

zerknij wstecz na pewno znajdziesz wiele cennych info.
i te hybrydy będą się trzymały bez problemu 3 tyg.

milart
05-03-2014, 10:50
dziewczyny zobaczcie jaka promocja, miałyście kiedyś te lakiery?? http://sklep.gabriellenails.pl/p/pl/2699/promocyjny_zestaw_numer_2_hybryd_charbonne_9_kolor ow_+top-base.html

czuszka
05-03-2014, 11:16
ja miałam i na ich bazie trzymały się frajersko. Nie wiem jak na bazie gelish ale powinno być ok.
I to nie jest promocja-one zawsze były w takiej cenie. Ogólnie jeśli chodzi o kolory to szału z nimi nie ma.

marchewka1
05-03-2014, 11:51
Witam, szukam dobrze kryjacej hybrydy bialej oraz czarnej, zastanawiam sie nad Tiftonem lub gel polish indigo,roznica w cenie jest spora, czy ktos ma moze porownanie tych kolorkow obu firm? dziekuje za informacje

jasicq
06-03-2014, 07:42
dzEki dziewczyny, cofnęłam się i znalazłam info o Cosmetisc Zone. podobno trzymają się świetnie na swojej bazie i topie. zakupię cały zestaw i wrzuce zdjęcie mojej pierwszej hybrydy ;D

sandrus
06-03-2014, 09:10
Witam, szukam dobrze kryjacej hybrydy bialej oraz czarnej, zastanawiam sie nad Tiftonem lub gel polish indigo,roznica w cenie jest spora, czy ktos ma moze porownanie tych kolorkow obu firm? dziekuje za informacje

Biała i czarna hybryda zupełnie bezproblemowa jak dla mnie to Mistero Milano.Polecam

natalia268
06-03-2014, 09:23
zalezt do czego ta biała... jeśli do frencha MM moze być, jeśli na całego pazurka, to są lepsze.

sandrus
06-03-2014, 10:07
Mi pasuje MM bo nie robi żadnych zacieków i kryje po dwóch warstwach,z tym że ta biel lekko w szarość wpada.Niby kolor "czysty"ale coś tam łapie tej szarości.

A co innego dobrego polecasz?

jastere
06-03-2014, 11:50
Dziewczyny jak rozpoznać przed nałożeniem topu czy biały pasek french jest dobrze utwardzony??
Przez rok robiłam hybrydki na lakierach cnd w lampie elektrycznej (na chińskich żarówkach) i jak przed topem przemywałam lepką warstwę aby przykleić naklejkę a potem top to z białym paskiem nic mi się działo.
Ostatnio padły mi żarówki i kupiłam zachwalane Sylvania, które w mojej lampie tunelowej w ogóle nie zadziałały więc dokupiłam do nich lampę transformatorową z spn i niestety po przemyciu białego paska przed topem ściera mi się część białego paska :( I teraz nie wiem w czym jest problem?? Czy w żarówkach? Czy w lampie? Nową lampę testowałam też z dołączonymi do niej nowymi chińskimi żarówkami ale dzieje się to samo. Pomóżcie bo jestem już załamana ... wtopiłam w to 185zł na lampę, 140 zł na żarówki i 175 zł na nową bazę i top z CND :( (biały lakier też mam z cnd). Boję się, że wszystkie lakiery będą po tygodniu odpadały klientkom z paznokci :(

kiwaczek2
06-03-2014, 14:04
sciera sie zupełnie? że nic nie zostaje czy widzisz po prostu białe na waciku?

jastere
06-03-2014, 15:23
zostaje przeźroczyste miejsce że widać płytkę paznokcia :( Normalnie płakać mi się chce bo przez rok nie miałam takich problemów. Czasem krócej się trzymały paznokcie ale nigdy nie ścierał lakier przy malowaniu.
Chciałam poprawić trwałość stylizacji przez inwestycję w dobry sprzęt i wszystko padło.

kiwaczek2
06-03-2014, 15:30
a inne kolory?
a jak nie przetrzesz i od razu top nałożysz?
ja mam cnd biały nigdy nie przecierałam wiec nie wiem co by się stało

jastere
06-03-2014, 19:00
Wczoraj robiłam czarne pazurki lakierem Charbonne i po przemyciu alkoholem izopropylowym miały bardzo kiepski połysk. Dlatego podejrzewam że lakier jest źle utwardzony

madzia1298
06-03-2014, 20:04
Na bank źle utwardzone.Zgłoś problem tam gdzie kupiłaś lampe.

jastere
06-03-2014, 21:17
Kiwaczek a czy Tobie przy malowaniu frencha zdarzyło się że przy malowaniu nabłyszczaczem ciągneła ci się za pędzelkiem biała smuga??

---------- Dodano o godzinie 21:17 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:15 ----------

Wczoraj robiłam czarne pazurki lakierem Charbonne i po przemyciu alkoholem izopropylowym miały bardzo kiepski połysk. Dlatego podejrzewam że lakier jest źle utwardzony

czuszka
06-03-2014, 21:35
Ja uzywalam charbonne na ich topie i sie pieknie blyszczalo wiec to na bank wina lampy/zarowek

jastere
07-03-2014, 08:08
Podejrzewam, że to lampa bo włożyłam żarówki dołączone do lampy (nowe - chińskie) i też french lipa i kolor też kipski. Zadzwoniłam do Pani w sprawie lampy i Pani stwierdziła, że na pewno to wina moich hybryd bo u niej dziewczyny pracują na tych lampach i wszystko jest OK. Trochę w to nie wierzę bo to samo dzieje się zarówno na lakierach które miałam dotychczas jak i na nowiuśkim mistero milano + nowiutka baza i top cnd :( A nie wierzę że w dwóch osobnych sklepach kupiłam trefne lakiery na raz.

kiwaczek2
07-03-2014, 08:36
nie żadnej smugi nie mam białej.
zmień zarówki. nic innego nie pozostaje.

Ignorantka
07-03-2014, 08:36
jastere (http://forum.wzorki.info/members/21608-jastere.html) a nie zmieniłaś czasem cleanera? Alkohol izopropylowy w stężeniu 99% rozpuszcza świeże hybrydy a "miękkie" topy matowieją po nim. Ja używam wyłącznie izopropylowego, ale dla niektórych topów mam w oddzielnej buteleczce zrobiony roztwór 30%.

jasicq
07-03-2014, 10:57
Dziewczyny, zdecydowałam się na Zestaw z Cosmetics Zone, głownie dlatego, że cena jest przystępna, a schodzą ładnie pod folią. Jednak jeśli chodzi o kolory to widziałam ładniejsze. I tu wlasnie zainteresowałam się Tifton'em bo ma ładne kolorki, po 5 ml za kilkanaście złotych. Czytałam, że hybrydy można ze sobą łączyć, ale nie mam pewności czy się ze sobą zgrają. Czyli baza i top CZ a kolorki Tifton, co o tym myslicie??

jastere
07-03-2014, 11:27
używam tylko alkoholu izopropylowego bo słyszałam o tym, że przy hybrydach niektóre żele mogą matowieć i przez rok było wszystko ok, do puki nie siadły mi żarówki i nie zmieniłam lampy :(

---------- Dodano o godzinie 11:27 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:17 ----------

Ignoratka, co rozumiesz przez specjalnie zrobiony roztwór 30% ?? Jak go otrzymujesz? i co on daje??
Ja używam alkoholu izopropylowego 99% bez żadnych domieszek.

Ignorantka
07-03-2014, 13:55
...Ignoratka, co rozumiesz przez specjalnie zrobiony roztwór 30% ?? Jak go otrzymujesz? i co on daje??
Ja używam alkoholu izopropylowego 99% bez żadnych domieszek .
Kupuję alkohol izopropylowy, na początku używałam nawet spożywczego ale drogo wychodzi :P. Po alkoholu gelish błyszczy rewelacyjnie, ale polish pro i shellac matowiły mi się. Dlatego do oddzielnej butelki wlałam 70ml wody i 30ml alkoholu izo i mam roztwór 30% (+/-). Po tej mieszance pięknie błyszczy polish, mniej pięknie gelish.
W kwestii lampy, to istotna jest też długość emitowanej fali UV przez żarówki. To, że nie utwardzają, nie równa się automatycznie, że są złe. Chociaż zwykłe UV (w odróżnieniu od led) ten zakres mają tak duży, że wszystkie żele powinny się tam "zmieścić".
Współczuję Ci, można się załamać, jak coś się kiepści i nie można znaleźć przyczyny.

czuszka
07-03-2014, 17:39
Pękł mi paznokieć i podratowałam go porcelaną (nałożyłam do połowy długości paznokcia). Zrobiłam hybrydowy french (jedna warstwa koloru) i z bliska porcelana prześwituje (widać że płytka jest inna do połowy i od połowy). Jak to robić następnym razem? kłaść na całą długość pazurka?

jastere
09-03-2014, 17:17
Lorez - ja przez rok pracowałam na firmie charbonne w połączeniu z bazą i top cnd w wersji klasycznej i w wersji brisa lite i w obu przyadkach odmacza sie super w acetonie kosmetycznym (moczę wacik w acetonie i zawijam w sreberka na 15 -max 20 min) przed zdjęciem wacików lekko dociskam je do paznokca i kręcę prawo lewo. Po zdjęciu większość lakieru schodzi sama a pozostałości zsuwam patyczkiem. Jedyny probkem jaki miałam z tymi lakierami to odbarwienie płytki przez czerwony nr 2.

nitownica
09-03-2014, 23:10
hej dziewczyny czy używając hybrydy na żel moge ja przy odnowie Np namoczyć w płynie do zdejmowania hybrydy ? Czy nalezy spilowac bo cos stanie się z żelem ?

sandrus
09-03-2014, 23:13
A po co chcesz to odmaczać skoro pod spodem masz masę??????

czuszka
10-03-2014, 07:23
Dziewczęta Kochane podbijam swoje pytanie o porcelankę :)

kiwaczek2
10-03-2014, 08:19
nitownica - możesz, nic się nie stanie. ale to strata czasu.lepiej spiłowac.

nitownica
10-03-2014, 09:10
odmoczyc po to zeby np zmienic kolor?:D bo zastanawiam sie czy z zelem po tym plynie sie nic nie stanie.. ale dzieki za odp kiwaczek 2:)

mamama
10-03-2014, 22:28
A czy ktoras z was kladla na baze gelisha kolorowy zel ?

katerina15
10-03-2014, 22:29
Dziewczyny, czy któraś z was spotkało się z ostatnio z jakąś promocją na zestaw (base i top ) z gelish harmony ? Ostatnio brałam na EF pojedynczo, a teraz wezmę dwa na raz, bo chyba się bardziej opłaca. Znalazłam tutaj ZESTAW GELISH BAZA+TOP 2x15ml Sklep Internetowy Shellac Lakiery (http://shellac-sklep.pl/pl/p/ZESTAW-GELISH-BAZA-TOP-2x15ml/992) za 180zł . Raczej nie podróba? A może macie gdzieś sprawdzone sklepy ?

I druga prośba do dziewczyn które posiadają duże zbiory hybrydek ;) Czy któraś z was posiada i mogłaby mi na wzornikach lub paznokciach porównać hybrydki harmony : "queen of hearts" z "just in case tomorrow never comes" i/lub "My forbidden love" ?

I w sumie jeszcze trzecie pytanko :D Kiedyś tu na forum wrzucałyście jeden czerwony kolor z harmony który słabo kryje i nie umiem znaleźć co to było. kojarzy mi się coś z "rose garden", ale nie jestem pewna czy to na pewno było to.

Dziękuję :kwiatek:

nanami7
10-03-2014, 22:55
Tak są zestwy baza+top chyba nawet w EuroFashion :) co do reszty to nie pomoge.

sandrus
10-03-2014, 23:47
odmoczyc po to zeby np zmienic kolor?:D bo zastanawiam sie czy z zelem po tym plynie sie nic nie stanie.. ale dzieki za odp kiwaczek 2:)

hehe no tego to się akurat domyśliłam,ale to strata czasu przecież :P


A czy ktoras z was kladla na baze gelisha kolorowy zel ?


Ja nie :)

karolasc
11-03-2014, 07:14
odnośnie położenia na baze gelisha żelu kolorowego to pisała jakiś czas temu o ile dobrze pamiętam agulusia że kładła żel PB i się trzymał

malutkaistotkaa
11-03-2014, 07:31
GELISH Harmony Base Foundation - Baza UV 15ml (4030087316) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/gelish-harmony-base-foundation-baza-uv-15ml-i4030087316.html)
ja juz kiedys d niego zamawilam i wsyztsko bylo ok orginalne takze polecam:) widizlam ze ktos tam pisal wlasnie odnosnie bazy gelisha

a uzywala ktoras bazy i wykonczenia indigo polecacie??

jastere
11-03-2014, 09:03
a inne kolory?
a jak nie przetrzesz i od razu top nałożysz?
ja mam cnd biały nigdy nie przecierałam wiec nie wiem co by się stało
Kiwaczek mam prośbę. Czy mogła byś w wolnej chwili na jakimś wzorniku zrobić eksperyment i namalować na bazie shellac biały pasek do french (cream puff) bo wydaje mi się że pisałaś że używasz tych lakierów, utwardzić go i przed topem przetrzeć alkoholem?? Jestem ciekawa czy w twojej lampie biały utwardzi się całkowicie i nic nie zetrze czy jednak powstaną jakieś prześwity.

jumpi
11-03-2014, 09:07
I w sumie jeszcze trzecie pytanko :D Kiedyś tu na forum wrzucałyście jeden czerwony kolor z harmony który słabo kryje i nie umiem znaleźć co to było. kojarzy mi się coś z "rose garden", ale nie jestem pewna czy to na pewno było to.

Hot Rod Red

mamama
11-03-2014, 14:11
odnośnie położenia na baze gelisha żelu kolorowego to pisała jakiś czas temu o ile dobrze pamiętam agulusia że kładła żel PB i się trzymał

Ok dzieki musze wyprobowac, zakupilam kolorki z silcare przepiekne pastele i klientki chca ale na gelishu

kiwaczek2
11-03-2014, 14:49
Jastere- ale ja mam tylko bialy cnd. Nie top i nie baze.robie na gelishu.

mamama
12-03-2014, 08:12
a uzywala ktoras bazy i wykonczenia indigo polecacie??[/QUOTE]

Ja uzywalam ale nie trzymalo sie i nie blyszczalo tak jak trzeba dlatego zostalam przy gelishu ake kolorowke mam od indigo ; )

Blejsia
12-03-2014, 15:49
Jastere ja nie Kiwaczek ale powiem własne doświadczenie jak chce robic kolorowy wzorniczek i biore kolory z cnd niestety na sztucznym sie tak nie utwardzaja przy przemyciu bez topu można je zmyc tzn bedza sie marszczyc jak galaretka;/.

Patii
12-03-2014, 20:26
a co sądzicie o hybrydach silcare COLOR IT? ale chodzi mi o stare : color it a nie color it NEW?
bo znalazłam za 5.90zł za 15ml wyprzedaż:-)

Powiedzcie mi jeszcze... czy jak położę hybryde (np silcare), to mogę na to położyć warstwę żelu jednofazowego? A potem zwykły gloss?
Czy będzie odchodzić
Bo jak bym położyła zwykły gloss na hybryde, to by odchodziło, prawda?

A. I czy muszę przemywać hybryde cleanerem (jak tak to czy zwykły może być) przed nałożeniem glossa? I czy muszę przed nałożeniem matowic paznokcia czy mogę potraktować to jako "normalny" żel:-)?

am_z
13-03-2014, 10:46
Witam
Mam mały problem i mam nadzieje że mi pomożecie :) Robie paznokcie na bazie Gelish i lakiety i top z cosmetics zone.

I ostatnio mimo że zawsze robie tak samo - pojawiaja mi sie po zrobieniu bazy takie jakby kropki wystajace, malutkie babelki - nie wiem jak to opisać. Jak nakładam na to lakier np zółty to widać je jako takie czarne kropeczki. Nie wiem dlaczego bo czasem się to pojawia czasem nie, a robie tak samo... Moze jakiś pomysł dlaczego?? Z góry dziękuje

sandrus
13-03-2014, 11:09
a co sądzicie o hybrydach silcare COLOR IT? ale chodzi mi o stare : color it a nie color it NEW?
bo znalazłam za 5.90zł za 15ml wyprzedaż:-)

Powiedzcie mi jeszcze... czy jak położę hybryde (np silcare), to mogę na to położyć warstwę żelu jednofazowego? A potem zwykły gloss?
Czy będzie odchodzić
Bo jak bym położyła zwykły gloss na hybryde, to by odchodziło, prawda?

A. I czy muszę przemywać hybryde cleanerem (jak tak to czy zwykły może być) przed nałożeniem glossa? I czy muszę przed nałożeniem matowic paznokcia czy mogę potraktować to jako "normalny" żel:-)?

A nie lepiej najpierw żel a później kolor hybrydowy i na to top hybrydowy??? :P

i bez kombinacji by było :)

nitownica
13-03-2014, 14:39
hej dziewczyny czy mogę bezpośrednio na żel nałożyc kolor hybrydowy czy najpierw baze, na to kolor i nablyszczacz? jak dokladnie pokryc paznokcie zelowe lakierem hybrydowym?
1. Nalozyc żel, utwardzic, zmatowic
2. nalozyć lakier kolorowy hybrydowy, lampa
3. nalozyc nablyszczacz

czy
1. nalozyc zel, utrwadzic, zamatowic
2. baza pod hybryde
3. kolor hyrydowy, lampa
4. nablyszczacz,, lampa?

kiwaczek2
13-03-2014, 15:20
Oba sposoiby sa ok.jednak z tego co sie orientuje wiekszosc kladzie baze. Napewno wygladzi ci to powierzchnie.

nitownica
13-03-2014, 23:37
czyli nieprawidłowe było by odtłuszczanie paznokci przez nalożeniem czy bazy czy koloru?

milane
14-03-2014, 07:21
Dziewczyny może orintujecie się czy hybryda esteiq jest kompatybilna z Spn?baza i top? chciałbym wprowadzić własnie estetiq moża kturaś z Was probowała tego połączenia?

Izi
14-03-2014, 07:34
ostatnio mimo że zawsze robie tak samo - pojawiaja mi sie po zrobieniu bazy takie jakby kropki wystajace, malutkie babelki

Am_z może masz już starą bazę? albo pracowałaś przy jakimś mocnym świetle i Ci się tj skrystalizowała i te bąbelki siedzą w butelce i albo na nie trafisz albo nie. Ekspertem nie jestem :D ale to mi przyszło do głowy bo w zeszłym roku robiłam paznokcie przy baaardzo mocnym świetle słonecznym (na poddaszu) i jak pierwszy paznokieć wyszedł idealnie to ostatni już się do niczego nie nadawał. Z sekundy na sekundę moja baza umierała;]

kiwaczek2
14-03-2014, 07:48
nitownica - dalej pytasz o tą hybrydę na żel tak ?:) bo już się gubię. nie odtłuszczaj, jeśli już to zmatowić. jeśli nie chcesz matowić bo jest piękniei równo to kładz hybrydę na nieodtłuszczony żel .

agulan82
14-03-2014, 09:00
Dziewczyny jak kladziecie brokat/ pylek na hybryde to przykrywacie tylko topem i koniec czy dwa razy topem zeby bylo gladziutko, bo mi tu kolezanka mowi, ze jak robila u kogos innego to miala gladziutkie a jak ja jej ostatnio zrobilam to delikatnie nierowno jest znaczy nie ze gory i doliny tylko poprostu czuc inna fakture niz na pozostalych paznokciach - zalaczam zdjecie -chodzi o ten bialy

czuszka
14-03-2014, 09:30
ja kładę brokat, na to top,do lampy, przemywam, delikatnie matowię bloczkiem żeby było gładkie, przemywam, na to znów top i do lampy :)

marylin
14-03-2014, 09:53
Am_z może masz już starą bazę? albo pracowałaś przy jakimś mocnym świetle i Ci się tj skrystalizowała i te bąbelki siedzą w butelce i albo na nie trafisz albo nie. Ekspertem nie jestem :D ale to mi przyszło do głowy bo w zeszłym roku robiłam paznokcie przy baaardzo mocnym świetle słonecznym (na poddaszu) i jak pierwszy paznokieć wyszedł idealnie to ostatni już się do niczego nie nadawał. Z sekundy na sekundę moja baza umierała;]

No to ja tak swoją bazę załatwiłam;(słoneczko tak pięknie świeciło...

sandrus
14-03-2014, 10:58
czyli nieprawidłowe było by odtłuszczanie paznokci przez nalożeniem czy bazy czy koloru?

Po opiłowaniu żelu i wygładzeniu go moża hybrydż malować juz bez bazy,ale z bazą łatwiej sie maluje...
Ja bym w obu przypadkach nie odtłuszczała ale proponowała umycie rąk.
Zresztą zawsze tak robię.


Dziewczyny jak kladziecie brokat/ pylek na hybryde to przykrywacie tylko topem i koniec czy dwa razy topem zeby bylo gladziutko, bo mi tu kolezanka mowi, ze jak robila u kogos innego to miala gladziutkie a jak ja jej ostatnio zrobilam to delikatnie nierowno jest znaczy nie ze gory i doliny tylko poprostu czuc inna fakture niz na pozostalych paznokciach - zalaczam zdjecie -chodzi o ten bialy

Ja brokat różnie kładę
na warstwę utwardzonego koloru,na cieniutką warstwę nieutwardzonego topu..

nitownica
14-03-2014, 13:43
kiwaczek2, tak wlasnie , o hybryde pytam:) dzieki wielkie

---------- Dodano o godzinie 13:43 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:27 ----------

a jeszcze jedno pytanie, robilam dziś hybrydę kolezance, z firmy INDIGO, czy po utwardzenii nablyszczacza nalezy go potem przetrzec? przetarlam go bo byl lepki ciagle , a utwardzal się długo, a mam nowa lampę , nowe zarowki wiec to chyba nie wina . a po przetarciu juz sie tak laDNIE nie blyszczaly:(

marylin
14-03-2014, 17:06
Jeśli masz indigo shine on to się przeciera przed nałożeniem nablyszczacza. Potem już nie i pięknie błyszczy :)

konwalia1515
14-03-2014, 21:31
Hej dziewczyny, na aleepaznokcie znalazłam nowe lakiery hybrydowe, które nakłada sie bez topu i bazy. Co o tym myślicie?GellEX 3in1 (http://www.allepaznokcie.pl/kategoria/1143/gellex-3in1)

malutkaistotkaa
14-03-2014, 23:36
dziewczyny co sadzicie o hybrydach ibd?
IBD Lakier Hybrydowy Shellac Kolory Top Base FVAT (4050346043) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/ibd-lakier-hybrydowy-shellac-kolory-top-base-fvat-i4050346043.html)

nitownica
15-03-2014, 13:10
mam top do hybrydy z indigo taki: Removable Top Coat (http://indigo-nails.com/gel-polish/1227-removable-top-coat.html) , z tym ze z tego co sie dowiedzialam to trzeba ja przetrzec po utwardzeniu , ale nie mam clenarea z indigo , ale z modeny, zwykly ..myslicie ze moze w tym problemlezec? i jeszcze jedno , czy nalezy przzed nalozeniem bazy pod hybryde nalozyc primer? jestem przed szkooleniem z hybrydy a chcialam sobie juz pocwiczyc...

agaciorka93
15-03-2014, 14:00
konwalia ja zakupilam kolor czarny na sprobowanie i totalna kicha ... tzn lakier nie chcial sie do konca utwardzic a do tego caly czas sie kleil po przemyciu cleanerem zmatowil co do trwalosci sie nie wypowiem bo od razu sciagnelam

czuszka
15-03-2014, 14:09
nitownica-z primerem musisz poeksperymentować. Jedni nakładaja, inni nie. Ja osobiście nie nakładam, nawet nie matowię płytki i wszystko się trzyma. Z tym że ja uzywam bazy gelish.

nitownica
15-03-2014, 14:22
ale zastanawia mnie to czy moge przecierac po utwardzeniu nablyszczacza ta warstwe clenarem, czy moze przez to tak sie nie blyszcza:( czytalam w tym wątku ze przy frenchu dziewczyny poprawiając linie usmiechu przemywają alkoholem izoprpylenowym o wysokim stęzeniu... a ten alkohol wlasnie mam w cleanerze z modeny ..i tak mysle czy moze powinnam miec ten z firmy z ktorej uzywam produktów? czy to raczej nie ma znaczenia? i co do lampy..mam zwykłą UV, a na produktach przeznaczonych do hybrydy jest z tylu napisane 30 sec time LED i 1 min cure time 4x9w & CCFL.. i teraz nie wiem czy moja lampa sie nadaje:D mam zwykla z lampami UV, nie wiem co to CCFL:P

---------- Dodano o godzinie 14:22 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:18 ----------

Czuszka, pod hybryde dajesz taka baze: Nail Harmony (http://gelish.pl/product/3,Foundation%20/%20Base%20Gel.html) i potem juz kolorek i nablyszczacz? a Ty czym przecierasz po utwardzeniu nablyszczacza??

czuszka
15-03-2014, 16:19
dokładnie na tą bazę daję kolorek (używam Indigo) i później top z charbonne którego przemywam clenerem z gabrielle nails (który ma w składzie 99,98% alkoholu). Wydaje mi się że nie o firmę cleanera tu chodzi. Ignorantka pisała wcześniej że jedne topy lubią 99% alko a inne błyszczą się przy np. 30% bo przy 90 robią się matowe.
Hybryda nadaje się tak samo do lamp led jak i do zwykłych uv. Lampa ccfl to połączenie lampy led z żarówką ccfl, utwardza jal ledówki w 30sek.

jastere
16-03-2014, 13:11
Hejka. Mam pytanko w sprawie utwardzania bazy cnd i gelish tzn. w obu przypadkach producent zaleca utwardzanie przez 10 lub 30 sek. w zależności od firmy. Ja z uwagi na fakt że mam lampę która najkrótszy czas naświetlania ma 1 min utwardzam bazę przez 1 min. Myślicie że dłuższe utwardzanie bazy może mieć jakiś negatywny wpływ na trwałość manicure?? I czy wy korzystając z tych firm przestrzegacie podanego czasu??

czuszka
16-03-2014, 13:39
ja mam led i utwardzam 10sek a nie 30. Jeśli producent podaje konkretny czas to widocznie ma to jakieś znaczenie.

konwalia1515
16-03-2014, 17:55
Myślałam ze coś fajnego bedzie a tu prosze, dobrze że sie nie pokusiłam od razu na kilka kolorów bo cena kusząca. Mam negatywne doświadczenie do wszelkich lakierów z alepazurów i wolałam się dopytać:)

Ja mam zwykła lampe i shellaca utwardzałam 30 sekund. to nawet lepiej że tak krótko bo skraca sie całkowity czas pracy:D

nitownica
16-03-2014, 18:30
Czuszka jaką masz lampę ? chce zakupić i wole jakąś z polecenia

czuszka
16-03-2014, 18:36
ja mam tą: Różowa lampa LED Cosmetics Zone - sklep internetowy (http://lakieryhybrydowe.pl/pl/p/Rozowa-lampa-LED/259)
i jestem z niej bardzo zadowolona tak ze polecam :)

jasicq
18-03-2014, 06:41
dziewczyny, ponawiam pytanie.

mam już cały zestaw z tiftona jest w porządku. ale chciałabym przejść na estetiq bo ładniejsze kolory i z tego co widziałam w salonie to lepiej się rozprowadzały.
czy mogo chwilowo mieszać te firmy? zaznacze że obie ładnie mi się odmoczyly acetonem pod folią aluminiową.

czuszka
18-03-2014, 08:11
ale co chcesz mieszać? ja proponuję zakup bazy gelish-wtedy każda kolorówka będzie się trzymać. Z tego co Dziewczyny piszą baza tifton najbardziej nadaje się do kosza a baza estetiq jest wybredna i nie z każdą płytką współpracuje

mamama
18-03-2014, 11:41
Jesli chodzi o baze to tylko gelish na tej bazie trzyma sie wszystko ;) ja kolorowke mam z indigo i spn wspaniale wspolgra :)

czuszka
18-03-2014, 12:27
ja też używam przeważnie indigo na bazie gelish i nie narzekam :)

nitownica
18-03-2014, 17:36
a jaki nablyszczacz :) polecacie do hybrydy? a moze jest taki co do zelu i hybrydy by byl:)?

czuszka
18-03-2014, 17:45
Gelish albo eco star nail. Nablyszczacz do hybrydy nie sprawdzi sie na twardym zelu i odwrotnie nablyszczacz do zelu nie zda egzaminu na miekkiej hybrydzie. Bedzie po prostu pekac.

monisiaczek
18-03-2014, 17:50
Dziewczyny a czy Wam tez sie po utwardzeniu bazy gelisha tworzą takie nierówności? nie marszczenie tylko tak jakby dziurki,jakies przerwy?

agnieszka-nails
18-03-2014, 18:10
spróbuj kłaść cieniutką warstwę a nawet wcierać w płytkę i nie przecierać po utwardzeniu w lampie. Ja zwróciłam uwagę, że mi się robią nierówności jak za dużo kładę właśnie tej bazy.

monisiaczek
18-03-2014, 18:21
spróbuj kłaść cieniutką warstwę a nawet wcierać w płytkę i nie przecierać po utwardzeniu w lampie. Ja zwróciłam uwagę, że mi się robią nierówności jak za dużo kładę właśnie tej bazy.

a to fakt,moze tak byc ze kladłam za dużo bazy...mam już druga buteleczkę gelisha i myslalam ze te nierownosci to normalne. ale zaczely mnie wkurzac kolory bo przy wielu z roznych firm nie ma krycia i przeswitują te nierownosci.

jumpi
18-03-2014, 19:22
mnie się nie tworzą dziury na bazie gelisha, a daję srednią warstwę, ale bardzo delikatnie maluje pędzelkiem, bez dociskania go.
uzywam takze nablyszczacza gelish od 2 lat i do hybryd i do twardych zeli i wszystko jest ok

mamama
18-03-2014, 19:36
Top gelish sprawdzi sie na zelu, ale top do zelu na hybrydzie bedzie pekal jest za twardy ;)

jumpi
18-03-2014, 19:47
a używam do wszystkich stylizacji, łącznie z hybrydą na żelu i wszytko jest ok ;)
Nabłyszczasz/top z perfect beauty tez sie nadaje

chantelle_
18-03-2014, 19:58
Chodzi Ci o Gellaxy?Sprawdzałaś jak się spisuje jako baza?

jumpi
18-03-2014, 20:00
tak gellaxy :)
dla mnie to baza i nabłyszczacz nr2 zaraz po gelishu. są bardzo podobne jakosciowo. PB jest rzadszy ;)

chantelle_
18-03-2014, 20:44
o wow to świetnie, w takim razie kupuje! :)

Kamillka
19-03-2014, 14:43
Dziewczyny a gdzie kupujecie gelish oprocz loebeerta bo sie nacielam na innym produkcie i nie zaryzykuje juz wiecej.

---------- Dodano o godzinie 15:43 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:34 ----------


Dziękuje :)
Dokładnie nie pamiętam, ale była droższa koło 80 zł, top pamiętam był tańszy koło 60 zł. Dawno to było :) teraz mam jak napisałam od koleżanki z USA te w zestawie z szarą nakrętką :)

Powiedz mi orosze gdzie toja kolezanka kupuje w Usa gelisha?mam znajoma ktora lata do stanow i tez moglabym ja poprosic tylko nie wiem gfzie ma szukac

kiwaczek2
19-03-2014, 16:49
no chyba najprościej na stronie eurofashion

a z usa polecam victoriasbeauty.com, przesyłka w cenie podobnej jak w pl.

Ignorantka
19-03-2014, 17:10
Powiedz mi orosze gdzie toja kolezanka kupuje w Usa gelisha?mam znajoma ktora lata do stanow i tez moglabym ja poprosic tylko nie wiem gfzie ma szukac
Gelish jest dostępny w sieci sklepów Sally Hansen. Dodatkowo często miewają rewelacyjne promocje.

Kamillka
19-03-2014, 22:30
Dzieki wielkie juz pisze do kolezanki zeby tam zajrzala.

malutkaistotkaa
20-03-2014, 08:14
HARMONY GELISH BASE FOUNDATION 15ML UV PODKŁAD! (4074445989) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/harmony-gelish-base-foundation-15ml-uv-podklad-i4074445989.html)
dziewczyny mysliscie ze orginal??

milart
21-03-2014, 12:21
Dziewczyny niewiem w jakim temacie Was o to spytać wieć pisze tu....jak sciągnąc hybryde z żeli?? moge zrobic to tak jak z naturalnej płytki czyli przez aceton?? (nakladam waciki namoczone acetonem i zawijam paluchy w folie na 15min ;) ) nic sie nie stanie z żelem?? czy lepiej pilowac??

agulan82
21-03-2014, 15:37
Ja spilowuje ale wydaje mi sie, ze mozna w acetonie i zelkom nic sie nie stanie :D

karolasc
21-03-2014, 16:36
dokłądnie, żelem raczej nic nie powinno się stać, ale myślę że piłowanie chyba będzie szybsze :)

ifrit
22-03-2014, 17:43
Mam baze i top z gelish i strzał w 10:) przekonały mnie prace jednej z dziewczyn która publikuje na forum zdjęcia hybryd i teraz każda kolorówka super się 3ma:D LNC, Mollon, Cosmetic zone:)
Po 18 dniach u mojej mamy 0 odprysków, 0 starć z końcówek... jedynie co to widoczny odrost ;)

Ja po 11 dniach sciagałam swój gelish w removerze z Mollona o pięknym migdałowym zapachu... lekko spiłowałam top i 5 mon wszystko pięknie się odmoczyło .Warto zainwestować w dobrą baze i top to podstawa dobrej hybrydy

czuszka
22-03-2014, 19:20
Ja właśnie testowałam wczoraj świeżo dostarczony top gelish- rewelacja! błyszczy się jak lustro. O wiele lepszy od mojego poprzedniego. Bazę mam też gelish i popieram, że przy takim zestawie każda odmaczalna kolorówka zda egzamin!

agnieszka-nails
22-03-2014, 20:42
od pewnego czasu na końcach paznokci hybryda zaczęła mi i moim (niektórym) klientkom pękać lub tworzy się pajęczynka... Czym to może być spowodowane? Zbyt słabe paznokcie? Kiedyś nie miałam z tym problemów...
Pracuję na bazie i topie Gelish a kolorówki różne.

karolasc
23-03-2014, 13:20
Może mają miękkie paznokcie trochę dłuższe i się im często wyginają, ja mam tak często z kciukiem (od pisania esów) i też używam bazy i topu z gelisha.

Ostatnio zakupiłam bazę shellaca skuszona tym, że odmacza się w "sekundzie" robiłam klientkom teraz czekam aż wrócą i będę mogła sprawdzić efekty noszenia.

jealousgirl
23-03-2014, 23:43
Dziewczyny a gdzie kupujecie gelish oprocz loebeerta bo sie nacielam na innym produkcie i nie zaryzykuje juz wiecej.

---------- Dodano o godzinie 15:43 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:34 ----------



Powiedz mi orosze gdzie toja kolezanka kupuje w Usa gelisha?mam znajoma ktora lata do stanow i tez moglabym ja poprosic tylko nie wiem gfzie ma szukac


Ja kupilam u leoberta baze i top gelisha z rok temu i wszystko jest oryginalne. Pozniej kupilam 4 lakiery w EF i byly takie same jak kolejne zamowione u leoberta, a kupilam juz z 5 kolorow u niego. Takze polecam, bo na pewno oryginalne.

martaurbanczyk
25-03-2014, 10:26
Witam pierwszy raz na forum. Dwa dni temu zrobiłam moją pierwszą hybryde i niestety po jednym dniu odeszła całymi płatami od paznokci. Uzylam bazy lakieru oraz topu indigo. Możliwe ze stało sie tak poniwaz mam zly claner? Macie jakies pomysły co mogłam zle zrobic?

Izi
25-03-2014, 10:34
Marta a czy paznokieć był odpowiednio przygotowany? tzn. skórki, odtłuszczona płytka, zmatowiona itp. Ja też miałam taki problem na początku (bo robię tylko sobie i znajomym) i u mnie okazały się to stare żarówki w lampie, były nie używane ale dość długo leżały i czekały aż je w końcu wyciągnę. Zmieniłam na nowe i problem znikł.

koralowa
25-03-2014, 11:54
Hej dziewczyny. Chciałam się z Wami podzielić moim rozczarowaniem dotyczącym lakieru uv mono z Neonail.. :/: Zacznę od tego, że nie jestem stylistką paznokci, o zakupie pomyślałam ponieważ denerwuje mnie odpryskiwanie zwykłego lakieru następnego dnia po malowaniu..:/:
Wpadłam więc na pomysł, by kupić na własny użytek monofazę z NN, zachęcona pozytywnymi opiniami mojej koleżanki n.t. monfazy z Mollona.
Więc tak:zamówiłam 2 odcienie: 4057 i 4043 i jestem bardzo rozczarowana kolorami.. :/: Tak po prawdzie nie malowałam jeszcze nimi paznokci (czekam na lampe uv, która przyjdzie w poniedziałek), a moja ocena wynika tylko z oceny produktów po otwarciu..
4057-po obejrzeniu w internecie odebrałam ten kolor jako klasyczną, krwista czerwień,a jest coś pomiędzy pomarańczowym i różem..
4043 -bardzo nieładny, brudny, szaro-fioletowy, nigdy, przenigdy nie kupiłabym tego lakieru, widząc go wcześniej.. poza tym, te lakiery naparwdę, bardzo mocno i nieprzyjemnie pachną jak dla mnie(zrobiło mi się niedobrze i rozbolała mnie głowa po otwarciu):nie_powiem:
Jakość opakowania też mogłaby byc lepsza -jedna butelka przyszła z lekko odrapaną naklejką...
Mam nadzieję, że po nałożeniu lakiery będą prezentowały się lepiej.. wrzucę fotę, jak pomaluję juz paznokcie.

Witam , pracuje od dwoch miesiecy na Mono LAck od NeoNail i jestem bardzo zadowolona:] Prawdą jest jednak to,ze kolory czasem odbiegaja od rzeczywistosci(ale wiadomo wiele zależy od ustawien monitora). Używałam tez Mollona i wydaje mi sie ze jest to ten sam produkt.Podobna gęstość i zapach. Mono Lack na słabych paznokciach trzyma sie ponad tydzien, nie odpryskuje tylko lekko sie wyciera.Duzym plusem jest to, ze mozna lakier odwierzyc na "szybko"......po prostu nakladasz 1 warstwe Mono, utwardzasz i gotowe:)Wiec polecam z czystym sumieniem:]4044 malinowa czerwien -przepiekna:)

Ka_r0
25-03-2014, 12:48
Witam pierwszy raz na forum. Dwa dni temu zrobiłam moją pierwszą hybryde i niestety po jednym dniu odeszła całymi płatami od paznokci. Uzylam bazy lakieru oraz topu indigo. Możliwe ze stało sie tak poniwaz mam zly claner? Macie jakies pomysły co mogłam zle zrobic?


napisz po kolei co robiłaś, może wtedy znajdziemy :)

nitownica
25-03-2014, 13:36
hej dziewczyny czy zawsze nalezy przed nalozeniem bazy polozyc primer zeby sie lepiej trzymala hybryda? kurcze zrobilam mamie i po tygodniu odpryski sie pojawily? a mamhybryde z indigo...

Ka_r0
25-03-2014, 19:24
ja nie używam primera..
natomiast co do indigo gel polish używam na swoich naturalsach i noszę spokojnie 3 tygodnie, a je mocno maltretuję :)

nitownica
25-03-2014, 22:16
kurcze to nie wiem co robie źle...moze mi ktoras z Was napisać krok po kroku wykonanie hybrydy na żelu i nanaturalnych? Z góry dziekuje

Myosottis
25-03-2014, 22:38
Dziewczyny, gdzie kupujecie żarówki do lampy UV? Stwierdziłam, że przydałaby się wymiana moich (mimo iż nie robię często hybryd, no ale i tak dość długo już "leżą"), ale nie wiem gdzie kupić, żeby nie trafić na bubla i nie widać majątku. Chodzi mi o żarówki do lampy transformatorowej

:)

martaurbanczyk
25-03-2014, 23:09
Marta a czy paznokieć był odpowiednio przygotowany? tzn. skórki, odtłuszczona płytka, zmatowiona itp. Ja też miałam taki problem na początku (bo robię tylko sobie i znajomym) i u mnie okazały się to stare żarówki w lampie, były nie używane ale dość długo leżały i czekały aż je w końcu wyciągnę. Zmieniłam na nowe i problem znikł.

Płytke zmatowiłam i przetarłam cleanerem. Może faktycznie to żarówki bo lampa nie była zbytnio używana ale mam ją juz dosc długo:(

---------- Dodano o godzinie 23:09 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:04 ----------


napisz po kolei co robiłaś, może wtedy znajdziemy :)

1. Zmatowiłam plytke
2. przetarłam cleanem
3. nalozylam baze i na min do lampy
4. przetarlam baze wacikiem
5. kolor i do lampy
6. druga warstwa koloru i do lampy
7. top i min do lampy
8. przetarlam cleanerem

i po dniu paznikcie odeszły calymi platami. Nie ma najmnieszego sladu po hybrydzie. Jak pisałam wczesniej lampe mam od dawna ale była prawie nie używana wiec myslałam ze zarówki sa ok.

Izi
25-03-2014, 23:31
Marta ja bym zaczęła od lampy (żarówek) - u mnie pomogło. Poczytaj też na produktach "instrukcję obsługi";] na moich producent zaleca 2 minuty na każdą warstwę, może trzymasz za krótko?

martaurbanczyk
26-03-2014, 09:28
Marta ja bym zaczęła od lampy (żarówek) - u mnie pomogło. Poczytaj też na produktach "instrukcję obsługi";] na moich producent zaleca 2 minuty na każdą warstwę, może trzymasz za krótko?


na buteleczkach jest napisane minuta dlatego tak zrobilam. W takim razie wybiore sie po zarowki. Dziekuje za porade:)

froger
26-03-2014, 17:10
Hej, zaczęłam przygodę z hybrydą i mam do Was kilka pytań. Mam zestaw Mistero Milano.
Czy do zmatowienia płytki wystarczy polerka 320, czy jest za drobna?
Przed malowaniem robię manicure biologiczny, tzn. tak mi się wydaje, że to jest to. :P Konkretnie to oczyszczam paznokcie z poprzedniego lakieru, odżywki, czy co tam było. Skracam paznokcie, nadaje im kształt. Nakładam preparat Eveline na skórki i odsuwam je patyczkiem. I tu jest pytanie. Czy zastosowanie tego preparatu może mieć jakiś negatywny wpływ na hybrydę, np. na jej trwałość? Jak pozbyć się resztek preparatu, wystarczy dokładnie umyć dłonie?
Dodam, że jestem amatorką, hybrydę robię sobie sama w zaciszu domowym, a właściwie to zaczynam dopiero przygodę w tym świecie:) dlatego proszę o łagodne potraktowanie:P

nitownica
26-03-2014, 18:11
Marta a powiedz mi przecierasz cleanerem z indigo czy innym? I jeszcze takie pytanko czy masz zwykłą lampę uv?

marylin
26-03-2014, 20:04
Polerka wystarczy też taką samą matuję.Jeśli chodzi o preparat Eveline z zasady ma na celu natłuścić i zmiękczyć skórki,wiec na 100%wpływa na hybrydę.Przed nałożeniem bazy koniecznie trzeba odtłuścić clinerem .
I

froger
26-03-2014, 20:12
Polerka wystarczy też taką samą matuję.Jeśli chodzi o preparat Eveline z zasady ma na celu natłuścić i zmiękczyć skórki,wiec na 100%wpływa na hybrydę.Przed nałożeniem bazy koniecznie trzeba odtłuścić clinerem .
I
A trzeba koniecznie cleanerem? To ma być dodatkowe odtłuszczenie?
Bo w zestawie mam taki odtłuszczacz, to się nazywa preparat standard i tym mażę paznokcie i skórki. Potem primer, baza itd...

Lilith
26-03-2014, 20:22
Z zasady przed stylizacją (hybryda, żel, akryl) nie nakłada się preparatów na skórki, bo one natłuszczają, a jedynie odsuwa się je kopytkiem lub dla bardziej zaawansowanych usuwa frezarką. Czy polerka 320 wystarczy nie wiem...ja używam pilnika 240 do matowienia płytki przed stylizacją i klientki noszą paznokcie do odnowy.

froger
26-03-2014, 20:32
Czyli lepiej byłoby zrobić przygotowanie jednego dnia a samą hybrydę następnego? Nie wiem czy dam radę odsunąć skórki bez żadnego preparatu, jak będą suche to wydaje mi się, że mogą popękać. Spróbuje też z tym pilnikiem 240. Ogólnie próbuje dociec dlaczego tak krótko trzyma mi się hybryda. Raptem 3 dni i pojawiają się odpryski :/:

Sorki, że post pod postem, ale mam jakieś problemy z wysyłaniem odpowiedzi. Wyświetla mi komunikat o błędzie to próbuje jeszcze raz a potem okazuje się, że są dwa takie same posty. Dlatego tego edytowałam i zmieniłam treść. Ale co zrobić, żeby usunąć post... tak na przyszłość?

Tylko moderatorzy i administratorzy forum mogą to zrobić :) wiec wystarczy napisac do któregoś z nich pw albo zaraportować post różowym wykrzyknikiem. //Natalia

KarolciaK
26-03-2014, 20:44
bez sensu jest przygotowanie paznokci dzień wcześniej. Odepchnij skórki a przy matowieniu np pilnikiem i tak się ich pozbędziesz, po prostu je wypiłujesz. odepchnij, nadaj kształt, zmatuj, odtłuść, primery i dopiero hybryda.

froger
26-03-2014, 21:32
Ok :) tak zrobię:) a wiecie może czy na już zrobioną hybrydę może mieć wpływ częste smarowanie olejkiem skórek i od spodu paznokcia ( przy połączeniu z łożyskiem) ?

czuszka
27-03-2014, 07:21
co do cleanera to nie wpływa on na trwałość manicure (przynajmniej ja się w życiu z tym nie spotkałam). Tu chodzi tylko o połysk lub jego brak. Najważniejsze jest stężenie cleanera a nie jego firma-zależy jaki top jakie % lubi :) ja używam topu gelish a top mam z gabrielle nails i wszystko pięknie się błyszczy bo to cleaner 99% a gelish takowe lubi.

nitownica
27-03-2014, 09:04
ja mam hybrydę indigo( baza, kolor, nablyszczacz) cleaner tez z indigo ipomimo tego nie blyszcza sie po przetarciu tak jak powinny:(

czuszka
27-03-2014, 09:30
a jak długo utwardzasz i w jakiej lampie?

nitownica
27-03-2014, 11:08
ma zwykłą lampę uv, 3 minuty, nowa lampa, niedawno kupilam, zarowki tez nowe, dokladnie taka mam Lampa UV CYFROWA 3kolory 600sec wiatrak 8żarówek (4069032638) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/lampa-uv-cyfrowa-3kolory-600sec-wiatrak-8zarowek-i4069032638.html) . wiec moze wlasnie jest problem z lampa? skoro na hybrydzie napisane jest 30 sec LED lub 1 min 4x9 w & CCFL... kurcze i przez to ze przecieram potem cleanerem, nie swieca sie, wiec musze dac nablyszczacz do zelu, i tez nie wiem czy sie nadaje;/

marylin
27-03-2014, 11:39
Spróbuj dłużej przytrzymać nabłyszczacz w lampie(np.2 min,ja czasem nawet trzy min.trzymałam) i po wyjęciu od razu go nie przecieraj,poczekaj chwilę,daj mu czas na "ostygnięcie" i wtedy przetrzyj.Myślę,że będzie ok:)

nitownica
27-03-2014, 12:17
myslalam ze moze to wlasnie przez te zarowki...zrobie tak jak radzisz:) bo to wyglada tak jak bym caly nablyszczacz cleanerem zdjela...i nie daje mi to spokoju:D

samaron
27-03-2014, 12:32
Z natury wszytskie topy wybłyszczające lubią pogrzać się dłużej niż kolor,
nawet jeśli producent zaleca inaczej :)

nitownica
27-03-2014, 12:52
a czy jest jakas roznicas duza pomiedzy zarowkami CCFL a UV co do jakości utwardzania ?

czuszka
27-03-2014, 13:28
CCFL utwardza jak ledowe-szybciej i pasuje tylko do tego typu lamp.
mnie sie wydaje ze jak sie za dlugo trzyma to moze miec to wplyw na polysk (co za duzo to nie zdrowo). Ja gelisha trzymam 30 sek w ledzie, przecieram od razu po wyjeciu (nie daje mu odetchnac) i blyszczy jak lustro.

---------- Dodano o godzinie 13:28 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:26 ----------

ja bym kupila inny cleaner i zobaczyla czy jest roznica

nitownica
27-03-2014, 13:34
wlasnie cleaner mam z indigo, specjalnie kupilam tej samej firmy co hybrydy bo myslalam ze cleaner z modeny jest np za mocny...a moje wlasnie nie blyszcza jak lustro kurde:( dopiero jak dam nablyszczacz do zelu to ladnie to wyglada:D

samaron
27-03-2014, 13:37
a czy jest jakas roznicas duza pomiedzy zarowkami CCFL a UV co do jakości utwardzania ?
Utwardza długość emitowanego światła UV, wydaje mi się, że w zwykłych żarówkach ten zakres jest dość szeroki, natomiast w ccfl i ledach można ten zakres zawęzić tylko do tego ściśle pożądanego - co ma wpływ na efekt końcowy. Pamiętajmy, że zwykłe żarówki zużywają się nawet jeśli rzadko są włączane :)
Faktem jest, że jakość clenara ma wpływ na połysk, lepiej kupić sobie czysty izopropanol i samemu dojść do proporcji, które nasz top preferuje :)

czuszka
27-03-2014, 13:44
z tym ze "na chlopski rozum" jesli nitownica ma wszystko z indigo to i cleaner tejze samej firmy powiniem wspolpracowac z topem. Jesli zmiana cleanera nie pomaga, zarowki w lampie sa nowe i nie trzymasz za dlugo w lampie to zmien top na gelish albo eco star nail.

nitownica
27-03-2014, 17:12
takie jeszcze pytania mam , czy ta baze gelish oraz nablyszczacz moge stosować i do zeli i do hybryd? I Czy pod ta baze lepiej nakladac primer?

Majchrzak86
28-03-2014, 10:50
Moje kochane zakupiłam zestaw do malowania hybrydą niestety nie które są za gęste co mam zrobić w takim wypadku, próbowałam dowiedzieć się czegoś w internecie ale jak zwykle nic tu nie ma.

Izi
28-03-2014, 12:54
Dziewczyny jak usuwacie hybrydy INDIGO???

Ja od dawna stosuje remover do wszystkich innych i nie miałam nigdy problemów. Ostatnio zakupiłam sobie kilka letnich kolorów z Indigo (pierwszy raz) i jestem załamana:( Właśnie ściągałam kolorki z paznokci a miałam ich 6. 3 innych firm oraz żółty, zielony i niebieski świeżutkie Indigo. Oto co wyszło po zdjęciu wacików:
76307

Nie patrzcie na dłonie, bo to dopiero przed mani ;)

Wiele z Was zachwala te hybrydy, jak dla mnie w tej chwili to jakość jak INS :porazka:
Jest ktoś kto zmieni moją opinię? Szkoda mi tych kolorków bo są fajowe, nom zresztą nowe buteleczki i żal wyrzucać. Ale ściąganie... koszmar!!! Zaznaczę że nie zajmuje się tym więc nawet frezarki nie mam i muszę piłować... ała.

Kasia991
28-03-2014, 13:26
Gel polish schodzą rewelacyjnie w acetonie, więc nie mam pojęcia skąd ten problem...
A jeszcze co do postow wyżej odnośnie nabłyszczacza Indigo, mnie też po przetarciu sie nie błyszczy, ale jak kładę na paznokcie oliwkę to delikatnie wcieram ją w cały paznokiec i odzyskują blask i świecą się do kolejnego razu. Myślę, że to zawarty alkohol w cleanerze tak na niego dziala :)

samaron
28-03-2014, 15:42
takie jeszcze pytania mam , czy ta baze gelish oraz nablyszczacz moge stosować i do zeli i do hybryd? I Czy pod ta baze lepiej nakladac primer?
Bazę możesz stosować tylko do hybryd, nabłyszczacz zarówno do żeli, hybryd i akrylu.
Pod żele tzw twarde trzeba dać do tego przeznaczone produkty czyli np bonder itp.

Ja pod hybrydy kładę primer w wyjątkowych okolicznościach przy bardzo tłustej płytce na sam wolny brzeg.

---------- Dodano o godzinie 15:42 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:40 ----------


Moje kochane zakupiłam zestaw do malowania hybrydą niestety nie które są za gęste co mam zrobić w takim wypadku, próbowałam dowiedzieć się czegoś w internecie ale jak zwykle nic tu nie ma.
Jeśli w składzie mają izopropanol możesz ciut dodać, możesz też spróbować je rozgrzać w kąpieli wodnej i porządnie wymieszać. Ewentualnie nauczyć się nimi operować :)

czuszka
28-03-2014, 19:28
co do zdejmowania indigo- ja matowię pilnikiem, owijam wacikami nasączonymi zmywaczem acetonowym isana z rossmanna owijam folią i trzymam ok 10 min. Wszystko schodzi płatami i nawet nie muszę skrobać. Używam bazy i topu gelish.
Co do gęstych hybryd to jak napisała koleżanka powyżej-ogrzać albo nauczyć się operować. Ja używam tylko kolorówki indigo, są gęste ale pięknie się poziomują i ja nawet je wolę od tych rzadkich bo przez to że są gęste można spokojnie zabezpieczyć wolny brzeg bo nic nie ucieka.

Ka_r0
28-03-2014, 19:54
wlasnie cleaner mam z indigo, specjalnie kupilam tej samej firmy co hybrydy bo myslalam ze cleaner z modeny jest np za mocny...a moje wlasnie nie blyszcza jak lustro kurde:( dopiero jak dam nablyszczacz do zelu to ladnie to wyglada:D

spróbuj inny cleaner, bo ten z Indigo jest raczej do odtłuszczania płytki, do przemywania topu imo jest za mocny

---------- Dodano o godzinie 19:54 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:52 ----------


Dziewczyny jak usuwacie hybrydy INDIGO???

Ja od dawna stosuje remover do wszystkich innych i nie miałam nigdy problemów. Ostatnio zakupiłam sobie kilka letnich kolorów z Indigo (pierwszy raz) i jestem załamana:( Właśnie ściągałam kolorki z paznokci a miałam ich 6. 3 innych firm oraz żółty, zielony i niebieski świeżutkie Indigo. Oto co wyszło po zdjęciu wacików:
76307

Nie patrzcie na dłonie, bo to dopiero przed mani ;)

Wiele z Was zachwala te hybrydy, jak dla mnie w tej chwili to jakość jak INS :porazka:
Jest ktoś kto zmieni moją opinię? Szkoda mi tych kolorków bo są fajowe, nom zresztą nowe buteleczki i żal wyrzucać. Ale ściąganie... koszmar!!! Zaznaczę że nie zajmuje się tym więc nawet frezarki nie mam i muszę piłować... ała.


a to jest gelpolish? czy platinium? bo tych drugich nie odmoczysz

Izi
28-03-2014, 21:11
ooooo Ka_ro Bogini moja :) No platinium, ale czemu nie odmocze? Ja je kupiłam jako hybrydy a nie żele. Wprowadzono mnie w błąd?

;(

Kamillka
28-03-2014, 22:27
Do rozcienczania hybryd znalazlam specjalny plyn z nsi.ja nie probowalam ale slyszalam ze jest ok.

froger
28-03-2014, 23:24
Dziewczyny powiedźcie mi, czy lampa UV utwardza światłem tzn. promieniami ultrafioletowymi, czy ciepłem, które wytwarza? Robiłam paznokcie u znajomej i zauważyłam,że włącza lampę w momencie zaczynania manicure. Spytałam czemu, a ona powiedziała dlatego, że jak włączy na chwilę przed utwardzaniem to nie czuje tego ciepła, że grzeje. :blink: Mi się zawsze zdawało, że te żarówki po to są UV, żeby utwardzać materiał światłem... ale może to ja jestem w błędzie? Tak na chłopski rozum, gdyby chodziło o ciepło to wystarczyłaby zwykła biurkowa lampka z żarówką co najmniej 60W:P

nanami7
29-03-2014, 00:00
Chodzi o promienie UV. :) to one utwardzają
.

kiwaczek2
29-03-2014, 07:55
moze ona lubi jak jej ciepło :D

izi - no niestety ściema. ja mam 3 i kładę tylko na stopy bo moje panie nie tolerują piłowania u rąk.

spoczi
29-03-2014, 18:04
Cześć :)

Czytam Was od grudnia i jakoś nie bardzo miałam zamiar się udzielać, bo nie jestem stylistką paznokci a tylko robię sobie hybrydy w domu, dodatkowo odpowiedzi na praktycznie wszystkie swoje pytania i rozwiązania moich problemów znalazłam w tym wątku, także nie musiałam ich zadawać :D.
Wreszcie ostatnio zaopatrzyłam się w bazę i top Gelish, wcześniej (po przejściach z paroma taniochami oczywiście :D) miałam bazę 2w1 z MM ale nie zadowalała mnie do końca, na moich paznokciach hybrydy trzymały się maksymalnie tydzień przy niej i to zwykle nie w nienaruszonym stanie. Mam nadzieję, że Gelish ten problem rozwiąże :).

W każdym razie zdecydowałam się jednak napisać i zapytać Was o jedną rzecz. Kupiłam sobie parę kolorów z NTN. Widziałam na stronie, że jest o praktycznie to samo co INS, ta sama paleta kolorów, numery odpowiadają tym samym kolorom pod oboma nazwami, zresztą też czytałam chyba nawet tu u Was, że jest to to samo. Zastanawia mnie tylko fakt, że ntn jest tańsze od ins (niewiele wiadomo ale jest), skoro to jest to samo to czym jest to spowodowane, nie wiecie może? Czy może jednak nie jest to do końca to samo i ntn jest gorsze? Tym bardziej zaczęłam się nad tym zastanawiać, bo przewertowałam już prawie cały temat ze stylizacjami i o ile kolorki ins przewijają się tam dość często, to ntn nie ma w ogóle. Czy któraś z Was może jest w stanie mi wytłumaczyć różnicę między jednym a drugim? :)


Mam też jeszcze pytanie, o ile dobrze zrozumiałam wczytując się w ten temat, to na gelishu te tanie hybrydy powinny mi się przyzwoicie trzymać, ciekawi mnie tylko jak jest ze zdejmowaniem? Bo te ins/ntn się nie odmaczają w acetonie, no ale Gelish tak, prawda? Czy to znaczy, że będę musiała np spiłować kolor i dopiero baza się odmoczy, czy jak jest na odmaczalnej bazie to zejdzie bez piłowania? Czy po prostu trochę "zarysować" pilniczkiem wystarczy? :)


Przepraszam, że zarzuciłam Was takim gradobiciem pytań, tak jak pisałam - nie jestem żadną stylistką, paznokcie robię tylko sobie w domu i to od w miarę niedawna, całą swoją wiedzę czerpię z internetu, dlatego mega się ucieszyłam jak wpadłam na Wasze forum - skarbnica wiedzy! :)
Pozdrawiam serdecznie :)

natalia268
29-03-2014, 18:12
piłowanko ;)
jak spiłujesz kolor to juz sie raczej nie opłąca odmaczac samej bazy ;P

spoczi
29-03-2014, 18:25
Dzięki za szybką odpowiedź :) no tak w sumie byłoby bez sensu odmaczać już samą bazę... :D ale w takim razie trzeba piłować do końca czy wystarczy porządnie zarysować, zmatowić i potem odmoczyć? W życiu tak nie piłowałam i prawdę mówiąc trochę się tego boję :D cóż trzeba będzie próbować :D czy do takiego piłowania trzeba mieć pilnik o jakiejś konkretnej gradacji czy to bez większej różnicy?

natalia268
29-03-2014, 18:30
ale co chcesz odmoczyć ? :) nie dasz rady tych ins itd odmoczyc ;)

piłuje sie szybciej niz odmacza ;) pilnik tradycyjny 100/180. Sama wyczujesz jak piłowac, którą gradacją itd.

I nie musisz piłowac do konca. Ostatnia warstwa (baza) moze zostac. Później tylko polerką wyrównac i tyle.

spoczi
29-03-2014, 18:35
dobra, rozumiem :) dziękuję Ci bardzo :)

samaron
29-03-2014, 20:31
Ja piłuję 180/240 , setki używam wyłącznie do akrylu :)
Poza tym spoczi - rysuj i mocz - jak nie spróbujesz to się nie przekonasz.
A różnica między ntn a ins może polegać na różnej wartości znaku towarowego ? :) inna nie przychodzi mi do głowy.

spoczi
29-03-2014, 20:48
Ja piłuję 180/240 , setki używam wyłącznie do akrylu :)
Poza tym spoczi - rysuj i mocz - jak nie spróbujesz to się nie przekonasz.
A różnica między ntn a ins może polegać na różnej wartości znaku towarowego ? :) inna nie przychodzi mi do głowy.

Już nie mogę się doczekać malowania i próbowania :D niestety jeszcze chwilkę muszę poczekać, bo lada chwila będę rodzić także na razie muszę mieć naturalne paznokcie :) a nie mam innego króliczka doświadczalnego niż siebie ;)

o może faktycznie to kwestia znaku towarowego, na to nie wpadłam i doszukiwałam się w samym towarze różnic :)

Zaopatrzę się w takim razie w pilnik 180 i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

wani
29-03-2014, 21:02
Mam głupie pytanie ;) W jaki sposób malujecie lakierami wzornik? Dajecie baze i top, czy sam kolor x2? ;)

KarolciaK
29-03-2014, 22:18
sam kolor + top

violala
30-03-2014, 13:15
Mam głupie pytanie ;) W jaki sposób malujecie lakierami wzornik? Dajecie baze i top, czy sam kolor x2? ;)
Ja maluję sam kolor 2 razy, przemywam i zwykly lakier nabłyszczający:)

salonik
31-03-2014, 12:57
Dziewczyny czy pokrywacie akryl hybrydą? jakoś specjalnie przygotujecie paznokcie do tego?
Mam klientkę która nosi akryl ale zastanawia się nad przejściem na hybrydy. Aktualnie swoje paznokcie ma kruche więc jeszcze potrzebuje akrylowego wzmocnienia i myślałam o tym by używać hybryd na akrylu i czekać aż jej płytka odrośnie i w ten sposób przejść na same hybrydy. Sądzicie że to ma sens?

czuszka
31-03-2014, 13:46
http://forum.wzorki.info/paznokcie-naturalne/5670-zelo-lakiery-hybrydy-shellac-104.html#post385312

nanami7
31-03-2014, 20:45
Salonik, tak ma to sens :) polecam zapoznanie sie z tematem ;)

salonik
02-04-2014, 11:06
Zerkałam na ten link, jednak nie wpadło mi w oko to jak należy przygotować takie paznokcie, tj daje się bazę, kolor i top?
Kiedyś próbowałam połączyć hybrydę z akrylem to niestety nie bardzo się trzymało :( i nie wiem czy to zły produkt był czy fakt że bezpośrednio na akryl nałożyłam kolor a potem top, czyli bez bazy

czuszka
02-04-2014, 14:01
jak byś skorzystała z wyszukiwarki forum to znalazłabyś odpowiedź na swoje pytanie:
http://forum.wzorki.info/paznokcie-naturalne/5670-zelo-lakiery-hybrydy-shellac-30.html#post320908

kiwaczek2
02-04-2014, 14:44
Salonik - wszystkie tematy były poruszane tutaj, kilka stron wcześniej.
można wszystko łączyć akryl z hybrydą, żel z hybrydą, z bazą lub bez bazy wszystko się trzyma, ale dla bezpieczeństwa lepiej z bazą.

Myosottis
02-04-2014, 17:08
Dziewczyny, czy ma może któraś z Was lakiery Estetiq nr 26 i 107? Ciekawa jestem jak wyglądają względem siebie. Szukam jakieś ładnej miętki na wiosnę/lato i nie wiem który nr wziąć...

sora-imagica
02-04-2014, 22:02
ooooo Ka_ro Bogini moja :) No platinium, ale czemu nie odmocze? Ja je kupiłam jako hybrydy a nie żele. Wprowadzono mnie w błąd?

;(

Chwilę po tym jak Hybrydy Platinium pojawiły się w sprzedaży kupiłam kilka kolorów i zgłupiałam jak okazało się, że nie chcą odmakać. Napisałam do Magdy Traks i nawet ona stwierdziła, że te hybrydy trzeba drzeć kopytkiem po wstępnym odmoczeniu. Niestety pomimo iż nazewnictwo występuje zamiennie - hybryda to nie to samo co lakier permanentny czy soak off. Z tej trójki hybryda złazi najgorzej...

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
Mimo tego, że bardzo sobie cenię lakiery hybrydowe Mistero Milano, niestety ostrzegano mnie przed ich bazą. Ponoć jest kiepska i kolor nie trzyma się dwa tygodnie. Dlatego od początku używam innej bazy i topu, a większość kolorówki mam z MM.

Co do NTN i INS - nie pracowałam na żadnej z tych firm, ale mogę Ci zagwarantować, że to możliwe, żeby jeden i ten sam produkt był sprzedawany w różnych cenach :D Nie mówię, że jest tak w przypadku tych firm, ale prostym przykładem jest mój były współpracownik, który "stworzył" własną linię żeli i kolorówkę. Nie wnikałam skąd miał dojścia do rozlewni, ale pracowałam na jego produktach i wiem, że jest to dokładnie ta sama zawartość słoiczka co dwie inne, bardzo popularne w Polsce firmy. Nawet opakowania są identyczne :P

A jeżeli chodzi zaś o odmaczanie hybryd - nie dowiesz się jaka technika jest najlepsza, dopóki nie spróbujesz. Ja zawsze ściągam top pilnikiem lub kapturkiem ściernym, a w przypadku Indigo Platinium - ściągam też nieco więcej koloru.

Catherine89_dg
03-04-2014, 13:24
Cześć, czy któraś z was spotkała się przedłużaniem paznokci tipsami pod m.hybrydowy ? według mnie nie ma to prawa się trzymać, ale klientka zgłosiła się do mnie właśnie z taką "stylizacją". Szczerze powiedziawszy pierwszy raz się z czymś takim spotykam...
Co o tym myślicie ?

agnieszka-nails
03-04-2014, 13:29
Przecież hybrydą nie zbudujesz paznokcia...

Może chodziło jej o przedłużenie na tipsie + żel/akryl + hybryda?

samaron
03-04-2014, 13:40
Ja kiedyś tak robiłam, przykleiłam tipsy, wyrównałam bloczkiem i na to hybrydy.
Paznokcie były tylko lekko przedłużone, na 2 dałam wyrównująco żel, miała to być "stylizacja na wieczór" trzymały się ponad 2 tyg, ale wiadomo sam materiał tipsa jest kruchy dlatego wolny brzeg szybko może się "zużyć".

Ewentualnie pani każde przedłużenie czy stylizację nazywa "tipsami".

Catherine89_dg
03-04-2014, 13:40
No właśnie nie ... pytałam się dokładnie, bo też byłam w szoku ... klientka miała przyklejonego tipsa, a na to nałożoną hybrydę

ilonka1819
03-04-2014, 18:12
heh spotkałąm sie z czymś takim niektóre klientki w celu zmniejszenia kosztów stylizacji zelem czy akrylem same sobie przedluzają tipsem albo chcą to zrobic w salonie niestety taki zabieg nie jest trwały i nie ma żadnej praktyczności, więcej szkodzi niż pomaga ni to estetyczne ni to praktyczne....ja się nie podejmuję takich rzeczy dlatego ze kiedys trafil mi sie taki przypadek z tym ze pani sama sobie przykelila i opilowala próg tipsa i chciala tylko samo malowanie hybryda po nalozeniu kilka dni później tips jej sie ****l i przyszla z reklamacja na hybryde.....zenada

zania37
04-04-2014, 13:52
Całe szczęście ze u mnie klientki nie maja jeszcze takich pomysłów :wow:
Tak jak agnieszka napisała, ja położę hybrydę ale na paznokieć zbudowany żelem
jak ktoś ma takie zyczenie

milart
04-04-2014, 14:52
ja również maluje hybrydą ale na paznokcie utwardzone żelem i sama nosze też takie pazurki, ponieważ moje są bardzo krótkie to przedłużam je tipsem , nakładam żel a później maluje hybrydą

nitownica
07-04-2014, 20:19
Ka_ro jaki polecasz cleaner do hybrydy indigo?

Ka_r0
07-04-2014, 21:38
do wszystkiego teraz używam wipe off z nail artists :)

nitownica
08-04-2014, 12:17
moja hybryda z indigo po przetarciu cleanerem z modeny, z indigo robi sie matowa;/, albo mam za slaba lampe albo cos z tym cleanerem, musze innegio wyprobowac dlatego pytam...
dziewczyny możecie mi podeslac linka z nablyszczaczem gelish i baza gelish , z tego co czytalam maja te produkty bardzo dobrą opinie a nie chce kupić źle. Czy te produkty nadają sie pod i na żel i na hybrydę i jako baza pod hybrydę??

jealousgirl
08-04-2014, 23:09
Dziewczyny, pomóżcie.
Mam problem z aplikacją Gelisha. Po 2 warstwach nie kryje, a kolorow mam duzo. Potrzebne sa trzy warstwy.
Znowu jak są trzy to się marszczy chociaż staram się cieniutko. Już nie wspomne o tym, jak wydłuża się wtedy czas wykonywania zabiegu. Czy ma któraś jakiś sposób, którym mogłaby się ze mną podzielić?

czuszka
09-04-2014, 08:03
nitownica-powiem Ci z mojego doświadczenia: gelish możesz kupić oryginalny w sklepie euro fashion ale mają drogo. Oryginał kupisz na allegro od leoberta-sama mam od niego i wszystko jest ok. Jeśli chcesz pomalować paznokcia hybrydą a pazurka masz opracowanego żelem to matowisz pazura żelowego, przecierasz cleanerem, nakładasz bazę, kolor i top hybrydowy. Czyli robisz normalnie manicure jakbyś nie miała paznokcia żelowego tylko naturalną płytkę.

salonik
09-04-2014, 12:00
Czytałam forum i widziałam kilka pytań o to czy baza i top muszą być z tej samej firmy, ale jakoś nie wpadła mi w oko odpowiedź na to pytanie, więc wybaczcie jeśli była ale jej nie zauważyłam. Tyle stron czytania to i łatwo się pogubić.

Czy któraś z Was mieszała bazę i top różnych firm? Kończy mi się baza z shellacka a jakiś czas temu kupiłam kolejny top od nich i się zastanawiałam czy mogę kupić jakąś inną bazę? Chodzi bardziej o cenę niż o niezadowolenie z bazy shellac.
Czy MM dobrze się łączy z shellackiem? Kolor 'jesienny poranek' mi się podoba i z chęcią wypróbowałabym taki kolor, a może inna forma ma podobny?

czuszka
09-04-2014, 12:07
najczęstsze mieszanki to: baza gelish, kolor jaki popadnie byle się odmaczał i top eco star nail albo baza gelish, kolor jak wyżej i top gelish. Na gelishu będzie Ci się wszystko trzymać. Top może być z innej firmy niż baza czy kolorówka.

nitownica
09-04-2014, 12:24
czuszka pod baze gelish dajesz jeszcze primer ? troche sie pogubilam z kolejnoscia. Z tego co czytalam na forum to dziewczyny roznie daja, raz z primerem raz bez...Moze ktoras z Was powiedziec czy dobrze schemat opisalam zakładania hybrydy na zel i na naturalna płytkę?
Np. Hybryda + żel na naturalnych to bedzie tak :
1. przygotowanie płytki
2. odtłuszczenie
3.primer
4. baza gelish?
5.cienko zel clear (tutaj nie wiem ile warstw, jezeli np tylko chce utwardzic naturalna plytke?)
6. zmatowienie
7.odtluszczenie
5.kolor
6.top gelish?
7.i teraz czy ten top z gelisha trzeba przecierac?

albo np hybryda na naturalnych
1. przygotowanie plytki
2.odtluszczenie
3.primer
5. baza gelish
6.kolor
7.top
??????

violala
09-04-2014, 12:35
nitownica-powiem Ci z mojego doświadczenia: gelish możesz kupić oryginalny w sklepie euro fashion ale mają drogo. Oryginał kupisz na allegro od leoberta-sama mam od niego i wszystko jest ok. Jeśli chcesz pomalować paznokcia hybrydą a pazurka masz opracowanego żelem to matowisz pazura żelowego, przecierasz cleanerem, nakładasz bazę, kolor i top hybrydowy. Czyli robisz normalnie manicure jakbyś nie miała paznokcia żelowego tylko naturalną płytkę.

Na opracowanego paznokcia żelem nie ma sensu nakładać bazy pod hybrydę, na samym żelu bardzo dobrze się trzyma.

czuszka
09-04-2014, 12:40
mani hybrydowe robisz tak samo na naturalkach jak i na paznokciach żelowych.
Mani na naturalkach:
-przygotowanie plytki
-odtluszczenie
-baza
-kolor
-top
na paznokciach zelowych musisz mieć najpierw na naturalnej płytce połozony żel (tutaj już szczegółów nie podam bo się w to nie bawię), później matowisz pazur (z żelem na nim), odtłuszczasz, baza, kolor, top. Tutaj przygotowaniem płytki jest dla Ciebie nałożenie/zbudowanie paznokcia żelem.
Top gelish trzeba przetrzeć z warstwy dyspersyjnej.
Ja nie używam primera i nie matowie naturalnej płytki przed nałożeniem bazy.

---------- Dodano o godzinie 12:40 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:38 ----------


Na opracowanego paznokcia żelem nie ma sensu nakładać bazy pod hybrydę, na samym żelu bardzo dobrze się trzyma.
Są dwie szkoły: jedni kładą bazę a inni nie. Na bazie się lepiej trzyma bo powierzchnia jest gładka i daje lepszą przyczepność.

salonik
09-04-2014, 12:42
Czuszka dzięki za odpowiedź :) Masz na myśli tę bazę?
http://pliki.wzorki.info/images/PS51a.jpg
zdjęcie z plazanet.pl
Proszę dodać źródło zdjęcia!

czuszka
09-04-2014, 12:46
miał być jakiś link? bo nic nie ma

---------- Dodano o godzinie 12:46 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:43 ----------

tak-to ta baza tylko kup u sprawdzonego sprzedawcy zeby nie naciac sie na podrobe

salonik
09-04-2014, 12:46
fotka już jest. Wcześniej nie chciała się dodać.
Twoim zdaniem to lepsza baza niż shellac?

Mają ją w moim mieście w hurtowni więc w teorii powinni mieć oryginał ;)
Cenowo to niestety trochę kosztuje :/ ale widzę że za to top mają w całkiem przystępnej cenie jak na 15 ml ;)

czuszka
09-04-2014, 12:48
shellaca nie miałam więc się nie wypowiem.

violala
09-04-2014, 12:56
czuszka napisałam z własnego doświadczenia bo robiłam i tak i tak i skoro bez bazy równie dobrze się trzyma (nie widzę żadnej różnicy), to moim zdaniem bez sensu jest ją dawać, zawsze to jakaś oszczędność i czasu i pieniędzy;) Ale oczywiście każdy robi jak chce:)

czuszka
09-04-2014, 13:03
dokładnie jak piszesz. Każdy musi wypróbować na sobie i zobaczyć jaka opcja mu pasuje. Tak jak z bazą-jedni matowią pod nią a inni nie. Mnie się nawet lepiej trzyma jak nie matowię a jednocześnie nie ingeruję w pazurka.

Happyhandy
09-04-2014, 16:58
Ja też nie kładę bazy na żelowego pazurka. Przyznam się do jeszcze większego lenistwa;) po nałożeniu i wypieczeniu żelu w ogóle go nie przecieram i nie matuję, tylko maluję hybrydą lepką warstwę. Nosi się pięknie bez zarzutu.

violala
09-04-2014, 17:15
Ja też nie kładę bazy na żelowego pazurka. Przyznam się do jeszcze większego lenistwa;) po nałożeniu i wypieczeniu żelu w ogóle go nie przecieram i nie matuję, tylko maluję hybrydą lepką warstwę. Nosi się pięknie bez zarzutu.
Czyli zel jest w tym momencie jako baza. Dajesz cieniutką warstwę? No bo jak się buduje paznokieć żelem to raczej trzeba go wyrównać:)

Happyhandy
09-04-2014, 21:27
Normalnie buduję paznokieć (2 warstwy żelu: pierwsza cieniutka, druga budująca) Używam IBD, on się pięknie sam poziomuje i wyrównuje, więc nie ma potrzeby wyrównywania pilniczkiem. Pod warunkiem oczywiście, ze uda mi się go nie spaprać:D
No i na to hybryda zamiast kolorowego żelu.
A na naturalkach normalnie: najpierw baza, na nią kolor i top.

czuszka
10-04-2014, 08:00
ja to jestem w ogóle zdania-jeśli hybryda to na naturalki a jeśli mam mieć i tak zbudowany paznokieć żelem to już lepiej dać kolorowy żel niż hybrydę. Hybryda powstała z myślą o naturalnych paznokciach, żeby w nie nie ingerować a robiąc żel chcąc nie chcąc ingerujemy, więc co za różnica czy ściągniemy acetonem czy spiłujemy skoro na pazurze i tak jest żel?

salonik
10-04-2014, 13:15
Teraz mam zagwostkę jaką bazę wybrać. Czy shellac czy gelish? Może któraś z Was miała okazję używać obu?

Znacie jakiś tańszy odpowiednik ale dobrze się trzymający koloru Sun Bleached Shellac? Spodobał mi się na fotce, ale nie wiem czy będzie miał wzięcie, bo klientki trochę zachowawczo się zachowują

marta448
10-04-2014, 13:41
Teraz mam zagwostkę jaką bazę wybrać. Czy shellac czy gelish? Może któraś z Was miała okazję używać obu?

Znacie jakiś tańszy odpowiednik ale dobrze się trzymający koloru Sun Bleached Shellac? Spodobał mi się na fotce, ale nie wiem czy będzie miał wzięcie, bo klientki trochę zachowawczo się zachowują

Może z Bluesky Shellac? Mają właśnie odpowiednik tego koloru, tu masz linka:
BLUESKY Shellac OPEN ROAD pastelowe i INTIMATES (4133945684) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/bluesky-shellac-open-road-pastelowe-i-intimates-i4133945684.html)

salonik
10-04-2014, 14:27
Marta, pracujesz na Bluesky? Jak dla mnie to taka jawna podróbka Shellac'ka i trochę strach brać, czy będzie dobrze się trzymało

jumpi
10-04-2014, 14:31
duzo osób używa bluesky i chwalą sobie. ja też mam i są ok :) ale ja na bazie harmony ;)

salonik
10-04-2014, 14:36
określenie harmony i gelish to ta sama firma tak? bo już się gubię w tym ;)

Kamillka
10-04-2014, 14:49
Tak to samo.

marta448
10-04-2014, 15:36
Marta, pracujesz na Bluesky? Jak dla mnie to taka jawna podróbka Shellac'ka i trochę strach brać, czy będzie dobrze się trzymało


duzo osób używa bluesky i chwalą sobie. ja też mam i są ok :) ale ja na bazie harmony ;)

Dokładnie słyszałam dużo dobrych opinii na temat Bluesky, sama ich nie używałam ale są na mojej liście zakupów:D i między innymi właśnie ten śliczny żółty kolor:) Myślę że za tą cenę warto wypróbować.

Happyhandy
10-04-2014, 22:09
ja to jestem w ogóle zdania-jeśli hybryda to na naturalki a jeśli mam mieć i tak zbudowany paznokieć żelem to już lepiej dać kolorowy żel niż hybrydę. Hybryda powstała z myślą o naturalnych paznokciach, żeby w nie nie ingerować a robiąc żel chcąc nie chcąc ingerujemy, więc co za różnica czy ściągniemy acetonem czy spiłujemy skoro na pazurze i tak jest żel?

Zgadzam się z Tobą, Czuszka;) i dlatego nie kładę żelu pod hybrydę jako zamiennika bazy, bo to by było bez sensu. Jak hybryda to hybryda, od początku do końca.
Ale często zdarza się, że dziewczyny, które przedłużają pazury żelem, wybierają sobie właśnie jakiś kolor hybrydy na wierzch. A ponieważ nie robię pazurów z rozmachem, raczej kilku osobom, to nie inwestuję w takie same kolory żelu i hybrydy. Wolę mieć te drugie, bo mają szersze zastosowane ;)

violala
10-04-2014, 22:31
Ale często zdarza się, że dziewczyny, które przedłużają pazury żelem, wybierają sobie właśnie jakiś kolor hybrydy na wierzch.
Ja z tego samego powodu czasem daję hybrydę na żel:)

czuszka
11-04-2014, 12:32
Happyhandy-masz rację. Jeśli robisz to "masowo" to jest to dla Ciebie oszczędność żeby nie kupować dwóch produktów takiego samego koloru. Ja robię amatorsko tylko sobie więc stąd takie górnolotne przemyślenia ;)

samaron
11-04-2014, 14:34
Poza tym mimo wszystko hybrydy są wygodniejsze w nakładaniu, nie ma czyszczenia pędzla itd.
Taka usługa na zbudowanym akrylowym czy żelowym po prostu trwa krócej i jest dla nas ułatwieniem,
przyjemniejsze (czyt. krótsze) usuwanie koloru przy zmianie, odnowie, dopełnieniu również nie jest bez znaczenia ;)

martaurbanczyk
13-04-2014, 02:09
Dziewczyny zmieniłam żarówki w lampie i moja hybryda znów się nie trzyma ani dnia. Robię po kolei:
1. Opiłowanie i zmatowienie paznokcia
2. przetarcie clenerem (ile trzeba odczekać od przetacia do nałożenia bazy?)
3. nakładam bazę (próbowałam po utwardzeniu z przetarciem czystym wacikiem i bez przetacia skutki takie same)
4. nakładam kolor (czy grubość warstw moze miec az taki wpływ na trwałość hybrydy?)
5. utwardzam znow zawsze po 2 min i druga warstwa koloru
6.utwardzam i nakladam top
7. utwardzami przecieram cleanerem

mam baze top i kolor z indigo, cleaner z innej firmy.
Co może powodowac ze paznokcie sie nie trzymaja i mozna je oderwa od paznokcia i nie ma sladu ze cos na tym paznokciu było???

Vika
13-04-2014, 07:41
martaurbanczyk - wszystko teoretycznie jest dobrze, ale może z bazą jest coś nie tak, ja nie przecieram clenerem po zmatowieniu i sie wszystko trzyma. Mi nawet na bazie z MM się dość trzymało ale na bazie z Gelisha się trzyma jak mur beton ;)

kasiiia
13-04-2014, 09:38
Dziewczyny a łączyłyście bazę Mollona z Tiftonem? Bo poczytałam tutaj dużo opini o właśnie tej marce i mam zamiar kupić kilka kolorków :-) I na mniej więcej ile razy wystarcza 5ml?

Ka_r0
13-04-2014, 10:46
2. przetarcie clenerem (ile trzeba odczekać od przetacia do nałożenia bazy?)

aż odparuje

4. nakładam kolor (czy grubość warstw moze miec az taki wpływ na trwałość hybrydy?)

staraj się kłaść cienko

mam baze top i kolor z indigo, cleaner z innej firmy.
Co może powodowac ze paznokcie sie nie trzymaja i mozna je oderwa od paznokcia i nie ma sladu ze cos na tym paznokciu było???


jakie masz kolory?? marszczy się?

jealousgirl
13-04-2014, 13:08
Teraz mam zagwostkę jaką bazę wybrać. Czy shellac czy gelish? Może któraś z Was miała okazję używać obu?

Znacie jakiś tańszy odpowiednik ale dobrze się trzymający koloru Sun Bleached Shellac? Spodobał mi się na fotce, ale nie wiem czy będzie miał wzięcie, bo klientki trochę zachowawczo się zachowują

miałam obie, gelish milion razy lepszy. o ile shellac trzymal sie w miare ladnie na twardych plytkach, o tyle gelish trzyma sie na wszystkich! serio, lepszej bazy nie ma.

---------- Dodano o godzinie 13:08 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:10 ----------


Dziewczyny zmieniłam żarówki w lampie i moja hybryda znów się nie trzyma ani dnia. Robię po kolei:
1. Opiłowanie i zmatowienie paznokcia
2. przetarcie clenerem (ile trzeba odczekać od przetacia do nałożenia bazy?)
3. nakładam bazę (próbowałam po utwardzeniu z przetarciem czystym wacikiem i bez przetacia skutki takie same)
4. nakładam kolor (czy grubość warstw moze miec az taki wpływ na trwałość hybrydy?)
5. utwardzam znow zawsze po 2 min i druga warstwa koloru
6.utwardzam i nakladam top
7. utwardzami przecieram cleanerem

mam baze top i kolor z indigo, cleaner z innej firmy.
Co może powodowac ze paznokcie sie nie trzymaja i mozna je oderwa od paznokcia i nie ma sladu ze cos na tym paznokciu było???

Ale tylko Tobie się nie trzyma czy mamie/cioci/koleżance też? Może masz po prostu tłustą płytkę. Albo za słabo ją matowisz. Ja przed położeniem bazy kładę odtłuszczacz ezflow i czasami primer bezkwasowy MM.

Miałam ten sam problem co Ty, jak kupiłam LCN czy LNC lakiery. Lakiery poszły do kosza, kupiłam shellaca, który trzymał się ładnie, a później Gelisha i trzyma się idealnie!

Może spróbuj nakładać dwie naprawdę cieniutkie warstwy hybrydy. Ewentualnie, jeśli masz taką możliwość, zrób hybrydę inną marką i sprawdź czy też będzie odłazić jak plaster.

martaurbanczyk
13-04-2014, 23:10
jakie masz kolory?? marszczy się?

mam tylko chic nude i nie marszczy sie. Moze tp zabrzmi głupio ale ile ten cleaner paruje???

---------- Dodano o godzinie 23:09 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:05 ----------


miałam obie, gelish milion razy lepszy. o ile shellac trzymal sie w miare ladnie na twardych plytkach, o tyle gelish trzyma sie na wszystkich! serio, lepszej bazy nie ma.

---------- Dodano o godzinie 13:08 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:10 ----------



Ale tylko Tobie się nie trzyma czy mamie/cioci/koleżance też? Może masz po prostu tłustą płytkę. Albo za słabo ją matowisz. Ja przed położeniem bazy kładę odtłuszczacz ezflow i czasami primer bezkwasowy MM.

Miałam ten sam problem co Ty, jak kupiłam LCN czy LNC lakiery. Lakiery poszły do kosza, kupiłam shellaca, który trzymał się ładnie, a później Gelisha i trzyma się idealnie!

Może spróbuj nakładać dwie naprawdę cieniutkie warstwy hybrydy. Ewentualnie, jeśli masz taką możliwość, zrób hybrydę inną marką i sprawdź czy też będzie odłazić jak plaster.

Robilam tez siostrom i to samo.

---------- Dodano o godzinie 23:10 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:09 ----------

Mam jeszcze pytanie jakim pilnikiem matowocie płytke przed hybryda?

Ka_r0
14-04-2014, 09:23
mam tylko chic nude i nie marszczy sie. Moze tp zabrzmi głupio ale ile ten cleaner paruje???

---------- Dodano o godzinie 23:09 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:05 ----------



Robilam tez siostrom i to samo.

---------- Dodano o godzinie 23:10 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:09 ----------

Mam jeszcze pytanie jakim pilnikiem matowocie płytke przed hybryda?

chwilkę, to widać

ja robię pilnikiem 320

jealousgirl
16-04-2014, 21:46
Dziewczyny poleccie jakis dobry top. Ne gelishu robia sie masakryczne pajaczki. Top mam nowy. Na starym nic takiego nie mialo miejsca. A teraz klientki skarza sie, ze hybryda peka i koncowki robia sie (w moim rozumieniu - wygladaja) brudne.

Shellac? Spn? Co polecacie

agulan82
17-04-2014, 08:19
Ja polecam SPN jeszcze mnie nie zawiodl :D

violala
17-04-2014, 18:19
Dziewczyny poleccie jakis dobry top. Ne gelishu robia sie masakryczne pajaczki. Top mam nowy. Na starym nic takiego nie mialo miejsca. A teraz klientki skarza sie, ze hybryda peka i koncowki robia sie (w moim rozumieniu - wygladaja) brudne.

Shellac? Spn? Co polecacie
Na shellacu tez się czasem tak robi.

agnieszka-nails
17-04-2014, 22:08
mi się robią pajęczynki wtedy kiedy klientka ma zbyt cienkie paznokcie. W innych przypadkach jest ok

jealousgirl
17-04-2014, 22:41
No ja też tak dotychczas myślałam. Albo kiedy są mocno eksploatowane te końcówki są popękane i wyglądają na brudne. Inny powód nie przychodzi mi do głowy.

Zastanawiam się tylko czy SPN ma może inną wytrzymałość, czy na każdym topie tak się będzie robić. ;/

expert89
19-04-2014, 15:30
Witam.
Dziewczyny co możecie napisać o hybrydach marki 5th Dimension???
Czy któraś z was używa?? Podobno nie raz można trafić na glutowatą konsystencję:( Jakir kolorki polecacie i czy wystarczą 2 warstwy koloru do pełnego krycia? Cena jest kusząca ale nie wiem czy jakość wystarczająca. Proszę o opinie i mile widziane zdjęcie, jeśli macie na pazurkach.
Pozdrawiam :)

Maladive
20-04-2014, 15:16
Wczoraj zamówiłam sobie 2 kolorki i zobaczymy co przyjdzie. Z przesyłka wyszło 20 zł, wiec bardzo mało. Podobno schodza pod acetonem, a konsystencja jest różna - niektórzy piszą, że zależy od koloru.

marylin
20-04-2014, 16:39
Schodzą w acetonie bez problemu,są rzadkie jak lakier i ładnie się trzymają. Ja miałam tydzień na paznokciach,potem zmieniłam na żel,nie lubię mieć długo jednego koloru. Mam 8 kolorów, jak zrobię wzorniczek to wstawię zdjęcia, ale po świętach,teraz nie mam za dużo czasu . Nie podoba mi się tylko nr 11,wygląda na paznokciach jak brudna żółć, to chyba miał być naturalny do frencza, nie udał im się.

Pierwsze i drugie zdjęcie 5th Dimension kolory po kolei 29,21,13,11,6,5,4,2.Nr 5 fiolet,nr.2 śliwka inne widać lepiej.
To mój pierwszy wzornik,proszę o wyrozumiałość,nie wiedziałam,że się tak rozleje...:strach:

sora-imagica
20-04-2014, 21:10
Gdzie można zapoznać się z ich ofertą? Wpisywałam w google różne wariacje nazwy firmy + słowa kluczowe i nic mi nie znalazło oprócz linku do tego tematu i strony australijskiej firmy o tej samej nazwie...

Maladive
20-04-2014, 22:01
Przedmioty użytkownika paznokcie5zl - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=33809877)

agnieszka-nails
21-04-2014, 20:28
łączyła ktoraś z bazą i topem Gelish? Jeśli tak to proszę o opinię :)

Maladive
21-04-2014, 21:29
własnie podobno na bazie i topie gelish świetnie się trzyma :)

Ja bede testować w takim połączeniu jak do mnie dotrą :)

czuszka
22-04-2014, 08:31
łączyła ktoraś z bazą i topem Gelish? Jeśli tak to proszę o opinię :)

Z tym połączeniem trzymają się bite 2 tyg i schodzą bez zarzutu :) przetestowane na dwóch osobach.

motylleek
22-04-2014, 12:49
Mam następujące pytanie czy łączył ktoś bazę z shellacka plus kolor vinylux i na to top ?
mam zamiar kupic 4 odcienie shellacka i oczywiscie baze i top, ale interesują mnie też te kolorowe np. miętowy i żółty jednak jest to juz za duzy wydatek i zastanawiam sie czy malujac vinylux dodatkowo bazą i topem uzyskam taki sam efekt jak shellac

czuszka
22-04-2014, 13:07
vinylux to lakier do paznokci więc nie wydaje mi się żeby taki mani się trzymał. Kup sobie bazę i top z shellaca i jakieś tańsze kolorki (np. miniaturki Tifton czy Indigo, Estetiq etc.). Nie musisz przecież mieć całej kolorówki z shellaca.

nanami7
22-04-2014, 22:24
Moim zdaniem to bez sensu bo to tak jakbys wziela top i nablyszczacz i zamiast koloru nalozyla zwykly lakier z Rossmana. Vinyluxy CND to zwykle lakiery o przedluzonej trwalosci a Shellac CND to hybryda utwardzana pod lampą uv. Jedno i drugie nie ma nic wspolnego procz marki CND.

expert89
22-04-2014, 22:31
Dziewczynki mam pytanko czym sie roznia hybrydy CND shellac a BLUESKY shellac?? to ta sama firma??

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

3524
22-04-2014, 22:37
Będzie się trzymało. Robiłam tak nie raz. Ale lakier musi być kompletnie suchy (każda z warstw 10 min schnie całkowicie), trzeba szybko i wprawnie malować topem- top CND gęstnieje z wiekiem i taki już się średnio nadaje, trzeba równo malować bazą- lakier nie zakryje nierówności, oraz trzeba zostawić minimalny margines.

motylleek
22-04-2014, 23:35
Ok. dziękuje bardzo za pomoc :)

czuszka
23-04-2014, 09:20
Dziewczynki mam pytanko czym sie roznia hybrydy CND shellac a BLUESKY shellac?? to ta sama firma??

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Blyesky to chińska podróbka CND ale trzyma się nieźle na dobrej bazie i z dobrym topem.

flooo
24-04-2014, 11:17
Witam, poszukuję osoby, która pracuje na tych hybrydach i ma zrobiony wzornik kolorów tych lakierów. Czy byłaby możliwość jego udostępnienia?

samaron
24-04-2014, 12:02
tutaj zerknij: http://forum.wzorki.info/paznokcie-naturalne/7433-katalog-hybryd-zelo-lakierow.html

milart
24-04-2014, 13:36
Dziewczyny pomocy!!! dlaczego lakier hybrydowy po kilku dniach mi cały odchodzi płatami z paznokci?? jaki robię błąd a może to wina basy, używam z neo nail....

samaron
24-04-2014, 14:15
zmatowienie, odtłuszczenie, baza - to najczęstsze przyczyny

maagdaa
24-04-2014, 18:28
Dziewczyny pomocy!!! dlaczego lakier hybrydowy po kilku dniach mi cały odchodzi płatami z paznokci?? jaki robię błąd a może to wina basy, używam z neo nail....

az sie zalogowałam żeby napisać swój komentarz ;)

miałam identyczną sytuację, z tym, że używałam bazy, lakierów i top'u firmy A.T.A żellak.
wszystko robiłam dokładnie tak jak trzeba pomimo tego hybryda trzymała się 2,3 dni :( lakier rozwarstwiał się i odchodził całym płatem, w ogóle nie musiałam moczyć paznokci w acetonie bo wszystko sobie ściągałam i robiłam od nowa....
ale myślę sobie przecież to bezsensu ;(

poczytałam świetne rady na tym forum, kupiłam bazę Gelish i nagle niebo a ziemia! :ok:
lakier i top mam nadal z A.t.A i wszystko trzyma sie elegancko.
choć teraz mam w planie kupić top z Gelish i jakiś lakierek też wezmę na próbę :)

przy okazji (nie wiem czy tu wolno) ale napiszę, że baza od Leobert okazała się oryginalna, przesyłka błyskawiczna, więc mogę polecić tego sprzedawcę.

czuszka
24-04-2014, 19:38
Dziewczeta co sadzicie? czy taka tanioszka nalozona na baze gelish i pokryta tymze topem sciagnie sie acetonem?czy raczej trzeba bedzie pilowac? Lakier HYBRYDOWY żelowy Beauty Nail 5 ml PROMOCJA! (4147442138) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/lakier-hybrydowy-zelowy-beauty-nail-5-ml-promocja-i4147442138.html)
kusi mnie sprobowac poniewaz 5th dimensions jest jeszcze tansze (6zl za 15ml) a schodzi pod acetonem

expert89
24-04-2014, 21:04
Raczej bedzie trzeba pilowac. Ale moze ktos sie wypiowie kto ma takie zelo lakiery. Kiedys tez sie połakomiłam na podobne. Niestety musialam pilowac :-(

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Maladive
24-04-2014, 21:08
Od czego tworzą mi się bąble powietrza pod lakierem zaraz po przemyciu na końcu clenerem? Żarówki wymienić?mam nowa lampę od grudnia... baza i top gelish, moze kłade za grube warstwy?

malutkaistotkaa
25-04-2014, 07:41
ja mam rowniez 1 klientke
ktorej odchodzi platami
mam baze top z gelisha
kolory nakladalam 5roznych((MM, spn, estetiq ,CZ, shellac) zebys prawdzic ktory i zaden nie tryzmal sie tygodnia;/
nie wiem co mam zrobic co zaradzic na takak plytke
dziecwyzna chce koniecznie naturalne swoje nie nosi sztuicznych dawlam nawet primery i kwasowy i bezkwasowy dla pewnosci wsyztsko to samo
maci ejakis pomysl co zaradzic?

natalia268
25-04-2014, 09:05
jezeli za kazdym razem sie nie trzyma, to niestety nic nie poradzisz...
hybryda nie dla tej pani..

aguncia
25-04-2014, 19:57
Mam problem otóż jestem początkująca w hybrydach.. nakładanie jest ok wszystko tak jak należy robie tzn.:
1 zmatowienie płytki
2 odtłuszczenie
3 baza (utwardzenie w lampie)
4 kolor (jeśli trzeba to 2 razy i również utwardzenie w lampie)
5 top
6 przemywam cleanerem

Gorsza sprawa jest ze ściągnieciem hybrydy... nasączam wacik w acetonie nakładam na paznokcia owijam folia aluminiową czekam chwilę jakieś 5 minut czasem i 10.. ściągam folię przykładam patyczek a hybryda ani rusz... co robię nie tak??? próbowałam piłowac wierzchnią warstwę czyli kolor.. i nic dalej baza nie chce zejsc z paznokcia... :(

kosmetyki jakich używam to COSMETICS ZONE...

Bardzo prosze o pomoc...:/:

malutkaistotkaa
25-04-2014, 23:12
a baze i top z jakiej firmy masz?? mi CZ odmacza sie bardzo ladnie:)
a baze i topa mam z gelisha
waciki nasaczasz czy platki??
probowlaas wlozyc do lampy na dwa sety??