PDA

Zobacz pełną wersję : Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18]

edusia777
16-09-2014, 10:17
no właśnie wszystkie wpadają w beż:(

hera16
16-09-2014, 10:19
ale na zdjęciu ten kolor indigo wygląda na perłowy

czuszka
16-09-2014, 11:27
albo sprobowac dac 1 warstwe champagne na 1 warstwe bieli lub mollon MÉTALLIQUE FRANCAIS tez na warstwe bieli?trzeba pokombinowac bo takiego koloru gotowego w buteleczce to raczej nie ma

julia2901
16-09-2014, 15:28
najbardziej prześwitują 042 i 045, ale inne też nie wyglądają ładnie po 2 warstwach np. 001 lub 023
Końcówki wycierają się prawie zawsze, a odpryskują na jednych dłoniach na większości pazurków, na innych na jednym... różnie


macie może jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?
też czytałam same dobre opinie o lakierach Semilac, i jestem trochę zawiedziona

3524
17-09-2014, 09:07
OPI"My Vampire is Buff" Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu



lub Shellac "powder my nose", choć ten jest raczej ciepły. Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu







@julia - 1- spróbuj dokładnie wymieszać kolor w buteleczce. Jeśli potrząsanie nie pomoże, użyj wykałaczki.
2- dokładnie zabezpiecz wolny brzeg paznokcia zarówno kolorem jak i topem(końcówka wytrze się szybciej, jeśli topu będzie mniej).

edusia777
17-09-2014, 12:07
ten z opi najbardziej podobny jednak chyba kolor OPI Gelcolor Don't Bossa Nova Me Around bardziej przypomina ten co wstawialam

Simply Into My NAILS: OPI Gelcolor Don't Bossa Nova Me Around (http://simplyintomynails.blogspot.com/2014/05/opi-gelcolor-dont-bossa-nova-me-around.html)

hera16
17-09-2014, 21:40
mam problem z bazą i topem gelish.
Baza-pisałam ze mleczne kolory tiftona bardzo brzydko kryją bo po 1 warstwie wygląda malo estetycznie.kolor wchodzi w rowki jakies zagłębienia po bazie.czy aby po bazie? a może ja źle magowie.niby kostką pomarańczową z tym grafitowym papierem.moze ona ma zbyt grubą gradację? Bo kupiłam dziś kolor milky pink z Indigo i jest to samo. Moze i 1 warstwa by wystarczyła by zrobić nim French ale tak brzydko pokrył ze konieczna byla 2 warstwa i w niektórych miejscach byly prześwity a ze kolor dość napigmentowany to przy 2 warstwach mogłam zapomnieć o frenchu.
jak wy matowicie paznokcie? Tez tak wam wychodzi?boję się jej więcej nakladać żeby znów jakieś kwiatki mi nie wyszly. Zawsze bardzo cieniutko dawalam bazę a teraz ciut więcej i też mi się tak robi

a teraz top
po okolo tygodniu zaczyna pękać przy wolnym brzegu paznokcia tworząc jakby pajęczynkę.tez tak macie? Czego to wina.czy na innych topach tez tak się dzieje?

Ka_r0
17-09-2014, 21:47
Indigo Champagne tyle ze bardziej podchodzi pod kolor szampana rzeczywiscie
i ma drobinki

---------- Dodano o godzinie 20:47 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:45 ----------
hera
ja matowię pilnikiem 240
a co do topu, za słabe paznokcie

hera16
17-09-2014, 21:57
sęk w tym.ze paznokcie nawet jak ledwo za opuszek wystają to top pęka.mam super mocne paznokcie i tez mi się tak robi

czuszka
18-09-2014, 13:37
pod baze nie musisz matowic.
Co do pekania-paznokiec pracuje, wygina sie, uderza i top czasem peka. Nic z tym nie zrobisz. Mozesz jedynie zmatowic i nalozyc nowa warstwe- w ten sposob odswiezysz mani.

hera16
18-09-2014, 14:12
jak to pod bazę się nie matowi.sorki ale pierwszy raz słyszę taką opinię. I co, wszystko będzie się trzymać?

Ignorantka
18-09-2014, 17:06
jak to pod bazę się nie matowi.sorki ale pierwszy raz słyszę taką opinię. I co, wszystko będzie się trzymać?
Oczywiście, że można nie matowić. Ja nawet japoński robię pod hybrydę, po którym paznokieć jest gładki i błyszczący jak szkło. Mnie się trzyma, czy Tobie będzie nie wiem.
Baza zazwyczaj wyrównuje niedoskonałości płytki paznokcia, nawet cienko położona. Musiałabyś mieć nieźle "zorane" paznokcie, żeby nie dało się tego wyrównać bazą, plus ewentualnie pierwszą warstwą koloru.
Ostatnio w necie trafiłam na zdjęcie PRAWIE idealnej podróbki gelisha. Zawartość z opisu już nie była taka idealna. Mało prawdopodobne ale możliwe, że coś nie tak jest z produktami.

hera16
18-09-2014, 21:07
kupowałam w eurofashion więc chyba nie podróba. Tak się dzieje tylko przy jasnych kolorach

Anika
21-09-2014, 01:01
Dziewczyny doradzcie mi top hybrydowy ktory ladnie blyszczy, najlepiej bez przecierania.
Uzywam bazy MM, z ktorej jestem zadowolona, kolory tez maja ok ale top Easy Off Lucido - szalu nie ma. :/: Bede wdzieczna za pomoc.

k_ropka
22-09-2014, 19:34
Dziewczyny, czy któraś z was używała/używa hybryd firmy Canni?

3524
22-09-2014, 21:45
ja dzisiaj zrobiłam jedną rękę na próbę. Zobaczymy...

Xylogic
24-09-2014, 11:53
Dziewczyny doradzcie mi top hybrydowy ktory ladnie blyszczy, najlepiej bez przecierania.
Uzywam bazy MM, z ktorej jestem zadowolona, kolory tez maja ok ale top Easy Off Lucido - szalu nie ma. :/: Bede wdzieczna za pomoc.

SPN pięknie błyszczy

julia2901
28-09-2014, 12:39
@julia - 1- spróbuj dokładnie wymieszać kolor w buteleczce. Jeśli potrząsanie nie pomoże, użyj wykałaczki.
2- dokładnie zabezpiecz wolny brzeg paznokcia zarówno kolorem jak i topem(końcówka wytrze się szybciej, jeśli topu będzie mniej).[/quote]


Wymieszałam, chyba jest trochę lepiej ale i tak krycie nie jest rewelacyjne, nie wystarczają 2 warstwy żeby ładnie pokryć,
Kolor Semilac "rozpływał" mi się na bazie Shellac, po przetarciu bazy suchym wacikiem jest lepiej.
Zastanawiam się nad bazą Semilac i matowym topem, polecacie? Czytałam dobre opinie o bazie ale już sama nie wiem, o kolorach też były dobre a okazało się że tak dobrze nie kryją...
Od tego użytkownika będzie ok? Semilac Baza, Top, Top Mat 10 ml (4593257779) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/semilac-baza-top-top-mat-10-ml-i4593257779.html)

siena
01-10-2014, 11:59
Dziewczyny uzywam hybryd z Sun Flower - jestem z nich srednio zadowolona, jednak nie bylam zbyt madra i kupilam na raz duzo kolorow. Czy moze ktoras poleci inna baze i inny top ktory bedzie z z tymi lakierami gral i przedluzy trwalosc??
Chcialabym im dac ostatnia szanse :)
Ja pod hybr sun flower nakładam silikon z sun flower, cudownie pachnie i extra się trzyma. Mam również bazę indigo i też lux. A top od lat niezmiennie z magic nails, nie traci połysku, nie rysuje się, polecam :ok:

syylwuska
06-10-2014, 23:05
Witajcie Kobietki!

Przyznam się szczerze, że nie przeczytałam całego wątku, gdyż zaczęłam od około 60 strony, ale przeczytałam go do końca, zajęło mi to kilka dni :)

Nie jestem kosmetyczką, ale bardzo spodobał mi się pomysł pięknych paznokci przez dwa tygodnie i tak stałam się posiadaczką lampy UV i wszystkich inny akcesoriów potrzebnych, aby zrobić taki manicure. Robię go tylko dla siebie i pracuje na lakierach, bazie i topie Semilac. Robię to nieudolnie, tylko dla siebie, ale staram się i chce, żeby wychodziło mi co raz lepiej. Podobno praktyka czyni mistrza, ale...

Nie jestem do końca zadowolona z tej firmy:
baza- jest bardzo rzadka i żeby zrobić całą dłoń, zaczyna spływać i zalewać skórki, mimo, że nakładam ją cieniutko
kolory- mam ok 5 może 6 i jak na razie wypróbowałam 4, to co mogę powiedzieć, to to, że byłam na wakacjach, słońce świeciło i chyba pod wpływem promieni UV kolory na paznokciach trochę się zmieniły, a nawet widać było plamy; niektóre wymagają więcej niż 2 warstw krycia np. pink doll przynajmniej u mnie, ostatnio malowałam kolorem 032 biscuit piękny mleczy różowy kolor i po utwardzeniu bazy, jak zaczęłam go nakładać, robiły się tak jakby tłuste oczka na kolorze na każdym paznokciu, przy drugiej warstwie tak samo, czego to może być przyczyna?
top- jest dużo bardziej gęsty, aż za gęsty nie wiem czy był taki od początku, czy coś się z nim stało, że trudno go nałożyć w cienkiej ilości, bo nie pokrywa całej płytki.

Dlatego...
wiem, że było tutaj mnóstwo postów o bazach, firmach lakierów i topach, ale ja też proszę o radę.
Chcę kupić nową baze i top i kilka kolorów z innej firmy.
Jeśli chodzi o baze, to już chyba zdecydowałam, że będzie to gelish, ale wiem, że można kupić oryginał w EF lub część Was poleca u leoberta na allegro, jednak w połowie wątku dużo osób na niego narzekało i jakoś boję się od niego zamówić, ale cenę ma dużo niższą!
Czuszka pisała wcześniej, że znalazła tą firme w sklepie internetowym plazanet. Chciałam zapytać czy kupiłaś z tego sklepu i czy były to oryginały, gdyż jest ona w cenie 85 zł za 15 ml czyli baaardzo tania.
Top- tutaj albo gelish albo eco star nails no i tu ni ewiem co wybrać??? Niby polecane są te 2, ale o eco nikt tutaj nic nie pisał czy jest w porządku, a z kolei o gelishu też bywały różne opinie, a to z tym pędzelkiem trzeba bardzo uważać, no i z tym barwieniem kolorów.
A jeśli chodzi o kolorówkę to myślę o tiftonie, CZ czy uważacie, że są lepsze od Semilaca? Co byście mi poleciły?
Uff ale się rozpisałam, mam nadzieje, że nikt nie zasnął o ile ktoś to przeczyta :) Pomóżcie :)

madzia1995
07-10-2014, 00:26
od jakiegos czasu pracuje na hybrydach shellac. po wykonaniu manicure hybrydowego hybryda zaczyna pękać przy wolnym brzegu po 3 dniach? co moż być tego przyczyną?? pomóżcie :huh:

czuszka
07-10-2014, 08:43
baza z plananet jest oryginalna. To ze tansza niz w EF- no coz, kazdy sprzedawca narzuca taka marze jaka chce. Top gelish mam ponad 7 miesiecy i nic sie z nim nie dzieje (tylko jak juz pisano trzeba go trzymac z dala od wszelkich promieni swiatla). Generalnie z baza i topem gelish powinno Ci sie wszystko trzymac. Ja uzywam akurat indigo bo maja male pojemnosci (tez robie tylko sobie) i przepiekna kolorowke. Bardzo duzo osob jest zadowolonych z semilaca wlasnie, silcare, MM (teraz maja rabat 25%). Mysle ze CZ tez zda egzamin tyle ze to sa duze pojemnosci 15ml to bedziesz miala na wieki.

syylwuska
07-10-2014, 12:27
Czuszka- No to super, myslalam, ze skoro tansza tyle to podroba, ale wlasnie widzialam, ze kiedys Ty mialas zamiar tam kupic :) czyli generalnie chodzi o to, zeby chowac go od promieni slonecznych? No a co z tym brudzeniem kolorow, bo tez ktos o tym pisal. Indigo jest fakne, ale kosztuje juz chyba ok 30 zl za kolor, to troche sporo. A odnosnie tego topu eco slyszalas cos? Jest porownywalny do gelisha? Juz sama nie wiem, ktory mam kupic... ale napewno kupie w tym sklepie skoro taka cena korzystna ;) a wedlug Ciebie tifton jest gorszy od tych co napisalas? Z gory dziekuje :)

A jesli chodzi o indigo to zamawiasz mini gel polish? Te po 5 ml? Ze strony indigo?

czuszka
07-10-2014, 13:23
trzeba chronic przed sloncem i swiatlem (od lampy tez) bo moze sie utwardzic. Innych problemow z nim nie mam (czasem jak dam za cienka warstwe to sie robia takie male babelki ale jak da sie go grubiej to znikaja). Blyszczy sie pieknie i nie rysuje. Kolory mi sie nie zmieniaja (ma filtr uv wiec powinny pozostac takie same). Raz mi sie tylko paznokcie odbarwily od jak sie okazalo farbujacych getrow ale wtedy juz nic nie zrobisz bo jest "wżarte"-trzeba spilowac wierzchnia warstwe i odswiezyc. Top eco ma takie same opinie jak gelish. Oba najlepiej zmatowic przed odmaczaniem.
Kupuje Indigo 5ml (z ich strony www) bo w ten sposob mam duzo kolorow. 5 ml jest ciezko wykorzystac malujac tylko sobie wiec o 15ml juz nie wspomne. Dla mnie indigo sa fajne bo sa geste a ja takie lubie (nie splywaja). 30zl to srednia cena za hybryde (pomijajac juz pojemnosc) wiec taniej nie znajdziesz zadnej godnej polecenia marki. Tiftona nie mialam przyjemnosci uzywac. Z tego co slyszalam to rozne kolory zachowuja sie roznie a produktu jest tak malo w opakowaniu ze trzeba praktycznie wyskrobywac. No i na all maja strasznie droga (w stosunku do ceny produktu) przesylke.

syylwuska
07-10-2014, 15:17
Czyli nie bedzie roznicy czy kupie eco czy gelish? Na tej stronie sa chyba jakies stare zdjecia bo i na topie i bazie jest szary pasek na opakowaniu, a w rzeczywistosci chyb tak nie ma?
Wiem o tym, ze 30 zl to nie drogo ale chodzilo mi w porownaniu do wielkosci, wydawalo mi sie, ze 5 ml to bardzo malo, nawet jak bede sama korzystala, ale widocznie masz racje. W zwiazku z tym, ze sa takie geste problem jest z nimi, zeby nalozyc je cienko? Chodzi mi o to, ze skoro sa dosc geste, to pewnie ciezko jest nalozyc cienka warstwe?
To jest str indigo-nails.com? I sa to lakiery mini gel polish, tak? A jesli chodzi o to, ze np na pedzelku od topa zostaje troche lakieru to trzeba wytrzec go w wacik z cleanerem i bedzie ok?
Mam jeszcze pytanie, bo nie wszystkie topy maja ten bloker uv, prawda? I jak bylam na wakacjach to po powrocie mialam takie plamy na lakierze jakby ciemniejsze, czy to moglo byc od slonca? Z gelishem nie powinno sie cos takiego stac?
Ale zasypalam Cie pytaniami, ale chcialabym to wiedziec, bo policzyc wszystko to nie malo pieniazkow, a jednak jak mam je wydac, to chce byc zadowolona :) dziekuje ;)

czuszka
07-10-2014, 15:38
eco na sobie nie testowalam ale z opinii dziewczyn ktore go uzywaly jest taki jak gelish a moze nawet i lepszy; w ich sklepie jest tylko dziwna opcja wysylki tylko za pobraniem i chyba przesylka kosztuje cos kolo 16-18zl. Zdjeciami sie nie sugeruj bo wychodzily rozne serie gelisha i nie zawsze zdjecie odzwierciedla produkt na magazynie. Jak masz pewne zrodlo to wiesz ze nie sprzedadza Ci podrobki. Ja Indigo nie nakladam jakos mega cienko-po prostu taka zwykla warstwe jaka mi sie nalozy na pedzelek ale ja utwardzam w led-nie wiem czy w zwyklej uv nie pomarszczy sie jak bedzie za grubo. Musisz potestowac. Jesli na pedzelku od topu zostamie troche koloru to przecierasz wacikiem z cleanerem i jest ok. Jesli porobily Ci sie plamy na kolorze (a nie ufarbowalas sobei tego ubraniem czy np, farba do wlosow ) to albo slonce (ale to oznacza ze top nie mial blokera) albo jakies detergenty weszly w reakcje z lakierem.

syylwuska
07-10-2014, 19:00
Ale z baza gelisha mozna uzywac topu z eco a kolorowki jeszcze innej, nie bedzie sie to wszystko gryzlo? Mowisz, ze moze lepszy a w czym? No wlasnie ja mam zwykla tunelowke, i nie wiadomo jak to bedzie wygladalo, najwyzej sprobuje jeden kolor i zobacze, droga tam jest przesylka? Podoba mi sie kolor fireforks czy jakos tak, ale nie widze go na stronie. Jesli ladnie beda wychodzily mi paznokcie to kupie sobie taka jak Ty masz na swieta ;) plamy byly nierownomierne i lekko ciemniejsze od lakieru, uzywalam wszystkiego z semilaca, a on chyba nie ma blokera, wiec pewnie to od slonca, pytam bo nieladnie go wygladalo i chcialam wiedziec jaka jest tego przyczyna. Mam jeszcze odnosnie takich malych frezarek za 30 -40 zl na allegro o mocy 10w chcialabym taka, tylko do odsuwania skorek, bo radelkiem sie kalecze, a plynem nie potrafie usunac ich wszystkich, tzn wokol paznokciA odsune, ale te co narosna takie cienkie na pazokciu i ich nie moge odsunac patyczkiem,czy do tego taka slaba frezarka sie nada?
Taka np. UR17 FREZARKA DO PAZNOKCI + ZESTAW FREZÓW CENA (4619963683) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/ur17-frezarka-do-paznokci-zestaw-frezow-cena-i4619963683.html?no-rwd=1#tabsContent)
Albo taka http://allegro.pl/342-frezarka-do-paznokci-zestaw-frezow-pilnik-i4619482046.html?no-rwd=1#tabsContent

Jestem Ci wdzieczna za poswiecony czas i odpowiedzi ;-)

czuszka
08-10-2014, 08:06
bedzie sie trzymalo. W czy jest lepszy? coz to mozna ocenic po testach- jednemu pasuje gelish innemu eco. Chodzi o konsystencje, efekt blyszczenia, to ze sie nie rysuje, aplikacje itd.
Jesli chodzi o Indigo to przesylka kosztuje 15zl chyba ze zamawiasz na ponad 100zl to wtedy placisz 5zl. Fireworks to produkt IDB a nie Indigo i jego mozesz kupic w dobrej cenie i oryginal u leoberta na all. Frezarka ponizej 300zl to zwykly badziew. Kup sobie lepiej plyn cuticle remover z sally hansen i tym odsuwaj skorki. Tez mialam brzydkie a uzywajac tego plynu i regularnie oliwki do skorek widze ze sa coraz lepsze. Taka dziadowska frezarka to sobie tylko krzywde zrobisz i uszkodzisz macierz-frezarka musi byc dobra i trzeba jeszcze umiec ja obslugiwac (bo to nie takie hop siup jak sie wydaje). Jak bedziesz robic zakupy w Indigo to kup sobie oliwke do skorek o zapachu raspberry love (tym zapachem pachna tez ich paczki wysylane do klientow) a na pewno sie w nim zakochasz :)

marylin
08-10-2014, 10:23
Ale z baza gelisha mozna uzywac topu z eco a kolorowki jeszcze innej, nie bedzie sie to wszystko gryzlo? Mowisz, ze moze lepszy a w czym? No wlasnie ja mam zwykla tunelowke, i nie wiadomo jak to bedzie wygladalo, najwyzej sprobuje jeden kolor i zobacze, droga tam jest przesylka? Podoba mi sie kolor fireforks czy jakos tak, ale nie widze go na stronie. Jesli ladnie beda wychodzily mi paznokcie to kupie sobie taka jak Ty masz na swieta ;) plamy byly nierownomierne i lekko ciemniejsze od lakieru, uzywalam wszystkiego z semilaca, a on chyba nie ma blokera, wiec pewnie to od slonca, pytam bo nieladnie go wygladalo i chcialam wiedziec jaka jest tego przyczyna. Mam jeszcze odnosnie takich malych frezarek za 30 -40 zl na allegro o mocy 10w chcialabym taka, tylko do odsuwania skorek, bo radelkiem sie kalecze, a plynem nie potrafie usunac ich wszystkich, tzn wokol paznokciA odsune, ale te co narosna takie cienkie na pazokciu i ich nie moge odsunac patyczkiem,czy do tego taka slaba frezarka sie nada?
Taka np. UR17 FREZARKA DO PAZNOKCI + ZESTAW FREZÓW CENA (4619963683) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/ur17-frezarka-do-paznokci-zestaw-frezow-cena-i4619963683.html?no-rwd=1#tabsContent)
Albo taka 342~ FREZARKA DO PAZNOKCI + ZESTAW FREZÓW PILNIK (4619482046) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/342-frezarka-do-paznokci-zestaw-frezow-pilnik-i4619482046.html?no-rwd=1#tabsContent)

Jestem Ci wdzieczna za poswiecony czas i odpowiedzi ;-)



Miałam tego typu frezarkę,przez ok. pół roku było ok,potem miałam dłuższą przerwę i po tym czasie zaczęła mi dziwnie wibrować w rękach.Mąż zajrzał do mechanizmu i silniczek niby sprawny,ale sama praca frezarki sprawiała mi ból,więc myślę,że nie warto inwestować,żeby w dość krótkim czasie się popsuła.

syylwuska
08-10-2014, 10:46
bedzie sie trzymalo. W czy jest lepszy? coz to mozna ocenic po testach- jednemu pasuje gelish innemu eco. Chodzi o konsystencje, efekt blyszczenia, to ze sie nie rysuje, aplikacje itd.
Jesli chodzi o Indigo to przesylka kosztuje 15zl chyba ze zamawiasz na ponad 100zl to wtedy placisz 5zl. Fireworks to produkt IDB a nie Indigo i jego mozesz kupic w dobrej cenie i oryginal u leoberta na all. Frezarka ponizej 300zl to zwykly badziew. Kup sobie lepiej plyn cuticle remover z sally hansen i tym odsuwaj skorki. Tez mialam brzydkie a uzywajac tego plynu i regularnie oliwki do skorek widze ze sa coraz lepsze. Taka dziadowska frezarka to sobie tylko krzywde zrobisz i uszkodzisz macierz-frezarka musi byc dobra i trzeba jeszcze umiec ja obslugiwac (bo to nie takie hop siup jak sie wydaje). Jak bedziesz robic zakupy w Indigo to kup sobie oliwke do skorek o zapachu raspberry love (tym zapachem pachna tez ich paczki wysylane do klientow) a na pewno sie w nim zakochasz :)

Szkoda, ze wlasnie nikt nie napisze takiego porownania, jaka jest ta i ta. No tak, sama sprawdzilam i cos ni sie firmy pomylily, zamawiajac ten lakier przydaloby sie jeszcze z jeden, bo bedzie sie bardziej oplacalo.
Jesli chodzi o ten plyn to mam go i uzywam, ale potrzebuje czegos mocniejszego,bo nawet jak dluzej go trzymam, to nie moge z paznokcia wszystkich skorek zdjac, dlatego myslalam o frezarce, a tak mala o malej mocy to raczej krzywdy by mi nie zrobila :) bo jak patrze na paznokcie wysylane przez Was na zdjeciach, to nie moge pojac jak mozna tak ladnie odsunac skorki, a jak zostaje mi cos na paznokciu to i hybryda gorzej sie trzyma, bo musze na nia baze polozyc, zawsze z tymi skorkami mam problem. ;( Nawet jak odsune i pomaluje to po paru dniach znowu rosna i widac je na paznociu, jak Wy to robicie, ze jak pokazujecie paznokcie z odrostem to tam dalej skorki sa na swoim miejscu?? W trakcie te kobiety same sobie odsuwaja czyms? Czy po prostu tak trzymaja sie, jak Wy je odsuniecie do nastepnej hybrydy?
na pewno bede pamietla o tej oliwce ;)

czuszka
08-10-2014, 11:59
wracajac do topow: kazdemu pasuje co innego, jeden woli gelish drugi woli eco. Oba pieknei blyszcza, dobrze sie nakladaja, maja filtr uv i wspolgraja z wiekszoscia kolorowek. Musisz zdecydowac ktory chcesz kupic. Ja postawilam na gelish, ktos inny na eco-oba sa warte swej ceny.
Skorki to indywidualna kwestia kazdej osoby-moja kolezanka nie ma skorek w ogole i u niej nawet nie ma co odsuwac, a ja musze sobie odsuwac co tydzien. Tu nie ma reguly.
Jesli SH nie dziala to sprobuj Kozmetika Afrodita -ktos polecal ze jest dosc mocne i dobrze rozprawia sie ze skorkami.

syylwuska
08-10-2014, 12:27
Ok podjęła decyzje,kupuje gelish, będę miała dwa z jednej firmy, jak szukalam w mecie to chyba gelish jest bardziej znany, bo o eco to prawie nie ma opinii, jakoś nie mogłam znaleźć, wiec stawiam na gelish, może kiedyś wyprobuje eco :)
Baaardzo Ci dziekuje za pomoc w podjeciu dezycji i wiele cennych rad.
A jeśli chodziło skorki!, to może spróbuje ten drugi, gdzie go można kupić?
Powiedz mi tylko, jak kobiety przychodzą zdjąć hybrydę, to przychodzą z takimi ladnymi skorkami, bo często widziałam takie zdjęcia z odrostem, czyli one w domu sobie odsuwają? Czy nie rosną im?:blink:
Bo mi po kilku dniach odrastaja i jak mam hybrydę to co mam z nimi zrobic? Odsuwać je tym zelem? Niemzaszkodzi to hybrydzie? Bo jak je zostawie, to brzydko to wyglada, paznokcie sa takie zaniedbane :/:
A ta oliwka co polecalas, to ładnie nawilza skórki?

czuszka
08-10-2014, 13:15
nie robie klientkom tylko sobie. Raz w tygodniu nakladam SH i delikatnie zeby nie uszkodzic nalozonej hybrydy odsuwam skorki i ewentualnie cos tam wycinam. Wcierajac w skorki oliwke sprawiasz ze staja sie one bardziej miekkie i mniej widoczne (kiedys mialam takie suche jak kreda). Tu masz zdjecie moich skorek w 5 dzien po ich odsunieciu.

syylwuska
08-10-2014, 13:31
Gelish juz zamówiony :)
Oliwka dodana do koszyka, ale muszę jeszcze lakiery wybrać :)
To juz wszystko wiem, nie wiedziałam czyn można używać tego preparatu jak na paznokciu mam hybrydę.
Chciałabym kupić jeszcze dwa lakiery brokatowe zloty i czarny ze zlotymi drobinkami, wiesz może jaka polecana firma ma takie?
A z indigo to mi się juz tyle kolorów podoba, ze nie mam tyle pieniędzy, tylko martwie się czy nie będą dla mnie za geste, czy będę potrafiła je nakładać...

pirog@buziaczek.pl
08-10-2014, 14:26
Witam,
zakupiłam shellac orz hybrydę z IBD na naturalnych paznokciach trzyma się dobrze jednak na przedłużanych żelem podczas utwardzania tak jakby się kurczyły i kolor staje się pofalowany. Czy to wina hybyd? a może jest inny sposób nakładanie na paznokieć przedłużany? są jakieś hybrydy którymi można malować paznokcie żelowe?

Dodam że uwardzałam w lapie UV
Proszę o pomoc

czuszka
08-10-2014, 14:51
syylwuska zloty brokatowy jest fajny gold disco z semilaca a czarny z drobinkami mam akurat na sobie (to ten ze zdjecia, ma w sobie taki delikatny pylek czerwono-zielon-zloty) Beauty Nail chyba 6zl kosztuje nr. 107 do kupienia na all lub stronie magmas. Wiem ze gelish ma tez w swojej ofercie takie lakiery (pzrezroczysty z brokatami w roznych kolorach).

syylwuska
09-10-2014, 00:53
Przyjze mu sie bliżej :) a o czarny to chodziło mi takinczarny z brokatem, czy jakbym po malowała czarny paznokieć 1 warstwa tego disco to dobrze by to wygladalo? Czy jest mocno kryjący? A może kadniej by wyglądał fireworks na tym czarnym?
Albo jest taki Alp that glitters z ibd, widzialas go może? Podobny do semilaca jest? Bo wtedy może bym fireworksa i tego zamowila;)
Co do wizazu to znam go doskonale, ale nie od paznokci, juz ntam zajrzalam i wpadlam na dobre :) zaczęła wątek o olejowaniu paznokci, nigdy nie myslalam, ze dzięki temu można powiększyć różowa część paznokcia,a ja mam taka mała płytkę, wiec zaczynam, polecał Ci tam zajrzeć :)

Claudia28
09-10-2014, 23:26
Witam wszystkich ! (:

Sprawa jest następująca:
Zmęczona ciągłym odpryskiwaniem standardowych lakierów do paznokci postanowiłam zainwestować i przerzucić sie na hybrydy. Jestem nowa w tym temacie, a z powodu natłoku zajęć nie zdążyłam przeczytać wszystkich stron z Waszymi wypowiedziami, wiec pewnie moje pytania sie powtórzą.
- jaki zestaw startowy najlepiej zakupić ? - myslalam o marce Tifton, ale głownie zależy mi zeby lakiery dobrze pokrywały i schodzily pod wpływem acetonu,
- widziałam, ze praktycznie jednogłośnie polecacie bazę i top z firmy cnd shellac/gelish - ile powinny kosztować na Allegro ?
- jakie inne lakiery hybrydowe polecacie (w rozsądnej cenie) ?
- moze ktoś powiedzieć cokolwiek o lakierach z serii "Color it!" ?

Z gory wielkie dzięki za pomoc, bo juz zgubiłam sie w nadmiarze informacji znalezionych w necie. :)

tusia
10-10-2014, 12:02
Claudia zapraszam do przeczytania tego tematu. Możesz tez użyć wyszukiwarki, która jest w prawym górnym rogu. Odpowiedzi na pytania, które zadałaś lub podobne były już udzielane wielokrotnie, na pewno coś znajdziesz :)

madzia1995
10-10-2014, 13:16
Na shellacu tez się czasem tak robi.

podpowiedzcie jak zapobiec temu, żeby ta pajęczynka się nie pojawiała??

Anika
12-10-2014, 00:46
Zakupiłam hybrydki SPN, kolory bomba! Kolor Lady in Red robi furore. :)
(W świetle dziennym pomarańcza wchodząca w czerwień.)

karchola
14-10-2014, 21:43
Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było. Wyszłam trochę ze świata hybryd, pochłonęły mnie studia. W wakacje dbałam o swoje paznokcie, ze zrobionymi wróciłam na studia i koleżanki dopytują o hybrydę więc postanowiłam nieco odświeżyć swoje zasoby. Posiadam top i bazę gelisha, kolorówkę MM i trochę ins. Szukam firmy z bogatą kolorówką najlepiej taką dla młodych babeczek, w przestępnej cenie, wolałabym coś nieco bardziej gęstego niż MM, nie jest warunkiem koniecznym aby się odmaczało ale zależy mi na dobrym kryciu. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

wani
14-10-2014, 22:13
Zdecydowanie SEMILAC - spełnia wszystkie wymienione warunki :-)

hera16
14-10-2014, 22:36
indigo.116 kolorów.krycie zazwyczaj przy 2 warstwach.pojemnosci Male i większe koszt 30 i 55zł.sredniogęste.na pewno nie tak jak ins którego zazwyczaj trzeba szukać w butelce i nie chce zejść z pędzelka.no i się super odmacza

3524
15-10-2014, 01:38
Często tu zaglądam, mało piszę, ale praktycznie codziennie loguję się, żeby zobaczyć co nowego słychać, przeczytać recenzje produktów których jeszcze nie miałam okazji przetestować, popatrzeć jak kolory się prezentują. Ale rzadko kiedy słychać coś nowego. W kółko wałkujemy te same tematy (nie tylko w tym wątku). I wciąż powracają te same pytania...

Podczas całej mojej pracy zawodowej spotkałam wielu ludzi, byłam w wielu miejscach, i popełniłam wiele błędów. Pierwszym z nich było kupowanie kolorów lakierów, które mi się podobają. Kolory kupujemy pod klienta. Na pewno więc będą to kolory do frencha, kolor czerwony, bordowy i różowy. Czarny też. I beżowy. I choć jeden "inny": turkusowy, neonowy, niecodzienny. U mnie nie mają wzięcia na przykład kolory perłowe. Tylko raz zdarzyło mi się robić srebrne. Choć oczywiście są okresy, jak na przykład sylwester, gdzie srebro i złoto będzie bardziej popularne, w lato oczywiście neony i pastele; ale dziś mamy jesień, więc te kolory nie będą raczej popularne.

Często, gdy zdarza mi się nowy klient mówi: ojej, ile pani ma kolorów, nie mogę się zdecydować, moja poprzednia stylistka miała 3 kolory. Otóż nie mam wcale tak wiele lakierów (ok. 15)- kolory które mam w palecie to w większości kolory podstawowe i te same kolory posypane różnymi kolorami pigmentów. Pigmenty nie zgęstnieją, nie zepsują się. Z punktu widzenia kogoś, kto dopiero zaczyna i ma mało klientów jest to bardziej ekonomiczne.

Ostatnio byłam w gabinecie u pani, która powiedziała, że "paznokcie jej się nie sprzedają". A na półce 100 różnych odcieni samych hybryd. Nie przesadzam, widziałam na palecie kolorów 8 odcieni mięty i turkusu, 6 różnych odcieni neonowego różu i inne tego typu, dlatego powtarzam, jeśli nie mamy klientów na te kolory, kupmy jeden, by móc zaproponować go klientowi, który takie lubi. Wszystkie wiemy jak to wygląda z datą ważności, ja nie wierzę, że ta pani wyrzuci za 4 miesiące każdą z tych 100 butelek, z czego 70 nie było użytych ani razu. Nie, bo będzie robiła takimi gęstymi, przeterminowanymi, bo inwestycja musi się zwrócić.

Oszczędzanie: możemy zaoszczędzić na acetonie i nie kupować firmowego za 50 zł, tylko zwykły za 10 (oczywiście kosmetyczny), to samo tyczy się cleanera, czy pilników, ale nie oszczędzamy na bazie czy topie. Paznokcie muszą się trzymać, bo inaczej klienta stracimy.

Cena: widziałam, że ktoś pytał o dokładną wycenę. Po koszt zużycia produktów proszę pisać do producenta, zazwyczaj udostępniają taki wykaz. Do tego należy doliczyć: pilnik, wszystko, czego używamy do konkretnego zabiegu (w tym przypadku do paznokci): cleaner, waciki, primer, serweta, koszt zużycia żarówek, rękawiczki jednorazowe, patyczek do odsuwania skórek; jeśli ściągnięcie paznokci mamy gratis, to również koszty produktów do usunięcia stylizacji; oraz koszty inne: prąd, woda, płyn do dezynfekcji, zus, czynsz.

Czas: Nowi klienci często dziwią się, że jestem taka szybka. Wcale nie jestem. 5 palców jednej dłoni suszy się w lampie, 5 palców w czasie tych 120sekund jest pomalowane i na zmianę. Nie biję rekordów. Pani w poprzednim salonie robiła żelowego w 3h. To oznacza, że mogła mieć góra 3 klientów dziennie. Każdy palec osobno do lampy. Najwyraźniej nie radziła sobie ze zbyt rzadkim żelem. Dobranie odpowiedniej konsystencji produktów jest bardzo ważne.





Mam nadzieję, że ten post zapobiegnie choć na chwilę wciąż powtarzającym się pytaniom. :)

karolasc
15-10-2014, 07:37
kochana to co napisałaś to święta racja... tylko pod względem osoby tylko zaglądającej na forum może to być swego rodzaju elaborat, także życzę sobie i Wam żeby jednak został przeczytany a nie najzwyklej ominięty przez jego długość :D może wtedy nie będzie powtarzania :P

czuszka
15-10-2014, 12:58
takie spostrzezenie: zagladam na to forum regularnie od ponad roku. Wczesniej dziewczyny wypowiadaly sie konkretnie, rzeczowo i na temat-czulo sie ten profesjonalizm oraz cenne porady. Teraz pojawila se cala masa nowych osob ktorym nie chce sie czytac tego co juz bylo (bo przeciez tyleeeeeeeeee tego jest) tylko po sto razy zadaja to samo pytanie. Jak dla mnie forum stracilo na profesjonalizmie i rzeczowosci i przestalo zyc wlasnym zyciem-wpisy pojawiaja sie bardzo rzadko, forum wymarło z mojego punktu widzenia.

samaron
15-10-2014, 20:51
3524 - święta racja
czuszka - też masz rację, ja też nie znoszę tych powielających się pytań, częso odsyłałam, kasowałam, przenosiłam posty - dostało mi się za to, zostałam zbesztana za wywyższanie się, poniżanie początkujących i wprowadzanie nerwowej, nieprzyjemnej atmosfery :/:
i jak tu wszystkim dogodzić?
poza tym mam wrażenie, że "internetowe zycie" przeniosło się na portale społecznościowe

moniczka690
16-10-2014, 00:38
Hej dziewczyny czy ktoras z was moze zamawiala z alliexpress CND shellac zastanawiam sie nad tym ale sa dosc tanie wrecz za tanie mi sie wydaje (24 kolory za 99$)

karchola
16-10-2014, 01:54
A odnośnie semilac to ktoś coś wie o SEMILAC BUDUJĄCY LAKIER DO PAZNOKCI - HARD 6 ML (4661758660) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/semilac-budujacy-lakier-do-paznokci-hard-6-ml-i4661758660.html?) Ciekawa rzecz :) Chciałam też zapytać czy może ktoś używa od nich topu matowego?

czuszka
17-10-2014, 15:39
moniczka-raczej nie obstawiam ze to oryginal. To takie chinskie allegro.

moniczka690
17-10-2014, 22:09
No wlasnie tez mi sie to podejrzane wydaje

an2301
20-10-2014, 15:17
to to samo wszytko jest z Chin ja kiedys kupilam za jakies 120zl 12szt mam tez orginal a raczej CND za ktore przeplacilam;)bo jedno i drugie tak samo sie trzyma wyglada identycznie wiec po co placic krocie...tylko dla faktu ze niby jakosci itd...a skad oni to biora tez pewnie z Chin tak samo jak CANNI ktore kosztuje okolo 6-8zl za butelke z dziewczyny rzucily sie na nowosc polskiego rynku....35zl;/)))Czasmi jak widze wypowiedzi typu ja kupuje w orginalnych sklepach ;)smiac mi sie chce bo te orginaly to nic innego jak made in China;))) z2-4krotna przebitka;)

Iwona Oleksy
20-10-2014, 16:10
A co z kwestią zatrzymania paczki na Urzędzie Celnym i ewentualnymi konsekwencjami za wprowadzanie w obieg/sprowadzanie podróbek (a propos tego shellaca z aliexpress.com)?

lisia19
20-10-2014, 20:04
hej :)

Uzywam lakierów z cosmetics zone i jak robie wzorki to przy nakladaniu topu wszystko się rozlewa, rozmywa. czym to moze byc spowodowane ?? lampe mam 36 w .. :)

proszę o pomoc :(

natalia268
21-10-2014, 14:01
czym robisz wzorki ? malujesz na zmatowionym czy na 'mokrym'?

lisia19
21-10-2014, 19:43
wzorki robię normalnie hybrydą na "mokrym" (tuż przed nałożeniem topu po wyjęciu z lampy)

Honey
22-10-2014, 13:30
Szukam takich kolorow, najlepiej zeli, ewentualnie hybryda: taki łososiowo - nude, oraz cos podobnego do tego drugiego, ale nie matowy.
No faktycznie te z Indygo bardzo zblizone :)

czuszka
22-10-2014, 15:05
bahama mama z Indigo (ten drugi). Zdjecie jest matowe bo jest dany top matujący.

---------- Dodano o godzinie 14:05 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:45 ----------

apricot gel polish indigo tez podobne

Honey
22-10-2014, 17:01
Dziękuję :) ten drugi żel napewno jest matowy, ale ja bym chciała normalny. Ciężko mi znaleźć ten pierwszy, bo nie chce żeby był wpadający tylko w beż lub tylko w chłodny róż, lecz taki właśnie brzoskwiniowo beżowy.

czuszka
23-10-2014, 08:03
te co ja Ci podalam to hybrydy i efekt koncowy zalezy od topu ktory uzyjesz-mozesz wybrac nablyszczajacy lub matowy i wtedy osiagniesz wybrany efekt :)

Honey
24-10-2014, 12:58
Mogę ich użyć na zmatowiony żel i nałożyć żel nabłyszczający? W sumie tylko raz używałam hybryd, ale były to hybrydo żele z spn, które bardziej przypominały żel.

czuszka
24-10-2014, 13:34
żelu nie musisz matowić-możesz hybryde nałozyć na warstwe dyspersyjna żelu (czyli potraktowac ją jak kolorowy żel). Musisz jednak wykończyć topem do hybryd (twardy nabłyszczacz nie będzie się trzymał na hybrydzie, będzie pękać). Jeśli jednak zajmujesz się tylko żelami to nie wiem czy jest sens inwestować w hybryde-kup sobie kolorowe żele.

Honey
24-10-2014, 14:02
Kiedys zajmowałam się paznokciami, teraz robię tylko sobie :) Chyba jednak lepszy będzie żel kolorowy. Może kojarzysz powyższe kolory w wersji ,, żelowej'' ?:)
Z tego co widzę to indigo 78 peach tulip powinien byc podobny do tego jaśniejszego koloru.

czuszka
24-10-2014, 14:43
żeli niestety nie używam więc nie pomogę :( wejdz sobie na ich profil na fb tam jest dużo fotek może coś Ci wpadnie w oko ;)

bigredheart
26-10-2014, 15:58
witam
czy moze mi ktos pomoc.Posiadam hybrydy z Estetiq(tylko do domowego uzytku)i w zwiazku z tym chcialabym was zapytac czy jesli kupie kolorki z IBD czy bedzie ok jak poloze ja na baze z Estetiq a pozniej Top z tej samej firmy czy lepiej kupic baze i top rowniez z IBD
Dziekuje za paomoc

samaron
27-10-2014, 12:20
bigredheart przejrzyj chociaż z grubsza wątek i nie powielaj pytań, proszę :/:

ania38
27-10-2014, 20:00
witam
czy moze mi ktos pomoc.Posiadam hybrydy z Estetiq(tylko do domowego uzytku)i w zwiazku z tym chcialabym was zapytac czy jesli kupie kolorki z IBD czy bedzie ok jak poloze ja na baze z Estetiq a pozniej Top z tej samej firmy czy lepiej kupic baze i top rowniez z IBD
Dziekuje za paomoc
ja mam hybrydy z estetiq ,ale nie nakładam na ich bazę ,zupełnie inną,gelish lub guucio trzyma się całkiem dobrze,co do topu to możesz mieszać moim zdaniem.Chociaż ja używam z tej samej firmy tzn baza i top.

karlanails
28-10-2014, 14:15
Czesc dziewczyny, zastanawialam sie czy ktoras z was uzywala hybryd z allepaznokcie, tych ich i tych ntn i ins? Bede jutro najprawdopodobniej u niech w hurtowni i chcialabym wiedziec czy sa godne polecenia? Z gory przepraszam ze zawracam glowe :)

sztynka
28-10-2014, 16:14
karla nie są to nawet hybrydy, bo nie odmaczają się... do domowego użytku polecam Beauty Nails lub Silcare

karlanails
28-10-2014, 18:38
A orientujesz sie czy ktores mozna w poznaniu kupic? Ja uzywam teraz semilac i jestem zadowolona. Ale chcialam zobaczyc czy moze jakies inne jeszcze sa dobre.

karolasc
29-10-2014, 08:36
I poraz n-ty ten sam temat i to samo pytanie.... Sorry dziewczyny ale ręce opadają jak się czyta cały czas to samo... Temat o hybrydach alle i wszystkich ich odnogach był poruszany nie raz wystarczy przejrzeć wątek... Wiem ze tych stron jest trochę ale można skorzystać z wyszukiwarki! Masło maslane...

czuszka
29-10-2014, 09:28
popieram :piatka:. Tego się już nie da czytac (pewnie dlatego na forum są takie rzadkie wpisy bo nikomu się nie chce milionowy raz czytać tego samego w kółko) :spi:

wani
29-10-2014, 09:39
Dziewczyny, jak oceniacie top i bazę z SEMILACA? Kolorki mam, używam i chwalę sobie bardzo, ale stosuję z inną bazą i topem. Na dniach będę robić nowe zamówienie i zastanawiam się, czy warto w ogóle zamawiać top i bazę? Cena jest super, ale produkt też musi taki być... żeby mi Klientki nie pouciekały ;-)

karlanails
29-10-2014, 09:50
No niestety przepraszam zadalam jak to mowicie poraz enty to samo pytanie poniewaz zalezalo mi na czasie to raz a dwa bylam wczoraj w pracy od rana do wieczora i nie mialam jak na telefonie przeszukac calego watku. Zwykle to robie jak mam jakos problem. czyli jak zawsze czlowiek musi liczyc na siebie. Dziekuje.

Wani ja uzywam bazy i topu semilaca i jwstem zadowolona. :)

wani
29-10-2014, 12:55
karlanails, używasz na sobie, czy też na innych? Bo szczególnie interesuje mnie użytkowanie bazy/topu na wielu różnych płytkach. Czy ładnie się wszystko trzyma od momentu założenia do ściągnięcia (2-3 tygodnie)? Jak się odmacza baza, da radę ją ściągnąć? ;-)

karlanails
29-10-2014, 13:11
Kochana ja uzywam i na sobie i na innych. 2 razy tylko mi sie zdarzylo ze jednej nie chca trzymac dluzej niz tydzien, a innej zawsze trzymalo a xa 4 razem juz nie chcialo ttzymac dluzej niz tydzien. A tak to mam klientki ktore ze wzgledu na brak czasu wpadaja co 3-4tyg i sie ladnie trzyma pomijajac okropny odrost hehe:) wlasnie kupilam od nich top bo mi sie konczy. A co do allepaznokcie kupilam a probe jedna hybryde ntn.

julka8
29-10-2014, 14:05
no dokadine super :)

nefesza
03-11-2014, 23:19
Wyszukiwarka wątku nic nie znalazła ;) więc zapytam: trafiłam dzisiaj na hybrydy MAKITA. Ktoś ich używał? 15 ml za 35 zl. Przyznam, że bardzo przypominają gamą kolorystyczną CZ oraz Olivia. Czy nie są przypadkiem z tej samej rozlewni? Cena taka sama. A CZ używam i generalnie bardzo sobie chwalę. Nie każdy kolor dobrze kryje przy 2 warstwach, ale jak już osiągniemy efekt to fajnie się trzymają i łatwo odmaczają.
Czyli jak, MAKITA jest Wam znana?

chiquita_23
04-11-2014, 16:47
Chce kupić sobie jakieś dobre hybrydy do frencha. Zastanawiam się nad SPN NAILS 502 i 504 lub cosmetic zone 001 i 003.
Chciałabym żeby kolor był bardzo zbliżony do naturalnej płytki, żeby wyglądała tak jak bym malowała prawie przezroczystym lakierem. Nie lubię mlecznych frenchy. Jakie firmy i kolory polecacie?

violala
11-11-2014, 22:54
Hej, kupiłam ostatnio kilka hybryd i żeli z Indigo (po raz pierwszy) i spotkała mnie niemiła niespodzianka przy jednym kolorze, mianowicie Mr White, nie chcial się utwardzić. Tzn, przyłapało go troche ale nie do konca i się rozmazywał, jak dotykałam to ewidentnie był mokry. Pozostałe kolory ok. Czy miałyście kiedyś podobny przypadek? Może jakis wadliwy jest czy co. Naczytałam się dużo dobrych opinii o Indigo, postanowiłam się skusić i wypróbować, a tu niemiła niespodzianka:/

Marilyn*
11-11-2014, 23:02
Czy kładłaś cienkie warstwy i utwardzalas pełne 2 minuty? Często też zdarza się, że żarówki świecą , ale nie pracują tak jak powinny, moze wymień je (chociaz 2 te najdluzej pracujace) i spróbuj jeszcze raz :]

violala
11-11-2014, 23:05
Czy kładłaś cienkie warstwy i utwardzalas pełne 2 minuty? Często też zdarza się, że żarówki świecą , ale nie pracują tak jak powinny, moze wymień je (chociaz 2 te najdluzej pracujace) i spróbuj jeszcze raz :]
Lampę mam nową, tak że to nie żarówki, utwardzałam tyle ile trzeba. Zastanawia mnie to tym bardziej że z innymi kolorami nie było problemu.

Marilyn*
11-11-2014, 23:07
Wymieszaj bardzo dokladnie przed użyciem i kładź ultra cienkie warstwy ;)

karooosia
21-11-2014, 00:09
Hej, kupiłam ostatnio kilka hybryd i żeli z Indigo (po raz pierwszy) i spotkała mnie niemiła niespodzianka przy jednym kolorze, mianowicie Mr White, nie chcial się utwardzić. Tzn, przyłapało go troche ale nie do konca i się rozmazywał, jak dotykałam to ewidentnie był mokry. Pozostałe kolory ok. Czy miałyście kiedyś podobny przypadek? Może jakis wadliwy jest czy co. Naczytałam się dużo dobrych opinii o Indigo, postanowiłam się skusić i wypróbować, a tu niemiła niespodzianka:/

tez zamowilam ostatnio Mr White i dzieje sie tak samo marszczy sie i nie utwarsza, tylko ze nie na wszystkich paznokciach tak sie dzieje.

hera16
21-11-2014, 10:41
ja też tak mam.po 2 min. W lampie jak nakładam top potrafi mi się rozmazać.moze ta partia wrześniowa jest wadliwa....

justa19876
21-11-2014, 16:27
Witam,
Jestem nowa, lecz frum sledzę od paru miesięcy. Od Was dowsie iedziałam się więcej o hybrydach . Jestem kosmetologiem, lecz nie czarujmy się tytuł nie czyni nas mistrzem, lecz ciężka raca, uczenie się na własnych błędach.
Przetestowałam pare firm i chcę podzielić sie spostrzeżeniami.
Zaczęłam od TIFTONA, jest ok dobrze się trzymał za pierwszym nałożeniem- 3 tyg, kolejne raz już nie tak bardzo.Baza i top tez Tifton.
Kupiłam baze GELISH i dostalam skrzydeł. Kupiłam następnie effectivenails, tez polecam, chociaz kolor z drobinkami byl fajnie gęstawy, bez drobinek był lejący, muszę cieniutko malować, chociaż kryci jak najbardziej ok.
Teraz zakupiłam COSMETIC ZONE kolejny udany zakup, fajna gęstawa konsystencja, dobre krycie, trzyma sie ok.(jak mozna wnioskowac lube gesciejsze hybrydy)
Pracuję nad topem. Mam z effectivenails - fajny zwarty w formie, tifton ok, lecz rzadki. Zaden nie daje dla mnie wystarczająco zadowalającego efektu. Jest fajnie, swieci si max tydzien, pozniej sie rysuje, matowieje. Nie wiem czy ja tak go eksploatuje czy jest to normalne. Robie podchody do top-u z eco star nails. Czytała, że ok. Jakie są Wasze odczucia.
Pozdrawiam

hera16
21-11-2014, 23:03
ja mam bazę i top gelish.zarówno na dłoniach jak i na stopach błysk przez cały okres.ale czasem potrafi pękać na końcach po okolo tygodniu.robi się jakby pajęczyna.zazwyczaj się tak mi dzieje na długich paznokciach. Konsystencja rzadka i czasem zdarza mi się nabrać za dużo i zalewam skórki.

co do kolorów:mam gelish- jest rzadki a kolory różnie 2-3 warstwy na krycie.trzyma się najlepiej ze wszystkich.rzadko odpryskuje.
indigo średnio gęste jak dla mnie.ja i tak zawsze sporo wycieram pędzelek. Krycie zazwyczaj 2 warstwy.
semilac podobna konsystencja jak indigo. 2 warstwy kryją.
tiftona już znasz
mam kilka kolorów z unique z Allepaznokcie.krycie czasem 1 warstwa.dobrze się noszą.są gęste.bardziej niż indigo.odmaczają się super.u mnie szał robi kolor 35.
z Allepaznokcie mam jeszcze inną kolekcję.jest ciut rzadsza ale generalnie gęsta.też się odmacza i kryje ok.
Oczywiście wszystko na bazie i topie GELISH.innych nie mialam.

jaki top matujący możecie polecić bo teraz zaczynają pytać.

a jakiej firmy polecacie czarny kolor i dobre krycie?

karooosia
22-11-2014, 12:40
ja też tak mam.po 2 min. W lampie jak nakładam top potrafi mi się rozmazać.moze ta partia wrześniowa jest wadliwa....
mozliwe ja zamawiala na poczatku listopada. Pisalam do nich ale zero odzewu. a ty kontaktowalas sie z nimi w tej sprawie?

hera16
22-11-2014, 13:55
bylam u nich.kazali przywieźć to wymienią.

karooosia
24-11-2014, 23:42
bylam u nich.kazali przywieźć to wymienią.
Aha bo ja najblizej mam do bydgoszczy ale nie wiem czy tam mi wymiena :(

hera16
25-11-2014, 08:49
chyba będziesz musiała wymienić tam gdzie kupiłaś.ale napisz lub zadzwoń do nich to ci powiedzą

karolkar
03-12-2014, 18:06
Witam . mama w prezencie zamowila mi zestaw startowy nie wiem z jakiej strony ale wiem ze w komplecie sa lakierozele firmy art lak jakie sa wasze opinie , trwalosc . ewentualnie czy znacie jakies firmy trzymajace sie do 2 tyg ale nie kosztujace wiecej jak 15 zl za buteleczke ? Wiecie w woli wyjasnienia hybrydy bede robila sobie mamie i max trzem znajomym wiec szczeze nie potrzeba mi uzyskiwac jakosci rosto z salonu . jedyne wymagania jakie mam to trwalosc min tydzien (zwykly lakier trzyma mi jeden dzien ) cena nie za wysoka. Orac w miare bezproblemowe zmywanie . dziekuje za odpowiedzi :-). Jesli w tym watku bylo cos o tej firmie przeoraszam umknelo mi pieerwsze 100 stron przeczytane ale reszty nie bede oszukiwac nie dalam rady i nie mialam cierpliwosci :-)

Ignorantka
03-12-2014, 22:37
karolkar (http://forum.wzorki.info/members/24208-karolkar.html) - ja przeczytałam wszystkie strony :/: i z tego co pamiętam art lak nie odmacza się w acetonie oraz odpada w ciągu 24 godzin. To nie jest hybryda tylko żel w butelce "lakierowej".
Jeśli nie chcesz lub nie potrafisz spiłować tego lakierożelu, to zanim nałożysz go na paznokcie, pomaluj próbnik lub np. plastikową łyżeczkę, zawiń w folie z acetonem i sprawdź czy się odmoczy.
Z łatwo odmaczających się, najtańsze mnie znane to IBD Just Gel.

samaron
03-12-2014, 22:50
Zmywanie w sensie?
Bo hybrydy dzielą się na takie, które schodzą płatami po odmoczeniu i takie, które trzeba zeskrobać. W zależności od koloru, ilości pigmentu (nawet w obrębie tej samej fimry) jedne łatwiej nad innymi trzeba nieco popracować.
łatwo odmaczają się sun flower a na testy można kupić wersje mini np spn - 4 ml

karolkar
04-12-2014, 19:34
Wiec tak co do trwałości artlak moge powiedziec ze jak na razie 2dzień mamie trzymają . nie wytrzynalam po otwarciu paczki . mama jest jkasjerką w hipermarkecie wiec chyba nie jest źle . co do odmaczania , schodzenia sprawdzilam na linijce heh i schodza ale raczej kawalkami jak odpryskujacy lakier. Co do firmy spn 4 ml dla mnie starczy wiec poszperam . dziekuje za odpowiedzi :-)

https://spn.pl/pl,lakiery-hybrydowe-uv-laq,uv-laq-basic-collection-4ml.html
Takie znalazlam czy to te ?

samaron
04-12-2014, 20:39
tak, to te, kilka firm ma wprowadzone mniejsze pojemności ok 4 - 6 ml, znacznie lepiej się sprawdzają niż całe 15 ;)

karolkar
04-12-2014, 22:20
W salonie może 15 ml są dobre ale na uzytek gora 3 osób te mniejsze w zupełności wystarczą raczej :-). Chciala bym was zapytać o sprawdzonego dostawce produktow nie tylko hybryd z allegro , czy może jakaś tania dość i sprawdzona stronka /firma . Jeżeli nie był by to kłopot poprosze o link :-). Wiecie dopiero zaczynam przygodę z hybrydami a jako przyszła dyplomowana masażystka muszę mieć czym sie pochwalić na pazurkach :-)

agata19_11
04-12-2014, 22:53
Witam :) Przymierzam się do zakupu zestawu do robienia paznokci hybrydowych (do tej pory robiłam tylko akryl) i tu moje pytanie. W owym zestawie jest lampa 14 Watt, czy taka moc będzie w stanie utwardzić lakier?
Pozdrawiam

nefesza
04-12-2014, 23:41
Ja polecam Cosmetics Zone. Wprowadzili niedawno pojemności 7 ml i powiększają ofertę kolorów w tym gabarycie. Dobrze się odmaczają, chociaż niektóre kolorki są półtransparentne.

karolkar
05-12-2014, 04:00
Cosmetic zone jakiś link mogła bym poprosić? Albo jestem dziś zdolna inaczej albo nie widze strony gdzie są te mniejsze pojemności :-) B-)

---------- Dodano o godzinie 03:00 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 02:55 ----------


Witam :) Przymierzam się do zakupu zestawu do robienia paznokci hybrydowych (do tej pory robiłam tylko akryl) i tu moje pytanie. W owym zestawie jest lampa 14 Watt, czy taka moc będzie w stanie utwardzić lakier?
Pozdrawiam


****
Mysle że jezeli mała la tarka jest w stanie to ta tez za rade . teoretycznie troche sie naczytalam i z tego wynika ze da rade ta 14 watowa .
Ale nie jestem specjalistką , może ktoś miał z tym realne doświadczenia . jeśli robiłaś akryl to od niego chyba powinnaś mieć lampe? ( popraw mnie jak sie myle , specem nie jestem ):skacze:

czuszka
05-12-2014, 14:24
Witam :) Przymierzam się do zakupu zestawu do robienia paznokci hybrydowych (do tej pory robiłam tylko akryl) i tu moje pytanie. W owym zestawie jest lampa 14 Watt, czy taka moc będzie w stanie utwardzić lakier?
Pozdrawiam
jeśli kupujesz LED to wystarczy 9w; jeśli UV to musisz mieć 36W

Cosmetic zone jakiś link mogła bym poprosić? Albo jestem dziś zdolna inaczej albo nie widze strony gdzie są te mniejsze pojemności :-) B-)

---------- Dodano o godzinie 03:00 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 02:55 ----------




****
Mysle że jezeli mała la tarka jest w stanie to ta tez za rade . teoretycznie troche sie naczytalam i z tego wynika ze da rade ta 14 watowa .
Ale nie jestem specjalistką , może ktoś miał z tym realne doświadczenia . jeśli robiłaś akryl to od niego chyba powinnaś mieć lampe? ( popraw mnie jak sie myle , specem nie jestem ):skacze:

Cosmetics Zone - lakiery hybrydowe, przedłużanie rzęs, akcesoria kosmetyczne (http://lakieryhybrydowe.pl/)
sprzedają też na allegro (przesyłka wychodzi taniej)

agata19_11
05-12-2014, 20:56
karolkar : akryl się sam utwardza ;)
czuszka : ta lampa jest 14Wattowa Uv, więc nie będę ryzykować i od razu lepiej kupię 36 ;)

karolkar
06-12-2014, 00:24
karolkar : akryl się sam utwardza ;)
czuszka : ta lampa jest 14Wattowa Uv, więc nie będę ryzykować i od razu lepiej kupię 36 ;)

***
Masz racje jeśli masz możliwość kup 36 :-) co do akrylu nie wiedziałam w końcu w tej kwestii to sie nie znam .



Z innej beczki dzis czytalam ulotke na lakierku art lak i producent to silcare wiedziałyście ? Trwałość poprawka tydzień jest na spokojnie , mama mały odprysk z dwu palcy ale ich uzywa najwiecej , zmywanie odmoczenie 10 min i zdrapywanie delikatnie patyczkiem . nie jest tragicznie :-)

czuszka
08-12-2014, 08:54
karolkar : akryl się sam utwardza ;)
czuszka : ta lampa jest 14Wattowa Uv, więc nie będę ryzykować i od razu lepiej kupię 36 ;)

albo kup sobie małą ledówkę (koszt koło 100zł)-oszczędność czasu bardzo duża

karolkar
10-12-2014, 19:40
Cześć art lak trzyma sie świetnie 2 tygodnie :-) z tym że po jakichś 8-10 dniach mam za duzy odrost i baza nawierzchnia warstwa ściaga sie lub powstaja w niej dziurki po wyjeciu zz lampy( czy daje za cienka waarstwe?)

Co myslicie o firmie lacco? Sprzedawca jaape i rossaris na allegro warto u niego sie zaopatrywać? Hurtownie , sklepy czy w okolicy Piaseczna znajde jakieś??

To na tyle moich refleksji i pytań na dziś , a teraz pedem wracam do anatomii:-)

Madziuszka
18-12-2014, 16:09
Mam pytanie, czy można używać lakierów hybrydowych do zrobienia kolorowego frencha czy lepiej mieć osobno żele kolorowe i hybrydy ? Moje pytanie dotyczy normalnego przedłużania żelem . Zastanawiam się nad tym, bo jeżeli można tak robić to wydaje mi się że nie ma sensu kupować żeli kolorowych :) Przepraszam za zaśmiecanie tematu ale nie wiedziałam gdzie zadać to pytanie :)

czuszka
22-12-2014, 10:45
coraz więcej stylistek nakłada na przedłużone żelem paznokcie hybrydę. Hybrydę można nakładac i na paznokcie naturalne i przedłużane.

ania38
23-12-2014, 01:34
Mam pytanie, czy można używać lakierów hybrydowych do zrobienia kolorowego frencha czy lepiej mieć osobno żele kolorowe i hybrydy ? Moje pytanie dotyczy normalnego przedłużania żelem . Zastanawiam się nad tym, bo jeżeli można tak robić to wydaje mi się że nie ma sensu kupować żeli kolorowych :) Przepraszam za zaśmiecanie tematu ale nie wiedziałam gdzie zadać to pytanie :)
ja ostatnio tylko hybrydy kupuję na chyba ,że jakiś kolor żelu wpadnie mi w oko..

możesz robić frencha hybrydą na goły jak i przedłużony paznokieć po opracowaniu albo też metodą combi czyli ,hybryda i żel

jaggoo
09-01-2015, 18:11
Witam. Przyznam szczerze, że przeczytałam tylko ostatnią stronę i jedną z kilku ostatnich :/: Mam nadzieję, że nikt mnie za to nie skarci :]

a moje pytanie jest następujące :)
czy można przygotowane paznokcie pomalować zwykłym lakierem i tylko nałożyć przezroczystą hybrydę? i utwardzić?
Ja jestem początkująca w tych sprawach, więc ciężko mi samej ocenić. Czy to będzie się trzymało? Proszę o opinię:*

ania38
09-01-2015, 19:52
powiem szczerze,że nidgy nie próbowałam lakieru wzmacniać hybrydą,nie odważyłabym się na taki zabieg,dlatego ,że hybryda potrzebuje bazy a lakie to nie baza,pewnie odejdzie i to szybko..

jaggoo
09-01-2015, 20:04
ale tak właściwie, to spróbować można prawda? no cóż, dużo na tym nie stracę, a może jakieś wyjście to będzie :) chociażby krótkotrwałe :P

Kamillka
09-01-2015, 23:17
Niestety nie bedzie sie trzymac:(

3524
10-01-2015, 00:02
Będzie się trzymać, jeśli:
a) będą to paznokcie mocne, nie takie, które wyginają się w każdą stronę,
b) najpierw nałożysz bazę, lub jeszcze lepiej utwardzisz paznokcie żelem,
c) i lakier i hybryda będzie dobrej firmy, takie co się na prawdę trzymają,
d) nałożysz nabłyszczacz na dobrze wyschnięty lakier i dokładnie pomalujesz nim lakier + zabezpieczysz wolny brzeg, a jeszcze lepiej dwie warstwy topa.


Przed świętami stałej klientce tak zrobiłam: paznokcie utwardzone żelem + lakier + top. Pracuję na Vinyluxie i Shellacu. 3.01 była ta pani, bo jednego złamała, ale reszta - poza zarysowaniami i startym lakierze od sprzątania wszystko się trzymało. Robiłam tak kilka razy, oczywiście najpierw sprawdziłam na sobie, na samej hybrydzie + krótkich paznokciach.

Poza tym - pisałam już o tym.

pauli890
16-01-2015, 00:44
Witajcie. To mój pierwszy post, jestem totalnie zielona a chciałabym też mieć piękne hybrydowe paznokcie. Kupiłam wszystko co trzeba i hybrydy firmy ESN go gel. Czy ktoś pracował na tym produkcie i może okreslić jego trwałość? Jaką bazę i jaki top do tej hybrydy dawałyśmy żeby było najskuteczniejsze i najtrwalsze??
Dziękuję za odpowiedź :)

sztynka
17-01-2015, 16:59
Co do utrwalania lakieru hybrydą, to ja robiłam wiele razy taki miks, że dawałam bazę hybrydową, na to kolor hybrydowy i top pomieszany z np. perłowym lakierem, żeby ładnie błyszczały. Efekt? Trzymają się do uzupełnienia. Baza Gelish, kolory różne, top Eco.

hera16
18-01-2015, 23:47
ja ostatnio tylko hybrydy kupuję na chyba ,że jakiś kolor żelu wpadnie mi w oko..

możesz robić frencha hybrydą na goły jak i przedłużony paznokieć po opracowaniu albo też metodą combi czyli ,hybryda i żel


ja też tak robię. kupuję tylko hybrydy. Bardzo rzadko kupuję żel

Flo
19-01-2015, 14:04
Dziewczyny mam pytanie, może jest ono dziecinnie proste i intuicyjne, ale wolę się dopytać.
(no może dwa pytanka;))

1. Czy po zrobieniu hybrydki można zamiast nanoszenia oliwki wykonać zabieg parafinowy?

2. U mojej teściowej hybryda szybko odpryskuje, wszystko robię krok po kroku bardzo dokładnie i starannie, jedynym problemem jaki widzę to płytka paznokci, która jest niezwykle pofalowana i nierówna, czy to może mieć związek z odpryskiwaniem hybrydy? Jak temu zaradzić? ;(

Miałybyście jakiś pomysł?

Z góry dziękuje za odpowiedź :*

hera16
19-01-2015, 22:40
1. Parafinę raczej przed zabiegiem, żeby się nie odparzyło
2. Tu przyłączam się do pytania. Ostatnio polożyłam na takie pofałdowane paznokcie na skutek zbyt mocnego wycinania skórek hybrydę. Po ftyg.zeszła. teraz nalożyłam akrylowe paznokcie jej.na razie sie trzymają. Ale jeśli ktoś ma na takie paznokcie patent to się podzielcie. Dodał, ze porcelana tu nie pomogła

---------- Dodano o godzinie 21:40 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:35 ----------

Jeszcze taka ciekawostka. Na ile starczyło mi topu marki Gelish 15 ml. Po 110 parach rąk jeszcze da sie z niego wygrzebac. oczywiście nie liczę powtórnie nakładanego topu gdy np.przykrywką stempelek topem.
Nieźle co?

Flo
20-01-2015, 09:29
hera16, dzięki za podpowiedź, kurcze nie wiedziałam że może coś odparzyć :/

:*

hera16
20-01-2015, 10:43
zabieg parafinowy ma na celu odżywić również płytkę ale raczej nic się nie dostanie przez żel.
ja tak wlasnie robię tylko odtłuszczam dobrze przed położeniem hybrydy

Flo
20-01-2015, 11:27
no to będą próbować zrobić parafinę przed lub po zdjęciu hybrydy gdy nadejdzie czas na chwilę przerwy ;)

Zamówiłam hybrydy z Cosmetics Zone, dużo dobrego o nich czytałam, więc kto wie może będą trzymały się lepiej od lakierów artlak.

hera16
20-01-2015, 11:48
nie wiem na jakiej bazie pracujesz.ja na gelish.gelish ma rzadkie hybrydy ale trzymają się najdłużej.przynajmniej ja takie mam doświadczenia. A w eurofashion jest promocja 2+1 gratis dla pojemności mini. Dużo jest też na wyprzedaży.jak poszukasz to za 80-90 zł masz 3 szt.naprawdę porządnej hybrydy.
a kolory zawsze sprawdzam tu na tej stronce http://www.chickettes.com/gelish-tan-swatches/
tu najbardziej realistycznie widać.Przynajmniej te kolory co ja mam tak wyglądają jak na tej stronce.

Flo
20-01-2015, 12:09
aha to obie poprzeglądam zaraz.
a jeśli chodzi o ozdoby to np, cyrkonie można na klej na ostatnią warstwę topu przykleić, ale np te naklejki wodne pod top, a inne hologramy i brokaty na mokry lakier można nakładać potem do lampy i na to dopiero top? będzie się trzymać?

Przepraszam że tyle pytam, ale się uczę i nie chcę robić głupich błędów dlatego wolę spytać ;) :soczek:

hera16
20-01-2015, 12:37
cyrkonie nity przyklejam na koniec na klej do tipsów.niegdy nie dawałam dodatkowego topu. Hologramow nie zatapialam.a naklejki wodne....hm nie mam zbyt dobrego doświadczenia. Mi się top na nich zawsze wykrusza. Jedyne wyjście to ns bialy hybrydowy pazn.juz wykończony topem pomalować bezbarwnym lakierem i na to kalkomania. A potem 2x top lakierem. Ja z hybrydą i naklejkami wodnymi wiele razy próbowałam i nie wychodzilo mi.
a brokat kladlam na utwardzony lakier potem jeszcze raz do lampy i na to top.taki filmik z firmy shelac widzilam i tak zrobiłam.trzymalo się choć brokatu cieniusienko dawalam

czuszka
20-01-2015, 22:21
nie wiem na jakiej bazie pracujesz.ja na gelish.gelish ma rzadkie hybrydy ale trzymają się najdłużej.przynajmniej ja takie mam doświadczenia. A w eurofashion jest promocja 2+1 gratis dla pojemności mini. Dużo jest też na wyprzedaży.jak poszukasz to za 80-90 zł masz 3 szt.naprawdę porządnej hybrydy.
a kolory zawsze sprawdzam tu na tej stronce Gelish Tan Swatches ? Skinny Vanilla Latte, Taupe Model & Need a Tan (http://www.chickettes.com/gelish-tan-swatches/)
tu najbardziej realistycznie widać.Przynajmniej te kolory co ja mam tak wyglądają jak na tej stronce.

Gdzie znalezc ta promocje 2+1?bo patrze na ich skkep online i nic nie widze;(

hera16
21-01-2015, 00:01
Nail Harmony - gelish, soak off led, piękne paznokcie (http://www.nailharmony.pl/pl/home.html)

jak wybierzesz kolor to przekierowanie jest na sklep eurofashion. Na sklepie tego nie widać.ale promocja trwa bo pytalam w zeszłym tygodniu.dla pewności zapytaj telefonicznie. Z tego co kojarzę to przy zatwierdzaniu koszyka z am. jego wartość się pomniejszy. Ta promocja trwa juz ok sierpnia. Kilka razy z niej skorzystałam. Ale najpierw zadzwoń i się upewnij .
często jest tak ze oddziały mają na stanie kolory które na sklepie nie są dostępne. Ja kupuję zazwyczaj z oddziału z Łodzi.i wtedy zawsze przez telefon.

Nefra
21-01-2015, 08:55
Chciałam kupić samą bazę gelish ale widzę ,że spora różnica jest między hurtownia a allegro u leoberta ,wcześniej gdzieś tu czytałam, że u niego też są oryginały tak?

---------- Dodano o godzinie 08:55 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 08:52 ----------

Zapomniałam dodać~ cenowa różnica: )

Flo
21-01-2015, 22:55
Dzisiaj dostałam paczkę z hybrydami, bazą i topem od costmetics zone, od razu zrobiłam sobie pazury :) no nie wytrzymałam :)

muszę przyznać że cena za 7 ml 18 zł jest ok, jesli chodzi o to jak się sprawują podczas manicuru to są wręcz rewelacyjne, ani nie gęste ani nie rzadkie,lecz w sam raz ;)

wytrzymały nawet zbieranie i wynoszenie gruzu (mamy remont), zobaczymy jak długo wytrzymają, ale muszę przyznać że już mi się podobają i to bardzo :):skacze:

czuszka
23-01-2015, 19:28
Chciałam kupić samą bazę gelish ale widzę ,że spora różnica jest między hurtownia a allegro u leoberta ,wcześniej gdzieś tu czytałam, że u niego też są oryginały tak?

---------- Dodano o godzinie 08:55 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 08:52 ----------

Zapomniałam dodać~ cenowa różnica: )
ja u niego kupowalam top gelish i fireworks i wsio ok :)

Flo
26-01-2015, 20:43
Melduję, że na bazie Cosmetics Zone,lakierze i topie z tej samej firmy manicure bez problemu podczas remontu wytrzymał u mnie te 5 dni, potrzymałabym go dłużej ale po prostu mi się znudził :P
Zero odprysków, super :)

Polecam :):soczek:

nikaa196
26-01-2015, 22:07
Cześć dziewczyny :)

Mam do Was pytanie, chciałabym nałożyć hybrydę na żel... ale nie wiem czy użyć bazy pod hybrydę ,czy nie?

marylin
27-01-2015, 11:21
Teżjuż było pisane wiele razy,nie trzeba.

hera16
27-01-2015, 12:03
Cześć dziewczyny :)

Mam do Was pytanie, chciałabym nałożyć hybrydę na żel... ale nie wiem czy użyć bazy pod hybrydę ,czy nie?

Jeśli robię na świeży paznokieć zelowy to nie nakładem bazy, ale jeśli paznokieć ma już odrosty a klientów chce tylko zmienić kolor to na odroscie hybryda nie utrzyma się bez bazy. Wtedy nakładami bazę. Choć zazwyczaj zmiana koloru jest równoznaczna z wypełnieniem paznokci

Flo
27-01-2015, 18:57
Powtórzę Wasz ulubiony wstęp wpisu " mam pytanie " :P
Przychodzi do mnie pani na hybrydki,która ma bardzo narastające i twarde skórki plus rozdwajającą się płytkę paznokcia, jak można wzmocnić jej paznokcie pomiędzy hybrydami ? Czy matowiąc płytkę nie niszczę bardziej paznokcia i jak Wy postępujecie z takimi pazurkami?
pozdrawiam

hera16
28-01-2015, 11:09
ja robię tak.Skorki odsuwam i poleruję na sucho frezarką - regularnie. Płytkę żeby trzymala sie na rozdwojonej plytce najpierw trzeba spilowosc to rozdwojenie i na to nakładam porcelanę express z Sunflower. To miękka porcelana.
Powiedz zabiegami klientka codziennie powinna natłuszczać skorki i je odsuwać do góry. Moze być zwykla oklieka .Ale ja polecam swoim klientkom oliwkę z mirry z Eurofashion. Jest bardzo wydajna i przynosi bardzo szybko rewelacyjne efekty. Wmasować ją trzeba w skorki walu okolopaznokciowego. Stymuluje wzrost plytki. Odżywia ją i nie narastają na tak skorki. Ale jak we wszystkim trzeba regularności i trochę cierpliwości. Ale efekt super. Paznokcie rosną zdrowe mocne i bardzo szybko

Flo
28-01-2015, 12:29
Poczytałam o tej porcelanie i ciekawa się wydaję koniecznie ją kupię, ale tutaj piszą że to na rozdwojone końcówki, a u tej pani występuje nie na końsówkach a na całej płytce tak jakby ta górna warstwa paznokcia odchodziła, czyli gdy to spiłuje wtedy mogę nałożyć porcelanę i dopiero hybrydę ?

hera16
29-01-2015, 08:40
jak od góry się. Rozdwaja to jest to spelzanie plytki. Mój syn to miał. Dermatolog kazał bardzo często natluszczac oliwka. Zeszlo wszystko ale musiałam polować żeby sie nie zahaczalo żeby synek nie zerwał sobie pazokcia. Spelzanie plytki dotyka kilka proc populacji i nie jest groźne ale hybryda nie utrzyma sie. Ja bym nie ryzykowala. Wyleczyć i dopiero nakladac hybrydę

koralowa
30-01-2015, 14:08
[quote=sztynka;399336]Dziewczyny ja z doświadczenia wiem, że nie ma zamiennika dla dobrej bazy. Przerobiłam kilka tańszych i droższych firm i wiem, że baza u mnie to tylko Gelish. Jednak próbowałam kombinacji z innymi topami, np. Mistero Milano i dawałam kolory w innych firm i wszystko pięknie się trzyma minimum 3 tygodnie. Jeśli kolor się kurczy, to bazę trzeba przetrzeć po utwardzeniu suchym wacikiem. U mnie to konieczne, gdy daję kolor MM na bazę Gelish, z Estetiqiem nie mam tych problemów. Ale jeśli top się kurczy, to można go dać dwa razy. Ja na problematyczne pazurki daję 2x bazę. I też nie matowię płytki pod hybrydę. Jedynie szlifuję bloczkiem 240 zdejmując połysk i wygładzając nierówności.[/quote


Ja mam zamiennik dla Bazy GELISH :) Jak dla mnie to ten sam produkt:)A jest tańszy.
http://www.neonail.pl/katalog/lakiery/zele-hybrydowe-uv/zel-uv-hybrydowy-15ml/lakier-hybrydowy-uv-14-ml-base-extra.html

Flo
30-01-2015, 14:08
Aha ok, bardzo dziękuje :*

koralowa
30-01-2015, 14:14
Jest:))identyczna jakość !!!!!!!
Lakier Hybrydowy UV 14 ml - BASE extra - Lakier Hybrydowy UV 15ml - NeoNail (http://www.neonail.pl/katalog/lakiery/zele-hybrydowe-uv/zel-uv-hybrydowy-15ml/lakier-hybrydowy-uv-14-ml-base-extra.html)

Xylogic
01-02-2015, 14:46
Poczytałam o tej porcelanie i ciekawa się wydaję koniecznie ją kupię, ale tutaj piszą że to na rozdwojone końcówki, a u tej pani występuje nie na końsówkach a na całej płytce tak jakby ta górna warstwa paznokcia odchodziła, czyli gdy to spiłuje wtedy mogę nałożyć porcelanę i dopiero hybrydę ?

a może serię japońskim tej pani zrobić?
Ja sobie po hybrydach jak pazury są wymęczone robie serie 5 zabiegów co tydzień.. tak na pół roku. efekty są super:D

hera16
01-02-2015, 19:55
a może serię japońskim tej pani zrobić?
Ja sobie po hybrydach jak pazury są wymęczone robie serie 5 zabiegów co tydzień.. tak na pół roku. efekty są super:D


Dziewczyny. Czy wam naprawdę tak się po hybrydach niszczą paznokcie? Ja mam zupełnie inne doświadczenie. Wszystkim moim klientkom paznokcie się wzmocnił. A noszą hybrydy non stop.

białaaaa
04-02-2015, 20:49
dziewczyny powiedzcie mi jaki płyn jest najlepszy do ściągania hybryd? bo ja już nie mam siły po 15min z reguły nic nie odmacza się

hera16
04-02-2015, 23:35
Ja używał czystego acetonu,ostatnio miałam z allepaznokcie teraz mam z eurofashion, rozpuszczają się, ale zależy które. Aceton acetonowin ie jest równy. Ale i hybrydy są różne. Te zwykle z allepaznokcie schodzą całymi płatami. Gelish jedynie mięknienie i trzeba patyczkiem trochę się posilowac, z indigo i semilac patyczkiem ale schodzi lepiej niż gelish. Płynów do usuwania masy nigdy jako takich nie kupowalam,zazwyczaj cena jest wyższa niż acetonu.

emmkta
05-02-2015, 00:30
Białaaaa tak jak hera powiedziała najlepiej sprawdza się aceton, a jeśli masz naprawdę problem ze ściągnięciem to sprobuj w ten sposob : matowisz paznokcie, do wiekszej miseczki wlewasz naprawde ciepla wode i w nia wsadzasz mniejsza miseczke do ktorej nalewasz acetonu i wsadzasz paznokcie i tak trzymasz 5, 10 minut . Mozesz odczuwac cieplo ale ta metoda sprawdza sie tez przy sciaganiu akryli wiec moze i z ciezka hybryda sobie poradzi ;)
Lub : matowisz paznokcie, zawijasz w sreberko i wacik nasaczony acetonem i wsadzasz do cieplej wody :)

białaaaa
05-02-2015, 20:28
Dzięki dziewczynki za odp. miałam silcare aceton, dziś kupiłam estetiq na próbę będę widziała czy da radę po 10min. a używam kolorówki mistero,sf,cnd, baza top gelish i może mm nie chce się tak dobrze odmaczać(20min) bo cnd kolorówka ekstra schodzi i szybko i nie ważne jaki aceton

asia4044
05-02-2015, 22:26
Witam, mam ogromny problem od pewnego czasu moim klientkom odpadaja paznokcie- uzywam lakierow z schelaca. Wczesniej wszystko bylo ok, niczego nie zmienilam, paznokcie odtluszczam juz tylko cleanerem a odpadaja w calosci ;( trace przez to klientki. pomocy! Nie mam juz pomyslu co moze byc powodem.

malutkaistotkaa
16-02-2015, 09:05
Dziewczyny pisze do mnie klientka ze hybrydka zaczela pekac tzw pajaczki wiecie od czego czy robie cos zle?
pracuje na bazach gelisha kolory indigo i mistero milano

hera16
16-02-2015, 10:13
Tez mi się tak zdarzało natopie gelish. Ale zaczęła go dawać bardzo cienko i na razie jest ok, ale z reguły tak się działo na długich pazn.na hybrydzie bo na krótkich nie. Pewnie dlatego ze naturalna płytka jest bardziej elastyczna.

nanami7
16-02-2015, 19:38
Też mi się tak dzieje na topie Gelish :)

glossy
16-02-2015, 20:08
Cześć Dziewczyny! Podczytuję Was od jakiegoś czasu, ale do tej pory się nie wypowiadałam, bo po prostu nie miałam żadnych konkretnych pytań, jeśli miałam jakiś dylemat - rozwiązanie zawsze szybko udało mi się znaleźć ;). Nie daje mi jednak spokoju pewna sprawa dotycząca stosowania acetonu..
Manicure hybrydowy robię od około roku, nie kończyłam żadnego kursu, ale zanim podjęłam się próby wykonania pierwszych hybryd poczytałam trochę o wszystkich aspektach tej metody w internecie. W 95% spotykam się z opinią, że najlepszym sposobem na usunięcie paznokci hybrydowych jest po prostu odmoczenie hybryd w acetonie. Czytałam, że wiele osób krytykowało spiłowywanie hybrydy pilnikiem ponieważ osłabia to zawsze trochę płytkę paznokcia. Po przeczytaniu wielu takich opinii zdecydowałam się na aceton i przez cały ten rok wykonywania hybryd właśnie w ten sposób je usuwam. Wiadomo, że ma szkodliwe działanie, dlatego zawsze docinam waciki i zawijam w folię żeby skóra miała jak najmniej kontaktu z acetonem. Wybierałam też hybrydy, które bez problemu się odmaczają, żeby nie piłować płytki.

Jednak przechodząc do problemu - wybrałam się na szkolenie i zapytana o to w jaki sposób ściągam hybrydy oczywiście bez wahania odpowiedziałam, że odmaczając je w acetonie (bo w moim mniemaniu była to najlepsza metoda) i zostałam ostro skrytykowana. Usłyszałam, że nikt teraz w ten sposób nie zdejmuje hybryd, że za coś takiego mogłabym zostać w tempie natychmiastowym wyrzucona z salonu, bo aceton jest mega szkodliwy i jedynie pilniki są bezpieczną metodą. Wyjaśniono mi, że jedynie manicurzystki idące na łatwiznę sięgają po aceton, który totalnie niszczy płytkę. Dodam, że w moim odczuciu aceton użyty raz na te dwa tygodnie nie szkodzi płytce, tak z moich obserwacji. Zawsze wydawało mi się, że to "pilnik" jest tym złym przy ściąganiu, a dowiedziałam się od profesjonalistów, że to ja wyrządzam ogromną szkodę moim klientkom. Mam mętlik w głowie, bo jednak moją opinię oparłam na wielu wieluuu innych, a na szkleniu usłyszałam coś kompletnie odwrotnego i nie wiem zupełnie co o tym sądzić. Czy faktycznie aceton odpada, czy może to kwestia że nie ma jednej prawdy, a każda z metod ma swoich zwolenników i przeciwników?
Będę bardzo wdzięczna jeśli rozjaśnicie mi nieco ten problem :)

hera16
17-02-2015, 00:58
Jetsm zdziwiona taka odpowiedzią. Oczywiście tak jak ty mam świadomość ze aceton jest szkodliwy.ale. raz na 2 tyg.chyba nie przynosi takich szkód jak co 2 tyg. Przepilowana płytka. Pewnie dlatego firmy produkujące hybrydy zalecają odmaczanie w ich specjalnym removerze z dodatkami. Ale chyba głównym ich składnikiem jest aceton. Ale może się mylę. Może wypowiedziałaby się jakaś pani która jest szkoleniowcem w tej dziedzinie.

A z jakiej firmy bylas na szkoleniu?

glossy
17-02-2015, 09:32
Każdy remover opiera się na acetonie :). Ja też swoją drogą czystego acetonu nie używam tylko właśnie remover, bo nie ma tak wysokiego stężenia i nie śmierdzi tak okropnie.
Właśnie z takiego założenia zawsze wychodziłam - aceton jest drażniący, ale nawet delikatne piłowanie płytki strasznie ją osłabia.

Byłam na szkoleniu Magnetic, akurat z przedłużania żelem, ale obejmowało również położenie hybrydy na żel. Samo szkolenie było bardzo fajnie poprowadzone jak dla osoby tak zielonej w temacie żeli jak ja, ale z tym acetonem to mam mętlik i już zupełnie zgłupiałam.. nie wiem kto ma rację :/.

Bardorja
17-02-2015, 11:28
Jednak przechodząc do problemu - wybrałam się na szkolenie i zapytana o to w jaki sposób ściągam hybrydy oczywiście bez wahania odpowiedziałam, że odmaczając je w acetonie (bo w moim mniemaniu była to najlepsza metoda) i zostałam ostro skrytykowana. Usłyszałam, że nikt teraz w ten sposób nie zdejmuje hybryd, że za coś takiego mogłabym zostać w tempie natychmiastowym wyrzucona z salonu, bo aceton jest mega szkodliwy i jedynie pilniki są bezpieczną metodą.

sory, ale g*wno prawda
pogrubiona część tekstu mnie rozwaliła :D

Przede wszystkim pilnik jest właśnie najbardziej niebezpieczny z mozliwych metod (nie wliczam w to frezarki- to już wogóle tragedia), firmy, które oferują szkolenia a są firmami również produkującymi akcesoria do paznocki, chcą jak najwięcej zarobić. masz kupić wszytsko jednej firmy i również 'specjalny' remover do zdejmowania hybrydy.. :cisza:

Hybrydę robie tyle hit hybrydowy jest w pl, czyli od 2010 roku. Zawsze używam 1/4 wacika namoczonego acetonem i owijam folią. Miałam przypadek dziewcyzny (nie jednej), która przyszła do mnie po hybrydzie zdjętej w jakimś salunie, zmasakrowane paznokcie z dziurami i oczywiście z kawałkami hyrbydy,bo acetonem nie dało się zdjąć to zaczeła piłować pilnikiem a potem jeszcze frezarką dała czadu.. :strach: :nie_powiem: Także zdejmowanie acetonem również zależy od firmy, przeszłam chyba z 5 szkoleń z hyrbyd różnych firm. Każda firma zabraniała używać aceton jedynie ich płyn do zdejmowania hybrydy :D a ja na to of course NO
Należy wybierać takie, któe ładnie się rozprowadzają na paznokciu, dają intensywny kolor, czy rzadkie czy gęste?- kiedyś wolałam rzadkie, teraz wole gęste, łatwo się zdejmują.

A przede wszytskim takie które mają czadowe kolory :skacze:

glossy
17-02-2015, 12:12
Bardorja dzięki wielki za odpowiedź :). Zawsze muszę sama zbadać sprawę, bo nie uwierzę na hasło "nie wolno i już" nie poparte żadnym argumentem. Wychodziłam z założenia, że to pilnik uszkadza najmocniej płytkę, po odmoczeniu w acetonie zawsze wyglądała tak jak przed nałożeniem hybrydy. Byłam właśnie ciekawa czy na innym szkoleniu usłyszałabym to samo, czy co innego ;).
Słyszałam, że aceton w kontakcie ze skórą obciąża wątrobę, ale w internecie nic nie mogę znaleźć naprawdę konkretnego na ten temat.

Bardorja
17-02-2015, 13:17
Bardorja dzięki wielki za odpowiedź :). Zawsze muszę sama zbadać sprawę, bo nie uwierzę na hasło "nie wolno i już" nie poparte żadnym argumentem. Wychodziłam z założenia, że to pilnik uszkadza najmocniej płytkę, po odmoczeniu w acetonie zawsze wyglądała tak jak przed nałożeniem hybrydy. Byłam właśnie ciekawa czy na innym szkoleniu usłyszałabym to samo, czy co innego ;).
Słyszałam, że aceton w kontakcie ze skórą obciąża wątrobę, ale w internecie nic nie mogę znaleźć naprawdę konkretnego na ten temat.

o prosze, to ja tego nie slyszalam :wow:

samaron
17-02-2015, 13:32
te wszytskie panie, które do tej pory malują paznokcie zwykłymi lakierami i zmywają je zwykłymi zmywaczami, na dodatek co kilka dni, powinny już dawno w trumnie leżeć :porazka:, skąd sie biora takie teorie?

glossy
17-02-2015, 13:57
To akurat usłyszałam od znajomej, która pracuje w konserwacji i też używa acetonu, oczywiście do innych celów. Info oczywiście nie potwierdzone... dlatego chciałam zapytać Was :). Wiecie jak to jest "znajomy znajomego" coś tak kiedyś powiedział - dlatego to z wątrąbą początkowo zignorwałam, ale zaczęłam się z powrotem zastanawiać nad tym po tym co usłyszałam na szkoleniu.

Bardorja
17-02-2015, 14:44
chyba czeka mnie przeszczep wątroby.. :leze:

karchola
20-02-2015, 18:59
hej, jak jest z kryciem pasteli z cosmetics zone?

samaron
20-02-2015, 20:48
Ja jestem chemikiem i sprzęt laboratoryjny płucze się za pomoca acetonu, bo świetnie odtłuszcza i do tego błyskawicznie schnie. Używalismy do tego świeżo przedestylowanego ok 99% acetonu, jest bardzo lotny i taki "wszędobylski", nie dało się nim nie zalać po łokcie, powinnam być już na OIOM-ie. W removerach stężenie acetonu nie jest oszałamiające, we wszystkim są zanieczyszczenia czy raczej substancje nie będące dla nas korzystne, więcej raczej w samych lakierach i hybrydach, ale nie popadajmy w paranoję, bo musielibyśmy w szklanych kulach siedzieć i nie puszczać w nich bąków ;)

ahhuuu0
07-03-2015, 20:28
Witajcie,
A czy któraś łączyła kolorki z indigo i semilaca z baza i topem z SPN? Mam aktualnie baze i top z indigo ale juz mi sie kończą i chciałabym spróbować SPN bo slyszalam ze top sie pieknie blyszczy

tofusia07
08-03-2015, 00:31
Wlasnie zaczelam przygode z manicure hybrydowym... Mam zestaw hybrydowy z Semilac i mega problem z topem http://imgx.wizaz.pl/forum/images/smilies/frown.gif wyciagam z lampy - piekny polysk, wszystko super, ale po przetarciu cleanerem, caly efekt matowieje http://imgx.wizaz.pl/forum/images/smilies/confused.gif zmienilam juz cleaner na ten z DiamondCosmetics, wymienilam lampy UV, trzymalam warstwy dluzej i jest niewielka poprawa, ale to nadal nie blysk niczym tafla wody http://imgx.wizaz.pl/forum/images/smilies/confused.gif Macie jakis pomysl?


Ja mam ten sam problem i nie wiem co zrobić, czy aby na pewno spirytus pomoże?

Basia8212
09-03-2015, 09:46
Ja mam ten sam problem i nie wiem co zrobić, czy aby na pewno spirytus pomoże?

Witam serdecznie.Od dawna podczytuję forum,ale pierwszy raz się udzielam.Jeżeli chodzi o top wykańczający,to czy do przemywania cleanerem używasz jednego wacika,czy każdy paznokieć przemywasz osobnym?Też miałam kiedyś problem zmatowienia topu,gdzieś przeczytałam,że nie powinno się przemywać masy tym samym wacikiem,gdyż przenosimy wtedy pozostałości warstwy dyspersyjnej na kolejny paznokieć i w efekcie top może zmatowieć.Obecnie nie mam takiego problemu,od siebie polecam uniwersalny top coat Eco Nail System z firmy Star Nail ( Soak off UV gels),trzeba przemywać na końcu,ale cudnie błyszczy,jest kompatybilny z żelami,akrylami,hybrydami i stosowałam go także do utwardzania zwykłego lakieru,tylko lakier musi być bardzo dobrze wyschnięty i rewelacja:ok:

tofusia07
10-03-2015, 09:15
Przemywam każdy paznokieć tą samą gąbeczką, która nie tak jak wacik wysycha, ale jest nasączona zawsze w zależności od docisku. Wypróbuję przemywania każdego paznokcia osobno.

karchola
11-03-2015, 23:44
Hej hej.
Chciałam zapytać czy któraś duszyczka miała może bazę i top indigo,spn, gelish, a może do tego wszystkiego jeszcze eco? Jakie połączenie waszym zdaniem najlepsze z możliwych? :) Wiem, że jednak większość gelish albo połączenie z eco. A może jest tu jakaś eksperymentatorka? ^^

Mam kolorówkę z semilaca "stelaż" z gelisha, teraz top zmienię na semilac ale dumam co by tu w jako kolejne próbować (:

sandrus
13-03-2015, 10:29
Ja :-
testowałam juz wszystkie mozliwe opcje :P
Najbardziej odpowiada mi baza gelish(najmniej spn. gelish jakośc i pędzelek najlepsze :P )
kolorówke mam mollon,gelish,mistero milano,reforma,semilac.
Top eco jest super i do tego wydajny,a jak brałam 75 ml to juz w ogóle,ale najbardziej lubie semilac mimo tego,że nie wydajny jest wcale.

któraś z Was zna te hybrydy???
to nie czasem jakieś ala cosmetic zone czy tam estetiq?
https://www.facebook.com/procosmetics?fref=ts

karchola
13-03-2015, 15:54
Kiedyś bardzo dawno miałam od nich jakąś ale pamiętam, że była beznadziejna potem coś tam zmieniali i podobno było lepiej.

Bardzo dziękuje za odpowiedź :) semilac nie ma protekcji uv więc pewnie i tak szybko będę zmuszona dokupić eco bo słońce niedługo zacznie się pojawiać <3

hera16
15-03-2015, 19:13
Czy ten top eco jest hybrydowy i rozp.w acetonie? Podajcie do niego link

natalia268
15-03-2015, 20:01
Hej hej.
Chciałam zapytać czy któraś duszyczka miała może bazę i top indigo,spn, gelish, a może do tego wszystkiego jeszcze eco? Jakie połączenie waszym zdaniem najlepsze z możliwych? :) Wiem, że jednak większość gelish albo połączenie z eco. A może jest tu jakaś eksperymentatorka? ^^

Mam kolorówkę z semilaca "stelaż" z gelisha, teraz top zmienię na semilac ale dumam co by tu w jako kolejne próbować (:


zatem ... ;]


ja kocham bazę Gelish i nie wyobrażam sobie innej. Odpowiada mi konsystencja, pędzelek, wydajność i trwałość.Co do topu... na początku ok, byłam zadowolona, jednak nie wiem czy cos tam sie z nim zmieniło czy co, ale juz za nim nie przepadam i juz mówię dlaczego. Jesli krótkie paznokcie, noszone max 2 tyg jest ok. Jeśli dłuższe paznokcie, tworzą się spękania, pajączki, które jak sie ubrudzą wyglądają fatalnie, a na jasnych kolorach to juz załamać się można. No i zaczął mi się brudzić. Znaczy też jasne kolory, jak się dłużej ponosi pazurki.



SPN nie pokochałam ze względu na konsystencje. Trzeba ją wyczuć by dac nie za duzo, nie za mało. Mnie szlak trafiał jak kładłam kolor... Mam wrażenie ze to taka tafla wody na której wszystko sie rozpływa, nie trzyma kupy. I nie chodzi mi u o nałożenie zbyt dużej ilości produktu. Tak czy siak, wodnista konsystencja do mnie nie przemówiła.



Bazy z Indigo nie miałam, top fajny :)



Długo używałam Exellent (http://nails.silcare.com/exellent-easy-vanish-sealer-15-ml.html)ale to samo się robi co z topem gelish. Ale uwielbiam go, za cenę i jakoś, jeśli ktoś nosi normalnie paznokcie po 2-3 tyg. nie dłużej ;)



Teraz na targach kupiłam ten eco universal top coat (http://starnail.pl/view/productdetails/virtuemart_product_id/507/virtuemart_category_id/48) .. jak się spisuje jeszcze nie wiem. Ale mając na swoich paznokcoiach jedna rekę w gelishu a drugą w eco stwierdzam iż tym z gelishem paznokcie mogę sobie 'powyginać' a tam gdzie eco są twarde, nic nie pęka, nie zmieniło koloru itd. :) no ale to dopiero tydzien :)



Semilac - kiepska wydajność. Jakość ok.


ale kazdy lubi co innego :] ja wolę gęstsze hybrydy, a takie rzadkie, lejące się jak woda. Oczywiscie nie też aż tak bardzo gęste, że ledwo co można rozprowadzić kolor

nanami7
15-03-2015, 20:54
Natalia a mi się wydaje, że te spękania i pajączki właśnie robią się od bazy Gelish, a nie od topu... jakiś dramat ! Od niedawna tak mam... Teraz żeby coś takiego nie miało miejsca, to daję bazę Gelish i na to cienką warstwę Harda z Semilaca, kolor i dopiero top z Eco :) i z tego połączenia jestem w 100% zadowolona. Jednakże nie wiem, czy przy tym połączeniu warto tracić kasę na bazę z Harmony, skoro z Semilaca jest tańsza, a moim zdaniem będzie się to wszystko na Hardzie równie dobrze trzymać :)

natalia268
16-03-2015, 16:14
hm nie wiem, nie używam innej bazy tylko zmieniam nabłyszczacze i widze różnicę. Nie miałoby to sensu jesli miałaby pękać baza, skoro na niej jest kolor + jeszcze top które powinny ewentualnie wzmocnić tą bazę według Twojej teorii :P
No ale może każdy musi znaleźć coś dla siebie.

swoją drogą czy to baza, czy top to ciekawe czemu się tak dzieje...

amorek
17-03-2015, 23:56
A ja miałam taki sam problem jeśli chodzi o te pękania i zabrudzenia, zamówiłam ten najnowszy top hybrydowy z SPN bez przemywania i będę teraz jego testować :) Bazę oczywiście zostawiam Gelish <3 Ciągle szukam swoich ideałów jeśli hcodzi o kolory.. kusi mnie SPN natomiast z ostatnio zamówionych podczas świątecznej promocji byłam średnio zadowolona i teraz nie wiem ;/ może faktycznie zamówię kilka z gelisha i z semilaca dla wytestowania..

hera16
18-03-2015, 10:45
gelish jest bardzo rzadki i trzeba cieniusieńko nakładać, zazwyczaj 2-3 warstwy, bo lubi się zmarszczyć. Ale jego trwałość jest jak dla mnie jak narazie najlepsza ze wszystkich. Ale mam i bazę i top gelish. Semilac jest gęściejszy, jeszcze mi się nigdy nie zmarszczył ale też bywają problemowe, bo niektóre dziewczyny na facebooku się skarżą, a jest tam taka grupa hybrydy semilac. Moje kolory na razie bez zarzutu.

katarin
18-03-2015, 21:29
Witam Was dziewczęta,

Mam problem tego typu: pękają mi lakiery hybrydowe. Na początku myślałam, że to top pęka, ale po spiłowaniu topu okazuje się, że wszystkie warstwy są pęknięte. Mimo tych pęknięć lakier nie odpada natomiast wygląda to dość nieestetycznie. Bazę mam gelish kolorki SPN i top gelish. Dodam jeszcze, że to moje początki i przez nieuwagę nie doczytałam, że kolorowy laker hybrydowy SPN powinno utwardzać sie 3 minuty, a ja utwardzałam minutę czy to może MZieć również wpływ na owe pęknięcia. Pomocy proszę.

ajka.33
22-03-2015, 16:09
Witam, mam ten sam problem co ty katrin . Szybko,, starzeje,, mi sie manikiur, szczegolnie jesli to sa jasne kolorki. Ja tez uzywam topu gelish. Moze dziewczyny doradza jakis top bardziej trwaly, odporny na scieranie?

hera16
08-04-2015, 21:52
Harmony to raczej sprawdzona marka. A jednak takie rzeczy sie dzieją

Marilyn*
09-04-2015, 09:26
Przyczyną pęknieć często jest miękka ciennka płytka paznokciowa

luffiee
16-04-2015, 22:37
Cześć dziewczyny ! Od niedawna zaczęłam robić hybrydki, używam tych samych lakierów (Tifton) co moja koleżanka, jednak moje odchodzą już po kilku dniach a na wierzchniej warstwie tworzą się oczka jakby z tłuszczu lub wody.. co robię nie tak, czym może być to spowodowane?

Bardorja
17-04-2015, 13:23
Cześć dziewczyny ! Od niedawna zaczęłam robić hybrydki, używam tych samych lakierów (Tifton) co moja koleżanka, jednak moje odchodzą już po kilku dniach a na wierzchniej warstwie tworzą się oczka jakby z tłuszczu lub wody.. co robię nie tak, czym może być to spowodowane?

nie znam firmy,ale moze byly niedokladnie wymieszane?
ja tak miałam z hyrbyda La femme byla nie wymieszana i na paznokciu się rozchodziły takie rosołowe oczka. Musiałam wstrząsać przez 5min albo i dłużej i dopiero sie dobrze wymieszało i bylo ok

elson
21-04-2015, 13:58
hej ja tęż zaczęłam robić hybrydy 4 miesiące temu i od tego czasu zauważyłam parę rzeczy o których nie wspominali na szkoleniu.Chciałam się was poradzić dlaczego po ściągnięciu niektórym dziewczynom hybryd ich paznokcie się łamią,boje się że źle coś robię choć wsród kilkunastu osób tak się dzieje tylko 3 osobom,pomóżcie proszę

hera16
21-04-2015, 14:09
Mam tak u 2 klientek często robiły regularnie hybrydę i podejrzewam, że aceton źle wpłynął na płytkę i zaczęły paznokcie się łamać. Po prostu były zbyt suche. Teraz zawsze polecam klientkom, by używały oliwki z mirry . wsmarowuje się ją w wał okołopaznokciowy i skutki działania acetonu są minimalne,bo płytka zawsze jest odżywiają poprzez oliwkę. Ja zdejmuję hybrydy acetotem, ale może te płyny do odmaczania zalecane przez producentów hybryd niosą mniejsze zło?

elson
21-04-2015, 21:12
Ja właśnie nie uzywam czystego acetonu tylko płynu z acetonem niby mniejsze zło. Dziwne tylko ze juz po dwóch ratach takie rzeczy się dzieją. Dzięki za pomoc, może po prostu ich paznokcie źle znoszą hybrydy:(

kleine ana
22-04-2015, 16:19
Dziewczyny potrzebuje fachowej pomocy w wyborze lakierów hybrydowych:(. używam shellak i gelish harmony, sa drogie i oczywiście nie wszystkie kolory mi sie podobają, niekture trzymają się dwa tygodnie tak jak obiecuje producent a inne odpadają po kilku dniach, mówie o tych dwóch konkretnych firmach innych jeszcze nie znam. Chce wypróbować semilac i indigo co polecacie jeśli macie jakieś rady będe bardzo wdzięczna:kwiatek:

nefesza
23-04-2015, 00:19
Płyny zalecane przez firmy to nic innego, jak... aceton z domieszką np. zapachową lub lanoliną. Czyli wychodzi na to samo. A specjalny remover z Diamond Cosmetics bardzo, ale to bardzo szybko paruje i wcale nie odmacza hybrydy szybciej, niż sam aceton.

elson
24-04-2015, 19:20
Używam hybryd semilac, fajnie się nakładają choć te większe pojemności 7ml mają trochę za duży pędzelek jak dla mnie, fajnie się odmaczaja

hera16
24-04-2015, 21:50
Przyczyną pęknieć często jest miękka ciennka płytka paznokciowa

To być może ale to samo dzieje się na paznokciach żelowych które maluję na koniec topem gelish. Jakas masakra.wstawiam niżej zdjęcie tych zabrudzeń na naturalnej płytce na hybrydzie.
Jakość nie najlepsza ale przy powiększeniu widać tę popękaną sieć

hera16
24-04-2015, 21:53
Używam hybryd semilac, fajnie się nakładają choć te większe pojemności 7ml mają trochę za duży pędzelek jak dla mnie, fajnie się odmaczaja

Faktycznie w większych pojemnościach pędzelek jest mniej wygodny



Dziewczyny czy ten top eco jest też na hybrydę czy tylko na przedłużane pazury. I czy się go przemywa

sandrus
24-04-2015, 22:23
hera
eco sie przemywa i jak najbardziej nadaje się na hybrydę.
kup sobie top modeny taki do hybryd bez przemywania.wydaje mi sie,ze po nim się tak nie brudzą.


dziewczyny a macie chrom hybyde bluesky?
macie na nią jakieś patenty?

dominadudziak
30-04-2015, 12:12
Przeglądając forum nie zauważyłam tematu odnośnie tego produktu,a tylko o firmie go produkującej Diamond Cosmetics. Także jestem ciekawa opini, czy używacie lakierów hybrydowych bądz innych produktów SEMILAC. Jesteście zadowolone?
Wrzucajcie zdjęcia paznokci na tym produkcie.

Zanim założysz nowy temat, użyj proszę opcji 'szukaj' ^_^ /Nanami

chocopolish
01-05-2015, 00:00
Osobiście nie używałam, ale szukałam kiedyś opinii na ich temat i dziewczyny je bardzo chwaliły :)

elson
02-05-2015, 08:59
Możecie polecić fajne pastele z tiffona? Mam semilac ale źle mi się nakładają. Może jakaś inna firma ma dobre pastele?

nefesza
02-05-2015, 10:21
Spróbuj Cosmetisc Zone. Czasem otrzeba 4 cienkie warstwy, ale ja nie narzekam.

wiolusia
02-05-2015, 20:45
Witam..mam ..pytanie i chcialabym zasiegnąc waszej opini..jakie lakiery hybrydowe sa porównywalne do lakierow z firmy ingido...lub jakie lakiery polecacie..w miare rozsadnej cenie???na allegro jest pelno takich tanich lakierow co kusza cena ale pewnie nie sa tak dobre..pomozcie..,;)??

selvi
02-05-2015, 23:14
Ja polecam Estetiq jeśli chodzi o przystępną cenę. 20zł w sklepie stacjonarnym za 15ml. Naprawdę jestem bardzo zadowolona, duża gama kolorków. Możesz kupić bazę i top z lepszej firmy a kolorki z Estetiq :). Ja mam bazę Estetiq a top z Mollona za który zapłaciłam 45zł i jestem też zadowolona. Warto postawić na dobrą bazę i top.

Bożena P
02-05-2015, 23:29
Zdarzyło mi się pracować na Estetiq i szczerze mówiąc nie polecam tej firmy. Co prawda tanie i mają ładne kolory, trzymają się ok, ale niestety często dla lepszego krycia trzeba użyć trzy warstwy. A to w efekcie staje się mniej ekonomiczne, wydłuża czas naszej pracy lub finansowo wychodzi na to samo kiedy stosujemy hybrydy z indigo czy SPN, które do dobrego krycia potrzebują dwóch cieniurkich warstw ;) na dodatek SPN ma zarówno małe jak i duże pojemności, więc na początek warto kupić wiele kolorów małych pojemności i zobaczyć, jakie będą miały wzięcie wśród klientek a następnie inwestować w duże :)

selvi
02-05-2015, 23:58
Zdarzyło mi się pracować na Estetiq i szczerze mówiąc nie polecam tej firmy. Co prawda tanie i mają ładne kolory, trzymają się ok, ale niestety często dla lepszego krycia trzeba użyć trzy warstwy. A to w efekcie staje się mniej ekonomiczne, wydłuża czas naszej pracy lub finansowo wychodzi na to samo kiedy stosujemy hybrydy z indigo czy SPN, które do dobrego krycia potrzebują dwóch cieniurkich warstw ;) na dodatek SPN ma zarówno małe jak i duże pojemności, więc na początek warto kupić wiele kolorów małych pojemności i zobaczyć, jakie będą miały wzięcie wśród klientek a następnie inwestować w duże :)

Mam z Estetiq ponad 20 kolorów i żadnych z nich nie użuwam 3 razy.... Kolory neonowe kryją i mają piękny kolor już po 2 warstwach.... Dla mnie lepiej jest wydać 20zł na hybrydę 15ml niż na 6ml Semilaca za 29zł... Lakier z Indigo kosztuje 40zł....

sandrus
03-05-2015, 13:03
mały indigo kosztuje 29,90zł :)

hera16
03-05-2015, 19:56
ja z indigo mam chyba z 15 kolorów ale nie ze wszystkich jestem zadowolona. Najgorszy jest biały bo się nie utwardza dobrze w uv mimo że mam żarówki sylvania. no i z pasteli typu lemon ice albo mr been nie jestem zadowolona. nie kryją nawet po 3 warstwach. mało tego dałabym biały pod spód ale też się nie utwardza i zawsze jest mi wstyd przed klientką, bo coś nie wychodzi.. ale wiele kolorów jest dobra.
Semilaka u mnie kupuję po 26 zł 6 ml a te 7 ml jest już po 29 zł, ale u mnie jest to w zwykłym sklepie kosmetycznym i pół miasta kupuje na wsłasny użytek więc staram się nie kupować semilaka, choć z większości kolorów jestem zadowolona. Z tiftona mam niezawodną 11 i najczęściej jej używam. Cena bardzo niska. mała butelka chyba 12 zł na allegro. ale jak dla mnie nr 1 to gelish na naturalnej płytce. Ale jego cena nie jest zbyt niska 59zł za mini opakowanie.
Ostatnio skusiłam się na kilka kolorów z Mistero milano. na pierwszy rzut wypróbowałam nowości: tropikalne hawaje. kolor śliczny ale krycie na żelu to 3 warstwy. nie wiem jeszcze jak będzie się trzymał na naturalnym paznokciu na bazie gelish. muszę wypróbować. A cena to 50 zł za 11ml

sandrus
03-05-2015, 21:38
mistero na bazie gelish trzymają się bardzo dobrze.
semilaci lubie,ale przegiecie ze mozna kupic je dosłownie wszędzie:(
troche sie firma rozchulała:/:

elson
03-05-2015, 22:53
W każdej firmie znajdą się fajniejsze i mniej fajne kolory, mam spn i semilac i w obu niektóre są super a niektóre doprowadzają mnie do szału.czy używacie może bazy z spn która się wciela w paznokcie a nie w pędzelkiu Czy współgra z semila kiEm?

rozakt
04-05-2015, 13:20
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa i mam nadzieje że nie zlinczujecie mnie od razu.
Zakupiłam 15 kolorów firmy artlak - spotkałam się z różnymi opiniami dobrymi jak i złymi.
W sobotę pierwszy raz robiłam klientce paznokcie, zadzwoniła do mnie po 5 h, że odpadł jej cały jeden. Pojechałam do niej patrze i faktycznie tak jakby nie scalił się z bazą. ( używam bazy IBD) Nie jestem Świeżakiem w tych sprawach bo paznokcie już chwilę robie. Naprawiłam problem, wczoraj dzwoni, że z dwoma kolejnymi jet to samo, dlatego wydaje mi się, że to wina bazy. Zrobiłam sobie inny kolor i tak samo odpada płatem a baza po części zostaje na paznokciu.
Używacie tych hybryd? Jakiej bazy dajecie do nich?
Wg. dowiedziałam sie, że ich producentem jest silcare - który też średnio trzyma mi się na bazie IBD.

Zastanawiam sie nad Gelishem lub Semilaciem - szkoda mi wywalać 15 kolorów w kosz - tym bardziej że są na prawde ładne.
Doradźcie mi priosze!

Mysiaczeq
06-05-2015, 13:58
No niestety artlak to jedne z najgorszych lakierow na rynku i raczej je bym obwinila

mirekwalczyk
06-05-2015, 17:05
Jeśli chodzi o lakier hybrydowy (http://forum.wzorki.info/biokur.pl/lakiery-hybrydowe-estetiq-c-27_28.html) to może trzeba zapoznać się z opiniami na temat firmy biukur. Ja teraz jak coś kupuje, a w szczególności to w pierwszej chwili ceneo a po drugie zerkam na oponie. Cena ważna, ale nie raz warto dołożyć parę złoty i mieć fajną rzecz.

sandrus
06-05-2015, 21:26
radze zainwestowac w lepsze lakiery a te zostawić na żel.

sztynka
10-05-2015, 22:10
Dziewczyny potrzebuję z Cosmetic Zone dwie hybrydy. Jedną takiego klasycznego nudziaka i jedną piękne bordo. Pomożecie coś wybrać? Ciągle mam problem przez neta wybrać.

elson
12-05-2015, 14:20
Dziewczyny chciałabym się wybrać na szkolenie między innymi z mehndi, koronek mam dylemat rapidograf czy stalowka? Jaka jest różnica? Które fajniejszy efekt daje? Proszę o radę

Etlyeskel
21-05-2015, 19:14
Tak oglądam te stylizacje i naprawdę mega mi się podobają. Raz miałam jednak hybrydę i w sumie od roku mam tak zniszczone paznokcie, że nie mogę nic z nimi zrobić. Myślicie, że to wina kosmetyczki? Czy po prostu mam słabe paznokcie, które nie tolerują hybrydy?

hera16
28-05-2015, 13:35
Tak oglądam te stylizacje i naprawdę mega mi się podobają. Raz miałam jednak hybrydę i w sumie od roku mam tak zniszczone paznokcie, że nie mogę nic z nimi zrobić. Myślicie, że to wina kosmetyczki? Czy po prostu mam słabe paznokcie, które nie tolerują hybrydy?

A w jaki sposób zdjęłaś hybrydę? Czy przypadkiem sama jej nie zdrapałaś? Zawsze przy takim skubaniu zrywa się swoją płytkę i paznokcie się bardzo osłabiają ale na pewno przez rok by ci się zregenerowały. Prawdopodobnie masz słabą płytkę, miękką z natury lub jakimiś innymi problemami. Jakąś suplementacja diety + odzywka czynią cuda. Choć bywają osoby którym czego się nie nałoży to się nie trzyma, mają tłustą płytkę, lub inne wewnętrzne schorzenia których defektem ubocznym mogą być problemy z paznokciami.

kazia9
01-07-2015, 10:46
udaj się do kosmetyczki :)najlepiej doradzi i zrobi:) na pewno jest jakas dobra w Twojej okolicy

ashley2020
22-07-2015, 09:21
hej dziewczyny ..pracuje aktualnie na marce OPI i jest problem z bazą. Jest dość sporo klientek na gel color, ale po dwóch tygodniach używania baza się robi gęsta, ściąga kolor, nie chce się w pełni utwardzać i robi się gumowa. Czy ktoś z Was miał ten sam problem?

Bardorja
13-08-2015, 23:25
hej dziewczyny ..pracuje aktualnie na marce OPI i jest problem z bazą. Jest dość sporo klientek na gel color, ale po dwóch tygodniach używania baza się robi gęsta, ściąga kolor, nie chce się w pełni utwardzać i robi się gumowa. Czy ktoś z Was miał ten sam problem?

kurcze pracuje na OPI i mi sienic takiego nie robi
Nam przedstawiciel mowil, ze przed nałożeniem bazy najlepeij uzywac bondera OPI a nie zwykłego odtłuszczacz

Luna0
31-08-2015, 19:30
Cześć dziewczyny. Starałam się nie być następną zadającą te same pytania, ale niestety czas mnie ściga a ja jestem dopiero na 58 stronie. Dziś wypłata więc chciałabym jeszcze w tym tygodniu zainwestować w hybrydy ale oczywiście nie mogę się zdecydować które :( Mało mam kasy bo dopiero rozpoczynam przygodę i zobaczę jaki będę mieć popyt w domowych warunkach.
Myślałam o tym zestawie MM ale wyczytałam że baza 2w1 nie bardzo chce schodzić i trzeba piłować więc nie jestem pewna.

Dlatego proszę powiedzcie mi co sądzicie o bazie 2w1 MM?
Czy bazę i top Harmony można kupić w mniejszych opakowaniach niż 15ml?
Jak sprawuje się baza i top z Indigo?
I może któraś korzysta z produktów Gellaxy Perfect Beauty? Bardzo chciałabym coś przeczytać na ich temat ponieważ mam dystrybutora bardzo blisko i nawet jeśli kupię bazę i top innej firmy to chyba będę kupować kolorki u nich. Oczywiście wątek PB przeczytałam ale nie ma tego za wiele.

Pozdrawiam i z góry przepraszam!

laure_andal
31-08-2015, 21:46
Luna0 - faktycznie 2w1 mistero trzeba piłować, ale mają też bazę i top easy off i te się dobrze odmaczają. Ja akurat używam 2w1 bo i tak ściągam frezarką, poza tym jest nie do ruszenia - miesiąc kobity chodzą :D

Luna0
02-09-2015, 21:43
Jeszcze mam pytanie, jestem na stronie 129 więc coraz bliżej ;)
Czy ta strona nov-med.com.pl sprzedaje oryginały? Była tu polecana ale dawno, a na wykazie dystrybutorów Harmony jej nie ma. Może polecacie inną strone z gelishem tylko nie eurofashion bo na niej obecnie są niedostępne.

I jeszcze jakbym mogła zapytać jaki produkt do skórek polecacie przy mani hybrydowym?


Uff przeczytałam wszystko, ale niestety widzę że temat obumarł :(

koala
09-09-2015, 23:06
Ja bardzo lubię i polecam hybrydy z neonail, są trwałe i łatwo się je ściąga. A kolorów jest tyle,że aż ciężko się zdecydować co wybrać podczas zakupów, hehe :)

Co do pytania powyżej o płyn do skórek to ja raczej go nie używam tylko odsuwam skórki radełkiem, ewentualnie przy grubszych skórkach chwilę mocze ręce w wodzie bez żadnych środków. Ale również chętnie dowiem się czy polecacie coś w tej kwestii :)

mandy185
28-09-2015, 10:10
Dziewczyny czy semilac lub jakaś inna firma ma w swojej ofercie hybryde typu drobina srebrna lub złota, którą można położyć na każdy kolor?

hera16
28-09-2015, 13:58
Allepaznokcie mają bezbarwną hybrydę z drobinkami a mam z drobinkami złota. To chyba numer 76 albo 79

bettyblue
07-01-2016, 17:03
sory, ale g*wno prawda
pogrubiona część tekstu mnie rozwaliła :D

Przede wszystkim pilnik jest właśnie najbardziej niebezpieczny z mozliwych metod (nie wliczam w to frezarki- to już wogóle tragedia), firmy, które oferują szkolenia a są firmami również produkującymi akcesoria do paznocki, chcą jak najwięcej zarobić. masz kupić wszytsko jednej firmy i również 'specjalny' remover do zdejmowania hybrydy.. :cisza:

Hybrydę robie tyle hit hybrydowy jest w pl, czyli od 2010 roku. Zawsze używam 1/4 wacika namoczonego acetonem i owijam folią. Miałam przypadek dziewcyzny (nie jednej), która przyszła do mnie po hybrydzie zdjętej w jakimś salunie, zmasakrowane paznokcie z dziurami i oczywiście z kawałkami hyrbydy,bo acetonem nie dało się zdjąć to zaczeła piłować pilnikiem a potem jeszcze frezarką dała czadu.. :strach: :nie_powiem: Także zdejmowanie acetonem również zależy od firmy, przeszłam chyba z 5 szkoleń z hyrbyd różnych firm. Każda firma zabraniała używać aceton jedynie ich płyn do zdejmowania hybrydy :D a ja na to of course NO
Należy wybierać takie, któe ładnie się rozprowadzają na paznokciu, dają intensywny kolor, czy rzadkie czy gęste?- kiedyś wolałam rzadkie, teraz wole gęste, łatwo się zdejmują.

A przede wszytskim takie które mają czadowe kolory :skacze:



Chyba tez mi sie wydaje ze aceton to mniejsze ZŁO niż spilowywanie pilnikiem. Czasami anwet daje kropelek oliwki na skorki o woijam wacikiem,aby aceton nie dzialal az tak wysuszajaco na skorki. Głowię sie tylko co zdziewczetami ktore odrazu po owinieciu acetonem i odczekaniu kilku minut mowia ze ich piecze i pali.... a dodam ze nie spilowuje na tyle plytki zeby ja az tak podraznic :/ ... jak dlugo owiniate folia paluszki,trzymacie w acetonie? ja max 10 minut

Bardorja
09-01-2016, 13:44
Chyba tez mi sie wydaje ze aceton to mniejsze ZŁO niż spilowywanie pilnikiem. Czasami anwet daje kropelek oliwki na skorki o woijam wacikiem,aby aceton nie dzialal az tak wysuszajaco na skorki. Głowię sie tylko co zdziewczetami ktore odrazu po owinieciu acetonem i odczekaniu kilku minut mowia ze ich piecze i pali.... a dodam ze nie spilowuje na tyle plytki zeby ja az tak podraznic :/ ... jak dlugo owiniate folia paluszki,trzymacie w acetonie? ja max 10 minut

Zdarzają się klientki,które już po minucie mówią, że je szczypie. zależy to od ich płytki, jedne mają tak drugie tak. wybieramy mniejsze zło uzywajac acetonu. Gdy klientki mówi, ze ją piecze czy parzy, odpowiadam: proszę wytrzymać tyle ile da pani radę, bo w przeciwnym razie będę musiala użyć pilnika.. i NAGLE! przestaje ją piec, parzyć. wytrzymuje te max 10min.
Jeżeli jednak naprawde nie daje rady, trudno. Będą piłowane, aczkolwiek moje hybrydy (shellac, semilac, OPI) zdejmują się rewelacyjnie.

Zaznaczam, że jak nakładam aceton na wacik to obejmuje tylko paznokieć, nie owijam całego palca.

sabinha
12-01-2016, 13:21
kolorki estetiq prawie wszystkie są w katalogu hybryd

Hej, dopiero założyłam konto i nie mogę sobie poradzić, mogłabyś dać linka do tego katalogu hybryd i powiedzieć jak znaleźć na przyszłość?:)

ilonka3
03-02-2016, 19:16
Ja wolę żelowe bo się dłużej trzymają, co 2 tyg do kosmetyczki by mi się nie chciało chodzić. Przy żelach chodzę co miesiąc i jakoś wygodniejsze to dla mnie ;) ale muszę je niedługo ściągnąć, żeby paznokcie odpoczęły :((((

kwiaciarnia kraków (http://www.prokwiaty.pl)

Xylogic
16-02-2016, 11:56
łączyłyście CND Shellac z semilac-iem lub neonail?
Baza i top z CND oczywiście.

Cały set zrobiony semilac-iem to dla mnie masakra w ściąganiu... CND za to schodzi bajecznie.
Jak ze współpracą cnd z innymi firmami? Nakładanie i ściąganie

Semilac
17-02-2016, 10:25
łączyłyście CND Shellac z semilac-iem lub neonail?
Baza i top z CND oczywiście.

Cały set zrobiony semilac-iem to dla mnie masakra w ściąganiu... CND za to schodzi bajecznie.
Jak ze współpracą cnd z innymi firmami? Nakładanie i ściąganie
Podpowiadamy jak ułatwić sobie zdejmowanie lakieru: 1) Należy zmatowić delikatnie wierzchnią warstwę paznokcia pokrytego manicure hybrydowym 2) Nasącz folie do ściągania lakieru hybrydowego (polecamy używanie Semilac Remover Wraps) korzystając z płynu Semilac Remover. Owiń starannie folie wokół każdego palca, pozostaw na 10 minut (możesz dodatkowo nałożyć na dłonie rękawiczki foliowe, co utrzyma ciepło dłoni i przyspiesza rozpuszczanie hybryd 3) Zmiękczoną hybrydę usuń przy pomocy Semilac Stiper'a, drewnianego patyczka lub Pusher'a. Na zakończenie delikatnie wyrównaj powierzchnię drobnoziarnistym bloczkiem. Aby uzyskać perfekcyjny manicure hybrydowy zaleca się łączenie lakieru hybrydowego Semilac z firmową bazą i topem. Produkty te są całkowicie kompatybilne. Nie znamy składu bazy i topu innych firm, zatem nie jesteśmy w stanie zagwarantować idealnego,, trwałego efektu końcowego i bezproblemowej aplikacji w przypadku ich połączenia.
W razie pytań chętnie pomogę
Online Ekspert marki Semilac

mirekwalczyk
01-03-2016, 08:15
Jednak najlepiej lakier hybrydowy (http://www.zawszepiekna.pl) zakłada i zdejmuje kosmetyczka. Tak robi moja żona i zawsze chodzi zadowolona.

emilia30
17-03-2016, 18:45
Ja też zawsze chodzę na hybrydy do kosmetyczki. Dzięki temu mam pewność, że wszystko zostanie zrobione prawidłowo. Rok temu zaproponowała mi lakiery Semilaca i muszę przyznać, że od tej pory cały czas ich używamy.

majka123
22-03-2016, 17:44
ja sama sobie nie robię paznokci. na hybrydy chodzę do kumpeli z Mokotowa, która uwielbia bawić się paznokciami. widać to po tym, jakie są efekty :cwaniak2: same oceńcie: https://www.facebook.com/Lapromesa-537229653105684/?fref=ts :ok:

Joanna83
30-03-2016, 23:26
Witam! Jestem nową użytkowniczką forum i właśnie potrzebuję pomocy. Chodzi mi o podpowiedź gdzie znajdę temat odnośnie utwardzenia naturalnych paznokci pod hybrydę. Od niedawna robię paznokcie i mam koleżankę która ma bardzo słabe, łamliwe paznokcie. Początkowo kładłam jej żel uv i na to hybrydę, ale postanowiłam iść na skróty (żeby nie piłować jej tego starego żelu) i kupiłam sculpting gel IBD soak off (bo można go odmoczyć w acetonie). tylko teraz nie wiem za bardzo jak mam go nałożyć. Zaczynam od przygotowania paznokci, pozniej primer, dalej nie wiem czy najpierw dać baze od hybrydy semilac i pozniej ten sculpting IBD i kolor, czy najpierw sculpting i poźniej baze do hybrydy i kolorczy moze przemyc utwardzony sculpting IBD cleanerem? Czy mogłby mi ktoś pomóc, z góry dziekuje i pozdrawiam.POMOCY!!!!!!!:(

monkas
21-04-2016, 17:31
Spróbuj z odżywka new nails. U mnie płytka się przy niej porządnie wzmocniła, diametralnie odmieniła. Pewnie, że wszystko trwało, ale zmiana była totalna i zdecydowana. Powiedzmy, że cel udało się osiągnąć w ciągu kilku tygodni. Działaj.

NailyNel
25-06-2016, 13:45
Witam! Jestem nową użytkowniczką forum i właśnie potrzebuję pomocy. Chodzi mi o podpowiedź gdzie znajdę temat odnośnie utwardzenia naturalnych paznokci pod hybrydę. Od niedawna robię paznokcie i mam koleżankę która ma bardzo słabe, łamliwe paznokcie. Początkowo kładłam jej żel uv i na to hybrydę, ale postanowiłam iść na skróty (żeby nie piłować jej tego starego żelu) i kupiłam sculpting gel IBD soak off (bo można go odmoczyć w acetonie). tylko teraz nie wiem za bardzo jak mam go nałożyć. Zaczynam od przygotowania paznokci, pozniej primer, dalej nie wiem czy najpierw dać baze od hybrydy semilac i pozniej ten sculpting IBD i kolor, czy najpierw sculpting i poźniej baze do hybrydy i kolorczy moze przemyc utwardzony sculpting IBD cleanerem? Czy mogłby mi ktoś pomóc, z góry dziekuje i pozdrawiam.POMOCY!!!!!!!:(

@Joanna83 najpierw sculpting, potem baza ;) A co do hybryd to polecam semilac. Sama korzystam i jestem bardzo zadowolona z kolorów i efektu jaki dają. Paznokcie wyglądają ślicznie bez zbędnych zdobień :)

monkas
07-07-2016, 17:45
New nails, używaj systematycznie, paznokcie będą zdrowe i w dobrej kondycji.
Używam hybrydowych od dawna, nic nie odpada, stosuję odżywkę i przynajmniej jak na razie te paznokcie mam na maska zdrowe.

Hester44
13-07-2016, 16:29
Super, dzięki za wszystkie porady :)

ladymakbet
11-08-2016, 10:46
u mnie wszystkie lakiery hybrydowe sa z EM Nail :) bardzo je lubie- cena jest niska, a jakoscia nie odbiegają od lakierow z wyzszej półki :ok: no i kwestia najwazniejsza- nie mam zadnych uczulen, a skore dloni i paznokcie mam dosc wrazliwe ^_^

Luizka
31-01-2017, 16:11
pewnie masz za miękkie paznokcie, wydaje mi się, że to nie wina hybrydy.. mi zrobiło się podobnie tylko że na jednym palcu, powodem wg mnie było to, że płytka w tym miejscu była dość cienka, i pazur mimo lakieru wywijał się na wszystkie strony:/ wrrr :/ proponuję spróbować "podleczyć" paznokcie jakimiś odżywkami np, Eveline albo nałożyć warstwę żelu, aby delikatniej utwardzić naturalną płytkę. Ja swojego paznokcia spiłowałam najkrócej jak się da i na takim krótkim zrobiłam hybrydę, dałam też trzy warstwy lakieru i jest już ok:)

Ja robiłam podobnie tzn. albo 3 warstwy albo nakładałam żel i później kolor na to