PDA

Zobacz pełną wersję : Żelo - lakiery / hybrydy / Shellac



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18

nanami7
04-02-2013, 13:11
to sie tak mowi, ze lepiej nie ryzykowac i kupic w EF, ale moim zdaniem bez ryzyka nie ma zabawy :P czyli moge sie 'nadziac' na produkt z ebaya a moge sie nie 'nadziac' i byc zadowolona ze za smieszne pieniazki mam baze i top, ktory nie jest tani. zreszta mozna raz zaryzykowac i sie przekonac...

chantelle_
04-02-2013, 13:35
A czy ktoras z Was probowala mieszanki, baza Gelish, kolor IBD Just Gel, top Gelish?

karchola
04-02-2013, 13:41
Ja kupowałam na allegro u Leoberta. Też taniej a opakowania oryginalne, wszystko się trzyma więc nawet gdyby jednak była to podróba to ja byłabym z niej zadowolona :P

asia
04-02-2013, 21:51
ale wiecie co, ostatnio dziewczyny mi uświadomiły, moja piersza kupiona hybryda byl to gelish harmony w EF na targach i on ma okrągłą nakrętkę... a na bank jest oryginalny...

Elizabeth76
04-02-2013, 22:08
to niby są takie różnice co poniżej miedzy oryginałem a podróbka . Jesli chodzi o mnie ja na allegro raczej gelish harmony bym nie kupiła


Nie chciałabym Cię zmartwić, ale Harmony też ma wiele podrób i laikowi równie trudno je rozpoznać. Na FB pojawiły się tez zdjęcia jak się ustrzec

http://www.gelishsingapore.com/images/how%20to%20tell%20real%20or%20fake%20nail%20harmon y%2010.jpg
http://www.gelishsingapore.com/images/how%20to%20tell%20real%20or%20fake%20nail%20harmon y%201.jpg
http://www.gelishsingapore.com/images/how%20to%20tell%20real%20or%20fake%20nail%20harmon y%207.jpg
Zdjęcia z Gelish Singapore | Gelish Gel | Gel Nail (http://www.gelishsingapore.com)

sandrus
04-02-2013, 23:37
Dziewczyny czy wasze Ins czy jak im tam też nie mają żadnych nazw i numerów na butelkach?

natalia268
05-02-2013, 10:49
zgadza się..


Te Gelishe to jedna wielka zagadka ;)

sylla
05-02-2013, 10:54
Chodzi Ci o Ins? Te z Allegro? Zależy gdzie u kogo kupujesz? Ja raz kupiłam to miały numerki , potem u kogoś innego dokupiłam to miały nazwy napisane na buteleczkach... Chyba rożnie.

Miałam kupić base Gelish na Allegro . Ale napędziłyście mi stracha :(

sandrus
05-02-2013, 11:39
Tak o te mi chodzi.
Kurcze te moje nic nie mają.masakra:/:

białaaaa
05-02-2013, 11:59
Ja kupowałam na allegro u Leoberta. Też taniej a opakowania oryginalne, wszystko się trzyma więc nawet gdyby jednak była to podróba to ja byłabym z niej zadowolona :P
też mam od tego samego sprzedawcy i nie narzekam bo wszystko się trzyma i raczej nie sądzę żeby to była podróba a tańsza jest :)

nanami7
05-02-2013, 12:39
Ja też sobie zamówiłam od tego sprzedawcy i dam znać jak dotrze i ją wypróbuje :) i mam nadzieję że te ins będą mi się trzymać z gelishem a jak nie to się przerzuce jeszcze na coś innego i nie drogiego. :P

natalia.gras
05-02-2013, 15:02
Kochane....jakie polecacie hybrydy do pracy w salonie, chcialabym zamowic cala game kolorow ale te ceny mnie przerazaja. Pracuje za granica i nie chce zamawiac po jednym kolorze bo same wysylki sa dosc drogie. Poratujcie prosze :/:

natalia268
05-02-2013, 15:17
a z jakich 'droższych' firm na pewno nie chcesz brac?

natalia.gras
05-02-2013, 19:33
Zastanawialam sie nad Mistero Milano ale znalazlam podzielone uwagi wiec nie wiem. A ceny ponad 60 zloty to duzo poniewaz dopiero zaczynam i chce utrzymac niskie ceny.

---------- Dodano o godzinie 19:33 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 18:40 ----------

Chyba przestane sie bawic w poszukiwania i zamowie MM zamowie mniej kolorow ale chyba sie oplaci :ok:

germana
05-02-2013, 20:09
MM ma czasami promocje + z kartą PAZNKCIE masz u nich już 10 % więc przy dużej ilości zawsze coś :)

A czy któraś z Was miała styczność z Gelish Structure Clear Gel?
bo się zastanawiam nad nim. Czy to faktycznie wzmocni pazurka.
Czy lepiej jakiś żelik chociaż ja żelowa zdecydowanie nie jestem... stąd soak off i to Harmony brzmi kusząco.

kamillxx
05-02-2013, 20:44
przsylaczam sie do pytania...

germana
05-02-2013, 22:55
No właśnie czytałam tylko pozytywne opinie na zagranicznych pojedynczych stronach a tak to w PL nic.... :huh:
Przyjaciółka chce mi fundnąć żebym jej porobiła więc może spróbuje...:D

Una
05-02-2013, 23:40
Myślicie, że do gelisha potrzebny jest ich oryginalny primer czy może być dowolny np. SPN.

kamillxx
06-02-2013, 08:30
ja mam primer gelisha jest on kwasowy bo wyparowuje po nalozeniu...
germana co do zelu to zrozumialam ze mozna go stosowac np 1 warswe przed hybryda w celu wzmocnienia paznokcia tak?

malutkaistotkaa
06-02-2013, 09:44
ja mam takie pytanie do was
od czego to zalezy ze jednej sie pazurki tryzmaja inne nie
lacze shellaca baze i wykonczenie z kolorkami z MM
w wiekszosci przypadkow nei dzieje si enic
u niektorych odpryskuje...

laczy ktoras z was te dwie firmy?? macie jakies problemy?

kamillxx
06-02-2013, 11:19
ja zauwazylam ze na cienkich paznokciach gorzej sie trezymaja nieraz jak na ktoryms dam troszke za gruba wrstwe to tez odchodzi za 2 dni a moze klientki sobie podpilowuja troszke? po jakim czadsie zglaszaja ci sie z problemem?
mam tez taka klientke ktora robi wszystko na gelishu i hybryda trzyma sie dokladnie 10 dni pozniej zaczyna odchodzic...

loginka
06-02-2013, 11:47
Germana to probuj z tym zelem i zdaj nam relacje :) ja juz kiedys tez o nim myslalam, zeby wzmacniac nim slabsze pazurki ale cena troche zniecheca ;)

A co do trwalosci hybryd to duzo zalezy od kondycji paznkoci naturalnych, na slabych sie niestety gorzej trzyma, ale mi na gelishu+ MM slabe pazurki wytrzymuja okolo 2 tygodni. No i duzo tez zalezy od tego co sie robi, jak sie duzo moczy, sprzata bez rekawiczek to wiadomo ze moze odpryskiwac, a klientki sie nie raz nie przyznaja :D (ja nic przeciez nie robilam) :D

MURKA
06-02-2013, 13:59
ja wczoraj kupiłam na allegro baze i zobaczymy czy się nadziałam czy sie udało;)

germana
06-02-2013, 17:36
Structure zakupiony wieczorkiem będę testować na swoich :cwaniak2:

sylla
06-02-2013, 17:53
ja wczoraj kupiłam na allegro baze i zobaczymy czy się nadziałam czy sie udało;)

O tak szybko kupiłaś? No to testuj szybko i daj znać bom ciekawa!
Jak będzie ok to dasz namiary gdzie kupiłaś...

Dziewczyny jakie wydajne te mini Gelish? Kurcze na Alle są po 54 zł/ 9 ml a te większe 63zł / 15 ml Nie wielka różnica w cenie a w pojemności spora...
Ciekawe na ile stylizacji wystarczają?

Una
07-02-2013, 00:06
Co do żelu gelisha wzmacniającego płytkę przed hybrydą, też jestem ciekawa waszych spostrzeżeń.
Piszę tak dlatego, że kiedy SPN wypuściła swoją pierwszą hybrydę okazało się, że na naturalnych paznokciach u dłoni pęka ( na stopy rewelacja) i proponowali żeby cienką warstwą wzmocnić płytkę żelem. Niestety dalej pękało, z perspektywy czasu patrząc jak miałoby być inaczej jak żelu było za cienko. Każda inna stylizacja nie wytrzymałaby z prostej przyczyny brak krzywej. Więc tak myślę ten żel do wzmocnienia hybrydy gelisha MUSI chyba być czymś bardziej elastycznym od zwykłego żelu. Takie to były moje złe doświadczenia z pierwszymi hybrydami.
Co do wzmocnienia naturalnej płytki przed położeniem hybrydy znalazłam jeszcze coś takiego firma Sunflower

Sunflower i PORCELANA i PORCELANA EXPRESS i ZESTAW PORCELANA EXPRESS + PORCELANA TERMICZNA (http://sunflower.com.pl/PORCELANA/PORCELANA-EXPRESS/ZESTAW-PORCELANA-EXPRESS--PORCELANA-TERMICZNA.html)

jak dla mnie godne zastanowienia bo daje się tylko na końcówkę słabego paznokcia lub do likwidacji rozdwojonego paznokcia.

Jak na razie tylko mie to zastanawia :), nie mam z tym doświadczeń

loginka
07-02-2013, 01:00
Ten zel z Gelish jest zelem typu soak off czyli jest bardziej elastyczny niz klasyczne zele, dlatego idealnie sie powinin nadawac do takiego wzmacniania pazurka pod hybryde. Zreszta z opisu ze strony to wlasnie wynika :)

Żel Soak Off GELISH Hand&Nail Harmony Structure Clear 15ml

Żel budujący STRUCTURE jest bardziej gęsty od pozostałych produktów linii GELISH. Molekularna struktura wzmacnia naturalną płytkę paznokcia i zwiększa jej wytrzymałość. Jego uniwersalność daje styliście paznokci możliwości naprawy uszkodzonej płytki paznokcia oraz niwelowanie je niedoskonałości.

(opis ze strony EF)

germana
07-02-2013, 02:26
loginka to że piszą na str nie znaczy że faktycznie tak jest.... ;)
niektóre hybrydy też niby takie świetne a okazują się bublami....

ja tam do wszystkiego podchodzę bardzo sceptycznie.
Pytanie czy faktycznie jakoś wzmocni pazurka w praktyce?
Czy się ładnie zdejmie ?
Czy więcej warstw nie będzie odłaziło?
Czy nie jest to produkt zbędny?

relacja live:

jak na razie właśnie robię i nakłada się super.
Co do wzmacniania, po 1 warstwie zielonego vita żelu i 2 warstwach sculpture jak na razie nie widzę jakiegoś specjalnego wzmocnienia.. :huh:
spory - za mega rozlewanie się na nim koloru. Mimo przecierania pędzlem, wacikiem,.. jutro zrobię podejście 2.
wniosek: po daniu 2,5 warstwy cieniutkiego koloru z MM i topu ( bo w 2 sobie nie poradziłam żeby wszędzie było kryjąco i ciut jeszcze maznełam tu i tam)
pazury zdecydowanie baaardziej twarde! aż jestem zdziowna. BARDZO pozytywnie.
jutro zdejmę i zrobię jeszcze raz może uda mi się nad nim zapanować.

kamillxx
07-02-2013, 09:58
germana testuj testuj bo to bylaby alternatywa dla miekich cienkich paznokci a takie klientki tez do mnie przchodza i hbrda trzyma sie gorzej... teraz testuje na wszstkich odzywke pomaranczowa vitagel jak to nie pomoze to mowilam im ze bedziemy wzmacniac akrylem albo zrobimy z 2-3 tg przerwy i odzywka evelin beda sie kurowaly ale wtedy to przez 3 tyg nie bedzie klienta....

Nefra
07-02-2013, 09:59
A ja mam tak słabe paznokcie i czy daję normalnie bazę harmony, czy tą pomarańczową to slabo mi się trzymają , ktoś tu polecał pod lakier jedną warstwę - też na końcówkach nie mam już ani lakieru ani żelu po 2 dniach... może do moich cieniutkich paznokci nadawałby się ta porcelana ?

kamillxx
07-02-2013, 10:09
nefra testu bo jestes wiarygodnym krolikiem doswiadczalnym mam nadzieje ze cos wymyslimy skutecznego... a probowalas cienko akrylu?

loginka
07-02-2013, 11:55
Wiem Germana ze opis swoja drogą a rzeczywistosc swoją, dlatego cieszę się ze przestestujesz ten zelik i bedzie wiadomo co i jak :) a jak konsystencja tego zelu? mozna nim troszke nadbudowac pazurka czy on jest bardziej rzadki i nakladasz go cieniutko? Ja nie mialam nigdy do czynienia z typowymi soak offami oprocz "hybryd", no ale to wiadomo ze w pedzelku inaczej :)

isa
08-02-2013, 08:40
Witam wszystkie Forumowicz ki , jestem tutaj od niedawna i mam pytanie ???????
Kupiłam dwa kolorki hybrytki indigo One Phase. Przetestowałam na koleżance płytkę miałam zdrową , jak już pewnie wiecie taj hybrytki nie trzeba bazy ani wykończenia ..
Ale niestety trzymała się trzy dni!!!!!!!!!! Pracuję , to zn. sprząta domy , czyli cały czas w ruchu rączki i woda , czy to mogło spowodować , tak krótki czas trwałości .....??
Proszę odpiszcie na moje pytanko

kaka80
08-02-2013, 10:30
faktycznie w takich warunkach to ciężko,na stopach sprawdzają sie w 100% no ale wiadomo stopami nie sprzatamy :P utwardz moze przed polozeniem kolorku i juz (no ale to nie idea tego zelu )ja tak jednak robie ,jak wiem ze ktos ma slaba plytke i wszystko gra;)

natalia268
08-02-2013, 11:11
isa - dziewczyny wczesniej pisały, że nie polecaja tych hybryd, po prostu sie nie trzymają. I nie ma co usprawiedliwiać ciężką pracą

gonia1203
08-02-2013, 12:44
mysle tak samo

isa
08-02-2013, 14:20
Dziękuje bardzo za odpowiedz ,
zawsze można polegać na Was wspaniałe Kobitki :)

angelikapl
08-02-2013, 16:37
Witam Serdecznie! Zastanawiam sie nad kupnem zestawu ŻELE SOAK OFF - GELISH i w związku z tym mam kilka pytań?
1. Czy warto kupić?
2. Gdzie kupię w dobrej cenie oryginały?
3. Jakie kolorki polecacie, które preferują wasze klientki?
a może polecacie inne hybrydy, proszę o poradę bo zastanawiam się nad kupnem MM, INDIGO, Shellac CND i właśnie Gelish... nie wiem na co sie zdecydowac?

germana
08-02-2013, 20:12
angelikapl Czytanie nie boli...ale pisanie po n-ty raz tego samego zaczyna.
:nie_powiem:

Co do Gelish Structure
Pazurki faktycznie wydają się twardsze,
schodzi ładnie. Przy odmoczeniu i mocniejszym szarpnięciu złazi całość płatem.
gęstość raczej dość rzadki chyba jak na żel ( ja żelowa niestety nie jestem więc ciężko mi się wypowiedzieć), ale do modelowania krzywych się nie nadaje bo się bardzo szybko poziomuje i rozpływa, więc ja dałam rade tylko cieniuteńko po całości go nałożyć. Drugą warstwę bardziej na środek i wolny brzeg.
Najbardziej mnie denerwuj to rozpływanie koloru na nim. Nawet jak przecieram wacikiem bezpyłowym... czy delikatnie czy dość mocno. żeby zetrzeć lepką warstwe to i tak jakoś tak ten kolor się na nim rozpływa bardzo i jakoś to słabo wygląda... strasznie długo się mordowałam żeby było w estetycznie.
Przy następnej aplikacji może sfilmuję...

samaron
08-02-2013, 20:40
Germana a może delikatnie zmatowić? choćby polerką?

kamillxx
08-02-2013, 22:28
samaron chba dobrze radzisz...
a po zmatowieniu dawac baze czy odrazu kolor?
germana a 1 warstwa zelu nie wstarczy jako podklad lub baza?

Ignorantka
08-02-2013, 22:57
Dokładnie ten sam efekt jak gelish structure można osiągnąć dowolnym clear żelem soak off. Przy tym można wybrać taki, który odpowiada nam konsystencją. Wybór jest bardzo duży. Mnie najbardziej podpasował IBD builder. Kupiłam ten, bo w czasach przed hybrydowych zdarzało mi się, że czasem odłamał mi się rożek naturalnego paznokcia (noszę kwadraty) a builderem można było nadbudować na formie taki ubytek. Od kiedy robię mani hybrydowy, takie uszkodzenia już u mnie nie występują. Natomiast builder zużywam jako utwardzenie naturalnej płytki u koleżanek, którym paznokcie się łamią nawet pod hybrydą a chcą wyhodować sobie szpony. Wielkiego doświadczenia nie mam ale ze skromnych moich obserwacji stwierdzam, że hybryda na problematycznej płytce trzyma się dłużej z dodatkiem bezbarwnego żelu silikonowego. Taki żel, więc structure również można stosować w dowolnej ilości warstw. Pod kolorem, nad kolorem oraz tu i tu :D. Ważne aby zacząć od bazy a skończyć topem. Po raz kolejny, ze znudzeniem powtarzam - baza w środku nie jest potrzebna. Soak offów nie potrzeba matowić, można całkiem przemyć przed kolejną warstwą. Ja pilnika używam, wyłącznie dla nadania kształtu, spiłowania nadmiaru lub nierówności. Taka wielowarstwowa "kanapka" schodzi zazwyczaj w jednym płacie, ale warto przed odmaczaniem spiłować ile się da z góry aby odmaczanie trwało krócej.

germana
09-02-2013, 00:53
Zmatowiłam właśnie przed zapomniałam dopisać ale i tak nie marszczy się na kawałeczki tylko złazi w całości. :wstydek:
Czytałam na jakiś zagranicznych stronach że dziewczyny radzą dać bazę i potem warstwy S.
Niektóre radziły dawać Structurka dopiero na kolor.

Piłować tez nie lubię dla mnie ważnym kryterium jest właśnie odmaczanie co tu jest ok.

Ignorantka - z dawaniem bazy pomiędzy nigdzie się nie spotkałam więc lepiej nie podsuwać nawet takich opcji :P :lol:
a tak na poważnie ja też uważam ( dobrze nałożone) baza na początek i top na koniec to połowa sukcecu.
I zaczął mnie kurcze ciekawić ten IBD ;p

Ogólnie co do S. To moje subiektywne odczucia więc też musicie mieć to na uwadze.

sandrus
09-02-2013, 01:10
Była dziś u mnie babka z firmy kabos.
Znacie może te hybrydy?
Lakiery ich znam.,ale o hybrydzie nawet nie słyszałam.

Ignorantka
09-02-2013, 01:37
Nie sugeruję aby dawać bazę pomiędzy :D. Kamillxx (http://forum.wzorki.info/members/17985-kamillxx.html) pytała i często powtarzają się takie pytania - czy na żel (szkielet, zmatowiony itp.) dawać bazę. Baza TYLKO na goły paznokieć! Pod kolor zawsze można dawać tą structure lub soak off. Na kolor, jeśli to są soak offy, na lakierożele taka konstrukcja będzie miej trwała. Używałam również soak off z allepaznokcie i cuccio (star nails). Jest różnica w jakości ale największa różnica była w cenie. Wszystkie spełniają swoją rolę (pogrubiają i usztywniają paznokieć).

germana
09-02-2013, 11:42
Ignorantko :kwiatek: Chodziło mi raczej o takie małe przekomarzanie ^^ Bo czasami ludzie Tworzą "cuda" a ostatnio jak widać non stop są jakieś bardzo ambitne pytania :]

Chocolata
09-02-2013, 11:54
A ja na przedłużony akrylem czy żelem i zmatowiony paznokieć daję zawsze bazę bo z obserwacji widzę ze bez bazy hybryda szybciej się niszczy albo odchodzi jak gumka od zbudowanego pazurka.

Ignorantka
09-02-2013, 14:19
Nie używałam akrylu ani "twardego" żelu. Chocolata (http://forum.wzorki.info/members/2303-chocolata.html) na pewno dobrze piszesz. Trzeba mieć otwarty umysł na wszelakie możliwości. Plus zacięcie chemika w łączeniu różnych substancji, metodą prób i błędów :D.

Una
10-02-2013, 00:30
Sandrus ja używam hybrydy kabosa i CDN. Różnicy w trwałości dla mnie nie ma. Jak się trzyna u jakiejś osoby to się oba trzymają, kiedy coś tam odpryskuje to po takim samym czasie. Chociaż można zauważyć, ale jedynie suptelne różnice podczas nakładania. Zaczeli wreszcie dawać fajne promocje.
Baza i top oczywiście i zawsze CDN :D

---------- Dodano o godzinie 23:30 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:09 ----------

Ignorantko, a co byś poleciła do wzmocnienia płytki pod shellaca i gelisha. Czy IBD się do nich sprawdzi. Mam klientkę z bardzo elastyczną i cienką płytką styraną po latach myślę zbyt gorliwego matowienia pod akryl. Shellac się jednak dobrze trzyma oprócz 1 paznokcia lewej ręki choć ona praworęczna, ale takie wzmocnienie to już coś. Inne "problematyczne" dziewczyny mają bardzo porozdwajane końcowki swoich paznokci, ale nie dają za wygraną, czy w takim przypadku coś da to wzmocnienie.

sandrus
10-02-2013, 00:41
A kojarzysz może ich cenę.
Kurcze zapomniałam.
Katalog mam bez cen a to ceny mówiła mi ta babka
Już wyleciały mi z głowy:)

aleksja
10-02-2013, 00:44
Dziewczyny, po prostu otwierają mi się oczy ze zdziwienia, macie taką wiedzę! takie doświadczenie! niesamowicie jest was poczytać. W skrócie- już z miesiąc przymierzam się czytając rózne posty dot. samodzielnego wykonywania w domu manicure hybryd. Do tej pory robiłam to w salonach ale przy dwójce małych dzieci jest mi trudno to czasowo pogodzić z godzinami powrotu męzula do domu;/ i całe umawianie mnie stresuje zamiast mieć przyjemność że wychodzę z domu i jestem "klient".Poza tym - aspekt 2 kasa. Jestem bardzo zadowolona z Gelisha i takowy chce zakupić przynajmniej baze i to coś nawierzch;P

Mam nadzieję ze mnie nie przegonicie i pomożecie uściślić co potrzebuję. Wątków jest cała masa ale większość linków niaktywna i ciezko tak naprawdę po waszych skrótach-wiem że nie wolno reklamowac sprzedawców-dojść co u kogo.
Więc czekam na wasze pw- jakby coś;P

Zakupy będę robić przed interent więc muszę mieć wszystko ładnie ponazywane;)

1. Lampę wybrałam taką:
Lampa LCD UV 36W + 4 żarówki na jedną dłoń z suszarką - fioletowa - Allepaznokcie Hurtownia Kosmetyczna (http://www.allepaznokcie.pl/11430-lampa-lcd-uv-36w-4-zarowki-na-jedna-dlon-z-suszarka-fioletowa.html)

kupować tu czy gdzie indziej? taką czy inną-słyszałam rózne opinie-doradźcie, w sumie ta to żadna firma, żeby się nie okazało ze od razu po jakieś żarówki muszę lecieć, bo mnie mm przegoni-on uważa że powinnam wychodzić z domu by "sobie zrobić dobrze" a ja wolę tę kaskę wydac na co innego i już.
Jak zobaczy że po jakieś żarówki latam to mnie wyśmieje;P

2.Co potrzebuję:

1. Baza żel bazowy Soak Off Gelish Base Gel Foundation - (dużą normalną pojemność)
2. żal nawierzchniowy Soak off Gelish Top It Off ( dużą normalną pojemnosć)
3. Kolor czyli Soak off Gelish - a może np inna firma tańsza być kolorem dla tej bazy Gelisha? to MM to co? bo dobrze piszecie o tym Milano, będę pewnie potrzebować na początek 2-3 małe buteleczki. Gelish też widziałam jest mini ale cenowo mało się rózni.

4. co to jest Gelish Soak off Remover- czy to ustrojstwo do zmywania? czy to można zastąpić czym innym /jeśli to to;P

5. a co z odtłuszczaczem? jaką to ma nazwę ?- o raju pomóżcie dobre kobiety bo już wymiękam.Do tego jeszcze angielskiego nie znam.

6. Robiłam do tej pory w 2 salonach, w jednym miałam przeciągane pędzelkiem chyba ta bazę? a w drugim nie, jeśli trzeba to jaki ten pędzelek ma być?

o rany - widzicie że wiedzę mam nikłą i całkiem pomieszaną.
Zakupy w.w. planuję zrobić w Euro fashion.

Proszę o konkretne rady jeśli nie tu to na pw- będą mile widziane.

I pozdrawiam Was serdecznie ! Z góry dziękuję bo szukałam długo miejsca dla siebie na ten post;D :D

Una
10-02-2013, 01:17
Kabos cena regularna 58 zł za 15ml. Promocja 2+1gratis. Zaloguj się na stronie, to będą przesyłać info o promocjach.

sandrus
10-02-2013, 01:47
Pytam ,bo już sama nie wiem co kupić.
Mam mało mani hybrydowego zupełnie na naturę więc
Raczej nie na rękę inwestować mi bóg wie jakie pieniądze w kolory.
Na utwardzonych czy przedłożonych kładę ins.,który trzyma się jak beton ,
Gdyż jak wiadomo na sztucznym trzyma się wszystko.:P
Mam parę kolorów z Olivii nie wiem czy to nie to samo co Estetiq.
wklejam foto składu może którąś będzie tak łaskawa sprawdzić i porównać.
I one są ok.
Estetiq podobno również.
Znam jeszcze jedne z all,które były bardzo fajne i nie było
Z nimi żadnych problemów na naturze
Już sama nie wiem co mam kupić.

10x LAKIER ŻELOWY UV MANICURE HYBRYDOWY + GRATISY (2950207630) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/10x-lakier-zelowy-uv-manicure-hybrydowy-gratisy-i2950207630.html)

nanami7
10-02-2013, 12:42
Aleksja MM to Mistero Milano, hybryde mozna scignac pilniczkiem o gradacji 180 jesli nie chcesz kupowac removera (trzeba to robic bardzo delikatnie zeby nie uszkodzic plytki !!), a 'to cos' do przecierania to cleaner.
Jak bedziesz chciala wiedziec wiecej, to napisz do mnie prywatna wiadomosc - odpisze na pewno :)

ja nablyszczacz z Gelish zamowilam na allegro od LEOBERTA tak jak pisalam strone wczesniej i wydaje sie byc oryginalny.
a jako baze uzywam zielona odzywke vitagel zakupiona w EuroFashion.

Una
10-02-2013, 13:29
Sandrus zauważyłam, że jak się coś zaczyna robić lepiej zacząć na produktach z górnej półki. Jak już trochę się zapoznasz z produktem i masz do niego zaufanie, wiesz czego się spodziewać w różnych sytacjach z różnymi paznokciami to można szukać alternatywy. Szczególnie jak brak środków. Chytry dwa razy traci. Jak coś jest za tanie to nie bez powodu.
Zaczełam od 2 kolorów a póżniej pytałam klientki które kolory im się podobają i je zamawiawam nawet po jednym (tylko dystrybutora mam na miejscu, a wzornik wyprosiłam). CDN, kabos (kabosa tylko kolorki) są ok. Z tego co piszą dziewczyny wierzę, że MM i Gelish też nie zawodzą. Najważniejsza baza i top - CDN lub gelish to zależy czy chcesz matowić płytkę czy nie.

kamillxx
10-02-2013, 13:50
nanami a czy zauwazylas jakas poprawe po odzywce jak sie trzyma kolor na odzywce/ ja mam pomaranczowa ale dopiero wszystkie klientki maja nalozona po raz pierwszy wiec narazie sie nie wypowiem...

Una
10-02-2013, 14:00
Jak zrobić cieniowanie i przejćcie z koloru na kolor hybrydą. POMOCY;(
Próbowałam gąbeczką ale może nie taką, straszy tylko.
Nie wiem czy pytam w dobrym miejscu o to. A może ktoś ma odnośnik do innej stony bo ja nie znalazłam takiej.

kamillxx
10-02-2013, 14:04
moze wkozystaj pacynke do cieni ja bede pobowac w tym tygodniu jak ci wyjdzie wklej zdjecie

natalia268
10-02-2013, 14:24
aleksja - nie lepiej Ci kupić najzwyklejszą lampę ? Po Co Ci na własny użytek z jakimiś bajerami ? Osobiście uważam, że to stracone pieniądze. Tym bardziej, że te 'nowsze' szybciej sie psują, a te starsze są niezniszczalne.

Odsyłam do tego tematu -> http://forum.wzorki.info/sprzet-do-przedluzania-paznokci/230-lampa-uv-zakup-lampy-uv-led-20.html

Una - http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/345-jak-zrobic-cieniowanie-6.html ^_^

Ignorantka
10-02-2013, 17:38
... Ignorantko, a co byś poleciła do wzmocnienia płytki pod shellaca i gelisha. Czy IBD się do nich sprawdzi. Mam klientkę z bardzo elastyczną i cienką płytką styraną po latach myślę zbyt gorliwego matowienia pod akryl. Shellac się jednak dobrze trzyma oprócz 1 paznokcia lewej ręki choć ona praworęczna, ale takie wzmocnienie to już coś. Inne "problematyczne" dziewczyny mają bardzo porozdwajane końcowki swoich paznokci, ale nie dają za wygraną, czy w takim przypadku coś da to wzmocnienie.

Ja mam między innymi IBD ale wg mnie może być każdy żel (soak off jeśli będziemy chciały odmaczać nie piłować).
Miałam problematyczny paznokieć, rożek u kciuka, łamał mi się albo odpryskiwał ...aż zdałam sobie sprawę, że używam go jako rysika do pisania smsów na tel. dotykowym . Nadal to robię, bo tak mi wygodnie ale staram się już tak nie dociskać :haha2:. Z rozdwojonymi końcówkami będzie najgorzej. Zażelowanie pomaga ale trzeba bardzo starannie zamknąć brzeg. Musi być warstwa żelu ale nie może być za gruba, bo będzie odpryskiwać.

plushak
10-02-2013, 17:38
Aleksja a ja polecam Ci szkolenie hybrydowe, bo jeżeli nie posiadasz podstawowej wiedzy może Ci to wiele pomóc a firmy takie szkolenia mają nie drogie ... Zawsze to pewniejsze nizeli zrobić sobie krzywdę primerem pilnikiem przez złe nałożenie produktu czy ściągnięcie :)

MURKA
10-02-2013, 17:46
dziewczynki a hybrydy z ins są ok? słyszałam że jest problem z ich ściągnięciem :huh:

Ignorantka
10-02-2013, 17:53
A tak przy okazji dywagacji nt. gelish structure i innych bezbarwnych żeli soak off - są to doskonałe "bazy" do produkcji własnych żeli hybrydowych. Dodawać można pigmenty, miki, masę perłową, brokat, ...zeskrobany cień do powiek itp. Mam za sobą udany "produkt" połączenia zwykłego lakieru do paznokci (bardzo napignentowany) z żelem bezbarwnym ;].

sandrus
10-02-2013, 18:15
dziewczynki a hybrydy z ins są ok? słyszałam że jest problem z ich ściągnięciem :huh:


Używam ich tylko na żel i jest dobrze.,ale co ma niebyć:P
W czwartek położyłam koleżance na naturę.
Taki mały eksperyment robie :)

samaron
10-02-2013, 18:18
Tak, też miałam różne próby za sobą dawno temu, jak jeszcze hybryd nie było, tylko, że wtedy i zdaje się dzisiaj też jest, kłopot ze znalezieniem dobrego a przede wszystkim odmaczalnego cleara SO.
Więc jak się pojawiły bazy - to na nich prowadzę experymenty ;) Oraz mieszanie kolorów.

nanami7
10-02-2013, 18:45
Ignorantka możesz coś więcej powiedzieć na temat tej Twojej produkcji :D ? Ciekawe jak połączyć zwykły lakier z żelem. :)

Ignorantka
10-02-2013, 22:01
Ignorantka możesz coś więcej powiedzieć na temat tej Twojej produkcji :D ? Ciekawe jak połączyć zwykły lakier z żelem. :)
Mieszałam lakier do stempelków konada, bo jest bardzo napigmentowany tak mniej więcej 1:1 z żelem. Ale aby krył, to trzeba było ze czterech warstw. Trzymało się to to tydzień. Później zdjęłam, bo miałam następny szalony pomysł. Są do kupienia "specjalne" żele do takich mieszanek z instrukcją w jakich proporcjach mieszać oraz całe zestawy z buteleczkami dla majsterkowiczów. Gdzieś zapisałam linki ale nie mogę odnaleźć. Nie skusiłam się, bo gra nie warta świeczki.

aleksja
10-02-2013, 22:05
dzięki wielkie dziewczyny za te rady, lampa taka najzwyklejsza ok 80 zł patrzyłam ale ten włącznik ma z tyłu i jakoś tak lepiej chyba dołożyć te 40 zeta.

powiedzcie proszę co z tych produktów muszę mieć?:

1. aceton- jakiś konkretny? co i gdzie wy kupujecie?
2. odtłuszczacz - proszę o nazwę
3. baza- Baza żel bazowy Soak Off Gelish Base Gel Foundation
4. kolor
5. żel nawierzchniowy Soak off Gelish Top It Off -na kolor - czym to się różni od Gelish Soak off Remover
?
nie jestem pewna punktu 5. ten Remover to zmywacz czy nabłyszczacz juz zdurniałam całkowicie....

nie znam angielskiego i nie chcę zamówić czegoś niepotrzebnie

sandrus
10-02-2013, 22:19
Wiele nie pomogę,ale aceton to aceton ja mam z silcare.
odtłuszczacz to np.cleaner.

Co do punktu5
remover jest do usuwania.

Ignorantka
10-02-2013, 22:32
Aleksja musisz więcej poczytać aby orientować się w produktach, jeśli chcesz je z sukcesem używać :yess:
Moja proponowana lista zakupów:
1.Lampa z sensorem ruchu - "luksus" wart ceny
2.Aceton kosmetyczny - nie z castoramy :D ( +woda + gliceryna = remover)
3.Alkohol izopropylowy, sam będzie cleanerem (aceton + alkohol 1:1 = ph Bond)
4.Ręczniki Regina z Tesco, mniej pylą od wacików bezpyłowych (pociąć)
5.Baza - Soak Off Gelish Base Gel Foundation
6.Top - Soak off Gelish Top It Off
7.Kolor, każdej marki, która jest odmaczalna (proponuję gelish - jako czysty soak off można mieszać kolory, kupisz biały do frencha ...a dodając go do każdego innego uzyskasz nowy kolor).
8.Folia grillowa (gruba)
9.Gliceryna
Jest jeszcze parę przydatnych gadżetów.

aleksja
10-02-2013, 23:13
Ignorantka- o jak bardzo ci dziękuję;) i nie denerwuj się;) ja próbować będę wyłącznie na sobie więc strat w ludziach nie będzie;P najwyżej w pazurach, spoko, już pół roku chodzę na gelisha do salonu więc mniej wiecej wiem co się robi po kolei z tym, że te nazwy mam nieopanowane zupełnie;D

właśnie o takie "jak chłopu na granicy" mi chodziło
dzięki

a moja lampa ta co wybralam to chyba ma ten sensor ruchu
Lampa LCD UV 36W + 4 żarówki na jedną dłoń z suszarką - fioletowa - Allepaznokcie Hurtownia Kosmetyczna (http://www.allepaznokcie.pl/11430-lampa-lcd-uv-36w-4-zarowki-na-jedna-dlon-z-suszarka-fioletowa.html)

nazywa się toto "czujnik włożenia dłoni" ?

kamillxx
11-02-2013, 00:53
i takto klientki odchodza :haha:
kupuja sobie lampy polecane lakiery robia sobie i kolezankom a my
narzekamy ze maly ruch w salonie:leze::leze::leze::leze::leze::leze::leze:: leze::leze::leze:

aleksja
11-02-2013, 00:57
hehehe :przytul:
chociaż nie wydaje mi się, ja muszę przynajmniej 5 dni wcześniej się zapisać żeby umówić się na odpowiadającą mi godzinę, a jak chcę ustrzelić wolny termin to tak 2 dni wcześniej to może jest szansa pod warunkiem że nie zbliża się weekend lub sylwester etc.

poza tym ciekawe ile takich domorosłych klientek, którym nie wychodzi tak jak trzeba, wraca potem do tych "opustoszałych" salonów:piatka:

sandrus
11-02-2013, 01:32
Jakas tam część wraca.
Zazwyczaj te,które porwały się na przedłużenie
Szczególnie na szablonie.
Hybrydowe uciekinierki już tak nie wracają.
Położenie hybrydy jest zdecydowanie mniej skomplikowane
Więc wola dziergać w domu nawet wtedy kiedy "paznokcie z
Salonu"bardziej się im podobały.
Temat rzeka.więcej się nie rozpisuję.bo to nie ten wątek:P

Agnieszka Praska
11-02-2013, 08:51
tylko, że wtedy i zdaje się dzisiaj też jest, kłopot ze znalezieniem dobrego a przede wszystkim odmaczalnego cleara SO.



kochanie clear soak off star nail odmacza sie nawet po 5 tygodniach noszenia w kilka minut w calosci:D

Ignorantka
11-02-2013, 22:38
Znalazłam link do żelu, który po zmieszaniu ze zwykłym lakierem do paznokci ma dać hybrydę :/:. TUTAJ (http://www.charismanail.com/product_info.php?cPath=25&products_id=258)

kamillxx
13-02-2013, 20:50
moje drogie jak sprawuje sie hybryda ibd just gel?
czy mocno matowicie plytke przed nalozeniem bazy?
ja po nawierzchniowym przemywam spirytusem salicylowym z apteki... chyba to nie szkodzi hybrydce...

macaomoonlight
16-02-2013, 23:39
Jakas tam część wraca.
Zazwyczaj te,które porwały się na przedłużenie
Szczególnie na szablonie.
Hybrydowe uciekinierki już tak nie wracają.
Położenie hybrydy jest zdecydowanie mniej skomplikowane
Więc wola dziergać w domu nawet wtedy kiedy "paznokcie z
Salonu"bardziej się im podobały.
Temat rzeka.więcej się nie rozpisuję.bo to nie ten wątek:P

Nie do końca się z tym zgodzę - manikur robię sama od zawsze, na pedikiur chodzę do jednej i tej samej dziewczyny od dobrych kilku lat. Jest ona w swoim fachu rewelacyjna - umówić się do niej na godziny południowe graniczy z cudem, kalendarz ma wypełniony do końca roku, tak tak - do końca roku. Wolne terminy jedynie w godzinach 9-16 a i to za dwa miesiące. Pracuje od 8 rano do 20. Ceny średnie - dokładność i znajomość fachu - doskonała. A to wszystko w dużym mieście, gdzie salonów mnóstwo. I tak myślę że o tę dokładność a nie prędkość chodzi najbardziej...

sandrus
17-02-2013, 01:28
Ale o czym Ty piszesz?
Mowa była o tych,które same próbują swoich sił w domach.
Kobiety,które "już wiedzą"na czym polega manicure hybrydowy
W większości wolą zrobić to same w domowym zaciszu po kosztach.
Ta większość to młode dziewczyny,dla których każdy grosz
Się liczy i koszt ok.50zł za hybrydę to majątek.
Złożą się z koleżanka na tani zestaw i są najszczęśliwsze na świecie.
Za to Panie.,którym przedłużenie na szablonie wydawało się bułka
Z masłem wracają zawsze.
Do tej grupy też się zalicza bardzo młode osoby.,które oszczędności
Szukają dosłownie wszędzie.
Sama robię zakupy dla dwóch znajomych- klientek,które przedłużenie robią
U mnie a uzupełniać starają się same ze względu na mniejsze koszty.
Ja tam nie widzę w tym nic nienormalnego.
Oczywiście są to osoby,które znam a nie zupełnie obce.
Z farbami czy profesjonalnym kosmetykami do włosów jest to samo.
Jak kogoś stać płacić za usługę plus produkt to idzie do fryzjera.
Jak go nie stać to kupi w hurtowni i poprosi koleżankę o ufarbowanie
Włosów.

malutkaistotkaa
17-02-2013, 15:42
Hey dziewczyny ostatnio kupilam EstetiQ hybrydki dwie na spobowanie i mamie tryzmaja sie rewelacyjnie:)
takze chyba bede je zamawiac po co wydawac tyle kasy na shellaca czy inne drogie firmy:powiem wam jedno chodze do kosmetyczki na brwi i duzo rozmawialy o pazurkach hybrydach i mowila mi ze ona w salonei maial kabosa wlasnie
i przyszla przedstawicielka Cosmetics Zone (http://cosmeticszone.pl/) do salonu i pokazywala jej hybrydki po czym ona wziela swoje z kabosa bo mowi ze chyba podobne odcienei ma
no i okazalo sie ze sa identyczne!!!
Wiosek jeden ta samam rozlewnia inne butelki i placimy za firme
kabos 80z; badz na firme okolo 55 natomiast cosmetic zone cena za hybryde to 20zl.....

jestem w szoku!!
ciekawa jestem czy inne firmy tez tak maja

sandrus
17-02-2013, 15:58
To ja mam podejrzenie,że Estetiq i Olivia to jedno i to samo.
Nie wiem też czy hybryda A.t.a też nie to samo:)

kamillxx
17-02-2013, 16:26
mam olivie i estetiq sprawdzalam na buteleczkac sklad jest w innen kolejnosci i na butelce estetiq niewyraznie napisane malym drukiem....
wiec jak zrobie zdjecie i tak nie bedzie widac co do estetiq mam oststnio problem bo na cienkich pazurkach slabo sie trzyma wycieraja sie koncowki a na twardych oststnio klientka przyszla z 3 tyg odrostem i wszystko bylo ok
myslalam juz aby pod hybryde dawac cienko zelu lub akrylu aby lepiej sie trzymaly ...
jak robiue na akrylu trzyma sie wszysdtko super rzadnych przetarc...

Patrycja_92
18-02-2013, 02:52
Dziewczynki bo ja mam problem z hybrydami INS, kupilam na probe trzy kolory i bazę 2w1 też INS i robię wszystko po kolei:
Matowię pazurka
Nakładam primer
baza (do lampy) przemywam
kolor (do lampy)
nie przemywając koloru baza czyli finish ( do lampy)
przemywam na koniec.
I na niektorych a nawet większości paznokci baza na koniec tak jakby nie do konca się utwardzała, środek jest utwardzony, a boki na przykład są nienabłyszczone, tak jakby baza w niektorych miejscach zeszła po przemyciu końcowym. Czy to może być wina tej bazy, generalnie po cenie już widać, że rewelacji sie nie można spodziewać( jakies 16 zł), ale kolor hybrydy od nich ladnie sie utwardza, nic sie nie liftuje, bo zabezpieczam wolny brzeg itd, a baza mimo ze robie dokladnie tak samo jak z kolorem, odwala mi takie rzeczy. Czy któraś z Was też miala takie przeboje z tą firmą? Bo chcę kupić Estetiq, ale troszke się zraziłam, że moze ja się do manicuru hybrydowego nie nadaję i wywale kase w błoto ;/

sandrus
18-02-2013, 05:30
Myślę,że to zdecydowanie wina tej bazy/topu.
Mam trochę kolorów tej firmy,łącze z nablyszczaczem innej
I nic takiego się nie dzieje.
Generalnie znam problem.
Miałam podobny z topem silcare jak i z tym nielubianym la perl.

jumpi
18-02-2013, 08:55
Dziewczynki bo ja mam problem z hybrydami INS, kupilam na probe trzy kolory i bazę 2w1 też INS i robię wszystko po kolei:
Matowię pazurka
Nakładam primer
baza (do lampy) przemywam
kolor (do lampy)
nie przemywając koloru baza czyli finish ( do lampy)
przemywam na koniec.
I na niektorych a nawet większości paznokci baza na koniec tak jakby nie do konca się utwardzała, środek jest utwardzony, a boki na przykład są nienabłyszczone, tak jakby baza w niektorych miejscach zeszła po przemyciu końcowym. Czy to może być wina tej bazy, generalnie po cenie już widać, że rewelacji sie nie można spodziewać( jakies 16 zł), ale kolor hybrydy od nich ladnie sie utwardza, nic sie nie liftuje, bo zabezpieczam wolny brzeg itd, a baza mimo ze robie dokladnie tak samo jak z kolorem, odwala mi takie rzeczy. Czy któraś z Was też miala takie przeboje z tą firmą? Bo chcę kupić Estetiq, ale troszke się zraziłam, że moze ja się do manicuru hybrydowego nie nadaję i wywale kase w błoto ;/

Patrycja, ja nie przemywamy bazy ;)
Mnie się INS trzyma w miarę, ale na bazie Harmony i na pewno nie rozpuszcza się w acetonie.
Podstawa to dobra baza :) Uważam, że już lepiej dołozyc troszkę do tego Estetica czy Magic Nails a INS uzywać jako żel kolorowy na szkielet żelowy ;).

malutkaistotkaa
18-02-2013, 08:55
dziewcyzny a co z baza i wykonczeniem gelisha warto kupic??
czytalam posty widze ze chwalicie
ktoras zamawiala od lamberta z allegro i jestem ciekawa jak...:)

ewelinka:*
18-02-2013, 11:11
aaaaa... czyli ins nie zejdzie tak łatwo w acetonie? podobnie chyba jak hybrydy termo z alle.... zejdą, ale przy solidnym skrobaniu kopytkiem. lecz cena kusi... to warto kupić czy nie? oczywiście do użytku jako hybryda. wrzucałyście wzorniki i wiele z was je ma.

istotko ja kupiłam ostatnio u e-paznokcie na allegro cena praktycznie taka sama, a przesyłka juz była na drugi dzień!

loginka
18-02-2013, 11:31
Malutka warto kupic, uzytkownik leobert jest sprawdzony.

sandrus
18-02-2013, 11:39
gelish to gelish
:)
Ins jak najbardziej,ale albo na przedłużony pazur
Albo na utwardzony.
Chociaż nie powiem bo ciekawość silniejsza i dałam znajomej
Na naturalne paznokcie.
Rzecz jasna na bazie i z topem innej firmy.
Po tygodniu noszenia wyglądały idealnie.
Zobaczymy po dłuższym czasie.

Ja kupiłam te hybrydy,bo mają fajne kolory i czasem już jedna warstwa
Wystarczy.

ewelinka:*
18-02-2013, 11:47
no ja tak mam shellac baza i top, ale dla mnie bardzo słabo się trzymały, tydzień, półtora, ale pięknie schodziły w acetonie...
kupiłam mm baza 2w1 rewelacja, trzymają się nawet 4 tyg.ale ze ściąganiem ciężko...
mam termo z alle i ściąganie jeszcze gorsze!!
teraz kupiłam gelisha;) już się naczytałam, że łączycie z gelishem wszystko:)
na króliczku jednym mam baza gelish, kolor mm, top gelish;) ma dać znać jak się trzyma...
ok. kupię sama ins jakiś kolorek i sprawdzę!
p.s. Sandruś daj znać za jakiś czas jak się trzymają te ins na naturalku;)

sandrus
18-02-2013, 11:52
Oczywiście,że dam znać:)

kamillxx
18-02-2013, 11:53
ja pracuje na topie i bazie gelish kolor estetiq
na twardych pazurach trzyma sie ok na cienkich slabo...
moze na cienkie baza z mm jest rozwiazaniem
evelinka moze4sz przetestowac baze mm na cienkich pazurach...

sandrus
18-02-2013, 12:10
kamillxx

Tak to właśnie jest.Na słabszych i cienszych wszystko się gorzej trzyma.
Taki biedny paznokieć,który za przeproszeniem się na lewo i prawo
wygina nigdy nie utrzyma materiału tak dobrze jak zdrowy i twardy
Paznokieć.
Myślę,że szkoda wydawać na następną bazę skoro powód tkwi
Zupełnie gdzie indziej.

Jeśli klientki nie mają nic przeciwko kładź im cienko żel czy akryl na naturę i dopiero
Kolor hybrydowy.
U mnie niestety te "natury" tego nie chcą.
No bo jak to.?miała być tylko hybryda a tu coś jeszcze co tak niszczy
Paznokcie.?!
I weź takiej przetłumacz.

ewelinka:*
18-02-2013, 12:13
kamillxx mm 2w1 stosowałam na swoich cienkich pazurkach po ściągnieciu żelu, spisał się lepiej niż shellac! nosiłam aż do ściągnięcia acetonem;) zero zapowietrzeń, tylko dobrze pokryć wolny brzeg!!
a estetiq jest taki elastyczny? nie pęka? bo kupiłam kiedyś color it z silcare, ale właśnie był twardy jak żel;(

Sandruś a jakbyś kładla soak offa? albo silikonowy żel (ja mam sf)? też mogłabyś ściągać acetonem;) i Panie by nie marudziły....

ja silikonowy mam na stopach jako bazę, kolor mm x2, top mm :) i już tydzień i wszystko ok., a na rękach mam silikonowy już też tydzień, fajny taki elastyczny pazurek, ale twardszy! mam sam silikon 1 warstwa i bezbarwny lakier, nic się nie zapowietrzyło! brzegi pokryte i nic się nie rozwarstwia!

sandrus
18-02-2013, 12:34
Color it to porażka.
Zarówno kolory jak i baza/top.
Tego to już w ogóle nawet wrogowi bym nie poleciła:D

No właśnie co fajnego na naturę prócz sf?
Czytam,że w większości dziewczyny używają twardych żeli,
Bo jest z nimi mniej problemów w użytkowaniu.

ewelinka:*
18-02-2013, 12:46
no ale właśnie używanie twardych żeli mija się z celem używania hybryd:/ ja spróbuję na silikon sf jako bazę, hybrydę kolor mm i top gelish! dam znać;)

Patrycja_92
18-02-2013, 13:46
Dziękuje za odpowiedzi, czyli tak jak myslalam, problem tkwi w tej bazie, cóż, kupię sobie baze i nabłyszczacz Estetiga, na dobry początek, a jak moje klientki pokochają hybrydy, to zainwestuje w baze i top z Gelisha :) dziękuje jeszcze raz! :):kwiatek::kwiatek::kwiatek:

kamillxx
18-02-2013, 19:29
estetiq zachovuje sie normalnie nie peka na tak jak pisalam na twardych paznokciach super cienkie -nie jestem zadowolona szczegolnie jak przychodza takie perfekcjonistki to o kazdy szczegol sie rzucaja;[;
jak nieraz dorabiam klientkom pazurka bo 9 jest dlugich a 1 sie zlamal i jak mowie o zelu lub akrylu to nie bo beda grube i to tipsy(dlugie szpony):glupek:
nie wiedza ze zel na formie moze wygladac naturalnie dopiero jak zobacza na wlasne galy:wow::wow::wow: to stwierdzaja ze sie mylily....
teraz jak widze ze pazury sa masakryczne to odrazu mowie ze hybryda moze sie gozej trzymac i albo robie 1 na zelu i hybrydka a reszta sama hybryda i jak przychodza po 2 tygodniach i widza ze z zelukiem jest super to decyduja sie na ta opcje...
trzeba cos wymyslic aby miec alternatywe dla tych paniusi ktore maja pazury do niczego aby klient zostal...dlatego mslalam aby kupic kolor gelisha i moze lepiej by sie trzymal ale ten zel to napewno wprowadze ale mysle tez o akrylu
wlasnie akryl mi sie skonczyl i musze zadecydowac co dalej...

a sandrusik jsk widzi ze ja znowu o zelu to lezy i kwiczy:leze:;)

malutkaistotkaa
20-02-2013, 15:59
eeh zgadzam sie ze trudno przekonac...
ja wlasnei dizsiaj proponowalam zeby polozyc cieniutka warswe zelu aby utwardzic
a ona z enei nei ze jak ma byc hybryda to na naturalnych i ze nei chce miec grubych paznokci i jak tu taka osobe przekonac...
nie wiem jak wasze klientki ale moje sa strasznie wsciepskie
jak mowie oo kupilam hybryde z nowej firmy
a one np tak a jaka to firma ile kosztuje
ooo dziwia sie ze dlaczego nei mam shellacow wsyztskich
az czasami nie wiem co mam im mowic
a boje sie ze poznei ze wroca do domu wpisza firme i bedi e no tak kupila estetiq bo kosztuje 25zl a nie 70jak CND
i cokolwiek si epopsuje to bedzie ze moja wina...

nanami7
20-02-2013, 19:52
Ja zawsze mowie z usmiechem na twarzy, ze tez musze miec swoje tajemnice i sposoby a jesli mowie ze udalo mi sie cos kupic na 'okazji' albo cos palne czasami i sie pytaja to mowie ze jak czasami chce zeby sie trzymalo dobrze cos tanszego to trzeba miec na to patent a ja swoich tajemnic nie moge zdradzac :D i zazwyczaj im sie buziaczki zamykaja i rozumieja aluzje. Jedna mam taka co mi sie wypytuje o zele ale to juz inna bajka.

Sorry za offtop

macaomoonlight
20-02-2013, 22:51
Witam,
od tygodnia testuję na dłoniach OPI - baza i top CND. Podobał mi się kolor (oberżyna z głębią czy 3D - nie wiem jak to wytłumaczyć). Trzyma się super, kolor super, wszystko super:) Jak na razie. Nic nie odpada, piekny połysk bez zarysowań, żadnych odprysków. Jeśli jesteście zainteresowane jak będzie po dwóch tygodniach - mogę napisać za tydzień:) pozdrawiam:)

---------- Dodano o godzinie 21:51 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:04 ----------

znalazłam fajną stronkę z kolorami - może Wam się przyda:
OPI GELCOLOR - NAILS (http://www.fhuprogress.com/kosmetyki-hurt/OPI/nails_opi_gelcolor.html)
mojego koloru niestety tutaj nie ma (Every month is octoberfest), ale za to jest tutaj:):
OPI – Every Month is Oktoberfest the lacquer log (http://thelacquerlog.wordpress.com/2012/09/11/opi-every-month-is-oktoberfest/)
i jeszcze tutaj fajny katalog kolorków OPI (Octoberfest jest z kategorii shimmers):
OPI Germany Nail Polish Collection – Swatches & Review | BlushingNoir (http://blushingnoir.com/2012/08/opi-germany-nail-polish-collection-swatches-review/)
pozdrawiam:)

ewelinka:*
20-02-2013, 23:56
jasne;-) relacjonuj nam jak się trzyma! każda opinia jest przydatna:-*

malutkaistotkaa
22-02-2013, 15:17
ja clay czas testuje estetiq na mamie i narazi ejest super ale boje si eo klientki ktore maja swoja naturslna plytke slaba czy nei bedzie odpryskiwal na bazie i wykonczeniu z CND

jumpi
22-02-2013, 15:44
do mnie dziś przyszła babeczka po 3 tyg. chodzenia w estetiq, baza haromy, nabł. estetiq (robiła już drugi raz ten kolor, co 3 tyg. chodzi) ostatnio troszke lepiej wyglądały, tym razem trochę pozdzierane na wolnym brzegu.Pazurki, bardzo miękkie, mocno eksploatowane, bo Pani wspina się na ściankach ;)
U mnie estetiq +baza i nabł. shellac ok. ja mam średnie pazurki jeśli chodzi o twardość i średnio długie (raczej nie mam problemów na nich z hybrydami)

loginka
22-02-2013, 22:47
Na słabej płytce wszystko niestety trzyma sie gorzej :( ja mam swoje paznokietki starsznie osłabione po wielu eksperymentach i ciagle nosze harmony + MM i jestem zadowolona chociaz tez mocno eskploatuje pazurki bo tez sie wspinam i czasem tego nie wytrzymuja i zdarzaja sie odpryski no ale tak jest albo pasja albo pazurki ;) hybrayda to nie stal :D ale klientkom sie trzymaja po 3 tygodnie :)

aleksja
22-02-2013, 23:42
do dziewczyn malujących Gelishem Harmony

1. dziewczyny, przegladnęłam dostępne katalogi z kolorkami i nie znalazłam a kolory w necie nie oddają stanu realnego, babeczka robiła mi Harmony Gelish ciemno szary z pobłyskiem różowym, jakby w słońcu lekki pobłysk fajnie to wyglądało, nie brokat ale taki jakby błyszczący bardzo ciemno szary, ślicznie się prezentowały na pazurze i chciałam koleżance polecić ale i sama kupić - jaki to mógł być odcień? nr/nazwa

2. i potrzebuję jeszcze czegoś w stylu kawa z mlekiem, nie rzucający się w oczy ale elegancki odcień raczej jasny, takie "słabe kakao" ;)

będę wdzięczna i ślicznie dziękuję za polecane kolorki

wisienkakwspz
23-02-2013, 16:04
Mi jesienny poranek z MM za bardzo w róż wpada, więc go sobie zmieszałam z włoską kawą i teraz mam to, co chciałam :P

aleksja
24-02-2013, 01:20
nie, te Shadows za bardzo sa brokatowe, a tamto wyglądało jak prawie całkowity mat tyle że jak z bliska się przyjrzeć to miało jakby drobinki taki blask. Te tutaj to takie ewidentne brokatowce - chyba że to znów zdjecie przekłamuje,kurcze to był taki piękny ciemno szary prawie jak czarny kurcze z taką głęboką poświatą poblasku w tonacji szarej z rózowym pobłyskiem.

co do kawy z mlekiem to ja raczej właśnie kaffe latte potrzebuje bardzo słabej;P

asia
24-02-2013, 03:16
aleksja, wydaje mi się ze ten szary to będzie "jet set", jest to ciemny szary tzn asfaltowy i ma baaaaaardzo delikatną jakby mase perlowa rozowa, ale taka baaardzo baaardzo delikatna, tylko pod swiatlo widac

tutaj tego tak nie widac (a przynajmniej na moim kompie): Żel Soak Off GELISH Hand&Nail Harmony 15ml -Jet Set (http://sklep.eurofashion.com.pl/14961-el-soak-off-gelish-handnail-harmony-15ml-jet-set.html)

natomiast usiłuje zrobić jego fotke w realu, ale coś ciezko mi idzie...wcale sie nie swieci na niebiesko tylko na rozowo, ale mega delikatnie a u mnie sztuczne swiatlo teraz :( ale wydaje mi sie ze to to:
66184

Paulistka
24-02-2013, 09:15
Witam,
od tygodnia testuję na dłoniach OPI - baza i top CND. Podobał mi się kolor (oberżyna z głębią czy 3D - nie wiem jak to wytłumaczyć). Trzyma się super, kolor super, wszystko super:) Jak na razie. Nic nie odpada, piekny połysk bez zarysowań, żadnych odprysków. Jeśli jesteście zainteresowane jak będzie po dwóch tygodniach - mogę napisać za tydzień:) pozdrawiam:))

Ja pracuję na GelColor, klientki bardzo zadowolone tylko ja mam jedno 2 ale! Baza straszna w nakładaniu...jest taka gęsta ble no i kolor czarny ciężki jak......eh....snake skin nie da się zrobić.

OPI jest baaaardzo elastyczny jeśli jest sam. Jeśli go połączę np. z Entity to już nie ma tego efektu ale jest ok. Polecam

macaomoonlight
24-02-2013, 12:10
Ja pracuję na GelColor, klientki bardzo zadowolone tylko ja mam jedno 2 ale! Baza straszna w nakładaniu...jest taka gęsta ble no i kolor czarny ciężki jak......eh....snake skin nie da się zrobić.

OPI jest baaaardzo elastyczny jeśli jest sam. Jeśli go połączę np. z Entity to już nie ma tego efektu ale jest ok. Polecam

Też byłam zdziwiona gęstością OPI - dodając do tego dość ciemny kolor w sumie malowanie staje się mocno wymagające:) ale warto było bo efekt i kolor super:) z CND (baza/top) na pewno się nie gryzie:) nadal wszystko ok, nic nie odpada, nie rysuje się.

---------- Dodano o godzinie 11:10 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:05 ----------


nie, te Shadows za bardzo sa brokatowe, a tamto wyglądało jak prawie całkowity mat tyle że jak z bliska się przyjrzeć to miało jakby drobinki taki blask. Te tutaj to takie ewidentne brokatowce - chyba że to znów zdjecie przekłamuje,kurcze to był taki piękny ciemno szary prawie jak czarny kurcze z taką głęboką poświatą poblasku w tonacji szarej z rózowym pobłyskiem.

co do kawy z mlekiem to ja raczej właśnie kaffe latte potrzebuje bardzo słabej;P

popatrz na linki OPI shimmers - czy o to chodzi? zdjęcia każdego koloru w dwóch oświetleniach (dzienne i lampa).Z bliska jak zwykły lakier, pod lampą/słońcem widać takie jakby drobinki/głębię koloru

aleksja
24-02-2013, 13:01
dzięki dziewczyny, to chyba ten szary, dokładnie - tylko taka różowawa poświata jak patrzeć w świetle lub pod odpowiednim kątem

dzięki jeszcze jakąś kawę z mlekiem mi zapodajcie - najchętniej Gelish;)

Zen.
24-02-2013, 21:56
czy ktoś zna hybrydy Ba-Ha ?

Chocolata
24-02-2013, 22:01
http://2.bp.blogspot.com/-kuGXURSVMHA/TcNX42O-XeI/AAAAAAAAA3E/06J-uURDaAs/s1600/Camera+01+244.JPG Jet Set real foto

aleksja
24-02-2013, 23:37
tak, tak! to jet set!!! kochane jesteście!

sylla
26-02-2013, 11:26
W katalogu hybryd ktoś wstawiła link do takich hybryd
LAKIER MANICURE HYBRYDOWY UV 4 + 1 GRATIS * Wyprze (2976730351) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/lakier-manicure-hybrydowy-uv-4-1-gratis-wyprze-i2976730351.html)

Cena bardzo niska. W sumie tańsze od ins. Z ins nie byłam zadowolona czy to to samo? Chyba nie warto kupować co? Ma ktoś takie hybrydy?

aleksja
26-02-2013, 12:51
dziewczyny, gdzie kupujecie kolor MM? patrzyłam na allegro i jeden kolor jest, w wygooglanym przypadkowym sklepie cena 50 zł bez przesyłki, myślałam że MM jest sporo tańsze od Gelisha Harmony. A czy MM jest też dostępne w buteleczkach mini? polećcie mi proszę sprawdzony sklep- net.

koreczek
26-02-2013, 12:58
Ja kupowałam na ich stronie Produkty do stylizacji paznokci - MisteroMilano (http://www.misteromilano.pl/pl/)

Wszystko szybciutko i sprawnie :) Za zakupy powyżej bodajże 200zł otrzymałam darmową przesyłkę, ale bywają też różne akcje i promocje. Nie wiem, czy można kupić gdzieś indziej, poza przedstawicielami oczywiście:)

sylla
26-02-2013, 13:10
Tutaj widzę na tej stronie , ze niektóre hybrydy mają po 59 zł niektóre po 49 a jeszcze jest jakiś po 19.... Ciekawe dlaczego . Pojemność ta sama 9 ml

Anna Wisz-Gancarz
26-02-2013, 15:02
Hybrydy bazowe , nabłyszczające sa w cenie 59 zł, a kolorówka cała 49 zł.
Za 19 to są zwykłe lakiery do paznokci :)
po 24 zł są 2 kolory hybryd które sa na wyprzedaży :)

malutkaistotkaa
28-02-2013, 09:01
wlasneiw idze ze te dwa kolorki w promocjiw ydaja sie ladne aleee czytalam i widze ze sa zperla czyli z poswiata tak??
nie beda takei jak na zdjeciu?:;]

---------- Dodano o godzinie 08:01 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 08:04 ----------

mam jeszcze drugie pytanieee zamierzam kupic baze i wykonczenie gelisha jak on trzyma si ez MM i z shellaciem?:)

gonia1203
28-02-2013, 09:19
wlasneiw idze ze te dwa kolorki w promocjiw ydaja sie ladne aleee czytalam i widze ze sa zperla czyli z poswiata tak??
nie beda takei jak na zdjeciu?:;]

---------- Dodano o godzinie 08:01 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 08:04 ----------

mam jeszcze drugie pytanieee zamierzam kupic baze i wykonczenie gelisha jak on trzyma si ez MM i z shellaciem?:)

ja łącze baze z gelisha i top i bardzo dobrze sie trzymaja z MM. wpisz nazwy w wyszukiwarke grafiki google masz tam pokazane te kolory na wzornikach i paznokciach dziewczyn

malutkaistotkaa
28-02-2013, 09:36
dzieki wielkieee:)
ale dobrze tryzmaja si etez na slanych pazurkach??
bo np na mojej mamy gdzie ma mega sztywne to tryzma sie wszytsko :)
gorzej u innych

Agnieszka Praska
28-02-2013, 09:42
moje klientki przychodza co 3-4 tygodnie zero odpryskow, bez wzgledu czy twarde czy miekkie paznokcie:)
wczoraj mialam rekordzistke przyszla po 7 tygodniach odrost na polowe plytki:) wszystko bylo w najlepszym porzadku

kamillxx
28-02-2013, 09:47
agulusia a na jakich pracujesz hybrdkach/ ktore polecasz do cienkich pazurkow?

Agnieszka Praska
28-02-2013, 13:05
baza i top gelish
kolorowka gelish, indigo, cnd, alle, ins, ef, nail tech,mm

sandrus
01-03-2013, 11:10
Czy któraś z Was może coś powiedzieć o hybrydach Ibd.
Sama firmę znam,lubię i nigdy mnie nie zawiodła.
Niestety hybryd nie znam a mają bardzo atrakcyjna cenę..

gonia1203
01-03-2013, 11:13
Czy któraś z Was może coś powiedzieć o hybrydach Ibd.
Sama firmę znam,lubię i nigdy mnie nie zawiodła.
Niestety hybryd nie znam a mają bardzo atrakcyjna cenę..

Ja uzywam iBD just gel dla mnie wporzadku tylko kolor mocha pink i smokey plum kryja dopiero po 3 warstwie, czerwien bing cherry kryje za to ladnie, bialy do frencha jest boski bialutki i ladnie kryjacy lepszy dla mnie niz bialy harmony ;) zamawiam u leoberta, flanelki i lauren cosmetics oni maja najtaniej od 34zl bo mozna tez przeplacic na allegro placac za te hybrydy 59zl

jumpi
01-03-2013, 11:15
a jak ze ściaganiem tych ibd?

sandrus
01-03-2013, 11:22
gonia
A Twoja ocena trwałość?

gonia1203
01-03-2013, 13:03
gonia
A Twoja ocena trwałość?

z baza i topem harmony uzywam i trzyma sie normalnie tak jakbym robila gelisha, schodzi tez tak samo tylko ja zawsze warstwe nablyszczajaca troche matowie pilnikiem i pozniej odmaczam

beata63
01-03-2013, 17:51
pytanie do dziewczyn które malują gelishem, czy biały "sheek white" jest czystym białym do frencha i czy ładnie kryje??polecacie? a jaki różowy do frencha gelish polecacie?

germana
01-03-2013, 21:28
Ja osobiście nie przepadam za tym białym... dla mnie nie jest śnieżny i się brzydko kładzie ( 3 warstwy minimum...) :/:, no i strasznie mi się rozwarstwia nie wiem czy kupiłam jakiś trefny czy jak ale z całej sympatii do gelisha ten biały mi nie przypasował.
co do frencha ja lubię dawać little princess ale nadaje się raczej do tylko mlecznego pobłysku niż do mocnego krycia no i bardziej z kategorii mleczny niż róż.
poszukaj w http://forum.wzorki.info/zdjecia-pazurkow/8825-stylizacje-hybrydowe-34.html tam jest kilka fot frenchy

Chocolata
01-03-2013, 22:08
pytanie do dziewczyn które malują gelishem, czy biały "sheek white" jest czystym białym do frencha i czy ładnie kryje??polecacie? a jaki różowy do frencha gelish polecacie?

Sheek jest białym dla kobiet nie lubiacych ostrego koloru frencha ( w butelce jest lekko żółtawy, ale na pazurkach daje bardziej naturalny kolor niż inne kredowe)Musowo trzeba dać dwie warstwy.
O frenchowym różu dużo pisałyśmy w tym temacie (cofnij się troszkę i popatrz) a także poczytaj temat http://forum.wzorki.info/paznokcie-naturalne/7433-katalog-hybryd-zelo-lakierow.html

siuniczka
01-03-2013, 23:07
witam Was serdecznie :przytul:!
Przeczytałam cały wątek i szczerze powiedziawszy mam mętlik w głowie :)
Posiadam hybrydy INS- kolory są fantastyczne, jednak gorzej z trwałością. Chciałabym poprawić ich żywotność używając lepszej bazy i tu nasuwa się pytanie jakiej? Rozważam dwie firmy - gelish i mm. Wiem, że mm posiadają bazę 2w1 czy gelish również? Proszę Was o pomoc, zależy mi przede wszystkim na przedłużeniu trwałości tych INS i cenie.

lonia1990
01-03-2013, 23:18
witam Was serdecznie :przytul:!
Przeczytałam cały wątek i szczerze powiedziawszy mam mętlik w głowie :)
Posiadam hybrydy INS- kolory są fantastyczne, jednak gorzej z trwałością. Chciałabym poprawić ich żywotność używając lepszej bazy i tu nasuwa się pytanie jakiej? Rozważam dwie firmy - gelish i mm. Wiem, że mm posiadają bazę 2w1 czy gelish również? Proszę Was o pomoc, zależy mi przede wszystkim na przedłużeniu trwałości tych INS i cenie.

Gelish ma osobną bazę i top ;) bardzo polecam :)
Ja stosuje właśnie bazę i top z gelisha a kolorki z indigo ;)

siuniczka
01-03-2013, 23:56
Gelish ma osobną bazę i top ;) bardzo polecam :)
Ja stosuje właśnie bazę i top z gelisha a kolorki z indigo ;)

dzięki śliczne za odpowiedź. Ile kosztuje baza i top gelisha, bo nigdzie nie mogę znaleźć?
Cena jest dla mnie istotna, ponieważ jestem amatorką...

ewelinka:*
02-03-2013, 00:07
sprawdź na allegro (leobert, e-paznokcie i inne)

Agnieszka Praska
02-03-2013, 00:09
baza 120zl top 80zl

germana
02-03-2013, 00:12
za komplet, zależy gdzie +/- ok 200zł za wielkości 15 ml
są tez pojemności mini 9ml i są chyba troche tańsze... chyba ze 140
więc patrząc logicznie bardziej opłaca się większe ;p bo ważność mają chyba ze 2 lata albo i więcej...
ale one są baaaardzo wydajne wiec starczą Ci na ho ho jeśli robisz tylko sobie więc lepiej uzbierać i kupić dobre i duże nawet będąc amatorką a na pewno nie pożałujesz... ^_^ tak mi się przynajmniej wydaje ;)

Kasia991
02-03-2013, 00:14
Jak Ci zależy na cenie to MM jest tańsze (mniejsza pojemność ale za to 2in1) i równie dobre, ja używam do hybryd z Indigo i INS, poki co nikt się nie skarży:)

siuniczka
02-03-2013, 00:44
Jak Ci zależy na cenie to MM jest tańsze (mniejsza pojemność ale za to 2in1) i równie dobre, ja używam do hybryd z Indigo i INS, poki co nikt się nie skarży:)

A ile trzymają się INS z bazą mm? Wszystkie produkty (primer, cleaner, lampa uv36 itp) mam z allepaznokci- czy nie będą one się gryzły z mm?

Cena gelisha trochę mnie przeraża i myślę, że na początek spróbuję mm. Zależy mi na trwałości, ale też nie muszą to być 4 tyg, bo kolor szybko mi się nudzi i takie 2 tyg są dla mnie optymalne, a niestety produkty INS wytrzymują na dłoniach do 4 dni, natomiast na stopach miałam ponad miesiąc i było OK.

ewelinka:*
02-03-2013, 01:29
to kup sobie mm zestaw za ok. 140 jest cały komplet do hybryd ( baza 2w1, primer, odtłuszczacz, płyn do przemywania, remover+ kolor), z zestawem nasz pewność;-)

sandrus
02-03-2013, 09:02
Ja zrobiłam kombinacje baza la perl i kolor ins i moja znajoma chodzi już 3 tygodnie.
Ins kupiłam zdecydowanie na akryl czy żel.
Zauważyłam,że wszystkie tańsze hybrydy,które są tak jakby mniej napigmentowane
Jeszcze jakoś się nadają gorzej z tymi takimi jak ja to mówię kredowymi.
Nie wiem które masz numery,ale np.nr 2,47 to takie napigmentowane a 5 czy 18 już nie.
To tak dla przykładu:D

Od siebie mogę jeszcze dodać,że na innym forum koleżanka poleciła mi te hybrydy.
Stosowała je ona.,mnóstwo innych dziewczyn i nie było z nimi problemów.
Ja też je przetestowałam i są naprawdę ok


http://allegro.pl/10x-lakier-zelowy-uv-manicure-hybrydowy-104-kolory-i2992286529.html

KlaudiiS
04-03-2013, 12:38
Ja pracuje na Shellacu CND. Powiem wam dziewczyny, że nie wiem jak można pracować na INS. Dla mnie to takie oszukiwanie klienta, bo przecież cała zaleta hybryd to taka, że nie trzeba ich piłować jak żelu, a tym samym nie niszczyć paznokci.
Jak przychodzą do mnie klientki 'hybrydą' z innego salonu, ja ją w aceton, folie, a ta ani drgnie, no białej gorączki dostaje, jak musze to piłować godzine, bo "ała", bo boli, bo trzeba delikatnie żeby paznokcie nie zniszczyć.

Kiedyś dostałam kilka kolorów termo a fajnepaznokcie no super, kolor reaguje, zachwycona zrobiłam sobie trzy paznokcie w różnych kolorach, a później chciałam to zdjąć, no niestety nie udało się. Tragedia

Teraz zaciekawiona waszymi wypowiedziami zamówiłam jeden kolor Harmony, bo chce go przetestować i sprawdzić też jak się ściąga.

Zainteresował mnie też vitagel. Też się o nim naczytałam. Chciałabym, żeby naprawdę spełniał swoje zadanie, bo moje pazurki są miękkie i mizerne.

sylla
04-03-2013, 15:51
Zdejmuje się rewelacyjnie. Sama ostatnio testowałam i wyszło super. Wacik namoczyłam w płynie do zdejmowania hybryd Glelish i zawinęłam w folie aluminiową razem z palcem. Oczywiście wcześniej zmatowiłam coat. Po 10 min zdjęłam wszystko ładnie patyczkiem. Super sprawa.

malinowa
04-03-2013, 18:47
sandrus (http://forum.wzorki.info/members/4849-sandrus.html) a testowałas też od nich tzn EM Nail bazę i nabłyszczacz? możesz coś więcej o tym napisać, jak sie trzyma na ich bazie i jak długo błyszczy?

KlaudiiS
04-03-2013, 21:24
Sylla wiesz ja shellaca ściągam w 3 min. Nic nie piłuje, tak jak jest wszystko, na to kładę wacik nasączony acetonem i owijam folia. Jak kończę owijać ostatni palec to już pierwszy ściągam i wszystko schodzi, ewentualnie patyczkiem delikatnie przeskrobie i już.

sandrus
04-03-2013, 21:57
Malinowa

Miałam ta bazę,bo dawali gratis.
Nie było z nią problemów.
Na niej i na każdej innej te hybrydy trzymały się jak należy.
Jako nablyszczacz też była ok.nie pamiętam jak było z połyskiem,bo dawno temu je miałam.

sylla
05-03-2013, 13:25
KlaudiiS ja dopiero pierwszy raz zdejmowałam hybrydy (i to u siebie) bo to takie eksperymenty na razie u mnie. Tak więc pewnie dopiero wszystko będzie wychodziło w praniu ;). Muszę spróbować bez matowienia jak będzie schodzić...

KlaudiiS
05-03-2013, 19:00
zobacz koniecznie, bo moze tak samo schodzi, a po co sobie dodawac roboty ;) daj znac jak poszlo, a ja dam jak juz dostane gelisha, ponosze i sciagne to porownam :)

mania818
05-03-2013, 23:35
Ja pracuję w większości na shellacu i gelishu , noszą się i ściągają podobnie , wygodniej nakłada mi się shellac bo chyba jest odrobinę gęściejszy . Ostatnio testowałam PB , trwałość ok , cena też , ściąganie przez odmoczenie zajmuje ok 2-3 min dłużej niż shellac , nic nie matowie przed odmaczaniem :)

malutkaistotkaa
06-03-2013, 09:07
Klaudiaaa niby masz racjeee ja tez mam shellaca ale zamowilam osttano estetiq i przyhcodzi dziewcyznaoo tak drogie to dobre ona tylko CND i koniec namowilam ja na estetiQ
i wiecie co jest zabawne ze tryzma sie lepiej niz shellac:) na jej paznokciach:)
mowie o kolorku bo baza i top shellaca bez zmian:)

KlaudiiS
06-03-2013, 11:07
;( wcieło gdzies moją odpowiedz.... ;/

malutkaistotkaa błagam tylko nie Klaudia... Mam na imię Klaudyna :) A na forum jestem Klaudiis.

Co do hybryd to ja absolutnie nie potępiam innych firm, które spełniają założenia hybrydy. Irytuje mnie tylko wciskanie ciemnoty tak, tak, zrobimy hybrydę, a jak pani wróci to ją spiłujemy... Bez sensu.

Sama zamówiłam gelish i jeżeli się sprawdzi to na pewno bardzo chętnie będę je zamawiała, bo mają większą pojemność niż shellac, a gama kolorystyczna shellaca się chowa przy Harmony.

Mam też trzy kolory z Kabosa. Jakościowo podobne do shellaca, pedzelki mają cienkie, cena taka sama, a pojemność większa, krycie średnie, bo trzeba trzy warstwy kłaść.

Ignorantka
07-03-2013, 09:36
....Co do hybryd to ja absolutnie nie potępiam innych firm, które spełniają założenia hybrydy. Irytuje mnie tylko wciskanie ciemnoty tak, tak, zrobimy hybrydę, a jak pani wróci to ją spiłujemy... Bez sensu. ....
Ja również podzielam to zdanie :ok:.
Nie twierdze, że stylizacje z "nierozpuszczalnego" żelu, czy też na tzw. szkielecie z twardego żelu lub akrylu są złe i niedopuszczalne, ale nie powinny być nazywane manicurem hybrydowym. Mogą być piękne, najodpowiedniejsze dla danej klientki (paznokci), ale "nosicielka" powinna być uświadomiona co ma na paznokciach. Po pierwsze; bo ma do tego prawo a po drugie na wypadek gdyby na zdjęcie poszła do innej stylistki i tam potrzebna jest taka informacja. Po co "maltretować" paznokcie w acetonie, jak nie ma to szansy na powodzenie i po pół godzinie (strata czasu) i tak trzeba piłować.

Są dwa nurty. Zwolennicy pilnika twierdzą, że aceton wysusza. Zwolennicy acetonu, że pilnik uszkadza.
Zgadzam się z obiema powyższymi. Aceton nieodwracalnie niszczy komórki tłuszczowe. Dlatego nie powinien absolutnie być na skórze dłużej niż 15 min. oraz w "czystej" postaci. Dodatek koloru lub perfum jest nieistotny - remover musi zawierać środki nawilżające - najlepiej glicerynę.
Pilnikiem - nie ma cudów aby zdjąc tylko masę i nie "dotknąć/zjechać" płytki. Akurat "prawdziwą" hybrydę trzeba zdjąć dokładnie w całości - nie ma opcji - zostawiam ostatnią warstwę, na to nową styliację.
Można również łączyć obie powyższe metody.
Dla mnie ważne jest aby mając wiedzę dokonywać świadomych wyborów i tym samym brać za nie odpowiedzialność.

malutkaistotkaa
07-03-2013, 11:16
ok Klaudynaaa przepraszam ja znwou wsciekam sie jak ktos tak do mnei mowi:P i powtarzam Klaudia nie Klaudyna:)

ale wracajac do hybryd 100%sie zgadzam z tym ze nei ma sensu robci hybrydy ktorej nei da sie sciagnac acetonem to nei ma sensu:)


a jelsi chodiz o kabosa pislam pare postow wczesniej ze u mojje kosmetyczki gdzi echodze na brwi przyszla przedstawicielka z cosmetics zone i okazalo ze ze identyczne kolory jak kaboss a kosztuja 20zl:)
ta sama rozlewniaa:)

ja teraz zastanawiamsi enad kupnem bazy i topu z gelisha bo shellac mi si ekonczy:P

Aliz
07-03-2013, 12:03
a wiecie może jak dobrze wtapiać przy hybrydach hologramy? nie chciałabym, żeby były wyczuwalne po skończeniu stylizacji.

sylla
07-03-2013, 12:10
Może nabłyszczacz dwa razy dać? Raz nabłyszczacz przejechać polerką i znowu nabłyszczacz. Ale dochodzi pracy...

Aliz
07-03-2013, 12:13
dałam dwie warstwy nabłyszczacza, ale bez polerowania i nie pomogło, polerowanie nie zetrze warstwy?

malutkaistotkaa
07-03-2013, 13:08
pewnei zetrze... ja tez nei wiem jak to zorbic..:/

charlotte_2013
07-03-2013, 14:06
Klaudiaaa niby masz racjeee ja tez mam shellaca ale zamowilam osttano estetiq i przyhcodzi dziewcyznaoo tak drogie to dobre ona tylko CND i koniec namowilam ja na estetiQ
i wiecie co jest zabawne ze tryzma sie lepiej niz shellac:) na jej paznokciach:)
mowie o kolorku bo baza i top shellaca bez zmian:)

No wkońcu ktoś kto używa estetiq :)
Miałam ostatnio taki problem z chyba nr 68 (teraz nie pamiętam ale byl to taki fiolecik ) po ok dwóch dniach zrobił się żółty na środku a po bokach zaczął odchodzić. I tylko na tych palcach gdzie byl ten fiolet czyli kciuk i serdeczny. I tak się zastanawiam dlaczego, pierwszy raz mi się to zdarzyło , mimo że już wiele razy robiłam tym kolorem :/:
Jakby tak było na wszystkich palcach to zastanawiałabym się czy to nie wina topu ale tylko na tych dwóch. :/::/:

Chocolata
07-03-2013, 14:50
Polerka nie zetrze! Dajecie kolor, do koloru doklejacie ozdoby płaskie, warstwa topu, lampa, druga warstwa topu dla wyrównania poziomu - lampa i po lampie albo przemywamy cleanerem i zostawiamy jak jest albo polerką ( kostką) matujemy, wyrównujemy ew. garbiki i dajemy 3 warstwę topu

Ignorantka
07-03-2013, 19:10
Wtapianie ozdób - proponuję: ozdoby na kolor, następnie warstwa bezbarwnego lakieru (np. structure gelish lub jakikolwiek clear soak off) z reguły są gęstsze lepiej wypoziomują i wyrównają. W razie potrzeby pilnik/polerka i dopiero top.

magdalenasteinhof
07-03-2013, 20:31
Dziewczyny szukam pięknej czyściutkiej hybydowej bieli , co z własnego doświadczenia polecacie ?
obecnie mam z harmony z bluesky shellac ale szukam czegoś bielszego.

kaka80
07-03-2013, 20:38
ja polecam x white Indigo uzywam go i na zbudowanego pazurka twardym zelem -pod nablyszczacz i na hybrydke -ponizej przyklad ;)
ten z kwiatuszkami -na zelu a z koronkami to hybrydki,mozesz zamowic probke-daje sie go bardzo cienko ^_^

malinowa
07-03-2013, 21:15
kaka80 (http://forum.wzorki.info/members/11998-kaka80.html) piękna biel, przecierasz ten żel jak dajesz na zbudowanego pazurka? nie rozlewa się?

kaka80
08-03-2013, 09:32
malinowa nic nie przecieram ,wyrobilam juz sobie ,ze nakladam brzegiem pędzelka z zelu (bardzo malo musi go byc na pedzelku) i tak jakby popycham go w strone linii usmiechu,nie umiem tego inaczej opisac ;) ostatnio klientka mi sie ruszyla no i przecieralam na jednym pazurku i nic sie nie dzialo,zamowcie sobie probke-starczy na kilka ładnych setow ^_^

gonia1203
08-03-2013, 11:30
poszukuje jakiegos różu pudrowego brudnego coś w stylu mniej wiecej do rose bud shellac, te róże co mam z harmony są "zbyt rozowe"

pomocyyy

http://3.bp.blogspot.com/_ZdYVYCJP9zA/TUfmgH0jnQI/AAAAAAAAAww/WrGyb3NWvyc/s1600/CND+Shellac+Rose+Bud+Tag+6+1.jpg

KlaudiiS
08-03-2013, 11:31
Wartościowa informacja odnośnie białego :)

A czy któraś używała termicznych hybryd i świecących w ciemności z SunFlower? Mam nadzieje ze to się trzyma i szybko ściąga, bo jaram się tymi świecącymi w ciemności :) :D

Chocolata
08-03-2013, 15:05
Kupiłam dwa kolorki - morela i róż - oba są transparentne więc najlepiej je kłaść na białym podkładowym - na kolorowym tracą efekt.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=572779432733556&set=a.554808401197326.126031.100000045145533&type=1&relevant_count=1
(w katalogu hybryd chyba wrzucałam jak się świecą)

KlaudiiS
09-03-2013, 03:35
jak sie swieca to widzialam, a jak sie nosza i sciagaja. Jak gelish? Bo musze powiedziec ze przyszedl juz moj 'take acttion' z harmony i jestem bardzo zadowolona z jego nakladania i z jego sciagania. Jezeli chodzi o trwalosc to jeszcze nie testowalam.

Chocolata
09-03-2013, 12:24
Kładłam go na białą hybrydę Harmony, wytrzymały dwa tyg, ale Pani ma pracę zwiazaną z ciągłym moczeniem rąk, a też lubi podgryzać, więc zazwyczaj wraca po 2 tyg.

katerina15
10-03-2013, 00:40
Dziewczyny, mam problem. Opowiem może po kolei :
Moja ciocia przez kilka lat chodziła na pazurki do salonu. W tym roku zgodziła się, żebym to ja zrobiła jej pazurki. Wszystko było ok, ale nie do końca pasowały jej moje kolory. Ona lubi czerwienie z drobinkami. Wczoraj była w sephorze i wypatrzyła dwa lakiery OPI które skradły jej serce, ale wolałaby żeby to były żele, więc spisała numer, nazwę i poprosiła mnie ,żebym znalazła jej takie żele. Trafiłam na stronę opi http://www.opinails.pl/opi/5/111/285/ Jednak z racji ze nie mam swojej firmy, nie mogę się zarejestrować i obejrzeć całej oferty. Znalazłam też aukcje na allegro OPI GELCOLOR BASE TOP KOLORY! NOWOŚĆ! FVAT! (3078693626) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/opi-gelcolor-base-top-kolory-nowosc-fvat-i3078693626.html) ale tu nie ma tych kolorów. chodzi konkretnie o g14 danke shiny red oraz c05 wocka wocka. Czy orientujecie się może, czy Opi ma w swojej ofercie takie kolory żeli jak lakierów? czy można gdzieś obejrzeć całą kolekcje ich kolorów ? Czy może po prostu tam zadzwonić i się dowiadywać?

3524
10-03-2013, 10:18
Nie widzę, żeby te kolory, które wymieniłaś były na stronie OPI. Żele można kupić na stronie VictoriasBeauty.com | Lakiery | Farby | Szampony | Odżywki (http://www.victoriasbeauty.com/) . Ja kupuję u nich, bo nigdy jeszcze nie udało mi się dodzwonić do OPI, a pana dystrybutora to chyba obudziłam dzwoniąc w południe i był jakiś nietomny...

Chocolata
10-03-2013, 11:00
Być może ten będzie pasował?
http://blog.solessence.com/wp-content/uploads/2011/02/cnd_shellac_masquerade1.jpg Shellac Masquerade - Masquerade -Shellac Gel Color Polish - $ 12.00 and Free Shipping (http://www.mbeautylounge.com/nailpolish/creative-/3413-masquerade-shellac-gel-color-polish.html)

A z OPI znalazłam taki - I'm Not Really A Waitress
http://4.bp.blogspot.com/-s8BDF4f-ayU/Tzs43M0fZwI/AAAAAAAAADc/JqJ0dHjh3hU/s1600/pixx+042.jpg
Polished 4 Pros: OPI GelColor. Random colors- reviews (part 3) (http://polished4pros.blogspot.com/2012/02/opi-gelcolor-random-colors-reviews-part.html)

3524
10-03-2013, 11:30
albo ten - mój ulubiony rubyritz_cndshellac_holiday2012a | Solessence (http://www.solessence.com/swatches-nails/cnd-shellac/all-colors/rubyritz_cndshellac_holiday2012a-2/)
:)

katerina15
10-03-2013, 11:49
Dzięki dziewczyny :) Podesłałam cioci maila z tymi trzema kolorkami i dorzuciłam jeszcze karmazynowy z MM. Zobaczę co powie ;)

magdalenasteinhof
10-03-2013, 15:13
gonia1203 (http://forum.wzorki.info/members/15732-gonia1203.html) bluesky schellac ma takie same kolorki j i świetnie się trzymają na bazie z gelisha
http://allegro.pl/bluesky-shellac-gelish-hybrydowy-wybor-kolorow-i3077357398.html

agnieszka-nails
10-03-2013, 17:15
Cześć dziewczyny! Jestem tu nowa, sporo czytałam te forum.

Mam do Was pytanie. Czy można mieszać np. bazę i top firm z wyższej półki z kolorem z niższej? Strasznie drogie są te lakiery a nie mam aż takiego popytu na hybrydkę a szkoda mi wydawać tyle kasy na same kolory.

Tańsze zestawy nie zdają perfekcyjnie egzaminu dlatego chciałabym je wzmocnić o dobrą bazę i top, myślę że dzięki temu lepiej będą się trzymać. Co Wy o tym myślicie? Mieszałyście kiedyś tak firmy hybryd? Pomóżcie!

Pozdrawiam i liczę na Was

Chocolata
10-03-2013, 18:23
Agnieszko cały ten temat służy pomocą, wystarczy poczytać :)
Zachęcam do uważnego czytania, a dopiero potem do zadawania pytań, jeśli nie znajdziesz odpowiedzi. Myślę że dziewczyny wyczerpująco odpowiedziały w poprzednich postach się na zadane przez Ciebie pytania.

kama32gdy
10-03-2013, 19:27
Kurcze, może teraz zabłysnę, ale czym się różnią od siebie bluesky schellac i schellac? Na prawdę nie wiem.

Agnieszka Praska
10-03-2013, 20:05
pokusilam sie na zakup kilku kolorkow ins i ntn, ludzilam sie ze gelish jest tak fajny ze bedzie sie wszytsko trzymalo ;) jednak pomimo ze gelish to najlepsza hybryda to tych gniotow nie udzwignela po 2 dniach wszystko odpryskiwalo:/:
dalej utrzymuje zdanie ze ins i ntn do niczego sie nie nadaje no chyba tylko za przedluzone pazury:D

jumpi
10-03-2013, 21:16
Kurcze, może teraz zabłysnę, ale czym się różnią od siebie bluesky schellac i schellac? Na prawdę nie wiem.

shellac to oryginał firmy CND
shellac bluesky to chiński shellac ;) ale bardzo przyzwoity jakościowo ;)

Askar
10-03-2013, 22:06
pokusilam sie na zakup kilku kolorkow ins i ntn, ludzilam sie ze gelish jest tak fajny ze bedzie sie wszytsko trzymalo ;) jednak pomimo ze gelish to najlepsza hybryda to tych gniotow nie udzwignela po 2 dniach wszystko odpryskiwalo:/:
dalej utrzymuje zdanie ze ins i ntn do niczego sie nie nadaje no chyba tylko za przedluzone pazury:D

Ha! A ja właśnie wczoraj zdjęłam ntn`ki po 2.5 tyg. noszenia na zielonym Vitagelu Harmony :) nic się nie działo (no, oprócz wskazującego, który po tym właśnie czasie ciut się uskubał) :)

magdalenasteinhof
10-03-2013, 22:30
Bluesy Schelac to były moje pierwsze hybrydy gdyż nie dysponowałam jeszcze wtedy gotówką na oryginały czy gelisha , tak jak napisałam koleżanka wyżej są naprawdę przyzwoite ( w moim przypadku kładzione na baze gelisha harmony) trzymały się pięknie do kolejnej hybrydy :) jak dla mnie lepsze od oryginału ( ale to tylko moje spostrzeżenia :) ) Ale odkąd zainwestowałam w gelisha nie che już żadnych innych !! :) miłość od pierwszego malowania ;)


Ps; Skoro już coś na gryzdałam to skorzystam z okazji i poproszę dziewczyny jeszcze o pomoc , szukam takiej wakacyjnej neonowej czerwieni na lato ( taki czerwono -pomarańczowy kolor) już tyle ich nakupowałam i nie mogę trafić a w pobliżu u nas nie ma żadnej hurtowni aby pojechać i popatrzeć a w necie wiadomo kolorki przekłamane ...

agnieszka-nails
10-03-2013, 22:41
Czy któraś z Was połączyła Bazę i Topa gelish z kolorami z NailDesign?

germana
10-03-2013, 23:11
Misterowa soczysta mandarynka to taka czerwień w mocnej tonacji pomarańczowej,
mniej pomarańczowa ale taka mocna czerwona, czerowna jak to moje koleżanki kiedyś mówiły "kure&*@.. czerwień" Misterowa intensywna czerwień :D
przynajmniej te najbardziej z czerwieni lubią fanki czerwieni u mnie.

aleksja
10-03-2013, 23:32
a ja z kolei chcę ładną czerwień (nie jaskrawą ale i nie ciemną, nie w bordo) tylko i wyłącznie Harmony Gelish. Przegądnęłam katalogi i najbliżej mi


- Gossip Girl
- All Dahlia - ed up

ale to tylko na monitorze niestety;/


Czy ktoś może dysponuje real foto ładnymi czerwonymi?

germana
10-03-2013, 23:44
Gossip Girl - to nie róż? ja kiedyś widziałam ale już nie pamiętam na 100%

aleksja
11-03-2013, 00:21
ja patrzylam tylko w necie więc możliwe że to róż, ja chcę czerwień :huh:

gonia1203
11-03-2013, 08:26
ja patrzylam tylko w necie więc możliwe że to róż, ja chcę czerwień :huh:

gossip girl to ciemny róż

wpisz w google red roses gelish ;)

aleksja
11-03-2013, 18:44
red roses- wygląda na dość ciemny ale może w realu fajny

---------- Dodano o godzinie 17:44 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:12 ----------

dziewczyny - a taki znalazłam - TIGER BLOSSOM - jaki jest w realu?

Patrycja_92
11-03-2013, 18:50
pokusilam sie na zakup kilku kolorkow ins i ntn, ludzilam sie ze gelish jest tak fajny ze bedzie sie wszytsko trzymalo ;) jednak pomimo ze gelish to najlepsza hybryda to tych gniotow nie udzwignela po 2 dniach wszystko odpryskiwalo:/:
dalej utrzymuje zdanie ze ins i ntn do niczego sie nie nadaje no chyba tylko za przedluzone pazury:D

A ja się nie zgodzę, wiadomo ich baza to totalny koszmar, ale kolorki mają super, zobacz, tutaj mam klientke z 3 tygodniowym orostem, nawet na ich beznadziejnej bazie, INS kolor 26 posypany pyłkiem brokatowym :)) buziaki

http://2.bp.blogspot.com/-tFJiZtxBMgk/US4TNLcUQ4I/AAAAAAAAAOY/f2-10k5S0no/s320/hybrydy+karoli.jpg

Chocolata
11-03-2013, 21:16
a ja z kolei chcę ładną czerwień (nie jaskrawą ale i nie ciemną, nie w bordo) tylko i wyłącznie Harmony Gelish. Przegądnęłam katalogi i najbliżej mi


- Gossip Girl
- All Dahlia - ed up

ale to tylko na monitorze niestety;/


Czy ktoś może dysponuje real foto ładnymi czerwonymi?


http://forum.wzorki.info/paznokcie-naturalne/7433-katalog-hybryd-zelo-lakierow-8.html#post376350

beata63
11-03-2013, 21:34
magda taki neonowy kolor czerwony ma indigo śliczny kolor i bardzo ładnie kryje już po pierwszej warstwie nazywa się teraz neon raspberry kiedyś nazywał sie neon red naprawdę daje po oczach jesli miałabym w realu przyrównać to czasem się trafiają w sklepach takie neonowe nalepki ceny na towarach w kolorze ostrym czerwonym to jest dokładnie taki kolor
http://forum.wzorki.info/zdjecia-pazurkow/8825-stylizacje-hybrydowe-7.html

sandrus
11-03-2013, 22:27
Ja testowałam ins na znajomej i wytrwała ponad 4 tyg.
Robiłam na bazie la perl.

Wszystko było super.

Teraz testuje na innej kolor ins,który należy do tych bardziej napigmentowanych.
Zobaczmy jak będzie w tym przypadku:)

ewelinka:*
11-03-2013, 22:38
a jak ze ściąganiem tych ins? bo kupiłam z alle termo i strasznie twarde, ciężko ściągnąć, teraz też mam kilka z indigo disco i ciężko schodzą:/

KlaudiiS
11-03-2013, 23:14
Pomocy dziewczynki. Potrzebuje kolor biały perłowy, taką klasyczną białą perłę. Ma ktoś taki?

katerina15
12-03-2013, 02:00
Dziewczyny, pozwolę sobie jeszcze raz Was w tym temacie pomęczyć. Pomailowałam trochę z ciocią, posznupałam w wątku "katalog hybryd" i wysłałam jej kilka czerwieni które tam umieściłyście (:kwiatek:) Spodobał jej się kolor ibd - cosmic red na wzorniku http://forum.wzorki.info/paznokcie-naturalne/7433-katalog-hybryd-zelo-lakierow-3.html#post333683 jednak gdy zobaczyłam go w necie na pazurkach, to moim zdaniem wyglądał nieco inaczej (jaśniejszy i większe drobinki). czy to wina zdjęcia? A może macie w swoich kolekcjach kolor (z drobinkami:P) , który byłby podobnym kolorem? Czy ma może któraś z was zdjęcie Just in Case harmony ? bo on mi wygląda bardzo podobnie.

Askar
12-03-2013, 07:46
Ewelinka, insy w ściąganiu są paskudne! :D

beata63
12-03-2013, 08:03
Dziewczyny, pozwolę sobie jeszcze raz Was w tym temacie pomęczyć. Pomailowałam trochę z ciocią, posznupałam w wątku "katalog hybryd" i wysłałam jej kilka czerwieni które tam umieściłyście (:kwiatek:) Spodobał jej się kolor ibd - cosmic red na wzorniku http://forum.wzorki.info/paznokcie-naturalne/7433-katalog-hybryd-zelo-lakierow-3.html#post333683 jednak gdy zobaczyłam go w necie na pazurkach, to moim zdaniem wyglądał nieco inaczej (jaśniejszy i większe drobinki). czy to wina zdjęcia? A może macie w swoich kolekcjach kolor (z drobinkami:P) , który byłby podobnym kolorem? Czy ma może któraś z was zdjęcie Just in Case harmony ? bo on mi wygląda bardzo podobnie.

Just in Case harmony nie ma drobinek jest perłowy poniżej masz zdjęcie czerwieni harmony
http://pliki.wzorki.info/images/coswF.jpg

sandrus
12-03-2013, 08:50
Pomocy dziewczynki. Potrzebuje kolor biały perłowy, taką klasyczną białą perłę. Ma ktoś taki?

Zobacz ibd
hawaiian ice
I sea pearl.
Na wzorniku wyglądają jak perły:)

Agnieszka Praska
12-03-2013, 09:39
good gossip harmony to piekna czerwien z drobinkami
indigo p02 ciemna czerwien wchodzaca w wisnie z drobinkami

aleksja
12-03-2013, 11:02
pięknie dziękuję jak zawsze mogę na was liczyć:]

KlaudiiS
12-03-2013, 15:43
Zobacz ibd
hawaiian ice
I sea pearl.
Na wzorniku wyglądają jak perły:)

No tylko te w katalogu widzialam, ale nie wiem czy one rzeczywiscie sa biale perlowe i kryjaca. Chcialabym na paznokciu zobaczyc.

Jeszcze znalazlam z SunFlower, ale dalej nie wiem jak sie je sciaga.

sandrus
12-03-2013, 16:30
Mar-kos czy jakoś tak z forum sprzedaje ibd.
Napisz i zapytaj :)

siuniczka
12-03-2013, 17:30
w moich wczesniejszych postach szukalam dobrej bazy do tanich hyryd. Kupilam baze 2w1 MM i niestety ale uzywana z zestawm allepaznokcie nie sprawdza sie. Ppmalowalam pazurki czeronym kolorem 3cienkie warstwy i na to baza MM na koniec przemylam wszytko cleanerem alleaznokcie i mimo ze czerwien byla mocna efekt koncowy kiepski- powstaly przeswity i wyblakniete plamy. Jesli chodzi o trwalosc to sprawdzam jeszcze.


Problem się rozwiązał. Użyłam primera bezkwasowego z alle i nie wysechł dobrze- to był powód tych problemów. Teraz zrobiłam hybrydy bez niego i pazurki wyglądają cudnie :D

ewelinka:*
12-03-2013, 17:38
ale chyba użyłaś najpierw 2w1 jako bazy?? potem kolor (może jest słabo napigmentowany, albo nie umiesz go dobrze zaaplikować? że masz prześwity), na koniec 2w1 jako top. jak używana z zestawem allepaznokcie? co to za zestaw? czy sam kolor? zastosowanie bazy z mm przy problemach z kolorem, plamami itp. nie ma chyba nic wspólnego;)

siuniczka
12-03-2013, 19:01
zrobilam wszystko, tak jak nalezy. kolor jest dobrze nasycony, bo jak wczesniej robilaam w polczeniu z basa allepaznokcie bylo OK. Piszac zestaw allepaznokcie mialam na mysli primer lakier kolorowy i cleaner. A moze zbyt dlugie utwardzanie koloru w lampie moglo spowodowac te plamy/wyblakniecia?

ewelinka:*
12-03-2013, 19:17
hmmm... ja też używałam 2w1 z np. indigo, termo z alle, shellac i nic takiego się nie działo... stawiam jednak na niedokładną aplikację;/

Tosiaczek
12-03-2013, 21:00
siuniczka jak masz zdjęcie tych paznokci to wklej
np tu: " Problemy przy stylizacji paznokci - wszystkie których nie ma w tematach :) (http://forum.wzorki.info/pomoc-pytania-problemy/908-problemy-przy-stylizacji-paznokci-wszystkie-ktorych-nie-ma-w-tematach.html)"

KlaudiiS
12-03-2013, 22:00
Kto ma Sunflower gelaq i powie mi jak u niego ze sciaganiem??

magdalenasteinhof
13-03-2013, 19:02
Klaudynko ja mam jeden kolor (stosuje na baze harmony) i bardzo fajnie schodzi w acetonie po 10 min:)

Sweetestgirl13
13-03-2013, 20:52
Czec dziewczyny;) zakupilam hybrydy charbonne.. sa swietne kryja przy 1 warstwie a niektore przy drugiej. kolorki maja śliczne:love::love: miała ktoras z Was je??

katerina15
13-03-2013, 22:27
Chocolata, mam jedno pytanie do hybryd świecących w ciemności. Czy one świecą bez ingerencji po całym dniu, czy trzeba je najpierw naświetlić trzymając łapkę blisko żarówki?:D

Chocolata
13-03-2013, 23:00
Klientka mówiła że najpierw je wsadzała pod lampkę ale świecily delikatnie, ale raz w nocy się obudziła i sama się przestraszyła bo świeciły na całego:))

jumpi
13-03-2013, 23:06
czyli mogą służyć zamiast lampki nocnej hehe

gonia1203
14-03-2013, 00:05
Czec dziewczyny;) zakupilam hybrydy charbonne.. sa swietne kryja przy 1 warstwie a niektore przy drugiej. kolorki maja śliczne:love::love: miała ktoras z Was je??

ja mialam kolor czerwony ladnie kryl, ale one nie trzymaly sie u mnie nawet tydzien, na bazie i topie harmony do 10dni, osobiscie nie polubilismy sie

sandrus
14-03-2013, 23:07
Dziś przetestowałam top ibd.
Super się nakłada.fajny i wygodny pędzelek.dobra konsystencja.
Utwardza się bez problemów i fajnie błyszczy:)
Jak z trwałoscią połysku to się okaże:-)

ewelinka:*
15-03-2013, 01:03
ooo Sandruś koniecznie zdaj relację, bo cena ibd na allegro bardzo interesująca... :)

sandrus
15-03-2013, 01:32
Ta znajoma będzie u mnie za 6 tygodni...
yhy,tak tak:D
Zobaczymy co zostanie z tego mega połysku.

kiwaczek2
15-03-2013, 20:44
a czy ktoś slyszał o żelo lakierach STRIPLAC? które schodzą niby jak folia, ale i równie krotko sie trzymają (piszą z do 10dni a cena nie powala)

alessandro STRIPLAC: Striplac Peel Off UV/LED Lakiery do paznokci Zap (http://m-beauty24.com/alessandro-STRIPLAC_2)

agnieszka-nails
15-03-2013, 22:06
Hej czy ktoś mógłby mnie poratować wiedzą na temat zużycia materiału lakierów hybrydowych? Muszę zrobić kosztorys a nie wiem na ile klientek starcza jedna buteleczka lakieru/ bazy/topa... blagam poratujcie ;(

Chocolata
15-03-2013, 23:42
Nie wiem czy ktoś rzucał się na podobny pomysł żeby to mierzyć:-/ tym bardziej ze kolor zazwyczaj jest zmienny, więc buteleczka może stać 2-3 mce bo akurat inny kolor bedzie w modzie. Naprawde nie wiem, czy kto pokusi się o takie wyliczenia.

KlaudiiS
16-03-2013, 00:04
Hej czy ktoś mógłby mnie poratować wiedzą na temat zużycia materiału lakierów hybrydowych? Muszę zrobić kosztorys a nie wiem na ile klientek starcza jedna buteleczka lakieru/ bazy/topa... blagam poratujcie ;(

Jeżeli ci to jakoś pomoże to top z shellaca duży (15 ml) starcza mi na ok 65 aplikacji a baza duża ok. 100 (12,5 ml)

powiedzmy ze lakieru schodzi prawie tyle co topu tylko ze x2

top ~ 1 aplikacja 15:65= 0,23 ml
baza ~ 1 aplikacja 12,5:100= 0,13 ml
kolor ~ 1 aplikacja, 2 warstwy można oszacować, że ok. 0,40 ml

teraz możesz sobie policzyć od kwoty lakierów :)

to są tylko moje spostrzeżenia i domysły.

agnieszka-nails
16-03-2013, 00:45
KlaudiiS dzieki wielkie :)

malutkaistotkaa
16-03-2013, 09:40
Klaudyna mam pytanie pisalas ze uzywasz shellaca:)
czy posiadasz frenchowe kolorki jak tak to jakie??:)

i jak CIsie sprawdza ten french z shellaca bo zastanawiam sie zeby kupic dziewcyzny si edopytuja a chce wiedziec cz wart jest swojej ceny wszytsko ok si etryzma?:)

beata63
16-03-2013, 10:37
mam różowy z schelaca beau bardzo ładny delikatny kolorek, mam też biały z shelaca marszczy się w lampie więc nie polecam za to polecam biały z indigo nic się nie dzieje

agnieszka-nails
16-03-2013, 11:13
Hej dziewczynki. Możecie mi napisać jak robicie french z hybrydy? Widziałam juz kilka sposobów w dodatku mam kiepskiróż do french... w ogóle nie przezroczysty ;/ całkiem kryjący, muszę poszukać jakiegoś odpowiedniego...

beata63
16-03-2013, 11:36
agnieszka najpierw baza potem róż do frencha 2x potem 2x pasek biały i na koniec top

sandrus
16-03-2013, 11:54
Można robić na wiele sposobów.

W zależności od tego jaki masz róż do frencha i jaki ma być
Końcowy efekt.
Jeśli kolor jest raczej transparenty to ja daje dwie warstwy i na to końcówka.
Jeśli dodatkowo klientka chce deli kolejnakatniejszy efekt i końcówkę mniej widoczna daje przed topem jeszcze jedna cienka warstwę koloru.

agnieszka-nails
16-03-2013, 13:51
No właśnie ja mam bardzo kryjący delikatny róż... muszę się rozejrzeć za jakimś ładnym transparentnym kolorkiem... A dużo macie klientek chętnych na hybrydowego frencha? Bo ja tak nie zbyt..

---------- Dodano o godzinie 12:51 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:21 ----------


Jeżeli ci to jakoś pomoże to top z shellaca duży (15 ml) starcza mi na ok 65 aplikacji a baza duża ok. 100 (12,5 ml)

powiedzmy ze lakieru schodzi prawie tyle co topu tylko ze x2

top ~ 1 aplikacja 15:65= 0,23 ml
baza ~ 1 aplikacja 12,5:100= 0,13 ml
kolor ~ 1 aplikacja, 2 warstwy można oszacować, że ok. 0,40 ml

teraz możesz sobie policzyć od kwoty lakierów :)

to są tylko moje spostrzeżenia i domysły.

Mam jeszcze pytanko do tego... jedna aplikacja to jeden pazurek tak? czy jedna klientka? I czemu bazy więcej schodzi niż topu? Wydaje mi się, że bazy jak i topu nakłada się jedna taka sama warstwę... no chyba, że ktoś inaczej mnie nauczył.... :/

asia
16-03-2013, 15:51
KlaudiiS napisala, ze top starcza na ok 65, a baza na ok 100, czyli bazy schodzi mniej niz topu :) a to dlatego, ze baze nakladamy cieniutko, niemalze "wcierając" ją w płytkę, a top juz normalnie, ponadto top czasami musimy użyć x2, jeżeli zabezpieczamy jakies zrobienie etc

agnieszka-nails
16-03-2013, 16:20
KlaudiiS napisala, ze top starcza na ok 65, a baza na ok 100, czyli bazy schodzi mniej niz topu :) a to dlatego, ze baze nakladamy cieniutko, niemalze "wcierając" ją w płytkę, a top juz normalnie, ponadto top czasami musimy użyć x2, jeżeli zabezpieczamy jakies zrobienie etc

Źle przeczytałam, sorki xP tak to jest jak się wstaje i czyta forum jednym okiem :)

---------- Dodano o godzinie 15:20 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:15 ----------

Jeszcze jedno pytanie bo dzisiaj chyba kiepsko mi się myśli...:wstydek: aplikacja to każdy oddzielny pazurek czy wszystkie pazurki klientki?

asia
16-03-2013, 16:20
nie będę zgadywać co autor miał na myśli, ale raczej chodzilo o set, wszystkie 10 pazurow ;)

agnieszka-nails
16-03-2013, 16:22
ok dzieki :)

KlaudiiS
16-03-2013, 23:14
Klaudyna mam pytanie pisalas ze uzywasz shellaca:)
czy posiadasz frenchowe kolorki jak tak to jakie??:)

i jak CIsie sprawdza ten french z shellaca bo zastanawiam sie zeby kupic dziewcyzny si edopytuja a chce wiedziec cz wart jest swojej ceny wszytsko ok si etryzma?:)

Kochana w tej chwili mam studio white jeżeli chodzi o biały, ale zdecydowanie bardziej polecam Cream puff. Na wierzch kładę Beau. Klientki go kochają. Często też polecają clearly pink, ale beau daje świetny efekt i stosuje go tez na ciemne lakiery np. nałożony na czarny daje granat z drobinkami, więc 2in1 :)


Aplikacja czyli 10 paznokci u rąk lub u stóp. Dlatego w przybliżeniu, bo paznokcie są różnej długości i top szybciej gęstnieje.

a moje wyliczenia są stąd, ponieważ wpisałam sobie kiedy otworzyłam top do zeszystu i mam też w tym zeszycie wszystkie klientki wpisane, policzylam na ile mi starczył i mam oto wynik, z baza było tak samo :)

U mnie klientki wolą jeden kolor, ale w miarę regularnie wykonuję french.

Robie to tak: baza, biały, 2xBeau, top :)

kamillxx
16-03-2013, 23:20
moje drogie jakim specyfikiem usuwacie hybrydy czystym acetonem czy inna mieszanka?

agnieszka-nails
16-03-2013, 23:34
moje drogie jakim specyfikiem usuwacie hybrydy czystym acetonem czy inna mieszanka?

czystym acetonem smarując oliwką skórki i skórę wokół paznokcia lub wpuszczam kilka kropel oliwki do acetonu aby nie byl az tak wysuszający skórę

beata63
17-03-2013, 08:31
kamillxx ja też usuwam czystym acetonem smarując tłustym kremem skórę wokół paznokcia

KlaudiiS
17-03-2013, 10:19
moje drogie jakim specyfikiem usuwacie hybrydy czystym acetonem czy inna mieszanka?

Daje na wacik ACETON KOSMETYCZNY (tudzież płyn do usuwania lakieru hybrydwego i tipsów lub zmywacza sklepowego) i folią zawijam, bo moczenie w acetonie całych paluszków to jakaś masakra, dodatkowo jakoś dużo wolniej to schodzi.

Ale nie smaruje skórek oliwką, bo nie chce żeby cokolwiek źle wpływało na trwałość lakieru

agnieszka-nails
17-03-2013, 10:29
Tzn, ja też zawijam w folię, nie moczę w pojemniczkach bo więcej acetonu się zużywa... mokry wacik od acetonu nakładam na pazurek a później owijam folią

Chocolata
17-03-2013, 12:28
Powiem szczerze ze jestem przerażona tym, że piszecie o używaniu czystego acetonu ( nawet z oliwką) do zdejmowania hybryd. Nie zdziwcie się jak klientki zaczną wam przychodzić z co raz słabszymi paznokciami a hybrydy będą odpadać po kilku dniach...

agnieszka-nails
17-03-2013, 13:02
Inne płyny niestety nie zdają takiego egzaminu jak aceton, po za tym robię tak już od długiego czasu i jak na razie sie nie "skarżą"

KlaudiiS
17-03-2013, 13:32
Powiem szczerze ze jestem przerażona tym, że piszecie o używaniu czystego acetonu ( nawet z oliwką) do zdejmowania hybryd. Nie zdziwcie się jak klientki zaczną wam przychodzić z co raz słabszymi paznokciami a hybrydy będą odpadać po kilku dniach...

A Ty czym sciagasz, pochwal sie nam, może zastosujemy rownież.

Uzywam acetonu kosmetycznego kupowanego w hurtowni i nie sadze ze jest to 100 procentowy aceton.

malutkaistotkaa
17-03-2013, 13:48
jestem tego samego zdania nawet jestem pewna w 100% poniewaz studiowalam chemie i kiedys mialam zajecia na laborce i uzywalam acetonu ktory kapnał na mojego pazurka
mialam wtedy lakier na przedluzonym pazurku i powiem wam ze rozplyał sie razem z ta kroplą i tips sie zrabił mieciutki
wiec to byl czysty aceton a te wszystkie sprzedawane w sklepach to maja tyle % ile mogą :P raczje w hurtowni nigdy nie dostaniemy 100% acetonu:)

Chocolata
17-03-2013, 15:52
Więc proszę nie piszcie że usuwacie czystym acetonem, bo czytają Was niedoświadczone stylistki i chłoną taką wiedzę. Do usuwania Hybryd wymyślono płyn REMOVER - a jeżeli nawet po tym nie schodzi Wam hybryda to znaczy że nie jest to czysty soak off i należy spiłować warstwę topu z kolorkiem i dopiero namoczyć.
Ja od zawsze usuwam hybrydy pilniczkiem 180 Mylarem bez uszkodzenia płytki ( zostawiam prawie zawsze warstwę z bazy jeśli się dobrze trzyma).

agnieszka-nails
17-03-2013, 16:00
Przepraszam, użyłam złego słowa... acetonem kosmetycznym... również piłuję wierzch hybrydy przed jej zdjęciem tylko że piłuję praktycznie sam top a później w folie z wacikiem nasączonym acetonem kosmetycznym. Nie każdy Remover działa na każda hybrydę, ja mam różne firmy i je trochę mieszam więc aceton jest dla mnie praktyczniejszy.

KlaudiiS
17-03-2013, 16:59
Choco gratuluję wprawy.:ok:
Ale dla mnie hybryda jest po to żeby jej nie piłować tak jak żelu.

Ściąganie hybrydy trwa 5 minut, więc w takiej ilości i w tak krótkim kontakcie z paznokciem na pewno nie wypłynie źle na paznokcie.

Oczywiście nie polecam nikomu moczenia dłoni w misce z acetonem!

Mam klientki które noszą po 2 lata hybrydę i nic złego ich paznokciom się jeszcze nie stało, ani nie widać oznak osłabienia.

malutkaistotkaa
18-03-2013, 09:27
Klaudyna mam pytanie tam gdzies poprzedniczka pisalal ze shellac bialy jej sie marszy pod lampa a Tyjak uwazasz??
TObei si emarszy cos sie dzieje??
kurcze caly czas mysle skad zamowic te hybrydy do frencha chcilam z 1 firmy juz zeby nei mieszac i nie zamawiac 5raz:)