PDA

Zobacz pełną wersję : O czym chcecie czytac w AP?



marzena.k
13-01-2011, 09:12
Witajcie:)

Bardzo się cieszymy wtedy, gdy piszecie szczere opinie na temat Akademii Paznokcia i Nail Art. W tym temacie chciałabym, byście pisały co i dlaczego podoba Wam się w naszych gazetach oraz co Wam się nie podoba i co wg Was powinniśmy zmienić.

Interesuje mnie o czym chciałybyście czytać w Akademii Paznokcia, czy artykuły które umieszczamy w gazecie cieszą się Waszym zainteresowaniem. Jakie działy szczególnie, a bez jakich mogłaby sie AP obyć.

Czekam na opinie:)

mala
13-01-2011, 12:20
ja napisze ze fajnie by bylo gdyby bylo wiecej zdobien na krotkie paznokcie.Z regoly drukowane sa spicki i tp,ale jakby ylo wiecej zdobien na krotkich pazurkach to tez by bylo fajnie.
ja mam czesto tak ze przychodza do mnie dziewczyny,biora gazete patrza i wiele zdobien jest na dlugich paznokciach...
ja wiem ze sa tez krotkie ale jakby bylo wiecej czasem (np co jakis tam nr)bylo by fajnie..

pazureczek89
13-01-2011, 12:39
Dokładnie zgadzam się , żeby było więcej zdobień codziennych paznokci użytkowych.

plushak
13-01-2011, 12:58
chciałabym coś więcej o kształtach od a do z , jak je dobrze wykonać które są poprawne na co zwracać uwagę
zdobienia salonowe ale takie na prawdę ciekawe inne
pomyślę :D

Magdalena
17-01-2011, 20:32
Mnie się bardzo podobają wszelkie teksty dotyczące prowadzenia własnego salonu, pozyskiwania i utrzymywania klientek, porady prawne - to są rzeczy, których nie znajdę w innej gazecie.
Nie obraziłabym się gdyby było więcej szczegółowych i konkretnych informacji o prawidłowej technice budowania paznokci, o metodach, o sposobach wykonywania nowych (i starych też ;) ) kształtów paznokci. Nawet dobre podłożenie szablonu to temat rzeka i myślę, że niejedna z nas przeczytałaby o tym z ciekawością.

xsunnyolciax
17-01-2011, 22:44
fajne są konkursy :ok: co do zdobień na krótkie paznokcie jak najbardziej popieram! Przydałoby się więcej kpk paznokci "użytkowych". Mnie osobiście denerwuje dużo reklam co kilka stron i na całą stronę, ale wiem, że to chyba nieuniknione :D I chętnie poczytałabym o zdobieniach farbką akrylową, niekoniecznie one stroke, inne malowanki też są fajne, pamiętam kiedyś były tematy "lekkim ruchem ręki" czy jakoś tak i to było bardzo fajne, takie ćwiczenia po kolei co i jak ;)

asio_
22-01-2011, 12:48
A ja bym chciała dowiedziec sie wiecej na temat one storke . Jakie pędzelki sposoby itp rzeczy :D . No i jak powyżej np o kształtach paznokci :P

kobietazpazurem
22-01-2011, 18:25
Dobrym chwytem byloby gdyby do gazety byly dodawane dodatki, np. jakaś ozdoba, pilniczek, 10 sztuk szablonów, lub tzw testery , dziewczyny kupowalyby nawet gdyby gazeta byla drozsza zalozmy o te 2 zl.

Zgadzam się także i wprost błagam o więcej użytkowych paznokci, krótkich, róznych odsłon frenchy. Jak najbardziej mile widziane metamorfozy- tzw paznokcie przed i po. To działa :)

Bliżej wiosny lata przydaly by się także paznokcie ale u stóp albo kompleciki dłoni i stóp.

asiekfr
22-01-2011, 22:43
Zdecydowanie wiecej paznokci uzytkowych... bo wszystko to pieknie wyglada na sztyletach ,ale naprawde w zycu codziennym dlugosc robionych przez nas paznokci ,to zupelnie inna bajka...
Mi brakuje tez artykulow o paznokciach "z problemem"... ostatnio mialam pana obgryzacza ,ktory mial tak bardzo powrastane paznokcie po bokach w opuszki palcow ,ze naprawde nie potrafilam sobie z nimi poradzic :( a moze po takim artykule ,bylo by mi latwiej?!

LaVenda
23-01-2011, 11:11
Chętnie poczytam o wszelkich problemowych paznokciach, więcej o rekonstrukcjach na wiele sposobów (szablonem, tipsem, jedwabiem i czym to jeszcze jest możliwe^^ ), myślę że dodawanie próbek jest świetnym pomysłem! Na pewno dziewczyny kupowały by pismo a i producenci mogą zareklamować swoje produkty :) Poczytałam bym też o różnych metodach robienia żelowego frencha - za pomocą gęstego białego żelu, rzadkiego , czy od razu na szablon żel, czy na żelowy szkielet. Metody aplikacji coverów. Ale co według mnie mogłoby być ciekawe jak podczas stylizacji umilać czas klientce aby się nie nudziła i była zrelaksowana ;)

poolciaa
23-01-2011, 20:31
Ja osobiście uważam, że powinno być więcej prac Valentiny, Liliyi i Natalii Yakubchuk :D
no i przykłady krok po kroku z malowania farbkami :) to byłoby trafem w 10 moim zdaniem;)

kobietazpazurem
24-01-2011, 08:25
poolciaa Valentina wydaje wlasne czasopismo więc po co ona w naszym czasopismie? ich prace mozesz podziwiac na ich stronach a tu chodzi o pomysly na estetyczne codzienne paznokcie bo co jak co takie jak noszą owe panie nasze klientki sobie nie zrobią :)

samaron
24-01-2011, 13:00
Ja uważam, że mamy tyle utalentowanych dziewczyn w Polsce, że nie musimy "pożyczać" od sąsiadów.

zołzella
24-01-2011, 13:02
Ja osobiście uważam, że powinno być więcej prac Valentiny, Liliyi i Natalii Yakubchuk :D

a ja uwazam przeciwnie wąłsnie bo to pismo racezj ma nam pomagac jak zrobic dobrze paznokcie a nie tylko ma służyc jako katalog
fajnie jak jakis mały artykuł z takimi pazurkami bedzie ale po co je oglądac w gazecie skoro sa stronki z takimi cudami a ja np nie wykorzystam ich pomysłów na moich klientkach:/: i tez jestem za pazurkami "użytkowymi" jak je dziewczyny nazwały
french oczywiscie bo na 10 klientek 8 robi frencha....nadal....
i zdobienia krok po kroku tez mile widziane :) co do nakładania covera tez fajny pomysł :)

marzena.k
24-01-2011, 13:24
Hmmmmmm, naprawdę chcecie mieć AP z samymi frenczami i krótkimi paznokciami?

zołzella
24-01-2011, 13:45
marzena.k nie z samymi ;) bardziej chodzi o paznokcie "na codzien" w sensie długości bardziej normalnej niż sztylety i nie sam french - to jasne - inne zdobienia tez
dlatego ja od siebie napisałam ze takie artykuły o pazurkach arcydziełach czy konkursowych pazurkach oczywiście tez fajnie poodglądac i poczytać ale większość z nas chyba robi swoim klientkom bardziej użytkowe pazurki niż pokazowe :) nie wiem czy sie dobrze wyrażam

samaron
24-01-2011, 13:56
Ja tam wolę zdobienia wbijające w fotel i extremalne długości, ale rozumiem, że dziewczyny poszukują inspiracji do codziennej pracy w salonach, zdobienia nieużytkowe zazwyczaj wykonywane są na w miarę ładnej płytce, a do salonu przychodzą dziewczyny często po ratunek i wykonanie zdobienia na takich "prawdziwych przypadkach" jest niekiedy nie lada wyzwaniem.

zołzella
24-01-2011, 16:32
samaron (http://forum.wzorki.info/members/240-samaron.html) no wąłsnie widzisz sa osoby takie jak TY :) ale chyba większośc klientek to takie zwyczajne dziewczyny czy starsze kobiety które zwykłaki robią właśnie...dlatego taka dyskusja ;)
ja napisałam ze takie super tez chetnie obejrze i pocztram jak sie je robi ale zeby nie była to większość w gazecie ;)

samaron
24-01-2011, 16:40
No dokładnie, trzeba iść na kompromis pół na pół:D

mala
24-01-2011, 17:08
mi tez sie wydaje ze tak pol na pol...bo moim zdaniem ta gazetka tez by sie wtedy klientkom przydala.
moje zawsze lapia za gazete (bo mam na wierzchu) ale z regoly konczy sie na tym ze tylko patrzea i tyle...
a czesto szukaja inspiracji w AP i innych gazetkach

zołzella
24-01-2011, 19:35
pół na pół bedzie git :D

goslava
24-01-2011, 19:57
osobiscie tez uwielbiam wszelkie pazurki nieuzytkowe i jak sobie robie to wlasnie takie (rzadko kiedy krociaki) z tym, ze ja juz sie przyzwyczailam do mega dlugosci ale moje klientki nie, one tylko podziwiaja i na tym sie konczy, zdobienia pazurkow krotszych owszem przydalyby sie bo szczerze mowiac to ja sama czasami mam pustke w glowie co na takich wymodzic a babeczki czesto zdaja sie na mnie:) nie wiedzac, ze myslac nad ich zdobieniem wykrecam moja mozgownice na druga strone a tego nie lubie :):):)

zołzella
24-01-2011, 20:12
goslavahttp://forum.wzorki.info/images/ranks/club.gif (http://forum.wzorki.info/members/1003-goslava.html) no bo własnie na długich można poszalec a z krótkimi co.... ja osobiście mam tylko 2 klientki na długie a reszta zwyczajnie króciutkie...sama musze krótkie bo nosze soczewki wiec mus bo jak ściągam pazurkami to mis ie sklejaja i juz raz potargałam:):):) wiec nie poszaleję nawet na swoich

farbstift
24-01-2011, 20:56
Ja też jestem za tym, aby zróżnicować- nieco zdobień użytkowych (pomysłów, alternatyw dla nudnego frencha) oraz mega szaleństw.
Oprócz tego bardzo lubię czytać o technice oraz pielęgnacji. Póki co najlepszym artykułem, do którego często wracam jest artykuł o budowie tunelu. Często też wracam do numerów z stepami poszczególnych kształtów paznokci.
Można by pisac wiecej o manicurze, bo teraz to coraz bardziej modna usługa i czasopismo mogłoby nam pomóc urozmaicić ten zabieg i przeprowadzać go profesjonalnie :)

poolciaa
25-01-2011, 19:10
poolciaa Valentina wydaje wlasne czasopismo więc po co ona w naszym czasopismie? ich prace mozesz podziwiac na ich stronach a tu chodzi o pomysly na estetyczne codzienne paznokcie bo co jak co takie jak noszą owe panie nasze klientki sobie nie zrobią :)

ale to czasopismo nie jest ogólnie dostępne w Polsce i na pewno drogie, a powiedz mi co mozna zrobic na krotkich paznokciach? kwiatka i wrzucic cyrkonie. to czasopismo jest po to by sie rozwijac a nie stac w miejscu robiac krotkie pazury z pojedynczymi wzorkami. Oczywiscie nie mowie teraz, ze cala gazeta ma byc w zdobieniach naszych wschodnich kolezanek, ale one robia perfekcyjne paznokcie, a my kupujac magazyny o paznokciach i szkolac sie nieustannie, probujemy dojsc do perfekcji, nie sadzisz?:)
moim zdaniem wszystko powinno byc wyposrodkowane - czyli zdobienia salonowe, jak najbardziej, bo to tez rozwija. Ale wg mnie zdobienia dluzszych paznokci rozwijaja nasza wyobraznie i to z nich czerpiemy inspiracje, by tworzyc cos na tych krotszych ;) tak mi sie wydaje:)

kobietazpazurem
25-01-2011, 19:21
ale to czasopismo nie jest ogólnie dostępne w Polsce i na pewno drogie, a powiedz mi co mozna zrobic na krotkich paznokciach? kwiatka i wrzucic cyrkonie. to czasopismo jest po to by sie rozwijac a nie stac w miejscu robiac krotkie pazury z pojedynczymi wzorkami. Oczywiscie nie mowie teraz, ze cala gazeta ma byc w zdobieniach naszych wschodnich kolezanek, ale one robia perfekcyjne paznokcie, a my kupujac magazyny o paznokciach i szkolac sie nieustannie, probujemy dojsc do perfekcji, nie sadzisz?:)
moim zdaniem wszystko powinno byc wyposrodkowane - czyli zdobienia salonowe, jak najbardziej, bo to tez rozwija. Ale wg mnie zdobienia dluzszych paznokci rozwijaja nasza wyobraznie i to z nich czerpiemy inspiracje, by tworzyc cos na tych krotszych ;) tak mi sie wydaje:)


Wszystkie prace naszych zagranicznych kolezanek masz na ich stronach- w polsce tak jak dziewczyny wspomnialy mamyy rownie zdolne kolezanki wiec nie widze powodu zeby pokazywac prace , ktore badz co badz i tak znamy bo denishenko czesto bywa w polsce i i tak o niej duzo w czasopismach branzowych a reszte stylistek i tak znamy i tak ogladamy prace w necie.


Chodzi mi oto ze biorąc do reki kilka ostatnich numerow AP 90% stylizacji to szpice maksymalnie dlugie. Ja pracuje w salonie, AP lezy do ogolnego przeglladu i ktora klientka nie wezmie go do reki to nie wyobraza sobie takich paznokci na dloniach. Chcialabym aby bylo troszke wiecej paznokci uzytkowych, nie mowie o calym pismie w takich paznokciach ale chcialabym aby bylo ich wiecej. 90% klientek w salonie chce krotkie paznokcie a my jako styliscie chcielibysmy nie spoczywac na samym frenchu lub swoich oklepanych wzorach ale moc czerpac inspiracji także aby zaskakiwac naszychh klientow. Ty wyrazilas swoje zdanie masz do tego prawo- ja też. A czasopisma zagranicznych kolezanek sa dostępne i w polsce.

Emilia B.
25-01-2011, 20:01
Pytanie brzmiało "o czym chcecie czytać w AP?" więc każdy pisze wg własnego uznania i uszanujmy to że ktoś chce tam oglądać prace zagranicznych gwiazd a ktoś inny klasyczne frenche i kształty. Nie krytykujmy czyiś gustów ;)
Liczy się zdanie każdego i na pewno Pani Marzence zależy na szczerych odpowiedziach a nie "wymuszonych" :)


To i ja się wypowiem - wszystkiego po trochu - salonowe zdobienia, szalone pazurki, trochę z prawa, trochę z technik i trochę z psychologi :)

sweetpazurki
30-01-2011, 20:13
powiem szczerze, że mi brakuje nowych twarzy robiących paznokcie. po mału steje się nudne oglądanie prac stylistek które umieszczały je pare miesięcy temu na swoich blogach :/ mało nowych osób może się przebić przez dziewczyny bez których numer by się chyba nie ukazał... takie moje skromne zdanie

marzena.k
01-02-2011, 11:14
powiem szczerze, że mi brakuje nowych twarzy robiących paznokcie. po mału steje się nudne oglądanie prac stylistek które umieszczały je pare miesięcy temu na swoich blogach :/ mało nowych osób może się przebić przez dziewczyny bez których numer by się chyba nie ukazał... takie moje skromne zdanie


Hm, no nie do końca tak jest. Jesteśmy otwarci na nowe stylistki, natomiast bardzo często prace które do nas przysyłają są naprawdę dalekie od ideału. I teraz - albo umieszczamy prace, które później krytykujecie, ale prosimy te osoby o inne propozycje prac - i wtedy już nie przysyłają. A przecież to nie trudno otworzyć AP czy NA i zobaczyć, czego wymagamy.
Bardzo chcielibyśmy odświeżyć gazety, ale na pewno nie zrezygnujemy z naszych stałych stylistek, które od dawna z nami współpracują:)
Także drogie Panie - pędzle w dłoń i do dzieła!
Lato się zbliża, więc czekam na letnie zdobienia:)

kobietazpazurem
01-02-2011, 15:48
powiem szczerze, że mi brakuje nowych twarzy robiących paznokcie. po mału steje się nudne oglądanie prac stylistek które umieszczały je pare miesięcy temu na swoich blogach :/ mało nowych osób może się przebić przez dziewczyny bez których numer by się chyba nie ukazał... takie moje skromne zdanie


Hm.... wiesz, nikt nie zabroni ci wrzucić swojej pracy na bloga. A jezeli dziewczyny wczesniej publikuja prace ktore potem znajduja sie w gazecie to ich sprawa. Ja tez tak robilam a teraz czekam az gazeta opublikuje aby bylo ciekaweej. A ty kochana nie marudz tylko sama bys cos wyslala twojego stepu jeszcze nie widzialam w AP czy NA :)

olao
01-02-2011, 18:15
Tak,zdecydowanie wiecej ''salonowek".I na pewno wiecej o technice.Kupilam ostatnio numer w ktorym mialam sie dowiedziec o prawidlowo wykonaniu pipe ,a w artykule dowiedzialam sie ,ze trzeba podlozyc forme do pipe.Tyle mojej nauki.Malo techniki.

olusia87
01-02-2011, 18:30
Dołączę się do wypowiedzi wielu koleżanek-więcej zdobień na krótkie paznokcie,bardziej użytkowych.Kupiłam niedawno dwa ostatnie numery AP(nadrabiałam zaległości) i oglądały je moja mama i siostry i wszystkie tylko przeglądnęły raz dwa z opinią,że nic dla nich:( bo niestety nie każde zdobienie wykonane na szpicach dłuuuugaśnych da się przerobić na krótkie codzienne pazurki:(

paula211
02-02-2011, 10:37
a ja się wcale nie dziwię że jest dużo prac tych samych stylistek w każdym nowym numerze. Każdy ma swoją szansę wystarczy tylko wysłać zdjęcie i może się udać a jeśli praca się nie podoba redakcji to trzeba próbować dalej aż się uda i tyle. Wysyłać dziewczyny a nie narzekać :P
co do zdobień na szpicach to fakt racja klientki oglądając takie zdobienia w gazecie twierdzą że bez sensu bo i tak takich paznokci nie noszą ale cóż takie zdobienia przynajmniej dla mnie na długich paznokciach są najciekawsze :)

Lilka
05-02-2011, 10:50
Ja osobiście chciałabym czytać na temat praktycznych rzeczy np. zakładaniu własnego salonu, wymogach sanepidu, na temat psychologii, mianowicie jak rozmawiać z klientami, jak przyciągać klientów, co robić by wychodzili z salonu zadowoleni.
Chciałabym dużo zdobień codziennych i takich super ekstra długich, fajnie się ogląda zdobienia krok po kroku. I dodatkowo, żeby było napisane, jakie produkty zostały użyte, jakich firm, przy danym zdobieniu.

agnieszka-x
05-02-2011, 14:13
Ja chciałabym aby np do gazetki byl dolaczony filmik jak wykonac zdobienie bo nie zawsze po krokach i opisach jesteśmy w stanie sobie to wyobrazić i wykonać a tak byśmy mogli od razu zobaczyc jak ruszać pędzlem, jak cieniować. to bylo by bardzo fajne nawet gdyby gazetka kosztowała kilka złoty wiecej.

poolciaa
07-02-2011, 12:13
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu



Tutaj Ci przyznam racje - fakt, jest malo zdobien krotkich paznokci, ale wez pod uwage ze to my - stylistki tworzymy te gazete i to my nadsylamy prace do AP i zdecydowana wiekszosc to dlugie pazury - w szczegolnosci te krok po kroku. Tak wiec prosby o krotkie paznokcie musimy kierowac do siebie nawzajem.
Ale co do takich stylistek jak Valentina to sa zdjecia na stronie, owszem ale ja wchodze na jej strone regularnie i nic nowego nie przybywa. nie ma nawet tam nic step by step. Moim zdaniem fajnie gdyby byly ukazane prace tych zagranicznych stylistek. Oczywiscie - jak wspomnialam wczesniej - wszystko powinno byc wyposrodkowane :-)

sweetpazurki
07-02-2011, 12:14
więc otwórzmy gazetkę i co widzimy? skórki żelem pozalewane :) często jak jest u mnie klientka to przegląda gazety i sama mówi, ze te pazurki chyba troszkę komuś nie wyszły i co wtedy... albo, że 3/4 prac jest nie użytkowych... może kiedyś uda się wydać jakiś dodatek do gazetki choćby kilku stronnicowy z naprawde prostymi wzorkami, które może zrobić nawet początkująca stylistka.

tak nie do końca zgadam się z waszym zdaniem, ze tylko idealne prace są umieszczane w gazetach ale okey :)

a cio do płytki z krok po kroku to moim zdaniem rewelacyjny pomysł mimo iż na you tube jest wiele filmików nie ma jak to zestawione zdobienia na jedym kółeczku z dziurką :)

agnieszka-x
09-02-2011, 11:44
Dziewczyny chcenie zdobienia na krótkich pazurkach? ale pamiętajcie że w gazecie chcemy zobaczyć nowości w zdobieniach. Nowe kształty i zdobienia na nich, ale również pomysły jak wykorzystać jakaś ozdobę. Co potem można przenieś na krótkiego pazurka. jeżeli chcecie klientkom pokazać proste wzorki to możecie wydrukować sobie z internetu gdzie jest mnóstwo zdobień frencha. włożyć na segregatora i już. oczywiście nie mówię tu o budowie pazurka bo to powinno być, kroki, zdjęcia. ale ile razy może być krok po kroku samego frencha przecież nie w każdym numerze. zdobienia zagranicznych stylistek też są fajnym pomysłem bo wtedy widzimy czym one pracują czy maja nowe pomysły. wszystko trzeba wyśrodkować: french, zdobienia nieużytkowe, pomocne artykuły, zdobienia zagraniczne. :yess:

aga
09-02-2011, 12:20
Można by było zrobić tak, że przed jakąś okazją(walentynki, karnawał, studniówki, sezon na wesela itp) dodawany byłby artykuł w stylu "Sylwestrowe zdobienia dla klientek" wystarczyłoby jedna czy dwie strony w jednej gazecie i już byłoby co pokazywać klientkom a nadal zostałoby dużo miejsca na "długie" pazurki :)

agnieszka-x
09-02-2011, 20:12
no jestem za takim rozwiązaniem. bo z reguły na takie pazurki nie potrzeba kroków jak je wykonać wiec spokojnie na 2 stronach można kilkanaście wzorów umieścić i babeczki będą miały co oglądać a nie tylko smutne ze nic dla nich nie ma. :ok:

olusia87
09-02-2011, 20:58
Albo w dajmy na to co drugim numerze wrzucić kilka stron samych wzorków na krótsze pazurki-bez kpk.
A reszta niech zostanie dłuuuuugaśnych?

marzena.k
10-02-2011, 11:47
Bardzo fajne pomysły, już przekazuję je w redakcji:)

poolciaa
12-02-2011, 21:40
Moim zdaniem dodatkowo fajną sprawą byłoby gdyby pokazywane były pomysły na paznokcie z ozdobami. Fakt - większość wyszło już z mody, ale pewnie kiedyś wróci, a wiele z nas ma pełno ozdób, których już nie używa, bo zostały one wyparte farbami, czy kwiatami akrylowymi :-) Ale to tylko taka malutka sugestia :p

Malyyyyna
15-02-2011, 12:13
ja wysłałam zdobienie uzytkowe w kolorach różu i fioletu ale niestety zostało odrzucone, nie wiem czemu bo nie widzialam takiego wczesniej... moze jakbym zrobila szpice to inaczej by sie prezentowało:P hehe

o własnie dostałam wiadomosc ze jednak je zatrzymaja:P hehe

klanat
15-02-2011, 14:29
Dwie strony zdjęć z pazurkami użytkowymi to świetny pomysł ,pod zdjeciem moze byc opis w stylu Muszla kruszona ,brokat ,farbka czyli czego uzyto do zdobienia :)
Wyrywała bym sobie takie stronki zalaminowała i zrobiła katalog dla moich klientek to byloby super !!!!

Malyyyyna
15-02-2011, 15:13
swietny pomysł :)

sweetpazurki
15-02-2011, 19:22
fajnie by bylo jakby sie pojawialy propozycje na kolejny numer zebysmy mogly prace podeslac. ja wysylalam takie turkusowo zolte moim zdaniem swietne ale tez im sie nie spodobaly ^^ szkoda ze nei wiem dlaczego

marzena.k
16-02-2011, 10:40
Dziewczyny moje drogie, zawsze Wam piszę jaka tematyka nas interesuje. Teraz można już nadsyłać letnie zdobienia.

Najczęstszym powodem odrzucania prac są:
- niewyraźne zdjęcia
- zła budowa paznokci, bardzo często każdy paznokieć ma inny kształt!
- nieestetyczne wykonanie stylizacji

julcia88
03-03-2011, 14:59
A ja Wam powiem, że dzisiaj dostałam na meila zapowiedź kolejnego 33 nr AP i jestem na prawdę mile zaskoczona:)
Wiele sugestii wypisywanych w tym temacie wzięto pod uwagę i ukażą się w nowym numerze :D
Np. metamorfozy obgryzionych paznokci czy więcej o stópkach jak pedicure itp.

Z mojej strony wielki ukłon w kierunku P. Marzenki i redakcji za to, że poszerzają pismo o kolejne ciekawe informacje oraz, że liczą się z naszymi sugestiami :brawa: :)

Numer zapowiada się bardzo ciekawie :D
Już się nie mogę doczekać:woot: i dobrze, że mam prenumeratę :mml:

Ccarolinaa
03-03-2011, 21:53
Przepraszam że nie na temat ale nie wiem gdzie napisać jak długo sie czeka na prenumerate Akademi Paznokcia? pieniądze na konto wpłacałam 24 lutego??Dziękuje za odpowiedź i jeszcze raz przepraszam:)

Patii
04-03-2011, 23:37
Ja tez wysłałam raz do Pani Marzenki zdobienie moich pazurków - krótkich:) Zostały odrzucone, ale o nic nie mam pretensji bo budowa kuleje u mnie, ale sie starałam;)

Może zostały odrzucone ze wzgledu na niewyraźne zdjęcie, złe zdobienie, długość czy kształt, ale to mało istotne, bede próbowała dalej;))

BTW. Też bym chciała, żeby ukazywało się więcej zdobień na krótsze pazurki. Nie muszą to być mega króciutkie, mogły by być dłuższe ale takie żeby klientka mogła sie zdecydowac;)
Owszem, szpice prezentowane w AP są piękne i zdobienia piękne, jednak moje klientki widząc szpice mówią : " O Boże! Jak w tym można chodzić? W Życiu bym takich nie chciała!" i na tym sie konczy przeglądanie gazetki...

poolcia większość to długie szpice, ponieważ zwykłe pazurki krótsze (nawet z efektownym zdobieniem) mają marne szanse na dostanie się na stronkę kpk.


Rozumię, że kwiatki one stroke albo to co tworzy kredkami agnieszka i inne dziewuszki nasze:*, to cudo... Ale przeciez proste, ale efektowne zdobienia z uzyciem hologramów np mogą się prezentować równie ładnie:)

A pomysł z płytką? Rewelka!

Jeżeli kogoś uraziłam, to przepraszam :kwiatek: Na pewno nie mam nic złego na myśli:) Po prostu wyrażam swoje zdanie:) :kwiatek:

dzikakura
07-03-2011, 09:56
Oczywiscie to jest racja dziewczyny, z tymi krotszymi pazurkami, ale tak sobie mysle, ze jak klientka przeglada taka gazetkę to my jej mozemy zaproponowac element z takiego dlugiego zdobienia na szpicu. Kwiatek, ktory sie klientce podoba, czy listek, przeciez nie chodzi o to, aby wiernie kopiować caly paznokieć, bo wiadomo czemu ukazują się szpice, pipy, edge.
Bo to jest pismo dla stylistek przede wszystkim. Mamy czerpac pomysły na klientkowe paznokcie z tego co widzimy. Moje klientki tez ogladaja gazety z westchnieniem "cudne, ale ja bym nie byla w stanie czegos takiego nosić", ale spokojnie mozna sie wtedy zapytać" a ktore sie pani podobaja najbardziej" i zaproponować element z misternego zdobienia, a to broszę z bulionem wokół na jednym pazurku, a to jeden pączek róży one stroke, zawijasek, czy chociażby podobną kolorystykę.

Chyba offtopuję:skacze:

Patii
08-03-2011, 19:08
no kurko masz racje:) Ale też nie do końca każdy element ze szpicorka czy edzia będzie doskonale komponował się z kwadracikiem :)

Bożena P
08-03-2011, 19:31
ale z drugiej strony dziewczyny pomyślcie - czy będziecie dokładnie potrafiły odwzorować zdobienie, które jest pokazane w piśmie i które bardzo spodoba się klientce? Lepiej, żeby zaproponować niezdecydowanej klientce jakiś element zdobienia (tak jak napisała dzikakura) niż starać się w całości odwzorować jakieś pazurki, bo na pewno nie uzyskamy takiego samego efektu, a klientce może się za bardzo nie spodobać, może kaprysić, narzekać. Powie, że skoro tamta pani tak umiała zrobić no to pani skoro też jest profesjonalistką też tak powinna umieć...
Jeśli chcemy zaoferować klientce jakieś zdobienia na którkie pazurki, to może lepiej utworzyć swój własny album i wtedy zaoferujmy klientkom dane zdobienia.

Te piękne, długie paznokcie, które mamy przyjemność oglądać w pismach powinny być dla nas inspiracją do tworzenia czegoś nowego, jeszcze bardziej rozwijać naszą kreatywność :) Zawsze można podpatrzeć chociaż dane kompozycje lub nową technikę, poćwiczyć a dla klientek najlepiej utworzyć katalog własnych zdobień lub tych zainspirowanych pracami innych ;)


co do pism - wg mnie za dużo jest w nich reklam ;)

kobietazpazurem
22-03-2011, 09:27
Tak jednak ile razy mamy do czynienia , że przychodzi klientka ze zdjęciem wydrukowanym z google i chce takie paznokcie? Ja mam tak wiele razy i niestety chcę czy nie chcę mię czy nie muszę je wykonać.

Ja chciałam Bardzo podziękować Pani Marzence za to ,że przychyliła się do tych naszych propozycji bo ostatnie wydanie AP Było fenomenalne. Bardzo podobały mi się metamorfozy.

I tak jak mówiłam dobrym posunięciem byłyby dodatki do gazety. Typu jednorazowy pilnik, jakiś brokacik, czy gąbeczka. Ja sama byłabym zachwycona i myślę, że dziewczyny także :)

Emilia B.
22-03-2011, 09:57
jak dla mnie jakieś gratisy to nie jest dobry pomysł - to jest profesjonalne branżowe pismo a nie brawo girl... bez obrazy oczywiście ale takie moje zdanie. Już lepsze by były jakieś kody rabatowe na zakupy w danych firmach/sklepach itp... ale gratisy wg mnie nie.
I weźmy pod uwagę że jest to gazeta dla stylistów nie klientek :) więc dobrze by było jakby np 70-80 % było dla nas a reszta mogą być salonówki :) ogólnie wszystkiego po trochu - wszystko co NAM sie przyda. mamy tam dowiadywać sie o nowościach, inspirować i ja osobiście chce tam zobaczyć prace do których poziomu będą dążyć, które będą dla mnie wzorem i które mnie zachwycą czy to zdobieniem czy długością...Da się zmodyfikować wzór z długich pazurków na króciaki, nie trzeba mieć gotowca :) Trzeba uruchomić wyobraźnie ;)
Jak pisałam na początku tematu wszystkiego po trochu ale głównie z myślą o NAS :)

kobietazpazurem
22-03-2011, 20:38
tak ale moga to być próbki nowych żeli, lub nowych pilników z danych firm. To też by byla reklama dla firm z asortymentem do stylizacji paznokci, a my moglibyśmy przetestować nowinki. A co do kodów rabatowych to przecież one już są- chociażby w dwóch ostatnich numerach na szkolenia...

marzena.k
03-10-2011, 13:07
O czy chciałybyście poczytać w AP? I teraz już nie tylko o prawnicze zagadnienia pytam, mam na myśli również zdrowie czy inne interesujące Was tematy. Może jakiś fitness? Aerobik? Coś dla ciała?

Wszelkie sugestie mile widziane:)

hassi
03-10-2011, 14:26
A ja bym właśnie sugerowała jakiś taki katalog z samymi salonowymi propozycjami które nawet sie juz ukazaly w AP, bo klientki naprawde czesto przychodzą i coś chcą, do konca nie wiedzą co, i niekoniecznie potrafią to wytłumaczyc a tak wskaza ze na tym zdjeciu im sie podoba taki kształt, na tym to a na tamtym tamto i można stworzyć cos z czego wtedy klientka bedzie zadowolona. Jak podsuwam im Pisma branzowe dla stylistów, to jakieś 70% klientek i tak zamyka bo one nie chca takich dlugich i szpiczastych jak kura i to tak tandetnie wymalowane na wszystkie kolory. A ja bym chciała właśnie by był stworzony albo jeden numer albo jakis oddzielny katalog, które można byloby zaprezentować klientce i które chętnie by przejrzała podczas stylizacji, ułatwiłoby to zdecydowanie zadowolenie z usługi.
Ja w trakcie stylizacji puszczam slajdy w komputerze z paznokciami, ale jak jestem skupiona na paznokciach, to gdy one mi krzycza ze te sa fajne to zazwyczaj juz lecą kolejne, więc ja ściągam rekawiczki, biore laptopa przerywam slajdy, doszukuje sie tego zdjecia itd a to tez dodatkowo przedłuza usługe. A tak, bierze katalog w ręke ciach ciach i wiemy obie o co chodzi.:)

---------- Dodano o godzinie 14:26 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:25 ----------

Więc nawiązujac do posta Emilii, ze to pismo dla Stylistek nie dla klientek, to ja właśnie sugeruje by wyjść na przeciw również naszym klientkom :)

zuziajanosz
03-10-2011, 15:57
Więcej zdobień użytkowych żeby klientki były zadowolone, wyobraznie zakładam że wszystkie z nas mają megaa :P

Katalog super sprawa dla klientek, a jaka wygoda dla nas :)

rabaty przy zakupie produktów SPN bo jeszcze nigdy się z tym nie spotkałam.

Pielęgnacja SPA dłoni i stóp

Marketing i co działa zachęcająco na klientów, jakie ulotki itp.

Drapi
03-10-2011, 20:07
marketing oraz zdjecia paznokci uszkodzonych odrywaniem, zgryzaniem itp itd bo duzo klientek nie rozumie ze tak nie wolno robic, trzeba napisac czym to grozi ...

DiamondShine
03-10-2011, 20:54
a mi sie juz znudzily te szpice.. powiem wam szczerze... chcialabym aby byly zdobienia codzienne... ktore mozna zasugerowac klientkom.. ogladac.. zainspirowac sie nimi. nie mowie zeby w ogole nie bylo szpicow ani szalonych zdobien bo owszem oko sie cieszy na takie pieknosci ale zeby rowniez bylo tych bardziej codziennych pazurków wzorów ;)

Evelyn.
03-10-2011, 21:01
zgadzam się mi się podobają te stylizacje, które są też pokazane w wersji na salonówki:ok:

zuziajanosz
03-10-2011, 21:29
a mi sie juz znudzily te szpice.. powiem wam szczerze... chcialabym aby byly zdobienia codzienne... ktore mozna zasugerowac klientkom.. ogladac.. zainspirowac sie nimi. nie mowie zeby w ogole nie bylo szpicow ani szalonych zdobien bo owszem oko sie cieszy na takie pieknosci ale zeby rowniez bylo tych bardziej codziennych pazurków wzorów ;)
Żadna moja klientka nie chciała szpiców tylko migdałek albo prosta końcówka.. więc więcej takich.

DiamondShine
03-10-2011, 21:31
tak dokladnie :) szpice to tylko chyba my same mozemy sobie zafundować:) hihi aby poćwiczyć :)

meg19791
03-10-2011, 21:45
a ja to bym chciała aby przy oglądaniu AP wgniatało mnie w fotel abym miała takie emocje, ze odlot abym mogła podziwiać i się ślinić na cudne długie stylizacje. Na co dzień robię krótkie paznokcie aż bleee.. brak mi emocji świeżej krwiiii:D
klientkom sama wymyślam wzorki bo wiele razy zdarzyło mi się, że klientka wybrała sobie wzorek z gazetki a tu ZONK - ja nie umiem go wykonać bo ona chce taki sam i takie kolory a wiadomo co ręka to inny styl^_^

katarynka89
03-10-2011, 22:51
ja bym cieszyła się gdyby któryś numer był poświęcony technice !! tak tak zaraz na mnie ktoś naskoczy że to pismo dla profesjonalistów , że w każdym numerze jest technika :/
Mi tego ciągle mało, ciągle trenuje i jeszcze nigdy nie zrobiłam takich żebym była naprawdę zadowolona :/ a to gdzieś za mocno przelece pilnikiem, linia uśmiechu mi się przekrzywi, czasem szablon źle podłożony, nigdy do końca nie mogę się zdecydować jak bardzo wygięta powinna być krzywa C . Domyślam się że nie tylko ja mam taki niedosyt techniczny. Dla mnie jeden czy dwa artykuły na 2 miesiące to mało :/

marzena.k
04-10-2011, 09:47
Dziękuję za wszystkie pomysły. Są dla nas niezwykle cenne, gdyż to właśnie dla Was tworzymy nasze pismo:)
Każdy pomysł jest na wagę złota:)

Nena90
05-10-2011, 21:46
ja bym cieszyła się gdyby któryś numer był poświęcony technice !! tak tak zaraz na mnie ktoś naskoczy że to pismo dla profesjonalistów , że w każdym numerze jest technika :/
Mi tego ciągle mało, ciągle trenuje i jeszcze nigdy nie zrobiłam takich żebym była naprawdę zadowolona :/ a to gdzieś za mocno przelece pilnikiem, linia uśmiechu mi się przekrzywi, czasem szablon źle podłożony, nigdy do końca nie mogę się zdecydować jak bardzo wygięta powinna być krzywa C . Domyślam się że nie tylko ja mam taki niedosyt techniczny. Dla mnie jeden czy dwa artykuły na 2 miesiące to mało :/
Popieram! :)

hassi
06-10-2011, 07:53
Meg, ale właśnie o to chodzi, że ta gazeta kojarzy się już głównie ze zdjęciami szpiców i prawie niczym innym, więc chodzi o jakies nowe pomysly, innowacje..

zuziajanosz
06-10-2011, 11:37
Meg, ale właśnie o to chodzi, że ta gazeta kojarzy się już głównie ze zdjęciami szpiców i prawie niczym innym, więc chodzi o jakies nowe pomysly, innowacje..

I zdj okładkowe czasami odstrasza, zostawiam AP na stoliku w salonie, żeby klientki mogły sobie obejrzeć, ale jak widzą jakieś "dziwadła" to nawet nie biorą gazety do rąk.

Aha i więcej zdobień ślubnych, może jakiś katalog? Od najprostszego frencha po te bardziej zwariowane.

katarynka89
06-10-2011, 11:44
eeee no nie dziwadła :D prace okładkowe zapierają dech w piersiach:D jedynie długość może straszyć :D ale praca sama w sobie zawsze cudowna :D

zuziajanosz
06-10-2011, 13:12
eeee no nie dziwadła :D prace okładkowe zapierają dech w piersiach:D jedynie długość może straszyć :D ale praca sama w sobie zawsze cudowna :D

Dla mnie nie dziwadła, ale dla klientki tak :)

Ja wiem, że to pismo dla nas nie dla kientek.


Kto jest za katalogiem zdobień salonowych na krótszych paznokciach:cwaniak2:
- zdobienia ślubne
-french biznesowy
- zdobienia użytkowe
- sylwestrowe
- na każdą porę roku

zyza
06-10-2011, 15:34
ja jestem za próbkami żeli, akryli, pilniczkami :) sama mialam ostatnio problem czy kupowac co z tej czy tamtej firmy :) poczytalabym sobie o nowosciach w dziedzinie kosmetyki dloni, stóp czy nawet twarzy.... pooglądalabym sobie inne twory stylistek jak bizuteria akrylowa albo wlasnie zdobienia na kieliszkach.... a zdobienia jak najbardziej unikalne nie salonowe :)

honeypuff
06-10-2011, 16:47
A ja popieram Meg. Powinno wgniatać w fotel. Powinny być piękne zdobienia na różnych kształtach i długościach. Nie przesadzajmy z tymi zdobieniami salonowymi. Gazeta jest dla stylistów a nie dla klientów, nie pchajmy tam krótkich frenczy tylko dlatego że klientki nie chcą oglądać długich szpiców. Można wrzucić trochę biżuterii czy kieliszków, a może jakieś kpk z malowaniem farbkami? Ale błagam nie nudne zdobienia salonowe(które niedawno przecież były w którejś gazecie). Jeszcze raz podkreśle ze jest to pismo dla stylistek i powinny być super zadziwiające zdobienia, a nie paznokcie za opuszek.

Jestem też za zabiegami pielęgnacyjnymi, aczkolwiek nie za dużo bo zrobi się typowo kosmetyczne pismo. Próbki też byłyby fajne tylko czy to nie podwyższy ceny pisma?

zyza
06-10-2011, 19:17
honey zawsze mozna zrobic tak: dogadac sie z firmą obnizyc im cene za reklame jak dadza probki produktow. A ewentualnie delikatnie podniesc cene... przeciez firmy pewnie zechcą... w koncu sami wrzucają gadżety do wysylek :)

ja tez bym byla za kosmetyką najbardziej mani i pedi ale czasem cos na twarz w malych ilosciach :)

zuziajanosz
06-10-2011, 20:49
Czytam wszystkie techniczne artykuły, aby się doskonalić. Omijam wszystko co w zasadzie nie związane z paznokciami.
Fajne są artykuły psychologiczne, nie lubię psychotestów, wyniki są nie wymierne moim zdaniem, krzyżówek też nie rozwiązuję.

Są czasami artykuły o rozpromowaniu salonu ale dla mnie wciąż mało.

marzena.k
07-10-2011, 08:36
Ale u nas nie ma psychotestów ani krzyżówek:D

Mani i pedi przekazane w redakcji.

Miło nam czytać, ze jednak nie wszystkie chcą salonówki, że idea pokazywania zdobień na długich paznokciach nie mija się z celem, że potraficie wykorzystać pomysły is stosować je z powodzeniem na krótkich użytkowych paznokciach:)

Joan
07-10-2011, 09:08
Krzyżówki były w starszych numerach, były fajne, z branżowymi pytaniami.

zuziajanosz
07-10-2011, 14:08
Krzyżówki były w starszych numerach, były fajne, z branżowymi pytaniami.
często przeglądam numery archiwalne może stąd to skojarzenie.

Uwielbiam zdobienia krok po kroku :skacze:

chciałabym więcej takich zdobień na żelu.

Aha i np takie podstawy jak przedłużanie produktami różnych firm, wszystko jest niby podobnie ale czasami jednak inaczej i stylistka mając lub chcąc pracować na innej firmie niż do tej pory czasami ma problem co w jakiej kolejności, który żel/akryl itp.

Joan
07-10-2011, 18:46
Ja myślałam też o tym, że może krzyżówki mogłyby być znowu w gazecie? jak dla mnie byłoby fajnie.

syrena16
10-10-2011, 12:31
Witam


Nie udało mi sie przeczytać całego tematu ale w mojej ocenie to co powinno znaleźć się w tym magazynie:

1.Dział prawny obrazujący nie tylko spojrzenie ustawodawcy na nasza branżę ale i praktyczne zastosowanie przepisów... chociażby poprzez np działalność sanepidów- temat 'jest hiper rozległy i dotyczy wielu aspektów.
2.Nie popieram gratisów ale super wielki poster z mega fajnym zdobieniem ucieszy nie tylko stylistki które sa autorkami zdobień ale i właścicielki salonów które dostana szanse wywiesić ozdobny plakat bedący reklamą nie tylko Waszego magazynu ale i samego salonu.
3.Jedna strona - gruby papier kredowy, dołączony oddzielnie bądź z opcja oderwania. Wzornik zdobień który można włożyc w koszulke, przedziurkować do segregatora- element składowy katalogu .... to bedzie mobilizowac do zakupu magazynu w celu uzyskania całego katalogu.
4.Oprócz stepów ... może coś w rodzaju mini kursików ... jak malować poszczególne kwiatki, konkretne zdobienia 3d, zdobienia 5d żelami etc.- bez reklamy firmy. Poprostu techniczne podejście do tematu.
5.W dobie emigracji- aspekty pracy w innych krajach, nowinki, modne zdobienia....



No to by było chyba na tyle


Pozdrawiam

Paulka
10-10-2011, 12:34
o tak syrena...czytam wasze zachcianki i zgadzam sie z niktorymi...ale njabardziej popieram kpk kwiatkow 3D, 5D i ten wzornik zdobien to jest to:D

malinowa
10-10-2011, 12:59
ja ja bym chciała żeby było o kształtach paznokci dokładnie opisany dany kształt, począwszy od podłożenia formy, poprzez budowę do końcowego nadania kształtu tak od strony technicznej dokładnie wytłumaczone, na co zwrócić uwagę, wszystko co potrzebne, żeby poprawnie dany kształt wykonać i powinno to być tak opisane żeby nikt już nie miał wątpliwości czy poprawnie dany kształt wykonuje,
więcej zdobień na krótkich paznokciach,
o różnych technikach zdobienia i też żeby było jasno napisane, jak np. dobrać konsystencję farbki, jaki pędzelek najlepszy, tak konkretniej, a nie tak ogólnikowo jak to jest opisane czasem,
mógłby być też przegląd szablonów,jakie są rodzaje, czym się kierować przy wyborze szablonów itd, bo jest ich ogromny wybór
no i o żelach 3d, 5d jak najbardziej

zosia_29
10-10-2011, 13:33
O tak to było by bardzo ciekawe bo w sumie pokazany jest kształt ze zdobieniem a taki kursik zrobienia kształtu przydałby się

marzena.k
10-10-2011, 13:49
Dziękuję za Wasze kolejne sugestie, skrupulatnie je zbieram i przekazuje w redakcji.
To dla Was tworzymy nasze pisma dlatego tak mi zależy na Waszej opinii i Waszych potrzebach:)

Nena90
10-10-2011, 18:45
ja ja bym chciała żeby było o kształtach paznokci dokładnie opisany dany kształt, począwszy od podłożenia formy, poprzez budowę do końcowego nadania kształtu tak od strony technicznej dokładnie wytłumaczone, na co zwrócić uwagę, wszystko co potrzebne, żeby poprawnie dany kształt wykonać i powinno to być tak opisane żeby nikt już nie miał wątpliwości czy poprawnie dany kształt wykonuje,
więcej zdobień na krótkich paznokciach,
o różnych technikach zdobienia i też żeby było jasno napisane, jak np. dobrać konsystencję farbki, jaki pędzelek najlepszy, tak konkretniej, a nie tak ogólnikowo jak to jest opisane czasem,
mógłby być też przegląd szablonów,jakie są rodzaje, czym się kierować przy wyborze szablonów itd, bo jest ich ogromny wybór
no i o żelach 3d, 5d jak najbardziej



3.Jedna strona - gruby papier kredowy, dołączony oddzielnie bądź z opcja oderwania. Wzornik zdobień który można włożyc w koszulke, przedziurkować do segregatora- element składowy katalogu .... to bedzie mobilizowac do zakupu magazynu w celu uzyskania całego katalogu.
4.Oprócz stepów ... może coś w rodzaju mini kursików ... jak malować poszczególne kwiatki, konkretne zdobienia 3d, zdobienia 5d żelami etc.- bez reklamy firmy. Poprostu techniczne podejście do tematu.


O tak to było by bardzo ciekawe bo w sumie pokazany jest kształt ze zdobieniem a taki kursik zrobienia kształtu przydałby się

Święta prawda. Podziwiam te mistrzowskie stylizacje ale jako dosyć początkująca stylistka (a myślę, że jest nas dosyć pokaźne grono wśród czytelniczek AP) nie ma najmniejszych szans wykonania takich skomplikowanych stylizacji dlatego wszelkie krok po kroku pokazane, za przeproszeniem - proszę nie brać tego do siebie i się nie obrażać :* - jak dla kompletnego debila byłyby dla nas strzałem w dziesiątkę a grono świetnych i doświadczonych stylistek na pewno też by na tym skorzystało bo założę się, że któryś ze stepów nawet dla nich okazałby się pomocny :)
Instrukcje dot. poszczególnych kształtów to moim zdaniem strzał w dziesiątkę!

Popieram także propozycję artykułów 'jak wybrać szablony/pędzle itp' myślę, że każdej się przydadzą - mam tutaj na myśli nie pędzle firmy X konra pędzle firmy Y ale konkretne podpowiedzi jak powinno wyglądać włosie, jak to a jak tamto.

Pomysł Syreny z katalogiem też wydaje mi się trafiony :)

Ze swojej strony chętnie przeczytam jakieś ogólne porady dla początkujących - od przydatnych tricków przy stylizacji, poprzez absolutne must-have aż do artykułów pomocnych w początkach na rynku - o reklamie, marketingu, ogólnie początkach prowadzenia działalności - myślę, że doświadczone stylistki chętnie podzielą się swoją wiedzą i pomogą nam uniknąć wielu błędów :)

murbania
10-10-2011, 23:48
oprócz tego co koleżanki powyżej to obstaje przy farbkach, takie mini szkolenie :) gratisy do gazetki też super pomysł

marzena.k
11-10-2011, 08:33
Hm, krok po kroku to bardziej w "Nail Art".

Ciekawe macie pomysly:)

zosia_29
11-10-2011, 16:19
A bo my się chcemy rozwijać :D

zuziajanosz
11-10-2011, 17:35
Tak mi się przypomniało że powinny być jeszcze aktualne informacje o warsztatach i szkoleniach, dotyczące każdego województwa.

Powiedzmy że chcę się doszkolić i szukam szkoleń w necie co czasami jest masakrą, a w AP będą rzetelne informacji i tylko dobrzy szkoleniowcy.

Ja mimo że ubóstwiam firme SPN średnio oceniam pierwsze szkolenie z żelu czy też np z akrylu 3D wykonywane zupełnie gdzie indziej.

Mogła by być jakaś lista z wyszczególnieniem na miasta jeśli chodzi o bardzo dobrych szkoleniowców z danej techniki.,

Zawsze czegoś mi brak w szkoleniach które miałam do tej pory.

marzena.k
12-10-2011, 11:08
W każdej Ap pod koniec gazety jest spis warsztatów i szkoleń prowadzonych przez Instruktorki AP w całej Polsce :)

anikol
16-10-2011, 13:35
Witam


3. Wzornik zdobień który można włożyc w koszulke, przedziurkować do segregatora- element składowy katalogu .... to bedzie mobilizowac do zakupu magazynu w celu uzyskania całego katalogu.




Dla mnie strzał w 10 :ok:Klientki przeglądając pisma u mnie w poszukiwaniu wzorków narzekają że muszą latać od strony do strony :/:

asiek
16-10-2011, 19:09
Mi pomysły Syreny też przypadły do gustu, ja natomiast lubię bardzo czytać artykuły dotyczące psychologii..i tak pomyślałam, że może coś związanego z motywacją? motywacja do dalszej pracy i takie tam mobilizujące, gdy nastanie zły czas, by się kształcić, dokształcać brać udział w szkoleniach..takimi mądrymi słowami napisane, bardziej dochodzi do człowieka :D przynajmniej do mnie by doszło :P

olao
16-10-2011, 20:29
ja ja bym chciała żeby było o kształtach paznokci dokładnie opisany dany kształt, począwszy od podłożenia formy, poprzez budowę do końcowego nadania kształtu tak od strony technicznej dokładnie wytłumaczone, na co zwrócić uwagę, wszystko co potrzebne, żeby poprawnie dany kształt wykonać i powinno to być tak opisane żeby nikt już nie miał wątpliwości czy poprawnie dany kształt wykonuje,
więcej zdobień na krótkich paznokciach,
o różnych technikach zdobienia i też żeby było jasno napisane, jak np. dobrać konsystencję farbki, jaki pędzelek najlepszy, tak konkretniej, a nie tak ogólnikowo jak to jest opisane czasem,
mógłby być też przegląd szablonów,jakie są rodzaje, czym się kierować przy wyborze szablonów itd, bo jest ich ogromny wybór
no i o żelach 3d, 5d jak najbardziej
I pomysł z wkładką do skoroszytu też świetny! Nie musiałabym już wycinać i psuć reszty gazety.

Joan
19-10-2011, 08:44
Może się taki temat wydać trochę banalny, ale ja chętnie przeczytałabym o rodzajach produktów do paznokci - akryli, żeli itp, który do czego służy - mniej więcej, bo wiadomo, że szczegółów dowiadujemy się na kursie z danej metody) i jaki ma kolor. I o rodzajach lamp UV i żarówek do nich.
Mogłoby to być też połączone z rodzajami form (do żelu i akrylu)

malinowa
13-01-2012, 14:21
temat ucichł, ale chciałabym go odświeżyć i zasugerować kilka propozycji na artykuły do AP,
często przeglądam zdjęcia paznokci stylistek i myślę że dużo z nas nie tylko początkujących po kursach lub bez kursu, z dłuższym czy krótszym stażem ma problem paznokci tzw "łopat" mniejszych czy większych oraz drugi problem dość często spotykany to przepiłowany french po bokach. W związku z tym chętnie zobaczyła bym artykuł na temat tego jak uniknąć tego typu problemów, jak umiejętnie zwęzić boczki żeby nie ucierpiał na tym french, nie spiłować ozdób itd. Niby sprawa wydaje się prosta w teorii, ale w praktyce różnie to wychodzi. Przydały by się jakieś "złote zasady" które pomogą pozbyć się tych problemów.
Chętnie poczytałabym również o akrylu i jego wpływu na nasze zdrowie,bo ciężko znaleźć jakieś wiarygodnie informacje na ten temat,
i mam jeszcze taki mały apel o poprawę wyrazistości zdjęć miniaturek,

nanami7
13-01-2012, 17:07
co do akrylu, popieram Malinową :)

idlao
05-02-2012, 13:35
mi brakuje tego;
1-przy zdobieniach krok po kroku ładnie dodany jest opis... jak dana stylizację wykonać lecz nie pisze na jakich produktach dana osoba pracuje... jak klientce spodoba się dany kolor żelu ... a ja nie wiem gdzie go kupić... ;/
2- pomysł z wkładką popieram- super by było (takie archiwum w skrócie) :)
3- zdobienia na krótkich paznokciach jak najbardziej potrzebne, my mamy wyobraźnie ale klientki niestety nie..... więc cięzko im wytłumaczyć jak przenieś zdobienie ze szpica na np. kwadrat

.........bardzo podobało mi się w jednym numerze to jak było pokazane... zdobienie na szpicu i to samo tylko na kwadrat przeniesiony (jedno koło drugiego) -klientki nie musza się wysilać jak by to wyglądało na krótkich pazurkach :) :) MOIM ZDANIEM STRZAŁ W 10 - ŚWIETNY POMYSŁ ;) dwa w jednym ;)
4- problem z przepiłowanym frenchem po boku też isnieje i miło będzie zobaczyć jak tego unikać :) oczywiście metodą żelową....

- dodatki do gazety... czy ja wiem... każdy może sobie kupić jeden pilnik by spróbować jak się na nim pracuje , a o próbki żeli można poprosić w danej firmie raczej nie odmówią....