PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie mi podjąć decyzję- własne solarium i stanowisko stylistki.



katherinne
13-01-2011, 10:36
Słuchajcie moja koleżanka, która przez ponad 6 lat prowadziła solarium wyjechała za granicę, obecnie siedzą w solarium jej pracownice, ale ona chce to sprzedać. Udało mi się być na gg w odpowiednim momencie i "zarezerwowała je dla mnie" do soboty wieczór i muszę podjąć decyzję. Od lutego bym mogła zacząć. I potrzebuję jak najwięcej opinii.
Przedstawiam sytuację:
cena 11.000 zł za:
- nowoczesne łóżko leżące
- troszkę starsze łóżko leżące
- całe wyposażenie z sofą, zlewem półkami
- jej stałe klientki na starcie od lat (ja bym je przejęła bo to solarium zostaje tam gdzie jest)
- pełne podłączenie tych łóżek
- pozwolenie sanepidu
- podłączenie i zezwolenie energetyki
- kontakt z firmą, która jej wymieniała lampy

Czynsz wynosi tam 400 zł miesięcznie więc bardzo nisko. Do tego bym tam wstawiła swoje "paznokcie". No i przekonuje mnie bardzo to, że od razu mam mnóstwo klientek i nie musze na nie pracować od początku.

Kolejne udogodnienie jest takie, że w chwili obecnej i tak prowadzę firmę i tak, wystarczy, że dopiszę do zakresu usług opalanie...

I kurcze nie wiem, mój facet jest na tak, mama na tak (chociaz jak zwykle twierdzi, ze najważniejsza jest data produkcji lozka a nie godziny pracy lamp hehe), a z tatem bede gadac w piatek, bo go teraz nie ma w kraju.

Z tym wszystkim wiąże się kredyt, ale z drugiej strony te 11 tysięcy to nie jakaś strasznie niebotyczna suma... Rozmawiałam wczoraj z tą koleżanką co sprzedaje przez telefon 2 godziny i potrzebuję mieć pewność 100% zarówno dla niej jak i dla siebie do 15 stycznia...


DZIEWCZYNY POMÓŻCIE!!!

(ps: jeśli ten temat za bardzo nie pasuje czy cos to proszę o pozostawienie go do soboty wieczór i ewentualne usunięcie, bo bardzo mi zależy na opiniach forumowiczek).

RedSunset
13-01-2011, 10:42
ja bym brała :D jeśli jej to przynosiło zysk, było ją stać na utrzymanie pracownic...ja bym zaryzykowała i wzięła. Tak jak sama mówisz, 11 tys. to nie jest suma z kosmosu...a w razie jakiegoś niepowodzenia możesz sprzedać choćby taniej żeby jakaś część pieniążków się chociaż zwróciła:ok:

katherinne
13-01-2011, 10:46
6 lat to prowadziła, najpierw z siostrą a potem sama i widocznie musiało być dobrze skoro tyle czasu to trzymała i nadal jest jeśli ona siedzi za granicą, a zatrudnia dziewczyny... Poza tym nawet jak siedziala tutaj to też zatrudniała. Boję się tylko jednego- że znowu będę siedzieć, jeść i wpadać w deprechę jak nie będzie szło czy coś (tak jak w moim butiku)...

joystynka
13-01-2011, 10:48
ja też byłabym za. samo miejsce na robienie pazurków za 400 zł mc to juz jest cos,a jeszcze solarium z klientkami na start to wydaje mi sie dobra decyzja.klientki solarium byc może moga zostac klientkami na paznokcie ,więc przyjemne z pożytecznym i 11 tyś to nie szał ,więc moje zdanie to " BIERZ" :) oczywiście zrobisz jak uznasz sama za slłuszne...:*

RedSunset
13-01-2011, 10:52
musisz sobie troche dać na wstrzymanie i nie zadręczać się...ja wiem że to twoje pieniądze i wiadomo że ciężko jak nie idzie...My z mężem też prowadzimy firmę i nie zawsze jest kolorowo...bywa że przez 3 miesiące wychodzimy na minus ale przychodzi miesiąc kiedy nadrabiamy za pół roku :) i jakoś się kręci, także trochę spokoju i pozytywnego nastawienia i będzie dobrze :) Ale ja bym wzięła to solarium, sprzedać zawsze możesz, a gorzej będzie jeśli nie spróbujesz i później będziesz żałować :) Ja ci mówię co ja bym zrobiła, ale decyzja należy do ciebie :D

trendy77
13-01-2011, 11:47
ja tez bym sie nie zastanawiała.....:ok:

Sylwia1982
13-01-2011, 11:51
Katherinne, ja bym brala...Zawsze jest ryzyko, ale jak nie zaryzykujesz to bedziesz zalowac. A jak juz prowadzisz firme, to tym bardziej, zus juz placisz bez tego...

kath82
13-01-2011, 16:33
katherinne 11.000zł to zapewne kwota początkowa, myślę, że te koszty będą trochę wyższe. Musisz na spokojnie przemyśleć i przeliczyć wszystko. Sądzę, że te 400zł miesięcznie to również nie wszystko, nie wiem, czy to tylko czynsz, czy masz już w to wliczone opłaty za energię, wodę, ogrzewanie itp, do tego dolicz koszty utrzymania łóżek (wymiana lamp, środki do dezynfekcji), nie wiem czy utrzymasz pracownice na stanowiskach, czy będziesz tam siedzieć osobiście bo jeżeli nie to musisz zapewnić im wynagrodzenie, no i jeżeli będziesz tam robiła pazurki musisz doliczyć koszty materiałów, które będą Ci potrzebne. Nie wiem jaki jest stan miejsca, ale zazwyczaj ze zmianą właściciela idzie remont. Z drugiej strony być sam sobie szefem to chyba najlepsze wyjście jakie może być. Masz już pewne doświadczenie i z pewnością podejmiesz dobrą decyzję:*.

kropka
13-01-2011, 16:54
Ja bym brała, z moich szybkich obliczeń jest tak: 1 klientka (solarium)=10 min. za mniej ,więcej 12 zł. ,licząc tylko 5 pań dziennie ,to już 60 zł razy 23 dni =1380 z jednego łóżka,a masz 2. Dodaj wpływy za paznokcie i np. stopy. Pamiętaj,że jest karnawał ,póżniej wiosna i babeczki chcą być opalone. Do mycia solarium polecam aerodesin 200 jest wydajny , skuteczny i niedrogi(ok.50zł za litr). Gdybym miała taką okazję poszłabym na to. Powodzenia

hersa
13-01-2011, 18:40
skoro ona się utrzymywała to i Ty dasz radę, a jak jeszcze dołożysz paznokcie to dojdzie więcej pieniążków. Warto spróbować, jak po kilku miesiącach stwierdzisz, że nic z tego nie będzie zawsze możesz sprzedać. Jeśli faktycznie zdecydujesz się na zrobienie tam miejsca na pazurki to będziesz musiała kogoś zatrudnić (można starać się o dofinansowanie nowego stanowiska pracy) bo jak będziesz miała dużo klientek na solarium to ciągłe odrywanie się od pazurków jest naprawdę upierdliwe.

natalia268
13-01-2011, 18:59
Fajna sprawa. Jeśli widzisz siebie na tym stanowisku i jestes gotowa to dasz rade :)

Tylko czy napewno są klienci zarówno na pazury jak i na solarium.. czy dobre lampy, czy cena odpowiednia itd.

I nie wiem jak to z rozmieszczeniem i czy duzo miejsca tam jest?

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Wiec mam nadzieje ze wszystko co tam sie znajduje jest na plus.;)

Powodzenia :D

BasiaPazderska
13-01-2011, 21:26
Pamiętaj,że za prowadzeniem solarium dochodzi też duży koszt prądu,który będzie dodatkowym wydatkiem.

katherinne
13-01-2011, 21:41
tak tak ja z prądem wszystko wiem co i jak, ale z drugiej strony na prądzie stratna nie będę, bo w końcu wykorzystuję go pod klientkę, gdy ona się opala to leci prąd.

Co do pracy- na początku będę sama, bo nie jestem w stanie zatrudniać kogoś jeśli nie wiem jak mi będzie szło... Na paznokcie jest miejsce całkiem fajne w kąciku- pracuję tylko na żelu- ewentualnie kwiaty akrylowe, ale to można zawsze zrobić na bezwonnym liquidzie...

Solarium tam prosperuje 6 lat- leci siódmy rok, stałe klientki są- dzisiaj byłam obejrzeć te łóżka, żeby nazwy spisać i 3 klientki w ciągu 20 minut na te dwa łóżka przyszły, a pogodę mamy że tak powiem lipną, więc mimo pogody chciało im się iść.

Wszystko przemawia "za", ale mam małego stracha, boję się, że coś może pójść nie tak...

asia
13-01-2011, 21:42
11 to bardzo mało! podejrzewam ze trzeba by zainwestować jeszcze w nowe lampki no i wystrój 'po swojemu' plus reklame :D ale bralabym od razu

katherinne
13-01-2011, 21:45
asia wystrój tam jest boski po prostu, cały różowy tak jak kocham i wogóle;p niedawno to remontowała.

natalia268
13-01-2011, 22:03
no to cudnie :)

az zazdroszczę.. bo ostatnio w mojej głowie narodził sie pomysł na taki biznes wiec mi az slinka leci że masz taką szansę ^_^

sztynka
13-01-2011, 22:24
Kochana bierz i się nie zastanawiaj. Skoro i tak masz firmę, to koszta są niewielkie. Ja dostałam propozycję podnajęcia tylko 2x2m i to za 400 zł, więc to jest nie dużo za ten czynsz i w ogóle. I nie ma co się zrażać, że coś tam Ci nie wyszło!!! Powodzonka :ok::*:przytul:

katherinne
13-01-2011, 23:13
słuchajcie naszła mnie myśl. Mogłabym też sprzedawać kosmetyki do opalania, włosów i ciała w tym solarium, bo jest tam na to miejsce. Myślałam o produktach na początek z safiry (nie tej co mają farby do włosów tylko tych co mają np organix).
W pkd i tak mam wpisane już sprzedaż kosmetyków. Oczywiście mam tu na myśli profesjonalną linię,która nie jest ogólnodostępna. Poza tym muszę zaznaczyć, że to solarium jest połączone z salonem fryzjerskim (łączy nas przedsionek, a dzielą drugie drzwi, ale główne wejście jest jedno).

asia
14-01-2011, 00:02
ty juz sie lepiej nie chwal ze masz takiego farta..:D:D:D:D hihi nie no żartuje, fajnie by bylo jakbys miala kilka kosmetykow do opalania, kilka rzeczy do paznokci, typu oliwki itd i takie kosmetyki to tez jest fajna rzecz. tylko nie wiem jak wtedy z rozliczeniem się robi? kase stawia?

katherinne
14-01-2011, 10:08
i tak jestem na kasie fiskalnej i tak, więc do solarium musiałabym wstawić drugą, czyli 1000 zł wydatku ponad. pierwsza kasa w kwiaciarni stoi. kurcze ciekawe co z tego wszystkiego wyjdzie. do soboty ma byc konkretna odpowiedz, a ja nadal mam małe wahania.

kath82
14-01-2011, 11:05
Widzę, że masz więcej za niż przeciw:). Nam jest łatwiej powiedzieć bierz "to", bo to nie my będziemy się zmagać z ewentualnym niewypałem-czego Ci absolutnie nie życzę:*. Ale jeżeli będzie to sprawiało Ci przyjemność i będziesz wstawała do pracy z uśmiechem na twarzy, to myślę, że warto zaryzykować. Z Twoich postów wynika, że jesteś obyta trochę w biznesie więc myślę, że nie zastanawiałabyś się nad niczym lipnym. W dodatku jeżeli tam jest salon fryzjerski, to masz szanse na potencjalne pazurkowe klientki, chyba, że właściciel salonu też już nad czymś takim myślał, wtedy będziesz miała konkurencję pod nosem:placz:. Powodzenia w podjęciu ostatecznej decyzji:przytul:.

Ewelina83
14-01-2011, 11:17
Ja tez bym brala-zawsze marzylam o takim wlasnym malym interesie solarium plus pazurki! Suma nie jest przerazajaca i tak jak dziewczyny pisza zawsze mozesz to odsprzedac jak bedziesz widziec ze nie idzie! Ale jesli to solarium prosperuje juz 7 rok to raczej nikle szanse ze padnie a wrecz przeciwnie-moze wlasnie przez twoje pazurki zyska jeszcze nowa klientele!Zycze powodzenia w podjeciu slusznej decyzji-a jesli bedzie pozytywna to zycze samych sukcesow!

kleo
14-01-2011, 12:36
ja bym brała, to nie są duże pieniądze, bo jakbyś miała sama kupić łóżka i szukać lokalu pod wynajem, remontować go, dostosowywać to byłby koszt

masz już wszystko gotowe i czynsz nie jest tak wielki za wynajem, myślę, że solarium samo zapracuje na prąd

edytakon
14-01-2011, 18:21
Katherinne nawet sie nie zastanawiaj!!!!!!!!!!!1
dowiedz sie tylko ajkt o jest teraz z certyfikatami na łózka - w sanepidzie czy gdzies. 400 zl to niewiele, solarium na siebie zarabia, zapytaj dziewczyn jakie tam miesiecznie śąobroty, koszt wyceny lamp to lus minus 3000 ale zarobić na tym powinnaś 30000 przy koszcie 1zl/min. teraz na poskojnie WSZYSTKO PODLICZ - TZN TE DODATKOWE KOSZT KTORE PONOSISZ, po drugiej stronie podaj średnie obroty z solarium i porównaj, jesli wyjdzie na plus to ekstra a te 11000 to szybko sie zwroci.

skoro rovisz pazurki to sama sobie bedziesz napedzac klientele, na pazurki to i na łozeczko wskocza i na odwrót :) z fryzjera te beda zagladać, DASZ RADE TRZYMAM KCIUKI!!!

rudzia1985
14-01-2011, 19:02
a ja bym sie jeszcze dowiedziala czy przypadkiem nie ma kolezanka jakis dlugow zwiazanych z tym solarium, ktore mogla nazbierac w ciagu 6 lat i pojechala za granice zarobic kase, dlatego je sprzedaje bo skoro ona za granica to kto pilnuje interesu ? pracownice ? ;)
oczywiscie zycze Tobie Kati jak najlepiej ale wiesz, przezornym trza byc :)
powodzenia :przytul:

katherinne
14-01-2011, 21:03
negocjuję cenę na 10 tysięcy- postawiłam się wczoraj wobec tej koleżanki w sytuacji, że za 10 biore od razu, a jeśli 11 to się zastanowie i w sobotę dam znać.


Mój narzeczony się zgadza, rodzice też są za, chociaż tato ma lekkie obawy tak jak ja. Jeśli dziewczyna zgodzi się na 10 tysięcy to biorę. Poza tym nie wiem jeszcze czy przypadkiem właściciel lokalu przy zmianie właściciela solarium nie będzie chciał podnieść czynszu, ale najwyżej coś się wymyśli.

Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i stanie się tak, żeby było dobrze. Nadal się boję trochę, od kilku dni moje wieczory "tłumię" piwem....

Za kilkadziesiąt minut ma dzwonić do mnie ta znajoma i ma dać odpowiedź czy godzi się na 10 tysięcy. Jeśli tak to wiadome będzie już dziś jaką decyzję podejmę.

Dziewczyny dziękuję Wam wszystkim bardzo! Limit podziękowań mi się wyczerpał, ale jutro nadrobię :)

Teraz trzymajcie kciuki żeby rozmowa poszła mi z nią dobrze....

Askar
14-01-2011, 21:39
Kathrinne, trzymam za Ciebie kciuki.:przytul: Mam nadzieję, że kumpela się zgodzi na te 10tyś. Myślę, że jest to niewygórowana kwota za taki lokal z klientkami.
Życzę Tobie powodzenia, informuj nas na bieżąco jak wygląda sprawa :)

katherinne
14-01-2011, 23:46
zgodziła się.


decyzja podjęta. kupuję....

asia
14-01-2011, 23:47
trzymam kciuki byc moze juz jestes po rozmowie, czekam na info!!!!!

---------- Dodano o godzinie 22:47 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:46 ----------

ja w tej samej chwili pisalysmy :D:D:D suuper!!! gratulacje!!!!!!!!!!!!

joystynka
15-01-2011, 00:14
gratuluję !!!! i tzymam kciuki. a jak będę jechała do siebie do Świebodzina to będę zajeżdzała się opalac hihi ,jadę juz za kilka dni.szykuj otwarcie :)

Emilia B.
15-01-2011, 00:27
i ja również gratuluję i życzę duuuuuuużo klientek :ok:

Ewelina83
15-01-2011, 10:25
Ja rowniez gratuluje i trzymam kciuki za Twoj biznesik-niech sie kreci i przynosi same zyski!!!!

kath82
15-01-2011, 10:45
Gratuluję!! Życzę Ci byś nie żałowała podjętej decyzji oraz jak największej klienteli i obrotu:przytul:. Powodzenia:ok:.

samaron
15-01-2011, 12:00
No to świetnie, trzymam kciuki i życzę powodzenia. :)

natalia268
15-01-2011, 12:11
Oby Twoje miejsce było najlepsze w okolicy !! :*

paznokietek1000
15-01-2011, 13:41
i ja gratuluję, powodzenia

katherinne
15-01-2011, 17:25
http://images41.fotosik.pl/527/1790729e22b99515.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1790729e22b99515.html)






Dziękuję Wam kochane dziewczyny :*

Pomogłyście mi podjąć decyzję, za co jestem Wam bardzo, ale to bardzo wdzięczna. Teraz mam już tylko nadzieję, że wszystko pójdzie tak jak pójść powinno. W lutym zrobię zdjęcia i pokaże Wam moje gniazdko:)

Oby wszystko było ok...

DZIĘKI !!

samaron
15-01-2011, 17:36
W takim razie zamykam.