PDA

Zobacz pełną wersję : farbujący pędzelek



Kasia1407
16-01-2011, 02:12
Powiedzcie mi co mam zrobić! Posiadam pędzelki z Golden Nails i zakupiłam sobie produkty z EzFlow i maczając pędzelek w liqidzie wszystko zaczyna robić się żółte:o np. biały akryl robi się zółty, ręcznik papierowy również gdy wycieram pędzelek. Mam liqid z serii High Definition i myśle nad zmianą na Q-Monomer ale czy to coś da? Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam:/: A pędzelki mam te jedne z najdroższych z tej firmy.

Tosiaczek
16-01-2011, 10:46
Może liqid jest jakiś zły? skoro wszystko przez niego robi ci się żółte.

samaron
16-01-2011, 11:11
Czasem zdarza się, że klej wyłazi w kontakcie z liquidem, zmiana płynu nie pomoże, nie zostawiaj namoczonego pędzla, bo jak się rozpuści do końca to wypadną włosy, wycieraj go ręcznikiem czy chusteczką, najlepiej wypłukać pędzel aż liquid będzie czysty, ale obawiam się, że to się może skończyć wyłysieniem pędzla.

natka_23
16-01-2011, 11:37
tez tak mialam, podejrzewam ze zostawilas pedzelek po pracy nie dokladnie wytarty i byl w pozycji pionowej wlosiem do gory?

xsunnyolciax
16-01-2011, 11:40
ja bym jeszcze delikatnie patyczkiem przeniosła ciut liquidu na ręcznik, żeby zobaczyć czy też zafarbuje. Jak nie, to może być wina pędzelka, może też jakiś feralny ...

AtelierStylizacji Carolla
16-01-2011, 12:09
włosie pedzla jest mocowane na klej po kontakcie z ligiudem klej puszcza i barwi akryl, alezy uwazac moczac pedzel w liguidzie tzn nie zanurzać skówki ktora łaczy raczke z wlosiem

Kasia1407
16-01-2011, 12:42
Dziękuje wam za wszystkie odpowiedzi. Wcześniej tymi pędzelkami pracowałam na firmie spn i nic takiego się nie działo, nigdy nie zostawiłam nie wytartego pędzelka w pionowej pozycji i mam również z tej samej firmy pędzelek do zdobień i robi się z nim to samo:/: Postaram się nie moczyć całego pędzelka i zobaczymy czy też się tak będzie robić.

Kasia1407
27-01-2011, 22:43
Zamówiłam sobie liquid z EzFlow tylko ten drugi i przy tym nic takiego się nie dzieje :ok: poprostu na tamten liquid moje pędzelki źle reagowały:o

xsunnyolciax
27-01-2011, 22:47
albo to nie pędzelki farbowały, ale liquid :D

Emilia B.
08-06-2011, 11:05
ja sobie ostatnio tak załatwiłam pędzel echhhh :sciana: na szczęście na dniach przyjdzie mi nowy :D musiałam łotra wrzucić włosiem do góry przez przypadek kilka razy i gotowe - no cóż zdarza sie....

xsunnyolciax
08-06-2011, 15:56
Emilka, taaaaki ładny pędzel :placz: no ale życie, zdarza się :przytul:

emila
09-06-2011, 00:33
Ja z liquidem ez flow też miałam taki problem, rozpuszczał mi się klej w pędzelku (i to też z tej samej firmy) i barwił mi akryl, z innym liquidem problem znikł. A co moczenia pędzelka, mnie uczono, że pędzelek trzeba przycisnąć do dna naczynka, żeby pozbyc sie powietrza :/:

Emilia B.
09-06-2011, 09:24
no ja tez tak Emilka robiłam :) mi sie wydaje ze to nawet nie od tego tylko właśnie od złego przechowywania mi sie popsuł.... choć zastanawiam sie nad liquidem, mam teraz szybkoschnący od i dopiero mi sie pierwszy raz tak zrobiło. Wiec są trzy opcje
-złe przechowywanie
-liquid
-albo po prostu już mi się pędzelek wysłużył
Jeżeli następny też zacznie "gubić" klej znaczy że liquid....

rudzia1985
09-06-2011, 19:40
Emi, zeby nie staracic kolejnego dobrego pedzelka, wyprobuj na jakims starym albo kup jakis tani, przynajmniej nie bedzie Ci pozniej smutno :)

Emilia B.
17-06-2011, 16:51
odkryłam co jest przyczyną tego że barwi - liquid!! Używałam teraz szybkoschnacego od DR... kolejny po kilku użyciach zaczął farbować i na dniach kupuje liquid z wyższej półki bo normalnie krew mnie zaleje. Tego jeszcze odratuje pędzelusia....
Na bank to to bo używałam już wielu liquidów i nigdy tak nie miałam. Ale jeden z tego plus - poznałam sie z nowym pedzelkiem i sie zakochałam haha :D

samaron
17-06-2011, 17:33
O widzisz.
A jaki pędzelek? Bo ja od Ciebie zgapiłam vipa już wiem, że Twój następny też mi się spodoba :D:D

rudzia1985
17-06-2011, 17:34
To jeszcze napisz jaki to liquid by ostrzec dziewczynki przed kupowaniem :)
Zeby sie nie naciely tak jak Ty...
Ale z tego zlego co na dobre wyszlo - nowy pedzelek, ktory juz kochasz :P

samaron
17-06-2011, 17:36
DR ma jeden szybkoschnący nazywa się liquid SPEED.

Emilia B.
17-06-2011, 18:27
teraz mam z bass cosmetics :love::love::love: Acrylic brush HIT, retractable, Kolinsky? pure sable hair, oval # 10 (http://www.bass-nailstore.pl/index.php?products=product&prod_id=852)
ma mięciutkie elastyczne włosie i jest taki śliczniuchny i w ogóle świetnie mi sie nim robi. Mogę z czystym sumieniem polecić- no i cena lepsza niż graffiti vip...

mala
17-06-2011, 21:45
dziewczyny jesli wam pedzelek farbuje na zolto to jest to wina pedzelka a nie liquidu.A raczej tego jak sie ten pedzelek przechowuje.
Pedzelek do akrylu powinno sie przechowywac na stojaco-wlosiem na dol (najlepiej go powiesic)albo ewentualnie na lezaco.Nigdy nie mozna pedzelka zostawic z wlosiem na gore gdyz w zlacze wchodzi liquid i dlatego sie barwi wlosie na zolto.

Emilia B.
17-06-2011, 22:34
kochana i ja tak robie - on zawsze jest włosiem w dół na stojąco w pojemniczku na pedzle..... i z innymi mi sie tak nie robiło - tylko i wyłącznie przy tym liquidzie. Nowy pędzel mam tydzień czasu i też przechowuje go "na nietoperza" wiec na bank to nie jest wina pędzla i jego przechowywania.

mala
18-06-2011, 15:09
hmmmmmmm to moze rzeczywscie ten liquid ma cos w sobie co bardzo rozpuszcza klej albo niszczy wlosie