PDA

Zobacz pełną wersję : dobra fryzjerka jak znalesc by zatrudnic



mikusia08
17-01-2011, 23:45
czesc dziewczyny.rozgladalam sie na forum ale nie znalazlam takiego tematu...Jestem z zawodu kosmetyczka i chce otworzyc gabinet kosmetyczny ale z fryzjerstwem jedno przyciagnie drugie i moze lozko solarium...
Jednak z fryzjerstwem nie wiele mam wspolnego i pojecia...mam podstawy stylizacji fryzur z certyfikatem ale nic poza tym...
Mam zatem pytanie jak wy poszukalyscie dobrej fryzjerki "z ulicy" jak sprawdzic jej umiejetnosci,czy certyfikaty cos znacza? moze ktoras mi pomoze.

Przepraszam i prosze o przeniesienie watku jesli w zlym dziale,dopiero ucze sie obslugi tego forum

asia
18-01-2011, 00:32
często lepsze s.ą te fryzjerki, które mają czeladnika, są po szkole a nie po kursie - ale tu nie ma reguły. poznasz tak naprawdę po tym co robi, chyba najlepiej z polecenia. ja bym najpierw sprawdzila jak strzyże na prosto (ponoć to trudniejsze od cieniowania), jakie fryzury czesze (mam na myśli upięcia na wyjscie, koki itd)

trendy77
18-01-2011, 10:06
moja szefowa jak przyjmowała do pracy nowe fryzjerki to na poczatek prosiła o upiecie koka i dodakowo małe utrudnienie wyciskanie fal chyba tak to sie nazywało,twierdziła ze jak dobra fryzjerka to z falami sobie poradzi;)ale oczywiscie kazdy ma swoje kryteriała przyjeć

http://images47.fotosik.pl/541/c2839c479ed09bb8m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c2839c479ed09bb8.html)

Emilia B.
18-01-2011, 11:28
najlepiej z polecania to fakt. Ale nie łatwo teraz o dobrą fryzjerkę. Może niech ci kandydatki pokażą zdjęcia swoich fryzur i farbowań. Dobrze jakby na 2-3 modelkach pokazały ci co potrafią. Najlepiej gdyby wykonały balejaż, cięcie na prosto, cieniowanie i grzywkę. Wtedy będziesz mogła ocenić podstawowe usługi fryzjerskie (tego najwięcej się wykonuje).
Życzę owocnych poszukiwań ;)

sztynka
18-01-2011, 16:10
Dokłądnie tak jak Emilia napisała. Sama jestem fryzjerska, z pasji i z zawidu, ale nie podjęłabym sie pracy w salonie, bo niestety szkoła mnie nie nauczyła niczego, większośc sama umiem. Polec kandydatce niech wykona na modelce lub główce treningowej (dobra fryzjerka ma własną) najpierw upięcie na długich włosach, potem farbowanie, balejaz na folii, strzyżenie na prosto, czyli paź, strzyżenie na boba, ewentualnie emo (krótka góra i długi dół), które teraz jest bardzo modne, no i grzywka na bok i na prosto. Powinna pokazać ie męskie, chyba , że się nie specjalizuje w tym. Taki test robią praktycznie każde salony, które zatrudniają fryzjerów. Dziewczyna musi ogarniać kształty twarzy i dobieranie fryzur, to podstawa. Popatrz jaki ma własny sprzęt, jakie nożyczki, co do tej pory zakupiła, czym strzyże, dobrze by operowała zarówno klasycznymi , jak i degażówkami, nożem chińskim, temperą. Niestety w świecie stylizacji włosów jaki i paznokci jeśli się nie rozwijasz, to się cofasz. Poproś o dyplomy, referencje. Musisz mieć dobrego pracownika, inaczej zepsuje Ci reputację. Rozważ, czy nie mógłby to byc mężczyzna, bo Twoja klientela, to głównie Panie i zawsze kobieta miło reaguje na młodego i przystojnego faceta. Uff sie rozpisałam, ale to szczera prawda :D

mikusia08
19-01-2011, 22:25
dziekuje wam dziewczyny... to nie jest takie latwe znalesc zaufana i ze zdolnosciami fryzjerke poprostu osobe z pasja...
Tym bardziej ze bym chciala aby taka osoba doradzila mi firme kosmetykow myslalam o jednej z nieco drozszych oprocz Matrixa bo taki salon juz jest i jedna tansza... no i ceny konkurencyjne bo niestety w moim mini miasteczku sa szokujace...
ja sie nie znam na ciaciach i tak naprawde nie wiem czy bym wiedziala czy dobrze to wykonala czy tez nie... co innego jest mi ocenic czy zabieg kosmetyczny zostal dobrze wykonany a co innego np w farbowaniu...
Nie chcialabym dziewczyny prosto po szkole a z doswiadczeniem juz...

sztynka
20-01-2011, 17:49
Mikusia nie szkoła daje człowiekowi umiejętności, a pasja. Mi szkoła dała tyle co nic, a resztę sama się nauczyłam. Poznasz od razu czy strzyżenie jest dobrze wykonane, będą schody :skacze:

mikusia08
21-01-2011, 13:39
Narazie to tylko plany...jutro ide zapytac o lokal! :* dziekuje za wsyztskie rady!
a fryzjerki moze doradzicie ,zaproponujecie firmy kosmetykow,farb?

Lilka
18-02-2011, 21:48
Szukając fryzjera możesz iść do jakiejś szkoły, albo placówki co organizują szkolenia, oni może ci daja namiary na osobę, która skończyła szkolenie i jest dobra w tym co robi. Są osoby, które po szkole fryzjerskiej idą jeszcze na kurs, aby podszkolić umiejętności i tak szkoła (jak dobrze zagadasz) poleci Ci kogoś! Szkoleniowcy najlepiej orientują się w tym co kto umie.