PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszanie Akrylu różnych firm



stella
10-05-2009, 15:04
kuku,
nie wiem czy otwierac nowy temet dlatego tez sie dopisuje do tego, tak jak pisalam w innych dyskusjacj pracuje na zelu od prawie 2 lat, robila rowniez kurs na akryl ale nigdy z nim nie pracowalam bo klientki nie lubia zapachu a po za tym naprawde przyzwyczailam sie do zelu, po czytaniu forum i ogladaniu waszych prac chce sprobowac formy( nigdy nie pracowalam na tym) i akryl, moje pytanie dla tych co maja tu wprawe z proszkiem, posiadam firme ibd, tzn primer i liquid zazwyczaj produkty zamawiam w polsce ale dla jednego proszku nie oplaca mis ie wiec czy moge primer i liquid ibd zmieszac z inna firma akrylu? czy raczej effekt i trwalosc sa watpliwe?

Śnieżynka
10-05-2009, 17:42
Ja firmy mieszam tak samo robisz przeciez jak pracujesz na zelach, ciezko kupowac wszystko z jednej firmy

Anna Kosińska
10-05-2009, 17:50
kolorowe akryle nie ma problemu mozna mieszac ale nie wolno mieszac podstawowych akryli do stylizacji bo kazda firma bazuje w akrylach na innych skladnikach w proszkach czy liquidach...i sie nie zgodze Sniezynka z Toba...pozniej napisze wiecej na ten temat..

moze twoje pudry nie posiadaja Sniezynka czynnika aktywujacego a liquid go posiada,dlatego wszystko wspolgra ze soba....
ale z tego co wiem do reakcji pudru i liquidu potrzrebny jest skladnik aktywujacy reakcje chemiczna odpowiedzialna za reakcje twardnienia masy,niektore firmy dodaja ten kladnik do liquidu a niektore do pudru jak wymieszamy puder z czynnikiem aktywujacym reakcje z liquidem ktory posiada ten czynnik,reakcja moze nastapic zbyt szybko i masa akrylowa sie skrystalizuje,moga pojawic ie pecherzyki powietrza i odwrotnie z liquid i puder bez czynnika,w polaczeniu moze utworzyc sie po prostu gumowa masa,wiec niekorzystne jest mieszanie roznych marek akryli z liquidami....

paznokietek1000
10-05-2009, 17:59
ja również czasami mieszam, kolor jak najbardziej, ale faktycznie akryl podstawowy typu clear, biały i cover wraz z liquidem mam z jednej firmy

Śnieżynka
10-05-2009, 18:15
Szczerze to nikt mnie tego nie uczył poprostu sama od lat tak robie i nie widze zeby cos sie działo, chyba ze paznokcie sie od tego niszcza? nie wiem...

Jade
10-05-2009, 19:07
Annamon ma racje nie powinno mieszac sie akryli z liquidem innej firmy.Wczoraj przekonalam sie na wlasnej skorze,cwiczylam sobie kwiatki(wcale mi nie wyszly) kolorowy akryl i liquid innej firmy.Nie moglam nic zrobic bo robily sie wlasnie gumowe.Ale kiedys robilam cale paznokcie akrylowe (sobie) musialam pozyczyc od kumpeli clear i nic mi sie nie dzialo.Ale jak nie mozna to nie mozna,poprostu tego wczesniej jeszcze nie wiedzialam.

stella
10-05-2009, 19:53
dzieki , wobec tego dokupie ibd,

paznokietek1000
10-05-2009, 19:56
będzie najbezpieczniej, po co ryzykować

Anna Kosińska
10-05-2009, 21:21
powiem tak co do kolorowych akryli to jest ok,choc rowniez da sie zuwazyc roznice,przy mieszaniu kolrowego akrylu z innym liquidem nie tej samej marki,akryl jet bardziej wtedy plynny,rozlewa sie trzeba wprawy by proporcje miedzu akrylem kolorowym a liquidem byly minimalne to wtedy jest ok..

stella
10-05-2009, 22:13
super dziewczyny, dzieki za pomoc, mi na kursie mowiono ze raczej nie wolno mieszac (choc sama prof. mieszala, mysle ze to tez chodzilo o to aby zrobic tam dobre zakupki) no ale nie ryzykuje, slucham was i zostane przynajmniej na warstwe pierwsza wierna swojej ibd

donna69
11-05-2009, 10:50
przylacze sie do wypowiedzi @annamon,
jesli chodzi o kolorowki i glitterki to wsio jeno,ale frencz,clear i pink nie powinno sie mieszac z innymi liquidami.
moga zolknac lub nie trzymac jak trzeba.

Zuzanna Rzeszewska
14-07-2009, 16:09
Ja osobiscie mieszam akryle z firmy i-nails z liquidem z NailCosmetics i wszystko jest ok. Ah i mam takie pytanie...
Zamowilam sobie liquid bezwonny (bo az mnie glowa bolala po drugiej klientce pod rzad) ale on nie jest do konca bezwonny! Powiedzialabym, ze zapach jest prawie identyczny jak ten normalny! Czy tak musi byc czy po prostu zostalam oszukana? Bardzo prosze o pomoc.

samaron
16-07-2009, 13:59
No w tych "bezwonnych" to po prostu zapach jest maskowany, gorzej lub lepiej, a te substancje chemiczne konieczne do lepienia akrylem zawsze będą śmierdziały.

Anna Kosińska
16-07-2009, 15:00
jesli zapach jest taki sam to znaczy ze cie oszukali..on i tak ma specyficzny zapach ale nie az tak jak te normalne..a poza ty ciezej ie na nim pracuje ja juz w postach pisalam na temat liquidow bezzapachowych oraz krok po kroku, i praca na nim jest ciut inna wymagajaca wprawy..

kasiasssss
25-07-2009, 22:15
kochane potzrebuje pomocy,robie pazurki tylko zelami ale chcialabym kupic akryl by robic bielsze frenche,czyli sypac na zeliki,chcialabym robic tez tylko kwiatki akrylowe by zdobic zelki,co powinnam miec i czy to wogole ma racje bytu???:/:

Anna Kosińska
27-07-2009, 21:09
pewnie ze sie da,bez problemu mozesz sypac..i tak samo kwiatki tam jednak przed robieniem kwiatkow nalezy delikatnie zmatowic by dobrze sie trzymaly..

ania38
28-07-2009, 10:47
a ja zrobiłam kwiatka na nie zmatowionym paznokciu tylko po nabłyszczeniu żelem,był problem z uformowaniem go!!,ale się trzyma i to dobrze, natomiast później już nie nabłyszczałam czy to błąd?

syiwka
06-09-2009, 02:07
a ja zrobiłam kwiatka na nie zmatowionym paznokciu tylko po nabłyszczeniu żelem,był problem z uformowaniem go!!,ale się trzyma i to dobrze, natomiast później już nie nabłyszczałam czy to błąd?
ja te nigdy nnie nablyszczam bo to juz nie ten sam efekt:)

---------- Dodano o godzinie 02:07 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 02:04 ----------

LASKI!!!!Ostatnio probowalam na sobie mieszkanke Ez flow+ Spn i wiecie co trzymala jak cholera:DSpokojnie mozecie mieszac liquid ez flow+akryl spn i na odwrot , akryl nie zolknie nie podchodzi powietrzem , a jak zciagalam to probowalam podwarzyc ( tak tylko zeby zobaczyc jaka jest roznica i ktory mocniej trzyma ) to mocniej trzymala mieszanka:)

Etna
06-09-2009, 13:48
A ja zawsze robię kwiatki na wypolerowanym i polakierowanym paznokciu i świetnie się trzymają. A co do mieszania to fakt lepiej jest nie mieszać bo efekt może być niezadowalający. :)

Agnieszka Praska
06-09-2009, 17:28
ja mam taki misz masz w akrylach ze glowa mala:o tylko ze wszystkie polaczenia danych firm z liquidem testowalam na sobie jak nic sie nie dzialo dopiero kupowalam duze opakowania:D

kwiatki robie zawsze na nablyszczonym pazurku, wychadza ladniejsze niz na matowym i nie zajade sobie platkow przez przypadek:D

ewelinka:*
08-09-2009, 23:38
witaj kasiasssss:) ja na twoim miejscu nie bawiłabym się w "sypanie", ale co powiesz o frenchu akrylowym, a reszcie z żelu? hmm... ja ostatnio podstawiona pod ścianą musiałam z braku białego żelu posłużyć się akrylem i wyszło bardzo dobrze. Dla mnie przedłużka z akrylu o takiej samej grubosci (w porównaniu do takiej samej grubości przedłużki z żelu) jest o wiele mocniejsza!!! nie wiem czy zrozumiałaś przesłanie:P

kasiasssss
10-09-2009, 23:26
witaj kasiasssss:) ja na twoim miejscu nie bawiłabym się w "sypanie", ale co powiesz o frenchu akrylowym, a reszcie z żelu? hmm... ja ostatnio podstawiona pod ścianą musiałam z braku białego żelu posłużyć się akrylem i wyszło bardzo dobrze. Dla mnie przedłużka z akrylu o takiej samej grubosci (w porównaniu do takiej samej grubości przedłużki z żelu) jest o wiele mocniejsza!!! nie wiem czy zrozumiałaś przesłanie:P
chcialabym umiec taki miszmasz zrobic,jakby tak ktos mial krok po krok to bylabym wdzieczna,pracuje zelami wiec akryle to dla mnie nowosc,ale wiem ze z akryli wychodza ladniejsze frenchoski,a ja daze do doskonalosci hehehheh :D:D:Dzart

ania38
10-09-2009, 23:33
Ty kasiasssss już jesteś doskonała:))

kasiasssss
10-09-2009, 23:44
o nie mja droga,krzywa c nadal jest moja zmora,poza tym ciagle dostrzegam jakies niedociagniecia,mysle ze tak przed emeryturka mi sie uda hehhe;)

Agnieszka Praska
11-09-2009, 16:04
chcialabym umiec taki miszmasz zrobic,jakby tak ktos mial krok po krok to bylabym wdzieczna,pracuje zelami wiec akryle to dla mnie nowosc,ale wiem ze z akryli wychodza ladniejsze frenchoski,a ja daze do doskonalosci hehehheh :D:D:Dzart


kasiu napisze ci krok po kroku :D

przygorowujesz paznokiec, podkladasz szablon
robisz szkielet z zelu
przemywasz i matowisz dokladnie
robisz biala koncowke z akrylu i czekasz zeby pozadnie wyschla
dajesz cover zelowy(jak bedziesz robic napierw cover zelowy to po utwardzeniu musisz przemyc i zmatowic bardzo dokladnie miejsca gdzie bedzie dochodzila akrylowa koncowka)
wszystko pokrywasz zelem clear

i wsio


co do ladniejzych frenczosow akrylowych od zelowych to wszystko zalezy od produktow:D jak nie masz wprawy w akrylu i nie robisz koncowki jedna kulka to beda pozniej widoczne cienie;)

ewelinka:*
21-09-2009, 20:18
co do instrukcji, jeżeli nie stosujesz żelowego coverka to mozesz od razu przedłużyć pazurka frenchem akrylowym- nie wiem czy tak mozna, ale ja tak robiłam:P

ciotka69
30-09-2009, 19:58
ja mieszam nsi z ibd i nic się nie dzieje tz liquid nsi i puder ibd:D

nuki
09-10-2009, 00:35
Oczywiście można mieszać ze sobą produkty różnych firm, aczkolwiek nie powinno się. By móc w pełni wykorzystywać możliwości i właściwości danego systemu należy się posługiwać tylko i wyłącznie produktami danej marki. W innych kombinacjach produkty najczęściej zmieniają swoje właściwości na gorsze.:/:

insane
11-10-2009, 22:39
Mi zdaża się mieszać najróżniejsze firmy, od tańszych do droższych, inny liquid inny proszek. Jednak polecam wszytsko najpierw przetestować na sobie. Jeśli zda egzamin, to czemu nie łączyć? W końcu tak się rodzą nowe pomysły, poprzez próbowanie:)

pinusia6
03-05-2010, 19:08
Kochane mam nadzieje że któraś mi pomoże :)
Zamówiłam akrylki od dobrejrady oraz liquid (premium) Jednak zobaczylam także przepiękne coverki u naszej koleżanki Emilki (Ez flow i Grafiti) Pytanie:
Czy ktoś mieszał liquid z i-nails z tymi pudrami? Byłabym wdzięczna za udzielenie mi odpowiedzi ;)

AgUsia950
03-05-2010, 19:19
również proszę o odp., bo zastanawiam się nad kupnem nowych akryli, a też używam liquidu od DR :)

pinusia6
03-05-2010, 20:26
To jesteśmy dwie ;)
Prosimy o odpowiedź ;)

emiliawawa
20-05-2010, 23:50
Mi łączenie róznych firm nie służyło dobrze, masa nie była klarowna, materiał w trakcie opracowywania mial różną twardość, i przedewszystkim mogł wywoływać przeróżne alergie na skutek mieszania składników chemicznych, mimo ze liquid mam jeden a kolorowych proszków całe mnóstwo z roznych firm. Jednak podstawowe purdy wszystkie jednej marki i liquid, odkąd zaczełam własnie tak pracowac, zmieniłam zdanie na temat mieszania, i teraz przystałam przy jednej ale za to solidnej marce:)

tynnkaa
21-05-2010, 20:32
Musze dziewczynki wyprobowac taka kombinacje. Mam akryle ez flow i liquid od dobreka i zdam wam relacje, ale to dopiero w poniedzialek :) pozdrawiam

xsunnyolciax
21-05-2010, 20:54
ja też nie używam z tej samej firmy wszystkiego :D

pinusia6
21-05-2010, 20:56
Musze dziewczynki wyprobowac taka kombinacje. Mam akryle ez flow i liquid od dobreka i zdam wam relacje, ale to dopiero w poniedzialek :) pozdrawiam
W takim razie czekam na relacje ;)

tynnkaa
24-05-2010, 13:53
Powiem wam dziewczynki że dzisiaj na szybko ulepilam kwiatuszka z akrylu ez flow mieszajac z liquidem classic dobrejrady i generalnie nie mam zadnych zastrzezen choc nie wiem jaka by byla masa mieszajac ez flow z liquidem ez flow.

Ja jestem zadowolona.

Ola
27-05-2010, 08:07
Mieszam akryle i nigdy nie mialam z tym zwiazanych przykrych niespodzianek:ok:

ana_zaba
27-05-2010, 09:45
Ja teraz uzywam pudrow z allepaznokcie i liquidu z la lill (gdy nie chce zeby tak bardzo smierdzialo ) lub z alle, nie mam zadnych zastrzezen co do tych marek:D

ale kidy pracowalam na la femme to z innymi liquidami jakos zle sie mieszal i paznokcie byly mniej trwale :(

tynnkaa
27-05-2010, 16:03
Ja rowniez liquid z allepaznokcie uzywalam i w sumie dobrze sie laczyl

olexa
30-05-2010, 19:26
Ja mieszam markowe np. bass, cnd z zwykłym liquidem z alle i nic się nie dzieje.

pinusia6
30-05-2010, 19:38
Dziękuję za relacje :):kwiatek:

Emilia B.
05-06-2010, 07:50
ja mam teraz liquid z alle i wszystko ok :)