PDA

Zobacz pełną wersję : Biały bloczek matujący



tanulka
31-01-2011, 08:32
Witam!! Zakupiłam sobie niedawno bloczki matujące. W zasadzie kupiłam je bez wcześniejszego przeczytania do czego one w zasadzie służą. Potem zdziwiłam się gdy zobaczyłam, że tylko do zmatowienia naturalnej płytki paznokcia. Czy możecie mi powiedzieć czy używacie go do czegoś jeszcze? Do małych poprawek w końcowym nadawaniu kształtu? Czy ogólnie do spiłowywania garbów? Nadaje się on do takich czynności? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!!:kwiatek:

P.S.
Mam nadzieję, że nie powtórzyłam pytania i zadałam je we właściwym miejscu... :huh:

Elizabeth76
31-01-2011, 08:59
tanulka w prawym górnym rogu jest pocja szukaj zanim założysz nowy temat przejzyj temaciki bo są podobne a tu link do tematu o pilnikach http://forum.wzorki.info/sprzet-do-przedluzania-paznokci/164-pilniki-9.html

tanulka
31-01-2011, 09:07
Może źle wpisałam... Bo nic nie znalazłam ;( Przepraszam i dziękuję za odpowiedź :):kwiatek:

---------- Dodano o godzinie 09:07 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:01 ----------

No i nic tam nie znalazłam.... weszłam na forum, kliknęłam w "przeszukaj forum" wpisując : biały bloczek, biały bloczek matujący, bloczek matujący.... i " NIESTETY-BRAK WYNIKÓW"...
Szukać dalej? napewno była tam mowa o bloczkach matujących?

xsunnyolciax
31-01-2011, 09:33
Blokiem matującym czy tam polerskim traktujesz zarówno naturalną płytkę, jak i możesz potraktować nim tipsa by go zmatowić, czy masę przed nabłyszczeniem ;)

kobietazpazurem
31-01-2011, 10:21
Bloczek- matujesz nim naturalną płytkę przed przedłużaniem paznokci, możesz nim usuwać bruzdy przed maniciurem, delikatne tipsy też nim matujesz, zawsze po zmatowaniu tipsa zwykłym pilnikiem też używasz bloczka aby bruzdy spiłowania były mniej widoczne zwłaszcza przy frenchu, przy nadawaniu kształtu- po jego opracowaniu pilnikiem- wszystko polerujesz tą gabeczką,

Zuuzaneczka
31-01-2011, 13:49
Do zmatowienia naturalnej płytki, do delikatnych poprawek, zwłaszcza przy skórkach. Zależy jaki jest ten bloczek. Zazwyczaj w ogóle ich nie używałam, dopóki nie zakupiłam bloczka z NSI (fioletowy) który jest świetny i mega trwały, nawet tipsa nim matowiłam na początku ;)

tanulka
31-01-2011, 17:27
Czyli był to zakup trafiony:) Bałam się, że będę go używać tylko do zmatowienia płytki, a okazuje się, że ma on wiele innych zastosowań :) Ja mam zwykłe białe i jeden w prezencie dostałam różowy. A kolory tych bloczków mają jakieś znaczenie czy tylko tak zeby kolorowiej było??

tanulka
02-02-2011, 10:45
...Ja mam zwykłe białe i jeden w prezencie dostałam różowy. A kolory tych bloczków mają jakieś znaczenie czy tylko tak zeby kolorowiej było??

Jakbym mogła prosić o odpowiedź?? :);)

Tosiaczek
02-02-2011, 10:52
Tanulko to nie ma znaczenia. Ja mam niebieski, fioletowy i biały wszystkie są takie same :)

rudzielec
02-02-2011, 12:10
ja mam zółty, zielony i różowy z rokatem i tez sa wszystkie te same:D

Tosiaczek
02-02-2011, 12:14
No bo kolor nie ma znaczenia. Fakt można znaleźć loczki o różnej gradacji ale kolor ma 0 wpływu na działanie bloczka :)

rudzielec
02-02-2011, 12:14
no ja to wiem:D

tanulka
02-02-2011, 13:55
Tak mnie to zastanawiało bo praktycznie na każdej stronie internetowej zajmującej się sprzedażą akcesoriów do paznokci przy takich bloczkach napisany jest kolor... dlatego myślałam, że kolor bloczków oznacza jego gradację lub może coś innego... a jest to tylko kwestia gustu i żeby było kolorowo :) :skacze: Super!! Dzięki za odpowiedź!!:kwiatek::kwiatek:

kobietazpazurem
04-02-2011, 09:37
Czyli był to zakup trafiony:) Bałam się, że będę go używać tylko do zmatowienia płytki, a okazuje się, że ma on wiele innych zastosowań :) Ja mam zwykłe białe i jeden w prezencie dostałam różowy. A kolory tych bloczków mają jakieś znaczenie czy tylko tak zeby kolorowiej było??


Ależ ma znaczenie!! nie na pierwszy rzut oka ale przy pracy zauwazysz , że różne kolory mają różne gradacje. przeważnie te kolorowe z białym wnętrzem sa idealne do matowienia przy przedłużaniu. Zdjęcie niżej- ja dokładnie taki mam w pracy.:

http://www.mtkcosmetics.pl/galerie/b/blok-polerski-100-100-ko_651.jpg

Całe białe przewaznie mają nizsza gradację i nadają się do maniciuru- ro lekkiego zmatowienia płytki i usuniecia lekkich nierówności na paznokciu naturalnym przed lakierowaniem.

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTEsTt3bg0akECICkXZFArBkDgq687iz CAY5s3n1pzySakEV3-q2A&t=1

Te niżej są z regóły bardzo mocne. Bardzo moga zniszczyć naturalną płytkę, jezeli ich używac to najlepiej np przy dopełnieniu już w ostatniej fazie piłowania masy aby ją wygładzić przed nałożeniem zelu.

http://img.bazarek.pl/209674/14184/1870179/4670850364cfdef7887f3e.jpg

bloczek bloczkowi nie równy, musisz sama wypróbowac którym najlepiej bedzie ci sie pracowało.

natalia268
04-02-2011, 10:11
popieram, bloczki różnią się ziarnistością, wiec warto wczesniej poszukac informacji o danym bloczku :)

Tosiaczek
04-02-2011, 11:28
Sandra a nam chodziło o zwykłe bloczki te białe które wkleiłaś :) Ja mam takie trzy tylko że w różnych kolorach, A ty wkleiłaś 3 różne bloczki do innych czynności. :)

tanulka
04-02-2011, 14:07
Ja mam ten pierwszy tyle, że w kolorze różowym no i białe... A mi chodziło o ogół bloczków i ich kolory. Właściwie to co wkleiła kobietazpazurem to jest to nad czym się zastanawiałam i bardzo mi to pomogło:) Dziękuję kochana za wyczerpującą i ilustrowaną odpowiedź!! :) :):kwiatek::kwiatek::kwiatek::kwiatek: