PDA

Zobacz pełną wersję : krzywe palce i paznokcie.....



barbara_kawka
18-05-2009, 09:37
o czyms takim tu nie czytalam a moze by sie przydalo ... czesto zdarzaja mi sie klientki ktore maja oblesnie krzywe paluchy a paznokiec w druga strone... czyli jakby sie czlowiek staral i tak bedzie krzywo... co robicie w takim przypadku ..?? tipsa naklejacie zgodnie z wzrostem pazura czy zgodnie z paluchem?? a moze znajdujecie zloty srodek ?? no do dziela dziolszki ;)

Jade
18-05-2009, 09:43
Moje paluchy nie sa oblesne:)ale mam leko wykrzywione dwa fackolce,hihi:)A z takimi jak piszesz sie nie spotkalam i chyba bym nie chciala bo bym nie wiedziala co robic.

Artlia
18-05-2009, 10:01
niestety ja też nie mam prostych palców i paznokci
i zawsze pazurki wychodzą mi trochę krzywe :/:
ciekawa jestem czy macie sposoby na to

annie82
18-05-2009, 10:18
o czyms takim tu nie czytalam a moze by sie przydalo ... czesto zdarzaja mi sie klientki ktore maja oblesnie krzywe paluchy a paznokiec w druga strone... czyli jakby sie czlowiek staral i tak bedzie krzywo... co robicie w takim przypadku ..?? tipsa naklejacie zgodnie z wzrostem pazura czy zgodnie z paluchem?? a moze znajdujecie zloty srodek ?? no do dziela dziolszki ;)

Ja zawsze pytam o to klientkę,ale zazwyczaj robię to tak by od góry (nie od spodu) było widać że pazurki są prosto, lekko koryguje się te krzywo rosnące paznokcie. Od spodu wtedy to nie wygląda ciekawie ale mało kto zagląda pod spód:D

---------- Dodano o godzinie 10:18 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:17 ----------

Aha, i jeszcze jedno. Jak ktoś ma krzywe palce to sie nie da tipsów dostosowac i wyprostowac palca:D tylko pazurki krzywo rosnące można skorygować lekko:)

Anna Otkińska
18-05-2009, 10:25
krzywo rosnące paznokcie zawsze mozna trochę skorygować przyklejajac tipsa pod lekkim skosem zawsze to estetyczniej będzie wyglądać zdaża się tez tak że płytka nie jest równej długości ja tak mam np więc tipsy obcinam na taka samą długość co wszystkie z góry potem tego nie widać tylko od spodu się nieco różni długośc

Artlia
18-05-2009, 10:38
a co z formą??

Pati88
18-05-2009, 10:41
mnie informowano ze jezeli klientka ma krzywe paznokcie to nalezy przyklejac tipsa zgodnie z palcem.

donna69
18-05-2009, 11:38
ja robie w 99 % na formach i nakladam ja prosto z linia srodkowa paznokcia,koryguje wtedy tylko zelem lub akrylem i pilowaniem,jesli z jedne strony jest za grubo to frezuje je od dolu i nigdy nie mialam z tym problemu,
choc powiem ze zadko mi sie krzywe zdazaja.na szczescie.

daruniunia
18-05-2009, 11:54
ja zawsze pytam się klientki jak woli. A jak nie wiem to robię tak jak palec "idzie"

Anna Kosińska
18-05-2009, 15:13
ja rowniez nie mam z tym problemu,moze moje poczatki dawaly we znaki ze cos tam krzywo wyszlo,ale nahjczesciej byl to problem z tipsem ale wydaje mi sie ze z pozniejszym doswiadczeniem ten problem mija sam i nawet nie przywiazujecie do tego uwagi,wiadomo problematyczne paznokcie to wiekszy problem i wieksze nasze skupienie na pracy,ja czasami mialam klijentki z krzywymi palcami i do tego paznokcie ale wszytko da sie skorygowac na formie o wiele latwiej o to zadbac jak na tipsie,tips wiecej pracy a szablon modelujecie i widzicie odrazu czy idzie prosto czy krzywo...

madzialena
18-05-2009, 16:09
ja mam całego serdecznego palca krzywego w prawej rece :P skręca się cały w lewo :D wygląda dość dziwnie.. a formę zawsze robie na nim tak jak jest bo tego sie niestety nie da wyprostować w żaden sposób :(

Gość
21-05-2009, 14:45
o czyms takim tu nie czytalam a moze by sie przydalo ... czesto zdarzaja mi sie klientki ktore maja oblesnie krzywe paluchy a paznokiec w druga strone... czyli jakby sie czlowiek staral i tak bedzie krzywo... co robicie w takim przypadku ..?? tipsa naklejacie zgodnie z wzrostem pazura czy zgodnie z paluchem?? a moze znajdujecie zloty srodek ?? no do dziela dziolszki ;)


ha ha... takie problemy to nie problemy... mój problem który opisałam to dopiero problem...
http://forum.wzorki.info/pomoc-pytania-problemy/642-roznego-rozmiaru-paznokcie-u-jednej-klientki-jak-sobie-z-nimi-radzic.html#post21649
ale co do krzywych palców i paznokci to ja proponuję przerzucić sie z naklejania tipsów na formy i tak dopiero dostosować odpoiwednio formując tunelik. mnie to się często zdarzają takie paluszki... i teraz już wiem co i jak.. powidzenia...

barbara_kawka
21-05-2009, 21:43
ja niestety narazie tylko na tipsie pracuje .. jakos nie umiem tej formy podlozyc :(

Anna Kosińska
22-05-2009, 07:05
Cwicz na sobie Barbaro podkladanie forma...praktykA CZYNI MISTRZA,wiecej motywacji i na pewno Ci sie uda..:)

ivonna70
22-05-2009, 07:21
Do tej pory obserwowałam tylko ten temat, bo nie miałam co napisać. Wczoraj miałam klientkę, która sprawiła mi sporo kłopotu. Jej palce były poprzechylane na boki, każdy w inną stronę, a do tego dwa miały wygięty ostatni paliczek w bok. Bez względu na to jak położyła dłoń w lampie, to z niektórych paznokci spływał żel na bok. Tragedia!! To była młodziutka dziewczyna - 20 lat. Ja nie wiedziałam jak pracować. Zeszło nam długo, bo każdy paznokieć oddzielnie wkładałam na 20 sek. do lampy, aby to miało ręce i nogi. Boję się, że znowu do mnie przyjdzie, bo była bardzo zadowolona z efektu.

barbara_kawka
22-05-2009, 09:44
hehehe ivonko ;) boisz sie ze przyjdzie :) hehe jak to dziwnie zabrzmialo :D

no ja sobie dzisiaj zrobie pazurki i rzeczywiscie moze sprobuje na formie ... zobaczymy

marta_marteczka
27-05-2013, 16:52
Cześć dziewczyny!

Co do krzywych paznokci mam problem. Jako dziecko straciłam kawałek opuszki palca a co za tym idzie, paznokieć się przekrzywił. Myślicie, że na przekrzywionym paznokciu da się założyć tipsa? Niedługo wybieram się na wesele i chciałabym mieć tipsy, ale nie wiem czy to jest realne.
Jakie są wasze opinie?

syrena16
27-05-2013, 18:41
... wprawdzie nie wiem jak wyglada to jednak jeśli jest on- to po poprawnym i estetycznym usunieciu skorek nadbudowujesz ten inny paznokieć akrylem bądz żelem tak aby zrobić kieszonkę pod formę. Jesli pazokieć jest bardzo zmodyfikowany i nie da się mu zrobić kieszonki na formę to wtedy po wyrównaniu płytki spróbuj przykleić tips i nadrobić masą akrylową lub żelową ,tak aby nadać mu maksymalnie naturalny kształt. Nie przejmuj się jeśli będzie odrobinę grubszy , bo możesz ten efekt poprawić piłowaniem , nadając mu odpowiednią budowę.

Patrycja_92
28-05-2013, 16:22
Dziewczyny ja mam pytanie. Wiadomo wiekszośc z nas ma lekko skrzywionego palca wskazującego( koncówka ucieka do środka) i tutaj pada moje pytanie. Robicie stylizacje względem tego uciekającego opuszka na bok, czy względem całego palca prosto?
Ja robie względem całego palca, żeby dłoń wyglądała estetycznie i wydaje mi sie, że to to ok, ale co Wy sadzicie na ten temat?

janka54321
27-01-2014, 11:24
Ja nic z tym nie robię, moja kosmetyczka też nie. Paznokieć wygląda normalnie.

tomaszjawor10
10-12-2015, 11:48
To wszystko można dobrze skorygować jeśli zabieg jest umiejętnie zrobiony. Ale na pewno nie da sie tego zrobić idealnie.

rakamaria
21-07-2016, 13:22
ja też pamiętam że musiałam kiedys pracwac z dziewczyna ktora miala krzywe paznokcie, najgorsze byl to jak musialam jejprzykleic tipcy:P :P do tego jeszcze strasznie jej sie rozdwajaly paznkcie, rzez pol godziny mowila jakie to sa dla niej wazne te paznokcie i ze dba o nie i że codziennie łyka tabletki, oeparol - zapamietalam, bo nie moglam wymowic nazwy i bylo to dla mnie troche smieszne. zawsze jak jest taka osoba to nie wiem czy powiedziec ze jej nie robie paznokci, czy sie meczyc, raczej tu nie zatuszujesz krzywizny:)



krzywo rosnące paznokcie zawsze mozna trochę skorygować przyklejajac tipsa pod lekkim skosem zawsze to estetyczniej będzie wyglądać zdaża się tez tak że płytka nie jest równej długości ja tak mam np więc tipsy obcinam na taka samą długość co wszystkie z góry potem tego nie widać tylko od spodu się nieco różni długośc

pieknoczylibeauty
23-03-2018, 13:38
dobrze ze mam proste palce xd

Puninka
30-03-2018, 14:57
Ojj ja też nie wiedziałabym co z takimi osobami robić :) A na poważnie - zdarzyło mi się parę razy, że klientka miała krzywego palucha, ale jakoś nie przeszkadzało mi to w normalnym wykonaniu pracy.

madzialenka27
12-06-2018, 15:58
tez tak mam :((