PDA

Zobacz pełną wersję : Rzęsy a wada wzroku / choroby oczy



meg19791
25-02-2011, 20:31
Mam pytanko. Moja klientka przychodzi do mnie od 3 miesięcy na rzęski, ogólnie nosi je już półtora roku, wcześniej robiła u innej osoby. Klientka ma długość 16 i upchane na max. Zapytała mnie ostatnio czy to, że ma takie długie i gęste sztuczne rzęsy może być powodem pogorszenia wzroku bo czuje, że gorzej widzi. Dzięki za odp.

unita
25-02-2011, 20:59
przy takiej dlugosci to normalne , ze gorzej widzi bo jej rzesy cien na oko rzucaja:D i mysle ze to moze byc jedyny powod pogorszenia wg niej wzroku, bo rozumiem ze to nie diagnoza lekarska:/:

meg19791
26-02-2011, 08:48
do okulisty nie poszła bo mówi, że pewnie kazali by jej zdjąć :D

AtelierStylizacji Carolla
26-02-2011, 10:27
dziewczyny rzes nie nosi sie tak długo- poltora roku- bo oslabia naturealne, zwlasca takiej dlugosci

ja bym zasugerowala klientce zdjecie rzes na 3 miesiace i niech zobaczy czy jest wszystko ok, a poza tym rzesy powinno sie nosic pół roku pozniej przerwa na 3-4 miesiace i dopiero zwlaszcza jesli sa tak dlugie i tak gesto nalozone:(

meg19791
26-02-2011, 10:32
tak też zrobię, powiem aby troszkę odpoczęła - nie wiem czy posłucha bo jest już od nich uzależniona:/:

monisiak6
05-05-2011, 21:36
Dziewczyny mam pytanie przyszła do mnie dzisiaj klientka umówić się na przedłużanie rzęs, wspomniała również że choruje od czasu do czasu na zapalenie spojówek. Wiem z treningu że jest to przeciwskazanie do tego typu zabiegu ale zastanawiem się czy mogę założyć jej rzęski gdy teraz jest całkowicie zdrowa. Poradźcie kochane bo nie wiem co mam zrobić,a kobieta bardzo nalegała.

dzikakura
06-05-2011, 14:33
Dziewczyny mam pytanie przyszła do mnie dzisiaj klientka umówić się na przedłużanie rzęs, wspomniała również że choruje od czasu do czasu na zapalenie spojówek. Wiem z treningu że jest to przeciwskazanie do tego typu zabiegu ale zastanawiem się czy mogę założyć jej rzęski gdy teraz jest całkowicie zdrowa. Poradźcie kochane bo nie wiem co mam zrobić,a kobieta bardzo nalegała.


Napisz oświadczenie, ze klientka została pouczona o przeciwskazaniach do zabiegu, wymien te przeciwskazania w tym oswiadczeniu(niech tam sie znajdzie rowniez zapalenie spojowek) niech ci to kobita podpisze, schowaj na dno szuflady i oczywiscie rób, proponuję przed i po zabiegu sumiennie odkazic pensety, zapalenie spojowek, wirus, a szczegolnie ropnego zapalenia spojowek bardzo latwo sie przenosi

monisiak6
06-05-2011, 15:26
Dzięki wielkie za pomoc tak właśnie postąpię pozdrawiam

marchewkowy_las
03-02-2012, 19:00
dziewczyny rzes nie nosi sie tak długo- poltora roku- bo oslabia naturealne, zwlasca takiej dlugosci

ja bym zasugerowala klientce zdjecie rzes na 3 miesiace i niech zobaczy czy jest wszystko ok, a poza tym rzesy powinno sie nosic pół roku pozniej przerwa na 3-4 miesiace i dopiero zwlaszcza jesli sa tak dlugie i tak gesto nalozone:(
absolutnie się nie zgadzam :) mam klientki, które noszą rzęsy bez przerwy po 2 lata i stan ich naturalnych wcale się nie pogorszył. owszem, nie są to 16-ki, ale 12mm grubości 0,20 na przykład są :D rzęsy wymieniają się średnio co 2-3 miesiące. to normalne, że część wypada i rosną nowe. proces wymiany rzęs trwa niezależnie, czy zakładamy rzęsy, czy też nie, i prawidłowo wykonana aplikacja przedłużania rzęs nie ma żadnego wpływu na ten proces :skacze:

---------- Dodano o godzinie 18:00 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:51 ----------


Mam pytanko. Moja klientka przychodzi do mnie od 3 miesięcy na rzęski, ogólnie nosi je już półtora roku, wcześniej robiła u innej osoby. Klientka ma długość 16 i upchane na max. Zapytała mnie ostatnio czy to, że ma takie długie i gęste sztuczne rzęsy może być powodem pogorszenia wzroku bo czuje, że gorzej widzi. Dzięki za odp.

pierwsze słyszę. przecież nie ingerujemy w budowę oka, zabieg wykonany jest wyłącznie na rzęsach. to tak jakby wytuszowała rzęsy (będą grube i długie) i podejrzewała, że może to być przyczyną pogorszenia wzroku :huh:
trzeba iść do okulisty.
ja sama czas od czasu chodzę do okulisty (nie mam żadnej wady - odpukać :D) chodzę na badania, ponieważ zajmuję się przedłużaniem rzęs, a jest to praca, przy której wytężamy wzrok. i ostatnio byłam na takiej wizycie z założonymi pięknymi wachlarzami. nie było mowy o ściąganiu :skacze: okulistka nawet zasypała mnie komplementami i z bliska podziwiała moje rzęsy :skacze:

katii777
03-02-2012, 21:30
marchewkowy_las ma racje, nie ma najmniejszej potrzeby robienia przerwy w noszeniu rzes. Jestem "nosicielka" ponad 3,5 roku, pracuje kilka godzin dziennie przy aplikacjach 2,5 roku i wzrok nie popsul mi sie ani troszke:). Moze Pani, przy 16mm rzesach nie jest w stanie nosic okularow(bo zawadza?- nie wiem jaki skret, ale jest szansa), ktore powinna nosic, bo moze wczesniej miala mala wade wzroku? Rzesy do pogorszenia widzenia nic nie maja, niech idzie do okulisty, ale i tak jestem pewna , ze bedzie robila czarny PR rzesom wsrod znajomych i nieznajomych, ze zepsula sobie oczy przez "wachlarze":)

nadiuszka
31-10-2012, 07:48
Dołączę się do tego tematu.
Ponieważ interesuję się ostatnio budową oka i różnymi ćwiczeniami na polepszenie wzroku opiszę moje przemyślenia na ten temat.

Dodam że wszystko zależy od rodzaju rzęs jakie się nosi. Oraz stanu oczu klientki.

A więc. Mam od wielu lat poważną wadę wzroku a mimo to już bardzo długo wykonuję zabiegi (rzęsy, paznokcie - czyli praca z bliska). Parę razy miałam zakładane rzęski i nic mi się nie działo.
Od niedawno zaczęłam ćwiczyć mięśnie oczu żeby całkiem nie zepsuć sobie wzroku. Wzrok się trochę wyostrzył, ale tu stwierdziłam że w końcu nie chcę być tym szewcem co bez butów chodzi i założyłam sobie rzęski. No i lekko mnie poniosło ze skrętem, grubością i długością (mam D, 0,2, max 14mm) No i powiem wam że jest to niemożliwością żeby nic się z oczami nie działo w takiej sytuacji.
Po pierwsze wzrok i tak jest słaby, a po drugie dorzuciłam im wachlarze i chcąc czy nie chcąc oko na te rzęsiochy u góry patrzy, czyli mimo tego że takiej potrzeby nie ma przez długi czas patrzy blisko. Niemożliwością jest (napewno w moim przypadku) żeby przez dłuższy czas noszenia takich rzęs nic się z oczami nie stało (tzn. żeby wzrok się nie popsuł) Dlatego więc zmieniam na cieńsze i skręt C.

Ogólnie oko ludzkie przez większą część aktywności powinno patrzeć w dal i wtedy będzie dobrze widziało wiele lat. Jak dobierzemy nieodpowiednie rzęski - oko klientki będzie szybciej się męczyć.

Zen.
31-10-2012, 14:22
nadiuszka mozesz cos wiecej napisać o tych ćwiczeniach? z moim wzrokiem tez nienajlepiej chętnie się dowiem czegoś więcej na ten temat

nadiuszka
01-11-2012, 13:05
nadiuszka mozesz cos wiecej napisać o tych ćwiczeniach?

bardzo proszę. pozwoliłam sobie na stworzenie tematu. może komuś się przyda.

http://forum.wzorki.info/zdrowie/9856-choroby-zawodowe-jak-sobie-z-nimi-radzimy.html#post358321

jak będziesz potrzebować więcej konkretów - opiszę je w temacie.

katiaa162
01-11-2012, 14:44
Dziewczyny mam pytanie.
Jak wiecie niektore klientki rzesowe nosza szkla kontaktowe.
Czy przed zabiegiem przedluzania rzes macie jakis formularz do wypelnienia, ktory zabezpieczy was przez problemami przeciwskazan? Chcialabym takie cos stworzyc, zeby klientka zapoznala sie z przeciwskazaniami, ja nie musialabym sie glowkowac czy o wszystkim pamietam ;)

Agnieszka Praska
01-11-2012, 17:11
ja mam taka karte klienta do kazdego typu zabiegu
wypisuje dane klientki nizej sa wypunktowane przeciwwskazania i formulka ze sie z nimi zapoznala po przeczytniu podpisuje sie :)

nadiuszka
01-11-2012, 20:06
ja mam taka karte klienta do kazdego typu zabiegu
wypisuje dane klientki nizej sa wypunktowane przeciwwskazania i formulka ze sie z nimi zapoznala po przeczytniu podpisuje sie :)
właśnie, też mam coś takiego. klientka podpisuje i masz problem z głowy, ale lepiej też dać klientce ulotkę do rączki którą sobie na spokojnie w domu poczyta.
Przed zabiegiem na etapie umawiania się uprzedzamy klientkę żeby zabrała ze sobą pojemniczki na soczewki.

no i jeszcze jedna dobra rada. klientkom które noszą soczewki nie zakładajcie rzęs (szczególnie o tych mocniejszych skrętach typu D i CC) na dolny rząd rzęs. rzęski te jak odrastają to strasznie drażnią oczy a i czasem soczewki się buntują.

katiaa162
01-11-2012, 20:27
ja mam taka karte klienta do kazdego typu zabiegu
wypisuje dane klientki nizej sa wypunktowane przeciwwskazania i formulka ze sie z nimi zapoznala po przeczytniu podpisuje sie :)
Gdzie taka karte znalezc? Moglabys mi ja przeslac prosze? Czy musze sama taka zrobic?

Agnieszka Praska
01-11-2012, 20:45
ja sama sobie wymyslalam :) nigdzie takich nie widzialam


przy niektorych zabiegach mam tez formulke ze ja i salon nie ponasze odpowiedzialnosci za uszkodzenia i zaniedbania klientki spowodowane przez nia sama, rowniez to musi podpisac ;)
przy rzesach glownie chodzi o wyrywanie rzes, niewlasciwy demakijaz, skubanie i kombinowanie przy oku
jest jeszcze ulotka ktora podpisuje dotyczaca pielegnacji rzes w 2 egzemplarzach ;) jeden odcinam i zabiera drugi zostaje u mnie na dowod ze przyswoila info:P

Gorzkajakmokka
04-11-2012, 14:47
ja mam taka karte klienta do kazdego typu zabiegu
wypisuje dane klientki nizej sa wypunktowane przeciwwskazania i formulka ze sie z nimi zapoznala po przeczytniu podpisuje sie :)
A ma ktoś może gotowca gdzieś pod ręką? Wcześniej myślałam o tym ale nie mam pojęcia jak to sklecić.:kwiatek:

Edit: w biegu nie doczytałam, proszę o wybaczenie, wszystko już wiem.


Zaraz siadam, póki synek śpi to może coś stowrzę :D:D

maksik
08-05-2013, 21:32
Cześć dziewczyny,

jako ta nowicjuszka mam pytanko, wśród przeciwwskazań do klejenia rzęsek wymieniona jest m.in. jaskra, możecie podpowiedzieć czy chodzi tylko o kropelki przyjmowane w celu zahamowania rozwoju choroby i działające osłabiająco na wiązania kleju czy też doklejenie rzęsek może mieć jakiś wpływ na postęp w rozwoju choroby?

Z góry dziękuję:)
Maksik

Agnieszka Praska
08-05-2013, 22:06
Asiu glownie o krople chodzi, chociaz przy bardzo zaawansowanej i zaostrzojej jaskrze moze wystepowac przekrwienie zylne galki ocznej i obrzeki rogowki, przedluzone rzesy moga nasilac te stany i bardziej podrazniac oczka
jednak co okulista to inna teoria na temat noszenia rzes ;) ja mam 2 ktorym lekarz pozwolil w tym okulistke:P

AnastazjaB
11-05-2013, 13:41
Ja się zastanawiałam nad kwestią "widzenia rzęs po aplikacji". Rzadko, ale czasem ktoś zwróci na to uwagę, że trochę je widzi.

Hmmm.. ja swoje naturalne widzę :P Niepomalowane jako szarą mgiełkę, pomalowane jako rozmyta czerń. Jak wreszcie zdecyduje się umówić z kimś na drugie podejście do sztucznych to pewnie będzie podobnie jak przy pomalowanych rzęsach.
Nie pamiętam jak z tym było przy pierwszej próbie, bo jestem tak przyzwyczajona, że nie zwróciłam najmniejszej uwagi.

Na pewno im grubsze i większe rzęsy tym bardziej będą widoczne, ktoś kto ma opadające rzęsy będzie je bardziej widział niż ktoś z podkręconym w górę (ja mam dość podkręcone, a i tka je widzę :P ).

Czy to ma wpływ na wzrok... nie potrafię sobie zdania wyrobić... chociaz to co Nadia napisała jest bardzo sensowne.

galbi
19-09-2013, 22:34
Witam wszystkich :) a ja mam troche inne pytanie, od pewnego czasu zainteresowaly mnie rzesy, czytam niektorych blogi, czytam forum, ogladam Wasze prace i jestem pod wielkim wrazeniem, ale do rzeczy :) zastanawiam sie nad takim kursem, oczywiscie u kogos z forum, ale mam wade wzroku jestem krotkowidzem, mam astygmatyzm i czy mozliwe jest zebym ja mogla kleic rzesy? czy jest ktos z Was z wada wzroku i pracuje jako stylistka rzes? kleicie rzesy w okularach, w soczewkach czy wogole bez, a moze z lupa? ja sie boje, ze np nie trafie rzesa w rzese jak kto jest? czy moja wada skresla prace z rzesami?

Agnieszka Praska
19-09-2013, 23:10
Witam wszystkich :) a ja mam troche inne pytanie, od pewnego czasu zainteresowaly mnie rzesy, czytam niektorych blogi, czytam forum, ogladam Wasze prace i jestem pod wielkim wrazeniem, ale do rzeczy :) zastanawiam sie nad takim kursem, oczywiscie u kogos z forum, ale mam wade wzroku jestem krotkowidzem, mam astygmatyzm i czy mozliwe jest zebym ja mogla kleic rzesy? czy jest ktos z Was z wada wzroku i pracuje jako stylistka rzes? kleicie rzesy w okularach, w soczewkach czy wogole bez, a moze z lupa? ja sie boje, ze np nie trafie rzesa w rzese jak kto jest? czy moja wada skresla prace z rzesami?


Dobrze dobrane okulary/soczewki i bedziesz smigac rzeski ze hej :P
Ja mam wade wzroku i astygmatyzm i kleje bez problemu :D

Valia
20-09-2013, 13:04
Witam wszystkich :) a ja mam troche inne pytanie, od pewnego czasu zainteresowaly mnie rzesy, czytam niektorych blogi, czytam forum, ogladam Wasze prace i jestem pod wielkim wrazeniem, ale do rzeczy :) zastanawiam sie nad takim kursem, oczywiscie u kogos z forum, ale mam wade wzroku jestem krotkowidzem, mam astygmatyzm i czy mozliwe jest zebym ja mogla kleic rzesy? czy jest ktos z Was z wada wzroku i pracuje jako stylistka rzes? kleicie rzesy w okularach, w soczewkach czy wogole bez, a moze z lupa? ja sie boje, ze np nie trafie rzesa w rzese jak kto jest? czy moja wada skresla prace z rzesami?



Ja też jestem ślepa jak kret też jestem krótkowidzem ;) Z bliska raczej widać bardzo dobrze, ale w razie czego możesz zakupić sobie specjalne okulary które mają szkło powiększające i latarkę albo lampa z lupą to też niezłe rozwiązanie chociaż mi np. z nią nie wygodnie :)

marchewkowy_las
20-09-2013, 21:44
każda dziewczyna jest indywidualna i każda inaczej radzi z wadą wzroku. miałam kursantki z wadami wzroku, jedne radziły lepiej, drugim było bardzo ciężko, ale wszystkie dziś kleją, wszystkim się udało, trzeba kleić rzęsy z pasją i nic nie stanie na przeszkodzie.

Patios
20-09-2013, 23:44
Ja np ze względu na wadę wzroku i wykonywaną pracę miałam mieć laserową korektę wady wzroku. Jestem krótkowidzem. W okularach wyglądam potwornie, a w soczewkach z bliska widzę źle. (sprawdzają się przy patrzeniu w dal, ale do szczegółów są zamocne.) Nie mogłabym w soczewkach wycinać skórek czy przedłużać rzęs. Niestety dzień przed operacją zdyskwalifikowano mnie. (mam nadnaturalnie duże źrenice .. ) Zaproponowano mi ortosoczewki. Są to soczewki, które zakłada się na noc i one przez noc odkształcają rogówkę na cały dzień. Na początku w to nie wierzyłam. Ale używam już ich półtora roku co najmniej i widzę ! :))

nadiuszka
23-09-2013, 09:03
Witam wszystkich :) a ja mam troche inne pytanie, od pewnego czasu zainteresowaly mnie rzesy, czytam niektorych blogi, czytam forum, ogladam Wasze prace i jestem pod wielkim wrazeniem, ale do rzeczy :) zastanawiam sie nad takim kursem, oczywiscie u kogos z forum, ale mam wade wzroku jestem krotkowidzem, mam astygmatyzm i czy mozliwe jest zebym ja mogla kleic rzesy? czy jest ktos z Was z wada wzroku i pracuje jako stylistka rzes? kleicie rzesy w okularach, w soczewkach czy wogole bez, a moze z lupa? ja sie boje, ze np nie trafie rzesa w rzese jak kto jest? czy moja wada skresla prace z rzesami?
polecam przed wybraniem się na kurs skonsultować sprawę ze szkoleniowcem, którego wybierzesz. jeżeli jest w porządku to coś na to poradzi.

ja niestety miałam jedną dziewczynę na kursie z astygmatyzmem takim, że wymęczyła się na kursie sama, wymęczyła mnie i teraz klei rzęsy jak ułomna (niestety z żalem muszę to stwierdzić) nie robiąc dobrej reklamy ani sobie ani mi.

dobrze że w ogóle pojawiło się z Twojej strony takie pytanie. pogadaj ze szkoleniowcem i na pewno coś razem wymyślicie zanim wydasz kupę kasy na szkolenie.

galbi
23-09-2013, 14:08
polecam przed wybraniem się na kurs skonsultować sprawę ze szkoleniowcem, którego wybierzesz. jeżeli jest w porządku to coś na to poradzi.

ja niestety miałam jedną dziewczynę na kursie z astygmatyzmem takim, że wymęczyła się na kursie sama, wymęczyła mnie i teraz klei rzęsy jak ułomna (niestety z żalem muszę to stwierdzić) nie robiąc dobrej reklamy ani sobie ani mi.

dobrze że w ogóle pojawiło się z Twojej strony takie pytanie. pogadaj ze szkoleniowcem i na pewno coś razem wymyślicie zanim wydasz kupę kasy na szkolenie.

Dziekuje bardzo za odpowiedz, ja wlasnie myslalam, zeby do Ciebie sie wybrac na kurs 2dniowy, poniewaz Wroclaw najbardziej by mi odpowiadal, mniej wiecej za miesiac

Agnieszka Praska
23-09-2013, 22:54
jesli nie pomagaja okulary/soczewki, wada jest naprawde powazna i wyklucza prace w tym zawodzie a widac bedzie to podczas szkolenia, to certyfikatu sie nie powinno wydawac, bo wydanie takiej osobie certyfikatu to jawne przyzwolenie od instruktora i firmy z ktora wspolpracuje na okaleczanie ludzi.
mnie jako instruktorowi stylizacji paznokci zdarzylo sie nie wydac certyfikatow i tak samo powinno byc z rzesami




ja niestety miałam jedną dziewczynę na kursie z astygmatyzmem takim, że wymęczyła się na kursie sama, wymęczyła mnie i teraz klei rzęsy jak ułomna (niestety z żalem muszę to stwierdzić) nie robiąc dobrej reklamy ani sobie ani mi.


napewno tej kursance jest bardzo przyjemnie czytac takie rzeczy na forum publicznym:(

nadiuszka
24-09-2013, 09:25
Dziekuje bardzo za odpowiedz, ja wlasnie myslalam, zeby do Ciebie sie wybrac na kurs 2dniowy, poniewaz Wroclaw najbardziej by mi odpowiadal, mniej wiecej za miesiac
to miło,
zapraszam w takim układzie na kawkę z ciasteczkami i sprawdzimy czy wada wzroku nie będzie przeszkodą. na początek udaj się jednak do okulisty żeby powiedział co on o tym myśli.




napewno tej kursance jest bardzo przyjemnie czytac takie rzeczy na forum publicznym:(
dziękuję za uwagę, następnym razem możesz ją pozostawić sobie.
po pierwsze nie napisałam tego po to aby tę dziewczyne urazić, po drugie sama wie o tym doskonale (choć wciąż pracujemy nad tematem aby było lepiej) i ma na tyle dystansu do siebie że prawda jej nie uraża a słodzenie bez podstaw nie jest moim zwyczajem jak może niejedna tu zauważyła. po trzecie nie czyta forum ponieważ w ogóle nie czyta po polsku. koniec tematu.

Agnieszka Praska
24-09-2013, 10:16
boze nadia jakas ty narwana,przeciez nie napisalam tego zlosliwie:D
czasami nie zdjajemy sobie sprawy jak wiele niezalogowanych kursantek to czyta, a jest ich mnostwo naprawde
wcale nie trzeba slodZic i do tylka wpelzac bo nie o to chodzic a od czytania slodkich pierdow tez sie slabo robi , ale porownywac z chorym umyslowo tez przesada ;)
zeby nie bylo w moim poscie nie ma grama zlosliwosci

galbi
24-09-2013, 14:30
to miło,
zapraszam w takim układzie na kawkę z ciasteczkami i sprawdzimy czy wada wzroku nie będzie przeszkodą. na początek udaj się jednak do okulisty żeby powiedział co on o tym myśli.

w takim razie skonsultuje to z okulista i zobacze co mi powie :) obecnie jestem w Szwecji, dlatego nie mam mozliwosci zebys ocenila sama czy moja wada bedzie przeszkoda, ale jak okulista nie bedzie widzial przeszkod to biore to na siebie, nie bedzie szlo mi na kursie to trudno, ale mam nadzieje, ze tak sie nie stanie :)

Dziekuje wszystkim za pomoc:)

nadiuszka
24-09-2013, 19:56
jak okulista stwierdzi że wszystko ok i dasz radę wykonywać taką robotę to luz, myślę że reszta to kwestia wyćwiczenia.
sama osobiście jak zaczęłam bez okularów pracować to miałąm kłopoty z trafieniem w rzęsy (jak się okazało też mam jakiś ukryty astygmatyzm) ale wyćwiczyłam sobie to i teraz jest dobrze.
jak się człowiek uprze to nie ma nic niemożliwego ;)

violcias
24-09-2013, 20:24
Nadiu jak sobie to wyćwiczyłaś ????
mam astygmatyzm - problem z ostrością , widzę rzęsy w innym poziomie niż są naprawdę :/:
przez to czas aplikacji mi się wydłuża ;(

Patios
24-09-2013, 21:13
violcias, miałam tak samo, bo też mam astygmatyzm i to naprawdę spory. Po prostu zainwestowałam w drugą lampę, tak że rzęsy mam oświetlone i z lewej i z prawej strony. bardzo dokładnie. problem zniknął. teraz szukam jednej dużej która oświetlałaby całą twarz. (Bo te wszystkie lampy z lupą na statywie to badziewie według mnie... )
Kiedyś jak miałam lampę z żółtym światłem to szło mi gorzej. teraz mam obie z chłodnym i rzęsy są wtedy bardziej czarne na tle białego płatka. a Ty jakie masz światło?

warto też miec dobre pęsety tak by precyzyjnie wyseparowac sobie dokłądnie tę jedną rzęskę. nawet jak nie bedziesz pewna czy ona jest ciut niżej czy wyżej to zawsze mozesz podyndac rzęską syntetyczną w jej obrębie i zobaczysz gdzie kleić :) Tak sobie radziłam przy żółtym świetle.

A co do problemów z ostrością to, hmmm. Twój wzrok po chwili pracy z bliska powinien się zakomodować do tych warunków. jeśli tak nie jest to znaczy, ze masz problem z akomodacją. ale są na to bardzo proste ćwiczenia i szybko przynoszą efekty.

Tylko ważne też czy poza astygmatyzmem masz jeszcze inne wady. Np dalekowzroczność bądź krótkowzroczność.

nadiuszka
24-09-2013, 21:55
patios, jesteś prawdziwą skarbnicą wiedzy o oczach! powinnaś stworzyć jakiś mądry wpis na blogu bpo piszęsz bardzo przydatne informacje!

Cataleya 1981
25-09-2013, 00:54
Ja sobie bacznie obserwuję co tu piszecie. Mam na obu oczach -8 dioptrii i zastanawiam się czy nie zacząć pracy bez szkieł kontaktowych bo po 2-3h zaczynam mieć problem ze złapaniem ostrości :huh:

violcias
25-09-2013, 01:49
Patios (http://forum.wzorki.info/members/11283-patios.html) dzięki to jest jeszcze szansa :P
na jednym +0,75 na drugim 0, robię w okularach bo bez nich jeszcze gorzej :D
co do lampy to mam taką do pazurów cienkie i bardzo długie ramię ,oświetla wszystko , także myślę że to nie światło
Pęsety myślę że też są ostre - precyzyjne ,
właśnie tak robię jak kleję i nie wiem w którym poziomie jest rzęsa to nią macham i w końcu trafie ale ile czasu marnuję :/:
Popieram Nadię napisz wpis na blogu i podpowiedz co to za ćwiczenia może pomogą :*

Patios
25-09-2013, 02:06
co do ćwiczeń na akomodację to jest to bardzo prosta sprawa. Ale czuć jak mięśnie oka pracują.
Mniej więcej 10-15 cm przed twarzą wyciągnąć palec wskazujący i przyglądać się nań aż złapiesz ostrość, następnie spojrzeć się gdzieś w dal (np drzewo za oknem) i na tym złapać ostre widzenie. I tak na przemian.

violcias
25-09-2013, 02:11
poszperałam w internecie i ćwiczeń jest masa :)
wklejam link może komuś się przyda jeszcze
akomodacja | Rozwój i Świadomość (http://zenforest.wordpress.com/tag/akomodacja/)

edytakon
25-09-2013, 11:47
Dziewczyny ja też mam astygmatyzm i wadę -2 na i -1,75 na oczach i z bliska widzę rewelacyjnie (no chyba, ze aplikuję 4-ta aplikację pod rząd). Nie widzę przeciwskazań do wykonywania stylizacji.

Większy problem wg mnie mogą mieć osoby, które widzą lepiej z daleka niż z bliska.

Miałam przypadek kiedyś, ze dziewczyna nie zabrała okularów i miała problem z trafieniem w rzęsę, ale uwierzcie mi, ze co dwie pary oczu to nie jedna. Warto w tej pracy swoja kursantkę wspierać a nie zdemotywować. Nie o to chodzi. Trzeba doradzić i wyćwiczyć czasem ostrość widzenia.

Agnieszka Praska
25-09-2013, 12:00
co do lampy to mam taką do pazurów cienkie i bardzo długie ramię ,oświetla wszystko , także myślę że to nie światło


owszem to moze byc wina lampy ;) do rzesek powinno sie uzywac lamp bezcieniowych, jesli aplikujesz rzeski przy lampie do pazurkow to mozesz w rzesy nie trafiac bo one rzucaja cienie, i kazda rzeska zostawia cien na platku;)
raz mi sie spalila zarowka w lampie lupie w trakcie aplikacji i konczylam przy pazurkowej, umordowalam sie niemilosiernie:/::huh:
ja mam wade -2 i -2,5 i mega astygmatyzm, rzeski kleje bez okularow i doskonale widze bo pracuje z "bliska";)
gorzej jest z zezem, ta wada wzroku absolutnie wyklucza z zawody stylisty rzes

edytakon
25-09-2013, 12:18
Dokladnie o lampie jak wspomniała Agulusia zupełnie zapomniałam napisać :) też kiedyś pracowałam na "paznokciowej" z długim ramieniem dopiero teraz kiedy mam duża ledową widzę ogromną różnicę. Chociaz wtedy wydawało mi się, ze jest całkiem ok

kiwaczek2
25-09-2013, 12:40
kurczę ja nie mam żadnej wady a też ostrość gubię, jak za długo się gapię w jedno miejsce lub pod koniec aplikacji. muszę sobie pomrugać porządnie by pomogło.

Valia
25-09-2013, 15:36
Kasiu tak chyba ma każdy :P :)

violcias
26-09-2013, 00:45
Ale ja mam właśnie ledową lampkę
nie taką zwykłą paznokciową z żarówkami, a jutro zobaczę czy zostawia cień :) bo niekojarze
Próbowałam kiedyś na lampie lupie ale wcale nie było lepiej
I tu właśnie chodzi o to że jam mam + a wy - :/: ale nie poddaje się i będę ćwiczyć oczka
Dzięki Patios za rady :przytul:

Honey
26-09-2013, 12:18
Tez mam lampe z takim dlugim ramieniem. Calkiem fajna jest, chociaz moze mogloby byc lepiej.
Jestem krotkowidzem, mam dosyc sporą wade -3,5 i -2. Ale i tak jednak ,,ciesze'' sie ze jestem krotkowidzem a nie dalekowidzem jak moja mama. Z bliska widze doskonale.

Inkapaznokcie
25-01-2014, 16:06
Dziewczyny mam pytanie. Moja siostra dwa lata temu leżała w szpitalu, ponieważ odklejała jej się siatkówka. Teraz jest wszytko w porządku nic się nie dzieje. Czy mogę jej przedłużyć rzęsy? Szukałam informacji w internecie ale nic nie znalazłam.

Cataleya 1981
25-01-2014, 20:24
Tez mam lampe z takim dlugim ramieniem. Calkiem fajna jest, chociaz moze mogloby byc lepiej.
Jestem krotkowidzem, mam dosyc sporą wade -3,5 i -2. Ale i tak jednak ,,ciesze'' sie ze jestem krotkowidzem a nie dalekowidzem jak moja mama. Z bliska widze doskonale.

Ja mam bardziej przerąbane. -9D na lewym i -8,5D na prawym. Od jakiegos czasu praca w soczewkach jest niemozliwa. Zakładam okulary ze szklami -7,5D i jade... na oczy klientki patrze nad gorną krawedzią okularów a na paski z rzesami przez okulary. W soczewkach dostaje oczopląsu i nie widze nic, bo nie moge wyostrzyć...

Inkapaznokcie
26-01-2014, 15:10
Dziewczyny mam pytanie. Moja siostra dwa lata temu leżała w szpitalu, ponieważ odklejała jej się siatkówka. Teraz jest wszytko w porządku nic się nie dzieje. Czy mogę jej przedłużyć rzęsy? Szukałam informacji w internecie ale nic nie znalazłam.

asiuniak33
31-01-2014, 11:24
ja mam klientkę po takim zabiegu, lekarz prowadzący nie miał przeciwwskazań więc dalej nosi rzęsy, musiała jedynie odpocząć na okres rekonwalescencji.

natalac
11-04-2014, 19:51
Witam,

Piszę z takim problemem, odbylam szkolenie z metody 1:1 gdzie nie bylo problemow radze sobie z klejeniem rzes, choc wiem ze trzeba cwiczyc i cwiczyc :). Natomiast ostatnio odbylam szkolenie 2:1 i 3:1 i pojawil sie problem z nietrafianiem w rzese. Mam wade wzroku -2,75 i -1, dodatkowo od urodzenia zez, obecnie nosze slabsze okulary niz moja wada. Jestem tym faktem przerazona, szkoleniowiec polecil probowac ze specjalnymi szklami powiekszajacymi lub tez zmiane okularow przystosowane do akiej pracy jednak wystepuje tez mozliwosc ze nie bede w stanie przedluzac rzes :(. Zapisalam sie do okulisty na badania i nie wiem co dalej, prosze o rade tym bardziej ze jedna z uzytkowniczek napisala ze zez wyklucza prace stylistki rzes, dlaczego?

Cataleya 1981
11-04-2014, 23:23
Kochanie nie martw się. Ja mam na jednym oku minus 8 dioptrii a na drugim prawie minus 9. Fajnie co ? :skacze:
Pierwsze 7 miesięcy pracowalam w szkłach kontaktowych o mocy minus 8. Potem nabawiłam sie jakiegoś zapalenia oczu, przestałam widzieć wyraźnie, skopałam kilka aplikacji bo wklejałam maluchy :nie_powiem:.
W akcie rozpaczy zalożyłam staaare okulary minus 7 i... teraz pracuje tylko w nich. Ale nie ze kleje patrząc przez szkła. Kleję patrząc na rzęski klientki "gołymi" oczami a okulary trzymam na koncu nosa zeby zerkac przez nie na paseczki rzęs obok glowy klientki. Normalnie z moich własnych slepych oczu sobie lupe zrobiłam bo patrze na rzeski z dległosci okolo 20-25 cm :) Wszyyyystko widze :D

Fakt: po każdej aplikacji obowiązkowo robię 10-15 min przerwy i wyglądam przez okno gdzies daleko i najchetniej na zielone. Tak zeby miesnie oka odpoczęły.

patka_przedluzanie_rzes
20-04-2014, 17:30
czesc, gdy klientka miala zabieg laserowy korekcji wzroku po jakim czasi emoze przedluzac rzesy?

Mysiaczeq
21-04-2014, 10:25
patka zapytam okulisty i dam znac najlepiej jak ci przyniesie zaswiadczenie od okulisty ze juz moze

cass
17-04-2020, 07:52
Moim zdaniem nie ma to korelacji. Można nosic.

cass
17-04-2020, 07:54
Jak najbardziej mozna,aczkolwiek dla mnie okulary przy sztucznych rzęsach są raczej niewygodne:

Po pierwsze rzęsy takie sa bardzo długie tak wiec zahaczają o okulary
Po drugie nie ma takiego efektu, a przecież chodzi o to aby te rzęsy były widoczne ;)

Polecam ogólnie poszukać soczewek kontaktowych, sama mam na oczach obecnie podkreślajace kolor moich oczu ( niebieskie) a to jest naprawdę bardzo ładne. Soczewki kupowałam w Trendy Optitians https://trendyopticians.pl/ Ze sklepów optycznych jakie są mi znane maja obecnie najlepsze promocje.

chanah
23-11-2022, 02:26
Mam taki sam problem - wydaje mi się, że gorzej widzę, ale nie wiem czy to od rzęs czy po prostu mam jakąś wadę. Nie chce ryzykować pogorszeniem widzenia, dlatego wybieram się do poradni okulistycznej. Na ich stronie internetowej: https://www.citomed.pl/poradnie/okulistyka/zakres-uslug-19/refrakcyjna-wymiana-soczewki widziałam, że mają w ofercie konsultacje, więc myślę, że warto skorzystać. :)