PDA

Zobacz pełną wersję : Eksperyment żelik



syrena16
28-02-2011, 18:23
Dziś muszę się Wam pochwalić małym sukcesem... otóż dwa dni temu zastanawiałam się jak uzyskać pewien kolor żelu beż pyłków i gotowego żelu w tym kolorze... I tak doszłam do pytania co by było gdybym połączyła żel i farbki akrylowe. Otóż pierwsza moja próba dotyczyła białego żelu alle p z różową farbka akrylową z tubki jak do storkow:)Efekt był fajny, fajnie kryło i mimo prawie stosunku 1:1 masa się utwardziła.Ku mojemu zdziwieniu.
Dziś zaplanowałam podczas dzemki mojego bąbla dalasze próby. To jest efekt : ale zanim zaczniecie oceniac prosze wyciąc z tej oceny kształt pazurka i dekoracje- bo się spieszyłam a w tym wszystkim to nie dekoracja ani dokładność opiłowania się liczy tylko zastosowanie tej metody.
- warstwa żelu z farbką położona na cienkim podkładzie z cleara żeby nie odbarwić płytki (żel easy off- bo tymczasowo tylko taki mam) 3 warstwy przy czym tym razem farbki mixowałam z clearem i jest gorsze krycie stad 3 warstwy, przy czym podczas oprawiania pazurka nic nie odpryskiwało , ładnie się utwardzało, a i zmieniłam stosunek składników z 1:1 na 1:3.

Nie wiem jak reszta Pań bo może ktoś jeszcze eksperymentował z tym pomysłem... chętnie posłucham a może ktoś tez chce się pobawić... niestety ja mam ograniczony czas bo Olcia pochlania mnie bez reszty.
Jak by komuś coś fajnego wyszło lub miał jakieś sugestie lub poprostu uznał że pomysł mixowania jest do kosza proszę o wpisy


Pozdrawiam

samaron
28-02-2011, 18:44
Lubimy experymenty, dopisz jeszcze stosunek 1:3 ale czego do czego?
Fajny efekt :ok:

syrena16
28-02-2011, 18:55
:) pewnie jedna miarka dowolnej farbki i 3 miarki żelu clear lub białego(zależy jaki efekt chcecie uzyskać)a teraz jeszcze pomyślałam że Dziewczyny martwiły sie ze położenie żelu na zamalowaną całą powierzchnie grozi odpryskami... moze mix będzie dobrym łącznikiem i alternatywą dla tego typu zdobien

Pozdrawiam

natalia268
28-02-2011, 20:06
no ja sie nad tym zastanawiałam.. tylko tło mozna szybko spiłowac a np. clear z farbka bedzie juz grubszą warstwą :)

ale ogólnie fajnie to wyglada...

a ta twoja miarka to jaka?

syrena16
28-02-2011, 20:21
miarka zalezy od Ciebie:) jesli bierzesz kropelke farby to do niej dodaj 3 kropelki żelu... miarka to ilość ktorą chcesz uzyskać


pozdrawiam

Emilia B.
28-02-2011, 20:50
nooo syrena super :ok:

syrena16
01-03-2011, 16:21
Zabawy ciąg dalszy ...postanowiłam dziś wrócić do białego żelu i spróbować uzyskać bardzo cienkie tło złożone z jednej warstwy lub dwóch zmiksowane z farbką i cieniowane pędzelkiem jak normalnie robimy to tylko farbkami.
Efekt byl fajny doskonałe tło pod storki lub inne malunki. Generalnie próbowałam zrobic storka z tej masy i szczerze to wyszła jedna wielka plama żelu zresztą oceńcie same. Dokładam fotki...

margo.craft
18-05-2011, 13:27
Myślę, że to świetny pomysł. Cieszę się, że lubicie eksperymentować - tyle można się od was nauczyć :ok:
Mam jednak pytanie dotyczące farbek akrylowych. Czy to są zwykłe farby akrylowe, takie które można kupić w art shopie / sklepach dla plastyków?
Czy jakieś specjalne tylko do paznokci i to najlepiej sztucznych?
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :D

samaron
18-05-2011, 14:14
Zwykłe z plastyka, ze wszystkich przez nas przetestowanych prym wiodą POLYCOLOR .
tutaj więcej o farbkach: http://forum.wzorki.info/sprzet-do-przedluzania-paznokci/263-farbki-akrylowe.html

margo.craft
18-05-2011, 14:59
Bardzo dziękuję za info. Oj przydał by się urlop, aby to forum dokładnie przejrzeć :/:

Etna
12-06-2011, 11:58
no własnie tak siedzę i zastanawiam się jak stworzyć półprzezroczysty żel kolorowy, i chyba dzięki Syrenie wiem co wytestowac, żel clear i farbke akrylowa... :) a może macie jakies jescze inne sposoby?

emila
12-06-2011, 13:18
Można jeszcze zabarwić żel lub liquid farbką do szkła np. idea vetro, tez daje efekt transparentnych (szklanych) paznokcii :)

samaron
12-06-2011, 14:39
O witrażach mamy temacik: http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/1063-stylizacja-witrazowa-eksperymenty.html
zastanawiam się czy by ich nie połączyć?

Emilia B.
13-06-2011, 10:28
dobry pomysł sami ;) oba tematy sa o tym samym wiec jak najbardziej jestem za :)