PDA

Zobacz pełną wersję : Paznokcie żelowe w jednym kolorze



Giordani
11-03-2011, 10:41
Dziewczyny coraz cześciej mam klientki które chcą przedlużyć lekko płytke i nałożyć kolorowy żel. No i teraz sie zastanawiam jak to robic najlepiej.....nie mam w tym temacie doswiadczenia....czy lepiej wybudowac paznokcia clearem i nałożyc na koniec kolorowy żel???czy najpierw położyć kolorowy żel a potem wybudować paznokcia??? wiem ze teraz sa te lakiero-żele ale mnie chodzi o żele kolorowe (zwykłe i soak off).W sumie mam żele soak off ale też mam pare takich zwykłych (chyba one nie sa easy off nic na nich nie pisze takiego)!!no niewiem jak to robić poprawnie.......Jak wy to robicie???
Dziekuje za pomoc!!!

paula99996
11-03-2011, 10:53
no właśnie ja też się przyłączam do tego pytania bo próbowałam sama na sobie i zbudowałam najpierw paznokiec przeźroczystym żelem potem nałożyłam na to kolor a potem jeszcze raz przeźroczysty i podczas piłowania przy skórkach starł mi sie kolor :/

natalia268
11-03-2011, 11:19
Na poczatku clearem wszystko zbudować potem cienko kolorówka, nabłyszczacz i wsio. Bynajmniej ja tak robie.

Giordani
11-03-2011, 11:44
Natalia ale tak można użyć zel soak off??? Jezeli używasz na wybudowanego pazurka to już przy tych żelach nie trzeba nabłyszczacza prawda???czy jednak po nałożeniu zelu koloroweego zmatowic lekko blokiem i nabłyszczacz? a akrylem jak to zrobic??wiem ze jestem w temacie żelu ale moze mi sie nie oberwie....:aty:

Emilia B.
11-03-2011, 12:25
przy akrylu robisz cienki szkielecik i na to kolorek, który możesz pokryć clearem albo odrazu ładnie wypiłować i nabłyszczacz :) wszystko zależy od wykonania
możesz tez zrobić akrylową podstawę i pokryć ją kolorowym żelem, lekko go matowisz jednocześnie wyrównując + nabłyszczacz (tylko uwaga niektóre akryle nie lubią się z niektórymi żelami!!)
przy żelu robisz podobnie jak przy akrylu :)

ogólnie soak off są zelami typowo do naturalnej płytki, a zwykłe "twarde" żele do przedłużania. Nie ma moim zdaniem sensu łączyć obu ponieważ maja różne właściwości które ze sobą nie współgrają.

alternatywa jest również malowanie zbudowanego np clearem pazurka :) lakier na akrylu czy tez żelu trzyma sie znacznie dłużej (u moich klientek spokojnie do następnej wizyty) :)

Anna Otkińska
08-04-2011, 23:35
Na poczatku clearem wszystko zbudować potem cienko kolorówka, nabłyszczacz i wsio. Bynajmniej ja tak robie.
ja też polecam tą metodę , potem mega szybko się uzupełnia a co najważniejsze przy zmianie koloru nie ma dużo roboty bo spiłowujemy tylko nabłyszczacz i kolor...

Ewelina83
09-04-2011, 10:33
W sumie nie robilam jeszcze ale tez mi sie wydaje ze najlepsze rozwiazanie to wybudowac pazurka a na to kolorowy i nablyszczacz.

No sa jeszcze teraz te nowe zele w pedzelku jak lakier wiec to pewnie jeszcze lepsze rozwiazanie na wybudowany pazurek-bo bedzie sie bakladac jak lakier-tylko cena troche za wysoka jak na mnie:) Choc moze na jeden sie skusze:) do wyprobowania

jowka
11-04-2011, 22:43
ja równiez nakładam kolor na wybudowany i opracowany paznokiec i potem nabłyszczacz:)

bestilka007
12-04-2011, 10:35
ja rowniez tak robie czyli ... najpierw buduje przezroczystym na to nakladam kolorowy lub ten lakiero zel i nablyszczacz wszytko pieknie sie trzyma :)

kaka80
03-07-2011, 13:07
ja rowniez tak robie czyli ... najpierw buduje przezroczystym na to nakladam kolorowy lub ten lakiero zel i nablyszczacz wszytko pieknie sie trzyma :)
ja robie tak samo a oto efekt ;D

Emilia B.
03-07-2011, 14:00
a zdarzają sie wam odpryski?? ja teraz mam akryl i na to kolorowy żel i wszystko cacy...a u niektórych dziewczyn potrafi po 2 dniach połowa odprysnąć a mają robione tak samo jak ja). I tak sie zastanawiam bo robię tak ze tworze gotowy pazurek akrylowy na to clera zel (taka ala baza) i na to kolor z reguły 2-3 razy pilnując żeby brzegi zawinąć .... czy obędzie się bez tej bazy? bo ja już sama nie wiem...wina żelu nie bo też mam nim zrobione i wszystko ok, wykonanie raczej tez nie bo u mnie i innych tez ok.... albo mi sie tylko wydaje :D
Poradźcie coś. może jakieś inne zele? bo teraz mam alle i ntn i kilka z modeny....

zgłupiałam - serio :huh:

barbara_kawka
03-07-2011, 15:23
emilko ja duzo robie takich jednokolorowcow i mi sie odpryski nie zdarzaja ... z tym ze ja tylko zelik :) ale kolorowke mam z takich srednich cenowo firm .. nie uzywam tych najtanszych ... hm moze w tym tkwi problem ... ale nie chce zganiac na dana firme bo nie uzywalam akurat tej kolorowki ... moze za duzo pigmentu i sie nie utwardzaja ? ja kolorowke zawsze 2 razy w łampie trzymam ...

Emilia B.
03-07-2011, 15:40
tylko ja mam też teraz tak zrobione i nic sie nie dzieje, inne klientki w większości tez sie nie skarżą...nie wiem...coś musiałam zrobić nie tak :/

Anna Kosińska
03-07-2011, 15:48
Emilko bardzo dobrze opisałas jak to zrobic dokładnie,moze zelik za malo ci sie utwardzil i zaczal sie kruszyc..
lepiej kolorowke dluzej trzymac w lampie juz nie wspomne o czarnym zelu jeszcze dłuzej..wszystko zalezy zapewne tez od jakosci ale wczesniej jak pracowałam na alle zelach i nwszystko pieknie sie trzymało..

Emilia B.
04-07-2011, 09:32
tak mi się właśnie wydaje ze za krótko a to był ciemny kolor....
Dzięki dziewczyny :*

---------- Dodano o godzinie 08:32 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 14:52 ----------

zmieniłam sobie wzór wczoraj i przy piłowaniu na dwóch pazurka odprysło w jednym miejscu i było pod spodem jakby mokre od żelu - wniosek nie utwardzilo się i teraz już jestem pewna ze to jest powód nieszczęścia :D ja miałąm jasne a klientka ciemny kolor.... teraz trzymałam w sumie 6 min obie warstwy każdą i ogólnie jakoś sto razy lepiej mi sie robiło i wszystko cacy :)

mala
04-07-2011, 10:04
niestety ciemne zele sie utwardzaja ciezej bo maja wiecej pigmentu.u mnie si etez czasem zdarza ze jak piluje przy uzupelnieniu to w srodku jest mokry.Ale na szczescie tez nie mam problemu z odpryskami zeliku,a tez robie czesto full cover

edytakon
04-07-2011, 10:50
Emi mnie tez sie tak działo... czasem akryl jednak nie polubi się z żelem, nie zawsze się odpryśnie, czasem bedzie bardzo liftował przy piłowaniu, ja robie identycznie... a ostatnio nawet na akryledałam baze hybrydową i na to 2 x kolor i znów baza i wszystko się swietnie trzyma :) moze hybrydką lepiej będzie, cieńsze warstwy, ładne krycie bez problemu

kaka80
02-09-2011, 23:34
jedno-kolorowce :D

Sorcha
03-09-2011, 07:39
Kaka, jakich żelików używasz???? Śliczne kolorki, szczególnie ten pastelowy niebieski:P

Maremi
03-09-2011, 16:10
kaka80 suuuuuper zolte pazurki :)

kaka80
04-09-2011, 14:02
Kaka, jakich żelików używasz???? Śliczne kolorki, szczególnie ten pastelowy niebieski:P
używam żelików firmy ELARTO:ok:

hersa
05-09-2011, 11:22
Tak z ciekawości pytam, bo nie robiłam nigdy kolorowych, nawet żeli kolorowych nie mam, ale mam w planie kilka kupić.
Rozumiem, że na zbudowany, opiłowany, zmatowiony pazurek (żel) nakładam kolor (tyle warstw, żeby nic nie prześwitywało) i co dalej? Od razu nabłyszczacz? Czy najpierw przetrzeć cleanerem (można acetonem? bo nie używam cleanera) czy zmatowić i dopiero nabłyszczacz? Chodzi mi o zwykłą kolorówkę, nie hybrydy. Na niezbyt długich naturalkach wystarczy cieniutko cleara jako bazę czy muszę budować wszystkie krzywe?

kaka80
05-09-2011, 14:01
jak juz masz wybudowany pazurek wczesniej to nakladasz kolor i jak jest taka potrzeba to wyrownujesz a jak nie to od razu nablyszczacz na kolor,ja tak robie:)

Sorcha
05-09-2011, 14:31
Kaka, a używałaś tych z elarto również na naturalne paznokcie czy tylko na przedłużone? Patrzyłam na ich stronce i widzę, że mają duży wybór kolorówki po przystępnej cenie:P

kaka80
05-09-2011, 22:24
...i na naturalne i na przedłużone;)

martusia23
05-09-2011, 23:32
kaka80 czarny kolorek i czerwony najlepszy !!!
Ja teraz non stop przez wakacje robiłam klientką jednokolorowe pazurki hehe nabrałam takiej wprawy że moge to robić ze zamknietymi oczami hahaa ;)
bardzo sliczny kolorek ostatnio wprowadziło MM, kolorek turkusowy- jest moim faworytem i moich klientek również.
http://www.misteromilano.pl/497-994-large/dolce-rosa-roowy.jpg

kaka80
06-09-2011, 15:56
bardzo podobny zamowilam z LNC tylko mieniący,gęsty ,wystarczy jedna warstwa,śliczny ten twój:)

kaka80
12-09-2011, 14:34
pare ostatnich jedno-kolorowców :)pierwsze to babcine,chciala miec na ślub wnuczki ;)a na ostatnim moje pierwsze one storki hahaha no cóż od czegoś trzeba zacząć :D

pysialali
13-09-2011, 21:41
W moim ulubionym kolorku :P

kaka80
20-09-2011, 16:15
turkusowo-granatowo :D

DiamondShine
20-09-2011, 22:49
a to mojej mamuśki:)

Maremi
21-09-2011, 00:12
pysialali i kasiaa-nails genialne kolorki :):):)

AguchaG
12-12-2011, 19:24
A jak chce sie zrobic np stempel albo wtopic ozdobe w jedno kolorowca to wtedy jak i kiedy? :D

karolinastylizacja
12-12-2011, 20:25
Ja proponuje jeżeli chodzi o stempel to na kolor nałożyć, a potem nabłyszczacz. A jeżeli wtopić to wtedy kolor na sam dol i zbudować na koniec paznokieć clearem i do tego w clear wtopić ozdoby. Ja tak bynajmniej robię :)

rudzielec
13-12-2011, 00:08
no stempelek to napewno na zbudowany paznokiec juz na samym koncu przed nablyszczeniem.

AguchaG
18-12-2011, 20:00
a mozna zrobic tak ze normalnie zalozy sie tipsa etc spiluje ale zamiast zeli da sie najpierw baze pod lakier, lakier, dajmy na to stempel i zel nablyszczajacy na koniec by lakier sie nie zmyl za szybko czy raczej zel odprysnie?

malinowa
18-12-2011, 21:58
marnie to widzę, tipsy szybko się połamią, odpadną, a żel odejdzie do lakieru

malutkaistotkaa
19-12-2011, 08:58
mam pytanie dziewczyny:)
na kolorowe zele nakladamy clear ale jedna czy 2 warstwy??
Dzieki za odp:)

Agnieszka Praska
19-12-2011, 09:10
normalnie budujesz pazurka :) jesli budowe robisz 2 warstwami to nakladasz 2, jesli jedna to dajesz jedna

malutkaistotkaa
19-12-2011, 09:59
jeszcze jedno pytanko:)
czy cenowo bierzecie tyle samo jak na wtapianie ozdób, frencz czy mniej??

Chocolata
19-12-2011, 16:30
Ja kolorowy żel kładę na zbudowanego juz pazurka, więc gdzy pani znudzi się kolorem, zdejmuje tylko kolor, dopełniam i daje inny. Na to daję tylko warstwę nabłyszczacza.
Za kolorowe pazurki biorę mniej niż za french (mniej pracy)

montika1912
08-01-2012, 21:23
U mnie nie wiem czemu klientki nie chcą hybrydek. Wolą kolorowy żel na naturalną płytkę- go można dopełnić.

Mam pytanie, pod kolorowy żel na naturalna płytkę nakładasz żel budujący clear czy żel soak-off? (ja pracuje na IBD a kolorowe mam z alle)

kalaa
01-03-2012, 19:12
Dziewczynki mam problem:( dzisiaj robiłam paznokcie czarnym żelem i jak na sam koniec przemywałam, przed nabłyszczaczem to mi się prześwity zaczęły robić :huh: wcześniej mi się to nie zdarzyło. Nakładałam dwoma cienkimi warstwami, utwardzałam ok 8-10 min :o, żarówki są w porządku, nie wiem co jest nie tak... proszę o rady :kwiatek:

rudzia1985
01-03-2012, 23:10
Stary zel, felerna partia ? Probowalas innym ?
8-10 min 2 warstwy to juz dosc dlugo a do tego przeswity...
Jak kupilas nowy to zwroc i powiedz, ze jestes niezadowolona, niech podesla inny.

RedSunset
01-03-2012, 23:15
Ja stawiałabym na winę żelu niestety :/: Mam 2 czarne żele i żaden z nich mi się nie utwardza do końca, choćby nie wiem co... Przed każdym użyciem mieszam kolorowe żele i nawet to w przypadku czarnych nie działa.
I powiem jak Rudzia, jeśli jest to nowy żel to zwróć lub wymień.

DiamondShine
02-03-2012, 10:49
a ja kurcze myslalam, ze mam dobry zel z alle paznokci czarny bo nigdy nic mi sie z nim na pazurkach nie dzialo jak np robilam czarny french wszystko okej bylo ale 2 tygodnie temu robilam kolezance jednokolowe pazurki i wczoraj zdarła jednego czarnego praktycznie sam odlazł ... widze, ze nie tylko ja mam problem z czarnym żelem.

malinowa
02-03-2012, 13:22
dziewczyny a co myślicie o takiej sytuacji, przedłużyłam pazurki akrylem sun flower i na zbudowanego pazurki nałożyłam dwie cienkie warstwy żelu no name pomarańczowego, wieczorem juz od jednego odłupał się kawałek żelu, przyjrzałam się reszcie i odłupałam żel jeszcze z trzech pazurków, schodził łatwo płatami, żarówki mam nowe, świeżo wymienione, na starych też było podobnie tylko z niebieskim żelem no name na akrylowym przedłużeniu, żel sie wykruszał, był taki gumowy, a na dwóch przedłużonych żelem, bo musiałam dwa na nowo zrobić żel trzymał się lepiej, co to może być? akryl nie lubi sie z kolorowym żelem no name? czy ktoś robił podobnie? kurcze pierwszy raz mam te żele, co myślicie?

lukasiatko
02-03-2012, 23:10
Mi sie wydaje ,ze poprostu te dwie firmy sie nie lacza lub poprostu jest duzo pigmentu w kolorze i za krotko je utwardzilas ,mi sie kiedys takie cos zdarzylo ,tylko ze na calkiem zelowych pazurach ...Bo jesli masz nowe zarowki, to nie byloby problemu z odprysnieciem ...
Tutaj moja dzisiejsza praca :)

ewelinka:*
03-03-2012, 01:01
montika ja też pracuję na IBD. na naturalną płytkę jak chcesz... albo builder i kolorowy zwykły żel, albo soak off IBD i kolorowy też zalecałabym easy off, bo lepiej ich elastyczność się zgra...

Nena90
05-03-2012, 17:41
dziewczyny a co myślicie o takiej sytuacji, przedłużyłam pazurki akrylem sun flower i na zbudowanego pazurki nałożyłam dwie cienkie warstwy żelu no name pomarańczowego, wieczorem juz od jednego odłupał się kawałek żelu, przyjrzałam się reszcie i odłupałam żel jeszcze z trzech pazurków, schodził łatwo płatami, żarówki mam nowe, świeżo wymienione, na starych też było podobnie tylko z niebieskim żelem no name na akrylowym przedłużeniu, żel sie wykruszał, był taki gumowy, a na dwóch przedłużonych żelem, bo musiałam dwa na nowo zrobić żel trzymał się lepiej, co to może być? akryl nie lubi sie z kolorowym żelem no name? czy ktoś robił podobnie? kurcze pierwszy raz mam te żele, co myślicie?
Nie wiem czy to nie wina akrylu bo też mi odpryskiwał żel na akrylach SF :(

malinowa
05-03-2012, 18:54
o kurcze Nena90 (http://forum.wzorki.info/members/13279-nena90.html) to możliwe, że to akryl, skoro tobie też się tak działo, a ja specjalnie wymieniłam żarówki bo myślałam, że żel mi się słabo utwardził, ale po wymianie jest to samo więc to chyba jedna akryl musi być, a jaki kładłaś żel na akryl sun flower?

Blejsia
20-05-2012, 20:07
mam kilka pytań w sumie juz kolezanka pytała ale nikt nie odpowiedział:( a mianowicie jak robicie kolorówke na naturalkach to też budujecie? czy przygotowujecie pazurka kolorówka i finisher?A i jeszcze jedno czy jak utwardze kolorówke to przemywam? matowie i dopiero nabłyszczam?Może to i proste ale sie zagubiłam;/;(

natalia268
20-05-2012, 20:38
Tylko 3 strony do przeczytania, a i tak sie nie chce.. eh jejku jejku...

Blejsia
01-06-2012, 15:37
Az mi glupio wylozone jak krowie na rowie :D

Celine17
15-12-2013, 00:05
Dziewczyny ja mam tez takie pytanie

czy mozna pilowac zel korowy jezeli jest ostatnia wartswa na paznokciu? tutaj ktos pisal ze piluje i naklada nablyszczacz. ja slyszalam od maniciurzystki w salonie ze kolorow sie nie piluje.

a jak to jest z nablyszczaczem. ja mam z sunnu nails jakis wykonczeniowy, ktory kladzie sie na zmatowiona plytke. czy wszystkie nablyszczacze tak sie naklada?

paznokcie robie tylko sobie i ucze sie nadal. w sumie robie rok ale nadal nie umiem zrobic tak zeby na skorki zel sie nie wylewal. to tez moja zmora. kupilam bardzo gesty zel ale nadal najezdzam.

dzieki za info

rudzia1985
15-12-2013, 11:14
Jesli nalozysz warstwe budujaca przed kolorem, dobrze wyrownasz gory i doliny ( o ile takie beda )i na to ladnie i rownomiernie zel kolorowy to nie musisz juz potem go matowic i dac odrazu nablyszczacz. Jak beda gdzies gory i doliny po nalozeniu koloru to delikatnie mozesz wyrownasz pilniczkiem czy bloczkiem, byle nie za mocno bo spilujesz kolor i na to nablyszczacz.

Danus072
13-04-2014, 15:03
ja ostatnio kupiłam żele neonowe taki mam efekt, wymaga poprawek ale jak na pierwszy raz myślę, że nie jest tak źle ;)