PDA

Zobacz pełną wersję : Książeczka sanepidu



katsumoto
07-04-2011, 19:25
Witam czy w ostatnim czasie wyrabiał ktos ksiażeczke sanepidu mam problem mianowicie jakies 8-10 lat temu miala bedeac w szkole handlowej robione badania na nosicielstwo,nie pracowałam w handlu oprocz praktyk.Problem w tym iz byłam dzis robić badania wstepne do pracy i okazało sie ,ze moja ksiażeczka nie ma wpisów badan tylko byla przedłuzana co rok..Po dłuższym namyśle przypomniało mi sie ze kiedys pracujac w salonie zawitał do nas pan lekarz znajomy szefowej i masowo wymienił nam ksiazeczki na nowe twierdzac ze musza byc takie stare z wpisami zabral.Problem w tym ze musze do 20 kwietnia miec podpisana zgode na mozliwosc podjecia pracy niestety bez badan ponownych na nosicielstwo nie bede dopuszona do stanowiska..Szukałam i szukałam i wszedzie dwa tygodnie musze czekac..Moje pytanie brzemi czy moze ktoś z was załatwił to szybciej??????

Evelyn.
07-04-2011, 19:43
a byłaś w sanepidzie? u mnie to trwało chyba tydzień 3 dni(od pon.) noszenia wymazów i w kolejny pon. miałam zrobione... obrzydliwość, ale ponoć robi się to raz w życiu:huh:

katsumoto
07-04-2011, 19:48
W sanepidzie powiedzieli ze 20 dni roboczych na wynik:(a na 20 mam pierwszy dzien szkolenia i pracy...kurczeeeeeee żebym ja wczesniej wiedziala ze ta moja ksiazeczka nie jest wazna ehhh biednemu zawsze wiatr w oczy wieje:(

Evelyn.
07-04-2011, 22:27
chciałam tylko dodać, że książeczka mojej mamy po pięciu latach była ważna...

katsumoto
07-04-2011, 22:33
Każdy mowi co innego ,ze po zmianie branzy trzeba od nowa badania robic

natalia268
07-04-2011, 22:38
cały czas są jakies zmiany.. ale teraz jest tak ze książeczka jest bezterminowa,na całe życie, chyba ze jakies przewlekłe, poważny choroby zakaźne, to po ich przebyciu trzeba od poczatku.

ustawa taka weszła i tak jest...

tak samo jak wszedł taki przepis jakos przed wakacjami dla osób które wyrabiały w tym czasie ksiazeczke, ze wyniki z kałem mają i muszą mieć spięte na tyle książeczki a nie wpisane W ksiązeczke.

aa no i teraz też czasem daja skierowanie na rtg klatki klatki piersiowej

i w koncu odpowiedź na Twoje pytanie...
Myślę że jeśli sie byś dobrze sprężyła w dwa tygodnie byś sie obrobiła ;), bo to na wyniki najdłuzej sie czeka..

katsumoto
07-04-2011, 23:05
Wielkie dzięki bede sie starała

kobietazpazurem
08-04-2011, 09:24
Mi książeczkę dał pracodawca i jeżeli jesteś nowozatrudniona to w jego kompetencji jest ci taką książeczkę dostarczyć.

RedSunset
08-04-2011, 09:38
ale Kobieto dał Ci chyba pustą tą książeczkę?? tutaj chodzi o badania i o to że trzeba czekać na wyniki...bo bez tego ani rusz...i dopiero wyniki należy do tej książeczki wpisać...Pusta książeczka raczej się nie przyda :/:

natalia268
08-04-2011, 14:32
hmm.. ja to zrozumiałam tak ze pracodawca Sandry dał jej ksiazeczke czyli pokrył koszty itd, ze nie musiała tego robić na własną rękę.. no ale nie wiem ;)

kobietazpazurem
12-04-2011, 20:38
hmm.. ja to zrozumiałam tak ze pracodawca Sandry dał jej ksiazeczke czyli pokrył koszty itd, ze nie musiała tego robić na własną rękę.. no ale nie wiem ;)

dokładnie o to mi chodziło, nie musiałam w ogóle tej ksiązeczki zdobywać, płacić za badania itp, a wyniki no oczywiscie ze trzeba zrobic, tak jak do każdej pracy :)