PDA

Zobacz pełną wersję : W co inwestować



stefcia92
13-04-2011, 07:10
Chciała bym poszerzyć zakres swoich usług jednak zastanawiam sie w co zainwestować. myślę nad fiberglass, soak off -semi pernament, lub o żelach silikonowych.
Co byście mi poleciły?
Z czego Wasze klientki są zadowolone?
Z której usługi korzystają najchętniej ?
i co się opłaca?

Piszcie tutaj w co warto inwestować, co polecacie żeby ułatwić sobie prace, może macie jakąś zdobycz bez której nie wyobrażacie sobie wykonania usługi ;)

a może zainwestowałyście w coś sporo pieniędzy i teraz z tego nie korzystacie ?

xsunnyolciax
13-04-2011, 17:54
Żele sylikonowe są bardzo przydatne, bardzo często dziewczyny chcą zażelować naturalną płytkę. Można ich też użyć do rekonstrukcji paznokci obgryzionych, bo te twarde żele czasami nie chcą się dobrze trzymać. Ja polecam ;)

stefcia92
13-04-2011, 18:05
te żele silikonowe to jest dobry pomysl . Bo juz kilka razy zdarzyło mi sie że przychodziła do mnie klientka ktorej kilka razy dopełniałam i pod sztucznym pazurkiem miala juz dość ładne swoje naturalne. Wtedy moznaby było zdjąć zwykłe żele i nałożyć te sylikonowe.

Jednak nie wiem czy potrafiłabym nakładać takie żele żeby dobrze sie trzymały nie lubię robić nic na odwal sie.
Z fiberglass ukończyłam kurs ale z tego co czytałam to malo klientek korzysta z tej usługi.

a sa jakieś kursy z nakładania tych żeli silikonowych ? Była może ktoraś z Was ?

xsunnyolciax
13-04-2011, 18:26
dużej filozofii nie ma :D przejrzyj ten temat http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/1978-jak-nakladamy-odmaczamy-zele-soak-off-easy-off.html tam nawet jakieś filmiki były :)

stefcia92
14-04-2011, 06:50
własnie czytałam i połowa tam płacze ze pazurki po tyg. odchodza itd, itp. ale moze najpierw spróbuje a pozniej bede płakac najwyzej razem z nimi albo sie uda :D

---------- Dodano o godzinie 06:50 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 20:10 ----------

a bez czego nie wyobrażacie sobie teraz swojej pracy? Ja np. kiedyś pracowałam na 1 lampie a teraz mam 2 i czas wykonania usługi dużo mniej mi zajmuje :) świetna sprawa

samaron
14-04-2011, 10:22
Jeśli chodzi o soaki to wydaje mi się, że zostaną one wyparte całkowicie przez hybrydy, ewentualnie sam clear do wzmocnienia jak dziewczyny piszą, chociaż bazą od hybryd uzyska się podobny efekt.
Fiberglass moim zdaniem całkiem leży, inne produkty poszły znacznie bardziej naprzód.
Niezbędna chyba frezarka i pochłaniacz (ja bez pochłaniacza sobie nie wyobrażam teraz).

edytakon
14-04-2011, 11:05
1. Frezarka
2. Hybrydy (chociaz z 5 podstawowych kolorków)-tez jestem w trakcie kolekcjonowania :)
3. zestaw + kurs rzesowy - u mnie koszt kursu zwrócił się już w miesiąc po zrobieniu (naprawde warto)
4. inwestować w siebie - doszkolenia z nowych metod zdobienia, warsztaty, pokazy...

claaaudia
14-04-2011, 12:21
A Ja uważam , że oprócz stylizacji paznokci , do Naszych usług (wedle uznania) powinnyśmy dodawać takie usługi jak przedłużanie rzęs , depilacje, z czasem może makijaż .^_^

Ja kiedyś robiłam tylko paznokcie , a gdy nie ma takiego szału na paznokcie i jest ze tak powiem kryzysowa sytuacja to kobitki przychodzą na rzęski czy majikaż :ok::cool:

Obecnie robie Paznokcie , rzęsy , makijaże , oraz właśnie depilacje , pracuję z frezarką i powiem Wam że jak nie jedno to drugie w ruch wejdzie.


a co do pochłaniacza.. długo nie byłam przekonana , aż zakupiłam i szczerze mówiąc - reeeewelacja ! ::)

edytakon
14-04-2011, 12:22
O wlasnie depliacja to jest TO :)

claaaudia
14-04-2011, 12:47
w sumie latem z pedicure i depilacji rownież można ładną sumke wyciagnać ^_^

stefcia92
15-04-2011, 07:51
powiem szczerze ze na pazurki faktycznie ostatnio jakieś mniejsze wzięcie sie zrobilo . nawet przed swietami myslalam ze bedzie jakis wiekszy szal a tu tak srednio ;/ ... ( myśle że to troche sprawka mediów ;/ bo coraz cześciej pokazuja w gazetach, telewizji że powinno sie stawiać na naturalność, że sztuczne paznokcie nie sa fajne;/ i coraz wiecej kobiet po prostu same sobie maluja pazurki :P )

Claaaudia ma może racje:kwiatek: trzeba spróbować sił w nowej dziedzinie :) Bo przecież np. gaładkie nogi chyba z mody nie wyjda :P (mam nadzieje hehe. Zainteresowały mnie w sumie te rzęski :) ( fajna sprawa nie trzeba ich codziennie malować, i wcale nie musza wygladać sztucznie jak sa dobrze zrobione) .. Ile ( jesli moge zapytać) bierzecie za taka usługę w salonie i w domku?

dzikakura
15-04-2011, 08:58
ja zainwestowałam w makijaż permanentny ale moje obawy sie niestety spełniły to inwestycja jak ktos ma salon, albo w nim pracuje

Myślę, że dobrą inwestycją jest kurs przedłużania włosów i robienia warkoczyków i dredów

pedicure leczniczy

ślubne -kompleksowe stylizacje-(makijaze, rzęsy, paznokcie) -wiec trzebaby zainwestować w kurs wizażu

stefcia92
15-04-2011, 14:02
ja na przedłużanie włosów jeszcze troche poczekam bo chyba bede miala w szkole :)

claaaudia
16-04-2011, 00:32
Ile za przedłużanie rzęsek ?

Ja srednio biore ok 180 zł ( w salonie) , a w domku jest to kwota ok 140-150 zł .


Uzupełnienie srednio kwota ok 80-100 zł.

Chociaż jak jest kurs i nauczą co i jak robić to uważam , że trzeba sie cenić , bo jednak siedziec i przyklejać sobie rzęske do rzęski to ****** można dostac:P :D:/:

Dużo dziewczyn w ogloszeniach pisze , '' tylko ja robie profesjonalnie'' :huh: ''tylko ja mam skladane SPECJALNE lozko '' :huh::huh::huh::huh::huh::huh::huh:'' Tylko JA mam specjalną lampe '':huh::huh::huh::huh::huh::huh::huh::haha:

to jest smieszne . bo gdy zapewnimy klientce jakies fajne warunki , że może się polożyc , my sobie nad nią siadamy , dobre oświetlenie = to uważam , że jak najbardziej można to w domu wykonywać ! ważne by umieć , nie sklejać rzęs tylko robić starannie , to , ta klientka wróci do Nas no bo ... uzupelnienie ją czeka ; D :love:
:skacze::skacze:

Stefcia92 - JEŻELI MASZ TAKĄ OPCJE I MOZLIWOŚĆ TO POCZEKAJ !
W Szkole napewno wiecej Powiedzą itd , bynajmniej u mnie tak było.
Moja siostra jest fryzjerka , razem pracujemu i powiem Wam , żę to czego nauczyli ją w szkole x lat temu a to co jest w dzisiejszych kursach to jest wielka różnica.
Bo na kursie za przykladowo 1000 zł (eurokos, wella ), byla w grupie gdzie bylo 10 - 13 Pan i kazda chciala zobaczyc sprobowac , byc blizej zeby zobaczyc , a w szkole jakos wiecej czasu poswiecili zeby nauczyc ; D :przytul:



Dzikura - z Tym pakietem slubnym swietny pomysl , Panna Młoda zaoszczędzi przedewszystkim ( a o to tez pewnie chodzi )
a My zarobimy bo robiąć np makijaż , dużo nie stracimy z produktów a mozna zarobic .
Ja robie takie pakiety i jest np ' Panna mloda - makijaz , paznokcie , depilacja brwi (czesto rowniez henna) , Rzesy 1:1 i np pedicure (gdy idzie w odkrytych butkach) Pan mlody - Manicure , drobna koretka twarzy do zdjęc , nieczesto - pedicure .:wow: i nawet jesli zrobimy super hiper promocyjne ceny - to się Nam zwróci . !:love::ok:

stefcia92
16-04-2011, 19:49
poczekam na pewno tylko obawiam się że w mojej szkole może byc sama teoria i pewnie 0 praktyki. ;/ (jak do tej pory nie dorobili sie jeszcze fachowego sprzetu do przedluzania włosków :P ) ale w sumie to musze sie zapytać jak to bedzie wygladać, pogonie ich troche. albo sama przyniosę kilka pasemek i ringów żeby mi pokazali, a co ;]

Najważniejsza jest mobilizacja :D

bestilka007
16-04-2011, 21:39
trzeba bedzie poprzemyslac pare spraw :D:D

kasiaandrzejczak87
18-04-2011, 14:19
Tez myslalam o zainwestowaniu w cos nowego ( narazie zele i akryl) bo malo kto chce sztuczne pazurki a jak juz chca to krociutkie i w naturalnych kolorach. :( a chcialo by sie robic dlugie , kolorowe , z fantazja :) ja nie umiala bym teraz obejsc sie bez frezarki !!!

Anika
19-04-2011, 15:17
Przede wszystkim warto a nawet trzeba zainwestować w dobre pilniki. Dobre pilniki = szybciej zrobione paznokcie :D

xjotkax
28-04-2011, 16:09
Na pewno frezarka, pochłaniacz pyłu, do żelu nie koniecznie 2 lampy,( wystarczy 1 jak 1 łapka lezy w lampie to robimy pazurka w drugiej ręce i na zmianę tak w kółko ;))

A jeżeli chodzi o coś oprócz żelu i akrylu, to ja robię manicure, pedicure, hennę brwi i rzęs i zameirzam kupić zestaw do rzęs 1:1. Kurs już mam. ;)

asiek
13-05-2011, 22:58
A ja właśnie się zastanawiam nad hybrydowymi..i raczej się skuszę i zakupię :)

Sieciunia
12-06-2011, 23:15
Mam pytanko do dziewczyn stylistek paznokci pracujacych w salonie. Na jakie uslugi jest najwiekszy popyt? Przedluznie, hybrydki zapewne? stopki w tym okresie? a po nich co? Przychodza babki na sciagania, manicure(jakiego rodzaju), malowanie? Stwierdzilam, ze musze potrenowac rozne uslugi i gdzis sie moze zatrudnic, ale nie wiem na co stawiac :P

farbstift
19-06-2011, 13:32
a macie zapotrzebowanie na easy off?? czy lepsze hybrydki??

urbanka1
19-06-2011, 14:32
Wydaje mi się, że każdy salon powinien mieć teraz w swojej ofercie hybrydy- chociaż te parę kolorów, tak jak któraś z koleżanek wyżej napisała.
Ja jeżeli teraz będę w coś inwestować to pewnie to będzie mikrodermabrazja korundowa- bo efekt na buzi jest taki cudny... Zobaczymy :)

samaron
19-06-2011, 14:32
Jak dla mnie lepsze hybrydki, łatwiej się nakłada i szybciej utwardza, aplikacja trwa max pół godziny z gadaniem. Kolorki też lepiej kryją, na stopach to kładę tylko 1 warstwę (w soakach w zależności od koloru potrzebne były co najmniej 2).

Zuuzaneczka
19-06-2011, 18:57
Hybrydki są super, mam na nie popyt :) przynoszą spory dochód, patrząc na czas i łatwość wykonania :) ja lubię (finansowo :P) również żelowanie paznokci u stóp, bo zajmuje mi to niecałą godzinkę a pieniążki dobre :) myślę nad pedicure leczniczym, z klamrami itp., na dzień dzisiejszy w ogóle go nie wykonuję a może warto? Jakoś tak w domu mi się to nie widzi...

urbanka1
19-06-2011, 20:32
Hybrydki są super, mam na nie popyt :) przynoszą spory dochód, patrząc na czas i łatwość wykonania :) ja lubię (finansowo :P) również żelowanie paznokci u stóp, bo zajmuje mi to niecałą godzinkę a pieniążki dobre :) myślę nad pedicure leczniczym, z klamrami itp., na dzień dzisiejszy w ogóle go nie wykonuję a może warto? Jakoś tak w domu mi się to nie widzi...

Myślę, że z tym pedicure masz 100% racji- ja go wykonuję w gabinecie i od jakiegoś czasu widzę (i czuję finansowo) o wiele większe zainteresowanie. Mam bardzo dużo klientów panów- co myślę, że 1,5 roku temu było mało prawdopodobne. Pedicure jak dla mnie ma przyszłość i trzeba się edukować w tym kierunku :)

natka_23
20-06-2011, 08:07
urbanka gdzie robilas kurs na pedicure specjalistyczny? :) tez planuje go odbyc :)

urbanka1
20-06-2011, 09:54
urbanka gdzie robilas kurs na pedicure specjalistyczny? :) tez planuje go odbyc :)

W bardzo fajnym salonie kosmtyczno-szkoleniowym, u siebie w Poznaniu "Salon i Elegancja".
Zajęcia prowadzi kobieta, która co roku zdobywa wysokie miejsca w konkursach, mistrzostwach podologicznych- polecam serdecznie :)

natalia268
20-06-2011, 10:46
tak mysle ze pedicure to potrzebna rzecz, bo ostatnio jak rozmawialam ze znajomą, to mowila ze byla zrobic sobie frencha i przy okazji pani w salonie powiedziala jej ze cos tam ma.. nie pamietam ^_^ ale ze dobrze by bylo zeby przychodzila co dwa tygodnie. No i ona sobie wziela to do serca, bo widzi rezultaty, a pani z salonu zarabia. Wiec do dobra rzecz. Ale chyba tylko na przelomie wiosna lato...?

sztynka
20-06-2011, 10:56
Ja chciałam w akrylu się podszkolic, ale raczej wybiorę pedicure. W najbliższym czasie wprowadzę hybrydki, choć u mnie nikt nie pyta, ale będę namawiała, chociaż kilka kolorów wezmę.

urbanka1
20-06-2011, 10:59
tak mysle ze pedicure to potrzebna rzecz, bo ostatnio jak rozmawialam ze znajomą, to mowila ze byla zrobic sobie frencha i przy okazji pani w salonie powiedziala jej ze cos tam ma.. nie pamietam ^_^ ale ze dobrze by bylo zeby przychodzila co dwa tygodnie. No i ona sobie wziela to do serca, bo widzi rezultaty, a pani z salonu zarabia. Wiec do dobra rzecz. Ale chyba tylko na przelomie wiosna lato...?

Nie tylko. Wiadomo, że wtedy oczywiście jest więcej klientów- czas japonek otwarty :D ale spora ilość ludzi którzy mają problemy ze stopami wiedzą, że jak zaniedbają w zimie, to potem trochę trwa zanim zdołamy przywrócić im piękny wygląd :)

ajda***pazurki
10-08-2011, 18:27
może ja też bym zainwestowała w hybrydki jakie polecacie??? i mam pytanie ile za nie brać jeśli za tipsy biorę 45-50?

sztynka
10-08-2011, 21:04
Ajda jeżeli tak tanio za pazurki bierzesz, to hybrydy ze 30 zł na moje oko, ale słabo na tym wyjdziesz, bo zwykłe żele możesz kupić już od 13 zł za 15 ml i to nawet dobre, natomiast hybrydy nawet najtańsze, ale w miarę dobre, to koszt około 40 zł na buteleczkę. Chyba, ze wprowadzisz na początek np. frencza i jakiś beż, czy róż, czerwień?

Emilia B.
12-08-2011, 09:27
tak czytaąc ten temat a dokładnie jego tytuł "w co inwestować?" przychodzi mi do głowy jako pierwsza i najważniejsza rzecz W SIEBIE - w siebie inwestować, w swoje zdolności i talent - to chyba najbardziej procentuje :)
Trzeba też wyzuć rynek i społeczność, grupę klientek która do nas przychodzi. np u mnie pękające lakiery wogóle nie idą, wogóle ale mam na stanie 3 awaryjnie hehe Czasami sa klientki które stawiają na naturalność - pedi, mani i hybrydy ale możemy trafić na grupę która lubi kolorowe sztuczne pazurki. Myślę że poznając nasza docelową grupę jesteśmy w stanie wybrać te najważniejsze produkty i zabiegi. i wszystko tez zalezy od charakteru naszego salonu/firmy. Czy jest on bardziej ekskluzywny (zabiegi spa i bajery szmery) czy bardziej nastawiony na mniej zamożną społeczność z naszej okolicy (proste i konkretne zabiegi) :) Ogólnie można by książkę napisać hehe
ale najważniejsze to inwestować w siebie - im więcej wiemy i mądrzejsi o doświadczenia jesteśmy tym więcej klientek będzie do nas przychodziło :)

ajda***pazurki
12-08-2011, 17:55
a to hybrydami mogęrobić frencha? a jaj robić uzupełnienie przy frencha i jednym kolorku? i jakie hybrydy polecacie??

Emilia B.
12-08-2011, 18:25
proszę tu masz wszystko na ten temat ;) http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/5670-zelo-lakiery-hybrydy-shellac.html

DiamondShine
03-09-2011, 13:22
ja bym strasznie chciala zrobic kurs przedluzania rzęs, makijaż, henna czy depilacja. narazie to mam szkole i jak narazie nie stac mnie na takie kursy ;/ bo troszke kosztują :P

Aliz
03-09-2011, 16:32
henna i depilacja to pod kosmetykę typowo, raczej nie widziałam takich kursów pojedyńczych, więc jak coś to polecam szkołę w tym kierunku

barbara_kawka
04-09-2011, 08:16
sa kursy , sa ;) trzeba dobrze szukac ;)

Agnieszka Praska
07-09-2011, 19:27
dokladnie :D
kursy sa przerozne a nawet warsztaty sa organizowane np z depilacji :D

Nefra
05-10-2011, 14:01
Witam,ja wybralam się na studium kosmetyczne dwuletnie ale jak zapytałam o podologię albo chociaż zakładanie klamer to powiedziano mi ,że będę musiala zrobić osobno kurs...może ktoś robił w Lublinie i jest zorientowany w tym? A jak nie to chyba zostaje mi Warszawa ale i tam są rózne ceny,ostatnio znalazłam za 1000zł 8 godz. nie sądzę żebym w tym czasie wszystko mogła zobaczyć i nauczyć się....co o tym myślicie?

Brilliant
06-10-2011, 20:36
za 8 godz 1000 zl??? to tez watpie zebys sie cos nauczyla i dowiedziala,,, nie no tyle kasy za 8 godz... ufffff..poty mnie oblay... sama klamerke przeciez sie troszke naklada a co dopiero reszta..hmmm moim zdanie to drogo i malo czasu

a co do diamondShine to owszem zgodze sie z dziewczynami..szkola tylko w tym kierunku!! sa tez kursy kosmetyczne z urzedu pracy. wizaz,stylizacja itp,,chociaz bylam swiadkiem takiego kursu..nie uczestniczka tylko z kumpela bylam raz i marnie to widzialam:/ tyle dziewczyn a 1 babka,,,robily jak chcialy,,tylko pokazala,,jak dla mnie to troche dziwne to bylo..i co kumpela przyszla do mnie na sprawdzenie pazurkow i totalnie nic nie umiala,,wgle jak pokazala mi to co nauczyla sie na tym kursie to jakas totalna porazka:/:/:/ ale coz poradzic

sandrus
01-11-2011, 23:28
Ja robię mani,pedi.
Przedłużam żelem i akrylem(preferuje szablon)
Ale ostatnio zrobiła promocje na przedłużanie na tipsie.
dopiero co wprowadziłam hybrydy.
Robię hennę i regulacje.
Na przedłużanie rzęs czy depilacje nie mam warunków u siebie w salonie.
Makijaże robię żadko i tylko znajomym salonowym klientkom.

W sumie najwiekszy popyt mam na przedłużanie żelem-french.
Wiosna i lato dużo pedicurów,na jesień i zime zostaja na pedicure stałe całoroczne klientki i jest ich nie wiele.

Cały czas sie ogłaszam w necie.non stop robię jakieś promocje.
Szkoda tylko,ze mój salon ma marną reklamę i nic nie robi w tym kierunku.

Mam wielkie checi cos z tym zrobić i może małymi krokami sie uda(o finanse chodzi)
Bo juz nie wiem co innego wymysłać,zeby charytatywnie nie pracować przy tych wszystkich opłatach...

i jeszcze te komentarzyki,ze drogo...
Marzy mi sie szkolenie z one stroke,może to by cos pomogło hehe:P

stefcia92
04-11-2011, 06:53
sandrus pewnie ze warto nauczyć sie czegos nowego a tu masz swietna okazje :) http://forum.wzorki.info/akademia-paznokcia/7614-zdobadz-certyfikat-edukacyjne-czwartki-w-akademii-paznokcia.html
(http://forum.wzorki.info/akademia-paznokcia/7614-zdobadz-certyfikat-edukacyjne-czwartki-w-akademii-paznokcia.html)

evenense
28-02-2012, 02:03
w co warto inwestować?
dobre szkolenie inwestycja w siebie to podstawa oraz dobre (choć często drogie)produkty

lusill
19-06-2012, 19:25
u mnie nie sprawdzają się ani hybrydy ani seak off nie ma na to chętnych
ale za to mam dużo klientek na pazurki pedicure i na makijaż ostatnio dużo pań dopytuje się o regulację i hennę i w związku z tym chciałabym zrobić sobie szkolenie z brwi i rzęs...
czy poleciły byście mi coś?
w zachodniopomorskim oczywiście!

mar-kos
21-06-2012, 10:16
Najkorzystniejsze będą oczywiście szkolenia.
Nawet jeśli coś tam umiesz, to zawsze warto się doszkolić, człowiek uczy się całe życie :)

Co do samych zabiegów to oczywiście manicure hybrydowy, to jest tak świetny zabieg, że sprzedaje się praktycznie sam.
Polecam Ci również jakieś zdobienia, to zawsze przyciąga klientki.
Pedicure jest co prawda zabiegiem bardzo sezonowym, ale opłacalnym. W sezonie powinnaś mieć roboty po łokcie :D
Słyszałem również, że manicure hybrydowy na stopach się super sprawdza.

Warto również zwrócić uwagę na wystrój pomieszczenia w którym pracujesz, im bliżej natury tym lepiej. Plakaty i dyplomy zawsze pozytywnie wpływają na powrót klientek.

Evelina.J
22-06-2012, 13:57
Na stopy jak najbardziej hybryda. Od kąd posiadam hybrydki to już nie robią moje Panie żeli czy akryli. Maja trwaly efekt i o wiele szybciej wykonany :) No i dla mnie tez na plus bo malujesz sobie jak lakierami. Znacznie przyjemniej sie wykonuje chocby nawet french hybryda niz żelem czy akrylem. Jak dla mnie przynajmniej.

Zuuzaneczka
22-06-2012, 16:15
U mnie najwięcej schodzi hybryd - bardzo dużo chętnych, również na stopy. Żel nadal aktualny, i french i zdobienia, i teraz sezonowo na stopy. Dalej - przedłużanie rzęs, również jest dużo chętnych.

fryzzz
22-06-2012, 20:29
Ja również uważam, że najlepiej inwestować w siebie :) Chociaż póki co czeka mnie jeszcze masa ćwiczeń przy stylizacji paznokci już poluje na jakieś fajne kursy. Teraz planuję wziąć udział w tych https://www.facebook.com/photo.php?fbid=489713904379262&set=a.489713631045956.131496.180453608638628&type=1&theater

akademiakobiet
06-10-2013, 17:00
Witajcie dziewczyny,

Jestem tu nowa-zupełnie zielona. Zacznę od tego, że prowadze swój salon kosmetyczny, w którym robię manicure p.shine, parafine-tyle jeśli chodzi o dłonie (nadrabiam zabiegami na twarz), rynek jest jednak taki, że pazurki warto mieć w ofercie.Mimo tego, że uważam, że sie do tego nie nadaje, to chciałabym pójść na jakis kurs.co obecnie polecacie? fiberglass? od czego zacząć? co jest najbardziej chodliwe? doradźcie.

dodam, że szkolenie odbywałabym w krakowie- znacie kurs godny polecenia?

farbstift
06-10-2013, 17:40
moim zdaniem największy jest teraz popyt na manicure hybrydowy. Moim zdaniem powinnaś najpierw zacząć od zwykłego manicure, zobacz, czy w ogóle idzie Ci praca z paznokciami, na ile jesteś kreatywna. Jeśli na tym etapie zobaczysz, że dajesz radę to spróbuj z hybrydami popracować a potem kurs na żel lub akryl. Możesz oczywiście obrać inną drogę i od razu pójść na kurs np. z metody żelowej, zakupić produkty etc. Ale co jeśli okaże się, że w ogóle nie nadajesz się do tego? Wtedy będziesz miała poczucie, że te pieniążki mogłaś przeznaczyć na inny kurs.

fryzzz
06-10-2013, 17:48
Przejrzyj tematy na forum znajdziesz tam wiele odpowiedzi na swoje pytania.
Jesli chodzi o kursy informacje znajdziesz tu: http://forum.wzorki.info/rzesy/8484-kursy-szkolenia-ceny-9.html a odnośnie pozostałych wątpliwości warto pogrzebać w tym dziale: Paznokcie - Forum Paznokcie Wzorki.Info (http://forum.wzorki.info/paznokcie/).

monkas
28-04-2014, 07:32
Na manicure hybrydowy klientek jest bardzo dużo - po prostu stało się to bardzo modne.
Ale polecam ci również podologię. To grubszy temat, ale również do zrobienia przez szkolenia.
I tutaj zainteresowanie nim jest faktycznie wręcz ogromne. Nie spodziewałam się tego.

Miłosna
29-04-2014, 19:00
Ale podologia wymaga czasu - to nie tylko wykonywanie zabiegów, ale znajomość wielu zasad, chorób.
To nie jest tak, że ktoś będzie w tym rewelacyjny pod dwóch tygodniach szkolenia!

monkas
30-04-2014, 07:27
Hmmm... a paznokcie robisz od razu po szkoleniu? Wiadomo że każda technika wymaga dopracowania i przećwiczenia.
Pracując na kliencie trzeba już to robić perfekcyjnie. Będzie kiepsko to klienta tracisz. Raczej mało kto może sobie na ro pozwolić, prawda?

Miłosna
05-05-2014, 19:45
No nie, to taka uwaga do osób, które mogą ewentualnie myśleć, że zrobią w 2 tygodnie szkolenie i będą już gotowe do pracy.
Ten zawód wymaga również przygotowania teoretycznego, sporej praktyki, ale oczywiście po jakimś czasie człowiek jest już profesjonalistą.

monkas
06-05-2014, 07:31
Ale jak dla mnie teoria ma zawsze dużo mniejsze znaczenie niż praktyka. Wiadomo, że trzeba się znać na zagrożeniach, infekcjach, chorobach itp. Ale i tak kluczowe znaczenie ma praktyka, to jak działasz, jak wykonasz zabieg, usługę. Standard.

Miłosna
07-05-2014, 21:57
Musi być jedno i drugie. Bywa, że klienci zadają nawet jakieś pytanie. Jesteś specjalistą w tym kierunku to powinieneś znać odpowiedź.
A niestety czasami rzucą coś takiego, że człowiek sam się zastanawia nad tym, o co im chodziło ;-)

monkas
08-05-2014, 07:29
Jeśli siedzisz w branży jakoś dłuższy okres czasu, codziennie się tym zajmujesz, to przerobiłaś setki przypadków, żeby gościu cię zaskoczył pytaniami, musiałabyś usłyszeć coś naprawdę zadziwiającego. A wątpię, aby to było aż tak coś takiego. Bez obaw - wszystko będzie w najlepszym porządku.

Miłosna
10-05-2014, 23:36
Ale ja pisałam czysto teoretycznie ;-) A zaskoczyć to można nawet wieloletniego fachowca, jeśli skorzystać przyjdzie... inny fachowiec ;-)
Sama przyznaj - nie ma takich osób, których nie da się w żaden sposób zaskoczyć jakimkolwiek pytaniem, prawda?

chocopolish
20-04-2015, 00:27
Dziewczyny, macie dużo klientek na akryl? Bardzo bym chciała nauczyć się pracować na akrylu i planuję iść na kurs, ale mam takie dziwne odczucie, że ze względu na nieprzyjemny zapach klientki wolą żelowe paznokcie i że na akryl jest obecnie mało chętnych.. Jak to u Was w pracy wygląda?

katrina89
20-04-2015, 10:07
U nas w większości chcą własnie akryl jest bardziej popularny w UK. Wydaje mi sie ze dobrze znac obie techniki choć doświadczenia dużego nie mamo

Bałam sie zapachu ale po kilku minutach juz go w sumie nie czułam.;) kwestia przyzwyczajenia. Niektore firmy maja mniej pachnące liquidy chyba nawet w razie co.

chocopolish
21-04-2015, 18:01
Oo to mi się podoba, ciekawe czy u nas też są takie tendencje :)
Dziewczyny pracujące w Polsce - macie dużo klientek na akrylowe paznokcie?

monkas
17-06-2015, 07:36
U mnie mnóstwo dziewczyn przychodzi na hybrydowe. Ale w sumie ja też je uwielbiam ;-)

reniusia1002
04-10-2016, 00:15
tu gdzie ja mieszkam glownie akryl i hybryda,malo jest chętnych na ozdoby malowanie itd.kazdy chce żeby szybko było zrobione i na długo.jak ktoś ma swój salon to najczęściej dziewczyny dokladaja wszelkie brwi permamentne i wszystkie zabiegi związane z permamentnym uzupełnianiem.fakt sporo to tu kosztuje i dużo można na tym zarobić na pewno więcej niż w PL oraz rzesy tez sa bardzo popularne.takze kilka roznych form żeby male nawet saloniki wychodzily na swoje .lub kilka kosmetyczek prowadzi jeden salon lub podnajmują u siebie żeby wyjść dobze na kosztach.

obityno
27-07-2017, 23:28
W hybryde najlepiej.

---------- Dodano o godzinie 23:28 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:28 ----------

A właśnie jakich lakierów używacie? jakiej marki?

chanah
23-10-2020, 11:44
Myślę, że inwestowanie jest bardzo indywidualną kwestią, więc ciężko coś tutaj konkretnego doradzić.

minizo
09-02-2022, 17:11
Dużo zależy od tego jaki masz budżet myślę. Już od niedużych kwot możesz śmiało inwestować w krypto czy akcje. Ja zaczynałam z naprawdę małą sumą i faktycznie idzie na tym zarobić :) Bardzo Was wszystkim polecam aplikację https://www.wealthseed.eu/ do inwestowania. Jest naprawdę świetna i bardzo żałuję, że nie znalazłam jej wcześniej :)