PDA

Zobacz pełną wersję : Książki :)



Strony : [1] 2

dzidzia
22-05-2009, 18:42
temat o filmach był , a nikt nic o książkach nie pisze :P
Czyżby nikt nie lubił czytac??
Dawajcie dziewczynki i chłopcze :D ulubione tytuły :)

szpila59
22-05-2009, 18:48
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Więzień Azkabanu
Harry Potter i Czara Ognia
Harry Potter i Zakon Feniksa
Harry Potter i Książę Półkrwi
Harry Potter i Insygnia Śmierci
Jednym słowem : Cała saga o Harrym Potterze (przeczytana każda część po 4 razy xD)
Lubię czytać ksiązki, ale Potter to mój ulubieniec :D^_^

dzidzia
22-05-2009, 18:53
hehe no ja też przeczytałam wszystkie częsci Harrego ;P
a uwielbiam sagę o ludziach lodu -tylko 47 części hehe
no i ostatnio przeczytałam Zmierzch, Księżyc w nowiu, Zacmienie i teraz jestem na 4 części -przed świtem ale powiem Wam że ta książka już robi się nudna, zmierzch był najlepszy :D

Anna Kosińska
22-05-2009, 18:56
No ja bym zaczela od Wisniewkiego ...moj ulubiony autor,przeczytalam jego wszystkie pozycje...a najbardziej utkwila i przeczytana moze z piec razy to Samotnosc w sieci...drugi to Janusz Glowacki,bardzo interesujaca postac i jego ksziazki sa bardzo ciekawe i wciagaja...a tak to klepie ta caly czas psychologie,parapsychologie,filozofia,psychoanaliz a rowniez ciekawa ogolnie bardziej lubie naukowo,marzenie to zddobyc cala serie ksiazek Zbigniewa Freuda...

dzidzia
22-05-2009, 19:06
a ja to jeszcze polecam Paulo Coelho-jedenascie minut, pielgrzym , ogolnie prawie wszystkie jego ksiazki mi sie podobaja :)
No i tez Dan Brown - kod leonarda(Film jak dla mnie byl katastrofą) , cyfrowa twierdza, anioły i demony, ciekawe wlasnie czy ten film im sie chociaz udał...
pewno zaraz mi sie kolejne ksiazki przypomna bo troszku ich przeczytałam hehe
aaa własnie wszystkie czesci Ani z Zielonego Wzgorza :)

Anna Kosińska
22-05-2009, 19:18
Dzidzia maz racje Paulo jest swietny..ksiazka Kod swietna ale film do bani to samo z anioly i demony...film taki sobie

ivonna70
22-05-2009, 19:20
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Więzień Azkabanu
Harry Potter i Czara Ognia
Harry Potter i Zakon Feniksa
Harry Potter i Książę Półkrwi
Harry Potter i Insygnia Śmierci
Jednym słowem : Cała saga o Harrym Potterze (przeczytana każda część po 4 razy xD)
Lubię czytać ksiązki, ale Potter to mój ulubieniec :D^_^
A do tego:
Erich Von Daniken - Wszyscy jesteśmy dziećmi bogów
Erich Von Daniken - Bogowie byli astronautami
Erich Von Daniken - Dzień Sądu Ostatecznego trwa od dawna
Erich Von Daniken - W imieniu Zeusa
Diana Gabaldon - Ognisty krzyż
Indu Sundaresan - Dwudziesta żona
Indu Sundaresan - Święto róż
Susan Madison - Kolor nadziei
Ann-Marie MacDonald - Zapach cedru
Dan Brown - Kod Leonarda da Vinci
Dan Brown - Anioły i Demony
Dan Brown - Cyfrowa twierdza
Dan Brown - Zwodniczy punkt
Jest jeszcze parę pozycji, ale muszę sobie przypomnieć.

szpila59
22-05-2009, 20:56
Ja może też cosik dodam :D
Michael Scott Rohan - "Lodowe Kowadło"
Michael Scott Rohan - "Kuźnia w lesie"
"Złota Księga Fantasy" - Duużo autorów, duuużo utworów
"Brzydcy", "Piękni" i jeszzce był 3 tom ale nie pamiętam nazwy, no i autor mi wyparował :D
ChristopherPaolini - "Eragon" , "Najstarszy"
Rafał Kosik - "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialności" , "Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa", "Felix, Net i Nika, oraz Pałac Snów", "Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności", "Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek", "Felix, Net i Nika, oraz Orbitalny Spisek 2 Mała Armia" :D
J.K.Rowling - "Baśnie Barda Beedle'a" i mam zamiar przeczytać i kupić "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć",
"Quidditch przez wieki"
Anne Ursu - "Złodzieje Cieni"
"władca Pierścieni" tom I , II i III
No i to chyba wszystko :D Oprócz ulubionych mang, które kocham nawet bardziej niż ksiażki :D Podam pare tutułów z kilkudziesięciu lub nawet setki mang przeczytanych w moim życiu :D
"Brzoskwinia " Miva Ueda" Tylko 18 tomów.... ;(
"Wish"
"Naruto"
"Death Note"
"Bleach"
"Tokyo Mew Mew"
"After School Wedding"
"Atashi wa Bambi"
"Attacker You!"
"Dakedo Happy Paradaise"
"Forever Honey"
"Fukugareu"
"Full Moon Wo Sagashite"
"Girls Saurus"
"Hells Angels"
"I cant tell anyone!"
"Kobato"
"NGE dj Angel"
"Oresama Oujiv"
"Pretty Face"
"Renai Saishuchiten"
"sensei wa boku no mono"
"Shoujo Eve"
"Ultra Maniac"
"Ushirosugata no Natsu no Neko"
"Yubikiri"
"Zenbu Kimi no Mono"
"Toradora"
"Zero no tsukaima"
"Junjou Romantica"
"Gravitation"
"loveless"
"Dakedo Happy Paradaise"
Mam nadzieję, że nie przesadziłam... :wstydek::wstydek::wstydek::wstydek::wstydek: Niektóre z tych wymienionych należą do gatunku Yaoi i Shonunei-ai... Jak ktoś chce wiedzieć co to znaczy nich wpisze w google w grafice... emmm... no to tyle... a napisze coś dla ciekawskich :D TYLKO DLA +18 !! wpiszcie "hentai"...
Nie wiem czy nie dostanę ostrzeżenia, no ale.... :D

madzialena
23-05-2009, 14:10
Paulo Coelho - Jedenaście minut, Pielgrzym, Alchemik :)
Manuela Gretkowska - Polka, Namiętnik, Europejka (kocham Gretkowską)
Eric Emanuel Shmitt - Odette i inne historie miłosne
no a teraz zabieram sie za książki Moniki Szwaji..

Euphoria
23-05-2009, 21:24
ja bardzo lubię thrillery i mroczne kryminały heheh najlpeiej z jakimś seksualnym wątkiem ;)
Wykolejony np mi się bardzo podobał:)
w wolnym czasie napiszę inne polecane przeze mnie tytuły

dzidzia
23-05-2009, 22:05
a jeśli chodzi o kryminały to polecam bardzo książkę "Chemia Śmierci", super jest , może się troszku drastycznie zaczyna, od tego jak się ciało rozkłada, ale jest fajna ;P
i jescze jedna ale to nie kryminał, książka oparta na faktach-"Spalona Żywcem" :D

nikt nie czytał Sagi o Ludziach Lodu ????

Jade
23-05-2009, 22:10
,,Spalona zywcem,, bomba dwa dni czytalam.Super ksiazka ,,Kwiat pustyni,,tez na faktach

dzidzia
23-05-2009, 22:14
no właśnie muszę jeszcze sobie przeczytac ten "Kwiat Pustyni " ale jakoś się zbieram do biblioteki i trafic nie mogę ... trza sobie ściągnąc na komórkę :P tylko mam nadzieję że znajdę ją na necie w mbookach ...

Jade
23-05-2009, 22:19
Jeszcze jest drugi tom do ,,kwiatu pustyni,,ale nie pamietam tytulu a ksiazki tutaj nie mam.Jeszcze fajna jest ,,ukamieniowana,,A tak to jednak wole filmy:)

dzidzia
23-05-2009, 22:22
hehe Jade mnie jak książka wciągnie to mogę telewizji nie oglądac przez tydzień ;P tak miałam jak czytałam sagę o ludziach lodu , nawet do kibelka brałam hehe

Kamis
24-05-2009, 08:18
,,Spalona zywcem,, bomba dwa dni czytalam.Super ksiazka ,,Kwiat pustyni,,tez na faktach

ta spalona żywcem to dobra książka :)

stella
27-05-2009, 13:20
Dan Brown uwielbiam jego ksiazki, Marc Levy troszke dla romantyczek ale fajnie pisane, a po za tym czytam sporo historii i rowniez psychologia

mariet86
27-05-2009, 17:23
to na faktach jest fajna książka jeszcze jedna w 2 dni ja pochłonęłam a tytuł to "Tylko razem z córką" Betty Mahmoody

dzidzia
27-05-2009, 17:54
dobrze wiedziec , jak sciagne ebooka to przeczytam :D

daruniunia
27-05-2009, 19:39
Uwielbiam Harrego Pottera, Sara Gran "Jeszcze bliżej", kamasutra:skacze:. I nie pamiętam co tam jeszcze. Kiedyś jeszcze czytałam książki "Dziewczyny się odchudzają" , "Dziewczyny się spóźniają" itd. Też mi się podobały, ale to raczej taka książka dla młodszych, nawet niż ja dziewczym!!

gogosobo
27-05-2009, 22:13
ja tez bardzo lubie ksiazki Coelho

nieszkam78
28-05-2009, 01:26
hehe no ja też przeczytałam wszystkie częsci Harrego ;P
a uwielbiam sagę o ludziach lodu -tylko 47 części hehe
no i ostatnio przeczytałam Zmierzch, Księżyc w nowiu, Zacmienie i teraz jestem na 4 części -przed świtem ale powiem Wam że ta książka już robi się nudna, zmierzch był najlepszy :D


Z Margit Sandemo polecam jeszcze :
"Sagę o Czarnoksiężniku"
"Sagę o Królestwie Światła"

ostro fantastyczno - demoniczne - radzę podchodzić do lektóry z "przymróżeniam oka" :D

dzidzia
28-05-2009, 10:37
to co że ostro fantastyczno-demoniczne hehe ale i tak suuper bynajmniej ajk dla mnie :P muszę ściągnąc sobie te sagi i będe miała co robic przez następny miesiąc :P

mika20711
28-05-2009, 21:46
Saga Ludzi Lodu - klasyka jedna z najlepszych.
Kwiat Pustyni Baaardzo dobra polecam tez Księżycowa klatka Bomba. Oprócz tego wszystkie książki Stefanie Laurens, Johanny Lindsey, Beatrice Small - wciagaja tak, ze obiadu nie mozna ugotowac hehe a mąż robi sie zazdrosny. No i na koncu cos szybkiego czyli Barbara Cartland:skacze:

pisiowa21
29-05-2009, 07:01
hmmmm ja juz dawno nie czytałam książek ale ostatnia była "góra czarownic" i 'My dzieci z dworda zoo"

farbstift
30-05-2009, 09:10
Ja polecam:
Stowarzyszenie Wędrujących Dzinsów
Przerwany most
Tatuaż z motylem
Ono
Poczwarka
Niebieski autobus
Ćpun
Dzieje Tristana i Izoldy
Byłam jego małą księżniczką
Przeklinam Cię ciało
Dziecko Noego
Ibrahim i kwiat Koranu
Oskar i Pani Róża

świetne książki, recenzje itp. znajdziecie na Książki - recenzje, opisy, oceny, opinie, dyskusje (http://www.biblionetka.pl) --> kiedyś pisałam tam recenzje, więc jak zauważycie jakiegoś farbstifta to ja:D

Gość
02-06-2009, 20:58
a ja ta w swoim życiu niewiele książek przeczytałam, jeszcze mniej mi się podobało, ale jedna jedyna i najlepsza książka jaką czytałam to drzewo morwy... pożyczyłam najpierw mojej koleżance tamata siotrze potem mama, sąsiadki a jak ksiażka do mnie wróciła to znów ją pożyczyłam... mojej kuzynce Agnieszce ta koleżankom w pracy...i zwróciłam książkę do biblioteki po 8 miesiącach, przy czym przeczytałam ją w 2dni(!!)- co u mnie jest wyczynem nieziemskim

madzialena
02-06-2009, 23:36
a ja skończyłam PS. kocham Cie i teraz wziełam się za Zapiski stanu poważnego Moniki Szwaji... obie książki dobre :]

annie82
03-06-2009, 08:02
"My dzieci z dworca zoo" mega książka - stara ale polecam
a kilka dni temu dziennik nimfofanki. Kamisiowi w szczególności polecam:D rewelacyjna książka, lepsza niż film.

madzialena
03-06-2009, 09:21
hm to już wiem jaką następna ksiażke wypożycze :D

dzidzia
03-06-2009, 11:16
"My dzieci z dworca zoo" mega książka - stara ale polecam
a kilka dni temu DZIENNIK NIMFOMANKI. Kamisiowi w szczególności polecam:D rewelacyjna książka, lepsza niż film.



no"My dzieci z dworca zoo" jest na prawdę rewelacyjna , a "Dziennika nimfomanki" nie czytałam , mam film ale jakoś się zebrac nie mogę żeby oglądnąc, ale nawet nie wiedziałam że jest książka... Więc teraz zanim obejrzę to muszę najpierw przeczytac :)

annie82
03-06-2009, 14:39
no"My dzieci z dworca zoo" jest na prawdę rewelacyjna , a "Dziennika nimfomanki" nie czytałam , mam film ale jakoś się zebrac nie mogę żeby oglądnąc, ale nawet nie wiedziałam że jest książka... Więc teraz zanim obejrzę to muszę najpierw przeczytac :)

Książka jest o niebo lepsza:]

dzidzia
03-06-2009, 14:55
no jak dla mnie to i tak zazwyczaj książka lepsza od filmu :skacze:

szpila59
14-06-2009, 12:06
A ja wróciłam wczoraj z biblioteki z 11 książkami :D ale się natargałam :/: Wyporzyczyłam 5 częśći Felix, Net i Nika (przygodówka, taka tam ... :D)
"Rhianna i perwotna magia" , "Rhianna i żelazne psy" , "Kraina cienia", "Tkaczka pieśni" , "Zorza północna" (wszystko to fantasy :D)
:D

mala
16-06-2009, 22:08
a ja czytam teraz
stephana kinga komorke
super ksiazka

szpila59
17-06-2009, 12:23
moja siorka czytała tą komórkę i też mówiła, że fajna :D

madzialena
17-06-2009, 16:53
przeczytałam 'Sceny z życia pozamałżeńskiego' Gretkowskiej :) polecam :)

dzidzia
29-07-2009, 14:39
no ludziska ja polecam ksiazeczke ktora wlasnie czytam "Chlopak z sąsiedztwa" Meg Cabot , podaje autorke bo widze ze tych tytu.łów jest ze 3 na necie
a tu opis
...Znowu spóźniła się do pracy. Ale tym razem był powód. Nie codziennie znajduje się sąsiadkę leżącą na podłodze z rozbitą głową. Mel Fuller, reporterka kolumny towarzyskiej nowojorskiej gazety, staje oko w oko z tajemnicą. Zaczyna więc uważnie obserwować sąsiadów. Zwłaszcza jednego..
wszytsko jest pisane w mailach ale po prostu bomba ksiazka :D

mariet86
29-07-2009, 16:26
kolejna na faktach bety to tylul Z miłości do dziecka" też fajna i wciagajaca a kwiat pustyni masakra pochlonelam w jeden dzien:D teraz poluje na jakas rowniez na faktach

szpila59
29-07-2009, 16:59
no ludziska ja polecam ksiazeczke ktora wlasnie czytam "Chlopak z sąsiedztwa" Meg Cabot , podaje autorke bo widze ze tych tytu.łów jest ze 3 na necie
a tu opis
...Znowu spóźniła się do pracy. Ale tym razem był powód. Nie codziennie znajduje się sąsiadkę leżącą na podłodze z rozbitą głową. Mel Fuller, reporterka kolumny towarzyskiej nowojorskiej gazety, staje oko w oko z tajemnicą. Zaczyna więc uważnie obserwować sąsiadów. Zwłaszcza jednego..
wszytsko jest pisane w mailach ale po prostu bomba ksiazka :D
też lubię książki Meg Cabot :D

alfa14
29-07-2009, 17:22
a ja uwielbiam wszystkie Clive Cussler . Czyta sie jednym tchem niestety teraz nie mam za wiele czasu na to bo mi mój szkrab nie pozwala ale polecam serdecznire

izolda313
30-07-2009, 00:38
a ja polecam książki Nicholasa Sparksa :D super się je czyta no i treść jak dla mnie extra :D

Aneta
30-07-2009, 10:53
John Grisham,Graham Masterton,Stephen King

tipserka78
30-07-2009, 11:24
ja niestety jestem cały dzień w pracy i nie mam czsu na czytanie książek:*:*:*:*:*:*:*:*
ale lubiłam kiedyś czytać romanse Daniel Stell :love::love::love::love::love::love:

farbstift
30-07-2009, 14:06
ja przed chwilą wróciłam z "Ostatnim templariuszem" i "Aniołem panny Garnet" z biblioteki:)
"Inkwizytor" super:)
wstawię potem recenzję

goslava
30-07-2009, 14:33
ja tez nie mam zbytnio czasu na czytanie ksiazek ale powiem Wam ze kiedys wpadla mi w rece "bajka" Harry Potter i zaczelam ja czytac i jak zaczelam to wszystkie 7 tomow przeczytalam jednym tchem

farbstift
31-07-2009, 16:10
Moja recenzja "Inkwizytora" Patricio Sturlese

Już sam tytuł intryguje. Od razu wiadomo, że mamy do czynienia z thrillerem historycznym. Jednakże autor wplątał zręcznie w akcję także inne wątki, takie jak odwieczna walka dobra ze złem, zakazana miłość, afera rodzinna, zemsta i wiara.
Książka posiada ciekawą fabułę, "wciąga" od pierwszej strony. Postać głównego bohatera, Angela de Grasso, inkwizytora Świętego Oficjum, mimo surowej powierzchowności, budzi sympatię.
Akcja książki oscyluje w okół sprawy tajemniczych ksiąg, o które walczy Kościół, stowarzyszenie Corpus Carus i czarownicy czczący Szatana. Papież powierza Angelowi misję odzyskania powyżej wspomnianych ksiąg. Zadanie to odmienia losy bohatera i staje się przyczyną utraty wszystkiego, co jest bliskie jego sercu.
Nie myślcie sobie jednak, że powieść ta nie ma wad. Otóż Sturlese często opisuje fantazje seksualne inkwizytora. Drażni to, gdyż jest zbędne. Rozumiem opisywanie erotycznej aury uczuć łączących Angela z Raffaellą, ale na tym bym poprzestała. Ponadto ostatnie stronice są dosyć uproszczone. Myślę, iż zakończenie powinno bardziej zaskakiwać, jednakże sam Epilog skonstruowano ciekawie.
Uważam, że jest to jedna z tych powieści, które warto przeczytać. Pozwala poznać mentalność ludzi ówczesnych wieków, wgłębić się w psychikę mężczyzny, przed którym stoją trudne wybory a przede wszystkim pobudza nasz umysł i wyobraźnię.

roksana22
10-08-2009, 10:18
ja też bardzo lubię czytać ksiązki, choć mam na nie trochę mało czasu ;/
Najbardziej lubie Harrego Pottera- oczywiście wszystkie częsci:),
Poczekajkę- teraz czaję się na drugą część Zachcianek:)) ,
Kod DaVinci
Seks w wielkim mieście,
Dziennik Bridget Jones- obie części:)
Swięta ,święta ,
Hobbit,
Pamiętnik narkomanki,
My,dzieci z dworca ZOO.
To jedne z moich naaajbardziej ulubionych książek:) Jest jeszcze trochę książek, które chcę preczytać, więc ta lista na pewno się trochę poszerzy :D

szpila59
10-08-2009, 13:42
ja też bardzo lubię czytać ksiązki, choć mam na nie trochę mało czasu ;/
Najbardziej lubie Harrego Pottera- oczywiście wszystkie częsci:),
Poczekajkę- teraz czaję się na drugą część Zachcianek:)) ,
Kod DaVinci
Seks w wielkim mieście,
Dziennik Bridget Jones- obie części:)
Swięta ,święta ,
Hobbit,
Pamiętnik narkomanki,
My,dzieci z dworca ZOO.
To jedne z moich naaajbardziej ulubionych książek:) Jest jeszcze trochę książek, które chcę preczytać, więc ta lista na pewno się trochę poszerzy :D
Lubisz prawie to samo co ja :D

pinaaa87
24-08-2009, 01:54
Ja mam teraz manie na Zmierzch:)i reszte części, a tak pozatym z tych starszych :
Dziennik Bridget Jones
My dzieci z dworca ZOO (Pamiętnik Narkomanki i Ćpun według mnie beznadzieja)
oczywiście Harry:) oraz książki Kinga i Koontza

dzidzia
24-08-2009, 13:33
Pinaaa ja tez mam manie na "Zmierzch" wlasnie znowu zaczynam czytac od pocztaku :P

elinka
24-08-2009, 14:20
zmierzch to boska książka moja siostra ma fioła na punkcie sagi o ludziach lodu czytała to 4 razy a to składa się z ponad 40 książek

szpila59
24-08-2009, 14:45
Pinaaa ja tez mam manie na "Zmierzch" wlasnie znowu zaczynam czytac od pocztaku :P
Dzidzia, powiem mi KIEDY oni w końcu TO zrobią :D Moja koleżanka czyta "Zmierzch" i jest już na 4 tomie i razem się doczekać nie możemy :skacze:

dzidzia
24-08-2009, 18:41
hehe Szpila w ostatniej czesci :P

---------- Dodano o godzinie 18:41 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 18:41 ----------

i dodam ze beda mieli dzidzie Renesme czy jakos tak miala na imie :P

pinaaa87
24-08-2009, 21:59
hehe Szpila w ostatniej czesci :P

---------- Dodano o godzinie 18:41 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 18:41 ----------

i dodam ze beda mieli dzidzie Renesme czy jakos tak miala na imie :P
Dzidziaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa o nie zdradziłaś mi koniec i nie będę już zaskoczona:skacze: hihi żatuje

Ja jestem na etapie jak całuje się z Jacobem.... denerwuje mnie Bella ..jakaś taka "puszczalska" jest nie??
raz z jednym raz z drugim:P

---------- Dodano o godzinie 21:59 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:56 ----------

:minka:oj Wy zboczenice hihiih ,Wy tylko o jednym :D

dzidzia
24-08-2009, 22:16
bo ja wiem czy taka latawica?? bardziej chyba stara się zapomniec o Edwardzie ;Pbjeśli myślę o tym samym momencie książki xD

Jade
24-08-2009, 23:05
To ile jest czesci tej ksiazki?

dzidzia
24-08-2009, 23:08
4 kochana :) jest jeszcze jedna częśc tak jak pierwsza "Zmierzch" w sumie tylko widziana oczyma Edwarda Cullena czy jak tam się pisało to jego nazwiso :P

Jade
24-08-2009, 23:14
a no to dobrze kupilam w sumie narazie 3(angielska wersja)tylko kazda ma inny tytul.

pysiolek
21-10-2009, 12:27
ja na pochmurne i jesienne dni mogę Wam polecić nową książkę Simona Tofielda „Kot Simona. Sam o sobie”. Mogę gwarantować, że humor Wam się od razu poprawi :)

paznokietek1000
21-10-2009, 13:07
co do zmierzchu to dopiero pierwsza cześć przeczytałam, a kolejne kupione leża i czekają na swoja kolej bo teraz browna książki czytam- cyfrowa twierdza - przeczytana, zwodniczy punkt - przeczytany, anioły i demony - czytają się

marteczka
21-10-2009, 13:28
Dla wszystkich lubiacych thillery polecam ksiazki Harlana Cobena, zakonczenie nigdy nie jest takie jak sie spodziewasz.

paznokietek1000
21-10-2009, 13:31
nigdy nic nie czytałam z jego twórczości, ale zawsze jakoś ciągnęło mnie do jego książek, jak mówisz że są ciekawe, to spróbuje. Ja jeszcze polecam thrillery medyczne pisane przez świetnego pisarza - robin cook

farbstift
21-10-2009, 14:23
a ja polecam Normana Daviesa - Boże igrzysko.... bo ostatnio pochłaniam fajne, historyczne tomiska :D

dzidzia
21-10-2009, 21:12
a ja niedawno czytalam Liceum "Avonlea". "pamietnik wampirow "tylko nie wiem wlasnie ile jest czesci, przeczytalam 6 i powinna byc moim zdaniem 7 a nigdzie jej nie moge znalezc... a teraz jestem na etapie czytania "usmiechniety nieboszczyk"nie wiem co mnie ostatnio tchnelo same ksiazki o wampirach czytam... to chyba przez ten zmierzch ;P

wercia
23-11-2009, 17:20
Ja uwielbiam wszystkie romantyki ;) hehe

milenka_olsztyn
23-11-2009, 21:24
Wszystkie części Zmierzchu uwielbiam:):) ale najbardziej 1 i 4:):)
Jeszcze bardzo lubie i polecam Intruza tej samej autorki. na początku przynudza ale potem wciąga na maxa:):)

Ava
23-11-2009, 22:05
nikt nie czytał Sagi o Ludziach Lodu ????


ja czytalam :) i dalej o Czarnoksiezniku i o Krolestwie swiatla bo te 3 sagi sie oczywiscie lacza ;d taka 80-kilku tomowa trylogia ^^

---------- Dodano o godzinie 22:05 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:56 ----------

Naprawde warto przeczytac trylogie Philipa Pullmana : Złoty Kompas , Magiczny Noz i Bursztynowa Luneta. Zaraz po harrym Potterze i 3 Sag Margit sandemo moje ulubione ksiazki ;d

ostatnio przeczytalam rowniez

Stephena Kina - reka mistrza

I jestem w trakcie czytania Serca Atlantydow :) swietne ksiazki

aha oczywiscie Cien Wiatru i Gra Aniola - Zafona - super !!

szpila59
27-11-2009, 13:04
A ja w przyszłym tygodniu zamierzam kupić ksiażkę autorstwa Hugh Lauriego (gra Dr House'a :D) pt.: "Sprzedawca broni" :skacze::skacze::skacze:
http://chce.to/content/funkymonk/big.149084.ABF992FF-F9EB-4017-87FE-8186D8C937B5.jpg
Opis: Thomas Lang, były żołnierz, obecnie ochroniarz do wynajęcia, dostaje nietypową propozycję - zlecenie zabójstwa. Odmawia. W dodatku usiłuje ostrzec potencjalną ofiarę i niestety przy okazji wplątuje się w aferę rządową na miarę przygód Jamesa Bonda. Tłum szpiegów, agentów i terrorystów. Mnóstwo najnowocześniejszej broni. Komizm językowy i sytuacyjny. Błyskotliwa krytyka społeczeństwa amerykańskiego, z jego bohaterami, dyplomatami i biurokratami. Prawdziwa mieszanka wybuchowa...

Fantastyczny debiut brytyjskiego aktora i komika. Ci, którzy lubią akcję i powieści szpiegowskie, dadzą się ponieść tej książce.
School Library Journal

(nie na temat, sorry ;P)i zastanawiam sie nad tymi kolczykami hehe :P
http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/832/70/14/832701443

gogosobo
27-11-2009, 13:19
moim ulubionym autorem jest Sapkowski a Wiśniewskiego nic nie czytałam

wercia
27-11-2009, 13:33
szpila szalejesz:) bombowe te kolczyki;):good::good:

milenka_olsztyn
27-11-2009, 14:39
ja polecam jeszcze książkę Alice Sebold "Nostalgia Anioła"

hersa
29-11-2009, 15:59
ja polecam "Trylogia Czarnego Maga" Trudi Canavan- super książka, "Wiedźmin" Sapkowskiego też fajny i "ziemiomorze" Ursuli K. Le Guin,
"Xenna moja miłość" Łukasza Gołębiewskiego- świetna książka,
„Heroina” Tomasza Piątka też super.

farbstift
01-07-2010, 18:22
aktualnie czytam "Dzieje Tristana i Izoldy" Josepha Bediera:love: Już nawet nie liczę, który raz czytam tę opowieść, ale ją kocham:buja:

Askar
01-07-2010, 19:05
Paulo Coelho
- Alchemik
- Pielgrzym
- Piąta góra
- Jedenaście minut
- Weronika postanawia umrzeć
- Nad brzegiem Piedry usiadłam i płakałam
- Zahir
...jeszcze kilka mi zostało do przeczytania, ale wszystko przede mną :)
Aha, i niektóre z Nicholasa Sparksa
- Pamiętnik
- Jesienna miłość
:)

Bożena P
01-07-2010, 19:39
nie lubię czytać książek ale...
ostatnio przeczytałam "Heroinę" Tomasza Piątka. Spodobała mi się i to bardzo. Naprawdę godna polecenia ;)

jOotka
02-07-2010, 15:48
ja uwielbiam czytac kasiazki.
Ostatnio przeczytalam 'zanim umre'. Polecam.

diablica91
02-07-2010, 17:34
Ja właśnie skończyłam "Wywiad z wampirem"-bardzo ciekawa jak dla mnie(ostatnio kręcą mnie takie tematy :P) no i nie dawno też "Księżyc w nowiu" przeczytałam :love:,a zaczynam "Krew marzeń" :)

kobietazpazurem
02-07-2010, 21:26
sage przeczytałam całą :) jest godna polecenia!

Piontkowa
03-07-2010, 09:51
Do mnie jakoś ten cały "Zmierzch" i reszta serii nie trafia. Na "Zmierzch" trafiłam w bibliotece chyba jakoś od razu po jego wydaniu i nie było wtedy jeszcze takiego szaleństwa związanego z wampirami jakie jest teraz. Bardzo dużo czytam, ale z tym "dziełem" męczyłam się kilka dni i ciężko było, ale jakoś przeczytałam i nigdy więcej:D

Uwielbiam fantastykę, moim nr jeden jest "Saga o Wiedźminie" Sapkowskiego. Inne to:
"Władca Pierścieni" i "Hobbit" Tolkiena, wszystko Terry'ego Pratchetta, "Trylogia Czarnego Maga" Trudi Canavan, "Achaja" Andrzeja Ziemiańskiego, serię o Jakubie Wędrowyczu i cykl "Kuzynki" Andrzeja Pilipiuka, Harry Potter i wiele wiele innych:]

Teraz rozpoczęłam serię "Miecz Prawdy" Terry'ego Goodkinda i jestem zachwycona.

NiCoLa
03-07-2010, 09:56
Ja uwielbiam książki Paulo Coelho :) moge czytać je po kilka razy i jeszcze mi się nie znudzą ;)

paznokietek1000
03-07-2010, 10:38
zmierzch przeczytany, cała seria
a teraz czytam jezioro niebiańskie i jakoś tak cięzko,
ostatnio czytałam też z pamiętnika wampirów - niezła
i najważniejszy pacjent - fajne

Emilia B.
05-07-2010, 11:01
Ja bardzo lubię książki Lisy See :) szczególnie polecam"Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz" - jestem pod wrażeniem tej książki już w zasadzie rok :)

farbstift
23-07-2010, 15:18
znów czytam sagę "Harry Potter":D aktualnie czytam tak mniej więcej 1 część na 2 dni, bo jednak do pracy trzeba chodzić i posprzątać trochę;) no ale jestem teraz przy "Czarze Ognia"

emilka13
23-07-2010, 15:25
Witam.
Fanom sagi ,,Zmierzch" szczerze polecam Ever- Alyson Noel I część cyklu Nieśmiertelnii. A z innej półki thrillery medyczne Tess Gerritssen. Suuuuper :ok:

Yasumi
23-07-2010, 17:57
Ja bardzo lubię książki Lisy See :) szczególnie polecam"Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz" - jestem pod wrażeniem tej książki już w zasadzie rok :)
cudowna ksiazka,tez mnie ujela :)

mi ostatnio w rece wpadla "Oskar i pani Róża"-Eric-Emmanuel Schmitthttp://czytelnia.onet.pl/0

krotka opowiesc pisana oczami chlopca chorego przebywajacego w szpitalu,,strasznie mnie stargala ta ksiazka,daje duzo do myslenia,stawia kropke nad i i uswiadamia nam jak beztroskie i puste zycie prowadzimy wiedzac ,ze jestesmy zdrowi,naprowadza na dobry tor,zmusza do refleksji nad zyciem....polecam goraco jesli ktos nie czytal :)

zyza
23-07-2010, 18:35
Stieg Larsson trylogia millenium
- Męzczyzni ktorzy nienawidzą kobiet
- Kobieta ktora igrala z ogniem
- Zamek z piasku ktory runął

normalnie nie ma lepszej hakerki niz Lisbeth Salander z tej powiesci i rewelacyjny dziennikarz Mikael Blomkvist... rewelacja zarowno dla fanow zmierzchu jak harrego pottera bo to swietna odskocznia - thriller ktory waaaarto przeczytac :D
a wiem co mowie bo zmierzch przerobilam lykiem i harrego też... i wzyciu bym nie przypuszczala ze wciagnie mnie thriller :D kurcze tylko szkoda bo autor zmarl i niestety nic wiecej nie wydał :(

no i Carlos Ruiz Zafon - pisze cudownie ksiazki z pogranicza baśni a realiow :D

farbstift
23-07-2010, 19:03
mi ostatnio w rece wpadla "Oskar i pani Róża"-Eric-Emmanuel Schmitthttp://czytelnia.onet.pl/0

:)

Schmitt jest cudownym pisarzem-filozofem. "Oskar i Pani Róża" pochodzi z tomu "Opowieści o niewidzialnym", znajduje się tam też opowiadanie "Pan Ibrahim i kwiat Koranu" oraz "Dziecko Noego". Cudowne spojrzenie na świat oczyma dziecka. Polecam też "Ewangelię wedlug Pilata", gdzie spotykamy się z zupełnie nowym odkryciem, jak mogło wyglądać życie Jezusa i Piłata. Polecam:)

Yasumi
23-07-2010, 19:31
Schmitt jest cudownym pisarzem-filozofem. "Oskar i Pani Róża" pochodzi z tomu "Opowieści o niewidzialnym", znajduje się tam też opowiadanie "Pan Ibrahim i kwiat Koranu" oraz "Dziecko Noego". Cudowne spojrzenie na świat oczyma dziecka. Polecam też "Ewangelię wedlug Pilata", gdzie spotykamy się z zupełnie nowym odkryciem, jak mogło wyglądać życie Jezusa i Piłata. Polecam:)
na pewno sie zaopatrze w ta lekture do czytania ;)

diablica91
24-07-2010, 09:58
Ja ostatnio przeczytałam "Kod Lucyfera" oraz "Przed świtem".Teraz czytam "Harry Potter i Kamień filozoficzny" ;) a jak skończe to w kolejce czeka "Szpieg i dama dworu" :)

kropka
24-07-2010, 16:00
polecam naszą polską "kryminalistkę" Joannę Chmielewską . Przeczytałam wszystkie jej książki, są z gatunku kryminału z humorem. Moja ulubiona ,to "Wszystko czerwone"

czarnyaniol121
30-07-2010, 12:50
ja ogolnie duzo czytam
ostatnio przeczytalam
"Wzrockowisko" Małgorzty Karoliny Piekarskiej
"poczwarka" Dororty Terakowskiej
jestem w trakcie "letnia akademia uczuc" Hanny Kowalewskiej
i Po raz nie pamietam ktory czytam Jeżycjade Małgorzty Musierowicz ,
Tolkienowska Trylogie czyli "władce Pierścieni" i "Dzieci Hurina"

szpila59
11-08-2010, 10:44
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

wszystkie tomy władcy pierścieni i miecza prawdy są jednymi z moich ulubionych ksiazek :D
teraz skonczyłam tolkiena i po raz 9 czytam Pottera :P

diablica91
11-08-2010, 12:06
Ja obecnie jestem na 6 części Pottera :ok: Mam też już w domku 7 i ciekawa jestem czy na jej podstawie również powstanie film-bardzo bym chciała :)

farbstift
11-08-2010, 12:21
powstanie:)
ja teraz na "Zakonie Feniksa" stanęłam:D

naatajla
11-08-2010, 16:23
tak harry jets fajny ale tez fajna ksiazka to spalona zywcem :D ksiazka napisana na faktach autentycznych

xsunnyolciax
11-08-2010, 18:23
insygnia śmierci są najfajniejsze :) wszystkie części już kilka razy przeczytałam, ale do insygniów ciągle wracam :) i do zakonu też :P

farbstift
11-08-2010, 18:37
ja tam najbardziej lubię "Więźnia Azkabanu", w 5 Harry za bardzo się nad sobą rozczula a 7 moim zdaniem nie jest tak zaskakująca jak być powinna.

xsunnyolciax
12-08-2010, 11:47
eeeej, no z tym Severusem to się poryczałam :P

farbstift
12-08-2010, 13:57
ja też:lol: a bardziej w "Księciu..." jak Dumbledore umarł;(
Kiedyś miałam też fazę na takie książki na faktach typu "Przeklinam Cię ciało"(o skrajnej anoreksji) lub "Byłam jego małą księżniczką"(o molestowaniu seksualnym) i naprawdę te 2 pozycje polecam

xsunnyolciax
12-08-2010, 18:08
ja jeszcze bardzo lubię książki Ewy Nowak. wszystkie. czyta się jednym tchem :D

Cytryna6412
15-08-2010, 17:40
Polecam książkę Saviano Roberto,,Gomorra'' ,ponieważ jest wyjaśnieniem funkcjonowanie restruktury mafii neapolitańskiej ,która zajmuje się nie tylko przemytem narkotyków czy nikotyny ale także przejęła świat mody etc. :) Dla fanatyków książek mafijnych gorącym tyt. jest także książka Henryka Niewiadomskiego ,,Świat według dziada''

mewa92
16-08-2010, 19:50
Raczej siedzę w książkach o tematyce narkomanii,alkoholizmu itp.
Dlatego mogę polecić książki takie jak:
"Przeklinam Cię ciało" Lachowicz Wanda
"Kokaina" Piątek Tomasz
"My dzieci z dworca zoo" Christiane F. :ok:

milenka_olsztyn
16-08-2010, 20:00
mi Kokaina jakoś nie podeszła...

Tekila_18
16-08-2010, 20:05
Ja uwielbiam książki z zakresu resocjalizacji. Więc polecam:
"Tajemnice grypserki" Macieja Szaszkiewicza oraz
"Fani huligani" Jerzy Dudała
Super książki.
oprócz tego Harry Potter i książki Tolkiena są najlepsze:D

kobietazpazurem
19-08-2010, 10:51
"Perła Arabska" polecam! Zakupić można w empikach

hassi
19-08-2010, 15:45
Ja czytam juz z 3 raz 11 Minut Paula Cohelo.. mm..

zyza
19-08-2010, 16:44
11 minut to jedyna ksiazka ktora mnie porwala tego autora... reszta dla mnie mocno przereklamowana...
a czytala ktoras z nowszych wydan teraz 'Drugie zycie' Marcin wolski? ja dopiero jestem w polowie ale leze i kwiczę
dobra ksiazka :D

http://www.empik.com/c/drugie-zycie-bprod29880090.jpg?i=/67/fa/67fae4b4d141da68870ed0542bbd402a.jpg

diablica91
01-09-2010, 10:47
Ja teraz czytam "Jestem legendą",a potem zacznę "Wampir Armand",bo "Wywiad z wampirem" bardzo mi przypadł do gustu :)

milenka_olsztyn
01-09-2010, 11:20
oo a Jestem legendą fajna??

szpila59
01-09-2010, 12:40
Oooo "Wywiad z wapirem" też czytałam, bardzo fajna ksiazka :D
jednak ja chyba nadal pozostane wierna Potterowi :P czytam już chyba 10 raz cała serię :D

milenka_olsztyn
01-09-2010, 12:55
Ja to Pottera jakoś strawić nie mogę..;/

diablica91
02-09-2010, 10:26
oo a Jestem legendą fajna??

Fajna :) ,ale jak na moje to różni się od filmu :) A jeśli chodzi o Pottera to jestem absolutną fanką,zarówno książek jak i filmów.Pewnie za jakiś czas znowu przeczytam wszystkie części,a po każdej obejrze film :P Szkoda,że na 7 tak długo trzeba będzie czekać(no i będzie w 2 częsciach-listopad 2010 i lipiec 2011),ale z drugiej strony się nie dziwie,bo w książce duużo się dzieje :) Na razie są tylko zwiastuny(bardzo fajne :D)

Zgredo
02-09-2010, 18:21
Ja obecnie czytam ponownie serię Świata Dysku - tym razem w kolejności chciałam poczytać, bo choć nie ma ona wielkiego znaczenia, to zawsze odkrywa się jakieś smaczki - nawet czytając coś po raz n-ty. Niestety okazało się, że nie dysponuję Carpe Jugulum w tłumaczeniu Pana Cholewy - a w innym nie czytam :P i rozpacz moja jest ogromna... ;(

Część książek mam w formie elektronicznej, (choć wolę papierowe i systematycznie uzupełniam półkę) stąd taka przykra niespodzianka.

Pottera nie czytałam, ale obejrzałam filmy i przyznaję, że mnie zaciekawiły. Z przyjemnością oglądałam kolejne "odcinki". Nie wiem, czy zdecyduję się na lekturę, postaci wydają mi się nieco zbyt oczywiste, ale budzą sympatię i antypatię, jak należy, więc filmy okazały się miłą rozrywką i na pewno obejrzę i ten ostatni film.

Jade
02-09-2010, 19:11
Wracajac z urlopu wskoczylam do empiku i odrazu wpadla mi do rak ksiazka,wiedzialam ze bedzie dobra,polknelam ja w ciagu 22 godzin jazdy do domu.Polecam,ale trzeba miec silne nerwy a zwaszcza na takie przezycia,ksiazka na faktach,napisana przez dwie kolezanki ...dalej nie pisze.przeczytajcie

empik.com - Uprowadzone - Hoodless Lisa, Lunnon Charlene - 26,99 zł (http://mbank.empik.com/uprowadzone-hoodless-lisa-lunnon-charlene,prod57988382,ksiazka-p)

ivonna70
02-09-2010, 20:38
Pinaaa ja tez mam manie na "Zmierzch" wlasnie znowu zaczynam czytac od pocztaku :P
I ja też!!!!!! Czytałam jednym tchem, a czwarta część tak mnie pochłonęła, że zajęła mi dwa dni czyli jakieś 350 stron dziennie. Teraz obejrzałam trzy części filmu i stwierdzam, że zdecydowanie wolę książki, choć Edward (Pattinson) jest interesujący hi hi hi:P.

Golebica
02-09-2010, 20:43
Polecam:
-tematyka związana z narkomanią
"My dzieci z dworca zoo" Christiane F.
"Gady" Mirosław Sokołowski
"Pamiętnik narkomanki" Barbara Rosiek
-tematyka o ludach afrykańskich i zniewoleniu kobiet
"Kwiat Pustyni" Waris Dirie (nie wiem czy dobrze napisałam imię i nazwisko)
"Biała Masajka" Corine Hofmann
"Spalona żywcem" Sqad
"Księżycowa klatka" Lindy Holeman
-wampiry
"Historyk" Elizabeth Kostova

Jednak moja ulubiona książka to "Chłopi" Władysława Reymonta :]

Jade
02-09-2010, 22:53
Kwiat pustyni i Spalona zywcem,podpisuje sie pod kolezanka super ksiazki.Druga ksiazka Waris Dirie to Corka Nomadow tez swietna.

Golebica
03-09-2010, 07:57
"Córki Nomadów" jeszcze nie czytałam, ale słyszałam o tej książce (w moim stylu ;)), więc jak tylko wpadnie mi w ręce- jestem niedostępna :P

Alexandraa
14-09-2010, 13:48
Polecam książkę Saviano Roberto,,Gomorra'' ,ponieważ jest wyjaśnieniem funkcjonowanie restruktury mafii neapolitańskiej ,która zajmuje się nie tylko przemytem narkotyków czy nikotyny ale także przejęła świat mody etc. :) Dla fanatyków książek mafijnych gorącym tyt. jest także książka Henryka Niewiadomskiego ,,Świat według dziada''


O to muszę sobie przeczytać bo lubię takie książki.

A w ogóle to polecam Wam stronę
www.biblionetka.pl. Można tam wystawiać recenzje przeczytanych książek (ale nie ma musu), oceniać, dodawać do schowków i biblionetka poleca również jakieś książki tylko trzeba mieć ocenionych min. 30 książek, żeby coś dopasowało. :)

Jeśli któraś ma konto to poproszę o nick. :)
Mój taki jak tutaj. ;)

Zgredo
15-09-2010, 20:30
Interesująca stronica :> Poszłam i przepadłam - chyba zagoszczę na dłużej :) Wybrałam kilka tytułów do zgłębienia na które pewnie sama bym nie wpadła, ja również ją polecam :D

Alexandraa
16-09-2010, 09:45
Cieszę się, że Ci przypadła do gustu. :)
Mnie też bardzo wciągnęła. :D

Odnalazłam Cię i oddałam do obserwowanych. :) Widzę, że gustujesz w fantastyce. :)

diablica91
23-09-2010, 13:25
Ja się teraz "zabieram" za "Pachnidło" :)

honeypuff
23-09-2010, 15:30
widzialam film hehe

klanat
23-09-2010, 16:57
Ja kiedys baaardzo duzo czytalam teraz nie mam czasu niestety:)
Ale My dzieci z dworca zoo to racz\ej bym nie nazwala dobra ksiazka to raczej przerażająco ,odrażająca lektura niestety prawdziwa
pamietnik narkomanki to znów mało realistyczny
Biala masajka super ,ostatnio byl film w telewizji ale to nie to samo
My dzieci... tez jest film ale nie dorasta ksiazce do pięt :)

diablica91
24-09-2010, 10:18
widzialam film hehe

Ja też,ale tylko kawałkami,bo było późno i przysypiałam :)

Alexandraa
24-09-2010, 16:21
Ja się teraz "zabieram" za "Pachnidło" :)

Ja zaczęłam oglądać film ale jakiś był dziwny więc nie obejrzałam do końca. Ale książka bardziej mnie kusi niż film. :)

diablica91
28-09-2010, 10:28
Teraz zaczynam "Serce w ogniu" :)

byli
28-09-2010, 13:12
Klanat masz rację, My dzieci z dworca Zoo nie można nazwać "dobrą" książką. Ja po jej przeczytaniu kilka lat temu nie mogłam długo spać, było mi przez kilka dni jakoś nie swojo, dobiłam się oglądając film o tym samym tytule. Po nim miałam kilka dni mdłości i nie mogłam nic jeść. Było mi strasznie źle z tym że to nie jest fikcja. Ale odkąd zaczęłam zaczytywać się w literaturze Holocaustu głównie literaturze obozowej, to nagle My dzieci z dworca Zoo stały się jedynie mało ważną i mało dotykającą mnie książką wśród okropieństw które czytam w relacjach ocalałych z Oświęcimia i innych obozów.

Alexandraa
28-09-2010, 13:25
Byli... no co Ty...? Aż tak?

lirene21
01-10-2010, 16:25
ja uwielbiam książki :) pochłaniam je masowo. polecam Paulo Coelho Dan Brown. ostatnio przeczytałam "Dobranockę" Agnieszki Niezgody- główna bohaterka Maja ma cięty język i wydawałoby się wspaniałe życie. książka pełna jest pikantnego słownictwa :) jak dla mnie książka była ok:)

diablica91
03-10-2010, 20:51
Właśnie skończyłam "Zaćmienie" i zaczynam "Kod Leonarda da Vinci"-wersja ilustrowana-bardzo ciekawa :)

Alexandraa
08-10-2010, 16:16
Wersja ilustrowana? Hmmm... ciekawe.

rudzielec
09-10-2010, 23:21
jak tylko poloze synka spac od razu biore sie za czytanie!!! chlone wszystko!!! od `pamietnika narkomanki`, po` kwiat pustyni``, ostatnio czytalam `mialam 12 lat...` mocna ksiazka polecam!
no i rzecz jasna multum ksiazek o tematyce dawnych obozow koncentracyjnych...

asiek
10-10-2010, 00:01
A ja zaczęłam "Pamiętniki Wampirów". Powiem szczerze, że serial nieco przekłamany, ale bardziej mi się podoba od książki :P zobaczymy jak dalej się potoczą losy bohaterów, pierwsza część czyli "Przebudzenie" <chyba> nie wciągnęła mnie za bardzo.

dudejla
10-10-2010, 19:17
Ja przejrzałam temat od początku do końca i wyszperałam parę kąsków dla siebie.:)

Przede wszystkim sięgnęłam po Spaloną żywcem - tytuł pojawiał się kilkakrotnie. Polecam mimo tego, że nie jest to książka łatwa, lekka i przyjemna. Wręcz przeciwnie - budzi skrajne emocje i zmusza do refleksji.
Nie chce pisać za wiele na temat treści, żeby dać możliwość osobom zainteresowanym przeczytania w całości. Jednak pewne kwestie sprawiły, że wpisuję te książkę na listę tych, które człowiek powinnien przeczytać. Przede wszystkim są to wyznania kobiety - obcokrajowca. Nie znającej dobrze języka i właśnie doskonale oddaje to styl i sposób w jaki książka jest napisana. Nie ma tu zbędnej literackości. masy epitetów i wyszukanych metafor. Od razu widać, że zasób słów tej osoby jest ograniczony. Niektóre fragmenty bardziej przypominają język mówiony niż pisany - to wszystko sprawia, że "czujemy" autentyczność tej książki, tego wyznania. Poza tym wspomnienia nie są pisane z perspektywy kobiety wyzwolonej, nowoczesnej, negującej wszystko to, co związane z przeszłością. Po latach w dalszym ciągu widać wpływ wychowania na życie i sposób myślenia "bohaterki". Naprawdę polecam:)

Chciałam jeszcze wspomnieć o takim autorze jak Simon Beckett, twórcy:

- Chemia śmierci
- Zapisane w kościach
- Szepty zmarłych

Jestem wielką fanką Christie i wszystkie kryminały oceniam z tej perspektywy. Wprawdzie wyżej wymieniony nie pisze kryminałów a thrillery medyczne ale strasznie mi się spodobały. A tak jak piszę jestem wybredna w tym temacie:) Na pewno moją opinie podzielą osoby, które lubią np serial Kości. Książki na prawdę wciągające i zaskakujące, czyta się je jednym tchem. Szkoda, że tak mało :( w tym roku ukazała się jeszcze jedna ale chyba nie została jeszcze przetłumaczona na polski.


Jeżeli interesujecie się również literaturą tego typu to bardzo proszę o podrzucenie jakiś tytułów.
Jeszcze chciałam was zapytać, czy czytałyście coś Johna Grishama, warto?

luna07
26-10-2010, 12:09
Z Margit Sandemo polecam jeszcze :
"Sagę o Czarnoksiężniku"
"Sagę o Królestwie Światła"

ostro fantastyczno - demoniczne - radzę podchodzić do lektóry z "przymróżeniam oka" :D

dokładnie! dla mnie są rewelacyjne :skacze: jak mam gorsze dni to zawsze wracam do sagi a raz w roku wertuje całość :P

Alexandraa
28-10-2010, 13:59
Dziewczyny, a zamierzacie przeczytać książę Weroniki Marczuk?
10 listopada ma się ukazać w księgarniach. :)

farbstift
31-10-2010, 19:27
Jeżeli interesujecie się również literaturą tego typu to bardzo proszę o podrzucenie jakiś tytułów.
Jeszcze chciałam was zapytać, czy czytałyście coś Johna Grishama, warto?

Ja to tylko "Ominąć Święta":D

Ja bardzo lubię też czasem sięgnąć po Segala np. "Love Story", "Absolwenci", "Doktorzy, "Nagrody" etc. Ciekawy, lekki język, fabuła zawsze wciąga i pobudza do głębokich refleksji. Takie życiowe historie.

Tak sobie myślę, że chyba Wam nigdy nie poleciłam kilku pozycji, które bardzo mocno zapadły mi w pamięć:
-"Księga cmentarna" Neila Geimana
Bohaterami są mieszkańcy cmentarza, w tym jeden żywy chłopiec:D Pełna humoru, napięcia i zgrabnie wplątanego motywu danse macabre opowieść.
-"I odpuść nam nasze winy" Romain Sardou
Ciężko mi określić gatunek, takie połączenie literatury pięknej z thrillerem i kryminałem. Czyta się jednym tchem, motyw zbrodni, ciekawe tło historyczne, tajemniczy bohater, religia...Wciąga-więcej nie zdradzam:D
-"Złodziejka Książek" Markus Zusak
Pozycja zdecydowanie warta polecenia, akcja dzieje się w nazistowskiej III Rzeszy. Historia opowiadana jest przez małą dziewczynkę i....Śmierć. Ale uprzedzam, przygotujcie sobie chusteczki, bo nie da się pokonać emocji. Oczywiście oprócz płaczu ze smutku, będziecie płakać ze śmiechu. Książka naprawde porusza do granic.

rudzielec
31-10-2010, 21:19
Ja przejrzałam temat od początku do końca i wyszperałam parę kąsków dla siebie.:)

Przede wszystkim sięgnęłam po Spaloną żywcem - tytuł pojawiał się kilkakrotnie. Polecam mimo tego, że nie jest to książka łatwa, lekka i przyjemna. Wręcz przeciwnie - budzi skrajne emocje i zmusza do refleksji.
Nie chce pisać za wiele na temat treści, żeby dać możliwość osobom zainteresowanym przeczytania w całości. Jednak pewne kwestie sprawiły, że wpisuję te książkę na listę tych, które człowiek powinnien przeczytać. Przede wszystkim są to wyznania kobiety - obcokrajowca. Nie znającej dobrze języka i właśnie doskonale oddaje to styl i sposób w jaki książka jest napisana. Nie ma tu zbędnej literackości. masy epitetów i wyszukanych metafor. Od razu widać, że zasób słów tej osoby jest ograniczony. Niektóre fragmenty bardziej przypominają język mówiony niż pisany - to wszystko sprawia, że "czujemy" autentyczność tej książki, tego wyznania. Poza tym wspomnienia nie są pisane z perspektywy kobiety wyzwolonej, nowoczesnej, negującej wszystko to, co związane z przeszłością. Po latach w dalszym ciągu widać wpływ wychowania na życie i sposób myślenia "bohaterki". Naprawdę polecam:)

Chciałam jeszcze wspomnieć o takim autorze jak Simon Beckett, twórcy:

- Chemia śmierci
- Zapisane w kościach
- Szepty zmarłych

Jestem wielką fanką Christie i wszystkie kryminały oceniam z tej perspektywy. Wprawdzie wyżej wymieniony nie pisze kryminałów a thrillery medyczne ale strasznie mi się spodobały. A tak jak piszę jestem wybredna w tym temacie:) Na pewno moją opinie podzielą osoby, które lubią np serial Kości. Książki na prawdę wciągające i zaskakujące, czyta się je jednym tchem. Szkoda, że tak mało :( w tym roku ukazała się jeszcze jedna ale chyba nie została jeszcze przetłumaczona na polski.


Jeżeli interesujecie się również literaturą tego typu to bardzo proszę o podrzucenie jakiś tytułów.
Jeszcze chciałam was zapytać, czy czytałyście coś Johna Grishama, warto?

jesli chodzi o ksiazke - `souad spalona zywcem` to zgadzam sie rowniez ja czytalam i naprawde warto...moge ja polecic z czystym sumieniem, chociaz tak jak piszesz nie jest ona latwa... polecam jeszcze ksiazke `dawca` nie bede pisac tresci, ale rowniez dosc bulwersujacy temat opisuje...czyta sie ja z wielka ciekawoscia...polecam!

dudejla
01-11-2010, 09:32
AKtualnie jestem ta etapie thrillerów medycznych. Przeczytałam ostatnio kilka książek Tess Gerritsen i również są godne polecenia, wciągające, zaskakujące i ciekawe. Także jak ktoś miałby ochotę na coś z tego gatunku to polecam jej książki np "Chirurg".

Jeszcze chciałam wam pokazać fajną stronkę dla osób lubiących czytać:

Lubimy Czytać - Twoja Internetowa Biblioteczka (http://lubimyczytac.pl/)

"Stwórz własną internetową biblioteczkę, pokaż co czytasz i dowiedz się co czytają Twoi znajomi!
Tworzymy unikalny serwis społecznościowy dla miłośników książek."

Jest to strona na której tworzymy swoją internetową biblioteczkę na półki, której wsadzamy książki które przeczytaliśmy, kupiliśmy czy chcemy przeczytać. Książki można oceniać w określonej skali, pisać o nich opinie. Istnieje możliwość zaglądania do biblioteczek znajomych, w ten sposób widzimy ich przeczytane książki, co może nam potem ułatwić wybór w bibliotece czy księgarni.

rudzielec
01-11-2010, 10:11
Przeczytałam ostatnio kilka książek Tess Gerritsen i również są godne polecenia, wciągające, zaskakujące i ciekawe. Także jak ktoś miałby ochotę na coś z tego gatunku to polecam jej książki np "Chirurg".

. wlasnie jej autorstwa ksiazka `dawca`...ssuper mnie wciagnela;)

farbstift
01-11-2010, 22:15
ja polecę portal podobny do tego co Dudejla: BiblioNETka ? książki - recenzje, opisy, oceny, opinie, dyskusje (http://www.biblionetka.pl/)

Alexandraa
02-11-2010, 13:54
ja polecę portal podobny do tego co Dudejla: BiblioNETka ? książki - recenzje, opisy, oceny, opinie, dyskusje (http://www.biblionetka.pl/)


Już go polecałam parę postów temu. :P

farbstift
04-11-2010, 21:52
aaa nie zauwazyłam:P kiedyś pisałam tam recenzje^_^

Kamilia B.S.
04-11-2010, 23:08
ja z kolei jestem miłośniczką książek z nutą surrealizmu :)
kocham literaturę iberoamerykańską -absolutnie wszystko Marqueza i Cortazara; tego ostatniego zwłaszcza opowiadania i zawsze przy nich beczę jak głupia :wstydek:
a teraz kończę "kocią kołyskę" Kurta Vonneguta i już wiem, że przeczytam wszystko tego autora -uwielbiam ten rodzaj dowcipu i prowadzenia narracji; samo się czyta ;)

Alexandraa
08-11-2010, 11:01
ja z kolei jestem miłośniczką książek z nutą surrealizmu :)
kocham literaturę iberoamerykańską -absolutnie wszystko Marqueza i Cortazara; tego ostatniego zwłaszcza opowiadania i zawsze przy nich beczę jak głupia :wstydek:
a teraz kończę "kocią kołyskę" Kurta Vonneguta i już wiem, że przeczytam wszystko tego autora -uwielbiam ten rodzaj dowcipu i prowadzenia narracji; samo się czyta ;)


Muszę ich "spróbować". :)

dudejla
08-11-2010, 14:42
Kamila, ja przeczytałam tylko jedną książkę Marqueza - Sto lat samotności. Polecam ją i na pewno wolnej chwili wrócę do twórczości tego autora.

Aktualnie dalej wałkuje thrillery medyczne, teraz czytam książkę Palmera Siostrzyczki i Cooka Kryzys. Jestem w trakcie, ale jak na razie bardziej podoba mi się twórczość Gerittsen. Zobaczymy, co będzie jak skończę czytać;)

asia
08-11-2010, 21:22
a czytałyście chmielewską? :D:D uwielbiam, szczególnie jej starsze książki :D:D:D

anka1212
11-11-2010, 20:19
Powieści Jane Austen :) Duma i uprzedzenie, Emma itp ;)

dudejla
10-01-2011, 12:37
Natrafiłam ostatnio w sieci na coś takiego:
(jestem ciekawa co sądzicie o doborze dzieł na tę listę, bo ja muszę stwierdzić, że niektóre pozycje mnie zaskoczyły)

Lista BBC książek, które powinien przeczytać każdy człowiek, wraz z dołączoną do niej intrukcjł obsługi:
1. Pogrub te tytuły, które przeczytałeś/-łaś.
2. Użyj kursywy przy tych, które masz zamiar przeczytać.
3. Podkreśl te książki, które kochasz/uwielbiasz/bardzo lubisz.
4. Wykreśl te tytuły, których nie masz zamiaru czytać, albo byłaś/-łeś zmuszona/-y przeczytać za czasów szkolnych i je znienawidziłaś/-łeś.
5. Umieść to na blogu.


1. Duma i uprzedzenie - Jane Austen
2. Władca pierścieni - JRR Tolkien
3. Jane Eyre - Charlotte Bronte
4. Seria o Harrym Potterze - JK Rowling
5. Zabić Drozda - Harper Lee
6. Biblia
7. Wichrowe Wzgórza - Emily Bronte
8. 1984 - George Orwell
9. Mroczne materie - Philip Pullman
10. Wielkie nadzieje - Charles Dickens
11. Małe kobietki - Louisa M Alcott
12. Tess D'Ubervilles - Thomas Hardy
13. Paragraf 22 - Joseph Heller
14. Dzieła wszystkie Szekspira
15. Rebecca - Daphne Du Maurier
16. Hobbit, czyli tam i z powrotem - JRR Tolkien -
17. Birdsong - Sebastian Faulks
18. Buszujący w zbożu - JD Salinger
19. Żona podróżnika w czasie - Audrey Niffenegger
20. Miasteczko Middlemarch - George Eliot
21. Przeminęło z wiatrem - Margaret Mitchell
22. Wielki Gatsby - F Scott Fitzgerald
23. Samotnia - Charles Dickens
24. Wojna i pokój - Leo Tolstoy
25. Autostopem przez Galaktykę - Douglas Adams
26. Znowu w Brideshead - Evelyn Waugh
27. Zbrodnia i Kara - Fyodor Dostoyevsky
28. Grona gniewu - John Steinbeck
29. Alicja w Krainie Czarów - Lewis Carroll
30. O czym szumią wierzby - Kenneth Grahame
31. Anna Karenina - Leo Tolstoy
32. David Copperfield - Charles Dickens -
33. Opowieści z Narnii - CS Lewis
34. Emma - Jane Austen
35. Perswazje - Jane Austen
36. Lew, czarownica i stara szafa - CS Lewis
37. Chłopiec z latawcem - Khaled Hosseini
38. Kaptan Corelli - Louis De Bernieres
39. Wyznania Gejszy- Arthur Golden
40. Kubuś Puchatek - AA Milne
41. Folwark Zwierzęcy - George Orwell
42. Kod Leonarda Da Vinci - Dan Brown -
43. Sto lat samotności - Gabriel Garcia Marquez
44. Modlitwa za Owena - John Irving
45. The Woman in White - Wilkie Collins
46. Ania z Zielonego Wzgórza - LM Montgomery
47. Z dala od zgiełku - Thomas Hardy
48. Opowieść podręcznej - Margaret Atwood
49. Władca Much- William Golding
50. Pokuta - Ian McEwan
51. Życie Pi - Yann Martel
52. Diuna - Frank Herbert
53. Cold Comfort Farm - Stella Gibbons
54. Rozważna i Romantyczna - Jane Austen
55. A Suitable Boy - Vikram Seth
56. The Shadow of the Wind - Carlos Ruiz Zafon
57. Opowieść o dwóch miastach - Charles Dickens
58. Nowy wspaniały świat - Aldous Huxley
59. The Curious Incident of the Dog in the Night-time - Mark Haddon
60. Miłość w czasach zarazy - Gabriel Garcia Marquez
61. Myszy i ludzie - John Steinbeck
62. Lolita - Vladimir Nabokov
63. Tajemna historia - Donna Tartt
64. The Lovely Bones - Alice Sebold
65. Hrabia Monte Cristo - Alexandre Dumas
66. W drodze - Jack Kerouac
67. Juda nieznany - Thomas Hardy
68. Dziennik Bridget Jones - Helen Fielding
69. Dzieci północy - Salman Rushdie
70. Moby Dick - Herman Melville
71. Oliver Twist - Charles Dickens
72. Dracula - Bram Stoker
73. Tajemniczy Ogród - Frances Hodgson Burnett
74. Zapiski z małej wyspy - Bill Bryson
75.Ulisses - James Joyce
76. Szklany Klosz - Sylvia Plath
77. Jaskółki i Amazonki- Arthur Ransome
78. Germinal - Emile Zola
79. Targowisko Próżności - William Makepeace Thackeray
80. Possession - AS Byatt
81. Opowieść Wigilijna - Charles Dickens
82. Atlas chmur - David Mitchell
83. Kolor purpury - Alice Walker
84. Okruchy dnia (też: U schyłku dnia) - Kazuo Ishiguro
85. Pani Bovary - Gustave Flaubert
86. A Fine Balance - Rohinton Mistry
87. Charlotte's Web - EB White
88. The Five People You Meet In Heaven - Mitch Albom
89. Przygody Sherlocka Holmesa - Sir Arthur Conan Doyle
90. The Faraway Tree Collection - Enid Blyton
91. Jądro ciemności- Joseph Conrad
92. Mały Książe - Antoine De Saint-Exupery
93. Fabryka os - Iain Banks
94. Wodnikowe wzgórze - Richard Adams
95. Sprzysiężenie osłów - John Kennedy Toole
96. Miasteczko jak Alice Springs - Nevil Shute
97. Trzej Muszkieterowie - Alexandre Dumas
98. Hamlet - William Shakespeare
99. Charlie i fabryka czekolady - Roald Dahl
100.Nędznicy - Victor Hugo

xsunnyolciax
10-01-2011, 15:07
a ja ostatnio wypożyczyłam sobie "Z archiwum X" Bena Mezricha i jest zajefajne!
Co do tej listy, to nie zgodzę się do kilku pozycji, np. David Copperfield- jak dla mnie książka była bardzo nudna :D no ale to są gusta ;)

Sylwia1982
10-01-2011, 15:45
Jesli komus podobala sie ksiazka "kwiat pustyni" to polecam bardzo ksiazke "Tysiac wspanialych slonc" - autor Khaled Hosseini. Rewelacja!

asia
11-01-2011, 19:33
moim zdaniem niektore z tych ksiazek są nie na miejscu na takiej liście, widac kilka pozycji, których ostatnio były ekranizacje (niektore zresztą kiepskie :P), bardziej postawiłabym na klasykę na takiej liście, na przyklad na malego księcia:D kilka bym dodała, na przykład początek szczypiorskiego - a przynajmniej mi ta ksiazka bardzo sie podobala. a na przyklad z takich 'szkolnych' mistrz i malgorzata, moim zdaniem rewelacja, dumasa wolę hrabiego:D

katerina15
20-01-2011, 21:32
Troszkę zamarł temat więc go odświeżę ;D

Jeśli chodzi o mnie to uwielbiam czytać książki, pod warunkiem, że tematyka mnie zainteresuje. Z lekturami miałam problem. Zawsze w tym samym czasie czytałam jakąś inną swoją książkę. Przed matura też nierozważnie wypożyczyłam książkę z bibliotek w nadziei że "przeczytam po maturze". Nie usiadłam do zeszytów, dopóki nie skończyłam książki.

Moją najukochańszą pisarka jest Tess Gerritsen. Zaraziła mnie nią ciocia jakieś 4 lata temu. Mam przeczytane wszystkie jej książki i średnio raz w miesiącu sprawdzam w internecie czy nie wyszły jakieś jej nowości.
Kolejni moi ulubieni pisarze to :Harlan Coben, Robin Cook, Dean Koontz , Stephen King, Agatha Christie i Iris Johansen. Tych autorów mam przeczytane pojedyncze tytuły, ale mam nadzieje, ze uda mi się przeczytać wszystkie ich książki ;). W planach mam również wypożyczenie książek autorstwa Kathy Reichs.
Uwielbiam thrillery a w szczególności thrillery medyczne. ;)

dudejla
20-01-2011, 23:45
Katerina, czytasz to samo co ja! Mój gust książkowy po prostu! I Tess Gerritsen też uwielbiam!:love:

rudzielec
20-01-2011, 23:48
tez lubie tess...czyta sie jednym tchem... i tematy dobre...ogolnie zyciowe ksiazki lubie...

katerina15
20-01-2011, 23:55
haa! wiemy co dobre :D
W tym roku maja wyjść dwie jej nowe ksiązki - ciało i kwarantanna. Już się nie mogę doczekać :skacze:


PS. mój profil na lubimyczytac.pl jakbyście chciały wysłać zaproszenie:D http://lubimyczytac.pl/profil/9418/katerina15

ducek07
20-02-2011, 10:16
Jesli komus podobala sie ksiazka "kwiat pustyni" to polecam bardzo ksiazke "Tysiac wspanialych slonc" - autor Khaled Hosseini. Rewelacja!

Czytałam "Kwiat pustyni" i bardzo mi się spodobała ta książka, później zobaczyłam film i strasznie się rozczarowałam :/:
Ogólnie czytam książki na faktach np. "Wstrząsające wyznania Kathy" czy "My dzieci z dworca zoo". Jak znajdę czas to na pewno przeczytam "Tysiac wspaniałych słońc" skoro zachęcasz, ale to raczej po maturze będzie :P

Evelyn.
20-02-2011, 19:02
ja z tej listy tytułowej przeczytałam tylko "Mroczne materie" - Philip Pullman(3 tomy), uwielbiam fantazy!!, a teraz czytam "pamiętniki wampirów" l.j. smith, ostatnio przeczytałam też sagę "zmierzch"(4 tomy)s. meyer, "harrego pottera" J. K. Rowling , "koralinę"Neil Gaiman, "cudowna podróż edwarda tulana" kate diCamillo-na której się spłakałam chyba z 10 razy;( polecam!!

Alexandraa
23-03-2011, 14:17
Ja aktualnie czytam książkę Szymona Hołowni "Monopol na zbawienie". Jak ją wyciągam w miejscu publicznym (np. w przychodni kiedy czekam w kosmicznej kolejce) to się na mnie wszyscy dziwnie patrzą. :)
Czytała któraś?

xsunnyolciax
23-03-2011, 19:02
Ja aktualnie czytam książkę Szymona Hołowni "Monopol na zbawienie". Jak ją wyciągam w miejscu publicznym (np. w przychodni kiedy czekam w kosmicznej kolejce) to się na mnie wszyscy dziwnie patrzą. :)
Czytała któraś?

Czytałam, rewelacyjna, jak najbardziej polecam. Poza tym Hołownia jest świetny :love: :haha: Bardzo fajnie pisze, wszystkie jego książki są super :D

Evelyn.
23-03-2011, 19:16
17 kwietnia ukaże się najnowsza część "pamiętników wampirów" chyba się nie doczekam:tuptup:

ducek07
23-03-2011, 19:53
Potrzebuję "Psychoza" Blocha i nigdzie tej książki nie mogę znaleźć, a jest mi potrzebna do matury ;( Ma ją może ktoś? Nawet bym była gotowa ją odkupić. Błagam! Pomocy!

Alexandraa
24-03-2011, 09:05
Czytałam, rewelacyjna, jak najbardziej polecam. Poza tym Hołownia jest świetny :love: :haha: Bardzo fajnie pisze, wszystkie jego książki są super :D

Mam takie samo zdanie jak Ty. :wstydek:

asia
25-03-2011, 04:58
ducek tutaj masz jakies cos, ale nie ksiazke :( moze na allegro cos bedzie albo w antykwariatach poszukaj... albo film obejrzyj, chyba ze masz zadanie porownac ksiazke i film hyhy

03 R. Bloch ? Psychoza.docx - Opracowania lektur - 5 ROK - krzyzosiak - Chomikuj.pl (http://chomikuj.pl/krzyzosiak/Studia+-+IFP/B)+ZAJ*c4*98CIA/Specjalno*c5*9b*c4*87+FOLKLOR/Zagadnienia+literatury+popularnej/5+ROK/Opracowania+lektur/03+R.+Bloch+*e2*80*93+Psychoza,408615943.docx)

ducek07
25-03-2011, 13:52
No właśnie mam porównać książkę i film. Już w bibliotece we Wrocławiu dzisiaj znalazłam :D Ale dziękuję za pomoc :)

Alexandraa
29-03-2011, 11:52
Muszę się podciągnąć w czytaniu bo się tak opuściłam, że ostatnio w ogóle nie czytam. :( Źle mi z tym.

Joan
29-03-2011, 14:18
Przyznam, że z tej listy niewiele przeczytałam - może 10 by się znalazło.

W szkole nie lubiłam lektur o wszelkich wojnach, obozach koncentracyjnych itp.

asia
29-03-2011, 20:25
a u mnie były to ulubione:D

patisia
01-04-2011, 04:49
To i ja dorzucę swoje 3 grosze:P
O tych, które były już wymieniane powtarzać się nie będę:P

Adam Przechrzta "Pierwszy krok"- fantasy osadzone we Francji, Rzymie ładnych kilka wieków temu:P Moim zdaniem idealna:)
Jak w każdej dobrej:P książce jest rycerz, władający magią, jego "piętaszek" który z powodzeniem bije go na głowę w walce na miecze:skacze: Mamuśka, potężna wiedźma która lubi klepać publicznie synka-rycerza po tyłku:) romantyczna miłość której śmierć i demony nie pokonają, magiczne stworzenia, zakon Joanny Orleańskiej, chińscy magowie, rzymski cesarz ze swą świtą.... słowem najbardziej sfatygowana książka w mojej opasłej biblioteczce. POLECAM:ok:


Anne Bishop "Trylogia Czarne Kamienie"- Sama trylogia jak i jej kontynuacja rewelka!!!!! Społeczeństwo w którym rządzi Królowa:skacze: Czarne charaktery od których włos się jeży i które chce się przez kartki książki udusić gołymi rękami... Świat czarownic, czarnych wdów, mężczyzn ze skrzydłami:P zwierząt, które są kimś więcej.... Bardzo wciągające książki, które czytałam z zapartym tchem do rana.... Jeszcze kilka razy, a będą bardziej sfatygowane, niż "Pierwszy krok":skacze:


Czytała już któraś??:D

paula99996
01-04-2011, 23:31
ja wam dziewczynki polecam książki pisane przez Panią Dorotę Terrakowską np. " Ono", "Samotność Bogów" i "Tam gdzie spadają anioły", jeżeli chodzi o tą listę to powinno tam się znaleźć jeszcze "Przedwiośnie" i " Quo Vadis"

xsunnyolciax
02-04-2011, 14:39
Terakowska napisała też "Poczwarkę", świetna książka.

Anika
21-04-2011, 11:31
Wczoraj wypożyczyłam książkę ,,Chata'' Williama P. Younga. Zawsze chciałam ją przeczytać, wielu ludzi mi ją polecało :)

Alexandraa
28-04-2011, 11:42
Ostatnio przeczytałam "Zdążyć przed pierwszą gwiazdką" Grocholi i szczerze nie polecam mimo tego że ją lubię. Teraz czytam "Sto lat samotności" -ale póki co jest bez sensu. :P

natalia268
28-04-2011, 12:56
A czytał ktoś 'SZMINKA W WIELKIM MIEŚCIE' ? Bo niby zabrałam sie do tego, ale nie mam czasu na razie czytac.. i tak sie zastanawiam czy sa jakie opinie?

hersa
28-04-2011, 16:27
patisia- dzięki za recenzje, uwielbiam fantasy, trzeba będzie przeczytać :D

Wena
28-04-2011, 16:42
Ja właśnie kończę Mitch Albom "Jeszcze jeden dzień" - super :)

dizzzy_girl
28-04-2011, 20:53
Ja polecam książki autorstwa Jodi Picoult :) świetne po prostu i do kupienia w empiku

aga774
29-04-2011, 08:23
Ja bez książki nie zasnę :D
Uwielbiam czytać tzw.biografie takie jak "kwiat pustyni,spalona żywcem" aktualnie skończyłam "arabska żona" Tanya Valko rewelacja jest to opowieść o polskiej dziewczynie z prowincji która wyszła za mąż za araba i wszystko było ok do puki nie pojechała w odwiedziny do jego matki resztę można się domyślić.Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg ;(Teraz zaczełam czytać "uwięziona w teheranie"ale nie specjalnie mnie wciągneła.Jeszcze mogę polecić "kwiat śniegu i sekretny wachlarz" Lisa See jest to opowieść o chińskiej dziewczynie która dorastała w średniowiecznych chinach,opisane jest dokładnie jak przebiegał proces łamania stóp aby miały 3cm:wow: boże jak one cierpiały tam były traktowane gorzej niż zwierzęta,przeczytałam tą książkę w jeden dzień i noc oczywiście nic w domu nie zrobione ale ja tak mam dlatego boję się wciągać w takie czytanie :haha:

Anika
17-05-2011, 16:49
Również polecam książke ,,Kwiat Pustyni''.
Książkę czytałam ok. 4 lat temu a film obejrzałam w tym roku :)

mini89
17-05-2011, 17:03
ja polecam serię Diany Gabaldon :) taaaaakie cegiełki ale super się czyta :) jestem aktualnie na 2 tomie :)

xsunnyolciax
17-05-2011, 17:52
Ja teraz czytam kryminały Agathy Christie, rewelacyjne :slina:

Lady26
17-05-2011, 18:43
Ja natomiast mam zamiar "łyknąć" cała sagę"Zmierzchu" :)
Oglądając 3 części filmu, zastanawiam się ile ciekawych szczegółów opuścił reżyser :)
Już nie mogę się doczekać, kiedy zdobędę te książki ... ;)

milenka_olsztyn
17-05-2011, 18:53
Polecam sage Zmierzch bo reżyser opuścił tak naprawdę najciekawsze fragmenty z książek i skupił się na tych mało istotnych..;/

Aliz
17-05-2011, 21:05
mnie Zmierzch nie rusza. Pamiętam jeszcze jak tą sagą jarały się koleżanki z klasy, jeszcze w gimnazjum, że niby takie romantyczne i wgl.:P
Polecam za to:
-'smażone zielone pomidory' Fannie Flagg
-'środek lata' Małgorzaty Wardy
-moim zdaniem jedne z najlepszych książek, które przeczytałam:ok:

xsunnyolciax
17-05-2011, 21:14
Smażone zielone pomidory faktycznie super :D

wisienkakwspz
18-05-2011, 08:03
Ja kiedyś czytałam książki nałogowo, a teraz :/: Jak przychodzi wieczór, mąż wróci z pracy i zajmuje się córą to wolę sobie forum czy jakąś branżową gazetkę poczytać i czegoś ciekawego dowiedzieć :D A "ostatnio" co mnie zupełnie wciągnęło to były 3 serie M. Sandemo - "saga o ludziach lodu", "saga o czarnoksiężniku" i "saga o królestwie światła" ;) A oprócz fantastyki czytuję thrillery i kryminały ;)

rudzielec
18-05-2011, 09:11
ja teraz mam "pamietnik michala aniola", "zakazane gry" i "wakacje sailora", nie mam tu duzego wyboru ksiazek polskich, ale zawsze cos;]

kath82
02-08-2011, 13:20
Dziewczyny nie wiecie gdzie mogę znaleźć książkę pod tytułem "Trzy metry nad niebem"? Wiem, że jest na allegro, ale cena też ciekawa:wow:. Przeszukałam już wszystkie księgarnie internetowe i klapa:(.

natalia268
02-08-2011, 13:22
na poczatku tej strony pisalam o Szmince w wielkim mieście..hmm... jak dla mnie bez wiekszego zachwytu

coralick
02-08-2011, 16:30
Oj... ksiazki... to cos co kocham... Moja ulubiona i taka do ktorej czesto wracam jest Kraina chichow Jonathana Carolla... Mogla bym ja czytac dniami i nocam.
Nail Gaiman to kolejny mistrz na moich polkach. Zaczytuje sie tez w Stephenie Kingu, zadziej Mastertonie (juz mnie chyba znudzil) Kocham Irvinga i Hotel Newhempsire i Cecylie Ahern ze swoim PS. Kocham Cie, ale chyba jeszcze bardziej urzekla mnie "The book of tomorrow" (nie wiem jakie jest tlumaczenie tytulu na polski)
Kocham ksiazki, czytam codziennie.. w kibelku, w pracy na przerwie, na przystanku, przed zasnieciem i na spacerze z psem... Wiec mam zamiarch chlonac wasze tytuly i czyyyyyyytac :)

Askar
02-08-2011, 21:17
Ja polecam "Pamiętnik pisany miłością" Jamesa Pattersona, o ile ktoś lubi łzawe opowieści- ja na końcu książki ryczałam jak głupia :)

Alexandraa
16-08-2011, 10:45
Również polecam książke ,,Kwiat Pustyni''.
Książkę czytałam ok. 4 lat temu a film obejrzałam w tym roku :)


Ja teraz czytam kryminały Agathy Christie, rewelacyjne :slina:


Ja natomiast mam zamiar "łyknąć" cała sagę"Zmierzchu" :)
Oglądając 3 części filmu, zastanawiam się ile ciekawych szczegółów opuścił reżyser :)
Już nie mogę się doczekać, kiedy zdobędę te książki ... ;)


Za wszystkie te pozycje się ciągle zabieram a na drodze wyrastają kolejne i nie mogę się zabrać. Na swojej lisie na BiblioNETka ? książki - recenzje, opisy, oceny, opinie, dyskusje (http://www.biblionetka.pl) mam już z 200 pozycji, które chciałabym przeczytać. :skacze: Nie wiem kiedy ja to zrobię. :D

Ostatnio przeczytałam "Jeden dzień Iwana Denisowicza" - Sołzenicyna a teraz czytam "Mistrza i Małgorzatę". ;)

ducek07
19-08-2011, 12:17
A ja jestem fanką literatury faktu. Ostatnio przeczytałam "Zbrodnie Josefa Fritzla". Wstrząsająca książka, naprawdę myślałam, że nie doczytam jej do końca. W głowie mi się nie mieści, że taka sytuacja miała na prawdę miejsce i że istnieją ludzie właśnie tego typu.

natalia268
19-08-2011, 13:20
'Okaleczona' .. ksiazka o obrzezaniu. REWELACYJNA ! swietnie napisana, szybko sie czyta

ducek07
19-08-2011, 17:59
Czytałam, nawet ją posiadam ;) Ale od tej książki wolę "kwiat pustynni" o kobiecie z Somalii, która stamtąd uciekła i została modelką (o obrzezaniu też tam jest).

Alexandraa
22-08-2011, 13:07
A ja jestem fanką literatury faktu. Ostatnio przeczytałam "Zbrodnie Josefa Fritzla". Wstrząsająca książka, naprawdę myślałam, że nie doczytam jej do końca. W głowie mi się nie mieści, że taka sytuacja miała na prawdę miejsce i że istnieją ludzie właśnie tego typu.

Hmmm, może przeczytam. Ale boję się, że będę za słaba. ;)



Czytałam, nawet ją posiadam ;) Ale od tej książki wolę "kwiat pustynni" o kobiecie z Somalii, która stamtąd uciekła i została modelką (o obrzezaniu też tam jest).


Słyszałam, ze bardzo dobre książka.


Ja nadal męczę "Mistrza i Małgorzatę" ;)

ducek07
22-08-2011, 17:49
Josef Fritzl zaczął molestować swoją córkę gdy miała 11 lat. W wieku 18 lat zamknął ja w piwnicy na 24 lata i miał z nią 7 dzieci. Najstarsze z dzieci zobaczyło pierwszy raz słońce po 19 latach. W piwnicy było ciasno, śmierdziało pleśnią przez jego córka i wspólne dzieci często chorowały. To tak z grubsza. Są jeszcze różne inne zdarzenia i szczegóły, które sprawiają, że cała ta historia jest jeszcze bardziej wstrząsająca.

No podstawie książki "Kwiat pustyni" powstał film, którego nie polecam. W filmie skupili się na jej karierze, która w książce była w zasadzie mało istotna. Pominęli wiele wątków, wg mnie dość istotnych.

milenka_olsztyn
23-08-2011, 07:59
A ja polecam książkę "Przepis na torcik orzechowo bezowy(czyli jak zrealizować marzenia)" Agnieszki Forland
myślę że każda z nas powinna to przeczytać:)
http://i53.tinypic.com/3128g29.jpg

Alexandraa
23-08-2011, 10:20
Josef Fritzl zaczął molestować swoją córkę gdy miała 11 lat. W wieku 18 lat zamknął ja w piwnicy na 24 lata i miał z nią 7 dzieci. Najstarsze z dzieci zobaczyło pierwszy raz słońce po 19 latach. W piwnicy było ciasno, śmierdziało pleśnią przez jego córka i wspólne dzieci często chorowały. To tak z grubsza. Są jeszcze różne inne zdarzenia i szczegóły, które sprawiają, że cała ta historia jest jeszcze bardziej wstrząsająca.

Wiem, pamiętam tą historię.



A ja polecam książkę "Przepis na torcik orzechowo bezowy(czyli jak zrealizować marzenia)" Agnieszki Forland
myślę że każda z nas powinna to przeczytać:)


To jakiś poradnik psychologiczny?

milenka_olsztyn
23-08-2011, 11:21
coś na takiej zasadzie ale bardzo fajne:)

Anika
24-08-2011, 00:42
A ja polecam książkę "Przepis na torcik orzechowo bezowy(czyli jak zrealizować marzenia)" Agnieszki Forland
myślę że każda z nas powinna to przeczytać:)


Brzmi ciekawie :)

Alexandraa
06-10-2011, 10:20
Ostatnio przeczytałam "Rockmann czyli jak nie zostałem saksofonistą" Wojciecha Manna i polecam, jest genialna. :)
A teraz czytam "Diabeł ubiera się u Prady" i jest jakaś taka... nie w moim stylu. ;)

Joan
06-10-2011, 19:49
Ja polecam książki Joyce Carol Oates. Są świetne.

DiamondShine
24-05-2012, 20:16
a ja jestem w trakcie czytania książek Mary Higgins Clark . Czytam "Nie ma jak w domu" i wciąga! książki są super polecam ;) ide wlasnie dalej czytać, dlatego nawet ostatnio forum zaniedbuje. ;)

Alexandraa
19-06-2012, 13:34
Aktualnie czytam "Nielegalnych" - Vincent Severski. Świetna książka o nielegalnych agentach. Polecam.

chwilka1979
08-07-2012, 14:35
witam !!!!

Bardzo dużo czytam , od małego . Przechodziłam równe etapy w czytaniu . normalnie muszę czytać do poduszki . Obecnie czytam
Arabska perła (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/59445/arabska-perla)
Maha Gargash (http://lubimyczytac.pl/autor/35040/maha-gargash)

Lubię takie klimaty . Pozdrawiam .

sandrus
08-07-2012, 15:16
a ja polecam"Dalajlama dla par"
warto przeczytać:)

Share77
10-11-2012, 18:12
Ja polecam Jacka Higginsa Niebezpieczna Gra - niedawno wydana najnowsza książka

debi91
13-11-2012, 15:04
dobrze sie czyta dziewczyne z tatuazem smoka

Prezes_ona
22-11-2012, 10:51
Polecam Walter Isaacson "Steve Jobs" -ciekawa biografia ciekawego człowieka.Warto poczytać;)

DianaT
22-11-2012, 11:24
A ja polecam "50 twarzy Greya" i kolejny tom "Ciemniejsza strona Greya" - raz ze jest tyle seksu ze az uszy mnie piekly jak czytalam a moje libido znacznie wzroslo:skacze: a dwa to opowiada fajna historie o facecie ktory jest skrzywiony psychicznie przez los i zmienia sie dzieki kobiecie.

I "Będziesz tam?" Musso - nie bede pisac o czym jest zeby nie zepuc radosci czytania bo na prawde warto. Tego autora wszystkie ksiazki sa cudowne a duzo ich nie ma bo chyba 8

katiaa162
22-11-2012, 13:51
Tydzien temu skonczylam czytac czwarty tom "SAGA" TWILIGHT. Ksiazki mnie tak wciagnely, ze nie moglam przestac ich czytac ;/

"Saga Zmierzch"

1.1 Zmierzch (http://pl.wikipedia.org/wiki/Zmierzch_(cykl)#Zmierzch)
1.2 Księżyc w nowiu (http://pl.wikipedia.org/wiki/Zmierzch_(cykl)#Ksi.C4.99.C5.BCyc_w_nowiu)
1.3 Zaćmienie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Zmierzch_(cykl)#Za.C4.87mienie)
1.4 Przed świtem (http://pl.wikipedia.org/wiki/Zmierzch_(cykl)#Przed_.C5.9Bwitem)
Potem obejrzalam wszystkie filmy... razem z nowym co dopiero sie ukazal.... :) REWELACJA ;D:skacze:

Aliz
22-11-2012, 14:19
heh właśnie mnie zaciekawiła książka "50 Twarzy Greya", a wszystko za sprawą artykułu w Cosmo. Podobno super hit w UK, więc w najbliższym czasie mam zamiar się na nią skusić.;)

Paulka
22-11-2012, 14:22
ja tez przymierzam sie do przeczytania tej ksiązki "50Twarzy Greya" ostatnio radiu słyszałam kilka fragmentów z niej chya Joanna KOroniewska czytala...

katerina15
22-11-2012, 14:38
A ja się przymierzałam, ale przyjaciółka przeczytała i stwierdziła, że przereklamowane, mocne porno, naiwne, język baaardzo średni i mnie nie poleca, bo już wie że mnie się to też nie spodoba :P Trochę już znamy swoje gusta co do książek, więc jej wierzę:D co kto lubi oczywiście:) Jestem ciekawa waszych opinii :)

ada.kmiec89
23-11-2012, 12:02
ja tam lubie ksiazki bukowskiego
polecam kobiety i listonosz

asiek
23-11-2012, 18:58
A ja jestem zakochana w Harlanie Cobenie :)
Lubię też powieści Cook'a, takie kryminalne i sensacyjne :)
A tego Zmierzchu nie wiem czemu, ale jakoś nie chce mi się nawet zaczynać czytać, chyba za bardzo przereklamowane.

DianaT
23-11-2012, 19:19
Ja Cobena też bardzo lubilam ale jego dwie najnowsze ksiazki to wedlug mnie porazka. Jeszcze "schronienie" jest w miare, ale ta "wszyscy mamy tajemnice" to totalny badziew. JEgo najlepsze ksiazki to moim zdaniem z Myronem bo sa napisane z humorem i trzymaja w napieciu.

A tak odbiegajac od Cobena to jesli ktos nie czytal trylogii "Millenium" Larssona to polecam bo ksiazka jest na prawde godna uwagi. Czytalam ja rok temu a nadal jestem pod wielkim wrazenie.

katerina15
23-11-2012, 19:33
O! Cobena też kiedyś czytałam, ale te jego pierwsze książki (w każdym razie te z Myronem :D) Ale dorwałam Tess Gerritsen, Kathy Reich, Cooka i Becketta i darzę ich prawdziwą miłością :D

Chyba skuszę się na nowego Cobena, bo też słyszałam opinie, że nowe książki są beznadziejne, ale chce to sama ocenić :) Ten gatunek książek mnie kręci :D

A co do Zmierzchu to moja ciocia dostała książkę od syna "przed świtem". Przeczytała 300str i stwierdziła, że przez to nie przebrnie. Kaś cwany stwierdził, że obejrzy chociaż 1cz. filmu zanim zacznie czytać. Obejrzałam... bez szału... nudy.. Obejrzałam profilaktycznie drugi... nudy... ale ludzie piszą, że film nie umywa się do książki. Zaczęłam czytać.. (znałam już bohaterów no to jedziemy). Doczytałam do połowy. 200str o tym jak wilki kręcą się po lesie...
To nie dla mnie :P Wolę jak w książkach jest akcja, krzyczę do bohaterów "nie idź tam sama!", a po odłożeniu książki patrzę, czy wszystkie okna i drzwi szczelnie pozamykane :D

DianaT
23-11-2012, 19:43
Ja właśnie kończe sage Camilli Lackberg i bede sie zabierac za Tess Geritssen bo duzo osob mi polecalo.

"Zmierzchu" nie czytalam bo jakos do tego mnie nie ciagnie ale ostatnio nabieram checi zeby przeczytac po to zeby wiedziec czym sie tak wszyscy podniecaja.
A jesli chodzi o jedne z nowszy ksiazek Cobena to polecam "Klinike śmierci" jest na prawde dobra, trzyma w napieciu.

katerina15 - widze ze lubisz takie klimaty jak ja:D i w zwiazku z tym polecam Ci "Millenium" o ktorym pisalam juz wyzej:) Wspanialy kryminal, trzeba przy nim niezle myslec :D

katerina15
23-11-2012, 19:52
Dzięki pumcia :) W takim razie na pewno przeczytam :) A ja będę kolejną osobą która poleci Ci Tess Gerritsen. Najlepiej jedną z pierwszych książek, np Chirurga, bo tak jak u Cobena, niby nowe wydarzenia, ale jednak zachowana jakaś ciągłość i wspaniali bohaterowie :love: Jak coś, to ja mam przeczytane wszystkie :D

DianaT
23-11-2012, 19:56
Mi właśnie Tess poleciła klientka ktora lubi takie ksiazki jak ja. W ogole ja kocham kryminaly skandynawskie, ale poki co wsrod nich wiedzie prym "Millenium". Tej ksiazki sie slowami nie da opisac, ale niestety autor nie zyje i juz nic nowego nie napisze, a wielka szkoda bo mial facet leb zeby cos takiego wymyslic.

bozena70
26-11-2012, 21:35
Ostatnio dorwałam książki Pilipiuka :P Kuzynki i seria o Jakubie Wędrowyczu :P

asia
27-11-2012, 21:47
noo millenium fajne, 1 czesc najbardziej mi sie podobala. natomiast co do ekranizacji to amerykanska zywcem zerzneta ze szwedzkiej. zal

DianaT
27-11-2012, 23:01
Nawet nie patrzac na to ze jest zywcem zerznieta to i tak szwedzka jest dla mnie badziej przekonujaca. Uwzam ze lepiej jest oddana atmosfera i bardzo dobrze dobrani glowni bohaterowie. Ale i tak najlepsza ksiazka. Ogladlam filmy po przeczytaniu ksiazki i strasznie sie wkurzalam ze tak to wszystko pozmieniali i nie oddali uroku calej ksiazki eh

el.ch
31-01-2013, 11:50
"Gangsterski" Tomasza Matkowskiego - polecam kazdej, ktora lubi zdrowa dawke dobrego humoru. Swietna ksiazeczka na pochmurne dni. Usmialam sie ja, usmial sie moj ojciec i brat o 10 lat mlodszy rowniez,wiec spokojnie mozna powiedziecm ze nie ma sprecyzowanego adresata. Obrazek wloskich gangsterow rozbijajacych sie o brutalna rzeczywistosc PRL-owskiego absurdu rosmieszy kazdego :)

karnityna
16-04-2013, 15:25
Ostatnio przeczytałam "Małe kobietki" Louisy May Alcott i zauroczyła mnie ta ciepła książka i jej przyjazne bohaterki. Jak najbardziej polecam :)

Tosiaczek
16-04-2013, 16:51
A ja wam przedstawię książki które przeczytałam w tamtym roku :)

Książki Douglasa Prestona i Lincolna Childa <3 <3
Polecam całą serie thrillerów z agentem Pendergastem w roli głównej..

Relikt
Relikwiarz
Gabinet osobliwości
Martwa natura z krukami
Siarka
Taniec śmierci
Księga umarłych
Krąg ciemności
Kult
Granice szaleństwa
Bez litości
Dwa groby (tego jeszcze nie przeczytałam, bo nie mam ;/)


A także inne ich książki :

Zabójcza fala
Nadciągająca burza

innych jeszcze nie czytałam, ale są na pewno świetne :)

katrina89
03-07-2013, 20:45
witam kolejny molik ksiazkowy :D

hersa
03-07-2013, 21:03
Jakiś czas temu skończyłam 5 tom "Pieśń Lodu i Ognia" i muszę przyznać, że saga jest świetna. Teraz zaczęłam "Pan lodowego ogrodu", ale jakoś dziwnie mi się czyta po Martinowskiej "Pieśni..." Mam nadzieję, że przywyknę do zupełnie innego stylu, bo dość ciekawie się zaczyna.

katrina89
03-07-2013, 22:19
ja aktualnie czytam Revenge Wears Prada L.Weisberger

kasiulka81
03-07-2013, 23:24
Ja ostatnio przeczytałam wszystkie 3 części Greya i jestem mile zaskoczona :ok:moje koleżanki również, teraz czekamy na film :skacze:

katrina89
04-07-2013, 17:26
Mnie 50 shades wcale nie zachwyciło

sandrus
04-07-2013, 23:38
Ja ostatnio przeczytałam wszystkie 3 części Greya i jestem mile zaskoczona :ok:moje koleżanki również, teraz czekamy na film :skacze:

Ja właśnie jestem w połowie 1 częsci.:)

nanami7
09-07-2013, 13:10
tez czytalam trzy czesci. Luzna ksiazka, ktora sie czyta lekko i przyjemnie a sceny 'lozkowe' wogole mnie nie ruszaly, bo po 100 stronach juz sie przyzwyczailam do tych opisow :P

katrina89
09-07-2013, 13:22
Ja polecam bezpieczna przystań Sparksa:)

kasiulka81
18-07-2013, 22:58
Nanami skoro sceny "łóżkowe" w Geyu Cię nie ruszyły to polecam książkę "Facet na telefon" trochę pikantniejsza :crazy: ale fajnie się czyta i aż dziw bierze, że facet potrafi tak opisać emocje

Patrycja_92
19-07-2013, 17:46
Ja tez właśnie skonczyłam Trylogię Greya, podsumowując trylogię to plusy i minusy :
PLUSY :

romantiko
lekko sie czyta
wciąga mega
ukazuje świat, który zobaczyc ma okazje mało która z nas
powoduje poczucie lekkiej zazdrości i wzdychania, gdy się czyta: czytające wiedzą czego się zazdrości xD

MINUSY:

sceny erotyczne są tak często, że w połowie drugiej książki zaczęłam je zwyczajnie przewijać( ebooka czytam), gdyż mi się przejadły
słownictwo w scenach erotycznych " poczułam jego erekcję" kurde, co to lekcja biologi? XD może jeszcze ejakulację?
cała fabuła jest dla mnie w 90% identyczna jak w Zmierzchu, skromna laska, piekny koles, bogaty, wszystko umie, wszystko ma, przyszywani rodzice, stuknięta młodsza siostra ktora organizuje wszystko, itd itd
ciągłe powtarzanie przez bohaterów słowa " o k****"- przepraszam za wulgaryzm, aczkolwiek cytuję :)


Podsumowując i tak jest na plus, gdyż ja latem lubie odmóżdżacze i ksiazki w ktorych nie trzeba za wiele myśleć, gdyż stanowią dla mnie rozrywkę :)
No i szkoda że sie tak szybko skończyła, osobiście uwielbiam książki , Jakiś czas temu przebrnęłam przez Sagę o Ludziach Lodu( 47tomów) Wszystkie Harry Pottery, Zmierzchy,pamietniki Narkomanek, Ćpuny, i setki innych <3

nanami7
22-07-2013, 23:42
Nooo ruszyly mnie ale Pati w 100% opisala rowniez moje odczucia :D
oprocz Zmierzchu bo nie czytalam :P

DianaT
23-07-2013, 08:04
Jesli mowa o erotykach to polecam Sylvie Day i 3 tomy Crossa (calosc ma miec5 czesci ale do tej pory sa3) moim zdaniem o wiele lepsza od Greya. Nie jest tak przerysowana jak ten caly Gray. I jeszcze tez fajna ksiazka Sylvi Day "Mąż którego nie znałam" zupełnie inny rodzaj ksiazki erotycznej.

A odbiegajac od erotykow to ostatnio czytalam "Sniezka musi umrzec" autora nie podam bo jakos nie moge zapamietac, ale ksiazka moim zdaniem jest mega. Warta przeczytania. Cos co ja najbardziej lubie, 20 podejrzanych i do samego konca nie wiadomo kto co i jak :skacze:

dudejla
23-07-2013, 10:45
Dokładnie, jeśli chodzi o crossa, to książka na pewno lepsza językowo, więc lepiej się czyta. Czytelnik nie ma ochoty zamordować głównej bohaterki za każdym razem kiedy mówi "o święty Barnabo"! A tak poza tym książki bardzo podobne.

Jeśli chodzi o Greya, moje odczucia są podobne do waszych. Książka jest fajnym "czytadłem", ma na tyle rozbudowaną fabułę, że jednak chcemy się dowiedzieć, co było dalej, mimo co najmniej kilku momentów, w których autorkę nieco poniosła wyobraźnia. Jeśli chodzi o sceny erotyczne, to ja też w pewnym momencie zaczęłam je pomijać, bo były praktycznie takie same.

kasiulka81
22-10-2013, 21:13
Zgadzam się z Malutkapumcią, że Crossa lepiej się czyta i na mnie ogólnie lepsze wrażenie wywarła ta seria. Główny bohater nie jest tak przerysowany i ogólnie wywarł na mnie lepsze wrażenie :P Bardzo mnie cieszy, że będą jeszcze 2 części (bo nie wiedziała tego) i czekam w takim razie z utęsknieniem na kolejny tom, który pewnie znowu pochłonę w dwa dni, w wieczory po pracy :haha:

sandrus
22-10-2013, 22:44
Ja ostatnio skończyłam czytać "Kwiaty na poddaszu".
Zrobiła na mnie ogromne wrażenie i jak najbardziej polecam.
Jak nie płakałam to byłam na maksa zdenerwowana.
Dobrze,że przeczytałam ją w kilka godzin,bo inaczej bym zwariowała:/:
Druga część"Płatki na wietrze" zdecydowanie gorsza,ale jak już zaczęłam to przeczytam wszystkie.
Są jeszcze dwie części"A jeśli ciernie"i "Kto wiatr sieje",ale tych jeszcze nie czytałam.
o właśnie zaraz sobie kupię:)

Markiza
23-10-2013, 09:57
Ja akurat kończę książkę 'Rok we mgle" jest super

lirene21
25-10-2013, 14:32
trylogia Grey'a jak dla mnie przerysowana, opisy scen łózkowych ... mój mąż zastanawiał się momentami z czego się śmieje, jak mu dalam fragment do przeczytania to zrobil oczy co ja czytam :D i pytanie z przerazeniem w oczach czy ja tak chce :D
Teraz czytam wszystkie smaki namiętnosci, a czekają na mnie jeszcze: ksiazki o crossie, wyznania uległej, maz ktorego nie znałam , piekło gabriela i ekstaza gabriela :d ot jesien uplynie mi pod znakiem erotyków :D

zapomnialam dodac ze 6.11.2013 bedzie premiera kolejnego tomu crossa :D

jauntyangel
26-10-2013, 00:24
A ja Wam dziewuszki na jesienne wieczorki polecam serię Olivii Cuning zaczynającą się od "Za sceną" - to jest dopiero literatura rozgrzewająca do czerwoności :skacze::skacze::skacze:

DianaT
26-10-2013, 10:11
lirene21 - kochana musze Cie rozczarowc ale ta ksiazka Sylvi Day co wychodzi 6listopada to owszem jest o Crossie ale nie o Gideonie tylko o Aidanie i nie ma nic wspolnego z tym Crossem ;)

Przeczytałam ta nowa ksiazke i jestem w szoku oczywiscie bardzo pozytywnym. Seksu nie ma duzo i jest z wyczuciem smaku. A sama ksiazka mnie tak zaskoczyla ze szok ta ksiazka nie jest erotykiem to dla mnie bardziej fantastyka. Nie chce za duzo zdradzac ale opowiada o strazikach snow ktorzy wchodza do snu danej osoby zeby strzec ja przed koszmarami. Moim zdaniem jest megaa. A ponadto to pierwszy tom nowej serii :D

Hania1
12-11-2013, 21:50
Ja polecam książkę "Tajemnica Bransoletki" Margo Seila.

Książka przede wszystkim dla dziewczyn:). Opowiada o młodej Patrycji (15 lat) dość ciekawa:)
Nie przynudza.

Powieść fantastyczna.