PDA

Zobacz pełną wersję : Pęknięty paznokieć



katarynka89
30-04-2011, 00:13
Szukałam ale nigdzie nic na ten temat nie znalazłam, jeśli coś jest przepraszam i proszę wtedy o usunięcie.

Mianowicie jeden z paznokci u stóp rośnie mi pęknięty wzdłuż od skórek do wolnego brzega , myślałam że zrośnie i bedzie ok jednak już tak mam od prawie 2 lat. Domyślam się że macierz się uszkodziła, jednak głowię się czy da się to jakoś naprawić? Jesli tak to w jaki sposób? Czy dermatolog coś na to poradzi?
Jesli wiecie coś na ten temat proszę o info.

xjotkax
30-04-2011, 11:39
Hmm.. moja nauczycielka uczy się na podologii i twierdzi że w takich przypadkach trzeba wyłyżeczkować macierz i dać odrosnąć całemu paznokciu na nowo. Inaczej cały czas bd Ci rósł taki bo macierz sobie to zakodowała. Chyab trzeba iść do dermatologa zeby dał Ci skierowanie

katarynka89
30-04-2011, 14:06
przypadkach trzeba wyłyżeczkować macierz i dać odrosnąć całemu paznokciu na nowo.

brzmi przerażająco , na czym polega łyżeczkowanie ??

xsunnyolciax
30-04-2011, 17:52
ja mam tak na małym palcu u stopy od urodzenia i moja siostra też tak ma, jest tak jakby lekko pękniety w połowie, ale mi to nie przeszkadza, nie przywiązuję do tego większej wagi i jak się nie przygląda to wgl tego nie widac ;)

katarynka89
30-04-2011, 19:04
no niby nie widać ale sam fakt mnie denerwuje :/

kasiulka81
01-05-2011, 15:33
Ja też mam tki jedne paznokieć u stopy od urodzenia pęknięty, widać to oczywiście, ale też mi to nie specjalnie przeszkadza, tym bardzie latem jak mam zażelowane pazurki bo wtedy kompletnie nic nie widać:) A słowo "łyżeczkowanie" brzmi groźnie :huh: więc chyba bym się tego bała i wolę z tym pazurkiem sobie dalej normalnie funkcjonować :P żeby był inny sposób na naprawienie tego to może bym się zdecydowała, ale "łyżeczkowanie" źle mi się kojarzy :o może jest inny sposób to podpowiedzcie dziewczynki :tuptup:

Jade
01-05-2011, 16:06
Nie jestem specjalistka ale ja bym nalozyla akryl i zobaczyla za jakis czas czy paznokiec dalej rosnie z peknieciem.Moj brat mial pekniety palec u dloni i przez jakis czas nakladal na niego akryl i wszytko teraz jest ok rosnie bez pekniecia.

DianaT
01-05-2011, 18:35
Na Twoim miejscu udałabym się do dermatologa.

kasiulka81
01-05-2011, 20:49
Jade - a jest to duża różnica ???? Pomiędzy żelem a akrylem???? Może głupie pytanie zadałam, ale jestem laikiem w tych sprawach :P amatorem samoukiem za Waszą pomocą :przytul:

katarynka89
01-05-2011, 23:31
jade- nosiłam akryl na stopach już i nie widziałam żadnej poprawy. Ide w przyszłym tygodniu do dermatologa to napisze co powiedział :D

kasiulka81
02-05-2011, 10:41
Katarynka - to daj proszę znać co Ci na to dermatolog poradził, może też się skuszę na naprawienie tego pazurka :D

katarynka89
02-05-2011, 11:25
spoko jak tylko się wybiorę to ddam znać :)

Jade
02-05-2011, 15:24
No coz jednym pomaga innym nie.Moze doctor pomoze,daj znac:)

Agnieszka Praska
02-05-2011, 16:36
mam kliente ktora wygryzala pazurki do miecha i jeden rosl taki pekniety od walu az do polowy pazurka dopiero po 4miesiacach noszenia masy pazurek zaczal rosnac prawidlowo:)
na lyzeczkowanie bym sie nie odwazyla glownie z tego wzgledu ze paznokiec moze wcale nie urosnac ;)
co innego lyzeczkowanie ziarniny przy wrastajacym pazurku a co innego maciezy :)

Zuuzaneczka
02-05-2011, 21:11
Moja klientka miała tak na kciuku, że jej od macierzy pękał paznokieć, ale teraz ponosiła parę miesięcy żel i to zeszło! Byłyśmy w szoku :) pazurek rośnie normalnie. Ale jestem ciekawa, co innego można zrobić jeśli nałożenie masy nie pomoże.

katarynka89
03-05-2011, 13:55
kurde to może za krótko nosiłam ten akryl?? bo w sumie tylko w sezonie letnim max 3 -4 mc'e

hmm... chyba założę sobie akryl po raz kolejny :D

xjotkax
03-05-2011, 18:43
katarynka89 (http://forum.wzorki.info/members/12369-katarynka89.html) Łyżeczkowanie polega na usunięciu całej macierzy i paznokcia. Póżniej tworzy sie nowa macierz i odrasta nowy zdrowy paznokieć. Nasza nauczycielka nie mówiła nic o tym,że może wogle nie urosnąć, zaprzeczała temu.

Na twoim miejscu wybrałabym się do lekarza dermatologa, on skieruje Cie dalej do odpowiednich miejsc.

A co do nakładania żelu i akrylu to u mojej klientki też paznokieć sam się "zrósł" (miała 1 nałożony akryl, dopełnienie, akryl i zdjęcie paznokci) po ok 3 miesiącach. Ale było widać wzniesienie taka podłużną bruzdę wzdłuż miejsca gdzie wcześniej było pęknięcie.

Anika
04-05-2011, 12:03
Nigdy nie słyszałąm o łyżeczkowaniu paznokci...:huh:

xjotkax
04-05-2011, 12:49
Anika (http://forum.wzorki.info/members/3056-anika.html) Łyżeczkowanie tylko macierzy, a paznokieć usuwa się chirurgicznie.

Agnieszka Praska
05-05-2011, 10:21
jotka widzisz ja mam klientke ktora miala lyzeczkowanie na 2 paluchach i na tym przykladzie pisalam powyzszego posta :( coz kobitce strasznie sie pazurki wrastaly wiec chirurg przeprowadzil zabieg zrywania pazura i lyzeczkowania maciezy, hmmm tyle co nauzeram sie z jej pazurem przy pediksie to glowa mala paznokciec jest koszmarny gruby na 1,5cm rosnie w bok i caly pofalowany a drugi przez 8 lat wcale nie urusl ;) wiec teoria nie zawsze idzie z praktyka:(
starsza babka i wcale z odkrytymi stopami nie chodzi bo sie wstydzi i wcale jej sie nie dziwie:/:

Anika
05-05-2011, 13:28
Anika (http://forum.wzorki.info/members/3056-anika.html) Łyżeczkowanie tylko macierzy, a paznokieć usuwa się chirurgicznie.

Mimo wszystko nie słyszałam. :/:
Czy ktoś może wie w jakich przypadkach przeprowadza się łyżeczkowanie macieży i jak to się odbywa??

kasiulka81
05-05-2011, 15:27
Nie wiem na czym polega to łyżeczkowanie, ale brzmi groźnie :wow:i boleśnie :placz:

Malyyyyna
05-05-2011, 18:28
kiedys uderzyłam w futrynę drzwi, poszła krew, paznokcieć pękł na pół strasznie bolesna sprawa, cały dzien meczyłam sie zeby spiłować masę:/

xjotkax
05-05-2011, 20:18
agulusia (http://forum.wzorki.info/members/1360-agulusia.html) no widać to prawda, współczuję tej kobitce.

kobietazpazurem
26-05-2011, 13:24
Paznokiec odróżnia choć troszkę to potrwa .

Anika
26-05-2011, 14:36
Mojej koleżanki dziecko ma na palcu u stopy pęknięty pazurek, ale już się z tym urodziło. Mało tego ojciec dziecka ma tak samo, więc nie wiem czy coś się da z tym zrobić. Wygląda na to że to sprawa genetyczna.

aga774
26-05-2011, 15:04
Moja 3 letnia córcia ma też popękane pazurki u dużych paluszków w stopkach i dostałyśmy u dermatologa olejek z witaminami robiony w aptece,mam dzisiaj odebrać do dam znać czy pomogło:)

zosia_29
26-05-2011, 15:29
Tak od razu nic nie pomoże na wszystko trzeba czasu...

kochanaa
31-05-2011, 17:01
Ja mam też mały problemik, bo mojej mamie pękł paznokieć wzdłuż bo zahaczyła o niego i chce, abym coś na niego nałożyła, ale tak lekko mało i w ogóle ... co mam nałożyć, by nie odleciało od razu ? Może być żel nabłyszczający ? :)

rudzia1985
31-05-2011, 18:28
Ale pekl naturalny czy przedluzony ?
Nie wszystkie nablyszczacze trzymaja sie naturalnej plytki...

kochanaa
31-05-2011, 20:22
naturalny

dizzzy_girl
31-05-2011, 22:05
Może jakimś żelem sylikonowym.

rudzia1985
31-05-2011, 22:59
Tez chcialam zaproponowac silkonowego :)
Zel jest miekki i nie musisz budowac zadnych krzywych wiec pewnie bedzie sie wyginac razem z naturalnym, sporobuj :)

agulan82
27-01-2014, 15:04
Dziewczyny ja po porade do was (jak zwykle z reszta) :D
Zakladam dziewczynie paznokcie zelowe na formie ona na tle nerwowym odrywa sobie te paznokcie zebami tym razem po 2 tygodniach dzisiaj byla u mnie, zeby jej zdjac 5, ktore zostaly i jutro mam jej zakladac nowe tylko, ze ja zauwazylam na jej kciuku, gdzie sama zerwala zel, ze przy bocznym wale ma pekniety paznokiec tzn. to wyglada tak, ze pekniecie zaczyna sie od bocznego walu i idzie jakies 5mm na cala plytke tuz przy wale ma mocno zaczerwienione a na plytce tak jakby troszke krwi ale nie przebija sie przez to pekniecie a i jeszcze nie mozna podwazyc tego pekniecia ani przy wale ani wogole ale wyglada niezbyt dobrze no i mowi, ze troche ja boli i pytanie brzmi czy ja moge jej nalozyc zel czy lepiej pocekac az to pekniecie zrosnie?

madziorkowa
28-01-2014, 12:28
miałam kilka takich przypadków raz nawet mój najmniejszy mi pękł boli cholernie najgorzej jak się wygina.... chyba najlepszym sposobem jest zażelować wtedy jest sztywny nie boli i spokojnie odrasta.... to moje zdanie i ja tak robie, ale może wypowie się ktoś z medycznego punktu widzenia co powinno się robić w takich przypadkach i wogóle czemu tak pękają czy to skutek długotrwałego noszenia paznokci czy może przez primery odtłuszczacze sa takie kruche i pękają ....??

fryzzz
28-01-2014, 14:06
Skutek długotrwałego noszenia paznokci na pewno nie pod warunkiem że są dobrze zakładane, uzupełniane i ściągane no i że nikt przy nich nie skubie czy ich nie zrywa.
Z opisu wyżej wynika że pęknięcie powstało podczas zrywania paznokci

madziorkowa
28-01-2014, 19:51
w jednym przypadku tez tak miałam ze klientka zrywała żel ale w moim przypadku już tak nie było i pękł ;/

agulan82
14-03-2014, 16:05
Dziewczyny wiosna i lato zbliza sie wielkimi krokami a ja mam problem z moim duzym palcem u jednej stopy. Sytuacja wyglada tak okolo grudnia udezylam noga o szafke w jakis taki dziwny sposob, ze odgial mi sie tem paznokiec do gory a ze mam bardzo kruche paznokcie to czesc odlamala sie a czesc zostala. Chodzilam tak jakis czas az pewnego dnia przy obcinaniu paznokci zauwazylam , ze od tego brzegu co sie odgial odchodzi czesc wiec obcielam na krociutko i wogole co sie dalo i paznokiec wygladal tak jak na pierwszym zdjeciu i bardzo wolno rosnie. Od jakiegos czasu to oderwanie od maciezy, ktore tam widac zaczelo mi chaczyc o skarpety wiec to wszystko spilowalam frezarka tak, ze jest gladziutki i nic nie chaczy dodam, ze nie boli mnie wcale. Czy ja teraz na tak wygladajacego pazurka moge nalozyc zel, zeby nadbudowac ten jeden brzeg? Bo jak naloze zel to on powinien mi spokojnie zrosnac az do calego zdrowego paznokcia - tak sobie mysle wiec chyba to by byl dobry pomysl - pomozcie

Patii
16-03-2014, 20:55
Myślę że możesz. Nie ma rany, nie ma zakażenia, wszystko czyste.. po prostu złamany Paznokieć... :-) gdyby były to moje palce to bym żelowała:-)

Aniuta27
16-03-2014, 22:45
Mam klientkę która miała tak pęknięty duży pazur u stopy, dosłownie wzdłuż jej pękał do połowy. Za żelowany nosiła, i pomogło... Teraz rośnie dobrze, w całości.

Katia_07
24-04-2014, 20:33
Agulan82 możesz zrobić rekonstrukcje paznokcia :-) ja polecam akryl podologiczny ze srebrem co zabezpieczy dodatkowo przed grzybicą.

Olympia
04-12-2015, 11:35
Można nadalać taki paznokieć u kosmetyczki. Dzięki temu nie bedzie bolał, oraz powoli sobie odrośnie:) Na pewno nie warto zostawić go samemu sobie, bo może się brzydko zrosnąć. :ok:

---------- Dodano o godzinie 10:35 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:34 ----------


Można nadalać taki paznokieć u kosmetyczki. Dzięki temu nie bedzie bolał, oraz powoli sobie odrośnie:) Na pewno nie warto zostawić go samemu sobie, bo może się brzydko zrosnąć i wygladać nieestetycznie :ok: Jedna wizyta i wszystko szybko wróci do normy :)

emilia30
17-03-2016, 18:27
idź lepiej z wizytą do kosmetyczki

ola5601
23-03-2017, 16:13
hmmm:yess:

Ozdobna
09-08-2017, 11:32
Poszłabym tutaj za rada i jednak odwiedziła kosmetyczkę.

olkaFA
27-08-2017, 14:35
to raczej nie do kosmetyczki a do podologa... mąż miał robioną rekonstrukcję paznokcia w Gabinecie Satin po tym jak mu na budowie cegła spadła na stopę

monikajura
05-09-2017, 12:25
ja ostatnio sklejałam paznokcieć na torebkę od herbaty i bardzo dlugo się trzyma

heniutek
01-10-2017, 00:49
Nic lepiej nie konserwuje paznokcia na czas zrostu jak - żywica. Stary budowlaniec Wam to mówi. Po upadku miałem pęknięte 3 paznokcie stopy. Omyłkowo kolega wylał mi na tę stopę żywicę. Część udało się zmyć, część jakoś się przyczepiła. Po kilkunastu dniach żywica sama odpadła a paznokcie pięknie się trzymały.