PDA

Zobacz pełną wersję : Trądzik... problem wielu nastolatków.



daruniunia
23-05-2009, 20:19
Co to jest trądzik?
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
Przyczyny powstania trądziku!

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Jak rozwija się trądzik?

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Blizny po trądziku.
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
Leczenie.
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
Mycie i pielęgnacja!
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
Źródło: trądzik, pielęgnacja, leczenie, opinie specjalistów, pryszcz (http://www.niszczpryszcz.pl/)

Pati88
23-05-2009, 20:33
Ja rowniez dodam cos od siebie.
żrodło:wyciąg z wykładów z kosmetologii,dermatologii i chemi kosmetycznej

Pielęgnacja skóry ze zmianami trądzikowymi:

substancje sobostatyczne:
wit. A i jej pochodne,cynk,krzem,siarka, wit. Z grupy B.
o dzialaniu regulujacym rogowacenie naskorka:
enzymy pochodzenia roslinnego, mocznik (10-30%), kwas salicylowy,alfahydroksykwasy
o dzialniu przeciwzapalnym
garbniki, azuleny(z rumianka)
o dzialaniu bakteriostatycznym
wit.C,skwalen,triclosan,kwas linoenowy

W leczeniu ogólnym podaje się antybiotyki. Najskuteczniejsza jest zwykle tetracyklina, którą obecnie swykorzystuje się praktycznie tylko w leczeniu trądziku. Z innych antybiotyków zaleca się Davercin (erytromycynę), Dalacin C (klindamycynę), minocyklinę. Antybiotyki stosuje się według określonych schematów, w dawkach nieco innych niż w zakażeniach bakteryjnych, zwykle przez wiele tygodni, a nawet miesięcy. Dodatkowo należy podawać witaminy działające przeciwłojotokowo: PP, B2, C. W przypadku przyjmowania gotowych zestawów wielowitaminowych należy unikać tych, które zawierają witaminę B12, gdyż ona sama może wywoływać objawy trądzikowe.

Korzystne działanie w leczeniu trądziku mają także sole cynku (Zincteral).
W leczeniu miejscowym używa się do oczyszczania skóry roztworów spirytusowych zawierających tymol, mentol, kwas salicylowy. Z innych robionych w aptece preparatów należy wymienić od lat stosowaną papkę ichtiolową i papkę panny Kummerfield w której skład wchodzi m.in. siarka

W leczeniu domowym można wykorzystać znane preparaty z serii Oxy (krem, żel, płatki kosmetyczne, emulsja), Effaclar i Effalpha (żel do mycia twarzy i emulsja) czy też zwykłe Benzacne. O stosowaniu tego typu preparatów należy zawsze informować dermatologa, gdyż w połączeniu z niektórymi lekami mogą one powodować podrażnienie skóry. Wskazane jest także okresowe oczyszczanie skóry (zwłaszcza z dużą ilością zaskórników) w gabinecie kosmetycznym.

Kamisku przepraszam ze nasmiecilam ale nie wiem jak sie ukrywa tresc.

szpila59
23-05-2009, 20:54
niezłe to i napewno się przyda, ale sądzę, że jednak niezbyt mnie :D wogule nie mam trądziku jak narazie i maximum 1 pryszcz co2-3 miechy się pojawia :D a znika po kilku dniach :D

Pati88
23-05-2009, 21:07
ja tez nie mialam i nie mam problemu z tradzikiem raz w miesiacu wyskocza mi gora 3 male krostki na czole ale znam wiele osob ktorych dotyczy ten uciazliwy problem i to jest strasznie meczace...

daruniunia
23-05-2009, 21:32
Ja miałam i nadal mam, ale nie jest tak źle. Nie mam takich strasznie ropnych. Mam piegi więc prawie nic nie widać.
Wiecie że przez nieodpowiednią chigienę oraz "wyduszanie" można dostać gronkowca albo gronkowca złocistego... trzeba wtedy brć specjalne zastrzyki.

Pati88
23-05-2009, 21:39
tak dokladnie naleza one do bakteryjnych zapalen skory.wlasnie te choroby i wiele innych probuje opanowac od kilku dni bo egzamin bede miala i normalnie juz mi lep peka 80 chorob-masakra totalna :/

martakolo
16-06-2009, 17:41
rzadko zdarza mi się trądzik ropny ale z zaskórnikami nie mogę sobie poradzić, oczyszczam twarz raz na miesiąc ale niestety tydzień jest dobrze i znowu wszystko nachodzi, nie wiem już jakich kosmetyków używać, ostatnio zamówiłam sobie jakiś preparat głęboko oczyszczający na te zaskórniki- zobaczymy jakie on efekty zdziała

Eversun
25-06-2009, 02:13
Ja też może nie mam ropnych wyprysków, za to mam zaskórniki i rozszerzone pory... Pomagają mi kosmetyki z białą glinką. Poza tym używam maseczki absorbującej Viviean i też ją sobie chwalę.

anikol
30-06-2009, 21:49
RĄDZIK RÓŻOWATY.

Przyczyny trądziku różowatego.

wzmożona czynność gruczołów łojowych (może występować także u osób z suchą cerą) – dotyczy najczęściej kobiet między 35 a 50 rokiem życia,
zaburzenia hormonalne- występowanie zmian lub ich nasilenie po środkach antykoncepcyjnych, zmienność nasilenia zmian w zależności od fazy cyklu miesiączkowego,
zaburzenia naczynioruchowe - prowadzące do trwałego rozszerzenia naczyń krwionośnych,
zakażenia drobnoustrojami o nazwie Demodex folliculorum – są to kolonie
u ujścia mieszków włosowych,
miejscowe zakażenia bakteryjne,
zaburzenia żołądkowo-jelitowe – np. choroba wrzodowa, zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy.

Obraz kliniczny trądziku różowatego.

okres rumieniowy - zmiany rumieniowe z przemijającym zaczerwieniem skóry twarzy,
okres grudkowo-krostkowy - wykwity grudkowe, krostkowe,
okres przerostowy - przerost tkanki łącznej i gruczołów łojowych w obrębie skóry nosa – guzowatość nosa zwłaszcza u mężczyzn.

Leczenie trądziku różowatego.

Leczenie trądziku różowatego może przebiegać w dwóch obszarach:
wewnętrzne - zastosowanie antybiotyków, leków przeciwmalarycznych – u osób
z nadwrażliwością na światło słoneczne, pochodnych kwasu retinowego,
miejscowe (zewnętrzne) - zastosowanie kremu metronidazolowego oraz kortykosterydów zawarte w aerozolach.

Pielęgnacja cery z trądzikiem różowatym.
prowadzenie higienicznego trybu życia,
dieta bogata w warzywa i owoce, które zawierają witaminę C uszczelniającą naczynia krwionośne,
stosowanie leków wzmacniających naczynia krwionośne zawierających m.in. witaminy z grupy B, rutynę i wyciąg z kasztanowca,
stosowanie preparatów kosmetycznych z filtrami ochronnymi i ekstraktami roślinnymi (np. kasztanowca, arniki górskiej, owoców cytrusowych i miłorzębu japońskiego),
spożywanie herbaty ze skrzypu polnego lub stosowanie jej jako kompresu na twarz (inne kompresy, które można stosować to: z kory dębowej i rumianku),
w przypadku cery suchej stosujemy łagodne środki zmywające, takie jak napary
z kwiatu chabru, prawoślazu, rumianku oraz żele z chabru, przy cerze tłustej – stosuje się napary z szałwi, rumianku, łopianu oraz maść nagietkową zmieszaną pół na pół z maścią cynkową,
unikanie palenia tytoniu – nikotyna osłabia elastyczność naczyń krwionośnych,
unikanie stosowania parówek rozpulchniających, alkoholowych toników, ciepłych maseczek i maseczki miodowej,
ograniczenie spożywania używek takich jak: kawa, mocna herbata, alkohol, które powodują wzrost ciśnienia, co sprzyja pękaniu naczyń,
unikanie jedzenia gorących posiłków, zwłaszcza z ostrymi przyprawami, co również sprzyja pękaniu naczyń,
unikanie nadmiaru słońca, silnego wiatru, dużego mrozu, gwałtownych zmian temperatury,
ograniczenie wizyt w solarium i saunie,
stosowanie kąpieli letnich, a nie gorących.

Różnice między trądzikiem pospolitym a różowatym.

KRYTERIUM
TRĄDZIK POSPOLITY
Typ cery
Występuje na skórze tłustej
Okres występowania
Występuje najczęściej w okresie dojrzewania
Płeć
Dotyczy obu płci, częściej mężczyzn
Obszar występowania
Obejmuje skórę twarzy, pleców, klatki piersiowej
Typy zmian
Nie występują rumienienie, zaczerwienienie, nie ma siateczki rozszerzonych naczyń krwionośnych
Wpływ słońca
Można wystawić skórę na działanie słońca
Używki
Mają negatywne działanie, nasilają zmiany
Tabletki antykoncepcyjne
Mają działanie lecznicze, np. Diane 35

KRYTERIUM

TRĄDZIK RÓŻOWATY
Typ cery
Występuje na skórze tłustej lub suchej
Okres występowania
Występuje u osób dojrzałych miedzy 30 a 50 rokiem życia
Płeć
Dotyczy obu płci, częściej kobiet
Obszar występowania
Obejmuje tylko skórę twarzy
Typy zmian
Występuje rumienienie, zaczerwienienie, występują tzw. teleangiektazje
Wpływ słońca
Nie można wystawiać skóry na działanie słońca
Używki
Mają negatywne działanie, nasilają zmiany
Tabletki antykoncepcyjne
Mają wpływ niekorzystny, nasilają objawy

---------- Dodano o godzinie 20:49 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:48 ----------

TRĄDZIK POSPOLITY.

Trądzik pospolity (acne vulgaris) rozwija się na podłożu tłustej cery. Warstwa rogowa jest zgrubiała, słabo ukrwiona, ma szarożółty kolor. Na skórze widoczne są rozszerzone pory, zaskórniki (potocznie zwane wągrami), grudki, krostki, nacieki zapalne.

Trądzik jest przykrą dolegliwością. Często jest przyczyną kompleksów. Na trądzik cierpi ponad 50% młodzieży. Trądzik pospolity występuje przede wszystkim u osób w okresie dojrzewania, zdarza się jednak także u osób po 20 roku życia. Ostatnio pojawiło się nawet określenie "późny trądzik" ten problem dotyka często kobiety 40-50-letnie.
Trądzik umiejscawia się głównie na twarzy, plecach i klatce piersiowej.

Przyczyny powstawania trądziku pospolitego.

- uwarunkowania genetyczne,
- zmiany hormonalne zachodzące w okresie pokwitania prowadzące do:
1.zwiększonej produkcji łoju ze zmniejszoną ilością kwasu linolowego (kwas linolowy odpowiada za regulację procesu rogowacenia naskórka, jego niedobór powoduje zaburzenie złuszczania się naskórka i przerost warstwy rogowej),
2.zwiększonego rogowacenia ujść aparatu mieszkowo – łojowego, rozwoju nacieków zapalnych w otoczeniu gruczołów łojowych
- zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy
- zaburzenia ze strony układu trawiennego
- bakterie

Rola hormonów w rozwoju trądziku.

Produkcja łoju przez gruczoły łojowe pozostaje pod kontrolą hormonów. Zasadniczą rolę odgrywają androgeny (np. testosteron). W okresie pokwitania wzrasta ich poziom
i wpływa to na rozrost gruczołów łojowych i na ilość wydzielanego przez nich łoju.
Progesteron ma zbliżone działanie do androgenów, ale w stężeniu fizjologicznym nie wpływa na gruczoły łojowe. Dopiero w bardzo dużych dawkach je pobudza.
Wzmożone wydzielanie estrogenów w okresie cyklu miesięcznego nie wywiera wyraźnego wpływu na wydzielanie gruczołów łojowych, dopiero w dawkach leczniczych, nie fizjologicznych estrogeny obniżają jego wydzielanie.

Czynniki wpływające na przebieg kliniczny trądziku.

- stres – częsta, lecz nie udowodniona przyczyna zaostrzenia objawów,
- okres letni – wysoka temperatura i wilgotność także mogą być przyczyną zaostrzenia objawów,
- dieta - może pogarszać stan skóry (czekolada, kakao, marynaty, przyprawy),
- czynniki hormonalne - jeśli u kobiet występują zaostrzenia objawów trądziku głównie przed miesiączką, przypisuje się to napięciu przedmiesiączkowemu, związanemu ze wzmożoną ilością w tym okresie chlorku sodu i wody w skórze.

Charakterystyka objawów trądziku.

mniej lub bardziej nasilony łojotok,
zmiany w gruczołach łojowych i ich otoczeniu, czyli:
1.wykwity niezapalne
zaskórniki otwarte – drobne, ciemne, powstałe na skutek zastoju łoju w porach skóry, są ciemno zabarwione na skutek utleniania się keratyny i łoju oraz nagromadzenia się melaniny,
zaskórniki zamknięte – drobne, białe, czasem występuje w środkowej części otworek, z którego po wyciśnięciu wydobywa się biała kaszowata treść.
2.wykwity zapalne
grudki – ograniczone wykwity ustępujące bez pozostawienia blizn,
krostki – wykwity wypełnione treścią ropną lub jałowe,
torbiele– powstają w przypadku głębokiego umiejscowienie w skórze grudek i krostek.

Odmiany kliniczne trądziku pospolitego.

trądzik młodzieńczy – zmiany słabo nasilone, może być zaskórnikowy, grudkowy lub zaskórnikowo-grudkowy, występuje głównie na twarzy, plecach, po czym samoistnie ustępuje,
trądzik skupiony – występują głębokie nacieki i torbiele ropne, czasami zlewają się ze sobą, widoczne są również drobne zaskórniki, gojenie następuje przez nierówne, przerosłe blizny, ta odmiana dotyczy przeważnie mężczyzn, a zmiany obejmują nie tylko twarz, plecy, klatkę piersiową, ale również okolice pach i pachwin oraz pośladki (jeśli trądzik skupiony występuje w miejscach nietypowych to wówczas mamy do czynienia z trądzikiem odwróconym), przyczyną jest nadmierna czynność gruczołów łojowych.
trądzik ropowiczy – oprócz typowych zmian tworzą się torbiele ropne, gojenie następuje przez bliznowacenie, blizny są nierówne, wciągnięte, bardzo szpecące, przyczyną wystąpienia trądziku ropowiczego jest przede wszystkim nadczynność gruczołów łojowych i skłonność skóry do bliznowacenia.
trądzik bliznowcowy – tworzą się bliznowce w obrębie wykwitów trądzikowych, ten rodzaj trądziku często towarzyszy trądzikowi skupionemu lub ropowiczemu, może objawiać się tylko na karku, przyczyną jest nadmierna czynność gruczołów łojowych.
trądzik piorunujący (z objawami ogólnymi) – występuje wyłącznie u młodych mężczyzn, wykwity: głębokie nacieki i duże torbiele ropne, towarzyszą mu objawy ogólne: podwyższona ciepłota ciała, gorączka, bóle stawów, wysokie OB,
acne excorie – jest wynikiem prób mechanicznego usuwania pojedynczych wykwitów, szczególnie u młodych dziewcząt, nie jest właściwym trądzikiem, nie występują zaskórniki, ale wtórnie zakażone zadrapania przy równoczesnym łojotoku,
trądzik martwiczy – umiejscawia się na głowie, wykwity grudkowe i krostkowe ulegają martwicy, a mieszki włosowe pełnemu zniszczeniu.


Trądzik objawowy (wywołany).

Jest odmianą trądziku pospolitego, powstaje pod wpływem innych czynników niż te wyżej wymienione. Najczęściej jest spowodowany działaniem określonych bodźców zewnętrznych i ustępuje po ich usunięciu. Dlatego nazywany jest także trądzikiem wywołanym.

Rodzaje trądziku objawowego:
trądzik zawodowy – wywołany przez chlor, oleje, występuje na twarzy, tułowiu, kończynach,
trądzik polekowy – wywołany przez leki wydzielające się przez gruczoły łojowe
i powodujące ich drażnienie (brom, jod, witamina B6, B12, steroidy, barbiturany), wykwity są grudkowe, bez zaskórników, występują głównie na klatce piersiowej,
trądzik niemowlęcy – wywołany jest przez olejki mineralne do pielęgnacji skóry niemowląt, wykwity są grudkowe i ropne, na ogół bez zaskórników,
trądzik kosmetyczny – wywołany najczęściej przez kosmetyki, zmiany mają charakter zaskórników i prosaków, powstają na skutek zatkania się ujść gruczołów potowych i łojowych.

Leczenie trądziku pospolitego.

Trądzik jest chorobą przewlekłą, leczenie jest trudne i długie. W dużym stopniu efekty leczenia zależne są od skrupulatnego wypełniania zaleceń lekarskich i współpracy pacjenta z wykwalifikowaną kosmetyczką. Pierwszym etapem leczenia musi być terapia wewnętrzna. Lekarz dermatolog decyduje o sposobie leczenia.
leczenie miejscowe - z zastosowaniem preparatów z kwasem witaminy A, preparaty z pochodną witaminy A, z nadtlenkiem benzoilu, z antybiotykami,
z estrogenami,
leczenie wewnętrzne (ogólne) – antybiotyki, witamina PP, H, z grupy B, C, cynk, izotretinoina (kwas witaminy A),
leczenie hormonalne – zalecane, gdy stwierdza się zaburzenia wewnątrzwydzielnicze – polega na wyrównaniu stwierdzonych niedoborów hormonalnych szczególnie w trądziku dorosłych kobiet poprzez stosowanie środków antykoncepcyjnych zawierających estrogeny,
dieta jako uzupełnienie leczenia, gdyż zawartość tłuszczów w pożywieniu wpływa w pewnym stopniu na ilość lipidów na powierzchni skóry. Zalecana jest dieta bogata w białko i witaminy, a uboga w tłuszcze i węglowodany. Przeciwwskazane są ostre i słone potrawy, przyprawy, alkohol, czekolada, kakao, mocna kawa
i herbata.
Pielęgnacja cery trądzikowej.

Zasady pielęgnacji cery trądzikowej:
dokładne oczyszczanie skóry twarzy minimum 2 razy dziennie żelami lub mydłami przeciwbakteryjnymi (z zawartością siarki, cytryny, szałwi, itd.)
o odczynie kwaśnym lub neutralnym, który hamuje rozwój flory bakteryjnej
i zapobiega podrażnieniom; unikanie mydła zasadowego,
stosowanie do przemywania twarzy toników i płynów, które usuwają resztki środków oczyszczających, poprawiają kwasowość skóry, ściągają pory, działają łagodząco; zalecane są produkty z kwasami owocowymi, ekstraktami z oczaru wirginijskiego, tymianku, dziurawca, szałwi, siarką, kwasem salicylowym, alkoholem (10-15%),
stosowanie preparatów do pielęgnacji cery trądzikowej, które powinny mieć postać żelu lub lekkiej emulsji, łatwo się wchłaniać, nie zawierać komedogennych (zaskórnikotwórczych) ciał tłuszczowych, mieć właściwości nawilżające, kojące, bakteriobójcze,
stosowanie kremów ze składnikami o działaniu ściągającym, antyseptycznym, matującym – kaolin, talk, skrobia, związki cynku, witamina A,E,B6, kwas salicylowy, kwasy owocowe,
w przypadku trądziku zaskórnikowego, bez zmian ropnych oraz enzymatycznych, stosowanie peelingów drobnoziarnistych i enzymatycznych,
stosowanie masek ściągających zawierających sole glinu, wyciągi ziołowe, enzymy, kaolin, ziemię okrzemkową, związki cynku, drożdże, glinki lecznicze, algi,
stosowanie ziół w postaci naparów, płynów, maseczek, okładów – skrzyp polny, korzeń łopianu, mięta, kora dębu, dziurawiec zwyczajny, fiołek trójbarwny, jałowiec pospolity, krwawnik pospolity, len zwyczajny, nostrzyk żółty, ogórecznik lekarski, rumianek pospolity, szałwia lekarska,
stosowanie olejków eterycznych w postaci okładów, kąpieli, masaży (polecane są olejki: bergamotowy, cedrowy, cytrynowy, z drzewa herbacianego, eukaliptusowy, geraniowy, jaśminowy, jałowcowy, lawendowy, limetkowy, mandarynkowy, miętowy, z neroli, pomarańczowy, rozmarynowy, sosnowy),
stosowanie warzyw i owoców w postaci maseczek, naparów z liści, płynów, okładów – ogórek, pomidor, cytryna, dzika róża, jabłko, malina, pomarańcza, poziomka.
Na dzień należy stosować krem o działaniu matującym i antybakteryjnym, na noc krem antybakteryjny, regulujący pracę gruczołów łojowych.
Latem należy stosować kremy z filtrami UVA i UVB.
używanie odpowiednich kosmetyków do wykonywania makijażu przeznaczonego do stosowania przy cerze trądzikowej i tłustej, np.: (Antybakteryjny puder w kremie Eris, Antybakteryjny Make-up Soraya, Podkład Antybakteryjny Manhattan, Korektor antybakteryjny Soraya, Coverstick Clearface Manhattan)

W pielęgnacji cery trądzikowej należy unikać:
produktów z dużą zawartością alkoholu (powyżej 30%), wody kolońskiej
i spirytusu salicylowego, które powodują odwodnienie, podrażnienie skóry, co znacznie przyspiesza wytwarzanie wydzieliny łojowej i pogarsza stan skóry,
preparatów kosmetycznych z dużą zawartością fazy tłuszczowej (powyżej 30% zawartości kremu) składników nasilających powstawanie zaskórników i krost np. olejów mineralnych, wazeliny, wosków i większości olejów roślinnych.
nadmiernego opalania się.
Rozdrapywania zaskórników i krostek.
dotykania bez potrzeby twarzy rękami
palenia tytoniu.

pa_pi1
05-07-2009, 15:27
Ja niestety mam problem z trądzikiem, a że nie jestem już nastolatką, bardzo mnie on krępuje. Odwiedziłam już mnóstwo dermatologów, leczyli mnie kwasami, jakimiś miksturami swoich wymysłów, antybiotykami, witaminami itd. jeden mi ostatnio powiedział że już nie wie jak mi pomóc :(.
Pewnie każdy ma indywidualne podejście do tego problemu, ale ja mam ogromny kompleks z tego powodu.

tusia
03-01-2010, 20:48
Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na zaskórniki??

szpila59
03-01-2010, 21:11
Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na zaskórniki??
np. Zaskórniki (wągry) - sposoby na leczenie. - A B C U N * Wykreuj sama siebie...! - Onet.pl Blog (http://abcun.blog.onet.pl/Zaskorniki-wagry-sposoby-na-le,2,ID168210021,n)

z forum :
" takich domowych prostych sposobow to ci polece tzw parówke http://f.kafeteria.pl/emotikony/jezyk.gif prosta sprawa. do miski z wrzącą woda wrzuc 3 torebki herbaty rumiankowej (ma dzialanie oczyszczajace i przeciwzapalne) glowe pochyl nad miske i przykryj recznikiem, tak zeby para wodna "nie uciekla" poza obszar miski. tak pod recznikiem nad ta wrzaca woda, wytrzymaj conajmniej 10 minut. pory powinny ci sie rozszerzyc i oczysicic. nastepnie zrob porzadny peeling, a potem uzyj zelu gleboko oczyszczajacego i na koncu twarz oplucz zimna(lodowata) woda. to ci sciagnie pory, ktore wczesniej oczyscislas http://f.kafeteria.pl/emotikony/oczko.gif no i oczywiscie chyba wiesz ze powinnas stosowac peeling raz w tygodniu, dwa razy dziennie myc twarz zelem oczyszczajacym i tonizowac skore i na koncu lekki krem antybakteryjny wklepac.
z kosmetykow polecam peeling dax cosmetics clan & care http://torebka.kafeteria.pl/katalog.php?mode =view&id=1693 (http://torebka.kafeteria.pl/katalog.php?mode=view&id=1693)
oraz maseczke rozgrzewajaca garniera http://torebka.kafeteria.pl/katalog.php?mode =view&id=3700 (http://torebka.kafeteria.pl/katalog.php?mode=view&id=3700)
slyszalam tez od dziewczyn na kafeterii ze maseczka firmy soraya-witaminowa terpia matujaca, jest REWELACYJNA na zaskorniki...ale tak tylko slyszalam http://f.kafeteria.pl/emotikony/jezyk.gif"
Parówka - Zagotuj w garnku wodę, wrzuć do niej garść rumianku, szałwii lub kwiatu lipy. Parującą miksturę zdejmij z kuchenki. Pochyl twarz nad garnkiem w odległości ok. 15 cm. Przykryj głowę ręcznikiem. Wytrzymaj 5 min. (cera normalna), 8-10 min. (cera tłusta i trądzikowa).
Kompres - 2 łyżki siemienia lnianego zalej szklanką wrzątku. Poczekaj, aż zamieni się w śluzowatą papkę. Jeszcze ciepłą nałóż na twarz na ok. 20 min.
Gdy twarz jest już przygotowana do oczyszczania poprzez zabiegi zmiękczające i otwierające pory, możesz przystąpić do ich oczyszczania. Ręce dokładnie umyj, a koniuszki palców owiń w chusteczkę higieniczną. Miejsca wokół zaskórników naciskaj opuszkami palców tak, aby usunąć zanieczyszczenia wągrów. Nie naciskaj skóry paznokciami, bo możesz uszkodzić naskórek!
Maseczki

Regularne peelingi i maseczki oczyszczające pomogą ci utrzymać czyste pory skóry. Peelingi stosuj tylko wówczas, gdy na skórze nie masz ropnych krostek. Maseczki co najmniej dwa razy w tygodniu. Wystarczy rozprowadzić je na umytej skórze twarzy, a po kilkunastu minutach spłukać letnią wodą. Najlepsze będą te oczyszczające, przeznaczone do cery trądzikowej lub tłustej.


Sama nie mam ani trądziku ani zaskórników, jednak moja siostra ma i stosowała mydło siarkowe :D troche pomogło

paznokietek1000
03-01-2010, 21:14
ja nie mam ale bardzo chętnie się coś ciekawego dowiem

tusia
03-01-2010, 22:50
ja tez nie mam ale mój syn ma, zastanawiam sie co powie jak mu zaproponuje taki wachlarz zabiegów:D na razie ogranicza sie specyfików Garniera(zel, maseczka i peeling w jednym) i do toniku głęboko oczyszczającego Clean&Clear.

gattina
04-01-2010, 19:10
Ja odkąd zaczęłam dorastać mam problemy z trądzikiem. Próbowałam chyba wszystkiego, ale niezbyt mi pomagały jakiekolwiek specyfiki. Mogę powiedzieć, że podobnież bardzo dobre jest mydło siarkowe, chociaż mi nie pomogło, albo za krótko stosowałam... Jak na razie ograniczam się do płynu micelarnego z AA, peelingu z Garniera na zaskórniki, kremu na trądzik z ZiajaMed i rzeczywiście zauważyłam rezultaty. Wcześniej piłam również aloes, który oczyszcza organizm z toksyn.

plushak
05-01-2010, 04:11
mydełko siarkowe używałam dosyć długo był efekt na chwile .. przestałam
jakies < 20 jeszcze jak mogłam :skacze: ale też do dupci
potem przyszedł czas na garniera i przy tym zostałam, krem na noc na dzień żel, 3 w 1
do demakijażu deliatne mleczko eva natura z koniczynka i jest tego mniej jednak ja drapie ..

gattina
05-01-2010, 23:47
Ja moge dodać, że jeszcze niektórzy polecają pastę cynkową. Jest nawet dobra, ale trzeba nakładać ją punktowo, bo wysusza skóre niestety. U jednych działa, u innych trochę mniej widać efekty.

kobietazpazurem
07-02-2010, 19:45
Ja odkąd używam tabletek anty pozbyłam się tego kłopotu raz na zawsze :)

tusia
07-02-2010, 20:01
ostatnio swojemu synowi aplikuje punktowo płyn Afronis i jest bardzo dobry mimo tego że nieprzyjemnie piecze po aplikacji na skóre, w ogóle to jakoś wcześnie go "wysyfiło":huh: ma 11 lat
http://img714.imageshack.us/img714/1334/afronis.jpg

iwaka70
12-02-2010, 14:19
mam dwóch synów i obaj mają problem z tradzikiem, muszę zakupić ten produkt może im pomoże:/:

paznokietek1000
12-02-2010, 15:45
ostatnio swojemu synowi aplikuje punktowo płyn Afronis i jest bardzo dobry mimo tego że nieprzyjemnie piecze po aplikacji na skóre, w ogóle to jakoś wcześnie go "wysyfiło":huh: ma 11 lat
http://img714.imageshack.us/img714/1334/afronis.jpg


Swego czasu ze 3 lata temu używałam tego produktu i zamiast byc lepiej bylo gorzej, ale każdy ma inną skórę i każdemu pomaga inaczej

jOotka
09-05-2010, 04:28
Ja jakoś nihgdy nei miałam problemów z tradzikiem Wiadomo - przed okresem, albo zaraz po wyskakiwały mi pojedyncze pryszcze,a le szybko schodizły. Wiadomo . Zdarzą się pojedyńcze wagry,a le na to są sposoby - żele antybakteryjne itd. ;)

farbstift
09-05-2010, 17:34
Mi dermatolog przepisywała maści etc. ale tak mi wysuszyły skórę, że długo nie mogłam pozbyć się podrażniej a trądzik był jeszcze gorszy, bo na wysuszonej skórze pojawiają się syfki, gdyż skóra nagle wydziela cośtam żeby się bronić. Jak zaczęłam brać Yasminelle to problem z głowy. Tylko przed okresem mam pojedyńcze krostki i to w tych samych miejscach:D

jOotka
09-05-2010, 18:15
Też mam przed okesem :) i ZAWSZE na nosie :D

eksnail
09-05-2010, 19:21
polecam dermatologa - dobrych parę lat się użerałam z trądzikiem, ekserymentowałam w końcu udałam się do lekarza i po kłopocie. Ważne żeby regularnie stosować leki i po paru miesiącach ból mija;)

farbstift
09-05-2010, 19:25
mi dermatolog zaszkodził:)

jOotka
09-05-2010, 19:53
ALe to 'syfy przedmiesiączkowe' Bynajmniej u mnie :) A poza tym, dojrzewam, wioec to chyba normalne :):)

nanami7
11-05-2010, 00:39
ja miałam trądzik różowaty :( masakra! cera czerwona ciągle rumieńce, pełno wielkich wyprysków... do dziś mam blizny i ślady ale od czego są podkłady ;)

pomogły mi tabletki - antybiotyk nie pamiętam nazwy i płyn ZINERYT na basie kwasu. Super ! I też biorę hormony - zero problemu. Teraz tylko wągry ale oczyszczanie pomaga i żel do twarzy l'oreal pilingujący albo garnier z zieloną herbatą. Używam na zmianę.

tusiavd
22-05-2010, 13:01
ja niestety również mam ten problem i owszem pomagały tablety anty, ale chce się podzielić z Wami swoimi sposobami:;)

Z tego co widziałam wspominany- Garnier Czysta Skóra(3w1 żel myjący+peeling+maseczka)i dla mnie to jest rewelka- bo ma świetne(jak dla mnie)działanie i wydając niecałe 20pln mam 3 gotowe kosmetyki w jednej buteleczce i nie przewala mi się w łazience tysiąc opakowań.:skacze:
A do tego jako uzupełnienie Tonik ściągający z tej samej serii(fajnie zwęża pory)

Dla osób z kłopotami polecam maść BENZACNE(zapytaj w aptece o stężenia!SA DWA- MOCNIEJSZE I SŁABSZE) Zakłada się ją na noc, a ona robi taką skorupkę, rano zmywasz, tonik, delikatny kremik i finito:yess:

Maść termentiol, albo maść pielęgnacyjna z termentiolem [firmy OCEANIC pharmaceutic]- jest trochę lżejsza {APTEKA}, ta sama firma ma też Maść pielęgnacyjną z tlenkiem cynku i wit E, ale lepsza jest pasta cynkowa. Słyszałam kiedyś wypowiedź jakiejś Pani kosmetyczki, że lepiej jest używać jednak PASTY cynkowej niż MAŚCI cynkowej:D


To się rozpisałam, ale mam nadzieję, ze komuś pomogłam:cwaniak2::*

farbstift
23-05-2010, 11:19
Ja z kolei po Benzacne nabawiłam się podrażnień, które schodziły kilka tygodni. Mam deliaktną skórę i zaczęła się łuszczyć po tym, była cała czerwona i swędziała.

Yasumi
23-05-2010, 11:47
ja z tradzikiem walczylam wiele lat,od 6 klasy podstawowej,przeszlam niezly chrzest bojowy jesli chodzi o lekarzy i leczenie,nie raz mialam spalona twarz po lekach oraz rozne inne dziwne rzeczy-mi osobiscie pomogly tabletki diane 35(okazalo sie ,ze mam za duzy poziom testosteronu)-leczenie nimi przerwalam po 7 miesiacach,bo wpadalam w depresje-objaw uboczny oraz kostka do mycia twarzy z LR zel antybakteryjny z LR z microsrebrem :) bardzo takze przemywanie twarzy wlasnym moczem-zmiany ropne,blizny mi tez pozostaly jako ,ze bedac mloda i glupia gaska namietnie meczylam moje wylkany ropne na twarzy wyciskaniem i przyspieszaniem erupcji.wszystkie praktycznie sposoby i medykamenty opisane przez was powyzej przetestowalam na sobie jako,ze moj problem ciagnal sie bardzo dlugo,ale mi nie pomoglo :)

bardzo zadowolona bylam tez z zelu do mycia twarzy z avonu-taki z zielonej serii w tubie i obowiazkowo musialam sie pozbyc grzywki zakrywajacej czolo i i oduczyc sie dotykania twarzy recami ,podpierania jej ,przecierania dlonmi
no i najwazniejsze-nigdy ,ale to przenigdy nawet gdy jestem bardzo zmeczona lub wesolutka po alkoholu nie klade sie spac z makijazem-uwazam to za grzech glowny u kobiety i bardzo tego pilnuje :)

kobietazpazurem
26-05-2010, 10:50
oj to jest zmora, ja jak byłam młodsza zawsze mi pełno wyskakiwało na czole i plecach, jak na mnie działało tylko jedno! AMOL! smarowałam wacikami i znikło. ( nie rozcieńczony).

anecka17171
26-05-2010, 12:29
ja już nie mam od kilku lat ale miałam taki problem i to nawet ropny szczególnie czoło leczyłam to jak się dało dermatolog mi pomógł ale tylko na czas brania leków (antybiotyk ) i chwilkę po ,a potem znowu to samo aż raz przypadkowo w telewizji wysłuchałam w jakimś programie o maści czy kremie bo już nie pamiętam niemieckiej firmy z dodatkiem kwasu SKINOREN zapytałam w aptece i kupiłam mała tubka kosztowała wtedy jakieś 50 zł ale było warto bo jest wydajna smaruje się tylko miejsca chorobowo zmienione i co najważniejsze mi pomogło ale raz zdarzyło mi się że nie dostałam jej w jednej aptece bez recepty a tak to kupowałam ją bez mam nadzieję że może komuś pomogłam bo wiem jakie to jest męczące:)

czarnyaniol121
26-05-2010, 15:03
ja jak mialam jakiej 13-14 lat to tradzik mialam głownie na ramionach no i przez jakis krótki czas na twarzy...smarowałam to masciami, tonikami i czym sie dało i lipa jednym słowem wkoncu dałam sobie spokuj bo nie było wielkiej tragedi i po jakims czasie samo znikneło...teraz to czasmi cos mi przed okresem wyskoczy i to tez nie zawsze:D

tusiavd
28-05-2010, 01:53
Ja z kolei po Benzacne nabawiłam się podrażnień, które schodziły kilka tygodni. Mam deliaktną skórę i zaczęła się łuszczyć po tym, była cała czerwona i swędziała.

Farbstift dlatego zaznaczyłam, że są dwa stężenia. A ze względu na to, że , preparat sprzedawany jest w aptekach, to uważam, ze ewentualnie, czasem farmaceuta może też coś doradzić.:D

kobietazpazurem
28-05-2010, 09:09
Farmaceuta jest szkolony tez po to aby doradzac, jednak cieszy mnie bardzo, ze ten tradzik mam juz za soba:)

Beauty-Box
28-08-2010, 00:18
Na trądzik dobrze działają produkty GARNIER np. GARNIER CZYSTA SKÓRA ACTIV. Jeżeli to nie pomaga lub nawet inne środki warto wybrać się do dermatologa na konsultacje.

gattina
28-08-2010, 00:23
Ja wybrałam się do dermatologa, poleciła mi taką pianke (http://www.e-farm.pl/large/743.jpg), specjalny lek robiony na zamówienie z antybiotykami i do tego te (http://www.apteka-natolinska.pl/upload/images/products/big/Visaxinum_30_tabl_2710.jpg) tabletki. Jak na razie stosuje to ponad miesiąc i rzeczywiscie jest lepiej niż wcześniej :)

plushak
28-08-2010, 02:52
Mi coś tam wyskoczy to mi już nawet nie przeszkadza ale kiedyś... ehh takie blizny mi zostały nie wiem co z tym zrobić :(

kasica
10-09-2010, 20:16
ja jak bylam mlodsza tez z tym cholerstwem walczylam na czole i brodzie. zawsze policzki mialam czysciutkie. doroslam, czolo i broda czyste, policzki troche gorzej :P obecnie lecze sie dermatologicznie, uzywam m in masci Epiduo, ktora naprawde pomaga, z tym, ze mocno mnie tez podraznia. ale posmarowanie zmiany wieczorem, a rano jest juz prawie niewidoczna :)
tylko niestety nie moge uzyc dwukrotnie tego w jednym miejscu, bo juz nie bede mogla ani kremem posmarowac, ani podkladu polozyc-tak bedzie piec :/ ale dla mniej wrazliwej skory naprawde polecam :)

kasia miła
08-02-2011, 10:54
witam,

ja miałam problem z trądzikiem ale udałam się do specjalisty i przepisał mi krem i przeszło:) Mój trądzik różowaty (http://www.tradzik-stop.pl) zniknął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki:) A tak na poważnie to walczyłam z nim ponad miesiąc ale się udało. Link to adres strony gdzie szybko uzyskacie poradę na temat trądziku i krostek. Pozdrawiam Kasia

kasiulka81
11-03-2011, 22:56
Ja też mam z tym paskudztwem problem raz większy, raz mniejszy ale jest. Maść BENZCNE stosowałam i t już przy tym słabszym roztworze dostałam takiego uczulenia, że masakra, spuchłam i cała buzia wyglądała jakbym do pokrzyw wpadła, no coś okropnego.
Najbardziej skuteczne dla mnie są leki stosowane doustnie, najlepiej i najdłużej pozostawiają buzię "czystą" tabletki UNIDOX,:D ale po kilku miesiącach po odstawieniu leku, problem lubi się pojawić, nie jest to jeszcze jakaś mega tragedia, ale jednak uciążliwa sprawa:/:

Taisa
24-03-2011, 22:11
Ja słyszałam że bardzo jest dobra mać z tlenkiem cynku.

natalia268
24-03-2011, 23:05
Maść cynkowa jest dobra na jakies wieksze pryszcze, rozdłubane ze tak powiem.. znaczy 3 dni i mniej wiecej po nich.. bo wysusza je bardzo. No i działa tak punktowo, ale jak w wiekszych ilosciach to nie bardzo

kobietazpazurem
25-03-2011, 09:49
ja smarowałam amolem, bardzo pomagało

natalia268
25-03-2011, 11:11
amolem ? a czy amol nie jest od przeziebienia itd.. czy to jakis inny amol ?:)

kora21
27-07-2011, 00:55
Ja bym amolem pryszcza nie traktowała:) To jak dodawnie wody do ogniska. Tak samo jak stosowanie mydła i tylko tego. Mydło wysusza skórę pozostawiając ją bardziej podatną na działanie zanieczyszczeń. Choć nie ograniczam słodkości to powinno się z tym uważać. Od jakiegoś czasu po poradzie używam Epiduo i .... się uspokoiło. Nie wiem, podobno z tym jest tak, że każdy reaguje inaczej na różne preparaty.

KarolciaK
27-07-2011, 08:27
pamiętam, że mój brat miał straszne problemy z trądzikiem (cała twarz i plecy) wiecie co mu pomogło?? penaten

alfeczka
31-07-2011, 14:08
Jak koleżanka wyżej polecam Epiduo. Sama stosowałem i byłam bardzo zadowolona z efektu :) Kuracja trwała 3 tygodnie :)

samaron
04-08-2011, 10:08
Zazwyczaj przyczyny trądziku są:
zewnętrzne: m.in. zakażenia bakteryjne itp, uczulenie (na słońce np), reakcje drażniące (na perfumy np)
wewnętrzne: m.in. nieuregulowana gospodarka hormonalna
oraz połączenie tychże czyli np nadmierna potliwość + bakterie.
Efekty leczenia zależą od rozpoznania i stosowanej metody, jednemu pomoże antybiotyk, innemu dopiero kosztowna i długotrwała kuracja pochodną retinoidową (kiedyś pod nazwą roaccutane).

rudzielec
04-08-2011, 11:27
ja tak z wlasnego doswiadczenia polecam szczerze sudocrem, kupuje go teraz na odparzenia dla swojego malucha(tzn kupowałam), jest na wszystko, oparzenia, odleżyny a także na cere trądzikową. naprawde zasusza opryszczke i dzieki niemu wreszcie miałam normalną skóre na czole.

xsunnyolciax
04-08-2011, 18:23
ja obecnie mam tonik tenZdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu źródło:http://wizaz.pl/kosmetyki
piankę taką Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu źródło: http://www.stylistka.pl/kosmetyki
taki żel-peeling-maskę Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu źródło: http://www.aptekaslonik.pl
i mój ulubiony, jedyny, działający cuda żel punktowyZdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu źródło: http://www.stylistka.pl/kosmetyki
jest naprawdę rewelacyjny i bardzo szybko wysusza ;) nie zamienię go na nic innego :D
i teraz póki jest ciepło korzystam i wystawiam się na słoneczko i wszystko ładnie się wysusza i znika :skacze: Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

samaron
04-08-2011, 18:42
A gdzie jest źródło fotek? :P

agaciorka93
17-08-2011, 19:32
Dziewczyny pomocy !!
Podpowiedzcie mi czym moge zlikwidowac ten okropny tradzik w tydzien...
Za tydzien mam 18stke no i nie moge wygladac tak jak teraz;/
Nie wiem w ogole co sie porobiło, juz dawno nie mialam takiego trądziku jak teraz.
Przed okresem zawsze sie pokazuja ale to normalne, a teraz od kad wrocilam z Wegier to tak mnie wysypało, ze juz nie wiem jak sobie z tym poradzic.. :(

Tekila_18
18-08-2011, 00:32
Proponuje oczyszczanie twarzy u kosmetyczki,
albo trochę tańsza metoda Roll-On Garnier Skin Naturals Czysta Skóra Active
mnie pomaga jak używam na noc 1-2 noce i krosty znikają :)

ducek07
19-08-2011, 15:17
A ja kupuje z koleżanką ostatnio gazetę :"Gwiazdy". Tam są horoskopy... no głównie astrologia. W zasadzie to ją kupujemy, żeby się pośmiać, ale chyba zaczynamy w to wierzyć :D (mam nadzieję, że nie uraziłam teraz nikogo). Mniejsza. W każdym bądź razie były tam przepisy na domowej roboty toniki do różnych typów cery, które trzymane w szczelnym pojemniczku mogą służyć 2 tygodnie. Były 4: tłusta, sucha, poszarzała i ostatniej wybaczcie, ale nie pamiętam.

Ja mam z koleżanką tłustą i sporządziłyśmy sobie tonik.

Jest tak : obrać jedno kiwi i widelcem zmiażdżyć. Zalać szklanką wrzątku i poczekać do ostygnięcia. Później przelać przez sitko i gazę do innego naczynia i dodać łyżeczkę wódki.

Myję tym tonikiem twarz już 4 dzień i nie przyglądałam się czy twarz mi się mniej świeci, ale za to mi pryszcze poschodziły w dużym stopniu. Natomiast koleżankę wysypało jeszcze bardziej :D

agaciorka93, więc takich eksperymentów Ci na razie nie polecam, ale może ktoś inny się skusi ;)

alfeczka
21-08-2011, 15:15
Trądzik, to nie coś co można zwalczyć w tydzień. To przelekła i długotrwała choroba. Dla przykładu kuracja epiduo trwa ok 2-3 miesiące zwykle.

ducek07
21-08-2011, 16:40
Zwalczyć go tak szybko to się na pewno nie da, ale można stosować kosmetyki, dzięki którym będzie mniej widoczny. Rozumiem o co chodzi agaciorce. Też bym nie chciała mieć na swojej 18stce (gdzie będą robione zdjęcia i masa znajomych) widocznego z kosmosu pola minowego na twarzy. Najlepiej tego w ogóle nie mieć, albo chociaż się częściowo pozbyć lub zakryć tymczasowo

nanami7
21-08-2011, 22:27
Agaciorka nic Ci w tydzień nie pomoże niestety:/:
może kup sobie korektor i podkład sceniczny, żeby odbijał światło.
Albo jakiś z drobinkami.

Zrób sobie peeling enzymatyczny (ziaja ok 8 zł)
nałóż maskę oczyszczającą. I to wszystko co mogę poradzić.


Pamiętacie jak pisałam, że leczę plecy antybiotykiem i innymi specyfikami ?

Wkurzłam się, odstawiłam leki, poszłam na solarium i dziś wystawiłam plecy
na słońce i już jest o wiele lepiej.
Nie będę się truła antybiotykami ... :)

ducek07
22-08-2011, 17:08
Antybiotyki Ci nie pomogły?

MadaPP
14-05-2012, 23:58
nie wiem może ktoś juz pisał ale i tak ja zrobie to jeszcze raz;d krótko zwięźle i na temat: miałam problem stosowałam wszystko a wyleczyła mnie maść brevoxyl smarowana na noc i za jakieś 30/60 min na to olej lniany( +raz w tyg peeling kawą).efekt rewelacyjny jak u mnie. znikaja przebarwienia nowe szkodniki sie praktycznie nie pojawiaja i cera jest super w dotyku i swieża;) POLECAM:D

i jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: PRECZ Z RĄCZKAMI OD TWARZY :DD

nanami7
16-05-2012, 14:57
Ducek, średnio pomogły, ale już jest ok;) nie ma ani jednego śladu po tym co było:)

kasiulka81
18-05-2012, 23:33
MagdaPP - powiedz mi proszę coś więcej o tym peelingu z kawy :tuptup:

MadaPP
20-05-2012, 17:28
Ja po prostu w szklanke wsypuję łyżeczkę zwykłej kawy i jak biorę prysznc to na mokrą twarz to przykłądam i jak normalnym peelingiem masuję;)) i potem skóra jest taka mięciutka;)) nie wiem czy dobrze to robie ale u mnie super efekty;))

agaciorka93
21-05-2012, 09:46
Ja tez czasem robie sobie peeling z kawy, tylko ze ja najpierw ją parze (bo gdzies tak wyczytałam) potem wylewam kawe i zostaja same fusy, do tego dodaje oliwe z oliwek do tego czasem np jakis olejek zapachowy, cynamon albo cos takiego :)

serenity
02-10-2012, 11:59
w tydzien nie da rady. mozna poprawic kondycje skory, ale problem pozostaje.
mnie z tradziku wyleczyla dermatolog, ale byla to dluga i kosztowna walka. bralam mocne leki hormonalne i kuracja dzialala przez kilka ladnych lat. teraz moja cera jest po prostu tlusta ze sklonnosciami do jakiegos pryszcza raz na jakis czas. strasznie sie swieci i mam rozszerzone pory i zaskorniki. oczyszczam mechanicznie u kosmetyczki, robie peelingi, ale te enzymatyczne, uzywam maseczek. pomaga tez siarka. polecam do wyprobowania polska serie: siarkowa moc

Wandzicz
14-11-2012, 13:08
U mnie tradzik to zmora już od końca podstawówki. Praktycznie cały czas pojawia się w różnym natężeniu.Raz na plecach,potem twarz ( szczególnie okolice brody) i szyja. Nie zliczę iloma specyfikami jhuż mnie nafaszerowali dermatolodzy. Jedyne co pomagało to antybiotyki.

pamcia5
22-09-2015, 13:31
ja tez zawiodlam sie na dermatologach i to nie jednym, dlatego zaczelam sama probowac, dla mnie najleoszym rozwiazaniem okazalo sie mycie twarzy tylko i wylacznie szarym mydlem, nie uzywam zadnych tonikow, itd, i na te wyskakujace brzydkie pryszcze uzywam masci tribiotyk- rewelacja a najwiekszy sekret drzemie w srodku przeciwtradzikowym- z witaminami ktorych brakuje naszemu ogranizmowi- DERminax - Derminax (http://www.dermi-suple.pl/) natknelam sie na nie przez przypadek, przeczytalam opinie i kupilam, nie stosowalam niczego innego wiec nie moge sie wypowiedziec czy jest on najlepszy ale efekty przynosi takie jak opisano :)

JadziaDax
20-11-2015, 16:28
To niestety nie tylko problem nastolatków. Zobaczcie pod Trądzik u dorosłych (http://o-you.pl/tradzik-u-doroslych/)

Sara91
24-12-2016, 14:18
Ja nastolatka juz nie jestem, ale zarowno kilka lat temu jak i teraz zmagalam sie z tradzikiem. Mialam az wysuszone plamy od wszystkich specyfikow. az wkoncu trafilam na serie dr medica tradzik, od bielendy. Krem uporał sie z wypryskami i zapobiega powstawaniu nowych zmian. Nawilza rowniez przesuszona skore.

Karmelka
21-02-2017, 00:34
Problem trądziku nie dotyczy tylko nastolatków, bo również kobiety dojrzałe jeżeli mają rozregulowaną politykę hormonalną to męczą się z tym problemem. Suplement diety Inofem http://www.inofem.pl/leczenie-objawow-androgenizacji/ pozwala na tyle wyregulować hormony, żeby skutecznie doprowadzić do poprawy cery, czy zatrzymać wypadanie włosów. Suplement wspomaga utrzymanie fizjologicznej równowagi hormonalnej u kobiet. Został przebadany klinicznie, a w jego skład wchodzi głównie Mio-inozytol i kwas foliowy. Inofem został opracowany w oparciu o nowoczesną technologię, gwarantującą najwyższą jakość produktu.

GrabowskaJulia
21-02-2017, 14:54
to prawda, trądzik może występować u osób dorosłych, ja sama mam z tym problem od bycia wczesną nastolatką i nadal mi nie przeszło :/

cass
15-05-2017, 09:50
No włąśnie sama byłam nastolatką i nie miałam praktycznie trądziku. Zaczał się u mnie niedawno i to trądzik rózowaty ( na początku myslałam, ze po prostu tak mam , ze się czerwienię ale potem poczytałam sobie o tym i doszłam do wniosku,że jest to trądzik rózowaty). Z roku na rok jest coraz gorzej :( Dodatkowo zauwazyłam, że wiekszość kremów mi szkodzi a nie pomaga. ZNacie jakieś kosmetyki, które pomagają?

renia159
16-05-2017, 09:57
Ja też polecam wizytę u dermatologa i/lub dobrej kosmetyczki. Trzeba działać wielokanałowo :)

invisible20
17-05-2017, 07:52
Przede wszystkim dobry dermatolog i nie dotykać twarzy brudnymi rękoma, nie wyciskać samodzielnie. Spróbować kosmetyków z węglem w składzie (seria Carbo Detox od Bielendy), ponieważ węgiel ma właściwości absorbujące zanieczyszczenia i odblokowuje pory, wyciąga z nich sebum i zapobiega powstawaniu nowych wyprysków.

merlina
17-05-2017, 10:05
Acnrose stosowałaś?

cass
18-05-2017, 09:44
Nie. Nie słyszałam o tym :(

merlina
19-05-2017, 12:53
A szkoda ponieważ skład jest bardzo dobry ( jesli interesujesz się skłądami to poczytaj sobie ponieważ w składzie nie ma tam parafiny i innych smieci ale są same naturalne składniki co niestety nie jest tak częste jeśli chodzi o kosmetyki - nawet te na trądzik gdzie naturalność jest jak najbardziej wskazana....). Sama mam trądzik rózowaty i ze wszystkich kosmetyków jakie stosowałam, a uwierz, że było ich naprawdę dużo to to mi najbardizej pomogło. No i jeszcze na krem na dzien z serii używam dodatkowo mała warstwę kremu z filtrem ( tak na wszelki wypadek ponieważ chronię skórę od słońca).

cass
02-06-2017, 11:56
Czy piszesz tutaj o tych kosmetykach? https://acnerose.pl/ ?????

---------- Dodano o godzinie 10:56 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 07:42 ----------

Czy piszesz tutaj o tych kosmetykach? https://acnerose.pl/ ?????

merlina
13-06-2017, 10:52
Tak tak To własnie te. Ogólnie cenowo może sie wydawać nie tak tanio ale jeśli chodzi o działanie to jest super. Poza tym są bardzo wydajne tak wiec jeden taki krem powinien Ci starczyć na dłuuuuugo.

invisible20
24-06-2017, 11:13
Przy trądziku to chyba najlepiej poradzić się dermatologa. A w domu używać kosmetyki przeznaczone do tego rodzaju cery. Bardzo dobra jest antybakteryjna, metaliczna maseczka detoksykująca z Bielendy Silver Detox. Zawiera w swoim składzie srebro i węgiel, które działają oczyszczająco i bakteriobójczo, łagodzą objawy trądziku, domykają pory i matowią skórę.

olkaFA
01-07-2017, 23:59
mnie dermatolog odesłał do ginekologa, bo problem trądziku siedział głębiej. Stosowałam antykncepcję i moje hormony baaaardzo szalały. Niestety na moją niekorzyść. Wypryski nie były małe, ale duże i ropne, których nie dało się ukryć makijażem. Za radą ginekologa wybrałam wkładki hormonalne levosert dla mnie był to strzał w 10. bo juz po kilku mscach krosty znikały no i wrócił wreszcie komfort psychiczny

milenaczynkowicz
21-07-2017, 10:29
Mnie zawsze przy okresie tak wysypuje, że mam całą twarz w krostach. Ciężko nad tym zapanować niestety.

lilu28
26-07-2017, 11:58
Sama w wieku młodzieńczym miałam problem z trądzikiem. To typowa przypadłość dla młodych osób ale też wielu kobiet w starszym wieku np. po 30 - stce. Oprócz domowych metod pielęgnacji skóry (odpowiednie kremy, dokładne oczyszczanie, maseczki etc.) polecam raz na jakiś czas wykonanie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej (ja akurat mieszkam w Rzeszowie i mamy tu dobry salon urody: - Bio-derma Kosmetyka Estetyczna, Salon Urody w Rzeszowie, Gabinet kosmetyczny, Salon kosmetyczny, Rzeszów (http://bio-derma.pl/) ). Mikrodermabrazja pozwala na powolne ścieranie powierzchni skóry specjalną głowicą diamentową, mikrowarstwa po mikrowarstwie. Dzięki czemu uzyskujemy efekt dokładnego oczyszczenia, a skóra jest przygotowana na przyjęcie kosmetyków i lepiej je wchłania.

Piszczałka
30-07-2017, 14:18
Po trądziku zostają niestety brzydkie blizny. Przy głębokich bliznach potrądzikowych myślę, że najbardziej efektywny będzie laser. Moja siostra była na takich zabiegach na buzię w Vici Clinic (Kraków) i przyznam, że po 4 zabiegach bardzo zmniejszyła się ich widoczność.

Ajsi
30-08-2017, 13:55
Teraz to problem chyba nie tylko nastolatków, bo wiele dorosłych i starszych osób zmaga się z trądzikiem.

Sara91
07-09-2017, 13:41
Ja proponuje produkty do twarzy, ktore reguluja wydzielane sebum i matuja cere, bo to naprawde wazne przy tradziku, a on dotyka naczesciej posiadaczki tego rodzaju cery. U mnie sie fajnie sprawdzil zel micelarny do mycia twarzy zielona herbata od bielendy, a w polaczeniu z kremem na dzien to w ogole obled. Twarz przestala sie swiecic, sebum sie nie wydziela, a ogolny wyglad cery w duzo lepszej formie.

jagnam
10-10-2017, 15:34
Kilka porad ode mnie:

1. Zmieńcie dietę na dietę z wiekszą zawartością witamin, owoców oraz warzyw. To ma bardzo duży wpływ na naszą skórę.
2. Pijcie dużo wody codziennie.
3. Papierosy znacznie nasilają trądzik ( poza tym jest to juz passe....)
4. Polecam dokładnie oczyszczxać skórę. To bardzo ważne. Nie wystarczy oczyszczxanie jedynie raz dziennie wieczorem. Z rana równięż trzeba ponieważ oczyszczxacie z naskórką i pozostałościo kosmetyków nałożonych sobie wieczór wcześniej. Jesli miałabym polecić jakis dobry kosmetyk to bedzie to Procleanse balm od firmy Dermatologica ( https://dermalogica.pl/ ) .Tani nie jest, ale bardzo dobrze usuwa wszystkie zanieczyszczenia i makijaż.
Kosmetyki najlepiej wybierać lekkie i o naturalnym składzie.

kiniaa
10-10-2017, 23:47
Przy trądziku najważniejsze jest pozbywanie się nadmiaru sebum, a także porządne nawilżanie skóry. Poczytajcie sobie dziewczyny ten poradnik - http://www.laroche-posay.pl/artyku%C5%82/Czy-krem-niekomedogenny-istnieje-Sprawd%C5%BA-jak-nawil%C5%BCa%C4%87-sk%C3%B3r%C4%99-i-pozby%C4%87-si%C4%99-niedoskona%C5%82o%C5%9Bci/a32466.aspx , bardzo fajnie jest tutaj opisane jak postępować w przypadku skóry z niedoskonałościami

modra
07-11-2017, 15:43
Co prawda nie miałam nigdy bardzo dużych problemów z trądzikiem na twarzy, ale jestem typem człowieka, który ma dużo wyprysków na plecach, bez względu na to, czy idzie mi okres czy nie. Na twarzy mam dużo przed okresem. Kiedyś stosowałam maści cynkowe czy ichtiolowe, ale ich działanie było takie 50/50. Moja siostra, która ma z tym większe problemy, odkryła, że dobrze sobie z nimi radzi peeling enzymatyczny nakładany na kilka minut rano i wieczorem i zaczęła zauważać dużą poprawę. Ja też kiedyś sięgnęłam po ten peeling i przy regularnym stosowaniu trądzik na plecach jest praktycznie cały wyleczony, co mnie cieszy, bo dość długo się z nim zmagam. W sklepach z naturalnymi kosmetykami najlepiej jest je kupować, bo są najbezpieczniejsze i wydajne.

JadziaDax
10-11-2017, 00:41
Na mnie fajnie podziałał Anti Acne Floslek, serdecznie polecam.

Ozdobna
08-12-2017, 12:00
Mnie zawsze przy okresie tak wysypuje, że mam całą twarz w krostach. Ciężko nad tym zapanować niestety.
Mam bardzo podobnie, ale związane jest to z hormonami.

Glue
17-12-2017, 01:28
Spróbujcie używać odpowiednich kosmetyków, u mnie sprawdza się esencja w perłach bielendy o właściwościach aktywnego serum która ogranicza powstawanie zmian trądzikowych oraz widoczność porów, reguluje wydzielanie sebum, nawilża, odżywia i regeneruje skórę.

dusia13
19-01-2018, 18:24
Dziewczyny potrzebuję pomocy. Mam 17 lat i strasznie duży trądzik na twarzy. Nie pomaga nic, żele oczyszczające, peelingi totalnie nic. Moja mama znalazła u nas we Wrocławiu salon urody COCO-TIME, idziemy tam w przyszłym tygodniu, ale chciałam przed wizytą zasięgnąć waszej opinii. Byłyście już tam? Jaki zabieg polecacie?

andzia_90
23-01-2018, 14:33
Olej rycynowy jest dobry na trądzik, niewielką ilość delikatnie podgrzać, żeby był bardziej płynny, ale nie gorący! żeby nie poparzyć twarzy i tak co kilka dni nanosić, najlepiej wieczorem jak się już nigdzie nie wychodzi, bo oczywiście twarz jest tłusta i się strasznie świeci po tym, ale warto się przemęczyć.

XXXYYY
01-02-2018, 23:12
Na trądzik polecam https://www.ichemia.pl/174,olej-tamanu-100ml-tradzik-bio-line.html najlepsze co może być w tym przypadku. Bardzo łagodny płyn świetnie sobie radzi z wszelkimi krostkami. Krosty dużo szybciej się goją, a oprócz tego hamuje przed rozwojem nowych. Sprawdziłam na własnej skórze i polecam

moira
06-02-2018, 15:22
Właśnie ja nie jestem zbytnio zwolenniczką brania leków antykoncepcyjnych, gdy faktycznie nie jest to wymagane. Co prawda słyszałam, że na takie problemy mogą pomóc, ale nigdy po ten sposób nie sięgnęłam. Już powiedziałam, że trudno, wypróbuję wszystkie dostępne kosmetyki i leki, żeby znaleźć coś, co działa. Ogólnie też bywałam u dermatologa z tego powodu, ale żadne specyfiki polecane przez kolejnych specjalistów nie pomagały tak, jak oczyszczanie twarzy. Trądzik wiąże się najczęściej z cerą mieszaną i nadmiernym sebum, więc trzeba w pierwszej kolejności znaleźć coś, co na to podziała. Potem będzie łatwiej walczyć z samymi krostkami.

jagnam
26-02-2018, 08:58
CO mi pomogło....

Picie dużej ilości wody
dieta pałna warzyw i owoców
oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków ( delikatne, niezapychające....)

Jeśli jednak widzicie,ze to co stosujecie samodzielnie nie pomaga to może warto jest wybrać się do dermatologa? Obejrzy on skórę i zastanowi się czy nie jest to problem natury hormonalnej. Czasami trzeba włączyć leczenie odpowiednimi lekami aby przyniosło efekty.
Co pomaga na trądzik? | chirurg-plastyczny.com.pl (http://chirurg-plastyczny.com.pl/co-pomaga-na-tradzik/)

PRINCESS
12-03-2018, 17:26
Moim zdaniem najlepiej iść do dermatologa :)
Z aptecznych kosmetyków bez recepty można coś z kwasem alzainowym :)

JadziaDax
13-03-2018, 23:38
Anti Aging Floslek, potem długo nic.

Justyna20
16-04-2018, 16:12
Mój chłopak miał problem z trądzikiem, lekarz zalecił mu zmianę diety oraz oczyszczanie twarzy emulsją micelarną do mycia cetaphil EM. Odkąd się zastosował do zaleceń lekarza, widzimy diametralną różnicę.

JadziaDax
17-04-2018, 13:09
U mnie podziałał żel z aloesem Floslek, a skórę mam trudną.

ell
13-09-2018, 09:10
Nie tylko nastolatków.... Sama nie mam już 15 lat a zmagam się z trądzikiem rożowatym. Moja cera bez makijażu nie wyglada dobrze, jednak i tak jest o wiele lepiej niż było wcześniej. Wypracowałam sobie kilka zasad, których przestrzegam i dzięki temu moja skóra wygląda o wiele lepiej :)

Polecam:
stosowanie specjalnie przystosowanych do pielęgancji kremów
filtry na dzień
oraz zdrową dietę
https://www.pollenaewa.com.pl/blog/pielegnacja/odpowiednia-dieta-w-walce-z-tradzikiem-rozowatym/

JadziaDax
25-09-2018, 00:05
Na trądzik tylko Anti Acne Floslek, nie ma po prostu nic lepszego.

maksinusia
24-10-2018, 13:00
Chciałabym, żeby trądzik był problemem tylko nastolatków :P U mnie 30 prawie na karku i nadal muszę się z tym użerać, chociaż jest już znacznie lepiej. Jakiś czas temu ograniczyłam ilość kosmetyków, których używam i postawiłam na proste, naturalne składy. Na twarzy stosuję OCM z olejkami, ale w sumie problemy z trądzikiem mam głównie na plecach. Tutaj zauważyłam, że jest poprawa od czasu kiedy wyrzuciłam żele pod prysznic i zaczęłam używać soli algowo-termalnej do kąpieli i w formie peelingu. Wyczytałam, że jest bakteriobójcza i odkażająca. Myslę, że mydło mnie drażniło i przesuszało stąd problemy.

JadziaDax
14-11-2018, 01:44
Anti Acne Floslek, nic nie działa lepiej.

Janka102
03-12-2019, 11:09
.................................................. ......

banka mydlana
18-06-2020, 20:03
Mnie tak samo tabletki antykoncepcyjne zlikwidowały problem z trądzikiem i przy okazji bolesnymi miesiączkami. Teraz to po prostu proszę lekarza na lekarzonline.eu o wypisanie recepty i mam ją w ciągu max godziny.

cass
24-11-2020, 18:01
Twarz tradzikowa nalezy nawilzac a nie wysuszac. Zadnych platkow kosmetycznych, tym tylko wycierasz naturalna warstwe hydro-lipidowa. Ja twarz przemywam zelem Nanili do tego serum i krem z tej samej serii,krem robiony z owsa i wegla (stosuje go czasami),peeling enzymatyczny.Od srodka suplemnet accumax +wit d kwasy omega 3 ,wapn,cynk ,probiotyki.

Zerknij sobie na stronę:
https://swiatsupli.pl/blog/ktora-forma-cynku-jest-najlepiej-przyswajalna/

Opisane jest tutaj, jaka forma cynku jest obecnie najlepiej przyswajalna. I jak wybierac dobre suplementy.

kinimini
28-07-2021, 16:10
Nawilżanie! Wiele osób zle podchodzi do dbania o cere tradzikowa i stawia na osuszanie zamiast nawilżania. U mnie pomogly kosmetyki nawilżające z bielendy. Ich seria eco sorbet z malinkami jest swietna

minika
27-11-2021, 13:15
Mój chłopak miał problem z trądzikiem, lekarz zalecił mu zmianę diety oraz oczyszczanie twarzy emulsją micelarną do mycia. Odkąd się zastosował do zaleceń lekarza, widzimy diametralną różnicę.

Zdecydowanie to dobry pomysl. Zreszta klik w odpowiednia apteka internetowa (https://aptekacentrum.lublin.pl/) i Ci dostarcza odpowiednie srodki.

minizo
09-06-2022, 12:13
Trądzik to choroba, dlatego jak każda inna powinna być leczona przez specjalistów. Ja oddałam się w ręce lekarza dermatologa a także oprócz leczenia chodziłam na manualne oczyszczanie do gabinetu kosmetycznego. Wszystko oczywiście w konsultacji z dermatologiem. Obie Panie pomogły mi uporać się z wypryskami, szczególnie jednak mogę polecić salon z Bydgoszczy do którego chodziłam, ponieważ mam wrażenie, że wizyty tam znacznie przyspieszały cały proces zdrowienia https://magicalbeauty.pl/oczyszczanie-manualne/

chanah
15-02-2023, 02:46
Chyba od dziecka miałam problem z trądzikiem co przysporzyło mi na prawdę wiele kompleksów. Właściwie nie mam go od niedawna, odkąd zaczęłam korzystać z profesjonalnej pomocy lekarzy i kosmetologów. Teraz moja cera wygląda już lepiej, ale mimo to stale korzystam z usług salonów kosmetycznych. Jakiś czas temu trafiłam na stronę: https://syrenka-torun.pl/ i zamierzam się do nich umówić na oczyszczanie manualne z ampułką i maską. Trochę czytałam o tym zabiegu i myślę, że po nim będę wyglądać już po prostu fenomenalnie!!! :)