PDA

Zobacz pełną wersję : Cera tłusta, mieszana



Euphoria
23-05-2009, 22:34
Kochane mam okropną cerę. Wiem, że polecicie dermatologa, bylam u paru i jeden mnie zbył, mówiąc że nie jest źle, drugi coś tam wymyślił.
Myślę sobie, że może teraz latem dałoby się coś z tym zrobić. Na co dzień używam podkładu- jak jest źle ;p to Excipialu a jak jest lepiej to lżejszego. Ale po paru chiwlach się święcę, głownie strefa T buuuu:(. Mam też rozszerzone pory. Swego czasu stosowałam maseczki z glinki i inne niby do takiej skóry oprzeznaczone ale nic. Kremy tak samo. Po kilku się zmęczyłam ciagłym wydawaniem kasy i nic nie pomaga. Mialam kiedyś maseczkę od koleżanki-resztkę do wypróbowania-taką maziatą niebieskawą, zastygającą, ale nie wiem jaka to firma...koarzycie może?
Podzielcie się radami jak sobie radzicie, bo mam nadzieję, że nie jestem jedyna z takim problemem?
Chciałabym sobie kupić jakiś zestaw kosmetyków-tonik, żel krem czy co tam jeszcze trzeba. Nie wiem jakiej formy. Chcicalabym też teraz latem zamienić podkłąd na coś, ale nie wiem na co, bez za bardzo nie mogę wyjść z domu bo będę straszyć.
Pomózcie dziewczynki i Kamisku też jak wiesz ;)

Pati88
23-05-2009, 22:46
po opisie mi wyglada ze masz cere mieszana.swiecaca sie strefa T na to wskazuje wiec tak:
<źródlo-wyciąg z wykładów-standardowo :)>

Zalecenia
w pielegnacji tej cery nalezy podchodzic indywidualnie do kazdego z obszarow.

1.pielegnacja strefy T

zabiegi:
galwanizacja,peeling kawitacyjny za pomoca ultradzwiekow,mikrodermabrazja(scieranie powierzchownych warstw naskorka poprzez wysysanie),peelingi chemiczne z uzyciem kwasow owocowych.
Zalecenia:
w pielegnacji tego typu cery wazne jest ograniczenie łojotoku, regulacja rogowacenia naskorka i zmniejszanie stanu zapalnego
preparaty do pielegnacji tej cery zawieraja substancje sobostatyczne:
wit. A i jej pochodne,cynk,krzem,siarka, wit. Z grupy B.
o dzialaniu regulujacym rogowacenie naskorka:
enzymy pochodzenia roslinnego, mocznik (10-30%), kwas salicylowy,alfahydroksykwasy
o dzialniu przeciwzapalnym
garbniki, azuleny(z rumianka)
o dzialaniu bakteriostatycznym
wit.C,skwalen,triclosan,kwas linoenowy

2.pielęgnacja partii bocznych:

Zabiegi:
tonizowanie skory preparatami bez alkoholu
wykonanie peelingu (enzymatyczny, gomasz)

Zalecenia:
konieczne jest intensywne nawilzanie, stosowanie preparatow zatrzymujacych wode w naskorku oraz uzupelnianie plaszcza lipidowego.
w preparatach do tego typu cery znajduja sie nastepujac substancje:
o dzialaniu nawilzajacym:
kwas hialuronowy, skladniki NMF,kolagen,wit. E, wit. Z grupy B, mocznik(do10%),wyciagi roslinne,pektyny
o dzialaniu natluszczajacym
niezbedne nienasycone kwasy tluszczowe,skwalen,ceramidy,wit.A
o dzialaniu lagodzacym
alantoina,depantenol,substancje pochodzenia roslinnego,azuleiny,bisabolol
kremy do pielegnacji stosowane na dzien piwinny zawierac filtry przeciwsloneczne.

dzidzia
23-05-2009, 23:00
nie jesteś sama też mam z tym problem ,ale powiem szczerze jeśli chodzi o podkład i puder polecam Maybelline Mineral ,ja mam to i to ale możesz sobie zakupic sam puder sypki , po nim to nawet na imprezie się nie świece jak psu jajca , a ostatnio każdy mi mówił że mam śliczną cerę, no a ja sobie tylko myślałam -dobrze że mnie nie widzisz bez makijażu :P

natalia268
23-05-2009, 23:05
hahahahha i dobrze ! :D


PS Sylwia też mam ten problem;) są dni lepsze i są dni gorsze.

Euphoria
23-05-2009, 23:07
hehehhehe.mnie też czasem się troszkę poprawia i to zazwyczaj jak mam nowy puder a potem jakby się skóra przyzwyczajała i jest znowu źle ;/
ale pomyslę nad tym pudrem.
Patunia a możesz polecic jakieś gotowe produkty?bo ja tą ściąge z wykłądów czytałam już w jednym poście :D(heheh żeby nie bylo że nie przejrzałam tematów) tylko nic mi to nie mówi ;(

Chanti25
23-05-2009, 23:13
hi hi hi a ja nie używam ani podkładu , ani pudru-kocham swoje pieguski ;)Chyba ,że idę do kosmetyczki na makijaż przed jakimś ważnym wyjściem :D Tylko dobrego kremiku używam i nie mam na szczęście żadnych problemów...acha no i tabletki nawilżające skórę biorę :]

Pati88
23-05-2009, 23:14
gotowe produkty? hm...to wszystko zalezy od tego jak Twoja skora przyswaja kosmetyki danych firm bo ja Ci moge polecic na przyklad tonik Dr. Ireny Eris ktory jest dobry a na przyklad Tobie moze nie pomoc bo sie okaze ze to jednak nie ten. postaram sie nastepnym razem bardziej sprecyzowac moje wygiagi z wykladow zeby byly dla wszystkich zrozumiale :)

dzidzia
23-05-2009, 23:16
hi hi hi a ja nie używam ani podkładu , ani pudru-kocham swoje pieguski ;)Chyba ,że idę do kosmetyczki na makijaż przed jakimś ważnym wyjściem :D Tylko dobrego kremiku używam i nie mam na szczęście żadnych problemów...acha no i tabletki nawilżające skórę biorę :]


kochanie powiedz i jakie tabletki łykasz , bo mi kumpela ostatni mówiła żebym sobie zakupiła i oczywiście zapomniałam nazwy, a nie chce mi się w aptece tłumaczyc o co mi chodzi :P

Chanti25
23-05-2009, 23:29
obecnie łykam te :
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
ale wcześniej brałam te i są lepsze ;)
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Pati88
23-05-2009, 23:31
z czystym sercem polecam CAPIVIT :)

Chanti25
23-05-2009, 23:32
dokładnie o wiele lepsze :]

daruniunia
24-05-2009, 12:20
Ja teżmam problemy ze strefą T. Przez to mi wychodzą też różne pryszcze oraz teraz często mi się skura "łuszczy". Dlatego więc robię peeling (mam taką szczoteczke do twarzy) oraz myję żelem. Jednak też na długo to nie starcza.

madzialena
24-05-2009, 12:32
mi odpowiadają kosmetyki oczyszczające z Garniera :) najlepsze jakie miałam do tej pory

Pati88
24-05-2009, 15:33
ja tez uzywam garniera juz kupe lat i nie zamienie na zaden inny.te kosmetyki wymiataja wszystkie inne jak dla mnie :) mleczko do demakijazu jest super rozpuszcza wszystko idealnie :)

pinaaa87
24-08-2009, 12:02
Również uważam,że Garnier rządzi:)

elinka
24-08-2009, 13:15
do garniera mam zaufanie ale uwielbiam też maseczki ze spa

Debi
09-12-2009, 03:10
Garnier taki sobie, nic lepszy od wielu podobnych na rynku, choć gorszy na pewno nie
Szczerze wiele trzeba, by się wybić na tak zapchanym różnej maści kosmetykami rynku
Garnier tu tonie, niczym się nie wyróżnia

diablica91
03-07-2010, 15:14
Ja używam na zmianę: Perfecta(Dax cosmetics) Mikro Perły matujące,dotleniający,z energią Q10(świetny również pod makijaż lub do mieszania gdy podkład jest za ciemny) i Soraya Maxima dermo-therapy z naturalną witaminą E,do cery tłustej(niebieskie opakowanie).

Barbara Nowak
18-08-2010, 09:02
witam wszystkich, ja też mam problem z cerą mieszaną i po 40 tce. zaskurniki naszczęście opanowałam, ale dobrać krem by pasowało każdemu kawalowi twarzy to ciężko. miaiś czas temu zdiagnozowaną chorobe żołądka, jakieś bakterie mi wyszły w badaniu i to zaowocowało wypryskami na twarzy. długoi je leczyłam antybiotykami , smaruje go w tedy kremem z Dermiki / pod oczy/ i znika. proszę może mi doradzicie jakie kremy powinnam stosować w wieku 44 lat / chodzi mi o Dermike lub jakieś podobne/ mam uczulenie na AVON, Orifley/

poolciaa
26-08-2010, 17:51
moim zdaniem najlepszy na tradzik i blizny jest krem ze sluzu slimaka. ja mialam kiedys problemy z cera, bez tapety z domu nioe wyszlam bo bylam przez te syfy tak zakompleksiona, az w koncu dostalam od mojej mamy krem wlasnie ze sluzu slimaka - fakt kosztowal 135zl za 30ml - ale oplacalo sie. mialam glebokie dziury na twarzy (blizny po tradziku) a po 2miechach stosowania wszystko mi zniknelo razem :) rewelacja

byli
26-08-2010, 21:41
Ja szukam czegoś do pięlęgnacji, lata używałam Garniera,a teraz mnie zaczął okrutnie uczulać, przemyje tonikiem czy żelem i na całej twarzy rumień jak malowany...

Joan
10-12-2010, 18:11
Garnier - bardzo fajne żele do mycia twarzy

Nivea - żele, kremy - bardzo fajne
Lirene - świetne kremy dla cery mieszanej lirene dermoprogram - są wersje na dzień i na noc tego samego kremu, dlatego można pomylić. Wersja na noc ma lepszą konsystencję, ale te na dzień też są świetne, tylko konsystencja jakby papkowata. Mimo to lubię obydwie.

Soraya - tej firmy miałam wszystko co dla cery mieszanej i polecam

Z maseczek numer jeden to dermaglin

kasiaandrzejczak87
28-04-2011, 17:12
tez mam problemy z cera. strefa t i wagry i czasem wypryski. najbardziej lubie podklady z serii vichy dla takiej skory. dlugo pozostaje matowa cera i nie czuje efektu maski.

Wena
28-04-2011, 17:48
Też mam z tym problem od jakiegoś czasu. Na wypryski an szczęście nie narzekam, chociaz czasem jakiś wągier spuchnie... ;/ Mam małe kropki na nosie, a czoło sie czasem świeci jak latarnia morska! Wiadomo, wszystko zalezy od kasy... Jak sie ją ma to zabiegi u kosmetyczki dużo dają, wiem, bo to studiuję i czasem coś sobie skrobnę to od razu jest lepiej, ale wiadomo - systematyka. Sama pielęgnacja w domu nie wystarczy... Długo można szukać kosmetyków, które coś dadzą...a i tak po kilku miesiącach trzeba je zmienić, bo skóra się przyzwyczaja. Ja ostatnio zakupiłam w promocji cały zestaw do mieszanej z Yves Rocher, nie narzekam, jest lepiej i nie wysusza, ale na początku krem matował mnie na dłużej, teraz po jakimś czasie (zalezy od czynników) świeci mi się to cholerne czoło;/ Pomaga mi w tym podkład z Revlon Colorstay do mieszanej, puder sypki transparentny Vipera, ale każdy jest inny, dla jednego coś może być rewelacją dla innych dnem. Metoda prób i błędów :( Dobre są tez kosmetyki do pielęgnacji z Bielendy Professional (seria do salonów) ;)

serenity
02-10-2012, 12:38
rowniez polecam lirene - serie do cery mieszanej i tlustej, szczegolnie ten krem na noc.
i czeste peelingi, zeby pozbyc sie tych zaskornikow, otworzyc pory... ja uzywam tylko enzymatycznych, bo mam do tego takie male wypryski i nie chce ich rozdrapywac. z peelingow polecam: peeling enzymatyczny dermedic - jest delikatny, ale fajnie zluzcza nie wysuszajac skory.

Dominikaa
14-11-2012, 21:41
Niestety ja również mam ten sam problem :( a teraz jak jestem w ciąży to już w ogóle :( ale coż taka nasza natura :)

karnityna
16-01-2013, 16:19
Ja też polecam peelingi enzymatyczne. Aktualnie mam taki z Dax Cosmetics z serii Yoskine i bardzo go lubię. Nakłada się go na noc zamiast kremu i zmywa rano. Skóra jest po nim rozpromieniona i przyjemnie gładka.

JadziaDax
23-11-2015, 14:09
Spróbuj podkłady Melkiora, powinny dobrze zadziałać.

licówka
24-11-2015, 15:14
Ja od kilku lat mam spore problemy z alergią na większość kosmetyków. Nawet na te niby nieuczulające. Ciekawe czy znajdę kiedys jakis zestaw dla siebie

Joanna21
26-11-2015, 10:32
Ja aktualnie mam z Sylveco:) jest całkiem niezły

pikna56
04-12-2015, 19:54
Hej dziewczyny, ja mam straszny problem ze swoją cerą mieszaną, mam już ponad 30 lat i dopiero teraz udało mi się znaleźć odpowiedni kosmetyk pod podkład po którym się w ogóle nie błyszczę. Powiem wam, że najlepsze są jednak kosmetyki naturalne, dopiero teraz to odkryłam. Mam nawet ochotę sama je robić, bo to nic trudnego, ale jeszcze muszę poszukać laboratorium, które będzie mi badać i sprawdzać ocenę bezpieczeństwa mojego produktu, czytałam dużo na temat tego laboratorium http://ekolabos.pl/

kinga1976
21-12-2015, 23:13
Cera mieszana jest strasznie problemowa, sama mam z tym problem i słabo sobie z tym radzę. Kiedy już nawilżę suche partie to czoło zaczyna sie świecić i wydzielać tyle sebum, że co chwila musze je wycierać chusteczkami matującymi. Stosowałam już kilka rodzajów kremów, i wysuszające i nawilżające i nadal mam problem z czołem. Nic nie pomaga.

SweetStarryMe
22-12-2015, 14:54
Problem z cerą mieszaną i tłustą jest taki, że chcemy ją wysuszyć, co powoduje wzmożoną produkcję sebum, i znowu mamy problem, i znowu ją chcemy wysuszyć i takie błędne koło. Na skórę mieszaną z własnych doświadczeń polecam dobre dokładne oczyszczanie twarzy i stosowanie kremu specjalnie przeznaczonego do cery mieszanej. Jestem fanką kosmetyków naturalnych - sama stosuję krem Matmatique Anna Pikura. Ma dosyć lekką konsystencję, dobrze się wchłania i nie pozostawia na twarzy tłustego filmu. Fajnie nawilża jednak też ściąga, skórę co przeciwdziała produkcji nadmiaru sebum. Mam najgorszą z możliwych cer czyli tłustą na nosku i czole a suchą wszędzie indziej. Regularne oczyszczanie, stosowanie masek ściągających i kremów nawilżających (jak opisany wyżej) to najlepszy sposób na radzenie sobie z tym typem cery. Są jeszcze zabiegi oczyszczające, ale wolałam się skupić na tym, co można zrobić w domu.

JadziaDax
15-05-2017, 01:02
Ja mam trudną skórę, bo suchą i dodatkowo alergiczną. Pomaga mi żel z aloesem od Floslek, naprawdę fajne nawilżenie.

Glue
08-08-2017, 12:16
Może spróbuj maski metalicznej bielendy która ma w składzie nano srebro, węgiel, aktywny cynk. Silver detoks jest właśnie przeznaczona dla cery tłustej i mieszanej

dobulka
28-08-2017, 10:56
Popieram kolezanke wyzej, ja uzywam ta metaliczna maske i jestem zachwycona jak swietnie oczyszcza i matuje, a zarazem dodaje blasku cerze. Moja siostra uzywa niebieskiej do wrazliwej cery i tez bardzo sobie chwali. Na promocji rosmannowskiej niezle sie okupilysmy :D

Ajsi
30-08-2017, 13:50
Ja staram się jak mogę i oczyszczam skórę, bo inaczej nie dałabym rady. sama używam żeli do mycia oraz peelingów i płynu micelarnego

Sara91
07-09-2017, 12:29
Do cery tlustej i mieszanej bardzo fajnie sie sprawdzaja produkty na bazie zielonej herbaty z bielendy. Kremy matujace na dzien oraz regulujacy na noc u mnie sprawdzily sie rewelacyjnie. Do tego mam tez plyn micelarny ktory swietnie oczyszcza cere, nawilza i doskonale reguluje wydzielne sebum.

Ozdobna
27-09-2017, 11:17
Taka cerę także należy nawilżać, bo mieszana i tłusta lubią być wbrew pozorom przesuszone.

cass
27-09-2017, 12:13
Jasne, że tak.Skóra tłusta może mieć duże przetłuszczenie, ale z kolei niewielkie nawilżenie. Taka skóra pomimo tego,że błyszczy się jest narażona na powstawanie zmarszczek.

Kosmetyki powinny zostać dopasowane do typu skóry. Do cery tłustej polecam:

naturalne peelingi enzymatyczne
hydrolat z oczaru
kremy z witaminą A E i C
olejki ( na przykład z maliny czy ze sliwki)

No i koniecznie dwa razy dziennie trzeba dobrze oczyszczać cerę. Dzięki temu pory nie będa się zapychały
https://rodzinazdrowia.pl/rodzaje-cery-jak-dbac-o-kazda-z-nich

olkaFA
03-10-2017, 21:05
zgadzam się w 100% podstawa to dobór odpowiednich kosmetyków, a tak naprawde dookreslenie typu skóry. A to moze byc mylące i w sumie najlepiej zdac sie na specjaliste, bo nieodpowiednie kosmetyki moga nam "troszeczkę" zaszkodzić. ja ostatnio właśnie dowiedziałam sie ze w ogole isteniej cos takiego jak etapy codziennej pielegnacji, a do tej pory moja kosmetyczka byla dosyc uboga bo stawialam raczej na makijaz niz na wieczorna pielegnacje przez co strasznie sie swiecilam zwlaszcza latem ;/ tutaj mam bardzo fajną ściągawek rzeczy które są niezbędne do codziennego użytku Co koniecznie powinno się znaleźć w Twoim kuferku kosmetycznym? (http://www.vichy.pl/blog/co-koniecznie-powinno-sie-znalezc-w-twoim-kuferku-kosmetycznym/vmag64428.aspx) Musiałam troszeczke dokupic ;p ale jak mus to mus wiec i facet nie mial zbyt wiele do gadania :)

Glue
17-12-2017, 01:21
A tą nową esencję w perłach bielendy używałyście? Ona nadaje się do cery tłustej i mieszanej i ogranicza powstawanie zmian trądzikowych oraz widoczność porów

XXXYYY
21-12-2017, 23:00
A na Whamisa patrzyłaś? Mam kilka kremów tej firmy i są świetne właśnie do różnych typów skóry. Ogólnie jest to dobra marka, która słynie z bardzo dobrej jakości kosmetyków

moira
06-02-2018, 15:43
Cera mieszana to najbardziej problematyczna, ale najczęściej spotykana wśród ludzi w każdym wieku. Jednak dopiero w ostatnich latach widzę prawdziwy wysyp kosmetyków przeznaczonych do niej, a wiem, że swego czasu miałam problemy ze znalezieniem idealnego kremu. U mnie jest o tyle łatwiej, że się nie maluję, więc nie muszę się przejmować wyborem podkładu czy czegoś innego matującego. Też już dużo rzeczy próbowałam, ale nic tak nie pomaga jak regularne oczyszczanie twarzy - na co dzień używam do tego kosmetyków Vichy: https://www.apteka-melissa.pl/producent/vichy.html, raz na jakiś czas nałożę też peeling enzymatyczny (najlepszy!). Osoby z cerą mieszaną powinny oczyszczać twarz częściej niż standardowe 2-3 razy w tygodniu. Kiedy będziemy się częściej pozbywać zanieczyszczeń, skóra przestanie z czasem wydzielać tyle sebum. Btw. w okresie letnim często przemywam twarz w środku dnia wodą termalną albo chusteczkami do demakijażu i przez to nie mam na twarzy tyle sebum.

Ozdobna
22-02-2018, 10:28
Dla takiej cery przeznaczone są podkłady i pudry mineralne, one ograniczają przetłuszczanie, a poza tym ładnie wyglądają.

JadziaDax
16-05-2018, 23:29
Floslek ma kremy dla każdej cery.

minizo
20-05-2018, 22:24
ja odkąd pamiętam mam skórę skłonną do alergii i wyprysków, czegokolwiek bym nie użyła...to zaraz mam potworne i brzydkie krostki. od niedawna jednak znalazłam na to patent i bardzo pielęgnuję skórę do mycia stosuję cetaphil em jest to bardzo delikatna emulsja do ciała i twarzy, nie używam zadnych mydeł ani innych żeli i naprawdę widzę ogromną różnice :)