PDA

Zobacz pełną wersję : Ankieta - pomoc w zaliczeniu semestru



Zgredo
29-05-2011, 20:07
Witajcie,

Potrzebuję pomocy w zaliczeniu semestru z psychometrii - muszę przebadać 100 osób.

Kwestionariusz dotyczy postawy konsumpcyjnej.

W wolnej chwili wypełnijcie proszę ankietę: eBadania.pl - Badania ankietowe online (http://www.ebadania.pl/40d80af06193b5d1)

Badanie jest w pełni anonimowe, wyniki będą użyte do celów statystycznych.



Dla zainteresowanych głębiej po co mi to i o co chodzi już tłumaczę:

Badania można przeprowadzać m.in. za pomocą eksperymentu lub kartki i ołówka/internetu, czyli ankiety czy kwestionariusza.

Aby stworzyć jakąkolwiek metodę badania czegokolwiek trzeba kilkukrotnie kontrolować, czy to, co się stworzyło ma sens. Do tego potrzeba po prosu użyć takiej tworzonej ankiety na odpowiedniej ilości "króliczków" ;) a następnie przepuścić przez wiele statystycznych filterków i narzędzi, które pomagają oceniać, czy jest się na dobrej drodze do stworzenia kwestionariusza rzetelnego i trafnego - cały proces powtarza się (i to nie raz) - a na końcu być może otrzymuje się przyzwoite narzędzie badawcze.

Ponieważ dopiero uczę się tworzyć takie narzędzia, kwestionariusz zapewne nigdy nie będzie używany do "prawdziwego" badania, będzie za to podstawą (a w zasadzie to, co wyliczy mi program statystyczny) do zaliczenia semestru.

Jeśli ktoś chciałby pomóc byłabym ogromnie wdzięczna za poświęcenie kilku chwil na poklikanie.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania - chętnie odpowiem.

Raz jeszcze chciałabym podkreślić pełną anonimowość badania - system nadaje osobom wypełniającym ankietę numerki długości nipu ;) i całkowicie losowe, tak więc niczyje odpowiedzi nie są fizycznie możliwe do wglądu jako pojedyncze odpowiedzi.

Jeśli będzie zainteresowanie wynikami, mogę też podzielić się wnioskami z raportu, proszę jednak nie spodziewać się fajerwerków - raporty w głównej mierze składają się z formułek typu: Alfa na poziomie blablabla, odchylenie standardowe blablabla, pdrzucono X pozycji testowych blablabla.

natalia268
29-05-2011, 21:36
wypełniłam ;)

samaron
29-05-2011, 21:39
Wypełniłam, w niektórych brakuje polskich znaków i zauważyłam jeden błąd ortograficzny ;)
jedna odpowiedź jest niezbyt zrozumiale skonstruowana (coś o rzeczach, które chce mieć, które maja inni?)

xsunnyolciax
29-05-2011, 21:57
też wypełniłam ;)

Zgredo
29-05-2011, 22:09
Witam,

Dziękuję za wypełnienia :)

Polskich znaków celowo brakuje w skali "Calkowicie się..." z uwagi na ograniczenia systemu w transformacji wyników - w programie do wyliczeń statystycznych po prostu się "krzaczą", natomiast ort już poprawiony, przepraszam za niego. :spalony: i dziękuję za uwagę.

Formy pytań nie mogę już zmieniać, jeśli coś nie zostało wyłapane na pierwszym sicie, podczas zbierania pytań "do kupy" niestety tak musi pozostać, bo jeśli niechcący zmienię ich wymowę, co narzędzie się "sypnie". Ponieważ każdy może mieć inną granicę między "kosmetyką" pytania a zmianą znaczenia na wszelki wypadek nie rusza się nic. Na szczęście to ćwiczenie i na błędach teraz popełnionych się uczymy, dlatego informacje o wszelkich niedociągnięciach są dla mnie bardzo cenne zwłaszcza, że widząc 1000 raz te same pytania nie widzi się już nic.

Jestem ogromnie zobowiązana - dziękuję wszystkim które zechciały poświęcić swój czas. :kwiatek:

rudzia1985
29-05-2011, 22:51
Ja tez :)

nanami7
29-05-2011, 22:56
Proszę bardzo wypełniłam :)

VeraG
29-05-2011, 23:46
Ja tez wypelnilam!:skacze:

agaciorka93
30-05-2011, 09:19
Wypełnilam :) a teraz lece juz do szkoly :D

NiCoLa
30-05-2011, 10:46
To i ja wypełniłam :)

barbara_kawka
30-05-2011, 11:44
wypełniona :*

zlotko87
30-05-2011, 15:51
Wypełniłam

paznokietek1000
30-05-2011, 16:07
i ja też wypełniłam, mam nadzieje, ze sie przyda

xCombination
30-05-2011, 19:37
również wypełniłam, życzę zaliczenia :kwiatek:

Zgredo
30-05-2011, 21:31
Dziękuję :) Każde wypełnienie bardzo się dla mnie liczy :master:

Zgredo
06-06-2011, 22:04
Bardzo dziękuję za pomoc :) :kwiatek:

W badaniu wyszła mi bardzo dobra rzetelność testu, o dziwo okazał się też trafny (zazwyczaj dwa te wskaźniki się rozmijają), co oznacza, że kwestionariusz bada to, co ma badać i odzwierciedla teorie, jakie na ten temat stworzyli inni badacze.

W skrócie ustalono, że osoby, które nie skończyły 40 lat konsumują chętniej i więcej życia ( dóbr materialnych, kultury itp) niż osoby po 40. Niestety wg płci nie udało się zrobić statystyk, bo zbyt mała pula mężczyzn wzięła udział w badaniu. Oczywiście to nic zaskakującego, ponieważ samo badanie wcale nie miało za zadania być odkrywcze a jedynie zmusić nas do przebrnięcia przez proces tworzenia narzędzia.

Nauczyłam się kilku rzeczy, a jedną z nich jest myśl przewodnia zajęć - "robienie testów" to kawał ciężkiej roboty na długie miesiące...

dlatego raz jeszcze dziękuję osobom, które pomogły mi wypełniając ankiety :)