PDA

Zobacz pełną wersję : Pedicure a Sanepid



urbanka1
31-05-2011, 20:21
Hej Dziewczyny!
Mam problem. Przy wizycie Sanepidu, Panie zwróciły mi uwagę, że żebym mogła wykonywać pedicure muszę podpisać umowę z firmą wywożącą śmieci i odpadki.
Wszystko ładnie pięknie, ale taka firma przyjeżdżałaby do mnie minimum 1x na tydzień i za przyjazd kasuje 20zł, a może się przecież zdażyć, że będę miała np. "aż" 2 pedicure w miesiącu.
Czy miałyście może takie problemy, jeżeli tak to jak z tego wybrnęłyście?

Dodam tylko, że nie wykonuję pedicure leczniczego. Nie usuwam chirurgicznie modzeli itp.

Pozdrawiam

AtelierStylizacji Carolla
01-06-2011, 11:48
chodzi o to ze musisz miec podpisana umowe o wywóz smieci i tyle bo nie zabierasz smieci do domu tylko kazda firma musi dodatkowo oplacac wywóz smieci, badz na umowie z wlascicielem loklau musisz miec uwzglednione ze w cenie czynszu jest wywóz smieci i wyrzucasz wszystko do jego kosza

kobietazpazurem
01-06-2011, 21:38
im nie chodzilo tylko o pedicure ale ogolnie o to co robisz ze smieciami :)

urbanka1
01-06-2011, 21:53
A jeżeli podnajmuję pomieszczenia i śmieci lądują do kosza właściciela, to czy ja muszę się nimi dalej przejmować? :)

Dzięki za podpowiedzi :)

Agnieszka Praska
01-06-2011, 23:56
na umowie najmu powinnas miec to zaznaczone odpowiednim punktem ;)

sandrus
09-11-2011, 12:28
Kurcze ja chyba nie mam nic takiego na swojej umowie...aż muszę ksiegowej spytac

jumpi
09-11-2011, 22:49
a może chodziło o wywóz odpadów medycznych? Do mnie przyjerzdzał gość raz na 2 tyg. czasem wrzucałam tam zwyke odpady, by miał co zabrac i by miec papierek dla sanepidu, ale ja płaciłam 30zł mieś

fantazjapaznokcie
02-04-2012, 09:12
ja też mam pytanie odnośnie sanepidu i pedicure. z tego co pamiętam 6m2 powinno być oddzielone od innych stanowisk. czy oddzielacie te miejsce od reszty pomieszczenia? wystarczy parawan?czy muszę budować jakąś ściankę?:placz::placz:

---------- Dodano o godzinie 08:12 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 08:11 ----------

proszę pomóżcie

Agnieszka Praska
02-04-2012, 23:35
wystarczy parawan :)

ivonna70
03-04-2012, 23:22
Urbanka przepraszam za to co napiszę, ale możesz powiedzieć sanepidowi, żeby pocałowali Cię w d..... Ja dowiadywałam się dokładnie w sanepidzie, jak weszła w życie ustawa o odpadach medycznych. Nie musisz, a nawet nie powinnaś podpisywać żadnej umowy z firmami segregującymi odpady medyczne. To jest naciąganie ludzi na koszty. Robię pedicure leczniczy i co mam im dawać do wywozu?? Naskórek złuszczony, waciki, paznokcie?? Bzdura na kółkach. W sanepidzie mi powiedzieli, że jeśli nie mam skalpela i igieł, to nie ładować się w umowy. A nawet jak się przytrafią pojedyncze sztuki, to nie popadać w paranoję.

Patios
27-05-2013, 00:35
Gdyby tak na powaznie traktowac te "odpadki medyczne" to każdy zakład pracy zatrudniający kobiety musiałby taka umowę podpisać ze względu na.. zużyte podpaski ! Taka prawda. Przecież znajduje sie na nich krew różnego pochodzenia, w sensie,że od wielu różnych kobiet. Nie wiadomo czy któras z nich nie jest nosicielem, któregoś z wirusów.. Wiadomo, ze nie wrzuca się ich do wc tylko do kosza.. a z kosza wyjmują je sprzątaczki.. które są najbardziej narażone.

shffidf
22-09-2013, 22:00
Dokładnie, nie dajcie się zastraszyć. Pewnie urzędnik sanepidu ma swój profit od takiego naganiania

siena
17-02-2014, 01:30
Nigdy mnie sanepid nie pytał co robię ze śmieciami...

kobietazpazurem
17-02-2014, 20:57
Każdy sanepid posiada inne zasady. U mnie po prostu zrobiliśy remont po swojemu a sanepid został powiadomiony na samym końcu i co? I było wszystko ok mimo, ze na początku projektu nie chcieli zaakceptować. Zobaczyli na własne oczy, więc się przekonali, że jest czysto i higienicznie. Co do oddzielenia pomieszczenia to tak wystarczy parawan :)

darjez
04-11-2014, 22:18
ja wywoz smieci mam w umowie najmu, dodatkowo mam podpisana umowe na wywoz odpadow medycznych. pozdrawiam

hera16
10-02-2015, 01:06
A mnie wkurza jedna rzecz. 6m2
Czemu niby ma to sluzyc. Podnajmuje lokal maly. Caly ma z 6 m2. Mam tam fotel i biurko. No i mieszczę się tam. Dlaczego nie mogę robić pedicure? Pracuję sama więc 2 klientek na raz nie przyjmuję. Macie jakiś na to sposób? Jak rozmawiać z sanepidem, żebym mogła tam również pedicure wykonywać?

halineczka
09-02-2018, 14:43
świetny temat : )

Celutka
31-10-2019, 17:08
Niestety takie są przepisy i nie mam pojęcia jak pomóc Ci ominąć chociażby transport odpadów niebezpiecznych (https://www.wektorsc.eu/), z sanepidem ciężko się gada