PDA

Zobacz pełną wersję : Primer



mysz
21-03-2009, 14:33
a możecie mi napisać co to jest PRIMER i do czego się go stosuje?????

Marzena
21-03-2009, 14:45
primer stosuje sie by zel czy akryl mial lepsza przyczepnosc ,a takze zapobiega grzybom

agusiaani
25-03-2009, 14:03
podpisuje się pod Marzenką

westa
10-04-2009, 17:27
primery dzielimy na kwasowe i bezkwasowe, te pierwsze częściej używamy pod akryl i są bardziej inwazyjne;
używamy go po przyklejeniu tipsa, opracowaniu progu, odpyleniu i odtłuszczeniu paznokcia lub po przyklejeniu formy;
stosując primer należy pamiętać o trzech zasadach:
1) nie smarujemy nim paznokcia, a tylko delitatnie dotykamy pozwalając mokrym plamom na rozlanie się po naturalnej płytce
2) staramy się, aby tips nie został zwilżony primerem, gdyż może to doprowadzić do zmiękczenia tipsa i zmniejszenia trwałości sztucznych pazurków
3) przed nałożeniem żelu lub akrylu czekamy aż primer dobrze wyschnie, nie dmuchamy aby przyspieszyc ten proces, musi on nastąpić samoistnie
przy zachowaniu tych zasad możemy być pewni że masa będzie się dobrze trzymać na pazurku, primery już to do siebie mają:]

agata19_11
24-05-2009, 13:19
hej dziewczyny ;* mam taki problem, bo chcę kupić nowy wyrawiacz z Perfect Lady, ale nie wiem który ?! Bezkwasowy premium advanced czy bezkwasowy extreme ?? Pytam, bo poszerza mi się grono klientek, a nie chce żeby zdarzało mi sie liftowanie materiału ;/ Muszę się zaopatrzyć szybko w nowy primer, bo ten co mam (z Silcare) podjezdza mi... ZMYWACZEM!
Proszę Was o jak najszybszą odpowiedź ;(

skarbenia7
24-05-2009, 14:36
Ja mam primer z Entity i naprawdę nie narzekam na efekt. No i nie pachnie żadnym zmywaczem, tylko jak... primer ;)
Podaję Ci link do strony z primerem, jaki mam :
Problem z połączeniem do bazy (http://dcdpaznokcie.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=402_89&products_id=1719)

paznokietek1000
24-05-2009, 15:26
cóż ja generalnie nie używam primera, tylko dobrych odtłuszczaczy a primer mam z pl extreme, z nsi , i silcare, używam tylko na życzenie klientki

mala
24-05-2009, 15:26
z tego co sie orientuje to bezkwasowka pachnie jak zmywacz a przynajmniej podobnie

donna69
24-05-2009, 15:52
tak mala to prawda,ten z Nfu jest wlasnie o takim zapachu.a kwasowe czasami na ocet podjezdzaja.

agata19_11
27-05-2009, 12:52
dzięki Wam dziewczynki :) Jak dobrze, że w końcu znalazłam forum, gdzie dziewczyny na prawde doradzają i pomagają, a nie tak jak na innych tylko wyśmiewają te bez certyfikatów ;p

Agusia_pa2
27-05-2009, 16:43
Wiecie ja też nie wiem co zrobie i jaki kupie jak mi się skończy...na początku nie używałam chociaż w zestawie startowym był..stał sobie aż w końcu użyłam..jaki to jest niemam pojęcia bo nie był wogóle opisany i pachnie tak dziwnie ale nie jak zmywacz heh i powiem, że lepiej się masa trzyma jak go używam...Zestaw startowy był z Neonail, musze looknąć na allegro czy to wogóle jeszcze istnieje hehe

afterglow
06-06-2009, 01:43
rewelacyjna odpowiedź! Do niedawna tez nie za bardzo wiedzialam do czego sluzy primer. Wiem jednak, ze nie nalezy smarowac paznokcia, tylko lekko dotknąć jego srodka a primer sam sie rozleje. lepiej zeby nie zetknal sie ze skórą.

zabezpiecza on naturalny paznokiec przed chemicznymi wlasciwosciami zelu

martakolo
06-06-2009, 21:00
a jakich primerów używacie?
czy bardziej wolicie bonder nakładany na całego tipsa?

Sweet-ka
10-06-2009, 11:21
Primer ma na za zadanie zwiększyć przyczepność ,,masy". Sa firmy które mają swojej ofercie primery kwasowe( szczególnie polecane do problematycznych płytek, wytrawia pytke), bezkwasowe ( delikatniejszy primer zalecany do płytek kruchych, podniszczonych), i primer UV typowy do metody zelowej trojfazowej.

Jade
10-06-2009, 11:48
Głównym zadaniem primera bezkwasowego, tak jak i kwasowego, jest przygotowanie płytki paznokcia do nałożenia żelu lub akrylu – dzięki zastosowaniu primera wzrasta przyczepność masy do naturalnej płytki paznokcia. Primer odtłuszcza i odkwasza płytkę, wyrównuje jej PH.

Czym są primery bezkwasowe?
Primery bezkwasowe (non-acid primer) są łagodniejsze od kwasowych, ich skład chemiczny jest bowiem zupełnie inny. Głównym składnikiem primerów bezkwasowych jest octan etylu (ester etylowy kwasu octowego), a nie kwas metakrylowy.

Jak stosuje się primer bezkwasowy? Jakie są różnice w porównaniu do primera kwasowego?
Należy pamiętać, że primery można stosować tylko i wyłącznie na naturalną płytkę paznokcia, nigdy na tipsy. Wskazane jest unikanie kontaktu ze skórą, ponieważ każdy primer może uczulać. W przypadku primerów bezkwasowych, zapach który czujemy podczas jego aplikacji nie jest tak drażniący jak w przypadku stosowania primerów kwasowych. Primer bezkwasowy z reguły wysycha wolniej niż kwasowy.

Czym jest primer UV?
Primer UV stosuje się tylko i wyłącznie w technice żelowej i najczęściej stosowany jest jako warstwa bazowa żelu – wymaga utwardzenia w lampie UV.

W przypadku zastosowania każdego z primerów, należy jednak pamiętać że najważniejsze są wskazówki producenta, ponieważ ogólne zasady stosowania które przedstawiamy, mogą wyglądać odmiennie dla różnych marek
(javascript:void(0))w branży paznokciowej.


Zrodlo Kosmetomania

madzzzia92
10-06-2009, 15:49
Jest też żelik UV - tzw. Bonder. On też zwiększa rpzyczepność masy. Jest baardzo wydajny Spotkałam się też z nazwą skoncentrowany primer w zelu.

Sweet-ka
13-06-2009, 01:48
Z tego co pamietam to extreme jest do plytek problematycznych i jest silniejszy a ten drugi slabszy.

kmmp
18-06-2009, 22:40
Cześć dziewczyny:)
Mam do was pytanie.... dostałam paczke z zestawem do robienia paznokci żelowych jednak brakuje mi podkładu primer. Powiedzcie mi czy cos sie stanie jezeli go nie nałoże... bo takto szybko sobie go zamówie... Prosze o szybką odpowiedz... z góry dziękuje i pozdrawiam:)

mala
18-06-2009, 22:43
zalezy jakie masz zele
bo sa zele pod ktore nie potrzebujesz priemera i sie swietnie trzymaja
ale skoro piszesz ze paczka byla zestawem to napewno nie sa teo zele jakiejsc znanej firmy
dlatego polecalabyym kupic

kmmp
18-06-2009, 22:48
zestaw kupiłam na nailDesign. wiec nie wiem czy zamawiac czy jednak nie. :/:

Anna Kosińska
19-06-2009, 00:19
do zelu az tak bardzo nie potrzebujesz primera tylko porzadnie musisz je odtluscic,nawet z dwa razy i co najwazniejsze bardzo dobrze zmatowic przy skorkach i nie wydaje mi sie by pojawil sie problem ja kiedys wogole nie uzywalam primera i bylo wszystko ok...

dzidzia
19-06-2009, 12:55
no ja właśnie tak samo jak Annamon nie używałam primera i powiem szczerze że zaczełam dopiero uzywac gdzieś od miesiąca , tak czy siak bez primera też sie ładnie trzymały :)

Jade
19-06-2009, 13:00
Ja takze nie uzywam,ale uzywam dehydratora.

Pati88
19-06-2009, 13:46
zestaw kupiłam na nailDesign. wiec nie wiem czy zamawiac czy jednak nie. :/:

ja pracowalam na zelach naildesign i nie stosowalam primera zmatowilam paznokiec odtluscilam i nalozylam bonder trzymalo sie wszystko ladnie :)

kmmp
19-06-2009, 14:01
dzięki dziewczyny... pozdrawiam:)

mala
19-06-2009, 23:03
a ja uzywam i dehydratora i priemera

syiwka
28-08-2009, 02:35
A czy mozna urzywac primera innej firmy , ja pracuje na spn i primer mi sie skonczyl ale mam primer ez flow czy moge go zastosowac ???

mala
28-08-2009, 14:08
sprobuj
niektore firmy mozesz mieszac i nic sie nie dzieje
ja np na moich pazurkach mam teraz tak
na jednej rece priemer z firmy pmn zel z mtc
na drugiem priemer z pmn zel z neilselection i nic sie nie dzieje
plus do tego dehydrator z innej firmy.mieszanka wybuchowa a trzymaja super

syiwka
29-08-2009, 00:02
Ok sprobuje najpierw na sobie:D jak odpadna mi paznokcie to tylko sama siebie bede obwiniac :cwaniak: A odtluszczacze moga byc innej firmy czy uzywacie tej samej co reszta produktow?Pozdrawiam wszystkich:*

mala
29-08-2009, 00:06
ja mieszam
tak jak powiedzialam dehydrator mam wogole z innej firmy
bo cleaenera uzywam tylko do przemywania masy zeby sie nei kleila

ewelinka:*
08-09-2009, 23:51
ja wcześniej do żeli IBD używałam eXtrem z PL, więc sądzę, że się da mieszać :) bo wszystko trzymało się bdb

Agnieszka Praska
09-09-2009, 08:58
Ok sprobuje najpierw na sobie:D jak odpadna mi paznokcie to tylko sama siebie bede obwiniac :cwaniak: A odtluszczacze moga byc innej firmy czy uzywacie tej samej co reszta produktow?Pozdrawiam wszystkich:*


wiekszosc firm mozna mieszac miedzy soba jak narazie nam tylko jedna firme w ktorej trzeba uzywac tylko ich produktow do stylizacji jest to cto:)

zizia
09-09-2009, 10:36
co do primera to ja zestaw startowy też miałam z neo nailsa. i kurcze robiło mi sie na nich lepiej niż na innych żelach. a primer też mają super. właśnie się zastanawiam czy na nowo u nich sobie wszystkiego nie zamówię.:skacze::skacze::skacze::skacze:

LaVenda
09-09-2009, 13:04
Ja też miałam zestaw żelowy startowy z neonail. Żel różowy przezroczysty świetny był, taki gesty i nie spływał, wykańczający cudownie się błyszczał. Natomiast nie jestem przekonana co do białego bo jak dla mnie jest zbyt rzadki ;) Ale kto co lubi :)
Primery mam od dwóch różnych producentów kwasowy i niekwasowy, mieszam je z produktami innych firm i nic się nie dzieje ;)

Anna Kosińska
09-09-2009, 13:37
co do primerow dziewczyny kwasowy bardziej wytrawia ta plytke a bezkwasowy bardziej uzywamy do paznokci zelowych i do paznokci problematycznych...
a dehydrator dziala gleboko odtluszczajaco i odkaza plytke...
czasami zel nie przyjmie sie na plytke jesli klientka ma tlusta plytke wiec czasami warto posmarowac jednego pazurka tylko na srodku i zobaczyc jak dlugo schnie jesli szybko to jest ok ale jesli dlugo to zel nie jet dobrym wyjsciem dla tej klientki bo bedzie odchodzil juz nawet w momencie pilowania...wiem bo taka sytuacje juz mialam

zizia
09-09-2009, 14:21
wiecie co tak sobie teraz pomyślałam ze to może być naj częszcze przyczyna tego że pazurek po jednym dniu odpada. aniu jestes kochana.:*:*:*:*

Etna
09-09-2009, 16:39
ja jak nie użyję primera to już jestem pewna ze pazurki będą albo odpadać albo zapowietrzać się, dlatego zawsze pamiętam by go uzywać. :P

Agnieszka Praska
10-09-2009, 09:54
to nie jest regula,ze sie zapowietrza lub odpadna;)
nie kazdy zel go potrzebuje:D ja to mam dziury w pamieci i czasami mi sie zapomina i np na drugi dzien sobie przypomne ze nie dalam:wstydek:
ostatnio zapomnialam bondera pod budujaca 3fazowke:porazka: i wiecie co trzyma sie 2 tydzien bez milimetra zapowietrzen:wow:

asia
10-09-2009, 13:23
a ja kupiłam promer z silcare i jest sredni, wole ten ra

Anna Kosińska
10-09-2009, 13:28
Agus i masz racje ja juz kiedys pisalam na forum ze kiedys nie bylo primerow do zelu i pieknie sie trzymaly po prostu kombinuja jak wiecej kasy sciagnac i to wszystko..

kasiasssss
11-09-2009, 23:43
a ja kupiłam promer z silcare i jest sredni, wole ten ra
tez mam z ra jest ok

Agnieszka Praska
21-09-2009, 16:59
moze komus sie przyda:D
artykul z AP na temat primerow

Euphoria
23-09-2009, 16:11
ja mam pytanko:ile jest ważny promer od otwarcia?na moim nie ma żadnej daty,albo się starła....zamówiłam u jednego sprzawcy wiele rzeczy i reszta jest ok,primer na początku też był a teraz raz zrobiłam paznokcie i na drugi dzień zrobila się płytka jakby fioletowa, ale dalam też nowy klejpod tips więc myśłama że to jego wina. potem zrobiłam i znowu ta sama stuacji i spiłowalam wszystko i zrobilma bez primera i jest ok.....

Gość
23-09-2009, 17:07
ja mam pytanko:ile jest ważny promer od otwarcia?na moim nie ma żadnej daty,albo się starła....zamówiłam u jednego sprzawcy wiele rzeczy i reszta jest ok,primer na początku też był a teraz raz zrobiłam paznokcie i na drugi dzień zrobila się płytka jakby fioletowa, ale dalam też nowy klejpod tips więc myśłama że to jego wina. potem zrobiłam i znowu ta sama stuacji i spiłowalam wszystko i zrobilma bez primera i jest ok.....
nie jestem pewna, ale wydaje mi sie że wszytskie pazkonciowe produkty są ważne 3 lata od daty produkcji:huh:

Agnieszka Praska
23-09-2009, 18:53
na opakowaniu jest taki sloiczek z oznaczeniem np 12m
to jest informacja ze jest wazny 12m od otwarcia ale zuzyc trzeba przed uplywem daty

czyli mamy np sloiczek z data 36m(jak moj bonder) zakupiony w 2009r
data waznosci jest do 2012 czyli 3 lata jesli ten bonder otrworze w 2010r to musze go zuzyc przed uplywem 2012r a nie 3 lat jak jest podane na sloiczku tym namalowanym

primer moj ma na sloiczku 12m ale jest wazny do 2012r otworzylam go w maju i od maja jest liczony ten rok czyli od otwarcia preparatu a nie do 2012r

rozumiecie??:)

moj primer jest wazny 12m od otwarcia pomimo ze date waznosci ma do 2012r.
zele przewaznie sa wazne 24m od otwarcia:D
dlatego wazne jest umieszczanie np plasterka z data otwarcia na produktach bardzo wydajnych i rzadko uzywanych;)

asia
23-09-2009, 19:10
czyli tak jak w kosmetykach jest

Agnieszka Praska
23-09-2009, 20:23
tak jest ze wszystkim co ma na opakowaniu taki sloiczek otwarty z wpisana iloscia miesiecy:)

sylwia-p_86
23-09-2009, 23:42
hmm tak czytam i czytam o tej ważności,ale na moim nic nie ma takiego,a w dodatku mam go już 5 rok ha ha ha

asia
23-09-2009, 23:48
o rany to ile buteleczka ma ml?:):)
ja swój ukochany ostatnio przewróciłam jak był otwarty i 2/3 się wylało bo był nówka sztuka..

Etna
23-09-2009, 23:59
mi primer wystarcza na 6 miesięcy :) wiec sylwia-p_86 nie wiem jaką Ty masz ta butelkę primera ze aż tak długo ją masz? :) może ona nie ma dna? 0_o? hie hie pożycz mi :P:P

sylwia-p_86
24-09-2009, 00:09
Moooja ma hmm 10ml i zauwazyłam date ważności albo grudzień 2008 albo 2009 ha ha więc dobrze jest ;]

Czarnulka1523
25-09-2009, 20:28
co do primera mam pytanko czy akryl nakladacie na "suchy" primer czy jeszcze mokry... pytam sie bo zaczelam prace w salonie gdzie dziewczyna pracowala 10 lat i ze wzgledow zdrowotnych zrezygnowala i ona nakladala akryl na mokry primer i pracowala na naico gdy ja przyszlam wszyscy byli zdziwienie ze ja nakladam akryl (ale LF bo nie mam przekonania do naico) na suchy primer... wiec sie pytam jak wy to robicie bo niby klientki jak dzwonia mowia ze cos jest nie tak z paznokciami....

szpila59
25-09-2009, 20:37
co do primera mam pytanko czy akryl nakladacie na "suchy" primer czy jeszcze mokry... pytam sie bo zaczelam prace w salonie gdzie dziewczyna pracowala 10 lat i ze wzgledow zdrowotnych zrezygnowala i ona nakladala akryl na mokry primer i pracowala na naico gdy ja przyszlam wszyscy byli zdziwienie ze ja nakladam akryl (ale LF bo nie mam przekonania do naico) na suchy primer... wiec sie pytam jak wy to robicie bo niby klientki jak dzwonia mowia ze cos jest nie tak z paznokciami....
ja zawsze słyszałam, że nie można nakładać akrylu na mokry primer...:/: Jak czytałam to wszędzie mnie "ostrzegano" żeby najpierw poczekała aż primer wyschnie i dopiero wtedy nakładała akryl

Gość
25-09-2009, 20:50
ja zawsze słyszałam, że nie można nakładać akrylu na mokry primer...:/: Jak czytałam to wszędzie mnie "ostrzegano" żeby najpierw poczekała aż primer wyschnie i dopiero wtedy nakładała akryl
tak ,tak, beż względu czy się pracuje na żelu czy akrylu, to daje się na suchy... a ja dziś byłam w sklepie w czestochowie ARSTYLE (nareszcie zapoamietałam nazwę) Sklep (http://www.arstyle.pl/) i tam mi pani pokazała jakiś taki preparat na ok30zł podobno lepszy niż primer... jak go znajde to link podam:D

i właśnie w tym sklepie kupiłam ten złoty pyłek:)

weszłam na ich stronę Sklep (http://www.arstyle.pl/) i chociaż jakies ładniejsze pazury by dali bo troche obciach:/:

Czarnulka1523
25-09-2009, 20:59
dzieki dziewczynki dlatego sie pytam bo ja tez na suchy daje... moje klientki sa zadowolone a teraz to ja sie sama zastanawialam po telefonach ale juz jestem pewna

Agnieszka Praska
25-09-2009, 21:37
woszczur jakie produkty takie pazury:skacze:

preparaty do stylizacji zawsze i bez wyjatkow nakladamy na odparowany primer:)

asia
26-09-2009, 13:35
jak miałam szkolenie, na cm, to do tej firmy dawało się na mokry. smarowałyśmy po 2 paznokcie. przysięgam.
ale teraz też daję na suchy (ra)

Elizabeth76
27-01-2010, 15:04
charakterystyka primerów kwasowych.

Czym są primery kwasowe?
Primery kwasowe, to preparaty na bazie kwasu metakrylowego. Kwas metakrylowy może stanowić od 50% do 83% składu danego primera kwasowego, w zależności od producenta.

Skoro primery kwasowe zawierają kwas metakrylowy, to czy preparaty te są toksyczne?
Kwas metakrylowy ma działanie drażniące na górne drogi oddechowe, może powodować łzawienie oczu, nieżyt nosa, kaszel i inne dolegliwości. Kwas metakrylowy nie działa jednak chronicznie w sposób toksyczny na organizm człowieka. Primery powinny być zatem stosowane wyłącznie w przystosowanych do tego pomieszczeniach (wentylacja).
UWAGA! Primery to preparaty przeznaczone wyłącznie dla osób profesjonalnie zajmujących się przedłużaniem i stylizacją paznokci. Osoby bez odpowiedniego szkolenia z tego zakresu mogą stosować primery oraz inne profesjonalne produkty wyłącznie na własne ryzyko.

Jak stosuje się primer kwasowy?
Primery kwasowe nakłada się tylko i wyłącznie na naturalną płytkę paznokcia, po jej uprzednim przygotowaniu, odtłuszczeniu. Primer aplikuje się pędzelkiem na środek płytki (nakładając na pędzelek niewielką jego ilość), a następnie należy czeka się aż produkt rozłoży się równomiernie po całej powierzchni paznokcia. Primery kwasowe zostawiają na płytce charakterystyczny biały ślad – jest to zjawisko jak najbardziej normalne i stylistka paznokci nie powinna się przejmować jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce.
UWAGA! W przypadku stosowania konkretnego primera należy zapoznać się ze wskazówkami producenta i postępować zgodnie z nimi.

Czego unikać stosując primer kwasowy?
Zdecydowanie należy unikać kontaktu primera ze skórą – kontakt taki może powodować uczulenie, podrażnienie skóry. Primerów kwasowych nie można stosować na tipsy, ponieważ nałożenie preparatu na tipsa powoduje jego pękanie.





charakterystyka primerów bezkwasowych

Głównym zadaniem primera bezkwasowego, tak jak i kwasowego, jest przygotowanie płytki paznokcia do nałożenia żelu lub akrylu – dzięki zastosowaniu primera wzrasta przyczepność masy do naturalnej płytki paznokcia. Primer odtłuszcza i odkwasza płytkę, wyrównuje jej PH.

Czym są primery bezkwasowe?
Primery bezkwasowe (non-acid primer) są łagodniejsze od kwasowych, ich skład chemiczny jest bowiem zupełnie inny. Głównym składnikiem primerów bezkwasowych jest octan etylu (ester etylowy kwasu octowego), a nie kwas metakrylowy.

Jak stosuje się primer bezkwasowy? Jakie są różnice w porównaniu do primera kwasowego?
Należy pamiętać, że primery można stosować tylko i wyłącznie na naturalną płytkę paznokcia, nigdy na tipsy. Wskazane jest unikanie kontaktu ze skórą, ponieważ każdy primer może uczulać. W przypadku primerów bezkwasowych, zapach który czujemy podczas jego aplikacji nie jest tak drażniący jak w przypadku stosowania primerów kwasowych. Primer bezkwasowy z reguły wysycha wolniej niż kwasowy.

Czym jest primer UV?
Primer UV stosuje się tylko i wyłącznie w technice żelowej i najczęściej stosowany jest jako warstwa bazowa żelu – wymaga utwardzenia w lampie UV.

W przypadku zastosowania każdego z primerów, należy jednak pamiętać że najważniejsze są wskazówki producenta, ponieważ ogólne zasady stosowania które przedstawiamy, mogą wyglądać odmiennie dla różnych marek w branży paznokciowej.

Nessa
28-01-2010, 16:51
hej miałam raz primer bezkwasowy (nie pamiętam firmy...) który zostawiał "świecącą" warstewkę na płytce:D więc moze tamta kobita miała jakiś bezkwasowy?

Emilia B.
05-02-2010, 11:48
używałam silcare ale był kiepski (jak dla mnie), teraz używam z EF i nie zamienię go na żaden inny :) Mi zdaża się położyć na wilgotny primer ale nic z pazurkami się nie dzieje-trzymają się świetnie.

Agnieszka Praska
05-02-2010, 12:01
asiu bo wymogiem niektorych firm jest wlasnie stosowanie zelu na mokry primer:) dlatego zawsze trzeba przeczytac zalecenia daneo producenta

dzoana
26-03-2010, 18:37
juz sie wszystiego dowiedziałam, dzięki laseczki :D:D tylko jeszcze nie wiem czy ktoś może używal primera silcare albo margoo? bo mam takie i nie wiem czy uzywac czy nie :P

Yasumi
26-03-2010, 18:38
ja mialam silcare ,ale nie bylam z niego zadowolona,lezy w szufladzie :)

asia
26-03-2010, 19:44
mój tez, silcare odradzam

samaron
26-03-2010, 20:15
Mój silcare też leży:D

tusia
26-03-2010, 21:31
ja mam kwasowy silcare i jest ok:blink:

goslava
26-03-2010, 21:31
primer silcare jest do niczego, lezy w szufladzie bo tez mam

goska197512
26-03-2010, 22:33
ja tez mam ale też nie uzywam:)

julcia88
27-03-2010, 08:22
ja mam bezkwsowy z alle i mi bardzo odpowiada :D

farbstift
27-03-2010, 08:31
też mam z alle od samaron:D jest super:good:

Zuzanna Rzeszewska
30-03-2010, 18:24
Ja mam baaaardzo długą listę primerów które wyprubowałam i powiem że ważne jest odtłuszczenie pazurka a nie ile i jakiego primera się da.
Czasami w ogóle nie trzeba:)

paznokietek1000
30-03-2010, 18:27
zgadzam się, faktycznie ja rzadko używam primera

pogodka20
31-03-2010, 22:53
Ja primera przestałam używać, bo zauważyłam, że przez niego podpowietrza mi się żel i paznokcie się krótko trzymają. Teraz nie używam w ogóle i wszystko jest ok, klientki równiez mówia, że wszystko jest super.

KaMiLaC.
01-04-2010, 08:26
a ja używam primera, bo działa odtłuszczająco, antybakteryjnie, wytrawia płytkę i przygotowuję ją do nałożenia masy :) używam kwasowego i jestem zadowolona i bardziej pewna swojej pracy :D

Gość
01-04-2010, 21:10
mój silcare te z juz lezy w koszu od kiedy mam kwasówke z GN, jest naprawde rewelacyjna!! pazury tzrymaja sie jak nigdy!!

klanat
15-04-2010, 19:26
Dziewczyny a ja mam stronkę brytyjską z filmikami i tam nakłądają primer na cały pazur razem z tipsem widziałyście takie cuda?

justi9
29-04-2010, 13:29
to pewnie dlatego kiepskie sa ich pazurki kumpela tam mieszka niedawno u mnie byla na odwiedzinkach 2 dniowe pazurki popekane tips od spodu rowniez i pewnie to wina wlasnie takiej pracy

kotek2121
21-05-2010, 22:47
Czytałam gdzieś na forum, że niektóre dziewczyny podwójnie nanoszą primer :] hmm jak to może wpłynąć na przyczepność? Chyba nie jest to zbyt zdrowe?:/:

KaMiLaC.
22-05-2010, 09:23
Chyba nie jest to zbyt zdrowe?:/:

a dlaczego tak uważasz??
primer jesli jest dobrze nalozony nie szkodzi paznokciom:]
dziewczyny nanoszą primer 2 razy dla pewności, ze płytka jest dobrze wytrawiona :) a dobrze przygotowana płytka zwiększa przyczepność :)
robi sie tak zazwyczaj podczas pracy na formie gdzie przez chwilke nieuwagi mozesz dotknac naturalnej plytki i ja natluscic ;) naklada sie primer przed podlozeniem formy i po, tuz przed nalozeniem masy :)

RoksiSK
22-05-2010, 09:58
Czytałam gdzieś na forum, że niektóre dziewczyny podwójnie nanoszą primer :] hmm jak to może wpłynąć na przyczepność? Chyba nie jest to zbyt zdrowe?:/:

Ja tak robię :D A odgapiłam od innych dziewczyn z innego forum i same mi to doradziły.

Ja najpierw daję dehydrator - odtłuszczacz (I-nails), potem primer kwasowy max (I-nails) a na to primer bezkwasowy (Pefect Beauty). Ta bezkwasówka zostawia lekko błyszczącą powierzchnię i działa jak bonder, zwiększając przyczepność żelu do płytki.
Oczywiście pomiędzy warstwami należy chwilkę odczekać, aż poszczególne odparują - ok. 2-3 minuty, czyli nakładamy na dwie łapki po kolei i czekam jeszcze ok. minutę.
Zamiast dehydratora można odtłuścić płytkę czystym acetonem - wysusza i odtłuszcza.

Primery należy nakładać baaardzo oszczędnie, ocierając dokładnie pędzelek o szyjkę butelki. Kwasowy nakładamy punktowo dotykając płytki (z daleka od skórek i tipsa!!) a bezkwas można już delikatnie wmasować w płytkę paznokcia (trzeba uważać, aby nie dotknąć skórek lub tipsa).

luska102
22-05-2010, 11:10
ja powiem szczerze ze tu juz niewiele osob uzywa primer.

I w niektorych sklepach juz sa wycofane ze sprzezazy. nie wiem wlasciwie czemu.

Ja zawsze uzywalam ale po kursie jak zmienilam baze to juz nie uzywam bo tak mnie rosjanka przeszkolila.

plushak
26-06-2010, 00:28
Ja primer mam z alle kwasówke, fakt faktem mam go troszkę długo i trzeba będzie go wymienić ale jak użyje 2 razy zapowietrzeń brak także dla mnie ok :)

tusia
26-06-2010, 13:01
ja teraz uzywam primera z Mistero Milano MisteroMilano - Primer DELICATE (9 ml) (http://misteromilano.pl/preparaty-uzupelniajace/119-primer-delicate-.html) i uwielbiam go:DZdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

riczka
25-07-2010, 23:49
Co z tym primerem to można nim dotknąć skórek czy nie?
Bo gdzieś słyszałam,ze jak on dotrze do skórek to powstaną zapowietrzenie... To prawda czy nie?

Emilia B.
26-07-2010, 07:20
nie prawda :) primer wytrawia nam płytkę-jakbyśmy go nie dali to wtedy by były zapowietrzenia :D a tak to nie ma sie co martwić jak troszke po skórce maźniesz to się nic nie stanie :)

malutkaistotkaa
26-07-2010, 09:24
ja tam zawsze wyjezdzam ciupinke na skorki dla pewnosci:)

Lidzia
17-08-2010, 11:15
Przecież jak się pojedzie po skórach takim kwasowym np to sie poparzymy.. dziewczyny co wy..

Emilia B.
17-08-2010, 11:27
nie zdarzyło mi się- to są małe ilości, jak byśmy wylały na ręce to tak. Ale delikatnie przeciągnięte pędzelkiem nie ma obaw. Chyba że ktoś uczuleniowiec lub bardzo ma wrażliwą skórę.
A poza tym często dobre preparaty do skórek też są na bazie kwasu :)

Lidzia
17-08-2010, 11:44
Ale w praparatach do skórek są kwasy owocowe, a to inna bajka.. Poza tym poparzenie nie zawsze odznacza się jakimiś skórnymi przebarwieniami czy mocnym pieczeniem.. Przecież nawet lekkie swędzenie może oznaczać poparzenie właśnie taką nawet małą ilością primera kwasowego..

Zresztą róbcie co chcecie, tylko zeby potem płaczu nie było :piatka:

Elizabeth76
17-08-2010, 11:50
moja droga ale jeśli mówisz o kwasach owocowych to są one tez np. w kremach i preparatach do usuwania skórek gdzie też go kładziesz na skórki ,ja takiego preparatu uzywam wlasnie z kwasami owocowymi . A co do kwasu w primerze to nie jest to kwas owocowy tylko w kwasowym -kwas metakrylowy a w bezkwasowym główny składnik to octan metylu nie wszyscy na wszystko są uczuleni

Kaniusia0
17-08-2010, 12:19
cóż ja generalnie nie używam primera, tylko dobrych odtłuszczaczy a primer mam z pl extreme, z nsi , i silcare, używam tylko na życzenie klientki

ja również tak jak paznokietek nie używam primera i wszytko dobrze się trzyma, trzeba dobrze zmatowić płytkę i potrzebny dobry odtłuszczacz i nic mi sie z pazurkami nie dzieje ... ;)

farbstift
17-08-2010, 12:29
ja tam z primera nie zrezygnuję, bo odkąd używam paznokcie trzymają się świetnie i rzadko pojawiają się zapowietrzenia. Tylko przy frenchach i się zastanawiałam czy to nie przez cover (mam Basica). No i u siebie używam na ogół primera 2 razy, bo wtedy mam pewność, że będzie ok, gdyż jakoś specjalnie nie uważam na swoje pazurki:D

Kaniusia0
17-08-2010, 12:38
być może się myle... ale primer dla pazurka tez nie jest zdrowy ... bo strasznie go wysusza... jak sie najedzie na skórki to tez bardzo osłabia.... ja uzywam sun flower a cover z dobrej rady i jest super... ale nie jest powiedziane.. może mi odbije i kupie wkońcu primer ale jak narazie jest mi nie porzebny.... chyba ze trafią mi sie klientki z bardzo tlustymi płytkami ;))

Lidzia
17-08-2010, 12:55
moja droga ale jeśli mówisz o kwasach owocowych to są one tez np. w kremach i preparatach do usuwania skórek gdzie też go kładziesz na skórki ,ja takiego preparatu uzywam wlasnie z kwasami owocowymi . A co do kwasu w primerze to nie jest to kwas owocowy tylko w kwasowym -kwas metakrylowy a w bezkwasowym główny składnik to octan metylu nie wszyscy na wszystko są uczuleni


No i wlasnie o to mi chodzilo.. zeby nie porownywac kwasow owocowych z preparatow do skórek do kwasow w primerach! I czy poparzyć możemy się tylko tym, na co jesteśmy uczuleni? Nie ;)

Emilia B.
17-08-2010, 18:22
ok z kwasami owocowymi macie racje - na tym się akurat nie znam... tu się przyznaje :)
ale pytanie: ilu dziewczynom, które używają primera kwasowego zdarzyło się poparzyć klientce skórki? Mi osobiście nigdy się to nie przytrafiło choć zawsze daje 2 warstwy.
A co do szkodliwości primera-co teraz nie jest szkodliwe...od słońca też się można poparzyć (zwykłe swędzenie) a jednak się opalamy...co do wysuszania- a zmywacz czy odtłuszczacz nie wysusza? a zmywanie naczyń? a sama stylizacja paznokci też do końca nie jest taka obojętna dla pazurków, można by tak w nieskończoność :D nie róbmy widły z igły :) jak by tak człowiek się zastanowił to by zarósł jak małpa i nic ze sobą nie robił :haha: żarcik taki żeby zaraz nie było :D
Ja koleżance robiłam ostatnio akryle- jedną rękę z primerem, drugą bez..minął tydzień i na jednej już jednego nie miała i 2 się zapowietrzyły a na drugiej wszystko idealnie. Ja jestem mu wierna i póki czegoś innego nie wymyślą nie zrezygnuje z używania go :) ;)

Elizabeth76
17-08-2010, 19:01
ja też najeżdzam na skorki primerem nie wiem dla czego Lidzia próbuje zrobić z igły widły jak ktoś ma dostać uczulenia to dostanie uzywałam trzech rodzai primerów nakładałam go przy samych skórkach i nic sie nie działo:)

tusia
17-08-2010, 21:12
ja tam uzywałam juz kilka rodzajów primerów i zaden mi skórek nie poparzył, kwachem z Golden Nails usta sobie podpiekłam (nie pytajcie jakim cudem:haha:) ale skórkom nic nigdy sie nie działo:D

RoksiSK
17-08-2010, 22:12
Jak się używa z "głową" to primer nie zaszkodzi, a zwiększając przyczepność zmniejsza ryzyko zapowietrzeń. A wiadomo, ze takie zapowietrzenia, z którymi chodzimy kilka tygodni są idealnym siedliskiem bakterii i grzybów;)
Ja używam odtłuszczacza, primera kwas i bezkwas - po koleji i nic niepokojącego nie zauważyłam.

luska102
25-08-2010, 21:14
I znow zaczelam uzywac primera bo jakos czesciej mialam zapowietrzenie.

I teraz odrazu widac zmiane.Lepiej sie zelik trzyma.:ok:

Obczytalal temat jeszcze raz i szybciutko do sklepu po primer.

Dzieki za dobre rady!:)

mini89
25-08-2010, 21:18
ja używam kwasówki z alle i polecam, chociaż czasem jak się skaleczę i przez przypadek dostaie się na skórkę, to boli jak diabli :):P

byli
25-08-2010, 21:40
Potwierdzę konsekwencje wylania primera na skórę. Mój matrymonialny strącił mi niezakręcony primer kwasowy na stopę i był taki ból jakby ktoś gorący metal mi przykładał. Oczywiście chwila moment i było mega bąblowe uczulenie. W małych ilościach nic się nie dzieje, zwłaszcza że paznokieć jest martwą tkanką i poza wytrawieniem nic mu się nie stanie. Także pointując historię trzymajcie swoich facetów z dala od primerów :D

madzia_buzka4
29-12-2010, 23:00
Mam pytanko...tylko mnie nie wysmiejcie bo jestem kompletnie zielona w tej sprawie:/: Czy np. pod czas robienia frencha na formie Primer nakładamy na paznokieć jak już nałożymy na formę białą warstwę akrylu czy zaraz po założeniu formy?

plushak
29-12-2010, 23:18
Primer przed aplikacją żelu czy akrylu na oczyszczony pazurek naturalny:)
Czyli przed nałożeniem białego frencza akrylowego:)
Czekamy aż odparuje, dla pewności można 2 x nałożyć:)

madzia_buzka4
29-12-2010, 23:58
aaa :ok:dziękuję! Czyli jeszcze przed podłożeniem formy?

kasandra262
30-12-2010, 00:03
Tak przed,ja tak zawsze robie :D

anetta280
03-01-2011, 18:53
Dziewczyny jaki primer bardziej nadaje się do akryli; kwas czy bezkwasowy?

plushak
03-01-2011, 19:01
Kwasówka :)

hersa
03-01-2011, 19:51
ja daję primer po nałożeniu formy. Tzn: opracowuję pazurka, odtłuszczam, podkładam formę, jeszcze raz odtłuszczam lekko w razie gdybym gdzieś paluchami podotykała i dopiero primer :)

luska102
23-02-2011, 09:16
Moze mi ktos doradzic jaki kupic primer? moze juz ktos wyprobowal primer z Ez flow albo IBD?Ktory bylby lepszy?

Emilia B.
23-02-2011, 09:20
ja używam ez flow i dla mnie jest niezastąpiony :):love:
Mistero Milano ma tez dobry ;)

luska102
23-02-2011, 09:26
do mistero milano nie bardzo mam dostep ale do Ezflow i IBD nie ma wiekszych problemow.

Dziekuje bardzo i zdecyduje sie na ten EzFlow jak Ty tak mowisz to napewno jest warty.:kwiatek:

---------- Dodano o godzinie 08:26 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 08:22 ----------

Ach Emilia powiedz prosze czy on jest kwasowy? bo sie nie moge doczytac.

Emilia B.
23-02-2011, 09:34
tak ma nawet taki typowy mocny zapach i moje klientki go uwielbiają :D jak używałam mistero to z takim zawiedzionym, głosem pytały gdzie ich ulubiony śmierdziuszek haha
37215

luska102
24-02-2011, 09:14
No wlasnie dokladnie ten wczoraj kupilam i dzisiaj wytestuje.
Jeszcze raz wielkie dzieki:przytul:

plushak
24-02-2011, 11:16
Primer z ez flow bomba :) używam polecam:)

julcia88
24-02-2011, 11:52
Ja teraz zaczęłam używać kwasowy z impressionails i również polecam :):ok:
http://impressionails.com/sklep/files/12591.jpg

MURKA
24-02-2011, 12:46
Apowiedzcie mi kochane bo zostawiłam walizkę w samochodzie i primer mi zamarzł:) stracił swoje właściwości????????? moim zdaniem nie powinien a Wy jak sądzicie?????:huh:

Emilia B.
24-02-2011, 12:47
nie straci - mi tez kiedyś zamarzł ;) i wszystko było ok :)

natalia268
01-05-2011, 17:31
Ostatnio chciałam zażelować swoje pazurki.. no i oczywiscie wszystko zrobilam jak trzeba i kiedy przyszedł czas na primer byłam w szoku... Używałam go juz wczesniej i nic sie nie działo, a teraz tak jakby nie wsiąka.. pazurek nie jest matowy tylko taki tłusty jakby.. Juz myslałam ze moze stracil date waznosci bo dawno nie robilam zadnych paznokci, ale nie jeszcze jest wazny.. :(

co mogło sie z nim stac?
ktos miał taki przypadek?

losek78
01-05-2011, 19:10
możliwe że dałaś za dużo primera

rudzia1985
01-05-2011, 19:31
Mi tez strasznie dlugo schnie primer bezkwasowy z Alle :( Musialabym czekac dobre 15 min az wyschnie a nie daje za duzo, pedzelek zawsze z nadmiaru odsaczam a termin tez ma wazny...Dobrze, ze mam jeszcze z jednej firmy :)

anetta280
04-05-2011, 23:00
rudzia to dziwne, ja też mam bezkwasowy z alle i bardzo szybko wysycha, nie dłużej niż 2 minutki

rudzia1985
05-05-2011, 08:20
Moze trafilam na jakis felerny ;)
Moj schnie dosc dlugo...Moze bezkwasowy jest nie na moja plytke ;)

Chocolata
05-05-2011, 09:15
Wygląda na to że dostałas bezkwasowy (jak mi dlugo nie schnie primer czasem daję raczki nad pochłaniacz i suszę go w strumieniu powietrza) W sumie na calym swiecie odchodzi się powoli od kwasówek. Ja przed aplikacją primera zawsze stosuje preparat STANDARD (odtluszczający i zamykający łuski płytki, tak aby primer ich nie uszkodził ) Odkąd użtwam tego tandemu nie mam problemów z zapowietrzeniami.

hassi
03-10-2011, 02:31
Choco, a z jakiej masz firmy ten preparat standard??

plushak
03-10-2011, 02:40
Hassi Preparat STANDARD (9 ml) - MisteroMilano (http://www.misteromilano.pl/pl/preparaty-uzupelniajace/120-preparat-standard-.html)
Też mam i polecam :)
preparat + primer rewelacja :)

hassi
03-10-2011, 02:49
Primer STANDARD (9 ml) - MisteroMilano (http://www.misteromilano.pl/pl/preparaty-uzupelniajace/118-primer-standard-.html)
chodzi o cos takiego?

---------- Dodano o godzinie 01:46 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 01:45 ----------

Oj dziekuje, nie zauwazylam odpowiedzi i sama szukalam :*

---------- Dodano o godzinie 01:49 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 01:46 ----------

A primer wtedy standart, czy delicate?
Zalezy mi na tym by naprawde zminimalizowac odpowietrzenia, mam dwie klientki które mają bardzo wymagające płytki i staram się jak mogę, ale efekty bywają różne, może to pomoże..

nataszka
08-12-2011, 23:14
mam pytanko- pracuje na SF i zawsze uzywalam ich kwasowego primera. Jutro w zestwie weekendowym ma byc bezkwasowy i tak sie zastanawiam czy bedzie duża róznica jak teraz zaczne stosowac ten bezkwasowy?

Elizabeth76
09-12-2011, 09:37
Nataszka tu w temacie masz wszystko napisane jaka różnica jest między kwasowym a bezkwasowym . Poczytaj ten temat a znajdziesz odpowiedz ;)

stefcia92
09-12-2011, 10:04
mam pytanko

ostatnio zauważyłam że primer(modeny) żółknie mi w buteleczce. wie ktoraś czym może być to spowodowane?
i czy ma to jakieś znaczenie na jego działanie ?