PDA

Zobacz pełną wersję : "wstydliwy" problem z paznokciami...



Gość
24-05-2009, 16:07
artykuł z czasopisma PAZNOKCIE nr33

Kamis
24-05-2009, 16:21
wow aż się nie chce wierzyć że to możliwe :o

paznokietek1000
24-05-2009, 16:27
nio zdarza się ale ktoś nam się tu rozpisał z nowymi tematami, normalnie szacun

Gość
24-05-2009, 16:51
nio zdarza się ale ktoś nam się tu rozpisał z nowymi tematami, normalnie szacun
powrzucałabym coś jeszcze ale zapasy mi się kończą... ale obiecuję że jak znajdę coś nowego inspirującego godnego wrzucenia to zaraz to zrobię:P

donna69
24-05-2009, 17:29
tak to prawda co mozna zrobic przy zniszczonych paznokciach.
z tym ze szczegolnie u nog jest ciezko z trzymaniem sie zelu,u mnie rezultaty sa lepsze z akrylem.
tzn. nie przy moich pazurkach oczywiscie ale od klijetki bo mam takie 2

martakolo
31-05-2009, 21:19
Efekt niesamowity:)

agasol78
23-02-2010, 11:48
No metamorfoza niesamowita. Super!

kobietazpazurem
23-02-2010, 11:52
o mój Boże!! Ale to się nie odklei? Nie odpadnie skoro taka zdeformowana jest płytka ?

julcia88
23-02-2010, 13:06
czarny-mary normalnie :o
i to nie wygląda jak ten sam paznokieć już :D

Zuzanna Rzeszewska
09-07-2010, 23:29
Super wykonana korekta, jedyne co bym zmieniła to ostatnia czynność- nabłyszczanie. Jako że faceci raczej paznokci nie malują, a puder kamuflujący idealnie prawie odwzorowuje naturalny paznokieć, wypolerowałabym go z oliwką, ale nie do połysku- tylko niwelując rysy.

karolaj.
13-07-2010, 00:24
powrzucałabym coś jeszcze ale zapasy mi się kończą... ale obiecuję że jak znajdę coś nowego inspirującego godnego wrzucenia to zaraz to zrobię:P

dobra jesteś w te klocki woszczur :skacze:, nieraz chcialabym założyć nowy temacik ale jak tak przegladam forum to wydaje mi sie ze wszystko juz jest i nigdy nie mam pomysłu na coś nowego, a tak to temacik pierwsza klasa :)

IWONAUMINSKA
14-07-2010, 00:59
wspaniała rekonstrukcja pazurka!!! :ok:

kachna831
14-07-2010, 01:22
Szok :wow: niezła metamorfoza :ok: Tylko właśnie ciekawe czy to dobrze się trzyma na tak bardzo zdeformowanej płytce... Hmm http://gify.roziu.pl/images/rsgallery/original/zamyslony_03.GIF

dudejla
14-07-2010, 01:40
Mnie się wydaje, że taka płytka wymaga więcej pracy i jej regeneracja, odrastanie trwa dłużej. Nawet jak masa potrzymała by się dwa tygodnie, to zawsze pazurek odrósł by trochę i można by powtórzyć zabieg, i tak do momentu aż uzyskamy pożądaną długość.

ana_zaba
14-07-2010, 11:31
Super zrobione, wiem ze ludzie czasami maja problemy z paznokciami i wlasnie dlatego cudownie ze ktos wymyslil mozliwosc przedluzenia paznokci a tym samym ich korekte

Hosenka
14-07-2010, 13:36
Różnica jest niesamowita.

xsunnyolciax
15-07-2010, 00:15
hmm... moja sis miała operowanego i teraz ma takiego małego i wstydzi się pokazywać. Mogłabym spróbować jej coś takiego zrobić, ale też nie chcę eksperymentować na niej :D

Darianna_Krak
16-07-2010, 01:56
No to taka moja "mała" metamorfoza ;)
Przed:
http://i21.photobucket.com/albums/b276/dariakieruzel/get19296.jpg
Po:
http://i21.photobucket.com/albums/b276/dariakieruzel/get19297.jpg

(wybaczcie nędzne zdobienie ale pazur robiony jakies 1.5 roku temu ;) )

Zuuzaneczka
16-07-2010, 02:19
O kurcze... :) a co bylo temu paznokietkowi, dziwnie wyglada...

Emilia B.
16-07-2010, 09:24
Darianna_Krak rewelacja!!:ok::ok:

rudzia1985
16-07-2010, 15:40
Darianna alez zmiana, rewelacyjnie sobie poradzilas i wcale nie uwazam, ze to "mala" metamorfoza ;)

Darianna_Krak
16-07-2010, 19:06
O kurcze... :) a co bylo temu paznokietkowi, dziwnie wyglada...

Paznokietek miał tylko zastrzał,jednakże pan rzeźnik( znaczy się z zawodu chirurg ale chyba minął się z powołaniem) miał zdjąć paznokieć,a uszkodził macierz w skutek czego naturalny paznokieć rozwarstwia się tworząc jakby dwa paznokcie.

Askar
16-07-2010, 20:59
"mała" metamorfoza?? czy Ty wiesz co Ty mówisz Darianno? Aż dziw, że takie cudo wyszło z tak zdeformowanego paznokcia!! :o:wow::o

nutella
17-07-2010, 16:09
Dariana wielkie brawa dla Ciebie :brawa::brawa::brawa: poradzilas sobie rewelacyjnie!

paznokietki000
18-07-2010, 12:45
;o SZOK ! normalnie jak naturalny ten duży paluch , a szpicek zupełnie tak , jakby nic mu nie było :o

Ewelina83
18-07-2010, 13:07
Jak i w artykule metamorfoza powalajaca tak i Darianny!!!Normalnie szok i jestem pelna podziwu!

SkySweet
26-07-2010, 23:16
Dziś miałam wadliwy pazurek u stóp, ale nadlałam żelem i efekt był super:) dzięki za artykuł :)

Zgredo
27-07-2010, 09:57
Darianna, fantastyczna przemiana. Mówisz, że to dawno było - czyli nie jest Twoją klientką i nie wiesz, jak się taki pazur zachowuje, gdy odrasta? Jak się trzyma, co w związku z tym, że się rozdziela, czy coś nie boli?

SkySweet - jak wadliwy? Nie dysponujesz pewnie fotką?

Z mojego doświadczenia wynika, że trzeba bardzo być ostrożnym przy dorabianiu "trudnego" pazura, przewidywać jak to odrasta i zastanowić się, czy niczego masa dociskająca, blokująca, usztywniająca nic nie uszkodzi, gdy pazur będzie odrastał, jestem więc bardzo ciekawa, jak to wygląda w tych przypadkach.

olao
22-08-2011, 10:37
Pokażę Wam czym uszczęśliwiłam klientkę.Pani tak załatwiła sobie stópki butami z wyciętymi palcami

Sylwia1982
22-08-2011, 10:39
Olao pieknie! Ale klientka musiala Cie calowac :skacze:

olao
22-08-2011, 10:56
No prawie że! hihi!

Paulka
22-08-2011, 11:02
olao super zmiana, klientak napewno uradowana... :D

RedSunset
22-08-2011, 11:12
Olao!!!! :wow::wow::wow: Jak jej się to stało? Pięknie jej zrobiłaś pazurki!! Nie dziwię sie że pani była szczęśliwa ^_^

natalia268
22-08-2011, 11:13
ooo chyba pani Cie później po stopach całowała :skacze:

rewewlacja !!

dizzzy_girl
22-08-2011, 11:21
olao - no super! Uratowałaś te stópki :)

xsunnyolciax
22-08-2011, 19:11
Olao, po rekonstrukcji jak stopy zupełnie innej osoby :) super robota! ;)

ducek07
22-08-2011, 19:20
Też jestem ciekawa jak to się stało w tych butach

olao
22-08-2011, 20:09
Dzięki dziewczyny.Pani po prostu była na tańcach i tak sobie nagniotła nowymi butkami ,właściwie wycięciem w tych butach

asiek
22-08-2011, 20:29
Olao brawo :) Przemiana powala :)

meg19791
22-08-2011, 21:27
o masakra Ola jesteś genialna:ok:

DiamondShine
16-09-2011, 16:17
dziewczyny mam bardzo bolący problem ;(;(;(;(

w lutym urodzilam Synka i pod koniec ciąży wiadomo opuchnietę stopy, palce u nóg... mialam za ciasne buty... malo co wychodzilam z domu wiec myslalam, ze nie ptrzebnie bede nowe kozaki kupowac.i zaczaelo mi puchnac ui bolec kolo duzego pazurka... myslalam,ze przejdzie ale zaczelo ropiec, juz nie stanelam ani buta nie ubralam :(:(:(pojechalam do chirurga... zrobilo mi sie zakazenie jakies czy cos taiego i musiala kawalek pazurka wyciac ale jak ciela stwierdzila, ze musi wiecej pol paznokcia bo prochnica sie zrobila.. noi ok teraz mam wiecej niz pol pazurka i zaczelo mnie boliec babeczki :( widze, ze ppjawia sie ropa czego tak mi sie dzieje... ?? juz nie mam ciasnych butow... ratunku ;(;( strasznie to boli ...



na zdjeciu pazurek lekko czerwony bo mialam na lato pomalowane lakierem czerwonym



chyba pojde znow do chirurga:(

elle09
16-09-2011, 17:50
Szczerze wygląda to tak jakby pazurek CI sie wżynał tam, jakiś kawałek.

asiek
16-09-2011, 18:04
Może właśnie w taki sposób odrasta i dlatego tak cię boli ?

DiamondShine
16-09-2011, 21:01
wlasnie nie mam pojecia ;(;( poczekam z 2tyg jak to nie ustapi ide do lekarza

nanami7
16-09-2011, 21:24
Ja uważam, że z tym nie ma żartów i nie powinnaś czekać tylko iść do lekarza.

DiamondShine
16-09-2011, 21:35
pojde pojde

malinowa
16-09-2011, 22:56
paznokieć wrasta w wał okołopaznokciowy stąd ból i zebrała się ropa, na tym etapie musi wkroczyć lekarz, trzeba to oczyścić, posmarować maścią z antybiotykiem, być może konieczne będzie wycięcie części paznokcia lub antybiotyk doustnie, bez lekarza się nie obejdzie

elle09
16-09-2011, 23:27
paznokieć wrasta w wał okołopaznokciowy stąd ból i zebrała się ropa, na tym etapie musi wkroczyć lekarz, trzeba to oczyścić, posmarować maścią z antybiotykiem, być może konieczne będzie wycięcie części paznokcia lub antybiotyk doustnie, bez lekarza się nie obejdzie
Dokladnie to samo mialam na mysli.

goslava
16-09-2011, 23:33
kasia mialam podobny problem do twojego po urodzeniu dziecka z tym ze ja poradzialm sobie sama, moczylam nogi codziennie w bardzo cieplej wodzie z szarym mydlem potem zawijalam na noc palca w gaziku namoczonym rywanolem na to bandaz i jeszcze folia, zaklejalam plastem zeby sie nie ruszalo i trzymalam ten opatreunek az do nastepnego dnia, i znowu to samo i tak przez jakis czas :) jak mi troche bol minal to usilowalam wykalaczka i czystymi malymi nozyczkami z czybkiem wyciac ta czesc co mi wrastala i udalo sie i co najwazniejsze obeszlo sie bez lekarza:)
bedzie dobrze, trzymam kciuki:)

DiamondShine
17-09-2011, 09:11
ojej to ja nie jestem taka odwazna , zeby sobie samej poradzic z tym :):)

ale napewno w tym tygodniu co bedzie ide po skierowanie do chirurga

wys.margo
18-09-2011, 13:10
kasiaa-nails, też miałam podobny problem z paznokciem u stopy, zbierała mi sie ropa i bolało strasznie, ale poradziłam sobie podobnie jak goslava. Z tym, że najpierw smarowałam bolące miejsca i paznokcia maścią ichtiolową (bardzo dobrze "wyciąga" ropę!), a na to dawałam kompres namoczony w riwanolu i okręcałam bandażem żeby się trzymało i ból przeszedl po ok 1,5 tygodnia.

Majty
14-10-2011, 19:34
Babeczki, jak taką forme poprawnie na pazurku mocować? Kilka miesięcy temu próbowałam małej rekonstrukcji na sobie. Zapuszczałam pazurki na lato ale niefortunnie ułamał mi się kawałek (od góry i z boku pazurka) niechlujnie to wyglądało więc postanowiłam to zażelować. Założyłam forme, niby dobrze przylegała do paznokcia i skórek nie dotykała. Skończyłam, ładnie wyglądało, byłam zadowolona. Po jakimś czasei 2-3 tyg zaczęło swedzieć, olałam to i nosiłam dalej. Miesiąc później jakoś chciałam je ściągnąć no ale ból niesamowity, okazało się że tam gdzie był ubytek, żel sie scalił ze skórą (czy zalał przy robieniu czy potem zrósł, nie mam pojęcia) ropy mnóstwo, smród niesamowity a moje zdziwienie jeszcze większe bo forma niby leżała prawidłowo, oprócz lekkiego swędzenia nic nie czułam. I teraz moje pytanie: Jak unikać takich sytuacji i jak wy te przeklęte formy zakładacie że wam wychodzi i nie ma niespodziewajek?

asiek
14-10-2011, 19:53
Majty ( co za zaje***nick :D) jak byś zażelowała skóre, to po pewnym czasie by odeszło samo ;| musiało Ci się jakieś zakażenie zrobić od czegoś..ale raczej to nie jest wina żelu, moim zdaniem :)

Majty
14-10-2011, 20:14
nie wiem czy to było zakażenie, jak tylko oderwałam (tak oderwałam, w tym miejscu co był ubytek ten paznokieć trzymał się skóry jak na kleju albo i gorzej, razem z paznokciem poszło trochę "mięsa", okropność!) zaczęło się ładnie goić, obeszło się nawet bez plasterka a była tam paskudna rana, posmarowałam tylko trochę oliwką brzegi i tyle. pasqdztwo -.-

Zuuzaneczka
26-11-2011, 19:19
Dziewczyny oto pazurki mojej mamy. Martwią nas zwłaszcza te małe. Są ciemniejsze i zgrubiałe w stosunku do innych, poza tym są na nich ciemne plamki (pod paznokciem?). Myślałam że to krwiaczki, ale od ok. pół roku nie znikają, wciąż są na paznokciach :( na ostatnim zdjęciu widać duży paznokieć na którym pojawiły się białe plamki, schodzą pod wpływem piłowania. Co to jest?!

malinowa
26-11-2011, 22:55
paznokcie te małe są zgrubiałe,pożółkłe, wygląda mi to na grzybicę niestety

Zuuzaneczka
26-11-2011, 23:36
paznokcie te małe są zgrubiałe,pożółkłe, wygląda mi to na grzybicę niestety Hmm czyli możliwe że ta grzybica jest tylko na niektórych palcach? Dodam, że mama nie chodzi na basen ani w żadne miejsca publiczne więc nie wiem gdzie mogłaby złapać. Ma za to duże problemy ortopedyczne ze stopami, problem z doborem obuwia (często ją uciska) i ja z tym łączyłam te objawy :( może ktoś jeszcze się wypowie?

ilonkjapazurek
27-11-2011, 00:27
Hmm czyli możliwe że ta grzybica jest tylko na niektórych palcach? Dodam, że mama nie chodzi na basen ani w żadne miejsca publiczne więc nie wiem gdzie mogłaby złapać. Ma za to duże problemy ortopedyczne ze stopami, problem z doborem obuwia (często ją uciska) i ja z tym łączyłam te objawy :( może ktoś jeszcze się wypowie?
Nie tylko miejsca publiczne od tego zaleza zuziu, gdy pocą nam sie stopki w butach tez mozna sie tego nabawic grzybica to grzyb a to lubi wilgoc. niestety mozesz miec racje ze zly dobor obuwia. Proponowalabym z tym isc nawet do dermatologa.

---------- Dodano o godzinie 23:27 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:23 ----------

Odnosnie tematu mialam identyczny przypadek jak w pierwszym poscie na poczatku sie przerazilam pozniej zniesmaczylam bo nawet nie wiedzialam co z tym zrobic i na czuja zlapalam za szablon i klientka byla baaaaaaardzo zadowolona przychodzi na pazurki co miesiac a paznokiec normalnie ladnie jej odrasta a zelik po prostu skraca wraz z wzrostem JESTEM Z SIEBIE dumna jak z niczego innego :) taka nasza praca a szczescie klientek dla nas najlepsza satysfakcja :)

malinowa
27-11-2011, 13:58
Zuuzaneczka (http://forum.wzorki.info/members/6329-zuuzaneczka.html) mama może spróbować smarować paznokcie i wał okołopaznokciowy tym płynem, wymaga to dłuższego stosowania, miesiąc i dłużej, znalazłam to na innym forum, kupisz w aptece ACIFUNGIN FORTE 30ml | Skóra | Skóra | i-Apteka.pl (http://www.i-apteka.pl/product-pol-317-ACIFUNGIN-FORTE-30ml.html)

anikol
29-11-2011, 15:03
Zuzaneczko tak jak koleżanki napisały powyżej nie tylko na basenie można się zarazić grzybicą.
Zgrubiałe i pożółkłe paznokcie nie koniecznie musza świadczyć o grzybicy z wiekiem nasze paznokcie stają się twardsze i żółkną często gęsto od malowania lakierami co nie zmienia faktu że może być to grzybolek.
Nie polecam posiłkowania się tylko i wyłącznie aptecznymi "cudami przeciwkogrzybiczymi" bo grzybice leczy się nie tylko miejscowo a także stosuje się leki doustne.
Wszystkie pilniki do wyrzucenia włącznie z pędzelkami i żelami z którymi miał grzybolek styczność bo w przeciwnym wypadku poroznosimy to świństwo na klientki. Upewnij się Zuziu bo z tym nie ma żartów!

Zuuzaneczka
29-11-2011, 21:58
Zuzaneczko tak jak koleżanki napisały powyżej nie tylko na basenie można się zarazić grzybicą.
Zgrubiałe i pożółkłe paznokcie nie koniecznie musza świadczyć o grzybicy z wiekiem nasze paznokcie stają się twardsze i żółkną często gęsto od malowania lakierami co nie zmienia faktu że może być to grzybolek.
Nie polecam posiłkowania się tylko i wyłącznie aptecznymi "cudami przeciwkogrzybiczymi" bo grzybice leczy się nie tylko miejscowo a także stosuje się leki doustne.
Wszystkie pilniki do wyrzucenia włącznie z pędzelkami i żelami z którymi miał grzybolek styczność bo w przeciwnym wypadku poroznosimy to świństwo na klientki. Upewnij się Zuziu bo z tym nie ma żartów!
Dzięki za opinie, jutro mama idzie do podologa, zobaczymy co to...:strach: mama umiera ze strachu!

kasandra262
30-11-2011, 00:56
zuzaneczka moja mama ma takie same paznokcie u nóg jak i u rąk jak twoja była z tym u wszelkich możliwych lekarzy i nikt nie wie co, myślała że to grzybica ale podobno nie :( smarowała wieloma maściami łykała tabletki przeróżne i co? i nic, też nie wie co to i dlaczego :(