PDA

Zobacz pełną wersję : Ból głowy.



asiek
18-06-2011, 21:58
Od tygodnia mam niesamowity ból głowy, wystarczy, że zrobię krok do przodu, za szybko uniosę głowę, za szybko wstanę, biegnę ... itd. Myślałam, że to zatoki, bo właśnie w taki sposób się objawia ból zatok, ale nie, bo wzięłam Ibuprom Zatoki, a boli bardziej :placz: czy to może być migrena? ;(

edusia777
18-06-2011, 22:06
moze byc migrena albo ciśnienie

Zuuzaneczka
18-06-2011, 22:29
Coś z ciśnieniem, ja tak czasem mam, ale na zatoki też to wygląda, jeśli Ci nie przejdzie za jakiś czas to może lepiej podpytać lekarza :) bo niedobrze że boli bardziej, mimo że wzięłaś Ibuprom

xsunnyolciax
18-06-2011, 22:34
a anemia? ja tak mam czasami od anemii i jeszcze ciemno przed oczami sie robi na jakis czas.

asiek
18-06-2011, 22:56
Ja mam bardzo niskie ciśnienie, więc nie wiem, ale żeby cały tydzień tak bolało? W poniedziałek idę do lekarza, nawet jak chodzę to mnie boli.. bleee
A co do anemii to raczej nie mam zawrotów głowy ani ciemno przed oczami się nie robi...

goslava
18-06-2011, 23:09
asiek szoruj do lekarza!!

justyna nail
19-06-2011, 09:34
Od tygodnia mam niesamowity ból głowy, wystarczy, że zrobię krok do przodu, za szybko uniosę głowę, za szybko wstanę, biegnę ... itd. Myślałam, że to zatoki, bo właśnie w taki sposób się objawia ból zatok, ale nie, bo wzięłam Ibuprom Zatoki, a boli bardziej :placz: czy to może być migrena? ;(
Asiek migrena to raczej nie jest, ja mam więc wiem co mówię :) mogą być to zatoki, branie ibupromu zatoki to głupota wszystkie te leki przeciwbólowe działają tak samo, tylko dodają im nazwy żeby ludzi naciągać, idź do lekarza, jeśli to zatoki da Ci odpowiedni antybiotyk albo jakiś spray do nosa, mogą to też być bóle spowodowane naszą pracą, ciągłe garbienie się, naciąganie karku itp. to bardzo częste objawy u stylistek,pogoda również może wpłynąć, ale nie ma co się rozwodzić, idź do lekarza!:kwiatek:

Edyta 1064
19-06-2011, 10:16
Asiek ja choruję na zatoki i ból jest taki własnie jak opisujesz.Jeżeli to zatoki to nić Ci nie pomoże-musisz dostać antybiotyk.Tak jak poprzedniczka pisze-ibuprom zatoki nie wyleczy choroby.Pomaga tylko przez pierwszych kilka dni a potem tylko antybiotyk.Współczuję Ci tego bólu.Mnie łapią zatoki tak raz do roku i to najczęściej latem :(

wys.margo
19-06-2011, 10:53
Asiek zgadzam się z poprzedniczkami. Pracuję na co dzień w aptece i po prostu widzę, że nadawanie ciągle innych nazw tej samej substancji w tej samej dawce to po prostu nabijanie ludzi w butelkę! Ibuprom zatoki ma niemal taki sam skład jak najzwyklejszy Ibuprom, a np. Ibuprom Max ma dokładnie taki sam skład jak Ibuprom Duo, który powinien być dobry na nasze sprawy kobiece... :/:
W takiej sytuacji Ibuprom zatoki ani dobrze nie złagodzi ani nie wyleczy Twoich dolegliwości. Tak jak radziły dziewczyny musisz się wybrać do lekarza, który przepisze antybiotyk + ewentualnie jakiś specyfik w aerozolu do psikania do nosa.
Ewentualnie na złagodzenie tego bólu do poniedziałku doraźnie możesz sobie wziąć Etopirynę, bo tak naprawdę ibuprom to najsłabszy lek przeciwbólowy jaki można kupić w aptece... Dobra jest też rozpuszczalna Solpadeina bo bardzo szybko działa. Ale tak jak napisałam wcześniej to jest tylko doraźnie, bo nie zastąpi to antybiotyku, który najprawdopodobniej przepisze Ci lekarz.

asiek
19-06-2011, 13:06
Dziękuję dziewczynki :*
Eh, czyli trzeba będzie wydać kasę -.- ale jak mam się męczyć ..

truskaweczka99
01-08-2011, 01:17
mnie jak bolała głowa to się okazało ,że mam problemy z oczami i wyszedł mi w badaniu okulistycznym astygmatyzm.

chriska
21-09-2011, 17:18
kiedyś tez mialam duze problemy z bólem głowy. deptalam od lekarza do lekarza i w koncu jeden mądry powiedział: Pani kochana jest 100 przyczyn różnych bólów głowy. U mnie wyszło że to przez stresujacy tryb zycia - zmienilam tryb, mniej pracy, wiecej wypoczynku i problem sie rozwiazal.

kobietazpazurem
21-09-2011, 20:13
ja mialam bole glowy okazalo sie ze cisnienie mi skakalo a mialam podobne objawy do twoich.Jezeli po 10 dniach nie przejdzie to koniecznie udaj sie do lekarza,

jadźka
25-11-2011, 12:07
I mnie często łapią okropne bóle migrenowe - ale zazwyczaj po wypiciu kawy przechodziły. Tym gorzej teraz, że mam dietę zdrowotną i kawy mi pic nie wolno - co polecacie innego?

samaron
26-11-2011, 14:18
Ja ostatnio stosuję Solpadeine - tabletki musujące z paracetamolem, kofeiną i kodeiną - na mnie działa, dodam, że pochodne ibuprofenu (w tym ketonal) mnie nie biorą.

julkazdanowicz
05-06-2012, 11:33
Witam, przeczytałam ten wątek bo bardzo mnie zainteresowały Wasze wypowiedzi. Od lat cierpię na migrenę i mogę conieco o niej powiedzieć. Sama z lekami nie kombinuj-to musi przepisać lekarz. Jest wiele metod naturalnych. Kawa pomaga osobom u których wpływ na ból glowy ma ciśnienie. Jednak żeby wykluczyć inne schorzenia konieczna jest wizyta u neurologa.

aniak125
23-06-2012, 01:41
Ja też jakiś czas temu miałam przewlekłe bóle głowy i mój lekarz rodzinny stwierdził, że to zatoki i kazał brać ibuprom zatoki, ale ból nie przechodził. To wysłał mnie do szpitala, zrobili mi tomografię i okazało się, że mam czyste zatoki. Później ktoś mi powiedział ,że może mam chore oczy to poszłam do okulisty oczywiście oczy były jak najbardziej zdrowe. a po jakimś czasie ból sam przeszedł, a ja modle się żeby tylko nie powrócił.

Wandzicz
14-11-2012, 13:10
U mnie występowały bóle głowy ale akurat w moim wypadku było to spowodowane wczedsnym wstawaniem rano do pracy. Chodziłam po lekarzach i nic nie pomagało.Ostatecznie zmieniłam pracę i od razu były efekty.

majka2
29-11-2012, 23:30
dobre pomysły...

Glue
16-12-2012, 13:42
Mam ostatnio dziwne bóle, owszem głowa mnie bolała już nie raz ale teraz potrafi mnie kłuć za uchem przez 3 dni, albo w skroni :/:, co to może być? Miałyście coś takiego? :(

Nilvena
17-12-2012, 00:04
Może przewiało Ci głowę lub ucho? Może np nie załozyłaś czapki a wialo mocno lub było zimno.

Inna opcja jaka mi przychodzi do głowy to ... rosnące ósemki. Wtedy potrafi bolec głowa w różnych dziwnych miejscach, skronie itp.

dzidzia1987
17-12-2012, 10:52
Ja juz od kilku dobrych lat mam bóle głowy.Chodziłam od lekarzy do lekarzy, nawet okulista, byly różne opinie, dostałam nawet skierowanie na tomograf, co w moich okolicach było prawie niemożliwe. Niestety przez samą głupotę na tomograf nie poszłam,w tym dniu miałam egzamin z technika usług kosmetycznych, termin przepadł a ja zlałam sprawe, teraz bardzo żałuje.Miałam prawie stwierdzoną migrenę.
Ból głowy jest straszny, nasila sie gdy spuszczam głowę,źle reaguję na swiatło czy hałas.Często tez towarzyszy dziwny ból oczu, podczas bólu muszę sie połózyc i wyciszyć. Najgorsze jest to, że kładę sie z bólem i wstaję rano dalej z nim. Potrafi boleć kilka dni. Nie raz mam odczucie jakby chciało mi sie wymiotować. Zaobserwowałam, że czesto ból przychodzi kiedy mało piłam, wczesniej tylko soki albo napoje kolrowe, teraz tylko woda, zmuszam sie do picia, bo może to dziwne ale ja nie czuję potrzeby pic.Bywało, że przez caly dzien wypijalam szkl.do 2.Teraz sie pilnuje, mój mąz też mnie nie raz sprawdza ile wypiłam i zmusza do tego:P.
Jak tylko zaczyna mnie boleć, umiem odróżnić czy to będzie zwykły ból głowy czy migrenowy, wiem czy powinnam poprostu przeczekać czy od razu wziąść tabletke.
Ibupromy czy apapy wogóle nie pomagają, pomaga Etopiryna czy pochodne, wazne żeby miały w składzie kwas acetylosalicylowy, potem już tylko ketonal.
Musze sie wkoncu do tego lekarza wybrac...
Słyszałam też, że mozna miec bóle główy jeśli masz chore zęby...

Nilvena
17-12-2012, 14:06
tak to prawda, od zepsutych/chorych zębów często boli głowa albo są inne dolegliwości. Moja mama pracuje w szpitalu i mówi że w zawsze pytają się o to czy pacjent ma chore zęby , jest w trakcie leczenia itp. Bo wiele chorób jest od nich nawet takich których czlowiek by sie nie spodziewał - ból żołądka, migreny własnie itd.

Elizabeth76
17-12-2012, 20:39
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Dokładnie mam to samo kładę sie z bólem i wstaje z bólem głowy . Miałam robiony rezonans i kilka razy EEG w tym wyszły zmiany , lecze sie u neurologa juz ponad 10 lat i rezultatu żadnego, pozostało mi sie nauczyć żyć z tym bólem ;] Pod kontem migren też brałam leki ponad pól roku efekt żaden . Mi nawet ketonal nie pomaga dla tego juz go od dawna nie biore ,

dzidzia1987
18-12-2012, 11:57
Więc jakie bierzesz teraz leki, domyslam sie, że tylko na recepte i od specjalisty. Ja tez wkońcu muszę iść, za długo już te bóle trwają.... Ale chyba sie poprostu boję, że moze wyjść coś złego i to tak odwlekam...

Elizabeth76
18-12-2012, 12:50
Jak szłam na rezonans to też myslałam o tym co wyjdzie ,ciezko dostać skierowanie na takie badanie wiec szkoda że Ty nie poszłaś jak miałaś mozliwosć . Ja biorę leki na recepte od neurologa które nic nie daja , kilka razy przepisywał mi przeciwbólowe na recepte ale teraz juz nawet nie biore recept ,bo one też nic nie daja chyba nie ma takiego leku przeciwbólowego który by mi pomógł . Nawet raz przepisał mi tramal to totalna porażka wziełam raz i nigdy wiecej . Na ból nie pomógł a to jak sie po nim czułam to jakas masakra

samaron
18-12-2012, 12:56
Bóle głowy mogą być też hormonozależne, np przy jajeczkowaniu lub tuż przed miesiączką.
Ja miewam migrenowe 3-dniówki bez aury, bóle mocne, pulsujące, wywoływane m.in. zapachem albo ... zbyt długim leżeniem ;)
Z leków ogólnie dostępnych najlepiej sprawdzała się Solpadeina (połączenie paracetamolu, kofeiny i kodeiny) pochodne ibuprofenu, ketoprofenu czyli np. ketonal zupełnie nie działają. Lek należy wziąć natychmiast przy pierwszych objawach (dlatego lepsza migrena z aurą), potem to już nic nie pomaga.

mala
18-12-2012, 16:51
ja takze mam czeste bole glowy.kiedys uderzylam sie w lewa strone glowy i bardzo sie balam ze moze mam jakiegos guza lub cos takiego.ostatnio mialam robioene mrt glowy i lekarz powiedzial ze jak cos znajda to zadwonia.juz jest miesiac i nei zadzwonili czyli sie uspokoilam.mnie dopadaja migreny...
ja widze ze bole mam gdy duzo prauje i nawdycham sie oparow z paznokci.

kasiulka81
19-12-2012, 11:50
Ja miewam kilku dniowe migreny są to bóle głowy tak silne, że zdarza mi się wymiotować:/: Na szczęście udało mi się niedawno namierzyć środki przeciwbólowe, które skutecznie mi pomagają: Nimesil (niestety na receptę), ale równie dobre są Solpadeine w formie rozpuszczalnej najbardziej mi pomagają:ok:

Elizabeth76
19-12-2012, 14:37
Nimesil miałam nic mi nie dawał ,a solpadeine to samo żadnego efektu :( Nic mi nie pomaga

Glue
20-12-2012, 18:51
To nie przeziębienie niestety bo już by przeszło, zęby ok, ósemki mam 2, bo coś było nie tak i usunięte. Wydaje mi się że to może mieć faktycznie związek z paznokciami, ostatnio tak reaguję nawet na zapach zmywacza :/:

Hania1
25-11-2013, 10:52
Solpedine jest a każdy rodzaj bólu głowy? Ja mam ostatnio takie bóle, że budzę się już rano z bólem głowy, jakby od niewygodne poduszki czy coś, już mnie nocy boli, albo nerwy z całego dnia i myślenie o tym podswiadomie w nocy. Mam takie bole nawet kilka dni i nie mogę sobie z nimi poradzić...

Elizabeth76
25-11-2013, 10:56
Hania1 (http://forum.wzorki.info/members/20701-hania1.html) ojj nie od kazdego jak nie spróbujesz to sie nie przekonasz czy Ci pomoże ,mi nie pomaga :(

asiek
25-11-2013, 11:25
Polecam ketonal. Mocny ale pomaga.

Elizabeth76
25-11-2013, 11:35
asiek (http://forum.wzorki.info/members/4380-asiek.html)
nie polecam ketonalu to najgorsze świństwo jakie moze byc . Ja żyje z bólem głowy juz jakies 14 lat dzień w dzień raz mocniejsze raz że mozna funkcjonowac i przez jakis czas na poczatku neurolog wypisywał mi ketonal po pierwsze i tak mi nie pomagał po drugim siadała mi po nim wątroba i choć bym nie wiem jak glowa mnie bolała wiecej tego leku nie wezmę .

asiek
25-11-2013, 13:22
Wiem, że to jest silny lek, który rozwala wszystko, bo swego czasu byłam od niego uzależniona, ale mi zawsze pomagał...

farbstift
25-11-2013, 23:41
a ja polecam udać się do lekarza, bóle głowy mają wiele przyczyn. U mnie nadal nie zdiagnozowano co mi jest, ale pomaga kilka leków, czasem trzeba też wprowadzić psychotropy, bo stres potęguje ból niestety. Póki co bada mnie neurolog i kardiolog, bo oprócz bóli są też omdlenia, silne zawroty głowy.

markotka
25-11-2013, 23:41
Od jakiegoś czasu pojawiają się u mnie migreny, w aptece polecono mi solpadeine-było mi po tym jeszcze gorzej, myślałam, że zwymiotuję, było mi tak niedobrze. Teraz pomaga mi excedrin migra stop, w ciągu pół godz ból mija.

Hania zmiana poduszki też może pomóc, ja używam teraz specjalnej dla osób śpiących na boku i nie wstaję już z bólem głowy tak często jak kiedyś.

Elizabeth76
26-11-2013, 07:22
a ja polecam udać się do lekarza, bóle głowy mają wiele przyczyn. U mnie nadal nie zdiagnozowano co mi jest, ale pomaga kilka leków, czasem trzeba też wprowadzić psychotropy, bo stres potęguje ból niestety. Póki co bada mnie neurolog i kardiolog, bo oprócz bóli są też omdlenia, silne zawroty głowy.
Zgadzam sie :) Ja 14 lat chodze tylko mi leki zmienia które wcale nie pomagaja takze zdąrzyłam co nie co do bólu głowy sie przyzwyczaić a głowa boli mnie codziennie .

nanami7
26-11-2013, 11:53
Przy naszej pracy bol glowy moze takze powodowac ciagle wytezanie wzroku (szczegolnie przy rzeskach i pazurkach). Moze warto tez udac sie do okulisty by sie przebadac :)

asiek
26-11-2013, 13:20
Ja muszę nosić okulary, ale na razie to bagatelizuję, i masz rację, że z tego powodu ból głowy jak najbardziej może wyniknąć.

samaron
26-11-2013, 13:28
a ja polecam udać się do lekarza, bóle głowy mają wiele przyczyn. U mnie nadal nie zdiagnozowano co mi jest, ale pomaga kilka leków, czasem trzeba też wprowadzić psychotropy, bo stres potęguje ból niestety. Póki co bada mnie neurolog i kardiolog, bo oprócz bóli są też omdlenia, silne zawroty głowy.
Też mam omdlenia i zawroty głowy, u mnie zdiagnozowano skrzywienie kręgosłupa szyjnego polegającego na tym, że moja szyja jest zbyt prosta ;) Ja dostałam leki dotleniające i doprowadzające krew do mózgu, ale właściwym "lekiem" jest fizjoterapia - długa, bolesna. Zmiana poduszki i ćwiczenia w ciągu dnia też przynoszą ulgę.

marta28
22-05-2014, 10:56
W takim przypadku najlepiej jest się wybrać do lekarza. Długotrwały ból glowy może być niebezpieczny.

klaudia22
21-11-2014, 23:20
Wszelkie bóle głowy radzę konsultować z lekarzem , ja często mam straszne bóle głowy i okazało się że mam torbiel pajęczynówki (na szczęście to niegroźne ale jednak czasem ból okropnie dokucza) a znajoma często miała bóle głowy , raz jechała rowerem i już do domu nie wróciła :( okazało się że jakiegoś tętniaka miała, pękł i niestety dziewczyna zmarła. Oczywiście nie mam zamiaru tu nikogo straszyć bo to jednak rzadko się zdarza a przyczyn bólu głowy może być mnóstwo ale przy długotrwałym bólu naprawdę zachęcam żeby się udać do specjalisty

nosleep
04-12-2014, 22:27
ach ja mam migrenowe bóle głowy... nic nie pomaga. najlepiej wtedy jak zaslonie rolety i pójdę spać

Glue
05-12-2014, 23:56
hej, być może to jest wywołane stresem ? polecam Ci nervomix control. sama biorę jak coś mnie denerwuje i polecam :)

Basiczek
25-01-2015, 05:34
Mnie też dotknęły bóle głowy. Lekarz nie stwierdził zmian w mózgu. Sugerował nerwobóle, albo zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Kto po 30-tce nie ma zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa? A głowa boli nie każdego. Chodziłam na rehabilitację i tam ktoś podsunął mi myśl, żeby kupić poduszkę ortopedyczną. Kupiłam poduszkę Sissel, bo ze wszystkich , jest najlepsza. Tak podpiera głowę, szyję i ramiona, że nie zmienia się naturalne ułożenie głowy i szyi. Dzięki temu mięśnie się rozluźniają, lekko rozciąga kręgosłu i nie ma bólu.

Gośka
05-07-2015, 23:21
Pij więcej wody. Czasem ból głowy jest oznaką małego nawodnienia ogranizmu.

mateowa
06-08-2015, 09:53
Na ból głowy polecam także masaże szyi i pleców, bardzo mi pomagają i przez to zjadam mniej tabletek :)

mieto
12-02-2016, 16:09
Moja siostra miała atak silnego bólu głowy, tak że aż nie mogła wytrzymać i lekarz od razu skierował ją na prześwietlenie. Ciocia zawiozła ją do prywatnego gabinetu REX MEDICA SPORT (http://www.rexmedicasport.pl/kontakt), aby od razu mieć wyniki. Leczyła się przez bodajże rok.

KatarzynaW
29-08-2016, 00:36
Mnie jakiś czas temu bardzo często bolała głowa ze zmęczenia. Ile mozna brać tabletek przeciwbólowych, wiec wkońcu stwierdziłam, że muszę wziać się za siebie. Postanowiłam się lepiej wysypiać i kupiłam sobie też taki suplement: FLORADIX, Żelazo i witaminy, tonik, 500ml - Bez recepty | AptekaGemini.pl (http://www.aptekagemini.pl/floradix-zelazo-i-witaminy-tonik-500ml.html) Dziś czuję się zdecydowanie lepiej :)

bunia2
29-08-2016, 22:45
Ekspertem nie jestem ale taki ból głowy świadczy raczej o problemach z zatokami. Czasami odzywają się one przy przeziębieniu. Jesteś pewna, że nie masz żadnej infekcji? Może potrzebujesz po prostu jakiś lek na przeziebienie (http://modafen.pl/przeziebienie.html) ?
Polecam Ci iść do lekarza i zweryfikować swoją dolegliwość. Poczujesz się bezpieczniej.

EweK
18-09-2016, 21:34
Mi ten lek na zatoki też nie pomaga, lepiej będzie pójść do lekarza

amelia90
19-09-2016, 11:50
Witam! Z bólem głowy nie ma żartów, a przyczyny mogą być tak naprawdę różne. Zachęcam Cię, aby wykonać badania laboratoryjne praga południe (http://www.przychodnia-orlik.pl/dyzury) - pomogą szybciej dotrzeć do problemu i rozpocząć leczenie. Lekarze bez wątpienia profesjonalnie do Ciebie podejdą i rozpoczną szybkie leczenie, jeśli będzie taka potrzeba.

n167
27-09-2016, 21:01
Jeśli zdrowie jest dla Was najważniejsze i chcielibyście dowiedzieć się jak o nie dbać, polecam stronę: Zdrowie - Portal dla Ciebie! (http://zdrowie4you.pl/)
Znajdziecie tam wiele przydatnych informacji, nie tylko o zdrowiu, ale i sposobów na pozytywne zmiany, które przynosząwspaniałe rezultaty!

reniusia1002
30-09-2016, 22:40
absolutnie z bolem glowy i jeszcze czasem czasetym nie ma zartow absolutnie wizyta u lekarza bo mogą być rozne przecież powody tego bolu wiec bez lekarza i pozadnych badan nie da rady.

amelia90
18-10-2016, 11:00
Hej. Moja mama cierpiała na nieustające migreny. Ból niesamowity, a do tego zły nastrój non stop. W końcu tata namówił ją, aby zrobiła badanie genodiet. Badanie pomogło tak naprawdę w tym, aby poznała swój organizm. Określiło jej predyspozycje genetyczne i dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy, a w tym tego, jakie składniki jej szkodzą. Może powinnaś też je wykonać? Na pewno będziesz spokojniejsza :)

Dzbanek
04-11-2016, 13:25
Czasami może to być spowodowane brakiem ruchu i zbyt długim przesiadywaniem w zamkniętych pomieszczeniach. Warto sobie z rana pobiegać te 30-40 minut. Na prawdę bardzo pomaga. Już od ponad roku nie brałam żadnch leków, nie chorowałam itp. Bół głowy także już zapomniałam co to jest :P

basiuq
18-01-2017, 15:29
Albo kręgosłup ;)

Minotaura
14-03-2017, 12:46
na bol glowy sen najlepszy :)

Pitka
05-11-2017, 09:07
a ja polecam udać się do lekarza, bóle głowy mają wiele przyczyn. U mnie nadal nie zdiagnozowano co mi jest, ale pomaga kilka leków, czasem trzeba też wprowadzić psychotropy, bo stres potęguje ból niestety. Póki co bada mnie neurolog i kardiolog, bo oprócz bóli są też omdlenia, silne zawroty głowy.

Ja też byłabym za tym, aby udać się do lekarza. Zwłaszcza, jeśli bóle głowy pojawiają się bardzo często i mają charakter migrenowy. Nie ma co zwlekać. Dobry neurolog powinien tutaj pomóc. Jeśli chodzi o Warszawę to w lecznicy Terapia na ul.Widok 10 przyjmuje bardzo dobry lekarz, dr Piotr Ślifirczyk (https://warszawaneurolog.pl/), który specjalizuje się między innymi w leczeniu migren. Pan Doktor ma bardzo dobre opinie m.in. na portalu Znany Lekarz, więc myślę, że można Mu zaufać ;)

floryda
28-11-2017, 21:33
jak mnie starsznie bolała głowa i cały czas źle się czułam to w końcu poszłam do lekarza, żeby powiedział co mi jest. Na badaniach okazało się że mam bardzo niski poziom żelaza w organizmie i grozi mi anemia. Stąd ten ciągły ból, a i włosów też jakoś więcej wypadało. Lekarz zapisał mi suplement dicofer, żebym natychmiast zaczęła uzupełniać braki żelaza w organizmie

ell
29-01-2018, 08:57
Jeśli bardzo boli to nie ma co się męczyć i jednak warto jest wziać tabletkę przeciwbólową. Jednak jeśli bóle są częste to warto byłoby wybrac się do lekarza aby lekarz zdiagnozował dlaczego te bóle u nas sie pojawiają. I czy da sie znaleźć na nie jakieś leczenie....
W wielu sytuacjach ludzie mylą migrenę ze zwykłym bólem. A jednak są różnice.

Pociesze równiez, że jak głowa boli to rzadko kiedy zwiastuje to cos poważniejszego.Zwykle nie jeset to nic groźnego.
https://rodzinazdrowia.pl/jak-rozpoznac-migrene

optometrysta
31-01-2018, 13:07
No powodów może być wiele i wszystko to co podałyście, może być jednym z nich. Najlepiej będzie jednak nie zgadywać tylko iść do lekarza,który zleci odpowiednie badania. No ja wiem z czego wynika mój dzisiejszy ból, niestety duże ilości alkoholu również powodują paskudne migreny. No ale przyznaję, zasłużyłem. Ma ktoś z was może sprawdzone sposoby na kaca?Przegrzebuje internet i tutaj znalazłem jakieś rady Najskuteczniejsze sposoby na pozbycie się kaca - Kobiety.pl (http://www.kobiety.pl/zdrowie/najskuteczniejsze-sposoby-na-pozbycie-sie-kaca) Nie próbowałem żadnego z tych, a ktoś może je zna? Trzeba się zabezpieczyć na przyszłość.

moira
06-02-2018, 15:41
Co do braku ruchu i braku klimatyzacji w pomieszczeniu, w którym się najwięcej siedzi - tu się zgadzam, bo sama widzę związek między tymi rzeczami a bólami głowy. Czasem u mnie to też kwestia stresu i nerwów, a że jestem typem osoby, która ukrywa emocje, to pod koniec dnia czuję, jakby mi miało rozsadzić czaszkę. Dlatego u mnie ważną częścią dnia jest relaks.

vivaldo
18-03-2018, 16:39
Ból głowy może mieć bardzo różne przyczyny. Znam osobę, którą już nawet poszła prywatnie do neurologa z powodu bólu głowy, a potem okazało się, że nie ma problemów neurologicznych, tylko problemy ze wzrokiem:) A dokładniej astygmatyzm (możecie sobie poczytać o tej wadzi wzroku na stronie https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/problemy-ze-wzrokiem/astygmatyzm). Oczywiście z dwojga złego lepsze to. Dobrali jej soczewki i ból głowy minął jak ręką odjął:) Tak więc z bólem głowy to nigdy nie jest łatwa sprawa.

DagmaraI
29-03-2018, 17:43
Z głową nie ma żartów, lepiej idź do lekarza.

Janka102
25-09-2019, 20:22
Przyczyny bólów głowy mogą być różne. Ja przykładowo miałam problemy z ciśnieniem .Więc mój lekarz do którego chodze przepisał mi skierowanie do kardiologa a że w przychodni Nasz Lekarz w Toruniu mamy mnóstwo specjalistów, to od razu poszłam też na wizytę do kardiologa. Ten z kolei mi przepisał odpowiednie leki i bóle głowy się skończyły.

agus123
30-11-2019, 19:00
Jeśli doskwiera Ci migrena, zapoznaj się z tym artykułem: https://www.hellozdrowie.pl/bol-glowy-w-skroniach-z-lewej-prawej-strony-lub-obustronny-o-czym-moze-swiadczyc/ :-). Możesz dowiedzieć się z niego, co może go wywoływać i jak sobie z nim radzić.

eryka98
22-04-2020, 17:49
Ja jak miała bóle głowy to dopiero jak zrobiłam badania krwi i moczu wyszło że to coś poważniejszego. Dlatego polecam wam wykonywać regularnie badania, w tym http://eurobobas.pl/jakie-badania-powinno-wykonywac-sie-regularnie/ artykule piszą o tym jakie są najważniejsze i kiedy je robić.

magadalena
20-06-2020, 13:06
Szczerze powiedziawszy to nie ma 100% metod.

agus123
04-08-2020, 12:13
Na każdego chyba działa coś innego. Mi czasami nawet zwykły spacer na świeżym powietrzu pomaga. W internecie jest wiele sposobów, możesz coś wypróbować. Poczytaj sobie jakiś portal medyczny np. http://www.medycyna-warszawa.pl/.

Janka102
30-10-2020, 19:39
Ból głowy moze mieć rózną przyczynę.

monkas
23-02-2021, 16:55
Odnośnie do wyboru soczewek, to polecam przeczytać to - oczewkikontaktowe.eu/soczewki-kontaktowe-to-musisz-wiedziec/
Nieodpowiednio dopasowane rzeczywiście mogą stanowić problem, więc radzę porozmawiać z jakimś polecanym lekarzem, przynajmniej za pierwszym razem. A jeśli wszystko jest w porządku, to później po prostu zamawiacie dokładnie takie same i tyle. Jak dla mnie ciężko porównać wygodę noszenia soczewek z okularami. Te pierwsze są dużo lepszym rozwiązaniem.

eryka98
24-02-2021, 16:18
Można też sprawdzić czy olejki CBD nie byłyby dobrym rozwiązaniem na taki ból głowy. Mają wiele dobrych zastosowań przeciwbólowych wiec można obczaić. Bardzo fajne tanie olejki cbd (https://kanabifarm.pl/) kupicie w kanabifarm.

chanah
21-04-2021, 17:26
Osobiście uważam, że kwestii zdrowotnych nie można lekceważyć. Jeśli znajdziesz chwilę to zerknij sobie na tą stronę: https://www.citomed.pl/pracownie/rezonansu-magnetycznego/blog-2 znajdziesz na niej wiele ciekawych wpisów i między innymi wpis na temat bólu głowy i powiązania go z wykonaniem rezonansu. Jestem przekonana, że te informacje mogą Ci się przydać!

agus123
20-05-2021, 14:31
Generalnie warto znaleźć dobrego lekarza i się u niego leczyć. Sprawdźcie sobie np. https://cmp.med.pl/cmp-ochota/pediatra/. To bardzo dobre centrum medyczne, gdzie można zrobić bardzo dobre badania, jest tam wiele działów medycznych.

kiniaa
01-12-2021, 01:44
Ból głowy w zasadzie jest bardzo częstym występującym objawem, a przyczyn może być naprawdę wiele. Ale jedno co jest pewne - nie należy ignorować takich bólów. Jeśli pojawiają się regularnie i tabletki przeciwbólowe przynoszą małą ulgę to trzeba koniecznie udać się do lekarza, zrobić badania i dowiedzieć się co jest grane. Może też jakieś przydatne informacje znajdziesz na tej stronie https://www.gedeonrichter.pl/ , wydaje mi się , że warto zerknąć. Ja też zanim pójdę do lekarza najpierw przeglądam artykuły