PDA

Zobacz pełną wersję : Pryszcze na całych plecach, ramionach i dekolcie



DianaT
01-07-2011, 13:19
Dziewczyny ratujcie od jakiegoś czasu mam pryszcze na plecach, ramionach i dekolcie. Wygląda to okropnie i jest tego masa, wręcz na gęsto ble. Nigdy wcześniej tak nie miałam, tylko teraz mi się tak zrobiło i nie wiem jak się tego pozbyć. Dodam, że na twarzy nie mam pryszczy. Od miesiąca z tym walczę. Help;(

asiad1990
01-07-2011, 16:28
Też mam taki problem i nie wiem jak na to zaradzić. Nawet dermatolog mi nie pomógł. Od jakiegos czasu biore witaminy na skórę i cos tam widze ze zaczynają schodzić. A wczesniej tyle pieniędzy poszło na leki od dermatologa i nic.

asiek
01-07-2011, 16:38
http://forum.wzorki.info/zdrowie/2018-wysypane-plecy-zaskorniki-pryszcze.html :)

vica
01-07-2011, 16:42
Z autopsji wiem, że dermatolog kiepsko radzi sobie z pryszczami. Polecam ginekologa i hormony. Normalne tabletki antykoncepcyjne wyleczą wszystkie takie problemy.

Ja miałam takie paskudztwa, że jak ropne zapalenia wyglądały i wyłącznie na plecach, na wysokości łopatek. Po kilku miesiącach zniknęło /wróciło po 5 latach jak odrzuciłam leki niestety i bujam się z tym od ponad roku, ale muszę oczyścić organizm z toksyn, ze względu na inne problemy/

Aaa i koniecznie należy stosować się do przerwy jaką zalecają producenci, tzn. jeden miesiąc w roku bez hormonów.

gattina
01-07-2011, 19:16
A ja wiem, że dermatolog sobie radzi. Nie na każdego wszystko działa, mi hormony w ogóle nie działały, a nawet miałam gorzej, a od roku chodzę regularnie do dermatologa i myślimy nad nowymi rzeczami i w końcu działają antybiotyki plus do tego maści.

sztynka
02-07-2011, 14:31
Dobry dermatolog sobie poradzi. Moja stara wyjadaczka doktorka pisała mi takie dawki, że się rodzinna za głowę łapała, ludzie na nią zemścili, że niby taka zła, a ja się jej trzymałam i baj baj zaskórniki. Ja miałam na czole tylko pod grzywka, na dekolcie i na plecach. Miałam maść specjalną za 40 zł, tonik robiony w aptece i do tego wielkie prochy, które śmierdziały jak kwas chlebowy. Ale pomogło, mało tego DIETA. Zero czekolady, słodyczy, chipsów, przypraw, keczupu, musztardy, alkoholu, papierosów, kawy, kakao itd. Teraz sporadycznie przed miesiączką mi wyskakują na plecach, wystarcza mi mocny peeling robiony przez kosmetyczkę i na to maseczka. Potem krem nawilżający i cały miesiąc jest cacy. Z tego co widziałam pomaga kawitacja, daje świetne efekty, ale ważna jest systematyczność. :D

edusia777
04-07-2011, 20:16
ja miałam ten sam problem, nic mi nie pomagalo. ale starą dobrą metodą wszystko mi zniknelo i jak narazie nie wraca. mowie oczywiscie o wizytach w solarium:) spala pryszcze jak sie patrzy;)

kkaarreenn
23-07-2011, 21:12
1) nowy produkt dla nastolatków z Avon'u :D clearskin żel do mycia fioletowy po dwóch raz znikło mi wszystko albo z mocniejszych to davercin polecam lekarz mi przepisał i działa tez wystarczy z 3 razy posmarować przed snem i działa

anetta280
24-07-2011, 22:03
Zgadzam się z vica - ginekolog i hormonki - działa
Dermatolog - zmieniłam kilku, wydałam kupę kasy - efekt pryszcze + blizny
U mnie świetnie sprawdziła się terapia hormonalna i oczywiście to o czym pisały dziewczyny: zapominamy o czekoladzie, nikotynie, alkoholu i ostrych przyprawach.
Polecam też tą maseczkę:
Lerosett Mineral Deep Cleanser 100 ml NAJTANIEJ (1712992052) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/lerosett-mineral-deep-cleanser-100-ml-najtaniej-i1712992052.html)
nakładam wieczorem na pryszcza i rano niema po nim śladu:skacze:

patisia
25-07-2011, 01:27
a ja wam polecę z doświadczenia nadmanganian potasu:ok:
tylko baaardzo ostrożnie należy stosować!!
Dosłownie jeden kryształek na pół litra ciepłej wody i przemywać w miejscach zmienionych.
powoduje efekt opalonej skóry więc lepiej taką kurację stosować w zimie, żeby się w razie co w łatki nie pokazywać:D
skóra wraca do poprzedniego koloru po ok 5-7 dniach.
Na lato, po wcześniejszym porządnym oczyszczeniu polecam ałun w sztyfcie - syfki mamy bo się pocimy--> rozwijają się bakterie i gotowe... ałun pozwala zamknąć miejscowo gruczoły potowe w miejscach zagrożonych przez co się nie pocimy więc i bakterie tak się nie namnażają. sama ałun stosuję jako dezodorant gdy muszę mieć pewność suchych pach, i na uda jak latem założę kieckę czy spódnicę- bez otarć potówek czy nie daj Boziu pryszczy na udach i to takich że nawet w spodniach się nie da chodzić;(
a poza tym ałun jest naturalny i już od wieków stosowany :D

Evelyn.
25-07-2011, 09:27
te wypryski mogły też powstać od jakiegoś ciuszka, ewentualnie od detergentu-którym ubrania są prane, w połączeniu z ludzkim potem dały ten efekt
generalnie nasza skóra broni się w ten sposób przed nadmiernym wysuszeniem, wydzielając nadmiar sebum,. dlatego solarium (lub środki na bazie alkoholu) nie zadziała korzystnie na każdą skórę...
co do hormonów też w większości przypadków słyszałam, że działają...

Nena90
25-07-2011, 11:20
Z autopsji wiem, że dermatolog kiepsko radzi sobie z pryszczami. Polecam ginekologa i hormony. Normalne tabletki antykoncepcyjne wyleczą wszystkie takie problemy.

Mnie również pomogły hormony. Wszystkie maści, kremy i tabletki od dermatologa nic nie dały bo mój trądzik wywoływały hormony a nie bakterie ale sama musiałam na to wpaść i ić do ginekologa, każdy dermatolog twierdził, że któryś antybiotyk w końcu mi pomoże :(

olexa
25-07-2011, 12:22
A ja polecę wódkę. Przetrzeć kilka razy - oczywiście wacik zmienić- wysuszy wszystko. Albo olejek lawendowy do inhalacji. Nasączyć wacik i przecierać plecy.

Paulka
25-07-2011, 12:40
alkohol to nie jest dobry pomysl, takie jest moje zdanie, zabardzo wysusza, jezeli ktos ma sucha skore i jeszcze dodatkowa ja suszyc to nie polecam takiego efektu, a jzeli ktos ma skóre słustai przetrze saobie ja alkohole o 40% to spowoduje to ze skora zacznie wytwarzac jeszcze wiecej składnikow natłuszczajacych skore, (gratuluje pomysłu:porazka: )poza tym po alkoholu zostaja plamki...

olexa
25-07-2011, 12:59
U mnie to poskutkowało. Stosowałam to po prysznicu przed pójściem spać. A żadnych plamek nie zauważyłam podczas stosowania. To co u jednych skutkuje niekoniecznie musi sprawdzać się u innych. Prawda?

nanami7
25-07-2011, 20:38
Z autopsji wiem, że dermatolog kiepsko radzi sobie z pryszczami. Polecam ginekologa i hormony. Normalne tabletki antykoncepcyjne wyleczą wszystkie takie problemy.

Ja miałam takie paskudztwa, że jak ropne zapalenia wyglądały i wyłącznie na plecach, na wysokości łopatek. Po kilku miesiącach zniknęło /wróciło po 5 latach jak odrzuciłam leki niestety i bujam się z tym od ponad roku, ale muszę oczyścić organizm z toksyn, ze względu na inne problemy/

Aaa i koniecznie należy stosować się do przerwy jaką zalecają producenci, tzn. jeden miesiąc w roku bez hormonów.

Vica, ja się nie zgodzę bo to też zależy od organizmu. Na mnie np hormony pod tym względem nie działają :huh:



Teraz też mam całe plecy obsypane i biorę antybiotyk TETRALYSAL 300 <- piąty dzień efekty niesamowite.
Plus smaruję płynem o nazwie AKNEMYCIN dwa razy dziennie i jeszcze mam jakiś robiony preparat w aptece ale narazie go nie stosowałam bo te dwa wyżej wymienione mi pomagają :)

Nena90
26-07-2011, 11:49
Bo to chyba zależy od przyczyny trądziku. U jednych wywołują go bakterie i tym pomoże dermatolog a u innych tak jak u mnie winne są hormony i wtedy wizyty u dermatologa dają więcej szkody niż pożytku :(

serenity
02-10-2012, 11:22
mi dermatolog poradzila uzywanie tych samych kosmetykow co na twarz plus nawilzanie. tak wiec myje, tonizuje i nawilzam i pomaga. polecam cala serie: siarkowa moc barwa produkuje super mydelko, ktore radzi sobie z pryszczami swietnie.. i cena przystepna, wiec warto sprobowac.

myszka
11-04-2013, 00:19
możesz wypróbować suplementu diety. Ja jakiś czas temu używałam preparatu z wyciągiem z czerwonej koniczyny, o którym możesz więcej poczytać na nonacne.pl. Jest on dość drogi, więc starałam się go używać głównie w sytuacjach stresowych, kiedy miałam przeczucie, że jak zwykle będę cała wysypana pryszczami. Oczywiście pojawiały się niewielkie wypryski, ale raczej w małym zakresie.

Tosiaczek
11-04-2013, 13:06
Mój narzeczony ma też taki problem, wypryski na plecach, klatce piersiowej, udach ;/

A ja.. eh szkoda gadać ;/ zrobiły mi się dziwne krostki w okolicach włosów na głowie ;/

Ewita
14-05-2013, 15:10
Przeglądałam forum i trafiłam na ten wątek, myślę że może komuś pomoże kto zmaga się z trądzikiem :)
Ja leczyłam trądzik kosmetycznie i dermatologicznie.
Lista leków które używałam była długa, wydaje mi się że trzeba trafić na lek odpowiedni "dla siebie".
Używałam Zineryt, Duac, Metronidazol itd.
W końcu natrafiłam na Skinoren - lek bez recepty :) Wszystkim polecam spróbować.
Dla mnie okazał się pierwszym kremem który naprawdę działa. Ważna jest też pielęgnacja. Jeśli chodzi o pielęgnację ciała to polecam żel Pharmaceris z serii T (zielonej) do mycia ciała zamiast zwykłych płynów do kąpieli :)

Kasia991
14-05-2013, 23:01
Pierwsze przepadać hormony i iść z wynikami do gina, drugie kosmetyczka i kwasy (migdał leczy trądzik, a dodatkowo mozna robić cały rok) jeśli chodzi o plecy i dekolt to można sprobowac mocniejszych kwasow :)

Hania1
07-11-2013, 22:35
Ja miałam długo problem z pryszczami na całych plecach, byłam u dermatologa - nic konkretnego, później u ginekologa - i dostałam Diane, ale długo nie brałam bo nie dałam rady, żołądek zaczyna boleć i na tym sie skonczylo

Evelina2
18-11-2013, 17:25
I dobrze że nie brałaś Diane, bo to nic dobrego. Po tych lekach za jakiś czas problem będzie jeszcze większy. Ja też chodziłam do dermatologa, wydałam mnóstwo pieniędzy, a efekt taki, gdy bierzesz te leki jest ok przestaniesz wraca. Trądzik to zwykle zła dieta i brak witamin i minerałów, no i odpowiednia pielęgnacja skóry. Pomaga sok z pokrzywy, skrzyp polny, olej lniany i pestki dyni. Należy dbać o siebie, ciepło się ubierać i wzmacniać organizm. Stan zapalny w organizmie może objawiać się wysypem krost. Dzisiejsza dieta to sama chemia, zapominamy jeść warzywa i owoce. Należy samemu robić sobie soki z surowych warzyw, nie kupować gotowych produktów. Zbawienne są czerwone grapefruity. Herbatkę sobie słodzić miodem lub stewią. Na efekty trzeba poczekać ale warto.

salonadamek
19-11-2013, 22:17
A ja oprócz diety proponuje kostkę myjącą Mary Kay z mikrogranulkami, którę wymiatają zanieczyszczenia. Oczyszcza i złuszcza i nie przesusza. Ma w sobie algi. Mnie pomogła również na buzię.

ania38
20-11-2013, 22:03
to prawda co Edyta napisała solarium wysusza skórę ale nie jest zdrowe:(
ja polecam mikrodermabrazję i serum normalizujące ,ale uwaga kila zabiegów bo po jednym jest już różnica ale efekt po kilku

Selenna
21-11-2013, 13:37
Polecam Redukcję stanów zapalnych za pomocą lasera IPL. Emitowane światło niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych,efekt gwarantowany

GrotaBryza
22-11-2013, 13:27
A ja z kolei mogę polecić aby nie korzystać w nadmiernych ilościach z solarium bo jak widać do niczego dobrego to nie prowadzi,głównie w sensie zdrowia naszej skóry. Przydałaby się również konsultacja z dermatologiem.

monkas
29-04-2014, 12:43
Aplikator HB, wprowadzony na kilka tygodni, powinien dać zmianę.
Przy czym wiem jaki to trudny temat. U mnie zanim rzeczywiście pojawiły się efekty, minęło mnóstwo czasu.
Ale ostatecznie trądzik wtedy wyeliminowałam bez podrażnień. To już było jakiś czas temu.

marta28
22-05-2014, 09:42
mam dokładnie taki sam problem :( próbowalam wielu kremów i nic :(

GrotaBryza
22-08-2014, 12:21
W takim razie udaj się do lekarza,być może te mniejsze krostki to reakcja alergiczna,uczuleniowa np na słonce,tego nie można wykluczyć. Druga sprawa to dieta,jak się odżywiasz?

krysia_p
08-01-2015, 15:29
Witaj! Rzeczywiście straszny problem. Ja również się borykałam z problemami skórnymi w tych miejscach (i nie tylko zresztą), ale w końcu jakoś udało mi się nad tym zapanować.

Po pierwsze, zaczęłam używać do mycia przegotowanej wody (okazało się, że po przeprowadzce do większego miasta to właśnie woda prosto z kranu, miała na nią zły wpływ. Po drugie - sięgnęłam po naturalne kosmetyki (np. firmy Alma Clear, znaleźć je można np. na Taovital - angielskie kosmetyki naturalne oraz suplementy dla kobiet. (http://www.taovital.pl)).

Polecam, ładna skóra w końcu prezentuje się znacznie lepiej ;)

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%

przytulona
22-06-2015, 13:44
Dermatolog konieczny, szczególnie jeśli nie chcesz mieć dziesiątek blizn. A doraźnie polecam Płyn micelarny vichy 3w1 do szybkiego demakijażu twarzy (http://www.vichy.pl/produkty-przeciwko-niedoskona%C5%82osciom/p%C5%82yn-micelarny-3w1-normaderm/p2855.aspx) - przemywaj sobie miejsca, w których wyskakują.

monkas
06-11-2015, 13:34
U mnie to było dosyć dawna, ale spróbuj aplikatora na wypryski HB. W moim przypadku obyło się bez pozostawiania jakichkolwiek śladów - wszystko wyglądało ok. Trądzik nie wrócił.

matimaks
22-02-2016, 12:01
wydaje mi się ze konieczna jest w takim wypadku wizyta u specjalisty

Natalia158
04-06-2016, 21:34
Dziewczyny, nie warto szukać sposób w internecie na trądzik. Prędko do dermatologa i to na prawdę dobrego. Ja tak próbowałam różnych metod, aż doczekałam się blizn, które są strasznie widoczne.

sollyana
12-08-2016, 10:19
W przypadku pryszczy na plecach polecam toniki z kwasem salicylowym. Jest to bardzo skuteczny kwas i jeśli kosmetyk nie zawiera alkoholu lub zawiera jego małą ilośc to wtedy nas nie wysuszy.

monkas
18-08-2016, 13:46
Było już, ale raz jeszcze podrzucę - aplikator na wypryski HB. Powinien dać totalną różnicę, a przede wszystkim doprowadzi cerę do normalności, ale niczego oczywiście z dnia na dzień nie zrobicie. U mnie ta cera wygląda naprawdę w porządku, ale trochę to trwało.

n167
27-09-2016, 19:59
Jeśli cenisz sobie zdrowe nawyki lub chciałbyś dowiedzieć się czegoś nowego na ten temat, warto zajrzeć na stronę: Portal Dieta - Informacje o zdrowym odżywianiuPortal Dieta | Informacje o zdrowym odżywianiu (http://www.portaldieta.com.pl/) Polecam!

JadziaDax
14-03-2018, 00:42
Bardzo dobre kremy ma Floslek, serdecznie polecam.

Awuca
15-03-2018, 09:09
Polecam udać się do dermatologa albo lekarza rodzinnego, który może przepisać jakiś silniejszy środek. Jeśli męczymy się z problemem przez kilka miesięcy, łagodne środki nie wystarczą.

Bilia
28-03-2018, 08:28
Mnie właśnie lekarz rodzinny przepisał taki silniejszy lek na trądzik, chyba Zyrtec się nazywał... Pomógł mi na trądzik na ramionach i plecach :)

violeta
17-04-2018, 04:44
Znam Twój problem i to dobrze, bo mój partner ma też wypryski na całych plecach i ramionach. W aptece pani mu poleciła balsam do twarzy i ciała Cetaphil MD Dermoprotektor oraz dodatkwoo do tego krem intensywnie nawilżający Cetaphil DA Ultra. Oba preparaty są specjalistycznymi dermokosmetykami dostępnymi tylklo w aptece. Skutecznie pomagają mojemu partnerowi, jego plecy wyglądają o wiele wiele lepiej niż na początku. Ale i tak radzę mu by udał się do lekarza, dermatologa, niech to sprawdzi, ale jak zwykle nie ma czasu, albo się wymiguje. Myślę, że jednakl warto poradzić się lekarza.

JadziaDax
17-04-2018, 12:01
Nie wiem jak duże masz te pryszcze ale mi taki stan zapalny załagodził żel z aloesem Floslek.