PDA

Zobacz pełną wersję : Oczyszczanie twarzy z użyciem wapozonu



Pati88
29-05-2009, 14:52
Zabieg oczyszczania twarzy to najszybszy sposób na przywrócenie cerze świeżości i czystego wyglądu.polecam szczegolnie dla osob ktore mają problemy z zaskornikami,porami oraz borykają sie z trądzikiem.osobiscie mialam do czynienia z tym zabiegiem a także go wykonywalam (zeby nie bylo ze sciagniete z sieci).zabieg ten z użyciem wapozonu jest idealny w profilaktyce pielęgnacji skóry trądzikowej.

daruniunia
29-05-2009, 15:41
Ja jak stosuje się dokładnie ten wapozon i gdziem można kupić?

Pati88
29-05-2009, 16:09
na zabieg wapozonem nalezy sie wybrac do kosmetyczki ale ze wzgledu na to ze jest to zabieg z uzyciem pary wodnej mozna go wykonac samemu w domu...

Krok po kroku:

demakijaż najlepiej mleczkiem
umycie twarzy głęboko oczyszczającym żelem
nalozenie peelingu-Masować skórę przez 3 minuty.
zmycie peelingu i nalozenie maski rozpulchniajacej
Przygotuj płaską miskę i nalej do niej wrzącej wody lub gorącego naparu z rumianku. Pochyl nad nią twarz i nakryj głowę ręcznikiem. Gdy skóra będzie już rozmiękczona to możesz delikatnie, przez chusteczkę higieniczną usunąć zaskórniki przesuwajac opuszkiem palca po miejscu ich wystepowania
nałożenie maseczki. Do cery tłustej-maseczka na bazie glinki do cery suchej-nawilżająca z aloesem.
zmycie maseczki
spryskanie twarzy zimna woda w celu zamkniecia porow
przetarcie skory tonikiem
wklepanie kremu

I FINITO :)
OSOBY Z OSTRYM STANEM ZAPALNYM SKÓRY NIE POWINNY STOSOWAĆ TEGO ZABIEGU

eu4ya
29-05-2009, 16:23
Wapozon stosowany jest w gabinetach kosmetycznych, a nie na użytek domowy. Przy oczyszczaniu twarzy ma na celu rozpulchnienie twarzy przed oczyszczaniem. i nie jest to jakieś małe urządzonko. Kiedyś kiedyś przy takim domowym oczyszczaniu twarzy stosowało sie tzw. parówki, no ale to nie to samo co wapozon.

Pati88
29-05-2009, 16:27
dokladnie :)

daruniunia
29-05-2009, 18:08
A to już wiem co to jest. Miałam często ten zabieg robiony ale u mnie to sie nazywa oczyszczanie twarzy. Naprawde mi to pomaga! Polecam!!!

eu4ya
29-05-2009, 19:02
A to już wiem co to jest. Miałam często ten zabieg robiony ale u mnie to sie nazywa oczyszczanie twarzy. Naprawde mi to pomaga! Polecam!!!

Bo to się nie nazywa inaczej, jak właśnie oczyszczanie twarzy. a wapozon to urządzenie, które służy do oczyszczania.
a sam zabieg rzeczywiście dużo pomaga.

Pati88
30-05-2009, 07:39
wlasnie.a taka nazwe w temacie dopisalam ze z uzyciem wapozonu zeby wyodrebnic wlasnie ta konkretna metode oczyszczania twarzy.no i dzis mam zaliczenie z tego zabiegu :)

seqoya
30-05-2009, 23:22
Z tego, co zauważyłam i z rozmów ze znajomymi kosetyczkami, to teraz kobiety rzadziej sięgają po oczyszczanie manualne. Zdecydowanie częściej sięgają po peeling kawitacyjny. Przy trądziku nawet lekarze odradzają tradycyjnego oczyszczania. Peeling kawitacyjny ma działanie lecznicze i świetnie eliminuje trądzik.
Ultradzwieki powodują oczyszczenie skóry, ujędrnienie tkanek, usuwają martwe komórki i zaskórniki, stymulują metabolizm komórek. Efekt jest widoczny po pierwszysm zabiegu, skóra jest nadzwyczajnie odmłodzona, rozjaśniona, odświeżona i zregenerowana.
I bardzo ważne - ultradźwieki mają działanie bakteriobójcze, mikrowibracje ultradźwiękowe niszczą drobnoustroje odpowiedzialne za powstawanie i rozwój trądziku oraz stanów zapalnych.
Przy trądziku zdecydowanie odradzam oczyszczania manualnego.
Wapozon jest przydatny :) - fajnie się sprawdza przy maseczkach, nie tylko przed oczyszaniem :).

Pati88
30-05-2009, 23:31
to tez zalezy od tego jaka postac jest tego tradzika bo przeciez wiadomo ze jesli jest stan zapalny i zaostrzone sa zmiany na skorze to zabieg nie jest wskazany.do peelingu kawitacyjnego jeszcze nie doszlismy nie wykonywalam tego zabiegu ani nie doswiadczylam go na wlasnej skorze wiec nie wiem ale slyszalam same pozytywy. a czy peeling kawitacyjny mozna stosowac przy kazdej postaci tradziku? nawet przy tym zaostrzonym?

Gość
30-05-2009, 23:48
na zabieg wapozonem nalezy sie wybrac do kosmetyczki ale ze wzgledu na to ze jest to zabieg z uzyciem pary wodnej mozna go wykonac samemu w domu...

krok po kroku:

demakijaż najlepiej mleczkiem
umycie twarzy głęboko oczyszczającym żelem
nalozenie peelingu-masować skórę przez 3 minuty.
zmycie peelingu i nalozenie maski rozpulchniajacej
przygotuj płaską miskę i nalej do niej wrzącej wody lub gorącego naparu z rumianku. Pochyl nad nią twarz i nakryj głowę ręcznikiem. Gdy skóra będzie już rozmiękczona to możesz delikatnie, przez chusteczkę higieniczną usunąć zaskórniki przesuwajac opuszkiem palca po miejscu ich wystepowania
nałożenie maseczki. Do cery tłustej-maseczka na bazie glinki do cery suchej-nawilżająca z aloesem.
zmycie maseczki
spryskanie twarzy zimna woda w celu zamkniecia porow
przetarcie skory tonikiem
wklepanie kremu

i finito :)
osoby z ostrym stanem zapalnym skóry nie powinny stosować tego zabiegu

ha ha... Wapozon... Dobre dobre... Też tak robie tylko zamiast maski nawiłzającej używam maseczki peel-off tzn takkiej ściągaj acej...a co do nazwy to się smieję, bo moja ciotka mi o tym powiedziała i mówiła że jej kosmetyczka mówi na to parówka...:p

a co ja by jeszcze radziła... 2 razy do roku wybrać się do kosmetyczki na serię zabiegów antybakteryjnych... Są takie urządzenia z prądem o niskim napięciu i bardzo dobrze to działa na cerę... U mnie to kosztuje 5zł/ "zabieg" i trwa jakies 5 minut. Seria składa się od3 do 10 spotkań w zależności od stanu skóry... Polecam... Smiejemy się z moja panią irenką że umawiamy się na bzykanie:)

seqoya
30-05-2009, 23:49
a czy peeling kawitacyjny mozna stosowac przy kazdej postaci tradziku? nawet przy tym zaostrzonym?

Nie. Póki są guzki i wykwity ropne to jest leczenie dermatologiczne.

Napewno będziesz zadowolona jak dojdziecie do ultadźwięków :)
A jakie zabiegi masz już za sobą?

Pati88
31-05-2009, 07:41
no wlasnie narazie tylko ten wapozon mamy spore zaleglosci ze wzgledu na nieobecnosc naszej babki od zajec praktycznych.tak mnie te ultradzwieki zainteresowaly ze nie moge sie doczekac :)

gogosobo
31-05-2009, 08:30
teraz w internecie sprzedaja wapozony do uzytku domowego

Pati88
31-05-2009, 16:15
nic nie zastąpi profesjonalnego wapozonu z tego co wiem ten do użytku domowego jest bez ozonu.ma tylko funkcje ziołoterapii i aromaterapii wiec to jest wielka różnica

seqoya
01-06-2009, 19:36
no wlasnie narazie tylko ten wapozon mamy spore zaleglosci ze wzgledu na nieobecnosc naszej babki od zajec praktycznych.tak mnie te ultradzwieki zainteresowaly ze nie moge sie doczekac :)

wykonywanie takiego zabiegu, to sama przyjemność, a zobaczysz jaki fajny jest efekt ;)
Jak już będziesz po... to daj znać :)

daruniunia
01-06-2009, 19:52
a co ja by jeszcze radziła... 2 razy do roku wybrać się do kosmetyczki na serię zabiegów antybakteryjnych... Są takie urządzenia z prądem o niskim napięciu i bardzo dobrze to działa na cerę... U mnie to kosztuje 5zł/ "zabieg" i trwa jakies 5 minut. Seria składa się od3 do 10 spotkań w zależności od stanu skóry... Polecam... Smiejemy się z moja panią irenką że umawiamy się na bzykanie:)

Ja to miałam też robione ale odrazu przy oczyszczaniu twarzy. Muszę się zapytać czy osono tez można. Żeczywiście to tak bzyczy hehe i podszczypuje:D:skacze::good:

Pati88
01-06-2009, 21:16
wykonywanie takiego zabiegu, to sama przyjemność, a zobaczysz jaki fajny jest efekt ;)
Jak już będziesz po... to daj znać :)

napewno opiszę wrażenia..normalnie aż mnie zżera ciekawość.

Salinda
08-07-2009, 15:18
Witam wszystkich! Ja używam własnego wapozonu z ozonem i jestem bardzo zadowolona. Mój wapozon nie różni się praktycznie niczym od profesjonalnego. Ma dwie dysze (do pary ciepłej i zimnej) no i oczywiście funkcję ozonu :) Nie był może najtańszy, kosztował ponad 800 zł, ale warto było zainwestować. Sprawdza się.

Teraz zastanawiam się jeszcze nad zakupem peelingu kawitacyjnego. Podobno Annis jest dobry. Poradźcie, proszę..

Pati88
08-07-2009, 16:58
ja nie jestem za uzywaniem profesjonalnego sprzetu do uzytku domowego.

an28ia
23-05-2010, 13:37
zabieg antybkteryzjny jest wykonywany za pomocą d'Arsonwala podczas zabiegu rzeczywiście jest dźwięk bzykania, ale działanie ma rewelacyjne, po każdym zabiegu oczyszczania używam go działa antybakteryjnie i eliminuje zaczerwienienie powstałe wskutek oczyszczania :)

eksnail
23-05-2010, 14:19
nienawidze oczyszczania twarzy bleeee jak się kosmetyczka nade mną "znęca" to mam ochotę jej oddać;D

sylwia-p_86
23-05-2010, 16:55
Ja po oczyszczaniu twarzy wyglądam okropnie bo za jakiś czas mam istny wysyp!!

W gabinecie polecamy oczyszczanie twarzy przed kwasami aby skóra się oczyściła i pozwoliła nam na głębsze wnikanie preparatów...
U nas oczyszczanie wygląda tak,że wpierw robimy peeeling ziarnisty póżniej peeling kawitacyjny następnie nakładamy maskę rozpulchniającą,która ma za zadanie zmiękczyć nam skóre i pod wapozon na 20 min.Po upływie tego czasu ściągamy pozostałości maski,osuszamy skórę i wyciskamy jeśli są zmiany ropne to ich nie dotykamy ponieważ można rozsiać,następnie przemywamy twarz wodą utlenioną i bierzemy się do przebijania prosaczków igłą o ile są i woda utlenioną przemywamy.następnie rozprowadzamy ampułkę np sebum control z clareny,która ma min działanie antybakteryjne i wprowadzamy za pomocą ultradźwięków.Na zakończenie maska algowa wyciszająca i redukująca zaczerwienienia oraz maska z glinki,która działa ściągająco.

Iwon
21-11-2012, 20:00
a jaka polecacie maskę rozpulchniająca ale bez wapozonu? jest tego tyle na rynku,ale ja szukam sprawdzonej
pomóżcie

Zen.
21-11-2012, 20:26
Już odpisałam Ci w innym temacie- Anna Lotan najlepsza :)

Danutka
21-11-2012, 21:13
a jaka polecacie maskę rozpulchniająca ale bez wapozonu? jest tego tyle na rynku,ale ja szukam sprawdzonej
pomóżcie

Np.Rozpulchniająca maseczka z olejkiem kukui z Bielendy ,do każdego rodzaju cery przed zabiegiem oczyszczania.

Zen.
21-11-2012, 21:16
dla mnie ona jest tragiczna, mam ją i mam wrażenie że jeszcze bardziej zapycha i utrudnia, niż ułatwia pracę..

Agnieszka Praska
21-11-2012, 22:07
Już odpisałam Ci w innym temacie- Anna Lotan najlepsza :)


potwierdzam :D

Paulka
22-11-2012, 09:26
ja tez sotosuje krem rozpulchniający z Bielendy, ale wiem ze krem Sago tez swietnie sluzy, a tak w ogole to wam powiem ze siemie lniane ma wlasciwości rozpulchniające i na taka maske kremowa rozpulniająca mozna polozyc taka kataplazme cieplą i świetnie sie rozpulchnia:)

Agnieszka Praska
22-11-2012, 10:55
najlpiej to sie rozpulchnia ziolami, tylko trzeba mieszanke w domu przygotowac i zmielic w blenderze;)

Aliz
22-11-2012, 15:40
ja właśnie nie chciałam nawet próbować Bielendy, głównie przez to, że niestosownym wydało mi się dodanie do składu ciekłej parafiny, która ma dość kluczowy wpływ na zapychanie porów, zwłaszcza gdy cera nie jest do niej przyzwyczajona i w ogóle. Dlatego polecam maskę Apis z siemieniem lnianym, jest i pod wapozon i bez, nie ma szkodliwej chemii w składzie, a już na pewno nie zapycha.:)

Iwon
23-11-2012, 11:15
Np.Rozpulchniająca maseczka z olejkiem kukui z Bielendy ,do każdego rodzaju cery przed zabiegiem oczyszczania.

znam ją,ale ona jest pod wapozon i kiepsko sie ją zmywa, długo na niej pracowałam

---------- Dodano o godzinie 10:15 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:12 ----------

z ziołami jest trochę zabawy, ja osobiście nigdy tego nie lubiłam jako klient, ale muszę różnych rzeczy popróbować

Miłosna
04-10-2013, 14:55
Ja oczyszczam twarz samodzielnie. Mam mousse oczyszczający hb i peeling i tego używam do oczyszczania. Nie szkoda Wam pieniędzy na zabiegi oczyszczające w salonach? Mnie takie zabiegi w Czewie zupełnie nie pomagały, wydałam tylko niepotrzebnie masę pieniędzy...

farbstift
04-10-2013, 19:38
najlpiej to sie rozpulchnia ziolami, tylko trzeba mieszanke w domu przygotowac i zmielic w blenderze;)
a masz jakiś przepis na takie mieszanki? to musi byc całkiem przyjemne, taki zabieg z użyciem ziół.

evevlina
04-10-2013, 20:28
oj raczej mało przyjemne właśnie:P bardzo duszno i gorąco pod taką maską rozgrzewajacą z ziół, niekażdy lubi :P

farbstift
04-10-2013, 21:35
ja uwielbiam takie "duszne ciepełko" :D

Nefra
04-10-2013, 23:41
Dla mnie ta maska z Bielendy tez nie jest fajna,mialam wrażenie ,że wcale nie rozpulchnia :( Lepsza była z Apisu ,ciągle szukam fajniejszej ,jest jakaś z charmine chyba nawet bez uzywania wapozonu, ale nie próbowałam jej jeszcze.

Agnieszka Praska
06-10-2013, 16:00
madziu poszukam notatek z kosmetologi to ci skopiuje teraz nie pamietam skladow ale dla kazdej cery jest inny ;)
zabieg srednio przyjemny ;)

hera16
23-07-2014, 21:56
wapozon nie oczyszcza twarzy a jedynie moze rozpulchnić twarz przed zab.oczyszczanie.pomoze otworzyć pory.nie tylko jest polecany podczas oczyszczania.w zależności jaki schemat zrobi się zabiegu.mozna go użyć przed lub po oczyszczaniu ,wtedy można z użyciem ozonu.

GrabowskaJulia
08-03-2017, 13:30
mam problemy z trądzikiem ale nigdy nie zdecydowałam się na taki zabieg, jakoś nie przemawia do mnie takie oczyszczanie twarzy