PDA

Zobacz pełną wersję : pękające tipsy Pomocy !!



Kaniusia0
05-06-2009, 00:37
Witajcie :D

Mam problem, a mianowicie - pękają mi tipsy pod żelem, tak po kilku dniach widać od spodu jak się łamią i to tylko w miejscu gdzie jest końcówka paznokcia czyli pod frenczem, pionowo , wiecie o co mi chodzi ?
czy wiecie dla czego tak się dzieję ? czy to chodzi o jakość tipsa ? czy coś źle robie ? tzn piłuje... ? a bardzo mocno ich nie piłuje na końcówce to tylko matuje przed nakładaniem żelu...

madzialena
05-06-2009, 00:41
wklej zdjęcia Twoich pazurków.. tzn najlepiej krzywej C i tunelu i jeśli możesz to tego pęknięcia :) wtedy dziewczyny napewno doradzą o co chodzi :)

Chanti25
05-06-2009, 00:42
Prawdopodobnie jest bardzo kiepska jakość tipsa . A jakiej firmy masz tipsy?

Jade
05-06-2009, 00:51
A moze przemywasz pazokiec clenerem razem z tipsem,moze uzywasz primera na calosc,to tez moze powodowac pekniecia.Zbyt duzy nacisk przy przyklejaniu i opilowaniu?Nie wiemy jak po kolei robisz pazurki i ciezko jest stwierdzic.No i tak jak napisala Chanti zla jakosc tipsa.

ivonna70
05-06-2009, 09:10
Dziewczyny mają rację. Powodów może być kilka. Kiepskiej jakości tipsy( możesz sprawdzić czy są dobre czy złe, wystarczy wziąć jednego i zgiąć go na pół, jeśli pęknie, wówczas masz odpowiedź, jeśli zostanie tylko lekka biała rysa, to są dobre), może nakładasz na tipsa primer i to go osłabia, bo bardzo wysusza i robi się kruchy, pękanie może być też spowodowane niewłaściwym dobraniem tipsów (zbyt małe do rozmiaru paznokci i pod wpływem naprężeń zaczynają pękać)

Evelina.J
05-06-2009, 09:34
Witajcie :D

Mam problem, a mianowicie - pękają mi tipsy pod żelem, tak po kilku dniach widać od spodu jak się łamią i to tylko w miejscu gdzie jest końcówka paznokcia czyli pod frenczem, pionowo , wiecie o co mi chodzi ?
czy wiecie dla czego tak się dzieję ? czy to chodzi o jakość tipsa ? czy coś źle robie ? tzn piłuje... ? a bardzo mocno ich nie piłuje na końcówce to tylko matuje przed nakładaniem żelu...

Dziewczyny facet ktory mi przywozi towar tez kiedys mi sprzedal taki ktore pekaly. Dwa, trzy dni i wszystkie paznokcie mialy kreski od spodu. Przywozi mi towar co tydzien wiec przy kolejnej dostawie wymienilam tipsy i problem natychmiast znikl. Mysle ze to prawie na 100% bedzie wina tipsow. Tez radze zaopatrzyc sie w inne a te zostawic sobie na probki lub oddac jezeli jest taka mozliwosc. Moj dostawca na szczescie jest bardzo ugodowy. Zawsze sie z nim dogadam. Zawsze uzywam bialego zelu z firmy SunFlower i kiedys cos sie z nim robilo. Nie potrafie wytlumaczyc co i dlaczego. Pazurek byl jak zawsze dokladnie zmatowiony a mimo tego zel po lampie sie czesciowo scieral. Nie moglam go do konca utwardzic. Od razu zadzwonilam do niego i znow po tygodniu oddalam i rowniez problem znikl. Na szczescie milalam jeszcze z poprzedniej dostawy troche bialego zelu. Nie kazda klientka zgodzila sie na inny kolor koncowki. Ale jakos trzeba sobie radzic. Powodzenia i rozwiazania problemu :skacze:

Kaniusia0
05-06-2009, 09:55
hmm czyli wychodzi na to ze to słaba jakość.
już odpowiadam, a wiec clenerem przemywam tylko naturalną plytke, primerem po tipsie tez nie smaruje, wiec wszytko robie zgodnie z waszymi instrukcjami ;)
zgięłam tipsa i została biała wyraźna linia, wzięłam drugi tips i się złamał, czyli to chyba ta jakość.

ivonna70
05-06-2009, 09:59
No to mamy odpowiedź. Pozostaje zmienić firmę, w której zaopatrujesz się w tipsy. Cieszę się, że mogłam pomóc.

Kaniusia0
05-06-2009, 10:02
dokladnie, a z jakiej firmy byście poleciły, na jakich wy pracujecie ??

Evelina.J
05-06-2009, 10:04
No to mamy odpowiedź. Pozostaje zmienić firmę, w której zaopatrujesz się w tipsy. Cieszę się, że mogłam pomóc.

Moze to i jest rozwiazsanie zmienic firme. Ale ja nie zmienilam. Tylko wzielam kolejne pudelko tipsow. Wypuscili moze jakaś felerna serie. Nie udalo im sie cos moze. Tak to tlumacze bo nadal kupuje te same tipsy :)

ivonna70
05-06-2009, 10:06
Temat tipsów już był poruszany, więc zapraszam do zapoznania się z Jakiej firmy tipsy i kleje są najlepsze??? Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Kaniusia0
05-06-2009, 10:08
ok ;) wielkie dzięki

mala
05-06-2009, 22:09
misie takdzieje w moich kolorowych przezroczystych tipsach
tez zawsze pekaja i robia sie takie ryski
tez slaba jakosc

martakolo
07-06-2009, 11:37
hmm czyli wychodzi na to ze to słaba jakość.
już odpowiadam, a wiec clenerem przemywam tylko naturalną plytke,

dziewczyny to nie wolno przemywać cleanerem tipsa?bo tak sie tu wczytałam i wychwyciłam to zdanie?
Przemywam naturalnego pazurka, naklejam tipsa, opiłowuje, oczyszczam z pyłu i przemywam cleanerem, odparuje i primer tylko na naturalna płytkę, czy nie powinnam tips aprzed nałożeniem primera przemywać cleanerem?

ivonna70
07-06-2009, 11:53
Ja zawsze przemywam i jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby coś się z tipsem działo.

Kaniusia0
07-06-2009, 12:16
no i robię dokładnie tak jak piszecie ;) czyli ewidentnie tipsy ;)

Daria
04-07-2009, 15:02
któraś z was napisła że nie wolno przemywać cleanerem po opiłowaniu, nadaniu kształtu, niwelowaniu progu i odpyleniu.. czy to prawda?
bo ja zawsze w tym miejscu przemywam cleanerem...:huh:

Salsa
05-07-2009, 14:19
ja tez tak robie bo tak mnie uczono na kursie, ze po przyklejeniu tipsa i jego opracowaniu przemywam cleanerem jak calkiem odparuje to nakladam primer tylko na naturalny paznokiec uwazajac by nie siegnal tipsa. I wszystko jest ok.

Daria
05-07-2009, 15:02
no ja też robię w ten sam sposób ;)

barbara_kawka
05-07-2009, 16:19
to zalezy od tipsiorow... ja na chwile obecna mam dwie firmy .. jedna u ktorej przemywanie jest zalecane a druga u ktorej nie mozna dotknac cleanerem ani primerem bo tipsy wlasnie pekaja .... a slyszalam tez ostatnio ze odchodzi sie od przemywania ( odtluszczania opracowanego tipsa )

Tonija
07-07-2009, 15:04
http://files.getdropbox.com/u/138074/wzorki.info/ART_FOTKI/Dlaczego%20tipsy%20p%C4%99kaj%C4%85%20AP.01.07.jpg