PDA

Zobacz pełną wersję : jak w warunkach domowych rozjaśnić włosy??? pomocy!!!!



oliwia279
05-06-2009, 09:37
mam ciemny kolor włosów a chciałabym mieć jasny kolorek jak bezpiecznie zrobić to w domu bo boje się zniszczyć włosy czekam na porady;(:skacze:;)

ivonna70
05-06-2009, 09:50
Przy tak ciemnych włosach zdecydowanie odradzam farbowanie i rozjaśnianie w domu. Preparaty do dekoloryzacji domowej dostępne na rynku niesamowicie niszczą włosy, a bez tego zabiegu nie da się uzyskać ładnego koloru. Dlatego lepiej udać się do fryzjera, który zrobi to delikatniej i profesjonalnie. No chyba, że chcesz wyglądać jak marchewka:P

gogosobo
05-06-2009, 10:05
mysle, ze powinnas isc do fryzjera

oliwia279
05-06-2009, 10:11
macie rację a jaki kolor by mi pasował chodzi o bląd ale całkiem jasny czy nie

ivonna70
05-06-2009, 10:43
Aby dobrać odpowiedni kolor włosów najlepiej by było zrobić u Ciebie analizę kolorystyczną. Daj zdjęcie, na którym jest widoczna cała twarz, najlepiej wyraźne i w zbliżeniu. I zadam Ci kilka pytań. Jaki masz kolor oczu, jak się opalasz (czy najpierw jest to czerwony kolor, który brązowieje z czasem, ale na kolor brunatny, czy opalasz się na ładną czekoladę), czy masz piegi?

oliwia279
05-06-2009, 13:23
:skacze:Czy takie może być? Oczy mam koloru zielonego z odrobiną niebieskiego,najpierw opalam się na czerwony kolor, który brązowieje z czasem, ale na kolor brunatny,piegów brak.

ivonna70
05-06-2009, 13:30
Bardzo dobre zdjęcie, bo bez makijażu. Z tego co widzę jesteś typem letnim czyli zimnym i trzeba Cię wzmocnić. Proponuję nie przechodzić na blond, bo to spowoduje, że będziesz wyglądała jeszcze bardziej szaro. Lepsza byłaby gorzka czekolada, która nada twarzy wyrazistości, do tego henna w odpowiednim kolorze na brwi i rzęsy i mamy piękną, wyraźną dziewczynę. Jednak ostatnie słowo należy do Ciebie.

MeryMacom
13-12-2012, 19:33
W tym przypadku polecałabym wizytę w salonie fryzjerskim. Tam na pewno zrobią to profesjonalnie, użyją dobrych kosmetyków i nie zniszczą tak włosów. Na pewno taki zabieg musi potrwać i nie będzie to za pierwszym razem.

beata671
26-01-2013, 21:15
Ja sposobami domowymi ściągałam przyjaciółce kolor.
A mianowicie zrobiłam to tak ( nie pamiętam dokładnie proporcji, pisze mniej więcej )
30g rozjaśniacza w proszku
60 ml 3%wody
90g/ml odżywki do włosów

Te które były bardzo ciemne nie zeszły do jaśniutkiego blondu... były takie hmmmm, powiedziałabym rudawe, ale ściągałyśmy kolor żeby na całą głowę położyć intensywny pomarańcz. Po nałożeniu farby nie było jakiś dużych różnic, przynajmniej nie rzucały się one w oczy. ;)

3524
27-01-2013, 19:12
Przy na prawdę ciemnych włosach z 3% woda z rozjaśniaczem to musiałaby siedzieć ze 3 godziny....

beata671
28-01-2013, 13:00
wydaje mi się, że to zależy też od stanu włosów i od grubości, podatności na takie zabiegi. Siedziała może z 50 minut albo i nie...