PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić postacie na paznokciach?



hakuna0matata
15-10-2011, 17:09
Witam.
Chciałabym sobie zrobić postacie na paznokciach (np. ciasteczkowy potwór, myszka miki itp.), ale nie mam pojęcia jak. Czy to się robi lakierem czy może jakimiś specjalnymi farbkami? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. :)
Pozdrawiam.

plushak
15-10-2011, 17:17
Nie wiem czym ale pokaże filmiki :))
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

hakuna0matata
16-10-2011, 22:30
Dziękuję bardzo :). Popróbuję i zobaczę co z tego wyjdzie :D.

---------- Dodano o godzinie 22:30 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 21:31 ----------

Wydaję mi się że to farbki akrylowe, ale pewności nie mam :)

natalia268
17-10-2011, 10:16
no tak, zazwyczaj sie maluje farbkami akrylowymi. Trzeba (tylko) wycwiczyc rękę^_^

Magdalena
26-04-2012, 06:09
Często ozdabiam paznokcie twarzami, postaciami, zwierzątkami. Takie mam już wybredne klientki ;)
Według mnie podstawa to
1. Bardzo dobrze zapigmentowane farby akrylowe. Czyli takie, które doskonale kryją. Tak dobrze, że jak zrobisz cieniutką czarną kreseczkę to ona w każdym miejscu jest tak samo czarna i nie musisz niczego poprawiać.
Moje farby kupuję w sklepach dla plastyków.

2.Bardzo dobrej jakości pędzle. Dobry pędzel to taki, z którego żaden włosek nie sterczy tam gdzie nie powinien, jest sprężysty i zwarty. Nie ma znaczenia czy z naturalnego czy sztucznego włosia. Najlepiej sprawdza mi się okrągły pędzel zakończony szpicem, ale każdy ma swoje przyzwyczajenia.
Pędzle również kupuję w sklepach dla plastyków.

3.Jeśli obrazek jest skomplikowany albo nie mamy wprawy to warto zrobić szkic. Zwyczajnie - na papierze ołówkiem. Narysować sobie najpierw kształt przedłużonego paznokcia i zakomponować w nim to, co chcemy namalować. Można zrobić nawet projekt farbami, żeby sprawdzić jak będzie wyglądał ostatecznie.

A dalej to już puszczamy wodze fantazji i patrzymy co z tego wyniknie ;)