PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dbać o pędzle do akrylu?



dzidzia
08-06-2009, 20:46
Do przedłużania i zdobienia paznokci metodą akrylową najczęściej używamy pędzelków okrągłych lub owalnych w różnych rozmiarach. Niezależnie od wielkości powinniśmy dbać o nie tak samo. Podstawą dobrej, przyjemnej pracy z akrylem, jest przede wszystkim pędzel dobrej jakości oraz zadbany, niezniszczony.

Kilka zasad, którymi należy się kierować, by z pięknie uformowanego pędzla nie powstała miotła.
1. Nowy pędzel należy przed rozpoczęciem pracy, zamoczyć na chwilę w czystym liquidzie aby rozpuścić klej jakim zabezpieczone jest włosie naszego narzędzia pracy, a następnie wytrzeć o ręcznik papierowy. Płyn, który używaliśmy do tej czynności należy wylać, gdyż po czyszczeniu pędzla zawiera pozostałości impregnatu i tym samym staje się już bezużyteczny.
2. Podczas pracy również należy stale wycierać pędzelek o papierowy ręcznik, po to, by nie dopuścić do zaschnięcia masy na włosiu i zabrudzenia liquidu.
3. Kiedy jednak zdarzy się, że na pędzelku zostanie akryl NIE WOLNO czyścic go w acetonie – wysuszy to jego włosie, po czym pędzelek będzie nadawał się jedynie do wyrzucenia. Pędzel należy dokładnie wymoczyć w czystym liquidzie lub w płynie przeznaczonym do czyszczenia pędzli i delikatnie ściągnąć kleistą masę. Następnie zamoczyć w liquidzie i wytrzeć o papierowy ręcznik.
4. Po skończonej pracy pędzelek również „kąpiemy” w liquidzie, delikatnie wycieramy.
5. Owalne pędzle należy wycierać tylko tymi dwoma stronami, na których pędzelek jest lekko spłaszczony.
6. Nie wolno dotykać włosia pędzelka „gołymi rękami”.
7. Podczas piłowania, odpylania paznokci należy trzymać pędzel z dala od pyłu.
8. Po skończonej pracy pędzel kładziemy poziomo, lub wieszamy włosiem do dołu, by resztki płynu które mogły pozostać na pędzelku nie spłynęły tam gdzie jest on sklejony a tym samym by nie spowodowały wypadania włosia.
Jeśli niestety, zdarzy się tak, że mimo naszych starań pędzel nie będzie w idealnym stanie, możemy spróbować zregenerować włosie w odżywce do włosów lub „wykąpać” w białku (Kurze białko wlewamy do szklanki. Następnie zamaczamy w nim pędzelek, delikatnie wycieramy w ręcznik papierowy bądź w wacik bezpyłowy, wyjmujemy, formujemy czubek, odstawiamy go na kilka godz. (najlepiej na całą noc), na koniec płuczemy go w liquidzie.


Kosmetomania :)

Gość
08-06-2009, 21:01
noooooooooooo... ja to najmądrzejsza w świecie jestem... już chyba ze 4 pedzle utwardziłam, bo zapomniałam po nałożeniu akrylu (przenosząc sie na zel jak robiłam combo) wytrzec i mi sie utwardził i do kosza;(

Jade
08-06-2009, 21:06
Nie tylko ty jestes taka madra,teraz wiem dlaczego moje sie tak porozkraczaly,dotyklalam lapami..

czarus
09-06-2009, 12:05
ja już 6 szt zamrnowałam na akryli i czas kupić znowu nowy może tym razem go nie zniszczę

Anna Kosińska
09-06-2009, 12:49
najlepszym srodkiem rowniez do czyszczenia pedzli jest profesjonalny srodek CLEANER BRUSH ,warto raz na jakis czas wymoczyc go porzadnie bo sam liquid dobrze tego nie zrobi...

czarus
09-06-2009, 13:25
moim 6 szt to i cleaner nie pomoże wprawdzie stoją w kieliszku ale myslę że już ich nie wyczyszczę nigdy, ja tak myślę że to tylko ze mnie taka fajtłapa z tymi pedzlami

Anna Kosińska
09-06-2009, 13:39
wierz mi ze pomoze ja kiedys tez mialam problemy z pedzelkami i cleaner pomogl ale nie wszystkie sa dobre...ja wyprobowalam wiele i tylko jeden sie sprawdzil z new-nailsa,jest rewelacyjny...w momencie jak moczysz i mieknie bierzemy patyczek z drzewa pomaranczowego i powoli,delikatnie sciagamy nie za mocno by wlosia nie powyrywac i dziala bezblednie..

Sweet-ka
14-06-2009, 21:48
Specjalne lyny do czyszczenia pędzelków są dobre ale raz na jakiś czas bo często stosowane mogą wysuszać włos. Jeśli pędzelek chcemy podratować a jest z naturalnego włosia możemy wymoczyć go w bialku, lub w wodzie z dużą iloscią cukru, albo w odżywce do włosow. Zostawiamy ladnie ułożony włos pedzelka do rana i możemy pracowac po wcześniejszym wymoczeniu w liquidzie ( liquid wylewamy bo jest zanieczyszczony), jeśli jest żelowy mozemy wymoczyć go w wodzie( żelowy pedzelek czyscimy wczesniej przed moczeniem cleanerem).

Jagna
17-07-2009, 20:38
Dobrze, że i tu zajrzałam... Bo z mojego nowego pędzla niewiele by było pożytku... :)

Nina89
19-07-2009, 11:46
Przydatne rady, akurat kupiłam nowy pędzel bo z poprzedniego zrobiła się miotła hehe

samaron
01-08-2009, 13:35
No ja swój też ostatnio załatwiłam, coś tam się przykleiło, odmoczyłam, wydłubałam delikatnie, ale z włosków na samym czubeczku zrobiły się jakby takie haczyki i teraz z każdej kulki w tym właśnie miejscu zawsze przyklei się jakaś cząstka...

Jade
01-08-2009, 13:39
najlepszym srodkiem rowniez do czyszczenia pedzli jest profesjonalny srodek CLEANER BRUSH ,warto raz na jakis czas wymoczyc go porzadnie bo sam liquid dobrze tego nie zrobi...


Mam ten plyn,tylko mam pytanie czy po zelu tez moge wyczyscic w tym pedzelek czy nie?

kalaga4
05-08-2009, 14:13
Gdzieś czytałam, że po skończonej pracy należy wymoczyć pędzle w środku "czyścik pędzla" (Sf ma takie) potem umyć pędzelki szamponem, nałożyć odżywkę do włosów i na koniec włożyć do liquidu.
u mnie działa!! i nawet te bardzo poniszczone i pozasychane udało się uratować!!!!

Jade
09-08-2009, 12:50
No to wiem co dzisiaj bede robic:)moczyc pedzelki w bialku tylko najpierw musze isc do sklepu:)zobaczymy co z tego wyjdzie.

naatajla
03-01-2010, 16:11
oo przydatne informacje :)

Gość
03-01-2010, 22:24
ja do czyszczenia pędzli uzywam odpowiednio:



żel-----> spirytus
akryl---> liquid
farbki--> gorąca woda

mam płyn do czyszcenia pędzli ale go nie używam bo to co napisałm wyżej w zupełniości mi wystarcza a pędzle maja sie wyśmienicie :)

tusia
04-01-2010, 11:10
sposób z odżywką do włosów świetnie działa na pędzle z naturalnym włosiem:]
do pozostałych pędzli zastosuje receptę woszczura:D

Gość
04-01-2010, 11:26
aha, zapominałam dopisac ze pędzli do żelu nigdy nie cvzyszcze do sucha, przecieram tylko nadmiar żelu formuje na gładko żeby włosie nie odstawało i zatykam tą taką rurka plastikową

pędzli do akrylu nigdy nie wycieram ściskając go palcami tylko mocno "dociskam " do ścianek i dna naczynka z liquidem, wycieram w ręcznik papierowy jabaky malowac ławke, raz lub 2 razy wymieniam liquod (ale nie trzeba go wile wystarczy na dnie) i na na koniec na waciku delikatnie formuje w czubek, a pędzel jest czysty wtedy kiedy liquid jest czysty(tzn takiego samego koloru jak przed czyszczeniem)

pędzle do farbek myje dokładnie w gorącej wodzie, potem wkładam do żelu i formuje w całośc żeby sie nie roztopierzał :) a jak mam użyć pon ownie to namiar żelu ściągam wacikiem że spirytem:)

ufff ależ sie napsałam;P

mm831
18-02-2010, 20:30
ja też miałam kilka popsutych pędzelków i już miałam je wyrzucić ;)
ale gdzieś na forum przeczytałam o odżywce do włosów:)
ja osobiście używam tylko "jedwabiu "
i po wymoczeniu w płynie do czyszczenia pędzli namoczyłam je w jedwabiu
nie spodziewałam się takiego efektu
nawet bardzo poniszczone ;) wyglądają dużo lepiej

kobietazpazurem
05-03-2010, 21:20
no to ja teraz tak miałam ze pedzelek wyladował w smieciach ale dzis kupilam rewelacyjny i kwiatki od razu zaczely wychodzic ;D ale musze uwazac aby znowu go nie utwardzic :}

NiCoLa
05-03-2010, 22:03
Kochane Wasze rady są baaaardzo przydatne :)
Kobieto z pazurem a można zapytać gdzie kupiłaś pędzelek? bo akurat jestem na etapie poszukiwań :) hehe kupiłam już kolorowy akryl, ale nie mam jeszcze pędzelka

RoksiSK
06-04-2010, 17:34
Super temat :good:

Kasiaczek
06-04-2010, 23:02
nom, bardzo cenne rady :) dzieki kobitki :)

korcia225
04-07-2010, 17:12
dzięki za rady już wiem jak czyścić pędzelki muszę z tą odrzywką do włosów spróbowac i ztym pędzlem do farbek co to iza wymodziła hehe

nadya188
04-07-2010, 20:18
już kiedyś gdzieś czytałam o kąpieli w liquidzie i teraz zawsze przed i po akrylowym szaleństwie mój pędzel ląduje w kieliszku:) Super info :skacze::skacze::ok:

Darianna_Krak
04-07-2010, 20:59
Jak mi się zdarzy utwardzić pędzel,to w brush cleaner,płuczę w liquidzie i "namaszczam" pędzel w wazelinie (mam taką z Mary Kay ale pewnie zwykła też być może,ew zwykły balsam do rąk lub odżywka do włosów)
Zostawiam tak pędzel przynajmniej na 12h ,następnie przed użyciem znów płuczę w liquidzie (ten liquid trzeba już wylać)
Jeśli zdarzy się,ze włosie pędzla się odkształci to wkładam go pod ciepłą( ale nie gorącą bo się zmietli!) wodę i włosie powraca do pierwotnego kształtu.
Poza tym duże znaczenie ma przechowywanie pędzla oraz to,jak ocieramy go o ręcznik podczas pracy(nie należy nim kręcić kółek,a wycierając obkręcać jakby w palcach,tak aby od razu formować czubek)
To takie moje sprawdzone patenty na utrzymanie pędzla w dobrej formie :)
Większość pokrywa się jak widać z patentami podanymi powyżej :)

Kasiaczek
04-07-2010, 22:22
dzieki za rady :)

carmenita
23-07-2010, 00:10
Również swój pierwszy pędzel delikatnie mówiąc załatwiłam dość ciekawie, ale o obecny bardzo dbam. :) Patent z odżywką trzeba zapamiętać i wykorzystać. :)

Elizabeth76
26-07-2010, 08:20
wczoraj na warsztatach milano poznałam bardzo mądra doświadczoną kobietę która powiedziała mi że zanim zacznie używać pędzla do akrylu to normalnie palcami wykrusza z niego tą co powoduje że jest on na początku taki sztywny nie pamietam jak to sie nazywa ten jak by klej:huh: i potem moczy go w liqudzie i wycierai tak kilka razy zeby był dobrze napity liquidem i wytarty w ręczniczek .Powiedziała że w taki sbosób robiła z ostatnimi dwoma pędzlami jakie zakupiła i ma je dos długo i nic się z nimi nie dzieje a jeden który mam to za 250zł i go widzialam. Nie poleca wkładać pędzla do odżywki bo włosie sie zrobi miękkie nie bedzie sprężyste

littlenails
31-07-2010, 18:24
Dobrze, że tu zaglądnęłam. Bo ja zdolna już nie jeden pędzelek załatwiłam :/ Dzięki za fajne rady :) sama bym na to w życiu nie wpadła :P

klanat
31-07-2010, 21:41
Fajnie ze mozna sie dowiedziec na tym forum wiele cennych rzeczy.
Ja jutro sprobuje moje uratowac ,znaczy sie dwa juz zajechalam!!!

Darianna_Krak
03-08-2010, 21:39
Nie poleca wkładać pędzla do odżywki bo włosie sie zrobi miękkie nie bedzie sprężyste


MOje pędzle są b.sprężyste :) pomimo,ze je często miziam w odżywce :)
Oczywiscie pozniej płuczę je w liquidzie,nie nakładam od razu nimi akrylu ;)

Zuzanna Rzeszewska
03-08-2010, 23:15
Ja czyszczę w liquidzie, potem w żelu alkoholowym i odżywka (bez wody). Tą odżywką miziam po chusteczce tak długo, aż z pędzla wszystko wyjdzie, czyszczonko w liquidzie i jest malyna:)

Elizabeth76
04-08-2010, 11:51
MOje pędzle są b.sprężyste :) pomimo,ze je często miziam w odżywce :)
Oczywiscie pozniej płuczę je w liquidzie,nie nakładam od razu nimi akrylu ;)

napisyłam tylko to co słyszałam i mysle że kobieta ta ma duzą wiedzę i to jak wykonuje swoja prace wkłada w to całe serce ;]

Darianna_Krak
04-08-2010, 19:49
Ja tylko dementuję stwierdzenie,że pędzle tracą na sprężystości :)
Bo wg mnie tak nie jest :)
Jednocześnie nigdzie nie podważyłam kompetencji ani też zaangażowania tej osoby :)

kobietazpazurem
05-08-2010, 21:37
Dario dziękuję za radę ja mam właśnie pędzel co po utwardzeniu i moczeniu włosie wywija się we wszystkie strony- spróbuję Twojej metody i dam znać co mi wyszło lub co nie wyszło :)

fashion.nails
18-09-2010, 14:11
Ja kiedyś jak załatwiłam sobie pędzel i kąpiel w liquidzie nie pomogła, to namoczyłam go w czystym acetonie, potem wykąpałam w oliwce nawilżającej, i po ponad 24h wymoczyłam w liquidzie i mój kolinsky był jak nówka sztuka:) Ale kąpiel w akrylu to ostateczność!!

olexa
18-09-2010, 18:59
Dużo też robi jakie jest włosie w pędzelku.

kashia83
19-09-2010, 14:24
Super temacik :) bardzo przydatny, gdyż dzięki Wam mam odnowione i.......... gotowe do użytku pędzelki, które miały iść w otchłań kosza na śmieci :) a tu proszę, nówki sztuki :) Dzięki :*

Dagiecz
19-09-2010, 22:32
Ja wykończyłam już 2 i właśnie zakupiłam 3 ;/ Może tego dzieki tym radom nie rozwale

joannab80
17-12-2010, 18:12
niby wszystko rozumiem, ale..... jak wezme pedzel do akrylu i zaczne go stosowac do farbek akrylowych to nie zniszczy sie? A pozniej wyplukac go w samej wodzie czy jeszcze trzeba w liquidzie?

plushak
17-12-2010, 19:30
ja bym nie mieszała
pedzel do akrylu do akrylu
a do farbek inny i stosować tylko do farbek
to samo z żelem

RoksiSK
17-12-2010, 23:08
Szkoda byłoby mi używać pędzlelka, który jest do akrylu, do farbek - lepiej i bezpieczniej mieć osobne pędzle ;)

kasandra262
18-12-2010, 10:34
ja kupiłam ostatnio pędzelki u jaapee PĘDZELEK DO AKRYLU *6 mm* NATURALNE WLOSIE (1368803459) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/jaapee-pedzelek-do-akrylu-6-mm-naturalne-wlosie-i1368803459.html) i jest wspaniały jak dla mnie nie trzeba o niego szczególnie dbać,nie robi się z niego miotła,nie pije jak słoń akrylu,tylko do kwiatuszków się nie nadaje bo ma miękki czubek, ale dla mnie bomba

joannab80
18-12-2010, 13:17
ja wlasnie nie mam pedzla specjalnie do farbek, mam tylko zestaw paru pedzli do akrylu, ale jak mowicie ze trzeba sobie jakis sprawic osobno do tyc farbek to tak zrobie. dzieki :)

samaron
18-12-2010, 17:18
A ja nie bardzo rozumiem dlaczego mieszacie te pędzle? :blink:
W jaki sposób można malować pędzlem do lepienia? i na odwrót?
chyba że coś pomyliłam:blink:

Malyyyyna
27-12-2010, 02:21
oliwka to jak taki balsam dla pedzelka:)

ana_zaba
05-02-2011, 10:42
Hey dziewczyny kupilam sobie taki zestaw
M&W*PŁYN DO PĘDZELKÓW 100ML + POJEMNIK HIT (1420496008) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/mw-plyn-do-pedzelkow-100ml-pojemnik-hit-i1420496008.html)

http://1.1.1.5/bmi/fajnepaznokcie.pl/allegro/img/kubek%20+%20plyn.jpg

i mam pytanko czy ja przed kazdym czyszczeniem pedzla mam wlewac do pojemnika troche plynu, czy od razu wlac pol butelki i zostawic tam plyn do wielu uzyc

sama nie wiem bo moze plyn w pojemniku dziala tak jak aceton czyli wyparowuje. prosze o odpowiedz:D

kasandra262
05-02-2011, 20:27
No ja tego nie używam ale myślę że jak wlejesz pół butelki to wszystko zwietrzeje i nie będzie nic z tego, mi się tak wydaje nie wiem co na to inne dziewczyny:/:

ana_zaba
08-02-2011, 09:42
hey dziewczyny piszcie prosze

Elizabeth76
08-02-2011, 09:47
Hey dziewczyny kupilam sobie taki zestaw
M&W*PŁYN DO PĘDZELKÓW 100ML + POJEMNIK HIT (1420496008) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/mw-plyn-do-pedzelkow-100ml-pojemnik-hit-i1420496008.html)

http://1.1.1.5/bmi/fajnepaznokcie.pl/allegro/img/kubek%20+%20plyn.jpg

i mam pytanko czy ja przed kazdym czyszczeniem pedzla mam wlewac do pojemnika troche plynu, czy od razu wlac pol butelki i zostawic tam plyn do wielu uzyc

sama nie wiem bo moze plyn w pojemniku dziala tak jak aceton czyli wyparowuje. prosze o odpowiedz:D

nie uzywam takich plynów chyba w ostateczności jak dokładnie nie wyczyszcze pedzla i bardzo na nim zaschnie farba ale rzadko to mi sie zdarza :P Ale jak już chcesz tak czyscić to wlej tyle ile ci jest w danej chwili potrzebne :huh:

kasiasyliawal
14-06-2011, 12:15
Wiecie co , dopiero teraz doczytalam ze pedzli nie moczy sie w acetonie!
Boshe to ja juz wiem czemu robila mi sie taka miotelka z tego.
No ale jak ladnie sie czyscil pedzelek :D

Ja teraz ide na skzolenie ok 200 zl z kwiatkow akrylowych , nail artu , one stroke, russian style i takie tam inne i juz 3wiem czemu kaza zabrac kazdemu swoj pedzelek do akrylu :D

xsunnyolciax
11-08-2011, 01:26
zobaczcie, co ta kobieta robi z pędzlem pod koniec filmiku :o ;( :porazka:
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Zuzanna Rzeszewska
11-08-2011, 05:35
Cale szczescie,ze pisze ' I am not a professional' bo bym zwatpila ;D
poza tym sunny ona pisze zeby troszke zainwestowac w pedzelek, bo inaczej... i wtedy pokazuje te dwa szity :D

Nena90
11-08-2011, 12:28
Dziewczyny a dlaczego nie można dotykać włosia palcami <głupek>?
I jak formujecie czubek? Bo na logike to pewnie bym to palcami zrobiła :P

Emilia B.
12-08-2011, 09:18
żeby nie zatłuścić i nie ubrudzić włosia, ja mocze w liquidzie i wycieram delikatnie o papierek formując jednocześnie czubek :)

Nena90
12-08-2011, 09:47
Dziękuję Emilia, tak myślałam, że o zatłuszczenie może chodzić :) A czubeczek też formuję wycierając pędzel ale boję się, że jakby się trochę rozcapierzył to paluchy pójdą w ruch :(

Ancik
27-10-2011, 19:11
wczoraj na warsztatach milano poznałam bardzo mądra doświadczoną kobietę która powiedziała mi że zanim zacznie używać pędzla do akrylu to normalnie palcami wykrusza z niego tą co powoduje że jest on na początku taki sztywny nie pamietam jak to sie nazywa ten jak by klej:huh: i potem moczy go w liqudzie i wycierai tak kilka razy zeby był dobrze napity liquidem i wytarty w ręczniczek .Powiedziała że w taki sbosób robiła z ostatnimi dwoma pędzlami jakie zakupiła i ma je dos długo i nic się z nimi nie dzieje a jeden który mam to za 250zł i go widzialam. Nie poleca wkładać pędzla do odżywki bo włosie sie zrobi miękkie nie bedzie sprężyste



Dzisiaj zrobiłam dokładnie tak jak ta Pani poleca i.... mój nowiutki pędzelek się rozczłapił...;( i co ja mam teraz zrobić... wyrzucić?? szkoda...;( Czy moge jakoś mu pomóc czy kupić nowy??

Emilia B.
28-10-2011, 08:11
na początku może być trochę miotełkowaty (po samym przetrzepaniu-al;e trzeba żeby resztki kleju pyłu itp wykruszyć żeby pędzla nie posklejało) ale jak tylko go zamoczysz w liquidzie to odrazu się ładnie ułoży :)

kasiek2501
28-10-2011, 13:26
a ja dziś od rana przeprowadzałam reanimacje moich wszystkich pędzli. Wymoczylam je w płynie do czyszczenia pędzelków i są jak nowe. Stare pozasychane resztki akrylu pięknie się rozpuściły :)

katarynka89
29-10-2011, 11:53
Dzisiaj zrobiłam dokładnie tak jak ta Pani poleca i.... mój nowiutki pędzelek się rozczłapił...;( i co ja mam teraz zrobić... wyrzucić?? szkoda...;( Czy moge jakoś mu pomóc czy kupić nowy??
ja o tej metodzie czytałam w AP więc może pędzelek tandetny :/ albo wystarczy wymoczyć w liquidzie i się ułoży , ja z moim nowym z MM tak zrobiłam i jest idealny :D gdzie pędzle u mnie max 2 miesiące dawały radę :D

zuziajanosz
02-12-2011, 18:21
właśnie ratuje pędzel odżywką, oby pomogło.

fryzzz
25-06-2012, 21:17
Szkoda że wcześniej tego nie przeczytałam tylko dłubałam paluchami w pędzlu i zrobiłam jeszcze gorzej niż było zanim wsadziałam w niego paluchy

kilerka27
28-09-2012, 22:36
no ja tez dopiero teraz natknęlam sie na ten temacik :glupek: zniszczylam jakies 3 pedzle :( najpierw jak wycieralam w reczniczek przy zdobieniu to robilam "kółeczka" oczywiscie nie pomyslalam ze nie wolno ich robic:haha: pozniej po skonczonej pracy wymoczylam w liquidzie i wymuskalam czubeczek Paluchami... ech... teraz widze ze ten do robienia kwiatków... ktory mial sliczny czubeczek.. juz go nie ma :zly: obok pieknego czubeczka wystają jakies pojedyncze wloski pozawijane :/:
Alez ze mnie fajtłapa... :placz:

Myslicie ze bialko i odzywka cos pomoze? czy znowu mam kupic nastepny?

karo-f
18-02-2014, 10:02
Dopiero z akrylami zaczynam i juz zniszczyłam 3 pędzle, znalazłam filmik który pokazuje bardzo podstawowe rzeczy, może komuś się przyda :)
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

kobietazpazurem
18-02-2014, 10:12
karo-f każdy musi to przejśc dlatego na sam poczatek nie warto kupować drogich pędzli dopóki się nie polubimy z akrylem. Grunt to zawsze go czyścić i rozpuszczać z niego resztki akrylu po każdym użyciu. Nawet jeśli troszkę potem zesztywnieje to i tak po włożeniu w liquid zmięknie. :)

hera16
13-01-2015, 20:54
ja mam niestety tak, ze nie potrafię utrafić z proporcją liquidu do proszku i zawsze za mokre mam kulki i ściągnę gdzieś w pędzelek akryl i już w trakcie pracy mam sporo akrylu w pędzli.wiec ciężko mi skończyć jak pędzel uflogany. Ale pozostawiam go w tym liquidzie co robiłam paznokcie i zaczynam piłowanie.niestety po skończonej pracy kilka razy miałam pędzel przyklejony do ścianki kieliszka.i tylko aceton uratował i rozpuścił akryl. Ale pędzel wygląda kiepsko.nie ma już takiego czubka.nałożyłam na niego żel do włosów ale zaraz chyba zmyję i nałożę odżywkę.

natalia268
14-01-2015, 21:08
ja jak miałam beznadziejne pędzle to non stop się z nimi coś działo i jak sie okazało nie do konca z mojej winy. Teraz mam już lepszy i jest taki jak powinien.