PDA

Zobacz pełną wersję : Ze stopą cukrzycową do kosmetyczki



annie82
08-06-2009, 22:22
Dzisiaj dorwałam ostatni numer pisma Paznokcie i przeczytałam artykuł o czymś, o czym nie miałam zielonego pojęcia ze istnieje. Otóż tzw. "stopę cukrzycową"

Zespół stopy cukrzycowej to jedno z najpoważniejszych powikłań jakie może spotkać diabetyka. Nieprawidłowo leczony może doprowadzić nawet do amputacji kończyny. Paradoksalnie, mało który chory jest informowany o tym,że oprócz lekarza pomóc może również wykwalifikowana kosmetyczka-podolog.

Uwaga: nagłe pojawienie się suchości stóp jest sygnałem do sprawdzenia poziomu cukru w organizmie – może to być jeden z objawów cukrzycy. Zaniedbane stopy u diabetyków mogą prowadzić do powstania zespołu stopy cukrzycowej, a jest to problem szczególnie trudny do leczenia...

Pierwsze sygnały stopy cukrzycowej:


sucha skóra stóp (związana z upośledzeniem czynności gruczołów potowych i zaburzeniem wydzielania lipidów)
zanik owłosienia na powierzchni stopy
mrowienie, pieczenie i drętwienie palców
skłonność do odcisków i trudno gojących się ran
sinienie stóp
stopniowa utrata czucia


informacje zaczerpnięte z czasopisma Paznokcie oraz z internetu

Pati88
08-06-2009, 22:28
uczylam sie o tej chorobie...baba od Dermatologii nam mowila ze przyszedl do niej facet z tym schorzeniem i musieli mu amputowac obie nogi po amputacji powiedzial ze czuje sie jak nowo narodzony bo wreszcie nie czuje bolu to jest straszna choroba

Czarnulka1523
09-06-2009, 10:36
ja tego na dermatologi nie mialam ale na innym foruum widzialam zdjecia nawet na sama mysl mnie dorzuca

farbstift
30-06-2009, 21:45
to prawda. Przy cukrzycy stopy robią się bardzo suche, drętwieją itp. Moja mama ma cukier podwyższony i ma naprawdę przesuszone stopy. Ja od dłuższego czasu wybieram się na badania na cukier, ale się boję;( Mam wszystkie objawy cukrzycy i nawet znajomi to widzą. Tylko, że lekarze też mnie wnerwiają, bo jak raz lekarkę poprosiłam to mi dała tylko ogólną morfologię a kiedyś wyszło mi zapalenie nerek a ona powiedziała, że mam idealne wyniki. Po roku poszłam odnowić badania i wyszły zupełnie inne, bo porównałam to ona powiedziała znów że są ok. To spytałam czemu rok wcześniej to samo mówiła, a ona "naprawdę? ewidentnie było to zapalenie nerek". I rzeczywiście coś było nie tak, bo w moczu były ciała ketonowe i białko:[

dzidzia
30-06-2009, 22:05
oj kochana radze zmienic lekarza...

farbstift
30-06-2009, 23:13
w tym tygodniu idę się przepisać, bo już tej babie nie ufam

dzidzia
30-06-2009, 23:29
i bardzo dobrze !!

aipate
16-01-2016, 14:14
Raczej strach ruszać. Przy cukrzycy rany się znacznie dłużej goją