PDA

Zobacz pełną wersję : Cienie pod oczami



Pati88
09-06-2009, 20:16
od dawna probuje uporac sie z tym problemem nie wyjde na zaden wazny wypad bez makijazu chcialabym w koncu odrzucic podklady itp. tymbardziej ze zbliza sie lato...macie moze jakies sprawdzone sposoby zeby sie ich pozbyc mam juz za soba stosowanie kremu pod oczy z arnika gorska miesiac temu kupilam krem z bławatkiem i zaden z nich sie nie sprawdzil.

Euphoria
09-06-2009, 20:26
ja mam ten sam problem....z tym, że jak się ma niedobry witamin głownie żelaza to też tak jest a ja mam więc powinnam zacząć od tego.ackzolwiek wiem, że wiele osób ma ten problem a nie każdy znowóż ma niedobór....
ciekawa jestem również waszych porad:)
myślałam o tym roll on-ie zGarnier z kofeiną....co myślisz Pati?może by nam coś pomógł?

Pati88
09-06-2009, 20:38
kurcze wlasnie ja raczej nie mam niedoboru witamin biore regularnie zbior wit. ciekawy ten roll-on :p tymbardziej ze Garnier to jedna z moich ulubionych firm kurcze tylko u nas w drogerii jeszcze tego nie widzialam.a jakie Ty masz te cienie bo u mnie to tak jest ze pod jednym okiem idzie mi taka gruba jasnoniebieska żyła a pod nia jest jasno fioletowo na ogol nie mam spuchnietych i zmeczonych oczu kurde ja nie wiem skad sie to bierze ale to jest meczace :/

---------- Dodano o godzinie 19:38 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:36 ----------

aaa przeczytalam ze ten roll on jest tylko na opuchniecia...na since nie dziala wiec lipa(z miodem) :(

Anna Kosińska
09-06-2009, 21:01
najlepszy jest ogorek zielony,wierzcie regularnie uzywany redukuje since pod oczami....sprawdzone bo sama mam ten problem...jak podkladamy jakis krem pod oczy nie rozsmarowujemy nigdy tylko wklepujemy kremik zawsze,nie rozcieramy...kotki lodu sa dobre...co tam jeszcze wyszly ostatnio rowniez platki kolagenowe,swietne bo ich uzywam,raj dla oczu...mam jeszcze jeden kremik w zanadrzu ale napisze jutro..bo zapomnialam nazwy a kolezanka zna,wiec pewnie mi powie..a zeby zatuszowac wystarczy dobry korektor ktory do uzytku wlasnego wystarczy na trzy lata firmy KRYOLAN, niemiecka firma,korektor bombowy..i do tego jakis brazujacy w kamieniu by rozswietlic buzie,troche rozu by uwydatnil policzki i nadal blasku cery i gotowe...

Gość
09-06-2009, 21:08
ja rok temu dostałam na urodziny od koleżanki krem pod oczy z EVIANa. przywiózł jej chłopak z francji i był baaaaaaaardzo dobry. starczył mi na 4 miesiące, teraz jak juz go nie uzywam to sice wróciły a nie wie gdzie kupić EVIANa w polsce... no i cena... kosztuje ponoć ponad 70zł za 10ml

Pati88
09-06-2009, 21:09
wlasnie ja chce odrzucic wszelkie korektory podklady róże itp.ogorka stosowalam regularnie przez okolo 3 tyg. niestety bez rezultatow, piegi delikatnie rozjasnil ale cienie pozostaly z kremem rowniez obchodzilam sie tak ze delikatnie wklepywalam.wlasnie slyszalam o tych platkach kolagenowych ale czy one nie sa na opuchniecia? kurcze czasami sie zastanawiam czy te since nie sa genetycznie uwarunkowane

Anna Kosińska
09-06-2009, 22:12
moga byc to wlasnie uwarunkowania genetyczne,wiec lekarza zalecam jak tak zle sie z tym czujesz a co do platkow sprawia wiele dobroczynnych czynnosci...ja sie w nich zakochalam..hihihi

ivonna70
09-06-2009, 22:13
Dołączam się do klubu, bo ja też mam ten problem. Nie mam kłopotów z nerkami, ani z niedoborem witamin i mikroelementów, a sińce są. Taka moja uroda, że mam bardzo cienką skórę pod oczami. Jednak w okresie od wiosny do jesieni są zdecydowanie mniejsze, a to dzięki sportowi na świeżym powietrzu. Lepiej dotleniony mam organizm i prawie znikają. Płatki kolagenowe też stosuję od niedawna i są super, a ogórka muszę wypróbować. Przyznaję annamon w 200% rację, że korektor Kryolana jast rewelacyjny, jak zresztą wszystkie ich produkty.

Pati88
09-06-2009, 22:20
zakupię te płatki i zdam relację za kilka tyg. :) ja tez mam wrazenie ze skora pod oczami jest bardzo cienka jak papier i ta żyła mi wystaje,mialam kolezanke w liceum ktora miala bardzo ciemna karnacje a pod oczami doslownie czarno wygladalo to jakby ktos jej podbil oczy, ja mam jasna karnacje ale te cienie sa bardzo widoczne szczegolnie zimą.a tak wogole czy moze byc to spowodowane np. problemami z krążeniem bo mam ten problem.
Annamon mi to sie Twoje oczy podobają...super kolor

Anna Kosińska
09-06-2009, 22:25
moze byc to problem krazenia tez o tym pomyslalam,warto wybrac sie do lekarza,na pewno doradzi...musi...:)

Czarnulka1523
09-06-2009, 23:03
a probowalas masazy twarzy... ja go polecam sama robie i mam robieny i bardzo poprawia koloryt twarzy....

Jade
09-06-2009, 23:12
Cienie i worki pod oczami są zmorą nawet bardzo młodych dziewcząt. Niektóre z nich, zwłaszcza te o delikatnej karnacji, notorycznie oglądają w lustrze swoje odbicie ozdobione sinymi podkówkami.

Co zrobić, żeby przestały nas denerwować? Kiedy nie pomagają korektory, a Wy macie odrobinę czasu, spróbujcie domowych metod. W walce z cieniami pomogą też profesjonalne kosmetyki.

Na początek kilka prostych sposobów. Spróbujcie nakładać na oczy waciki namoczone w naparze z czarnej herbaty. Ta nikomu nie zaszkodzi, a naprawdę rewelacyjnie odświeży i pomoże w likwidacji opuchnięć i przebarwień. Co innego rumianek – on również jest polecany na okłady, ale trzeba z nim uważać, bo niektóre osoby mają na to zioło uczulenie. Poza tym uwaga – rumianek może rozjaśnić rzęsy i brwi.

Z ziół przeznaczonych do pielęgnacji okolic oczu można też polecić lipę i bławatek (ten jest wykorzystywany w kremie firmy Ziaja). Naturalne sposoby obejmują także przykładanie do oczu kompresów z soku z ogórka albo surowego ziemniaka, który podobno poprawia koloryt skóry.

Szukając w aptece gotowych produktów, pamiętajcie o składnikach, które zbawiennie działają na nasze oczy. Przede wszystkim to świetlik – działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, łagodzi podrażnienia. W sprzedaży dostępne są tanie żele z tym składnikiem.

Ulgę mogą też przynieść środki zawierające babkę lancetowatą. Już dawno odryto, że ta roślina, traktowana przez nas jak chwast, dobrze sobie radzi z opuchlizną. Pomóc może również arnika górska, którą mają w swym składzie różne kremy. Poleca się również produkty zawierające kasztanowiec zwyczajny. Oprócz tego, że działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, poprawia krążenie w delikatnych naczyniach krwionośnych.

Z produktów dostępnych w aptece wybraliśmy krem redukujący cienie i worki pod oczami Pharmaceris N Cera Naczynkowa firmy Eris. Jego działanie polega na poprawie mikrocyrkulacji krwi, co w efekcie ma znacznie zredukować zasinienia i opuchliznę. Krem zawiera witaminę E oraz filtry przeciwko promieniowaniu UVA i UVB.


Zrodlo www.zeberka.pl (http://www.zeberka.pl)

pisiowa21
09-06-2009, 23:32
ja się dołączam do annamon że ogórek to super sprawa.Zawsze jestem niedospana i mam cały dzien worki i śńce pod oczami ogórek i płatki kolagenowe sa rewelacyjne:)Płatki mam z drEris nie sa drogie i mi pomagaja:D

Pati88
10-06-2009, 09:05
a probowalas masazy twarzy... ja go polecam sama robie i mam robieny i bardzo poprawia koloryt twarzy....
masaz twarzy mam wykonywany co tydzien w szkole niestety nie widze zadnej poprawy co prawda poprawia krazenie ale na cienie nie dziala

ania38
10-06-2009, 15:39
ja z tym problemem borykam się od dawna-niestety bez większego rezultatu ,czego ja już nie testowałam z lepszym lub gorszym wynikiem taki nasz urok trzeba się pogodzić:))

szpila59
10-06-2009, 19:21
ja jak miałam kilka latek to juz miałam takie sińce pod oczami że hoho... raz przyszłam do szkoły bez korektoru, bo za późno wstałam to wszyscy myśleli że mnie ktoś w oboje oczu walnął i mam teraz sine limo... ;( bez korektoru ani rusz i co chwilę muszę sobie poprawiać ;/

Pati88
13-06-2009, 22:45
byłam dziś na zajęciach w szkole i pytalam o moje cienie pod oczami babka dokladnie je obejzala i stwierdzila ze one sa na podlozu genetycznym niestety zadne kremy,platki itp. nie pomogą zalecila mi jedynie łykanie 1 raz dziennie po 1 tabletce rutinoscorbinu. a odbiegajac od tematu mialam dzis robiona galwanizacje-super sprawa :)

Anna Kosińska
13-06-2009, 22:53
wlasnie rutinoscorbin,zapomnialam o nim...pomoze ale jesli to podloze genetyczne wiec zniweluje ale tylko delikatnie,na pewno rozjasni skore..

Pati88
13-06-2009, 22:59
dobrze ze przynajmniej w jakims malym stopniu zmniejszy moj problem.od dzis zaczynam sie faszerowac rutinoscorbinem, zobaczymy jakie beda efekty :)

martakolo
16-06-2009, 17:33
Dziewczyny a czy wiecie co zrobić gdy u dziecka sa sińce pod oczami?
moj syn ma 3,5 roczku i jest jasnej karnacji, blondynek- lekarz powiedziała mi że ma taki typ urody, robiła mu badania krwi i jest wszystk ok
uroda, urodą ale czy jest jakiś sposób aby to zniwelować?

Pati88
16-06-2009, 18:02
wyglada na to ze ma te since na podlozu genetycznym...tak jak wczesniej pisalam to rutinoscorbin podobno pomaga ja zaczelam brac-zobaczymy chyba 3,5 letnie dziecko moze juz go brac mozesz mu podawac jedna tabletke dziennie.

Mar-Kos_pl
17-07-2012, 17:31
ja odkąd pamiętam mam cienie pod oczami. Używałam już tyle kremów i podkładów i nie było i nie ma żadnych efektów;/ Ktoś mi kiedyś powiedział, że po prostu taka już moja uroda. Pogodziłam się z tym i przyzwyczaiłam się do nich;/

serenity
02-10-2012, 11:42
ja przegladajac ostatnio groupona, czy grupera znalazlam jakis zabieg na cienie pod oczami laserem - byla promocja za 39zl - czy ktoras z was probowala podobnego zabiegu? cena nie jest wysoka, ale i tak wole sie upewnic, czy warto..

sama mam zawsze worki. taka moja uroda - czy sie wyspie, czy nie.. domowe sposoby nie pomagaja, czasem mam wrazenie, ze nawet pogarszaja. pomaga mi dobre nawilzanie. ostatnio uzywam: Ziaja Sopot Spa krem pod oczy wygładzający fajnie odswieza i mi troche pomaga.

MeryMacom
28-11-2012, 23:36
Moja znajoma również odkąd pamiętam ma cienie pod oczami. Używała już tyle kremów i podkładów i nie było i nie ma żadnych efektów. Ktoś jej kiedyś powiedział, że po prostu taką już ma urodę. Dziewczyna pogodziła się z tym i przyzwyczaiła się do tych cieni.

sylla
29-11-2012, 15:09
Sińce pod oczami mam i ja. Widzę , że nie jestem sama. W sumie do tej pory nic z tym nie robiłam , ale powiem szczerze , ze mi to przeszkadza.
Wypróbuję na początek ogórek jak polecacie.
Jak często należy stosować taką kurację ogórkową?

elwirkaa
03-12-2012, 01:18
rano codziennie wodę z cytryną przed jedzeniem :)

pysialali
03-12-2012, 08:16
Mam straszne cienie pod oczami i na gornych powiekach.
Kolor jest bardzo intensywny żeby nie powiedziec ciemno brazowy.
Niektórzy myślą że msm tsk pomalowane oczy. Jest to udreka bo ciezko jest mi to zatuszować.
Ja jakoś nie potrafię się z tym pogodzić.

Znajdę popołudniu jakieś zdjęcie to wkleje.

Wysłane z mojego GT-I9300

celina
04-12-2012, 20:03
Ja też mam z tym problem. Próbowałam wielu korektorów, rozświetlaczy itd, ale średnio to wszystko zdaje egzamin.

asiek
04-12-2012, 21:21
A ja nie dość, że sińce to jeszcze podpuchnięte i to odkąd pamiętam :P nawet w dzieciństwie miałam tak. Podłoże genetyczne. Mój brat też miał, teraz ma mniejsze. Nie pomagają żadne herbaty, kremy, ogórki, już się do tego przyzwyczaiłam, ale bez makijażu z domu nie wyjdę i korektor zawsze musi być :P

Mysiaczeq
05-12-2012, 13:54
A ja nie dość, że sińce to jeszcze podpuchnięte i to odkąd pamiętam :P nawet w dzieciństwie miałam tak. Podłoże genetyczne. Mój brat też miał, teraz ma mniejsze. Nie pomagają żadne herbaty, kremy, ogórki, już się do tego przyzwyczaiłam, ale bez makijażu z domu nie wyjdę i korektor zawsze musi być :P

tez myslalam ze tak musi byc, ale na szkoleniu Bielendy dostalam krem pod oczy rozswietlajacy do pielegnacji domowej, przy systematycznym uzyciu cienie znikaja a wory pod oczami ulegaja wygladzeniu :O ostatnio na reszte twarzy nalozylam jeszcze ich krem perlowy :O i jak nie moja twarz, kupilam tez koncentrat pod oczy od nich i wprowadzam ultradzwiekami. praktycznie sie ich pozbylam, a teraz chodze mocno zaniedbana i wsystko wrocilo, ale przy systematycznosci da sie tego pozbyc :)

asiek
05-12-2012, 13:59
Mysiaczeq a weź linka podaj tego kremu :D

MeryMacom
13-12-2012, 20:22
Moja znajoma ma cienie pod oczami odkąd pamiętam. Używała już tyle kremów i podkładów i nie było i nie ma żadnych efektów;/ Ktoś jej kiedyś powiedział, że po prostu taka już jej uroda. Pogodziła się z tym i przyzwyczaiła się do nich.

Mysiaczeq
14-12-2012, 16:16
asiek podsylam link, wybacz ze tak pozno Exclusive Home Care Krem pod Oczy Rozświetlający | Bielenda Professional (http://bielendaprofessional.pl/produkty/exclusive-home-care-krem-pod-oczy-rozswietlajacy)

karnityna
16-01-2013, 16:16
Ja też mam cienie pod oczami, ale już się poddała, jeżeli chodzi o walkę z nimi, bo wszystkie moje starania okazały się bezskuteczne. Pozostaje mi tylko ukrywać je pod makijażem, ale i to nie zawsze działa.

śmieszna
07-04-2013, 16:52
Skóra wokół oczu jest bardzo gęsto unaczyniona i często robią się tam zastoje bo krew przepływa po prostu wolniej w tych miejscach. Dlatego też objawia się to jak sińce i worki pod oczami. Do tego jest to obszar, który nie ma systemu nawilżania ani żadnych gruczołów łojowych, potowych. Żadnej obrony od wew. organizmu :/

myszka
11-04-2013, 01:14
Ja osobiście używam kremu pod oczy Revitol Eye Cream. Dostałam go na gwiazdkę od mojej siostry. Łączy on w sobie działanie przeciwzmarszczkowe, a jednocześnie redukuje cienie pod oczami. Widzę już zadowalające rezultaty. Kolejnym jego atutem jest to, że jest hipoalergiczny, co przy mojej wrażliwej skórze ma dla mnie ogromne znaczenia. to bardzo dobry krem na cienie pod oczami (http://krempodoczy.com.pl/), choć jest dość drogi, bo w internecie kosztuje około 150zł.

moja pasja paznokcie
11-04-2013, 11:55
Ja tam nie widzę u was cieni :),naprawdę rutinoscorbin codziennie jedna tabletka rozjaśnia te cienie? a w ogóle dziewczyny latem lub jak ide na solarium to zasłaniam te miejsca plastrami i się wyrównuje,bo same okulary nic nie dają.

Tosiaczek
12-04-2013, 14:31
Ja ograniczyłam spożycie soli, do minimum.. jadłam rutinoscorbin i wszystko ładnie zeszło..
Ale odkąd nie mam czasu na gotowanie z narzeczonym i stołujemy się w Mc Donaldzie to cienie zaś wróciły.
I wiem że w moim przypadku sińce powstają przez za duże spożywanie soli.

moja pasja paznokcie
13-04-2013, 11:45
o holerka a ja tyle soli ładuje do wszystkiego ,muszę to zmienić i zaraz skoczę po rutinoscorbin ;)dzięki dziewczyny:)

Tosiaczek
13-04-2013, 15:06
ogranicz, ogranicz bo sól naprawdę przyczynia się do powstawania cieni :/
i rutinoscorbin !! :ok:
Ja od tygodnia zaczęłam jeść witaminki no ale zaś ta sól :/

moja pasja paznokcie
15-04-2013, 01:11
biorę już rutinoscorbin no i z solą to tak stopniowo jeszcze :) ale dam radę ;)dzięki ;)

GrotaBryza
08-08-2013, 16:19
Na cienie pod oczami polecam plastry zimnego, świeżego ogórka. Jak się zgłodnieje po zabiegu to można go zjeść. Ewentualnie okłady z zimnej, żelowej maseczki mogą pomóc.

Selenna
08-08-2013, 23:11
cytryna rozjaśnia cienie i przebarwienia

weronika1983
18-09-2013, 17:19
hej dziewczyny

ja u siebie tez to zauwazyłam i zrobiłam tak odstawiłam fajki , kawe, cukier dolożylam do tego regularnie aktywnosc fizyczną , zieloną herbatę przynajmniej 2 razy dziennie i staram się regularnie wysypaić i po sińcach nie mam śladu . oczywiście nie zawsze mi się to uda aby sie wysypiać ale w tych czasach to ogólnie jest z tym cięzko poprostu 23 ide spac i tyle

Stosowałam kiedyś płatki pod oczy kolagenowe Revitale ne były złe ok 6 zł na necie i w sume sprawdziły sie ale raczej ujędrniły skóre pod oczami i fajnie chłodziły sinców nie zniwelowały

taka toż moja historia z sincami mam nadzieje że komuś pomoglam

GrotaBryza
25-09-2013, 13:42
No to godne podziwu,bo np u mnie nie ma takiego efektu- ciężko odstawić mi kawę, z aktywnością fizyczną nie jest tak źle,ale inne rzeczy nie pójda póki co na bok. Teraz rozglądam się za jakimś dobrym kremem pod oczy.

Qeef
08-07-2014, 16:09
Stosuję na co dzień krem pod oczy z oeparol - wybrałam go głównie z tego względu, że jest antyalergiczny. Ładnie nawilża, ale czy aż tak bardzo rozjaśnia cienie? Polemizowałabym. Do tego raz na jakiś czas uskuteczniam maseczkę z ogórka zielonego, o wiele skuteczniejsza metoda.

maynika8
11-07-2014, 13:34
Polecam krem Dermiki - Gold 24 Koktajl młodości. Świetny na cienie, worki pod oczami.

Gniazko
11-07-2014, 15:22
a może wystarczą zimne okłady + kremy z wyciągiem z kasztanowca, rumianku, aloesu lub ogórka?

GrotaBryza
22-08-2014, 13:15
Zimne okłady z ogórka jak najbardziej będą wskazane,podobni jak rumianek,z tym że może on pozostawiać ślady na naszej cerze i powodować przebarwienia więc uważajmy. Najlepsze będą kosmetyki naturalne z minerałami znad morza Martwego.

krysia_p
03-04-2015, 16:57
Cienie pod oczami powstają na skutek nieszczelności naczynek przez które wypływa krew i zbiera się pod skórą. W procesie utleniania zmienia kolor na niebieskie, a że przeważnie skóra w tym miejscu jest cienka, cienie stają się widoczne. Trafiłam na serum Serum na Cienie Pod Oczami z Haoloxylem 10ml (http://www.taovital.pl/serum-na-cienie-pod-oczami-z-haoloxylem-x2810mlx29-114-p.asp) z haloxylem, doskonale niweluje efekt sińców. Do tego jest to kosmetyk o w 100% naturalnym składzie.

ania38
03-04-2015, 23:46
sama mam ten problem :(( nic nie daje efektów nawet kwas hialuronowy ( mezoterapia igłowa),może ciut lepiej jest poprawa ale efektu jaki oczekiwałam nie ma...

jasnedzinsy
12-06-2015, 20:21
Domowe sposoby i ogórek najlepsze, a na szybko pomaga mi Korektor do twarzy Dream Lumi Touch Maybelline (http://www.maybelline.pl/Produkty-do-makijazu/twarz/concealer/dream-lumi-touch-highlighting-concealer.aspx) :)

dżidżi
12-09-2015, 16:30
Jeżeli chodzi o cenie pod oczy to polecam bardzo VICHY AQUALIA THERMAL -> VICHY AQUALIA THERMAL Balsam rozbudzający spojrzenie (15ml) NOWOŚĆ! - Sklep Vichy (http://vichy.e-farm.pl/p/4784/VICHY-AQUALIA-THERMAL-Balsam-rozbudzajacy-spojrzenie-NOWOSC.html).
Od razu widać efekty :)

JadziaDax
16-09-2015, 15:46
Spróbuj maska serum pod oczy Floslek

JadziaDax
14-10-2015, 13:28
Płatki pod oczy Wine - Therapy Efekitmy. Cudo.

alenka
17-10-2015, 14:29
Spróbuj maska serum pod oczy Floslek

Ja stosowałam, mogę polecić naprawdę fajne serum. Stosowałam kilka razy i za każdym razem dobrze zakrywało cienie, później też było widać poprawę :)

JadziaDax
21-10-2015, 11:46
Spróbuj płatki pod oczy Efektimy.

venus
28-10-2015, 15:48
Na cienie pod oczami dobre są kremy pod oczy z torfu znanej marki Tołpa. Jak raz spróbowałam, tak teraz tylko ich używam.

JadziaDax
20-11-2015, 16:12
Spróbuj WHITE-COMPRESS Hydrożelowe płatki pod oczy Efektimy. Fajne, łatwe w użyciu, a na dodatek za sensowną cenę.

Joanna21
26-11-2015, 10:37
Na cienie pod oczami dobre są kremy pod oczy z torfu znanej marki Tołpa. Jak raz spróbowałam, tak teraz tylko ich używam.

Tez je mam, są świetne:)

JadziaDax
03-01-2016, 13:41
Na cienie i przebarwienia ? czerwona szminka (http://o-you.pl/na-cienie-i-przebarwienia-czerwona-szminka/)

JadziaDax
13-05-2016, 12:54
Cienie pod oczami - przyczyny i leczenie ? Only You - portal dla kobiet (uroda, moda, zdrowie) (http://o-you.pl/cienie-pod-oczami-przyczyny-i-leczenie/)

JadziaDax
07-06-2016, 14:14
Na mnie pięknie podziałał żel z aloesem i świetlikiem od Floslek. Doskonały jeśli masz wrażliwą, alergiczną jak moja skórę.

Cornelka123
09-12-2016, 02:22
Ja staram się wyspać, to też jest ważne i wpływa na nasz wygląd. Oprócz tego używam korektora, jasnego podkłdu który ładnie zatuszje wszelkie niedoskonałości i właśnie lekkie cienie pod oczami...

solarskaa
11-12-2016, 01:15
Wiesz co cieni pod oczami raczej nie usuniesz samą pielęgnacją. Po prostu powinnaś nauczyć się z nimi żyć i stosować kosmetyki aby je ukryć, ale delikatne, nic mocno kryjącego i wysuszającego :p

Luizka
01-02-2017, 13:52
Albo taką już masz urodę,albo niedobory żelaza albo jakiś inny problem dlatego udaj się czym prędzej do lekarza. Ja kiedyś poszłam do http://cmp.krakow.pl i mi tam zrobili badania z krwi i z moczu, bo chcieli sprawdzić moje nerki. Okazało się,że ma m trochę niedoboru żelaza i stąd moje worki pod oczami. Teraz muszę dbać o to aby w mojej diecie były produkty bogate w żelazo, od czasu do czasu także suplementuję żeby znów sytuacja nie miała miejsca. Nie ma co tuszować trzeba się pozbyć problemu :)

whisper
04-02-2017, 13:15
niestety mam, mam taki sam problem. ale rozwiązania nie znalazłam. przeczytałam artykuł o tym, że takie coś jest wrodzone - układ naczynek krwionośnych pod cienką skórą pod oczami - i nie jest to żadną patologią ani oznaką zmęczenia itd. czyli należy to po prostu przyjąć i używać podkładów

Sara91
06-02-2017, 19:03
Wiesz co cieni pod oczami raczej nie usuniesz samą pielęgnacją. Po prostu powinnaś nauczyć się z nimi żyć i stosować kosmetyki aby je ukryć, ale delikatne, nic mocno kryjącego i wysuszającego :p

a no wlasne, ja sie z korektorem nie rozstaje :P Fajna jest tez paletka kamuflazu, z golden rose np :)

invisible20
07-02-2017, 20:21
Rano masaż kostką lodu okolic oczu, aby zmniejszyć obrzęk i obkurczyć naczynia krwionośne, potem dobrze nawilżający krem pod oczy i po wchłonięciu kremu, korektor jeżeli jeszcze mamy problem z cieniami.

suri
10-02-2017, 19:35
Korektory z Catrice są bardzo fajne i niedrogie.

jagnam
04-02-2021, 08:19
Pytasz o zabiegi gabinetowe czy pielegnację domową ? Jeśli cera wrażliwa - to polecam Ci dermo krem do cer alergicznych na bazie ektoiny, kolagen liposomalny - krem nawilży pięknie, uspokoi podrażnienia - moja cera też na wszystko reaguje zaczerwienieniem. Kolagen zacznie ją ujędrniac, regenerować. Jeśli chodzi o zabiegi - to możliwości jest tutaj sporo ... zabiegi z kwasami, mikronakłucia, mezoterapia igłowa...
https://milomibeauty.pl/blog/2021/co-to-jest-i-na-czym-polega-mezoterapia-iglowa/

chanah
16-03-2021, 13:19
Mi kompletnie nic nie pomaga na cienie pod oczami.. już nie wiem co mogę z nimi zrobić..

ell
08-02-2022, 12:32
Hej! Chciałabym prosić o pomoc w znalezieniu kremu/serum, które mogłyby zniwelować cienie pod oczami. Ostatnio trafiłam na informację, że cienie mogą wynikać albo z cienkiej skóry pod oczami i prześwitujących naczynek (w tym przypadku warto stosować peptydy, kofeinę), albo ze zmian pigmentacyjnych pod oczami. Jest masa poleceń jeśli chodzi o cienie naczyniowe, ale jeśli chodzi o pigmentacyjne to nie mogę nic znaleźć.

cass
08-02-2022, 14:28
Pewnie nie to chcesz usłyszeć, ale skoro cienie pod oczami towarzyszą ci od zawsze w sumie i nie wpływają na nie czynniki takie jak wyspanie się, itp. tooooo najpewniej są genetyczne po prostu. I raczej niewielka szansa na to, ze jakiś kosmetyk je usunie.
Sama mam takie upierdliwe cienie, calutkie życie. ogólnie dbanie o skórę, odpowiednia długość snu itd, ociupinkę poprawiły ich wygląd. ale nadal są mocno widoczne, a ja po prostu je zaakceptowałam. Kupiłam sobie dobry korektor i jak zrobię make up, to nie rzucają się w oczy ;) A tobie też pozostaje albo pogodzenie się z tym, że taka twoja uroda albo zabiegi medycyny estetycznej. Aczkolwiek polecam unikać zabiegow tak długo jak możesz bo nie jest to zmiana kremu na inny oraz mogą przynieść wiele negatywnych efektów na Twojej twarzy.

Zerknij sobie również na kosmetyki naturalne do twarzy (https://resibo.pl/kategoria/47/twarz) od Resibo. Aktualnie marka ma naprawdę fajny krem pod oczy w ofercie. Który nawilża skórę oraz poprawia wyglad ( obecnie jest to pierwszy krem, po którym widzę jakąś różnicę jesli chodzi o skórę pod moimi oczami).
https://krokusowe.com/userdata/public/gfx/9d99886307081ec4f680f50afa4af244.jpg

wisia
27-03-2022, 01:01
Ja długo myślałam, że taka moja natura i nic się nie da z tym zrobić... A tu dostałam w prezencie taki krem https://www.e-polana.com/kosmetyki/kosmetyki-odmladzajace/krem-pod-oczy-15-ml i po kilku tygodniach efekt WOW! Cieni brak, naprawdę. Do tego skóra ładnie nawilżona, zmarszczki mniej widoczne. Przetestujcie koniecznie, ja na pewno będę go już używać cały czas. Do tego odpowiednia dawka snu i naprawdę można odzyskać wyraziste spojrzenie :)

chanah
05-05-2022, 21:51
Dla mnie cienie pod oczami długo były jednym z największym kompleksów, ale powiem Wam, że nauczyłam się je odpowiednio przykrywać makijażem i dzięki temu zyskałam też znacznie większą pewność siebie. Skoro już jesteśmy przy temacie makijażu to ostatnio poszukiwałam sklepu internetowego, w którym będę mogła się zaopatrzyć. W oko wpadło mi kilka produktów dostępnych tutaj: https://www.ezebra.pl/pl/menu/makijaz-100.html Zanim złożę zamówienie chciałabym zapytać się Was o radę - mieliście okazję korzystać z usług tej drogerii?