PDA

Zobacz pełną wersję : czy moge zrobic usluge?



mala
09-06-2009, 22:14
mam takie pytanie.klientkamoja pytala czy jej kolezanka by moglaprzyjsc na paznokcie bo bardzo chciala alejest maly problem
ona pracuje jako fryzjerka i na rekach od tych detergentow i farb i wody ma rany i skora jest sucha i az gru´ba.ich szefowa kotra tez zajmuje sie pazurkami (o higienieitp nie ma pojecia -wiem odklientki) powiedziala jej ze to zaszkodzi jej paznokciom.pytalamoczywiscie czy to zarazliwe ale ona mowi ze nie ze to tylko od tych srodkow.
takze co na to powiecie?

Jade
09-06-2009, 22:16
Nie jestem specjalistka az taka ale jak sa rany na palcach to lepiej nie dotykac takich dloni,moze dopiero jak sie wygoja te rany?

dzidzia
09-06-2009, 22:19
no też bym powiedziała że lepiej jak się rany pogoją , ja mam kumpelę która ma uczulenie na detergenty , robi u mnie tipsy tyle ze ona nie ma ran tylko jej skora schodzi ...

Czarnulka1523
09-06-2009, 22:20
to co ona robi ze ma takie rany... wedlug mnnie fryzjerka nie powinna miec poranionych rak... i przynajmniej sie ztym nei spotkalam...

Anna Kosińska
09-06-2009, 22:20
Mala zaproponuj jej najpierw regeneracje tych dloni i paznokci,najpierw dobrze sie przyjrzyj,zaloz rekawiczki i obadaj to..jak nie jest tak zle zaproponuj jej pielegnacje a z czasem stylizacje...czy dostalas moja wiadomosc chyba komp Mi si ewtedy zawiesil..

pisiowa21
09-06-2009, 22:23
jestem tego samego zdania co ania też mam koleżankę fryzjerke.Zawsze zrobie jej zabieg pielęgnacyjny a pozniej dopiero pazurki.

mala
09-06-2009, 22:24
ja sie narazie tak umowilam ze zobacze te rence bo nie wiem czy ona ma duze te rany czy tylko kilka czy tylko ma ta skore schodzaca.ona mi mowila ze ranki tez ma.w sumie taksobie mysle ale jakto rzobic zeby jej sie to zagoilo skoro ona caly czas w wodzie robi

ps annamon tak dostalam jesli to ta przed poludniem hihh
jesli potem to nie hihbi

Chanti25
10-06-2009, 12:45
MALA JA JESTEM FRYZJERECZYKA ;P i powiem szczerze ze często fryzjerki maja takie dłonie :( NIESTETY :( TO WSZYSTKO WINA CHEMI ;( Wystarczy ze używa badziewnego szamponu do wlosów lub jest uczulona na jakis składnik produktu do wlosów i juz ma rączki brzydkie :( Całe czerwone, suche a przy palcach taka gruba twarda i czerwona skure z chrostkami... To jest do wyleczenia, najlepiej kuracjami z parafina. A załozenie pazurków w niczym nie przeszkadza :] Ta fryzjerka musi bardziej zwrócic uwage na pielegnacje codzienna swoich rączek i bedzie dobrze :D

Anna Otkińska
10-06-2009, 13:45
co maja rany na dłoniach do paznokci żeleu nie kładziemy na dłonie tylko na paznokcie jesli paznokcie ma ok to mozna przedłużyć chyba że ma ranki na opuszkach i skórkach to przy przemywaniu może ja piec
na zniszczone ręce jest dobra maść witaminowa a na ranki trybiotyk szybko goi

mala
10-06-2009, 14:40
dziekuje dziewczyn
to samo pow klientce ze raczej przeciwwskazan nie ma i dziwilam sie czemu ta babka co robi paznokcie (ich szefowa w salonie) pow ze to niedobrze zeby sobie zrobila.ale wolalam spytac bo nie chcialam potem czegos zle zrobic.a wiadomo co 2 glowy to nie jedna i kto pyta nie bladzi hih

barbara_kawka
10-06-2009, 19:57
ja mialam kiedys klientke ktora pracuje w holandi przy papryce no i ona od tej roboty dostala jakiegos uczulenia ze jej te dlonie pekaly strasznie i skora sie luszczyla .... ale tak jak ania mowi ... pazurki byly ok ... wiec ja nie widze problemu

daruniunia
11-06-2009, 14:34
Fryzjerki powinny do mycia włosów itp. również używać rękawiczek!! Przecież to strasznie niszczy dłonie. Może jej to podpowiedz przy wizycie aby w miarę możliwości zakładała rękawiczki jeśli chce mieć ładnie dłonie

mala
11-06-2009, 15:15
mi sie wydaje ze moje gadanie nic nieda
bo ta klientka co do mnie przychodzi zawsze ma od farby ciemne paznokcie
mowila m jej o rekawiczkacha le powiedziala ze juz probowala i nie umie w nich pracowac

daruniunia
11-06-2009, 21:11
No tak to uparciucha ci sie trafiła. To niech kremem jakimś chociaż sobie wykremuje. Takiej to jużchyba nie da się za dużo pomuc...

sylwia12314
16-06-2009, 15:55
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
Dziewczyny znalazlam taki filmik i mam pytanie czy tak zniszczone paznokcie mozna przedluzac?????

mala
16-06-2009, 21:35
mi sie wydaje ze tak
tylko pytanie czy na tych gorach i dolinach bedzie sie to trzymac?

Anna Kosińska
16-06-2009, 21:46
jest to wogole stylizacja bezdotykowa juz zaczeli ja reklamowac ale nie wierze w jej powodzenie,na naszym rynku pojawily sie juz tipsy do tej metody
,cala stylizacje nawet dowolna,french...moga byc rowniez zatopione ozdoby oczywiscie z wczesniejszym zmatowieniem plytki przygotowuje sie na tipsie i po tym przeklada sie to na paznokiec ale nie na chore ,uszkodzone...
i jak dla Mnie te paznokcie to jakas masakra i jeszcze pokazuja na nich stylizacje...a bleeeeeeeee i wrrrrrrrrrrr...i gdzie tu profesjonalizm tylko dobra reklama na sprzedaz nastepnego czegos...czyli tych tipsow

mala
16-06-2009, 21:47
a ot nie byly przypadkiem te tipsy co o nich juz jest zalozony temat?
takie gumoweczy cus

Anna Kosińska
16-06-2009, 22:18
nie wiem kochana nie widzialam na forum tego tematu,ja o gumowych nie slyszalam,ja posiadam normalne plastiki tyle ze sa bardzo elastyczne...

mala
16-06-2009, 22:24
a to moze plastiki
juz gdzies tu onich pisalismy

sylwia12314
17-06-2009, 16:30
Jak zobaczylam te paznokcie to sie przestraszylam mam nadzieje ze nie bede miala nigdy takiej klientki :)

Sweet-ka
18-06-2009, 21:24
To są specjalne ,,formy" -dual system

Co paznokci to dziewczynki bez paniki, przecież robi sie rekonstrukcje płytek po urazach mechanicznych itp. Jesli płykta jest zdrowa( jeśli w danej chwili płytka nie ma żadnego stanu bakteryjnego) to można zrobić rekonstrukcje :)

an28ia
19-05-2010, 12:20
Posiadam te formy, ale niestety nawet na zdrowych paznokciach jakoś się nie chcą trzymać :( nie wiem może wykonuje jakieś błędy, ale wole pozostać przy tradycyjnych metodach czuję się pewniej. Jeden plus form: skraca pracę z akrylem

qatrycja
19-05-2010, 12:42
Mam taka dziewczyne która ma ranke na paznokciu, dosłownie dziurkę bez paznokcia na może milimetr i zastanawiam się czy mogę jej zrobić stylizację na takim paznokciu? Czy jeśli pokryje to żelem nic sie nie stanie?

eksnail
19-05-2010, 16:15
jak tak jest naturalny paznokieć z taką dziurką to zawsze można spróbować ale jak zacznie się coś dziać to zaraz zdjąć, chyba że to jakas nie typowa rana to wtedy bym tego nie ruszła niech samo się zagoi

Ladyss
19-05-2010, 16:19
Mam taka dziewczyne która ma ranke na paznokciu, dosłownie dziurkę bez paznokcia na może milimetr i zastanawiam się czy mogę jej zrobić stylizację na takim paznokciu? Czy jeśli pokryje to żelem nic sie nie stanie?
Nie pokrywaj jej tego żadną masą, paznokieć musi całkowicie odrosnąć. To nie moje gdybanie - sprawa "dziury" w paznokciu konsultowana z lekarzem:)

maartekkk
14-06-2010, 14:13
Jedna z dziewczyn na innym forum opisywała sytuację, gdzie pani pielęgniarka poszła do 'stylistki', aby zrobić pazurki na tipsie, po czym nie spodobały jej się, więc zaczęła je odrywać, efektem tego były dziury w płytce i jeden całkowicie oderwany paznokieć od palca!! :/ Ta dziewczyna podjęła się zrekonstruowania 9 pazurków, wiadomo bez tego zerwanego... co najgorsze, pani pielęgniarka tego palca bez paznokcia zamalowywała lakierem jakimś odżywczym, bo jej koleżanki powiedziały, że szybciej odrośnie... :/
Ja taką panią od razu wysłałabym do lekarza, bo nie wiadomo, czy lakier na ranie nie spowodował jakiegoś choróbska...