PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY- Śmierdzący Liquid



Evelina.J
11-06-2009, 10:27
Dziewczyny zabieram sie za kombinowanie z kwiatkami z akrylu. Niestety zapach bardzo przeszkadza mezowi. Po pierwszej probie rozbolala go glowa (mnie wlasciwie tez) :/: Chce kupic ten bezwonny Liquid. Mam akryl produkty z sun flower wiec raczej bedą dobre. Co powicie o tym M&M*LIQUID DO AKRYLU*100ml***BEZWONNY (654683529) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item654683529_m_m_liquid_do_akrylu_100ml_bezwonny. html#gallery) Jaki wplyw na jakosc ma liquid? Nie mam kursu z akrylu i nie mam zielonego pojecie ile znaczy LIQUID w calej pracy z akrylami.

Powiedzcie mi cos na ten temat :)

Anna Kosińska
11-06-2009, 10:47
Hej Ewelinko...nie kupuj bezwonnego liquidu..jego wlasciwosci sa ciut inne od normalnego liquidu i nieswiadomosc dziewczyn kupujacych ten liquid konczy sie fiaskiem,poniewaz pracuje sie nan nim calkiem inaczej i o wiele trudniej..potreba wprawy,praktyki by moc na nim pracowac,tak jak w przypadku z akrylami pod lampe...
Jego proporcje sa nie jak w normalnym 1;1 tylko 2:1....plusem jest to ze nie ma zapachu a minusem...aplikacja, polaczenie tego liquidu z proszkiem na nalozony paznokiec nie twardnieje automatycznie pozostaje jakby gumowa warstwa i trzeba odpowiednich proporcji...coraz wiecej salonow spa zaczelo na nich pracowac...Ja moge polecic aby do tego normalnego,wystarczy dolac krople do naczynka olejek jabluszkowy ja tak robilam i pomoglo....

Evelina.J
11-06-2009, 10:52
Hej Ewelinko...nie kupuj bezwonnego liquidu..jego wlasciwosci sa ciut inne od normalnego liquidu i nieswiadomosc dziewczyn kupujacych ten liquid konczy sie fiaskiem,poniewaz pracuje sie nan nim calkiem inaczej i o wiele trudniej..potreba wprawy,praktyki by moc na nim pracowac,tak jak w przypadku z akrylami pod lampe...
Jego proporcje sa nie jak w normalnym 1;1 tylko 2:1....plusem jest to ze nie ma zapachu a minusem...aplikacja, polaczenie tego liquidu z proszkiem na nalozony paznokiec nie twardnieje automatycznie pozostaje jakby gumowa warstwa i trzeba odpowiednich proporcji...coraz wiecej salonow spa zaczelo na nich pracowac...Ja moge polecic aby do tego normalnego,wystarczy dolac krople do naczynka olejek jabluszkowy ja tak robilam i pomoglo....

A czy nie straci na jokosci dodajac OLEJEK?? Przeciez paznokcie sie starannie odtłuszcza a tu OLEJEK?? :/: Dziwna sprawa.

ivonna70
11-06-2009, 10:57
Z tym olejkiem to ciekawy pomysł, ale też chciałabym wiedzieć czy to nie będzie miało wpływu na trwałość akrylu??

Anna Kosińska
11-06-2009, 11:03
wiedzialam ze o to zapytasz...powiem Ci ze chyba nie bo u Mnie jakos dzialalo i bylo dobrze...

ivonna70
11-06-2009, 11:08
To muszę wypróbować przy najbliższej okazji, choć mnie zapach za bardzo nie przeszkadza.

Evelina.J
11-06-2009, 11:08
Aniu a mam jeszcze jedno pytanie. Jestem w drugim miesiacu ciazy (Olus bedzie mial siostre lub brata) i nie wiem czy moge bawic sie w te kwiatki. Troszke sie boje. Podobno jest zbyt male stezenie w skladnikach zeby bylo grozne. A na Olusia nie wplynie zle?? To jeszcze maluszek, ma 8 miesiecy

Anna Kosińska
11-06-2009, 11:22
Gratuluje Kochana:)nic nie zaszkodzi...ciaza nie choroba aco do Olusia jednak staraj sie aby jednak nie przebywal na ten czas w miejscu gdzie to robisz,robisz tylko kwiatuszki wiec za dlugo tez nad tym nie siedzisz,sa pecjalne kieliszki z przykrywka ktore sa bardzo pomocne i liquid nie paruje..a Ty uzywaj maski przy stylizacji,uwazaj na oczy i chron swoje dlonie chodzi mi o rekawiczki,wiecej sie dotleniaj i miejsce w ktorym pracujesz...

martakolo
11-06-2009, 11:36
Aniu a mam jeszcze jedno pytanie. Jestem w drugim miesiacu ciazy (Olus bedzie mial siostre lub brata) i nie wiem czy moge bawic sie w te kwiatki. Troszke sie boje. Podobno jest zbyt male stezenie w skladnikach zeby bylo grozne. A na Olusia nie wplynie zle?? To jeszcze maluszek, ma 8 miesiecy

ja gdzieś wyczytałam, że dłuższe wdychanie opar liquidu może mieć negatywny wpływ na płód a z drugiej strony to kolejny artykuł gdzieś dostrzegłam, że nie ma potwierdzonych naukowo badań, że robienie tipsów w ciąży szkodzi i przyznam, ze sama byłaby ciekawa jaka jest faktycznie prawda

---------- Dodano o godzinie 10:36 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:26 ----------

Evelinko poczytaj:) znalazłam u nas na forum
http://forum.wzorki.info/ogolnie-o-paznokciach/439-wrazliwe-palce.html

Gość
11-06-2009, 11:41
.Ja moge polecic aby do tego normalnego,wystarczy dolac krople do naczynka olejek jabluszkowy ja tak robilam i pomoglo....

droga Aniu chętnie bym kupiła taki olejek ale nie wiem jaki to konkretnie... czy masz może dostęp do jakiegoś linku żeby chociaż zobaczyć jak to wygląda??

Anna Kosińska
11-06-2009, 11:41
1)Dezynfekcja dloni
2)Odsuniecie skorek
3)przygotowanie wolnego brzegu do podlozenia formy
4)Zmatowienie plytki pilnikiem
5)usuniecie pylu
6)nalozenie odtluszczacza
7)nalozenie primera
8)podlozenie formy
9)uzywajac sredniej wielkosci kulki bialego pudru,tworzymy wolny brzeg oraz linie usmiechu...jezeli produkt jest zbyt wilgotny nie zanurza sie ponownie pedzelka w liquidzie gdyz sprawi to lepkosc produktu,by pozbyc sie tego efektu zanurzamy pedzelek w pudrze i wracamy do stylizacji
10)nakladamy rozowa lub clear mase na okolice walu paznokciowego a nastepnie na punkt stresu
11)pozostawiamy do wyschniecia,nastepnie pilnikiem spilowujem GUMOWA warstwe w jednym kierunku..nakladajac produkt na paznokiec nalezy wziac pod uwage koniecznosc spilowania tej warstwy
12)pilujac nadajemy odpowiedni ksztalt i polerujemy powierzchnie paznokcia
13)nakladamy top coat,najlepiej uv...


zalety-brak charakterystycznego zapachu,kolor zachowuje swoj blask,tworzy sie bardzo mala ilosc pylu i przedluza okres zastygania masy,daje czas na wymodelowanie doskonalej linii usmiechu...

Evelina.J
11-06-2009, 11:44
Gratuluje Kochana:)nic nie zaszkodzi...ciaza nie choroba aco do Olusia jednak staraj sie aby jednak nie przebywal na ten czas w miejscu gdzie to robisz,robisz tylko kwiatuszki wiec za dlugo tez nad tym nie siedzisz,sa pecjalne kieliszki z przykrywka ktore sa bardzo pomocne i liquid nie paruje..a Ty uzywaj maski przy stylizacji,uwazaj na oczy i chron swoje dlonie chodzi mi o rekawiczki,wiecej sie dotleniaj i miejsce w ktorym pracujesz...

Tak bede robic. Olus na czas Zdobienia akrylem na spacerek z opiekunka. Robie w domu pazurki ale pomimo to za niewielka opłata kuzynka pilnuje Olusia. Mam klientki cale dnie i ciezko jest jednoczesnie rozic pazurki i zajmowac sie dzieckiem. Kuzynka nie chciala tylko za bilet ale ja mimo to zawsze jej cos odpale :) Z rekawiczkami moze byc gorzej bo juz probowalam i nie potrafie w nich robic :( A z tym olejkiem jak to ma byc? Do kieliszka z liquidem jedna krople tak? Czy moze to byc inny niz jabluszko?

Gość
11-06-2009, 11:47
no dobra... instrukcja w porządku, ale nie różni sie to nic od śmierdzącego akrylu... a mnie chodziło o ten olejek-jaki to i gdzie kupić:(

Anna Kosińska
11-06-2009, 11:56
podczas pracy tradycyjnymi akrylami przyzwyczajeni jestesmy do czyszczenia pedzla w monomerze w celu wygladzenia produktu ale w przypadku bezwonnego akrylu gdy ,material bedzie zbyt klejacy nalezy delikatnie nabrac na pedzelek nieco pudru i powracamy do stylizacji i to wygladzi jego powierzchnie,nastepny zarzut ze nie wysycha,ktos jak nie jest przeszkolony z tej techniki bedzie mu bardzo ciezko,warstwe trzeba pilowac w jednym kierunku,trzeba pamietac ze produktu trzeba nalozyc ciut wiecej,grubej niz tradycyjny akryl biorac pod uwage warstwe klejaca..

---------- Dodano o godzinie 10:56 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:50 ----------

sprawdza sie wlasnie tylko jabluszkowy i to nie z kazdej firmy,moj obecny sie skonczyl mialam go z Holandii,jak wroce jutro do domu zobacze bo mialam jeszcze polska buteleczke i tez nie bylo zle..nie ktore posiadaja zbyt intensywny olejek a bardziej ma czuc tym wlasnie jabluszkiem zielonym...uzywajcie kadzidelek jesli lubicie tez pomaga,zmniejsza bardzo zapach liquidu

mala
11-06-2009, 16:35
ja wam moge polecic liquid z tej firmy
www.nailselection.pl (http://www.nailselection.pl)
niesmierdzi tak jak te taniochy
ja na nim robie
moja mala tez ma 8 miesiecy i jest ok nic jej sie nie stanie
tylko wietrz pokoik

samaron
13-06-2009, 16:13
Dziewczyny zabieram sie za kombinowanie z kwiatkami z akrylu. Niestety zapach bardzo przeszkadza mezowi. Po pierwszej probie rozbolala go glowa (mnie wlasciwie tez) :/: Chce kupic ten bezwonny Liquid. Mam akryl produkty z sun flower wiec raczej bedą dobre. Co powicie o tym M&M*LIQUID DO AKRYLU*100ml***BEZWONNY (654683529) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item654683529_m_m_liquid_do_akrylu_100ml_bezwonny. html#gallery) Jaki wplyw na jakosc ma liquid? Nie mam kursu z akrylu i nie mam zielonego pojecie ile znaczy LIQUID w calej pracy z akrylami.

Powiedzcie mi cos na ten temat :)


Ja gdzieś wyczytałam, że ten bezwonny posiadając mniej rozpuszczalników organicznych - tych które śmierdzą, niestety wolniej schnie, co w efekcie wydłuża pracę, a potęguje ból głowy, bo wdychamy więcej par przez dłuższy czas.
Ja przykrywam wieczkiem i robię mały przeciąg.


Jeśli chodzi o ten z aukcji to dobrze się przyjrzyj, jest na nim napisane LIQUID UV.

margareta
13-06-2009, 18:35
dziewczyny a jaki liquid najbardziej polecacie?

Anna Kosińska
13-06-2009, 19:29
taki jaki masz puder akrylowy Ja juz gdzies w postach pisalam,ze zele nie ma problemu mozna mieszac roznych firm tak jak akryl kolorowy ale jesli chodzi o biel,clear czy pink uzywaj tego samego liquidu co pudry nie wszystkie sie dobrze lacza i pozniej pojawiaja sie problemy i niespodzianki...

---------- Dodano o godzinie 18:29 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 18:28 ----------

a jeszce i co do liquidow UV sa oczywiscie pod lampe...

margareta
14-06-2009, 13:27
dziękuję za pomoc ;) a jeśli chodzi o akryl kolorowy? mam go z różnych firm... do tej pory korzystałam z liquidu Spn, ale teraz niestety brak fuduszy (kosztuje 90 zł) i narazie muszę kupić jakiś zamiennik :( wzięłam na próbę RaNails, ciekawe jak się będzie sprawował

Anna Kosińska
14-06-2009, 13:40
powiem ze Ja z ra nails bylam zadowolona i bez problemu mozesz mieszac kolorowe akryle....ale jesli chodzi o biel akrylu to lepiej uzywac tej samej marki liquid co akryl,by szybko nie zzolknal...

margareta
14-06-2009, 13:48
dzięki, to dobrze, że byłaś zadowolona, bo już zamówiłam ;)

Evelina.J
14-06-2009, 21:19
Aniu a znalazlas ten olejek jabłuszkowy?

agata19_11
15-06-2009, 10:43
a tego Liquidu UV można normalnie używać w standardowej metodzie akrylowej?? bo ja myślałam, że może chodzić o to, że można go używać w metodzie combo - nie będzie żółknąć. O to chodzi ??

margareta
26-06-2009, 19:22
dziewczyny wypróbowywałam dzisiaj liquid z RaNails i muszę Wam powiedzieć, że jest super :) fajnie się nim lepi kwiatki i ładnie zasycha :) także za taką cenę jestem bardzo zadowolona ;) a kupiłam go w DCD Silhouette (czy jakoś tak).

asia
27-06-2009, 23:31
też używam ra, i liquidu i akrylu oraz żelu 1 fazowego, są naprawdę dobre, niedługo będę próbować 3fazowego ra, bo gdzieś wyczytałam że jest niezły. dobre jest też sunflower, ale nie polecam kruszonego lodu bo to zwykły żel z drobinkami (tzn można go zrobić samemu)

evelino może na wszelki wypadek spróbuj pracować w tej małej siatkowej maseczce? kosztują paredziesiąt groszy. ja mam tak że jeżeli cały dzień pracuje tylko z akrylem okropnie boli mnie głowa i mam mdłości więc zawsze kilka takich maseczek mam na wszelki wypadek

Zuzanna Rzeszewska
09-07-2009, 02:06
Ja kupiłam bezwonny bo już mi głowa pęka od smrodu liquidu :( i wszyscy w domu też narzekają, że śmierdzi...

Evelina.J
09-07-2009, 11:52
Ja kupiłam bezwonny bo już mi głowa pęka od smrodu liquidu :( i wszyscy w domu też narzekają, że śmierdzi...

Opowiedz nam czy widzisz duzą roznice w pracy na liquidzie bezwonnym a na tym śmierdzacym. Czy robi sie duzo trudniej czy moze nie jest tak zle

Sweet-ka
09-07-2009, 15:55
Ewelinko różnica jest taka że ulepic kwatki systemem bezwonnym to super wyczyn. Baardzo dlugo schnie co jest odczuwalne nawet przy robieniu paznokietków ( dla osoby poczatkującej moze byc dobry bo moze dluzej poracowac nad usmiechem).

gocha723
10-07-2009, 15:08
też używam ra, i liquidu i akrylu oraz żelu 1 fazowego, są naprawdę dobre, niedługo będę próbować 3fazowego ra, bo gdzieś wyczytałam że jest niezły. dobre jest też sunflower, ale nie polecam kruszonego lodu bo to zwykły żel z drobinkami (tzn można go zrobić samemu)

evelino może na wszelki wypadek spróbuj pracować w tej małej siatkowej maseczce? kosztują paredziesiąt groszy. ja mam tak że jeżeli cały dzień pracuje tylko z akrylem okropnie boli mnie głowa i mam mdłości więc zawsze kilka takich maseczek mam na wszelki wypadek

---------- Dodano o godzinie 14:08 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:08 ----------


też używam ra, i liquidu i akrylu oraz żelu 1 fazowego, są naprawdę dobre, niedługo będę próbować 3fazowego ra, bo gdzieś wyczytałam że jest niezły. dobre jest też sunflower, ale nie polecam kruszonego lodu bo to zwykły żel z drobinkami (tzn można go zrobić samemu)

evelino może na wszelki wypadek spróbuj pracować w tej małej siatkowej maseczce? kosztują paredziesiąt groszy. ja mam tak że jeżeli cały dzień pracuje tylko z akrylem okropnie boli mnie głowa i mam mdłości więc zawsze kilka takich maseczek mam na wszelki wypadek
Ewelinko różnica jest taka że ulepic kwatki systemem bezwonnym to super wyczyn. Baardzo dlugo schnie co jest odczuwalne nawet przy robieniu paznokietków ( dla osoby poczatkującej moze byc dobry bo moze dluzej poracowac nad usmiechem).
__________________

Ladyss
31-07-2009, 12:03
annamon masz już nazwę tego olejku który można dodać do liquidu? Właśnie doszedł mi liquid z Perfect Lady i "troszkę" jednak śmierdzi nawet w zakręconej buteleczce:/: jak nie wykończy mnie ten smród to zrobi to moja mama ze złości.

dorotkaa2007
08-08-2009, 09:59
Dziewczyny doradzcie mi proszę który lepszy jest liquid???
dekorynka I-NAILS LIQUID PREMIUM 100ml (699375332) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item699375332_dekorynka_i_nails_liquid_premium_100 ml.html)
dekorynka LIQUID PŁYN DO AKRYLU 100ml UNIWERSALNY (707878435) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item707878435_dekorynka_liquid_plyn_do_akrylu_100m l_uniwersalny.html)

Zamierzam kupić ale nie wiem który będzie lepszy, dodam że to będzie mój pierwszy raz z akrylami
Z góry dzięki za odpowiedzi :*

samaron
08-08-2009, 12:23
Dziewczyny doradzcie mi proszę który lepszy jest liquid???
dekorynka I-NAILS LIQUID PREMIUM 100ml (699375332) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item699375332_dekorynka_i_nails_liquid_premium_100 ml.html)
dekorynka LIQUID PŁYN DO AKRYLU 100ml UNIWERSALNY (707878435) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item707878435_dekorynka_liquid_plyn_do_akrylu_100m l_uniwersalny.html)

Zamierzam kupić ale nie wiem który będzie lepszy, dodam że to będzie mój pierwszy raz z akrylami
Z góry dzięki za odpowiedzi :*

Mam oba i polecam premium.

zizia
08-08-2009, 12:39
ja też mam premium. i jest super.:good::good::good:

dorotkaa2007
08-08-2009, 15:59
:kwiatek::kwiatek: dzięki dziewczyny teraz już nie mam wątpliwości który kupić;) :piatka:

agaciorka
17-08-2009, 22:39
a jak wydajne sa liquidy i pudry? na ile starczy mi puder 15g i liquid 60ml? chcialabym zaczac pracowac na akrylu, na dobry poczatek kwiatki a raczej platki na kartce i cwiczyc na sobie... czy 15g proszku to w porownaniu do zelu 5g to samo? czyli wielkie NIC? :D

samaron
17-08-2009, 23:10
a jak wydajne sa liquidy i pudry? na ile starczy mi puder 15g i liquid 60ml? chcialabym zaczac pracowac na akrylu, na dobry poczatek kwiatki a raczej platki na kartce i cwiczyc na sobie... czy 15g proszku to w porownaniu do zelu 5g to samo? czyli wielkie NIC? :D

Do ćwiczeń to spokojnie Ci wystarczy, 15g to b. dużo akrylu jak na kwiatki.

Agnieszka Praska
18-08-2009, 09:42
15g proszku to wiecej niz 5g zelu:D do cwiczen starczy na dlugooo:D

acha zeby nie marnowac liquidu mozesz zakupic sobie takie porcelanowe naczynko szczelnie zamykane, a najlepiej 2;) jedno do czyszczenia pedzelka a drugie do maczania przed zrobieniem kulki;)

fiotelowa
18-08-2009, 18:23
Bezwonny akryl jedzie prawie tak samo jak ten normalny chyba że ja natrafiłam na bubel.

Ja polecam na smrodek wrzucić do kieliszeczka dwa ziarenka kawy, i zrobić lekki przeciąg. Mnie to pomaga chociaż rzadko uzywam (najczęsciej przy długotrwałej pracy na akrylu) bo lubię zapach liquidu:D

agaciorka
18-08-2009, 21:25
15g proszku to wiecej niz 5g zelu:D do cwiczen starczy na dlugooo:D

acha zeby nie marnowac liquidu mozesz zakupic sobie takie porcelanowe naczynko szczelnie zamykane, a najlepiej 2;) jedno do czyszczenia pedzelka a drugie do maczania przed zrobieniem kulki;)

o takie chodzi? :

Naczynie szklane z przykrywką, PERFECT LADY. (712638618) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item712638618_naczynie_szklane_z_przykrywka_perfec t_lady.html)

bo to jest szklane:D a liquidu ile mam kupic? jak kupie 50-60ml to dam rade cwiczyc pazurki i kwiatki przez jakis czas?
PS.na filmiku jak widzimy ze pedzel na chwile znika z pola widzenia to znaczy ze kobieta go czysci?:> czyli zostawiajac kulke na paznokciu na pedzlu wciaz zostaja resztki akrylu?

asia
18-08-2009, 21:46
ona wtedy przeciera pędzlem o ręcznik papierowy żeby usunąć resztki akrylu, pędzel zawsze musi być czysty

goslava
18-08-2009, 22:01
zgadzam sie

AtelierStylizacji Carolla
18-08-2009, 23:58
pedzel musi byc czysty i przy uklepywaniu kulki i przy wkladaniu go do liguide

to na ile starczy ligued to zaelezy od tego jak nim praacujemy, jak duz wsiaka nam go w serwetke itp, co robimy czy tylko kwiatki czy budujemy ppaznokcia a jesli budujemy to np jakiej dlugosci

nie da sie tak jednoznacznie stwierdzic ile czasu nam zejdzie do konca liguiedu

elinka
19-08-2009, 14:43
zależy od tego jak często i intensywnie będziesz ćwiczyc zresztą poprzednicka bardzo dobrze ujeła to w słowa

agaciorka
19-08-2009, 18:28
w takim razie na dobry poczatek kupie 50-60ml a potem sie zobaczy ;) dzieki dziewczyny!

szpila59
01-10-2009, 19:37
Dziewczyny a co myślicie o tym??
M&W*LIQUID DO AKRYLU ECONOMIC*100ml*HIT 17PLN (748834741) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/show_item.php?item=748834741&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any).

Anna Otkińska
01-10-2009, 19:54
to ja może dopiszę kilka ważnych rzeczy przy pracy z liquidem
pędzel zawsze musi być czysty,
dokładnie wypłukany po kazdym kolorze,
nigdy nie zlewamy resztek liquidu spowritem do butelki
lepiej jest naleć mniejszą ilość i potem dolac niż zmarnować i wylać
do nalewania liquidu polecam pipetę
naczynko do liquidu równeiż czyścimy po każdym kolorze proszku
ręcznik papierowy w którym wycieramy pędzel powinen być biały (bez kolorowych wzorków) kolor może zostac na pędzlu a potem na masie

co do proszków akrylowych sa naprawde wydajne liquid najszybciej się zuzywa polecam więkrze pojemności

Gość
01-10-2009, 21:38
Dziewczyny a co myślicie o tym??
M&W*LIQUID DO AKRYLU ECONOMIC*100ml*HIT 17PLN (748834741) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/show_item.php?item=748834741&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any).
miałam go średnoschnący, miesza się super ze wszystkimi kolorowymi akrylami od kogo by one n ie były, czy ze skleu, czy z allegood innego uzytkownika... ale!! śmierdzi jak cholera, proponuje dołożyć i kupić ten M&M*LIQUID DO AKRYLU UNIWERSALNY*100ML*NEW*HIT (747094473) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item747094473_m_m_liquid_do_akrylu_uniwersalny_100 ml_new_hit.html) naprawdę mniej smierdzi a jest tak samo dobry... wiem bo oba przetestowałam...

ciotka69
01-10-2009, 21:40
Ja mam liquid nsi spa(bezwonny) nie smierdzi tak jak zwykły! Mnie to mnie szlak trafia jak mam na nim pracowac! Długo jest plastyczny,a jak już zacznie twardnieć ...to nie wiem nawet kiedy jest twardy:/: I nic sie już nie da zrobic:/: Nie mam cierpliwosci do niego!

szpila59
01-10-2009, 21:46
miałam go średnoschnący, miesza się super ze wszystkimi kolorowymi akrylami od kogo by one n ie były, czy ze skleu, czy z allegood innego uzytkownika... ale!! śmierdzi jak cholera, proponuje dołożyć i kupić ten M&M*LIQUID DO AKRYLU UNIWERSALNY*100ML*NEW*HIT (747094473) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item747094473_m_m_liquid_do_akrylu_uniwersalny_100 ml_new_hit.html) naprawdę mniej smierdzi a jest tak samo dobry... wiem bo oba przetestowałam...
Hmm... chętnie bym kupiła ale mama chyba nie będzie zadowolona jak poproszę o płyn 100 militrowy za prawie 40 dychy :/:.... może coś tańszego?? :D

---------- Dodano o godzinie 20:44 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:43 ----------

A taki?
TipsyNails Markowy Płyn Liquid 100ml.+DODATEK (753150653) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item753150653_tipsynails_markowy_plyn_liquid_100ml _dodatek.html)

---------- Dodano o godzinie 20:45 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:44 ----------

Tenne * LIQUID do akrylu OPTIMUM SCULPTING * 100ml (755747637) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item755747637_tenne_liquid_do_akrylu_optimum_sculp ting_100ml.html)

---------- Dodano o godzinie 20:45 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:45 ----------

LIQUID 50ml SUPER JAKOŚĆ NAIL-COSMETICS SZCZECIN (750899445) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item750899445_liquid_50ml_super_jakosc_nail_cosmet ics_szczecin.html)
Liquid w plastikowej butelce 100ml ! NeoNail ! (750883769) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item750883769_liquid_w_plastikowej_butelce_100ml_n eonail.html)

---------- Dodano o godzinie 20:46 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:45 ----------

Liquid 100ml Płyn do akrylu tylko 22,98 ISABELLE (731014396) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item731014396_liquid_100ml_plyn_do_akrylu_tylko_22 _98_isabelle.html)
Tenne * LIQUID do akrylu PREMIUM* 100ml SUPER CENA (746144112) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item746144112_tenne_liquid_do_akrylu_premium_100ml _super_cena.html)

asia
01-10-2009, 22:05
szpila właśnie mi przyszedł ten liquid od tenne, dziś już nie będę próbować bo robiłam już akrylki moim ra i już dziś więcej nie mam siły, jutro napiszę jak mi się łączy

plushak
02-10-2009, 05:05
Tenne * LIQUID do akrylu OPTIMUM SCULPTING * 100ml (755747637) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item755747637_tenne_liquid_do_akrylu_optimum_sculp ting_100ml.html)
Szpila mam takowy łączy mi się fajnie z wszystkimi akrylami które mam, allegro, dobrarada, pefrect beauty, perfect lady, infinity, nfu oh :P
oczywiście zdaję sobie sprawę że każdy akryl chcę się łączyć ze swoim liqudem ale mnie nie stać :P

szpila59
03-10-2009, 16:23
Jezuuuu DZIĘKI DZIEWCZYNY!! :love::love::love:
Powiedz Plushak bardzo śmierdzi ten od Tenne??

---------- Dodano o godzinie 13:20 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 10:43 ----------

Ja właśnie kupiła akryle z firmy i-nails i się zastanawiam nad liqquidem, ale żeby tak bardzo nie śmierdział bo mojej rodzince to przeszkadza bardzo.... :/: Znacie może jakiś "mało śmierdzący" i żeby mi się łaczył z tymi akrylkami?? :D

---------- Dodano o godzinie 15:23 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:20 ----------

Help, help, heeeeeeeeeeeeeelp!! ;(

Gość
03-10-2009, 16:27
(...)Znacie może jakiś "mało śmierdzący" i żeby mi się łaczył z tymi akrylkami?? :D
Help, help, heeeeeeeeeeeeeelp!! ;(

spokojnie Szpila, spokojnie, ja ci poradziłam mniej śmierdzący, no ale niestey na forum smordu przez neta sie puścić nie da i porównać... najlepiej jak sie do jakiegs slkepu wybierzesz i poniuchasz sama:)

Agnieszka Praska
03-10-2009, 16:27
liquid z ra nails ladnie sie laczy z wiekszoscia proszkow:D co do cuchniecia to mnie nie przeszkadza wogole:D
smrodek czuc to fakt ale nie jest jakos szczegolnie wkurzajacy:)

szpila59
03-10-2009, 16:29
Mi tam ten smrodek wogule nie przeszkadza ;P ale mojej rodzince niestety :/:.... W całym moim mieście jest tylko jeden sklepik z tego typu rzeczami i wąchałam wszystkie rodzaje a babaka mi powiedziała, że nie dawno dostała akryle i ma tylko ten śmierdzący liquid... ehh... ja to mam pecha :(

Halszka
08-10-2009, 01:44
Gratuluje Kochana:)nic nie zaszkodzi...ciaza nie choroba aco do Olusia jednak staraj sie aby jednak nie przebywal na ten czas w miejscu gdzie to robisz,robisz tylko kwiatuszki wiec za dlugo tez nad tym nie siedzisz,sa pecjalne kieliszki z przykrywka ktore sa bardzo pomocne i liquid nie paruje..a Ty uzywaj maski przy stylizacji,uwazaj na oczy i chron swoje dlonie chodzi mi o rekawiczki,wiecej sie dotleniaj i miejsce w ktorym pracujesz...

Widać na pierwszy rzut oka, ze jesteś profesjonalistką :good:słusznie ...ciąża to nie choroba, Twoje wskazówki są bardzo trafne ....z medycznego punku widzenia :przytul::kwiatek: i wcale Ci nie słodzę...mądra rada.:] w końcu wdychamy wiecej szkodliwych oparów na ulicach a zrobienie małych kwiatuszków w czasie ciąży nie zaszkodzi-fakt.

gattina
09-01-2010, 12:44
A teraz ja mam pytanie, przeczytałam cały ten temat, ale jednak nie znalazłam całkowitej odpowiedzi. Mam akryle z Sunflower i I-nails (od Dobrej Rady) i teraz pytanie. Jaki liquid będzie dobry dla jednych i drugich akryli? Jak patrzyłam to liquid z Sunflower jest jednak trochę drogi, a ja dopiero się ucze.

samaron
09-01-2010, 12:52
No właśnie wyczytałam (również na innych forach i od bardzo znanych profesjonalistek), że ten z DR bardzo fajnie łączy się prawie ze wszystkimi markami nawet Nfu.oh.

gattina
09-01-2010, 22:51
Znalazłam dwa liquidy uniwersalne, czyli podobnież nadają się do każdych akryli:
M&W*LIQUID DO AKRYLU UNIWERSALNY*100ML*NEW*HIT (860344234) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item860344234_m_w_liquid_do_akrylu_uniwersalny_100 ml_new_hit.html)
dekorynka LIQUID PŁYN DO AKRYLU 100ml UNIWERSALNY (879299035) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item879299035_dekorynka_liquid_plyn_do_akrylu_100m l_uniwersalny.html)
Czy ktoś może próbował, albo chociaż słyszał, czy to prawda?

Elizabeth76
09-01-2010, 23:05
dziewczyny chwaliły sobie ten liquid i też podobno łączy się z akrylami różnych firm
Tenne * LIQUID do akrylu OPTIMUM SCULPTING * 100ml (874528707) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item874528707_tenne_liquid_do_akrylu_optimum_sculp ting_100ml.html) ja mam narazie liquid z sun flower bo, kupiłam w zestawie z akrylem ale jak mi się skonczy to tez pewnie wypróbuje ten od tenne

asia
10-01-2010, 01:52
ten od tenne mam i faktycznie nie mam nic do zarzucenia jest fajny, nic się nie zapowietrza itp

Gość
10-01-2010, 12:10
M&W*LIQUID DO AKRYLU UNIWERSALNY*100ML*NEW*HIT (860344234) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item860344234_m_w_liquid_do_akrylu_uniwersalny_100 ml_new_hit.html)
ja mam ten i wg mnie jest dobry.

KaMiLaC.
08-02-2010, 10:11
ja jak ćwiczyłam przed egzaminem to też go miałam i kurcze fajny był :D używałam wielu liquidów z racji tego iż jestem 100 % akrylowa i wiem jedno, że przy kupnieliquidu będę kierować się nie tyle ceną co barwą! liquid niebieski lepiej łączy się z akrylami różnych firm czy marek, a te w innym kolorze są dziwne - zazwyczaj zabarwiają white'a na żółto, a clear czy cover mają taki żółtawy nalot, który wygląda paskudnie :/: nie odpowiada mi np liquid SF, który ostatnio stracił na jakości i już się do niego zraziłam :( teraz używam i polecam za to Golden Nails :) cena świetna i dobrze łączy się z pudrami różnych firm :)

LaVenda
08-02-2010, 10:29
Ja używam liquid z Idory :) Cena świetna i z akrylem nic się nie dzieje, ani trochę nie żółknie(co mi się zdarzało z wcześniejszym z naildesing).

Pozdrawiam :)

maboul
09-02-2010, 16:21
No właśnie wyczytałam (również na innych forach i od bardzo znanych profesjonalistek), że ten z DR bardzo fajnie łączy się prawie ze wszystkimi markami nawet Nfu.oh.

Mogę potwierdzić, używam pudrów Nfu i jest ok! :good:

karna26
25-03-2010, 23:07
A moze któras z dziewczyn wie gdzie dostane liquid troche mniej zapachowy niz tradycyjny??

samaron
25-03-2010, 23:11
A moze któras z dziewczyn wie gdzie dostane liquid troche mniej zapachowy niz tradycyjny??
Wiele firm ma w swojej ofercie liquidy "bezzapachowe", ale są one zazwyczaj wolnoschnące, a nawet baaardzo wolnoschnące.
W alle jest taki odourless czy jakoś tam, sama nie używałam, ale ktoś kiedyś polecał :D

Agnieszka Praska
26-03-2010, 08:52
A moze któras z dziewczyn wie gdzie dostane liquid troche mniej zapachowy niz tradycyjny??

normalny liquid z astonishing jest mniej smierdzacy zapach ma ale nie tak drazniacy;)

dzoana
26-03-2010, 09:19
Mala w takim razie powodzenia i nie opuszczaj akrylu :D:D
a co do bezzapachowego liquidu słyszalam, że nfu ma taki i ponoć szybko schnie a nawet szybciej niz normalny :D czy ktos moze próbował ?:)

mala
26-03-2010, 10:44
ja slyszalam ze te bezzapachowe nie sa dobre
ja mam normalny ale prawie wcale nie smierdzi
ok jka sie wejdzie do pokoju to czuc ale jak robie to nie czuje nic a kiedys mialam taki ze jak otworzylam to lezalam

karna26
26-03-2010, 15:07
No własnie ja mam taki liquid ze niekiedy az mnie głowa od niego boli,takze musze wkoncu zmienic na inny,pózniej jest wietrzenie na całego :]

tusia
26-03-2010, 15:39
a ja lubie smrodek liquidu:D
ostatnio przypadł mi do gustu liquid Charbonne świetnie się łaczy z akrylami SF, DR no i oczywiscie Charbonne:]
Płyn do akrylu YOUNG LIQUID 50 ml - Charbonne (http://sklep.charbonne.pl/pÂłyn-akrylu-young-liquid-p-37.html)

samaron
26-03-2010, 15:54
Mnie na samym początku łapała taka migrena, że ledwo wytrzymywałam,
a teraz polubiłam i sama idę nieraz do szafki zaniuchać :D

tusia
26-03-2010, 15:58
ehehehe sam....:lol:

Agnieszka Praska
26-03-2010, 16:01
ja jestem uzalezniona:skacze: czasami jak dlugo akryli nie robie to pedzelek sobie niucham:huh::lol:

mala
26-03-2010, 16:08
hhahaah wy narkomanki
hihihihhihihihhi
ja jakos nie przepadam za tym zapachem
tzn nie przeszkadza mi ale niem am tak ze musze wachac hihihi

Kamis
26-03-2010, 16:20
:lol: agulusia dobra jesteś :D :D :D

tusia
26-03-2010, 16:30
ja jestem uzalezniona:skacze: czasami jak dlugo akryli nie robie to pedzelek sobie niucham:huh::lol:

ahahahaha:lol: normalnie padłam

syrena16
29-03-2010, 14:35
Witam
Mam mały problem... chce wrócic do robienia akryli na pazurkach po połtora roku ( mam malutkie dziecko) ale nie chce aby moje dziecko wachało ten smród ... czy któraś z Pan używa bezwonnego liquidu do proszku akrylowego? Prosze o rade bo niestety musze ostro potrenować a przy bąblu to niemożliwe.
Ja nie mam wiedzy a nie chce kupic g:)

Za porade bede bardzo wdzieczna :)


Dziekuje z góry

tusia
29-03-2010, 14:40
hej syreno, warto przeczytac ten temat od poczatku, dziewczyny wypowiadaly się na temat liquidu bezwonnego......chyba nie ma najlepszych opinii:]

KaMiLaC.
29-03-2010, 20:49
Witam
Mam mały problem... chce wrócic do robienia akryli na pazurkach po połtora roku ( mam malutkie dziecko) ale nie chce aby moje dziecko wachało ten smród ... czy któraś z Pan używa bezwonnego liquidu do proszku akrylowego? Prosze o rade bo niestety musze ostro potrenować a przy bąblu to niemożliwe.
Ja nie mam wiedzy a nie chce kupic g:)

Za porade bede bardzo wdzieczna :)


Dziekuje z góry


Kochana liquid bezwonny jest bardzo wolnoschnący i dlatego nie polecam :) możesz jedynie użyć do niego kropli przyspiszajacych schnięcie liquidu, ale trzeba dobrze polaczyc proporcje :)
ja tez mam małe dziecko, a teraz nawet drugie w drodze i robie pazurki akrylowe :) zapach jest drażniący, ale pamietaj, że liquid nie szkodzi, w sensie nie wdychamy go, bo działa na zasadzie gazu-ulatnia się w powietrze i my czujemy tylko zapach nie wdychając go :) także jak dziecko pójdzie spać możesz spokojnie przy otwartym okienku sobie lepić pazurki :D na początek polecam liquid średnioschnący :)

Zuzanna Rzeszewska
30-03-2010, 18:08
Mnie pierwsze dwa razy głowa strasznie bolałą, mój chłopak mnie wyganiał z domu :)
Moja mama raz zwymiotowała...
Ale wszystcy się przyzwyczaili, w salonie zawsze wali liquidem bo albo robię pazurki albo chusteczki z kosza dają czadu :)
Ja się tak przyzwyczaiłam, że ten zapach nawet już lubię ;)
Bezwonnych liquidów nie próbowałam nigdy, raz zamówiłąm z hurtowni nie pamiętam nazwy, miałbyć bezwonny a był taki sam jak inny, jeszcze się rozlał w przesyłce i z żeli wszystkich mi się napisy pozmywały i waciki do wyrzucenia.
:)

Agnieszka Praska
01-04-2010, 09:34
no co:skacze: ja tam bym sie kapac w nim mogla:D

co do zapachu pamietam jak pierwszy raz kombinowalam z akrylem w domu, przyjechal moj maz i wpada zaaferowany przez prog kzyczac komus sie gaz ulatnia:lol: obwachal cala kuchenke a jak sie nachylil nad koszem na smieci to myslalam ze orla wywinie :lol: stwierdzil ze na mozg mi padlo i wytruje cala rodzine:huh:
teraz juz sie troche przyzwyczail ale i tak akrylem smrodze jak nikogo w domu nie ma ;)

KaMiLaC.
01-04-2010, 09:37
no co:skacze: ja tam bym sie kapac w nim mogla:D




ehhehe ja też :D jak ja to mówię - dzień bez śmierdziuszka to dzień stracony :lol:

karna26
04-04-2010, 00:28
A ja bym chetnie zamieniła Liquid na mniej zapachowy,juz nie musi byc bezwonny ale chociaz miał mniejszą intensywnosc zapachu, tylko niestety nie wiem jaki ?
A moze macie kobitki taki ktory mogłybyscie polecic troszke mniej zapachowy?

mala
04-04-2010, 00:44
ja juz sie powtarzam chba 1000 raz ale powtorze jeszcze raz
sprobuj liquidu z nailselection
jest super i nei smierdzi tak mocno
ja robie na nim i wkolo dzieci biegaja

Zuuzaneczka
04-04-2010, 00:59
O matko, ja musze wreszcie zmienić liquid, teraz mam z firmy Yasmin... Po 5 minutach boli mnie glowa, a po 10 oczy okrutnie pieką :( domownicy dostają szału, bo smród jest w całym domu, klientki płaczą, raz jedna prawie zwymiotowała... Głównie dlatego mało pracuję akrylem, smród bardzo mnie zniechęca :(

karna26
04-04-2010, 01:01
mala dzieki :)

mala
04-04-2010, 01:03
nie ma za co
ten liqid jest naprawde wart swojej ceny
bo naprawde malo smierdzi
a powiem ci ze mialam kiedys takeigo smierdziucha ze jak po kursie go otworzlam to maz mi kazal to od razu wyrzucic bo nie szlo wywietrzyc chalupy

Zuuzaneczka
04-04-2010, 01:05
Ja kupię ten co polecasz z Nailselection :) mam nadzieję, że choć częściowo uwolnie siebie i bliskich od smrooooduuu :P

karna26
04-04-2010, 01:09
Ja tez napewno go kupie,bo juz nie moge wytrzymac z tym co mam,
jeszcze raz dzieki

mala
04-04-2010, 01:10
mam nadzieje ze bedziecie zadowolone
takja k napisalam on nie jest 100 proc bezzapachowy ale nie przeszkadza jak sie na nim robi
a mi sie szybko niedobrze robi hihhi

RoksiSK
16-04-2010, 11:04
Zuzaneczka i Karna26 kupiłyście ten liquid z Nailselection?

Chciałabym zacząć od kwiatków, ale wolałabym taki mniej cuchnący. Dostałam próbki z Fenomena i ten to jest dopiero śmierdziel;] Zastanawiałam się nad Christrio -podobno ma zredukowany zapaszek - ale nie wiem, czy będzie dobry do kwiatków. Jest też z Christrio 3D - ale nie mam pojęcia jak z zapachem:huh: A nie chcę się wyrąbać, zeby tyle kasy wydać tylko po to, żeby się okazało, że wcale aż taki mało zapachowy nie jest;)

samaron
16-04-2010, 14:29
Moim zdaniem wszystkie liquidy śmierdzą, bo właśnie ten skłądnik co "działa" (wiąże polimery) jest śmierdzący i nie da się go wyeliminować, można go ewentualnie czymś zamaskować, a cena jest ewidentnie uzależniona od marki, a nie cudownych właściwości.

KaMiLaC.
25-04-2010, 14:16
popieram Sami - wszystkie powinny smierdziec :D bezzapachowe nie maja tego wiazacego smierdzacego skladnika wiec sa meeeeega wolnoschnace i ja ich nie polecam :) no chyba ze ktos ma i czas i cierpliwosc na czekanie az akryl wyschnie :skacze:

RoksiSK
25-04-2010, 15:36
popieram Sami - wszystkie powinny smierdziec :D bezzapachowe nie maja tego wiazacego smierdzacego skladnika wiec sa meeeeega wolnoschnace i ja ich nie polecam :) no chyba ze ktos ma i czas i cierpliwosc na czekanie az akryl wyschnie :skacze:

Witaj Kamilko !! Jak fajnie, że już jesteś!! Gartuluję :skacze:

Gość
25-04-2010, 15:40
ja nie pamiętam czy to już pisałam czy nie ale coś mi sie kojarzy że gdzikes pisałam

otóż w sklepie allepaznokciowym wąchałam 3 rodzaje liquidów wszystkie średnioschnące i wszytskie takiej samej pojemność... rózniły sie nazwą i ceną

liquid economic-17zł

liquid uniwersalny-19zł

liquid reduced odor-27zł

no niestey!! wszytskie śmierdziały tak samo... rózniły sie nalepką i ceną :)

justi9
29-04-2010, 10:50
witam was serdecznie probowalam juz roznych rzeczy odnosnie zminimalizowania zapachu liquidu strasznie mnie podczas pracy zaczyna bolec glowa ;(a tak wiele rzeczy mozna stworzyc dzieki temu cudenku :skacze: . dlatego wiekszosci uzywam zeliku a tak bym chciala sie nim pobawic :) swieczki wyprobowane niestety nie dzialaja na mnie z kawa tez probowalam wrzucajac ja do kieliszka z liquidem ( ziarenko cale ) ju lepiej ale nie moge kurcze wiecznie lykac tabletek przeciwbolowych . macie jaies pomysly jeszcze ?;)

---------- Dodano o godzinie 09:50 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:47 ----------

no pieknie teraz widze dopiero szukalam ale nie moglam znalesc a tu sie temat kryl pod liquid pomocy :oops: przepraszam

mala
29-04-2010, 11:06
a ja sie nie zgdze
nie znam co prawda kazdej firmy akryli itp takze nei bede sie az doglebnie wypowiadac
ale nie kazdy liquid smierdzi tak samo
ja mialam raz z frmy to jak otworzylam to maz zaczal sie drzec bo nei szlo wywietrzyc.poszedl do kosza.ten z ns tez smierdzi ale ja robie i nic niema.moje klientki tez nie nazekaja.czuc go jak sie otworzy pudeleczko ale zapach nie jest drazliwy

Elizabeth76
29-04-2010, 11:07
chyba nie ma sposobu żeby z minimalizować ten smrodek liquidu ja też mam problem bo i bez tego smrodku ciagle mam bóle głowy ,ale po mału można się przyzwyczaić im częsciej go uzywam tym coraz mniej przeszkadza mi jego zapach;)

Gość
29-04-2010, 11:43
kiedyś daaaaaaaaaawno temu były takie jabłkowe kropelki do liquidu (takie specjalne które nie kolidowały z jego składem) z firmy YASMIN o ile dobrze pamietam nazwe

kiedys dzwoniłam do siedziby głównej ale ok rok temu pani powiedziała ze owszem były ale nie ma i juz nie bedzie bo juz ich nie produkują :(

---------- Dodano o godzinie 10:43 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:40 ----------

ja znalazłam spoób na smrodek taki że mam przykrywane kileiszki.. jeden mam kryształowy Emiga - ozdoby do paznokci - Kieliszek do liquidu - szklany*z pokrywką (http://www.emiga.pl/kieliszekdoliquiduszklanyzpokrywka-p-3686.html)

a drugi mam taki z GN taki porcelanowy z gumowo-plastikowa pokrywką.. i nawet jak zostanie liquidu po stlizacji to zamykam i nie smierdzi a nnie musze go wylewać :)

justi9
29-04-2010, 13:23
ale ze mnie gluptak ja sie glowie dwoje i troje a ty mozna przeciez przykryc :good: w koncu nie do arady ktos to wymyslil :)

BognaW
02-11-2010, 21:29
Dziewczyny a co sądzicie o bezwonnym liquidzie NSI Spa? Jest wart zakupu? W domu mam wojnę o smrodek zwykłego więc muszę zmienić :(
Bardzo proszę o odpowiedź!

Chocolata
02-11-2010, 21:33
Bogna, wlasnie zamowilam ów "cudowny" liquid wiec na dniach powiem co i jak.. tez mam upierdliwych sąsiadow narzekających na zapach:]Podobno lekko poprawia atmosfere wrzucenie kilku ziarenek kawy do kieliszka z liquidem lub zapalenie świeczek czy patyczkow zapachowych o zapachu lawendy:]

BognaW
02-11-2010, 22:21
Dzięki bardzo i czekam niecierpliwie na wiadomości a póki co mam nadzieję że mnie z domu nie wyeksmitują :skacze:

Kamilia B.S.
02-11-2010, 22:51
ja pracowałam na bezwonnym NSI Spa -tzn. próbowałam, ale to była porażka:/:
to bardzo specyficzny liquid, coś jakby hm... ekstremalnie wolnoschnący, trzeba dużej wprawy, żeby go opanować no i niestety kompletnie nie nadaje się do kwiatków :(
a zupełnie inna sprawa, że nie jest znowu taki bezwonny;)
na moje to śmierdzi tak samo intensywnie jak inne tylko ma inny zapach -dla mnie jeszcze gorszy
natomiast jeżeli mogę polecić własne odkrycie ;) , to zwykłe cięte lilie -białe, pachnące z powodzeniem znoszą zapach liquidu :D

BognaW
02-11-2010, 23:27
No i bądź tu mądry i pisz wiersze... Czytałam kilka opinii gdzieś i każdy mówi co innego ;(Niektórzy mówią że w ogóle nie ma zapachu a inni że śmierdzi jeszcze bardziej. Chyba jednak trzeba się przekonać na własnym nosie :/: A to że są wolno-schnące te 'bezwonne' to niestety też słyszałam ale to jak dla mnie chyba mniejszy problem niż smrodek.

kiziamizia80
20-11-2010, 22:45
ja do zapaszku liquidu już się przyzwyczaiłam i praktycznie go nie czuję, szczególnie gdy dobrze go schłodzę, więc może to jest jakiś sposób na walkę ze smrodkiem?

Paulka
03-12-2010, 13:00
ja tez mam taki sam problem, zakupiłam sobie zestaw do akrylu i chciałam się trochę poduczyć no ale oczywiście w domu mi żyć nie dają jak tylko odkręcę buteleczkę to śmierdzi w całym domu, help me... no a jak ten bezwonny jest taki beznadziejny to co tu zrobić??

Emilia B.
04-12-2010, 11:00
ja raz używałam do ćwiczeń bezwonnego z alle (i tak m specyficzny zapach) ale myślałam, że mnie krew zaleje....utwardzał się jakby chciał a nie mógł.... niby minęło 5 min a akryl dalej miękki...nigdy więcej :D
ja ogólnie lubie zapaszek liquidu :love:

Ewelina Kazmierczak
04-12-2010, 11:30
"bezwonny" to prawda dosc dlugo zastyga. Ja proponuje kieliszki z przykrywka, w tedy ten zapach tak sie nieroznosi i warto kupic swieczki zapachowe i miec w kontakcie np air wick, wiadomo,ze zapachu calkiem niezniwelujemy,ale dosc mocno go "stlamsimy" innymi "smierdziuszkami". Czasami fajnie tez zapalic kadzidlo,bo tez rewelacyjnie "wchlania" zapach liquidu.

Paulka
04-12-2010, 14:44
mi osobiście tez nie przeszkadza zapach liquidu, ale w domu wszyscy narzekają wg mnie przykrywka się nie spr...wczoraj wypróbowałam zapachowe świeczki no i do kociołka wlałam kilka kropli olejku pomarańczowego i cynamonowego, no i muszę przyznać ze nawet pomogło:D

DianaT
22-12-2010, 21:03
Hej dziewczyny!
Mam problem, chodzi o smród liquidu. Przeszukałam już forum ale jedyna rada jaka znalazlam to zeby dolac olejku o zapachu jabluszka do liquidu. Jednak mam nadzieje ze macie moze jakies inne jeszcze sposoby na to, poniewaz dzis spotkala mnie niemila sytuacja. Otoz mieszkam w bloku i robie paznokcie u siebie. Dzis zapukali panowie z gazwoni poniewaz ktorys sasiad zadzwonil z donosem ze cos od nas z mieszkania smerdzi i to chyba gaz. Wiec jak same widzicie musze cos z tym zrobic, a paznokcie robie dosc czesto i intensywnie wiec samo wietrzenie mi nie pomoze, poniewaz czasami moge wietrzyc pokoj kilka dni a i tak czuc ten zapach. Pomocy.

anetta280
27-12-2010, 20:50
malutkapumcia możesz jeszcze zapalić kadzidełka, świece zapachowe itp. no i oczywiście wietrzenie, innych sposobów niestety nie znam. Też pracuję z akrylem i ja osobiście się przyzwyczaiłam a nawet polubiłam ten specyficzny zapaszek:)

DianaT
29-12-2010, 22:25
mi osobiscie ten zapach nie przeszkadza ale dla sasiadow tak az do tego stopnia zeby wezwac panow z gazownictwa

anetta280
03-01-2011, 18:58
he he podobnie jest u mnie, ja się przyzwyczaiłam ale domownicy nadal mnie ścigają, oj nie mamy łatwo;)

syrena16
06-01-2011, 11:59
Witam jeśli chodzi o zapach to też stawiam na kieliszki z przykrywkami i na szybkie wynoszenie z domu materiałów użytych do stylizacji do zsypu lub śmieci na zewnątrz domu. Mimo zakończonej pracy nadal paruje i roznosi ten wstrętny zapach po domu.
To co mnie interesje to jesli możecie napiszcie jakie konkretnie zapachy maskuja skutecznie zapach liquidu... wiemy że jabłko ale np jakie zapachy kadzideł... chodzi żeby nie pogorszyć efektu.
druga sprawa to skutecznośc liqudiów. pierwszy moj liquid miałam z sn i był przezroczysty, teraz mam niebieski tej samej firmy.. i trochę zgupiałam.
Używam róznych produktów .. dobra rada, star n , alle paz. etc raczej mogę powiedzieć że szukam sobie produktów które będą naprawde mi pasowac pod każdym kontem.
Nie sądziłam że liquidy maja takie znaczenie.Oczywiście zawsze teoretycznie sa liquidy rekomendowane tych samych firm jak proszki ale firmy maja lepsze i gorsze produkty... wiec drogie Panie jaki liquid możecie mi polecic który ( zapachem sie nie martwmy i cena) współgra z wiekszościa pudrów i pudrów do zdobnictwa średnio-szybko schnacy. Który uważacie w swojej pracy za najlepszy.


Pozdrawiam

Może mały ranking z odrobina charakterystyki ... jaki użuwacie i plusy i minusy

olexa
06-01-2011, 12:29
Mało śmierdział Rendesvous, cena ok 40zł, CND - cena ok 120zł(nie śmierdział mi aż tak strasznie), Allepaznokcie ok 25zł - zapach standard, DR - zapach standard, mam jeszcze Prestige ale nie używany - nie wypowiem się.

xsunnyolciax
06-01-2011, 13:33
Mało śmierdział Rendesvous, cena ok 40zł, CND - cena ok 120zł(nie śmierdział mi aż tak strasznie), Allepaznokcie ok 25zł - zapach standard, DR - zapach standard, mam jeszcze Prestige ale nie używany - nie wypowiem się.

ja mam z allepaznokci i jak robię choćby samotniaczka u siebie w pokoju u góry, to jak ktoś jest na dole to za minutę krzyczy, że śmierdzi :placz: ja już się przyzwyczaiłam do zapachu ale śmierdzi bardzo.

olexa
06-01-2011, 13:38
ja mam z allepaznokci i jak robię choćby samotniaczka u siebie w pokoju u góry, to jak ktoś jest na dole to za minutę krzyczy, że śmierdzi :placz: ja już się przyzwyczaiłam do zapachu ale śmierdzi bardzo.

Pod hasłem standard miałam na myśli to, że śmierdzi mocno, jak chyba 90% liquidów na dostępnych rynku

xsunnyolciax
06-01-2011, 13:55
doszliśmy do kompromisu i u mnie brise poszedł w ruch :D

paula99996
18-01-2011, 12:04
muszę wam dziewczyny powiedzieć że ja też pokusiłam się na ten bezwonny liquid i więcej go nie użyje bo zrobiłam wtedy klientce piękne paznokcie przy których się ostro namęczyłam ale niestety musiałam je spiłować bo akryl wcale nie wysechł kobieta siedziała 2 godziny i czekała aż akryl wyschnie zeby go można było opracować, a ten ni cholery nie chciał wyschnąć ciągle się wałkował:/ horror wtedy przeżyłam bo kobieta się na mnie patrzyła jakby chciała mnie zabić (ale nie dziwię jej się). Historia na szczęście się dobrze skończyła bo Pani wyszła zadowolona i jest stałą klientką ale to zasługa śmierdzącego liquidu:)
więc nie polecam tych bezwonnych bo się do d... nadają
lepiej się trochę pomęczyć ze smrodkiem i mieć super efekt niż się denerwować ze coś nie wychodzi

olexa
18-01-2011, 16:06
Zacznijmy od tego, że przy liquidzie bezwonnym zostaje lepka warstwa, którą trzeba spiłować, a pod spodem jest normalnie utwardzony akryl.

SweetGrapes
19-01-2011, 00:23
:buja:z tym liquidem to rzeczywiście masakra :(

ja zawsze po "pracy" wietrzę mieszkanie, albo w trakcie, o ile na dworze ciepło..
a tak to zapalam świece zapachowe.. co prawda jak siedzę nad akrylem to się przyzwyczajam ale jak np. wyjdę z pokoju i wrócę to jest tragedia..

szkoda że nie ma liquidów o zapachu owoców albo kwiatów.. :buja:

ceris
27-02-2011, 11:18
Dziewczyny poradźcie proszę, bo mnie krew zaleje :/:. Zapach liquidu jest problemem, ale szybkość schnięcia jeszcze większym. Kupiłam liquid od DR dekorynka I-NAILS LIQUID PREMIUM 100ml (1476074570) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy (http://allegro.pl/dekorynka-i-nails-liquid-premium-100ml-i1476074570.html). Zapach rzeczywiście ma do zniesienia (choć mało luquidów jeszcze wąchałam :P). Jednak szybkość schnięcia, jak na moje możliwości, jest porażająca. Nie zdążę linii uśmiechu zrobić. Dwa ruchy pędzlem i już gruda. Masakra po prostu. Kuleczka akrylu na pędzlu jest super - ani za sucha, ani za mokra, a na paznokciu natychmiast się ścina. Czy powinnam kupić coś wolniej schnącego do arylu od DR? A może do mojego liquidu dolać trochę jakiegoś bezwonnego, który spowolni zasychanie? Doradźcie proszę, bo robienie frencha, to koszmar! ;(

DianaT
27-02-2011, 11:33
Ja mam ten sam liquid i jak dla mnie szybkość schnięcia jest idealna.

ceris
27-02-2011, 11:41
Ja mam ten sam liquid i jak dla mnie szybkość schnięcia jest idealna.
Ja niestety nie wyrabiam czasowo, żeby linia uśmiechu była ładna. Najwyraźniej jestem za wolna. Potem mam bardzo dużo piłowania. :( Muszę jednak poszukać czegoś wolniej schnącego.

DianaT
27-02-2011, 11:48
Ja też szybka nie jestem :) zauważyłam tyko ze biały proszek w polaczeniu z tym liquidem schnie o wiele szybciej niz clear kamuflaz czy tez inny

Emilia B.
27-02-2011, 11:52
ceris też go używam i dla mnie ok
a jaką masz temperaturę w domu?? bo zasada jest taka - im cieplej tym szybciej zastyga.... więc spróbuj może gdzieś przy oknie albo przewietrz sobie pokój i sprawdź czy będzie lepiej :)
a dzieje ci się tak tylko z białym akrylem czy ze wszystkimi?

ceris
27-02-2011, 11:54
Rzeczywiście, biały akryl w połączeniu z tym liquidem wysycha szybciej niż cover czy clear. Zależy mi jednak na klasycznym ładnym frenchu - to minimum jakie na razie muszę osiągnąć.
Może ktoś poleci mi coś wolniej schnącego i do akrylu DR? Będę wdzięczna. Może to - A&P***LIQUID DO AKRYLU *** 100ml * tylko 25zł (1459920908) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy (http://allegro.pl/ap-liquid-do-akrylu-100ml-tylko-25zl-i1459920908.html%20?)

Emilko ja lubię ciepełko. W pokoju, gdzie robię pazurki, mam kominek. Może temperatura rzeczywiście jest za wysoka. Jednak dlaczego ten biały jest mega szybki w porównaniu z innymi?

Emilia B.
27-02-2011, 12:04
mój biały też szybciej zastyga.... nie wiem czemu bo niby maja pigment to powinny wolniej..może mają jakieś właściwości szybkoschnące...

o tu sequent ma wolnoschnący
Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy (http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=liquid+wolnoschn%C4%85cy)

DianaT
27-02-2011, 12:05
no i przez to, że szybciej zastyga trzeba trochę tempa nabrać :)

ceris
27-02-2011, 12:11
Pumciu kochana, ja wymiękam przy tym tempie :D Jak zabieram się do robienia swojej prawej dłoni, to siódme poty mnie oblewają. Nie dość, że biały akryl szybko schnie, to jeszcze lewą ręką przychodzi robić :placz:

DianaT
27-02-2011, 12:21
Ja na szczęście nie mam tego problemu, bo nie lubię frencha i zawsze sobie robię kolorowe pazurki:)

katarynka89
06-05-2011, 13:30
dziewczyny pisałyście o liquidach uv , ja właśnie jeden skończyłam, jestem bardzo zadowolona , pomimo że wcale nie utwardzałam go w lampie bo nie wiedziazłam , ale idealnie się trzyma płytki, a ja u siebie samej zawsze mam z tym problem:/ jednak raz mi sie rozlał , zdarłam nalepkę i nie pamiętam firmy :/ a wczoraj się skończył, chciałabym kupić go znowu, ale bardzo mało tych liquidów chyba w necie bo tylko 2 znalazłam jeden 100ml za 150pln-więc lekka przesada i drugi za 20pln w takiej białej butelce, wygląda tandetnie. a nigdzie nie ma tego co miałam w butelce takiej jak z allepaznokcie , przeźroczysta taka standardowa z granatowym korkiem. Jak by któraś wiedziała gdzie można kupić ten liquid uv w niezłej cenie i dobrej jakości to bede was na rękach nosić za linki do nich :D (może używałysćie i możecie chocaż napisać jakie firmy mają go w swojej ofercie)

xsunnyolciax
06-05-2011, 21:06
Katarynka, jak znajdziesz, to podaj linka ;) bo zaciekawił mnie ;)

katarynka89
06-05-2011, 21:11
zamówiłam od samaron, akurat miała dwie butelki. Ale niestety nie bezwonny tylko zwykły :/ ale i tak bede szukać więc jak znajdę dam linka

olexa
08-06-2011, 10:01
Dziewczyny, potrzebuję dobrego w miarę taniego liquidu. Ostatnio miałam z alle a teraz myślałam o 600ml z rosecosmetics. Miała go któraś?? Jest taki sam jak z alle??
R&C LIQUID do akrylu 600 ml. PROMOCJA!!!! (1639717621) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/rc-liquid-do-akrylu-600-ml-promocja-i1639717621.html)

agula1987
08-07-2011, 08:04
tak się naczytałam i jestem trochę załamana. Swoją przygodę chciałam zacząć od akryli ale jak poczytałam o Liquid to już sama nie wiem. Nigdy nie wąchałam liquidu nawet nie mam gdzie sprawdzić jak pachnie. Można do czegoś przyrównać ten zapach?

Aliz
08-07-2011, 08:52
no ja nie wiem. to jest taki specyficzny, czasem drażniący zapach, chociaż moim zdaniem primer kwasówka gorzej śmierdzi:P
no spotkałam się w jednej ulotce z 'liquidem bezwonnym', ale go nie testowałam.

Emilia B.
08-07-2011, 09:27
nie da sie do niczego porównać -jest jedyny w swoim rodzaju :) albo popros którąć z dziewczyn tu z okolicy niech ci da niuchnąć albo w jakiejś hurtowni z art do stylizacji.
Bezwonnych liquidów nie polecam (my), więcej znajdziesz na ten temat na wcześniejszych stronach :)

natalia268
08-07-2011, 12:20
moi rodzice mowią że to taki zapach jak ulatniający się gaz.

Mi średnio do gazu pasuje, ale skoro tak twierdza to moze cos musi w tym byc...

Zawsze sie stresuja gdy poczuja ten zapach i pierwsze pytanie szybko leci do mnie czy cos robie. Jak robie, sa spokojni ^_^

Musisz powąchac, bo nie da sie tego okreslic, ja lubie ten zapach w sumie. A kazdy z moich domownikow nie wytrzymuje i nawet po przewietrzeniu pokoju i rozpyleniu pachnacych specyfikow czuć to pare dobrych godzin:)

Aliz
08-07-2011, 12:49
no właśnie, ciężko się pozbyć tego zapachu.
mi nigdy nie przeszkadzał, ale po przerwie na naukę z żelami już niezbyt wyrabiam przy akrylach..

Paulka
08-07-2011, 13:05
a ja kocham zapach liquidu, ostatnio stwierdziłam, ze jak sie nawdycham go, to głodna sie robie:D

Aliz
08-07-2011, 13:20
Paulka - Ty jesteś inna:D

Blite
08-07-2011, 13:38
Zapach liquidu nie jest zły :D Co prawda w większych ilościach potrafi drażnić [nie polecam wkładać nosa do wąchania], bo jest dosyć intensywny.

agula1987
08-07-2011, 13:42
dzięki wielkie. Zobaczymy jak ja zniosę go. Na pewno zdam relacje

aga
08-07-2011, 13:48
Natalia w dużym stężeniu może nie śmierdzi jak gaz ale jak przejdzie do innych pomieszczeń to tak :)

Kiedyś znajoma mi opowiadała, że w bloku robiła sobie paznokcie akrylowe aż tu nagle wpada do nich straż pożarna, bo sąsiadka poczuła na klatce ulatniający się gaz :D

Elizabeth76
08-07-2011, 13:50
ja to nie jestem wrażliwa na zapach liquidu juz sie przyzwyczaiłam :rolleyes:
agula jesli szukasz miej drażniącego to taki jest z mistero milano i szybko wietrzeje z pomieszczenia ;)

xsunnyolciax
09-07-2011, 12:37
do mojej siostry przyszli znajomi, a ja w drugim pokoju siedziałam i lepiłam pazury i kolega się właśnie pytał czy nic się nie ulatnia, bo on czuje butan :D

katarynka89
09-07-2011, 14:56
a ja kocham zapach liquidu, ostatnio stwierdziłam, ze jak sie nawdycham go, to głodna sie robie:D

ja mam klientkę która specjalnie wtyka nos w butelkę bo się ZAKOCHAŁA w tym zapachu :D mnie tam ani nie zachwyca ani nie drażni :D

nataszka185
13-11-2011, 20:51
drogie dziewczyny chciałabym zacząć uczyć się pracy z akrylem ale nie mogew znieść jego zapachu :( próbowałam już z olejkami ale to wcale nie pomagało, nie wiem co robić...

rudzia1985
13-11-2011, 21:09
Niestety na to sie nic nie poradzi. Mozesz sprobowac na bezwonnym ale podobno tez ma jakis tam swoj zapach i nie jest dobry np. do kwiatkow lepienia...
Coz, jak chcesz pracowac na akrylu to bedziesz musiala sie przyzwyczaic albo ciagle miec okno otwarte...Troche pomoze ;)

xsunnyolciax
14-11-2011, 18:17
okno otwórz i może kup ten kieliszek na liquid zamykany, zawsze coś.

Sweet-ka
14-11-2011, 18:33
Fakt, jak się planuje prace na akrylu to trzeba liczyć się że smrodkiem ale laseczki ten "zapach" to "zapach" kasiorki więc coś za coś. A z tym oknem to ostrożnie, bo teraz jak sie robi zimno to można sie nabawić choróbska ( niby banalny problem ale wiem z własnego doświadczenia jak łatwo sie dorobić jak okno za długo jest otwarte) a to związane jest z wolnym.

nataszka185
14-11-2011, 23:41
czyli muszę się pogodzić z tym okropnym zapachem :( trudno ale czego się nie robi dla satysfakcji z ładnie wyglądających paznokci :)

Elizabeth76
15-11-2011, 09:02
natasza do zapachu liquidu mozna sie przezwyczaic z czasem przestanie Ci przeszkadzać . Wiem cos o tym sama miałam na początku z tym problem a w tej chwili to go uwielbiam :P

RedSunset
15-11-2011, 11:03
ja natomiast bardzo lubię różnego rodzaju rozpuszczalniki, benzynke i ich zapach mi nie przeszkadza :D na początku gdy zaczynałam zabawę akrylem to po zrobieniu paznokcie strasznie bolała mnie głowa ale teraz bardzo lubię ten zapach i zupełnie mi nie przeszkadza :D czasem nawet nie czuję że mam otwarty pojemniczek z liquidem :D Mój mąż mówi że to uzależnienie :D Ale można się przyzwyczaić :)

megusia
20-01-2012, 15:53
A ja już się martwiłam, że jakiś bubel kupiłam jak otworzyłam paczkę to już czułam ten zapach liquidu, ale widocznie każdy tak "pachnie". Tylko, że po godzinie bawienia się nim (póki co się uczę nim robić) strasznie głowa mnie boli i cały dom śmierdzi... ;/

rudzia1985
19-10-2012, 00:19
Tu temat o zapachowym a ja zapytam o bezzapachowy :P
Myslicie, ze bezzapachowy bedzie sie nadawal tylko do szkieletu ? :)

samaron
19-10-2012, 20:18
Jeśli starczy Ci cierpliwości na wysychanie to pewnie tak ;)

rudzia1985
19-10-2012, 20:32
Hyyyy :P
Nie mialam wczesniej takiego, mialam zapachowy ale przez wlasnie ten zapach zamienilam metode na zel bo chlop mialczal, ze smrod ;)
Ile schnie wtedy akryl w polaczeniu z tym bezzapachowym ? :)

samaron
20-10-2012, 13:41
No właśnie mi nie wystarczyło cierpliwości, żeby sprawdzić jak długo to trwa ;)

rudzia1985
20-10-2012, 13:55
No to pojde za rada i nie skorzystam bo ja cierpliwa nie jestem :P

Shonali
25-10-2012, 11:47
Hyyyy :P
Nie mialam wczesniej takiego, mialam zapachowy ale przez wlasnie ten zapach zamienilam metode na zel bo chlop mialczal, ze smrod ;)
Ile schnie wtedy akryl w polaczeniu z tym bezzapachowym ? :)

Zależy z ilu kulek klepiesz :D Im więcej kulek tym dłużej będzie sechł. Zdarzyło mi się, że szpice do pełnej twardości potrzebowały 2 godzin :D

Ja już nie czuję tego zapachu. Mąż przestał marudzić jak odkrył jak bardzo mnie to klepanie cieszy :D Mama po 2 minutach dostawała bólu głowy :P A koleżanka się zaciągała tym zapachem prosto z kieliszka :skacze: Ile osób, tyle zdań na temat smrodku :D

rudzia1985
25-10-2012, 21:49
Mi on nie przeszkadza bo wczesniej kolezanka mi robila akrylowe paznokcie to sie przyzwyczailam, nawet zapach primeru nie jest mi starszny ale moj chlop marudzi, ze smierdzialo w calym mieszkaniu. On to nawet na zmywacz do paznokci narzeka ;)

Pomysle jeszcze nad tym ale raczej zastosuje sie do rady Sami :)

Agnieszka Praska
12-01-2013, 12:45
jak komus przeszkadza zapach liquidu to prosze :D
Eco bezwonny liquid 215ml. (http://www.starnail.pl/promocje-paznokcie/detail/57-eco-system/starnail/181-eco-bezwonny-liquid-215ml.html?sef=hcfp)

bezzapachowy liquid ktory w polaczeniu z proszkiem utwardzamy w uv:D

charlotte_2013
03-03-2013, 00:55
A ja dzisiaj rozpoczelam swoją przygodę z akrylem, zakupilam wszystko z i-nails .
Zrobiłam sobie jedną rękę , trwało to może z 20 min bo to tylko kamuflaż na całość.
I nagle ktoś mi szarpie za klamke od drzwi wejściowych do domu ,
Sąsiedzi wezwali pogotowie gazowe !
Wyszłam na jakąś totalna idiotke, sąsiedzi się śmiali ze mnie nie wiem w sumie dlaczego , to ja się z nich powinnam śmiać. ;(
Czy wy też macie taki problem z sąsiadami ? Pewnie zaraz będą się skarżyć że to szkodliwe itp. :(
A taka zakochana jestem w akrylu ale chyba wróce do zelu :(