PDA

Zobacz pełną wersję : Małe dziecko a okulista



martakolo
11-06-2009, 20:03
Mam do Was pytanie...jakiś czas temu zauważyli w przedszkolu u mojego syna, że ma on chyba wadę wzroku bo mu ,,ucieka oczko''
Ja też mam taką wadę tylko plusy i z wiekiem widze lepiej, wzrok mi się nie pogarsza bo podobno z plusów sie wyrasta a minusy to wada wrodzona
waham się czy i gdzie isć lub jechać do okulisty bo syn ma 3,5 roku i nie chce aby sie nie zniechecił, muszę się udać do jakiegoś okulisty dziecięcego jeśli taki jest??i czy któraś z mam wie na czym polega takie badanie bo napewno nie nie będzie trzymał główki prosto nieruchomo po zakropleniu oczek w tej maszynie jak dorosły człowiek, jeśli wiecie, to prosze o rady
dziękuje

mala
11-06-2009, 20:22
o jejc
ja bylam z malm u lekaza okulisty ostatnio jak mial 3 miesiace to pani tylko patrzyla jak mu oczki chodza ze tak powiem,czy reaguja.u nas badaja to na badaniach przesiewowych ale dopiero jakdziecko rozpoznaje znaki
idz do okulisty jakiegos dobrego na pewno i nie boj sie.lekaz na pewno bedzie wiedzial jak si ezajac twoimsynkiem
na pewno nie bedzie mialkomputerowego badania
nie boj sie
idz i zaufaj lekazowi

alfa14
11-06-2009, 20:32
Ja bym najpierw poszła do pedjatry i poprosiła o jakieś namiary na dobrego okuliste dziecięcego .

mala
11-06-2009, 21:24
albo tak
tez dobry pomysl

stella
11-06-2009, 21:52
marta, normalnie twoj lekarz moze ci polecic dobrego okoliste a jezeli nie to poprostu zaadzwon do tego ktorego znasz i zapytaj czy przyjmuje dzieci,
ja bylam niedawno z moim synkiem mial 10 miesiecy, lekarz powiedzial ze jedno oczko mu ucieka wiec zadzwonilam do okolisty i zapytalam czy przyjmie bebe 10-m-cy, powiem ci ze najpierw machala przed nim rzeczami aby popatrzec czy oba oczy przcuja a potemkazala mi wziac synka na kolana i przytrzymac glowke zeby prosto byla przed aparatem, maly troche plakal ale nie z bolu bo przeciez oni nic specjalnego nie robia!!
idz smialo, nie martw sie lepiej sprawdzic wczesniej niz zalowac w razie czego !!! nie martw sie okolista to nie dentysta !!!!!!

martakolo
12-06-2009, 20:04
Dziękuje dziewczyny tylko ja jestem tak uprzedzona do lekarzy, że szkoda słów ale nie każdego należy traktować na równi

stella
12-06-2009, 21:35
rozumiem, ja tez bylam uprzedzona do lekarzy zwlaszcza dentysty jak mi raz w polsce na zywca wyrwali zeba i chirurga ktory mi robil punkcje na kolanie przy peknieciu rzepki bez znieczulenia, przy tym okolista to po prosztu pryszczyk!!! ale wierze bo jak kazda mama nie lubimy chodzic do lekarzy z naszymi malcami !!!!

martakolo
13-06-2009, 11:06
właśnie...dobrze, ze to tylko okulista, masz racje...powiem Wam, że jak oglądam reportaże z dziećmi które są bardzo chore i wymagają ciągłej hospitalizacji, to zawsze płacze;(ale dobrze, ze te dzieci mają opiekę wspaniałych rodziców czy fundacji które walczą o ich byt....
ale najgorsi są sla mnie ludzie zwyrodnialcy którzy katują dzieci, dla mnie mogłaby być kara,, oko za oko"