PDA

Zobacz pełną wersję : Nasza zmora - CELLULIT



Gość
11-06-2009, 20:14
Ponieważ jeszcze nikt nie zaczął tego tematu a zbliża się okres negliżu na plażach to może ja zacznę...
Rok temu z czystej ciekawości postanowiłam zrobić sondę wśród moich koleżanek na uczelni na temat cellulitu i zauważyłam (nie tylko własnie na sobie,) że większe kłopoty z cellulitem maja dziewczyny chude i szczupłe. Trudno mi to wytłumaczyć ale nawet gdzies w jakiejś gazecie o tym czytałam... postanowiłam więc już w tamtym roku walczyć z tą zarazą i po roku eksperymentów mogę wam poradzić jak się tego pozbyć.

Wtedy kiedy zaczynałam walkę z „pomarańczą” nie byłam w dobrej kondycji finansowej więc uciekłam do najtańszych i najprostszych metod:
Stwierdziłam że moja skóra nie jest wystarczająca ukrwiona więc beż żadnych specjalistycznych masażerów postanowiłam to zmienić. pewnego pięknego wieczoru biorąc prysznic wpadłam na genialny pomysł: wzięłam zwykłą szczotkę do włosów (taką okrągłą do modelowania z plastikowimi włoskami) i jeździłam nią lekko po udach i pośladkach... robiłam tak 3razy w tygodniu, a w pozostałe dni masowałam uda pośladki i brzuch najpierw zwykłą, ale bardzo szorstką gąbką, a potem kupiłam taką szorstka rękawicę (ok5zł). Pomyślałam też, że będę wcierać jakiś kremik na cellulit, więc kupiłam zwykły krem najtańszy jaki znalazłam (w BIEDRONCE za ok7zł) i wcierałam go codziennie. Ale koleżanka mi doradziła żebym go tak często nie używała, bo jak mi się za bardzo napnie skóra to zaczną się robić rozstępy. Odstawiłam więc go i zastąpiłam kremem nivea soft aby skórę nawilżyć. Natomiast (skojarzyłam ten „zabieg” z „zbiegiem” jaki robię na włosy) 3 razy w tygodniu smarowałam się tym kremem na cellulit na noc, obwijałam się folią spożywczą (oj mroziło strasznie) na to spodnie dresowe i kładłam się tak spać... czasem się budziłam w nocy i musiałam to ściągnąć. Jeśli macie czas w ciągu dnia to wystarczy tak siedzieć pod kocem we folii około godzinki i tez będzie OK. w każdym razie po masażach szczotką a potem rękawicą 3razy w tyg, i takie zabiegi „foliowo-kocowe” też 3 razy w tyg, doprowadziły moje nogi do stanu używalności po 4tygodniach...

Aha!! Co jeszcze pomaga ukrwić nogi??
Ciepłe i zimne polewanie się na zmiane... no i peeling oczywiście:D

Że byłam leniwa od jesieni i nic dalej z tym nie robiłam to znów się pojawiła ta zmora!! Ale od weekendu się za nią biorę!!

Sama się przekonałam że wcale nie trzeba wydawać nawet 50 zł żeby pozbyć się cellulitu::

więc do dzieła dziewczynki!! Cierpliwości i powodzenia

ivonna70
11-06-2009, 22:27
Zdecydowanie muszę zobaczyć na sobie. Jestem szczupła i borykam się z tym problemem już wiele lat, a to przez moje dwa grzechy główne: kocham sól i majonez. Próbowałam już wielu metod, jedne trochę pomagały inne nie. W zeszłym roku używałam elancyl, ale nie wiem czy to był tylko jego wpływ, czy duży wysiłek fizyczny w górach, ale nogi miałam cacy. Kiedyś przez jakiś czas robiłam peeling, który składał się z kawy, soli gruboziarnistej, cynamonu, imbiru, octu jabłkowego i oliwy. Fajny był po nim efekt, ale połączone składniki śmierdziały i przestałam go stosować. Teraz znowu kupiłam elancyl i zobaczę czy pomoże.

Śnieżynka
11-06-2009, 23:18
Ja tez juz od dłuzszego czasu stosuje elancyl i celulitu nie mam wogole, tyle ze jest to dosc droga przyjemnosc. Mimo wszystko polecam bo naprawde popłaca:)

stella
12-06-2009, 09:18
ja probowalam wielu kosmetykow jednak najlepsza metoda jest sport, naprawde no i oczywiscie ograniczenie soli i slodyczy, z czym mi idzie gorzej,
ja masuje czesto udka i pupcie (tu jest zawsze najgorzej) ale ogolnie nie jest zle, kupilam sobie pas do masazu nie moge zawsze uzywac ale kiedy robilam to systematycznie widzialam poprawe, no tak tak borykamy sie z tym swinstwem ale tu czesto jest efekt jojo !!!!!

anikol
30-06-2009, 20:51
Cellulit jest chorobą. Większość z nas go nie akceptuje i postanawia z nim walczyć. Warto sięgać po coraz bardziej udoskonalone preparaty, by zapobiec jego dalszemu rozwojowi. Taka kuracja jest najbardziej efektywna, gdy rozpoczynamy ją już w pierwszym stadium "skórki pomarańczowej". Preparaty antycellulitowe są bardzo pomocne, ale same nie są w stanie zlikwidować choćby grama tłuszczu, ułatwiają one tylko uwolnienie tłuszczu z komórek tłuszczowych tzw. adypocytów, jednak, aby się go pozbyć, organizm musi go spalić podczas wysiłku fizycznego.

Charakterystyka cellulitu

Cellulit jest to przerost komórek tłuszczowych spowodowany przewagą syntezy kwasów tłuszczowych w stosunku do ich rozkładu czyli lipolizy. Skóra w miejscach objętych cellulitem jest gąbczasta, z nierównymi zgrubieniami i bruzdami, przypomina skórę pomarańczy. Cellulit to naturalny sposób gromadzenia zapasów tłuszczu w organizmie kobiet. Odłożony w skórze bioder i ud tłuszcz, stanowi rezerwę energii wykorzystywaną podczas ciąży. W naturalny sposób można ten zapas częściowo zmniejszyć podczas karmienia piersią, nie jest to jednak takie proste, o czym na pewno przekonało się wiele kobiet. Dzieje się tak dlatego, że nastąpiła zmiana naszego trybu życia, stajemy się coraz mniej aktywni fizycznie, prowadzimy siedzący tryb życia, jadamy coraz bardziej przetworzone produkty spożywcze, co niestety przyczynia się do tworzenia cellulitu.
Dawniej uważano, że przypadłość ta jest związana z otyłością, dziś wiemy, iż cellulit dotyczy prawie 80% kobiet, począwszy od wieku dojrzewania, zarówno tych przy kości, jak również tych szczupłych.


Podział cellulitu:

Ze względu na podłoże, na którym się formuje, cellulit dzielimy na:
twardy (wodny) – tkanka jest twarda, zbita, ściśle przylega do mięśni, skóra jest sucha, szorstka, widoczne są rozstępy, występuje u kobiet utrzymujących stałą wagę ciała, szczupłych, tancerek, sportsmenek.
miękki (tłuszczowy) – luźny, nie przylega ściśle do mięśni, może zajmować duże powierzchnie i sprawia wrażenie, jakby tkanka znajdowała się między skórą a mięśniami, występuje u kobiet otyłych, nieruchliwych ze słabością tkanki mięśniowej i wiotką skórą, często po gwałtownym schudnięciu lub po dłuższym stosowaniu środków odwadniających.


Trzy etapy rozwoju cellulitu.

Stadium obrzękowe: niewidoczne gołym okiem, naczynia włosowate zatracają prawidłową przepuszczalność, co powoduje gromadzenie się płynów w przestrzeniach międzykomórkowych, opuchnięcie tkanki tłuszczowej i niedostateczny przepływ limfy; cellulit w tym stadium jest całkowicie uleczalny.
Stadium włóknikowe: powiększenie zmian przez gromadzenie się komórek tłuszczowych – obrzęknięte tkanki uciskają na naczynia krwionośne, powodując zaburzenia mikrokrążenia w skórze i tkance podskórnej, a to z kolei powoduje niedokrwienie komórek tłuszczowych (zaczynają one gromadzić i wytwarzać substancje toksyczne oraz jednocześnie powiększają się).
Stadium stwardnieniowe: zmiany przerośnięte, widoczne, powstałe przez kumulowanie się komórek tłuszczowych w grudki wielkości około 1 mm, występuje bolesność; nie leczenie cellulitu na tym etapie powoduje coraz większy przerost komórek, guzki mają rozmiary 2-20 mm; cellulit w tym stadium wymaga leczenia wewnętrznego.

Przyczyny powstawania cellulitu

Hormony.

Cellulit najchętniej atakuje kobiety w czasie dojrzewania, w ciąży i przed menopauzą, ponieważ do powstawania "skórki pomarańczowej" najbardziej przyczyniają się żeńskie hormony estrogeny, a ściśle mówiąc ich zbyt wysoki poziom w stosunku do progesteronu (innego hormonu żeńskiego wydzielanego przez jajniki). Od tej dysproporcji zaczyna się łańcuch reakcji, którego efektem są grudki i nierówności na udach, pośladkach, brzuchu, a czasem nawet na piersiach i wewnętrznej stronie ramion. Cellulit dotyczy głównie kobiet, u mężczyzn zdarza się bardzo sporadycznie. Sprzyjają mu bowiem żeńskie hormony - estrogeny, które mają też wpływ na elastyczność i charakterystyczną dla kobiet strukturę tkanki łącznej. U mężczyzn włókna kolagenu i elastyny układają się jak siateczka i mocno podtrzymują komórki tłuszczowe oraz naczynia krwionośne. Natomiast u kobiet kolagen i elastyna układają się równolegle, dzięki temu tkanka łączna kobiet jest bardziej elastyczna i rozciągliwa i jest w stanie rozciągnąć się w czasie ciąży. Z jednej strony to wielka zaleta, ale z drugiej po porodzie może przysporzyć problemy. Pozbijane w twarde grudki komórki tłuszczowe mogą łatwo przesuwać się między włóknami kolagenu i elastyny, deformując tkankę łączną, która stopniowo twardnieje i traci elastyczność. Stwardnienia te mogą uciskać na zakończenia nerwowe w skórze, dlatego cellulit w zaawansowanym stopniu może powodować ból.

Zaburzenia mikrokrążenia.

Estrogeny wpływają również na zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych. Płyn fizjologiczny przenika z krwi do tkanek i gromadzi się w przestrzeniach międzykomórkowych, powodując obrzęki, tak częste podczas menstruacji. Obrzęknięte tkanki uciskają na naczynia krwionośne, powodując zaburzenie mikrokrążenia w skórze i tkance podskórnej, a to z kolei powoduje niedokrwienie komórek tłuszczowych. Z braku tlenu i składników odżywczych wytwarzają one i gromadzą w swym wnętrzu substancje toksyczne. Tak więc komórki tłuszczowe mogą zwiększać swe rozmiary nie tylko gromadząc tłuszcz, ale również toksyczne odpady metaboliczne. Dlatego właśnie początki "skórki pomarańczowej" mogą pojawiać się już u młodych, szczupłych dziewczyn. Pojedyncze komórki tłuszczowe mogą z czasem powiększać swe rozmiary aż 10-krotnie co jest widoczne w postaci charakterystycznych grudek na skórze (każda pojedyncza komórka tłuszczowa może maksymalnie powiększyć się nawet 60-krotnie!!!).

Zaburzenia w układzie limfatycznym.

Krążąca po organizmie limfa zbiera substancje toksyczne i odprowadza je do węzłów chłonnych, skąd są transportowane do nerek i usuwane z organizmu. To, czy układ limfatyczny dobrze funkcjonuje, zależy w dużej mierze od sprawności i elastyczności tkanki łącznej. Jeśli jest zbyt miękka i przepuszczalna, toksyny, zamiast wędrować do węzłów chłonnych, wnikają w inne tkanki np. gromadzą się w komórkach tłuszczowych. Tak więc sprawny układ limfatyczny pomaga w usuwaniu toksyn z komórek tłuszczowych, a więc pośrednio zapobiega powiększaniu się cellulitu.

Pielęgnacja skóry z cellulitem

Zasady pielęgnacji skóry z cellulitem.
Pielęgnacja skóry z cellulitem polega przede wszystkim na:
przestrzeganiu właściwej diety,
regularnej aktywności fizycznej,
wcieraniu preparatów kosmetycznych,
masażach,
stosowaniu naprzemiennych ciepłych i zimnych natrysków pod niezbyt dużym ciśnieniem wody,
stosowaniu doustnych preparatów leczących cellulit, które niedawno pojawiły się na rynku.

Podczas stosowania takich preparatów kosmetycznych po pierwsze: należy uzbroić się w cierpliwość i być bardzo systematycznym. Po drugie: warto połączyć ich zastosowanie z masażem ciała. Naukowcy firmy Lierac odkryli zależność między chudnięciem a przyjemnością wywołaną masażem. Masaż pobudza produkcję endorfin skórnych tzw. hormonów szczęścia. Działają one uspokajająco i przeciwbólowo, ale też przyspieszają spalanie tłuszczów. Więc im większa przyjemność z masażu, tym większy efekt odchudzający. Trzeba jednak pamiętać, że samo posmarowanie się kremem, nie przyczyni się do utraty tłuszczu. Kremy pomagają rozłożyć tłuszcz do kwasów tłuszczowych i wyeliminować jego zapasy z komórek tłuszczowych. Tłuszcze rozłożone do kwasów tłuszczowych, trafiają następnie do układu krwionośnego, gdzie stanowią łatwo dostępne źródło energii i podczas wysiłku fizycznego zostają spalone, dzięki czemu organizm pozbywa się ich na dobre. Jeśli natomiast nie połączymy stosowania tych preparatów z wysiłkiem fizycznym, wówczas uwolnione tłuszcze znowu zostaną upakowane w komórkach tłuszczowych.

Działanie preparatów przeznaczonych do walki z cellulitem.

Działanie aktywnych składników roślinnych zawartych w preparatach przeznaczonych do walki z cellulitem polega głównie na:
poprawieniu ukrwienia skóry poprzez pobudzenie mikrocyrkulacji w komórkach w celu przyspieszenia eliminacji produktów przemiany materii (tzw. odtoksycznienie skóry),
pobudzeniu lipolizy (rozkładu tłuszczu), której efektem jest uwolnienie z komórek tłuszczowych wolnych kwasów tłuszczowych.
Pierwszy cel działania preparatów antycellulitowych to działanie usprawniające krążenie, wzmacniające ścianki naczyń krwionośnych oraz przeciwdziałające zatrzymywaniu wody w skórze. W tym przypadku stosowane są najczęściej następujące substancje i wyciągi roślinne:
Bez czarny - eliminuje nadmiar wody w przestrzeniach międzykomórkowych,

Algi zielone i brunatne - zmniejszają tendencję do zastoju płynów, poprawiają krążenie limfatyczne, kwas alginowy ma zdolność wiązania toksyn,

Nostrzyk żółty - zawiera dużą ilość kumaryny, która działa wzmacniająco na naczynka limfatyczne, poza tym pobudza przepływ krwi i udrażnia żyły,

Bluszcz - usprawnia krążenie, podobnie jak:
Miłorząb japoński (Ginkgo biloba),
Ostrokrzew, Skrzyp polny (Equisetum arvense),

Arnika oraz rutyna (otrzymywana z rośliny o nazwie Ruta zwyczajna) - są pomocne zwłaszcza w przypadku osób mających problemy z rozszerzonymi naczynkami na nogach, wzmacniają one ściany naczyń krwionośnych i działają przeciwzapalnie. Osoby z problemami naczynkowymi powinny unikać preparatów rozgrzewających czy zawierających kwasy owocowe.

Drugim celem preparatów antycellulitowych jest pobudzenie rozkładu tłuszczu w komórkach tłuszczowych. Ostatnio wiele firm kosmetycznych zajęło się właśnie tym problemem czego efektem jest pojawienie się dużej liczby nowych preparatów. Aby zrozumieć ich działanie należy nieco przybliżyć procesy związane z metabolizmem tłuszczów w naszym organizmie. Dla człowieka tłuszcze (zbudowane z kwasów tłuszczowych i glicerolu) są głównym magazynem energii. Metabolizm tłuszczów jest ściśle uzależniony od procesu glikolizy czyli rozkładu glukozy zachodzącego w każdej komórce naszego ciała. Okazuje się, że przy diecie bogatej w węglowodany (glukozę) i ubogiej w tłuszcze, organizm zwiększa syntezę kwasów tłuszczowych, z których powstają tłuszcze, które są następnie gromadzone jako rezerwa energii w komórkach tłuszczowych. Powoduje to w następstwie zwiększenie objętości komórek tłuszczowych. Organizm mając do dyspozycji duże ilości węglowodanów, wykorzystuje je w pierwszej kolejności jako źródło energii, natomiast tłuszcze upychane są w komórkach tłuszczowych jako zapas na "gorsze czasy". Synteza kwasów tłuszczowych w organizmie jest regulowana na drodze hormonalnej przez trzy hormony: insulinę, glukagon i adrenalinę. W przypadku niedoboru energii, a więc przy niskim poziomie glukozy, glukagon i adrenalina hamują enzym odpowiedzialny za syntezę kwasów tłuszczowych. Przy wysokim poziomie glukozy w organizmie z kolei insulina stymuluje działanie tego enzymu, co prowadzi do wzrostu syntezy kwasów tłuszczowych i w konsekwencji do magazynowania tłuszczu w komórkach tłuszczowych. Proces eliminacji tłuszczy z adypocytów (komórek tłuszczowych) jest zależny również od dwóch typów receptorów zlokalizowanych na komórkach tłuszczowych. Są to receptory L /alfa/ - do których przyłącza się insulina pobudzając gromadzenie tłuszczu, a co za tym idzie przyczynia się ona do powiększania objętości komórek tłuszczowych oraz receptory B /beta/ - do których przyłączają się glukagon i adrenalina, pobudzając rozkład tłuszczów i zmniejszenie rozmiarów komórek tłuszczowych.
Problem skutecznej eliminacji tłuszczów z adypocytów (czyli komórek tłuszczowych) stał się głównym tematem badań wielu laboratoriów farmaceutycznych i kosmetycznych na świecie. Badania te prowadzi się w dwóch kierunkach:
pierwszy cel, to znalezienie substancji blokujących receptory L/alfa/,
drugi cel, to znalezienie sposobu obniżenia poziomu glukozy w komórkach niezależnego od drogi hormonalnej (czyli insuliny, która powoduje obniżenie nadmiernej ilości glukozy we krwi).
Związkami skutecznie blokującymi receptory L/alfa/ okazały się substancje otrzymywane z roślin takie jak: ksantyna (wyciąg z zielonej kawy), rutyna (wyciąg z ruty zwyczajnej) teofilina i aminoteofilina (wyciąg z liści herbaty), kofeina (wyciąg z kawy, guarany), escyna (wyciąg z kasztanowca). Szczególnie escyna odznacza się dużą aktywnością, przyczepiając się do receptorów alfa hamuje ich rolę. W tym czasie receptory beta są stymulowane przez adrenalinę i glukagon, które aktywują rozkład i usuwanie tłuszczów. Kofeina ma dodatkowo zdolność blokowania jednego z enzymów przyczyniających się do gromadzenia tłuszczów. Należy jeszcze wspomnieć o L-karnitynie, która co prawda nie ma zdolności blokowania receptorów alfa, ale odgrywa dużą rolę w procesie rozkładu i spalania tłuszczu w komórkach, ułatwiając przebieg tych procesów, dlatego też tak często możemy ją spotkać w składzie wielu preparatów antycellulitowych.
W badaniach nad obniżeniem poziomu glukozy we krwi, niezależnie od produkcji insuliny, duże osiągnięcia posiada medycyna wschodu: Chin, Indii i Japonii. Okazało się bowiem, że substancje czynne otrzymywane z roślin wschodu posiadają właśnie takie właściwości. Rośliny te podzielono na dwie grupy. Do pierwszej grupy należą rośliny, których wyciągi podawane wewnętrznie mają zdolność do pobudzania trzustki do produkcji insuliny, dzięki czemu następuje obniżenie poziomu glukozy we krwi. Rośliny te odgrywają dużą rolę np. przy leczeniu chorych na cukrzycę. Natomiast laboratoria firm kosmetycznych interesują się głównie drugą grupą roślin, które potrafią obniżać poziom glukozy w komórkach, zupełnie niezależnie od drogi hormonalnej. Do roślin tych zaliczamy m.in. żeń-szeń, karanta, fasola, jambol. Wyciągi z tych roślin mają zastosowanie w preparatach antycellulitowych. Dokładne działanie tych wyciągów, sposób w jaki wpływają one na rozkład tłuszczów w komórkach tłuszczowych nie jest jeszcze tak końca poznany, wiadomo, że ważną rolę odgrywają w tym procesie związki o nazwie glikany, wchodzące w skład ekstraktów wyżej wymienionych roślin.

PRZYKŁADY:
Norel – krem wyszczuplający z kompleksem antycellulitowym,
Dax Cosmetics – specjalistyczny koncentrat wyszczuplający do redukcji cellulitu,
Lirene - intensywny krem antycellulitowy, intensywny płyn antycellulitowy, aktywne serum antycellulitowe,
Dermika – koncentrat antycellulitowy i wyszczuplający,
Garnier – antycellulitowy żel wyszczuplający,
Soraya – intensywnie ujędrniający krem antycellulitowy,
Evelline Laboratories – serum intensywnie wyszczuplające i ujędrniające, antycellulitowe,

asia
01-07-2009, 22:20
w dziale rozstępy wrzuciłam posta z przepisem na domową maskę, działa na jedno i drugie :) tu kopiuję sam skład:

Przepis na domową maskę:

cynamon
imbir
kakao naturalne
wyciąg z kawy
wódka lub spirytus z wodą, co kto ma pod ręką
sok aloesowy



oprócz tego dobre są ćwiczenia z agrafką / motylkiem/ gruszką (zwał jak zwał..) i bieganie (a przynajmniej te mi pomagają)dorzucam ćwiczenia na fitball - nie jestem ich autorem - , ( bo ogólnie ćwiczenia wg mnie podnoszą elastyczność) - piłkę można kupić w sklepach sportowych, a tańsza wersja (ja ja mam i jest ok) w tesco za 19zł Scyzoryk
Ćwiczenie wzmacnia: mięśnie tyłu i przodu ud, pośladków; rozciąga mięśnie tyłu ud.

Połóż się na plecach, łydki oprzyj na piłce FitBall. Ręce ułóż wzdłuż tułowia i unieś biodra tak, aby tułów i nogi tworzyły linię prostą. Nie opuszczając bioder, oderwij od piłki prawą nogę i ustaw ją pionowo. Następnie uginaj lewe kolano, przyciągając do siebie piłkę lewą nogą i unosząc biodra jeszcze wyżej.
Zatrzymaj ruch, gdy na piłce pozostaną tylko palce lewej stopy, a prawa noga ustawi się pod kątem ok. 45 stopni do podłoża. Powoli wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 10 powtórzeń i ćwicz drugą nogą.

Skręty tułowia w klęku
Ćwiczenie wzmacnia: brzuch, głównie mięśnie skośne, mięśnie pleców i tył barków.
Uklęknij na kolanach, pochylając tułów do przodu, oprzyj dłonie na piłce stabilizacyjnej. Łydki rozsuń na szerokość bioder, wyprostuj kręgosłup i łokcie. Głowę trzymaj w linie prostej z łokciami i kręgosłupem. Napinając mięśnie brzucha, wykonaj skręt tułowia w prawo, jednocześnie sięgając lewą ręką pod klatką piersiową w prawo. Wróć do pozycji początkowej. To samo ćwiczenie zrób w przeciwną stronę, kończąc 1 powtórzenie. Wykonaj 10 powtórzeń.

Łuk
Ćwiczenie wzmacnia: mięśnie ud i pośladków; rozciąga mięśnie tułowia, przedniej części barków, zginacze bioder.

Usiądź na piłce FitBall, a następnie przenieś stopy do przodu tak, by opuścić biodra nieco przed piłkę. Wstrzymaj ruch, gdy piłka będzie podtrzymywać górne części pośladków i kręgosłup do wysokości łopatek. Rozstaw stopy na szerokość bioder. Ramiona przenieś w bok. Ugnij łokcie tak, by przedramiona ustawiły się pionowo. Na wdechu napnij brzuch i wyprostuj kolana. Jednocześnie wyciągnij ręce, ustawiając je równolegle do podłoża. Ciało powinno utworzyć łuk wsparty na piłce. Z wydechem wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj 10 powtórzeń.

Unoszenie tułowia na piłce
Ćwiczenie wzmacnia: mięśnie skośne brzucha, bioder; rozciąga mięśnie tułowia.

Połóż się na lewym boku na piłce stabilizacyjnej. Lewe podudzie oprzyj na podłożu, a prawą nogę wyprostuj w kolanie i wyciągnij w bok, opierając stopę na podłożu. Wyprostuj ręce nad głową, na przedłużeniu tułowia. Dłonie skieruj wnętrzami do siebie. Na wdechu napnij mięśnie brzucha. Z wydechem unieś tułów i ręce do pionu; lewe biodro pozostaje oparte na piłce. Powoli wróć do pozycji początkowej. Wykonaj 10 powtórzeń i ćwicz na drugim boku.

madzialena
01-07-2009, 23:13
a ja właśnie sie smyram serum ujędrniająco wyszczuplającym od Eversun :) no i dziewczyny musze wam powiedzieć że widze poprawe :P to dopiero 4 dni stosowania ale zaczyna sie coś dziać :D

natalia268
05-07-2009, 14:15
ja polecam peeling z fusów kawy... Trzeba wsmarowywać w ciało 2-3 razy w tygodniu... i skóra jest taka wygładzona i w ogóle.. jak u niemowlaka :P ...

gosia1986
17-07-2009, 10:23
Niestety... tak jak piszecie - cellulit jest zmorą Nas wszystkich. Ma go 96 % kobiet. Więc warto sobie zadać pytanie czy W DZISIEJSZYCH CZASACH nie jest czasem to normalne zjawisko? Przy dzisiejszym trybie życia, odżywiania - nawet nie wiadomo czy w owocach i warzywach jest jeszcze choć 50% tych wartości odżywczych, które tam powinny być, a nie mówię o mięsie, makaronach itd. Wszystko ma pęłno chemii.... I stąd mamy tą "zmorę".
Oczywiście w tych 96% kobiet znajdują sie osoby które są w 1 stadium (z 4). Pierwsze stadium charakteryzuje się tym, że na gołe oko nie widać cellilitu, dopiero po zmarszczeniu skóry rękoma widać, że on tam JEST. Trzeba robić wszystko, aby się on nie przekształcił w stadium 2 - widoczne dla wszystkich:(
Wiele osób ma 2 stadium na udzie od tylnej strony - warto wtedy sprawdzić czy cellulit wtedy nie jest również na ŁYDCE od tylnej styrony - w 1 stadium- u 60% osób tak jest:(
Znam wiele osób które walczyły z cellulitem - takie, które ważą 50kg i takie ważące 70 kg. Waga nie ma znaczenia - tylko - chemia jaką spożywamy. Uważam, że w dzisejszych czasach nie da się tego ustrzec. Nie znam kobiety, której zniknął celluluit... I chyba to już nie jest możliwe...
A może jest tak, że my jesteśmy normalne bo jestesmy w większości 96% ?

ivonna70
17-07-2009, 14:29
Kobitki!!!!!! Uważajcie przy stosowaniu Elancylu!!!!!! Nie wychodźcie po zastosowaniu na słońce i nie róbcie dużego wysiłku. Ja mam nauczkę i makabryczne wykwity na nogach. Wyglądam jakbym wyhodowała sobie czerwonego kalafiora na udach. Początkowo były to małe wykwity, które po paru godzinach znikały, ale dzisiaj wyglądam jak monstrum. Po wycieczce rowerowej zawitałam do apteki i dowiedziałam się, że to jest najprawdopodobniej efekt zastosowania preparatu połączony z wysiłkiem i słońcem. Mam nadzieję, że po lekach szybko ustąpi.

leniuch
13-08-2009, 14:30
To i ja dorzucę swoje pięć groszy w tym temacie. Osobiście grzebałam mocno w internecie na ten temat i wygrzebałam ciekawy artykuł, opisujący to diabelstwo i sposoby zapobiegania/walki .>>>> Potyczki z cellulitem | mamypomysl.pl (http://www.inspirander.pl/uroda-i-styl/potyczki-z-cellulitem) . Polecam lekturę, bo długa nie jest a parę fajnych rzeczy wyczytać można.

mariolak83
10-09-2009, 10:22
a ja kupilam maske planet spa z morza martwego z Avonu i folie spożywczą i bede się obwijać... zobaczymy czy jakiś efekt to przyniesie

asia
10-09-2009, 12:00
ja lubię tą maskę, widać różnicę

mariolak83
10-09-2009, 12:26
ja lubię tą maskę, widać różnicę
o to super! pocieszylas mnie dziękuje:*:*:*

mariolak83
17-09-2009, 10:45
skorzystałam z pomysłu Woszczurka i też skombinowałam swoj włąsny zestaw walki z tą zmorą!!!! zobaczymy jaki będzie efekt...

iwma
17-09-2009, 12:15
Ja uzywam tego:Krem termoaktywny na cellulitis CREMA ANTICELLULITE TERMOATTIVA.Jest rewelacyjny.

mariolak83
17-09-2009, 12:18
Ja uzywam tego:Krem termoaktywny na cellulitis CREMA ANTICELLULITE TERMOATTIVA.Jest rewelacyjny.
a z jakiej to firmy???? jak znajdziesz zdjecie to wklej prosze?albo jakis link

iwma
17-09-2009, 12:49
wpisz sobie ta nazwe co jest wyżej w google i wyskoczą Ci strony z tym kremem.

kalaga4
17-09-2009, 20:32
ja polecam elancyl cellu reverse i tabletki cellasene. nie są tanie ale na allegro można znaleźć całkiem niezłe okazje;) po ciąży miałam straszny cellulit!!! okropny!!!!!! efekty były zauważalne już po kilku dniach!!!!!!!!:love: polecam z całego serca:love:

Debi
01-10-2009, 11:32
Najlepszy składnik który wydał mi się skuteczny to jod. Czasem balsamy mają go w składzie

hersa
01-10-2009, 12:53
kiedyś gdzieś czytałam ze bańki chińskie pomagają (tzn zasysa się skórę posmarowaną oliwką i się tak jeździe po niej) dziewczyny mówiły że nawet opuchlizna z łydek i kostek zchodzi. Kupiłam nawet takie ale jakoś brak mi chęci na masaże :P chyba musze zaczać bo u mnie to dopiero początki celulitu ale zdaję sobię sprawę że za jakiś czas może być za późno... Moja mama to ma dobrze- nigdy nie miała i nie ma z tym problemów, normalnie nie znajdziecie nawet jednej celulitowej kropeczki.

tu temat o bańkach :masaż chińską bańką - Forum Wizaz.pl (http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=127280)
a tu bańki:Bańki akupunkturowe - bańki chińskie gumowe - 4 sztuki - Apteka internetowa Słonik - produkty kosmetyki Vichy Roche-Posay Avene Ducray Klorane A Derma (http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.php?c=&products_id=1927)

asia
01-10-2009, 22:21
ja kupiłam takie bańki w aptece 4 za 15zł. są spoko, tylko jak przestajesz robić to momentalnie wraca. przynajmniej mi:)

rudzia1985
02-10-2009, 14:33
poki chodzilam do szkoly, pozniej pracy to nie mialam problemu z tym diabelstwem :) jak zaczelam kiblowac w domu od 1,5 roku w Niemczech to problem stal sie dla mie strasznie wnerwiajacy...jakbym nie ubrala stroju kapielowego i nie spojrzala w lustro to bym nawet nie wiedziala ze mam "pomaranczke" :( jestem szczupla a nawet bardzo ale wszystko idzie mi w uda ;)
ogolnie cwicze na steperze i wzmacniam miesnie ud i czasami latam na basen pomachac nogami, do tego moj chlop czasami masuje mi udzielce i posladeczki ale jak zawsze on ma z tym problem bo mu sie nie chce...
moze w koncu po jakims czasie zminimalizuje jego widocznosc :)

ania38
02-10-2009, 14:45
mnie pomaga guam ,okłady z błota,jest kilka rodzai rozgrzewające i zimne co kto lubi.
ja często kupuję guam rapid bo zabieg tylko trwa 15 minut czyli króciutko!
jest też i dla mężczyzn:)))

hersa
11-12-2009, 21:12
e tam się przejmujecie, ona się nie przejmuje i w miniówkach lata :D
Smog.pl - Cellulit Rihanny - OBEJRZYJ ZDJĘCIA! (http://www.smog.pl/txt_gfx_audio/31072/cellulit_rihanny_obejrzyj_zdjecia/)

dzoana
11-12-2009, 22:17
hhihi myślę, że jak ona może to czemu my nie? :D jaka masakra :P

tusia
11-12-2009, 22:31
ja też polecam GUAM jest rewelacyjny
przewaznie kupuję duży pojemnik błota Guam:D smaruję się , owijam folią i leże pod kocem elektrycznym:rolleyes:
seria 12 zabiegów(bo na tyle starcza 1 kg błotka) daje rewelacyjne efekty. Skóra wygląda duzo lepiej, zmiensza się obwód ud:] no i celulit jest zredukowany
Guam kosmetyki do wyszczuplania. GUAM odchudza i redukuje cellulit. (http://www.cosmoline.pl/)

natalia268
11-12-2009, 22:36
mniami :skacze: !

ciekawe czy jakis fotomontaz czy to naprawde... jesli prawda to ma wystarczająco pieniędzy by coś z tym zrobic... chyba ze nie widziałą bo to w końcu z tyłu a nie z przodu wiec mogła nie zauważyć :hahaha:

Anika
13-12-2009, 21:59
tak GUAM jest rewelka ,ale tanisza metoda w walce z celulitem moze sie tez okazac zwykla szczotka z wypustkami. Wystarczy ze bedzie sie robilo nia masaz. W ten sposob poprawiamy krazenie i celulit sie redukuje. A i jeszcze jedno! Slyszalam ze naprzemian cieplo- zimny prysznic tez pomaga.

milenka_olsztyn
14-12-2009, 16:32
a ja na cellulit polecam detoren
POZBĄDŹ SIĘ CELLULITU TAK JAK JA! DETOREN 500ml (847681112) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item847681112_pozbadz_sie_cellulitu_tak_jak_ja_det oren_500ml.html)
bardzo dobre efekty i strasznie tani

libres
14-12-2009, 20:00
O rany:blink: ale to obrzydliwie wygląda:wow:

asia
14-12-2009, 22:50
a to jest dokładnie to samo na co dawałam przepis, tu albo w rozstępach, faktycznie działa rewelacyjnie

tusia
14-12-2009, 23:10
o kurcze, pierwsze widze ten Detroen, stosowałyście go? Jak długo? Mozecie cos bliżej??

asia
15-12-2009, 01:01
ja to stosuje tylko że handmade, skład dokłądnie ten sam podejrzewam że ktoś to na chacie robi :) jest bardzo dobre

milenka_olsztyn
15-12-2009, 07:09
ja stosowałam i naprawde polecam.

tusia
15-12-2009, 12:48
jedno opakowanie kupić? dwa? chętnie bym spróbowała:huh:

asia
15-12-2009, 14:00
zrób sobie sama, szybciej będzie:) cynamon, imbir, kawa, kakao naturalne, wódka i sok aloesowy, chyba to wszystko, razem trzeba zmiksować:) ja dziś robie małą porcję:)

milenka_olsztyn
15-12-2009, 16:22
hehehe ja za leniwa jestem na robienie samemu. a myślę że za te składniki i tak wyjdzie tyle samo co za kupienie juz gotowego.
weź narazie 500ml po tym juz powinny być fajne efekty. u mnie była różnica przy 200ml:):)

asia
15-12-2009, 16:42
hehe:) mi sie zdaje że przy pierwszym razie już jest, zrób sobie fotke przed i po:)

tusia
15-12-2009, 16:53
składniki niezłe:) musze spróbować:D mazałam sie guamem to i tym się wysmaruje:D

madzivlek
22-12-2009, 17:36
ja sie zgodze wlasnie ze szczuple osoby maja celulit:( ja jestem szpupla i mam 17 lat a i tak mam juz celulit:(( maasakra..

Anika
01-01-2010, 23:11
Celulit jest wynikiem m.in. problemow z metabolizmem i nierownomiernego rozkladania sie tkanki tluszczowej. Mozna go nabyc bedac 15-lata albo 50latka. Wiek tutaj nie ma nic do rzeczy.
Chociaz slyszalam kilka niesamowitych historii od ciotek, babć, sasiadek itd. Ale to raczej trzeba by bylo umiescic w dziale DOWCIPY :D

daniela dorsz
05-02-2010, 08:53
Dziewczyny mam super przepis na rozstanie się z cellulitis.Fusy z kawy z dodatkiem oliwy z oliwek i sok z cytryny.Po miesiącu skóra jest wygładzona i sprężysta.Polecam wszystkim którzy mają problem z tym tematem.Grunt to wytrwałość i systematyczność.Pozdrawiam:przytul:

wercia
05-02-2010, 09:30
A jak czesto trzeba wcierac?? i na ile??

Gość
05-02-2010, 09:32
dziewczyny był juz temat o cellulitis ... nie róbcie bałaganu...

zapraszam tu

http://forum.wzorki.info/pielegnacja-twarzy-i-ciala/792-nasza-zmora-cellulit.html

a wyszukiwarka naprawde nie gryzie i nie kopie:)

majkarodzik
05-02-2010, 09:35
juz jest taki temat: http://forum.wzorki.info/pielegnacja-twarzy-i-ciala/792-nasza-zmora-cellulit.html

---------- Dodano o godzinie 09:35 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:33 ----------

O przepraszam Woszczurku:)

natka_23
05-02-2010, 15:30
na cellulit także pomocne jest picie 2.5litra wody dziennie, organizm jest oczyszczany z toksyn

czarnyaniol121
02-03-2010, 14:03
w dziale rozstępy wrzuciłam posta z przepisem na domową maskę, działa na jedno i drugie :) tu kopiuję sam skład:

Przepis na domową maskę:

cynamon
imbir
kakao naturalne
wyciąg z kawy
wódka lub spirytus z wodą, co kto ma pod ręką
sok aloesowy





dziewczyny gdzie ja mogę dostac sok aloesowy??
i ile on mniej wiecej kosztuje??

asia
02-03-2010, 14:27
w aptece, 27zł za litr

czarnyaniol121
02-03-2010, 22:38
dziękowac :D

naatajla
17-03-2010, 12:07
Składniki aktywne w preparatach

Wbrew pozorom liczba składników aktywnych umieszczanych w tego typu preparatach jest ograniczona. Znanych jest kilkanaście substancji, których działanie antycellulitowe i wyszczuplające jest najbardziej skuteczne. Poszczególne preparaty różnią się między sobą kombinacją tych składników oraz ich stężeniem. Podstawową rolę różnicującą odgrywają też oczywiście wyżej wspomniane „nośniki” substancji aktywnych- od ich zaawansowania zależy skuteczność i cena produktu.

Najczęściej spotykane to:
- kofeina, sole kofeiny - składnik aktywny pochodzenia roślinnego, w kosmetyce używana głównie w preparatach antycellulitowych; redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej, wykazuje działanie wyszczuplające, poprawia krążenie zwiększając przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, wspomaga w wydalaniu toksyn z organizmu i usprawnia funkcjonowanie tkanki łącznej. Największe stężenie osiągnięto w takich preparatach jak LIERAC Ultra Body Lift Minceur (10%) oraz w ELANCYL Koncentrat Lipo-reduktor (ok. 6%).

- L-karnityna - składnik aktywny, pochodzenia różnego, o charakterze witaminy, odmiana L jest aktywna biologicznie w regulowaniu poziomu tłuszczów w organizmie, stąd jej obecność (albo samodzielnie, albo jako składnik kompleksów składników) w produktach antycellulitowych i wyszczuplających (m.in.w DERMEDIC Cellu-end, LIRENE Aktywne serum antycellulitowe, DERMIKA Superaktywne Multiserum).

- Centella asiatica (wyciąg) - stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu wzmacnia strukturę skóry, ujędrnia ją i uelastycznia. Wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Te dwa kierunki działania czynią ją bardzo dobrą substancją aktywną zalecaną w przypadku cellulitu i rozstępów. Obecna m. in. w gamie Eris Tricellux, Lirene, Dermika Noblesse Body Spa, Rilastil Preparat na cellulit w ampułkach.

- Eskulina - wzmacnia naczynka krwionośne skóry, zapobiega opuchliźnie. Neutralizuje wolne rodniki oraz chroni substancje wrażliwe na utlenianie, dzięki czemu przedłuża ich aktywność np. zapobiega utlenieniu jednej z substancji stymulujących spalanie tłuszczów. Obecna m.in. w gamie Eris Tricellux; Rilastil.

- C.L.A. - kwas linolowy, bardzo „modny” składnik, połączony z L-karnityną działa na poziomie komórkowym, aktywnie spala zalegający w komórkach tłuszcz i aktywnie blokuje napełnianie się tych komórek ponownie, czyli reaguje na dwie główne przyczyny powstawania cellulitu. Obecny m.in. w Dermika Noblesse Body Spa Superaktywnym Multiserum oraz w Dax Cosmetics Perfecta Body Budyń Wyszczuplający.

- Mangan - nowość w kosmetykach antycellulitowych - laboratoria Vichy odkryły jego skuteczne działanie rozkurczające włókna kolagenowe, które ulegają usztywnieniu pod wpływem rozrostu komórek tłuszczowych. Zmiękczenie włókien pozwala na silne wygładzenie powierzchni skóry i redukcję „pomarańczowej skórki”. Obecny w Vichy Lipocure Serum Wygładzającym.

hassi
20-03-2010, 23:55
Ja, poniewaz na zmiane tyje/chudne po kilkanascie kilogramow na rok, mam ogromna sklonnosc do cellulitu juz od wielu lat. Nie jest to cellulit widoczny tylko po scisnieciu faldki w dloni... o takim moge sobie pomarzyc..
Zaczyna sie juz przy kolanach :( Stosowałam maaase kosmetykow, miedzy innymi 3 pudelka tego detorenu, który wczesniej chwalilyscie. Regularnie, z masazami i naprzemiennymi temperaturowymi natryskami. Oczywiscie bez efektu. Ale przez tyle lat podzialal jeden, ktory stosowalam przed wakacjami.
Jest to kosmetyk z linii DaX Cosmetics "Koncentrat wyszczuplajacy do szybkiej redukcji cellulitu"
Wielka tuba kosztuje ok 10zl ;)
W tamtym roku udalo mi się poraz pierwszy w zyciu(nie liczac dziecinstwa) nosic sukienke w wakacje odslaniajaca kolana i nawet ciut wyzej:)
Nie stosuje tego kosmetyku caly rok (moze udaloby mi się wtedy zwalczyc go calkowicie), bo mam tendencje do szybkiego uzalezniania sie od kremow/balsamow itd..
dziala na mnie blyskawicznie, wiec boje się od tego uzaleznic.:)
U mnie efekty widoczne są juz po pierwszym stosowaniu, skora jest fajnie napieta, nie taka rozlazla, po tygodniu mozna zmiane dostrzec golym okiem, a po miesiacu mam o ponad polowe cellulitu mniej (producent zapewnia ze powinno się utracic ok 85%) zaczelam go stosowac, poniewaz wszystkie kolezanki skutecznie stracily dzieki niemu cellulit.
Mi nie pomaga calkowicie(moze przez te krotkie fazy stosowania), ale jest to jedyny kosmetyk, po którym widac az takie efekty, wiec szczerze polecam :DD

nanami7
21-03-2010, 13:43
ja mam malutki cellulit na pupci. Szczerze przyznam, że nie przeszkadza mi on :) cellulit to taka kobieca sprawa, więc nie zaprzątam sobie tym głowy. Może gdyby był duży i miałabym na nogach to pewnie też stosowałabym balsamy i kremy ... :)

kiedyś mieli też dobry z AVON w takiej żółtej tubie, ale wycofali go... :/:

czarnyaniol121
18-04-2010, 21:33
ja wypróbowałam juz wiele żeli kremów balsamów na celulit i działały na mnie dwa...
jeden z biedronki taki biało pomaranczowo niebieski
i z bielendy termoakktywny zel wyszczuplajaco drenujacy
niestety tego z biedronki od dluzszego czasu nie moge znalezc ani w zd-woli ani w paru innych miastach
a ten z bielendy był w gratisie do jakiegos innego i tez za choinke nie moge go nigdzie znależć...

Paulistka
14-05-2010, 17:18
Jeśli chodzi o mnie to ja jestem po zabiegach BODY HEALTHem i powiem wam, że rewelka!
Co prawda nie miałam go dużo ale...nie mam już tych nierówności na skórze. Obwód też mi się zmniejszył i krążenie w nóżkach do normy wróciło :skacze:
Teraz będę co miesiąc powtarzać...mam nadzieje, że to do mnie nie wróci ;)

Etna
14-05-2010, 20:04
ooo prosze! i ile taki zabieg kosztuje?

Paulistka
14-05-2010, 22:10
U mnie w salonie jeden 150zł + ubranko.
10 zabiegów 1500zł + 2 abiegi gratis :)

Nie orientuję sie jak tak w innych;)

Kaja21
15-05-2010, 11:44
ja osobiście bardzo polecam żel antycellulitowy z oriflame sama go używałam i nie dość żę straciłam całkiem cellulit to jeszcze 2cm w udach a zużyłam 2 opakowania^_^
Perfect Body Anti-Cellulite and Slimming Gel Oriflame opinie i recenzje (http://www.stylistka.pl/kosmetyki/oriflame/perfect-body-anti-cellulite-and-slimming-gel/)

RoksiSK
15-05-2010, 12:20
Zaopatrzyłam się ostatnio w zabieg arbuzowy z Bielendy - dziewczyny jak te preparaty bosko pachną :love:
Peeling wygląda i pachnie jak zmiksowany arbuz, maseczka ma perłowo- malinowy kolor. Jest jeszcze balsam i serum. do tego kupiłam koc termalny - przyda mi się później do gabinetu ;)

eksnail
15-05-2010, 22:00
a ja stosuję zel eveline ten rozgrzewający, wieczorem w łóżku pościskam pośady z 30 razy i po paru tyogniach juz iwdze różnicę:skacze:

hersa
16-05-2010, 12:17
a ja stosuję zel eveline ten rozgrzewający, wieczorem w łóżku pościskam pośady z 30 razy i po paru tyogniach juz iwdze różnicę:skacze:

a próbowałaś tak ściskać bez żelu? może takie same efekty będą?

Ja dobrych parę lat temu jak jeszcze nie miałam takiej wielkiej opony na brzuchu tylko taką małą oponkę to postanowiłam przez cały dzień chodzić z napiętymi mięśniami brzucha, bo stwierdziłam, że jak się ćwiczy to tak samo się napina i po miesiącu nie miałam żadnej oponki i wyraźnie "twardszy" brzuch. :)

eksnail
16-05-2010, 18:03
Bez żelu próbowałam, ale on fajnie rozgrzewa i chyba wydaje mi się że lepiej ten tłuszcz się stapia:P

kasiasssss
16-05-2010, 18:07
nigdy sam krem nie daje takich efektow,musi byc stosowany z cwiczeniami i dieta,wtedy dziala rewelacyjnie

RoksiSK
17-05-2010, 17:40
nigdy sam krem nie daje takich efektow,musi byc stosowany z cwiczeniami i dieta,wtedy dziala rewelacyjnie

Dokładnie tak jak Kasia pisze - preparaty jedno, ale muszą być wsparte ćwiczeniami i odpowiednią dietą.

mulinka
02-06-2010, 13:37
A co myślicie o zabiegach antycellulitowych? Niedawno czytałam na stronie Kliniki Pielęgnacji Urody Amaya o zabiegu Lipo Shock - to zabieg polegający na likwidowaniu cellulitu przy pomocy ultra dźwięków. Podobno przyszło to do nas z zachodu, tam jest to bardzo popularny zabieg i ma bardzo pozytywne opinie. Czy ktoś z was stosował?

karna26
02-06-2010, 18:11
Ja jakis czas temu wziełam kilka zabiegow " Cellulogii ",nózki duzo lepiej wygladały,pózniej powinno sie robic 1 zabieg w miesiacu zeby utrzymac efekt, ale jak wyjechałam za granice to juz nie miałam mozliwosci chodzic na zabiegi wiec celulit powrocił,a teraz zaczełam robic sobie masaże bańką chinską,takze zobacze czy cos mi pomoże,tylko nie kiedy siniak mi wyjdzie,jak za mocno zassam bańke :/:
Acha jeszcze kupiłam sobie z "Clarena" krem rozgrzewajacy i tylko brakuje mi jeszcze koca elektrycznego,bo na pewno pod kocem efekt byłby szybszy.

kasiasssss
02-06-2010, 18:52
wszytskie zabiegi sa drogie,ja ostatnio nie mam czasu nawet na cwiczenia adupa rpsnie,czy ktos wyprobowywal plastry na celulit?jestem ciekawa czy to dziala?

karna26
02-06-2010, 18:55
Nie mam pojęcia czy plastry działaja,jeszcze trzaba sie zaopatrzyc w tabletki na celulit,ale my kobiety to mamy przechlapane :]

kasiasssss
02-06-2010, 18:56
ja cale zycie sie odchudzam,to jest straszne,wiecznie jestem gruba

milenka_olsztyn
03-06-2010, 16:38
a widziałyście tą gre??
Gra PC Mój Fitness PL + mata do ćwiczeń (1055295133) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item1055295133_gra_pc_moj_fitness_pl_mata_do_cwicz en.html)

pogodka20
04-06-2010, 19:34
milenka po cos to pokazala,:) ja taką chce :skacze: ino kase dorwe:cwaniak2:

milenka_olsztyn
04-06-2010, 19:41
hehe też właśnie bym ją chciała ale narazie na perfumy zbieram:D

seqoya
06-06-2010, 19:58
Endermologia LPG jest jedną z najbardziej poszukiwanych i najlepiej rozpoznawalnych metod walki z cellulitem i kształtowania sylwetki. Naturalna, nieinwazyjna i skuteczna metoda oddziałująca na lokalne otłuszczenia oporne na dietę i gimnastykę, jedna z najbezpieczniejszych.
Masaż tkanki wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy, wyposażonej w dwie niezależnie napędzane rolki, które mogą zbliżać się do siebie, obracać z regulowaną prędkością w tych samych lub przeciwnych kierunkach wspomaganych podciśnieniem. Umożliwia to uzyskanie szeregu typów fałdów skóry o różnej głębokości i grubości, dzięki czemu precyzyjnie osiąga się założone cele zabiegu. Skuteczność Endermologie została potwierdzona naukowo przez szereg badań i testów przeprowadzanych na całym świecie. Zostały one udostępnione na stronie www.cosire-lpg.com

Kosmetyki to dobry dodatek, bez diety, bez gimnastyki jesteśmy w stanie osiągnąć porażający efekt. Dawno temu nie dowierzałam w skuteczność tego typu zabiegów, jednak nie ma nic lepszego jak porządny masaż podciśnieniem. Każda kobieta po serii zabiegów wychodzi z ogromnym uśmiechem na twarzy. POLECAM

tusia
07-06-2010, 09:34
ja ostatnio widzialam u siebie gabinet oferujący masaż Rolletic znajoma polecała, ze bardzo dobry jest na celulit...korzystała któraś????
u mnie 10 zł za godzinę...chyba sie wybiore:D

Ewelina83
07-06-2010, 09:41
dziewczyny a jak poradzic sobie z wiotczala skora na brzuchu???Pop porodzie dwa lata temu wrocilam do swojej wagi ale skora na brzuchu zostala naciagnieta i jak sie zginam to sie marszczy jak u starej babci wyglada to strasznie:( Stosowalam kremy anty cellulitowe i inne ale nic nie pomaga....

Valia
07-06-2010, 09:43
podobno mustella i perfecta pomagaja. i sa jakies specjalne masaze, ale musisz cos na ten temat poszukac juz w necie.

milenka_olsztyn
07-06-2010, 10:11
kup jakieś ujędrniajace żele najlepiej do biustu bo naprawdę pomagają i smaruj brzuch:)
a jeśli chodzi o Rolletic to ja korzystałam z karnetu i szczerze polecam:) może celulit nie zniknął ale w obwodzie zginęło nawet po 6-7cm.... ja chyba zapisze się jeszcze raz na to:)

kasiasssss
07-06-2010, 12:17
ja stosuje diete bialkowa,kupilam linee i plastryodchudzajace musze zniszczyc ta cholere,jeszcze balsamy stosuje i masuje uda,ciezka sprawa

tusia
07-06-2010, 12:31
ja dzisiaj ide umówić sie z tym rolletic-em:tany: juz czuje jak mi ubywa tu i ówdzie:haha:

kasiasssss
07-06-2010, 12:33
nie polecam,ale jak chcesz sprobuj,ja musze jeszcze cwiczenia dolaczyc,bo tak to nie wiem czy zdaze schudnac przed 50tka

milenka_olsztyn
07-06-2010, 12:36
a czemu nie polecasz??

tusia
07-06-2010, 12:36
dlaczego nie polecasz? az mnie zaciekawilo.....bo teraz juz nie wiem, iśc....nie iść....

milenka_olsztyn
07-06-2010, 12:45
Tuska idz:) u mnie to wszędzie i tak 1 masaż jest gratis więc wiesz przetestować można... no chyba że łatwo robią ci się pajączki na nogach i pękają zyłki... ale jak nie to śmigaj śmiało:) ja przed tym zabiegiem jeszcze w domku smarowałam się antycelulitowymi kremami

Paulistka
07-06-2010, 14:20
dziewczyny a jak poradzic sobie z wiotczala skora na brzuchu???Pop porodzie dwa lata temu wrocilam do swojej wagi ale skora na brzuchu zostala naciagnieta i jak sie zginam to sie marszczy jak u starej babci wyglada to strasznie:( Stosowalam kremy anty cellulitowe i inne ale nic nie pomaga....
Ja na zwiotczałą skóre po porodzie polecam zabiegi aparatem MABEL 6 RADIOFREQUENCY
-- Likwidacja miejscowego nagromadzonego tłuszczu(głębokie działanie na wszystkie jego warstwy)
-- Wygładzenie zmarszczek
-- Likwidacja zwiotczeń skóry
-- Zwiększenie gęstości i elastyczności skóry
-- Zabieg całkowicie bezbolesny

hassi
08-06-2010, 16:16
Tusiaa ja wiem! :) rolletic jest super, sama nie korzystałam, ale dużo osob u mnie w rodziny na to chodzi, przyjaciołki tez sobie chwalą. Nie znam osoby ktora nie bylaby po nim zadowolona.
Cena jest u nas taka sama tez 10zl, ALE. nawet po 10 zabiegach nie bedzie WIDOCZNEJ RÓZNICY, no chyba ze wlasnie przed zabiegiem wetrzesz krem antycelulitowy to oczywiscie.
Na zabiegi najkorzystniej pojsc 2-3 razy w tygodniu (to ja juz wole fitness..;)
Moja ciocia, która miała taką samą galarete jak ja ( rozlazłe ciało po szybkiej utracie wagi, plus sklonnosci do bardzo dużego cellulitu, ja niestety nie moge nakladać nawet spodniczek bo cellulit jest bardzo widoczny gołym okiem juz dookola kolan) a po 3-4 miesiącach wyzbyła się go nie dosc ze całkowicie, to schudła ok 8 kg, mimo ze nie byla na zadnej diecie, nie cwiczyla dodatkowo itp.
Ja bym chetnie na to pochodzila ale u nas jest wszedzie do 18, a ja przyjezdzam z pracy przed 19;/
Ale wszystkim dziewczynom bardzo polecam :) i nie jest inwazyjny przede wszystkim! :)
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

milenka_olsztyn
08-06-2010, 16:29
też właśnie polecam:) i co Tuśka byłaś??
jak u mnie był ten pierwszy etap z masażem stóp to myslałam ze się posikam ze śmiechu:D

zyza
08-06-2010, 16:38
U mnie w salonie jeden 150zł + ubranko.
10 zabiegów 1500zł + 2 abiegi gratis :)

Nie orientuję sie jak tak w innych;)

u nas 90zl a ubranka nie trzeba kupowac bo my wynajmujemy na zabieg swoje i pozniej w pralni chemicznej pierzemy :D
u nas nazywa sie to body optimizer i daje rewelacyjne efekty ale zeby to znależc nalezy szukać pod haslem endermologia :D
jednak bąnki chinskie dzialaja na tej samej zasadzie i kosztują 45zl za zabieg tyle ze banki sa bardziej odczuwalne... endermologia czesto nie sdparwdza sie u klientek ktore musza poczuć ze cos je boli... i nie wazne ze efekty rewelacyjne... one nie widza bo to takie pitu pitu :D przy bankach czuć w przypadku mocno zbitego ciala nawet dosc mocno :D


A co myślicie o zabiegach antycellulitowych? Niedawno czytałam na stronie Kliniki Pielęgnacji Urody Amaya o zabiegu Lipo Shock - to zabieg polegający na likwidowaniu cellulitu przy pomocy ultra dźwięków. Podobno przyszło to do nas z zachodu, tam jest to bardzo popularny zabieg i ma bardzo pozytywne opinie. Czy ktoś z was stosował?

ja bym ultradziweki polaczyla wlasnie z endermologią lub bańkami poniewaz najpierw nalezy przedrenowac potem porozbijać ultradziwieki rozbijaja ale zeby wydostać to na zewnatrz musi byc dobra cyrkulacja w skorze :D


Ja na zwiotczałą skóre po porodzie polecam zabiegi aparatem MABEL 6 RADIOFREQUENCY
-- Likwidacja miejscowego nagromadzonego tłuszczu(głębokie działanie na wszystkie jego warstwy)
-- Wygładzenie zmarszczek
-- Likwidacja zwiotczeń skóry
-- Zwiększenie gęstości i elastyczności skóry
-- Zabieg całkowicie bezbolesny

fale radiowe tez wprowadzilabym po uprzednim drenowaniu... i na brzuch mozna zrobic jesli są rozstępy mikrodermabrazję :D

pomysly ze spa w ktorym pracuje :D
efektowne

tusia
08-06-2010, 16:47
jeszcze nie bylam na rolleticu, jutro sie wybiorę i obczaje co i jak:D i odrazu umówie sie na 3 x w tygodniu

hassi
08-06-2010, 17:27
Tusiu, moja mama jak byla to tylko mówiła zeby brzucha za mocno nie rolować bo potem żołądek bardzo boli..

karna26
09-06-2010, 13:20
A robiła któras z was Mezoterapie bezigłowa ?

kasiasssss
09-06-2010, 13:51
jesli ktoras chce odpoczac i byc wymasowana to polecam roletik ale nie na odchudzanie,bo wogole nie pomaga,

zyza
09-06-2010, 15:32
A robiła któras z was Mezoterapie bezigłowa ?
kochana mezoterapia beziglowa to jeden z programow... dziala to na zasadzie wtloczenia kosmetyku w skore a nie usuniecie cellulitu
mozna mezoterapie stosować przy pomocy ultradzwiękow, pradow galwanicznych albo fali radiowych :D

pytanie o jakich falach mowisz? ablo lepiej spytać kosmetyczki na jakiej zasadzie dziala ten sprzęt? ultradziweki, prądy czy fale radiowe

u nas robi sie zabieg tak: najpierw zabieg ultradzwiękami do rozbicia tkanki tluszczowej a dopiero mezoterapia ultradzwiekami zeby kosmetyk wtloczyć :D
samo wtloczenie nic ci nie da bo trzeba najpierw przedrenowac cialo zeby poprawic mikrokrązenie 9dzieki temu szybciej pozbedziemy sie nagromadzonych toksyn)
potem nalezy rozbić tluszcz w komorkach i go przepalić, dopiero w postaci plynnej jest w stanie wydostac sie z organizmu, a wydostanie sie z organizmu dzieki prawidlowemu mikrokrazeniu :D
czyli jak sie nie zacznie od drenazu i oczywiscie spozycia odpowiedniej ilosci wody niegazowanej to nici z rozbijania bo beda sie odbudowywac na nowo :D
wazne zeby wrzucic w kuracje jakis sposob spalania jak rowerek bieganie albo cuś :D

tusia
09-06-2010, 15:38
czyli najlepiej wybrać się na masaz odchudzający i drenaż limfatyczny?

milenka_olsztyn
09-06-2010, 20:57
jak rolletic nie pomaga na odchudzanie jak pomaga... zmniejsza obwód nieźle...

zyza
10-06-2010, 13:37
czyli najlepiej wybrać się na masaz odchudzający i drenaż limfatyczny?

tusiu kochana najlepiej przedrenowac sobie cialo ze 2-3 razy tak raz w tygodniu i wtedy masazem tym na pewno da efekt :D
a dodatkowo polecilabym rowerek na przepalenie bo ten masaz ci rozbije a jeszcze to trzeba przepalic :D

dlatego przy odchudzaniu tak wazne jest masaż, dieta i cwiczenia :D masaz rozbija, dieta i cwiczenia spalają, cwiczenia aerobowe cyzli calego ciala jak rower czy bieganie wspomaga krązenie czyli poniekąd drenuje :D

---------- Dodano o godzinie 13:37 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:34 ----------


jak rolletic nie pomaga na odchudzanie jak pomaga... zmniejsza obwód nieźle...
moze byc tak ze jednej pomoze drugiej nie :D Kasiasss z tego co pisala w odchudzaniu moze miec problemy ze zrzuceniem zbednych kilo ale mi np. samo wklepywanie kremikow pomaga na jakosc skory (chociaz celulit dopiero teraz mi sie ujawnil i przy ciezszych gabarytach sprzed ciazy to on sam mi znika) to wszystko zalezy od stopnia cellulitu i wlasnie odpowiedniego mikrokrazenia :D nie u kazdego dzieje sie tak samo :D takze ty bedziesz miala efekt Kasiasss moze go nie miec wogole :D

milenka_olsztyn
10-06-2010, 14:03
a no to bardzo dobrze bo z drenażem jest tak samo :)

zyza
10-06-2010, 14:19
a no to bardzo dobrze bo z drenażem jest tak samo :)
dokladnie! nie kazda dziewczyna ma problem od razu z zatrzymywaniem wody albo zastojami w ukladzie limfatycznym :D takze dobrze zacząc od drenazu i zobaczyc czy zaraz po przedrenowaniu nie chce sie od razu siku, jesli sie chce to znacyz ze organizm ma tendencje do lapania wody, tak samo jak pije sie za malo plynow to organizm zatrzymuje... a takz epuchniecie nóg moze oznaczac zastoje
i jesli nic nie pomaga na cellulit to zacząc od drenazu :D

acha drenaz mozna sobie zrobic wlasnie endermologia albo bańkami chińskimi :D nie jest on bolesny :D

milenka_olsztyn
10-06-2010, 14:39
no to bańki chińskie można samemu sobie kupić i się masować:) i zapłaci się za nie w aptece 36zl + 10zl oliwka a nie 60zl za zabieg:)

zyza
10-06-2010, 17:20
milenko widze ze nie wies zo czym mowie :D mylisz pojecie baniek chinskich stawianych do baniek chinskich do endermomasażu, te o ktorych ja mowie dzialaja na zasadzie ze szklana bańka podlaczona jest do rurki ktora urzadzenie zasysa powietrze :D i masz modulacje roznych programow :D do tego urzadzenia mozna podlaczyc takie kubki na biust albo posladki i pulsacyjnie ujedrnic te partie :D program w ktorym zasysanie skory jest ciągle jest do drenazu i rozbijania tkanki tluszczowej a te pulsacyjne moga sluzyć wlasnie do zassania miesnia posladkowego i na zasadzie wciagania i opuszczania masuja daną partię :D rozumiesz? i nie jest powiedziane ze po tym bedziesz miec siniaki czy kolka jak po bańkach stawianych :D
a i zycze pwodzenia w wykonywaniu baniek tych zwyklych do masazu samemu :D

to jest to urzadzenie
duze kubki sa biust i posladki (swietne uczucie :)
male szklane banki sa do drenazu i rozbijania tkanki
a te plastikowe sa z kulkami metalowymi ktore dodatkowo rozbijaja tkankę poniewaz przy przesuwaniu glowicy masują skorę :D

http://www.cygnuss.pl/uploads/images/urzadzenia/body-slimming.jpg

milenka_olsztyn
10-06-2010, 19:21
ahaha jeśli ty myślisz że ja sie masuje zwykłymi szklanymi bańkami takimi jakie były kiedyś to tylko pogratulować:D

kasiasssss
10-06-2010, 20:03
strasznie to skomplikowane,ja znam tylko normalne banki,ktore stawia sie na plecach w razie choroby,a jesli chodzi o roollo to nie znam osoby ktora schudla po tym,u nas bylo to swego zcasu bardzo modne,ale nie pomagalo babkom i splajtowalo

milenka_olsztyn
11-06-2010, 07:44
mi pomógł rolletic ale nie jeśli chodzi o wage tylko o obwód...
a bańki chińskie wyglądaja tak
http://www.votismedical.pl/wp-content/uploads/2009/06/chi%C5%84skie-ba%C5%84ki-300x225.jpg
one są z gumy
a tu filmik
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Ewelina83
11-06-2010, 09:01
Ja na zwiotczałą skóre po porodzie polecam zabiegi aparatem MABEL 6 RADIOFREQUENCY
-- Likwidacja miejscowego nagromadzonego tłuszczu(głębokie działanie na wszystkie jego warstwy)
-- Wygładzenie zmarszczek
-- Likwidacja zwiotczeń skóry
-- Zwiększenie gęstości i elastyczności skóry
-- Zabieg całkowicie bezbolesny
ale ile cos takiego kosztuje i ile zabiegow trzeba przejsc zeby byly efekty???
Myslalam jak pojade do Polski bo tu w niemczech to ani nie wiem jak sie co nazywa i gdzie sie zglosic-pytalam dermatologa to on mi na to ze nic sie nie da zrobic ginekolog to samo...juz normalnie nie wiem-wczoraj bylam w sklepie chcialam sobie kupic krotkie spodenki no i... nogi wygladaja oki rozmiar moj to 36 ale jak zapielam sie to cala ta pomarszczona skora na brzuchu wylala sie nad spodenkami az sie normalnie poplakalam nie moge na to patrzec-mylse co raz czesciej o operacji...Nie moge zadnej obcislejszej bluzki ubrac bo wygladam jak pasztet z wiszacym workiem...

Paulistka
11-06-2010, 09:43
Napisałam Ci na PW cennik :)

zyza
11-06-2010, 11:15
ahaha jeśli ty myślisz że ja sie masuje zwykłymi szklanymi bańkami takimi jakie były kiedyś to tylko pogratulować:D

czemu jesteś milenka zadziorna? :D pisze o rzeczach na ktorych sie znam :D

wiem o czym mowie bo przeszlam szkolenie z tego sprzetu i z zawodu jestem kosmetyczką :D nie jestem tylko stylistka paznokci :D i chcialam wam troche pokazac pare metod ktore ja znam i ktore dzialaja :D odchudzam klientki w spa :Dsama schudlam ok 10 kilo co pewnie Kasiasss wie z dzialu odchudzanie:D a ta bańke ktora ty pokazujesz to ja znam, tyle ze przy urzadzeniu masaz bańkami mozna regulowac stopien zasysania :D
czyli na poczatku gdy tluszcz jest mocno zbity nawet lekkie uderzenie w ta partie ciala moze byc bolace i dlatego zaczyna sie na nizszych obrotach i z zabiegu na zabieg zwieksza sie moc :D poza tym masaz nalezy wykonywac okreslonymi ruchami od dolu do gory, zaczynając od uda, potem na lydke i znowu udo a na tylniej czesci ciala trzeba ciągnąc przez udo zawijając na posladku nie wiem czy zrozumiesz o co mi chodzi :D bo to latwiej pokazać niz wytlumaczyć :D dlatego powiedzialam ze zycze powodzenia ze sobie sama wykonasz masaz na ciele :D musi ci w tym pomoc inna osoba ktora ma jako takie pojecie o ukladzie limfatycznym i drenazu do wezlow chlonnych :D
wiem ze stosuje sie masaz taka bańka ktora przedstawilaś na zwalczanie cellulitu ale na ten temat nic nie powiem bo filmik to ja moge sobie obejrzec ( wykonujaca w filmikunie ma pojecia o drenazu albo udaje ze go wykonuje bo banka musi zassac fald skory i nalezy go troche przeciągnąc ale mniejsza z tym)... mowie o tym co znam i gruntownie zostalam przeszkolona :D mozliwe ze dzialanie jest takie samo jednak ja wole opierac sie na sprawdzonych metodach :D


ale ile cos takiego kosztuje i ile zabiegow trzeba przejsc zeby byly efekty???

u nas fale radiowe na brzuch, uda, posladki 400zl
brzuch -100zl
uda -200zl
posladki -100zl
jest to pelen zabieg bo najpierw na wysokiej temperaturze rozbijamy tkanke tluszczową a potem na niskiej wtlaczamy preparat wspomagający czyli mezoterapia beziglowa :D zabieg na sam brzuch jest krociotki ale na calosc juz ok 2-2,5h

minimium 10 zabiegow

milenka_olsztyn
11-06-2010, 11:26
wcale nie jestem:)
tą bańką też sobie możesz przecież regulować stopień że tak powiem zasysania:P
mam koleżanke masażystke więc mi wytłumaczyła co i jak

kasiasssss
11-06-2010, 11:50
ale odchudzanie to wlsnie stratya obwodu w biodrach,talii itd,zadnych rezulattow

zyza
11-06-2010, 13:21
no chyba ze ale ja na temat tej banki nic nie powiem bo jej nie znam
a skoro masazystka robi taki zabieg to jak ty sama mozesz go sobie wykonąc? awykonalne :D

mam gdzies w swoich notatkach masaż domowym sposobem ale taki masaż nalezy wykonywac 30 min dziennie (licząc peeling pod prysznicem i wsmarowanie kosmetyku antycellulitowego) jak chcecie to wam tu przepisze jak to zrobic domowym sposobem :D

niestety wszelkie zabiegi w gabinecie kosztuja jak ktos chce sobie ulatwic zycie... ale jesli ktos ma zapal to moge wam wrzucic ten masaż tutaj :D

kasiasssss
11-06-2010, 13:22
wrzuc zyza,ja napewno skorzystam

zyza
11-06-2010, 13:41
masąz wspomagający ograniczanie cellulitu ma na celu usuwanie zlogow, toksyn pobudzając wlasciwe funkcjonowanie skory. w gabinecie ok 5-10 serii takich masazy w domu dziennie 20-30 min. Efekt : bardziej napięta, jedrniejsza skora
1. masaż nalezy wykonywac po kapieli o naprzemiennej temperaturze wody. Nakladmy rekawice z trawy morskiej (mozna to robic na peelingu zamiast rekawicy i pod prysznicem takze) masaz zaczynamy od kostek do posladkow ruchami kolistymi i spokojnymi.
2. przyjmijmy pozycje siedzaca z lekko uniesionymi nogami do gory (te cwiczenia juz na oliwce antycellulitowej po prysznicu) Ruchem pociąglym masujemy od kostki do pachwin i po zewnętrznej stronie, zawsze do gory ciala
3. delikatnie uciskamy miejsca objete cellulitem (wykonywac piescia kilkakrotnie)
4. chwytamy fald skory i uciskamy miejsca objete cellulitem (jedna reką)
5. chwytamy fald skory obiema dlońmi i przesuwamy w przeciwnych kierunkach
6. na koniec wmasowujemy preparat antycellulitowy

mozna caly masaz wykonywac na kremie anty cellulitowym ale najlepsza do tego jest oliwka :D ja polecam z ziajki bo zaijka ma dosc tania wlasnie oliwkę antycellulitowa :D
no i namachać sie trzeba bo ciezko sobie zrobic na posladkach i tylniej stronie ciala jak mowilam :D przetestowane i daje fajne efekty :D
ja jeszcze podobne ruchy robilam na brzuchu tyle ze brzuch inaczej bo okręzne ruchy zgodnie ze wskazowkami zegara :D odwrotnie masowane moze sie zdarzyc ze klientowi bądz samemu sobie przyspozymy rewolucji trawiennych :D

ps. masazystka tez jestem częsciowo bo ukonczylam kursy masazy ayurwedyjskich :D

kasiasssss
11-06-2010, 14:10
dzieki,slyszalam ze robic mozna masaze z kawy z namydlona gabka,bedzie to piling polaczony z masazem,stosowalam,fanie dziala

nutella
11-06-2010, 14:38
ale ile cos takiego kosztuje i ile zabiegow trzeba przejsc zeby byly efekty???
Myslalam jak pojade do Polski bo tu w niemczech to ani nie wiem jak sie co nazywa i gdzie sie zglosic-pytalam dermatologa to on mi na to ze nic sie nie da zrobic ginekolog to samo...juz normalnie nie wiem-wczoraj bylam w sklepie chcialam sobie kupic krotkie spodenki no i... nogi wygladaja oki rozmiar moj to 36 ale jak zapielam sie to cala ta pomarszczona skora na brzuchu wylala sie nad spodenkami az sie normalnie poplakalam nie moge na to patrzec-mylse co raz czesciej o operacji...Nie moge zadnej obcislejszej bluzki ubrac bo wygladam jak pasztet z wiszacym workiem...


Ewelinko bardzo Ci wspolczuje :( , moja kuzynka ma ten sam problem z brzuchem , wiec wiem jak to wyglada :(. Nie wiem jak bylo w twoim przypadku ale u mojej kuzynki wygladalo to tak ,ze w ciazy przytyla bardzo duzo , a raczej jej brzuch byl ogromny.
No i skutkiem pojawienia sie tej marszczacej, zwisajacej skory byl szybki powrot do wagi sprzed ciazy, a nawet o 5 kg mniej. Narazie z tym nic nie robi, bo planuje 2 dziecko ,wiec nie ma to zabardzo sensu .Ale z tego co wiem to ma zamiar isc na zabieg ktory nazywa sie :lipoliza laserowa , podobno dziala , wiec jest jakas nadzieja :*:) glowa do gory!

mozesz poczytac na ten temat :
Lipoliza - Medycyna Estetyczna i Laserowa- Małgorzata Kocot (http://www.malgorzatakocot.com/Lipoliza.html)
Wszystko o lipolizie laserowej - Estemedia.pl (http://www.estemedia.pl/artykuly.php?dzial1=2&dzial2=105&n_art=289)
KAFETERIA - lipoliza laserowa - Forum dla kobiet (http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3663119&start=0)
Koszt bodajze od 600 zl

nie używamy koloru czerwonego...

zyza
12-06-2010, 11:49
Ale z tego co wiem to ma zamiar isc na zabieg ktory nazywa sie : lipoliza laserowa, podobno dziala , wiec jest jakas nadzieja :*:) glowa do gory
o to fajan nowosc :D
lipoliza zwykla (czyli wstrzykniecie srodka w tkanke tluszczowa ktory to rozpuszcza tluszcz) jest mocno bolesna i z tego co ja wiem efekty sa po 6 tygodniach :D mialam klientke ktora niedlugo lipolizie ud robila sobie fale radiowe i w tym miejscu gdzie miala nie dala sie dotknąc bo miala siniaki i stwierdzila ze woli zainwestowac w fale radiowe bo to nie boli mimo ze sie dluzej czeka :D tyle ze efekty u niej byly super po tej lipolizie ale drugi raz by tego nie chciala :D :D
a to co wyczytalam o lipolizie laserowej to mnie zaciekawilo "Lipoliza laserowa powoduje nieodwracalne zniszczenie tkanki tłuszczowej przy użyciu światła lasera, które wykorzystując efekt optomechaniczny rozbija błony komórkowe adypocytów (komorek tluszczowych moj dopisek :P) - nieodwracalne zniszczenie komórek przy jednoczesnym uwolnieniu zawartych w nich trójglicerydów. Zniszczeniu podlegają rownież struktury włókniste (tzw. cellulit!)'"

a fale radiowe dzialają wlasnie na takiej prostej zasadzie, mowiac po ludzku: jesli sie odchudzamy to komorki tluszczowe sie zmniejszają ale pozostają bo organizm wyciaga z nich tluszcz... fale radiowe bądz ultradziwiekowe lub tez wlasnie tal laserowa lipoliza powoduje ze komorki tluszczowe sa rozbijane czyli likwidowane :D nie daje to gwarancji ze jak bedziemy opychac sie slodki i tlustym ze nowe komrki tluszczowe nam nie wyrosna ale efektu jojo po tym nie ma :D w przypadku samej diety efekt jojo praktycznie zawsze bedzie :D

kasiasssss
12-06-2010, 11:55
ja mysle ze jakby mnie bylo stac to stosowalabym wszytsko zeby troche lepiej wygladac,heheh

zyza
12-06-2010, 15:32
ja mysle ze jakby mnie bylo stac to stosowalabym wszytsko zeby troche lepiej wygladac,heheh
kasiulka nie tylko ty :D

kasiasssss
12-06-2010, 18:06
znam kobirty ktore sa grubsze ode mnie i nie maja ochoty sie odchudzac

Ewelina83
15-06-2010, 19:08
Ewelinko bardzo Ci wspolczuje :( , moja kuzynka ma ten sam problem z brzuchem , wiec wiem jak to wyglada :(. Nie wiem jak bylo w twoim przypadku ale u mojej kuzynki wygladalo to tak ,ze w ciazy przytyla bardzo duzo , a raczej jej brzuch byl ogromny.
No i skutkiem pojawienia sie tej marszczacej, zwisajacej skory byl szybki powrot do wagi sprzed ciazy, a nawet o 5 kg mniej. Narazie z tym nic nie robi, bo planuje 2 dziecko ,wiec nie ma to zabardzo sensu .Ale z tego co wiem to ma zamiar isc na zabieg ktory nazywa sie :lipoliza laserowa , podobno dziala , wiec jest jakas nadzieja :*:) glowa do gory!

mozesz poczytac na ten temat :
Lipoliza - Medycyna Estetyczna i Laserowa- Małgorzata Kocot (http://www.malgorzatakocot.com/Lipoliza.html)
Wszystko o lipolizie laserowej - Estemedia.pl (http://www.estemedia.pl/artykuly.php?dzial1=2&dzial2=105&n_art=289)
KAFETERIA - lipoliza laserowa - Forum dla kobiet (http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3663119&start=0)
Koszt bodajze od 600 zl

nie używamy koloru czerwonego...


no u mnie wlasnie bylo podobnie bardzo duzy brzuich i szybki powrot do wagi sprzed ciazy tez planuje drugie dziecko wiec nie chce sie na razie decydowac na operacje a z drugiej strony strasznie sie jej boje..
Najgorsze jest to ze jak jeszcze pare miesiecy temu bylam przekonana ze chce miec drugie dziecko to z czasem jak patrze na ten brzuch to mi sie odechciewa bo boje sie ze bede wygladac jeszcze gorzej....tak zlle tak nie dobrze...

kasiasssss
15-06-2010, 19:30
ja balam sie tez ze przytyje ale po ciazy waze mniej niz przed takze moze byc i tak

nutella
15-06-2010, 20:46
no u mnie wlasnie bylo podobnie bardzo duzy brzuich i szybki powrot do wagi sprzed ciazy tez planuje drugie dziecko wiec nie chce sie na razie decydowac na operacje a z drugiej strony strasznie sie jej boje..
Najgorsze jest to ze jak jeszcze pare miesiecy temu bylam przekonana ze chce miec drugie dziecko to z czasem jak patrze na ten brzuch to mi sie odechciewa bo boje sie ze bede wygladac jeszcze gorzej....tak zlle tak nie dobrze...

Ewelinko , Kasiula ma racje , po drugiej ciazy moze byc lepiej , nie poddawaj sie :*.
Zawsze warto sprobowac no nie ;) gorzej byc nie moze .No i z pewnoscia widok drugiego dziecka wynagrodzi Ci ten brzuszek :D

Ja rowniez staram sie z mezem o drugiego bobasa,ale kurcze jakos nam nie wychodzi :(
;( , z pierwszym synem bylo bez problemu, a teraz :( juz zaczynam watpic ,ze zajde.

pozdrawiam i glowa do gory :)

Ciao
19-06-2010, 16:39
Jeśli będziesz systematycznie dbałą o skórę na brzuchu, to nawet jeśli po ciąży zostanie Ci parę kilogramów, to będziesz mogła cieszyć się jędrną skórą, a to naprawdę ważne. Nie przejmuj się, jestem pewna, że nie będzie źle.

kachna831
08-09-2010, 10:04
Dziewczyny, a używała może któraś z Was pasa Vibroaction??
Ostatnio robiłam pazurki dziewczynie, która bardzo go sobie chwaliła i tak się zastanawiam czy sobie niu kupić... Na allegro są w całkiem przystępnej cenie (ona miała właśnie z allegro)
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=1&string=vibroaction (http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&p=3&string=vibroaction&change_view=)
jak myślicie, warto inwestować ??

nutella
09-09-2010, 11:47
Moja kumpela go ma i szczerze to nie widzi/my ,żadnych efektów po nim.
Ale sadze ,ze za ta cenę warto spróbować :) ,bo każde ciałko reaguje inaczej :D

zyza
09-09-2010, 16:59
lepiej zainwestuj w karnet na platforme wibracyjną :D sam pas to jest do duszy... o platforme jestem pewna ze daje efekty sama sie na tym trenowalam :D

ania38
09-09-2010, 21:17
potwierdzam co zyza napisała:)

ja mam w domu platformę i rzeczywiście trzeba na niej ćwiczyć codziennie systematycznie,efekty widoczne :)
a do tego dietka i będzie super sylwetka:)

zyza
10-09-2010, 08:55
co prawda poreownujac platforme wibracyjna a fitnesuu za 20 000 zl a ta z domu za 2 tys to nie ma co ale na prawde jest boskie :D
od strony technicznej moge ci to wytlumaczyc :D

twoje komorki tluszczowe czyli adypocyty przy sile wstrzasowej na paltformie ocieraja sie o siebie doprowadzajac do rozbicia tkanki tluszczowej i uplynnienia jej co pozwlaa organizmowi lepiej wydalic bo jak wiadomo organizm wydali kwasy tluszczowe nie zbity tluszcz...

ja na swoim klientkach korzystajacych tylko z platformy zauwazylam znaczne zmniejszenie obwodow, po sobie wraz z dietą i dodatkowym ruchem zrzucilam 10 kilo w 6 miesiecy co sie zamienilo nie w obwisla skorna ale w ladne delikatne kobiece miesnie :D

uczucie na platformie jest swietne... skora swędzi co oznacza ze spala sie tkanka a potem zostaje uczucie ciepla... i na tej platformie na ktorej ja ciwczylam wystarcza 5 rodzajow cwiczeń znaczy sie ustawień ciala w ktorycvh stoisz max 5 min :D calos 25 min lub 15 zaleznie od partii ktore chesz zrzucic :D
a i wazne szukaj platformy wibracyjnej ktora dziala jak hustawka nie jak mnot pneumatyczny czyli taka ktora husta sie na boki w szybkim tempie a nie uderza gora dol poniewaz te gora dol strasznie szkodza na kręgoslup :D

seqoya
10-09-2010, 10:51
wiem o czym mowie bo przeszlam szkolenie z tego sprzetu i z zawodu jestem kosmetyczką :D nie jestem tylko stylistka paznokci :D i chcialam wam troche pokazac pare metod ktore ja znam i ktore dzialaja :D odchudzam klientki w spa :Dsama schudlam ok 10 kilo co pewnie Kasiasss wie z dzialu odchudzanie:D a ta bańke ktora ty pokazujesz to ja znam, tyle ze przy urzadzeniu masaz bańkami mozna regulowac stopien zasysania :D
czyli na poczatku gdy tluszcz jest mocno zbity nawet lekkie uderzenie w ta partie ciala moze byc bolace i dlatego zaczyna sie na nizszych obrotach i z zabiegu na zabieg zwieksza sie moc :D poza tym masaz nalezy wykonywac okreslonymi ruchami od dolu do gory, zaczynając od uda, potem na lydke i znowu udo a na tylniej czesci ciala trzeba ciągnąc przez udo zawijając na posladku nie wiem czy zrozumiesz o co mi chodzi :D bo to latwiej pokazać niz wytlumaczyć :D dlatego powiedzialam ze zycze powodzenia ze sobie sama wykonasz masaz na ciele :D musi ci w tym pomoc inna osoba ktora ma jako takie pojecie o ukladzie limfatycznym i drenazu do wezlow chlonnych :D
wiem ze stosuje sie masaz taka bańka ktora przedstawilaś na zwalczanie cellulitu ale na ten temat nic nie powiem bo filmik to ja moge sobie obejrzec ( wykonujaca w filmikunie ma pojecia o drenazu albo udaje ze go wykonuje bo banka musi zassac fald skory i nalezy go troche przeciągnąc ale mniejsza z tym)... mowie o tym co znam i gruntownie zostalam przeszkolona :D mozliwe ze dzialanie jest takie samo jednak ja wole opierac sie na sprawdzonych metodach :D





Gratuluję tych 10 kg :)
I zgadzam się w zupełności, gumową bańka nie jesteśmy w stanie tak dokładnie regulować stopnia zasysania. A urządzeniu wystarczy nastawić odpowiednia moc i większy komfort dla klientki i dla nas samych w trakcie pracy. Można by pisać bez końca o ile więcej ma plusów masaż urządzeniem jak bańką chińską. Wystarczy spróbować jednego i drugiego i porównać :)

tusia
10-09-2010, 11:04
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

zyza Ty powinnas w raklamie albo w sprzedazy bezposredniej pracować:D chyba wszystko bym od Ciebie kupila:D
ale powaznie.....poczytałam co napisalaś i w poniedzialek ide wypróbowac platformę wibracyjną:D

dzoana
10-09-2010, 12:09
kurcze tak to wszystko czytam i juz sama nie wiem co zrobic.. bo zaczyna mi sie robic lekki cellulit na posladkach i troszke udach w gornych partiach(pod posladkami) i sie zastanawiam co z tym zrobic zeby sie nie zaczelo poglebiac... slyszalam,ze pic duzo wody, rowerek.. ale to chyba za malo... wiadomo ze chcialabym szybki efekt poprawy ale juz sama nie wiem jak to zrobic...

zyza
10-09-2010, 13:08
dzoanka najpierw wiecej wody ruchu i mniej slodyczy celulit nie robi sie od wieku tylko od zlego trybu zycia :D im wczesniej zaczniesz leczyc tym lepiej :D

Tusia w koncu na to sie szkolilam :D i znam pare tajnikow marketingu wiesz 'chłyt martetindowy" :P

Seqoya nie ma co gratulowac bo ze w ciazy wrocilo mi z dodatkowymi 10 kg... ale jeszcze troche i wroce do chudniecia moj cel 75 a jak na razie z dzieckiem to 104 hihihi :D przed ciaza bylo 79 :D

seqoya
10-09-2010, 14:14
Seqoya nie ma co gratulowac bo ze w ciazy wrocilo mi z dodatkowymi 10 kg... ale jeszcze troche i wroce do chudniecia moj cel 75 a jak na razie z dzieckiem to 104 hihihi :D przed ciaza bylo 79 :D

aha :)

choć samo odchudzanie to jedno, pełen sukces, to po odchudzaniu utrzymać wagę, pewnie wiesz :)
Ale uważam, że dla chcącego nic trudnego :)
Również odchudzałam się po ciążach, więc nie masz co przejmować się tymi dodatkowymi 10kg ;) A jak tam z cellulitem przy tych paru kilo więcej?

ania38
10-09-2010, 18:03
dzoana zacznij stosować kremy antycelulitowe,najlepiej takie które podnoszą termogenezę tzn rozgrzewają ,jest ich sporo na rynku

ja polecam Guam (okłady)na mnie działa świetnie:)

zyza
11-09-2010, 09:20
Seqoya ja ogolnie nie ma tendencji do cellulitu u siebie... pojawia sie przy nadmiarze kg dopiero i jest to ten miekki latwiejszy do usuniecia... mam mocno zbita skóre i zabieg na bańkach strasznie mnie boli :D
no i obecnie trocxhe mam :D ale on zniknie jak tylko rozprostuje nogi na mojej trasie biegowej takze u mnie pikus :D

gorzej z rozstepami :D

no wlasnie seqoya co u was ise stosuje na terapie rozstepową? pomimo smarowania sie olejkami rozstepy mnei zaatakowaly i najlepiej jakbym sobie fale radiowe zafundowala na cialo ale sam brzuch kosztuje u nas 100zl za zabieg a nogi to juz 200zl za zabieg... no i tych zabiegow conjamniej 7 to ja sie wykosztuje :D
myslisz ze mikro bedzie lepsza? laser?

dzoana
11-09-2010, 09:51
no jak wroce z urlopu to cos trzeba zaczac robic :]
z tym,ze wlasnie zyza ja jem malo slodyczy raczej no i chuda jestem :P ale wlasnie tak jak mowisz malo wody i ruchu... siedze przy pazurach, przy rzesach, przy depilacji stoje, przy kompie siedze i jak starczy czasu to maly spacer z dzieckiem.. no i przy tym pije zazwyczaj wieczorem kiedy mnie pragnienie zlapie ;] i w dodatku chyba jakies problemy z kregoslupem mam heh... caly czas przygarbiona przy tych czynnosciach to niedlugo chyba padne :D masakra normalnie...

zyza
11-09-2010, 13:23
mniej slodyczy ale takze mniej tluszczu nasyconego ;)

seqoya
11-09-2010, 15:20
Seqoya ja ogolnie nie ma tendencji do cellulitu u siebie... pojawia sie przy nadmiarze kg dopiero i jest to ten miekki latwiejszy do usuniecia... mam mocno zbita skóre i zabieg na bańkach strasznie mnie boli :D
no i obecnie trocxhe mam :D ale on zniknie jak tylko rozprostuje nogi na mojej trasie biegowej takze u mnie pikus :D

gorzej z rozstepami :D

no wlasnie seqoya co u was ise stosuje na terapie rozstepową? pomimo smarowania sie olejkami rozstepy mnei zaatakowaly i najlepiej jakbym sobie fale radiowe zafundowala na cialo ale sam brzuch kosztuje u nas 100zl za zabieg a nogi to juz 200zl za zabieg... no i tych zabiegow conjamniej 7 to ja sie wykosztuje :D
myslisz ze mikro bedzie lepsza? laser?


To masz szczęście ;), skoro bańki są bolesne, to spróbuj masażu podciśnieniem, gdyby gimnastyka nie dała takiego efektu jakiego byś chciała. Osobiście również nie miałam nigdy cellulitu, rozstępów, ale niestety dobra passa nie trwa wiecznie ;) (kobiety, to się mają i gdzie tu sprawiedliwość :placz: ) kolejna ciąża i śladowe ilości cellulitu niestety zaczęły mi się pojawiać. Ale zbytnio się tym nie martwię, po porodzie załatwię go na cacy ;) Choć przyznam, że strasznie działa mi na nerwy.
Jak wspomniałaś w terapii rozstępów wykorzystuje się wiele metod, najlepsze efekty przynoszą specjalnie opracowane indywidualnie dla każdego pacjenta programy postępowania. Przed jakimkolwiek zabiegiem na pewno nie obejdzie się na początku bez złuszczania, co przygotowuje skórę dp lepszego przyjęcia substancji aktywnych znajdująch się w preparatach.
Robimy również mikrodermabrazję, co wiadomo dodatkowo regeneruje i uelastycznia skórę, pobudza krążenie, pobudza produkcję kolagenu. Również wprowadzanie kolagenu wzmacnia, uelastycznia skórę i znacznie spłyca istniejące rozstępy, mezoterapia. Osobiście jestem przekonana do zabiegów łączonych, zwyczajnie dają lepsze efekty. I niestety im chcemy mocniejszy efekt, tym zawartość naszego portfela zmniejsza się :)
Jednak uważam, że zawsze warto, bo robimy to dla siebie. A nie warto godzić się na to ... ;)

zyza
12-09-2010, 06:43
niom j atezwlasnie najchetniej to bym polaczyla i fale i mikrodermabrazje...
niestety nie pocieszylaś mnie trzeba oszczedzac hahaha :D

tusia
13-09-2010, 20:21
no i byłam dzisiaj na platformie:D
pierwsze wrazenie jest takie, że zapisalam się na srode i piatek^_^
spędziłam na niej 10 minut ale zanim wlazłam....Pani poinformowała mnie o przeciwskazaniach, podpisalam oswiadczenie, chciala mnie mierzyc :D bla bla bla
pokazala mi co i jak, jak stać ...jak sie wypinac itp i właczyla
wytrzęsło mnie za wszystkie czasy:haha: spocilam sie jak szczur i wyszłam czerwona jak burak, hyyy
polecam, fajna zabawa:mml:

dzoana
13-09-2010, 20:46
a ile taka jednorazowa przyjemnosc kosztuje i ile ich trzeba powtorzyc? ;)

tusia
13-09-2010, 20:54
8 zł za 10 minut...co do ilosci, to zapewne jest to sprawa indywidualna

zyza
14-09-2010, 12:00
minimalne jest 15minut na platformie :D

i jak tusia kolysze sie na boki czy uderza gora dol?

zobaczysz jakie fajne beda efekty :D

tusia
14-09-2010, 12:51
zyzka kołysze na boki, jak dzwoniłam to od razu się pytałam czy kołysze na boki czy tylko góra dół:D... jak następnym razem zajdę to negocjuje po 15 minut:];)

dzoana
14-09-2010, 13:05
I jak bede dobrze sie odzywiac, pic duzo wody + np. 10 takich wejsc i cellulit zniknie? :P (bo jest niewielki)

Aha i gdzie moge ta platforme uraczyc? Silownia, salon kosmetyczny?

zyza
14-09-2010, 20:11
dzoanka szukaj w fitnessach raczej :D
u nas jest ale u nas jest dosc duze spa wiec miejsca na platforme jest :D

no tuska to teraz bedzie w oczach chudla :D a na reće tez masz cwiczenia?

tusia
14-09-2010, 20:42
za pierwszym razem nie mialam ale babeczka mi pokazywala i na ręce cwiczenia.... takze spodziewam sie, ze bedą:D

asia
14-09-2010, 20:55
az mi sie chce... jutro szukam gdzie takie cos jest u nas.... heheheh

dzoana
15-09-2010, 13:12
no to trzeba poszukac :] a noz sie cos zmieni :D

ilonkjapazurek
09-03-2012, 12:37
dziewczyny a co sadzicie o tym ?? SPODENKI SPODNIE NEOPRENOWE SAUNA FITNESS S M L XL (2118362202) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/spodenki-spodnie-neoprenowe-sauna-fitness-s-m-l-xl-i2118362202.html)

kasiek2501
09-03-2012, 22:38
a ja od dwoch tygodni stosuje serum firmy lirene i powiem wam ze moje nogi wygladaja o niebo lepiej! Nigdy nie wierzyłam w moc takich kremó∑ a ten działa i co najważniejsze jest formie zelu i nei zostawia lepiacej warstwy na udach, co dla mnie zawsze bylo zmorą. Ja uzywam dwoch na dzien i na noc :) mam na dzieje, ze do wiosny pozbęde się w całości tego świństwa z nóg
Intensywne serum antycellulitowe Lirene Body Antycellulite Program (http://www.kosmetic.pl/intensywne-serum-antycellulitowe-lirene-body-antycellulite-program)

skoczylam dzis do rossmana i sa w promocji po 16zł :D

serenity
02-10-2012, 11:06
ja mam taki delikatny cellulit i jakos specjalnie nigdy mi nie przeszkadzal. przed latem uzywam kremow na cellulit, jak lato mija zapominam o nim. w tym sezonie uzywalam tabletek: Inneov Cellulit pomyslalam, ze jesli walczyc to od srodka. i chyba mialam racje - bo zniwelowal mi sie tak, jakby go juz nie bylo! uzylam jednej kuracji i mam problem z glowy do przyszlego lata :-) polecam, sprobujcie.. skoro na mnie zadzialalo - na was tez powinno...

Edytkaa
02-10-2012, 15:57
Dziewczyny a co myslicie o tych tabletkach co teraz reklamują Hydrominum? kupiłam je dopiero kończę pierwszy listek z opakowania. Narazie nie wiem czy cos sie poprawiło, ale myśle ze napewno jeszcze na efekty musze poczekac, gdy skończe opakowanie to dam znac jak zobacze jakies rezultaty. Może któraś z Was juz używała go dłużej ode mnie?

milenka_olsztyn
02-10-2012, 16:00
Moja siostra łykała te tabletki i rezultatów nie było widać...
Kurde ja to teraz przez tą ciaze mamtaki celulit że aż wstydze się wieczorem rozebrać i patrzeć w lustro...

ania38
02-10-2012, 16:06
milenka oj tam cellulit ważne by dzidzia była zdrowa:)


ja polecam masaż bańka chińską

Patrycja_92
02-10-2012, 16:08
Spokojnie Milenko, jak będziesz maszerować z wózkiem na spacerki to Ci zniknie :)

milenka_olsztyn
02-10-2012, 16:11
No ważne żeby mała była zdrowa ale ten celulit jest okropny...
Patrycja ja chodze non stop....

Patrycja_92
02-10-2012, 19:05
hmm, to nie zostanie Ci nic innego jak prosić męża o pomoc i żeby masował Ci te miejsca, słyszałam ze pomaga masaż plus balsam;)

Edytkaa
03-10-2012, 15:27
milenka_olsztyn (http://forum.wzorki.info/members/1274-milenka_olsztyn.html) jak długo Twoja siostra używała tych tabletek hydrominum?

milenka_olsztyn
03-10-2012, 15:56
prawie 3 miesiące

souki2020
03-10-2012, 16:01
:skacze:na celulit najlepszy jest sex od tyłu ;p żaden masaż nie pomoże haha no i tak regularnie minimum raz dziennie ;p hahhahaha no ale wiem i rozumiem was kochane bo ja przy dziecku i obowiazkach nie mam sil i czasu nawet czasem na kremowanie nog a celulit po ciazy mam straszny zdjecia nie wklejam bo to drastyczne takie grudy :( a waze niecale 60kg a celulit jest masakra

Paulka
03-10-2012, 16:02
na cellulit nie tyle co spacer a cwiczenia, bardzo dobrym sposobem na cellulit jest masaz miodem, ale jesli chodzi o Ciebie Milenko to dopiero po porodzie....

MeryMacom
28-11-2012, 22:22
Najlepsze na ujędrnienie skóry są masaże i to najlepiej na bazie kremów czy preparatów do ujędrniania skóry. Dobre są również kąpiele naprzemienne, usprawnią one krążenie. Ale także ćwiczenia oraz wysiłek fizyczny jest niezastąpiony. Ważna jest też dieta i picie dużej ilości nie gazowanej wody.

Iwona Oleksy
09-12-2012, 17:52
od 6 dni biorę cellasene (2 kaps dziennie).. niestety cellulit mam nawet na ramionach, a na udach jest widoczny już bez sciskania.
w planie byly tez masaze, ale jakos nie mogę się do tego zabrac.
dam znac czy po 2 mcach cokolwiek będzie widać.

MeryMacom
13-12-2012, 19:22
Najlepsze na ujędrnienie skóry są masaże i to najlepiej na bazie kremów czy preparatów do ujędrniania skóry. Dobre są również kąpiele naprzemienne-ciepło/ zimno, usprawniają one krążenie. W całym procesie ujędrniania nie można zapomnieć o ruchu. Ćwiczenia oraz wysiłek fizyczny jest niezastąpiony. Ważna jest też dieta i picie dużej ilości nie gazowanej wody.

seqoya
05-01-2013, 00:07
od 6 dni biorę cellasene (2 kaps dziennie).. niestety cellulit mam nawet na ramionach, a na udach jest widoczny już bez sciskania.
w planie byly tez masaze, ale jakos nie mogę się do tego zabrac.
dam znac czy po 2 mcach cokolwiek będzie widać.

Nie ma tabletek "cud" cellulit trzeba masować, często, a nawet prawie zawsze sama gimnastyka nie jest wystarczająca. A te tabletki to nic innego jak tylko nabijanie kieszeni firmom farmaceutycznym. Często w składzie tych "leków" jest wąkrotka, która ma działanie psychotoniczne - pomaga na psychikę , ale długofalowo szkodzi, również działa jak typowe placebo. ;)

karnityna
16-01-2013, 15:13
Dokładnie. Miejsca dotknięte cellulitem powinny być regularnie masowane, najlepiej przy użyciu jakiegoś dobrego balsamu lub żelu. Polecam również domowy body wrapping. Polega on na tym, że wmasowujemy dany krem w miejsca, w których pojawił się cellulit, owijamy się folią spożywczą i wskakujemy na godzinę pod jakiś ciepły kocyk. Takie zabiegi są wykonywane w gabinetach kosmetycznych, ale po co przepłacać, skoro można je wykonać samodzielnie w domu?

karchola
16-01-2013, 19:10
Ja polecam zapisanie na rolletic. Na chwile przed wmasować preparat i siup na rolkę. W domu nieco wspomóc masażem i można fajny efekt uzyskać :)

Zen.
16-01-2013, 19:18
Karnityna głupoty pleciesz, kosmetyki antycellulitowe w gabinetach są zupełnie innych składów niz te drogeryjne, mają dużo większe stężenia poszczególnych substancji, w domu można się owijać, jasne ale nie ma co tego porównywać do zabiegu w gabinecie.

W gabinecie dobre są zabiegi liposukcji, dermomasażu (czy endermologii), fale radiowe, mezoterapia z użyciem koktajli celowanych w problem celulitu, najlepiej jest łączyć kilka zabiegów ze sobą (same tego nie wymyslicie co z czy mpołaczyć, tu się trzeba oddać w ręce specjalisty) no i oczywiscie dobra dieta, ruch, woda -



Trzeba też pamietać, ze cellulit ma różne podłoża i są różne jego rodzaje, dlatego też pielęgnację i zabiegi trzeba dobrać odpowiednio do typu cellulitu i stopnia objęcia nim danej okolicy ciała!

sandrus
06-02-2014, 09:47
Dziewczyny czy któraś stosuje masaż bańką chińską samodzielnie lub w salonie???

Kupiłam te bańki i jak dla mnie to hardcore:wow:

Matko nie idzie ogarnąć tego bólu;(

Selenna
06-02-2014, 10:13
Ja mam tabletki walcze z tym od środka do tego rower i nie narzekam ,tyle że zapobiegałam a nie leczyłam...bo jak to mówi stare przysłowie "Nie pomoże puder róż kiedy dupa stara już" .;-)

sandrus
06-02-2014, 10:22
Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie czemuś zapobiec.
Czynniki hormonalne (estrogeny) oraz budowa tkanki tłuszczowej z cienkimi przegrodami tkanki łącznej na to niestety wpływu nie mamy.

Izi
06-02-2014, 17:30
Sandrus u mnie leżą pod prysznicem ale baaardzo rzadko po nie sięgam. Ja też nie jestem aż tak odporna. A później pozostają mega krwiaki. Ja je łącze np. z szybkim marszem przed i wydaje mi się że efekt widać, ale co jak co ból niesamowity. Nie wiem jak to jest w salonach, może jest jakaś inna technika albo inne bańki - w sensie chińskie tylko z nazwy;)

milenka_olsztyn
07-02-2014, 07:49
Ja mam chińskie bańki i jest ok. Może za mocno je zasysacie?? ja tam nawet siniaków nie mialam nigdy o krwiakach nie wspomnę...

markotka
07-02-2014, 22:04
Używałam kiedyś baniek i muszę do nich wrócić, bo efekty były. Przed masażem bańką dobrze jest rozmasować wcześniej skórę ręcznie, potem oliwka i bańka. Na początku można zasysać słabiej, bo jak zassie się konkretnie, to i konkretnie boli ;) w internecie można znaleźć filmiki pokazujące jak wykonać cały zabieg z użyciem bańki.

ania38
07-02-2014, 22:49
bardzo ważna jest technika wykonania masażu bańką chińską,ktoś kto to robi a nie ma wiedzy może zrobić krzywdę

uważajcie Dziewczyny!!

farbstift
08-02-2014, 11:29
mi robiła masażystka i siniak czasem się trafił, bo u mnie to normalne, ale ból taki do zniesienia. To zależy od zassania. Kupiłam sobie bańki, bo moja masażystka wyjechała do Anglii, ale jeszcze nie miałam odwagi sama na sobie użyć.

katarzyna_kilar
03-04-2014, 13:25
cellulit to zmora każdej kobiety ale prawda jest taka, że bez intensywnych ćwiczeń się nie obejdzie.. to podstawa.

evevlina
03-04-2014, 15:10
co do masażu bańkami to polecam robić go na jakiejś oliwce/olejku do masażu, np. z ziaji mają fajny antycellulitowy. Ja jakiś czas temu kupiłam sobie zestaw takich baniek w sklepie zielarskim (tam często mają takie cuda) i powiem wam, że to czy boli zależy po prostu od stopnia zassania skóry, jeżeli zrobimy to delikatnie to siniaki nie mają prawa wychodzić. no i ważne żeby robić to płynnymi ruchami a nie przystawać dłużej w jednym miejscu.
Ja niestety po kilku takich masażach musiałam zaprzestać, bo mimo że robiłam delikatnie to zaczęły mi pękać naczynka więc dałam sobie spokój.
Ale ogolnie sporo czytałam w necie na temat tych baniek, że są bardzo skuteczne, także jesli nie macie takich skłonności do pękających naczynek to polecam, bo same bańki drogie nie są :)

anabel
23-04-2014, 20:05
Ja ze swojej strony mogę polecicić ćwiczenia. Kiedyś podała mi je zaprzyjaźniona dietetyczka. Jak ujędrnić uda i pokonać cellulit
1. Stań w szerokim rozkroku i zrób przysiad "sumo". Przenieś ciężar ciała na lewą nogę, a prawą powoli unieś na wysokość talii. Biodra wypchnięte do przodu. Wytrzymaj chwilę i powoli zejdź do przysiadu. Powtórz ćwiczenie 15 razy i zmień nogę.
2. Stań i unieś prawą nogę. Ręce trzymaj przed sobą - dłonie w piąstki. Powoli prostuj prawą nogę i przenoś ją do tyłu najwyżej, jak potrafisz. Wytrzymaj w tej pozycji chwilę i przyciągnij nogę do klatki piersiowej. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.
3. Połóż się na lewym boku. Lewą nogę lekko ugnij, a prawą wyprostuj przed sobą - stopę trzymaj 5 cm nad podłogą. Powoli unoś prawą nogę pionowo w górę, a następnie powoli ppuść nogę. Powtórz to ćwiczenie 15 razy i wykonaj całą serię, leżąc na prawym boku. Mięśnie ud musza pracować, aż będziemy czuć zmęczenie.
4. Połóż się na brzuchu i czoło oprzyj na przedramionach. Prawą nogę zegnij w kolanie pod kątem prostym i unieś ok. 10 cm nad podłogę. Ćwiczenie polega na obniżaniu i unoszeniu kolana o ok. 5 cm przez minutę. Po krótkim odpoczynku zmień nogę. Możesz także unosić nogę do zewnątrz i z powrotem.
5. Uklęknij i w zgięciu prawego kolana umieść hantlę. Oprzyj następnie tułów na przedramionach i powoli unoś nogę z hantlą najwyżej, jak zdołasz i opuszczaj ją, ale tak, aby nie dotknąć podłoża. Powtórz ćwiczenie 10-15 razy i zmień nogę.
Jak jest ładna pogoda ćwiczenia te robię w parku, zimą raczej w domu. Po kilku tygodniach stosowania już zauważyłam efekty.
Kilka fajnych uwag można znać w artykule Celuj w cellulit (http://www.rossnet.pl/Artykul/Celuj-w-cellulit,197094#). W walce z cellulitem najważniejsza jest systematyczność i dobre kosmetyki

GrotaBryza
25-04-2014, 14:58
Cellulit to faktycznie zmora każdej z nas,pytanie tylko co zrobić aby móc w pełni skutecznie z nim walczyć. Sama dieta nie wystarczy,kosmetyki i aktywność fizczyna ze szczególnym uwzględnieniem basenu będzie moim zdaniem mieć kluczowe znaczenie.

stefcia92
27-06-2014, 11:46
jakie (skuteczne) kosmetyki polecacie do body wrappingu ? macie taki zabieg w swojej ofercie? czy jest duże zainteresowanie?

Qeef
08-07-2014, 15:00
Widziałam ostatnio, że jest coraz więcej różnych zajęć w wodzie - nie tylko aquaerobik, ale także są takie maszyny jak na siłowni, tylko że w wodzie. Podobno jest to świetny sposób na cellulit.

angellica
21-07-2014, 23:01
Na cellulit używam passione body dermika - żelu antycellulitowo - wyszczuplającego. Poleca, bo bardzo dobrze działa.

GrotaBryza
22-08-2014, 12:10
Słyszałam o tym żelu antycellulitowym,jednak naprawdę w praktyce jeżeli nie zaczniesz być aktywna to on sam nie przyniesie aż takich pozytywnych efektów. Aqua aerobik czy też bicze wodne będą wskazane,dodatkowo polecam także biegać powiedzmy 2 razy w tygodniu.

gabii
24-01-2015, 23:00
Dołączam się do tematu, czytałam ostatnio artykuł nt. domowych sposobów na walkę z cellulitem i wspomniany tam był peeling z soli i fusów kawy i powiem Wam - DZIAŁA! 1-2 razy w tygodniu stosowany po 3 tygodniach już daje efekt, ujędrnia skórę wyraźnie i do tego jest taka przyjemnie gładka i miękka :) Dla zainteresowanych tutaj artykuł: Cellulit - dieta i domowe sposoby na walkę z cellulitem (http://blog.dzieckoimy.pl/2014/10/cellulit-dieta-domowe-sposoby-walke-cellulitem/)

krysia_p
25-03-2015, 12:09
Na celulit znalazłam świetny balsam z kofeiną Cellurase Balsam Anty-Celulitysowy z Kofein Lypocare L-Karnityn i Bodyfit 100ml (http://www.taovital.pl/cellurase-balsam-anty-celulitysowy-z-kofein-lypocare-l-karnityn-i-bodyfit-x28100mlx29-249-p.asp). Używając go codziennie wraz z dermarolerem już po 3 tygodniach celulit zniknął niemal całkowicie! Ja jestem zachwycona efektami bo testowałam już naprawde wiele balsamów i rezultaty były marne. Wreszcie znalazłam złoty środek na moją zmorę!

owijek
30-03-2015, 11:57
Niestety chyba każda z nas ma z tym problem. Myslalałam o jakims zabiegu na wiosnę, znalazłam zabieg MedShape, redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej oraz Therma lifting, może byc ciekawe, podobno sa efekty i krótko wszystko trwa więc może się skuszę :)

małapaula
15-04-2015, 14:42
SPORT + KOSMETYK :) jak dla mnie nie ma lepszego połączenia... Używam tego Celluli Eraser Koncentrat redukujący cellulit 200ml - Biotherm - Tagomago.pl (http://tagomago.pl/produkt/15925/Biotherm/Celluli-Eraser-Koncentrat-redukujacy-cellulit-200ml/) i sporo ćwiczę i... jest dobrze :)

nowatutaj90
18-06-2015, 12:56
Mi pomaga bieganie, jakieś peelingi domowe i zdrowa dieta :P a z kosmetyków polecić mogę... Oil Beauty - upiększający olejek do ciała | Garnier (http://www.garnier.pl/cialo/piekno/garnier/ultimate-beauty-oil/upiekszajacy-olejek-do-ciala) - wbrew pozorom zauważyłam zmianę ;)

JadziaDax
23-11-2016, 12:17
Dobra dieta, ruch i kosmetyki. W tej ostatniej kategorii mogę polecić cellu off z Floslek.

JadziaDax
14-03-2017, 00:19
Dieta plus dobre kosmetyki. Mi sprawdził się Cellu Lift od Floslek.

matimaks
31-03-2017, 12:27
aktywność fizyczna to po pierwsze, ale częste robienie peelingów także daje lekkie efekty, przynajmniej w moim wypadku. Staram sie raczej uzywać peelingów dosyć mocnych z grubymi ziarnami, aktualnie mam cukrowy z bielendy w rózowej tubie i fajnie sie sprawdza

Lolcia
31-03-2017, 18:23
Ja własnie zaczynam walkę z cellulitem wodnym i ogólnie nadmiarem wody w organizmie bo strasznie przez to puchnę :/ Najgorzej dłonie i stopy. Mam już specjalnie ułożoną dietę, ustalony plan treningów z trenerem personalnym oraz suplement wspomagający pozbycia się nadmiaru wody z organizmu therm line hydrofast - Therm Line HydroFast dla odchudzających się| Olimp Laboratories Sp. z o. o. (http://therm-line.com/therm-line-hydrofast) . Jeszcze dojdzie do tego rower bo podobno idealnie kształtuje uda i pośladki :)

JadziaDax
13-04-2017, 10:22
Ostatnio testuję z bardzo dobrym rezultatem Cellu Lift z Efektimy

waszkiTom
28-04-2017, 20:52
Niestety... tak jak piszecie - cellulit jest zmorą Nas wszystkich. Ma go 96 % kobiet. Więc warto sobie zadać pytanie czy W DZISIEJSZYCH CZASACH nie jest czasem to normalne zjawisko? Przy dzisiejszym trybie życia, odżywiania - nawet nie wiadomo czy w owocach i warzywach jest jeszcze choć 50% tych wartości odżywczych, które tam powinny być, a nie mówię o mięsie, makaronach itd. Wszystko ma pęłno chemii.... I stąd mamy tą "zmorę".
Oczywiście w tych 96% kobiet znajdują sie osoby które są w 1 stadium (z 4). Pierwsze stadium charakteryzuje się tym, że na gołe oko nie widać cellilitu, dopiero po zmarszczeniu skóry rękoma widać, że on tam JEST. Trzeba robić wszystko, aby się on nie przekształcił w stadium 2 - widoczne dla wszystkich:(
Wiele osób ma 2 stadium na udzie od tylnej strony - warto wtedy sprawdzić czy cellulit wtedy nie jest również na ŁYDCE od tylnej styrony - w 1 stadium- u 60% osób tak jest:(
Znam wiele osób które walczyły z cellulitem - takie, które ważą 50kg i takie ważące 70 kg. Waga nie ma znaczenia - tylko - chemia jaką spożywamy. Uważam, że w dzisejszych czasach nie da się tego ustrzec. Nie znam kobiety, której zniknął celluluit... I chyba to już nie jest możliwe...
A może jest tak, że my jesteśmy normalne bo jestesmy w większości 96% ?


Dokładnie tak, lub też po prostu trening i coś do ujędrniania skóry ;)

JadziaDax
14-05-2017, 23:38
Najlepsze rezultaty miałam z Cellu Lift z Efektimy

Maleneka
19-05-2017, 14:43
Ech, rzeczywiście z tym cellulitem to problem na bardzo szeroką skalę. Co z tego że jestem bardzo aktywną osobą, nie jem słodyczy i ważę 55kg, skoro grudki na udach są widoczne... Wydaje mi się, że genetyka też ma duże znaczenie, podobnie jak z żylakami czy siwymi włosami i innymi zmianami, które się wytwarzają u jednych wolniej, u drogich szybciej, a u trzeciego prawie wcale.

Ostatnio wprowadziłam do swojej pielęgnacji antycellulitową gąbkę Syrena (baaaardzo ostra, mój facet się boi nią myć :) ), a do tego peeling gruboziarnisty czekoladowy z Ziai https://makeup.pl/product/160181/ i się tym szoruję w problematycznych miejscach przez minutę dziennie. Skóra jest już cudownie gładka, ale na efekty antycellulitowe chyba trzeba poczekać jeszcze trochę :) Ale liczę, że się uda!

justyna99
25-05-2017, 14:08
A słyszałyście o zabiegach karboksyterapii? One świetnie wpływają na cellulit, ujędrniają skórę i redukują tkankę tłuszczową. Wykonuje je Pani Kamila w Vici Clinic w Krakowie, bardzo sympatyczna i kompetentna kobieta. Poczytajcie, może to jest właśnie rozwiązanie dla Was.

JadziaDax
20-06-2017, 23:27
Ja polecam Cellu Lift Efektimy, w końcu skóra wygląda tak jak trzeba.

Galia
27-06-2017, 17:31
Niestety nie mam czasu na domowe zabiegi, a wiem, że trzeba robić je regularnie. Skorzystałam z oferty zabiegów Venus Freeze w salonie Vici Clinic w Krakowie. Efekt był już widoczny po pierwszym zabiegu - cellulit widocznie uległ zmniejszeniu. Teraz, kiedy jestem po serii zabiegów (6) mam fajną, napiętą skórę :D

Smerfetka_50
29-06-2017, 20:53
Niestety nie mam czasu na domowe zabiegi, a wiem, że trzeba robić je regularnie. Skorzystałam z oferty zabiegów Venus Freeze w salonie Vici Clinic w Krakowie. Efekt był już widoczny po pierwszym zabiegu - cellulit widocznie uległ zmniejszeniu. Teraz, kiedy jestem po serii zabiegów (6) mam fajną, napiętą skórę.

olkaFA
04-07-2017, 19:34
u mnie tez kiepsko z czasem, dlatego raczej po prostu postawilam na najprostsze metody ;p moj trener doradzil, ze tak naprawde wszystko jest kwestia cwiczen i odpowiedniej diety. Dlatego codziennie staram sie cwiczyc chociaz po 10 minut. Dodatkowo zmienilam nawyki zywieniowe. W mojej diecie jest mnostwo warzyw i owocow i oczywiscie duzo wody, gdzies czytalam ze ona uelastycznia skore. Dodatkowo ważne jest tez oczyszczanie organizmu. Ja co jakis czas robie sobie detoks - kilka dni w oparciu o dicopeg 10g ktory swietnie przyspiesza metabolizm. Stosuje sie do tych wskazowek juz jakies pół roku i widze spore efekty. Nie ylko lepiej sie czuje i cera jest bardziej promienna, odzyskala naturalny blask i chyba jest bardziej sprezysta, ale tez mam wiecej energii! Probujmy zaczac od siebie

Daria33
20-07-2017, 13:39
A znacie rumczyk https://evita.sklep.pl/pl/butchers-broom-ruszczyk-kolczasty-470mg-100kaps.html Sprawdza się nie tylko w walce z cellulitem, ale też likwiduje pajączki oraz jest stosowany przy podrażnionej i wrażliwej skórze. Ruszczyk kolczasty, wzmacnia ściany naczyń obwodowych, czym przyczynia się do obniżenia napięcia w układzie żylnym...

Piszczałka
30-07-2017, 13:21
Długo męczyłam się z cellulitem, szczególnie po ciąży. Efekty dały zabiegi Venus Freeze, na których byłam w Vici Clinic w Krakowie - cellulit prawie cały zniknął, a uda znacznie zeszczuplały. Efekty są świetne, warto się na to zdecydować.

Ajsi
30-08-2017, 12:49
Cellulit to niestety bolączka bardzo wielu kobiet, ja też się od tego nie uchroniłam, choć tragedii nie ma. Najlepiej jeżeli w walce stosuje się przede wszystkim naturalne środki, a nie trzeba tu robić wiele, można o tym poczytać: https://podpowiadamy.pl/jak-sie-pozbyc-cellulitu/, a mówiąc w skrócie chodzi o to, by zdrowo się odżywiać, ćwiczyć, masaże też pomagają, no i jest jeszcze cała masa kosmetyków, które warto stosować.

dobulka
12-09-2017, 10:27
Banka Chinska podobno najlepsza, ale ja nie stosowalam bo moj cellulit nie jest az tak widoczny zebym musiala z nim ostro walczyc :)

JadziaDax
17-09-2017, 23:37
Bardzo dobre rezultaty miałam z Cellu Off Floslek, polecam.

olkaFA
22-09-2017, 19:25
podobno bardzo fajny wpływ na cellulit mają zajęcia rozciągające - tutaj wiecej Stretching ? Poznaj Moc ćwiczeń Rozciągających | Odchudzanie Bez Kitów (http://obk.pl/stretching-poznaj-moc-cwiczen-rozciagajacych/) nigdy nie próbowałam, ale w sumie idzie zima i moze trzeba cos zaplanowac na zimowe wieczory...

cass
27-09-2017, 11:27
Mialam dość duży cellulit, jednak wypracowałam sobie sposoby na pozbycie się go Co polecam:

ćwiczenia - szczeglnie orbitrek ponieaż ma wspaniałe działanie na pupę oraz pośladki
rowerek
odpowiednia dietę

oraz masaże :) Zastanówcie się nad zapisaniem sie na masaże bańką chińską. Niektóre dziewczyny robią sobie takie zabiegi samodzielnie, jednak nie wiem czy osobiście bym sie na to odważyła.
http://czytelnia.cefarm24.pl/uroda/cellulit-jak-sie-go-pozbyc

JadziaDax
09-11-2017, 23:23
Dużych cudów nie ma, ale małe są. Mi bardzo pomógł krem Cellu Off Floslek.

dusia13
19-01-2018, 15:56
a co sądzicie na temat dermomasażera ? Ja mam akurat bardzo pozytywne odczucia po pierwszym zabiegu, robiłam go we wrocławskim COCO-TIME. Generalnie zabieg bardzo skutecznie stymuluje układ limfatyczny, poprawia przepływ krwi. Podczas zabiegu dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych co ułatwia też pozbycie się szkodliwych skutków przemiany materii. Wiadomo, że jeden zabieg nie wystarczy, trzeba ich zrobić od 6 do 10 w zależności od poziomu zaawansowania.

andzia_90
23-01-2018, 13:35
Ja jestem szczupła, a też mam problemy z cellulitem. Najlepiej chyba działa dobra dieta, żeby się nie odkładał, do tego jakieś masaże na pobudzenie krążenia no i ćwiczenia. Tak czy siak, już się trochę do tego przyzwyczaiłam.

XXXYYY
01-02-2018, 22:10
Na cellulit z tego co się orientuje bardzo dobry jest napar z zielonej herbaty. Ewentualnie masz np na ichemia.pl gotowy już olejek z zielonej herbaty wystarczy tylko regularnie wcierać go w ciało. Ja osobiście jeszcze nie miałam problemu z cellulitem ale koleżanki stosowały tego typu olejki i polecają

Awuca
08-03-2018, 09:01
JA ostatnio testuję taki peeling: Lirene Dermoprogram, Stop Cellulit, Antycellulitowy peeling myjący - cena, opinie, recenzja | KWC (http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,51291,lirene-dermoprogram-stop-cellulit-antycellulitowy-peeling-myjacy.html) Skóka faktycznie jest jędrniejsza, zobaczymy, co będzie przy dłuższym stosowaniu.

chanah
14-04-2018, 16:35
No dobra, a powiedz mi, nie myślałaś może o tym, żeby po prostu wybrać się do jakiegoś dobrego spa ? Jak nie znasz nic ciekawego to spokojnie, w dzisiejszych czasach przecież wystarczy wejść sobie na stronę https://www.moment.pl/spa-i-masaz/krakow i tam można znaleźć najlepsze SPA w danym regionie. Sama zresztą znalazłam tam moje ulubione SPA w Krakowie !! :)

JadziaDax
17-04-2018, 12:20
Fajny i delikatny żel do mycia twarzy ma Floslek.

ell
15-05-2018, 09:43
No ale nie na cellulit :) Wydaje mi sie,że głowne skrzypce odgrywają tutaj skłonności gentyczne. Jedna osoba będzie miała tendencje do powstawania cellulitu, druga już nie. Sama mam cellulit, pomimo tego, że jestem szczupła i uprawiam sport.Dodam,że w przeszłósci próbowałam bardzo wielu kosmetyków na cellulit, ale żaden z nich nie pomógł na likwidację cellulitu.Co najwyżej nawilżyly skórę.

Jeśli chcecie rzeczywiście go usunąć to proponowałabym zastanowić się nad jakimś zabiegiem: Zabiegi likwidujące cellulit ? CityMag.pl (http://citymag.pl/zabiegi-likwidujace-cellulit/)
liposukcja
mezoterapią igłową
jonoforezą
endermologią

JadziaDax
16-05-2018, 19:12
U mnie podziałał Cellu Off Floslek

agus123
12-11-2020, 16:59
Jednym ze sposobów na pozbycie się cellulitu jest zabieg modelowania sylwetki, wykonuje się go takim https://shar-pol.pl/produkt/aparat-do-modelowanie-sylwetki-contura/ urządzeniem i jest bezinwazyjny. Moja siostra miała to wykonywane i efekty są nawet lepsze niż się spodziewała, także wam też to polecam.

Caliope
25-11-2021, 09:32
Ja juz się pogodziłam z tym, że cellulit mam i będę miała. Nawet jak byłam naprawdę chuda, to miałam cellulit na udach, a bardzo dużo się ruszałam. Teraz nie mam już tyle czasu dla siebie, więc uczę się akceptować swoje ciało i jego niedoskonałości.

minizo
29-11-2022, 12:40
Siłownia i colagen do picia (https://myreme.pl/) - te dwie rzeczy zdołały u mnie poradzić sobie z cellulitem! Przy okazji zyskałam piękny glow na twarzy i zdrowe i gęste włosy. A to wszystko zasługa kolagenu :)