PDA

Zobacz pełną wersję : Niezwykle zastosowania zwyklych rzeczy...:)



Anna Kosińska
14-06-2009, 13:01
zaczniemy od lakieru do paznokci co mozna z nim zrobic,a mozna wiele...wiec;
lakier do paznokci w domu...
guziki ktore swieca noca...w ciemnym pokoju chwytasz pilot i przyciskasz nieodpowiedni guzik..okazac sie moze ze zmieniasz kanal zamiast przyciszyc telewizor..polakieruj najczesciej uzywane przyciski pilota swiecacym w ciemnosciach lakierem,fluoroscencyjnym lakierem mozesz rowniez pomalowac klucze,dziurki od kluczy i inne niewidoczne w ciemnosciach przedmioty
jak stosowac lakier do paznokci...aby lakiery zachowaly swiezosc,mozesz przechowywac go w lodowce ale wszystkie niech beda w jakims pojemniczku i na sam spod lodowki polozyc
potrzasanie buteleczki z lakierem moze powodowac ze powstana w niej pecherzyki powietrza wiec najlepiej poturlac
przed zamknieciem buteleczki z lakierem,otrzyj gwint i nakretke wacikiem nasaczonym zmywaczem,bez trudu ja pozniej otworzysz
zabezpiecz etykiety na opakowaniach z lekarstwami...pomaluj nalepki bezbarwnym lakierem,napiy na pewo nie zetra sie w trakcie uzywania
uczulenia na metale..klamry od paskow,kolczyki,pierscionki cos co styka sie z nasza skora warto przemalowac bezbarwnym lakierem i problem zniknie...
zabezpiecz perlowe guziki...delikatne perlowe guziki,dluzej beda blyszczaly dluzej jesli pokryjesz je warstwa bezbarwnego lakieru,nie beda ie takze luszczyly...
zabezpiecz buty...w korzanym obuwiu na zniszczenie najbardziej narazone sa palce i piety...kiedy kupisz nowe buty,zabezpiecz te newralgiczne miejsca,pomaluj szew na piecie i czubki butow bezbarwnym lakierem,potrzyj lakier,aby go zmatowic,zdzieranie noskow i piwt potrwa troche dluzej...:)
zapobiegaj strzepieniu sie sznurowadel...sznurowki beda schludniej wygladac i dluzej sluzyc jeli zamoczysz ich konce w bezbarwnym lakierze do paznokci i skrecisz,lepiej zrobic to wieczorem by porzadnie wyschlo
usun kurzajke...aby sie jej pozbyc czy zabezpieczyc przed innymi palcami czy innych osob,pomaluj lakierem..powtarzaj czynnosc kazdego dnia po tygodniu powinna zniknac lub na pewno znacznie zmniejszyc
zlap oczko w ponczosze...niewielkie oczko moze powodowac zaklopotanie Nas Kobiet...mozna zapobiec pomalujac nie zdejmujac ponczoch na obu koncach oczka,nawet po kilku praniach lakier ciagle bedzie chronil oczko przed powiekzaniem
zapobiegnij powiekszaniu sie pekniecia na zybie samochodowej...jesli na szybie pojawilo sie pekniecie,moze sie szybko powiekszyc wystarczy obficie pomalowac lakierem z jednej i z drugiej strony...
oprocz tego mozna zreperowac;
rozdarta rolete
zreperowac dziury w siatce na oknie
umocowac poluzowane sruby
wygladzic drewniane wieszaki od zadziorow
zabobiec rdzewieniu karoserii samochodu
wygladzic zadziory w bebnie pralki
zatkac dziure w wiaderku na lod
zreperowac przedmioty z laki
przykleic oczko od pierscionka
wypelnic drobne rysy w podlodze i szkle
zapobiec strzepieniu sie tkaniny,wstazek
nawlec bez problemu nitke
zapobiec odpadaniu guzikow
zapobiec rdzewieniu srub od deski kloz.....
zmniejszyc dziurki w solniczce
zabezpieczyc powierzchnie pod metalowymi pojemnikami
skleic koperte
oznaczac sprzet sportowy
podpisac pojemniki z trucizna
zaznaczyc pojemnosci na naczyniu
zaznaczyc ustawienia termostatu
ustawienia temperatury na kurkach prysznicowych....:skacze::skacze::skacze::skacze:

iwonadc78
14-06-2009, 13:33
niezly material ,mozna sie duzo z niego dowiedziec,dzieki

natalia268
14-06-2009, 16:16
ooo kurcze nie wiedzialam ze mozna usunąć kurzajke...ciekawe czy to sprawdzone i czy zawsze daje rezultaty...

iwa1223
14-06-2009, 16:35
jak widać lakier do paznokci służy do wielu wielu innych rzeczy ;)

Pati88
14-06-2009, 16:54
ooo kurcze nie wiedzialam ze mozna usunąć kurzajke...ciekawe czy to sprawdzone i czy zawsze daje rezultaty...

ja osobiscie nie zabieralabym sie za usuwanie kurzajki lakierem do paznokci

Jade
14-06-2009, 17:10
Ja tez tego nie wiedzialam ale faktycznie specjalny preparat do kuzajek ma zapach lakieru do paznokci i konsystencje.

Pati88
14-06-2009, 18:43
zapach i konsystencje moze miec...a skład...az mnie to zaciekawilo musze sie wglebic w ten temat bo jakos nie bardzo mi podchodzi ten sposob usuwania kurzajek.aż zapytam sie mojej babki od dermatologii

---------- Dodano o godzinie 17:43 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:32 ----------

TO JEST TOTALNA BZDURA Z TYM LAKIEREM...do usuwania kurzajek stosuje sie kwas mlekowy i salicylowy owszem mozna uzyc bezbarwnego lakieru ale SMARUJE SIE NIM TYLKO SKORE WOKOL KURZAJKI ZEBY ZABEZPIECZYC ZDROWY OBSZAR PRZED USZKODZENIEM. BEZBARWNEGO LAKIERU NIE STOSUJE SIE BEZPOSREDNIO NA KURZAJKE!taka informacje dostalam od mojej nauczycielki od dermatologii.

Anna Kosińska
14-06-2009, 18:49
powiem tak,tak serio,erio....:) kiedys mialam kurzajke gdy mialam 14 lat i bardzo Mi przeszkadzala i posmarowalam ja lakierem i na prawde pomoglo,na logike gdy posmarujemy nie ma kontaktu z niczym innym,tylko trzeba tak z trzy razy pod rzad jedna warstwa wyschnie i na to nastepna...

---------- Dodano o godzinie 17:49 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:45 ----------


zapach i konsystencje moze miec...a skład...az mnie to zaciekawilo musze sie wglebic w ten temat bo jakos nie bardzo mi podchodzi ten sposob usuwania kurzajek.aż zapytam sie mojej babki od dermatologii

---------- Dodano o godzinie 17:43 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:32 ----------

TO JEST TOTALNA BZDURA Z TYM LAKIEREM...do usuwania kurzajek stosuje sie kwas mlekowy i salicylowy owszem mozna uzyc bezbarwnego lakieru ale SMARUJE SIE NIM TYLKO SKORE WOKOL KURZAJKI ZEBY ZABEZPIECZYC ZDROWY OBSZAR PRZED USZKODZENIEM. BEZBARWNEGO LAKIERU NIE STOSUJE SIE BEZPOSREDNIO NA KURZAJKE!taka informacje dostalam od mojej nauczycielki od dermatologii.

dlaczego bzdura czy Twoj dermatolog jest Bogiem i zna wszystkie przypadki chorob i ich przebieg...jesli ja juz to zrobilam ponad 15 lat temu i Mi pomoglo a powiedziala Mi ,raczej poogla Moja babunia swietej pamieci i pomoglo...ale napisalam ze nie zawsze moze pmoc bardziej moze zmniejszyc sie jej poglebianie....czytajcie uwazniej to co piszemy na forum...:)i na pewno nie jest to bzdura...

Pati88
14-06-2009, 18:54
uwierz ze naprawde jest bardzo dobrym lekarzem i wykladowca,dla mnie liczy sie bardziej zdanie osoby ktora siedzi w fachu od kilkunastu lat. skoro jest dermatologiem to logiczne ze posiada ponadprzecietna wiedze. no tak napisalas ze nie zawsze moze pomoc ale ja napisalam ze WOGOLE NIE POWINNO SIE SMAROWAC KURZAJKI LAKIEREM a nie ze NIE POMAGA a to jest roznica.

Anna Kosińska
14-06-2009, 18:59
Ja nie podwazam zdania Twojego dermatologa Kochana,doswiadczenie w tym zawodzie jest bardzo wazne i Ja rowniez sie z nim licze ale Ja rownez mam znajmych lekarzy i nikt nie widzial przeciwskazan do tego,jedyna reakcja jaka byla ze to tylko ciut dziwne ale pomaga choc nie zawsze...ale jakos jak kazdemu polecalam nikomu sie nic nie stalo i nie bylo efektow ubocznych...i odrazu jakby nie bylo pod reka i o wiele taniej jak srodki do tego przeznaczone ktore czasami lecza o wiele dluzej...

Pati88
14-06-2009, 19:08
teraz tak sama z siebie się zastanawiam jaki skladnik lakieru do paznokci moze leczyc kurzajke przeanalizowalam sklad lakierow i nie zawieraja one ani kwasu mlekowego ani salicylowego a te dwie substancje szczegolnie przyczyniaja sie do leczenia kurzajek jak zadalam babce to pytanie to zapytala skad ja takie rzeczy biore.

Anna Kosińska
14-06-2009, 19:24
powiem tak i nawet masz racje ze skladniki ktore ma lakier nie posiada takich wlasciwosci ktore podalas...wiec wytlumacz mi Moj przypadek ktory jest potwierdzony i pomogl nie tylko Mi a Moja babcia byla internistka....?? i bajek tutaj nie opowiadam,bo bzdur bym nie wypisywala tutaj na forum ,to nie jest w moim zakresie i rowniez nie jestem nieomylna,wiec moge sie mylic rowniez w niektorych przypadkach...ale ten byl przetestowany na mojej skorze i co najlepsze mialam do czynienia z kurzajkami i to nie raz,i nigdy wiecej sie juz one nie pojawily na Mojej skorze,...

---------- Dodano o godzinie 18:24 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 18:23 ----------

a tak wogole Pati to Ty chyba lubiSz ze Mna konwersacje...:)Ale Ja rowniez...:)

szpila59
14-06-2009, 19:26
jekuś dziewczyny bo tu się zaraz rozpęta wielka kłótnia o jakiś zwykły lakier na kurzajce :D Jak ktoś nie będzie miał sposobności nabyć w aptece specjalny preparat na kurzajki to może zastosuje ten lakier, ale to zależy od niego... KAżdy ma swoje zdanie... Annamon wierze że zniknęła kurzajka, kiedyś sama też słyszałam o czymś takim... PAti wierze że Twój dermatolog ma ogromną wiedze i napewno by Ci kitu baba nie wciskała...:P

Anna Kosińska
14-06-2009, 19:30
ale Ja sie nie kloce,my tylko wymieniamy poglady... My lubimy tak z Pati,czasami...:)

szpila59
14-06-2009, 19:31
nie mówię, że zaczęła się kłótnia, ale było blisko :P Zresztą zauważyłam , że Wy lubicie sobie tak od czasu do czasu "pogawędzić" :D

Tonija
14-06-2009, 19:51
Od tego jet forum żeby wyrażać swoją opinię, annamon ma taką pati inną i na tym to właśnie polega. Bardzo dobrze że staramy się weryfikować informacje a nie przyjmujemy wszystkiego na wiarę :)

Pati88
14-06-2009, 20:58
powiem tak i nawet masz racje ze skladniki ktore ma lakier nie posiada takich wlasciwosci ktore podalas...wiec wytlumacz mi Moj przypadek ktory jest potwierdzony i pomogl nie tylko Mi a Moja babcia byla internistka....?? i bajek tutaj nie opowiadam,bo bzdur bym nie wypisywala tutaj na forum ,to nie jest w moim zakresie i rowniez nie jestem nieomylna,wiec moge sie mylic rowniez w niektorych przypadkach...ale ten byl przetestowany na mojej skorze i co najlepsze mialam do czynienia z kurzajkami i to nie raz,i nigdy wiecej sie juz one nie pojawily na Mojej skorze,...

---------- Dodano o godzinie 18:24 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 18:23 ----------

a tak wogole Pati to Ty chyba lubiSz ze Mna konwersacje...:)Ale Ja rowniez...:)

pewnie ze lubie :) wlasnie mnie tez to zastanawia, nie mam pojecia dlaczego lakier do paznokci pomogl Ci na kurzajki, interesuje sie medycyna dlatego wglebie sie w ten temat i sprobuje znalezc uzasadnienie, Annamon ja wiem ze Ty bzdur nie wypisujesz zreszta w jakims temacie napisalas zebysmy opieraly sie wlasnych doswiadczeniach zastosowalas ta metode-pomoglo wiec sie z Nami tym podzielilas.mnie to zainrygowalo-jak to mozliwe dlatego zapytalam pani dermatolog ktora to obalila. a zeby rozwiac wszelkie watpliwosci JA NIE JESTEM BOJOWO NASTAWIONA I NIE MAM ZAMIARU SIE Z NIKIM KLOCIC I OCZU DRAPAC :) poprostu jezeli jakies mam watpliwosci to pisze:)

natalia268
14-06-2009, 21:04
Hehehehhe ;) jak komus się pojawi kurzajka to niech wypróbuje lakieru ;P i niech tu napisze :D

mala
14-06-2009, 22:32
swietne swietne
szkoda ze z kurzajka niewiedzialam wczesniej

aga
14-06-2009, 23:38
guziki ktore swieca noca...w ciemnym pokoju chwytasz pilot i przyciskasz nieodpowiedni guzik..okazac sie moze ze zmieniasz kanal zamiast przyciszyc telewizor..polakieruj najczesciej uzywane przyciski pilota swiecacym w ciemnosciach lakierem,fluoroscencyjnym lakierem mozesz rowniez pomalowac klucze,dziurki od kluczy i inne niewidoczne w ciemnosciach przedmioty


Wiecie co...aż wstyd się przyznać ale pierwsze słyszę o fluorescencyjnym lakierze do paznokci:)

szpila59
15-06-2009, 10:22
moze chodziło o lakier UV ?? :D:D

samaron
15-06-2009, 21:57
Ja też kiedyś miałam kurzajkę na kolanie, ale jak miałam może sześć, siedem lat to ją wygryzłam... Szkoda, że wtedy nikt mi o lakierze nie powiedział...

szpila59
15-06-2009, 22:08
Ja też kiedyś miałam kurzajkę na kolanie, ale jak miałam może sześć, siedem lat to ją wygryzłam... Szkoda, że wtedy nikt mi o lakierze nie powiedział...
o kuuur*** :wow::wow::wow: o nieee.. troszkę mi niedobrze....

natalia268
15-06-2009, 23:40
Wiecie co...aż wstyd się przyznać ale pierwsze słyszę o fluorescencyjnym lakierze do paznokci:)


tez sie nad tym zastanawiałam ale uznalam ze widocznie niedoinformowana jestem :(



mialam kiedys koleżanke która wygryzła xd

szpila59
16-06-2009, 10:45
nie, nie błaaaagam!!! ;( nie opowiadaj mi już takich rzeczy bo mi się trochę niedobrze rooobi.....

---------- Dodano o godzinie 09:40 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:38 ----------

moja mama pi teraz powiedziała jak mała była to mieszkała na wsi no nie?? I jej się zrobiłą wielka kurzajka na pięcie i ona tak dłubała, i dłubała w niej i w końcu ją wydłubała razem z korzeniem i później tak jej krew leciała i miała gigantyczną dziurę... :wow:

---------- Dodano o godzinie 09:45 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:40 ----------

Dede, mieszkaniec indonezyjskiej wioski, nazwany człowiekiem-drzewem, znów musi się leczyć. Dede od lat cierpi na dziwną chorobę. Jego ciało pokrywa masa ogromnych kurzajek podobnych do konarów drzewa. Po dwumiesięcznej kuracji w szpitalu i usunięciu 6 kg narośli mężczyzna wrócił we wrześniu do domu. Niestety, od tego czasu kurzajki na rękach i nogach od nowa zaczęły rosnąć.
http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/l/8/Wciaz_sie_leczy_3038159.jpg
http://fakty.interia.pl/galerie/nauka/musi-dalej-sie-leczyc/zdjecie/duze,932836,2,329

Jade
16-06-2009, 11:15
O boze!!Szpila nie wstawiaj takich obrazkow bo az ciarki przechodza.Zastanawiam sie tylko jak to jest mozliwe,od czego to sie robi???

aga
16-06-2009, 12:29
początkowo myślałam, że on ma łapy jak yeti a tu drzewo:o
Jade to jakaś rzadka odmiana wirusa i zaczęło się podobno od tego jak zranił się w kolano...

dzidzia
16-06-2009, 12:43
masakra , współczuje mu ...

samaron
16-06-2009, 14:06
To zwykły wirus brodawczaka (ten sam od kurzajek), tylko u niego się trochę rozrósł.
Każdemu może się przydażyć, ale leczenie nie jest takie straszne, tylko tam w Indonezji (czy gdzieś w tych okolicach) mu to wycinali chirurgicznie i wciąż odrastało.

aga
16-06-2009, 16:34
jemu to by sporo lakieru zeszło jakby miał te wszystkie kurzajki pomalować :skacze:

szpila59
16-06-2009, 18:38
musiałby się chyba wykąpać w wannie z lakierem :D

natalia268
16-06-2009, 19:28
ogladam w tv taki program o tego typu ludziach i ich przypadkach chorób... przerazające i smutne

szpila59
16-06-2009, 19:29
na Discovery Chanell ? :D

moniczka690
16-06-2009, 19:32
ojej to straszne:(

natalia268
16-06-2009, 19:34
na Discovery Chanell ? :D


tak tak tak :yes:

szpila59
16-06-2009, 19:37
hehe, też to oglądam :D nie wiesz kiedy będzie następny odcinek??


Człowiek-drzewo przed i po operacjach - Człowiek-drzewo - Galeria - Wiadomości - WP.PL (http://wiadomosci.wp.pl/gid,9424157,title,Czlowiek-drzewo,galeria.html)
tutaj przed i po operacjach

---------- Dodano o godzinie 18:37 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 18:35 ----------

widziałaś to jak jeden facet miał takiego giganttcznego guza na twarzy i się nie chciał zgodzić na operację bo to wymagało transfuzji krwi, a to było sprzeczne z jego religią??

natalia268
16-06-2009, 19:54
hmmm tego ze sprzeczne z jego religia coś nie kojarze... :(


dobra moze nie róbmy offtopu ;P bo Nas zbanują :D