PDA

Zobacz pełną wersję : Żele//kolejność nakładania



kmmp
21-06-2009, 22:42
Cześć Dziewczyny:)
Znowu prosze was o pomoc...
Mam 8 zeli:
-future
-rose french
-ice blue
-extreme white
-base
-cover
-rose klar
-super bulid
prosze napiszcie mi ktorego i w jakiej kolejności sie nakłada... prosze o szybką odpowiedz...
z góry dziekuje i pozdrawiam:)

barbara_kawka
21-06-2009, 23:04
Cześć Dziewczyny:)
Znowu prosze was o pomoc...
Mam 8 zeli:
-future
-rose french
-ice blue
-extreme white
-base
-cover
-rose klar
-super bulid
prosze napiszcie mi ktorego i w jakiej kolejności sie nakłada... prosze o szybką odpowiedz...
z góry dziekuje i pozdrawiam:)

baza to ten ktory dajesz po primerku ... czyli warstwa pierwsza.... future to nie wiem .. rose bedzie do frencha czyli w zaleznosci jak kto robi ale on po bazie... ice blu moim zdaniem bedzie zelik z jakimis kawalkami , drobinkami ... mozna go urzyc jako budujacego... cover to zelik ktory doskonale ukrywa niedoskonalosci plytki ... aplikuje sie go po bazie i tak jak roz ...rose klar to tez coz w te klocki.. a super bulid to budujacy czyli po bazie i po ozdobach ... uzywa sie go do budowania krzywej C

Tonija
22-06-2009, 09:06
można by przenieść do metody żelowej

Pati88
22-06-2009, 16:23
Cześć Dziewczyny:)
Znowu prosze was o pomoc...
Mam 8 zeli:
-future
-rose french
-ice blue
-extreme white
-base
-cover
-rose klar
-super bulid
prosze napiszcie mi ktorego i w jakiej kolejności sie nakłada... prosze o szybką odpowiedz...
z góry dziekuje i pozdrawiam:)

FUTURE-nawierzchniowy
ROSA FRENCH-rozowy podejzewam ze jednofazowy
ICE BLUE-jasnoniebieski
EXTREME WHITE-bialy do frencha
BASE-podkladowy
COVER-kryjący
ROSE KLAR-rozowy,najlepiej nadaje sie do wtapiania wzorkow
SUPER BUILD-budujacy
do robienia paznokci nie uzywa sie wtych wszystkich zeli na raz to zalezy czy chcesz frencha,czy bedziesz wtapiala itp.

kmmp
23-06-2009, 22:34
FUTURE-nawierzchniowy
ROSA FRENCH-rozowy podejzewam ze jednofazowy
ICE BLUE-jasnoniebieski
EXTREME WHITE-bialy do frencha
BASE-podkladowy
COVER-kryjący
ROSE KLAR-rozowy,najlepiej nadaje sie do wtapiania wzorkow
SUPER BUILD-budujacy
do robienia paznokci nie uzywa sie wtych wszystkich zeli na raz to zalezy czy chcesz frencha,czy bedziesz wtapiala itp.


To których używac do frencha, a których do wtapiania??

Pati88
24-06-2009, 09:40
DO FRENCHA-(kolejno):
BASE,EXTREME WHITE(na koncowke),ROSA FRENCH lub COVER ktory maskuje niedoskonalosci plytki,FUTURE.
DO WTAPIANIA:
BASE,ROSE KLAR,FUTURE
z nazw podejzewam ze masz zele z NAILDESIGN albo sie myle ja pracowalam na tych zelach i dla ulatwienia podpisalam sobie kazdy z nich na przykrywce.

czarus
24-06-2009, 10:23
nic dodac nic ująć dziewczyny już wszystko napisały

Pati88
24-06-2009, 16:01
przeoczylam jedno ICE BLUE to jest zel silikonowy.

kmmp
24-06-2009, 21:58
DO FRENCHA-(kolejno):
BASE,EXTREME WHITE(na koncowke),ROSA FRENCH lub COVER ktory maskuje niedoskonalosci plytki,FUTURE.
DO WTAPIANIA:
BASE,ROSE KLAR,FUTURE
z nazw podejzewam ze masz zele z NAILDESIGN albo sie myle ja pracowalam na tych zelach i dla ulatwienia podpisalam sobie kazdy z nich na przykrywce.


Tak, tak mam żele z NAILDESIGN... Dziękuje za pomoc:)

Pati88
25-06-2009, 09:55
polecam sie na przyszlosc :) i jeszcze jedno zel FUTURE najlepiej utwardzac w lampie przez 4 min. :)

daruniunia
25-06-2009, 13:35
Długo 4min

kmmp
25-06-2009, 19:29
polecam sie na przyszlosc :) i jeszcze jedno zel FUTURE najlepiej utwardzac w lampie przez 4 min. :)



a reszte starczy 2??

Pati88
25-06-2009, 20:04
tak wszystkie 2 min. tylko nablyszczajacy 4.

kmmp
26-06-2009, 22:30
Jeszcze raz dziękuje Pati za pomoc...:)

Pati88
27-06-2009, 09:03
spoko w razie problemu z zelami pisz :)

martitek
21-07-2009, 22:07
Dziewczynki a możecie mi pomóc??
Otóż zamierzam kupić taki oto zestaw żeli firmy Sun Flower:
-Żel mus brzoskwiniowy 7g
-Żel jednofazowy nylonowy 7g
-Żel jednofazowy kamuflaż róż 7g
-Żel jednofazowy kruszony lód 7g
-Żel jednofazowy kryształek 7g
-Żel budujący biały 7g

Myślicie, że na początek taki zestaw mi wystarczy czy proponujecie dokupić jeszcze jakieś żele?

kasiasssss
21-07-2009, 22:17
odradzam nylonowy

martitek
21-07-2009, 22:21
tylko, że ten nylonowy jest w zestawie i niestety nie mogę z niego zrezygnować. A dlaczego odradzasz?

Kamis
21-07-2009, 22:24
http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/168-zel-nylonowy.html a może jednak oddzielnie dało by się kupić ?

kasiasssss
21-07-2009, 22:25
mialam go,byl okropny,bez polysku,nadaje sie tylko do wtapiania ozdob a taki ci tez bedzie potzrebny wiec ok:]

martitek
21-07-2009, 22:28
niby da się kupić je wszystkie osobno ale to sporo przepłacę :( a tak w zestawie mam taniej. Ale ogólnie mogą być czy jeszcze jakiś dokupić?

kasiasssss
21-07-2009, 22:32
chyba ze kolorowe,mysle ze to na poczatek wystarczy,ja nie lubie zestawow,wybieram pieczolowicie kazdy produkt,wazne jest wkoncu zeby kower nie nazywal sie tylko kower,ale kryl ladnie i byl w miare naturalny itd

martitek
21-07-2009, 22:56
W takim razie czy do wtapiania ozdób mogę użyć musu brzoskwiniowego na początek a później na to warstwa żelu jednofazowego kryształek albo kruszony lód?

kasiasssss
21-07-2009, 23:01
mozesz,tylko mi by bylo szkoda,nigdy nie uzywalam musu brz.on chyba nadaje jakis tam kolorek wiec chyba zatuszuje troche ozdobki,moze ktos ci napisze bo ja go nie uzywalam wiec nie mam pojecia,

martitek
21-07-2009, 23:01
ok, dzięki za pomoc

Karolina00
22-07-2009, 23:27
A używałyście może żel budujący 2 Sun Flower :) ? prosze o opinie

martitek
22-07-2009, 23:34
Ja jeszcze nie miałam okazji . Dopiero zamierzam zakupić zestaw a potem zobaczymy.

megi222
28-07-2009, 23:21
A słyszałyście o metodzie fiberżel jest coś takiego????????

Gość
28-07-2009, 23:32
A słyszałyście o metodzie fiberżel jest coś takiego????????

tu więcej:

http://forum.wzorki.info/metoda-fiberglass/103-metoda-fiberglass.html
http://forum.wzorki.info/metoda-fiberglass/232-przedluzanie-motoda-fiberglass-video.html
http://forum.wzorki.info/metoda-fiberglass/238-jedwab.html

Jagna
31-07-2009, 23:39
Prośba o pomoc w "zdiagnozowaniu" jakości żelu: firmy beverly nails :)

Żel jednofazowy MLECZNO-RÓŻOWY15g Beverly_nail (695092722) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item695092722_zel_jednofazowy_mleczno_rozowy15g_be verly_nail.html)

:yess:

---------- Dodano o godzinie 23:39 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:26 ----------

Kiedyś kupiłam w hurtowni taki:
1-Phase Gel samopoziomujący gęsty żel pink 15 ml Nails Expert | Kosmetyki | Do paznokci | Żele | Profesjonalne kosmetyki do włosów | LokiKoki.pl (http://lokikoki.pl/product-pol-1280-1-Phase-Gel-samopoziomujacy-gesty-zel-pink-15-ml-Nails-Expert.html)

Jest rewelacyjny, ale na allegro go nie widzę. Jak go oceniacie?

dzoana
14-09-2009, 09:28
Proszę o pomoc, który żel byście bardziej poleciły? Chodzi mi o jednofazowe ogólnie i cover.
-Activ
-Ra Nails
-Sun Flower

Ladyss
14-09-2009, 12:42
Na RA się uczyłam i strasznie się do niego zraziłam bo zapowietrzał mi się:/: za to inni ciągle na nim pracują i sobie chwalą.
Na gęstym z Activa obecnie pracuje, jak dla mnie ma świetną konsystencję, nie miałam jeszcze przypadku gdzie klientka byłaby uczulona na składniki ale... Pojawiają się w nim bąbelki powietrza:/

dzoana
14-09-2009, 21:34
No właśnie nad Activem się zastanawiałam, ale Ra jest też chwalony i cena podobna.. no i SF podobnie..

PAZURKOMANIA
14-09-2009, 21:44
z tymi babelkami sie zgadzam..pojawiaja sie mimo tego ze ostroznie sie go nabiera po sciankach:/ ja osobiscie po 1 słoiczku zrezygnowałam z niego..

kasiasssss
14-09-2009, 21:48
z Ra coverek niestety nie kryje 100%towo

Agnieszka Praska
14-09-2009, 21:49
No właśnie nad Activem się zastanawiałam, ale Ra jest też chwalony i cena podobna.. no i SF podobnie..


a ja ci nie polecam zeli ra:P clear piecze w lampie, budujacy clear gluci sie po ok 3 tygodniach i wyglada jak sciety kisiel, cover ma okropny ciemny brudno rozowy kolor;) szkoda kasy;)

kasiasssss
14-09-2009, 21:51
a ja ci nie polecam zeli ra:P clear piecze w lampie, budujacy clear gluci sie po ok 3 tygodniach i wyglada jak sciety kisiel, cover ma okropny ciemny brudno rozowy kolor;) szkoda kasy;)
a ja uzywam clear z ra i nie zamienie go na inny,mi sie nie gluci jest swietny,jest zelem zadkim nie kazdy lubi,mi osobiscie pracuje sie wysmienicie,piecze jak kazdy

Agnieszka Praska
14-09-2009, 22:09
nic ci sie nie dzieje z budujacym???

farciara jestes;) bo kupilam go do wzornika i po tygodniu zrobil sie z niego wielki glut, jak pojechalam do hurtowni to uslyszalam ze one tak maja:huh:

kasiasssss
14-09-2009, 22:14
pracuje caly zcas na nim,jednofazowy,dla mnie jest extra
kupuje 60 tki,wiec gdyby bylo cos nie tak to by sie juz dawno zdazylo zrobic,idzie mi go duzo bo tylko na nim pracuje wiec musze brac 60

asia
14-09-2009, 23:26
ja mam na zmianę duże i małe i też mi się nic nie robi, ale mam jednofazowy. ale fakt że lubię gęste

kasiasssss
14-09-2009, 23:27
ja gestymi nie umiem pracowac,najpierw wkladalam go do lodowki a teraz robie takim zadkim jest ok

asia
14-09-2009, 23:31
ten ra jest taki średni nie? a przynajmniej przed nim miałam kilka rzadszych, sf też jest rzadszy ciut. też trzymam w lodówie teraz, ale jak wynajmowalam pokój w salonie to był tak o

dzoana
18-09-2009, 10:35
Teraz to już sama nie wiem, który kupić... :( A słyszałam, że Ra nie piecze... a może coś o SF powiecie, może jest lepszy?...

Elizabeth76
18-09-2009, 10:52
Teraz to już sama nie wiem, który kupić... :( A słyszałam, że Ra nie piecze... a może coś o SF powiecie, może jest lepszy?...
tego Ra nie znam a sf kupuję i polecam jest ok:)

Ladyss
18-09-2009, 11:38
Dziewczyny chwalą sobie galaretkę z Basica. Może zastanowisz się nad tym? Ja mam zamiar ten teraz kupić + żel kamuflujący.

asia
18-09-2009, 12:57
ja używam tego i tego. ra też potrafi zapiec. dla mnie ra jest lepszy bo ciut bardziej gęsty niż sf, a sf miałam jakieś felerne opakowanie bo nieco mi krwawił, w ra nigdy mi się to nie zdarzyło. no ale między tymi dwoma w sumie nie ma różnicy, trzymają mi się tak samo dobrze

dzoana
18-09-2009, 20:55
Ja w sumie na gęstym teraz pracuję, więc ten Ra chyba byłby lepszy dla mnie.. Myślalam,że Activ będzie ok, bo przecież z USA... a Ra skad jest? wiecie...?

asia
18-09-2009, 21:30
na pudełku jest tylko dystrybutor, spróbuj na ich stronie www

kasiasssss
18-09-2009, 21:36
ja kupuje na stronce,moze tam cos znajdziesz
menu=produkty&language=pl&nr_rodzica=354&nr_kategoria=35&rodzaj=1&nkategoria=Inne

Nataleczkaaa
21-08-2010, 15:26
Witam :) Mam takie trochę głupie pytanie . Kupiłam żel Future (przezroczysty)Build , Rose . Czy muszę kupić jeszcze Base ? :o Czytałam ,że build powinien wystarczyć ,ale teraz już nie jest taka pewna .Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź .Odpowiedzi można pisać na mojego meila :natalkaaxd@buziaczek.pl . Byłabym bardzo wdzięczna .

agusia81
18-09-2010, 14:59
Witajcie!
Ja z takim pytaniem...bo już głupieje od tego.Mam takie płyny/lakiery i nadal nie wiem który pierwszy mam dawać...Płytkę paznokcia wiem już mniej więcej jak przygotować pod tipsa,z piłowaniem troszku problemu mam-chyba przesadnie piłuję:) ale może z czasem dojdę do wprawy i teraz...przemyć czy ten primer?
Mam tak;
- clean & preap (odtłuszczacz)
-base coat (lakier podkładowy)
-tip blender (pilnik)
-top gloss (utwardzacz i nabłyszczacz)
-silver protect(odżywka ochronna)

Proszę Was napiszcie co i jak (jaka kolejność).
Próbowałam robić french na tipsie,ale polituj się....Posiadam żele jednofazowe,średniogęste,clear,rózowy kryjący i biały z firmy Sunny Nails-tylko coś ten biały to na biały nie wygląda,albo zle coś robię.Czytałam na forum żeby już tym różowym nie smarować po białym????Kurcze to jak to zrobić??? A może najpierw pociągnąc po całym tym różem a potem białym??Nie mam bladego pojęcia-czekam na Wasze cenne rady :)
I jeszcze jak już ten żel zaczęłam piłować to wszystko (ozdoby)się porysowało i poodpadało:o
Ratujcie!
pozdrawiam

_kasiunia_4
18-09-2010, 15:13
z różu ( o ile jest to przezroczysty róż ) albo clear dajesz warstwę cieniutką na tips już przygotowany odpowiednio potem całość kamuflażem do granicy tipsa ( bo używasz tipsów french ) czyli uśmiechu i budujesz pazurka żelem clear :)

pokaż co ci wyszło to dziewczyny ci doradzą ;)

i jak już robisz na tipsach to lepiej na clear albo mlecznych i sama ucz się frenczyka malować białym żelem ;)

agusia81
18-09-2010, 15:18
Róż mam kryjący-tak pisze,wybacz ale nic z tego nie rozumiem:( i jeszcze jakiś kamuflaż?? A biały (czyli ten uśmiech) na końcu się maluje? Ciężko mi to pojąć:(

asia
18-09-2010, 16:54
agusia najlepiej zacznij od początku, bo mamy na forum tematy jak zrobić pazurki :)

Sildre
18-09-2010, 17:10
agusia81 spróbuj tutaj:

http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/838-zele-kolejnosc-nakladania.html

http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/110-jak-wykonac-sliczny-french.html

http://forum.wzorki.info/ogolnie-o-paznokciach/287-podstawowe-pojecia-przy-przedluzaniu-paznokci-zdjecia-opis.html

http://forum.wzorki.info/ogolnie-o-paznokciach/519-jak-pilowac.html

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

agusia81
19-09-2010, 19:25
Poczytałam wszystko,ale nadal zastanawiam się po cholere mam aż tyle tych lakierów?? Chyba ze wszystkich nie muszę korzystać?? I jeszcze raz zapytam czy frencha na tipsie można zrobić tak: cienka warstwa clear lub tego żelu kryjącego-róż (ale na cały tips),potem biała końcówka i jeszcze raz clear? I to też trzeba pod koniec spiłować? Nie "zedrze" się ten biały żel?? Kurcze,ale namotałam...Sory,za te pytania-pewno nie jedna z Was za głowe się złapie :/:
pozdrawiam

rudzia1985
19-09-2010, 19:31
Mozesz nalozyc na tipsie cienka warstwe clearu, na to ten roz, albo najlepiej cover konczac go jajeczkiem od strony wolnego brzegu ( ja daje na chwile do lampki by mi sie nie rozlal ), pozniej na to spokojnie mozesz nalozyc bialy ksztaltujac linie usmiechu ( do lampki ) i na to clear w wiekszej warstwie bo przy okazji zbudujesz krzywa no i pozniej pilujesz do odpowiedniej ksztalu :)

Sildre
19-09-2010, 20:33
Przy czym starasz się tak zbudować pazura by jak najmniej później piłować. Oczywiście nie jedziesz pilnikiem jak dziki reks tylko delikatnie powoli zmieniając pilniki na te o większej gradacji (kończąc blokiem polerskim).
A co do lakierów to hmmm nigdy nie używałam base coat do żelików (tylko jako bazę pod lakiery), także jak dla mnie osobiście uważam że jest raczej zbędny...
Z Twoich płynów/lakierów kolejność byłaby taka:
- clean & preap (odtłuszczacz) <= chociaż tu proponowałabym aceton kosmetyczny
-base coat (lakier podkładowy) <= odpuściłabym ;)
-tip blender (pilnik) <= tylko na próg tipsa, chociaż ja też nie używam
~ tu dodałabym primer na naturalną płytkę, tak aby nawet odrobinki nie dać na tipsa
- żele tak jak pisałam lub tak jak pisała rudzia
- clean & preap (odtłuszczacz)
-top gloss (utwardzacz i nabłyszczacz)
~ tu proponuję oliwkę na skórki

-silver protect(odżywka ochronna) <= co do odżywki coś mi tam się kołacze, ale tak tylko się upewnię czy jest w formie lakieru? jeśli tak to używałabym ją także pod lakiery lub po zdjęciu pazurków.

kasiek811
28-08-2011, 21:14
witam wszystkich jestem nowicjuszką i mam pytanko. Rozpoczynam swoją przygodę z żelami i chciałam poradzić się co zakupić na początek, dodam że jestem amatorką podpatrującą swoją koleżankę która jest stylistką paznokci. Chciałabym skompletować zestaw startowy i popróbować narazie na sobie. Proszę doradźcie co powinnam zakupić na początek. Będę Wam bardzo wdzięczna za rady:)

malinowa
28-08-2011, 21:52
jeśli dopiero zaczynasz i nie bardzo się orientujesz co do czego służy i co ci się przyda, a co nie, to proponuje ci kupić sobie gotowy zestaw startowy np. /www.dobrarada.com.pl/p16207,zestaw-startowy-do-stylizacji-zelem-uv-podstawowy.html, ale za nim zaczniesz robic sobie pazurki zapaznaj się dokładnie do czego słuzy dany produkt i co po kolei nakładać, wszystkiego się dowiesz z tego forum, korzystaj z opcji szukaj, powodzenia

zuziajanosz
03-02-2012, 17:42
,010Dziewczyny (te z doświadczeniem ) powiedzcie mi czy nakładanie żelu w ten sposób jest ok? Nauczyłam się od koleżanki która jest szkoleniowcem,:

baza
cienka warstwa clear
cienka warstwa cover
biała końcówka
2 warstwy clear
przemycie warstwy dysp.
piłowanie
gloss

paznokieć jest bardzo płaski, wcześniej robiłam to w inny sposób żeby była krzywa C widoczna.
Robiłam białą końcówkę na bazie, dopełniałam coverem i zalewałam clearem.

olao
03-02-2012, 21:31
Dla mnie zbyteczny jest punkt 2.Jak masz baze to nie potrzebujesz klera.Jak pracujesz jednofazowo-to zamiast bazy dajesz kler,bo pod covera raczej trzeba coś dać.:P A żeby mieć ładny apex,to po prostu daj kulke klera w miejscu gdzie trzeba i tyle,albo na zkładkę połóż 2 warstwy klera.No i właściwie po co robić jak koleżanka jak Teój sposób był dobry.Ja robię zawsze najpierw jajo z covera ,a potem biały.Jak wjadę białym na cover to przecieram i już,

rudzia1985
03-02-2012, 21:37
U mnie tak:

cienko baza
cover
biala
clear grubsza warstwa lub dwie ciensze ale tam gdzie ma byc krzywa to daje wiecej
i cala reszta

DiamondShine
04-02-2012, 10:22
a ja robie na formie to tak:

cieniutko nakladam na naturalny i cieniutko przedluzam pazurka
odklejam forme
cover
bialy
jedna grubsza warstwa krzywa c
opracowanie
nablyszczacz

MonikaStg
12-07-2012, 12:53
Cześć dziewczyny. Jestem tu nowa i proszę o pomoc. Dostałam kilka żeli i lampę, ale nie bardzo wiem, który do czego służy. Żele są firmy Ever Shine. Jest : Clear, Soft Shining, Mega white, Pink, Jasny zielony i Czerwony. Który do czego i w jakiej kolejności? Z góry baaardzo dziękuję za pomoc :)

Askar
12-07-2012, 17:08
Monika, przeczytaj sobie cały ten temat,jest naprawdę krótki... Poczytaj też na stronie EVERSHINE (http://www.evershine.pl/index.php) opisy żeli, będziesz wiedziała, który jakie ma zadanie. W tym temacie dziewczyny polecają także tematy, które warto przeczytać, kiedy zaczyna się swoją przygodę z pazurkami.:)

syrena16
12-11-2012, 19:54
A ja mam pytanko:) walcze cały czas z żelem i mam mały problem. Kolejnośc i szkolenie mam, ale trenuje praktykę.
Mój problem polega na tym że w momencie gdy robie szkielet i go opiłowuje to pęka mi ta warstwa przy rogach paznokcia.Hmmm i cała stylizacja żelowa siada.
Szczególnie gdy ktoś ma płaska płytke- jak nie usunę nadmiaru materiału to paznokiec wyglada jak kwadratowy klocek... Jak sobie z tym radzić?Może jakieś praktyczne sugestie?!...
Będę wdzięczna

Candynails
12-11-2012, 21:31
Spróbuj bez piłowania samego szkieletu, tylko nakładaj warstwy budujące na nieprzemyty szkielet, i dopiero po nadaniu wszystkich krzywych zacznij opracowywać. Szkielet stworzony na formie jest bardzo cienki, a przynajmniej powinien być, nie ma potrzeby piłowania go, i nie trudno go uszkodzić. Co do kształtu zacznij stosować zaciskarkę, nadasz dzięki temu odpowiedni kształt szerokim paznokciom.