PDA

Zobacz pełną wersję : Przedłużanie rzęs - wątek ogólny cz.2



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16

Agnieszka Praska
18-04-2014, 12:44
MuCha wieczorem wysle pw :)

Gorzkajakmokka
18-04-2014, 13:15
A jak to jest z tym basenem w końcu? Czy jak w trakcie noszenia rzęs ( nie w te pierwsze dni po aplikacji) ktoś idzie na basen to ma to jakiś wpływ na trzymanie?


Zaczynam się doszukiwać powodów, bo nie miałam zgłoszeń odnośnie gorszego trzymania się rzęs. Wręcz przeciwnie. Dziewczyny przychodzą po 5 tygodniach i często nawet mówią, że by jeszcze później przyszły gdyby nie jakaś okazja, która wymaga "świeżej" aplikacji. Wiele z nich nie cacka się ze swoimi a sa i mają się dobrze... Nie zdarza mi się zapominać cleanera czy primera. Kleje wymieniam systematycznie - zawsze jak widzę, że coś z jednym jest nie tak to mam dwa inne na zmianę.

Mysiaczeq
18-04-2014, 14:34
dziewczyny też tak mam, że 2 tygodnie i bez rzęs chodzę, miałam klejone na hs4, ultra + z SL i greenie, przez różne dziewczyny i to samo.
Moim skromnym zdaniem powinien być tydzień na reklamację, wtedy uzupełnienie za darmo tego co wypadło, ew. tym co się klei 1:1 można w ramach kosztu uzupełnienia 1:1 zrobić coś objętościowego, przy okazji się przekonają do objętościówek.
Co do ustalania czyja wina trzeba dokładnie wypytać, a pytania formułować tak, żeby nie sugerować odpowiedzi, bo jak się zapyta czy stosowałaś coś tłustego pod oczy to na pewno powie, że nie. Kazać opowiedzieć co robiła w ciągu dnia, jak wygląda jej pielęgnacja twarzy, jakich kosmetyków używa, czy były jakieś dolegliwości.

Mucha primer ma działanie otwierające łuski :)

Agnieszka Praska
18-04-2014, 15:05
Mucha primer ma działanie otwierające łuski :)


niestety nie zawsze primer daje rade, czasmi trzeba mocniej ingerowac ;)


gorzka moje chodza na basen i jakiejs specjalnej roznicy nie widze w wytrzymalosci tyle ze ja na hs4 kleje, oststnio babeczka byla 2 tygodnie w keni upal niemilosierny, ciagle pluskala sie w basenie hotelowym i w oceanie i po 4 tygodniach przyszla z ponad 60% rzes ;)

Gorzkajakmokka
18-04-2014, 15:09
niestety nie zawsze primer daje rade, czasmi trzeba mocniej ingerowac ;)


gorzka moje chodza na basen i jakiejs specjalnej roznicy nie widze w wytrzymalosci tyle ze ja na hs4 kleje, oststnio babeczka byla 2 tygodnie w keni upal niemilosierny, ciagle pluskala sie w basenie hotelowym i w oceanie i po 4 tygodniach przyszla z ponad 60% rzes ;)

U mnie też nie ma z tym problemu- bo większość chodzi. Nie wiem właśnie czemu te tak poleciały ;( doszukuję się na siłę.

Agnieszka Praska
18-04-2014, 15:37
na sile szukasz ;)
mnie sie co 2 uzupelnienie wysypuja hurtem w 1,5 tygodnia ;) wymieniaja sie hurtem poprostu:P

aticzka88
18-04-2014, 16:04
Phoenix a proszę bardzo, ja lubię być ściskana ;) Ja z Białegostoku jestem. Co do rzęs mamy to myślę, że będzie ok, tylko nie dawaj rzęsek zbyt długich, szczególnie w kącikach zewnętrznych. Osoby starsze często mają delikatne rzęski, więc generalnie lepiej nie szaleć z długościami ze względu na to i na specyfikę oka :)

Mysiaczeq !! Ja też jestem z Białegostoku :D hihi :)
tzn teraz już tam nie mieszkam, ale ogólnie jestem. :)

Agulusia, niby nie grzebała. Tzn tak się zarzekała ;)
podpinam się pod Muszkę, jeśli to nie problem to poproszę też o wskazówki co do otwarcia chemicznego łuski. :]

Muszka, patent z włosami super, tylko że ona nie farbuje ;)
ona jest taka mega spokojna, zero jakiegokolwiek makijażu (no oprócz rzęs) - sama natura. Jedyne co zauważyłam to nadmierna skłonność do przetłuszczania włosów. :huh:

Co do reklamacji, nigdy (tfu tfu) nie zdarzyło mi się jeszcze. Zawsze mówię o tym czego nie robić po zabiegu i wspominam o tym, że jesli w ciągu pierwszego tygodnia nadmiernie polecą to wtedy zrobimy uzupełnienie extra, itd.

Cataleya 1981
18-04-2014, 16:16
na sile szukasz ;)
mnie sie co 2 uzupelnienie wysypuja hurtem w 1,5 tygodnia ;) wymieniaja sie hurtem poprostu:P
Tez mam takie rzuty. Co 2-3 uzupelnienia nagle w 3 tygodnie wypada wszystko i rośnie masa maluchów. Potem wraca do normy i za jakis czas znowu. Nic nowego :)

zania37
18-04-2014, 22:00
ja mam u siebie reklamację do tyg, potem nie przyjmuję żadnej
do tej pory miałam tylko jedną,
dziewczyna zadzwoniła po 4 dniach od wizyty, że jej poleciały
przyjęłam ją, zrobiłam za darmo
oczywyście zarzekala się że jest niesamowicie ostrożna
dodam, ze to były jej pierwsze rzęsy w życiu
stiwerdziłyśmy, że przyczyną były krople do oczu jakich używa po kilknanście razy dziennie
uzupełniłam, ale zaznaczyłam, że jak przyjdzie kolejny raz to niestety nie będę jej robić za darmo
nie wiem jak z tymi jej rzęsami bo akurat dzień póxniej wyjechała za granice
jej koleżanki też do mnie przychodzą, rozmawiała z nimi i wie że im coś takiego się nie zrarzyło

aticzka też mam jedną klientkę której skóra przetłuszcza sie niesamowicie
ona była już w różnych miejscach i robiła sobie rzesy
i mowiła, że za każym razem było to samo
rzęsy sypały jej się bardziej niz innym
kleje ja na hs5 i co 3 tyg
ma dość duze ubytki no jescze coś tam siedzi na tych oczach

Mysiaczeq
18-04-2014, 22:36
aticzka jak fajnie spotkac kogos normalnego w gaszczu bialostockich norek za 50 zl :)

Agula Hol
18-04-2014, 23:55
AnastazjaB proszę podaj jakieś namiary na siebie na priv. Moje klienta ogólnie jest z Wodzisławia ale mówi że do Rybnika,, Katowic czy okolic bez problemu dojedzie. Wiec jeśli któraś jeszcze jest z tych okolic to proszę o wiadomość.

AnastazjaB
19-04-2014, 01:31
Dałam namiar na PW.

Namiar na mnie jest wszędzie na stronie www, facebooku, wszędzie :D

Agnieszka Praska
19-04-2014, 07:40
moja kursantka jest z rybnika ;) wykonuje wszystki metody :)

aticzka88
19-04-2014, 18:18
aticzka jak fajnie spotkac kogos normalnego w gaszczu bialostockich norek za 50 zl :)

no proszę, a myślalam ze to tylko w Gdańsku norki są za 70 zł i to z dojazdem do klientki :D

Mysiaczeq
20-04-2014, 08:01
o widzisz tutaj jest jeszcze lepiej bo 50 i tez z dojazdami. w salonach tez sa takie ceny zeby bylo lepiej. generalnie w bialym to nie ma czego szukac. jest byle szybko. byle jak byle tanio ;)

maksik
21-04-2014, 23:04
Dziewczyny pomóżcie,
moja klientka ma max wrażliwe oczy, początek aplikacji - zakładamy płatki, zaczyna się drżenie i kilka podejść do ich podklejenia, uff udało się , później 10 minut i zaczyna się łzawienie a później to już tylko potok łez, przy tym bez znaczenia jakie to płatki, zmianie ulega delikatnie czas po którym ten "wyciek" się zaczyna , najpóźniej łzawi po taśmie. Mało tego zrobiła sobie przerwę od rzęs i aplikowała Revitalash, pomogło na krótko - fakt przyrost długości, ale cóż z tego kiedy ta odżywka ją uczuliła, wróciła na przedłużanie, ale męczymy się obydwie mimo szczerych chęci u jednej posiadania, u drugiej wykonania;( Może macie na to jakieś rozwiązanie, będę wdzięczna, kurcze fajna klientka i nie chciałabym jej stracić

kiwaczek2
22-04-2014, 09:14
silicopady?
ja mam taką co jej robię jedno oko ok 20-30min i przerwa, potem drugie i znów zmiana. ....męczące ale da radę.

aticzka88
22-04-2014, 10:06
ja też mam jedną taką...i tak jak Kiwaczek robię na silcopadach. I jest o wiele lepiej. :)

Mysiaczeq
22-04-2014, 10:34
ja tez na silcopadach. potok lez niestraszny bo wszystko pod platek leci :)

Cataleya 1981
23-04-2014, 10:56
Szukam fajnego wygodnego fotela do robienia rzes. Co myslicie o takim siodle ? Moze polecacie cos innego ?
Hydraulic Adjustable Beauty Salon Spa Massage Facial Stool Chair Pro ST001 BLACK | eBay (http://www.ebay.co.uk/itm/261232393831?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT)

zania37
23-04-2014, 12:42
Taboret kosmetyczny AM-304 biały - MAGREG (http://magreg.pl/pl/taborety-krzesla/445-taboret-kosmetyczny-am-304-bialy.html)
Ja mam taki i jestem z niego zadowolona
bez oparcia jakoś nie potrafię
akurat z tej strony nie kupowałam
ale z tego co pamietam to w tym moim chyba da sie zdjąć oparcie

bombelkowa
23-04-2014, 13:04
ja kupiłam ten profilowany tylko z oparciem.. i dupa mnie od niego boli :D więc siedzę na starym :) zwykłym prostym :) i takie też polecam :)

kiwaczek2
23-04-2014, 13:31
Cat - marchewkowa ma takie siodło. ona uwielbia, dla mnie masakra. jakos źle mi się układa i uciska na podudzia i normalnie słabo i niedobrze mi się robi na nim. długo m zajęło nim się domyśliłam od czego to.
tez wolę takie zwykłe proste z oparciem. ale wiadomo pupa pupie nie równa ;d

Mysiaczeq
23-04-2014, 13:37
ja u marchewkowej tez siedzialam na takim i jakos wcale nie az tak wygodnie tez wole proste z oparciem

mucha
23-04-2014, 15:10
Szukam fajnego wygodnego fotela do robienia rzes. Co myslicie o takim siodle ? Moze polecacie cos innego ?
Hydraulic Adjustable Beauty Salon Spa Massage Facial Stool Chair Pro ST001 BLACK | eBay (http://www.ebay.co.uk/itm/261232393831?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT)

siedziałam na takim u znajomej po fachu. Fajnie mi się siedziało, ale sama u siebie mam taki jak zania wkleiła, tylko bez oparcia.

maksik
23-04-2014, 15:50
Mam siodło bez oparcia,
początek był kiepski, tyłek i uda bolały, ale, jak się okazało, to tylko kwestia kwestia przyzwyczajenia, teraz mi gorzej na tych normalnych się siedzi, jeśli masz tendencję do siadania okrakiem to siodełko, moim zdaniem, lepsze, jeśli nie to wersja dziewczyn będzie oki. Jedynie co bym zmieniła to kolor :) mam białe i teraz wybrałabym ciemne obicie :)

Izi
24-04-2014, 12:23
Ja mam taki: http://meblotek.pl/pl/taborety-kosmetyczne-/1603-taboret-kosmetyczny-typ-1023ab1.htm

Jest OK. Teraz nie widzę w opisie ale dla mnie było istotne żeby kółka były gumowe lub z dużym dodatkiem gumy. Wściekałam się na poprzednie plastikowe które były... głośne i rysowały podłogę.

Cataleya 1981
24-04-2014, 12:39
Zdecydowanie siedze okrakiem i wychylam sie do przodu zeby nie garbic pleców. Siedząc na normalnym krześle nigdy nie używam oparcia - dlatego pomyślałam o siodle.
Siedziałam też dluższa chwile na takim chyba w Częstochowie na warsztatach u Evo i stąd zapamiętałam ze takie coś jest :)

wisienkakwspz
24-04-2014, 13:51
cat ja mam tak samo, chyba też pomyślę o siodełku ;)

monisiaczek
27-04-2014, 21:53
1.Dziewczyny a jak kleicie to lecicie pokoleji od końca czy skaczecie po całym oku?
2.Czy odległość rzęs od powieki ma wpływ na ich wykręcanie się?:|
3.Dlaczego tak jest ,że jak wyklejam dosłownie WSZYSTKIE rzęsy,od góry wygląda to super a po otwarciu oka wydaje się ich tak mało?:(
4.Co jeśli w zewn.kąciku oka rzęsy są krótkie i powywijane?

nadiuszka
27-04-2014, 21:56
monisiaczek zaraz posypią się posty pod tytułem "zapraszamy na szkolenie" i każda z instruktorek będzie miała rację. zadajesz pytania ze szkolenia podstawowego ;)

monisiaczek
27-04-2014, 22:04
Spokojnie....jestem po szkoleniu podstawowym(a raczej po dwóch),mam tylko kilka wątpliwości. Mam problem z odległością przyklejenia rzęsy przy powiece:( Czy to jest przyczyna wykręcania się ich?
Jak skacze z rzęsami po całym oku to wydaje mi się ,że jest ich mniej.....:(
A z zewnętrznym kącikiem mam ciągle problem..nie mogę ich naprostować.
Nie krzyczcie na mnie:P Mam poprostu tak "dużo" okazji do korygowania swich błedów że szkoda gadać.

Star Lash Academy
27-04-2014, 22:38
Monisiaczek wiadomosc na PW :)

Agnieszka Praska
27-04-2014, 23:05
rzeczy o ktore pytasz nie raz byly walkowane na forum ;) odleglosc wklejenia od nasady ma wplyw na wykrecanie sie rzes, skaczemy z oka na oko zeby unikac sklejek i nie tylko ;) co do zew kacikow mozliwe ze zle profilujesz rzesy i stad klopot ;) twoj instruktor powinien ci udzielic informacji po szkoleniu jesli pojawiaja sie pytania ;) przynajmniej nasze kursantki sa objete taka opieka, poniewaz w trakcie kursu sa tak zaaferowane nowym przezyciem i nadmiarem wiedzy ze pomimo powtarzania niektorych informacji kilkakrotnie nie rejestruja ich w pamieci ;) wtedy rzeczowo i konkretnie odpowiadami na ich pytania:D

monisiaczek
27-04-2014, 23:18
Na szkoleniu wszystko pieknie mi szło,jak ktoś nade mną stał:P u siebie już nie jest tak za dobrze. Ale staram się.
agulusia no już żaluję ,że nie trafiłam do Was...Chociaż moja Pani instruktor też była cudowna,tylko,że od razu po szkoleniu było to dla mnie normalne ,że robie coś źle i dlatego jej nie marudzilam..Mineło juz prawie pół roku a ja dalej robie jakieś błędy.
Ale jeśli rzęsa w zewn.kąciku rośnie na skos to jak ją naprostować?

Agnieszka Praska
27-04-2014, 23:23
Kochana jak widzisz ze cos jest nie tak to od razu sie lapie za tel do instruktora ;)
Co do profilowania to niestety trzeba to zobaczyc ;)

monisiaczek
27-04-2014, 23:50
Tak wyglądają rzęsy przeze mnie klejone...
Niewiem skąd taka przerwa wyszła na dolnym zdjęciu:/ i widzę,że zrobiłam za duży przeskok w rozmiarach.I jest ich tak mało..:(

na drugim zdjeciu widać te moje ogromne odstępy...

Izi
28-04-2014, 13:02
Dziewczynki mam klientkę, która od dłuższego czasu odczuwa pieczenie na górnej powiece w wewnętrznym kąciku jednego oka. Zawsze w tym samym miejscu. Zmieniam często kleje na różne więc to nie jakiś konkretny produkt, brak zaczerwienienia, brak opuchnięcia - wizualnie wszystko jest OK. Nie chce rezygnować z rzęs ale zaczyna jej to coraz bardziej przeszkadzać ponieważ pieczenie nie ustaje wcale. Zastanawiam się czy może to być jakiś objaw alergii? Zaleciłam spróbować z wapnem ale nie wiem jeszcze czy pomogło. Macie pomysł?

Mysiaczeq
28-04-2014, 13:18
w jakim wieku jest?

Agnieszka Praska
28-04-2014, 13:19
monisiaczek odstepy sa bo nie sa wszystkie wyklejone ;) w porownaniu do zdjecia przed ;)

mucha
28-04-2014, 13:45
Izi a ona nie ma tam mini rzęsek w kąciku? tam całkiem całkiem w kąciku? Ja tak mam i nie pozwalam sobie wyklejac tych rzęs, bo irytują mnie strasznie i później muszę je ściągać.

Monisiaczek

1. ja kleję raz jedno oczko raz drugie. Wolę kleić po kolei rzęska po rzęsce, bo wtedy mniej rzęs się omija, ale częściej skaczę. Jak klientka spóźniona wyklejam tyle starczy czasu, jak nowa klientka nie wiem czy wyleży. Te stałe wyklejam po kolei. łatwiej utrzymać długości. Do tej metody musisz mieć bardzo szybko schnący klej.

2. tak odległość od powieki ma wpływ na wykręcanie się rzęs a Ty robisz zdecydowanie za duży odstęp

3. nie wyklejasz wszystkich rzęs dlatego są takie "luki" a dwa według mnie wybierasz za długie rzęsy, zaczyna robić się pajączek.

4. Jeżeli byłaś na 2 szkoleniach pani Instruktor na pewno mówiła o jaki procent długości rzęsy naturalnej możesz ją przedłużyć. To samo tyczy sie kącika zewnętrznego ;)

Izi
28-04-2014, 15:52
Mysiaczek ok.35

mucha, nie nie ma. Jak pierwszy raz powiedziała że coś tam jej przeszkadza to sprawdzam co chwilę czy może płatek się nie podwija, czy jakaś właśnie baby nie podkleja się pod inną.

To trwa długo (licząc w miesiącach) więc raczej to nie jakaś "usterka" tylko coś bardziej skomplikowanego :/

miss lola
28-04-2014, 23:07
Izi na tym etapie mysle, ze najlepiej sprawdzic oko u okulisty. Moze to byc problem z np. kanalikiem lzowym, rogowka oka itd. Jak po badaniu wyjdzie, ze wszystko jest ok wtedy mozesz dumac co moze Pani szkodzic przy zabiegu :) Nie bojmy sie lekarzy, oni sa po to zeby rozwiazywac takie zagadki :) dodam ze mam ten sam problem co Twoja klientka i na starosc dowiedzialam sie ze mam alergie na rozne rzeczy, ktore nigdy mi wczesniej nie dokuczaly ;)

Mysiaczeq
29-04-2014, 09:59
miss lola raczej nie kanalik bo kanalik jest na dolnej powiece

Cataleya 1981
29-04-2014, 10:31
miss lola raczej nie kanalik bo kanalik jest na dolnej powiece
Na górnej również Mysiaczku.

Mysiaczeq
29-04-2014, 11:32
haa wstyd.

freda6
30-04-2014, 12:00
hej dziewczyny
Czy pracowalyscie kiedys z pesetami do rzes typu X? czyli takie ktore dzialaja na odwrot. Jestem swiezo po kursie i tylko takie tam mieli i zastanawiam sie czy macie jakies opinie na ich temat?

Mysiaczeq
30-04-2014, 12:29
dla mnie totalnie bez sensu przy moim trybie pracy

nadiuszka
01-05-2014, 06:39
hej dziewczyny
Czy pracowalyscie kiedys z pesetami do rzes typu X? czyli takie ktore dzialaja na odwrot. Jestem swiezo po kursie i tylko takie tam mieli i zastanawiam sie czy macie jakies opinie na ich temat?
pęseta X jest bardzo wygodna do metody 1:1 jak uczysz się pracować na niej, kwestia przyzwyczajenia. jak każda inna. za to później jak zaczynasz bawić sie objętościówkami to masz z nią mega problem a przestawiać się na prostą jest strasznie ciężko. to jak pisać całe życie lewą ręką a rzęsy nagle zacząć prawą kleić. lepiej od razu opanuj proste bądź lekko zakrzywione ;)

freda6
01-05-2014, 15:44
dla mnie totalnie bez sensu przy moim trybie pracy
czyli radzilabys tradycyjne i jest to bardziej kwestia praktyki i wprawy?

Agnieszka Praska
01-05-2014, 17:13
ja bym X odpuscila ;) pozniej przy objetosciowkach ciezko sie przestawic

wani
01-05-2014, 19:40
jak wygląda pęseta typu X? ;)

Gorzkajakmokka
01-05-2014, 20:20
jak wygląda pęseta typu X? ;)
http://www.looksus.eu/userdata/gfx/f824edb02a2fd20f28754489efccf64e.jpg

Mysiaczeq
02-05-2014, 08:40
freda dokladnie. troche jak celowe komplikowanie sobie zycia :)

Star Lash Academy
02-05-2014, 21:46
Nie jest powiedziane, że nie da się przestawić z X-a na normalną. Mi się udało to zrobić dość szybko na 2 szkoleniach objętościowych, kwestia kursantki czy potrafi się nauczyć nowości :) Ale nie powiem dla mnie pęseta X jest nie precyzyjna i nie do ogarnięcia ;) Wolę swoje L-shape do objętościówek :)

mucha
03-05-2014, 00:37
Dostałam na szkoleniu X ale mój ograniczony mózg nie dał rady, tu naciskać żeby ścisnąć tu puścić by ścisnąć :huh:

Teraz pracuję na mocno wygiętej i lekko zakrzywionej czy objętościówki czy 1:1 te same pęsety.

samaron
07-05-2014, 09:13
Dziewczyny wątek ze skradzionymi fotkami przeniesiony do odpowiedniego tematu - już była dyskusja nt tej pani...
współczuję Wam i jej klientkom też

http://forum.wzorki.info/stylistki-paznokci-priv/16-kradziez-zdjec-kradzione-fotki-32.html

enedi
07-05-2014, 23:42
Dziewczyny czy są przypadki ,że rzęsy naturalne ''nie dają'' do siebie przykleić sztucznych?
Miałam panią ,której kleiłam na pierwszej aplikacji ultra+ ,rzęsy strasznie mi jeździły lub przyklejały się ,a po przeczesaniu odpadały. Jakoś wyczesałam i po męczeniu się z nimi zaaplikowałam do wszytskich naturalnych.
Pani dzwoni po tygodniu ,że posypały jej się rzęsy ,dziś przyszła i masakra jakaś. Rzęsy się przyklejały i po przeczesaniu odpadały... Klej mam otwarty 4 dni kleję po 4-5 pań dziennie i żadnej się nic nie działo na tym kleju.
Powiedziałam klientce że będziemy w kontakcie ,co robić?
W pokoju mam okno otwarte , rzęsy odtłuszczam Cleanerem i Primerem z Noble po kilka razy ,suszę przygotowuję sprzęt i zaczynam kleić ,czy robię coś źle? Czy może tej pani odtłuszczać trzeba czymś innym?

Izi
08-05-2014, 10:23
enedi tak się zdarza. Kiedyś się strasznie tym przejmowałam i dociekałam a teraz już wrzucam na luz:D Przyczyn może być wiele a Ty w większości przypadków nie jesteś w stanie stwierdzić jaki był powód. Nie jesteś z klientką 24h na dobę a mimo tego że przeprowadza się wywiad to kobitki czasem ściemniają albo zatajają jakieś szczegóły (kremy, kolorówki których używają, zabiegi kosmetyczne itp.)
Ja zaznaczam nowym klientkom że daje gwarancję na swoją aplikację powiedzmy na jakieś 5 pierwszych dni i jeśli coś dzieję się z nimi nie tak to mogą wrócić i ja poprawiam na swój koszt ale jeżeli sytuacja się powtórzy to daje do zrozumienia żeby odpuścić sobie zakładanie rzęs lub próbować u innej stylistki - aby wykluczyć naciąganie. To działa i klientki bardziej zwracają uwagę na to co nakładają sobie na twarz.

Rzadko bo rzadko ale bywają takie "zwroty" - przestałam dociekać.

Jeśli jesteś przekonana że wszystko zrobiłaś prawidłowo oraz że produkty (cleaner, primer, klej) były świeże to przyczyną może być np. miesiączka klientki albo lek, który aktualnie przyjmowała, może być to mascara (mimo tego że robimy demakijaż są takie dziadostwa które wnikają we włoski i niestety siedzą tam i w dodatku nie lubią się z klejem)

Kleje też czasem wariują. U jednej Pani mogą się ślizgać a za 2 godziny u drugiej już nie. Czasem coś im w powietrzu nie odpowiada.

Niech porządnie umyje oczy przed następną aplikacją, Ty porządnie odtłuść rzęsy i powieki, może spróbuj innego kleju (jak kleisz na u+ to spokojnie możesz zmienić na HS4 lub HS5). A ta Pani robiła już sobie wcześniej rzęsy? Trzymały się?

enedi
12-05-2014, 22:58
Dziękuję izi :kwiatek:

Wszystko było świeże ,bo czesto wszystko zmieniam ,a kleje to maxymalnie co 3 tygodnie i do śmieci.
Pani pierwszy raz miała nakładane rzęsy ,wybrała najtańszą metodę 1:1 ,teraz zrobiłam jej za darmo w ramach reklamacji(mają 10 dni) ale już jej się nie uśmiechało za bardzo przyjść znowu próbować jakoś inaczej jeśli te jej się sypną. Nie wygląda mi raczej na taką naciagaczkę (a duuużo miałam takich :/: ) mówiła ,że nie moczyła i nawet nie dotykała ich.
Trochę przykre tracić klientkę ,bo mega się cieszyła z efektu...
Teraz kleiłam jej na Blacku (moje klientki go ogólnie uwielbiają) zobaczymy -narazie cisza :)
Z drugiej strony u mnie nie ma nikogo kogo mogłabym jej polecić,tzn są dwie dziewczyny ,ale robią różne rzeczy w tym rzęsy tylko 1:1 i w cenie 250 zł więc wątpie że pani do nich pójdzie...

---------- Dodano o godzinie 22:58 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 21:46 ----------

pomocy mam okropną alergię na opary kleju , jakich masek używacie?

kiwaczek2
13-05-2014, 10:35
okropną alergię tzn jak się objawia?
neutraliator masz?

KatarzynaMolo
13-05-2014, 11:21
Ja polecam Nano odkąd go używam alergii nie ma :) Utwardza klej momentalnie przez co nie "emituje oparów" przez cały dzień :)

mucha
13-05-2014, 12:40
Jak ktoś ma alergię to i nano nie pomoże.

Dzwoniła klientka po Red tak jej oczka napuchły .. a ona na wakacje jedzie... :/
Było nano ... nawet na hs4 alergii nie miała ...


enedi na wątku o uczeleniach pokazywałam swoją maseczkę

gosialicious
13-05-2014, 12:52
Ja nano faktycznie przetestuje dopiero 24. maja.
Wtedy przychodzi do mnie klientka, ktora ma problemy z lewym okiem.

Poszla do okulisty po rade. Czy moze przez to oslepnac, ze ma wiecznie to oko podraznione. To na nia nakrzyczal, ze na wlasne zyczenie ma oko czerwone i tyle :/: nic nie poradzil, nie powiedzial. Tylko od razu, ze "pani durna, ze sobie to zaklada"

Happyhandy
13-05-2014, 13:20
Możliwe, że Nano może zapobiec alergii u kogoś, kto zaczyna nosić rzęsy, ale w przypadku alergii już nabytej niestety nie skutkuje:/: owszem, przynosił ulgę w trakcie aplikacji, kiedy robiłam przerwę na spryskanie i podsuszenie, była wielka radość, że wreszcie coś działa, a po dwóch dniach lipa, powieki swędzą:(

mucha
13-05-2014, 16:12
Ja nano faktycznie przetestuje dopiero 24. maja.
Wtedy przychodzi do mnie klientka, ktora ma problemy z lewym okiem.

Poszla do okulisty po rade. Czy moze przez to oslepnac, ze ma wiecznie to oko podraznione. To na nia nakrzyczal, ze na wlasne zyczenie ma oko czerwone i tyle :/: nic nie poradzil, nie powiedzial. Tylko od razu, ze "pani durna, ze sobie to zaklada"


Kretyn

marchewkowy_las
13-05-2014, 20:00
u moich klientek nano działa bardzo dobrze u pań, które się odczulają. co prawda, bardo obficie pryskamy na rzęsy, ale po paru dniach dziękują w smsach. oczywiście, piją też wapno.

moncia2209
13-05-2014, 20:05
u mnie na redzie cyrki.... istny dramat... :( połowa klientek narzeka strasznie :/

marchewkowy_las
14-05-2014, 23:58
moncia, na co klientki narzekają?

Zen.
15-05-2014, 11:22
U mnie wszystkie narzekają odkąd używam reda. Wszystkie się sypią po 14 dniach zostaje 1/3 rzęs. Oczy u wielu klientek są podrażnione. Niestety dla mnie to wielki bubel.

nadiuszka
15-05-2014, 12:01
kurczę co wy macie z tymi klejami dziewuszki? u mnie na Redzie klientki chodzą jak powalone po 5 tygodni. Wczoraj miałam panią (ciężki przypadek) której zazwyczaj po 3 tygodniach zostawały po 3 rzęsy ale na Redzie po 4 tygodniach ma połowę!

na jednej klientce to wręcz muszę go zmienić na inny bo mimo tego że trzyma ekstra to nie daję rady ściągnąć jej rzęs z odrostem przy uzupełnieniu :wow:

KatarzynaMolo
15-05-2014, 12:38
Dla mnie red to najulubieńszy klej z jakim kiedykolwiek miałam do czynienia dokładnie tak samo 5 tyg chodzą i czasem aż sama jestem w szoku co się dzieje :skacze:
Nazwanie go bublem to wręcz grzech :P
Może nie dajecie mu odpowiednich warunków ? (temperatura, wilgotność powietrza) w końcu kleje tego typu są bardzo na to wrażliwe.

wisienkakwspz
15-05-2014, 13:11
A ja się przekonałam do reda i zamiennie z greenem stosuję, bo jednak red daje mi po oczach i po pierwszych przygodach już się polubiliśmy ;) I również odkąd używam nano mniej klientek narzeka na jakiekolwiek podrażnienia :)

moncia2209
15-05-2014, 15:38
a u mnie połowa łzawi przy redzie przez 2-3 tyg noszenia rzęs, jednym sie trzymają innym sypią, i u 2 wystąpiły uczulenia....a są to klientki które robią rzeski dlugo, i wczesniej nic sie nie działo.... może faktycznie nieodpowiednie warunki, nie mam za bardzo mozliwości wietrzyc często, a w pracy przewaznie bardzo ciepło, bo to gabinet kosmetyczny i jednak przy depilacji czy zabiegach na twarz potrzebuje ciepła ...

Martak23
15-05-2014, 16:54
moncia też tak miałam ale mam juz na to sposob i teraz bez REDA się nie ruszę - jest super.

Uzywaj przy nim neutralizatora a po zabiegu nano. Zadna dziewczyna sie nie uczuli.
Jesli chodzi o warunki to nie musisz wietrzyc, mozesz kupic taki humifider - nawilzacz powietrza i on w zupelnosci wystarczy. jak sie zastosujesz do tego to zakochasz sie w red.

Zen.
15-05-2014, 17:24
Katarzyna dla mnie to bubel i koniec tematu. Tylko z tym klejem mam problem a miałam ich sporo.

marchewkowy_las
16-05-2014, 00:00
Zen. a mnie red pozytywnie zaskoczył. zaczęłam go brać dużo więcej, nadmiar odsączam o płatek. i trzyma całkiem przyzwoicie :) moncia, jak to łzawienie 2-3 tygodnie? aż tak długo klej nie paruje, coś musi być z okiem, czy robisz klientkom lifting taśmą?

katii777
16-05-2014, 16:07
Zen. a mnie red pozytywnie zaskoczył. zaczęłam go brać dużo więcej, nadmiar odsączam o płatek. i trzyma całkiem przyzwoicie :) moncia, jak to łzawienie 2-3 tygodnie? aż tak długo klej nie paruje, coś musi być z okiem, czy robisz klientkom lifting taśmą?

Powiem Alu, a nie mówiłam?:-) reda nabieram jak łyżka nadmiar odsączam na płatek, po separacji, przed samym wklejeniem. Trzyma tak, jak mówi Nadia, że jest problem ze zdjęciem zrostów.
Alu, lzawia oczy klientek bardzo długo, gdy nie myją oczu. Czasem trafi się taka, co boi się rzęsy zmoczyc i nie splukuje "resztek" utwardzonego kleju po 24h, takim przy lzawieniu, spoceniu i w wilgotnych pomieszczeniach oczy za każdym razem szczypia.

moncia2209
16-05-2014, 16:15
nooo moze to odpowiedz, bo faktycznie są przewrażliwione, i ja ich męcze aby uwazały... kleje na sikcopadach i płatkach :)

Martak23
17-05-2014, 16:08
moncia2209 czy mozesz mi powiedziec jak ci sie klei na silikopadach, mam pare klinetek ktore podrazniaja platki i przymierzam sie do zakupu silikopadow, czy dla kazdej klientki kupic osobne, to bedzie troche duzy wydatek, czy tez kupic jedne i dezynfekowac po zabiegach?

mia1022
17-05-2014, 16:20
Witam!
Jestem tutaj całkiem nowa i tak samo nowa w świecie przedłużania rzęs metodą 1:1. Kurs zrobiłam, kilka par oczek upiększyłam ale nie wiem jeszcze zbyt wiele na temat firm w których warto się zaopatrywać. Wiem że masę już takich pytań tu padło ale przestudiować wszystkie stronki i nie zwariować to nie lada wyzwanie. Dlatego proszę podpowiedzcie gdzie faktycznie warto kupować rzęski? Kleje sprawdziłam 3 i chyba zostanę wierna klejowi Sensitive Noble Lashes. Z góry dziękuję za pomoc:)

enedi
17-05-2014, 16:25
Mi się klei na nich super ,ale zależy jaką klientkę. Na większości trzymają się super żadne dolne rzęski nie wyskakują a płatek wręcz przyklejony ,a na niektórych kompletnie się nie układają ,odskakują ,dolne rzęsy wyłażą z pod płatków. Więc trzeba mieć w zapasie też płatki kolagenowe.

Czy Wam też szybko zasychają kleje Noble? Trzymam je w pokoju gdzie cały dzień okno jest otwarte i w woreczkach termicznych. Ale po 3 dniach klej (teraz hs4)muszę przekłuwać już szpilką. Na początku aplikacji wylewam krople ,a w połowie zabiegu chcę wylać drugą ,a dziubek przez który wypływa klej gdzieś na środku jest zaschnięty :/
Z Hs5 Evo nie miałam takiej sytuacji ,nawet kiedy leżał w/w ponad miesiąc.

KatarzynaMolo
17-05-2014, 17:07
mia1022 ja też uwielbiam klej sensitive noble, możesz spróbować również Blue, zapewne miło cię zaskoczy.

enedi kleje dosc duzo na hs z noble i nie miałąm takiej sytuacji. Klej mam otwarty miesiac czy dwa i go uzywam bez problemow. A gdzie je trzymasz w tym pokoju? Woreczek woreczkiem ale wazna jest tez temperatura, bo jak trzymasz gdzies kolo kaloryfera to i woreczek nie pomoze.
Martak23 co do silikopadow to nie sa zle, ja mam jedne i dezynfekuje po aplikacji. Wole raczej platki zelowe, wieksza wygoda to raz, a dwa ze czasem mozna takiego silikopada przez przypadek wyrzucic po aplikacji, juz nie raz sie to dziewczynom zdarzalo o czym pisaly juz wczesniej :)

Mysiaczeq
17-05-2014, 17:16
Ja jestem bardzo zadowolona z silcopadow. Lezki leca pod nie przez co aplikacja sie nie pomoczy przy lzawieniu. Co do kleju to po kazdym wylaniu kropli trzeba szyjke przetrzec. Odkad to robie nie mam problemow z zaschnietym klejem

aticzka88
17-05-2014, 18:05
Silcopady sa super i nic mi spod nie wyłazi :) zawsze podkleje ciut tasma doslownie i jesr ekstra :)
co do klejów, władnie pisałam w innej zakładce że też mam problem :( trzymam w lodówce i też gęstnieją :(

rzęsowa
18-05-2014, 00:02
też mam silcopady od około miesiaca i są świetne:)

moncia2209
18-05-2014, 00:42
Ja mam 3 pary sikcopadow i uzywam naprzemiennie... klei sie na nich super , i wole od płatków kolagenowych, chociaz mam pewność ze nic nie uczuli... polecam :)
z hs4 tez mam tak ze musze co jakis czas przeczyscic ten ,,dziubek,, :)

mia1022
18-05-2014, 12:47
Kasiu Molo dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o rzęsy to sprawdziłam Glamour Lashes, Looksus Lashes i Magnitica i jak dotąd najbardziej podeszły mi te z L.L. Może podpowiecie mi jakie jeszcze są godne uwagi bo jeśli chodzi o te które przetestowałam to nawet długością nie są do siebie podobne choć sprawdzałam wszystkie trzy jednocześnie:huh:

bombelkowa
18-05-2014, 13:36
polecam rzęsy w kasetkach :) masz gwarancje, że rozmiary będą dobre :ok:
Dystrybutorzy i producenci - Forum Paznokcie Wzorki.Info (http://forum.wzorki.info/dystrybutorzy-producenci/) zajrzyj sobie :)

moncia a jak jej dezynfekujesz? nie boisz się? dla mnie silcopady to dla jednej klientki jedne.. myte dezynfekowane i chowane do podpisanego opakowania..

aticzka88
18-05-2014, 16:33
mia1022 ja chwalę sobie bardzo rzęsy w kasetkach z Noble Lashes i Evo :) są the best :) jak dla mnie lepsze niż z Secret.

mia1022
18-05-2014, 17:45
Czyli akurat te których jeszcze nie miałam okazji sprawdzić:/:
Dziękuję za podpowiedzi, z pewnością przetestuję i te rzęski. A jeśli chodzi o rzęsy typu L i Y to do jakich oczek stosujecie?:)

---------- Dodano o godzinie 17:45 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:09 ----------

I zapomniałam zapytać o rzęsy podwójnie ścinane. Pewnie nie jedna z Was przetestowała a wolałabym nie wyrzucać pieniędzy w błoto.

mucha
18-05-2014, 17:54
kocham silkopady. Opiszę swoją procedurę oczyszczania ;)

najpierw w mydełku antybakteryjnym pod bieżącą wodą dokładnie wszystko zmywam. później acetonem usuwam ewentualne kropeczki po kleju, psikam porządnie spirytusem salicylowym, tak po 30 sekundach wycieram spirytusik, później kąpiel w barbicide (bardzo mocny środek do dezynfekcji narzędzi) osuszam i przemywam płynem micelarnym. Po czym płatki lądują w lampie UV na 15 minut.

Miałam 3 pary płatków, jedne wyrzuciłam przez przypadek :tuptup: zostały dwie i używam ich naprzemiennie.

Myślę że jest to wystarczające aby nic tam nie zostało. Niektórzy przyklejają paseczki z rzeskami do czoła klientki, później te same paseczki następnej i następnej i nic sie nie dzieje, więc ja osobiście nie widzę potrzeby kupowania każdej klientce oddzielnych płatków. Owszem fajnie, zgodzę się z bombelkową - duży plus...

rzęsowa
18-05-2014, 18:37
.... Niektórzy przyklejają paseczki z rzeskami do czoła klientki, później te same paseczki następnej i następnej i nic sie nie dzieje, ...

też tak robie, tyle że na czoło kleje plaster i dopiero na niego paseczki:)

Mysiaczeq
18-05-2014, 22:21
Ja sobie nie wyobrazam takiego klejenia na klientke. Na sama mysl, ze mialabym mirc doklejone paski z klejem ns czole debieje. Nigdy nie dalabym sobie tak przykleic. Szczegolnie przy problematycznych cerach a tym bardziej jak mucha napisala potem kolejnej i kolejnej klientce.

KatarzynaMolo
19-05-2014, 06:32
Mysiaczeq ja tak samo sobie tego nie wyobrażam, ale często się to widzi, nawet u tzw. instruktorek, niestety.

enedi
19-05-2014, 10:17
Też mnie to dziwi. Wszystko dezynfykujecie ,a paseczki po innej klientce kleicie ? Bleeee
A co panie na to ? Większosć moich klientek to chyba by się zapłakało :( , 'martwią' się płatkami pod oczy ,że zbierają podkład i muszą po zabiegu szybciutko się poprawić ,a co dopiero jakby kleić coś na czoło :)

Cataleya 1981
19-05-2014, 11:26
Enedi pozwalasz klientkom zostawiac na buzi makijaz na czas zabiegu ?:wow:
Ja bezwzględnie nakazuję zmyć cały. Zabieg kosmetyczny to zabieg kosmetyczny. Skóra ma być czysta. Owszem, uprzedzam o tym i proszę żeby sobie zabierały do mnie swój ulubiony podkład jeśli bez niego na ulicę nie wyjdą i żadna nie płacze. Na wszelki wypadek mam pod reką 3 fluidy (różne odcienie) i bezbarwny puder. Z resztą jaki miałoby to sens skoro przed zabiegiem zmywam całą okolicę oka od brwi do policzków. Potem uzupełnić te zmyte partie podkładem wcale nie jest tak łatwo. Łatwiej nałożyć od nowa.

dzikakura
19-05-2014, 13:46
Klejenie z czoła Wam przeszkadza?:skacze::skacze:A klejenie tasm pod oczy nie?:D:D:D. To tasma i to tasma. Jak utniesz 1/3 paseczka i potem resztę wywalasz, to komu to przeszkadza? Jeśli klientce nie to problemu nie ma

Ja kleję z czoła np. Czego byście sobie nie dały nałożyć na czoło? Opaski jednorazowej, lub nawet zwykłej takiej z lycra, dla kazdej klientki osobno? Gdzie jest napisane, że to jest błąd techniczny?
A Ty Katarzyna Molo, do kogo pijesz pisząc "tzw instruktorek":skacze:

Jeśli do mnie, to zjem Cię na przystawkę:skacze:

KatarzynaMolo
19-05-2014, 14:40
Jeśli do mnie, to zjem Cię na przystawkę:skacze: ?
dzikakura w takim razie polecam sobie zrobić jeszcze szkolenie z dobrego wychowania oraz szacunku do innych ludzi bo widzę, że bardzo u Ciebie z tym ciężko :) to, że uważasz się za gwiazdę nie znaczy, że wszyscy do Ciebie piją :)
A klejenie pasków na czoło jest niehigieniczne i wygląda co najmniej niechlujnie.

mucha
19-05-2014, 15:03
:skacze: Dzika kura nikt chyba tych taśm pod oczy nie klei wielorazowo ... :skacze:

Jeżeli odcinasz 1/3 czy 1/5 w przypadku 8mek czy 9tek to jak najbardziej w porządku. Widziałam na zdjęciach poprzyklejane całe paseczki czy do czoła czy do policzka. Temat już był poruszany ;) Moim klientkom pasuje wszystko, gorzej jak się jakieś dziadostwo z jednej na drugą przeniesie, wtedy będzie moja wina.. Płatki silikonowe można zdezynfekować umyć porządnie a taśmy się nie umyje ;)


Mam rogal do podróżowania pod kark klientki, który wyścielam kawałkiem jednorazowego prześcieradła ( pasuje idealnie ). Na głowę klientki nakładam czepek jednorazowy (opaskę kupiłam ale nie dla mnie) i nasuwam ten czepek aż na brwi. Pasek z rzęskami kleję na palec wskazujący. Mieszczą mi się tam 3 paseczki. Palec przeczyszczam spirytusem salicylowym, wtedy te paseczki ładnie się trzymają

Cataleya moje klientki wszystkie mają pudry/fluidy, cienie, kredki/tusze na dolnych rzęsach .... Zmywam okolice oczu tak jak piszesz: powieki do brwi i pod oczami tak jak mi sięgnie płatek. Noszą swoje fluidy w torebkach, nie ma problemu. A dlaczego nie zmywają makijażu? Nie mam pojęcia i nie chce mi się już o to prosić.

Agnieszka Praska
19-05-2014, 15:05
no dla mnie bardziej niehigieniczne i niechlujne jest klejenie silcopadow jednych dla wielu klientek(pomimo dezynfekcji bo tylko sterylizacja w autoklawie zabija mikroby i wirusy zerujace na skorze) niz paskow do opaski jednorazowej na czole:skacze::P no ale co kto lubi:P

KatarzynaMolo
19-05-2014, 15:15
Zawsze mając stałe klientki można mieć płatki przypisane do każdej z nich. Może to duża inwestycja ale w końcu to narzędzie pracy nie zabawka :D jest wygodne i praktyczne :)

Mysiaczeq
19-05-2014, 15:18
Agnieszka dobre plyny dezynfekcyjne zabijaja wirusy. Jedynie form przetrwalnikowych wiekszosc z plynow nie rusza. Sa oczywiscie wyjatki czyli tzw. Plyny sterylizujace ktore niszcza spory. Jesli trzymac sie definicji medycznej to wszystko co nie przerywa ciaglosci skory i nie jest w stanie jej przerwac moze byc jedynie zdezynfekowane. A co do paskow na opasce jednorazowej oczywiscie. Na golym czole nigdy. Tak samo mam obiekcje przed paskami jak i przed tasma

mucha
19-05-2014, 15:21
Agnieszka Praska sam producent wymyślił wielorazowość silkopadów. Można by sie kłucić czy miał na myśli 100 aplikacji na jednej klientce czy na 100 klientek. Pozostałabym przy płatkach żelowych czy kolagenowych ale wylewający sie z nich żel podrażnia oczy, klientki panikują, chcą ściągać rzęsy, bo oczy czerwone i boli ( a boli bardzo) . Nie pomagały odciskania tego żelu/kolagenu ... a taśmy medycznej nie używam (chyba że przy starszych paniach aby lekko naciągnąć skórę na górnej powiece).

Mysiaczeq
19-05-2014, 15:26
Muszko to koniecznie sproboj microfoam. Ktora noble wlasnie wprowadzilo na sklep. Bedziesz zadowolona

karolasek
19-05-2014, 15:51
witajcie kobietki! dobrze, że znalazłam to forum :D

Mam problem z tym, żeby żeby trzymały się długo :( ostatnio przyszła do mnie klientka i po dwóch dniach miała już tylko parę na jednym i drugim oku! Wiem, że to problem zapewne z odtłuszczeniem rzęs. Kupiłam na internecie odtłuszczacz w pędzelku i nie jestem z niego zadowolona, może ktoś polecić coś godnego uwagi? i jak dokładnie przygotować to wszystko? powieki nasączonym wacikiem też przetrzeć? kurs robiłam w zeszłe wakacje i czuję się pewnie co do nakładania rzęs - aby byly równe i efektowne, ale odtłuszczanie to dla mnie zmora!

mucha
19-05-2014, 16:20
Mysiaczeq dzieki :*
Niemniej póki co używam silcopadów, dobrze i solidnie je oczyszczam plus uv, samo barbicide zabija wszelakie wirusy hiv itp. krew się nie leje jak wspomniałaś, z czystym sumieniem biorę te same płatki na swoje uzupełnienia, bez obrzydzenia, bo mam pewność, że są czyściutkie.

karolasek najpierw trzeba zmyć resztki makijażu np płynem micelarnym z rzęs i okolicy oczu. Później cleanerem do rzęs czyścisz rzeski i na to primer.
Pamietaj, że niektóre kleje kończą swoją żywotność nawet po 5 tygodniach od otwarcia.

karolasek
19-05-2014, 16:49
Mucha Dziękuję za info, nawet nie miałam pojęcia o żywotności kleju :O
Ale mój gold glue ma niby okres ważności 12 miesięcy :) Nie próbowałam innego
A dokładnie jaką firmę poleciłabyś mi primera i cleanera? :)

---------- Dodano o godzinie 16:49 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:38 ----------

i może ktoś jest ze śląska i wie, czy w SSC w Katowicach znajdę sklep i rzęsami i innymi potrzebnymi rzeczami :)

Mysiaczeq
19-05-2014, 16:49
Karolasek tak ma waznosc rok ale nieotwierany. Otwarty do 3mc. Niektore krocej. Jak tylko widzisz ze nagle klej zmienil wlasciwosci to zmieniasz.ja polecam cleaner i pirmer lagodny z noble cudnie pachna

Agnieszka Praska
19-05-2014, 18:01
Zajrzyj do polecane/nie polecane bo zaraz sie zacznie spam reklamowy ;)

kiwaczek2
19-05-2014, 19:55
karolasek - przeczytaj ten wątek, oraz ten co poleciała Agnieszka. znajdziesz wszystko co Cię interesuje. To o co pytasz było już poruszane.

Happyhandy
20-05-2014, 01:03
Rzadko zabieram głos na forum, choć od ponad 2 lat codziennie zaglądam tu przed snem. Jest nieocenionym źródłem wiedzy dla każdego, kto chce ją przyswoić. Znalazłam tu kilka autorytetów i osób, które są dla mnie wielką inspiracją. Wszystko to dzięki różnorodności: szkół, firm, sposobów i charakterów. Mam w czym wybierać, korzystam z takich rozwiązań, które na danym etapie do mnie pasują. Myślę, że zamiast kruszyć kopie o to, kto ma rację, lepiej zjednoczyć siły w propagowaniu dobrego wizerunku naszej pasji. Bo przecież im więcej uświadomionych dobrych stylistek, tym więcej uświadomionych potencjalnych klientek, które nie dają sobie wmówić, że przedłużając rzęsy zniszczą swoje naturalki.

Dziewczyny, jako rzęsowe czarownice - wspierajmy się, niezależnie od tego, na której Łysej Górze organizujemy sabat. Miałam okazję skorzystać z wiedzy rzęsowej/paznokciowej dziewczyn reprezentująych różne firmy i każda z nich wniosła bardzo dużo do mojego rozwoju (dziękuję Wam!). Więc bez względu na to czy przyklejamy silkopady/paski/plastry do czoła/oka/pięty, nie pozwólmy, żeby w naszym czarownicowym świecie zrobiło się ciemno od dymu, bo się w nim pogubimy.

Drozja
20-05-2014, 09:05
Myślę ze trudno oczekiwać zjednoczenia od dwóch konkurujących ze sobą firm, które na forum łowią klientki i kursantki...
Ze starych postów można wyciągnąć wiele naprawdę cennych rad, teraz niestety coraz częściej widać u przedstawicielek poszczególnych firm, wyścig szczurów i chęć aby jak najbardziej dopiec konkurencji... :(
Kiedyś można było czerpać stąd konkretną wiedzę, wszystkie wzajemnie sobie pomagałyście i podpowiadałyście co i jak, teraz na prawie każde pytanie pada odpowiedz "Twoja instruktorka Cię tego nie nauczyła??? Na forum się tego nie dowiesz. Zapraszam na doszkolenie." W sumie nie ma co się dziwić - naturalna kolej rzeczy, ale coraz częściej mam wrażenie że to forum służy jedynie reklamie.

Ten post nie zawierał ani grama złośliwości. :)

bombelkowa
20-05-2014, 09:28
HappyHandy :ok:
święte słowa :)

dzikakura
20-05-2014, 10:58
Silcopady są niehigieniczne, bo pryskanie roznymi zajzajerami zabija wirusy, ale niekoniecznie bakterie.

Mucha-a tam skrót myślowy, chodziło o to, że tasiemką pomagamy sobie trzymac te paski na czole czasem:skacze:

A i tak najwazniejsze jest jaki efekt koncowy stworzymy. Czyli ja nam rzesy na oczyskach wyjdą:skacze:

Katarzyna Molo- ja kleję z czoła i jestem instruktorką więc co, jestem tą "tak zwaną" czy nie jestem?:))). A tekst o gwiazdorstwie używany jest wtedy, kiedy już zupełnie nie wiadomo co napisać- taki tekst wytrych nadający się na dyskotekę bardziej, wyswiechtany jak rękawy starej kapoty. A wychowana jestem dość dobrze, tyle, że kozłem ofiarnym nie jestem. Pohamuj się czasem i nie pisz co Ci mysl na klawisze przyniesie.Potem się dziwisz nieprzyjemnie, że odzew masz.

Z czoła kleję, ale staram się przekazać jak najrzetelniej wiedzę, którą mam. Klejenie z czoła przy zachowaniu zasad higieny nie jest błędem instruktorskim. Tym bardziej, że omawiam jak kleić również z palca , z wierzchu dłoni, czy z kasetki, tak jak na kursie również zamieniamy pincety. Kleimy na prostych, zakrzywionych, miękkich, twardych, a kursant sobie dobiera co mu najbardziej pasuje. Taka gwiazda jestem:D

Happy Handy- brawo!
Drozja- no taka jest prawda

KatarzynaMolo
20-05-2014, 11:11
Akurat w tym przypadku tekst o gwiazdorstwie jest całkowicie uzasadniony :) to, że masz swoją "grupkę adoratorów" nie znaczy, ze możesz wyrażać się do innych forumowiczek z brakiem szacunku i obracanie wszystkiego tak jakby to była moja wina nic Ci nie da bo wszyscy widzą otwarcie jak próbujesz rozpocząć konflikt tylko nie wiem po co z Twoich wypowiedzi widać, że pragniesz wręcz budzić postrach szkoda tylko, że mocy swoich słów nie przekładasz na jakieś bardziej pożyteczne czyny może chociaż komuś wtedy przyniosłoby to pożytek :) widzę, że muszę znowu "odpocząć" od forum bo znowu odzywając się nie pomyśli dzikakury zostanę zbesztana i "zjedzona na przystawkę"(to faktycznie bardzo dojrzały i kulturalny tekst) bo widzę, że na tym to wszystko polega nie można wyrazić własnej opinii szkoda tylko, że tyle osób to widzi a nikt się nie odezwie chyba faktycznie coś w tym jest i trzeba się Ciebie bać. Pozdrawiam i kończę temat jeśli coś zapraszam na Priv.

Mysiaczeq
20-05-2014, 12:06
Dziewczyny dobrze ze kazda z nas jest inna i ma inne podejscie do stylizacji. Dzieki temu jestesmy wyjatkowe. Kazda z nas ma swoj styl ale ma tez prawo do wyrazania wlasnej opinii. Malo dojrzale jest naskakiwanie na siebie nawzajem i poprawianie kto co ma jak robic. Jezeli robimy wszystko w ramach norm higienicznych jest ok. Kurko plyny do dezynfejcji te dobre powtorze zabijaja wirusy. Bakterie grzyby i pratki.

asiuniak33
20-05-2014, 21:22
Happy Handy pięknie napisane :)

Drozja może jeszcze się doczekasz powrotu do "poprzedniej wersji forum" ;)

kiwaczek2
20-05-2014, 21:49
:aty:wrrrrrrrrrrrr:cisza: koniec

to ja zmienię temat i powiem że mi dziś wszystkie kleje zwariowały,nic nie chciało łapać. masakra. było gorąco, ale nie wiem czy bardzo, bo nie wziełam ze sobą swojego cennego termometra :)
coś czuję że dzisiejsze rzęsy się posypią.

aticzka88
20-05-2014, 22:17
wiem co czujesz Kiwaczku :( ja dzis za Wasza rada otworzyłam Reda i pierwszy raz przetestowałam. Kleiło się nawet nieźle, zobaczymy jak się będą trzymały ;)
p.s ostatnio mnie zatkało bo się dowiedziałąm że primer z secret lashes ma ważność po otwarciu pół roku, a nie rok jak było napisane na stronie. I tearz zastanaiwma się czy to nie jest powód dla którego tak leciały rzęsy ostatnimi czasy...

3524
20-05-2014, 23:26
Mi jak poszłam do salonu zrobić sobie rzęsy pani przykleiła coś na nos, zakazała się odzywać i się ruszać i smyrała mnie po tym nosie a ja nawet podrapać się nie mogłam. Uciekłam po 10 minutach. Szanujmy siebie, swój kręgosłup, swoje oczy, ale szanujmy też klientów i pamiętajmy, że nam za to płacą, żeby było im wygodnie.

gosialicious
21-05-2014, 06:11
3542- i chyba dobrze, ze nie wolno Ci sie bylo odzywac? Kazdy ruch ust to ruch powiek, a jak Ci sie powieki ruszaja, to jak mamy kleic?

Ja czasem nie mam cierpliwosci do takich gadatliwych :/: przeciez sama taka klientka przedluza czas aplikacji, a pozniej wierci sie niemilosiernie, bo co tak dlugo ;(

edit: nie wiem jak inne dziewczyny, ale ja tez prosze o ´spokoj´ przez 2 godziny i uprzedzanie o ruszaniu noga/ zamiarze podrapania sie (nie raz chciala dziewcznyna czolo podrapac i uderzyla lampe/ moja dlon), czy podniesieniu glowy (zdarzylo sie, ze dziewczyna ni z tego, ni z owego podniosla glowe).

kiwaczek2
21-05-2014, 11:17
ja jakoś zbytnio nie zakazuję leżeć bez ruchu, chcą gadać niech gadają, ruszać no to tym bardziej sie mogą, bo jak leżeć tak nieruchomo.
mówie tylko że jeśli gadają to cicho bez zbytnych emocji bo wtedy powieka lubi sie uchylać, mówię również ze wtedy może zejść się ciut dłużej lub jak zacznie szczypać przestajemy gadać.
zazwyczaj trochę porozmawiamy i koniec.

samaron
21-05-2014, 12:02
haha, no to moja siostra wrzeszczy wręcz jak coś opowiada, rzuca całą głową, skaczą jej policzki do tego gestykuluje rękami i całym ciałem wręcz - nie raz oberwałam i oczywiście zawsze jest jej za długo :D

mucha
21-05-2014, 12:07
wiem co czujesz Kiwaczku :( ja dzis za Wasza rada otworzyłam Reda i pierwszy raz przetestowałam. Kleiło się nawet nieźle, zobaczymy jak się będą trzymały ;)
p.s ostatnio mnie zatkało bo się dowiedziałąm że primer z secret lashes ma ważność po otwarciu pół roku, a nie rok jak było napisane na stronie. I tearz zastanaiwma się czy to nie jest powód dla którego tak leciały rzęsy ostatnimi czasy...

aticzka Ja używam tylko primer Blink z Secret Lashes. Kiedyś miałam ten jeszcze bez atomizera.... ponad rok był otwarty ... nic się nie działo. Z rok temu doczytałam, że po otwarciu ważny pół roku. Teraz mi schodzi taka buteleczka w pół roku



Mi jak poszłam do salonu zrobić sobie rzęsy pani przykleiła coś na nos, zakazała się odzywać i się ruszać i smyrała mnie po tym nosie a ja nawet podrapać się nie mogłam. Uciekłam po 10 minutach. Szanujmy siebie, swój kręgosłup, swoje oczy, ale szanujmy też klientów i pamiętajmy, że nam za to płacą, żeby było im wygodnie.

:skacze: ja wiem co to było :skacze: silikonowa podkładka pod rzęsy :leze:


Ja mam podobnie jak kiwaczek, że pogaduchy na początku, muszę wypytać przeciez jak było na weselu czy na wakacjach, one się wtedy tak ekscytują, miło im, że pamiętam co mówiły na poprzedniej wizycie, muszę wypytać czy z rzęsami wszystko ok, czy nie piekło nic , nie swędziało. Jak już primer zasycha pogłaśniam muzyczkę, zakładam maseczkę jest koniec pogaduszek. Jednej pesetą drapnęłam czoło. Ot tak zapragnęła sie podrapać po czole ... Zawsze się drapie i przesuwa mi płatki, zapomina się i poprawia włosy ...;]



edit
Zapomniałam dodać:
Mnie osobiście odpowiada ten wyścig szczurów, ponieważ firmy konkurując między sobą sprowadzają coraz to lepszej jakości produkty, wprowadzają nowości i dzięki temu my Klientki mamy to, co Tygryski lubią najbardziej w dwóch sklepach.

Mysiaczeq
21-05-2014, 16:42
Ja zawsze się wygadam, bo w końcu nie tylko musimy zadbać o to, by zabieg był dobrze wykonany, ale też o atmosferę. Kobietka musi czuć, że nam zależy i się nią interesujemy w całości a nie jedynie jej oczami ;) Jakoś mi nie przeszkadza rozmowa, każda z osobna wie, że nie należy się nadmiernie ekscytować, ruszać się też pozwalam, bo nie ma nic gorszego niż leżeć niekiedy 3 h bez ruchu, szczególnie osobom z bólami kręgosłupa, z tym, że zanim zawsze proszę o uprzedzenie zanim się zaczną ruszać. :) teraz mam nawet takie które uprzedzają przed kichnięciem, kaszlnięciem i innymi zjawiskami ;)

aticzka88
21-05-2014, 19:34
Mucha, nie wiem w każdym badz razie zmieniłam go bo w ogóle nie czuc nic jak go odkręcam, jakbym wodę tam miała. dziś zaczęłam używać nowych produktów i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

ja też na poczatku zawsez rozmawiam z klientkami, ploty ploteczki i te sprawy :) zwłaszcza że większość z nich strasznie polubiłam i sama jestem ciekawa co u nich :) tak po koleżeńsku. Oczywiście po ploteczkach uspokajam je i ich nadmierne emocje i do dzieła :D

3524
21-05-2014, 20:46
@gosialicious - co to ma znaczyć, że NIE WOLNO ? Zrozumiałabym, gdyby pani uciszała nadmiernie ekscytujące się. Od kiedy usiadłam na fotelu słyszałam tylko polecenia. Wyżej wyżej niżej w prawo w lewo, jednak nie, wstajemy. Wyżej wyżej wyżej niżej. A uciszyła mnie po tym jak wspomniałam, że gdyby miała problem z tym, że oko mi lata to niech mi powie, może uda mi się skupić na tyle, żeby to opanować. A w odpowiedzi usłyszałam "niech się pani nie odzywa bo cała twarz pani lata". Choćby w godzinę zrobiła mi i 10 do 1 za 100zł, to nie przyszłabym tam po raz kolejny.

Sama kleję i nigdy nie potraktowałam w tej sposób klientki. Zawsze pytam czy jest wygodnie a jak zaczynają się kręcić proponuję przerwę. Moje rzęsy nie są najpiękniejsze, ale zapewniam, że rzęsy które kleiła ta pani również takie nie były. W dodatku na wszystkich produktach, które wyjęła z kuferka widniały chińskie znaczki.

@mucha - to nie to. Choć idei przyklejania czegoś co przeznaczone pod oczy na nos też nie rozumiem. Pani zrobiła rulonik z taśmy, po czym przykleiła tam kilka rzęs po jednej sztuce i co chwila tam sięgała. Do tego postawiła mi coś na ramieniu i powiedziała, że mam się nie ruszyć nawet o milimetr bo inaczej to coś się na mnie wyleje....

gosialicious
22-05-2014, 04:55
Zle mnie zrozumialas :)

ja tez oczywiscie z klientkami rozmawiam, sama nawet zadaje pytania. Ale tylko na poczatku i pozniej jakos sie rozmowa ucina i zasypiaja, a ja kleje :)

Mi chodzilo o takie, ktore od kiedy tylko wejda to blah blah blah i nawet slowa powiedziec nie mozesz :huh: a jak probujesz uciszyc, to dziala to na 2 minuty :huh: i od nowa. Kiedy stale klientki mowia jak brzuchomowca :skacze: to ostatnio mialam taka jedna, ktora tak sie ekscytowala podczas mowienia, ze az nosem non stop ruszala. No nie moglam kleic.

O takie osoby mi chodzi, ktore przez 2 godziny maja cos do powiedzenia.

Thalia
22-05-2014, 10:30
Witajcie.
Kilka dni tem zrobilam kurs przedluzania rzes oraz otrzymalam certyfikat.
Modelka ,ktorej robilam rzesy pierwszy raz w zyciu ku mojemu zdziwieniu wygladala bardzo przyzwoicie.
Wczoraj pierwszy raz wykonalam aplikacje mojej mamie.
Mama nie chciala zbyt dlugich rzes.
Wybralam 8,9,10 dl.profil B
Jednak efek nie byl taki jakiego sie spidziewalam, byly malo widoczne, jak by malo podkrecone.
Tak jak by mama sa tylko wytuszowala rzesy odrobine.
Rzesy tylko odrobine byly dluzsze od naturalnych.
Co zrobilam zle? Poprostu byly za krotkie?

iosa
22-05-2014, 10:41
Masz może zdjęcia jakieś?

jakich rzęs użyłaś? Jakiej firmy? Skręt B bywa że różni się w zależności od firmy - może być słabo nadany skręt.

Małymi rozmiarami można zrobić piękną aplikację. Bywa że rzęsy daje się krótsze niż naturalne a mimo to jest ładna aplikacja.

Gorzkajakmokka
22-05-2014, 11:03
Skręt B nie należy do najmocniejszych. Spróbuj może użyć następnym razem C ? Niekoniecznie na całości.

Thalia
22-05-2014, 11:11
Mam produkty firmy Noble lashes.
Zdjecie dodam jutro,bo aparat sie rozladowal.
Fakt nie dalam rady dokleic wszystkich rzes, bo dlugo to robilam i pozycje mualam bardzo nie wygodna ale na zamknietym oku wygladalo fajnie, tak gesto a gdy mam otwarla oko hmm jakis dziwnie jak by opadly...
Na szkoleniu naprawde wyszlo ladnie instruktorka mnie pochwalila, ze precyzyjnie itp.
Po wczoraj stracilam zapal...
Dzis mam zakladac tesciowej. Wiem ze ma krociutkie i malo rzes.przyznam ze sie juz obawiam :(

jolanta
22-05-2014, 11:27
Witajcie dziewczyny dlugo mnie tutaj nie bylo i widze ze duzo tematow poruszacie, wiec mam jeden problem. Otoz jednej mojej klientce zalozyma juz jakies dwa miesiace temu rzesy grubosci 0,25 i dlugie do 13 (przypomne ze to jej zyczenie). I problem polega na tym ze musi przychodzic co 2 tyg. na uzupelnienie bo na jednym oku ma za kazdym razem bardzo malo rzes a drugie jest w miare ok. Chcialam sie dowiedziec co robie zle. Pracuje na produktach firmy Secret Lashes. Stylizacje i uzupelnienia wykonuje jak najbardzie profesjonalnie tzn. odtluszczanie Primerem, sciaganie odrosnietych rzes removerem itd. Mam wiele klientek i z zadna nie mam takich problemow. Przychodza normalnie tzn co 3 lub 4 tyg. na uzupelnienie i maja normalne ubytki tylko z ta jedna mam problem a klientka chce bardzo nosic sztuczne rzesy tylko nie chce uzupelnien co 2 tyg. Prosze pomozcie mi ten problem rozwiazac. Moze ktoras z was miala juz taki przypadek. PROSZE o POMOC!!!!!!

Gorzkajakmokka
22-05-2014, 11:49
Thalia- Może te rzęsy były za ciężkie?

---------- Dodano o godzinie 11:49 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:44 ----------


Witajcie dziewczyny dlugo mnie tutaj nie bylo i widze ze duzo tematow poruszacie, wiec mam jeden problem. Otoz jednej mojej klientce zalozyma juz jakies dwa miesiace temu rzesy grubosci 0,25 i dlugie do 13 (przypomne ze to jej zyczenie). I problem polega na tym ze musi przychodzic co 2 tyg. na uzupelnienie bo na jednym oku ma za kazdym razem bardzo malo rzes a drugie jest w miare ok. Chcialam sie dowiedziec co robie zle. Pracuje na produktach firmy Secret Lashes. Stylizacje i uzupelnienia wykonuje jak najbardzie profesjonalnie tzn. odtluszczanie Primerem, sciaganie odrosnietych rzes removerem itd. Mam wiele klientek i z zadna nie mam takich problemow. Przychodza normalnie tzn co 3 lub 4 tyg. na uzupelnienie i maja normalne ubytki tylko z ta jedna mam problem a klientka chce bardzo nosic sztuczne rzesy tylko nie chce uzupelnien co 2 tyg. Prosze pomozcie mi ten problem rozwiazac. Moze ktoras z was miala juz taki przypadek. PROSZE o POMOC!!!!!!
Przy rzęsach 0,25 to wszystko jest możliwe, są za ciężkie dla rzęs naturalnych i to normalne że sypią się o wiele szybciej niż cieńsze rzęsy. Wyklej jej może lżej albo objętościowo, myślę że będzie o wiele lepie się trzymało.

iosa
22-05-2014, 12:18
skoro sypią się z jednego oka bardziej, to przyczyna może być w tym, że pani śpi na boku i wyciera rzęsy w poduszkę - miałam takie przypadki. Aczkolwiek 0,25 to naprawdę ciężka rzęsa - nie przerzedziły się jej rzęsy?

Swoją droga pierw się ściąga odrost a dopiero później primer itd. Spróbuj ściągać rzęsy pęsetami a nie remowerem, może przy okazji rozpuszczasz wiązanie kleju u rzęs sąsiadujących.

Thalia jakiej grubości zakładasz rzęsy? może tak jak napisała gorzka - za ciężkie w stosunku do rzęs naturalnych i opada?

Thalia
22-05-2014, 12:30
To byl 0,15 rzesy faktycznie mama ma dosc cieniutkie. W noble lashes nie maja cienszych.
Dopiero zaczyna przygode z rzesami nie wiem jakie rzesy i jakich firm sa godne uwagi

Mysiaczeq
22-05-2014, 12:38
W noble lashes jest kazda grubosc. Rowniez 0.07 i 0.1

enedi
22-05-2014, 13:01
Dziś się przeżegnałam!
Otwieram Hs4 NL mieszałam troszkę ,wzięłam płacik i wylałam na niego dwie krople kleju ,a tu po sekundzie wielki syk , DYM i dziwny zapach ! Bałam się później kleić na nim klientce! Całe szczęście dzwonek do drzwi - kurier z noym klejem Hs4 z Evo.
Miałyście taką sytuację?! Dodam ,że zawsze z każdego kleju 'wywalam 2 krople do śmieci na taki płacik do demakijażu.

Gorzkajakmokka
22-05-2014, 13:18
Dziś się przeżegnałam!
Otwieram Hs4 NL mieszałam troszkę ,wzięłam płacik i wylałam na niego dwie krople kleju ,a tu po sekundzie wielki syk , DYM i dziwny zapach ! Bałam się później kleić na nim klientce! Całe szczęście dzwonek do drzwi - kurier z noym klejem Hs4 z Evo.
Miałyście taką sytuację?! Dodam ,że zawsze z każdego kleju 'wywalam 2 krople do śmieci na taki płacik do demakijażu.
Jak czytam takie posty to robię się mooocno podejrzliwa :)

samaron
22-05-2014, 13:41
Pytanie - co było na płatku ? ;)

KatarzynaMolo
22-05-2014, 13:52
Gorzkajakmokka Odp: Przedłużanie rzęs - wątek ogólny cz.2
jak czytam takie posty to robię się mooocno podejrzliwa :)

Nie tylko Ty z kilometra widać chamską reklamę i antyreklamę :) Duże szczęście że zamówiłaś 2 takie same kleje z 2 różnych firm w tym samym czasie :P

iosa
22-05-2014, 14:09
dziewczyny nie przesadzajcie. Bo za niedługo komisja Macierewicza się tu zawiąże i tak już dość napięta atmosfera tu jest.


Takie coś jest możliwe. Pamiętam jak pisała o tym Ula ( Cataleya1981) gdzieś że wycierała krople kleju bodajże patyczkiem bawełnianym to też poleciał dymek - nie pamiętam jaki to był klej.
To reakcja chemiczna - jaka - nie mam pojęcia - noga jestem z chemii.

Miałam HS4 zarówno z Noble jak i z Evo i nic takiego mi się nie działo swoją drogą

gosialicious
22-05-2014, 14:12
Mi tez kiedys polecial dym, po tym jak wylalam klej na patyczek do uszu. Nie pamietam jaki klej, ale nic nie wybuchlo ;]

Agnieszka Praska
22-05-2014, 14:46
jezu laski wyluzujcie troche:D

z wiekszoscia klei tak sie dzieje, poprostu bawelna sie utlenia zadna filozofia, tak samo kleje dzialaja na jedwab, wlasnie w taki sposob pozbylam sie ukochanej jedwabnej bluzki, jedwab sie nadtopil i zrobila sie dziurka
dlatego nie ma rzes jedwabnych wlasnie:D:P

meraszka
22-05-2014, 14:48
Wilgoć, jeśli płatek/chusteczka mająca kontakt z klejem jest wilgotna, to klej gwałtownie zaczyna się utwardzać (kleje do rzęs polimeryzują w kontakcie z cząsteczkami wody, co sprawia też, że rzęsy klejone w wilgotnym otoczeniu mogą się gorzej trzymać) i stąd dym i ciepło- ciepło to uwalniana w trakcie reakcji energia, a dym to odparowujący z kleju rozpuszczalnik i para wodna. Tyle. Jeśli wylejecie klej na wilgotną skorę to efekt jest ten sam- ciepło.

Drozja
22-05-2014, 14:50
Ja mam tak z klejem HS5. Kiedy wycieram bawełnianym patyczkiem klej z pierścionka, to dokładnie tak jak piszecie - syk, dym i smrodek. Ja się nie znam, ale założyłam że to normalna reakcja. :blink: Dzika kura mi na kursie mówiła dlaczego nie ma rzęs 100% jedwabnych - podobno jedwab by się sfajczył w kontakcie z klejem. Osobiście nie sprawdzałam ale wierze instruktorce i być może z bawełna jest to samo?:huh:

enedi
22-05-2014, 15:02
Wyluzujcie ;] co w tym dziwnego? Gdzies pisałam ,że ''w tym samym czasie'' ? z NL miałam już 2 tyg wcześniej ,a chciałam kupić rzęsy i klej (który 2tyg wcześniej był niedostępny) z Evo dla odmiany.
Uwielbiam i Evo i Noble i nie zamierzam ani jednej ani drugiej firmie robic antyreklamy.
Zdziwiło mnie to po prostu (ta reakcja kleju na płatku) ,choć nie ukrywam ,że irytujące jest to ,że kleje NL zasychają mi po 3-4 dniach (całe dzióbki w środku) stąd decyzja na sprawdzenie hs4 z Evo(bo hs5 nie zasechł po 1,5 msc)

Swoją drogą zaraz nic nie będzie można napisać ,bo reklama albo antyreklama ...

jolanta
22-05-2014, 15:46
IOSA wiem ze najpierw sie sciaga a potem primer poprostu sie pomylilam w pisaniu.
Dzieki dziewczyny za pomoc tylko ze Problem polega na tym iz klientka nie chce cienszych rzes tylko takie grube. Juz raz jej probowalam mieszac grubosci i to ja nie zadowolilo. A czy zazywanie ANTYBIOTYKU `Penicilina` ma jakis wplyw na trwalosc stylizacji.

Martak23
22-05-2014, 16:21
Enedi mi też kiedyś klej z Evo wypalił dziurę w płatku ale na szczęście akurat przyszedł rycerz z Noble i wręczył mi nowy klej na którym kleje po dziś dzień. :leze:

iosa
22-05-2014, 19:15
Enedi mi też kiedyś klej z Evo wypalił dziurę w płatku ale na szczęście akurat przyszedł rycerz z Noble i wręczył mi nowy klej na którym kleje po dziś dzień. :leze:

jak coś to nie zapomnij zmieniać kleju, bo ci klientki zaczną płakać że im rzęsy lecą :skacze:

Jolanta napisałam tak - bo się już z wieloma przypadkami spotkałam - nic mnie już nie zdziwi :)

Meraszka - jest coś czego ty nie wiesz ? :respekt:

meraszka
22-05-2014, 23:58
Drozja- norma, tak ma być, bo chemicznie tak to działa i już ;) nie oblewamy siebie ani klientek klejem i wszystko będzie cacy ;)

Martak23- tak, jak Iosa pisze, pamiętamy o zmianie kleju po max 2m-cach od otwarcia :)

Iosa- sprawdzamy? ;) hahaha

Gorzkajakmokka
23-05-2014, 00:49
Enedi mi też kiedyś klej z Evo wypalił dziurę w płatku ale na szczęście akurat przyszedł rycerz z Noble i wręczył mi nowy klej na którym kleje po dziś dzień. :leze:
Rycerz noble :D Szkoda że do mnie przychodzi tylko listonosz ;):skacze:

Mysiaczeq
23-05-2014, 08:50
Do mnie to nawet listonosz nie chce przychodzic. Wszystko awizowane :p

nadiuszka
23-05-2014, 10:21
każdy klej jak się go wyciera chusteczką paruje i śmierdzi niemiłosiernie. chemia i nic na to nie poradzimy.

nie zgodzę się jednak z tym że rzęsy odpadną jak je kleimy w wilgotnym pomieszczeniu. im więcej wilgoci tym szybciej łapie klej i trwalsze jest wiązanie.

mucha
23-05-2014, 11:12
Nadiuszka niestety nie wszystkie kleje "lubią" wilgoć. Trwałość wiązania jest porównywalna do innych zakątków kuli ziemskiej ;)

Ja zawsze wycieram resztki kleju z pierścionków patyczkami bawełnianymi, żaden mi się jeszcze nie zapalił :skacze:, owszem jest bardzo intensywny zapach wtedy, czuję go nawet przez maseczkę. Patyczki bawełniane z klejem wkładam do specjalnego szklanego naczynka, żeby mi nie "parowały" z kosza i nic się tam nie pali :D Owszem moja szklana "szkatułka" jest cała pokryta białym nalotem od oparów klejowych.



Mam produkty firmy Noble lashes.
Zdjecie dodam jutro,bo aparat sie rozladowal.
Fakt nie dalam rady dokleic wszystkich rzes, bo dlugo to robilam i pozycje mualam bardzo nie wygodna ale na zamknietym oku wygladalo fajnie, tak gesto a gdy mam otwarla oko hmm jakis dziwnie jak by opadly...
Na szkoleniu naprawde wyszlo ladnie instruktorka mnie pochwalila, ze precyzyjnie itp.
Po wczoraj stracilam zapal...
Dzis mam zakladac tesciowej. Wiem ze ma krociutkie i malo rzes.przyznam ze sie juz obawiam :(

Talia polecam Tobie fantastyczny filmik: Jak właściwie dobrać sztuczne rzęsy? | Pytanie do instruktora (http://www.pytaniedoinstruktora.pl/jak-dobrac-sztuczne-rzesy/)


jolanta rzęsy 0,25 brrr.. mogą obciążać. One się odklejają czy wypadają ?

Thalia
23-05-2014, 12:48
Talia polecam Tobie fantastyczny filmik: Jak właściwie dobrać sztuczne rzęsy? | Pytanie do instruktora (http://www.pytaniedoinstruktora.pl/jak-dobrac-sztuczne-rzesy/)


Dziekuje za filmik. Wczoraj aplikiwalam tesciowej C i efekt byl zupelnie inny niz u mojej mamy.
Mimo ze byly pewne bledy, jak na poczatek wyszlo fajnie a tesciowa zadowolona :)
Faktyczne Noble maja tez ciensze rzeski,
Ja kupowalam tylko rzeski sypane a z tych cienszych nie bylo.
Czy rzesy w paletkach sie oplacaja ilosciowo w stosunku do rzes sypanych?
Czy sa jakies polecane dobre jakosciowo rzesy ale troch tansze?.

Mysiaczeq
23-05-2014, 13:26
Oplacaja sie i to bardzo. Sa wygodniejsze. Moim zdaniem same plusy

mucha
23-05-2014, 13:56
Thalia od kiedy zamówiłam pierwszą paletkę rzęs te wszystkie sypane leżą i sie kurzą, szkoda mi ich wyrzucić... chyba z sentymentu będę je trzymała ;)

Bardzo dużym plusem pracy na paletkowych rzęsach jest to, że one są przygotowane do złapania w pęsetę. Żaden klej na nich nie zostaje (tego bałam się najbardziej) i co za tym idzie czas aplikacji skraca się o połowę. Nic się nie marnuje i masz porządeczek w rzęsach.

Nie polecam Ci żadnych tanich rzęs z allegro. Jak kupisz w Noble czy Evo będziesz zadowolona w 100%. Miałam kilka paletek tych tanich za 29 zł i pieniądze wywalone z błoto, rzęsy były brudne, zakurzone, nierówno wyprofilowane i szczotowate, matowe, sztywne... blee. Na wątku polecane, nie polecane sama możesz sobie kilka stron wstecz poczytać...

Thalia
23-05-2014, 14:18
Dzieki za podpowiedz, nastepnym razem zakupie paletki.Czytam watek od pierwszej czesci powoli :)

freda6
23-05-2014, 17:08
Hej dziewczyny
Wiem ze kazda z was ma swoje preferencje ale pytam te ktore sa bardziej doswiadczone bo ja dalej sie ucze ;) czy skrety rzes duzo roznia sie w Evo i Noble? Wiem ze obie firmy maja rozne skrety ale nie chce zamowiec czegos co bedzie sie tylko kurzyc :)

KatarzynaMolo
23-05-2014, 18:52
Thalia zawsze możesz kupić paletkę MINI która jest w cenie rzęs sypanych :) zobaczysz jak Ci się na nich pracuje i czy warto inwestować w duże paletki

mucha
24-05-2014, 09:09
freda skręty rzęs w Noble i Evo są takie same. Z doświadczenia podpowiem Ci, żebyś wzięła paletkę skrętu B i C. Nie bierz A czy J bo ich nie wykleisz. Pamiętaj żeby na tamtym wątku zadawać takie pytania ;) tam wszystko było omawiane tyle razy.
Przeczytanie wszystkich tematów od początku zajęło mi miesiąc ale uwierz, żaden kurs Ci tego nie da ;)

enedi
26-05-2014, 21:35
Jakie macie temperatury w gabinetach dla hs4?
Sypia mi sie Rzesy na potegę :( normalnie sie slizgaja a reklamacji juz 4 :( idzie sie załamać.

delyszys
26-05-2014, 22:20
mi sie w angli klientki 2 w ciagu jednego miesiaca uczulily na hs4 chociaz bardzo kocham ten klej wiec nie wiem czy to byl zbieg okolicznosci ale w razie wu zmienilam na hs7 i mam spokoj :)

Gorzkajakmokka
27-05-2014, 07:33
Endi te temperatury chyba nie wpływają najlepiej na kleje. Ja mam 3 świeże i co chwilę zmieniam, próbuję wstawiać do lodówek, worków termoizolacyjnych i cuduję bo inaczej tylko sie wkurzam.

Thalia
27-05-2014, 09:49
Dziewczyny chcialam zapytac o Wasze zdanie dotyczace 2:1.
Czy w tej metodzie mozna stosowc rzesy typu V lub Y czy raczej dwie rzesy do jednej ?czy efekt jest podobny?

Mysiaczeq
27-05-2014, 09:51
Mozna stosowac kazdy z tych typow rzes. Efekt zalezny jest od wprawy osoby wykonujacej zabieg

KatarzynaMolo
27-05-2014, 10:55
2:1 jak sama nazwa wskazuje to przyklejanie 2 rzęs syntetycznych do 1 naturalnej a przyklejanie rzęs typu Y czy V to klejenie jednej z dwoma końcami :P Moim zdaniem jeżeli wprawa już jest dość duża 2:1 to lepszy efekt chociaż muszę się przyznać, że widziałam wiele aplikacji rzęsami Y które zachwycają a na pewno są szybsze w wykonaniu i łatwiejsze technicznie do zrobienia :)

Thalia
27-05-2014, 11:20
A jak sie dokleja taka rzese V ? Z gory zeby naturalna byla po srodku rozwidlonych rzes czy do boku? Jak moczy sie taka rzese w kleju?

Mysiaczeq
27-05-2014, 11:30
Thalia nikt Ci takich informacji tu nie udzieli. To trzeba zobaczyc. To jak klei sie zalezy od wielu czynnikow. M.in. w jakim kierunku rosnie rzesa naturalna

Thalia
27-05-2014, 15:43
Czyli na kursie z metody 2:1 udzielaja takich informacji?
Bo na 1:1 z Noble Lashes nie bylo nic takiego.

Mysiaczeq
27-05-2014, 16:40
Na kursie z 1:1 nie było, bo jak sama nazwa wskazuje szkolenia obejmują metodę 1:1.
Na szkoleniu z metod objętościowych dowiesz się wszystkiego, nie tylko jak stylizować oko przy użyciu metody 2:1, ale także 3:1, Hollywood, Extreme, Piórko w zależności od Instruktora/firmy szkoleniowej... Można odbyć szkolenie z wyżej wymienionych metod razem, są także szkolenia z samego 2D, 3D

Joannah
27-05-2014, 22:28
Delyszys i jakie masz wrazenia po klejeniu hs 7? jak trzyma w porownaniu do greeen i hs4?

zania37
29-05-2014, 09:08
Dziewczyny wiem ze nie w temacie
ale jak to zobaczyłam to myslalam ze padnę
pani Kasia najpierw kradła wasze zdjęcia
A teraz proponuje nowa usługę
Zgroza :wow:

KatarzynaMolo
29-05-2014, 11:25
Joannah (http://forum.wzorki.info/members/3352-joannah.html) mnie nie zachwycił Hs7 wole już Hs4 chociaż ostatnio muszę przyznać, że bardzo polubiłam ten nowy D z Noble jednak jest zupełnie inny niż stary.

Cataleya 1981
30-05-2014, 13:49
Dziewczyny, napisała do mnie kobieta po chemioterapii. Z tego co zrozumiałam chyba jeszcze jej nie skonczyła - pozwolę sobie wkleic treść bo może coś źle zrozumiałam: " i had chemotherapy last year n im still on treatment but have some eyelashes now ,,, could you do something with them xxx" Jesli dobrze pamiętam ze szkoleń to nie zakończona chemia wyklucza z zabiegu ???
pomożcie, muszę jej coś dziś odpisać :)

Agnieszka Praska
30-05-2014, 14:32
nie wyklucza, jesli onkolog wyrazi zgode to mozna wykonac aplikacje
mam klientke ktora jest od ponad roku na chemii robimy rzeski caly czas

gosialicious
30-05-2014, 17:31
W koncu i ja sie urzesilam :skacze:

jeny, ale sie zalotna kotka zrobilam!

aticzka88
30-05-2014, 21:17
ja też mam klientkę, która przyjmuje już bardzo długo chemię i ciągle robię jej rzęsy. Twierdzi, że ma już "wszystkie raki świata" i że nie odmówi sobie tej przyjemności :)
Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że jej rzęsy są mega mocne i rosną bardzo syzbko. :)

miss lola
30-05-2014, 23:01
Cataleya 1981 radzilabym dac do podpisania oświadczenie, ze nie ponosisz odpowiedzialnosci za ew. "skutki uboczne" np utratę rzes. Organizm podczas choroby i leczenia jest nieprzewidywalny jesli Pani straci nagle swoje rzesy naturalne bedziesz miec zabezpiczenie :) Jesli podpisze dzialaj smialo :) Ja mialam taka sytuacje i Pani nie zgodzila sie na podpisanie oswiadczenia :( zapachnialo mi to problemami. Teraz cieszę się, ze nie wykonalam zabiegu bo moge spac spokojnie ;)

Cataleya 1981
30-05-2014, 23:04
Dzięki dziewczyny :) Napisałam do niej i czekam na odpowiedź.

Joannah
01-06-2014, 21:11
A czy ktos by mogl mi napisac sklad kleju Ulotrabond Pro x 5, albo samej pro 5?

Ktos pracowal na hs 10?

Drozja
02-06-2014, 09:43
Dziewczyny, które kleją rzeski w salonach, mam prośbę. :)

Mogłybyście zajrzeć do tematu:
http://forum.wzorki.info/wlasny-gabinet-kosmetyczny/1692-wynajem-stanowiska-oplaty-zasady-atmosfera-16.html#post407283

i odnieść się do mojego posta?
Pisałam tutaj, licząc na większy odzew, ale post przeniesiono i tam niestety nikt nie zagląda. :( Nikt mi nie odpowiedział, a potrzebna mi rada. :)

Thalia
03-06-2014, 09:30
Mam problem.kleilam rzeski szwegierce i wszystko bylo by ok gdyby nie fakt,ze sklejaja mi sie rzesy.mam klej z noble lashes ten hs szybko schnacy. Gdy mocze rzese w kleju miziam rzeske naturalna i nadmiar kleju jesli jest odbilam na tasmie dopiero wtedy kleje. Przykleja sie ladnie ,prosto i nastepna kleje na dlugim oku. A mimo to sie sklejaja z innym rzsam. Potem musze je rozklejac :( co robie zle.prosze o pomoc.

Izi
03-06-2014, 15:19
Thalia HS należą do grupy szybkoschnącej czyli praktycznie dotykowej. Jeśli dobrze rozumiem Twoje sformułowanie "miziam" to to nie jest prawidłowe jego użycie. Może też ciut za szybko puszczasz rzęsę? Jeśli masz do wyklejenia gęste lub krzyżujące się mocno włoski to daj mu jeszcze sekundkę dla pewności, aby te które na niego "upadną" nie miały już szans na doklejenie się.

edytakon
03-06-2014, 15:38
Thalia bo takimi klejami szybkoschnącymi nie wolno miziać, trzeba zdecydowanym ruchem odpowiednio polozyć rzęskę na rzęsie naturalnej. Nie wolno wręcz miziać, bo te kleje działają jak magnes, jeśli po jednym przetarciu nie położysz rzeski ona właściwie się nie przyklei.
Druga sprawa zwróc uwagę na to ile rzesy maczasz w kleju może za dużo, spróbuj mniej nie tak głęboko, będzie lepiej zobaczysz

delyszys
03-06-2014, 16:27
Joannah - hs7 zdecydowanie lepszy od U+ bo szybciej schnie i dobrze mi sie na nim pracuje a odpokac tfu tfu nie ma uczulen poki co jak dla mnie cos w stylu hs4

orchidea86
10-06-2014, 12:57
Witam
Mój wpis będzie dotyczył trudnych klientek.
Mam problem z tym jak się zachować w stosunku do dziwnych osób ,które przychodzą na rzęsy.
Ostatnio koleżanka mi przysłała swoja znajomą,która przyszła z dzieckiem ok.6 lat.
Kobieta ta raczej nie była typem elegantki,chodź taka zgrywała.Nie bedę owijac w bawełnę,kobieta zniszczona,trochę brudna i nie pachniała ładnie.Zaczęło się od tego że najpierw te dziecko zaczęło ryczeć ,musiałam pol godziny czekac zanim sie połozy na łóżku,a zaraz po niej miałam inne osoby na rzęsy.Jak się polożyła na lózku,to zaczela gadac,jak katarynka,ale tak ze cala twarz jej sie ruszała.delikatnie są uspokoiłam.Zaczela mi pyskowac ,że nie mowiłam ze nie można sie śmiać i gadać.Dla mnie to było logiczne,robię jej w końcu rzesy,nie wolno ruszac sie cala głowa.Co chwila odbierała telefon,wierciła się .Najgorsze bylo ciagle pytanie mnie: A CO PANI teraz robi? sięgam po rzęskę a ona ,czemu pani nie klei? co sie dzieje.Masakra jakaś.Pozniej te dziecko się tak rozbrykalo,ze włączyło na ipadzie na cały regulator gre,jakies wyscigi aut,zaczęło biegac ,skakac kolo mnie,co chwila do łóżka podchodziło,trząść nim ,"mamo a kiedy już do domu pojdziemy"? wsadzalo mi glowe w te rzesy,patrzylo jak kleje,ja doklejam rzęskę,a one paluchami szybko reką dotknęo rzęs.Myślałam ze wstanę i poproszę ta kobietę o opuszczenie pomieszczenia.,ze dziękuje .
Dziewczyny jak się zachować w takiej sytuacji? jak uczulić klinetki ze nie można się tak wiercić,zachowywac,ze ten moment doklejania,to chwila relaksu.Zawsze mi dziewczyny usypiają na łóżku,ale już drugi raz mi się taka trafiła,chociaz tamta byla inna,wiercila się ,ale jak poprosilamo spokoj przestała,ta natomiast oczy ocierała,otwierała w trakcie.Pozniej na drugi dzien marudzila do mojej kolezanki,ze ja wkurzaja te rzesy,a zorbilam jej 0.15 8 mm.delikatne bardzo.Co ja mam robic jak mi sie tak ktos zachowuje? Dziewczyny macie na to jakieś sposoby>?

Drozja
10-06-2014, 13:24
Zapytaj się czy chce mieć te rzęsy czy nie. Jeśli chce, to w jej interesie jest zachowywać się tak, żeby nie utrudniać Ci pracy. ;] I dokładnie tak bym powiedziała, gdyby delikatne sugestie nie skutkowaly.

orchidea86
10-06-2014, 15:17
Zapytaj się czy chce mieć te rzęsy czy nie. Jeśli chce, to w jej interesie jest zachowywać się tak, żeby nie utrudniać Ci pracy. ;] I dokładnie tak bym powiedziała, gdyby delikatne sugestie nie skutkowaly.

No niby tak,ale czasem się mówi a ludzie i tak swoje,wydaje im się że są nie wiadomo kim.Mam wrażenie że takie osoby tłumaczą sobie że po prostu ja nie umiem chyba robić rzęs i problem lezy po mojej stonie.Najgorsze było jak po aplikacji jej mówiłam jak powinna teraz dbac o rzęsy a ona narzekała,że już załuje bo nie może tak nie trzeć oczu,że uwielbia i nawet specjalnie kupiła najlepszy tusz jakis chanela czy cos takiego ,bo najmniej się ściera.Bosz..Niby dorosła kobieta a taka upierdliwa.Wszystkie mnie zawsze chwalą,po 2o razy się oglądają w lusterku a ta pojechała tak mi po morałach że miałam już ochotę kazać jej wyjść,totalnie niewdzięczna i brak szacunku do innych.Teraz nie wiem ,co mam zrobic jak bedzie chciala przyjsc na uzupełnienie?nie chce już jej,porostu nie.

Mysiaczeq
10-06-2014, 18:45
Ja mam na to sprawdzony sposób. Jak będzie chciała się umówić na uzupełnienie, daj bardzo odległy termin :) będzie szukać taniej/szybciej, natnie się i wróci w mgnieniu oka i to odmieniona :)

Thalia
11-06-2014, 13:23
Dziewczyny, czy tasme perforowana kupie w aptece?

Znalazlam perelke. Nie znam jezyka ale wnioskuj, ze ten filmik ma na celu pokazac wszystkie z mozliwych bledow podczas aplikacji rzes.....no chyba, ze:wow:

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

aticzka88
11-06-2014, 15:03
Dziewczyny, czy tasme perforowana kupie w aptece?

Znalazlam perelke. Nie znam jezyka ale wnioskuj, ze ten filmik ma na celu pokazac wszystkie z mozliwych bledow podczas aplikacji rzes.....no chyba, ze:wow:

http://m.youtube.com/watch?v=TYyhQXBpN3Q


mysślisz ze faktycznie jest to filmik z błedami??
Oby...bo jak patrze na ta tasme... wrrr..
Czesanie rzęs palcami ?
i jeszcze te sklejko - gluty przy zbliżeniach kamery...

Gorzkajakmokka
11-06-2014, 16:05
Masakra :D te grudy i źle doklejone rzęsy budzą grozę :D

Ale sobie życie utrudniła tą pęsetą, kieliszkiem i ilością kleju, zresztą wszystko woła o pomstę.

rzęsowa
11-06-2014, 16:13
Dziewczyny, czy tasme perforowana kupie w aptece?
tpo zalezy jaką... taka foliowa tak, nie wiem czy chodzi Ci o ta jak na filmie.
taka jak na filmie to ja mam taką:
http://allegro.pl/elastopor-elastpore-przylepiec-chirurg-2-5cmx10m-i4258718788.html
ale używam jej do "opatrunków" na stopy po zabiegu pedicure

Thalia
11-06-2014, 21:39
Chodzi mi o te foliowa tasme.

nadiuszka
12-06-2014, 06:31
kim jest ta Pani? wynalazcą nowej metody doklejania rzęs? okropne!

Izi
12-06-2014, 09:19
Zatrzymałam film na doklejaniu taśmy... miałam taką reakcję jak w trakcie oglądania horroru:boi_sie: Nie chcę wiedzieć co było dalej.

Thalia
12-06-2014, 09:31
Zatrzymałam film na doklejaniu taśmy... miałam taką reakcję jak w trakcie oglądania horroru:boi_sie: Nie chcę wiedzieć co było dalej.



Ja tak samo ale ogladalam do konca,choc ciary mnie oblecisly.

Ponawiam pytanie odnosnue foliowej tasmy perfirowanej.Czy kupie ja w aptece?

Mysiaczeq
12-06-2014, 10:56
Nie w kazdej ale kupisz. Ja generalnie odradzam ten rodzaj tasmy i uzywam tylko do liftingu powiek. Ostatnio trafila mi sie z tak mocnym klejem. Ze myslalam ze z okiem oderwe pomimo odciskania o rekawiczke :(

asiuniak33
12-06-2014, 21:05
Aż mnie oko zabolało od tej taśmy... straszne:/:

bombelkowa
12-06-2014, 22:53
:wow::wow: obejrzałam .........

iosa
13-06-2014, 08:12
kochane kobiety pomóżcie.
Gdzieś tu na forum pamietam że były zdjęcia na których widać różnicę pomiędzy aparatem a chyba samsungiem, a moze to był LG? ( zdjęcia po aplikacji rzęs) Nie mogę tego znaleźć a wyszukiwarka ewidentnie wyprowadza mnie na manowce :/
Czy ktoś może pamięta gdzie to szukać? Chciałam obrazowo pokazać mojemu małżowi o co mi chodzi z tym samsungiem :) :skacze:

mucha
13-06-2014, 12:00
iosa ja nie rozumem zapytania ... chcesz kupić coś fajnego do robienia zdjęć?


Mam do Was ogromną prośbę

Salon otworzyłam w listopadzie. W grudniu po 15 tym boom, ładnie pięknie, koszty wpakowane w lokal się zwróciły.
Później cisza po 5 klientek tygodniowo :( w maju troszkę lepiej, czerwiec znów zwolniło. Kasy na reklamę wpakowane że już nie zliczę, w sumie to wywalone pieniądze, bo każda nowa klientka zapytana skąd o mnie wie, mówi od koleżanki. Czyli tylko poczta pantoflowa działa.
Wszelakie promocje w styczniu czy w lutym nie zawołały nowych klientek.

Znajoma Irlandka kazała mi podnieść ceny i w sumie zdobyłam kilka ekskluzywnych klientek, ale one przychodzą po 5-6 tygodniach, często wyłudzają tańsze uzupełnienia, a mi na nich zależy bo przy obecnym stanie 6-7 klientek tygodniowo musi.

Wszyscy o mnie wiedzą, mam tutaj dobrą opinie, ale zaczynam się zastanawiać czy oby faktycznie cena na moje miasteczko nie jest za wysoka.

Szał jest na minki. Każda która dzwoni pyta o minki. One myślą, że to są te naturalne.

Wpadł mi pewien pomysł do głowy. Żeby wprowadzić do usługi ofertę "Przedłużanie rzęs metodą Silk" i zrobić usługę 30% taniej na pierwszą aplikację. Wiadomo uzupełnienie robię nieomal po kosztach więc taniej jak minki nie będzie.
My wiemy, że minki i Silki są w tej samej cenie, nie mniej jednak nie chciałabym aby babeczki pomyślały sobie, że nakupiłam jakiegoś badziewia na ebay i będę ulepki tworzyć.

Na mieście są salony w których robią za różnista ceny. Renomowany salon ma 1:1 za 85 euro, drugi ma za 100 euro i uzupełnienie po 2 tygodniach gratis. Nie chciałybyście widzieć tych rzęs, z resztą nie jestem tutaj na forum od dziś na pewno pamietacie. Teraz otworzyły nowy salon i rzęsy robią za 45 euro. Pewnie nikt tam nie pójdzie bo skandalicznie tanio. Ja za 1:1 biorę 100 euro. Jest to solidne 1:1 a nie rzęsy wyliczane czyli 70 rzęs na oko. Jeżeli klientka do mnie wraca ma upust 20% na kolejny pełny set. Jeżeli przyprowadzi koleżankę ma 10% upustu.

Na objętościówki mam 125 euro 2D i 150 euro za 3D. Salon nasz wygląda porządnie, jest stylowo czysto, świeczuszki itp. My w uniformach a nie w dzinsach. Pensja tygodniowo tutaj pracownika w super markecie tutaj wynosi średnio 400 euro.

I zastanawiam się czy nie zrobić takiego boom na wakacje czyli nowa usługa, rzęsy Silk w niższych cenach. Np 1:1 za 70 euro, 2d - 85 , 3d w cenie 100 euro.

Myślicie, że to dobry pomysł czy odstraszy klientki, bo pomyślą, że jakość rzęs będzie gorsza?

Błagam pomóżcie mi kochane. Niedługo przylatuje Au Pair do moich maluchów i będę miała duuuużo czasu i dyspozycyjności, chcę w końcu zacząć zarabiać a nie pakować wszystko w czynsz i podatki od lokalu ;(

iosa
13-06-2014, 13:46
Muszko - ktoś kiedyś dawał zdjęcia aplikacji rzęs - jedno robione zwykłą cyfrówka a drugie chyba samsungiem s4 z funkcją upiększania twarzy. Mój mąż to lepiej widzi niż słyszy, więc chciałam mu pokazać jaka jest różnica, żebym zrozumiał dlaczego mi zalezy na jego kupnie.


A jaką masz cenę za prawdziwe futro z norek?
wydaje mi się, że niższa ceną za te same aplikacje może u nich wywołać skojarzenia z badziewiem - może przystaw silki i minki do ceny aplikacji z prawdziwej norki kładąc nacisk że silki i minki to jedno a futro to drugie.
Może na silki przydałby się prawdziwie fajny plakat w salonie mówiący o ich zaletach? albo taki porównawczy silki i minki

Bo mówienia że silki to prawdziwy jedwab na rzęsach oczywiście odradzam :skacze: choć i z takimi komentarzami się spotykam

Będzie dobrze muszko :przytul:

mucha
13-06-2014, 20:05
za prawdziwe norki mam cenę 200 euro. Tutaj nie rozumieją, dla nich norki to te sztuczne minki.
juz nie wiem moze zwyczajnie promocje 30% zrobić? boje sie promocji, bo wtedy pomyślą, że coś jest nie tak. Znam swoją wartość, wedle tego co tutaj wyczyniają ( z resztą nie tylko tutaj ) my dobrze wyszkolone musimy sie cenić. Cena świadczy o jakości, ale moze faktycznie za wysoko.

Nie chcę zamykać tego salonu, bo włożyłam tam całe serce. Kocham rzęsy i mimo mojej okropnej alergii nie chcę zrezygnować i nie chcę już tego robić w domu.

Niedługo mam 4 rocznicę wyklejanek, może to podciągnąć pod tę promocję?

iosa
13-06-2014, 20:53
promocja na rocznicę, to dobry pomysł - ale może promocja 20%, żeby znowu 30% nie było za dużo dla nich :)

Muszko ty świetnie stylizujesz i musisz się cenić!:love:
Ja mam bardzo podobny do ciebie problem. Mieszkam na wsi, najbliższe miasteczko ma około 10 000 tyś mieszkańców i też słyszę tylko ze jestem za droga :(

enedi
13-06-2014, 21:57
Ile bierzesz Mucha za 2d i 3d?

Też myślę nad podniesieniem cen ,ale dla nowych klientek. Już tak rozmawiałam ze stałymi o tym, to większość mówiła,że by już nie robiły rzęs. Biorę 150 zł za założenie 2:1 i przy tej kwocie już mówią ,że boli w portfel. Zaryzykowałabym podniesieniem cen tak o 10-20 zł to chyba nie dużo ,ale zimą jest zastój i na zime znowu obniżać?
Teraz nie wyrabiam z plecami i alergią , od poniedziałku do jutra mam 6-7 klientek codziennie ,bo jadę na urlop. Normalnie mam 2-5 zależy od dnia (pracuję od poniedziałku do piątku), co nie przyjdzie nowa klientka mówi ,że wszyscy mnie zachwalają i mam super opinię. Robię w domu (mam zrobiony gabinet z pokoju) a w salonach mają cenę 1:1 -100-250zł , a 2:1 robią tylko 2 dziewczyny i ceny to 190-200zł i jedna robi tragicznie za 130zł (uzupełnienie po meisiącu 80zł).
Jak tak dalej pójdzie to padnie mi kręgosłup i wzrok (który delikatnie już coś daje we znaki) ,a czasu dla siebie i rodziny czasem nie ma.

Podnosić ceny za okres wiosenno-letni a jesienno-zimowy obniżać czy to bez sensu?

Agnieszka Praska
13-06-2014, 23:47
wedlug mnie rzesy objetosciowe sa towarem luksusowym i nie kazdego powinno na nie stac, takie jest moje zdanie, obnizanie i podnoszenie cen sezonowo to bardzo zly pomysl ;)

mucha
14-06-2014, 09:37
Ile bierzesz Mucha za 2d i 3d?

Podnosić ceny za okres wiosenno-letni a jesienno-zimowy obniżać czy to bez sensu?

2d - 125 euro
3d - 150 euro


z tymi promocjami cenowymi to raczej odwrotnie :) promocja na lato

Wprowadzę te Silki i zrobię 20% na norki. Wykorzystam tę rocznicę. Zobaczymy. Trzymajcie kciuki Proszę. :macham:

samaron
14-06-2014, 09:54
Trzymamy mucha :ok:

gosialicious
14-06-2014, 18:21
Dziewczyny, czy REVITALASH mozna stosowac razem z przedluzonymi rzesami? Niby wolno, ale czy ktoras z was ma z nia jakiekolwiek doswiadczenie?

Klientka stosuje ja od miesiaca i dzisiaj na uzupelnienie (po 3tyg) przyszla prawie golutka.

maksik
14-06-2014, 23:07
Muszko,
trzymam kciuki i powodzenia :)

---------- Dodano o godzinie 23:07 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:58 ----------

Gosialicious,
miałam klientki stosujące Revitalash na przedłożone rzęski i oprócz przyspieszonego wzrostu rzęs naturalnych co skutkowało większym niż zwykle odrostem nie wystąpiło zwiększone wypadanie rzęs. Jedynie u Pani, która ma bardzo wrażliwe oczka revitalash spowodował uczulenie. Podrażnienie wywoływało nadmierne łzawienie i pocieranie oczu, co miało ewidentny wpływ na ilość rzęs, które doniosła do mnie do uzupełnienia:)

enedi
15-06-2014, 00:13
Testowałam sama na sobie i RevitaLash nie ma ŻADNEGO wpływu na wypadanie rzęs.
U jednej mam taki przypadek ,że te rzęsy są tak odrośnięte ,że po 2tygodniach wyglądają jak u innych miesięczne,więc bardzo brzydko to wygląda szczególnie ,że karze kleić sobie 13mm i 14 mm :/:

moncia2209
15-06-2014, 02:43
a ja tez miałam kilka pan po tej odzywce, u kilku ok - odrost duzy, ale u jednej dramat, tak jak by odzywka powodowala zwiekszoną czynnosc gruczolow lojowych na powiece, spadaly szybko i byly strasznie poklejone, a jak poprosilam aby odstawila zeby sprawdzic co bedzie, to pieknie po miesiacu na uzupelnienie przyszla... nie wiem od czego to zalezy....

mucha
15-06-2014, 13:08
Ja na sobie stosowałam Rapidlash. jeszcze go gdzieś mam. Rano na lini przy rzesach zawsze była dziwna skorupka, wyglądało jak złuszczona skóra, ciężko to było usunąć, więc zrezygnowałam z aplikowania tego specyfiku.

Honey
15-06-2014, 14:12
Też życzę powodzenia :) W końcu będzie lepiej :)

Happyhandy
15-06-2014, 22:03
Przy stosowaniu odżywek trzeba zwracać szczególną uwagę na ich dokładne wypłukanie z rzęs, wtedy nie ma prawa się nic dziać. Sprawdziłam na swoich klientkach: jeśli któraś nie myła oczu wodą, to rzęski się delikatnie sklejały ze sobą, bo preparat zostawia taką kleistą powłokę. Stąd po zaschnięciu te strupki u nasady. Więc smarujemy na noc, niech sobie działa, a rano wypłukujemy i wszystko hula jak należy. Rzęsy naturalne rosną, a sztuczne nie spadają.

Mucha, nie poddawaj się, będzie dobrze!

BubaLaVie
16-06-2014, 10:30
witam was serdecznie
mam pytanie odnośnie koloru rzęs
szukam rzęs o podobnej głębokiej czerni jak magnitica, niestety nie są dostępne u nich w sklepie interesujące mnie długości ani nawet miksy;( a testowałam 2 firmy (evo i SL) i M przy nich po założeniu są bardziej czarne
możecie coś poradzicie, czy te NL będa podobne??
od razu piszę, że to nie nie żadna reklama, po prostu muszę mieć coś na zamianę jak najszybciej bo klientki się niecierpliwią

i jeszcze drugie pytanko, odnośnie kleju, czytałam wątek o produktach i już zgłupiałam, czy red czy green, szukam bardzo szybko wiążącego i nie zostawiającego gródek

z góry dziękuję za odp :D

gomoss
25-06-2014, 00:13
Hej! mam pytanko. jak wy sobie radzicie gdy górna rzęsa sklei wam się z dolną? Użycie removera nie wchodzi raczej w grę bo może klientce wlać się do oka i jeszcze odkleją się pod koniec aplikacji rzęsy. zastanawia mnie co robią inne dziewczyny w takim momemcie.

kiwaczek2
25-06-2014, 07:23
odrywamy po prostu. rozdzielic tak samo jak inne sklejki w aplikacji. jak rozdzielasz inne?

zania37
25-06-2014, 17:59
hej dziewczyny
dawno tutaj zaglądałam
dzisiaj skończyłam kurs objętościowy
chcę zamówić rzęsy z noble
i tutaj mam pytanie do tych co używają rzes z noble do objętościówek
mam kilka opakowań rzęs z noble 0,20 i 0,15 i nie które wcale nie jest tak łatwo odczepić od paska
kupiłam też kiedyś rzęsy Y i W 0,10 i to była katastrofa z odklejeniem
czy macie też takie problemy z tymi cieńszymi rzesami?
rzęsy na których tutaj ćwiczyłam odczepiało się bez problemu
niestety kosztują dwa razy drożej niż w polsce
nie chcę się męczyć z odklejeniem rzęsy od paska
i nie chcę żeby rzęsy się odkształcały
czy te 0,07 też tak mocną są przyklejone do paska??

kiwaczek2
25-06-2014, 18:50
nie ma problemu z oderwaniem rzes od paska ani w noble ani w evo

Patrycja_92
25-06-2014, 19:16
Mi też sie czasami tak dzieje w Noblowych, ale nie ma reguły co do grubości, jedynie tyle, że przy końcach zewnętrznych paska, wtedy są mocniej przylepione i łapane się odkształcają, ale dotyczy to może 15 rzęs z jednej i 15 z drugiej strony więc mala strata :)

zania37
25-06-2014, 19:17
dzieki kiwaczek i patrycja za odpowiedz
to teraz moge zrealizować cały koszyk z noble :skacze:

gomoss
25-06-2014, 19:18
kiwaczek2: te normalne zawsze odrywam, zeby rozdzielić od siebie górne, ale z dolnymi jest problem bo boję się, ze klientkę zaboli

kiwaczek2
26-06-2014, 07:51
złap za nasadę dolnej jeśli się da, jęsli nie to za czubek. nie ma wyjscia:) zazwyczaj do dolnych nie są mocno przyczepione.

kasiiia
27-06-2014, 11:31
Dziewczyny a ja mam pytanie o rzęsy z cyrkoniami, nie opłaca się na sztuki kupować rzęs (2,90zł / szt) a wiem, że samemu można przykleić cyrkonie. Czy któraś z was tak robiła? Kleicie na klej do rzęs? No i czy cyrkonie klei się do rzęsy a potem rzęse do "oka" czy do już orzyklejonej rzęsy dokłada się kamyczek? Moja siostra idzie na wesele i sobie wymyśliła, że tak chce :-) Poprosiłabym o pomoc

Agnieszka Praska
27-06-2014, 13:14
mozesz na klej do rzes ewentualnie na klej do kepek ;)

mucha
01-07-2014, 09:55
hej dziewczyny
dawno tutaj zaglądałam
dzisiaj skończyłam kurs objętościowy
chcę zamówić rzęsy z noble
i tutaj mam pytanie do tych co używają rzes z noble do objętościówek
mam kilka opakowań rzęs z noble 0,20 i 0,15 i nie które wcale nie jest tak łatwo odczepić od paska
kupiłam też kiedyś rzęsy Y i W 0,10 i to była katastrofa z odklejeniem
czy macie też takie problemy z tymi cieńszymi rzesami?
rzęsy na których tutaj ćwiczyłam odczepiało się bez problemu
niestety kosztują dwa razy drożej niż w polsce
nie chcę się męczyć z odklejeniem rzęsy od paska
i nie chcę żeby rzęsy się odkształcały
czy te 0,07 też tak mocną są przyklejone do paska??


rzesy Y i W ciężko odkleić od paska, to prawda.

pojedyncze rzęsy na paskach - to zależy jak się trafi. W jednej paletce są słabiej przyklejone w innej mocniej. Jak już sie wprawisz, zobaczysz, że czasem te mocniej trzymające się są lepsze ;)

melodyjka89
20-07-2014, 15:08
Hej :) mam pytanko odnośnie rzęs odrośniętych przy uzupełnieniu ... Czy ściągacie je removerem czy podważacie sztuczną rzęske i odklejacie ??? Jeśli podważacie to czy zdarza wam się że klientkę zaboli??

---------- Dodano o godzinie 15:08 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:03 ----------


hej dziewczyny
dawno tutaj zaglądałam
dzisiaj skończyłam kurs objętościowy
chcę zamówić rzęsy z noble
i tutaj mam pytanie do tych co używają rzes z noble do objętościówek
mam kilka opakowań rzęs z noble 0,20 i 0,15 i nie które wcale nie jest tak łatwo odczepić od paska
kupiłam też kiedyś rzęsy Y i W 0,10 i to była katastrofa z odklejeniem
czy macie też takie problemy z tymi cieńszymi rzesami?
rzęsy na których tutaj ćwiczyłam odczepiało się bez problemu
niestety kosztują dwa razy drożej niż w polsce
nie chcę się męczyć z odklejeniem rzęsy od paska
i nie chcę żeby rzęsy się odkształcały
czy te 0,07 też tak mocną są przyklejone do paska??

najlepsze rzęsy do objętościowek ma wg. mnie Black Lashes super się odklejają , nie odkształcają i idealnie układają się w pęsecie ... osobiście z rzęs nobla na paskach jestem średnio zadowolona i od jakiegoś czasu używam tylko blacka ...

natka_23
20-07-2014, 15:32
mam pytanko uzywam produktow z noble mialam klientke na uzupelnienie po 3 tyg i bylo okej uzupelnilysmy rzeski i teraz minelo 2 tyg a rzesy sie bardziej posypaly co moze byc przyczyna? :(
i tez odnosnie uzupelnienia czy sciagacie te "przerosniete" rzeski? czy je zostawiacie?

Patrycja_92
20-07-2014, 21:41
Najczesciej przyczyną nie trzymania się rzes ( jesli wszystko wczesniej bylo ok) to chyba upały, u mnie raz Green wytrzymuje 6 tygodni a raz niecale 3, zalezy jak sie z nim obchodze i czy pamietam o trzymaniu go w chłodzie :)
A co do uzupełnien, to sciaga sie wszystko co odrosło, bo psuje stylizacje, wywija sie i wyglada/nosi sie brzydko i niewygodnie :)

Gorzkajakmokka
21-07-2014, 10:02
mam pytanko uzywam produktow z noble mialam klientke na uzupelnienie po 3 tyg i bylo okej uzupelnilysmy rzeski i teraz minelo 2 tyg a rzesy sie bardziej posypaly co moze byc przyczyna? :(
i tez odnosnie uzupelnienia czy sciagacie te "przerosniete" rzeski? czy je zostawiacie?
W wakacje to roznie bywa :) Duzo olejku do opalania, kremow z filtrem, woda, woda , woda i upal.
U mnie chodzi teraz nawilzacz non stop i daje rade. Zmienilam klej, dziewczyny mowia ze widza roznice. Mi sie na nim zle pracuje, ale trudno. Grunt , ze sie nosza ;)

Thalia
21-07-2014, 13:25
Prosze poleccie mi szkoleniowca z metody objetosciowej ,katowice,gliwice ,bytom zabrze i okolice.

natka_23
21-07-2014, 14:14
W wakacje to roznie bywa :) Duzo olejku do opalania, kremow z filtrem, woda, woda , woda i upal.
U mnie chodzi teraz nawilzacz non stop i daje rade. Zmienilam klej, dziewczyny mowia ze widza roznice. Mi sie na nim zle pracuje, ale trudno. Grunt , ze sie nosza ;)

dziękuje za odp :) a jakiego kleju teraz uzywasz?

---------- Dodano o godzinie 14:14 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:12 ----------


Najczesciej przyczyną nie trzymania się rzes ( jesli wszystko wczesniej bylo ok) to chyba upały, u mnie raz Green wytrzymuje 6 tygodni a raz niecale 3, zalezy jak sie z nim obchodze i czy pamietam o trzymaniu go w chłodzie :)
A co do uzupełnien, to sciaga sie wszystko co odrosło, bo psuje stylizacje, wywija sie i wyglada/nosi sie brzydko i niewygodnie :)


ale to przecież wiekszośc jest odrosnietych to wszytskie zdjac? sorki za takie "banalne" pyt ale dopiero po kursie robilam kilka osob i jestem w kropce bo na kursie nam nie powiedzieli ;/
szykuje sie na iny kursik ale musze sie chwile wstrzymac teraz...

bombelkowa
21-07-2014, 16:05
wszystkie odrośnięte:)

Gorzkajakmokka
21-07-2014, 16:51
Natka nie wszystkie trzeba sciagac , bo nie wszystkie odrastaja.

Ja pracuje na zetce bisa ( ale wiem, ze nie kazdy go lubi i nie kazdemu sie trzyma) i hs4 , ktore uzywam jak mi ta zetka kaprysi :)

Niestety Red mi nie podszedl, Green ostatnio podpadl. Wiec wrocilam do sprawdzonych.

natka_23
21-07-2014, 18:40
dziekuje wam za odp :skacze:
ja tez uzywam hs4 z noble i bylam zadowolona poki co aczkolwiek zobaczymy jak to bedzie jak mowicie ze upaly tez niekorzystnie wplywaja na klej :)

AnastazjaB
21-07-2014, 21:34
Gorzkajakmokka - gdzie się zaopatrujesz w Ztke? :) Ostatnio nie jestem na bieżąco co kto gdzie sprzedaje...
(http://forum.wzorki.info/members/16479-gorzkajakmokka.html)

Gorzkajakmokka
22-07-2014, 07:42
Gorzkajakmokka - gdzie się zaopatrujesz w Ztke? :) Ostatnio nie jestem na bieżąco co kto gdzie sprzedaje...
(http://forum.wzorki.info/members/16479-gorzkajakmokka.html)
Mam swoje male zapasy ;)

tomaszka
23-07-2014, 22:24
Ale to jest odpowiedź wymijająca, Anastazja po prostu zapytała skąd kupujesz. Zapasy małe czy nie, też trzeba było kupić. :P

Gorzkajakmokka
24-07-2014, 00:01
Ale to jest odpowiedź wymijająca, Anastazja po prostu zapytała skąd kupujesz. Zapasy małe czy nie, też trzeba było kupić. :P
Specjalnie wymijam ;)
Jak ktos chce, to moge sie zawsze podzielic :)

zania37
24-07-2014, 18:44
U mnie w Szwecji ostatnio straszne upały
i w moim saloniku tez gorąca
Hs5 kaprysil trochę w ten skwar
Ale mieszam teraz hs5 z redem i rzesy trzymają jak beton
Niektórym paniom wizyty na uzupełnienie trochę się nawet wydłużyły
bo rzeski tak się dobrze trzymają :P

rzęsowa
26-07-2014, 19:57
Gorzkajakmokka - gdzie się zaopatrujesz w Ztke? :) Ostatnio nie jestem na bieżąco co kto gdzie sprzedaje...
(http://forum.wzorki.info/members/16479-gorzkajakmokka.html)


Mam swoje male zapasy ;)
czy chodzi o tą z-tkę?

Klej Zet super szybki mocny przedłużanie rzęs (4427444583) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/klej-zet-super-szybki-mocny-przedluzanie-rzes-i4427444583.html)

zania37
27-07-2014, 15:31
Ostatnio kleilam jedna klientek na ten klej
dostałam go jak robiłam kurs russian volym
Swietnie się na nim klei i chyba dobrze tez trzyma
bo ona zawsze przychodziła na uzupełnienie co trzy tyg
a teraz po tym kleju jak przyjdzie to minie jej 6 tyg
Czekam z niecierpliwością na jej wizytę :P

Gorzkajakmokka
27-07-2014, 17:21
U mnie tez kazdy mowi, ze lepiej sie trzymaly. Tylko ze u mnie musi chodzic nawilzacz przy nim.

kiwaczek2
27-07-2014, 22:05
wiesz jaka wilgotość przy nim jest idealna? bo mi sie cudnownie na nim klei w deszczu:) normalnie przy wilgotnoci ok 50% tez ale z trzymaniem to lipa.

Xylogic
28-07-2014, 14:59
dzisiaj uzupełnienie mnie czeka i jedno przedłużenie. Mam coraz więcej klientek więc jestem bardzo szczęśliwa. Rzęsy w moim wykonie już mi się podobają, teraz walczymy o ideał w 1:1

Dziewczyny klejące rzęsy od 6 mies- na jakich klejach pracujecie? Chodzi mi o czas schnięcia.