PDA

Zobacz pełną wersję : Przedłużanie rzęs - wątek ogólny cz.2



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

blumchen7
30-04-2012, 10:20
hej kobitki, tak was czytam i czytam i już nic nie wiem...:/:
Pleeeas doradźcie coś...
Jakieś 3 lata temu robiłam sobie kurs z rzęsek w Nouveau Lashes. Po tym kursie ( beznadziejnym tak w nawiasie, zestaw 3 tyś zł- a kurs żałosny) miałam kilka klientek po czym zajęłam się zupełnie czymś innym i rzęski na kilka lat poszły w odstawkę. Ostatnio dużo osób mnie o to pyta i zdecydowałam, że zacznę jeszcze raz.
ale ja się już kompletnie pogubiłam.
Właśnie jestem w trakcie zamawiania z Evo i utknęłam bo nie wiem jaki klej wybrać.
W nouveau Lashes miałam taki :" Ultra Bond Lash Adhesiv" - ale powiem szczerze, że schnął on długo - z 15-25 sekund i wymagał dodatkowo pracy z wykałaczką i taką mikro szczoteczką. Pamiętam, że moje aplikacje trwały około 4,5 godziny, bo w tamtej metodzie transportowało się rzęski na taśmę przyklejoną do dłoni, układało się w pionie i dopiero chwytało po aplikacji. Strasznie to było czasochłonne. Co 20 rzęs trzeba było przerwać i przetransportować i ustawić na taśmę kolejne.
Teraz widzę te już ułożone na sztorc z Evo i już ręce zacieram do roboty :)
Na początek chciałam zamówić mix Minków 0,15 grubość, ale nie wiem jaki profil, czy A czy B- chciałam najbardziej uniwersalne. Czy powinnam na start mieć również grubość 0,1??
Podsumowując: kobitki doradźcie proszę jakie rzęski, i jaki klej będzie na start odpowiedni.
Ratujcie babeczki kochane.

dzikakura
30-04-2012, 10:56
blumchen, zdecydowanie profil B - on najbardziej uniwersalny, cos pomiedzy standardowym B a C-to piekny profil

kleik na początek D plus polecalabym, jest rzadki ale odrobine gesciejszy niz ultra plus czy hs5

jesli mowimy o rzesach z NL, to najczesciej ich rozpropagowane rzesy w grubosci odpowiadaja 0,15 tkom, ale co wybierzesz Ty - twoj wybor:)

marchewkowy_las
30-04-2012, 12:26
doradziłabym dokładnie jak kura. jeżeli rzęsy będziesz zamawiała Evolashes, to zdecydowanie profil B. grubość najlepiej 0,15 - pasuje niemalże do wszystkich rzęs. i klej D+ jeżeli nie masz problemu z ustawieniem rzęsy prostopadle do powieki, to nawet możesz kupić Ultra albo Ultra+ (różnica niewielka).

blumchen7
30-04-2012, 13:29
dzięki.... kochane z was babeczki :)
a powiedzcie mi jeszcze czy aplikacja minków mocno rożni się od tych jedwabnych z NL?
Minki są bardziej wiotkie i delikatne?
I co w ogóle myślicie o tych rzęsach Y?można na nich uzyskać ładny efekt? Tak myślę, że to chyba jako uzupełnienie aplikacji tylko, może tak z 10 na oko i reszta normalne?
Widziałam też takie w kształcie W.
Czy warto w to inwestować?

marchewkowy_las
30-04-2012, 21:05
ja nie zauważyłam różnicy pomiędzy minkami a "jedwabnymi" NL. już wiele razy było o rzęsach Y - wpisać w wyszukiwarce ;) chyba to nie tylko moje zdanie, że przy łapaniu rozdzielają się na pojedyncze rzęski, ja już więcej nie zainwestuję w Y i W.

blumchen7
01-05-2012, 09:05
Jeszcze raz wielkie dzięki. rozwiałyście wszystkie moje wątpliwości :)
Jak zacznę już moje wypocinki to wkleję kilka fotek.

samaron
01-05-2012, 17:58
A ja Was powystrzelam jedna po drugiej!!
Jest temat http://forum.wzorki.info/rzesy/8408-rzesy-galeria-zdjec-komentarze.html ??

To po kiego grzyba wklejacie mi foty w tym temacie, aa?

dzikakura
01-05-2012, 22:02
No zapedzilysmy sie, hyyy, samaron soory, ja poprosze strzał w tył głowy, bardzo ladnie oficerski p63 do dloni kobiecej pasuje, z takich strzelali w Katyniu:skacze: się poprawimy, poprosimy w zamian za rozstrzelanie-ciezkie roboty. Mnie sie przydadza, moze schudnę:)

blumchen7
02-05-2012, 11:58
złożyłam już zamówienia... a powiedzcie mi kobitki długo będę czekać na tą paczkę???
czy wysyłki są na bieżąco? może się orientujecie, bo status mojego zamówionka to "przygotowywanie do wysyłki", no i nie wiem ile to przygotowywanie będzie trwało...:huh:

gonia1203
02-05-2012, 18:17
A czy do zabiegu przedłużania rzęs używacie płatków kolagenowych purederm zestaw 30 sztuk? Czy one się sprawdzają?

dzikakura
02-05-2012, 21:57
gonia mnie sie wydaje, ale moge sie mylic, ze purederm nie sa sliskie na wierzchu, tylko maja bawelniane wloski wiec rzęsy sie do nich przyklejaja, jesli tak, to trzeba je dodatkowo oklejac tasma, a to juz podwojna robota

zuzia0303
02-05-2012, 22:52
A czy do zabiegu przedłużania rzęs używacie płatków kolagonowych purederm zestaw 30 sztuk? Czy one się sprawdzają?

Gonia nie nadaja sie absolutnie. Nie przylepia sie dobrze do powieki, nie przytrzymaja dolnych rzesek, a do tego ciezko jest odkleic jesli rzeska sie przyklei i za pozno to zobaczysz :/:
Malenka warto wydac troszke wiecej i kupic te od naszych dziewczyn.
Ja te z "puderm" teraz nakladam czasami sobie bo kiedys tez kupilam na probe no i oczywiscie "DUZO I TANIO" g..uzik prawda. do aplikacji absolutnie mi nie pasuja. Chociaz moze ktoras je stosuje i opanowala technike.
Bo nawet podklejanie tasma nic nie dawalo.

gonia1203
03-05-2012, 20:20
A czy do zabiegu przedłużania rzęs używacie płatków kolagonowych purederm zestaw 30 sztuk? Czy one się sprawdzają?

Gonia nie nadaja sie absolutnie. Nie przylepia sie dobrze do powieki, nie przytrzymaja dolnych rzesek, a do tego ciezko jest odkleic jesli rzeska sie przyklei i za pozno to zobaczysz :/:
Malenka warto wydac troszke wiecej i kupic te od naszych dziewczyn.
Ja te z "puderm" teraz nakladam czasami sobie bo kiedys tez kupilam na probe no i oczywiscie "DUZO I TANIO" g..uzik prawda. do aplikacji absolutnie mi nie pasuja. Chociaz moze ktoras je stosuje i opanowala technike.
Bo nawet podklejanie tasma nic nie dawalo.

A ktore Ty mialaś te granatowe?
http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/96/98/74/2296987446

bo sa jeszcze inne podobno nadajace sie bardziej np.
http://j-m.nazwa.pl/allegro/zdjecia/purederm/kolagenowe_platki_30.png

Zuuzaneczka
03-05-2012, 20:28
Ja miałam płatki z Purederm'u i powiem tak - pracować się da, oczywiście, ale są na rynku lepsze. Purederm'y są "włochate" więc obowiązkowo trzeba je obkleić taśmą, natomiast mają dobry klej - osobiście wolałam je od jeszcze innych płatków, które kiedyś kupiłam - sztywnych i odklejających się w trakcie aplikacji :/

zuzia0303
03-05-2012, 21:28
Tak mialam te granatowe. Ale one nie maja zadnego kleju..
to sa tylko platki bawelniane zamoczone w czyms. i ni chu chu sie nie trzymaja bez podklejenia tasma. Ale z tym podklejaniem tez jest problem bo sa bardzo mokre.
Nie ja juz sie bawic w to i eksperymentowac nie bede.

widocznie mialas inne skoro mialy jakis klej. Wlochate, zeslizguja sie. Dla mnie bezuzyteczne jesli chodzi o aplikacje (moje zdanie)

Powiem tak, uzywalam no i jeszcze troche mi zostalo z LL, ale porownalam sobie te ktore maja Edytka z Kurka.
te z LL sa dosc grube i kolagen z czasem moze wplynac do oczu. A te od dziewczyn zajefajnie trzymaja, nie sa grube, nic nie wyplywa (bajunia)
Chyba sama musisz wyprobowac wszystkie zebys nie pomyslala ze ktos cos na sile sugeruje.

Gonia tych drugich nie mialam

laurencja
06-05-2012, 19:25
nie wiem kobitki czy tu moge pytac jesli nie to przepraszam i prosze o przeniesienie...mianowicie niedawno zaczelam przygode z rzeskami ...jestem po kursie i w zasadzie dopiero raczkuje klientek mialam w sumie 5 za rzeski biore 100 tak sobie postanowilam ze pierwsze 10 klientek zrobie w tej cenie gdyz wiadomo ze te rzeski nie sa idealnie wykonane ze wzgledu na to ze dopiero sie ucze...i tu jest moje pytanie bo jutro mam pierwsze uzupelnienie nie wiem w jakim stanie sa rzeski pani ktora przyjdzie byla u mnie dokladnie miesiac temu i nie mam absolutnie pojecia ile powinnam brac za uzupelnienia??? wszystkie produkty mam z Evolashes(jestem z nich bardzo zadowolona) moze cos podpowiecie:P

marchewkowy_las
06-05-2012, 21:35
nie wiem, ile tam rzęsek zostało, ale po miesiącu nieobecności radziłabym liczyć nie mniej, niż 100zł - czyli tyle, co na razie liczysz za całą aplikację. w pierwszej części wątku ogólnego radziłam to: http://forum.wzorki.info/316521-post3142.html

laurencja
06-05-2012, 22:08
oj dziekuje kochana za szybka odpowiedz...ja tez mysle ze niewiele tam zostalo ale jutro sie okaze jak to wyglada:P takze dam znac

dzikakura
07-05-2012, 00:48
stówka to dobra kwota za uzupelnienie nawet jak na poczatek, poza tym.. ejstes coraz lepsza, prawda?:skacze: a tamto to byla cena promocyjna, o!

edytakon
07-05-2012, 11:40
Zawsze jest problem z ustaleniem kwoty za uzupelnienie jesli mamy zanizony koszt stylizacji nowej.

Ale 100 jesli robisz przyzwoicie te rzesy jest w miare ok... chociaz u mnie w okolicy to 60 zł za nowa aplikacje biorą....

Askar
07-05-2012, 12:51
A ja mam pytanie odnośnie ściągania rzęs. Czy za ściąganie powinnyśmy sobie coś liczyć? Bo ja na kursie dowiedziałam się, że powinnyśmy to zrobić za darmo, dlatego że klientka ma prawo pozbyć się niechcianego już "upiększenia" bez dodatkowych kosztów. A z drugiej strony czy to nie jest podobnie jak z paznokciami?! Ja nikogo nie zmuszam do założenia sobie rzęs, więc dlaczego mam tracić (na materiale i czasie) dlatego, że Pani już się rzęski znudziły.
Jeśli się mylę, to wyprowadźcie mnie z błędu. :)

meraszka
07-05-2012, 13:07
ja robię tak- 40-60zł za zdjęcie aplikacji od obcej stylistki, bo nigdy nie wiesz co napotkasz i ile to zajmie, mniej jeśli zakłada u mnie rzeski, 20-40zł jeśli mam ściągać to, co załozyłam- zalezy ile tego jest na oku i darmowo jeśli ściągamy i robimy nową aplikację

dzikakura
07-05-2012, 13:10
Askar - a ściągniesz pani paznokcie za darmo?:skacze:, bo ja nie ściągnę też za to biorę pieniądze:)

Ja powiem tak, ja nie biorę kasy za ściągnięcie rzęs nawet po innej stylistce, kiedy od razu zakładam pani moje "nowe" rzęsy. Tak samo nie biorę pieniędzy wtedy gdy ściągam cały swój materiał, gdy pani przyszla do mnie po 6 tygodniach i nie ma co ratować i robimy nową aplikację. Natomiast kiedy pani chce moje rzęsy ściągnąć i nie zakładać nowych to biorę 10 zlotych, jeśli kobieta przychodzi na ściągnięcie rzęs od innej stylistki i nie chce już zadnych innych to biorę złotych 30:)

Askar
07-05-2012, 16:36
No właśnie dlatego napisałam wyżej " A z drugiej strony czy to nie jest podobnie jak z paznokciami?! Ja nikogo nie zmuszam do założenia sobie rzęs, więc dlaczego mam tracić (na materiale i czasie) dlatego, że Pani już się rzęski znudziły."
pytam, bo dla mnie to jednak jest i czas i pieniądze (może nie duże, ale zawsze). Ostatnio zdjęłam koleżance i wzięłam za to 10zł, ale tak jakoś dziwnie mi było, bo pamiętałam, co mówiła ta Pani instruktorka.
A i jeszcze przypomniało mi się, że gdy na kursie powiedziała, że te rzęsy powinno się ściągać za darmo i zapytałam ją, czy w takim razie żel do ściągania w ich firmie za darmo rozdają, to się oburzyła. :)
Z jednej strony potrafię zrozumieć, że być może w cenie aplikacji już takie wydatki można zawrzeć, ale z drugiej, to przecież nie mogę do każdej aplikacji doliczyć ściągania rzęs "tak na przyszłość, w razie gdyby klientka chciała zdjąć"

laurencja
07-05-2012, 16:59
powiem ze ciezko jest mnie samej ocenic jak robie mysle ze targedi nie ma ale wiem ze jest duzo niedociagniec tylko ze wzgledu ze robie je dosc dlugo bo 3 czasem 3,5 godziny i nie chce dluzej meczyc klientki...a dzisiaj byla ta pani na uzupelnianie i powiem szczerze ze jak na miesiac to dosyc duzo jej zostalo wiec wzielam 80zl...jak sie naucze wstawiac zdjecia to pokaze jak robie ale najpierw musze to ogarnac:D

cubaro
08-05-2012, 18:36
Ja nie biorę za zdejmowanie a już tym bardziej od koleżanki :], to jest tylko chwila, bez przesady.

bombelkowa
08-05-2012, 19:15
ja postanowiłam od moich klientek nie brać.. od nie moich 30zł :)

pinoczetkaaa
08-05-2012, 19:24
ja tez nie biorę i tak jak pisze cubaro tym bardziej od koleżanek. mi sie nie zdarza ściągać rzęs nie robiąc nowych. ale mysle ze cena od obcej klientki wlasnie taka w granicach 20zl jest ok

cubaro
08-05-2012, 19:32
Słusznie pinoczetka :ok:

blumchen7
08-05-2012, 22:52
hej....dziewczyny
czy któraś z was może napisać coś o kleju ultrabond pro x -nouveau lashes.
właśnie rozpoczęłam swoje pierwsze aplikacje, zamówiłam klej z evo D+ dla mnie jednak chyba za długo schnie.
A ponad to nigdy nie wiem czy dałam go wystarczająco dużo. moim zdaniem mało się kleju na maczanej rzęsie osadza bo wszystko ścieka. nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z tak rzadkim klejem i może to o czym pisze to zupełnie normalne...
Mam obawy czy moim klientką rzęski z tak małą ilością kleju wytrzymają chociaż tydzień.

jestem ciekawa jak ten pro x się zachowuje. Może któraś z was już go miała to niech coś napisze......

meraszka
08-05-2012, 23:27
blumshen7- wytrzymują spokojnie i schnie szybko jak dasz mało kleju- wystarczy taka kropeczka na końcówce rzęsy :) jak d+ Ci nie odpowiada, to spróbuj hs-a, mega wydajny i jakby bardziej 'śliski'- fajniej przyciąga rzęsę :]

cubaro
10-05-2012, 00:03
blumchen - na pro x pracuje zen napisz do niej :)

dzikakura
10-05-2012, 01:09
Nasze kleje należa do klejow rzadkich, nie oblepiają rzęs. Zeby D plus "ściekał" trzeba chyba w nim wytaplać całą rzęsę. Jesli dasz za duzo jakiegokolwiek kleju blumchen-sechł nie będzie. D plus naprawdę trzyma. Tak jak pisze meraszka-nawet mała ilosc.

laurencja
10-05-2012, 21:30
ja tez mam D+ i ostatnio mialam klentke ktora przyszla po miesiacu i praktycznie miala wszystkie rzeski nawet nie spodziewala ze ze tyle ich jeszcze bedzie miala...a dodam ze jestem osoba uczaca sie takze spkojnie jak dla mnie wszystkie produkty z Evo :ok:

blumchen7
10-05-2012, 22:08
Dzięki kobitki za odpowiedź... chyba muszę sama sobie opracować jaka ilość kleju jest odpowiednia. klej trzyma dobrze nie mogę powiedzieć. Wiecie co, mam problem z usunięciem źle przyklejonej rzęsy, robię removerem i nie chce puścić. Słuchajcie a tym removerem to na siedząco czy na leżąco klientce robić. I jak wy to robicie- takimi patyczkami do uszu ?? wiecie, że chciałam klientce zdjąć jej stare rzęsy i nie dało rady. Nie wiem czy klej tylko można zdjąć removerem firmy jakiej był klej czy ja za mało daje, czy za krótko trzymam ten płyn.... normalnie nie ogarniam.

meraszka
11-05-2012, 01:52
krótko i na temat, bo zdycham w podróży ;) jak ściągasz całość to tylko na siedząco! mniejsze ryzyko, że coś wcieknie... jak coś do uzupełnienia, to ja bez removera.. remover najlepiej z tej firmy, co klej...
poszukaj trochę, bo to już niedawno było na forum..

monia_sc
15-05-2012, 17:52
bezczelność i podłość niektórych forumowiczek nie zna granic.....:zly::/::/::/::/::/::/::/:

bombelkowa
15-05-2012, 18:55
??? co się stało ?

Zen.
15-05-2012, 19:35
ja się ostatnio złapałam na tym że pare razy ściągałam calość na leżąco, ale obyło się bez krzyku i wypalania oczu ;p

Zuuzaneczka
15-05-2012, 19:37
Ja zawsze ściągam na leżąco, mam remover w żelu i nic mi nie wpływa do oka, nie ma takiej opcji ;)

Zen.
15-05-2012, 19:38
też mam w zelu jakby co :)

monia_sc
15-05-2012, 19:54
co się stało? jest bardzo niezdrowa konkurencja w sosnowcu! pewna forumowiczka ma obsesje na moim punkcie..... koniec tematu...

Zen.
15-05-2012, 19:56
Monia czytaj ze zrozumieniem co sie do ciebie pisze bardzo cie o to prosze.

dzikakura
15-05-2012, 20:04
Dziewczyny, jak juz to wywlokłyscie to sie podzielcie- ja tam poczytam z przyjemnoscia, o co chodzi z tą konkurencją, powiem tak- a czemu nie na tym forum? Moze bedziemy mialy dla Was jakąs radę jako osoby stojące z boku

monia_sc
15-05-2012, 20:11
Dominika po co piszesz na tym forum? napisałaś mi że nie interesuje cię moja opinia na temat twoich rzęs, to chyba nie interesuje cię nikogo opinia...

Zen.
15-05-2012, 20:12
Dobra to ja napiszę tak ogólnie o co chodzi.

Pamietacie Martę z Włoch ktora robiła tu w PL szkolenie? juz nie pamiętam jej nicku, w każdym razie robi u mnie rzęsy kiedy pojawia się w kraju. No i Marta rozmawiala z Monią na moj temat o czym Marta mi potem powiedziała, tylko ja chyba wywnioskowałam z tego więcej niż powinnam, no i napisałam wiadomość do Moni żeby mi to wytłumaczyła dlaczego wygaduje takie bzdury na moj temat i wypytuję Martę o rózne rzeczy zamiast zapytać u źródła.

No i Monia ubzdurała sobie że mam jakaś paranoję na jej temat i ze ja się na nią uwziełam itp itd. wysłała mi tam rózne rzeczy i przyznałam że troche mnie poniosło - co jej napisałam.

Na blogu Moni ktoś wstawił jej komentarz, ze ktośtam został bez rzęs i teraz monia obwinia mnie o napisanie go, co jest kompletną bzdurą bo jednak jestem dorosłym człowiekiem, mającym swój rozum, z resztą nie mam ani czasu ani ochoty na takie rzeczy jak robienie komus koło tyłka. Z resztą sama sie zastanawiałam kto jej to napisał. Wina jest na mnie, ale ja sumienie mam czyste. No i o to ta cała haja.... :/

Monia opinie mnie interesują jak najbardziej, po prostu wkurzyła mnie ta cała sytuacja. BTW bardzo Cie proszę nie uzywaj tu mojego imienia bo jednak po coś to Zen. wpisałam. Taka mała prośba.

monia_sc
15-05-2012, 21:14
To teraz moja wersja. Marta zanim zaczęła zajmować się rzęsami napisała do mnie, żebym jej pomogła skompletować swój pierwszy zestaw - i pomogłam. Potem Marta zrobiła rzęsy u Zen. Zapytałam ją czy jak przeczesze szczoteczka rzęsy to nic nie haczy i czy ma założone swoje te które kupowała w Magnitice czy z NL no i że ślicznie wygląda(na to mam dowody w archiwum gg). Tyle było rozmowy o Zen. Natomiast jak się koleżanki spotkały to Brzechwa wymięka przy tym jakie bajki tam powstały. Mianowicie, że ja wypytuje Marte jak, gdzie i na czym pracuje Zen, że opowiadam o niej jakieś bzdury, że wpycham nos w nieswoje sprawy(?), że śledzę jej profil. Ze "sledzeniem profilu" było tak że przeglądałam oferty przedłużania rzęs w regionie i m.in było tam ogłoszenie Zen i napisałam jej żeby poprawiła sobie błąd ort w ogłoszeniu-tak zwyczajnie po koleżeńsku. Kiedyś napisała do mnie klientka i skarżyła się że była u jakiejś D. w centrum na rzęsach i strasznie miała poklejone- Zen mówi, że to nie o nią chodzi bo nie przyjmuje tam gdzie ta klientka pisała-nieważne,ważne natomiast jest to, że napisałam tej pani, że wg mnie D. dobrze klei i może to było na początku jej kariery-co naprawde świadczy o zdrowej konkurencji. Nie oskarżyłam Cię Zen o napisane komentarza na moim pingerze tylko napisałam ci "po tym co mi napisałaś mam podstawy podejrzewać Cię o napisanie tego komentarza"-to zmienia postać rzeczy. A że nie lubię niejasnych sytuacji szczególnie takich gdzie jestem ziarnkiem piasku w czyjejś prezerwatywie, napisałam do Marty prosząc o wyjaśnienia. Zainteresowana napisała, że nastąpiło jakieś nieporozumienie i faktycznie nic jej takiego nie mówiłam, ale Zen to przerobiła, zmixowała i powstała historia godna spalenia mnie na stosie. Do Zen natomiast wysłałam rozmowę z Martą jako dowód. Wszystko się niby wyjaśniło, ale nie zmienia to faktu że jest mi cholernie przykro....i się chyba napije za niesprawiedliwość tego świata.

marchewkowy_las
15-05-2012, 21:15
Powiem wam, dziewczyny, w sekrecie, że winny jest "Pożeracz emocji" ( tak go sobie w rodzinie nazywamy ;)). Oboje jesteście wspaniałe i niezastąpione:love:. Uwielbiam Monię za bezgraniczny pozytyw i dowcipność, Zen s kolei urzekła mnie swoją mądrością i logicznym tokiem myślenia. Zaszło jakieś nieporozumienie, uwolniono mnóstwo energii (tej dobrej i złej), którą podjada ten tajemniczy "Pożeracz". Np. u mnie parę dni temu była podobna sytuacja z jedną panią: ona była na mnie strasznie zła, bo myślałam, że ja jestem złośliwcem i specjalnie jej na złość tak głośno oglądam telewizję. ja w ogóle tv oglądam baaardzo rzadko, a ten film miał kiepski dźwięk, tzn dialogi było ledwo słychać, a muzyka była rzeczywiście, głośna. więc ten jeden raz miałam tak głośno włączony telewizor i nawet do głowy mi nie przyszło, że to komuś przeszkadza, że ktoś się złości, tupie nogami, trzaska drzwiami i dodaje dźwięk w swoim tv, na dodatek myśli, że ja robię to specjalnie. tyle nerwów tej pani, a ja nawet nie miałam pojęcia :skacze::skacze: cała ta historia (off top) tu napisana, może skłoni was do przemyślenia. gdzieś coś źle powiedziane, usłyszane, albo zrozumiane. ja nie wierzę w niezdrową konkurencję. Niezależnie od tego, czym się skończy podjadanie emocji, nadal będę was lubić, bo każda z was jest wyjątkowa i, podkreślam, niezastąpiona :przytul::przytul:

Zen.
15-05-2012, 21:21
No mnie też jest przykro i chyba muszę mieć mniej ciety jezyk i mniej czytać miedzy wierszami. ot co. heh. Z tym śledzeniem to nie o to mi akurat chodziło, nawet o tym nie pomyślałam, ale no nie ważne, zamknijmy już tę sprawę i tyle. Ide pisać licencjt bo jestem w czarnej "de- u' jak to mawia moja ciotka.

monia_sc
15-05-2012, 21:21
a ja zaraz wyrzucę ten telewizor przez okno......i teraz moja ulubiona emotikonka:why:

Happyhandy
15-05-2012, 22:33
A ja kolejny raz nie mogę nie zgodzić się z Marchewką :piatka:
I sama na własnej skórze kilka razy doświadczyłam tego, jak łatwo jest sobie coś wkręcić przez emocje, które ograniczają zdolność logicznego myślenia. Najgorsze są niedopowiedzenia, więc dobrze że wyrzuciłyście to z siebie. Wrzód na dupce pęknął i już nie będzie uciskał;)
a obie jesteście wielką wartością tego forum:* :*
To powiedziałam ja - Happyhandy:)

dzikakura
15-05-2012, 23:31
:skacze:No! wlasnie dobrze, ze to wylazlo, bo wylazlo i dół po wągrze się oczyścił (fói jakie piekne porownanie, jestem z siebie dumna:skacze:). A tak w ogole to jest troche wina tej Marty z włoch, nie powinna dziewczyna opowiadac, co słyszała od jednej i od drugiej, cokolwiek by to było.
Ja wiem, że to tylko takie babskie gadanie, a emocje Was ponoszaj, bo.. po pierwsze jestescie jakąs tam konkurencją dla siebie, a po drugie w jakiś tam sposob szanujeie się jako stylistki wzajemnie, bo gdyby nie to jedna i druga mialyby siebie wzajemnie w tyłku.

Gadane babskie niejedno już grono skłóciło tak mamy, ze pleciemy co nam slina na jezor przyniesie a czesto potem tego załujemy, bo nas ponosi i rozwijamy skrzydła w tym swoim plotkowaniu, wzbijamy sie na wyzyny paplania lecimy do tego słonca babskiego dziamgolenia i... dup na ziemie jak Ikar, bo nam się wosk w khem skrzydlach rozpuscił:skacze:

Tak BTW my z Edytakon tez Was obgadujemy oczywiscie i to całkiem niewybrednie:skacze: (wiecie to babskie paplanie )ale do głowy by nam nie przyszlo, gadac do osob trzecich coś co one moga powtorzyc wspolnym znajomym. i dlatego uwazam, ze to wina Marty bo nie powinna powtarzac niczego co uslyszala od jednej czy od drugiej.

No to teraz pokazcie na co Was stać, grunt to zdrowa konkurencja i szacunek dla przeciwnika:skacze:. Wiec zdjęcia najświeższych stylizacji poprosimy:D

Zen.
15-05-2012, 23:39
ja mam pracę domową odrobioną bo wstawiałam jedne wczorajsze ;p

dzikakura
16-05-2012, 00:10
no widzialam, widzialam Zen :skacze:

Dawaj monia jakąs pracę:skacze:

monia_sc
16-05-2012, 01:44
jutro wrzucę po pracy czyli gdzieś koło 20

malutkaistotkaa
16-05-2012, 08:16
hey dziewczyny mam takie pytanie
dzisiaj ide na doszkolenie
no i zastanawiam sie
jak pozniej robic
czy zalozyc 2/3dziewczynom za darmo czy brac 30-50zl zeby chociaz za materialy sie zwwrocilo.. nie mam pojecia doradzcie bo ciezko mi wyliczyc ile wychodzi na 1stylizacje:)

edytakon
16-05-2012, 10:17
Dziewczyny fajnie jak cos sie dzieje
niedopowiedzenia sa najgorsze... co nie Kura... :) lepiej wyrzucic z siebie co sie ma na mysli a nie mowic na okrętke albo wcale

Dziewczyny BTW dyskrecja to jedno z podstawowych zasad w naszym zawodzie. Sorry czasem tak jest ze sie okazuje, ze macie wspolne znajome...
ja mam jedna zasade nie rozmiawiam z klientkami ani o innych babeczkach ani o konkurencji *(mimo ze wlasne zdanie na temat niektorych partaczek mam)

bombelkowa
16-05-2012, 12:27
nie martwcie się :)

ja dwa dni temu, wyalałam swoją frustrację na teściową mojej siostrze..
co się okazało..mój telefon, nie wiem jakim cudem, zadzwonił do mojej teściowej i wszystko słyszała :o
trochę masakra.. płacz, awantura.. ale chyba udało się załagodzić.. :huh:

marchewkowy_las
16-05-2012, 23:57
:porazka: zdarza się ;)

bombelkowa
17-05-2012, 09:14
No właśnie nie zdarza.. tylko ja odwalam takie rzeczy :spiacy::why:
dzisiaj jadę do niej córę zawieźć .. mam nadzieję, że przeżyję :D

A pytanie mam.. :)
W poniedziałek robię rzęsy.. są długi ale proste jak drut no i skierowane w dół.. jak najlepiej założyć..skręt? żeby naturalnych nie nadwyrężyć za bardzo..?

monia_sc
17-05-2012, 23:59
znalazłam ciekawy temat :D jak liczyć klientkę kiedy przychodzi ze swoimi produktami? :D

marchewkowy_las
18-05-2012, 08:58
no jak liczyć? na ile wycenić swoją pracę? :D

edytakon
18-05-2012, 09:03
Bombelkowa załóż jej A powinny sie jej najlepiej trzymac

Moniasc ja zakladam 20 zl taniej przeciez wiemy ile kosztuje zabieg :)

monia_sc
18-05-2012, 09:19
tak więc Ira wpadnij z flaszką :tany:zrobie ci 40sto% norki :skacze::skacze:

---------- Dodano o godzinie 09:19 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:16 ----------

aaaaa 20zł taniej :Da ja przeczytałam że 20zł :D:D:D no to inna sprawa :P

edytakon
18-05-2012, 09:58
Monia no jak 20 zl... daj spokoj

monia_sc
18-05-2012, 10:16
cicho spałam 3 godz :P

dzikakura
19-05-2012, 03:14
O matko.... jak ze swoimi produktami. Kolezanka, tak? Czy co:skacze:

Jak nie kolezanka-ja odmawiam takich rzeczy

monia_sc
19-05-2012, 09:31
Ira z forumowej rodziny:D

edytakon
19-05-2012, 11:11
to od Iry bierz wiecej ... :) niz normalnie wiem co mówie :D

żarcik, dogadajcie sie laski jakos

meraszka
19-05-2012, 15:45
od iry więcej- za warunki pracy ;) :D

dzikakura
19-05-2012, 21:07
tak, tak-pobierz od Iry za "szkodliwe":skacze:

blumchen7
21-05-2012, 13:47
hej dziewczyny... macie coś takiego, że jak kładziecie płatki kolagenowe pod oczy to one się rozpuszczają. Wydzielają taki jakby klej czy śluz i to się zaczyna majtać między rzęsami??:/:

pinusia6
21-05-2012, 14:19
bluchmen mnie kurka na szkoleniu uczyla żeby przed podłożeniem płatka "wycisnąć" nadmiar kolagenu. Ja tak zrobiłam i nic mi się nie majta i żadne gluty nie lepią się :)

marchewkowy_las
21-05-2012, 20:12
w pierwszej części wątku radziłam to: http://forum.wzorki.info/rzesy/1138-przedluzanie-rzes-metoda-1-1-temat-ogolny-cz-1-a-129.html#post317951

można też wcześniej (ok 30 minut) otworzyć opakowanie, wtedy żel troszkę wyschnie i nie będzie ci przeszkadzał. zachęcam do czytania forum, już nie raz dziewczyny pisały cenne rady na ten temat :ok:

daruniunia
22-05-2012, 17:45
Mam pytanie. Jakie rzęski (rozmiar, grubość, podwiniecie ) są najbardziej popularne. Bo nie mam pojęcia jakie na początek kupić żeby jak najlepiej je wykorzystać.

marchewkowy_las
23-05-2012, 01:23
u mnie najszybciej się kończą C 0,15 10mm oraz C 0,20 10mm. średnio do jednej aplikacji używam 7,8,9,10,11,12mm. jeżeli będziesz kupowała rzęsy w Evo, to proponuję na początek profil B, bo C mają mocniej podkręcone, niż większość dystrybutorów. możesz kupić miks długości, paleta 16 pasków starczy ci przynajmniej na 3-5 pełnych aplikacji, i zostanie kilka mniej używanych długości na dłużej. co do grubości, to moim zdaniem 0,15 jest najlepsza na początek.

agaciorka93
23-05-2012, 20:05
Witam bardzo bym prosila o mala pomoc. Jakie rzeski pasuje tu zrobic, bo chcialabym pocwiczyc na mamie ale neistety nie wiem jak dobrac rzesy

cubaro
25-05-2012, 22:52
Agaciorka - szkoda że nie podkleiłaś płatka, widać też dolne rzęski i nie wiadomo jak gęste są w rzeczywistości te górne, ja przynajmniej tego nie widzę, poza tym oko jest zamknięte i również nie wiadomo jaką zrobić stylizację. Jednak moim zdaniem najbezpieczniej będzie założyć gr. 0,15 i długość dobrać wg uznania mamy. Jeśli mama ma rzadkie rzęski to zrób jej 2:1

loginka
31-05-2012, 21:17
Hej dziewczyny:* czy mozecie mi powiedziec cos na temat tej lampki kosmetycznej? potrzebuje cos do rzęs i ta mi odpowiada szczegolnie ze wzgledu na niska cene :P ale za bardzo w sumie nie wiem czym mam sie kierowac bo za bardzo sie na lampkach nie znam :) najwazniejsze dla mnie zeby nie grzala. ma ktoras taka lampke? albo jakbysice mogly cos polecic z allegro to bym byla wdzieczna :)

VTL2 Lampa kosmetyczna z lupa biurkowa lampka 5dpt (2329583787) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/vtl2-lampa-kosmetyczna-z-lupa-biurkowa-lampka-5dpt-i2329583787.html)

monia_sc
31-05-2012, 22:26
ja kupiłam taką :Dtrochę mejd in czajna, ale nie narzekam:) nie grzeje i przede wszystkim świeci :D:D do niej dołączona jest końcówka do zamontowania na stole czyli tak jak w tej co podałaś. Można kupić używana ale nigdy nie wiadomo jak bardzo żarówka była eksploatowana, a sama żarówka kosztuje koło 60zł bynajmniej na allegro widziałam jedyną w tej cenie.Lepiej kupić nową, a ta nie jest aż tak droga.:szabelka::ave: o hehh nie wkleiłam linka http://allegro.pl/lampa-z-lupa-okragla-statyw-8xd-biala-okazja-i2374366337.html

marchewkowy_las
31-05-2012, 23:04
no to ja kupiłam taką (ale nie u tego sprzedawcy, tylko w hurtowni kosmetycznej w Warszawie):
Lampa Lupa Led Na Statywie Bardzo Jasne Światło (2360847165) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/lampa-lupa-led-na-statywie-bardzo-jasne-swiatlo-i2360847165.html)

jest droższa od tej, co proponujesz (299zł). +20zł płaciłam za kuriera. wcześniej kupiłam tańszą za 130zł i musiałam oddać do reklamacji, bo był zepsuty element montażu do stołu, a świetlówka była "głośna" i cały czas słyszałam brzęczenie. więc zdecydowałam się na lampę na statywie. jest to lampa LED, ma aż 160 diod, daje bardzo jasne światło, nie grzeje twarzy klientki, oczy w ogóle się nie męczą. ma też lupę, tylko ja nie używam lupy do przedłużania rzęs. jestem z mojej lampy LED bardziej zadowolona, niż z tych, których używam do pracy w salonach.

Happyhandy
31-05-2012, 23:45
Marchewko, a powiedz mi, czy to światło nie jest dla Ciebie zbyt jasne? Bo ja mam 80 LED i zauważyłam, że męczą mi się oczy od tak białego światła. Wzięłam się więc na sposób i owijam lampę ręcznikiem papierowym. Zwłaszcza do przyklejania płatków, bo mi bardzo klientki łzawiły. Teraz jest ok.
Ale ogólnie jestem bardzo zadowolona ze swojej lampy, tylko jest to wersja przyklejana do biurka. Kupiona na Allegro za jakieś chyba 140 zł. Kemot się nazywa :)

O właśnie znalazłam, dokładnie taka sama i u tego samego sprzedawcy:
http://allegro.pl/lampa-lupa-5d-diop-80-led-biala-i2372529677.html

Zen.
31-05-2012, 23:47
ja jak przyklejam płatki to całkowicie odsuwam lampę i polecam tak robić :)

Happyhandy
01-06-2012, 00:01
A nie wyłażą Ci spod płatka żadne małe niesforne francuzice? Bo zdarzyło mi się parę razy skleić je z górnymi, dlatego sobie przyświecam przy podklejaniu:/:

dzikakura
01-06-2012, 00:31
Lampa jak lampa, chyba dobra, nie o lampę tu chodzi ale o żarówkę, ja się na swieceniu znam tyle co krowa na matematyce, ale jak kupowałam lampę (używaną) to mi pan ktory te lampy sprzedawał wymienił zarówkę na bardzo jasną. widze wszystko, nie grzeje, wiem tylko tyle ze zarówka jest siemensa.
wiem tyle, że światło powinno być białe, bo przy zoltym to problem z dojrzeniem rzęs jest

Eee, no pewnie ze trzeba odsunac lampę do klejenia płatków, bo lzawienie gotowe na wejsciu, nachyl się kochana nad ofiarą. To zobaczysz te rzeski dolne i nic nie skleisz :skacze:

Zen.
01-06-2012, 09:25
dokładnie tak jak pisze kura, ale i tak czasem mimo wszystko wyjdzie spod tego płatka jakaś mikro przezroczysta cholera więc ja co jakiś czas sprawdzam co i jak :)

Happyhandy
01-06-2012, 14:36
Dzięki dziewczyny! A ja jak na przesłuchaniu lampą po gałach :leze:

marchewkowy_las
01-06-2012, 21:25
ja też odsuwam lampę gdy zakładam płatki. właśnie jestem zadowolona, że ma aż trak jasne światło, i dlatego tak lubię swoją lampę :love: niektóre klientki mają tak ładny kształt oczy, że żadna rzęsa z dolnych nie wysuwa się spod płatka. jeżeli nie poszczęściło się, i jakaś dolna koniuszkiem przykleiła się do górnej, to delikatnie rozdzielam je pęsetami, nigdy nie wyrywam, ani nie przycinam nożyczkami :nie_powiem:

Iraa
01-06-2012, 21:52
Tak troszkę pożartuję Marchewkowy, bo tak fajnie napisałaś,że odrazu chciałam "odpowiedzieć"...cyt. nigdy nie wyrywam,ani nie przycinam-tylko pani najwyżej z zaklejonym oczkiem wychodzi :haha2:- w końcu każdej rzęsy szkoda,a pzy takim klejeniu z jakiego słyniesz to już napewno :D

marchewkowy_las
02-06-2012, 10:02
:leze::leze: dobre!

ale tak na serio, była u mnie klientka, której poprzednia stylistka rozdzieliła dolne i górne przy pomocy nożyczek.
i wiecie co się stało? czary-mary jeden ruch nożyczek, i klientka ma ścięte dolne rzęsy :o (już nie wspomnę o resztkach dolnych, które są przyklejone do górnych). kiedy kobieta do mnie przyszła, to już miała zamiast dolnych rzęs szczoteczki po 2mm. pewnie tamta stylistka chciała zachęcić klientkę do przedłużania dolnych i wybrała akurat taką metodę :skacze:

cubaro
02-06-2012, 16:08
Ja też rozdzielam tylko pensetami ale przyznam się że świecę po gałach :/: przy tych płatkach, ale po Waszych wpisach od poniedziałku postanawiam poprawę :spiacy:

bombelkowa
03-06-2012, 18:39
mnie na kursie kazała przycinać :o ale tego nie robię.. rozdzielam jak coś :)

lampę mam prostokątną i jestem zadowolona.. a chyba 200zł kosztowała :)

edytakon
04-06-2012, 10:25
Żeby bylo jasne to nie ja kazalam bombelkowej przycinac :D:D

bombelkowa
04-06-2012, 11:27
Oczywiście że nie Ty Edytko :D
zapomniałam dopisać że na 1 kursie :):D
Ty mnie od tego dowiodłaś :przytul:

tamten tydzień miałam codziennie klietnkę.. w tym.. ani jednej na razie ;( muszę ulotki jakieś zrobić.. nie wiem.. :/:

edytakon
04-06-2012, 12:13
Bombelkowa z doswiadczenia mojego powiem Ci ze u mnie ulotki w ogole sie nie sprawdzily niestety :(

bombelkowa
04-06-2012, 12:17
ja robię rzęsy w salonie.. po schodach na górze.. ale nie mam żadnych info że ja tam siedzę.. czyli klientki fryzjerskie w ogóle o mnie nie wiedzą.. jak położę ulotki na stoliku, jakiś stand, albo plakat powieszę no i banner na płot.. nie ulotki żeby rozdawać.. :)muszę jakoś poinformować że tam jestem.. bo klietnki z netu czy coś są.. dodam, że salon w ogóle się nie wtrąca ani nie angażuje w moją pracę więc muszę sama to wszystko ogarnać i o wszystko zadbać..

cubaro
04-06-2012, 18:34
bombelkowa - to faktycznie coś by Ci się przydało, nawet jeśli ktoś do Ciebie ma przyjść pierwszy raz z polecenia to łatwiej trafi jak coś na swojej drodze ujrzy :D

bombelkowa
04-06-2012, 20:04
no też właśnie o to chodzi :) bo tak to nikt nic nie wie :D

dzikakura
05-06-2012, 01:59
Te ulotki to fajna rzecz, zeby polozyc, cos takiego tez musze zrobic, bo i ja w koncu wyszłam na te no "salony"

bombelkowa plakaciory nasze kup, to od razu bedzie wiadomo co i jak

bombelkowa
05-06-2012, 10:44
no miałam kupić.. ale nie widzę żadnego 1:11 ^_^ a na razie zbieram na szkolenie 2:1,3:1 :D

zołzella
05-06-2012, 11:49
bombelkowa a cóż to za metoda 1:11 :D:D:D

bombelkowa
05-06-2012, 16:55
ahaha :) nie słyszałaś? na jedenaście rzęs przyklejasz jedną :skacze:

zołzella
05-06-2012, 20:12
tak tylko ciekawa byłam hahaha

Evelina.J
05-06-2012, 20:34
Żeście mnie teraz rozbawiły hehe

marchewkowy_las
06-06-2012, 13:12
dziewczyny, doradźcie jaki sterylizator do narzędzi jest najlepszy? tak do 200zł

bombelkowa
06-06-2012, 14:38
ja kupiłam tak sprej do dezynfekcji.. nie wystarczy?
zawsze mam sterylizator do butelek :skacze:

marchewkowy_las
06-06-2012, 15:31
a ja nie mam jeszcze do butelek :D znalazłam w internecie UV i kulkowe (szklane kulki). czy ktoś używa takich?

Zuuzaneczka
06-06-2012, 16:13
Ja miałam kulkowy, ale sprzedałam (teraz żałuję). Przeszkadzało mi to że wydzielał lekki smrodek spalenizny i trzeba było czekać 10 min aż się nagrzeje. Tak to łatwy i szybki w użyciu. Wylicytowalam go na allegro za 70zł. Brakuje mi go :( a sprzedałam by kupić myjkę ultradźwiękową a w końcu jej nie mam.

marchewkowy_las
06-06-2012, 17:11
może jeszcze doczekasz się myjki ultradźwiękowej. dziękuję za odpowiedź, teraz wiem,że kulkowy jest dobry :D
poczekam jeszcze na opinie dziewczyn, może jeszcze jakieś propozycje? :)

Agnieszka Praska
08-06-2012, 20:39
ja mam myjke ultradzwiekowa i kulkowy ;)
najpierw w myjce dezynfekuje z pozniej sterylizacja peset w kulkowym ;)
samo umycie w myjce nie wystarczy bo ona sluzy tylko i wylacznie do dezynfekcji ;)

Zuuzaneczka
08-06-2012, 21:08
ja mam myjke ultradzwiekowa i kulkowy ;)
najpierw w myjce dezynfekuje z pozniej sterylizacja peset w kulkowym ;)
samo umycie w myjce nie wystarczy bo ona sluzy tylko i wylacznie do dezynfekcji ;)

Chyba że użyje się jakiś tam specjalnych płynów do myjek ultradźwiękowych :P

marchewkowy_las
08-06-2012, 22:46
Dziękuję serdecznie, jesteście kochane :kwiatek:

Agnieszka Praska
13-06-2012, 08:25
Chyba że użyje się jakiś tam specjalnych płynów do myjek ultradźwiękowych :P

w myjce sie myje w specjalnych plynach do dezynfekcji np.sekuextra :) co nie zmienia faktu ze sluzy ona do dezynfekcji tylko ;) i trzeba po niej sterylizowac ;) ja np pesety do rzes i bagietke do henny wrzucam do kulkowego bo nie naruszam ciaglosci tkanek, reszta narzedzi po umyciu w sekuextra w myjce leci do autoklawu ;)

---------- Dodano o godzinie 08:25 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 09:07 ----------

slyszalyscie o rzesach na nutrii:huh: ??
dzwonila do mnie klientka ktorej robilam 1:1 minkami z evo, i pyta czy wykonuje i slyszalam rzesy z sierci nutrii, bo jej znajoma w warszawie takie miala zalozone i po 4 tygodniach miala jeszcze pelny wielki wachlarz rzes, a jej po uplywie 3 tygodni zaczynaja sie sypac rzeski co wg mnie jest normalne;)

eee moze ja jakas niedouczona do warszawskich standardow ale w zyciu o takich rzesach nie slyszalam:crazy::huh:

monia_sc
13-06-2012, 09:39
Nie słyszałam o takich rzęsach, ale co najdziwniejsze wujek Google też nie słyszał:porazka:

Iraa
13-06-2012, 17:46
Penie pomyliła norkę z nutrią :leze: czego to już dziewczyny nie wymyślą,a człowiek zaraz myśli,że niedouczony :D

meraszka
13-06-2012, 17:55
i to futro i to ;)... a swoją drogą przyjęły się rzesy z lisa- widziałam ostatnio na pewnej stronie stylistki z wawy, że ma w swojej ofercie lisy własnie ;) nie wspominam o ogłoszeniach z allegro np, w których nagminnie proponowana jest aplikacja rzęsami 100% ludzkie włosy ;)

Agnieszka Praska
13-06-2012, 18:51
Iraa wlasnie o to chodzi ze nie pomylila ;) stylistka zaklada o norke i nutrie
i ona wlasnie miala nutrie:huh:

marchewkowy_las
13-06-2012, 23:12
niektóre moje klientki też po 4 tygodniach mają jeszcze całkiem piękny wachlarz, ale o rzęsach z nutrii nie słyszałam. nawet nie wiem, jaka w dotyku jest nutria :huh:

Iraa
13-06-2012, 23:22
Właśnie szukałam po necie tych "nutriowych" rzęs i...nic nie znalazłam,hm...dziwne,nawet ofert.
Za to napatoczyłam się na lisie rzęsy,ale jako oferta zabiegu,czy któraś wie coś na ten temat-ponoć bardziej naturalne od norki,ale ja już tego "nie ogarniam"-bardziej naturalne to znaczy jakie? "naturalniejsze" od moich naturalnych...? - jeszcze trochę i taki chyba będzie slogan reklamowy.
Marchewkowy,ja miałam okazję głaskać kiedyś nutrię i jak dobrze pamiętam to była raczej szorstka ;/

edytakon
14-06-2012, 09:21
Nora sie tak ladnie trzyma ze nawet po 5 tyg laski maja 3/4 wloskow na rzesach :)
Moze miala wybór w dwóch rodzajach norek :) hehe

alkaniolek
15-06-2012, 14:10
Moze norki firmy np. nutria :skacze: przekopalam neta i tez sie nic nie doszukalam o rzesach z nutrii a szukalam na angielskich stronkach, wiec podejrzewam ze to jakas sciema, mojej kolezance te norki tez sie myla z nutria i zawsze na nie mowi ze rzesy z nutrii, a tak w ogole to chyba by nie byly atkiego koloru jak z norki, bo norki sa ciemne, a nutria to raczej taka brazowa z tego co sie orientuje...

malutkaistotkaa
17-06-2012, 23:55
mam pytanie jak wyczyscic kamien nefrytu??
jak to robicie dziewcyzny namoczyc to bo to jest tak twarde ze nie mam pojecia jak to wyczyscic

marchewkowy_las
18-06-2012, 08:36
już kilka razy było o tym pisane. najprościej wg mnie, to zmyć zwykłym acetonem. czyszczę im kamień oraz końcówki pęset.

Agnieszka Praska
18-06-2012, 08:42
najszybciej namoczyc waciki aetonem polozyc na kamieniu i owinac folia streczowa ;)
15 minut i czysciutki:ok:

cubaro
18-06-2012, 15:39
Ja nie mam kamienia nefrytu a szklany i tylko polewam go zwykła wodą, klej podchodzi tą wodą i wystarczy tylko delikatnie podważyć i odpryskuje, żadne tam acetony i zawijańce :P Robię tak drugi rok i bez uszczerbku na kamieniu.

marchewkowy_las
18-06-2012, 20:14
no właśnie o cudach wody dużo słyszałam, lecz nie miałam okazji wypróbować :) bo aceton mam 1 litr za 6zł już ponad rok, a jeszcze połowy nie zużyłam :skacze:

dzikakura
18-06-2012, 20:55
No tak, ale woda, jak czyścisz na bieżąco, malutkiej istotce zrobiła się kupa-skorupa:skacze:

Malutka, tak jak agulusia mowi, waciki-aceton, filia strecz, albo aluminiowa i zlezie, mozesz tez kamlotek wrzucic do acetonu -plum:) ale to niezbyt oszczędne:) choć ja mam na taką skorupę słoiczek płaski z acetonem i robię czasem "plum" do niego

Happyhandy
18-06-2012, 23:31
A mnie nasza Edytka nauczyła sprytnego manewru - leję klej na tę sztywną folię od podkładek. A folię umieszczam na kamieniu, skoro już go mam :D

monia_sc
19-06-2012, 00:01
a ja oklejam kamień taśmą medyczną papierową. Jak kapnę klej na czysty kamień to się "rozlewa" na boki a na taśmie to się robi taka "mała wysoka" kropla :)

malutkaistotkaa
19-06-2012, 17:49
wlasnie umnie tez klej sie rozlewa ..:( na kamieniu..

marchewkowy_las
20-06-2012, 00:30
no to dziwnie, bo u mnie na kamieniu nigdy się nie rozlewa, piękna kopuła stoi. a na folii mknie w różne strony :/:

monia_sc
20-06-2012, 01:37
Może masz chropowaty kamień:D na teoretycznie też się powinno rozlać bo folia jest śliska. Tasma papierowa jest chropowata i kropla stoi :D

malutkaistotkaa
20-06-2012, 08:13
muszę spróbować:) dzieki dziewczynki:)

Malgosia300
26-06-2012, 21:24
Hmmm a ja mam takie pytanie od poczatkujacych :skacze: Jak przyklejacie cyrkonie :) Robilam kuzynce rzesy i jej sie ubzduralo ze chce cyrkonie na rzesach :placz: chyba z godzine myslalam nad tym jak jej ja tam wkleic . No i wzielam cyrkonie pinceta :wow: wsadzialam w klej iiiiiiiiii tak 3 ryzy bo kazde mi zostawaly w kleju :skacze: upapralam cala pinzete klejem, siebie upapralam tez :D Ale przynajmnie udalo mi sie jedna cyrkonie przykleic do pincety a druga kuzynce do czola :yess: Jak wy to robicie ? czym se pomagacie ? kleicie je na gotowe rzesy czy przklejacie najpierw do jednej rzesy ? z gory dziekuje za pomoc :)

bombelkowa
27-06-2012, 10:00
jakoś ostatnio to tylko zza krzaka podczytuję.. nieelegancko :)

też o tych cyrkoaniach myślałam.. jak ?:)

ja tak ja Monia.. kamień, taśma i klej :)

zbieram kasę na szkolenie :)

marchewkowy_las
27-06-2012, 14:22
z cyrkoniami można się bawić na wiele sposób.
najprościej kupić już gotowe rzęsy z kryształkami. są różne: kryształki u nasady, kryształki na koniuszku, kryształki z 2 stron, kryształki po bokach, kryształki z góry i dołu, kryształki przezroczyste i kolorowe...
można kupić kryształki i samemu w domu naszykować takie rzęski.
a można przyklejać kryształki w czasie zabiegu na już przedłużone rzęski.
chyba już była o tym mowa. przydadzą ci się nasze słynne forumkowe pałeczki z drzewa pomarańczowego :skacze: może być zwykła wykałaczka, albo mikroszczoteczka z odciętą główką (aplikatory bezwłokienkowe, najlepiej się nadają te o średnicy 1mm) maczasz taki patyczek w kleju, na już przedłużonej rzęsce robić malutką kropelkę, bierzesz pęsetą cyrkonię i nakładasz na to miejsce, gdzie jest kropelka. wymaga to trochę wprawy, ale na pewno nie umazgrasz pęsety w kleju i nie przykleisz cyrkonii do czoła :skacze:

meraszka
27-06-2012, 15:45
Ja jestem zdania, że kupowanie takich rzęsek to trochę wyrzucanie pieniążków ;)
W zalezności od tego, czy cyrkonię wklejam w uzupełnienie, czy w nową aplikację robię tak:
w uzupełnienie- wyszukuję rzęski i jak upatrzone ofiary są bez doklejonej rzęsy, albo do zdjęcia, to kleję gotową rzęskę z kryształkiem, jak zajęte- to doklejam na oku (podobnie jak marchewkowy)
w nową: wklejam gotowe- wcześniej przygotowuje sobie kilka takich rzęs, albo robie na bieżąco, jak klientka zdecyduje- odrobina kleju na rzęsę i kładę cyrkonię, schnie i gotowe :)

Mysiaczeq
27-06-2012, 19:13
Dziewczęta, dziś dotarły do mnie produkty z Evo, rzęskami jestem zachwycona :) takie mięciutkie, reszty nie miałam jeszcze okazji wypróbować, teraz gdy już wszystko mam, największym problemem zdaje się być pozyskanie klienta, jaką cenę na początek ustalić? rozmawialam z koleżanką i ona stwierdziła po rozmowie ze swoimi paznokciowymi klientkami, że "one chodzą do dziewczyn które robią już od kilku lat a biorą 60 zl, jakby było taniej to może i bym poszła do tej twojej koleżanki...". Jestem trochę podłamana... poradźcie, jak zachęcić do takiego zabiegu, gdy na dodatek wszyscy na około są przekonani, iż jest to zabieg strasznie niszczący rzęsy. Ratujcie :(

bombelkowa
27-06-2012, 20:16
dla mnie 150zł to minium.. za 60 zł pewnie mają jakieś :nie_powiem: a nie produkty.. tak uważam.. poza tym było mówione wcześniej.. szanuj swoją pracę, swój czas, swój wzrok i kręgosłup..
ja np dogadałam się MyDeal :) i przyszły klietnki które zostały :) więc :cwaniak2: teraz wystawiam jeszcze raz.. poprzednio wystawiłam z uzupełnianiem gratis a teraz same rzęsy. Do tego cały czas czaje się na banner i wizytówki. Klientka poddała pomysł też "karty stałego klienta" .. no 6 zabieg gratis czy coś takiego.. czy 100zł taniej.. różne opcje :)

Mysiaczeq
27-06-2012, 20:23
tylko problem polega na tym, że nie mam działalności.. studiuję jeszcze, poza tym dopiero się ucze i szczerze powiem, że boje się wystawiać się gdzieś w necie, bo koleżanka tak się z paznokciami się wystawiła i pani ze skarbówki do niej zawitała :blink: a ze znajomymi jest tak, jak pisała któraś z was, w którymś wątku, że dziewczynki kilka zl od rodzicow kieszonkowego dostaną i za te kilka zł chcą wszystko i jeszcze więcej. Ostatnio rozwaliła mnie dziewczyna, pisała ze chce paznokcie, powiedziałam ze 30zł bo tez się ucze od kilku mc robie, to zapytała "a po znajomości?" wymiękłam, sorry za offtop;(

bombelkowa
27-06-2012, 22:19
no to rzeczywiście :huh: ja nie mam działalności ale mam umowę z salonem więc tutaj wszystko jest cacy..
to nie wiem co poradzić..

Mysiaczeq
27-06-2012, 22:32
Kolejna koleżanka pytała mnie właśnie o cenę, mowiła, że ma wlaśnie założone na jakimś kleju za 120zł i robiła za 50zł ;O że to się ludziom opłaca... i wez tu wprowadz cene min.100zł (tak jak to moja instruktorka powiedziała)

kamzu
27-06-2012, 22:59
Mysiaczeq - powiem Ci jak było u mnie - wziełam pare koleżanek, mame szwagierke itp i zrobiłam im pierwsze stylizacje za darmo! i kleiłam, kleiłam i kleiłam, az poczułam się pewnie dopiero wtedy zaczełam brać jakieś pieniązki (ale ciągle małe kwoty i dalej kleiłam tylko na swoich rodzinnych i paznokciowych klientkach) teraz - jak na 1000% jestem pewna tego co robie mam cene jedną z najwyższych w mieście a klientki są na okrągło - bo jesli będziesz dobrze robić swoją prace to będa walić drzwiami i oknami i jeszcze chętnie za to zapłacą :D powodzenia

delyszys
27-06-2012, 23:59
0.15T J MIX LENGTH Faux Mink Premium Semi Permanent Eyelash Extensions Lashes items in TPC BEAUTY PRO store on eBay! (http://stores.ebay.co.uk/TPC-BEAUTY-PRO/Tray-Mix-Length-/_i.html?_fsub=3046650013&_sc=1&_sid=1041502453&_sop=15&_trksid=p4634.c0.m322)

Co myslicie dziewczyny o tych rzesach? czy sa dobre? miala ktoras z Was doczynienia z nimi ? :)

Mysiaczeq
28-06-2012, 07:20
Dziękuję Kamzu, zrobię chyba podobnie jak ty, z tym, że będę brać za materiały, bo żeby za darmo robić to aż taka bogata nie jestem. Bo ja w ogóle jestem zdania, że ucząc się nie powinno się zaczynać cenić od początku, bo jak coś nie wyjdzie to nagadają się do innych i więcj nie przyjdą, a tak za małe pieniądze to nawet czego żałować nie ma, a potem wraz z umiejętnościami ceny podnosić.

P.S.: wczoraj moja kursowa modelka napisała, że po miesiącu została jej jedna rzęsa, przy czym codziennie malowała je tuszem i codziennie zmywała... nie wiedziałam co myślec xD

Zuuzaneczka
29-06-2012, 17:37
Wrr... a ja jestem zła, tydzień temu robiłam te rzęski koleżance mojej siostry, kleiło się idealnie, bo to 0,15, wszystkie świetnie przylegały, było ich duużo, a właśnie dziś widziałam tę dziewczynę i co..? Zostało po kilka rzęs na oku ;( nic z tego nie rozumiem ;(

Mysiaczeq
29-06-2012, 21:18
Zuuzaneczka, Jesli ty robilas wszystko tak jak zawsze i jak nalezy to moze wina lezy po stronie klientki, moze nie stosowala sie do zasad pielegnacji rzes, a moze zle sie w nich czula i zdjela je "domowymi sposobami", nie ma co się obwiniać na zapas, ale myśle ze warto by bylo poznac "historie" tych rzes

pinoczetkaaa
01-07-2012, 12:24
zuzaneczka bardzo ładna, staranna aplikacja.
Co do utraty rzęs to sie nie mart, jest ciepło kleje wariują mi sie posypało z 6 bab całkowicie ;o wiec pomysł jaka ja załamana chodziłam; teraz nadrabiam je gratisową aplikacja , bo ewidentnie wina po mojej stronie.
Sluchajcie jest jakas dama klejąca ze szczecina? szukam dla kolezanki kogos kto moze ja wyklejać :)

marchewkowy_las
10-07-2012, 14:41
zacytuję wypowiedź forumkowej koleżanki po fachu:
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
na innych forach kilka razy czytałam o podobnych sytuacjach. czyli zjawisku szczypania oczu następnego dnia po aplikacji. w jednym przypadku szczypanie zaczynało się po umyciu twarzy, czyli namoczeniu rzęs. w drugim przypadku w czasie lata, kiedy są upały.

nad pierwszym przypadkiem myślałam tak:


albo użyty był kiepski klej;
albo klientka ma bardzo wrażliwe oczy (mi oczy szczypie nawet od zwykłej wody podczas prysznica, niezależnie, czy mam przedłużone rzęsy, czy też nie);
albo użyte były "brudne" rzęsy. tak pozwoliłam sobie je nazwać. chodzi mi o to, że na rzęsy osiada się kurz, pyłki różnych substancji itp. już w fabrykach, produkujących rzęsy, a potem transport, sortowanie.. rzęsy nie są sterylne. może po umyciu twarzy wszystkie brudy z rzęs trafiają do oka i powodują szczypanie? (jeżeli się mylę, proszę wyprowadzić z błędu);
albo moczyła rzęsy w terminie 24h od aplikacji. na szkoleniach nas uczą, że nie powinno moczyć rzęsy 24h po zabiegu, bo klej musi się utrwalić. a może opary nie utwardzanego jeszcze kleju wchodzą w jakąś reakcję z wodą i mogą wywołać tak niepożądane szczypanie? kto zna się na tym, proszę mnie poprawić, jeżeli idę mylną ścieżką.

nad drugim przypadkiem myślałam podobnie:


albo użyty kiepski klej;
albo jak w przypadku z wodą - w letnie upały bardziej się pocimy. może jakieś mikro kropelki potu spływają nam po powiekach na rzęsy i zachodzi właśnie tajemnicza reakcja z klejem, wywołująca szczypanie oczu. jeżeli się mylę, możecie się śmiać ;)

malutkaistotkaa pracowała na kleju Ultra Plus. a to jest bardzo dobry klej, więc pierwszy punkt odpada.


co sądzicie o tym, dziewczyny? czy przydarzyły się wam podobne sytuacje?

dodam tylko, że historie na innych forach opisują niemiłośierdne szczypanie, które ciężko jest wytrzymać. chcę zrozumieć, co się dzieje, i dlaczego.

meraszka
10-07-2012, 15:19
nie chcę tu wyciągać błędnych wniosków, ale laski mają tendencję do wyolbrzymiania, zwłaszcza jeśli chodzi o okolice oka, co oczywiście jest zrozumiałe...
mnie oczy szczypią tak, że mam ochotę je wydrapać już od założenia płatków i dzień, dwa po aplikacji...zostawiam w spokoju (tzn. drapię jak szalona :D ) i przestają... inna sprawa, że mam zespół suchego oka...
wydaje mi się, że może to być też kwestia utrudionej higieny oka i nieprzyzwyczajone do tego faktu reaguje tak, a nie inaczej... ja też pod prysznicem, jak zalałam wodą oczy, a mialam rzęsy zrobione, to nie ważne ile ich tam było i ile od aplikacji- szczypało, ale nie nazwałabym tego "ciężkim do wytrzymania", stąd moja propozycja delikatnego przewrażliwienia delikwentek ;)
innych pomysłów chwilowo nie mam, ale przecież chyba nikt nie prowadził dokładnych badań wpływu przedłużanych rzęs i kleju na kondycję oka, przynajmniej ja się osobiscie z takimi nie spotkałam

zuzia0303
11-07-2012, 17:11
delyszys (http://forum.wzorki.info/members/2601-delyszys.html) kochana ja na Twoim miejscu nie kombinowalabym z zakupem nie sprawdzonych rzesek. Dziewczyny tu opisuja rzeski na ktorych pracuja.
A prawie wszystkie no jakies 90% pracuje na rzeskach i ogolnie na produktach kupionych w EVO u Kurki i Edytki.
I nawet przesylka za granice nie stanowi dla nich zadnego problemu. Polecam i pozdrawiam:)

Agnieszka Praska
12-07-2012, 14:05
potwierdzam za zadna rzesa na swiecie nie posiada w skladzie naturalnego jedwabiu tylko syntetyczny:D

chlapnelam sobie u+ na bluzke ze 100% jedwabiu i wyjarala sie dziura az sie kopcic zaczelo:o
i tym sposobem bluzka za prawie 4stowy poszla sie je***:why:plakac mi sie chce :sciana:

marchewkowy_las
12-07-2012, 15:58
o matko :wow: jakie drogie potwierdzenie naszych teorii. warto pracować w fartuszku. ja już kilka fartuchów mam poplamionych, nie są z jedwabiu, więc bez dziur ;)

Agnieszka Praska
12-07-2012, 16:15
w te upaly nie dalabym razy w fartuszku pracowac :(

Nnisiaa
12-07-2012, 17:32
Aga o matko...tez bym nerwy miala.....jak nie da rady w fartuszku to zmieniaj bluzke na taka ktorej szkoda nie bedzie w razie co;)

cubaro
12-07-2012, 22:09
Agulusia - współczuję Ci i rozumiem złość, ja na początku mojej kariery rzęsowej zmarnowałam 2 koszulki a dokładnie mankiety rękawów, nie wiem jak to robiłam ale musiałam je wkładać w klej :(, ale to były raczej zwykłe nie to co Twoje jedwabie.

Zuuzaneczka
12-07-2012, 23:11
Ja też zrzucam fartuch bo gorąco!!! A klejem upapralam 2 prześcieradełka frotte nim łaskawie zainwestowałam w jednorazowe ;(

marchewkowy_las
13-07-2012, 00:10
skoro tak się przechwalamy, to mam skarpetkę w kleju :skacze: i nadal mi służy :D

Askar
13-07-2012, 09:59
Skarpetkę?! Marchewkowy,nie mów że Ty nogami kleisz...:skacze:

cubaro
13-07-2012, 16:00
heheh, ja mam jeszcze plamę na krześle i na panelach eh:porazka:

malutkaistotkaa
16-07-2012, 07:36
ja bardzo często sklejałam sobie włoski na łokciach jak niefortunnie położyłam lampki na kleju:)

a mam takie pytanie uczę się dopiero zakładania, ile mam brać od dziewczyn za uzupełnienie??
narazie za całość za założenie 70zl bo zakladam 4h:(

edytakon
16-07-2012, 13:57
potwierdzam za zadna rzesa na swiecie nie posiada w skladzie naturalnego jedwabiu tylko syntetyczny:D

chlapnelam sobie u+ na bluzke ze 100% jedwabiu i wyjarala sie dziura az sie kopcic zaczelo:o
i tym sposobem bluzka za prawie 4stowy poszla sie je***:why:plakac mi sie chce :sciana:

Przykro Mi Agus, Kurcze Babo kto klei w takich drogich bluzkach :)
Ale z jednej strony ciesze się ze potwierdza sie moja teoria sprzed ponad 2 lat, ze NIE ma rzęs jedwabnych o czym huczą wszyscy dystrybutorzy.
Ja od momentu jak uslyszalam, ze nie ma rzęs jedwabnych bo klej by je po prostu stopil wszystkim powtarzam ze tak jest, ale... nikt nie wierzy, bo tak sie roznioslo po swiecie "salonów", ze są rzesy jedwabne ("jedwabne") lub ewentualnie "norka".

Ostatnio nawet zadzwonila do mnie pani z zapytaniem o norki... jak powiedzialam ze w promocji 350 zł to powiedziala ze ogłupialam!, ze wszedzie zakladaja norki za 150... i rzucila sluchawka.

fryzzz
16-07-2012, 14:05
No a dzieje sie tak dlatego że gdzie sie tylko da oglaszaja się osoby zakladajace rzesy 1:1 za 50zł i jeszcze dojazd gratis, cyrkonie i kolorowe w cenie

minimouse
17-07-2012, 16:16
a za syntetyczne 2:1 ile bierzecie

Zuzia
17-07-2012, 22:02
Mam takie pytanie:D
Bo jutro mam dziewczynie ściągnąć rzęski i wtedy od nowa założyć jeszcze raz i mam kilka pytań :)
Jak używałam jeszcze plasterków, to remover straszne rzeczy z nimi robił :D tak sie skudłaczyły itp:D
I teraz tak - co mam dokładnie robić gdy ściągam rzęsy?
nalożyć płatki, użyc remover, primer i nakładać nowe?
czy przed nakładaniem zmienić płatki ?
czy ich do ściągania rzęs w ogóle nie używać ?
I kiedyś tu jakaś pisała, że jakieś białe gluciki się robią po removerze :) to jak to mam się obchodzić z rzęsami po nim ?
Proszę o opisanie dokładnie co i jak mam robić :)
Bo już raz tak robiłam mniej więcej jak opisałam i rzęski nie trzymały się długo ..

juuulllaaa
17-07-2012, 22:42
Zuzia ja jestem początkująca tez i za dużo jeszcze nie wiem... Ja jak ściągam rzęski to nie zakładam tych płatków, bo wydaje mi się, że szkoda ich na ściąganie żeby później dawać drugie do zakładania... Ale jeśli chcesz to możesz sobie podkleić choćby taśmą czy plastrem... Mi póki co żadne gluty się nie robiły po ściąganiu, myślę, że jeśli przemyjsz lekko rzęsy i odtłuścisz po removerze to powinno być okej :) ale może się mylę...Poczekajmy na odpowiedź kogoś bardziej doświadczonego:)

Agnieszka Praska
18-07-2012, 10:44
ja remover zmywam cleanerem a pozniej primer dopiero :) woda nie ruszam bo bialy nalot sie robi ;)
rzesy usowam bez podklejania dolnych

Mysiaczeq
20-07-2012, 08:34
A ja mam takie głupie pytanie. Na czym polega zagęszczanie rzęs, bo prawda byłam na kursie i mam certyfikat z przedłużania i "zagęszczania rzęs", ale za nic nie wiem na czym polega to drugie, dzwonilabym do instruktorki, ale ona teraz za granica w rozjazdach, i czy mogłybyście wytłumaczyć mi jak się zdejmuje rzęsy, bo tego szczerze powiem też nie miałam na kursie, nakłada sie remover odczekuje chwilke i wyczesuje te rzęski? i bardzo mnie kręci metoda 2:1, w związku z tym tez chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce :)

Zen.
20-07-2012, 14:56
Ok to ja wam postaram się wyjaśnic wszystko zeby nie bylo wątpliwości :)

Ja uzywam removera w żelu, jeśli ściągam całość to klientka siedzi ja podkładam jej palec (poziomo) pod zamkniete(!) oko i aplikatorem ( pierwsze z brzegu: Aplikatory bezwłókienkowe 1,5 mm 100 szt. [2287] - 18.00*zł : Black-Lashes Sklep On-line, przedłużanie i zagęszczanie rzęs Black Lashes. Przedłużania rzęs ,zagęszczanie rzęs ,Szkolenie i kurs. przedłużanie i zagęszczanie rzęs kursy,Przedłużanie Metod (http://www.sklep.black-lashes.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=915)) na ktorym jest troszke removera 'maluję' po rzęsach od nasady po konce, mozna chwile tak porobić aż klej się rozpuści, potem rzęsy będą zostawać na palcu, na koniec przemywam zwilżonym wodą płatkiem a potem płatkami odtluszczającymi i włala. Przy moim żelu nic nie robi się białe, zadnych grudek, nic.

Do zagęszczania rzęs używa sie po prostu krótszych rzęs, tak tłumacząc łopatologicznie : klientka ma swoje rzadkie rzęsypowiedzmy króciaki 5,6 mm ale chce mieć je długie pod brwi - używasz np. 12, 13 mm. Wyjdą długie, ale cholernie rzadkie, nie będzie ładnego walcharza. Żeby zagęścić te jej rzęsy, użyjesz wtedy po prostu krótszych rzęs np 9, 10 mm. Wiadomo, że inna bajka jest w przypadku 2:1. Zawsze masz też rzęsy Y, W, V. To taka teoria ale w praktyce wiadomo - wszystko trzeba dostosować do naturalnych rzęs i oka, nie zapominając przy tym o preferencjach klientki.

Wątpię, czy dowiesz się tu jak krok po kroku kleić 2:1 albo 3:1, to są informacje za które płacimy jakby nie patrzeć spore pieniądze by dowiedzieć się ich na kursach. Byłoby to trochę nie w porządku wobec instruktorów i samych stylistek zdradzać tajniki pracy. Tak samo nie znajdziesz jak kleić rzęsy metodą piórkową. Ponadto jak domyślam się, kleisz od niedawna. Opanuj najpierw 1:1 i wtedy myśl o doszkalaniu z 2:1, bedzie ci łatwiej. :)

Mysiaczeq
20-07-2012, 15:16
dziękuję ślicznie za wyczerpującą wypowiedź. Oczywiście, najpierw będę szła w kierunku perfekcji jeśli chodzi o 1:1, chciałam tak tylko z własnej ciekawości wiedzieć jak wygląda 2:1, aczkolwiek na razie porywać się nie zamierzam, po prostu patrze tak na Wasze prace i WOW, zastanawiam się jak Wy to robicie :)

marchewkowy_las
20-07-2012, 19:10
Zen. ślicznie wszystko opisała. dodam tylko sprawdzony przepis na pozbycie się białego nalotu. doskonale z nim radzi remover w płynie. czyli, np. po tym, jak usunęłyście rzęsy removerem w żelu, trzeba przelecieć rzęsy patyczkiem, nasączonym płynnym remówerem, potem wytrzeć płatkami, chusteczkami, umyć buzię, czy kto co woli :)

marchewkowy_las
01-08-2012, 18:03
szukam stylistki z Gorzowa Wielkopolskiego, jest ktos?

dopiero zauwazylam, ze napisalam w zlym temacie. prosze admina o przeniesienie postu do watku o szukaniu kogos, kto zrobi rzesy :) z gory dziekuje

daisy77
03-08-2012, 23:51
hej,
czy jest tutaj ktos ze Świdnicy kto przedłuża i zagęszcza rzęski ?????
szukam pilnie !!!

Mysiaczeq
11-08-2012, 20:54
A ja mam dość nietypowe pytanie, kieruję je do Was, bo na pewno macie znacznie większe doświadczenia ogólne z rzęsami i okolicami oka. Otóż zadzwoniła do mnie sąsiadka, która wie, że trochę siedzę w kosmetyce, opowiedziała o swojej ciotce która ma bardzo nietypowy problem. Jej rzęsy na dolnej powiece rosną tak dziwnie wygięte, że wchodzą do oka (mam na myśli naturalne, bo starsza już zapewne kobieta). Powoduje to ciągłe podrażnienie oka i infekcje. Miała przeprowadzoną operację, która nic nie dała i na ostatniej wizycie u lekarza, on jej te rzęsy, drażniące oko, wyrwał (!). :oI ta sąsiadka chce, żebym ja teraz zrobiła to samo. Nie mam pojęcia czy podjąć się takich rzeczy, jak do nich podejść.;( Proszę o radę :huh:

marchewkowy_las
11-08-2012, 21:28
lekarze widocznie bardzo nie lubią płci pięknej :( już trzeci raz słyszę historię, gdzie lekarz wyrywa :nie_powiem: rzęsy pacjentce. ja bym nikogo nie skazywała na takie tortury. jeżeli rzęsy na dolnej powiece aż tak przeszkadzają, to może je przyciąć, a nie wyrywać. ja miałam kiedyś rozdzielane dolne a górne rzęsy poprzez niedoświadczoną stylistkę rzęs nożyczkami :skacze: no i nie miałam dolnych rzęs, póki nie odrosły :D tylko uważaj, by górnych nie obciąć :skacze::skacze:
kurczę, jakiej długości trzeba mieć dolne rzęsy, by wchodziły do oka, i do tego podrażniały i wywoływały infekcje :huh: Mysiaczeq, zrób dla nas zdjęcie, proszę :)

Mysiaczeq
11-08-2012, 21:32
ja sama nie wiem, jak to wygląda, kiedyś miałam taką jedną na górnej powiece, że wyrastała nie na linii rzęs tylko tak rosła do dołu i też wchodziła, ale urosła i było ok, a tu chyba tej kobiecie chodzi o to, że jej rzęsy nie są jakieś długie tylko tak rosną, czy tam wrastają tak,że drażni to oko i non stop jest jakas infekcja, a problem co chwilę powraca, bo jak niedawno była u tego lekarza i jej wyrwał tak znów trzeba, więc myślę, że nożyczki by były ok na kilka dni a potem musiałabym wracać. Dziwna sprawa

marchewkowy_las
11-08-2012, 21:39
najpierw musisz ją zobaczyć i sama ocenić sytuację. jeżeli rzeczywiście pani musiałaby co kilka dni podcinać rzęsy (jak okropnie to brzmi, brrr ), to może tego się nauczy ;)
ciężko mi się wypowiadać, bo nigdy nie widziałam, by dolne rzęsy rosły do oka.

Mysiaczeq
11-08-2012, 21:40
zorientuję się w sytuacji tak jak mówisz i na pewno nie obejdzie się bez zdjątka dla Was, bo myślę, że takie rzeczy nie zdarzają się codziennie :)

Izi
12-08-2012, 00:38
Dziewczyny, nigdy nie zwracałam na to większej uwagi ale ja mam coś podobnego. Tylko że dotyczy to tylko jednej rzęsy:) Na dolnej powiece prawego oka rośnie mi właśnie taka jedna rzęska, która wykręca się w przeciwnym kierunku i wchodzi mi do oka. Umiera, wypada a w jej miejsce rośnie kolejna również "kopnięta". Już się do niej przyzwyczaiłam i jak mnie zaatakuje:P to rozchylam sobie oko przesuwam paznokciem po krawędzi powieki i rzęska zaplątuje się między inne, które ją podtrzymują i na jakiś czas mam spokój - dopóki nie poczuje wolności i znów nie wykręci się w drugą stronę.
Podeszłam do lusterka i chciałam zrobić Wam fotkę ale jest w tej chwili wyjątkowo grzeczna. To jest rzęsa która ma kształt przypominający U. I to nie jest tak że wbija się na beszczela jak sztylet tylko bardziej wślizguje się po brzegu powieki.

To taki drobiazg ale jak bym miała takich więcej.... to faktycznie nie ciekawie:porazka:. I nie mam pomysłu jak poradzić tej pani. Przyszło mi na myśl coś w rodzaju trwałej (da się na dolnych??) ale to i tak efekt krótkotrwały bo kolejne nowe będą znów rosły tak jak chcą.... dziwna sprawa.

Zuuzaneczka
13-08-2012, 00:29
A ja piszę w sprawie, która doprowadza mnie do szału od bardzo dawna :/: otóż mam jedną jedyną klientkę, której rzęsy się nie trzymają (miałam wcześniej jeszcze jedną agentkę której też niby się nie trzymały i nawet tu pisalam, ale wydało się, że wyskubała rzęsy, ogólnie osoba z problemami, itp.) ale do rzeczy. Babka koło 30-stki. Swoje rzęsy ma dość dobre, długie, całkiem mocne, łatwe do aplikacji. Przyszła pierwszy raz pare mc temu z polecenia innej mojej klientki i zażyczyła sobie skręt C, zrobiłam, rzęski może nieco za proste na C, ale poszło bezproblemowo, kompletna aplikacja, tak jak zawsze itd. Po kilku dniach napisała, ze spadły jej rzęsy z lewego oka, ale spokojnie, bo ona CZASEM TAK MA. Dokleiłam jej trochę. Przyszła na uzup już po 2 tyg (bo mówiła że ona zawsze chodziła na rzęsy co 14-18 dni bo tak musi) i miała bardzo mało rzęs, zmartwiłam się, ale dopełniłam i już. I zaczęło się...kobita jest u mnie na uzupełnieniu CO TYDZIEŃ, płaci bez problemu, choć już 2 razy nic od niej nie wzięłam bo mi wstyd ;( po tygodniu zostaje jej może połowa rzęs? A może nie? Kleiłam na różne sposoby dwoma klejami, ultra+ i d+, cudowałam, doklejałam do najmniejszych rzęsek, żeby był full. Nic to nie dało. Miałam spokój 2 tyg od niej ostatnio, po czym odezwała się że nie ma już rzęs W OGÓLE i robimy nowe. Faktycznie przyszła bez rzęs, ale nie zostały wyrwane, po prostu ich nie było! Dla niej kupiłam ultra+ z secret lashes bo zawsze wydawał mi się bardzo mocny i odtłuszczacz, odtłuszczałam 2 razy, zmieniłam skręt rzęs na B żeby zbliżyć sztuczne do naturalnych kształtem, kleiłam ponad 2h, każda rzęska została idealnie doklejona. Full rzęs. Bylam zadowolona i zapewniłam ją, że tym razem nic już nie wypadnie. Dziś napisała, że na lewym oku prawie nie ma rzęs, a reszta się odkleja... PO 5 DNIACH OD APLIKACJI!!!! To pewne, że już jej nie przyjmę bo nie mam zdrowia ani czasu tak się męczyć (i ją męczyć), ale o co tu kurde chodzi??!! Dodam, iż opowiadała mi że jedna dziewczyna robiła jej rzęsy tak, że się trzymały, ale były brzydkie i jej się nie podobały, zaś inna stylistka z 5letnim doświadczeniem robiła jej przepiękne, ale wszystko jej odpadało po niecałych 2 tyg.

Agnieszka Praska
13-08-2012, 07:41
zuzaneczka niestety tez mam takie klientki :(
taka ich "uroda" i wcale nie zalezy to od typu cery czy uzytkowania
zauwazylam ze to moze byc zaburzony wzrost wlosa, poprostu rzesy wymieniaja sie 2x szybciej niz u normalnego czlowieka i wcale nie chodzi tu o odklejanie sie rzes ;)
takie babeczki przychodza co 10-14 dni i placa 20zl mniej niz normalne klientki ktore przychodza co 3-4tygodnie :D ja mam prace a i one zadowolone

Izi
13-08-2012, 09:30
Zuuzaneczka a czy ona zauważyła czy doklejone spadają z naturalnych czy wypadają razem z nimi? Agulusia może mieć rację, też znałam kobietę (zresztą instruktorkę rzęskową:) ), której rzęsy wymieniały się co jakieś 3 tygodnie. Czyli co niecałe 2 musiała biegać na uzupełnianie. W końcu dała sobie spokój i teraz już nie dokleja. Szkoda czasu, kasy i nerwów.

marchewkowy_las
13-08-2012, 15:23
no właśnie dziś myślałam o mojej koleżance, która podobnie skarży się na krótki czas noszenia rzęs. ja już zaczynam podejrzewać, że ona ma w domu remover :) gdy przychodzi do mnie po 2 tygodniach, nie ma ani jednej sztucznej rzęsy i ani śladu po kleju, nie ma złamanych, ani uszkodzonych rzęs. a ponieważ jest to moja koleżanka z pracy, to rozliczamy się symbolicznie. we wtorek kleiłam jej na HS-4, który otworzyłam w zeszłym tygodniu, a w czwartek zadzwoniła do mnie, że z prawego oka jej połowa wyleciała. umówiłam się z nią na dzisiaj, czyli poniedziałek, bo w piątek i sobotę pracowałam w innym salonie. i dziś ona mówi, że nie chce poprawiać, bo wkleiła sobie tam kępki. dodam, że kępki sobie dokleja na profesjonalny klej dla przedłużania rzęs, który kupiła na allegro. (stąd moje podejrzenia, że kupiła też remover).

jej rzęsy są piękne - zdrowe, długie, proste. skóra tłusta, nadczynność tarczycy, okulary na co dzień, przyjmuje mnóstwo leków i witamin, chodzi na siłownie kilka razy w tygodniu. z tą koleżanką wypróbowałam już tyle metod, sposobów, klejów, odtłuszczaczy. ręce mi opadają, bo czuję porażkę zawodową ;(

bombelkowa
13-08-2012, 17:24
mam ten sam problem.. :( mojej koleżance się odklejają :( kleiłam ją w piątek.. dzisiaj nie ma już dużo..w niedziele wypadły jej dokładnie 34 rzęsy :porazka:

Iwona Oleksy
13-08-2012, 18:36
masakra normalnie...
ja tez mamm niestety takie przypadki :(

kobieta i uroda
13-08-2012, 18:39
chyba zdublowałam wątek , jak cos to proszę usunąć

dziewczyny otworzyłam właśnie nowy klej z Secret Lashes dla alergików za 120 zł - i dupa ledwo kleił....i po tygodniu kobiecie odpadają rzęsy , a mi opadają ręce, miałyście takie doświadczenia??totalna załamka

marchewkowy_las
13-08-2012, 20:01
o ile dobrze pamiętam, to klej dla alergików SL trzyma maksymalnie (nie minimalnie) 2 tygodnie. z drugiej strony, mógł (lecz nie musiał) być przeterminowany, ponieważ ten klej nie cieszy się popularnością wśród stylistek.

Izi
13-08-2012, 20:03
Kobieta i uroda jeśli miałaś klej Advanced to wszystko możliwe. Producent daje mu trwałości ok 2-4 tygodni (a wiadomo że daje "górką"). Ja kleiłam nim dwa razy w życiu i napewno do niego nie wrócę, jeśli ktoś ma na tyle wrażliwe oczy... to niech da sobie spokój z doklejaniem czegokolwiek do nich. Po co ryzykować, albo przychodzić co kilka dni na uzupełnianie. Kleiłam Ultra Plus z SL i HS-5 z EVO i nigdy nikomu po nich nic się nie działo.

tlenka19
13-08-2012, 21:21
Cześc dziewczyny, zaczełam przedłużać rzęsy w ubiegłym roku.Od początku pracowałam na kleju HOLLYWOOD LASHES i trzymał genialnie.Pózniej (z powodu wysokiek ceny w/w) i kupiłam FLASH LASH.Toltalna porażka, niejednolita konsystencja, nie dał sie rozmieszać, z butelki leciała przejrzysta zupa z czarnymi smugami :/:. No i najgorsze, rzesy sypały sie po 3 dniach... za dwa dni mam klientkę wiec kupiłam hs5 evo. Czy to dobry wybór? jak długo trzyma rzęsy??

cubaro
13-08-2012, 22:02
Hej, pracowałam na 3 klejach i uważam że Ultra Plus z SL jest z tamtych najlepszy i kleję na nim, zamawiam tylko mniejsze pojemności a częściej, dla alergików mam Pro5 z NL ale go niecierpię.
Jeśli chodzi o odpadające rzęski jak pisałyście wcześniej, to powodem jest siłownia (czyt. pot,sebum)
Wrastające rzęski - mam jedną klientkę, przyszła z rzęską wyrastającą krzywo w górę w dolnej powiece i z zaczerwieniem w tym miejscu, mówiła, że coś jej lekarz przepisał ale nie pomaga, ja ją wyrwałam i po miesiącu przyszła i mówiła, że jak ręką odjął, na razie spokój, ale zapewne za jakichś czas, góra 3 m-ce wyrośnie znowu. Gdyby miała takich więcej nie zrobiłabym tego, nic bym nie robiła, bałabym się :/:

Mysiaczeq
13-08-2012, 22:07
Cubaro, super, że nie będę sama i ktoś miał już taki przypadek. Ja jutro jadę do wrastającej klientki, postaram się zrobić zdjęcie dla Was dziewczęta, obadam sytuację i dam znać jak poszło.

Izi
13-08-2012, 22:08
tlenka19 poczytaj tutaj: http://forum.wzorki.info/dystrybutorzy-producenci/8291-evolashes-rzesy-kleje-removery-norki-rzesy-z-norek.html
:D
ostatnie strony to głównie temat hs-5

tlenka19
13-08-2012, 22:43
ups... muszę dokładniej szukać :] Dzięki.

Zuuzaneczka
13-08-2012, 23:11
zuzaneczka niestety tez mam takie klientki :(
taka ich "uroda" i wcale nie zalezy to od typu cery czy uzytkowania
zauwazylam ze to moze byc zaburzony wzrost wlosa, poprostu rzesy wymieniaja sie 2x szybciej niz u normalnego czlowieka i wcale nie chodzi tu o odklejanie sie rzes ;)
takie babeczki przychodza co 10-14 dni i placa 20zl mniej niz normalne klientki ktore przychodza co 3-4tygodnie :D ja mam prace a i one zadowolone

Hmm tu jest trop, tej pani rośnie b.dużo nowych rzęs, wymiana jest non stop, rzęsy które ma króciutkie po tygodniu są już długie ^_^ ale i tak lipa :/: jestem mega zawiedziona, od 2 dni nie odpisałam tej babce na sms-a bo normalnie nie wiem co napisać... :(

Mysiaczeq
14-08-2012, 10:59
Byłam dzisiaj u pani z problemami powiekowymi. Wygląda to dość ciekawie. :skacze: Zjawisko nosi nazwę Entropium i polega na podwinięciu powieki w stronę oka. Co prawda nie zrobiłam zdjęcia bo trochę głupio mi było, ale wygląda to tak:

58018 58019 58020 58021

Jak już wcześniej mówiłam pani miała przeprowadzany zabieg na tym oku, jednak bezskutecznie. wchodzące do oka rzęsy podrażniają je, tworzy się stan zapalny powiek. W chwili mojego przyjścia, pani na rzęsach miała dość dużą ilość suchej już ropy. Po oczyszczeniu, uwierające rzęsy usunęłam, kobietka zadowolona, a i ja też, że podołałam. Na koniec przepłukałam solą, żeby wypłukać resztki ropy i rzęsek. Zaleciłam smarowanie maśćmi z antybiotykiem i aplikację kropelek, które dostała od lekarza. Zadanie trudne bo rzęski malutkie i białe, aczkolwiek w ilości niedużej, bo nie odrosły wszystkie po poprzednim zabiegu wyrywania, przez lekarza. Zdecydowałam się jej pomóc, nie zauważyłam innego wyjścia z sytuacji i zrobiłam to samo co lekarz, wyjątkowo szkoda było mi tej kobiety :(

Izi
14-08-2012, 11:45
Misiaczeq...:brawa::brawa::brawa::brawa::brawa: :brawa::brawa::brawa::brawa::brawa:

kobieta i uroda
14-08-2012, 13:10
Kobieta i uroda jeśli miałaś klej Advanced to wszystko możliwe. Producent daje mu trwałości ok 2-4 tygodni (a wiadomo że daje "górką"). Ja kleiłam nim dwa razy w życiu i napewno do niego nie wrócę, jeśli ktoś ma na tyle wrażliwe oczy... to niech da sobie spokój z doklejaniem czegokolwiek do nich. Po co ryzykować, albo przychodzić co kilka dni na uzupełnianie. Kleiłam Ultra Plus z SL i HS-5 z EVO i nigdy nikomu po nich nic się nie działo.

czyli człowiek uczy się na błędach ................ech wcześniej nie wiedziałam i mówię e dokupię do kuferka ten klej będę już mieć wszystko co potrzebne..............a powiedzcie mi czy jakiś tańszy klej jest ?który daje radę???pracowałam do tej pory na SL od stycznia (dokupywałam), ale chyba będą cięcia budżetu;)........

marchewkowy_las
14-08-2012, 13:52
Mysiaczeq, podziwiam :kwiatek: myślę, że kobieta będzie twoją stałą klientką. mi też jej szkoda.
bardzo dziękuję za informacje, byłam na tylu kursach, a nigdy nie słyszałam o takim zjawisku.

Mysiaczeq
14-08-2012, 14:14
Marchewkowy ja studiuje pielegniarstwo i tez nie slyszalam :D a co do kursów ja na swoim z 1:1 nie nauczylam sie nawet jak zdejmowac rzesy ^_^ jestem tego zdania, że najlepiej uczy własne doświadczenie, tyle tylko ze czasem to jest bolesne :]

Izi
14-08-2012, 16:51
czyli człowiek uczy się na błędach ................ech wcześniej nie wiedziałam i mówię e dokupię do kuferka ten klej będę już mieć wszystko co potrzebne..............a powiedzcie mi czy jakiś tańszy klej jest ?który daje radę???pracowałam do tej pory na SL od stycznia (dokupywałam), ale chyba będą cięcia budżetu;)........

ale Ty szukasz nadal dla wrażliwych oczu czy ogólnie? Ja też zaczynałam od kuferka z SL i też później kleiłam tylko na ich kleju. Jestem zdania że akurat jeśli chodzi o klej i same rzęsy to nie ma co oszczędzać. Nie w sensie żeby kupować najdroższy ale przy wyborze nie sugerować się ceną. Napewno też nie kupiłabym tych przedmiotów na jakimś portalu aukcyjnym nie znając ich pochodzenia. Dobre też są takie fora jak to:love: poczytałam, dziewczyny namówiły mnie na zmianę kleju, opisały własne doświadczenia no i zmieniłam. Nie zawiodłam się. Sprawdź sobie kleje z evolashes one są o tyle tańsze od SL że są w mniejszych pojemnościach, a tych dużych to pewnie i tak częściowo nie zużywałaś i część za którą zapłaciłaś lądowała w koszu.

tlenka19
14-08-2012, 18:51
Widzę ze wiele z was jest zachwyconych Hs5 ale czy mogłybyście sprecyzować po jakim czasie rzęski zaczynają sie sypać? na Hollywood lashes na którym pracowałam zaczynały odpadać po ok 3 tyg, (niestety jest strasznie drogi, wiec chce spróbować czegos innego) Z góry dziękuję

bombelkowa
14-08-2012, 20:52
u mnie na hs-5 nie zdążą odpaść :) wypadają razem z naturalnymi :)

marchewkowy_las
14-08-2012, 22:27
hs-5 to naprawdę dobry klej, dla przykładu rzęsy w siódmym tygodniu:

kotka4044
15-08-2012, 08:41
Witam :)
Czas się przywitać :). Zaczęłam Was czytać 2 dni temu. Zaczęłam od wątku ogólnego cz.1 :), trochę tego jest,więc na razie nie będę się za bardzo udzielać dopóki go nie skończę :D. Jestem po szkoleniu przedłużania rzęs 1:1, nie jest to łatwe i na razie zachwycam się Waszymi pracami ;). Muszę dojść do wprawy niestety, bo na razie idzie mi koszlawo... Jestem po pierwszych rzęsach zrobionych mamie (moje wyglądają tak jak Wasze przed uzupełnieniem ;(;(), niestety jeszcze nie potrafię ich tak pięknie zagęścić ;(,ale będę trenowała. Z tego, co tutaj czytam to dowiaduje się więcej niż na szkoleniu. Jakoś za specjalnie to zadowolona nie jestem (nie uczyli nas jak ściągać rzęsy,ale poćwiczę na mamie :D),kosmetyki Wy polecacie zupełnie inne niż na szkoleniu,ale cóż...
Troszkę o mnie :). Jest to moje 3 forum,bo jestem mamą 5-letniej Zuzi i 3-miesięcznego Tymona. Moją pasją jest fotografia i w taki sposób "dorabiam", a na co dzień pracuje w salonie Play. Z tego względu, że jestem na macierzyńskim postanowiłam dalej się realizować i wierzę, że mi się to w końcu uda :D, a metodą prób i błędów dojdę do wprawy :). Mam nadzieję, że też jakoś czas wygospodaruje na rzęsy.
Nie chciałabym być kolejną osobą, która napisze 3 posty i zniknie :(. Brakuje mi trochę rzęs, więc muszę się uśmiechnąć do kury bądź evo i zamówić dzisiaj. Jak na razie mam C 0,25 8 i 9 oraz D 0,2 8,9,10 firmy glamour lashes. Marnota,bo brakuje mi cieńszych rzęs i profilu B (zaznaczę, że na szkoleniu Pani mówiła, że z niego prawie w ogóle nie będziemy korzystać :wow:, a Wy bardzo często go używacie i od tego profilu powinnam zacząć,bo nie są takie "wygięte" :)). Dzisiaj spróbuję mamie zdjąć moje wypociny i jak dojdą do mnie cieńsze rzęsy to jej założę, bo jej rzęsy same w sobie są słabe i ma niestety opadające powieki i rzęsy ułożone w kilku rządkach ;(. Klej mam professional plus Looksus Lashes,primer i zmywacz do kleju w żelu też tej firmy. Niestety gdybym przed szkoleniem tutaj zajrzała to kupiłabym zdecydowanie coś innego,ale każdy poleca swoją firmę. Mogłybyście mi tylko doradzić czy mam coś zmienić w swoim zestawie, bo środki przeznaczone na to mam,ale nie chciałabym jakiejś kolejnej gafy popełnić :/.

marchewkowy_las
15-08-2012, 09:24
A więc witamy w naszym gronie, to jest najsympatyczniejsze forum rzęsowe :) w zestawie masz dobry primer, odtłuszczacz i klej, ja sama bardzo lubię i cenię Looksus Lashes. rzęsy rzeczywiście warto dokupić cieńsze. starsze panie zazwyczaj mają słabe rzęsy, cienkie i jasne, do takich to tylko 0,15 grubość, ja nawet i do 0,10 schodzę czasami. Jeżeli kleisz na słabe rzęsy 0,20 grubość, to nie będziesz zadowolona z efektu.
co do profilu, to różne firmy mają profil podkręcenia trochę bardziej, lub mniej wywinięty. Dziewczyny na naszym forum używają rzęs o profilu B z Evo, który jest bardzo podobny do profilu C Secret Lashes. czy też Looksus Lashes. LL była kiedyś jedyną firmą w Polsce, która oferowała dobrej jakości produkty, dopiero kilka lat później powstała SL, ich rzęsy mają klasyczne stopnie podkręcenia. Ja używam klasyczne B niezbyt często, ładniej wygląda C ^_^
mamy wątek o polecanych/niepolecanych produktach, przeczytaj, to tylko kilka stron :D

bombelkowa
15-08-2012, 10:10
wracjąc do kleju.. ja mam klientkę, któa przychodzi do mnie co 7 tygodni.. ma piękne i gęste rzęsy swoje.. uwielbiam ją kleić.. żeby Was nie okłamać, przychodzi do mnie i ma ponad 50% rzęs :o oniemiałam jak ją zobaczyłam.. bo po takim czasie byłam pewna że zostały 3 rzęsy na krzyż a tutaj gąszcz mnie zastał :)

witamy na forum :ok:

kotka4044
15-08-2012, 11:48
Marchewkowy Las dziękuje za bardzo miłe przyjęcie :). Byłam troszkę podłamana tym,co kupiłam,ale teraz troszkę uśmiech na twarzy mi się pojawił :). No zrobiłam mamie 0,2 i w ogóle nie jestem zadowolona :/.

Mysiaczeq
15-08-2012, 12:02
kotka4044 podziel sie efektem mamowych rzęsek :)

tlenka19
16-08-2012, 19:10
Cześć dziewczyny. mam właśnie w rękach HS5 i nasuwa mi się kolejne pytanie. Jak długo po aplikacji nie powinnp się otwierać oczu? testowałam na sobie i troszkę poszczypał wiec lie czasu po zabiegu wasze klientki mają zamknięte oczy? pierwszy raz się spotkałam z takim szczypiącym klejem więc pytam :]

Izi
16-08-2012, 19:44
tlenka ja też testowałam na sobie i też troszkę czułam jego opary. Jak kończę aplikacje to mówię żeby jeszcze mimo wszystko nie otwierać oczu, w tym czasie akurat ogarniam stoliczek, chowam niepotrzebne przedmioty ogólnie to ogarniam po prostu otoczenie:) nom i nie wiem ile mija minutka może dwie. Proszę o delikatne otwarcie oczu - jak do tej pory nikt mi nie narzekał.

edytakon
16-08-2012, 19:57
dokladnie tak samo jak izi ogarniam siebie i wszystko dookoła. Klientka moze sobie spokojnie usiaść na łóżku i nie ma zadnych problemow ze szczypaniem, To kolo 1-2minut

kotka4044
17-08-2012, 08:22
Mysiaczeq pokażę jak jej teraz zrobię. Zamówiłam u dzikiej kury rzęsy cieńsze i zobaczę jak mi teraz wyjdzie :cwaniak2:

Mysiaczeq
17-08-2012, 10:06
kotka4044 czekam z niecierpliwoscia :)

tlenka19
18-08-2012, 22:41
Hej dziewczyny. dostałam dziś na email informacje o nowej metodzie przedłużania rzęs Quick look. Trwa to pół godziny i podobno efekt jest powalający.Wiem że wśród was są dzieczyny które prowadzą szkolenia dlatego proszę o jakieś informacje na temat szkolenia

Mysiaczeq
18-08-2012, 23:35
mi sie wydaje ze to jest blink pod kolejna odslona :)

cubaro
19-08-2012, 19:43
też tak myślę :D

iivonka
20-08-2012, 09:59
Witajcie ...jestem tu nowa...pozdrawiam wszystkich,
mam pytanie - jakich płatków używacie pod oczy podczas zabiegu przedłużania rzęs. Ja używam z Lash Expert i innych podobnych , które są bezwłókienkowe i z kolagenem. Niestety mam problem, bo podczas zabiegu, warstwa żelu na płatku- pod wpływem ciepła ciała i łzawienia oka klientki lekko się rozpuszcza i wtedy pozostałości tego żelu pozostają na rzęsach. Po zakończeniu zabiegu przedłużania rzęs, gdy klientka otwiera oko widać gdzieniegdzie ten rozpuszczony żel...Fakt ze po jakimś czasie się wykrusza, ale po zabiegu nie wygląda to zbyt fajnie. Polećcie mi jakiś fajny i wygodny sposób na zabezpieczenie rzęs dolnych... druga sprawa... niektórym moim klientkom po aplikacji wykrzywiają się rzęsy...każda w inna stronę, po zabiegu jest wszystko w porządku - wszystko ładnie i równiutko a po kilku dniach każda rzęsa w inną stronę...w czym tkwi problem...I jeszcze jedno...w jaki sposób zagęszczacie rzęsy,tzn, jakim rodzajem rzęs, czy doklejacie do każdej rzęsy itd..:papa:

Katia_07
20-08-2012, 12:29
Witam, to ja też się przedstawię. Na forum jestem od miesiąca jakiegoś i do tej pory skupiłam sie na czytaniu..a jest co czytać :-) Tak jak inne dziewczyny przyznaję, że z forum dowiedziałam się więcej niż na kursie, ale nie narzekam na kurs hihihi. Rzęsy kleję od 4 miesięcy i uwielbiam to robić. Właśnie dzisiaj umówiłam się na rozmowę do kilku salonów kosmetycznych w moim mieście aby pogadać o współpracy. Mam nadzieję, że się uda popracować. Dziękuję dziewczyny za wszystkie cenne informacje. Buźka

marchewkowy_las
20-08-2012, 22:02
iivonka, wszytskie odpowiedzi na twoje pytania znajdziesz na naszym forum. to są typowe pytania stylistek, były zadawane, były odpoweidzi. o płatkach pisałam w pierwszej części wątku ogólnego, strony nie pamiętam, około 120-130. wstawiałam zdjęcia, pisałam też o zagęszczaniu. i nie tylko ja pisałam o tym, wiele dziewczyn udzieliło bezcennych rad, skorzystaj z opcji wyszukiwania, bo nie chciałabym zaśmiecać wątku i się powtarzać.

Katia_07, ja czytałam forum na bieżące nowe strony, jednocześnie nadrabiałam zaległości od pierwszej strony wątku ogólnego cz1. zajęło mi to 3 miesiące, ale naprawdę było warto, dziewczyny tu sympatyczne, życzliwe, dzielą się niesamowitymi historiami, nowymi pomysłami, doświadczeniem.

witamy was serdecznie :kwiatek:

cubaro
22-08-2012, 22:14
Witajcie nowe dziewczyny, ale nas dużo teraz, a jakie piękne prace robicie, oglądałam już w galerii, pięknie, gratulacje :kwiatek:

Karolina8168
22-08-2012, 23:58
Hej :) Czy jest tutaj może jakaś dziewczyna ze Szczecina która zajmuje się przedłużaniem rzęs?:) byłabym zainteresowana, a boję się iść do kogoś w ciemno ;) serdecznie pozdrawiam

edytakon
24-08-2012, 11:21
Do szczecina jeździ nasza Pinoczetkaa

Karolina8168
24-08-2012, 19:37
a czy mogłabym ładnie prosić o namiary na nią ??:)

marchewkowy_las
24-08-2012, 21:55
http://forum.wzorki.info/members/13924-pinoczetkaaa.html napisz do niej prywatną wiadomość, na pewno się odezwie :)

iivonka
27-08-2012, 19:29
iivonka, wszytskie odpowiedzi na twoje pytania znajdziesz na naszym forum. to są typowe pytania stylistek, były zadawane, były odpoweidzi. o płatkach pisałam w pierwszej części wątku ogólnego, strony nie pamiętam, około 120-130. wstawiałam zdjęcia, pisałam też o zagęszczaniu. i nie tylko ja pisałam o tym, wiele dziewczyn udzieliło bezcennych rad, skorzystaj z opcji wyszukiwania, bo nie chciałabym zaśmiecać wątku i się powtarzać.

Katia_07, ja czytałam forum na bieżące nowe strony, jednocześnie nadrabiałam zaległości od pierwszej strony wątku ogólnego cz1. zajęło mi to 3 miesiące, ale naprawdę było warto, dziewczyny tu sympatyczne, życzliwe, dzielą się niesamowitymi historiami, nowymi pomysłami, doświadczeniem.

witamy was serdecznie :kwiatek:

Dziękuję bardzo za podpowiedzi marchewkowy_las...
fajny sposób na te płatki,żeby żel się nie rozpuszczał...
jednak nie znalazłam niestety o zagęszczaniu rzęs...jaki masz na to sposób,proszę odpowiedz?
na początku roku skończyłam kurs w clarenie,ale niestety Pani instruktor przekazała mi baaardzo małą wiedzę...więcej dowiedziałam się na forach niż tam , no i praktyka tez swoje robi. Nie wiem jak zrobić maxymalny,teatralny efekt... poradzicie coś?

Mysiaczeq
27-08-2012, 19:50
ja też chcę wiedzieć, nie mogę się niestety doszukać na forum :( a szukam już długo :(

marchewkowy_las
27-08-2012, 19:52
wysyłam wam link do posta na pw :)

dodam radę, co też już nieraz pisałam - im krótsze rzęski dokleicie, tym gęściejszy efekt. im dłuższe, tym rzadszy (wizualnie, rzecz jasna).
inaczej będzie wyglądało oko u tej samej pani, jeżeli najdłuższe zrobicie 10mm, a zupełnie inaczej, jeżeli najdłuższe będą 12mm.

monika84.
27-08-2012, 23:56
Cześć dziewczyny.Wczoraj pisałam na forum i niestety nikt mi nie odpowiedział na pytanie.Bardzo Was proszę o rade. Pewnie napiszecie,ze mam poczytać co pisałyście wcześniej.Uwierzcie czytam czytam :) od kilku dni nic innego nie robię tylko przeglądam to forum :) jeśli oczywiście pozwala mi na to mój 4 miesięczny synek :D a więc zapytam jeszcze raz...Chciałabym zrobić kurs przedłużania rzęs. Myślałam o firmie Secret Lashes ponieważ szkolenie są organizowane najbliżej mojego miasta.Co sadzicie o tej firmie i produktach? Czytałam też o XXXLASHES ,ze mają dobre produkty.No i Wy dużo piszecie o Evo.Nie mam pojęcia co wybrać :/ jaka firmę oraz czy kupić również zestaw startowy? Doczytałam,ze Edyta tez przeprowadza szkolenia i pięknie robi rzęsy. Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek porady :)

Mysiaczeq
28-08-2012, 09:01
Monika 84, ja od 2 miesięcy kleję rzęski, co do szkolenia to nie pomogę Ci wybrać, ale czytałam, że firma SL jest dobrą firmą u mnie w mieście w większości pracuje się na ich produktach, u mnie takie szkolenie było dość drogie, podobnie jak produkty. O tej drugiej firmie nawet nie słyszałam. Ja gdybym miała robić kurs to na pewno wybrałabym sie do naszych dziewczyn, i jeśli mi się uda pieniążki nazbierać to tak zrobię. Produkty z Evo mam, używam i jestem bardzo zadowolona, w szczególności, że ich cena nie jest wygórowana w porównaniu do SL. Klej klei i trzyma super, rzęski mięciutkie, dziewczyny, które kleje, a które miały już rzęski robione gdzieś indziej mówiły, że te, które im załozyłam to takie szorstkie i sztywne były, a te są takie mięciutkie. Więc na początek droga Moniko polecam Ci serdecznie produkty z Evo :)

śmieszna
28-08-2012, 09:12
Hej ja robiłąm kurs w SL i było ok, ale bez rewelacji. Wiele zależy od prowadzącej.
Co do zestawu startowego to ja radzę nie kupować kuferka tylko iść na kurs posłuchać i samej skomponować zestaw startowy. W wielu f-mach produkty w kuferku w zestawie wcale nie są taniej niż kupione każda oddzielnie. Poza tym bedziesz mogła na spokojnie pomyśleć czego tak naprawde będzie Ci potrzeba. Stopniowo kupować rzęsy , które uznasz za potrzebne. Ja tak zrobiłam i uważam to za dobrą decyzję. Choć dodam, że nie pracuje w salonie tylko robię w domu...

Mysiaczeq
28-08-2012, 09:15
popieram śmieszną, u mnie szkolenie samo kosztowało 300 zł a szkolenie z kuferkiem 900 zł, moim zdaniem to lekka przeginka, zwłaszcza, że w moim kufrze znalazły by się produkty badziewiaszcze i który na kursie sechł piekielnie wooolno nawet jak dla mnie na pierwszy raz. a swoj zestaw na początek początków wydałam ok 250zł, z tym, że z jedną paletą rzęs

śmieszna
28-08-2012, 09:35
iivonka - gdzie znalazłaś odpowiedź na rozpuszczenie kolagenu w płatkach pod oczy?

samaron
28-08-2012, 09:40
Z tego co pamiętam, należy otworzyć opakowanie z płatkami na co najmniej 30 minut przed aplikacją wtedy żelik nie wypływa, tylko zdąży się podsuszyć ;)

Agnieszka Praska
28-08-2012, 09:41
albo delikatnie przycisnac brzeg palcami i malymi nozyczkami usunac/odciac nadmiar :)

monika84.
28-08-2012, 13:02
Bardzo Wam dziękuje za odpowiedz :) choć przyznam,że teraz mam mętlik w głowie.Czytając inne forum niestety dziewczyny pisały,że nie były zadowolone ze szkolenia SL.Podobno trwał ok.4-5h a nie 8h jak mówili.I jak doczytałam tutaj na forum niektóre dziewczyny też nie miały pokazane na kursie jak zdjąć rzęsy :/ a tego też chciałabym się nauczyć.Polecacie szkolenie u dziewczyn z forum.Ich prace na prawdę bardzo mi się podobają zaczynam się zastanawiać czy nie pojechać do Edyty :) jeśli oczywiście mnie przyjmie :) Chciałabym uczyć się od kogoś kto na prawdę to potrafi a widzę dziewczyny,że macie duże zdolności czego Wam zazdroszczę :) a więc liczę na odpowiedz ze strony Edyty...czekam z niecierpliwością :)

śmieszna
28-08-2012, 15:30
tak, moje szkolenie trwało 1,5h teoria i potem ze3-4h zakłądanie rzes na modelce. Robiłam w PLATINIUM na Gżegrzółki, ale jak dzwoniłam i pytałam w SL w Al. Krakowskiej to powiedziano mi że są jeszcze ćwiczenia główce. ZRezygnowałam z tego bo nie chciałam kuferka kupować od razu ze szkoleniem, a z rozmowy zrozumiałam, że jak nie kupię to nie bedę mogła zostać na części praktycznej-aplikowanie rzęs. U Pani Justyny było OK, ale też nie pokazywała jak zdejmować rzęsy - to było omówione - ja nie mam z tym problemu, tym bardziej, że znalazłam to forum :)
Osobiście potraktowałam szkolenie jako bazę, ale trzeba się doszkalać i douczać bo moim prywatnym zdaniem po prostu nie da się wszystkich sytuacji omówić na warsztatach. Doświadcza się ich w życiu...

edytakon
28-08-2012, 17:41
Monia :0 ja sie ostatnio rzadko udzialam, bo moje dzieci w domu daja niezle popalic :(
ale zapraszam, patrzac na forum troszke dziewczyn stad przeszkolilam i chyba... ?:) sa zadowolone :):):) kontakt do mnie telefoniczny najlepiej 515234466 :)

iivonka
30-08-2012, 23:46
wysyłam wam link do posta na pw :)

dodam radę, co też już nieraz pisałam - im krótsze rzęski dokleicie, tym gęściejszy efekt. im dłuższe, tym rzadszy (wizualnie, rzecz jasna).
inaczej będzie wyglądało oko u tej samej pani, jeżeli najdłuższe zrobicie 10mm, a zupełnie inaczej, jeżeli najdłuższe będą 12mm.

ostatnio tak właśnie zrobiłam...dałam krótsze rzęsy tzn. 10 niemal na całości, ale efekt nie był zniewalający...:(
a jaka grubość najlepiej?
wiem,wiem,ze trzeba dostosować do rzęsy klientki,ale może jest jakiś sprawdzony sposób...

Zuuzaneczka
30-08-2012, 23:54
ostatnio tak właśnie zrobiłam...dałam krótsze rzęsy tzn. 10 niemal na całości, ale efekt nie był zniewalający...:(
a jaka grubość najlepiej?
wiem,wiem,ze trzeba dostosować do rzęsy klientki,ale może jest jakiś sprawdzony sposób...

Spróbuj 0,15 mieszane z 0,2 :ok:

Agula Hol
31-08-2012, 09:38
Witam dziewczyny, czytam wasze forum od tygodnia a jeszcze sporo mi zostało do nadrobienia, naprawde wiele tu się dowiedziałam, a atmosfera na forum- rewelacja ;) :ok: Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z rzęskami. Mieszkam w Holandii i tutaj zrobiłam kurs, również u polki. Poleciła mi ona zestaw startowy z SecretLashes (większość dziewczyn zajmujących się rzęskami pracuje na SL) i dodatkowo pare rzeczy do dokupienia. Ale ja się osobiście zastanawiam nad SL, Lash Expert lub Evolashes. Czy możecie mi doradzić którą z tych firm wybrać? Zerkałam na każdą z tych stron i na Evo brakuje wielu produktów, są poprostu niedostępne i zastanawiam się czy akurat teraz tak mają czy zdarza się to u nich częściej. Prosze doradźcie mi na która z tych firm mam się nastawić. Dzięki :*

Askar
31-08-2012, 10:11
Agula w Evo dziewczyny zamawiają dla siebie do sklepu rozsądne ilości towaru, żeby mieć ciągle świeży (myślę tu o chemii ;)), dlatego może akurat mają coś niedostępnego. Wydaje mi się, że w temacie dot.Evo Edytka coś pisała, że w poniedziałek będą miały dostawę :)

Co do wyboru pomiędzy tymi trzema firmami, to nie poradzę, bo jestem "ślepo zapatrzona" w Evo i u nich tylko kupowałam ;)

marchewkowy_las
31-08-2012, 15:59
Agula Hol, ja uważam, że warto spróbować każdej firmy :) w Lash Expert nie spodobały mi się rzęsy w palecie. Był mały wybór, rozmiary w rzeczywistości nie zgadzały się z etykietą na pudełku. Rzęsy na wagę nie próbowałam. Kleje mają dobre, całkiem przyjemnie się na nich pracowało, dobrze trzymają rzęsy.
Evo mają dobre kleje, polecam pęsety jonostick - bardzo precyzyjne, miękkie, cieniutkie końcówki; rzęsy mają mocniejszy skręt, niż klasyczne firmy (np SL). rzęsy C w Evo są mocno wywinięte. jedyny minus dla mnie - i minki i silki mają lekko granatowy odcień w świetle dziennym.
Z Secret Lashes produkty lubię, jestem zadowolona i z rzęs, i z klejów. jednak mam do nich uraz, za to, jak traktują swoich klientów. bo ja kilka razy czekałam na zamówienia około 4 tygodni od momentu wpłaty (wpłata była natychmiastowa), zapewniali, że mają towar, dopiero po tygodniu dzwonili z wiadomością, że towaru nie ma, i muszę poczekać. przy kolejnych zamówieniach dzwoniłam do nich sama, by się upewnić, że mają to, co ja potrzebuję, zapewniano mnie, że wszystko jest, a po tygodniu historia się powtarzała. może teraz to się zmieniło.

Nysza
31-08-2012, 16:33
marchewkowy_las co do Sekret Lashes nic się nie zmieniło :D i bez względu czy jesteś ich klientem indywidualnym czy dystrybutorem :(

edytakon
31-08-2012, 21:36
Agula Hol mialymy teraz duzy przestoj z produktami, wlasnie powoli wszstko nanosze. uwazam ze wstawianie produktow bez "trzymiania" ich w rece jest oszustwem i wstrzymywaniem klienta. Wiec jesli tylko cokolwiek potrzebujesz smialo kupuj 98% produktow juz nanioslam :)

marchewkowa fajnie opisalas dzialanie i produkty kazdej z firm :)

bombelkowa
31-08-2012, 22:34
abstrahując. mój mąż ma piękne rzęsy.. ale nie daje się namówić na aplikacje pokazową :cwaniak2::skacze:

Zuuzaneczka
31-08-2012, 22:50
Dziewczyny, mam pytanie, gdzie można kupić produkty Lash Perfect bez ich certyfikatu? Jest to w ogóle możliwe? Słyszałam, że ich klej jest naprawdę rewelacyjny, choć bardzo drogi?

Agula Hol
01-09-2012, 09:22
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Teraz tylko czekam na resztę pieniążków i zaczynam zakupy. Doradźcie mi jeszcze w jakiej kwocie powinnam się wyrobić finansowo z zakupem wszystkich potrzebnych produktów, biorąc pod uwagę że zamówienia będę robić co 3 miesiące, a klientek myślę że nie będzie aż tak dużo biorąc pod uwagę że dopiero zaczynam. Chociaż część moich klientek które przychodzą na paznokcie nosi też rzęsy i już zapowiedziały że na pewno będą do mnie również na rzęski przychodzić bo dla nich to wygoda zrobić za jednym razem a nie jeździć po kilku miejscach w mieście.

Edytakon jesteś z firmy Evo jeśli dobrze zrozumiałam? powiedz mi jak jest z zakupem u was i wysyłką za granice?Jaki jest koszt wysyłki? Jeśli posiadam Europejski numer NIP to moge kupić produkty bez- VAT-owo? Bo w firmie w której kupuje produkty do paznokci zawsze tak jest, wystawiają fakture wewnątrzwspólnotową (czyli bez Vat-u), bo ja później w Holandii i tak muszę z tego rozliczyć.

marchewkowy_las
01-09-2012, 14:45
abstrahując. mój mąż ma piękne rzęsy.. ale nie daje się namówić na aplikacje pokazową :cwaniak2::skacze:
czyli nie jestem jedyną, która terroryzuje męża z nietypową propozycją :D

bombelkowa
01-09-2012, 17:01
nie jestes... upije Go i jak będzie spał to mu wykleję :cwaniak2:

edusia777
02-09-2012, 12:10
ha ha ja mam to samo;p ale nie chce mi pozwolic;p