PDA

Zobacz pełną wersję : Przedłużanie rzęs - wątek ogólny cz.2



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16

mucha
01-07-2013, 21:39
Gorzka uwierz mi, że nie opłacone. :( To wszystko wina złych szkoleń, źle nauczonych Intruktorów, te standardy czyli 40 rzęs na oko...... Ja już tu kiedyś wklejałam zdjęcie z moich materiałów szkoleniowych, wkleję jeszcze raz... zobaczcie same 30 rzęs na oko .... czas pracy do 2 godzin ..... i to się full set nazywa.... za taką cenę ;) u nas takie sety kosztują koło 80 Euro.

Mówię komuś o rzęsach, ale one mają inną wiedzę na ten temat. Widzą moje zdjęcia w albumie, mówią fotomontaż :( na prawdę ciężko przekonać kogoś że to całkiem inne rzęsy. Polka szybciej poszpera poszuka zobaczy w Internecie i przyjdzie. Ale i Polki często mówią. " Oj to boli, ja na ślubie miałam, ale już nigdy więcej nie chcę!"


No ale nie jest źle. Mogłoby być lepiej ale nie jest źle ;)

marchewkowy_las
01-07-2013, 23:06
mucha, ja szkoliłam się w różnych szkołach. na egzaminie po jednym z kursów z metody 1:1 miałam następujące warunki:


zmieścić się w 3 godziny
maksymalna dopuszczalna ilość sklejek na całą aplikację - 3 (jeżeli instruktorka znajdzie więcej, to się nie zdaje egzaminu i potrzebne będzie kolejne podejście)
i wykleić przynajmniej 40 rzęs na oko.


ale przynajmniej 40 rzęs w praktyce się okazało wszystkich rzęs. materiały szkoleniowe mogą być przestarzałe. bardzo wiele zależy od instruktora.

najlepszą twoją reklamą są twoje żywe reklamy - zadowolone klientki, nie zdjęcia. ja z internetu mam bardzo mało klientek. sama często nie ufam zdjęciom. niektóre dziewczyny wykonują świetne aplikacje i nie potrafią zrobić dobrych zdjęć. i często na odwrót, przecież na zdjęciu też nie widać wszystkich sklejek.

gonia1203
02-07-2013, 00:44
Mam jutro klientke która ma oczy lekko wyłupiaste i okrągłe i nie wiem jak mogę jej oko wymodelować gdzieś tu na forum czytałam żeby dać rzęsy od wenatrznego kącika 8, środek 12, zew kącik 10mm, ale mam wątpliwości czy gdy na środek dam najdłuższe to oko nie będzie wydawało się jeszcze bardziej okrągłe i wystające? Jaki dać profil B czy lepiej C? z evo. Do tej pory robilam jej długościami 8,10,12 i przez to oczy wydawały się straszne:(

syrfi
02-07-2013, 01:53
Dziewczyny, Wy się znacie więc proszę o ocenę. Nie moich prac, bo ja się na tym nie znam.
Zapodałam sobie rzęski w zeszłym tygodniu i wyglądały tak:

P1030828.jpg | syrfina | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f4cf93e283f042c7.html)

Po tygodniu brak mi już rzęsek w wewnętrznych kącikach oczu :(. I powiem szczerze, że mi teraz znacznie wygodniej , ale czy to normalne by już po 2 dniach zaczęły wypadać?
I jeszcze jedno. Jak rozczesuję to mam wrażenie, że coś mi zaczepia o nie szczoteczka. Posklejane ze sobą w każdym razie nie są.

Cataleya 1981
02-07-2013, 08:52
Zdjęcie kiepskiej jakości - mało widać.
Wyglądają na w miarę równe, nie za długie.
W/g mnie jeśli o coś zaczepia szczoteczka to może być gdzieś sklejka (2 naturalne rzeski i 1 sztuczna). I Patrząc na zdjęcie na lewe oko to jednak chyba coś tam jest posklejane - ale jak mówię - słabe zdjęcie.

Co do kącików wewnętrznych to rzeski mogły sie odkleić bo np. były nieco za grube w stosunku do rzes naturalnych, albo nie dosc dokladnie odtluszczono w tym miejscu rzesy naturalne przed klejeniem, albo (skoro twierdzisz ze teraz ci wygodniej) pocieralas w tych miejscach oczy i się odczepiły. Podejrzewam, że masz założone rzęsy o podkręceniu C. Czasami przy takim podekręceniu rzęski w wewnetrznych kącikach łaskoczą w skórę nad okiem - co drażni i powoduje pocieranie. Możesz poprosić, żeby przy uzupełnianiu założyć na tym odcinku oka podkręcenie B - jest mniej podkręcone, nie łaskocze, a różnicy nikt nie zauważy ;)

syrfi
02-07-2013, 10:10
Dziękuję za szybciutką odpowiedz i radę. Co do posklejania to chyba jednak o to chodzi. Dziś wyrwałam sobie rzęskę bo mi zwisała w dół i za nic w świecie nie dała się zaczesać do góry. I co się okazało? Jedna sztuczna nawet nie na dwóch tylko na 3 naturalnych :(. Dwie wypadły samoistnie a trzymało się ( zwisało) na tej ostatniej. Na szczęście wyglądają jeszcze te rzęsy w porządku tylko się zastanawiam czy jest sens iść na uzupełnienie bo przy takim tempie ich odlatywania to podejrzewam, że za tydzień to całą robotę trzeba będzie zaczynać od nowa.

nitko
02-07-2013, 10:59
... a więc. jak Twoja pani zgrzeszyła z makijażem dalej tak samo jak poprzednim razem, to może HS4 po prostu wszedł z jej kosmetykiem w inną reakcję i klej puścił szybciej omijając fazę smoły z którą do Ciebie przychodziła.

radzę zrobić baaardzo dokładny wywiad z klientką, poszukać na rzęsach dowodów w postaci pozostałości kosmetyków, zrobić uzupełnienie w cenie niższej ale wyjaśnić klientce że jak nie będzie o rzęsy dbać i kredko-tusze tłuściochy omijać z daleka to będziecie się widywać częściej a ty sobie kupisz porche. zazwyczaj działa, ale jak pokazuje przykład mojej wspaniałej pani (z oczkami pomalowanymi za każdym razem na pandę) to nie zawsze.

Nadiuszko bardzo dziękuję za cenne porady. Pytałam panią wcześniej czy maluje rzęsy powiedziała, że nie, ale nie przyszło mi do głowy, że to może być od kredki, cieni czy kremów. A pani przychodzi do mnie czasami taka tłusta, że mi się nawet plasterki pod oczami nie chcą się trzymać...
Mam ją dzisiaj, więc dokładnie wypytam.

kamillxx
02-07-2013, 11:48
moje drogie jak sprawuje sie u was klej hs5 bo zauwazylam ze klientki szybciej traca rzeski niz po hs 4
potrzebuje polsekundowki ale zeby dobrze trzymal i szukam jakiegos zamiennika dla hs5 co polecacie?

śmieszna
02-07-2013, 12:22
ja polecam B Ultra+ :) z tych trzech HS4, HS5 i BU+ wg mnie na chwilę obecną najlepiej się pracuje na HS4, ale BU+ jest całkiem podobny :) Jeśli chodzi o trwałość wiązania to wszystkie trzy mają zbliżoną.

Patrycja_92
02-07-2013, 18:37
Ja co do kleju jeszcze się nie wypowiem bo nie wiem, ALE! Pragnę się pochwalić że jutro rano jade do naszej Nadii na szkolonko 1:1, juz sie nie moge doczekać, a podekscytowana jestem ze pewnie całą noc nie bede spać :D Chociaż to nie za dobrze, żebym na szkoleniu usypiała :D Bede rzęsowo pazurkowa, bo narazie jestem tylko pazurkowa :)Juz sie nie moge doczekać aż dorwe klientki i bede upiększać :))) :skacze:

nitko
02-07-2013, 18:39
Wrócę do mojej klientki, o której pisałam parę postów temu.
Rzeczywiście przyszła prawie łysa, zostało jej po 10-15 rzęs na oku po dwóch tygodniach od aplikacji. Powiedziała, że używa tylko linera i tego samego co zawsze, w ogóle kosmetyków nie zmieniła.
Zdjełam dokładnie makijaż płynem miceralnym, odtłuściłam podwójnie, primer podwójnie, starałam się dawać trochę więcej kleju, ale nie bardzo się dało bo HS-4 jest rzadki i nie chciałam jej sklejek przy powiekach dla odmiany zrobić. Martwiło mnie to, że jak czesałam co jakiś czas szczoteczką, to pare mi się obsypało, ale może je źle wkleiłam.
Skasowałam jak radziła nadiuszka, rozstałyśmy się w dobrej atmosferze mając obie nadzieję, że historia się nie powtórzy. A bardzo bym nie chciała, HS-4 klei mi się pięknie, szybko schnie więc nie skleja, nie zostawia grudek i czas aplikacji skrócił mi się znacznie.
Trzymajcie kciuki. -_-

Cataleya 1981
02-07-2013, 18:47
Dziękuję za szybciutką odpowiedz i radę. Co do posklejania to chyba jednak o to chodzi. Dziś wyrwałam sobie rzęskę bo mi zwisała w dół i za nic w świecie nie dała się zaczesać do góry. I co się okazało? Jedna sztuczna nawet nie na dwóch tylko na 3 naturalnych :(. Dwie wypadły samoistnie a trzymało się ( zwisało) na tej ostatniej. Na szczęście wyglądają jeszcze te rzęsy w porządku tylko się zastanawiam czy jest sens iść na uzupełnienie bo przy takim tempie ich odlatywania to podejrzewam, że za tydzień to całą robotę trzeba będzie zaczynać od nowa.

No to niedobrze z tymi sklejkami. Byłaś u początkujące stylistki ? Dlaczego pytam. Jak zaczynałam przygodę z rzęskami to każda uwaga od klientki była dla mnie cenną informacją. Wiedziałam wtedy nad czym mocniej popracować. Jeśli twoja babeczka jest poczatkująca to moze spokojnie powiedz do czego masz zastrzeżenia. Jesli wezmie sobie do serca i po uzupełnieniu bedzie lepiej to daj jej szanse :) Każdy się kiedyś uczył. Ale jeśli nadal będą sklejki i będzie się odklejać - poszukaj innej. Acha... nie chodz na klejenie rzes jak masz miesiączkę. Może się wydawac to głupie ale faktycznie rzęsy wtedy klejone gorzej się trzymają.

syrfi
02-07-2013, 19:44
Tak właśnie zamierzam. Dać jej szansę :). Zobaczymy co teraz wyjdzie. Czy jest początkująca? Nie mam zielonego pojęcia. Jedno jest pewne. U nas w mieścinie chętnych na takie usługi niezbyt dużo :(.
Tylko boję się czy będzie na czym założyć. W ciągu dnia kolejne rzęsy się posypały. I znów musiałam wyrwać bo mi w oko wchodziła. Majdała się jak na sznurku. I znów policzyłam 3 rzęski do jednej wklejki :(.

Cataleya 1981
02-07-2013, 20:10
Tak właśnie zamierzam. Dać jej szansę :). Zobaczymy co teraz wyjdzie. Czy jest początkująca? Nie mam zielonego pojęcia. Jedno jest pewne. U nas w mieścinie chętnych na takie usługi niezbyt dużo :(.
Tylko boję się czy będzie na czym założyć. W ciągu dnia kolejne rzęsy się posypały. I znów musiałam wyrwać bo mi w oko wchodziła. Majdała się jak na sznurku. I znów policzyłam 3 rzęski do jednej wklejki :(.

Nie wyrywaj tych rzęs bo długo się będą regenerować i odrastać. Jak juz musisz to weź 2 pensety np do brwi i przy lusterku z mocnym powiększeniem spróbuj chwycić za koniuszki tego co sie posklejało i ciągnąc na boki odklej to co dynda.

I zerknij w moją stopkę na link do artykułu o tym jak szukać stylistki...

syrfi
02-07-2013, 21:36
Przeczytałam i stwierdzam, że ta stylistka to niekoniecznie.
Oprócz sklejek to zdarzyło mi się, że 2 sztuczne miałam ze sobą sklejone. Taki znak V. Na dodatek jak zamykam oczy to mam wrażenie, że mnie kłują ( urażają ) w dolną powiekę. I są bardzo sztywne. Jak się je dotyka to ma się wrażenie, że się połamią :(. .
Na mapie z forum niestety mój region to jakiś taki pusty. Chyba do Krakowa bym miała najbliżej :). Trochę ponad 100 km :).
Szok normalnie. Nawet nie mam do kogo na poprawki iść :(.

iosa
02-07-2013, 21:49
nie wszystkie stylistki wpisały się na mapę. Załóż wątek że szukasz stylistki i podaj region, może się ktoś odezwie albo sprawdź na portalach z ogłoszeniami - tylko sprawdź dokładnie - napisz, zapytaj o wszystko.
na pewno kogoś znajdziesz.

nadiuszka
02-07-2013, 21:50
nitko, z tymi klejami nawet najrzadszymi tak jest że czasem trzeba wziąć więcej. ja mam klientkę której jak dam tradycyjną jedną kropelkę to jej się sypią ( a wszystkim się trzymają) a jak dam dwie to jest cacy i po 5 tygodni chodzi. Tyle że aby sklejek nie porobić to dłużej muszę przy każdej rzęsce odczekać. Odtłuszczanie w jej przypadku w ogóle nie ma znaczenia, mogę nawet 15 razy odtłuszczać.

może to taka jej uroda tej klientki? może po prostu musi być więcej kleju...

violcias
03-07-2013, 00:59
skończyłam właśnie czytać cały wątek ogólny , oczywiście cenne rady zanotowane :kwiatek::kwiatek: za co dziękuję
ale mam pytanie co do taboretu polecacie taboret kosmetyczny z regulacją w 3 płaszczyznach ale tak się zastanawiam czy to oparcie jest wam potrzebne ? jestem właśnie na kupnie takiego samego tylko bez oparcia , myślicie że też by się sprawdził Proszę o radę :D strasznie boli mnie kręgosłup robię jeszcze długo i to pewnie główny powód a drugi to zwykły taboret od którego po paru godz boli mnie też ..... nie powiem brzydko co :P

marchewkowy_las
03-07-2013, 01:48
Martwiło mnie to, że jak czesałam co jakiś czas szczoteczką, to pare mi się obsypało, ale może je źle wkleiłam.


dobrze, że zmartwiło, takie rzęski nie będą dobrze się trzymały, spróbuj dawać więcej kleju.

iosa
03-07-2013, 08:57
były już rzęsy z nutrii, były z dzika
widziałyście rzęsy z odnóży owadów?

Cataleya 1981
03-07-2013, 09:28
widziałam gdzies kiedyś... aż mnie dreszcz przeszedł :blink:

Mysiaczeq
03-07-2013, 09:32
ja np nie slyszalam o nutrii i dziku ale widzialam owadzie nozki ;D a i widziałam jeszcze 100% rzęsy ludzkie :D

bombelkowa
03-07-2013, 09:51
Viola, bierz z oparciem.. wierz mi, że po paru godzinach pracy się przydaje :ok::ok:



ciekawe co jeszcze nas czeka :skacze: owady fuu..

Martyna:)
03-07-2013, 13:18
DZiewczyny !

Mam problem z dobraniem rzęs jeśli chodzi o urodę "Szwedzką" jasne wlosy, brwi. :huh:

Czy zrobic początkowo henne rzes i potem aplikowac czarne rzesy czy radzicie sobie w inny sposób? Nie chciałabym żeby rzęsy wyglądały komicznie.:D

Izi
03-07-2013, 17:31
Martyna ja bym dała rzęski brązowe dla takiej kobitki. U "jasnych" wyglądają rewelacyjnie.:D

Iwona Oleksy
03-07-2013, 19:14
Zgadzam się z Izi - czekoladowa-czerń jest świetna i nie będzie aż tak dużego kontrastu między jej karnacją a rzęsami.

Co do henny, przed 1szym zalozeniem ok, jesli ktos lubi, ale przy uzupelnieniu nowo odrosniete rzeski beda i tak naturalnego koloru - więc moim zdaniem zbędny zabieg (chyba ze ktos robi to ze względu na dolne rzesy, lub slabo widzi jasne rzeski)

Joannah
03-07-2013, 23:36
Ja mam pełno dunek, u mnie sprawdzaja sie poprostu cienkie rzesy 0,10 0,12 i 0,15 nigdy nie zakladam grubszych

mucha
04-07-2013, 00:46
rzęsy z owadzich nóżek ... be.... że ktoś dał sobie je przykleić .. ?

nadiuszka
04-07-2013, 08:03
iwona1988, nie zgodzę się co do tej henny.

gdy klientka ma bardzo jasne rzęsy TRZEBA wykonać hennę lub farbę kilka dni przed aplikacją rzęs. powodów jest kilka:
1. przy aplikacji będziemy widzieć do czego kleimy
2.nie będzie wrażenia że rzęsy wiszą w powietrzu
3. dolne rzęsy również się zafarbują i nie będzie wrażenia że mamy tylko i wyłącznie rzęsy górne na oku.
4. przy odrastaniu rzęs farba trzyma się jako tako nawet po miesiącu i nie ma wrażenia "łysego" oka gdy rzęski już w iluś tam procentach wypadną i klientka nie będzie musiała oczu malować.
5. małe rzęski które pominiesz przy aplikacji będą służyć Ci dobrą służbę dodając objętości zamiast wyświetlać braki.

mogłabym jeszcze wymieniać ale uważam że nawet te 5 powodów powinny wystarczyć aby się przekonać do pomalowania rzęs blond przed aplikacją, chociażby na kolor brązowy czy grafit.

Mysiaczeq
04-07-2013, 08:31
Przedłużanie i zagęszczanie rzęs szkodzi zdrowiu! - Sexymamy.pl (http://www.sexymamy.pl/Przedluzanie-i-zageszczanie-rzes-szkodzi-zdrowiu_a1242)
co wy na to?

nadiuszka
04-07-2013, 09:04
a co tu za dużo sądzić? świętą racją jest to że formaldehydy szkodzą zdrowiu i tyle na ten temat. ALE kiepska woda, pestycydy z jedzenia, konserwanty i tp TEŻ szkodzą i to jeszcze bardziej. Więc to jest takie straszenie dla kobiet które żyją sterylnie i nagle im przyszło do głowy rzęski założyć. Ja tam dbam o moje zdrowie, zdrowo się odżywiam i tak dalej, ale rzęsy noszę. W końcu na coś trzeba umrzeć :leze: Ale raczej wątpię że uda mi się zgon zaliczyć od rzęs, no chyba że z zachwytu tchu mi zabraknie.

iosa
04-07-2013, 09:26
ameryki pani redaktor nie odkryła. Szkoda że nie dała informacji na jakie badania się powołuje. Toż każda stylistka uprzedza swoje klientki o tym że nie wolno przeciążać mieszki włosowe, że klej może wywołać alergię i że należy dbać o higienę oka. Bo dbanie o higienę podczas zabiegu to przecież standard.
Ja tam jestem przekonana o tym że żaden z tuszów do rzęs nie da nam efektu takiego jaki daje przedłużanie rzęs. No chyba że ma ktoś wolną godzinkę codziennie z rana żeby tuszować, rozdzielać i znowu tuszować i znowu rozdzielać.. :skacze:

Joannah
04-07-2013, 23:51
"Redektorka zapomniała dodać o pewnym szczegule:) Otóż prawie każdy klej do przedłużania rzes nie powinien być stosowany w Polsce. Praktycznie kazdy klej zawiera cyjanopan i zazwyczaj niczym się nie róznią od tzw. kropelki. Kleje z tym składnikiem nie są nie nie będą nigy dopuszczone do obrotu w UE."

A co myslicie o tym komentarzu?

AnastazjaB
05-07-2013, 01:09
"szczegule"

Jak ktoś próbuje wtrącić swoje 3 grosze i rzuca takim bykiem dla mnie od razu traci wiarygodność, niezależnie od tego co napisze...

Z takimi pytaniami można bez problemu zwrócić się do każdego większego dystrybutora materiałów do przedłużania rzęs. Nie powinno być problemu z uzyskaniem odpowiedzi.

tomaszka
07-07-2013, 18:49
Zgadzam się z Anastazją, bardzo jestem wyczulona na byki. :placz:

leahh
09-07-2013, 19:22
Dziewczyny, pocieszcie mnie, po jakim czasie byłyście zadowolone ze swoich prac rzęsowych oraz odczuwałyście przyjemność z wyklejania? Jestem po 3.aplikacji i powiem Wam, że coraz bardziej tego nie cierpię, marzę tylko o tym, aby skończyć rozpoczętą aplikację...

violcias
09-07-2013, 19:58
leahh ja jestem po ok. 7 aplikacji, ale dalej nie jestem do końca zadowolona z efektu, choć widzę już różnicę .... co do przyjemności to mam ją jak dziewczyny patrzą w lustro i buźki same się im śmieją :) w trakcie aplikacji też nie mam przyjemności ale to dlatego że jeszcze trwa to bardzo długo i wszystko mnie boli :(

leahh
09-07-2013, 20:10
leahh ja jestem po ok. 7 aplikacji, ale dalej nie jestem do końca zadowolona z efektu, choć widzę już różnicę .... co do przyjemności to mam ją jak dziewczyny patrzą w lustro i buźki same się im śmieją :) w trakcie aplikacji też nie mam przyjemności ale to dlatego że jeszcze trwa to bardzo długo i wszystko mnie boli :(

To trochę mnie pocieszyłaś, ja jestem po 3. nie licząc kursowych i po prostu z każdym dniem coraz bardziej się załamuję. Widzę jak tutaj większość dziewczyn kocha wyklejanie rzęsek, a ja...szkoda słów. Ciężko jest wykonywać coś, co nie sprawia w minimalnym stopniu radości.

iosa
09-07-2013, 20:14
ja po 3 aplikacji zwątpiłam w to że się nadaję. To może jakaś kryzysowa jednak jest ta 3cia? później było już lepiej więc się nie załamuj tylko klej dalej

Izi
09-07-2013, 20:28
leahh u mnie przełomem było przejście na klej szybkoschnący. I to jakoś na 3 czy 4 aplikacji;) Dwie z moich klientek to dziewczyny po kursie 1:1 obie nie kleją i nie chcą już tego robić, ale żadna z nich nie wykleiła nawet 10 osób. Znajdź sobie jakieś spokojne i cierpliwe ofiary i ćwicz - "daleko jeszcze?" - to najgorsze co można usłyszeć na początku, przynajmniej mnie strasznie to irytowało i załamywało. Zobaczysz że z każdą aplikacją będzie różnica, jestem tego pewna.

Cataleya 1981
09-07-2013, 20:32
Hmm... ja miałam kryzys chyba między 5 a 10 aplikacją. Były momenty że łzy mi stały w oczach i miałam ochote z rykiem walnąć pęsetami. Przełom nastąpił między 15 a 20 aplikacją. Teraz jest dużo lepiej, znalazlam swoje ustawienie łóżka i zeszłam z 4h aplikacji na 2,5-3. Momentami nadal psioczę, ale najczęściej wtedy kiedy mi się babeczka rozgada, jej powieki rozedrgają, a ja próbuje upolować pojedynczą rzęskę ;)
Myślę, że po kolejnym szkoleniu jeszcze przyspieszę.

Nie martwcie się dziopy, będzie coraz lepiej :D :piatka:

Aaaa, no tak.. oczywiście przejście na klej szybkoschnący znacznie zwiększa komfort i skraca czas pracy.

sztynka
09-07-2013, 20:42
Ja też miałam tzw."przełom" Na początku załatwiłam sobie kilka modelek za 50 zł, które nie psioczyły i leżały cierpliwie przez 4 godziny aplikacji i 3 godziny uzupełnienia. Po jakiejś 5 aplikacji chciałam zrezygnować, bo dodatkowo jeszcze mam uczulenie na klej do rzęs, prawie każdy. Ale moja szefowa wtedy umówiła mi pierwsze 2 klientki w gabinecie. Zabieg trwał 3 godziny, ale skasowałam 150 zł i ten banan na twarzy klientki-bezcenne. Potem było co raz lepiej. Teraz zeszłam z czasu do 2 godzin nowa aplikacja i 1-1,5 godziny dopełnienie po 3 tygodniach. Przekonałam się do rzęs. Może ich nie kocham tak jak np. paznokci, czy stóp, ale lubię je już bardziej. Z tym, że j szkolenie robiłam bo mi PUP finansował i mi 500 zł zostało do wydania po prostu, a nie, że z pasji czy chęci. Będzie lepiej dziewczyny, ale podstawą są najwyższej półki produkty. Przede wszystkim pęsety i płatki pod oczy.

leahh
09-07-2013, 21:07
Ja robiłam na razie za darmo i boję się brać jakiekolwiek pieniądze, z drugiej strony produktów ubywa, a i tak już masę pieniążków na to poszło :( Zastanawiam się czy od kolejnych osób nie brać np. 20-30 zł, żeby chociaż na materiały było.
Z drugiej strony mam wrażenie, że jak robię za darmo, to "klientki" robią mi wielką łaskę, że w ogóle się godzą. Dzisiaj wyklejałam dziewczynę ponad 4 h, bo naprawdę starałam się przyklejać do każdej rzęsy, a nie omijać połowę, co chwila narzekała, a jak zobaczyła efekt, to stwierdziła, że chciała bardziej widowiskowy, chociaż przed zabiegiem dokładnie wypytywałam ją, co chce i twierdziła, że codzienny, więc wyklejałam 8,10 i trochę 12 na zewnętrznych. I na koniec najlepsze: wyjęła tusz i je wymalowała!!! Chociaż mówiłam, żeby tego nie robiła!

kiwaczek2
09-07-2013, 21:42
Leahh - za darmo robisz obcej kobiecie? dobrze rozumiem? ja za darmo to jedynie mamie i najlepszej psiapsiółce ;) a że robią łaskę - to jasne. domyślam sie ze wiedzą że ćwiczysz, skoro za darmo. no to uważają , że są górą i lepiej wiedzą.

co do przyjemności - ja zupełnie inaczej niż wy. od mojej pierwszej rzęsy się w tym zakochałam. po prostu uwielbiam sobie siedzieć we własnym świecie i dłubać.

a ty czemu tego nie lubisz? bo kiepko ci idzie? czy długo? czy nie jesteś pewna? czy co? bo gdzies chyba powód musi być.

leahh
09-07-2013, 22:53
Leahh - za darmo robisz obcej kobiecie? dobrze rozumiem? ja za darmo to jedynie mamie i najlepszej psiapsiółce ;) a że robią łaskę - to jasne. domyślam sie ze wiedzą że ćwiczysz, skoro za darmo. no to uważają , że są górą i lepiej wiedzą.

co do przyjemności - ja zupełnie inaczej niż wy. od mojej pierwszej rzęsy się w tym zakochałam. po prostu uwielbiam sobie siedzieć we własnym świecie i dłubać.

a ty czemu tego nie lubisz? bo kiepko ci idzie? czy długo? czy nie jesteś pewna? czy co? bo gdzies chyba powód musi być.


To takie znajome znajomych- ale tak, pierwsze trzy aplikacje stwierdziłam, że będzie ok jak poćwiczę bez kasy. Teraz mam umówionych kilka osób już za jakieś drobne kwoty i powiem szczerze, że mega się boję, że ktoś powie, że nie zapłaci tych 30 zł, bo brzydko, krzywo i w ogóle.

Dlaczego nie lubię? Bo jestem nerwus i niecierpliwa ;) Idzie mi kiepsko, spodziewałam się lepszych efektów, dodatkowo nudzi mi się to wyklejanie...

Gorzkajakmokka
09-07-2013, 22:58
Bierz kasę za produkty chociaż bo zbankrutujesz :piatka:

iosa
09-07-2013, 23:09
hehhhh, ta praca jednak dla cierpliwych jest. Sama musisz zdecydować czy chcesz w to dalej brnąć.
Masz kontakt z instruktorką? Mi po kryzysie bardzo pomogła moja instruktorka ( forumkowa Meraszka), cierpliwie tłumaczyła i dodawała otuchy i ciągle podkreślała dużą wiarę we mnie i w moje umiejętności. Może powinnaś porozmawiać z instruktorką? pokazać jej swoje prace i pomyśleć co można jeszcze ulepszyć?

nie rób za darmo!!! ja nawet od moich najlepszych psiapsiółek brałam na materiał! no chyba, że finanse nie są dla ciebie ważne.

Więcej pewności siebie i będzie dobrze

Cataleya 1981
10-07-2013, 00:32
Pierwsze 10 aplikacji zrobiłam za darmo koleżankom. To był z jednej strony mały strzał w kolano, bo jak przyszło uzupełnić materiały i kupić nowe które już widziałam że będą potrzebne, to kilka stówek popłynęło. Ale z drugiej strony część z nich ściągnęła koleżankę, koleżanka następną itd. Po tych 10 aplikacjach podniosłam cenę już na 150zł żeby nie bawić się w instytucję charytatywną. Niektóre z dziewczyn zrezygnowało (bo nie miały kasy na regularne uzupełnienia, albo nie były do końca zadowolone). Bardzo mnie podciągała na duchu i dopingowała Agulaaa, czym mnie mega zaskoczyła, bo przecież jestem kursantką jej konkurentki ;) Kilka jej podpowiedzi znacznie ułatwiło mi pracę :piatka:

Suma sumarum po 4 miesiącach od szkolenia mam 10 stałych klientek i pomaleńku ich przybywa, a wraz z nimi pieniążków na kolejne szkolenie ;)

mini89
10-07-2013, 13:50
Laski kleiłam Panią w czwartek, a dziś do mnie dzwoniła że nie ma rzęs..... że większość jej spadła. Używałam nowego kleju HS-4, wszystko odtłuściłam jak należy i nie wiem co się stało.
Czy Primer lub odtłuszczacz mogły się przeterminować ?....
Przychodzi w sobotę na poprawkę.

też mi mowila w wywiadzie to że jak robi paznokcie to słabo jej sie trzymaja bo ma tłustą płytkę, miesiączki nie miała, alergii tez nie. Zdrowa jak ryba.

---------- Dodano o godzinie 12:50 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:39 ----------

udało mi się znaleźć parę waszych postów z takimi przypadkami.... zobaczę co i jak w sobotę.

Zestresowałam się strasznie, pierwszy raz cos takiego mi się zdarza :(

karchola
10-07-2013, 13:57
Akcesoria do rzęs - primer, cleaner mają ok 6mscy ważności więc możliwe również, że rzeczywiście primer stracił już swoje właściwości

mini89
10-07-2013, 14:31
Zamówiłam nowy primer i odtłuszczacz, tylko nie wiem czy do piątku przyjdą, mam nadzieje, że tak.

---------- Dodano o godzinie 13:31 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:27 ----------

Teraz mam jeszcze większy stres, dziś mam inną klientkę na uzupełnienie lub nową aplikacje, ona sama jeszcze nie wie czego chce :D ....i teraz czy te moje produkty co mam się sprawdzą.... muszę coś innego wykombinować ..

nadiuszka
10-07-2013, 15:24
nie przesadzajmy z tą rolą primera i cleanera w aplikacji. jak zaczynałam robić rzęsy nikt nie miał pojęcia ani o jednym ani o drugim a rzęsy się klientkom trzymały po 3-4 tygodnie.
teraz mam wszystko i najlepsze kleje a i tak zdarzają się panie które po 2 tygodniach przyjdą bez rzęs.

mini, jak pani rzeczywiście nie ma nic to uzupełnij ją w ramach reklamacji. jeżeli będzie ta sama akcja po kilku dniach to podziękuj pani ładnie za współpracę. nie ma co się doszukiwać przyczyn jeżeli po zmianie produktów i zrobieniu w ramach reklamacji sytuacja się nic nie zmienii.

Mysiaczeq
10-07-2013, 16:07
ja tez tak mialam po prostu hs4 jest klejem ktorego trzeba troszke wiecej dac na rzeske

nitko
10-07-2013, 19:30
Mini89 też miałam podobny przypadek z HS-4, ale tylko u jednej klientki, porządnie odtłuściłam i dałam trochę więcej kleju, aż się klientce rzęsy do płatków poprzyklejały. Minął tydzień i nie dzwoni (odpukać).
Natomiast jeśli chodzi o klejenie rzęs, to mimo że do perfekcji jeszcze sporo mi brakuje i kleje około 3 godzin, to muszę przyznać że uwielbiam to robić, chociaż czasem kręgosłup boli. Klejenie mnie uspokaja, odpoczywam przy tym, czasem tylko cichutko klnę pod nosem jak trafi mi się "wiercąca" klientka.
Leahh myślę, że cierpliwość w tej pracy to podstawa, jeśli jej nie ma to człowiek się wkurza i praca idzie gorzej. Uwierz, z biegiem czasu będzie Ci szło coraz lepiej i zobaczysz efekty. Ja ćwiczyłam na rodzinie i koleżankach od znajomych brałam kasę. Mówiłam im, że robię woniej bo mam mniejszą praktykę a chce zrobić dokładnie i wkleić dużo rzęs bez sklejek. Zadowolone klientki są najlepszą motywacją do dalszych zmagań. Powodzenia życzę.

meraszka
10-07-2013, 23:46
u jednej mojej wystarczyła zmiana rzęs na grubsze o oczko- z 0,15 na 0,2 i trzyma się wreszcie jak powinno... a kombinacje zaczęłyśmy od zmiany kleju, podwójnego odtłuszczania, rodzaju rzęs... i dupa! wystarczyła zmiana na grubsze i noszą się idealnie ;)

Cataleya 1981
12-07-2013, 14:51
Przyszły mi deseczki szklane ^_^
Podwędziłam pomysł miss loli bo mnie szlag jasny trafiał jak po 2-3 krotnym przyklejeniu paseczkow z rzęsami do dłoni/szkiełka nie chciały się przykleić już do niczego.
Deseczki szklane w sklepach jak na złość były we wzorki owocowe, warzywne itp, a ja chciałam białe lub chociaż przezroczyste. Zamówiłam na allegro podstawki pod znicze :leze: o wymiarach 14x25 za 4zł/szt. Sa na tyle małe, że spokojnie mieszczą się z prawej strony głowy klientki, a na tyle duże że wchodzi 5 kompletów rzęs, wlepka wymienna na klej i jeszcze w sumie coś by weszło :) Na deseczkę z kolorowymi rzęskami jeszcze wejdą 2-3 komplety norek, a na deseczkę "C" wejdzie komplet C 0,12 którego mi brakuje.

NARESZCIE PORZĄDECZEK :skacze::skacze::skacze:
Miss lola - dziekuję za pomysł :piatka:

Poniżej efekty:

iosa
12-07-2013, 15:09
fantastyczny pomysł:) I super to wygląda - niezły porządek:)

mi też się ten sposób spodobał ale nie widziałam deseczek nigdzie więc zaprzyjaźniłam się z taką piękną okrągłą szybką, która była paterą na owoce. Podoba mi się z tym praca. Faktycznie te przyklejane paseczki po jakimś czasie przestają się przyklejać już a podklejanie ich jest wkurzające. Do tego zanim przeniosłam się na szybkę, 3 razy rozwaliłem sobie paseczek rzęs gdyż zahaczałam lewą dłonią o nie.

Gorzkajakmokka
12-07-2013, 15:10
Super sprawa :) Chociaż ja to już mam w wyobraźni obraz tego jak taka jedna spada mi a podłogę... :D a ostatnio spadanie, wylewanie i inne takie to moje drugie imię :)

Fajny taki porządeczek :) A gdzie to późiej układasz? Chyba trzeba mieć dużo miejsca bo ani jedno na drugie... a Obok siebie to już kawał przestrzeni :):crazy:

Cataleya 1981
12-07-2013, 15:21
Mam 2 półki na regale tylko na "sprawy rzęsowe" - tak na wyciągnięcie ręki koło stołu kosmetycznego. Trzymam tam - jedną na drugiej. Jedynie żeby rzęsy się nie pogniotły podkładam między deseczki klocki zrobione z 2 sklejonych ze sobą grubszych filców pod krzesła w kształcie prostokątów. Rzęski do dołu - więc sprawa kurzu załatwiona :)

mini89
12-07-2013, 16:42
Cataleya 1981 u mnie wygląda to tak jak na Twoim 1 zdjęciu, jak nie gorzej :D bajzel na kółkach :D, taśmy już nie mają takiego kleju jak za pierwszym użyciem, też myślę co tu zadziałać żeby zrobić porządek, ale szybciej mi idzie jak mam rzęski na ręku przyklejone a nie gdzieś dalej ....

Honey
12-07-2013, 17:54
Rewelacyjne te deseczki :)

miss lola
12-07-2013, 21:13
Moja deseczka też ma owoce :) Jednak ja kleje po drugiej stronie (białej) bo tamta jest chropowata i paski słabiej się trzymają. Kupiłam ją w sklepie gospodarczym. Co do przechowywania chyba już pisałam.. Mieści się w kuferku na samej górze. Nic się nie kurzy i rzęsy się nie wyginają ;)
Cataleya 1981 super Ci to wyszło, zobaczysz jak skróci się Twój czas pracy :)

kiwaczek2
12-07-2013, 21:25
jak się skróci czas pracy? wg mnie wyjdzie na to samo czy nie? bo ma je poukładane tj w paletkach rozmiarowo.
Cataleya - wykładasz obie deseczki jak kleisz na łożko?

iosa
12-07-2013, 21:44
no ja mam wrażenie że czas lekko mniejszy przez to, że klej masz koło rzęs więc droga rzęsa- klej - powieka jest krótsza ( niż w przypadku w którym rzęsy były na czole klientki a klej koło głowy)

ja to jeszcze muszę popracować nad nie gadaniem w trakcie - to mi czas skróci :)

kiwaczek2
12-07-2013, 21:52
ah no chyba że wcześniej bylo na ręku, to tak :D ale myślałam że Cataleya nie trzymała pasków na dloni , stąd pytanie

Cataleya 1981
12-07-2013, 22:02
jak się skróci czas pracy? wg mnie wyjdzie na to samo czy nie? bo ma je poukładane tj w paletkach rozmiarowo.
Cataleya - wykładasz obie deseczki jak kleisz na łożko?
Nie Kiwaczku. Biore jedną. Na kazdej mam inne podkrecenie w roznych grubosciach. Jedynie kiedy kleje C to wyciagam z kuferka podkladke silikonowa i na nia przekladam troszke rzesek podkrecenia B do wewnetrznego kacika - o ile widze ze rzeski C by zawadzaly o skore i mogly powodowac skrobanie paznokciem potem.

kiwaczek2
12-07-2013, 22:12
no właśnie włanie to też mnie nurtowało :) bo ja też mieszam przy mocnym C, wiec i tak trzeba odkleić. ok kumam.:-P

Mysiaczeq
13-07-2013, 11:11
potrzebuje rady, klientki narzekaja ze rzeski leca :( klej hs-4 odtluszczam po dwa razy i primer tez 2x :( masakra :(

mini89
13-07-2013, 13:39
Mysiaczeq no ja mam to samo...zaczynam się zastanawiać czy może jakiś wadliwy klej HS-4 mi się trafił, a dopiero co kupiony...

dziś uzupełniałam tą Panią co pisałam wcześniej po 9 dniach od aplikacji i ubytki wyglądały jak po 4-5 tygodniach... :(
juz zapowiedziałam klientce że następnym razem zrobimy na innym kleju... chciałam na HS-5
mam tylko nadzieje, że zaraz nie zaczną mi dzwonić inne klientki że cos sie dzieje...tfuuu tfuuu .....

Gorzkajakmokka
13-07-2013, 18:44
Ja tez mam wrażenie, że niektórym jakoś gorzej się trzymają. A mam stałe klientki- więc wiem jak im się potrafiły trzymać. Zmieniłam klej z Golda na uB+ i hs5 chociaż w większości używam ten pierwszy. U niektórych ujdzie, ale mam dwie które mnie załamały.

kamillxx
13-07-2013, 22:40
no to jaki klej najlepszy i z od jakiego sprzedawcy?
na hs4 przychodzily po 1.5 miesiaca i jeszcze mialy rzeski...
a po hs5 taie wyiliniale po2 tygodniach...
dzisiaj probowalam na hs4 jakos szybciej wiazal moze dlatego ze moi sie konczy ?
musze doonac wybory jaki klej teraz ma byc szybki jak hs5 i tzrymac dlugo;)

Cataleya 1981
13-07-2013, 22:52
jakieś 3 tyg temu w akcie rozpaczy kupiłam HS4 z magniticy. Wszystkie swoje kleje zostawiłam w innym miescie i nie mialam wyboru. O dziwo skubany naprawde dobrze trzyma, choc gestnieje na szkielku szybciej niz HS4 czy Ultra Plus B z NL.

Mysiaczeq
14-07-2013, 00:27
ja mam evoski i jakos tak polubilam sie z nim, nie wiem juz gdzie przyczyna lezy :(

mini89
14-07-2013, 09:01
też mam z evo

bombelkowa
14-07-2013, 10:40
dziewczyny, a jak przechowujecie klej?
mój się np ugotował w salonie :/: ale odkąd trzymam go w tej termicznej torebeczce jest ok :)

Cataleya 1981
14-07-2013, 12:19
Ja trzymam wszystkie kleje razem z primerem i cleanerem w pudełeczku na dolnej polce w lodowce. Wyciągam jakieś 15 min przed użyciem tylko to co potrzebuję. jak muszę wynieść je z domu to w termicznych woreczkach, a pudełko opatulone w materiał żeby jak najdłużej utrzymało chłód.

blue
14-07-2013, 16:12
Cześć dziewczyny.
Czy któraś z Was miała prośbę o stylizacje rzęs na Kim Kardashian ?
Jeśli tak jak sobie z nią poradziłyście ?
pozdrawiam :)

Cataleya 1981
14-07-2013, 20:14
Dla mnie średni pomysł. Stylizacja zalezy od ksztaltu oczu klientki. To ze sie jej zalozy aplikacje "na Kim K." nie znaczy ze bedzie miala oczy jak ona. Poza tym skad wiadomo jakie rzesy zaklada stylistka Kim ? :)

blue
14-07-2013, 20:32
Pytam czy mialyscie taki przypadek. Ewentualnie jak to przeszlyscie :). Troche poszukalam wnecie i z tego co sama kim sie wypowiadala to ze sama sobie klei w paskach przycina i wycina. Mniejsza o to. Chodzi mi o to ze juz 2 razy mialam pytanie o tego typu stylizacje i zastanawialam sie czy moze ktoras z was probowala wykonac podobna stylizacje metoda 1:1

Gorzkajakmokka
14-07-2013, 22:18
Podejrzewam, że to chodzi raczej o gęstość hollywooda w którym w sumie kształt można podpracować pod oko :D ale może się mylę :D

blue
14-07-2013, 22:53
http://www.internationalreporter.com/wp-content/uploads/2012/06/Kim_Kardashian.jpg

Mniej więcej o coś takiego. Nigdy nie eksperymentowałam jeszcze w ten sposób.
Angielki mają na prawdę różne życzenia :P Więc już różne ciekawostki słyszałam.
Ale z tą całą Kim to nie wiem. Na mój rozum to można zrobić przeplatanie krótkie i dość długie ... ? Czy ta metoda się jakoś specjalnie nazywa hollywood jak tu piszecie ?

bombelkowa
14-07-2013, 23:13
ja tam słyszałam, ze Kim ma norki.. a do tego je maluje :strach:

mucha
15-07-2013, 00:39
To takie znajome znajomych- ale tak, pierwsze trzy aplikacje stwierdziłam, że będzie ok jak poćwiczę bez kasy. Teraz mam umówionych kilka osób już za jakieś drobne kwoty i powiem szczerze, że mega się boję, że ktoś powie, że nie zapłaci tych 30 zł, bo brzydko, krzywo i w ogóle.

Dlaczego nie lubię? Bo jestem nerwus i niecierpliwa ;) Idzie mi kiepsko, spodziewałam się lepszych efektów, dodatkowo nudzi mi się to wyklejanie...


leah :D jakbym czytała o sobie. Nerwus, niecierpliwiec... kiedy skończę, bo już zaczyna się wiercić, że nie wyjdzie.....

Rzęs za darmochę zrobiłam 3 czy 5, w tym dwa full sety reszta uzupełnienia, pÓźniej było kilka do zdjęć. Od razu ustaliłam cenę. Patrzyłam na rzęsy klientki i jeżeli miała więcej niż przeciętnie informowałam, że może być dłużej ale za to efekt będzie kapitalny...leżały cierpliwie. Dziś wiem jak wielkie babole robiłam, a one mimo to były szczęśliwe.
W rzęsach miałam ponad pół roczna przerwę. Znudziło mi sie ...? nie wiem do dziś.

Ale jednego dnia zadzwoniła nowa pani, zapytała czy jeszcze robię, no robię... po kilku dniach kolejna.... zamówiłam nowy klej....
Ale tak naprawdę pokochałam rzęsy po kursie u Pinoczetki. I cieszy mnie niezmiernie to, że zawsze mogę do niej napisać czy zadzwonić z problemem i zawsze mi pomoże podobnie jak dziewczyny z Evo czy Wy tutaj. mam problem nie jestem sama, nie musze rzucac pęsetami (szkoda pęset ;) )


Rzęsy Kardashian bardzo mi się podobają. Czekam na taką klientkę. Chciałabym spróbować takie wykleić. Chyba sobie kupię jakieś na pasku do kubka przykleję, wykleję i zobaczę jak to sie po długości rozejdzie ;)

Cataleya Piękne te Twoje deseczki. też patrzyłam na te podstawki do zniczy ( hihi) ale jednak za duże. Mi się na stole koło głowy jedna otwarta kasetka mieści a dwa ja jeżdżę też do klientek wiec tak kilka nie dałabym rady wozić. Przeklejam je na drugą stronę klapki kasetki, bo muszę mieć wszystkie po prawej inaczej gniotę nadgarstkiem.... na kasetce C mam też kilka pasków B doklejonych i podwójnie ścinane mieszam wszystko misz masz ale pod ręką. :skacze: trzymają się tej przezroczystej klapki, zamykam i nic się nie gniecie nie kurzy ...

a przeklejam je, bo nie widzę rzęs jak są w pełnej kasetce, za czarno ;)



edit: przepraszam za podwójny post , myślałam że edytuję :(

Happyhandy
15-07-2013, 09:21
Mucha, robię dokładnie tak samo jak Ty:D

karchola
15-07-2013, 13:59
Mnie jako leworęcznej jakoś strasznie przeszkadzały brzegi kasetki ;) No i wolę deseczki wszelkiej maści bo z reguły są ciężkie, łatwo się nie przesuwają gdy chcę wziąć rzęskę w przeciwieństwie do paletek

Cataleya 1981
15-07-2013, 14:44
Karchola zgadzam się. Paletki jak dla mnie są za lekkie i ciągle mi się przesuwają. Szklane płytki swoje ważą, sa stabilne. A jeszcze jak je położę na silikonowej podkładce to już jakby były przyklejone do leżanki.

No ale co kto lubi prawda ? :)

EDIT:
Usłyszeć od profesjonalnej wizażystki, że dawno nie widziała tak dobrze zrobionych rzęs (malowała do ślubu moją klientkę) - bezcenne ! A jak podbudowuje i motywuje do dalszej nauki ! :D

marchewkowy_las
15-07-2013, 20:56
blue, na tym zdjęciu, co wkleiłaś, pani Kim ma przyklejone sztuczne rzęski na pasku. jest taka opcja u was na wyspach jak Let's go, proponują m.in. rzęski na pasku, czas 10minut, cena około 70zł :) klientka zadowolona i ma właśnie taki efekt, tylko że krótkotrwały. jeżeli zrobić 1:1, to trzeba najpierw zrobić te dłuższe "promyczki". żeby były bardziej widoczne, musi być różnica około 3mm. może stworzę coś takiego w wolnym czasie, to wstawię zdjęcia.

Cataleya, ka wyklejam swoje duże kamyczki agatu podobnie, bardzo wygodnie :ok: a ten pomysł z filcem pomiędzy deskami jest świetny :* ty to od początku ładnie kleiłaś rzęski. może dlatego, że miałaś dobrą instruktorkę (poznałam ją, jest bardzo zdolna i posiada ogromną wiedzę), a może dlatego, że masz wrodzony talent do rzęs, jak nasz forumkowy Kiwaczek2 :) jeżeli wizażystka się zachwycała, to oznacza, że poleci cię swoim klientkom i będziesz miała więcej pracy :D

Cataleya 1981
16-07-2013, 13:57
No i stało się.... 28 lipca idę na szkolenie z objętościówek u Aguliii :woot:
Robimy 2 dniowe rozbite w czasie. 2 dzień 13 lipca :skacze:

marchewkowy_las
16-07-2013, 14:42
Cataleya, no to będziesz nas czarować objętościówkami :skacze: Agulaaa to świetny instruktor :ok:

iosa
16-07-2013, 15:04
Cataleya 1981:ok:
zazdroszczę - ja się wybieram dopiero pod koniec sierpnia więc jeszcze sporo czasu przede mną :(

Cataleya 1981
16-07-2013, 15:24
iosa - ja miałam iść we wrześniu dopiero, ale Agulaa ma nawał szkoleń i klejenia, więc potrzebuje pary rąk do pomocy. To i szkolenie zostało maksymalnie przyspieszone :P
Nie dała mi wyboru i wrzuciła na głęboką wodę (wepchnęła? hyyyy :skacze:)

Jutro mam uzupełniać jej stałą klientkę o "mongolskich" oczach rzęskami o profilu L, na których będę pracować po raz pierwszy...

no risk, no fun.. ha ! :D

kiwaczek2
16-07-2013, 15:45
super nowina!

u mnie nikt objętościówek nie chce ze wzg cenowych....ah te baby

Gorzkajakmokka
16-07-2013, 16:39
Cataleya 1981:ok:
zazdroszczę - ja się wybieram dopiero pod koniec sierpnia więc jeszcze sporo czasu przede mną :(
O kurde ile czekania. Ja pamiętam że niecałe pół miesiąca miałam i wysiedzieć nie mogłam tak chciałam żeby w końcu już to szkolenie przejść.

kiwaczek2
16-07-2013, 17:09
dobrze że ja mam wrodzony talent (hahah Marchewkowa:skacze:) i na szkolenie nie muszę. bo tez bym sie nie mogła doczekać tj to było z podstawowym. człowiek się napali i odlicza tylko dni.

Cataleya 1981
16-07-2013, 17:15
Widzisz Kiwaczku, ty masz talent wrodzony, a inne dziopy (tak jak ja) muszą bulić za naukę :leze:

Niesprawiedliwość ;) :skacze:

kiwaczek2
16-07-2013, 17:21
tak na poważnie to ja bym poszła, choćby po to by się dowiedzieć rzeczy których mój talent nie wie:P ale klientek brak, wiec nie widzę sensu po prostu . a ty jak masz to pewnie śmigaj - zazdroszczę.

iosa
16-07-2013, 19:04
ja pod koniec sierpnia ( o ile meraszka czasem będzie dysponować) bo prawie na cały sierpień wybieram się za granicę więc się nie da.
tez nie mam klientek na objętościowe aplikacje - ale szkolenie chcę mieć:) bo ja ambitna bestia jestem i chcę dużo wiedzieć.:skacze:

bombelkowa
16-07-2013, 19:11
u mnie na objętościówkę przeszło 80% :ok:
jak spróbowały to nie chciały zmienić..
pierwsze uzupełnienie proponowałam w cenie 1:1, informując, że później jak się zdecudują na 3d to będzie drożej.. no i się zdecydowały :)

tomaszka
16-07-2013, 22:22
Super podejście. :ok:

wisienkakwspz
17-07-2013, 14:17
Ja w sumie mam sporo klientek na objętościówki :) I też zbieram kaskę, żeby się doszkolić u którejś zdolniachy :D

A i się pochwalę, że popróbowałam klejenie z pierścionkiem i przyspieszyło mi to czas pracy dobre 15-20 min :skacze:

kiwaczek2
17-07-2013, 15:10
ale przy rzęsach gdzie? też na dłoni przyklejone?

wisienkakwspz
17-07-2013, 16:36
Zapomniałam - tak, rzęsy na dłoni przyklejone ;) jakoś mi tak najwygodniej, może dlatego, że tak się uczyłam :P A sposób na osłabienie kleju na paskach mam taki, że sobie potem taśmą podklejam i jest git majonez ;)

Cataleya 1981
17-07-2013, 17:03
J a z pierscionkiem nie moge, kataru dostaje :)

EDIT: znalazłam takie coś, rzęski 0,05 ?
http://allegro.pl/rzesy-mink-mix-8-10-12mm-super-miekkie-gr-0-05-i3355005831.html

Co myślicie ? Wzięłam paczkę na próbę :)

Gorzkajakmokka
17-07-2013, 21:02
Takie są w evo. Ja je brałam na allegro i obiecywany skręt C okazał się J/B ;(

mucha
18-07-2013, 01:16
I są dłuższe niż w evo czy noble o jakieś 2 mm.

śmieszna
18-07-2013, 12:58
a widziałyście je gdzies o profilu D?

Gorzkajakmokka
18-07-2013, 13:03
A te Evo to nie takie c/d? Widziałam chwilę więc mogę się mylic.

Cataleya 1981
18-07-2013, 13:06
A te Evo to nie takie c/d? Widziałam chwilę więc mogę się mylic.

evo ma 0,05?

Gorzkajakmokka
18-07-2013, 13:52
Mam wrażenie, że to są te same, ale oni po prostu sobie określili tę grubość jako 0,05.

Zresztą pewnie niedługo do Ciebie dotrą to sama ocenisz.

---------- Dodano o godzinie 12:52 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:36 ----------

Zrobiłam zdjęcia moim tanim-cieniaskom i może faktycznie one 0,05? Ja to kiepska w tym jestem <torba>.

Na zdjęciu z pojedyńczymi rzęskami porównanie do 0,07 bis'owskich- tylko takie miałam z tych cieńszych. Oba skręty niby C... :D

I tam jeszcze druga paletka fajnych cieniutkich rzęsek, tanie były, ale jak zwykle skręt do bani.;(

kiwaczek2
18-07-2013, 14:34
Cataleya - to te same . a czy 0,05 to się przekonasz. zawsze ściemnieją. jeszcze się mogą okazać 0,10;)

a skręt niesamowity widzę :)

marchewkowy_las
19-07-2013, 17:37
ja c ciekawości teraz pomacałam, porównałam te stars color "0,05 bez wyraźnego skrętu", od nadiuszki Bis 0,07 profil B i z Noble 0,07 profil B. najbardziej wyrazistą nasadę mają rzęski z Noble, jakby grubszą. stars color i Bis mają identyczną grubość. stars color są bardziej w czerń, bis bardziej w brąz, a noblowskie bardziej w grafit-granat. wszystkie w dotyku wydają identyczny dźwięk, wszystkie w dotyku są "plastikowe" - to jest specyficzne uczucie, kiedy się przesuwa palcem po rzęskach, palec się ślizga z lekkim "skrzypem", oj, ciężko to opisać.. a w miękkości bardziej mi się spodobały Bis i Noble. w pracy wszystkie te rzęski lubię. bardzo dobrze się na wszystkich pracuje, wszystkie są posłuszne i długo się trzymają :)

nadiuszka
19-07-2013, 18:29
Alu a porównałaś kiedyś Noble a BIS 0,07? Noble są grubsze razy 2 ;) ale kolor rzeczywiście piękny. Noble Mink i BIS Silk wyglądaja identycznie....

Cataleya 1981
19-07-2013, 19:54
Przyszły mi noreczki z natural lashes :serce: czekam na okazję żeby wykleić :P
A tak poza tym dzisiaj cierpię.... wykleiłam dziś 3 nowe aplikacje, wczoraj wieczorem jedną, jutro rano czeka mnie jeszcze jedna. Mój kark odmawia posłuszeństwa i boli :/:

agaciorka93
19-07-2013, 23:28
Dziewczyny mam pytanie co zrobic gdy z platka straszliwe wylewa mi sie kolagen i platek przez to podchodzi za bardzo do góry ?

Robiłam dzisiaj rzęski i cały czas ta się działo musiałam je sciagnac i podleic zwyklą taśmą bo mi przez to znajoma bardzo płakała i rzęski aż zamokły, przez co też boje się że nie bedą sie rzęsi trzymac :(

iosa
20-07-2013, 00:21
kup sobie płatki hydrożelowe - z nich się nic nie wylewa - po pewnym czasie ten żel pęcznieje, ale się nie wylewa i nie podrażnia tak oka

dzikakura
20-07-2013, 00:37
Te star colorsy, to takie 0,06 dziewczęta, ale to tak na oko:D:D:D.
A 0,1 ki ze star colorsów tyż są nie moge powiedzieć gdzie, bo to nie ten wątek, domyslcie się:), a i też ten dobry skręt, czyli między C a D

Kolagen szczególnie latem w trakcie klejenia się wylewa, bo ciepło dolnej powieki działa na niego. W trakcie aplikacji agaciorka parę razy pytaj kobity czy jej nie szczypie i nie drażni i ściągaj te płatki, najlepiej na zamkniętym oczku i kciukiem i wskazującym wycisniej nadmiar kolagenu. Potem lekko unies powiekę górną (niech dalej klientka ma zamknięte oczęta) i podklej płatek, jeśli trzeba po pol godzinie powtórz operację, bo rozumiem, że te płatki masz i chcesz je wykorzystac.

Rzeczywiscie płatki hydrozelowe mniej podrazaniają latem. Zawsze te z kolagenem możesz sobie zostawić na zimę.

Wstawię coś, co? Bo tak głupio,że nic

Numer 1 Mieszanka 0,1 nek i 0,12 tek profil C -objętościówka. Tak BTW ta klientka mnie rozczuliła. Jeździ na wózku i narzeczony ją wniósł i położył u mnie na wyrku, ładne, nie? "Przed" nie moja praca

Numer 2 Przekleństwo stylistek- ja nie znoszę takich rzęs, ale też je trzeba wyklejać. Rzęsy Pań wiekowo-50 plus, opadająca powieczka. Krzyżujace się dość gęste i króciuteńkie, brrrr. Te resztki "przed"to sprzed 2 miesięcy i jeszcze się trzymają. Metoda Ultra Light Effect rzęsa Mink Premium 0,07 profil B

mucha
20-07-2013, 01:48
Dziewczyny mam pytanie co zrobic gdy z platka straszliwe wylewa mi sie kolagen i platek przez to podchodzi za bardzo do góry ?

Robiłam dzisiaj rzęski i cały czas ta się działo musiałam je sciagnac i podleic zwyklą taśmą bo mi przez to znajoma bardzo płakała i rzęski aż zamokły, przez co też boje się że nie bedą sie rzęsi trzymac :(

Ja przed nałożeniem płatka odciskam nadmiar kolagenu w chusteczkę lub ręcznik jednorazowy. Stosuję metodę Nadiuszki czyli odciąganie płatka po zamknięciu oczu i super jest.

Dzięki Nadiuszka i Kiwaczek za rady :ok:

kiwaczek2
20-07-2013, 10:31
tak tak Agaciorka usuwaj z krawędzi nadmiar kolagenu, po prostu ściśnij i odciągnij. no i może za blisko linii wody oka kleisz płatki i dlatego tak szybko wypływa. spróbuj na zamkniętym oku pociągnąć płatek minimalnie w dół.
a najlepiej kup inne :D

agaciorka93
20-07-2013, 11:11
Dziekuje Wam za cenne rady na pewno z nich skorzystam :*

Kupie inne i ffaktyczni te zostawie sobie na zime jak radzisz kurko :*

kiwaczek2
23-07-2013, 10:02
Wisienka - no niestety spróbowałam i nic. pierścionek i rzęsy na dłoni. po pierwsze dłoń mam pod kątem więc ciężko mi sięgnąc do rzęs. po drugie ile to kleju trzeba nalać do pierscionka by móc zanurzyć rzęsę, ze 3-4 krople chyba. a wtedy , przy moim adhd , boję się że rozleję.
więc niestety po 5 min zrezygnowałam :D

Gorzkajakmokka
23-07-2013, 11:11
A ja ostatnio mam jakiś dramat klejowy.
Jakoś wolniej mi wiążą i ogólnie gorzej mi się pracuje. Nie wiem czy to jakieś letnie przesilenie. Moje lub mojego kleju, ale ja dziękuję... wczoraj to już mało nie ryczałam nad aplikacją.

Cataleya 1981
23-07-2013, 13:41
A ja ostatnio mam jakiś dramat klejowy.
Jakoś wolniej mi wiążą i ogólnie gorzej mi się pracuje. Nie wiem czy to jakieś letnie przesilenie. Moje lub mojego kleju, ale ja dziękuję... wczoraj to już mało nie ryczałam nad aplikacją.
przy tych temperaturach biore nowa krople kleju co ok 15 min bo po tym czasie jest dramat z lepkością.

Gorzkajakmokka
23-07-2013, 13:45
U mnie w pokoju w którym robię nie jest szczególnie ciepło. Cieplej bywało w zimie jak grzałam ostro kaloryferem ;p :D
Trzymam je w woreczkach a już zaraz po wyciągnięciu i daniu kropelki mam wrażenie , że jest jakiś bunt na pokładzie. Ni zastyga tak jak powinien i te rzęsy mimo przytrzymania chwilę potrafią lecieć w bok. Nigdy tak nie miałam :o

wisienkakwspz
23-07-2013, 14:08
kiwaczek no widzisz, to musisz szukać dalej najbardziej optymalnej metody ;) Mi dobrze z tym pierścionkiem, tylko jak za dużo kleję to mi oczy zaczynają łzawić :(

Co do kleju to nie zauważyłam, żeby mi coś gorzej wiązało, teraz mam hs4 z evo, kleiłam też na d+ w upałach, z tym, że zawsze mam wiatrak włączony, może to to ;)

A i jeszcze co do tych rzęs to z ciekawości zrobiłam porównanie evoskich mink 0,07 B, silk 0,1 C i star color, ale kupionych w evo i wyszło mi, że te star color to rzeczywiście grubość jakaś 0,06-0,05, a skręt jak evoskie C-D ;)

karchola
23-07-2013, 19:51
Gorzka ja dziś miałam to samo... albo nie chciały się kleić albo obracały się jak chciały.. Może gold w takie upały nie daje rady

Gorzkajakmokka
23-07-2013, 23:15
Gorzka ja dziś miałam to samo... albo nie chciały się kleić albo obracały się jak chciały.. Może gold w takie upały nie daje rady
No właśnie ja po wiernym użytkowaniu Golda przerzuciłam się ostatnio na UB+ i hs5- kupowane nie tak dawno...

mucha
24-07-2013, 14:43
Wisienka - no niestety spróbowałam i nic. pierścionek i rzęsy na dłoni. po pierwsze dłoń mam pod kątem więc ciężko mi sięgnąc do rzęs. po drugie ile to kleju trzeba nalać do pierscionka by móc zanurzyć rzęsę, ze 3-4 krople chyba. a wtedy , przy moim adhd , boję się że rozleję.
więc niestety po 5 min zrezygnowałam :D

Kiwaczek2 ja miałam podobne obawy, że się wyleje, ale po zakupie odpowiedniego pierścionka i nie ma szans żeby wypłynęło. Zdjęcia w załączniku. Tam jest jedna kropla, trochę mi sie więcej nalało bo podeszło powietrze w buteleczce, zazwyczaj daje mniej i ten klej się tak fajnie rozchodzi. Kieliszek zawsze miałam pod kątem, zeby klej był na boczku ścianki pierścionka. Wytrzymuje dłużej niż na kamieniu, ale z racji alergii musiałam przejść na kamień. A rzęsy musiałam przyklejać do palca wskazującego, bo też dziwnie wyginam rękę i opieram ją o czoło klientki.


U mnie w pokoju w którym robię nie jest szczególnie ciepło. Cieplej bywało w zimie jak grzałam ostro kaloryferem ;p :D
Trzymam je w woreczkach a już zaraz po wyciągnięciu i daniu kropelki mam wrażenie , że jest jakiś bunt na pokładzie. Ni zastyga tak jak powinien i te rzęsy mimo przytrzymania chwilę potrafią lecieć w bok. Nigdy tak nie miałam :o


Uh ja miałam to samo z HS-5.
Wczoraj miałam ekspresowe uzupełnienie po 4 tygodniach, bo pomyliłam się z godziną umówionej klientki i miałam tylko godzinę na uzupełnienie. wprawdzie 1:1 ale dzięki Bu+ dał radę. Schnie kapitalnie. Dziękuję Edytko że mi go poleciłaś. :skacze:

Doszedł do mnie Gold. wkładałam go termotorebki i był niedokręcony :( i teraz nie wiem co nim .... a w lodówce 5 otwartych klei.

gonia1203
24-07-2013, 15:46
Dziewczyny co poradzicie na taka sytuacje:

Dziewczyna do tej pory miala zakladane 0,25 C, dlugosc 16,17 strasznie sztywne. Przyszla do mnie ale miala masakre na oczach, grudy kleju, coś ją kłuło itp

Pokazałam jej rzęsy najgrubsze jakie mam to 0,20 długość 14mm i zgodziła się na takie.

Jej rzesy naturalne w masakrycznym stanie wykleilam 100% w godzine, miala wyraźne dziury itp.
Mowilam ze dobrze byloby zeby troche odpoczely lzejszymi, wyszla zadowolona a dziś dzwoni żebym zamówiła grubsze i dłuższe bo te są dla niej za mało wyraźne... i już je pomalowała.
nie chce jej bardziej zniszczyć rzęs naturalnych myślałam o jakiejs umowie dla niej do podpisania żeby poźniej nie było na mnie niedlugo to jej juź nic nie zostanie
I jak jej liczyć tą drugą aplikacje poprawkową skoro ona tamte oglądała i na takie się zgodziła, żałuje że nie pokazałam jej rzęs naturalnych po zdjeciu:nie_powiem:

Poradzcie coś bo nie wiem co robic w takiej sytuacji :(

mucha
24-07-2013, 16:57
Ja bym zamówiła dłuższe ale nie grubsze. Powiedz, że u Twojego dostawcy grubszych nie mają a na innych nie robisz. Jak pozwoli rzęsom odrosnąć będą wyraźne, bo będzie ich więcej. Bardziej rzuca się w oczy krótki gęścioch niż pajęczak


Nie schodź z ceny niby dlaczego? Wykleiłaś w 100%. U mnie klientki płacą za tygodnie. Reklamację uwzględniam jak np po tygodniu rzęsy lecą.


Oczywiście oświadczenie o obciążeniu.

Byłabym wdzięczna również, jakby któraś z Was wkleiła zdjęcie swojego oświadczenia.

Honey
24-07-2013, 17:22
Ja rowniez bylabym wdzieczna :)

Cataleya 1981
24-07-2013, 20:31
Dziewczyny czy któraś z was (z Krakowa) nie była by chętna na modelkę na najbliższą niedzielę na moje szkolenie z objętościówek u Aguli ?? Nie mam modelki a Agulaaa nie zdąży załatwić po powrocie ;(

Jak do jutra tutaj nie znajdę to w "akcie desperacji" idę szukać na wizażu :/:

marchewkowy_las
25-07-2013, 02:16
Gonia, ja mam dwie klientki, które noszą rzęski na oku do 17-ek, tylko ze kleimy norki i robimy stylizacje objętościowe. klientki doceniły niesamowitą różnicę, mają długie, mega czarne i wyraźne rzęsy, ale teraz to są w stanie otworzyć oczy :) bo z poprzednimi rzęsami ciężko im było.

jeżeli jesteście kursantkami Noble i z jakichś powodów nie macie wzoru oświadczenia, to proszę napisać do chłopaków lub swojej instruktorki, doślą na maila. nie mogę tego tu udostępnić, bo te formularze były naszą wspólną pracą, całym zespołem trudziliśmy nad ich powstaniem.

leahh
25-07-2013, 12:30
Dziewczyny czy któraś z was (z Krakowa) nie była by chętna na modelkę na najbliższą niedzielę na moje szkolenie z objętościówek u Aguli ?? Nie mam modelki a Agulaaa nie zdąży załatwić po powrocie ;(

Jak do jutra tutaj nie znajdę to w "akcie desperacji" idę szukać na wizażu :/:


Ja jestem z Krakowa i ja bym mogła ;)

Cataleya 1981
25-07-2013, 13:24
Ja jestem z Krakowa i ja bym mogła ;)
O aniele ! Dawaj na priv nr telefonu :*

violcias
26-07-2013, 00:19
też bym była chętna na rzęski , ale już za późno :/:

Cataleya 1981
26-07-2013, 11:56
też bym była chętna na rzęski , ale już za późno :/:
Dzwonilam do Ciebie w czwartek bo mi Marchewkowy wyslala namiary ale nie odbieralas :) zobacze co sie da zrobic bo mam 2 dni szkolenia wiec moze jedna na jeden druga na drugi. A w niedziele jakby co dalabys rade ? Drugi dzien szkolenia mam 13 sierpnia.

AnastazjaB
26-07-2013, 13:35
gonia1203 - ja miałam ostatnio coś podobnego ;) Babeczka 0,2 i 0,25 na oko 15stki J. Jeszcze mówiła, że tym razem cieńsze zakładała, bo normalnie woli grubsze.. opowiadała o jakiś kłodach przy których 0,2 wygląda jak mgiełka...

Dała mi na alikacje 1,5h bo nie ma czasu, spóźniła się ok pół godziny, po obejrzeniu tego co miałam stwierdziła, że takich cienkich i podkręconych to chyba nie chce (0,2mm, B).
No, ale że gdzieś miała jechać to jednak się zdecydowała. Wykleiłam w ok. 1,5h z 80% rzęs samymi 0,2mm, 12-13-14mm, B. O dziwo ani rzęsy po tamtych klockach nie były szalenie zniszczone, jedynie zwichrowane dość mocno, a sama moja aplikacja też nie wyglądała na jej oku karykaturalnie (chociaż nawet jak dam sie namówić to nie przyznaje się, że to wyszło spod moich pęset... :P).

Ma mi dać znać czy będzie chciała do mnie chodzić na stylizację i co mam jej dokupić z rozmiarów. Dam do podpisania oświadczenie o szkodliwości takiego obciążenia i tyle :) Są gusta i guściki, nie wnikam głębiej...

Nie powinnam zgadzać się na taka stylizacje, ale klientka zdawała się w pełni świadoma tego wyboru, nosząc takie rzęsy od iluś lat.
Pierwszy raz tez słyszałam z pierwszej ręki o legendarnych kępkach klejonych do skóry i rzęs na jakiś super glue trzymający spokojnie z 2-3tyg. Chyba jakaś protoplasta stylizacji rzęsa w rzęsę...

-----------------------
edyt.

Catalaya_1981 - szkoda, ze mnie nie zapytałaś (na forum coś ostatnio mało zerkam), mam wolna niedzielę... Mogłabym bez problemu ściągnać to co mam i byś mogła przy okazji poszaleć z kolorami, cyrkoniami itp. :P

violcias
26-07-2013, 13:58
Cat masz teraz tyle chętnych modelek że chyba musisz zrobić jeszcze jakieś szkolenie :P

AnastazjaB
26-07-2013, 21:54
a dlaczego nie? bus 14zł, 1,5h i na miejscu. Taki problem to nie problem :)

Joannah
26-07-2013, 22:26
A ja mam super patent na klej latem, WIATRAK!!! eureka!
Podstawiam wiatrak 0,5m od klientki i jade z koksem.

Honey
27-07-2013, 12:01
Ja tez uzywam wiatraka :) Agulusia mi poleciła.

bombelkowa
27-07-2013, 12:21
też mam wiatrak.. tyle, że oczy mi łzawią :/:

AnastazjaB
27-07-2013, 23:32
a ja mam w mojej norce tak zimno, że jak siedzę w krótkich spodenkach i krótkim rękawku po godzinie zaczynam marznąć i szukać swetra ;)
Okno otwarte oczywiście :)

Poważnie, jak wychodzę z bloku to uderza fala ciepłego powietrza dopiero :D

Gorzkajakmokka
28-07-2013, 00:10
a ja mam w mojej norce tak zimno, że jak siedzę w krótkich spodenkach i krótkim rękawku po godzinie zaczynam marznąć i szukać swetra ;)
Okno otwarte oczywiście :)

Poważnie, jak wychodzę z bloku to uderza fala ciepłego powietrza dopiero :D
Ale ja bym dziś CI tę norkę chętnie podkradła :):skacze:

agacinka
28-07-2013, 11:34
Hej Dziewczyny! :) Dopiero zaczynam i wczoraj pierwszy raz kleiłam po kursie koleżance. Zrobiłam jej wczoraj jakąś 1/3 rzęs, dzisiaj będziemy kończyć. Może i głupie pytanie, ale wolę zapytać: Czy nakładając dzisiaj primer wśród już kilku założonych rzęs nie narobię bałaganu? :)

bombelkowa
28-07-2013, 12:30
nie narobisz..
na kursie nie uczyli uzupełniać?

marchewkowy_las
28-07-2013, 15:23
Anastazja, zazdroszczę :D bo klej uwielbia, kiedy jest zimno, wtedy dobrze się klei, i aplikacja dłużej się trzyma :ok:

Mysiaczeq
28-07-2013, 18:03
oo bombelkowa wlasnie mnie uswiadomila ze mnie tez na kursie nie uczyli uzupelniac :O

agacinka
28-07-2013, 19:46
Jeśli chodzi o uzupełnianie, to było to raczej omawiane. Dużo było informacji, jak na jeden dzień. Nie byłam pewna. :)

Poza tym koleżance rzęsy już wykleiłam. Ale klej jaki zamówiłam, to jakiś bubel. Z Evo D+. Zasychał mi w moment na płytce. Wstrząsałam go baaardzo długo i ciągle to samo. :| Pieniądze zmarnowane, a najbardziej głupio mi wobec koleżanki, bo mam wrażenie, że klejone rzęsy na ten szajs zaraz jej wypadną... Chciałam zamawiać z Noble, jak resztę rzeczy, ale to co mi odpowiadało akurat było wykupione i dopiero na dniach będzie dostępne w sprzedaży. :[

apelujemy o kulturalne wypowiedzi i zainteresowanie sie całym wątkiem

mucha
28-07-2013, 22:55
agacinka Nie podoba mi się poziom Twojej wypowiedzi. Nie dość że z lenistwa nie przeczytałaś nawet 3 stron do tyłu to do tego obsmarowałaś oraz pochwaliłaś firmę o której nie masz zielonego pojęcia.

Nawet nie byłaś łaskawa oby zobaczyć co jest w menu forum.
odsyłam do lektury:

Rzęsy - Forum Paznokcie Wzorki.Info (http://forum.wzorki.info/rzesy/)



ps. Evo i Noble to dokładnie te same bardzo wysokiej jakości produkty. Nie jestem Instruktorem ale na zdrowy rozsądek też wybrałabym D+ dla studentek, sama na nim kleiłam alergiczkę i tylko Twój brak umiejętności zaważył na tej negatywnej opinii.

Tak się nie robi -_-

Jeżeli uważasz, że klej jest wadliwy zgłoś to swojej Instruktorce która zgłosi wadliwy produkt do Sprzedawcy a nie piszesz o szajsach i wywalonych pieniądzach.

bombelkowa
28-07-2013, 23:02
poza tym.. klej nie lubi wysokich temp i przy 36 stopniach będzie Ci szybko zasychał..wystarczy poczytać i poszperać.. :nie_powiem:

nadiuszka
29-07-2013, 08:32
zgadzam się z Muchą. mimo tego iż jestem instruktorką Noble to ta wypowiedź o kleju Evo nie zabrzmiała ładnie.
podejrzewam że nie skonsultowałaś się z nikim dokonując zakupu, a to jest błąd albo Twój albo Twojej instruktorki.

zgadzam się z bombelkową. są upały i nawet mój sprawdzony klej w klimatyzowanym pomieszczeniu świruje.

wrzuć na luz i jak chcesz otrzymać fachową poradę na forum, to o nią poproś, jak chcesz wylać żale co do produktu to w wątku firmy i na pewno coś z tym porządnego zrobią, no chyba że chcesz obsmarować firmę, ale w takim przypadku moderatorzy będą czujni ;)

kamillxx
29-07-2013, 23:40
moje drogie klientka chce rzeski brazowe do tej pory nosila czarne na jakie lepiej sie zdecydowac ombre z brazem czy cale braz?co radzicie?;)

dzikakura
30-07-2013, 02:06
kamilxx-a jak typ urody? Jak blondynka, to wziełabym ombre z brązem, jak ruda, to brązowe całe, ale to tylko sugestia, sa gusta i gusciki.

mucha
30-07-2013, 02:07
Ja nosiłam ombre brąz. Cudo! Brąz widać było na słońcu, w pomieszczeniu były bardziej czarne.

Mysiaczeq
30-07-2013, 08:16
ja jestem zakochana w ombre <3

iosa
30-07-2013, 11:21
dark brown są śliczne i bardzo ładnie wyglądają na oku.
Kleiłam je na szkoleniu i wszystkim efekt się podobał. Tylko teraz jakoś nikogo na nie namówić nie mogę :(


a tak przy okazji - robienie klientek w bambuko chyba nigdy się nie skończy

89 zł za 60 rzęs z futra norki - aplikacja 1:1

http://gruper.pl/x.php/1,46416/Krakow-Studio-Makijazu-Permanentnego-Artline-przedluzanie-rzes-metoda-1-1-przy-uzyciu-futra-norki.html?utm_source=newsletter-krakow-2013-07-30&utm_medium=e-mail&utm_term=krakow&utm_campaign=eeac3e37e5c956cdf4a4f20139fba25f&grid=1643582

śmieszna
30-07-2013, 13:05
Ja nosiłam brązowe, a jestem brunetką i mam brązowe oczy :) To moje najulubieńsze i właśnie myślę zakupić sobie nową paletkę tylko na własny użytek :)

kamillxx
30-07-2013, 14:09
pani lat 62 farbowana na blond :-) mowila ze swoje rzesy kieds malowalaa na braz wiec moze cale braz?

AnastazjaB
30-07-2013, 19:04
Mnie strasznie denerwuje na gruperach i inny zakupach grupowych to, że wstawiają zdjęcia stockowe :/ W ogóle nie lubie gdy ktoś reklamuje swoje usługi lub produkty nie swoimi zdjęciami tylko stockami...

Ładny obrazek, ładny makijaż/rzęsy itp. a na miejscu buble.

Tutaj gruper dał ostro plamę, nie skonsultował sensowności oferty (nie każdy musi się znać) i oferta jest co najwyżej zabawna dla kogoś kto ma jakiekolwiek pojecie...

carmenita
30-07-2013, 19:12
Dziewczyny plisss doradźcie mi! :/ koleżanka pisze czy zrobiłabym jej rzęsy na jej materiałach i ile bym za to wzięła... a ja nie mam pojęcia na ile coś takiego wycenić... :/ nie mówię, że to głupi pomysł, bo generalnie nic nie tracę a mogę zyskać tylko za ile...?

kiwaczek2
30-07-2013, 19:25
kamillxx - to tak jak moja mama wiekowo mniej wiecej. i też tleniony blond. chętnie bym jej zrobiła brąz a ona upiera się przy czarnych i wygląda dość fikuśnie :D pomieszaj ombre i zwykły brąz jak sie nie możesz zdecydować.

carmenita - w sumie materiały nie są drogie na 1 aplikację więc odejmij ze 30zł od swojej ceny i już.w sumie to i mniej, bo juz kiedys dziewczyny liczyły że 1:1 to koszty z rzęsy 15zł. chyba że bardzo chcesz jej kleić to wtedy więcej.

Star Lash Academy
30-07-2013, 19:56
ja jesli kleje kolezanki po fachu to licze im -20 zl za material 1:1 30 zl 2:1, i minus 20 zl bo ze siedzi w tej branzy czyli za rzesy 1;1 na ogol 160 zl a 2:1 ok 200 zl

Ewi89
31-07-2013, 23:40
Bardziej doswiadczone koleżanki wspomnialy kiedyś coś o małych podarunkach dla klientki
30ml Vichy płyn micelarny to świetny pomysł...tylko czy nie zadziała źle na klej?
właśnie znalazłam coś takiego na allegro i kombinuje troszkę :)

kiwaczek2
31-07-2013, 23:44
on jest beztłuszczowy lub prawie. nic sie po nim nie dzieje. ja daję cataleya daje. w rossmanie są tez te ich płyny miceralne (.....de loop) w mini wersjach po 3zł.bez tłuszczu jest na nich napisane.

Agula Hol
01-08-2013, 17:29
Ja daję każdej klientce ten płyn z Vichy 30ml gratis. I jest jak najbardziej wporządku :) zakupiłam 100szt żeby mi nie zabrakło :P

mucha
02-08-2013, 18:36
Dziewczyny plisss doradźcie mi! :/ koleżanka pisze czy zrobiłabym jej rzęsy na jej materiałach i ile bym za to wzięła... a ja nie mam pojęcia na ile coś takiego wycenić... :/ nie mówię, że to głupi pomysł, bo generalnie nic nie tracę a mogę zyskać tylko za ile...?

Ja byłam u dziewczyny żeby mi zrobiła rzęsy. W związku z tym, że jestem alergiczką, założyła na moją prośbę na moim kleju. I w związku z tym, że miała tylko 0,20 grubość oraz C i J z Secret Lashes, robiła też na moich rzęsach. Zapłaciłam 100% ceny z cennika. Zrobiła to na moją prośbę więc dlaczego miała wołać taniej ??
Samo to że się zgodziła wystarczyło.

Sama nie wiem czy ja bym komuś zrobiła na innych materiałach ;) a już za tańsze pieniądze na pewno nie. Klej to inna sprawa.

kamillxx
03-08-2013, 11:39
a tak z innej beczki potrzebuje dobrego oswietlenia do klejenia rzesek takie aby nie wydzielalo ciepla
i pasowalo do robienia pazurkow
czego wy uzywacie? co jest godne polecenia?
szukam jeszcze dobrego kleju szybkiego ostatnio kleilam na hs5 ale szybciej one po nim wypadaly co polecicie?
plis doradzcie cos bo dzisiajmusze zamowic...

Mysiaczeq
03-08-2013, 11:45
ja tez mialam ten problem z hs5 zamienilam na hs4 i jestem w nim zakochana, a do rzesek uzywam lampki takiej kreślarskiej przykrecanej

kiwaczek2
03-08-2013, 11:45
Lampka czolowka na glowe. Ub+ poki co to dla mnke jedyny najlepszy.

kamillxx
03-08-2013, 11:56
kiwaczek dasz linka do tej lampki a klej w evo czy noble?

violcias
03-08-2013, 19:57
ja mam lampkę ledową z activ ale na allegro też je widziałam, używam do rzęs i paznokci :ok: uwielbiam ją
a klej ... lubię hs4 bardzo

nadiuszka
04-08-2013, 07:18
hs4 trzyma dłużej niż hs5. sprawdzone i stwierdzone.

kiwaczek2
04-08-2013, 10:30
Lampke kupilam w cqstoramie ;)
Klej akurat ub+ mam z evo. Ale mam nadzie ze noble jest identyczny bo bede zamawiac. A hs5 do bani wielkiej. Lubie tez silver z looksus. Teraz poluje na golda.

ania38
04-08-2013, 15:03
a dla mnie klej hs5 kupiony w Evo jest najlepszy,pracuje mi się na nim rewelacyjnie:)

kamillxx
04-08-2013, 16:27
hs5 jest ok pracuje sie super ale rzeski po nim sie sypia
hs4 jak mialam wiecej niz polowe wolno jak dla mnie wiazal,jak sie juz konczyl i bylo cieplo wiazal szybciej ,ale po nim rzeski trzymaly dlugo
potrzebuje kleju szybkiego dlugo trzymajacego czyli idealu:D
zamowilam juz up b z noble zobaczymy....

nadiuszka
04-08-2013, 18:16
a może byś tak wymieszała te 2? już byś miała ideał ;)

kiwaczek2
04-08-2013, 20:54
A czy hs5 z evo nie rozni sie od tego z noble?

marchewkowy_las
05-08-2013, 23:32
nie roznia sie :)

Ewi89
06-08-2013, 22:38
ja dzis robiłam rzęski koleżance i z moje strony to pieknie wygladało [jak na mnie] równo w jedną strone i nawet sklejek nie było i czułam pełen sukces! :)
Do czasu aż koleżanka otworzyła oczy i z tych 10mm i 12mm od polowy oka bylo widać same zakonczenia tych rzęs :(
takie prześwity straszne,tracę już nadzieje!
Może spróbuje jeszcze z takich gotowych mink tak? Taki mix długości, coś polecacie?

kiwaczek2
06-08-2013, 23:00
Ze rzadko? Pajak wyszedl czy co?

Ewi89
06-08-2013, 23:08
dokładnie pająk :/: strasznie to wyglądało, mam już dość ciężkich początków :P

AnastazjaB
07-08-2013, 02:22
Pewnie masz skręt J (A) lub rzęsy sypane mają często słaby skręt. Opcjonalnie większość rzęs kupowanych na allegro (po 20-30zł za pudełko) mimo opisanego C to takie około J. Jeżeli w dodatku koleżanka miała opadające rzęski w dół no to mamy właśnie taki efekt ;)

Na początek polecam sobie kupić mixa 0,15mm skrętu paletkowego B i C (diamond silk lub mink premium). Spróbować raz tak, raz tak i zobaczyć efekt.


Kursik był u kogo? :)

Ewi89
07-08-2013, 05:10
ehh już nie ważne u kogo bo i tak się czuje jak samouk już :D

kiwaczek2
07-08-2013, 10:45
ale czasem pająk wychodzi też jak rzęsy są rzadkie a długie. zrób krótsze i zobacz. i wyklej wszystko wszystko. i pokaż foty. cięzko gdybać.

sztynka
07-08-2013, 13:48
Mam takie pytanie. Przyszła do mnie klientka z resztkami rzęs od kogos tam pseudo i rzęsy były wy tuszowane. Wkurzyłam się, ale zmyłam to ustrojstwo i oczom nie wierzę, a tu posklejane gluty , rzęsy grube, twarde i OMG . Mówię, że jej nie dopełnię, tylko zdejmujemy i nowa aplikacja, zgodziła się. Piękne były rzęski, gęste, kleiłam 0,15 C 11 i 13, oraz w kąciku 8 0,20, bo mi się skończyły 0,15. Zawsze daję gwarancję na rzęsy 7 dni, że mają być wtedy idealne. Wiadomo kilka rzęsek wypadnie, ok. Jeszcze nie miałam reklamacji, a tu zonk. Dzwoni klientka, że jej 5 rzęs zostało, więc ją umówiłam na poprawkę i faktycznie. Nie wiem, czy to jej wina, czy możne moja? Bo przecież używałam removera w dużej ilości, żeby te gluty osunąć, więc może nie zdążył odparować? Dodam, że rzęsy wypadały sztuczne, nie te naturalne. Klej noble sensitive. Wiem, że klej jest lekki, ale u innych pań 3-4 tygodnie i połowa rzęs zawsze jest. Co mogło być przyczyną? Teraz jej założyłam na kleju z Evo, D+.

sylla
07-08-2013, 13:49
Co znaczy pająk? Co i czego to określenie?
Tak z ciekawości.
Ja też po kursie jestem a czuję się jak samouk :( .
Cały czas jakoś tak nie umiem wykleić fajnie , żebym była zadowolona. Klientki oczywiscie zadowolone ale za przeproszeniem nie wiedzą chyba jak powinno być ( na moje szczęście). Nie jestem zadowolona. Niestety u mnie jest małe zapotrzebowanie na rzęsy (dosłownie jedna klientka w miesiącu :( ) Wiem że powinnam zainwestować w doszkolenie i to było by idealne rozwiązanie. Nawet wiem do kogo bym się na takie wybrała... Ale cóż funduszu brak. Gdyby chociaż więcej chętnych było... I koło się zamyka.
A do tego ta moja alergia na klej :(. Chyba przestanę się tym zajmować ...
Szkoda nawet marudzić , żeby się nie dołować :(. Jak oglądam Wasze pięknie wyklejone rzęsy to nie mogę sobie wyobrazić w jaki sposób tak można ładnie wykleić .

mini89
07-08-2013, 14:22
Mam takie pytanie. Przyszła do mnie klientka z resztkami rzęs od kogos tam pseudo i rzęsy były wy tuszowane. Wkurzyłam się, ale zmyłam to ustrojstwo i oczom nie wierzę, a tu posklejane gluty , rzęsy grube, twarde i OMG . Mówię, że jej nie dopełnię, tylko zdejmujemy i nowa aplikacja, zgodziła się. Piękne były rzęski, gęste, kleiłam 0,15 C 11 i 13, oraz w kąciku 8 0,20, bo mi się skończyły 0,15. Zawsze daję gwarancję na rzęsy 7 dni, że mają być wtedy idealne. Wiadomo kilka rzęsek wypadnie, ok. Jeszcze nie miałam reklamacji, a tu zonk. Dzwoni klientka, że jej 5 rzęs zostało, więc ją umówiłam na poprawkę i faktycznie. Nie wiem, czy to jej wina, czy możne moja? Bo przecież używałam removera w dużej ilości, żeby te gluty osunąć, więc może nie zdążył odparować? Dodam, że rzęsy wypadały sztuczne, nie te naturalne. Klej noble sensitive. Wiem, że klej jest lekki, ale u innych pań 3-4 tygodnie i połowa rzęs zawsze jest. Co mogło być przyczyną? Teraz jej założyłam na kleju z Evo, D+.


a odtłuściłaś porządnie rzęsy po tym removerze ?

iosa
07-08-2013, 15:12
remover jest bardzo tłusty więc po jego zastosowaniu trzeba bardzo porządnie a jeszcze lepiej to parę razy rzęsy odtłuścić - płynem micelarnym później jeszcze cleanser'em i primer'em

sztynka
07-08-2013, 16:21
Może być, że nie tak dokładnie jak trzeba je odtłuściłam. zrobiłam poprawkę za darmo, więc powinno być ok.

mini89
07-08-2013, 16:26
też miałam podobną sytuację, ale w koncu nie wiem co doładnie było przyczyną że rzęsy poleciały, stawiam na to że dalam za mało kleju .. :) po poprawce było znacznie lepiej

Izi
07-08-2013, 18:14
Ja też miałam ostatnio pierwszą "reklamację" i również nie wiedziałam co mogło być przyczyną odpadania rzęs. Tym bardziej że dziewczyna nie była u mnie po raz pierwszy, zakładałyśmy takie same rzęsy, te same preparaty, ten sam klej (zmieniam co miesiąc więc nie mógł być stary). Jedyne co mi przyszło do głowy to wyjątkowo upalny dzień. Nie mam u siebie klimatyzatora, były włączone dwa wiatraki ale przy takich anomaliach pogodowych to i to wysiada. Nie miała pretensji, przyszła po 3 dniach, trochę ściągnęłam, wykleiłam pozostałe. Nawet chciała mi zapłacić ale oczywiście złotówki nie wzięłam. Minął tydzień a ona nie dzwoni więc mam nadzieję że jest już OK.
Wiem że to nie była wina mojej aplikacji, bo poprzednie TAKIE SAME były u niej w porządku ale pozostaje niesmak...:(

Ewi89
07-08-2013, 19:15
pająk to taki stworek co się robi na powiece z rzęs,patrze od swojej strony, klientka ma oczy zamkniete ja pewna,że wykleiłam wszystko [nawet stoją w rządku tak jak im kazałam, trochę to trudne przyznam bo niekiedy są 3 rzędy rzęs i każda w swoją stronę] już skacze z radości a tu na otwartym oku kicha! dosłownie pająk :]

myślicie, że takie box wystarczy na początek?

rzęsy mink czarne C 0,15 7-15mm WYGODA I JAKOŚĆ (3402089869) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/rzesy-mink-czarne-c-0-15-7-15mm-wygoda-i-jakosc-i3402089869.html)

wisienkakwspz
07-08-2013, 19:37
ewi a nie lepiej kupić u któregoś sprawdzonego dystrybutora, a nie na Allegro? Bo może się okazać, że to znowu nie to co powinno...

Ewi89
07-08-2013, 22:08
Zgadzam się, ale pomożecie coś wybrać? :P
Są może całe rozmiarówki od 6 do 12mm?? taki mega box bym chciała żeby wszystko porównać :)

Iwona Oleksy
07-08-2013, 22:42
pająk to taki stworek co się robi na powiece z rzęs,patrze od swojej strony, klientka ma oczy zamkniete ja pewna,że wykleiłam wszystko [nawet stoją w rządku tak jak im kazałam, trochę to trudne przyznam bo niekiedy są 3 rzędy rzęs i każda w swoją stronę] już skacze z radości a tu na otwartym oku kicha! dosłownie pająk :]

myślicie, że takie box wystarczy na początek?

rzęsy mink czarne C 0,15 7-15mm WYGODA I JAKOŚĆ (3402089869) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/rzesy-mink-czarne-c-0-15-7-15mm-wygoda-i-jakosc-i3402089869.html)

probowalam kiedyś, nie pamietam czy to byly 0,15stki czy 0,2, ale paletka wygladala identycznie.
Skręt niby C ale bardzo plaskie (cos jak B z Secret lashes), miekkosc w miarę, zdarzalo się ze odklejaly sie z grudkami kleju z tasiemki (jakies 10%) co mnie bardzo denerwowalo. no i tak troszkę podjezdzają plastikiem...:/:

kiwaczek2
07-08-2013, 23:10
Ewi - bierz coś z evo lub noble. nie żałuj 20zł. warto. wlaśnie te allegrowe to nie wiadomo co faktycznie dostaniesz.

Ewi89
07-08-2013, 23:17
Rzęsy z norek MINK MINI- przedłużanie rzęs Noble Lashes (http://noblelashes.pl/rzesy-express-rzesy-z-norek-mink-mini-mini-rzesy-j-a/p,317439)


starczy na początek?

iosa
07-08-2013, 23:18
Zgadzam się, ale pomożecie coś wybrać? :P
Są może całe rozmiarówki od 6 do 12mm?? taki mega box bym chciała żeby wszystko porównać :)

Na początek nie warto eksperymentować tylko kupić sprawdzone produkty. Są droższe ale masz pewność, że ich jakość jest adekwatna do ceny.

Zarówno evo jak i noble mają mixy 6-14 chociaż nie wiem czy nie przeszli już na 8-14 Taki mix daje ci możliwość pełnej aplikacji choćby nie wiadomo co ci się trafiło

ja zaczynałam od paletek Mink 0,15 B i Silk 0,20 B w mixach - bardzo mi się takie paletki sprawdziły.


paletki mini na początek są bardzo ok :)

gonia1203
07-08-2013, 23:57
Ja osobiscie te polecam, nie ma problemu z odrywaniem z tasmy, skret ladny:

Rzęsy jedwabne MINK luksusowa jakość podkręcenie C (3451416504) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/rzesy-jedwabne-mink-luksusowa-jakosc-podkrecenie-c-i3451416504.html)

te same sa w looksus lashes ;)

Gorzkajakmokka
08-08-2013, 00:01
pająk to taki stworek co się robi na powiece z rzęs,patrze od swojej strony, klientka ma oczy zamkniete ja pewna,że wykleiłam wszystko [nawet stoją w rządku tak jak im kazałam, trochę to trudne przyznam bo niekiedy są 3 rzędy rzęs i każda w swoją stronę] już skacze z radości a tu na otwartym oku kicha! dosłownie pająk :]

myślicie, że takie box wystarczy na początek?

rzęsy mink czarne C 0,15 7-15mm WYGODA I JAKOŚĆ (3402089869) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/rzesy-mink-czarne-c-0-15-7-15mm-wygoda-i-jakosc-i3402089869.html)
Odradzam...
Miałam i szybciochem sprzedałam żeby mi miejsca nie zajmowało.

Z tych tanich ja mam LL RZĘSY MINK Z NOREK 7 9 11 13 15 mm 1,0 C 2762 (3422623043) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/ll-rzesy-mink-z-norek-7-9-11-13-15-mm-1-0-c-2762-i3422623043.html)

Szału nie robią, ale do treningu myślę że ok. Ja mam na czarną chwilę takie. Jakby mi np 17stek zabrakło ( te najdłuższe są porównywalne).

AnastazjaB
08-08-2013, 01:49
Rzęsy z norek MINK MINI- przedłużanie rzęs Noble Lashes (http://noblelashes.pl/rzesy-express-rzesy-z-norek-mink-mini-mini-rzesy-j-a/p,317439)


starczy na początek?


Kochana B lub C. J-tki będziesz miała podobne skrętem do tego co już masz...

Ja bym prosiła zdjęcie tego pająka, łatwiej byłoby ocenić co jest nie tak :)

Ewi89
08-08-2013, 09:48
ok pamiętam B albo C wezme 0,15 na teraz mini i porównam z tymi co już mam
koleżance od razu zdjełam te rzęski
Kurczę widocznie moje prace nie wyglądają tak ładnie bo mam liche rzęsy! Całe życie się człowiek uczy :D
Spróbuje z tą paletka min coś wykleić może bedzie mi sie lepiej pracowało, bo teraz to sie meczę [ale też i ćwiczę rece żeby współpracowały]

Gorzkajakmokka
08-08-2013, 10:16
Hmm w zasadzie jak się chce to chyba każdymi rzęsami da się zrobić ładną aplikację ;) Tu już chyba bardziej chodzi o komfort klejenia i noszenia :D

śmieszna
08-08-2013, 14:20
Czy ktoś mi powie gdzie mogę kupić rzesy ze star colors 0,10 i 0,05 D (tzn żeby miały skręt jak B/C)???

kiwaczek2
08-08-2013, 14:34
Śmieszka - cofnij sie kilka stron. wydaje mi się ze Cataleya podawała link. abo tu albo w galerii rzęs, ae chyba tu.

śmieszna
08-08-2013, 14:49
dziękuję, ale właśnie myślałam, że jest gdzieś meta na profil D ;)

Ewi89
08-08-2013, 16:12
czyli nie ma sensu kupować mixa :(
j.w. koleżanka napisała, źle robie na lichych to i na norkach bedzie źle grr

iosa
08-08-2013, 16:52
Ewi kup mixa MINK B 0,15 zrób aplikację, zdjęcia i pokaż - dowiesz się co jest nie tak.

Norek to na pewno nie masz co kupować ale to co ty w mixach chciałaś kupować to nie są norki!

Gorzkajakmokka
08-08-2013, 18:28
czyli nie ma sensu kupować mixa :(
j.w. koleżanka napisała, źle robie na lichych to i na norkach bedzie źle grr
Skoro masz takie podejście :)
Kupno dobrych rzęs to jakiś mały kroczek ku lepszemu ... Tych kroczków trzeba wykonać całą masę w swojej "karierze". Obserwować inne prace, trenować i stawiać sobie wyzwania. Walczyć... a nie poddawać się na początku drogi oczekując że umiejętności spłyną same:)

mucha
08-08-2013, 19:42
Gorzkajakmoka daj dziewczynie szanse;) Ja wiem w czym tkwi problem. W badziewnych rzęsach.

Ewi 89 kup mix długości 8mm -14 mm skręt B grubość 0,15 dużą paletę - czy Evo czy Noble Twój wybór. Mam obie firmy i z obu firm jestem zadowolona.

Nie kupuj małej paletki !! , bo znając życie wykleisz dwie klientki zostanie Ci pół paska 8, (nie ma 9 :() pół paska 10 cały pasek 16 i 14. I nic z tym nie zrobisz i znów będziesz musiała coś kupić.
Małe paletki są fajne np jak Ci klientka złoży zamówienie na kolorowe rzęsy. Ja mam takie jasno brązowe z Noble i czekam na Rudzielca :)

Kup dużą paletę Mink 0,15 B. To nie są norki, mają tylko taką nazwę. Mnie się na nich pracuje lepiej, bo szybciej łapią/chwytają/zastygają , nie ślizgają się i nie błyszczą się tak bardzo jak Silk.

Jeżeli rzęsa jest krzywo to Ty musisz ją ukierunkować prostopadle do powieki. Już tyle razy to powtarzałyśmy. Jeżeli całkiem się kładzie, to ją omiń.

w załączniku to co właśnie chciałaś kupić: porównanie skrętów specjalnie dla Ciebie :P

Do kogoś miałam jeszcze napisać ...:huh:

AnastazjaB
09-08-2013, 13:25
mucha w tych mini miksach noble są 8, 9, 10, 11, 12 i 13mm. Na 2 pierwsze aplikacje wystarczy, później będzie trzeba dokupić pewnie 10 i 11 ;)

Chociaż ja bym wzięła duże miksy 8-14mm. Każdy nowy rozmiar/skręt tak biorę i potem dokupuje to co mi się kończy :)

kiwaczek2
09-08-2013, 14:02
a mi sie najszybciej konczą 8 mm i 9mm

mucha
11-08-2013, 13:15
Mi 10 11 i 12B :) oraz 13 ze skrętu C.


edit 12/08/2013

Dwie klientki mi odeszły. :( Rzęsy spadły po 2 tygodniach. Dwie zadzwoniły i zrobiłam gwarancyjne za darmo, tamte dwie nie odbierają tel. a są zafukane, bo wiem od znajomej z salonu. I dlaczego to nie zadzwonią, dlaczego nie dadzą sobie naprawić? Gdzie to to się lęgną takie ludziska? Ja też jestem tylko człowiekiem. Oka nie wydłubałam, chciałabym aby i 4 tygodnie noziła w pięnym stanie. Dla ich komfortu człowiek przekopuje setki stron kupuje kleje, które niejednokrotnie po wypróbowaniu lądują w koszu.

Nic tylko jak Pinoczetka mówiła, dwa razy cenę podwyższę i zaproszę inną ligę klientek, nie ma sensu sie użerać....

Poleciały po BU+ otwarty 2 miesiące, lodówkowany, teraz po otwarciu będę trzymała tylko w woreczku termo i w kuferku.

No wypłakałam się i zła jestem, bo jak coś się dzieje, to wystarczy zadzwonić powiedzieć, ja w kajety wpisuje jakie kleje jakie rzęsy i wtedy wiem komu co ewentualnie lecieć powinno lub nie itp

łyhhhhhhhhhhhh

Mysiaczeq
13-08-2013, 15:57
mucha nie przjmuj sie, nie chca to nie, ich strata, trafia do kogos "wybitni kompetentnego" to wroca :) zdarza sie najlepszym

Agnieszka Praska
14-08-2013, 16:06
mucha spokojnie ;) dwie odeszly i na ich miejsce szybciutko nowe przyjda:):ok:

ide nadrabiac miesieczne zaleglosci forumkowe :D

Cataleya 1981
14-08-2013, 23:06
Nareszcie :skacze::D

Nie wiem czy zdążę przed wyjazdem piątkowym wrzucić fotki z 2 dnia szkolenia, bo Aga ma je u siebie na karcie i nie bardzo ma czas mi wysłać... może jeszcze w piątek zdążymy bo się widzimy na uzupełnianiu ;)

Dziś mam dość. 4 pełne aplikacje na 1 dzień to dużo :)
Ale dumna z siebie jestem - pełne 2:1 udało mi się wykleić w 2,5h :yess:, dostałam napiwek :D i sms'a od jednej z klientek z podziękowaniami i gratulacjami. Pracowity ale fajny dzień :crazy:

choco-lashes
15-08-2013, 00:30
Dziewczyny, mam pytanko....
Czy któraś z was posiada osobny lokal w którym przedłuża jedynie rzęski i robi ewentualnie henne regulację itp?:)
Chodzi mi o wymogi sanitarne.
Mogłaby któraś z was podzielić się ze mną tą wiedza?:)

Honey
15-08-2013, 10:53
Ja nie mam takiego lokalu niestety, ale tam gdzie przedluzam sobie rzesy dziewczyna taki wlasnie ma. Widzialam w innym temacie, ze pytalas czy musi byc toaleta w lokalu. Otoz tam gdzie ja chodze dziewczyna, ktora zajmuje sie przedluzaniem rzes i opalaniem natryskowym, wynajmuje malutki pokoj nad piekarnia. Nie ma umywalki, ani swojej toalety, bo toaleta jest wspolna na korytarzu ( sa tam jeszcze dwa male lokale na pietrze ). Gdybym ja miala kiedys wynajmowac to wlasnie takiego miejsca bym szukala.

mucha
15-08-2013, 10:57
Shoko lashes na wątku sanitarnym kiedyś czytałam i tam chyba było o oddzielnych kącikach. Zerknij tam.

Cataleya gratulacje!!! . Masz bardzo dobry czas na 2D. Mi najszybciej udało się w 2,20 :)
Teraz to będziesz nas zasypywać pięknymi gęściochami :D

4 pełne aplikacje to dużo, ja raz się tak umówiłam i na drugi dzień zdychałam w męczarniach. Przez alergię :/:
Ale plecy i nadgarstki ok.

Powodzenia Cataleya!

choco-lashes
15-08-2013, 12:27
Dzieki wam dziewczyny;*
no to ide załatwiać dalej;)

iosa
16-08-2013, 21:39
Kochane kobietki, czy możecie mi pomóc?
Jestem teraz w Niemczech na urlopie i zostałam oproszona o założenie rzęs. Co gorsze, nie znam niemieckiego a ona polskiego :(
Czy ktoś mógłby mi pomóc i podać mi główne zalecenia po zabiegu, w języku niemieckim?
chciałam przetłumaczyć przez google ale wujek google tłumaczy mi dziwne bzdury i wychodzi mi np. że klientka ma do 48 h nie sikać :)

kamillxx
16-08-2013, 22:41
a moze zna angielsi? noble ma takie ulotki

iosa
16-08-2013, 23:32
noble ma także w języku niemieckim - niestety - jutro aplikacja wiec przesyłka nawet śmigłowcem nie dotrze

kamillxx
17-08-2013, 00:12
ale moze ktos moglby przeslac ci na maila

mucha
17-08-2013, 01:11
Wimpern Extensions (http://www.nailstyle-deluxe.de/wimpern-extensions.html)

Od punktu 4 masz zalecenia.

ewson
17-08-2013, 17:48
hej, nie mam pojęcia gdzie mogę to wiadomośc umieścić, wiec z gory wielkie sorry za bałagan. Jestem początkująca, kurs zrobiłam miesiąc temu, aplikacji zrobiłam 6 i mam pewne problemy, ktore wiem, że są na początku częste, ale nie z wszystkimi wiem choć w teorii jak sobie poradzić. Dlugo zajmuje mi przeszukiwanie rzes by udalo mi sie rozdzielić ja od pozostałych, czesto tez dziewczyny maja rzesy poplątane, mam na myśli to, że nie rosną pięknie prosto pojedynczo kolo siebie jak na wszystkich filmikach instruktazowych na youtube, gdzie tez szukałam pomocy...tylko są one wlaśnie takie, że nachodzą na siebie pod różnymi kątami i co wtedy? jak sobie radzić z tym problemem? problem kolejny to kąciki, z początku w ogóle po próbach rezygnowałam, bo konczylo się to posklejaniem dookoła malutkich rzęsek, teraz próbuje i raz na jakiś czas pojedyncze się uda dokleić, ale w kącikach często jest ich dużo, są malutkie, cieniutkie i się zawijają, jakie macie sposoby na nie? Kolejną rzecz jest to, że mi na kursie babeczka wspominała, żeby starac się, żeby rzęsy nie biegly ku nosowi, najlepiej naklejac je zupelnie prosto? czy dla lewego i prawego oka jest trochę inaczej? kolejny problem, kóry mi się pojawia, to że zdarza mi się, że przy aplikacji doklejam sobie i ten płatek kolagenowy i jak już odrywam rzesy od niej to zostają mi na rzęsach wlokienka, co nie jest zbyt estetyczne, wykrusza sie to z czasem, ale wolalabym zostawic swoja klientke bez takich niteczek...bede wdzieczna za waszą pomoc.

gonia1203
17-08-2013, 18:42
hej, nie mam pojęcia gdzie mogę to wiadomośc umieścić, wiec z gory wielkie sorry za bałagan. Jestem początkująca, kurs zrobiłam miesiąc temu, aplikacji zrobiłam 6 i mam pewne problemy, ktore wiem, że są na początku częste, ale nie z wszystkimi wiem choć w teorii jak sobie poradzić. Dlugo zajmuje mi przeszukiwanie rzes by udalo mi sie rozdzielić ja od pozostałych, czesto tez dziewczyny maja rzesy poplątane, mam na myśli to, że nie rosną pięknie prosto pojedynczo kolo siebie jak na wszystkich filmikach instruktazowych na youtube, gdzie tez szukałam pomocy...tylko są one wlaśnie takie, że nachodzą na siebie pod różnymi kątami i co wtedy? jak sobie radzić z tym problemem? problem kolejny to kąciki, z początku w ogóle po próbach rezygnowałam, bo konczylo się to posklejaniem dookoła malutkich rzęsek, teraz próbuje i raz na jakiś czas pojedyncze się uda dokleić, ale w kącikach często jest ich dużo, są malutkie, cieniutkie i się zawijają, jakie macie sposoby na nie? Kolejną rzecz jest to, że mi na kursie babeczka wspominała, żeby starac się, żeby rzęsy nie biegly ku nosowi, najlepiej naklejac je zupelnie prosto? czy dla lewego i prawego oka jest trochę inaczej? kolejny problem, kóry mi się pojawia, to że zdarza mi się, że przy aplikacji doklejam sobie i ten płatek kolagenowy i jak już odrywam rzesy od niej to zostają mi na rzęsach wlokienka, co nie jest zbyt estetyczne, wykrusza sie to z czasem, ale wolalabym zostawic swoja klientke bez takich niteczek...bede wdzieczna za waszą pomoc.


Myśle że z tymi pytaniami warto by było udać się do instruktorki która Cie szkoliła, ona ma obowiązek udzielać Ci jeszcze odpowiedzi po kursie

mucha
17-08-2013, 20:20
Ja kończę przygodę z przedłużaniem sobie rzęs. Zła jestem jak nie wiem co. Umówiłam się z babką na rzęsy. Miałam na sobie 3 tygodniowe 1:1. Miała je zdjąć ... nie zdjęła :/: Umawiałyśmy się na 3D, 3 rzęsy do jednej, nawet jej rozrysowałam czy tak robi... tak tak robi dokładnie tak.
Ja odwaliłam piękne 3D a sama mam krzaki na oczach. Tylko kuwa rozstrzelać. I do połowy oka mam 2D a od połowy do kącika wew 1:1 0,10tkami. Mało tego na jednym oku miałam około 40 rzęs więcej nie wyrównała tej różnicy...... I ona happy że w dwie i pół godziny zrobiła. 100km w jedną stronę , paliwo, moje rzęsy, bo ona jakiś badziew miała, moj klej i nawet się euro nie dorzuciła.

Koniec. Jakoś przeżyję ;(

ewson potrzebujesz wprawy ;) Moje pierwsze aplikacje trwały po 5 -6 godzin. Dla mniej wytrwałych były pół sety czyli takie modne 60 rzęs na oko. Jedyne co Ci mogę poradzić to kup szybszy klej.

iosa
17-08-2013, 20:35
mucha - dzięki za pomoc! :*
Przykro, że cię tak kobita wystawiła. Może jednak zrób jej reklamacje?


ewson - ja na początku też miałam takie problemy jak ty - jedynie co mi pomogło - to wytrwałość, staranność i milion pytań do instruktorki. Wraz z kolejnymi aplikacjami - wszystko się rozwiąże. Czesz te rzęsy przed aplikacją i w trakcie też - jak rzęsa rośnie bardzo w bok - to ja zostawiam ją.

jak rzęsy lezą ci na płatku i podczas klejenia się do niego przykleja - to podklej sobie powiekę, żeby trochę unieść te rzęsy.

Poczytaj dokładnie forum - dziewczyny pisały o wszystkich twoich problemach i jak je niwelować.

mucha
17-08-2013, 22:44
iosa Dzięki za wsparcie kochana, ale reklamacje mi nic nie dadzą, bo ona nie ma pojęcia o 3D. Dzisiaj poleciała do Londynu na jakies szkolenia gdzie się na raz łapie 3 rzęsy przykłada puszcza a one sie ponoć rozchodzą. Oczy zrobiła że ja każdą rzęsę oddzielnie kleję, no cóż nie mówimy tym samym językiem. Zrobiła mi rozczatapeirzenie, "sztuczny tłum" jak to mój mąż nazwał

a sugerowałam się tym:

Ms.DIVA - MASTER LASH STYLISTS - Prices (http://www.msdiva.ie/prices_01.htm)

iosa
17-08-2013, 23:04
ciekawa metoda - łapać 3 i puszczać - a nóż się przyczepi:skacze:
Może poszukaj jeszcze w okolicy znajdzie się ktoś, kto ma o tym pojęcie.
A uczulenie się przy okazji nie odezwało ?

Ewi89
17-08-2013, 23:30
ajj!! no taki pająk na sypanych niby C :(


Viewing image wtReS.jpg - Wgraj zdjęcia na forum.Wzorki.info (http://pliki.wzorki.info/?v=wtReS.jpg)

już czekam na mini paletkę [wiem wiem proszę nie krzyczeć,ale nie mam chętnych na rzęsy,takie cieżkie czasy są]

jeszcze w poniedziałek próbuje coś sensownego stworzyć, ale i tak drogie Panie prowadzące szkolenia proszę o info kiedy macie jakieś promocje bo widze, że nie dam rady do ładu z tym dojść a reszta tu na forum widzę super po szkoleniach sobie radzi ;)

mucha
18-08-2013, 02:15
iosa nie ma tu juz nikogo. Joasia daleko w Dublinie :(

ewi no pajęczak pospolity. Przyjdą Ci rzęsy daj do kącika kilka 8 później kilka 9, kilka 10 i 11 stkai leć , na końcu zależy od oczka przeskocz o dwa lub jeden numer niżej jak normalne wesołe oczko. Nie poddawaj się !!

marchewkowy_las
18-08-2013, 10:00
ewson, musisz mieć dobre precyzyjne pęsety, które będą wygodnie leżały w twojej dłoni, wtedy bez problemu wszystko rozdzielisz i odseparujesz najbardziej pokrzyżowane rzęsy. jest kilka pomocniczych ruchów, których nie da się opisać. albo z czasem dojdziesz do tego sama, albo nauczą na doszkoleniu, na żadnym filmiku youtube nie znajdziesz "szczegółów", bo są to filmiki pokazowe, żaden nie nadaje się na instruktażowy.

rzęsy kieruj prostopadle do powieki, nie do nosa, nie do kącików zewnętrznych, tylko prostopadle do powieki.

staraj się na bieżąco kontrolować, by rzęsy nie przyklejały się do płatka. jeżeli mimo starań przykleisz rzęsę do płatka i oderwiesz z białymi farfoclami, to twoim obowiązkiem jest to zdjąć. czyli musisz albo zdjąć biały paproszek, albo całą rzęsę i ewentualnie w to miejsce dokleić nową. owszem, zajmuje to więcej czasu, więc motywuje, by od razu pilnować, by rzęski nie doklejały się do płatka. ale absolutnie nie możesz wypuścić klientki z "zaropiałymi rzęsami", bo właśnie tak ohydnie te białe farfocle wyglądają :)

edit: Kiwaczku kochany, lub ktoś inny z moderatorów, możecie przenieść tego posta do wątku ogólnego? ewson tam też napisała posta, a tu się zdublowało, pytania bardziej pasują do wątku ogólnego, więc moja odpowiedź również :)
z góry dziękuję :D

mucha, kilka lat temu też miałam nieprzyjemną sytuację z inną stylistką na wymianę. najgorsze, że tamta dziewczyna myślała, ze robi rzęsy tak samo jak ja. ja się potem długo zastanawiałam, czy moje ręce też są takie ciężkie, czy ja też tak szarpię za rzęsy itd.

odbierz to jaki kolejne doświadczenie. przynajmniej wiesz, na jakim jesteś poziomie, wiesz, jak robi konkurencja :)

ewson
18-08-2013, 15:51
dziękuje za odpowiedz, jutro będę znów zmagała się z tymi problemami, więc mam nadzieję, że uda mi się te wskazówki wykorzystać. Zastanawiam się tylko, właśnie czy nie pójść na doszkolenie, żeby mi ktoś pokazał poprawnie, jak robić to co mi się nie udaję dotychczas. Jestem z Krakowa. Ktoś coś poleci?

maksik
18-08-2013, 16:10
Agulaaa szkoli w Krakowie, namiary znajdziesz na forum:)Powodzenia

AnastazjaB
18-08-2013, 16:15
kurczę, szkoda, że jesteś tak daleko :/

Ja miałam ostatnio poprawkę po brytyjskich rzęskach, pająki pozlepiane... dziewczyna się nie mogła później napatrzeć, że mogą być gęste, równe i że ich nie czuła O.o
Też żałowała, że tam mieszka na stałe a do Polski tylko na ślub siostry przyjechała... :D

marchewkowy_las
18-08-2013, 23:03
Anastazja, ja mam kilka bardzo zdolnych kursantek w Brytanii, z jakiego miasta jest klientka? może znajdziemy dla niej dobrą stylistkę :D

mucha
19-08-2013, 16:14
Dostałam dwa telefony, ze lecą rzęsy po goldzie. Kurcze no..;( zastanawiam się czy to ja coś robię nie tak?? Dwa razy odtłuszczam rzęsy zawsze. daję dość sporo kleju.... teraz już zgłupiałam czy to moja wina czy klejów :/:

Gorzkajakmokka
19-08-2013, 16:59
Weź mnie nie strasz bo ja dzisiaj jadę po golda ( największą pojemność wzięłam) ;(
A co gorsze kliknęłam już zamówienie w Noble i nie dobiorę już kleju teraz ;(

mucha
19-08-2013, 18:32
Gorzka ja tu już pisałam wcześniej, że jak wzięłam ten klej w ręce miałam wrażenia że korek był niedokręcony :/:
Może to przez to, ze faktycznie był otwarty. Nie stać mnie teraz na utratę klientek.

Mam już dość eksperymentów. Jednej sie trzyma drugiej spada, kurcze nie wiem o co chodzi. HS4 super klej ale bardzo uczula. BU+ raz trzyma raz lecą ...

Nie ma nic gorszego jak sypiące się rzęsy u klientki.

Gorzkajakmokka
19-08-2013, 20:14
Chyba trzeba notować jaki klej z kim współpracuje. :D Ja kiedyś pisałam na karnecikach, ale coś ostatnio zapomniałam. U mnie ostatnio dwie przyszły i jedno oko miodzik po 4 tyg a drugie ledwo co. I też nie wiem czy ja jedno oko jakoś inaczej kleję czy co :D

Agnieszka Praska
20-08-2013, 09:04
zazwyczaj rzes jest mniej po tej stronie na ktorej sypia klientka ;)

sztynka
20-08-2013, 15:55
Ja często mam dopełnienie i na jednej stronie mam dosłownie 10 rzęsek do wklejenia, a na drugim połowa. Panie na szczęście zawsze przyznają się, że właśnie na tym boku śpią i nawet widać, bo czasem są powykręcane rzęsy na tym oku.

Gorzkajakmokka
20-08-2013, 17:06
No właśnie te moje od razu się zarzekają, że na tej stronie nie śpią :)

carmenita
20-08-2013, 20:33
Dostałam dwa telefony, ze lecą rzęsy po goldzie. Kurcze no..;( zastanawiam się czy to ja coś robię nie tak?? Dwa razy odtłuszczam rzęsy zawsze. daję dość sporo kleju.... teraz już zgłupiałam czy to moja wina czy klejów :/:


A jak długo go używasz? Bo niestety Gold jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki traci swoje dobre właściwości wiążące po dłuższym czasie użytkowania. Sama się o tym przekonałam. :/

Izi
20-08-2013, 22:29
Kochane pomocy:sos:
Od dłuższego czasu rozglądam się za łóżkiem do przedłużania rzęs i nie mogę na nic trafić. Szkoda że nikt jeszcze nie wpadł na to żeby takie wyprodukować:/: Nawet nie wiem czy przeglądać fotele kosmetyczne (wszystkie które znalazłam mają wąsko przy głowie) czy stoły do masażu.

Macie coś sprawdzonego? Teraz korzystam z takiego składanego, przenośnego łóżka ale nie jest zbyt wygodne i już czas zmienić na jakieś konkretne. Nie musi być przenośne bo robię rzęsy stacjonarnie.
Może dziewczyny kosmetyczki mają jakieś fajne co i do rzęs by się nadawało? Nawet nie wiem już gdzie szukać;(

kiwaczek2
20-08-2013, 22:43
a ile kasy chcesz wydac? :D bo to w sumie ważna kwestia

Izi
20-08-2013, 22:59
No nie wiem nie myślałam nad tym bo nie bardzo się w cenach orientuje. Nie myśle tu o samolocie za 20tysi co masuje, relaksuje i jeszcze kanapki robi;) no ale mam zamiar zainwestować w coś konkretnego ale wartego swojej ceny nie jakiś tam znowu składak za 4 stówki.