PDA

Zobacz pełną wersję : Podróż do okoła świata



Kamis
24-06-2009, 08:33
kto o tym myślał ? :)

O podróży dookoła świata informacji kilka (http://www.national-geographic.pl/uzytkownik/blog/wpis/o-podrozy-dookola-swiata-informacji-kilka/andrzej/)

ciężko mi sobie to wyobrazić nawet żeby na taki czas odciąć się od naszej szarej rzeczywistości, ciekawe jak to się potoczy

Jade
24-06-2009, 10:28
Ja myslalam,gdybym miala lub wygrala tyle kaski to bym z checia chciala pozwiedzac kazdy zakatek swiata.Zawsze zadzdroscilam podroznika ze moga poznac inna kulture,zwyczaje,sprobowac jedzonka.Ale niestety nie realne:(chyba ze palcem po mapie:)

Kamis
24-06-2009, 10:40
Jak tyle kaski :P przecież oni autostopem będą jeździć, tylko planują wrócić w przeciągu 3-5 lat

natalia268
24-06-2009, 10:44
ja bym chyba jakos tak nie mogła...

aga
24-06-2009, 13:40
Ja bym się trochę bała, że się gdzieś zagubię albo nie przypadnę do gustu jakimś tubylcom i....:bruce:

gogosobo
24-06-2009, 17:23
mnie by do podrozy autustopem nikt nie namowil ale podziwiam ludzi , ktorzy na taka podroz sie odwaza

ivonna70
24-06-2009, 18:03
mnie by do podrozy autustopem nikt nie namowil ale podziwiam ludzi , ktorzy na taka podroz sie odwaza
Niestety to nie dla mnie. Zbyt mocno stąpam po ziemi i nie nadaję się do takich szalonych pomysłów.

easyrider
06-07-2009, 09:47
Eeeech. Pomarzyć tylko można o takiej podróży :-(

moniczka690
06-07-2009, 11:35
ja tez bym się nie odważyła na podróż autostopem

Anika
26-04-2010, 00:38
Podroz dookola swiata brzmi niezle ALE moim z marzeniem jest wycieczka na Wyspy Galapagos!!

Zgredo
26-04-2010, 13:54
Na razie widzę, że podróżują 9 m-cy a relacje żadne się jeszcze nie urodziły :( Mam nadzieję, że za te 3-5 lat znowu trafię na tego bloga, aby przyjrzeć się ich podróży.
Jeszcze niedawno (no, ze 2 lata temu) zmiana miejsca pobytu z dnia na dzień na czas różny, czasem na zawsze nie była mi obca, nawet przenosiny do mojego partnera i obcych mi wtedy rodziców jego nastąpiła spontanicznie i też z drogi (choć to pikuś przecież)... akurat wracałam z Karkowa i pomyślałam, że znowu trzeba coś zmienić :D Podobnie jest z moimi zainteresowaniami, lubię wszystko, póki tego nie znam, bo mnie nuuuudzi... ale na taką podróż bym się nie poważyła już dziś. Zestarzałam się, dzieci mi rodzić należy a nie po świecie się włuczyć. ;)

kobietazpazurem
03-05-2010, 18:59
o matko tyle czasu poza rodzinnym miastem i poza życiem swoim własnym... Ale pewnie wspomnienia które by się przywiozło by były bezcenne. Ja nie myślałam nigdy o takiej podróży, wole jednorazowe 'wypady', Paryż już mam zaliczony teraz chce jechać gdzieś gdzie ciągle ciepło:D Wole zwiedzać świat małymi kroczkami a nie tak ; na raz', za bardzo jestem domowniczka.

cass
12-04-2017, 09:53
Oj super byłoby się wybrac. Swoja drogą to jakie egzotyczne kierunki polecacie na taką wycieczkę?

ell
12-04-2017, 11:34
Indie - niesamowite kontrasty
Chiny - Wielki mur robi świetne wrażenie
Japonia - drogo ale klimat nie do porównania

NO i sama bardzo chciałabym polecieć do Australii.Jest to moje marzenie praktycznie od zawsze:
travelin.pl/panstwo/australia

Leży po zupelnie drugiej stronie globu. I jednocześnie ciągnie mnie tam najbardziej :)

anabel
19-05-2017, 17:48
Jak ktoś planuje taki wyjazd to polecam zakup jakiegoś dobrego ubezpieczenia podróżnego (http://tueuropa.pl/podroz.htm) tym bardziej jeśli planujemy tą podróż autostopem lub lokalnymi środkami transportu publicznego. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo co może nam się stać podczas tych kilku tygodni podróżny. W różnych krajach koszty leczenia wyglądają różnie. Nawet zwykła wizyta u lekarza w sprawie niestrawności lub ugryzienia owada może nas kosztować kilkaset euro. Nie wspominając już o jakiś poważniejszych urazach czy wypadkach.
Drugą ważną rzeczą to ubezpieczenie naszych dokumentów i bagażu. W różnych firmach ubezpieczeniowych wygląda to różnie. Należało by najpierw się zapoznać z ogólnymi warunkami ubezpieczenia i przekonać się na jaką pomoc możemy liczyć w przypadku gdy zostaniemy okradzeni.
Przed taką wyprawą do okołaświata jest bardzo wiele rzeczy, które warto przemyśleć.

Markov
18-01-2018, 18:00
Warto się na taką ewentualność ubezpieczyć na życie. Tu możecie sobie porównać różne rankingi tego typu rankingubezpieczennazycie.pl :)