PDA

Zobacz pełną wersję : Laparoskopia



majkarodzik
25-06-2009, 18:34
Moje kochane kobietki czy ktoras z Was robila laparoskopie?Czy to prawda, że po laparo jest duża możliwość zajścia w ciążę? Prosze o porade czy to mi w czyms pomoze?

samaron
25-06-2009, 19:07
Nie bardzo rozumiem, laparoskopię czego?
Laparoskopowo można mieć np. usuwany wyrostek i nijak to się ma do ciąży...

majkarodzik
25-06-2009, 19:27
Laparoskopia ginekologiczna- drożność jajowodów

samaron
25-06-2009, 19:32
No teraz jasne!
Moja znajoma miała, w kilka m-cy po zabiegu i po macaniu bociana szybciutko zaszła w ciążę z drugim dzieciaczkiem, a próbowali dobre 5 lat.

majkarodzik
25-06-2009, 19:53
:)dziekuje. My sie wlasnie staramy 2 latka i nic:( zmienilam teraz lekarza i po serii badan stwierdzil ze musze zrobic laparoskopie. Bardzo boje sie tej narkozy i stad moje pytanie czy warto sie klasc do szpitala. Choc dla mojego dziecka zrobie wszystko zeby tylko moglo pojawic sie na swiecie:)

samaron
25-06-2009, 20:03
Ta znajoma miała zapchane jajowody komórkami endometrium a hormony szalały jej jak przy dojrzewaniu.

Pewnie, że warto, trzeba zrobić wszystko co jest w dzisiejszych czasach możliwe, nic nie przebije radości z urodzenia małego człowieczka.
Ja akurat problemów z zajściem w ciąże nie miałam, ale za to od 3-go miesiąca miałam tzw, stawianie się macicy, ból straszny i za każdym skurczem myślisz sobie czy to nie posunie się dalej... Leki nie bardzo pomagały.
Ale udało się donosić prawie do terminu i dzisiaj jestem mamą już prawie półtora rocznego chłopaczka.


Będę trzymać kciuki, na pewno się uda.

majkarodzik
25-06-2009, 20:12
Bardzo mi przykro, ale najwazniejsze ze wszystko sie dobrze skonczylo i doczekalas sie swojego malenstwa. Mam nadzieje, ze do mnie tez w koncu zawita bocian:) Dziekuje za wsparcie:)

sylwia12314
26-06-2009, 14:52
Ja bym odradzala laparoskopie sama przeszlam ten zabieg 18 miesiecy temu i do tej pory nic Okazalo sie ze jajowody sa dalej niedrozne Teraz przymierzam sie do invitro i zaluje ze nie zrobilam tego 18 mies.temu.Lekarz dopiero po zabiegu powiedzial mi ze musze zrobic przeswietlenie (salpigografija) nie wiem jak sie to w polsce nazywa,zeby sprawdzic czy sa JESZCZE drozne Pozdrawiam goraco i zycze powodzenia

majkarodzik
26-06-2009, 15:07
Ja bym odradzala laparoskopie sama przeszlam ten zabieg 18 miesiecy temu i do tej pory nic Okazalo sie ze jajowody sa dalej niedrozne Teraz przymierzam sie do invitro i zaluje ze nie zrobilam tego 18 mies.temu.Lekarz dopiero po zabiegu powiedzial mi ze musze zrobic przeswietlenie (salpigografija) nie wiem jak sie to w polsce nazywa,zeby sprawdzic czy sa JESZCZE drozne Pozdrawiam goraco i zycze powodzenia

No wlasnie tego sie obawiam, ze zdecyduje sie na laparoskopie i w niczym mi to nie pomoze. A jakby niebylo jakies stres jest, tymbardziej ze ostatnio ledwo wybudzili mojego malutkiego bratanka po narkozie. Ale mam wizyte dopiero na polowe lipca a wiec jeszcze mam troszke czasu na podjecie decyzji:huh:

sylwia12314
26-06-2009, 15:12
Jeszcze raz zycze powodzenia i nie zalamuj sie moze u Ciebie bedzie inaczej Jak masz dobrego lekarza to zapytaj to co Ci zaleca.Zawsze przy takim zabiegu jest stres a puzniej to oczekiwanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kasiasssss
26-06-2009, 22:20
jesli jest nadzieja decyduj sie, z tego co wiem sa duze szanse powodzenia,czego ci zycze , dodam ze mam osmiomiesiecznego babla,powodzenia

majkarodzik
27-06-2009, 17:25
Dziekuje bardzo. Wszystko bede wiedziala 13 lipca jak pojade. Mam nadzieje, ze uslysze same dobre wiadomosci:)