PDA

Zobacz pełną wersję : artykuły nt. marketingu



Zen.
06-03-2012, 23:10
Hej dziewczyny

Nie wiem czy temat piszę w odpowiednim dziale, najwyżej proszę adminów o przeniesienie. Piszę pracę licencjacką na temat wpływu marketingu na wybór usług kosmetycznych. W swojej pracy chciałabym opisać jak poszczególne rodzaje marketingu (np. sensoryczny -rózne aspekty działajace na zmysły na przykład marketing aromatyczny, temperatura pomieszczeń itd, marketing mobilny (bilboardy, przez tel kom.), marketing internetowy (blogi, strony internetowe, facebook ), marketing szeptany, wirusowy i tym podobne) oddziałują na klientów i rynek. Będę też przeprowadzać badania na ten temat czyli jak klienci wybierają gabinety i usługi, czym sie najbardziej interesują itd. Chciałbym też nawiazać do grouponów i innych portali oferujących zakupy grupowe. W związku z tym potrzebuję artukułów z pism branżowych które pomogą mi odnieść sie do konkretnych przykładów i opisać temat trochę inaczej niż sięgając tylko do suchej teorii marketingowej w ogole nie związnej z kosmetyką. Niestety nie jestem na bieżąco z prasą paznokciową a wiem, ze takie artykuły tam sie pojawiają wiec proszę Was o pomoc :) mile widziane skany, albo info w których gazetach mogę cos na ten temat znaleźć. Z góry bardzo dziękuję i piszcie do mnie na pw :)

carolin
07-03-2012, 12:57
W piśmie "Paznokcie" z dostępnych wydań mogę polecić pomoce dydaktyczne:
- nr 44 (5/2009), s. 82-86, Pani Ewa Kargetta napisała artykuł: Salon idealny. Jak sprawić by klient dobrze czuł się w naszym gabinecie.
- nr 50 (1/2011), s. 80-81, Pani Iga Sadowska napisała artykuł: Czas na rozwój.
- nr 51 (2/2011), s. 52-54, Pan Jarosław Walczuk - wykładowca i szkoleniowiec napisał artykuł: Klient doby internetu.
- nr 55 (1/2012), s. 78-81, Pani Anna Traczyk - specjalista PR, napisała artykuł: Kosmetyczny dekalog, czyli... 10 sposobów na zdobycie klienta.
Mam nadzieje, że moja pomoc będzie przydatna :).
Pozdrawiam i życzę powodzenia w pisaniu pracy ;).

topień
18-05-2012, 17:08
Poczytaj sobie też o takim zagadnieniu jak merchandising (http://www.iqfm.pl/uslugi/merchandising/), może Ci się przydać w Twojej pracy. Niestety żadnych odnośników nie mam w tym momencie, ale jak na coś trafię to podeślę.

Jasmina
26-11-2012, 12:38
większość czasopism ma jest skatalogowana wirtualnie, wystarczy wejść na ich stronę i w archiwum wyszukać daną frazę, później bez problemu odnajdziesz potrzebne artykuły

Troowik
24-03-2016, 16:08
Akurat tego nie znałem, jak na razie kilka wpisów mi się podobało, jeszcze jak będę miał czas to zobaczę na inne.

makej
01-04-2016, 19:32
Najbardziej podobają mi się ta praktyczne cześć, które w szerszy sposób określają sposoby pielęgnacji

Manta
28-12-2017, 15:21
Tak, poszukaj w sieci po frazach. Na pewno coś ciekawego znajdziesz.

valeria
09-02-2018, 10:20
super !

chanah
01-10-2018, 01:06
Bardzo dobre artykuły na temat marketingu mają też na https://marketinglink.pl/nadszedl-czas-na-nowe-4p-w-marketingu-koncepcja-s-a-v-e/ . Ja czytałam tam ostatnio o bardzo interesującej koncepcji S.A.V.E. Dała mi ona nowe spojrzenie na potrzeby klientów, dzięki czemu moje działania marketingowe są teraz o wiele bardziej trafne ;)