PDA

Zobacz pełną wersję : Żele na lotnisku..



Sindi89
11-03-2012, 19:00
Hej dziewczyny przepraszam jesli gdzies jest takowy wątek ale jestem nowa i nie zabardzo jeszcz potrafie tu ''biegac'' . Mam pytanie otóz wylatuję do Uk i chciałam zapytac jak wyglada transport całego sprzetu do paznokci(żele,lampa ,i wszystkie inne rzeczy <najbardziej rozchodzi mi sie o zele) czy moge to spakowac w bagaz rejestrowany? Czy nie wyrzuca mi tego? trochę mnie cały zestaw kosztował gdyz juz pracuję z 4 lata przy paznokciach i szkoda by mi było wszystko wyrzucić..a sporo tego mam...moze któras z was cos wie i mi pomoze..Dziekuje bardzo:):kooffa:
Dodam ze lecę wizzem .

barbara_kawka
11-03-2012, 20:57
kochana moze najzwyczajniej w swiecie zadzwon na jakas ich infolinie i zapytaj ;) napewno cos doradza :) :ok::ok:

Sindi89
11-03-2012, 21:51
no własnie w informacji powiedzieli mi ze mozna ale tak chyba te kobiety mnie tam nie do konca zrozumialy i dlatego wolę sie upewnic i Was zapytać ..no ale dziekuje za poradę...i odpowiedz..czekam dalej moze ktoś juz przewoził takie rzeczy:) :skacze:

asia
11-03-2012, 23:02
zdaje sie ze ze soba w podrecznym mozna brak kosmetyki do 50ml wiec moga sie do wiekszych gramatur żeli przyczepic, ja bym spakowala wsio w duzy bagaz i tylko zwaz sobie bo tam sa wagowo te bagaze mniejsze niz normalnie i doplacac trzeba

ilonkjapazurek
11-03-2012, 23:26
Ja wyjezadzam do stanow i zanim wylece pakuje paczke i bede prosila mame aby mi wyslala :P szkoda mi placic za nadbagaz drozej wyjdzie niz paczka hm. zreszta ja bede leciala z rocznym dzieckiem to nie ogarne tych waliz

Sindi89
12-03-2012, 01:14
no rozumiem ale ja i tak zabieram bagaz rejestrowany bo juz wykupilam sobie i moge zabrac 32 kg...a podeczny za darmo 10 wiec wrzuce ciuchy do podrecznego a moją całą kochaną tipsiarnię:leze: ze tak to nazwę ulokuje w rejestrowanym to i tak mi jeszcze zostanie pewnie sporo kg do zabrania :) wiec bagaż opłacony dlatego wlasnie chce to do bagażu zabrać:) :yess: tylko własnie nie wiedziałam jak to z tym jest i czy się nikt tam nie przyczepi :D bo to różnie bywa:))

---------- Dodano o godzinie 00:14 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:07 ----------


zdaje sie ze ze soba w podrecznym mozna brak kosmetyki do 50ml wiec moga sie do wiekszych gramatur żeli przyczepic, ja bym spakowala wsio w duzy bagaz i tylko zwaz sobie bo tam sa wagowo te bagaze mniejsze niz normalnie i doplacac trzeba

Asiu tam moge wlasnie 32 kg a w raynair tylko 15 :) wiec wybrałam wizza :) mam nadzieje ze wszystko pojdzie ok to tu napisze moze komus sie wtedy przyda:))

ilonkjapazurek
12-03-2012, 09:58
Nom napisz napisz... bo ja slyszalam roznie nastawilam sie na wyslanie paczka, poniewaz do stanow to sa przewrazliwieni slyszalam rozna opinie, a wole nie ryzykowac utrata mojego pazurkowego "majatku" nie chce zeby wyladowalo to w smieciach :/ a najgorsze by bylo jakby mnie zawrocili na lotnisku,,,

asiekfr
12-03-2012, 10:48
dziewczyny ja latam bardzo czesto i do roznych krajow.Wkladam wszystko do walizy i nie ma najmniejszego problemu. Do podrecznego natomiast radzilabym nic nie dawac pazurowego ,poniewaz nie wolna przewozic w ogole plynow ,urzadzenia elektryczne trzeba wyciagac z walizki ,wiec jak np.wezmiecie frezarka ,to sie moga przyczepic ,bo co to niby jest i takie tam??
Ja zawsze laduje do walizki i nigdy nie mialam klopotow . Fakt ,ze jezeli chodzi o USA to sa dosc przewrazliwieni.
Sindi dobry pomysl z zabraniem ubran do podrecznego a reszta do walizy .Tylko radze zabezpieczyc "towar" w walizce ,bo naprawde ich nie oszczedzaja w transporcie do samolotu i z powrotem.
Opcja z wyslaniem tez jest dobra.Mojej psiapsiulki mama wracala po 12 latach ze stanow i prawie wszystko statkiem wyslala ,ale fakt ,ze kilke paczek bylo uszkodzonych.

a jeszcze mi sie przypomnialo o podrecznym..... walizka podreczna oprocz tego ze mozna zabrac 10,czy iles tam kilo ,to musi miec jakis tam rozmiar ,bo jak jest za wielka to po proste nie wejdzie do schowka nad glowa.Mi nigdy to sie nie przytrafilo ,ale widzialam taka akcje czekajac na odprawde ,wiec moze warto zapytac tez o to .Nie wiem jak jest w wizz,bo nigdy tym nie lecialam. W Lot czy AirFrace jest np.po 6kg. podrecznego,ale jak odrobine przekracza to i tak puszczaja i rozmiar tez im nie przeszkadaz .Lepiej po prostu zapytac .

rudzielec
12-03-2012, 10:52
dokladnie tak jak asiekfr napisala, ja tez wkladam do walizy pod pokład a do podrecznego niie biore zadnych plynow, w sumie mozna 100ml na glowe w tych woreczkach np kremy tusze itd.

Sindi89
12-03-2012, 14:37
no dziewczyny fajnie ze sie odezwałyście:) no ja juz latałam wiec znam przepisy jako tako aczykolwiek własnie spakowanie naszych kochanych rzeczy do paznokci mnie zastanowilo:) no to teraz juz bez problemu pakuje i lece:D :skacze:

ilonkjapazurek
12-03-2012, 18:45
ja sie boje tej mojej podrozy...ehhh ostatni raz lecialam 12 lat temu :/

Sindi89
12-03-2012, 20:31
nie bój się:) ja leciałam pierwszy raz teraz w styczniu i całkiem milo to odebrałam hehe..nic strasznego:) dasz rade :kwiatek:

rudzia1985
12-03-2012, 22:07
Do Anglii na Stansted bylo mozna do max 10 kg wziac na poklad.
Zadnych plynow pitnych i kosmetycznych, nozyczek, styzorykow lub cos innego ostrego, zapalniczek, zapalek > Jak gdzies na monitorku im wyskoczy w podrecznym to zaraz wyrzucaja.
Takze wszystko proponuje zapakowac do podroznego :) Ja to nawet flaszki przewozilam w podroznym, do litra chyba mozna a ja zawsze 2 mialam :P

asia
12-03-2012, 22:58
uhm my tez wiezlismy, klm -em, bez problemu w podroznym.... :D generalnie to w naszym przypadku zawsze gorsze sprawdzanie mamy w polsce, ostatnio buty mi kazali sciagac...

Sindi89
12-03-2012, 23:01
haha no wiesz mi to chcieli fiszbiny w staniku sprawdzac to smialiśmy się z moim :D ale tez byliśmy świadkami ze buty kazali sciągać:D

zlotko87
12-03-2012, 23:12
Mi kazali buty ściągnąć jak wchodziłam przez bramkę bo ćwieki miały... Mój myślałam że ze śmiechu to tam skona... Dostałam szpitalne kapcie i idź babo :/

Jak lecisz wizzem to na lotnisku o ile mnie pamięć nie myli są takie hmmmm... metalowe.... ni nie wiem jak to nazwać.... mierniki na podręczny... możesz sprawdzić czy nie jest za duży... Poza tym pamiętaj że torebka nie liczy się do podręcznego :) możesz mieć swoją torebkę codzienną i do tego jeszcze podręczny- tzn ja mogłam i tak mi Pani powiedziała że często jak ma się jakiś nadbagaż w podręcznym to "coś" można wrzucić do osobistej torebki.

rudzia1985
12-03-2012, 23:25
A buty to kazali sciagac z kazdej strony ale fakt, z Polski wylot bardziej kontroluja ;)
Ale wracajac do tematu to wszystko co plynne czyli tematowe zele musza byc w podroznym...

zlotko87
12-03-2012, 23:31
jak wracała do Polski to mi nikt butów nie kazał zdejmować :P a miałam te same hehehe

asia
13-03-2012, 03:22
dokladnie za to laptopa kazali otwierac....:D:D:D:D

DiamondShine
13-03-2012, 13:20
mi tez kiedys kazali buty sciagac ;/
a kiedys juz czekamy na samolot a tu wzywaja moje nazwisko o matko co za nerwa! jak bagaz przechodzil cos wykryto. musialam odsuwac cala torbe a tam babcia spakowala mojemu tacie i mamie swojską i dala na wierzch!! ochroniarze sie smiali bo tak zawalilo swojska! a okazalo sie ze wykryto ladowarke hehe noi kazali wszystko spowrotem pakowac.

rudzielec
13-03-2012, 18:07
rudzia ja latam ryanairem i mozesz miec plyny do 100ml na głowe, mialam perfumy, krem i tusze i wszystko okej, z tym ze wody i napoje to wiadomo do smieci

rudzia1985
13-03-2012, 18:52
Zalezy pewnie skad. Ja z Bydgoszczy wylatywalam i niestety kazda Pani, ktora miala "wode" byla cofana i musiala wyrzucic :) Chyba zalezy od strazy na lotnisku, no i dokad sie leci.

Mieso dla chlopa tez mialam w podrecznym, zamrozone oczywiscie i tez sie pewnie smiali jak widzieli co ja mam :P