PDA

Zobacz pełną wersję : Rozstępy



anikol
30-06-2009, 21:57
Przyczyny powstawania rozstępów
Powstawanie rozstępów nie jest związane tylko z nadmiernym rozciąganiem skóry. Rozstępy są w dużej mierze rezultatem wzrostu poziomu kortyzolu we krwi. Jest to hormon wydzielany przez nadnercza. Jego ilość wzrasta w okresie ciąży, dojrzewania, otyłości, wzrostu wagi. W okresie ciąży również wzrost poziomu estrogenów przyczynia się w pewnym stopniu do zwiększenia możliwości pojawienia się rozstępów. Ponieważ tabletki hormonalne mają wpływ na żeńskie hormony płciowe, dlatego istnieje prawdopodobieństwo, iż mogą być jednym z czynników sprzyjających rozstępom.
Na tworzenie się rozstępów wpływa również używanie regularnie i przez dłuższy okres czasu leków steroidowych, ponieważ przyczyniają się one m.in. do ścieńczenia naskórka, zahamowania syntezy kolagenu w skórze właściwej oraz degradacji już istniejących włókien kolagenowych.
Niewłaściwa, uboga w składniki odżywcze (witaminy, mikro- i makroelementy) dieta, to także jedna z przyczyn powstawania rozstępów. Dużą rolę odgrywa tu zwłaszcza niedostateczna ilość cynku. Dlatego kobiety często będące na dietach niskokalorycznych mogą mieć skłonności do rozstępów.
I wreszcie kolejną istotną przyczyną, na którą nie mamy wpływu są nasze skłonności genetyczne. W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo, iż jeśli u matki podczas ciąży pojawiły się rozstępy, to mogą (ale nie muszą) pojawić się one również u jej córki.
Osoby mające predyspozycje do tworzenia się rozstępów:
ludzie otyli,
nastolatki w okresie dojrzewania,
kobiety w okresie ciąży, menopauzy,
kulturyści,
osoby o częstych wahaniach wagi,
osoby będące wielokrotnie na dietach niskokalorycznych,
osoby przyjmujące leki steroidowe,
osoby z predyspozycjami genetycznymi.
Rozstępy mogą pojawiać się zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, u osób otyłych i szczupłych, starszych, jak i u nastolatek w okresie dojrzewania. Problem ten dotyczy w mniejszym lub większym stopniu niemal 90% kobiet w ciąży.

Charakterystyka rozstępów

Rozstępy tworzą się na poziomie skóry właściwej, a ich powstawanie wiąże się z upośledzeniem fibroblastów czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna to białka, mające postać włókienkowatą, które tworzą uporządkowaną sieć, nadając skórze elastyczność, jędrność, sprężystość i odpowiednie napięcie. Prawidłowo zbudowane włókno kolagenu odznacza się niesamowitą wytrzymałością na rozciąganie. Trzeba użyć obciążenia co najmniej 10 kg, aby zerwać włókno kolagenowe o średnicy 1mm. Upośledzone - m.in. z powodu zwiększonego poziomu kortyzolu we krwi - fibroblasty, zaczynają produkować zmienione włókna kolagenu i elastyny, które stają się bardziej kruche i mniej podatne na rozciąganie. Podczas nadmiernego rozciągania się skóry jak to ma miejsce np. w czasie ciąży, z powodu kruchości włókien dochodzi do zrywania tej regularnej sieci, czego efektem są właśnie rozstępy. Ponieważ jednocześnie dochodzi także do ścieńczenia warstwy naskórka, stają się one bardziej widoczne.
Rozstępy wyglądają jak wrzecionowate pasma, występują najczęściej na pośladkach, brzuchu, udach, piersiach. Wyróżniamy dwie fazy tworzenia się rozstępów:
W fazie I - zapalnej mają one postać czerwonych pasm. Na tym etapie mamy jeszcze największe szanse, aby się ich pozbyć.
W fazie II - zanikowej, następuje pozorna regeneracja rozstępów. Czerwone pasma ulegają rozjaśnieniu i zmniejszeniu. Dzieje się tak dlatego, iż zmienione włókna kolagenu oraz cieniutkie włókna elastyny starają się jak gdyby zregenerować zerwaną sieć. Jednak nie ma już możliwości przywrócenia stanu skóry właściwej sprzed nastąpienia ubytku. W rezultacie na skórze pozostają widoczne białe prążki, wyczuwalne przy dotyku. Przystąpienie do leczenia rozstępów starszych, będących już w fazie zanikowej może nieco polepszyć stan skóry, ale nie ma już możliwości zlikwidowania ich w 100%.


Pielęgnacja skóry z rozstępami

Ponieważ przyczyną tworzenia się rozstępów są m.in. zmiany hormonalne i skłonności genetyczne, dlatego nie zawsze jesteśmy w stanie im zapobiec. Możemy jednak ograniczyć ich powstawanie, poprzez:
unikanie w miarę możliwości częstych wahań wagi i "cudownych" diet, które w rezultacie dają tylko efekt jo-jo,
przestrzeganie odpowiedniej diety, która zapewnia wystarczające dawki witamin oraz mikroelementów, zwłaszcza cynku i krzemu. Można także pomyśleć o uzupełnieniu diety suplementami.
Jeśli tylko zauważymy pierwsze oznaki powstawania rozstępów lub też znajdujemy się w sytuacjach sprzyjających ich tworzeniu, chodzi tu zwłaszcza o okres ciąży czy dojrzewania, warto regularnie masować ciało stosując oliwki, olejki, balsamy lub jeden z dostępnych kremów przeciw rozstępom. Trzeba też pamiętać, że rodzaj kremu nie jest tak istotny jak sam masaż skóry. Krem jest tylko czynnikiem wspomagającym.


PRZYKŁADY:
Perfekta Body – galaretka przeciw rozstępom (też dla kobiet w ciąży),
Oceanic Cosmetics AA – intensywny krem na rozstępy (też dla kobiet w ciąży),

madzialena
30-06-2009, 22:19
ja osobiście polecam krem Fissan :) mam na piersiach straszne rozstępy.. pomagał i były efekty :]

ivonna70
30-06-2009, 22:30
Ja ten krem stosowałam w czasie ciąży i po przez kilka tygodni. Nie mam nawet jednego paseczka, bo pięknie mnie uchronił przed rozstępami. Jest rewelacyjny.

Kamis
30-06-2009, 22:51
Dzięki anikol myślę że nie tylko kobietom w ciąży się przyda :)

anikol
30-06-2009, 22:59
nie ma sprawy kosmetyka jest moja pasją więc z miłą chęcią dodam parę tematów :)

zizia
01-07-2009, 11:48
Dzięki anikol myślę że nie tylko kobietom w ciąży się przyda :)
no tobie kamisku to na pewno się przyda:skacze::skacze::skacze::skacze:

Angie1722
01-07-2009, 16:20
Dziewczyny a mam pytanie, jakiś dobry sposób na usunięcie rozstępów z pupu i z ud. Straszne mam i aż się wsztydze na plaże wyjść w gatkach...hehe pomóżcie

asia
01-07-2009, 23:17
Przepis na domową maskę:

cynamon
imbir
kakao naturalne
wyciąg z kawy
wódka lub spirytus z wodą, co kto ma pod ręką
sok aloesowy

wszystko trzeba porządnie wymieszać aby wyszła maź, będzie trochę gumowa ale powinna być taka żeby się dała nałożyć na ciało.

nakładamy to na ciało i owijamy się folią spożywczą (tą przeźroczystą)

wytrzymujemy tak 20 minut (ponieważ jest alkohol i aloes będzie nieco piec)

następnie rozwijamy się z tego i zmywamy, nakładamy krem nawilżający. skóra początkowo może być lekko zaczerwieniona, ale to przejdzie, za to efekty - - jak dla mnie rewelacja!! używam co 2 dzień.


dodatkowo powiem że coś takiego jest do kupienia na allegro, ale ja robie sobie sama
KONIEC Z CELLULITEM ! TO DZIAŁA ! DETOREN 500ml (665998481) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item665998481_koniec_z_cellulitem_to_dziala_detore n_500ml.html)

madzialena
02-07-2009, 00:10
Angie spróbuj tego kremu Fissan :) można go kupić w aptece i wcale nie jest oszałamiająco drogi.. działa rewelacyjnie.. ja miałam obrzydliwe rozstępy na piersiach kiedy nagle z płaskiej dechy miałam miseczke B.. ładnie sie zagoiły :) tzn widać lekkie ślady tam gdzie było najgorzej :(

asia
04-07-2009, 12:40
zaciekawił mnie ten krem fissan, o którym piszesz, znalazłam go na allegro za 20 zł. myślę że wkrótce w niego zainwestuję, skoro polecasz :)

skarbenia7
04-07-2009, 15:15
Dziewczyny dzięki za pożyteczny post. Na pewno się przyda. Niestety, my kobiety musimy się martwic o wiele rzeczy, jak cellulit, rozstępy, ech....
Asiu, krem Fissan możesz znalezc w kazdej aptece. Myślę, że jeśli chodzi o kremy do pielęgnacji, lepiej kupowac w aptekach. Jakoś osobiście nie mam zaufania do kupowania kosmetyków przez internet.
Pozdrawiam Was dziewczyny kochane.

asia
04-07-2009, 22:34
fakt, ja często proszę o zdjęcie daty ważności, jeżeli chodzi o allegro. a o fissanie nigdy wcześniej nie słyszałam, ale skoro jest normalnie w aptece to jutro zobaczę

karolinka_zuzia1989
11-08-2009, 10:18
a macie jakies sposoby domowe na cellulitis??

Kamis
11-08-2009, 10:21
może tutaj coś znajdziesz http://forum.wzorki.info/pielegnacja-twarzy-ciala/792-nasza-zmora-cellulit.html

Evelina.J
11-08-2009, 10:31
Przepis na domową maskę:

cynamon
imbir
kakao naturalne
wyciąg z kawy
wódka lub spirytus z wodą, co kto ma pod ręką
sok aloesowy

wszystko trzeba porządnie wymieszać aby wyszła maź, będzie trochę gumowa ale powinna być taka żeby się dała nałożyć na ciało.

nakładamy to na ciało i owijamy się folią spożywczą (tą przeźroczystą)

wytrzymujemy tak 20 minut (ponieważ jest alkohol i aloes będzie nieco piec)

następnie rozwijamy się z tego i zmywamy, nakładamy krem nawilżający. skóra początkowo może być lekko zaczerwieniona, ale to przejdzie, za to efekty - - jak dla mnie rewelacja!! używam co 2 dzień.


dodatkowo powiem że coś takiego jest do kupienia na allegro, ale ja robie sobie sama
KONIEC Z CELLULITEM ! TO DZIAŁA ! DETOREN 500ml (665998481) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item665998481_koniec_z_cellulitem_to_dziala_detore n_500ml.html)

Czy tą domową maske mozna stosowac w czasie ciazy ?

unita
11-08-2009, 10:53
Czy tą domową maske mozna stosowac w czasie ciazy ?

Nie powinno sie , poniewaz dziala rozgrzewajaco, a w ciazy powinno sie tego unikac

Evelina.J
11-08-2009, 11:07
Nie powinno sie , poniewaz dziala rozgrzewajaco, a w ciazy powinno sie tego unikac

Szkoda bo jestem w ciazy i stad moje pytanie. Jak chodzilam pierwszy raz w ciazy to smarowalam sie cale 9 m-cy oliwka dzien w dzien i rozstepow mam bardzo, bardzo malo. zaledwie kilka i na szczescie w niewidocznym miejscu, na pupie pod bielizna wiec nie jest zle :) Ale teraz znow szaleje i martwie sie o to aby po ciazy wygladac tak jak przed :) Moj maz mowi ze mam bzika na tym punkcie. Ale to chyba dobrze moim zdaniem. Jestem jeszcze mloda wiec jeszcze chce pochodzic w mini ;)

unita
11-08-2009, 11:35
ten krem co dziewczyny polecaja jest skuteczny, wiec na razie sie tym smaruj, a ewentualnie jak juz urodzisz to sie bedziesz smarowac tym cynamonowym mazidlem, osobiscie polecam guam:D

zizia
20-08-2009, 12:49
jeśli jesteś w ciąży to najpierw sprawdź dokładnie czy jaki kol wiek można stosować krem na rozstępy. a ja ci radze dla bezpieczeństwa kupić sobie z pantena lub z jonsona krem na rozstępy dla kobiet w ciąży. bedziesz pewna jest bezpieczny. a jeszcze dodatkowo po po rodzie i w czsie ciąży możesz wypić jedni rozbite białko jest bespieczne i skóra się nie rozciaga.. jest to sprawdzony sposób

Gakka
20-08-2009, 13:37
Ja używam tych kremików i jestem bardzo zadowolona z ich działania.

perfecta extra slim - wyniki wyszukiwania (http://www.mydlandia.pl/szukaj.php?keywords=perfecta%20extra%20slim)

rudi80
06-09-2009, 12:04
mi lekarka polecila taki olejek do masarzu dla kobiet w ciazy, jest tylko jeden problem-strasznie ciezko go dostac, siostra szukala w bydgoszczy w aptekach i nic-bede musiala kupic w niemcach a tu jest bardzo drogi :(
frei - Olejek do masażu (http://www.frei.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=31)

asia
06-09-2009, 13:29
mi lekarka polecila taki olejek do masarzu dla kobiet w ciazy, jest tylko jeden problem-strasznie ciezko go dostac, siostra szukala w bydgoszczy w aptekach i nic-bede musiala kupic w niemcach a tu jest bardzo drogi :(
frei - Olejek do masażu (http://www.frei.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=31)

rudi tu jest za 39 zł : frei na Allegro - Wyniki wyszukiwania - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/search.php?string=frei&category=1429)
jeżeli nie masz konta na allegro to mogę ci zamówić, napisz pw jakby co

Agnieszka Praska
09-09-2009, 09:58
dla kobiety w ciazy polecam krem mustela :D jest genialny:good:
mialam rozstepy ogromne i sino fioletowe a po tym kremiku mam cieniutkie biale paseczki:D

jest bardzo drogi, ale warto:)

Valia
08-11-2009, 10:59
Ja musze w takim razie tego fissana spróbować. Używałam musteli i clareny i powiem szczerze, że nawet całkiem całkiem troszke mi sie wybieliły. Ale pamiętajmy, żeby były efekty trzeba używać regularnie i systematycznie:)

Ewelina83
08-11-2009, 16:22
Ja w ciazy uzywalam frei oil co prawda nie uchronilo mnie to przed rozstepami ale na pewno byly duzo mniejsze niz normalnie mogloby byc-
w sumie to pojawily mi sie tylko na nogach!

wercia
25-11-2009, 22:50
Czy tą domową maske mozna stosowac w czasie ciazy ?

W aptekach masz kremy specjalne dla pan w ciazy ja stosowalam jeden i powiem szczerze ze nawet nawet bo mam tylko z boku na brzuchu mam jednego od pepka ale malutki jest firma sie nazywa AA THERAPY Ja i mama jest przeznaczony dla kobiet w ciazy i po porodzie

---------- Dodano o godzinie 21:50 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:45 ----------

Ja zaluje bo nie smarowalam sie codziennie wiec zwroc na to uwage:)

krasnaludka
20-10-2010, 21:29
ja po ciąży (przytyciu w ostatnich 3 miesiącach ponad 20kg) mam potworne rozstępy próbowałam wszystkiego całą ciąże mustelle po też i nic, ale ostatnio bliznę pooperacyjną z ogromnym bliznowcem smarowałam super kremem z pereł inków i cud:) chce wypróbować ten krem na rozstępy, nie wiem czy to dobry pomysł???

rudzielec
20-10-2010, 22:15
oo jesli chodzi o rozstepy to rowniez posiadam:D:D no w sumie to tylko na brzuchu po ciazy, przytylam 15kg......sa obrzydliwe i wielkie jakby mi ktos nozem pociachał...wstydze sie ich, chociaz lubie siebie i akceptuje, jednak te rozstepy mnie przerastaja...nawet nie smaruje ich niczym, bo to strata kasy i czasu...

weronisiaaa88s
28-01-2011, 15:13
Troszke sie z wami podziele materiłami z mojej pracy licencjackiej; ^_^


Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

xjotkax
30-01-2011, 12:57
Można w salonie kosmetycznym poprosić o mikrodermabrazje na pupę? hehe

weronisiaaa88s
30-01-2011, 17:08
Można w salonie kosmetycznym poprosić o mikrodermabrazje na pupę? hehe

No ba! Mozna wszeczie gdzie występuja tzn.;
brzuch, uda, pośladki, biodra, piersi, okolice stawów ramiennych i kolanowych, wszedzie. :)

Elizabeth76
30-01-2011, 18:36
No ba! Mozna wszeczie gdzie występuja tzn.;
brzuch, uda, pośladki, biodra, piersi, okolice stawów ramiennych i kolanowych, wszedzie. :)
wyczytałam że to trzeba wykonać od 6 do 10 zabiegów wiecie może w jakiej cenie to się miesci taki zabieg ?? Konkretnie mi chodzi na rozstępy na brzuchu ;)

weronisiaaa88s
30-01-2011, 18:46
Ceny wachaja sie w zaleznosci od salonu w jakim sa wykonywane.
Najlepiej zadzwonic i zapytac do pobliskiego salonu kosmetycznego.

xjotkax
30-01-2011, 22:39
skoro można to super! w szkole na praktykach jak będziemy miały mikro dermabrazje to poproszę żeby mi pupcią się zajęli.. mam na pośladkach straszne rozstępy.. tak nagle przytylam 5 kg z 49 na 54;/ no i niby to mała waga, tzn prawidłowa a rozstępy są feee.

weronisiaaa88s
31-01-2011, 10:48
O jak w szkole to super, co zajecia mozesz powtarzac jak zdazysz. :ok:

Paulka
31-01-2011, 10:53
Ja tez mam rozstępy ale nie chce mi się nic z nimi robić...stwierdziłam ze to już taka nasza natura i tyle, w zasadzie to nie mam pojęcia dlaczego je mam, jestem bardzo szczupła osobą przy wzroście 170cm ważę 50kg, moje siostry śmieja sie ze mnie ze nie mam tylka a rozstepy i tak sobie znalazły tam miejsce hih może skusze sie na jakis krem z apteki hm..

weronisiaaa88s
31-01-2011, 11:15
Ja tez mam rozstępy ale nie chce mi się nic z nimi robić...stwierdziłam ze to już taka nasza natura i tyle, w zasadzie to nie mam pojęcia dlaczego je mam, jestem bardzo szczupła osobą przy wzroście 170cm ważę 50kg, moje siostry śmieja sie ze mnie ze nie mam tylka a rozstepy i tak sobie znalazły tam miejsce hih może skusze sie na jakis krem z apteki hm..

Na rozstepy narazone sa osoby kt.;
- narazone sa na pernametny stres,
-cierpiace na róznego rodzaju schorzenia,
- kulturysci
- osoby szczuple u kt.stwierdzono genetyczny zwiazek z powstawaniem rozstepów

Ich powstawanie nie jest tylko zwiazane z tyciem spowodowanym ciaza ale tez cierpi na nie znaczna liczba populacji niezależnie od wieku i płci.

Dotyka takze dzieci i młodzierz - gdy dochodzi do szybkiego wzrostu i zmiany budowy ciala.

zyza
01-02-2011, 16:55
rostepy mozna tylko zmniejszyc usunąc sie ich nie da...

najlepsza metoda jest dosc malo przyjemna...
wbija sie igłe w roztsęp i wyciagając a wstrzykuje sie specjalne substancje jak np kolagen itd... ale wyciagają igłe 'szura' sie nia na boki... to moze byc dosc bolesne ale to jest najskuteczniejsze...

bardzo ciekawy efekt daja tez fale radiowe :D

no ale raz powstale sa nie do usuniecia...

ja obecnie borykam sie po ciazy w ktorej przytylam 25 kilo i dziecko urodzilo sie bardzo duze wiec automatycznie brzuch byl ogromny :D nie pomogly mi zadne smarowanie a ni nic :D ja dostalam rozstepow nawet jak zbyt gwlatownie schudlam takze to chyba kwiestia skory :D

weronisiaaa88s
01-02-2011, 17:08
ZYZA - Mówisz o mezoterapi igłowej?

samaron
01-02-2011, 17:31
Ja w ciąży też przytyłam ponad 22kg (przy wadze wyjściowej 43kg po solidnym obiedzie;)) i nie mam ani jednego rozstępu na brzuchu, więc z pewnością zależy to w dużej mierze od skłonności genetycznej (trzeba mamy obadać).

Valia
01-02-2011, 19:00
zgadzam sie z sami. ja mam 20 lat a wygladam jak po 3 ciazach, rozstepy sa jak moje dzieci, byly czerwone i okropne, ale jest krem clareny ktory mi je wybielil i prawie ich nie widac

Elizabeth76
01-02-2011, 19:03
zgadzam sie z sami. ja mam 20 lat a wygladam jak po 3 ciazach, rozstepy sa jak moje dzieci, byly czerwone i okropne, ale jest krem clareny ktory mi je wybielil i prawie ich nie widac

Valia który to konkretnie krem ??:D

olao
01-02-2011, 20:38
ja polecam MNS ROLLER i do tego jakies serum na rozstepy.Cos jak mezoterapia iglowa

DiamondShine
04-08-2012, 15:30
ja juz nie wiem co najlepsze jest na te rozstepy:( ale juz dzialac musze wiem , ze troche za pozno bo juz poltora roku po ciazy... smarowalam sie cala ciaze i nic... mega rozstepy pod kolanami stylu, na brzuchu, udach ......... brak slow... potrzebuje cos mega mocnego aby to jakos wygladzic :( sama juz nie wiem co stosowac aby cos pomoglo

farbstift
04-08-2012, 21:57
ja mam ogromne rozstępy na udach, tuż pod pośladkami. Pomaga masaż (w wykonaniu mojego mężczyzny) i krem z ziaji (taki w czarnym opakowaniu, dostępny w aptece za ok 30zł). Koleżanka była ostatnio na serii zabiegów u kosmetyczki tzw. żelazko. Ponoć jest zadowolona, ale nie mogę powiedzieć w 100% bo nie widziałam jej przed i po

zyza
05-08-2012, 22:45
ZYZA - Mówisz o mezoterapi igłowej?

tak tylko mowilam o konkretnym zabiegu ktory dawno tmu nam przedstawiala babeczka i mial nazwe pochodzaca od wstrzykiwanego leku... wiem ze jest to dosc głebokie ostrzykiwanie czyli glebsza mezoterapia ze wykonywali ja lekarze... az musze sie dopytac tej babeczki o jakiej terapii mowila...

a stosowanie kremow na blizny bądz kremow typu kosmelan cos daje? probowal ktos?

karolinciusia
06-08-2012, 23:39
Niestety rozstępów nie da się wyleczyć, pozbyć tak żeby ich nie było. Zawsze będą jest to "blizna".
Możemy jedynie zmniejszyć je, aby były mniej widoczne.
Najlepsze rezultaty, jeśli chodzi o zabiegi osiąga się gdy są świeże - czerwone.

DiamondShine
11-08-2012, 15:47
ja dobrze o tym wiem, ze ich nie usune. chodzi mi o jakis dostepny baaardzo dobry krem ktory pomoze mi powalczyc z nimi troszke

serenity
02-10-2012, 11:26
ja mam rozstepy od zawsze. nie sa one po ciazy. zrobily mi sie sama nie wiem kiedy na wewnetrznej stronie ud. jest ich duzo i sa takie jakby rownolegle, biale. nie przeszkadzaja mi specjalnie, widac je jak sie mocniej opale.. a tak to trzeba sie przyjrzec :-)

jednak byl czas kiedy mnie strasznie denerwowaly. uzywalam wtedy nagminnie roznych masci i jest jedna, po ktorej widzialam efekty: Vichy Action Integrale Vergetures - trzeba go jednak uzywac regularnie.. inaczej nie widac roznicy.

Frau
05-10-2012, 19:51
Ja mam mnóstwo rozstępów po ciąży, smarowałam się: oliwką, kremem Dax Perfecta Mama, kremem Gerber i kremem Fissan. Nie pomogło nic, cała skóra popękała dosłownie pod sam koniec w 9-tym miesiącu. Dzięki za przepis na domową maseczkę, może troszkę je złagodzi, bo na zniknięcie nie ma co liczyć ;) Nie kupiłam natomiast będąc w ciąży dość drogiego kremu przeciwko rozstępom Mustela , bo uważałam, że nie muszę tyle kasy wydawać, bo pewnie rozstępów uniknę (wcześniej nie miałam i nie wiedziałam nawet jak wyglądają). Koleżanki które to stosowały mają gładziutkie brzuchy, a jest ich 5 ;) także dla ciężarówek mogę polecić :)

MeryMacom
28-11-2012, 23:20
Niestety nie ma 100% kuracji na pozbycie się rozstępów. Można je jedynie trochę rozjaśnić, ale usunąć się raczej nie da. Chyba, że laserowo. Domowe sposoby to peeling, masaż zimną wodą i gąbką i wcieranie dobrego kremu lub balsamu na rozstępy.

karnityna
16-01-2013, 16:17
Nigdy nie miałam problemów z rozstępami, ale słyszałam, że pomaga na nie żel z Ziaji z serii Rebuild. Sama zresztą mam taki żel, ale na cellulit i jest naprawdę niezły.

karchola
16-01-2013, 20:18
Rozstępy da się prawie całkowicie zlikwidować ale tylko w stadium zapalnym - kiedy dopiero się pojawiają i mają piękne sino-czerwone kolorki. Niestety wymagają ogromnego wkładu. Stosowanie co najmniej 2 preparatów (mustella, fissan, olejku z włoskich orzechów) ok. 3/4 razy dziennie... Dobrze jest wspomóc się mezoterapią.

Na rozstępy, które już mamy można zastosować kwasy - pobudzą głęboką regenerację naskórka oraz mezo która ją odżywi. Nie są to jakieś mega drogie zabiegi (w porównaniu do ostrzykiwania np.), a na pewno nieco zmniejszą widoczność "blizn".

Zen.
16-01-2013, 20:26
na świeże rozstępy, mikrodermabrazja, mezoterapia, fale radiowe, dermomasaż, laser, peelngi ziołowe.


Na stare białe rozstępy w zasadzie podziała tylko laser ale NIGDY nie usunie się starego rozstępu, można go tylko trochę zmniejszyć, pamietajcie że to jest tkanka łaczna ( czyli de facto blizna) a nie 'normalna' skóra'.

Zuuzaneczka
16-01-2013, 22:17
Na rozstępy kwas glikolowy 70%+mezoterapia igłowa preparatem wypełniającym rozstępy. Pomaga, choć tak jak pisze moja zacna koleżanka powyżej, rozstęp to efekt rozerwania wiązań kolagenowych, a to jest trwałe :(

choco-lashes
08-03-2013, 00:00
A ja z calego serca polecam Głęboki peeling ziołowy np. Jadwiga (polski peeling ziołowy)
Ja zabieg sobie robie sama,preparaty kupiłam po przejściu szkolenia.
Jest to dość ,,drastyczna metoda'' skóra jest obficie zaczerwieniona, bardzo piecze oraz czuć jakby kłucie, w następnym etapem skóra złuszcza się płatami. UWAGA -dlaczego głęboki?-ponieważ dochodzi aż do warstwy podstawnej naskórka. Zabieg ten zastępuje okolo 10 zabiegów mikrodermabrazji ;)
Efekty są widoczne, moje głębokie rozstępy na pośladku po pierwszym zabiegu zmniejszyły się az o 50% (zrobiłam na razie na jednym pośladku aby zobaczyć różnice, porównać obydwa ,bo na jednym i drugim miałam tak samo dużo i tak samo głębokie rozstępy,i naprawdę JEST EFEKT)

Zdjęc nie bede wstawiać ;P no wiecie tak troche głupio hehe;) Ale musicie mi uwierzyć na słowo,jako przyszłej Pani kosmetolog ;)

sandrus
08-03-2013, 00:21
Ja swoje urocze rozstępy goszcze na brzuchu już 13 lat.
W pierwszej ciąży chyba ok 8 miesiąca mnie napady i do dziś
A raczej do grobowej deski już ze mną .
Jednym słowem przesrane.

Miłosna
29-03-2013, 22:27
Na rozstępy nie ma nic lepszego niż kolagen. Osobiście nie wierzyłam w jego działanie, ale poza pewnym czasie stosowania naprawdę zauważyłam różnicę. Ja kupuję go na Kolagen naturalny - aktywny kolagen naturalny Inventia Colway (http://www.colagen.net.pl/) gdyby któraś z Was była zainteresowana.

ludwiczkaLL
02-05-2013, 16:22
Ja stosuję systematycznie sprawdzony krem na rozstępy. Oczywiście z zabiegów też często korzystam.

-----------
Moje ulubione preparaty (http://dermalab)

farbstift
03-05-2013, 16:13
A ja z calego serca polecam Głęboki peeling ziołowy np. Jadwiga (polski peeling ziołowy)
Ja zabieg sobie robie sama,preparaty kupiłam po przejściu szkolenia.
Jest to dość ,,drastyczna metoda'' skóra jest obficie zaczerwieniona, bardzo piecze oraz czuć jakby kłucie, w następnym etapem skóra złuszcza się płatami. UWAGA -dlaczego głęboki?-ponieważ dochodzi aż do warstwy podstawnej naskórka. Zabieg ten zastępuje okolo 10 zabiegów mikrodermabrazji ;)
Efekty są widoczne, moje głębokie rozstępy na pośladku po pierwszym zabiegu zmniejszyły się az o 50% (zrobiłam na razie na jednym pośladku aby zobaczyć różnice, porównać obydwa ,bo na jednym i drugim miałam tak samo dużo i tak samo głębokie rozstępy,i naprawdę JEST EFEKT)

Zdjęc nie bede wstawiać ;P no wiecie tak troche głupio hehe;) Ale musicie mi uwierzyć na słowo,jako przyszłej Pani kosmetolog ;)

A szkolenie robiłaś bezpośrednio pod marką Jadwiga? Jak mozesz to podziel się wrażeniami. Zastanawiam się nad zakupem produktów Jadwiga, dostałam kiedyś do testów serum i jestem mega pozytywnie zaskoczona. No i uważam, że zawsze fajnie działać na innych kosmetykach niż większość, bo jednak w polskich gabinetach dominuje Bielenda, Clarena, czasem Ziaja Pro a inne marki jakoś nieczęsto.

Agnieszka Praska
03-05-2013, 21:21
ja robilam szkolenie w jadwidze z ziolowki ;)
tak sie luszczyla moja kolezanka jak zrobilam jej zabieg

farbstift
03-05-2013, 21:54
i jak Aga? Jesteś zadowolona ze szkolenia?

Agnieszka Praska
03-05-2013, 21:58
bardzo :) bez szkolenia w zyciu bym sie za ten zabieg nie zabrala:)

farbstift
03-05-2013, 22:14
ja bym się bała bez szkolenia:D dzięki Aga, pomyślę nad kursem jak już na rzęski zrobię :D
a jest popyt na ten zabieg? co jeszcze wykonujecie na rozstępy?

JadziaDax
02-10-2015, 11:57
Spróbujcie STRETCH-CURE Efektimy. Zarówno tam gdzie już są rozstępy i tam gdzie mogą się pojawić.

Zyta2367
10-10-2015, 20:52
Gabinety kosmetyczne prześcigają się w propozycjach zabiegów chemicznych i mechanicznych, dzięki którym rozstępy znikają, lub chociaż się spłycają. Najczęściej stosowanym zabiegiem jest bezbolesny peeling chemiczny z użyciem kwasu glikolowego, w wyniku którego zostaje złuszczony naskórek, a tym samym spłycają się rozstępy. Zabiegiem, który również polega na ścieraniu naskórka jest mikrodermabrazja. Przeprowadza się ją specjalnym aparatem, który przy pomocy diamentowej głowicy ściera skórę warstwę po warstwie, aż do uzyskania pożądanego efektu. Aby skutecznie zredukować rozstępy, można też wybrać mezoterapię, czyli wstrzykiwanie igłą w zmienione miejsca substancji leczniczych, które spłycają rozstępy lub laseroterapię, polegającą na podgrzaniu i odparowaniu kolejnych warstw rozstępów. W czasie zabiegu nie tylko spłycają się rozstępy, ale również wyrównuje się kolor rozstępu.

JadziaDax
15-02-2016, 16:25
Acha, chociaż rozstępów raczej nie da się pozbyć całkowicie, można je trochę ukryć. Moja siostra jest po ciąży i chwali sobie pomoc od kosmetyków z serii Mama Care.

Kilibera
16-03-2016, 18:02
Jest jeszcze opcja skorzystania z takich nici liftingujących Nici liftingujące zapewniające ujędrnianie i lifting twarzy (http://wposzukiwaniupiekna.com.pl/nici-liftingujace-sposob-na-poprawe-wygladu-bez-skalpela) One też właśnie radzą sobie z rozstępami.

JadziaDax
20-03-2016, 12:58
Jest taki cudny olejek Body Stretch Stopper, który znalazłam w sklepie Alqvimia. Po tygodniu wcierania rozstępy wyglądały już inaczej, a skóra była bardziej napięta. Cudo normalnie.

JadziaDax
13-05-2016, 12:58
A ja odkryłam olejek na rozstępy w sklepie Alqvimia, bodajże pod nazwą Body Stretch Stopper. Najlepsze pieniądze jakie wydałam na kosmetyki. Różnicę widać było na skórze po 10 dniach.

JadziaDax
12-09-2016, 20:03
Chociaż Mama Care też działa naprawdę dobrze.

JadziaDax
20-01-2017, 00:58
Kuracja na rozstępy mama care z Efektima. Potem długo, długo nic.

Glue
24-01-2017, 19:52
Niestety też mam, kremy odrobinę pomogły ale skala problemu jest spora :/:

JadziaDax
13-04-2017, 11:16
U mnie najlepiej sprawdził się stretch free z Floslek. Używałam całą ciążę i jeszcze później trochę.

Sara91
14-04-2017, 10:45
Hej, czy ktoras z Was byla na zabiegu laserowego usuwania rozstepow? Mam odlozone pieniazki, maz mnie bardzo wspiera, ale mam watpliwosci co do zabiegu :(

justyna99
22-05-2017, 11:22
Moim zdaniem kremy na rozstępy zupełnie nie działają. Próbowałam już chyba wszystkiego i nic mi nie pomogło. Dopiero za namową koleżanki wybrałam się do Vici Clinic w Krakowie na usuwanie rozstępów laserem ResurFX. I to był strzał w dziesiątkę. Po trzech zabiegach rozstępy znacznie się spłyciły, są praktycznie niewidoczne. Warto poczytać trochę o laserowym usuwaniu rozstępów.

elzbieta81
02-06-2017, 13:22
Sa niby jakies kremy, ale maja watpliwa skutecznosc.

olkaFA
20-06-2017, 22:11
ja już nie wierzę w działanie kremów zwłaszcza po dwóch ciążach :) naprawde po urodzeniu coreczki dopadla mnie mega depresja, bo tak jak po pierwszy razie skóra się zregenerowała, tak po kolejnym rozstepy zwyczajnie zostaly. A że zawsze miałam fioła na punkcie wyglądu zwyczajnie sobie z tym nie radzilam i czulam niechec co w sumie przekladalo sie na kontakt z mezem ;/ w ubieglym roku zafundowal mi na urodziny voucher do Kliniki Beauty Skin właśnie na usuwanie rozstepow. Ktos by powiedzial, ze slaby prezent, ale uwierzcie nic mnie tak nie cieszylo juz dawno :) wybralam zabieg dzialajacy na zasadzie podczerwieni. Efekt bardzo szybki i bezbolesny i co w sumie najwazniejsze trwaly :)

JadziaDax
21-06-2017, 00:16
Dobre rezultaty miałam ze stretch free Floslek.

Smerfetka_50
29-06-2017, 21:56
Zabiegi laserem nie są najbardziej komfortowym uczuciem, ale fakt jest taki, że przynoszą najlepsze rezultaty. Zobaczcie ofertę Vici Clinic w Krakowie - mają teraz duzo letnich promocji, można taniej wykonać część zabiegów, między innymi te na rozstępy laserem ResurFX.

JadziaDax
06-07-2017, 01:35
Zobacz Slim Line STRETCHfree z Floslek, fantastycznie działa.

JadziaDax
13-07-2017, 23:11
Zobacz stretch free floslek, pomoże

milenaczynkowicz
21-07-2017, 10:24
Jak się już rozstęp pojawi, to ciężko go usunąć niestety. Może jedynie laser by pomógł. Kremy to pic na wodę niestety.

Piszczałka
30-07-2017, 14:20
Rozstępy można zawsze usunąć za pomocą lasera. Zabiegi takie wykonywane są w Vici Clinic w Krakowie i przynoszą niesamowite efekty. Teraz na pierwszy zabieg jest zniżka 50% :)

JadziaDax
18-09-2017, 00:19
Dobre rezultaty miałam ze stretch free Floslek.

madzianka
26-09-2017, 23:37
Ja miałam bardzo duże rozstępy na piersiach i źle mi z nimi było.
Jak poszłam do pracy to odkłądałam na zabieg i poszłam do Kliniki Body Care na laserowe usówanie rozstępów. No i oczywiście używałam też różnych kremów, które jednak mało dawały.

JadziaDax
10-11-2017, 00:04
Ja polecam stretch free od Floslek, potem długo, długo nic

JadziaDax
16-05-2018, 23:14
Stretch free Floslek, potem nic.

jagnam
13-07-2018, 08:23
Od razu Wam tutaj napisze, ze nie macie co liczyć na to,ze rozstępy znikną przy stosowaniu typowych kosmetyków. Próbowałam ich wielu aby zawalczyć z rozstępami na brzuchu po ciązy i jednak nie było dobrego działania. Rozstępy były.....

Za to polecam zabiegi takie jak:
karboksyterapia
liposukcja
endermologia
oraz laser

Nie sa tanie, trzeba często wykupic sobie serie zabiegów, ale moim zdaniem działanie o wiele, wiele lepsze. https://bonadea-krakow.net.pl/aktualnosci/jak-dziala-liposukcja/

JadziaDax
24-09-2018, 23:59
Nic nie zadziałało na mnie lepiej niż stretch free Floslek. Genialna sprawa.

JadziaDax
22-10-2018, 23:43
Stretch free Floslek, potem długo, długo nic.

Glue
27-10-2018, 21:30
Oj nie tylko jest jeszcze bio oil, bardzo fajnie pachnący olejek pomagający pozbyć się rozstępów i blizn do stosowania także zapobiegawczo w ciąży

JadziaDax
14-11-2018, 01:47
Stretch Free Floslek, genialna sprawa.

ell
03-09-2019, 08:22
Polecam na pewno
zdrową dietę
masaże
odpowiednią dawkę aktywności fizycznej
jak również zabieg mezoterapii (https://mojejaslo.pl/mezoterapia-iglowa-zadbaj-o-swoja-skore-w-gabinecie-medycyny-estetycznej/)


Zabieg mezoterapii polega na stosunkowo gęstym śródskórnym (bądź podskórnym w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu) podawaniu małych dawek substancji aktywnych w wybrane okolice twarzy lub inne części ciała.


O efektach możecie poczytać tutaj

cass
23-12-2019, 11:39
Również polecam zabieg za pomocą mikronakłuć. Sama wybrałam sie na coś takiego do gabinetu w Krakowie i jestem bardzo zadowolona z rezultatów.... Pobudzone zostają procesy naprawcze, co prowadzi do intensywnej regeneracji obszaru, który został poddany terapii. Dzieki temu tkanka kolagenowa się odnawia. Ideą terapii jest więc regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry w obrębie rozstępów, co ma pobudzić ją do wzmożonej regeneracji i odbudowania struktury skóry.
https://www.estetica.pl/oferta/usuwanie-tkanki-tluszczowej-i-celulitu/

Wiadomo, że nie da się za pomocą takiego zabiegu usunąć rozstępów całkowicie, ale w dużej mierze mozna zmniejszyć ich widoczność. Co wystąpiło właśnie u mnie!

chanah
04-03-2020, 18:48
Skoro rozstępy to warto wspomnieć tutaj również o cellulicie. W końcu wiele kobiet zmaga się z tego typu problemami. Jeśli macie ochotę to polecam Wam przeczytać przykładowo ten artykuł: https://portalkosmetologiczny.pl/cellulit/jak-wybrac-krem-na-cellulit-przedstawiamy-top-6-kremow-na-cellulit-zobacz-jaki-krem-wygrywa/ znajdziecie w nim między innymi ranking top 6 kremów na cellulit.