PDA

Zobacz pełną wersję : Zakładanie tipsów



farbstift
02-07-2009, 06:58
Od pewnego czasu zaczęłam pracować na tipsach, ale widzę u siebie dużo niedociągnięć. Możecie napisać krok po kroku jak wykonać to jak najbardziej poprawnie?

Anna Kosińska
02-07-2009, 09:43
najprosciej hmm...
na zmatowiony i odtluzczony paznokiec chcac przykleic tipsa rozmarowujemy klej w kieszonce aby cala ta powierzchnia byla dobrze nim zapelniona
i pod od katem 45 stopni najpierw go przykladamy przy wolnym brzegu paznokcia by szedl prosto i go dociskamy i mamy wtedy pewnosc ze nie pojawi sie pod tipsem zadne powietrze,
a jesli wam sie cos takiego zdarzy,przewaznie juz go przyklejajac moga sie pojawic te pecherzyki powietrza od razu go odklejamy i odtluszczamy ponownie naturalnego paznokcia z nadmiaru kleju i ponownie probujemy go przykleic...jesli robimy to prawidlowo nie ma mowy o pecherzykach...
pamietajmy ze tips nie moze byc ani za maly ani za duzy musi idealnie przylegac do naszego paznokcia..

farbstift
02-07-2009, 09:47
a jak posługiwać się tipsami french?

Anna Kosińska
02-07-2009, 10:35
jesli chodzi o frencha mozna wybrac nieco wiekszy tips,aby po ich przyklejeniu,brzegi idealnie przylegaly do obrabka naskorkowego..
rowniez nie nalezy zbyt mocno tego tipsa przyciskac do plytki poniewaz doprowadzic to moze do wygiecia tipsa w gore i bedzie odstawal przy wolnym brzegu lub jesli tipsy sa slabe moze rowniez doprowadzic do ich pekniecia,jesli chodzi o frencha przyklejamy go rowniez nieco dalej uwzgledniajac wzrost naturalnej plytki...

farbstift
02-07-2009, 11:01
nie mam podziękowań:( ale dziękuję Ci serdecznie:* zaraz założę sobie tipsy:skacze:

Tonija
07-07-2009, 15:22
może to będzie pomocne

http://files.getdropbox.com/u/138074/wzorki.info/ART_FOTKI/Prawid%C5%82owe%20przyklejanie%20tips%C3%B3w%201%2 0AP.02.08.jpg

http://files.getdropbox.com/u/138074/wzorki.info/ART_FOTKI/Prawid%C5%82owe%20przyklejanie%20tips%C3%B3w%202%2 0AP.02.08.jpg

http://files.getdropbox.com/u/138074/wzorki.info/ART_FOTKI/Prawid%C5%82owe%20przyklejanie%20tips%C3%B3w%203%2 0AP.02.08.jpg

Alexandraa
10-11-2009, 10:26
Mam pytanie, nie wiem czy to już było... Jak usunąć resztki kleju? Dopiero się uczę i zdarza mi się nabrać za dużo kleju. Nie wiem jak to usunąć bo jak chcę przetrzeć wacikiem bezpyłowym to się przyklejają kawałki. :p

soffii25
10-11-2009, 10:38
ja jak jeszcze używałam tipsów to nadmiar kleju usuwałam rogiem wacika, tak tylko delikatnie moczyłam, żeby klej mógł wsiaknac :)

sylwia-p_86
10-11-2009, 13:42
Robiłam tak,że nadmiar kleju jaki wypłynał przecierałam mokrym wacikiem i wtedy nic się nie przyklei ;]

asia
10-11-2009, 14:19
do tipsów używam kleju w pędzelku, wtedy nabieram tyle ile chcę. i nigdy praktycznie nie używam tych dużych tipsów, zawsze bez kieszonki a kształt french, nawet przy clearach, znacznie mi wygodniej:)

Alexandraa
11-11-2009, 14:18
Dziękuję dziewczynki za odpowiedzi.
Niestety kleju z pędzelkiem nie posiadam i bardzo tego żałuję ale jak kupiłam zestaw to w nim był już klej no i go zużyję, co będę wyrzucała. :P

Patii
11-11-2009, 15:30
ja tez uzywam w pedzelku. firma DONEGAL, taki rozowy jest... ale jest tak swietny, tak mocno trzyma ze szok! szybko wiaze.. i zaplacilam za niego tyllko 4zl :D kupilam go w sklepie, w drogerii wiec niewiem czy w necie bedzie...

aleandraa ja klej co mi sie nie spodoba wyrzucam do kosza i kupuje nastepny;d taka dziwna juz jestem :P

Alexandraa
11-11-2009, 16:57
aleandraa ja klej co mi sie nie spodoba wyrzucam do kosza i kupuje nastepny;d taka dziwna juz jestem :P

Nie to, że mi się nie podoba. :) Wiąże szybko, dobrze klei i ogólnie jest OK. Nic do niego nie mam tylko po prostu w pędzelku jest wygodniejszy no a po co mam wyrzucać skoro jest dobry?

bestilka007
11-11-2009, 18:06
ja robie podobnie, jak juz mam sprawdzony to juz tylko kupuje ten :) i nie uzywam tych w pedzelku jakos nie mam przekonania, a jak za duzo sie wyleje to wacikiem nasaczonym cleanerem lub spirytusem salicylowym :)(sklad ten sam a cena ohoho) :):)
buziaki

besty23
12-11-2009, 10:02
klej w pedzelku to naprawde duza wygoda, wiem bo wczasniej uzywalam tego zwyklego, to az czasem bolaly mnie paluchy od nacisku jaki musialam wlozyc w wycisniecie go. Masakra. A jesli moge sie o tipsach wypowiedziec to najlepiej pracuje mi sie na tych bez kieszonki, nie ma problemow z przyklejeniem, jakichkolwiek.A jesli juz z kieszonka to tylko tipsy od Lechat (one sa normalnie inteligentne, robia wszystko co im kaze:))

Anna Kosińska
12-11-2009, 10:22
kleje w pedzelku sa bardzo wygodne i praktyczne ale trzeba rowniez uwazac by nie zabrudzic klejem do okola opakowania bo pozniej ciezko odkrecic,
starajmy sie tak odkrecac i nabierac ten klej tak,
by po nabraniu splywal do srodka a nie na brzegi..jesli juz zabrudzimy to pozniej wacikem namoczonym cleanerem oczyszczamy te brzegi i dopiero zakrecamy..

pa_pi1
16-11-2009, 22:35
Prawidłowe przyklejanie tipsów
Zazwyczaj na szkoleniach kursantki bardzo stresują się w momencie, gdy mają przykleić tipsy.
Klej wiąże bardzo szybko i istnieje ryzyko, szczególnie na początku,
że można zrobić to krzywo lub pod tips może dostać się powietrze.
W obydwu przypadkach tipsa należy usunąć.

Jeśli szybko zorientujemy się, że zrobiliyśmy błąd to w ciagu nawet jednej sekundy od zetknięcia się kleju z płytką możemy go zdjąć.
Gdy klej już wiąże to nie odrywamy na siłę(!) tylko spokojnie skracamy go gilotynką, nalewamy do kieliszka trochę acetonu i moczymy paluszek przez parę minut, w tym czasie zajmując się drugą ręka.

Z czasem ta stresująca czynność przemieni się nam w prefekcyjnie wykonywany nawyk.

A zatem zaczynamy naukę klejenia tipsów.

Po doskonale wykonanej czynności - przygotowania płytki: zmatowieniu odpyleniu i odtłuszczeniu, możemy przejść do mierzenia tipsów.

Jeszcze raz oglądamy paznokcie, a dokładniej - czy są dobrze skrócone i opiłowane.
Paznokcie, które przygotowujemy do przedłużania muszą być opiłowane możliwie jak najkrócej i "na okrągło".
Nawet półmilimetrowe kanciki mogą przeszkadać nam przy pracy.
Przypominam: przed mierzeniem - odtłuszczamy, po to żeby podczas styku kieszonki do płytki nie przyczepiły się jakieś pozostałości, powstałe podczas matowienia paznokci.
Odpowiednio dobrany rozmiar tipsa to taki, gdy krawędzie tipsa idealnie pokrywają szerokość naturalnej płytki paznokcia.
Tips nie może być ani za mały, ani za duży.

Jeśli jednak nie znajdziemy odpowiedniego rozmiaru, wybieramy większego tipsa i delikatnie spiłowujemy jego krawędzie boczne,
do momentu uzyskania idealnego rozmiaru.
Nie zapominajmy o tym, żeby odpylić i odtłuścić opracowywanego przez nas tipsa.

MIERZENIE TIPSÓW

Wygodny sposób dobierania tipsów ( chociaż trochę skomplikowany w opisie):
Mierzenie tipsów zaczynamy od małego palca prawej dłoni.
Gdy znajdziemy odpowiedni rozmiar - odkładamy na bok , na naszą lewą stronę.
Następnego tipsa bierzemy o tym samym rozmiarze i przykładamy do małego palca lewej dłoni i jeśli pasuje to odkładamy na bok, na naszą prawą stronę.

(Dosyć często zdarze się, że np. paznokieć małego palca u prawej dłoni jest w innym rozmiarze niż u lewej.
Dlatego też pamiętajmy, w którym miejscu odkładamy konkretne tipsy)

Wracamy do prawej ręki i przymierzamy tipsa do paznokcia serdecznego palca, gdy rozmiar pasuje, odkładamy go obok pierwszego omawianego.

I tak analogicznie postępujemy z wszystkimi tipsami.

Układamy sobie po naszej lewej stronie tipsy pasujące do prawej dłoni klientki w kolejności : mały, serdeczny, środkowy, wskazujący,
kciuk.
A po naszej prawej w kolejności: kciuk, wskazujący, środkowy, serdeczny i mały.

Wykonując te czynności zawsze w taki sam sposób, podczas klejenia nie pomylą nam się tipsy.

Trwałe przedłużenie paznokci polega na zbudowaniu go masą ( akrylową lub zelową ) a nie samym tipsem, dlatego kieszonka tipsa nie może zakrywać więcej niż połowę powierzchni naturalnego paznokcia.

W przypadku gdy kieszonka jest za długa skracamy ją gilotynką - trzymając gilotynkę prostopadle do tipsa ucinamy
jednym zdecydowanym ruchem na żądaną długość.
KLEJENIE TIPSÓW
Trzymamy tipsa w tych palcach, którymi będziemy przyklejać, odwracamy, tak żeby było wiadać kieszonkę, bierzemy kroplę kleją i rozprowadzamy ją dokładnie po całej powierzchni kieszonki, zwracając również uwagę, żeby klej znalazł się również na jej krawędziach.

Nadmiar kleju możemy odcisnąć na papierowy ręcznik - deliktanie, jednym ruchem dotykamy krawędzią kieszonki do ręcznika i zabieramy się do klejenia.

Przykładamy tipsa do paznokcia, pod kątem około 45 stopni.
W tym czasie kieszonka jest możliwie wysoko.

Następnie zjeżdżamy wolno tipsem do momentu aż usłyszymy pstryknięcie co będzie znaczyło, że kieszonka zaskoczyła.

I teraz najważniejszy moment.

Jednym ruchem dociskamy kieszonkę do paznokcia.

(Jeśli zrobimy to nieuważnie i niedkładnie, będziemy poruszać tipsem lub nawet na chwilę oderwiemy, chcąc poprawić jego położenie - pod tips podejdzie nam powietrze i trzeba będzie go zdjąć.)

Tipsa dociskamy w sposób zdecydowany ale nie przesadzamy z siłą ucisku.

Nadmiar kleju, który wyciekł nam spod kieszonki tipsa wycieramy wacikiem bezpyłowym.

Kciukami dociskamy tipsa do powierzchni paznokcia przez parę sekund, następnie zmianiając położenie naszych kciuków
dociskamy po bokach paznokcia przez następne kilka sekund.

Moment klejenia, a konkretnie moment prawidłowego dociskania kieszonki jest najtrudniejszym elementem w w tym procesie, dlatego też należy wytrenować go zanim komuś będziemy przedłużać paznokcie.

Możemy ćwiczyć na sobie, a nawet na kimś z domowników.
Do ćwiczeń zamiast kleju będziemy używać oliwki do skórek.
Chodzi o to żeby nauczyć się prawidłowego wyczucia, w którym momencie należy docisnąć kieszonkę do paznokcia i jak wyzbyć się odruchu poprawiania ułożenia klejonego tipsa.

Nauka będzie polegała na tym, że wszystkie czynności wykonujemy tak samo jak w opisie klejenia tipsów, z tą różnicą, że nasz "klej" w swoim składzie chemicznym jest przeciwieństwem prawdziwego kleju, dlatego możemy długo ćwiczyć na tych samych paznokciach i tipsach.
OPRACOWYWANIE TIPSÓW
Gdy tipsy są już przyklejone, możemy brać się za skracanie.
Będzie nam potrzebna ostra gilotynka.
Skracamy trzymając gilotynkę prostopadle do tipsa i obcinamy jednym zdecydowanym ruchem.

Podczas tej czynności należy przytrzymać jednym palcem paznokieć klientki, żeby nie podważyć naturalnej płytki.

Po obcięciu wszystkich sprawdzamy czy tipsy są równej długości.
Długość najlepiej widać, gdy odwrócimy dłonie klientki tak żebyśmy wiedzieli ich wewnętrzną stronę.

Przykładamy po kolei wszystki palce do siebie: mały z prawej ręki do małego z lewej, serdeczny do serdecznego itd...
Palce przykładamy do siebie nie pod skosem, nie na szybko, tylko równolegle i dokładnie.

Gilotynką wyrównujemy długość.

Nie tniemy gilotynką więcej niż dwa razy jednego tipsa, gdyż może popękać.
Gdyby zostały jeszcze jakieś różnice w długości używamy pilniczka.

Musimy teraz opracować kieszonkę tipsa w ten sposób, żeby przejście między tipsem a naturalnym paznokciem było niewidoczne i niewyczuwalne.

Nie dotykamy pilnikiem płytki.
Piłujemy tylko powierzchnię tipsa.
Zwarcamy uwagę żeby nacisk pilnika kierować na uskok a nie na całość tipsa, gdyż możemy go przepiłować.

Nie piłujemy za długo w jednym miejscu.
Parę ruchów na środku i zmieniamy położenie pilnika, piłujemy jedną stronę, parę ruchów i znowu zmieniamy miejsce piłowania kieszonki.

Zniwelowanie granicy pomiędzy naturalnym paznokciem a tipsem może nam ułatwić specjalny preparat - Tip Blender.

Nakładamy go bardzo oszczędnie, delikatnie przeciągając na zakończeniu tipsa, pamiętając, że nie można nanosić tego produktu na naturalnego paznokcia.

Czekamy ok 20 sekund i przystępujemy do piłowania.
Przypominam, że preparatu używamy bardzo oszczędnie.

W przypadku, gdy użyjemy go zbyt wiele może on nam rozpuścić tipsa.

Etap - likwidacji progu kieszonki - stosujemy przy tipsach clear i naturalnych.
Przy pracy z tipsami french - omijamy ten etap, przechodząc do etapu matowienia.

Na konciec trzeba zmatowić tipsa na całej powierzchni. Polecam pilnik o ziarnistości 180.
Pozbawiamy połysku całego tipsa, a więc również zakończnie tipsa, zjeżdżając pilnikiem pod spód wolnego brzegu i krawędzi bocznych.
W ten sposób zabiezpieczymy przed oddzielaniem się produktu budującego od tipsa.

Odpylamy paznokcie szczoteczką i odtłuszczamy.

Nakładamy primer.

W stylizacji paznokci stosuje się dwa rodzaje primerów: kwasowe i bezkwasowe.
Nakładnie primera kwasowego :
odsączamy z buteleczki pędzelek i na naturalnego paznokcia nakładamy kilka ( od trzech do pięciu) małych kropeczek.
Jedna porcja odsączonego primera powinna straczyć na pięć paznokci.
Odczekujemy aż primer wyschnie - około dwóch minut.
Zaczynamy pracę z żelem lub akrylem.

Nakładanie primera bezkwasowgo :
na naturalnego paznokcia nakładamy preparat w inny sposób niż opisany
powyżej.
Primerem bezkwasowym malujemy, podobnie jak lakierem, po naturalnej płytce.
Czekamy ok 2 min i zaczynamy pracę z żelem lub akrylem.
Primierm bezkwasowy nie wysycha, tylko pozostawia świecącą lepiąca powłokę.

źródło: jak przyklei tipsy (http://www.profiakademia.pl/Przyklejanie-tips%F3w.php)

agusia81
15-09-2010, 17:05
Witajcie!
Mam pytanko - jeżeli przykleje tipsa do płytki paznokcia,nie potrafię dobrze spiłować tego progu,jak już zaczynam piłować to albo u góry tips popęka albo przepiłuję go na wylot:).Dopiero zaczynam przygodę z tipsami (tylko i wyłącznie dla własnego użytku) ale czarno to widzę.Może jest do tego jakaś specjalna maszynka?
Czekam na Wasze cenne rady.
pozdrawiam

Askar
15-09-2010, 19:09
agusia tutaj masz bardzo ładnie napisane ja piłować tipsy :)
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

coralick
10-01-2011, 21:05
a jak to jest z odtłuszczaniem i odpylaniem tipsa, kiedy np. był rozmiarowo za duży i musieliśmy go przypiłować?? ktoś odradzał przemywanie tipsa cleanerem, więc jak to w końcu jest?

pomoże ktoś?? :(

asia
15-01-2011, 21:40
nie przemywamy tipsa płynami ;) najlepiej użyć rozmiar mniejszego. zresztą tipsów w ogole nie przecierasz, tylko naturalną płytkę, nawet jeżeli są dobre rozmiarowo

xsunnyolciax
16-01-2011, 11:55
bym powiedziała, że tips musi być zmatowiony (w żadnym miejscu nie może się błyszczeć) i dopiero nakładamy masę :)

coralick
16-01-2011, 15:11
chwila, chwila... czyli jak już zmatowię tipsa, spiłuje próg i takie tam wszystkie to nie przecieram paznokcia + tipsa cleanerem? tylko szczoteczka?
czyli cleaner tylko do czyszczenia pędzelków i warstwy dyspersyjnej?
Bo mi jak zakładała babeczka tipsy to przecierała wszystko cleanerem, a dopiero później nakładała mase!!

---------- Dodano o godzinie 13:11 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:03 ----------

aaa... jeszcze mam taką prośbę... czy była by któraś z Was taka miła i wkleiła jakieś zdjęcie z doborem rozmiaru... chodzi mi dokładnie jak ma leżeć tips przy wale paznokciowym. Czy ma byc dokładnie równo z naszym paznokciem.. bo jak tak to kiepsko u mnie ze spiłowaniem tipsa w kąciku. Czy tam się go nie piłuje? ja wiem, juz obejżałam wszystkie mozliwe chyba zdjęcia na forum ale nie mogę tego za cholere uchwycić! pleeeeaaaassssssee :D

asia
16-01-2011, 18:57
matowisz plytke, naklejasz tipsa, przycinasz go, matowisz, niwelujesz próg. usuwasz pył (szczoteczka). nastepnie odtłuszczasz plytke, wcale nie trzeba clenera do tego używać, dajesz primer i działasz z masą.

żelowych pędzli nie czyścisz 'do sucha' bo sie niszczy wlosie, chyba ze np jest caly w brokacie. ale najepiej jest wytrzec w chusteczke albo wacik bezpyłowy.

coralick
16-01-2011, 21:15
czyli, nie uzywa sie cleanera do odtłuszczania płytki paznokcia ani tipsa tylko sam primer na plytke, tak? a tipsa ze tak powiem wystarczy wyszczotkowac? nie bedzie mo odlazil zel z tipsa?
a pedzelek ma sie zostawic z odrobina zelu na nim? nie zlapie sie na to kurz? cy cus?

Askar
16-01-2011, 21:28
ja na pędzelkach zostawiam zawsze ciut żelu (tak żeby włosie nie było zupełnie suche), ale trzymam je w zamknięciu- mam takie wąziutkie tuby w których mieści się akurat jeden pędzelek, nic się do niego nie przykleja. A jeśli zdarzy się, że któryś się zakurzy to czyszczę go cleanerem tuż przed użyciem i wszystko gra :)

Agusia_pa2
16-01-2011, 21:29
ja zawsze po wyrównaniu i nadaniu kształtu tipsa przemywam cleanerem i wszustko jest cacy :)

asia
16-01-2011, 21:30
nie wiem co rozumiesz przez wyszczotkowac- tipsa trzeba zmatowic, np bloczkiem.

co do pedzelka to polecam takie ze skuwka :D:D

coralick
16-01-2011, 22:20
no zmatowic a potem wyszczotkowac :D

Alexandraa
23-03-2011, 15:35
Dziewczyny, nie wiem czy już tu gdzieś to było, mam płyn, który niweluje różnicę tam gdzie się łączy tips z naturalną płytką, taki pilnik w płynie. Jeszcze tego nie używałam bo mam złe przeczucie. Co o tym myślicie?

rudzia1985
23-03-2011, 15:48
Generalnie ja wole jechac pilnikiem, wiem na czym stoje :)
Ale jak masz plyn i masz obawy to sprobuj na sztucznym paluchu zrobic eksperyment i wtedy bedziesz wiedziala czy to wogole dziala :)

Alexandraa
23-03-2011, 15:54
Właśnie ja strasznie nie lubię piłować (jak ostatnio sobie ściągałam żelki to myślałam, że mnie szlag trafi - a tym bardziej, że nie mam wprawy). Dlatego kupiłam ten płyn bo stwierdziłam, że pewnie będzie łatwiej ale mam wrażenie, że albo to nic nie da albo uszkodzi mi płytkę.
Ale może tak jak piszesz spróbuję na sztucznym.

samaron
23-03-2011, 16:05
Ja raz tym robiłam, rozpuszcza to tipsa i faktycznie fajnie się piłuje, bo ten plastik robi się mięciutki. Moim zdaniem przyspiesza jak ktoś robi na tipsach.

Alexandraa
23-03-2011, 16:35
Ja raz tym robiłam, rozpuszcza to tipsa i faktycznie fajnie się piłuje, bo ten plastik robi się mięciutki. Moim zdaniem przyspiesza jak ktoś robi na tipsach.

O, to super, może to nie będzie nieudany zakup. :)

zlotko87
23-03-2011, 16:36
Dziewczyny, nie wiem czy już tu gdzieś to było, mam płyn, który niweluje różnicę tam gdzie się łączy tips z naturalną płytką, taki pilnik w płynie. Jeszcze tego nie używałam bo mam złe przeczucie. Co o tym myślicie?

Ja używałam... miałam z quality nails chyba... ale specjalnie go nie lubię. Nie wiem czemu :D

anetk
25-03-2011, 14:02
Ja także mam tip blender z CM i używam tylko, że przed piłowaniem muszę przetrzeć tipsa clenerem, zeby zetrzeć rozpuszczoną warstwę bo inaczej pilnik się ślizga zamiast piłować :)
Oczywiście nadaje się tylko do tipsów clear albo mlecznych:] We Frenchowych z głęboką linią uśmiechu oczywiście nie zacieramy progu :) więc i płynu nie stosujemy

mysiula
17-05-2011, 00:54
hej dziewczyny, zawsze uzywalam kamuflazu a teraz chcialabym bez niego..co Wy na to?

Lady26
17-05-2011, 08:37
Zdaje się,że tak :)
Ale bez kamuflażu paznokieć wygląda blado i szaro,
kamuflaż to jednak fajna rzecz i co najważniejsze
daje nam efekt zdrowej, ładnej płyteczki :P

natalia268
17-05-2011, 11:24
ale czemu chcesz zrezygnowac z kamuflażu ?:cwaniak:

zrezygnuj z tipsów a nie kamuflażu ! :P

mysiula
17-05-2011, 12:29
poprostu chciałabym spróbować bez kamuflażu. Mnie osobiście kamuflaż się bardzo podoba:)

ana_zaba
17-05-2011, 12:49
To fakt na formie gorzej sie robi.
Ale oczywiscie praktyka czyni mistrza

samaron
17-05-2011, 13:04
Ja z kolei nie umiem na tipsach, jakoś ten akryl mi się do niego klei, nie mogę sobie covera "podsunąć", bo wchodzi od razu w reakcję z plastikiem i w efekcie zostają smugi. Wolę jednak formy.

xsunnyolciax
17-05-2011, 18:32
Ja też wolę na formie, na tipsie ciężko mi się buduje.

Evelyn.
17-05-2011, 22:19
ja tam lubię tipsy... zwłaszcza tunelowe clear:love: tylko po przyklejeniu trzeba im boki dobrze zaciskarką zacisnąć;)
ale formę też robię głównie edge i szpic... jeszcze tylko pipe nie umiem:(
a moich klientek w 40%tips, 50% żel na naturalnych i 10% forma...

xCombination
17-05-2011, 22:26
Evelyn to tylko kwestia czasu i ćwiczeń aż będziesz robić pipki jak ta lala :D

Zuuzaneczka
17-05-2011, 22:54
Ja tam lubię i tipsy i formę, jest mi obojętnie jak robię ale tipsy muszą być dobrej jakości ^_^ Pazurki moich klientek są w 90% robione na formie, moje zazwyczaj na tipsie gdyż strasznie trudno podłożyć pod nie forme - bez przycinania i docinania to niemożliwe, poza tym boli mnie opuszek (hyponychium), gdy podkładam formę :/: dziko :/: a french lubię i bez kamuflażu i z, tez mi obojętnie :P robię wedle uznania, zalecam jeśli płytka wymaga zastosowania. Mój żel mleczy jest dość kryjący więc nawet bez kamuflaży płytka jest ładna :)

goslava
18-05-2011, 15:02
zdecydowanie wole prace na formie i moje panie tez:)

rudzia1985
18-05-2011, 18:00
Ja na tipsach bo nie umiem na formie, musialabym przycinac bo mam jakies krzywe.
Tipsy nosze tylko przez pierwszy miesiac by mi naturalki urosly na odpowiednia dlugosc a pozniej tylko na naturalkach jade :)

CYRUSS1703
05-07-2011, 23:14
Pamietam, że jak zaczynałam robić sobie pazurki to przyklejanie tipsów było dal mnie czarną magią. Zawsze przyklejała mi kumpela. Mi się zawsze któryś krzywo nalepił i zawsze któregoś za bardzo przycięłam. Dopiero po ciąży zaczęłam przyklejać i dzięki temu że miałam kiepskiej jakości tipsy, przyklejałam je dość często, więc już mam w tym wprawę. i jak tips jest kiepski to nawet najlepszy klej nie zdziała cudów. To jak szybko i dokładnie się przyklei zależy od jakości tipsa, wg mnie i 3 innych osób zajmujących się tipsowaniem (one to robią profesjonalnie :) Jak tips jest dobry to najtańszym klejem w sekunde się przylepia bez zapowietrzeń:)

DiamondShine
24-09-2011, 12:58
jej nie wiem gdzie to mam umiescic ale poradzcie mi gdzie moge kupic dlugie szpice tipsy

natalia268
24-09-2011, 13:12
wpisz w google np.: tipsy xxl super long ^_^

Aguss
24-09-2011, 19:39
Ja za forme sie nawet nie zabieram bez kursu :P wydaje mi sie że to czarna magia w porównaniu do naklejenia tipsa :P


I jeszcze takie pytanie mi sie nasuneło.. Jak sie zakłada tipsy french? Bo z tego co wiem to wszystkie są bez kieszonki i nie wiem jak ja przykleić a chciałabym takie zakupić :)

Prosze o odpowiedz :):*

natalia268
25-09-2011, 00:19
nie kupuj tipsów :placz: zrób sama ładny żelowy uśmiech :placz: ćwicz ćwicz !!

DiamondShine
25-09-2011, 04:32
natalia cos Ty w zyciu bym na tipsach szpicch paznokci nie zrobila!!! brzydko to wyglada , mi sa potrzebne bo bym chciala sobie kwiatuszki jakies pocwiczyc, tylko i wylacznie do cwiczen ;* i juz zamowilam sobie :*

Aguss
25-09-2011, 12:24
nie kupuj tipsów :placz: zrób sama ładny żelowy uśmiech :placz: ćwicz ćwicz !!

Dobrze to nie kupie :P bede wytrwale ćwiczyć :) a jak robicie szpice? Kupujecie gotowe tipsy szpic czy same piłujecie? Wiem że najładiej wygladaja zrobione na formie jak jakoś wole z forma poczekać do kursu ;)

rudzia1985
25-09-2011, 12:31
Aguss, na formie szpice rob :) Na tipsie nie wyjda tak jak powinny, zupelnie inaczej sie prezentuja niz te na formie zrobione :) Na razie przeciez mozesz cwiczyc na sztucznym paluchu, to zawsze jakis obraz jak beda one wygladac :)

rudzielec
25-09-2011, 12:34
raczej robi sie szpice na formie:D nikt tipsa w szpic nie piluje. noo i dołączam sie do natalki, nie kupuj tipsow bialych, jakkolwiek by twoja linia usmiechu nie wygladala ale zawsze to lepsze od bialego tipsiora od polowy plytki.

Aguss
25-09-2011, 12:38
Dziewczyny bardzo wam dziekuje za odpowiedz :* dużo mi to dało :)
pytałam o te piłowanie bo znajoma robi tipsy u dziewczyny która zawsze piłuje normalnego tipsa..
A tipsów french napewno nie kupie :D

DiamondShine
25-09-2011, 12:41
wiecie moje dziewczyny z klasy sobie tak frencz robią są bez żadnych kursów dopiero co zaczynają robić i ja im mowie ze te białe końcówki z tipsami nie ladnie wygladajqa , nienaturalnie ale one twierdza ze im się podoba to niech im podoba :D:D cos okropnego ;) jedna tak zrobila, ze zdzierala zebami to jej caly paznokciec zszedl z tym tipsem;/ ta biala koncowka prawie caly paznokiec miala zaklejony. fuj

Aguss
25-09-2011, 12:51
Oj to tyle bólu sobie sprawiła że powinno jej sie odechcieć takich tipsów :p u mnie w klasie jest dziewczyna ktora nakłada żel jak lakier do paznokci i potem sie mnie pyta czemu jak sie rano budzi to tipsów juz nie ma :D

barbara_kawka
25-09-2011, 13:27
eh agus widzisz bywaja i takie artystki ...ale kazda z nas byla kiedys świeżynka w tej dziedzinie :D a nie wszystkie maja szczescie trafic na nasze forum ;)

Aguss
25-09-2011, 21:48
Zgadza sie :) musze ja tu wysłać ;)

coralick
25-09-2011, 22:37
Aguss, zainwestuj w formy! Ja sie balam jak ognia a teraz tipsa nie tkne, a kursu nie mialam. wiesz ile to pracy oszczedza? a myslenia czy tips dobrze rozmiarem dobrany?? olej je... poprobuj a sama zobaczysz :)

Drapi
26-09-2011, 00:52
ja uwielbiam na formie pracowac ale czasami nie ma na to czasu :/ niestety :(

coralick
26-09-2011, 11:40
jak dla mnie sa znacznie szybsze niz tips. nie ma dobierania rozmiaru, przycinania, przyklejania... to wszystko odpada.

Drapi
26-09-2011, 12:05
a mi jakos na forme dluzej wychodzi ( moze dlatego ze bardziej sie skupiam :D)

Aguss
26-09-2011, 18:51
coralick zmotywowałaś mnie to spróbowania formy ;) kupie i bede ćwiczyć na sobie. zobaczymy co mi z tego wyjdzie :)
A do formy potrzebne sa jakieś inne produkty czy robi sie tak samo jak żelem na tipsie czyli bonder-żel budujacy itd. ?

rudzia1985
26-09-2011, 21:13
Przygotujesz pazura > primer > forme podkladasz > akryl ( jajo z coverka i i biala koncoweczka ) > akryl ( budujesz pazura ) > opracowanie ksztalu > zel nablyszczajacy.
Mozesz sobie robisz szkielet akrylem na formie i na to zel, jesli Ci sie zelem lepiej pracuje :) Ale zel nakladasz dopiero wtedy gdy akryl calkowicie wyschnie, tzw metoda combo (http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/816-metoda-kombo.html):)
Poczytaj a noz moze bedzie to metoda dla Ciebie...

hersa
26-09-2011, 22:22
rudzia- tak to napisałaś jakby tylko akrylem można było :D
Ja primer daję po założeniu formy, tak na wszelki wypadek jakbym gdzieś dotknęła paluchami przy zakładaniu, potem szkielet z żelu i dalej co tam kto chce :) Muszę kiedyś spróbować bez szkieletu, tylko boję się że mi cover się brzydko gdzieś ułoży przy wolnym brzegu

rudzia1985
26-09-2011, 22:34
Bo pytala o akryl to jej napisalam o akrylu :P
Oczywiscie w druga strone tez mozna a nawet naprzemian :)

Brilliant
26-09-2011, 22:49
ja na formie jak robie zelem to poppodlozeniu formy daje primer.potem bonder..potem przedluzam pazurka od polowy plytki do koncowki..potem daje bialy french lub jakas inna koncowke..zalewam calosc piluje i ablyszczam..i zajmuje mi to 1.50 h czaem do 2 jak jakies kwiatuszii robie lub cos innego..ale tak zazwyczaj wyrabiam sie w 1.50 h na formie:):):)

Aguss
26-09-2011, 23:30
Dziekuje za odpowiedzi :):* ogólnie wole pracować na żelu takze bede probowac z żelem ;) ale akryl napewno tez z czasem :) a jakim żelem przedluzacie pazurka na formie? od razu bonderem czy jakims innym?

samaron
27-09-2011, 09:50
A ja już jestem na Was zła,
czytacie w ogóle w jakim temacie piszecie?
Jak wół w nagłówku "zakładanie tipsów" a Wy tu o formach :porazka: temat o formach istnieje i zapewniam Was, że prawie wszystko zostało już w nim opisane, wystarczy przeczytać i ewentualnie tam zadawać pytania.
Rozumiem, że są osoby nowe, ale naprawdę wystarczy się rozejrzeć wokół, nie wprowadzajcie zamieszania, bo dopiero wtedy nie będzie można nic znaleźć :P
Następnym razem chyba będę od razu kasować, a nie w nieskończoność przenosić.

asiekfr
27-09-2011, 09:50
:) ja to chyba nie umiem juz przykleic tipsa!;)

Gorzkajakmokka
03-05-2012, 13:11
A ja się trochę stresuję ponieważ tym razem zakupiłam tipsy tunelowe. Bez kieszonek ... I z tego co pamiętam, jak kiedyś je naklejałam to miałam problemy z tymi kancikami . ;(A wolę je od zwykłych z kieszonkami bo o wiele ładniej to dla mnie wygląda.

asia
04-05-2012, 15:22
spokojnie docisnij porządnie i będzie dobrze, a potem i tak wypilujesz prog :)

robilas juz?

Gorzkajakmokka
04-05-2012, 17:47
Robiłam, ale kiedy to było :) I właśnie kojarzę, że po boczkach na dole czasami mi nie łapało.
A tipsy umiem zakładać bo takie z kieszonkami zakładało mi się zawsze bez zapowietrzeń itp.

BlackBerry
10-05-2012, 21:54
Ja mam problem nieco innej natury. Otóż zamówiłam tipsy w standardowych rozmiarach 0-9 i po przyjściu paczki i próbie dopasowania ich do paznokcia kciuka okazało się, że największy rozmiar jest za mały... Zmierzyłam szerokość paznokcia i okazało się, że mierzy w najszerszym punkcie 2 cm. Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić. Słyszałam, że można kupić tipsy do paznokci u stóp ale mam wrażenie, że będą one zupełnie inaczej wyglądać na dłoni :(

Nysza
11-05-2012, 10:20
nie rób takich rzeczy ...
paznokieć do stóp nigdy nie będzie wyglądać ładnie na dłoni
ba nie będzie nawet pasować wizualnie nie wspominając o budowie !!

musisz poszukać u innych producentów i najwyżej dokupić tylko ten jeden rozmiar
a najlepiej nauczyć się robić na szablonie :)
zapewne jesteś początkującą i szablon Cie przeraża
ale nie jest on taki straszny jak niektórzy twierdzą

w razie czego służę pomocą :)

BlackBerry
11-05-2012, 19:09
Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Myślałam o szablonie, jednak czytałam, że szablon nie pasuje do szerokich płytek

Zen.
11-05-2012, 23:29
szablony można dowolnie przycinać żeby idealnie je dopasować do płytki :) wg mnie szablony są wręcz stworzone do szerokich płytek :)

Nysza
12-05-2012, 09:51
Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Myślałam o szablonie, jednak czytałam, że szablon nie pasuje do szerokich płytek
to nie czytaj już takich bredni ;)
szablony nie dość ze ułatwiają/przyspieszają stylizacje
to właśnie świetnie się sprawdzają we wszystkich ekstremalnych przypadkach
jak opanujesz szablon, to żaden zdeformowany czy też szeroki paznokieć lub nawet rekonstrukcja nie będą Ci straszne :)

ilonkjapazurek
12-05-2012, 17:00
Zdaje się,że tak :)
Ale bez kamuflażu paznokieć wygląda blado i szaro,
kamuflaż to jednak fajna rzecz i co najważniejsze
daje nam efekt zdrowej, ładnej płyteczki :P

Ostatnio mam coraz to wiecej klientek ktore nie chcą kamuflazu twierdza ze ich paznokcie wygladaja sztucznie i jak to nazywają "jak dlonie u manekina" ahaha :D

---------- Dodano o godzinie 16:00 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:58 ----------


nie rób takich rzeczy ...
paznokieć do stóp nigdy nie będzie wyglądać ładnie na dłoni
ba nie będzie nawet pasować wizualnie nie wspominając o budowie !!

musisz poszukać u innych producentów i najwyżej dokupić tylko ten jeden rozmiar
a najlepiej nauczyć się robić na szablonie :)
zapewne jesteś początkującą i szablon Cie przeraża
ale nie jest on taki straszny jak niektórzy twierdzą

w razie czego służę pomocą :)

Nysza ja z checią bym chciała się przekonac do szablonow, ale wciaz nie jestem przekonana a zalezy mi wlasnie na oszczedzeniu czasu :(, no i jak to wyglada cenowo w porownanniu z tipsami ?

BlackBerry
12-05-2012, 18:11
to nie czytaj już takich bredni ;)
szablony nie dość ze ułatwiają/przyspieszają stylizacje
to właśnie świetnie się sprawdzają we wszystkich ekstremalnych przypadkach
jak opanujesz szablon, to żaden zdeformowany czy też szeroki paznokieć lub nawet rekonstrukcja nie będą Ci straszne :)

No to chyba pora kupić szablony ;)

Gorzkajakmokka
12-05-2012, 21:13
O tak, paznokieć z kamuflarzem jak dla mnie wygląda o niebo lepiej :)

dodzinka
11-12-2012, 22:58
Zgadzam sie Nysza, najlepiej i najlatwiej w mojej ocenie wygladaja paznokcie przedluzane na szablonie. Jest to szybki i latwy sposob ma piekny naturalnie wygladajacy paznokiec.

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2

asiek
12-12-2012, 14:22
Ja byłam na początku tylko tipsowa, ale przekonałam się do szablonów bardzo, stylizacja naprawdę zajmuję mniej czasu, bo nie trzeba dopasowywać, przyklejać, obcinać, wypiłowywać - a mi zawsze to zabierało najwięcej czasu, ale jak na szablonie, to ja tylko combo uznaję :P podkładam sobie szablon, buduję akrylem szkielet i co tam mi trzeba, zalewam żelem, wypiłowuję i gotowe :)

Także moim zdaniem szablon jest o wiele lepszy :)

joobler
31-12-2012, 00:43
Chciałabym kiedykolwiek w życiu założyć tipsy mimo że nie bardzo je lubię bo mam szerokie palce i żaden na nie nie pasuje a już kciuk który mam tak jakby odwrócony i króciutki to już w ogóle... masakra te moje paluchy

plushak
31-12-2012, 12:41
Jak nie tipsy to forma :) forma sobie z każdym pazurkiem poradzi :)

agnieszka-nails
08-10-2013, 11:00
Dziewczyny ratujcie. Od zawsze praktycznie mam problem z tipsami. Po jakim tyg od ich założenia podchodzi mi powietrze w miejscu wlasnie tipsa... Co robie nie tak? Powietrze podchodzi mi tylko w miejscach gdzie jest tips, nie na paznokciu. Czy to znaczy, że uzywam złych tipsów? A możecoś robię źle... Pomóżcie

fryzzz
08-10-2013, 12:02
Może źle go przyklejasz?
Jesteś pewna że powietrze nie podchodzi już w trakcie przyklejania?
Jeśli rzeczywiście zapowietrzają się po tygodniu to może zmień klej, obstawiała bym że to jego wina jesli wszystko robisz poprawnie, może stracił swoje właściwości i źle wiąże...
Pozostaje jeszcze kwestia przygotowania plytki do przyklejenia tipsa :)

agnieszka-nails
09-10-2013, 14:40
Klej jest dobry, powietrze podchodzi mi pomiedzy zelem a tipsem... plytka przygotowana dobrze bo tylko tam sie zapowietrza :(

fryzzz
09-10-2013, 14:44
Między żelem a tipsem? Tzn tips jest dalej przyklejony do płytki ale żel ,,odkleja się" od niego?

agnieszka-nails
09-10-2013, 15:25
No tak, pqowietrze jest miedzy tipsem a zelem, tips jest przyklejohy prawidlowo bez zapowietrzen

fryzzz
09-10-2013, 15:37
Nie przychodzi mi do głowy nic innego jak:
-źle opracowany tips
-zły żel, taki który ma złą przyczepność do tipsa
-zła aplikacja żelu
Spróbuj aplikowac żel tak aby dobrze zabezpiezyc krawedzie tipsa
Więcej nie jestem w stanie wymyślić bo pracuje tylko na formie

agnieszka-nails
09-10-2013, 15:39
Tez w wiekszosci pracuje n formie ale nie kazda klientka chce forme. Zmienialam zele jak i tipsy i dzieje sie to samo. Moze za malo je piluje... bo primer daje sie z tego co wiem tylko na naturalna plytke...

fryzzz
09-10-2013, 15:55
Tak, tylko na naturalna, sprubuj troche mocniej opracowac tips, porzadnie odpylic, odtluscic, dac primier na naturalka i wetrzec bonder w calosc

agnieszka-nails
09-10-2013, 16:02
Ok tak zrobie i zobacze czy cos sie zmueni. Dzieki

markotka
09-10-2013, 22:41
opracuj dobrze tipsa, pilnikiem o gradacji 80 lub 100, delikatniejszy pilnik tylko zmatowi i tips będzie zbyt gładki, żeby żel się go trzymał

asia
13-10-2013, 19:46
e nie do konca, spokojnie mozna 180 albo 150 opracowac, wazne, zeby zrobic to dokladnie i żeby przy okazji nie zatluscic tipsa (np ręką, albo gdy klientka dotknie do twarzy).

być może chodzi o materiał, z ktorego masz zrobione tipsy, niekiedy zdarzają się bardzo, bardzo twarde i kiepsko pracują, wtedy latwiej o rózne uszkodzenia